Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
gspara
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗ 1

ΚΑΠ-ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ 1

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
fastbreak70
QUOTE (marousara @ Mar 24 2017, 15:25 ) *
Μαρούσι-Τρίτων 1
Ο κόσμος του Αμαρουσίου δίνει πολλή δύναμη στην ομάδα, ελπίζω Ντιμπ, Κούτουλας και Ανδρεόπουλος να μην παίξουν

φοβερος ο τυπος...βαλε και 2-3ακομα ρε οπαδισκε για να σιγουρευτει το αποτελεσμα....
gspara
Ο fastbreak70 τιμωρειται με +1 φαουλ για απρεπη χαρακτηρισμο προς αλλο μελος του φορουμ.
gspara
Εχει γινει θεσμος πλεον μετα την 'σουπα΄ στο Παπανδρεου να ακολουθει το χιτσκοκικο 'κυριως πιατο' στον Πλατωνα.

Δευτερο ημιχρονο στην ματσαρα Ιωνικος-Μανδρα.Πολυ κλειστο παιχνιδι,χαμηλο σκορ και λαβωμένες οι 2 ομαδες.
Ο Ιωνικος παραταχθηκε χωρις Παντσιο-Παλαιοχωριτη-Σπανο,ενω η Μανδρα εχασε από το 1ο ημιχρονο τον τραυματια Γεωργοπαπαδακο.

Αγχωμένος ο Ιωνικος,παταγε καλυτερα η Μανδρα που ειχε επιβαλλει τον ρυθμο της.
Ασταμάτητος στο 2ο ημιχρονο ο Ψυλεας σε ρολο πλειμεικερ ουσιαστικα να δημιουργει αλλα και να εκτελεί.Παιχτης-κλειδι ο Ζαφείρης,εκτελεστικα αλλα κυριως αμυντικα φρεναρε τον Πετροπουλο.
Από τον Ιωνικο μεγαλο παλικαρι ο Θοδωρής Βασιλόπουλος.

Η Μανδρα με καλαθι του Ψυλεα και 3ποντη βομβα του Ζαφειρη προηγηθηκε 53-58 με 1'30'' περιπου για το φιναλε.Ο Ιωνικος όμως βρηκε τα ψυχικα αποθεματα να στειλει το ματς στην παραταση(58-58) με γκολ-φαουλ του Βασιλοπουλου και ντραιβ του Παναγιωταρα στα 18''.
Στην τελευταια επιθεση ο Ψυλεας σουταρε σχετικα γρηγορα,αστοχησε αλλα και ο Ιωνικος δεν προλαβε να κανει καλη επιθεση.

Στην παραταση μεγαλα καλαθια από Κουρτη και η Μανδρα ηταν μπροστα στα πρωτα 3 λεπτα της παράτασης...63-65.Με τον Ψυλεα όμως κουρασμενο και τους Μουστοπουλο-Λιτοπουλο με 5 φαουλ στον παγκο,δεν αντεξε.
Ο Ιωνικος χτυπησε σωστα στη ρακετα με τον Βουγιουκα mvp της παράτασης.Με 4/4 βολες αρχικα εδωσε προβαδισμα 67-65.Στην τελευταια επιθεση οι γηπεδούχοι εκλεψαν και τελικα με λειαπ του Βουγιουκα και καρφωμα του Περσιδη στην ληξη,πηραν τους 2 πολυτιμους βαθμούς.

Πολυς κοσμος και φοβερη ατμοσφαιρα στον Πλατωνα με τους Rangers να δινουν δυναμικο παρων!!!!!!!

Στο Παπανδρεου ανετη επικρατηση του ΓΣΠ που μπηκε σοβαρο από το ξεκίνημα.Ο Παπαγου ξεκινησε με Χαικαλη-Αρσενη στην 5αδα αλλα δεν μπορεσε σε κανενα σημειο να φανει απειλητικος.
Το καλυτερο διαστημα του Περιστεριου ηταν η 3η περιοδος(24-8).Πολύ καλη αμυνα και με τον Παππα να ανεβαζει στροφες,μετετρεψε σε 5 λεπτα το 43-28 σε 59-30.
Τρια 3ποντα του κορυφαιου Πολυταρχου από το ιδιο σημειο στην γωνια,μπροστα στον παγκο του Παπαγου,ηταν η βασικη επιθετικη αιτια αυτου του ξεσπασματος.
Ο γκαρντ των γηπεδούχων μαλιστα ηταν και παλι πολύ καλος αμυντικα πανω στον Δεδε.
Πολύ καλος αμυντικα ο Παπαντωνακος στο 2ο ημιχρονο στο μαρκαρισμα του Κακιουζη.
Φοβερο 1ο ημιχρονο ο Λυκογιαννης,θετικοτατος ο Τασοπουλος που ενοιωσε όμως ενοχλήσεις στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρονου και δεν ξαναμπηκε.
Βαρυς ακομα ο Κατιακος,ενω εκτος αποστολης ηταν ο Γκιουζελης.
Από τον Παπαγου σκοραραν Κακιούζης-Γκατζο.
Zeliko13
Οπως τα λεει ο Γσπαρα για το κλειστο του Περιστεριου.Το Περιστερι απο την αρχη του παιχνιδιου μπηκε πολυ σοβαρο και καθιερωσε μια διαφορα πανω απο τουσ 10 ποντους.Ενω ολα κριθηκαν στο 3ο δεκαλεπτο με τους Παππα και Πολυταρχου να ανεβαζουνε στροφες και να πηγαινουνε την διαφορα μεχρι τους 29 ποντους.Κορυφαιοι για τους γηεδουχους οι Πολυταρχου, Παππας(οποιος στο 3ο δεκαλεπτο εκανε καποιες φοβερες φασεις) και Λυκογιαννης στο 1ο ημιχρονο.Απο την πλευρα του ο Παπαγου εδειξε να ξεμενει απο δυναμεις με τον Κακιουζη να προσπαθει σε ολη την διαρκεια του αγωνα δειχνοντας ομως πολυ μονος αφου οι Δεδες και Φακοπουλιδης εγκλωβιστηκανε απο την αμυνα των γηπεδουχων.Το Περιστερι δειχνει να εχει κλειδωσει την πρωτη θεση αλλα οσο αναφορα τη δευτερη δεν βλεπω να ξεκαθαριζει ευκολα το τοπιο
Περιστεριfan
To μοναδικο που εχω να προσθεσω σε οσα ειπαν οι gspara κ Zeliko13,ειναι πως ο ΓΣΠ σκοραρε μονο 5 ποντους,κι αυτους απο βολες,στην 4η περιοδο!!!2 αλλα ''αξιοσημειωτα'',η μικρη καθυστερηση στην εναρξη του β ημιχρονου λογω ενος θεματος με τα φωτα,κι η αναβαθμιση του γηπεδου,με την προσθηκη ενος αυτοκολλητου με το σημα στην σεντρα,κι τα λογια ''Δημος Περιστεριου'' προς την φυσουνα bball.gif bball.gif bball.gif Αυτα τα ολιγα smiley.gif smiley.gif
marousara
Μπράβο στον Γ.Σ. Περιστερίου δικαίως θα επιστρέψει στην Α2..
Εμείς συνεχίζουμε και στα επόμενα 6 ματς θα δώσουμε ότι έχουμε
κι ότι βγει...
Vas
Μετά και τις σημερινές ήττες Παπάγου-Κορωπίου «κλειδώνει» θεωρητικά η πρώτη 3άδα…

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος.

Το Περιστέρι θα τερματίσει 1ο. Δεν χωρά κουβέντα. Επι της ουσίας είναι 4 νίκες μπροστά αφού έχει και τις ισοβαθμίες.

Η 2η θέση θα παιχτεί μεταξύ Ερυθραίας και Αμαρουσίου. Φαβορί είναι ξεκάθαρα η Ερυθραία αφού έχει πιο βατό πρόγραμμα και “έχει” στην ισοβαθμία το Μαρούσι.

Ο Ιωνικός πρακτικά μπορεί να χτυπήσει μόνο την 3η θέση (για αυτό δεν τον αναφέρω από πάνω). Για να έρθει 2ος πρέπει να κάνει 3 νίκες παραπάνω από Ερυθραία καθώς είναι από κάτω σε ισοβαθμία. Για 3η θέση πρέπει να κάνει 2 νίκες παραπάνω από το Μαρούσι και να καλύψει και την διαφορά από το 1ο γύρο (11 πόντους) στο μεταξύ τους παιχνίδι. Αλλιώς 3 νίκες παραπάνω… Δύσκολα πράγματα....

Παπάγου – Κορωπί δείχνουν να είναι πλέον εκτός παιχνιδιού…
mono maroussi
QUOTE(Vas @ Mar 26 2017, 22:54 ) *
Μετά και τις σημερινές ήττες Παπάγου-Κορωπίου «κλειδώνει» θεωρητικά η πρώτη 3άδα…

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος.

Το Περιστέρι θα τερματίσει 1ο. Δεν χωρά κουβέντα. Επι της ουσίας είναι 4 νίκες μπροστά αφού έχει και τις ισοβαθμίες.

Η 2η θέση θα παιχτεί μεταξύ Ερυθραίας και Αμαρουσίου. Φαβορί είναι ξεκάθαρα η Ερυθραία αφού έχει πιο βατό πρόγραμμα και “έχει” στην ισοβαθμία το Μαρούσι.

Ο Ιωνικός πρακτικά μπορεί να χτυπήσει μόνο την 3η θέση (για αυτό δεν τον αναφέρω από πάνω). Για να έρθει 2ος πρέπει να κάνει 3 νίκες παραπάνω από Ερυθραία καθώς είναι από κάτω σε ισοβαθμία. Για 3η θέση πρέπει να κάνει 2 νίκες παραπάνω από το Μαρούσι και να καλύψει και την διαφορά από το 1ο γύρο (11 πόντους) στο μεταξύ τους παιχνίδι. Αλλιώς 3 νίκες παραπάνω… Δύσκολα πράγματα....

Παπάγου – Κορωπί δείχνουν να είναι πλέον εκτός παιχνιδιού…

να παρουμε ενα δωρακι απο τα νοτια προαστια την αλλη αγωνιστικη...
basketikos
bball.gif Για το ματς του Ιωνικού υπάρχει και "αντικειμενική ανάλυση" στο Ιonikosbc.gr

bball.gif Για τις 'κλειδωμένες 3αδες;;;; παραπομπή στο "(για το γούρι και όχι μόνο)" . Εγώ πάντως κλειδαριες δεν βλέπω.

bball.gif (για το γούρι και όχι μόνο).

ΜΑΡΟΥΣΙ (7 ήττες): ΚΟΡΩΠΙ / Ιωνικός / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μάνδρα / Περιστέρι /ΕΛΕΥΣΙΝΑ
Έχει 1 με συνδιεκδικητή έκτος - ενα με συνδιεκδικητη εντος (Ιωνικος) και 2 μεγάλης δυσκολίας (Περιστερι/ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ)
(ήττες για το μεγάλο φαβορί;; απο 0 έως 5, λεω εγω τώρα)

ΕΡΥΘΡΑΙΑ (7 ήττες): ΒΟΥΛΑ / Κρόνος / ΖΩΡΑΦΟΥ / Παπάγου / ΤΡΙΤΩΝ / Κορωπι
Εχει 2 συνδιεκδικητες εντος - με όλες τις αγωνιστικές κρισιμότατες (μάλλον) η μια πιο κολασμένη από την άλλη
(ήττες για το άλλο μεγάλο φαβορί;; απο 0 έως 3, λεω εγω τώρα)

ΙΩΝΙΚΟΣ (9 ήττες): Εργοτελης / ΜΑΡΟΥΣΙ / Περιστέρι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ / Κηφισιά / ΚΑΠ
Εδώ δεν μεταδίδω – μόνο 6 Χ 2 βλέπω… icon_drunk.gif

ΚΟΡΩΠΙ (9 ήττες): Μαρουσι /ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ / Ελευσινα / ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευη / ΕΡΥΘΡΑΙΑ
Έχει 2 με συνδιεκδικητες έκτος - 1 με συνδιεκδικητες εντός - και 1 μεγάλης δυσκολίας (ΚΗΦΙΣΙΑ)
(ήττες απο 0 έως 4)

ΠΑΠΑΓΟΥ (9 ήττες): Ελευσίνα / ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευή / ΕΡΥΘΡΑΙΑ / Απόλλωνας / ΒΟΥΛΑ
Εχει 1 με συνδιεκδικητες εκτός - - 1 μεγάλης δυσκολίας (ΚΗΦΙΣΙΑ) - και 1 υπερευκολο ή υπερκολασμένο (ΒΟΥΛΑ τελευταια αγωνιστικη)
(απο 0 έως 3)

Απορία (παραμένει): Ιωνικάρα μου προλαβαίνεις;
“First things first” που λένε και στα ελληνικά: Κερδίζουμε την Κυριακή τον Εργοτέλη, και βλέπουμε. 69.gif (α, και εντάξει, ας κερδίσει το Κορωπί και η Βούλα - no problem 69.gif 69.gif )
Vas
QUOTE
bball.gif Για τις 'κλειδωμένες 3αδες;;;; παραπομπή στο "(για το γούρι και όχι μόνο)" . Εγώ πάντως κλειδαριες δεν βλέπω.



smiley.gif

QUOTE
ΜΑΡΟΥΣΙ (7 ήττες): ΚΟΡΩΠΙ / Ιωνικός / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μάνδρα / Περιστέρι /ΕΛΕΥΣΙΝΑ
Έχει 1 με συνδιεκδικητή έκτος - ενα με συνδιεκδικητη εντος (Ιωνικος) και 2 μεγάλης δυσκολίας (Περιστερι/ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ)
(ήττες για το μεγάλο φαβορί;; απο 0 έως 5, λεω εγω τώρα)



5 ήττες!?!?!? rolleyes.gif You wish!!! (που λέμε στο χωριό μου!!!) laugh.gif
PetranG3
QUOTE(Vas @ Mar 26 2017, 23:38 ) *
5 ήττες!?!?!? rolleyes.gif You wish!!! (που λέμε στο χωριό μου!!!) laugh.gif



Ειπε απο 0 εως 5..
Ολα τα παιχνιδια ειναι δυσκολα για ολους... Και ειδικα απο τοτε που η Β' Εθνικη εχει 30 αγωνες αντι 26 οπως ηταν παλιοτερα..
gratipa1929
Να δείτε που θα προλάβει στο τέλος ο Ιωνικός. Νομίζω πλέον όλα τα λεφτά είναι το Μαρούσι-Ιωνικός την μεθεπόμενη αγωνιστική.
marousara
Αφού πέρασε από την Μάνδρα η Ερυθραία 3 ήττες δεν κάνει αλλά και η 3η θέση δεν είναι κακή για κανέναν,
ειδικά αν νικήσει στα μπαράζ συνήθως μία θέση με κάποιο τρόπο "ανοίγει". Μπράβο στον Ιωνικό για το ντεμαράζ του,
αξίζει όπως και η ομάδα μου να είναι σε υψηλότερες κατηγορίες.
QUOTE (gratipa1929 @ Mar 27 2017, 01:32 ) *
Να δείτε που θα προλάβει στο τέλος ο Ιωνικός. Νομίζω πλέον όλα τα λεφτά είναι το Μαρούσι-Ιωνικός την μεθεπόμενη αγωνιστική.

PetranG3
QUOTE(marousara @ Mar 27 2017, 09:08 ) *
Μπράβο στον Ιωνικό για το ντεμαράζ του,
αξίζει όπως και η ομάδα μου να είναι σε υψηλότερες κατηγορίες.



+1
gratipa1929
QUOTE (marousara @ Mar 27 2017, 08:08 ) *
Αφού πέρασε από την Μάνδρα η Ερυθραία 3 ήττες δεν κάνει αλλά και η 3η θέση δεν είναι κακή για κανέναν,
ειδικά αν νικήσει στα μπαράζ συνήθως μία θέση με κάποιο τρόπο "ανοίγει". Μπράβο στον Ιωνικό για το ντεμαράζ του,
αξίζει όπως και η ομάδα μου να είναι σε υψηλότερες κατηγορίες.

Συμφωνούμε απόλυτα. Κατά 99% και ο τρίτος θα ανέβει και φέτος. Και οι δύο ομάδες μου είναι ιδιαίτερα συμπαθείς.
mono maroussi
Γνωρίζοντας την αγνή ρομαντική προσπάθεια που κάνουν στον Ιωνικό εύχομαι οι ομάδες, που θα συνοδεύσουν το Περιστέρι στην Α2, έστω και μέσω του μπάραζ ο τρίτος, να είναι το Μαρούσι και ο Ιωνικός. Καλώς ή κακώς οι ομάδες αυτές δεν είναι για τις χαμηλές κατηγορίες και με σταθερή και σοβαρή δουλειά επανέρχονται σιγα σιγα στο προσκήνιο. Χωρίς τα άπειρα λεφτά του παρελθόντος, αλλά με πολύ αγάπη από όλους τους εθελοντές, που απαρτίζουν τους συλλόγους μας. Στα σημερινά χρόνια αυτή είναι η μαγική συνταγή..
basketikos
Στα γήπεδα, και στο φορουμ, φτιαχτηκαν φιλίες και κατάστραφηκαν άλλες. - Κάποτε εδω καυγάδες και ερωτες με Ιεραπετρα (Che), με Χολαργο (Jabar), (που χαθηκαν τα 'παιδια' αυτα;;) με... με...με...

Ετσι και με τα "παιδιά με το Μαρούσι": Μην το φοβόμαστε: Εδω (αρκετοί) μιλάμε για μπάσκετ εντός και μονο εντος των 4 γραμμων - και εκει θα είμαστε για φέτος αντιπαλοι μεχρι το τελος του Πρωταθλήματος. Αντίπαλοι στους αγωνιστικούς χώρους και μόνο - εδω δεν χαλάσαμε τις καρδιες μας όταν μας εδωσαν την μεγαλύτερη πικρα μια Κυριακή του Θωμα πριν λίγα χρόνια wacko.gif , τώρα που θα τους πάρουμε την άνοδο απο το στόμα θα τα χαλάσουμε;; 69.gif 69.gif 69.gif


Αρα πάμε στην βασική εξίσωση ως το τέλος του Πρωταθλήματος (για το γούρι και όχι μόνο): Hττες Ερυθραίας > Ηττες ΓΣ Αμαρουσιου > (Ηττες Ιωνικού +3) . Εlementary (που λέμε και στο χωριό του Vas 69.gif 69.gif )

@mono maroussi: Αυτό το 'απειρα λεφτα του παρελθόντος' στον Ιωνικό κράτησε μονο 10 μήνες icon_drunk.gif icon_drunk.gif
bet21
QUOTE (mono maroussi @ Mar 27 2017, 11:03 ) *
Γνωρίζοντας την αγνή ρομαντική προσπάθεια που κάνουν στον Ιωνικό εύχομαι οι ομάδες, που θα συνοδεύσουν το Περιστέρι στην Α2, έστω και μέσω του μπάραζ ο τρίτος, να είναι το Μαρούσι και ο Ιωνικός. Καλώς ή κακώς οι ομάδες αυτές δεν είναι για τις χαμηλές κατηγορίες και με σταθερή και σοβαρή δουλειά επανέρχονται σιγα σιγα στο προσκήνιο. Χωρίς τα άπειρα λεφτά του παρελθόντος, αλλά με πολύ αγάπη από όλους τους εθελοντές, που απαρτίζουν τους συλλόγους μας. Στα σημερινά χρόνια αυτή είναι η μαγική συνταγή..

θα μου επιτρεψεις να πω παντως οτι απο το λιγοπου ειδα ζωντανα απογοητευτικη η παρουσια των φιλαθλων του αμαρουσιου σε εναν τοσο κρισιμο αγωνα.20 πιτσιρικαδες αριστερα και καμια 40 απεναντι εκτος και αν ειχε απο την μερια που δεν φαινοταν.παντως και εδρα δεν θα την ελεγες.κριμα γιατι οι παικτες το αξιζουν.
mono maroussi
QUOTE(bet21 @ Mar 27 2017, 16:42 ) *
θα μου επιτρεψεις να πω παντως οτι απο το λιγοπου ειδα ζωντανα απογοητευτικη η παρουσια των φιλαθλων του αμαρουσιου σε εναν τοσο κρισιμο αγωνα.20 πιτσιρικαδες αριστερα και καμια 40 απεναντι εκτος και αν ειχε απο την μερια που δεν φαινοταν.παντως και εδρα δεν θα την ελεγες.κριμα γιατι οι παικτες το αξιζουν.

Η κεντρική κερκίδα που δεν φαινόταν ήταν γεμάτη (αλλά χωράει 150 άτομα). Υπήρχε το ελαφρυντικό, ότι πολλοί δεν έμαθαν για την αλλάγη του κεκλεισμένων και πίστεψαν ότι και αυτό θα είναι χωρίς κόσμο, όμως συμφωνώ ότι η εικόνα του γηπέδου ήταν άσχημη. Θα ανεβάσω φωτογραφία από το κυριακάτικο εκτός έδρας παιχνίδι στο Κορωπί, όπου υπάρχει πραγματικός ξεσηκωμός και νομίζω ότι ο κόσμος θα αναπληρώσει icon_drunk.gif
Gkos
Στα εκτος πανε παραπανω οσο απιστευτο και να ακουγεται !
gspara
QUOTE
Το Μ.Δ.Ο. της ΕΟΚ συνεδρίασε και αποφάσισε τις παρακάτω ποινές:


-Ποινή διεξαγωγής 1 αγωνιστικής ημέρας «κεκλισμένων των θυρών», επαυξημένη λόγω υποτροπής σε συνολικά 2 αγωνιστικές ημέρες «κεκλεισμένων των θυρών», στο αθλητικό σωματείο «ΑΣ Παπάγου».

-Απαγόρευση εισόδου στον κύριο αγωνιστικό χώρο διάρκειας 1 μήνα στον Στέφανο Καλλέργη, έφορο του αθλητικού σωματείου «ΑΣ Παπάγου».
basketikos
Δείχνει off-topic αλλα νομιζω δέν είναι:

Εντυπωσιακός τρόπος για να καταστρεψεις εναν αθλητή !!!!! Κάποιος πρέπει να μαζέψει την χαζο δημοσιογραφια .. (το παιδι δεν το ξερω και μακάρι να είναι ο νέος Παναγιώτης Γιαννάκης):

"Είναι -με απόσταση- πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος U22, αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Το σημαντικό είναι πως ο Νίκος Μαραγκίδης έχει πέσει μόνο μια φορά κάτω από τους 20 πόντους και σ’ όλες τις άλλες εμφανίσεις του πετυχαίνει 20+ πόντους. Πώς το κάνει, δεν γνωρίζουμε, όμως και κόντρα στον Αρίωνα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, οδηγώντας τη Νίκη Αμαρουσίου στο 64-59.

Ο Μαραγκίδης, που σταμάτησε στους 27 πόντους, είχε προσαρμοσμένη όλη την αντίπαλη άμυνα πάνω του, αλλά αυτό δεν τον δυσκόλεψε να παραμείνει στα συνήθη υψηλά του στάνταρ. Πλέον δεν χτυπά απλά την πόρτα της αντίστοιχης “μικρής” Εθνικής, αλλά θα πρέπει να ξεκινά από αυτόν η… κλήση."

http://www.ebasket.gr/2017/03/epomenos-stathmos-ethniki
Gkos
Τελειως oof topic ομως γιατι η Νικη Αμαρουσιου ειναι στην Γ (με καθοδικες τασεις) και ο αγωνας για το U21😂😂😂
Εχει σχολιαστει στο παρελθον στο τοπικ της Γ και του U21...
o kakos
και μονο που υπαρχει χορηγια απο πισω για εμενα μαραγκιδης δεν υπαρχει στο μπασκετ............οποιος εχει αποριες ας ρωτησει τον κυριο κεραμιδα και την διοικηση του αμαρουσιου!
Περιστεριfan
ΕΦΑΟΖ-ΑΕΝΚ 1,σημαντικο ματς κι για τις 2

Κρόνος-ΚΑΠ δεν χωρα αλλο αποτελεσμα εκτος του 1

Πρωτέας-Ερυθραία 2 δυσκολα,ο Πρωτεας ειναι μαχητικος κι ακομη περισσοτερο στην εδρα του

Μάνδρα-Απόλλων 1

Παπάγου-Ελευσίνα 1

Τρίτων-ΓΣΠ 2

Κορωπί-Μαρούσι το πιο σημαντικο ματς της αγωνιστικης,το Κορωπι με νεα ηττα χανει καθε ελπιδα ανοδου,ενω το Μαρουσι δεν
θελει να χαλασει το momentum που εχει

Ιωνικός-Εργοτέλης 1
mono maroussi
QUOTE(o kakos @ Mar 31 2017, 12:25 ) *
και μονο που υπαρχει χορηγια απο πισω για εμενα μαραγκιδης δεν υπαρχει στο μπασκετ............οποιος εχει αποριες ας ρωτησει τον κυριο κεραμιδα και την διοικηση του αμαρουσιου!

ο Μαραγκίδης δεν έχει καμία σχέση με τον Γ.Σ.Αμαρουσίου
Gkos
Πριν αλέκτορα φωνήσαι, τρις απαρνήση με.
o kakos
QUOTE (Gkos @ Mar 31 2017, 11:48 ) *
Πριν αλέκτορα φωνήσαι, τρις απαρνήση με.

αχχαχα οχι βρε εγω εβαζα τα χρηματα περυσι και ξεκινουσε ο μαραγκιδης βασικος και κοιτουσαν μπαλαφας και σουρλης απο εξω,εγω πηγα στην νικη και ξαφνικα μπηκαν 2 δραχμες στην ομαδα και εκανε 2 μεταγραφες με καλο κοστος εγω τα εκανα ολα ο κακος τσαν
gspara
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Να κλειδωσουν την παραμονή θελουν και οι 2 ομαδες.Μυριζει μπαρουτι το ματς μετα την κοντρα Λιογα-Ζηβα στον 1ο γυρο.Σε καλυτερη κατασταση οι γηπεδούχοι,πιστευω θα κυνηγησουν και την καλυψη του -10.

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗ-ΚΑΠ 1
Μονοπλευρο κινητρο.

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
Πολύ κρισιμο ματς διαφορετικών στοχων.Σκληρο παιχνιδι,ανωτερη η Ερυθραια εχει τον πρωτο λογο,ειδικα αν παιξoυν Γιαουρτογλου-Αντωνιου.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1
Ευκολα η Μανδρα για την σιγουρια της παραμονης.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Λαβωμενη και χωρις κινητρο η Ελευσινα.Ο Παπαγου πιστευω θα εξαντλησει τις πιθανότητες του,εστω για τα μπαραζ.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Δυσκολα μπορει να περιμενει κατι καλο απέναντι στον σοβαρο ΓΣΠ ο ελλειπης Τριτωνας.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης.Πολλα προβλήματα τραυματισμων το Κορωπι.Το Μαρούσι εχει χρυση ευκαιρια να αποδρασει με ένα σημαντικο διπλο και να περιμενει το δωρακι της Βουλας.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1
Εστω χωρις Παντσιο ο Ιωνικος πρεπει να κερδισει τον αξιομαχο Εργοτελη για να παιξει τα ρεστα του στον τελικο της επομενης αγωνιστικης.
mono maroussi
QUOTE(o kakos @ Mar 31 2017, 23:27 ) *
αχχαχα οχι βρε εγω εβαζα τα χρηματα περυσι και ξεκινουσε ο μαραγκιδης βασικος και κοιτουσαν μπαλαφας και σουρλης απο εξω,εγω πηγα στην νικη και ξαφνικα μπηκαν 2 δραχμες στην ομαδα και εκανε 2 μεταγραφες με καλο κοστος εγω τα εκανα ολα ο κακος τσαν

Εγω σου μίλησα για φέτος! Το τι ποσο έβαλε πέρυσι δεν το γνωρίζω ακριβώς πάντως βασικός δεν έπαιζε.
Gkos
ΕΦΑΟΖ-ΑΕΝΚ

Εύκολα δύσκολα (1)

Κρόνος-ΚΑΠ

Στάνταρ(1)

Πρωτέας Β.-Πανερυθραϊκός

Χμ. . .Ουτε ποιος αντικατέστησε Μανουσέλη δεν ξέρω μα θα πάω με Ερυθραία(2).

Μανδραϊκός-Απόλλων Σμύρνης

(1)

Παπάγος-Πανελευσινιακός

(1)

Τρίτων-Περιστέρι

(2)

Κορωπί-Μαρούσι

Το ματς της αγωνιστικης μα πιστεύω ότι το Μαρουσι θα περάσει.(2)

Ιωνικός Νικαίας-Εργοτέλης

(1)
marousara
ΕΦΑΟΖ-ΑΕΝΚ 1
Η ΑΕΝΚ πήρε την νίκη που ήθελε, ο Φιλαθλητικός με νίκη θα ναι κοντά στην σωτηρία
Κρόνος-ΚΑΠ 1
Ξεκάθαρο σημείο
Πρωτέας Β.-Πανερυθραϊκός 1
Ντέρμπι είναι.. όλα πιθανά..
Μανδραϊκός-Απόλλων Σμύρνης 1
Δίχως λόγια
Παπάγος-Πανελευσινιακός 1
Η μισή Ελευσίνα δεν νομίζω να μπορεί να διεκδικήσει την νίκη
Τρίτων-Περιστέρι 2
Ξεκάθαρα η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας
Κορωπί-Μαρούσι 2
Μαύρος off και αμφίβολοι οι Δήμας, Αμπαράς, Καραδολάμης, Ντάλλης και Κερασοβίτης.. Ελπίζοντας να μην παίξουν αρκετοί
από τους παραπάνω ελπίζω ότι μπορούμε να πάρουμε το διπλό ανόδου
Ιωνικός Νικαίας-Εργοτέλης 1
Νομίζω ο Εργοτέλης δεν προλαβαίνει την σωτηρία παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του
gspara
Περιστεριfan
Ματσαρα πρεπει να εγινε στου Στρεφη!!!!Κι το Πρωτεας-Ερυθραια(ΥοuTube) ηταν ιδιαιτερα εντονο σε συγκινησεις,με τον Πρωτεα να κερδιζει χαρη στον ''αιωνιο εφηβο'' Βασιλη Εμμανουιλιδη κι τις τριποντες βομβες του!!!!!!!Βεβαια ειχε καποιες ''τασεις αυτοκτονιας'',με παρα πολλες χαμενες βολες απο παικτες με καλο ποσοστο(Βαρδαβας).Με αυτο το αποτελεσμα κι το διπλο του Αμαρουσιου αποκτα αλλο ενδιαφερον η μαχη για την 2η θεση.Σπουδαιο διπλο για τον Εργοτελη,που αμα δεν ειχε τραυματισμος στα ματς με Πρωτεα-Κρονο,ισως θα βρισκοταν σε πολυ καλυτερη κατασταση!
Gkos
Ματσαρες σημερα ,κουβας ατελειωτος .
Ολοι για το Μαρουσι δουλευουν...
marousara
Όπως τα λες φίλε μου.. Πραγματικά ούτε παραγγελία..
Τυχεροί εν μέρει που το Κορωπί ήταν σε κακή κατάσταση αλλά και μεις ήμασταν πάρα πολύ καλοί.. 5 τελικοί ακόμα, το όνειρο συνεχίζεται!
Υ.Γ. Gspara είσαι γούρι! !
QUOTE (Gkos @ Apr 2 2017, 19:55 ) *
Ματσαρες σημερα ,κουβας ατελειωτος .
Ολοι για το Μαρουσι δουλευουν...

Περιστεριfan
Νεο site shot.gif shot.gif
http://www.gsperisteri.gr/2017/04/02/%ce%a...b3%cf%83%cf%80/

''Πλέον, με νίκη την ερχόμενη αγωνιστική (9/4) με αντίπαλο το Κορωπί, ο Γυμναστικός Σύλλογος Περιστερίου θα σφραγίσει και μαθηματικά την άνοδο του στην Α2. Κανείς δεν πρέπει να λείψει από το συγκεκριμένο παιχνίδι, στο τέλος του οποίου θα γιορτάσουμε όλη μαζί την επιτυχία της αγαπημένης μας ομάδας''
marousara
Συγχαρητήρια και πάλι. . Δεν αμφισβητειται η κυριαρχία του Περιστερίου στην κατηγορία.. Μακάρι και του χρόνου να μαστε αντίπαλοι
QUOTE
http://www.gsperisteri.gr/2017/04/02/%ce%a...b3%cf%83%cf%80/[/url]

''Πλέον, με νίκη την ερχόμενη αγωνιστική (9/4) με αντίπαλο το Κορωπί, ο Γυμναστικός Σύλλογος Περιστερίου θα σφραγίσει και μαθηματικά την άνοδο του στην Α2. Κανείς δεν πρέπει να λείψει από το συγκεκριμένο παιχνίδι, στο τέλος του οποίου θα γιορτάσουμε όλη μαζί την επιτυχία της αγαπημένης μας ομάδας''

Περιστεριfan
QUOTE (marousara @ Apr 2 2017, 23:30 ) *
Συγχαρητήρια και πάλι. . Δεν αμφισβητειται η κυριαρχία του Περιστερίου στην κατηγορία.. Μακάρι και του χρόνου να μαστε αντίπαλοι

Mακαρι,γιατι κι το Μαρουσι εχει λειψει αρκετο καιρο,κι με την φετινη πορεια αξιζει να ανεβει.Παντως πιστευω,πως ακομη κι αν χασετε την ανοδο απο την Ερυθραια(δεν το πολυπιστευω),το Μαρουσι του χρονου θα ειναι Α2.
Vas
QUOTE(Περιστεριfan @ Apr 2 2017, 22:39 ) *
Mακαρι,γιατι κι το Μαρουσι εχει λειψει αρκετο καιρο,κι με την φετινη πορεια αξιζει να ανεβει.Παντως πιστευω,πως ακομη κι αν χασετε την ανοδο απο την Ερυθραια(δεν το πολυπιστευω),το Μαρουσι του χρονου θα ειναι Α2.



Πως θα γίνει αυτό?

5 τελικοί έμειναν. Ο Ιωνικός αυτοκτόνησε... Είναι ολα πλέον στο χερι μας. Να δούμε αν μπορούμε να αντέξουμε!

Περιστεριfan
QUOTE (Vas @ Apr 3 2017, 00:05 ) *
Πως θα γίνει αυτό?

5 τελικοί έμειναν. Ο Ιωνικός αυτοκτόνησε... Είναι ολα πλέον στο χερι μας. Να δούμε αν μπορούμε να αντέξουμε!

Εννοουσα σε worst case scenario.Ο Ιωνικος κι μετα το σημερινο σιγουρα δεν προλαβαινει.
fastbreak70
QUOTE(Περιστεριfan @ Apr 2 2017, 23:39 ) *
Mακαρι,γιατι κι το Μαρουσι εχει λειψει αρκετο καιρο,κι με την φετινη πορεια αξιζει να ανεβει.Παντως πιστευω,πως ακομη κι αν χασετε την ανοδο απο την Ερυθραια(δεν το πολυπιστευω),το Μαρουσι του χρονου θα ειναι Α2.


αρπαξτε την ευκαιρια τωρα γιατι του χρονου θα τρωτε καμια 30π απο τα τραινα (δαφνη-διαγορας λογω μπατζετ) που ερχονται...
Gkos
Ως χιουμορ μπορώ να το εκλάβω μόνο αυτο
NoExcuses
QUOTE(Gkos @ Apr 3 2017, 11:45 ) *
Ως χιουμορ μπορώ να το εκλάβω μόνο αυτο

Μα γιατιιι?? Στα τρεναααααα....
Gkos
Επόμενη αγωνιστική (26η, 9/4)

ΚΑΠ-ΕΦΑΟΖ

Η ΚΑΠ κάνει πολύ καλό 2ο γύρο και στις λεπτομέρειες δεν έχει κάνει 2-3 νίκες παραπάνω.
Οριακότα διπλό.(2)

Πανερυθραϊκός-Κρόνος

Αυτό δεν το χάνει ο Χουχούλης.
Ανάσανε ο Κρόνος που παραμένει στην ζώνη του υποβιβασμου πάντως.(1)

Απόλλων Σμ-Πρωτέας Β.

Το παίρνει και πλησιάζει την σωτηρία Βούλα.(2)

Εργοτέλης-Μανδραϊκός

Πραγματικά πολύ αψυχολόγητη ομάδα ο Εργοτέλης .
Κάνει το ντεμαράζ και φτάνει στην γράμμη της σωτηρίας.Μετα δύο ματς χάνει από Κρονο και Πρωτέα με 30αρες από ημίχρονο και κει που λέμε πάει τελειωσε νικάει στην Κρήτη το Κορωπί(όχι τρελη έκπληξη με τα προβληματα που έχει η ομάδα των ΑΠ ) και πάει και κάνει και διπλό στην Νίκαια με 5 παίκτες να σκοραρουν μόλις μάλιστα(28 με 6 τριπ ο Χουχουμης).
Θα πω άσσο ,αν και πολυ δύσκολα σώζεται η ομάδα της Κρήτης αφου χάνει τις ισοβαθμίες. . .(1)

ΑΕΝΚ-Παπάγος

Σκληρό σταύρωμα ,έχει αρχίσει να ανησυχεί και η ΑΕΝΚ πλέον.
Θα πάω με Λιόγα. (1)

Πανελευσινιακός-Τρίτων

Ιδεα μου ή έμπλεξε και ο Τρίτωνας;
Ουτε η Ελευσινα ειναι σωσμενη όμως αφου νικάνε οι από κατω. . .
Θα παω με Τρίτωνα καμικαζι αν και άμα έχει επιστροφες η Ελευσινα αλλάζουν τα κόζα.(2)

Περιστέρι-Κορωπί

Το Κορωπι κατέρρευσε με τους τραυματισμούς και ας κοιτάξει να μαζέψει τα κομμάτια του για τον τελικό κυπελλου.
Φιέστα στο Ανδρέας Παπανδρέου,δεν θα χαλάσει. (1)

Μαρούσι-Ιωνικός Ν.

Δεν νομιζω ότι προλαβαινει ο Ιωνικός πια , που την πάτησε από  το πιο εύκολα ματς (θεωρητικά).
Θα έχει και κόσμο ,φαντάζομαι όχι όσο θα'χε με την διαφορα στις 2 νίκες(ή στην μία όπως ίσως ελπίζανε),θα παω με Μαρουσι που'χει ατελείωτο άστρο για μια "κλασσική" νίκη με 2-3-4 πόντους (1) .

Η βαθμολογία:

1. Περιστέρι 46 (21-4)
2. Μαρούσι 43 (18-7)
3. Πανερυθραϊκός 42 (17-8)
4. Παπάγος 41 (16-9)
5. Κορωπί 40 (15-10)
6. Ιωνικός Ν. 40 (15-10)
7. Πανελευσινιακός 38 (13-12)
8. Μανδραϊκός 38 (13-12)
9. ΕΦΑΟΖ 37 (12-13)
10. ΑΕΝΚ 37 (12-13)
11. Πρωτέας Βουλάς 36 (11-14)
12. Τρίτων 36 (11-14)
13. Κρόνος Αγ.Δημ. 35 (10-15)
14. Εργοτέλης 34 (9-16)
15. Απόλλων Σμ. 29 (4-21)
16. ΚΑΠ 28 (3-22)
gspara
QUOTE
O A.O. Iωνικός Νικαίας - Βarista Brothers ανακοινώνει ότι ολοκληρώθηκε η συνεργασία με τον αθλητή Ανδριανό Περιδκάρη.

Ο Α. Περδίκαρης ήλθε στην Ομάδα μας από τον Α.Σ. Δούκα - όπου αγωνίσθηκε μέχρι τα μέσα της αγωνιστικής περιόδου 2015-16 - και αγωνίσθηκε στον Ιωνικό από την έναρξη της περιόδου μέχρι και σήμερα.
marousara
Επειδή παρακολουθώ την ομάδα μου ξέρω πως δεν θα επηρεαστεί που έφυγε ο Περδικάρης.
Ο Ιωνικός είναι μία ποιοτική ομάδα, θα έρθει για την νίκη και το ματς είναι πάρα πολύ δύσκολο, όπως και τα υπόλοιπα
που απομένουν.
polykos
Επανήλθε η διοίκηση του Ιωνικού και...

«Γνώμονας της προσπάθειας που αναλάβαμε στην αρχή της αγωνιστικής χρονιάς ήταν ο Ιωνικός Νικαίας να ανταποκριθεί αγωνιστικά και αξιακά στην Ιστορία της Ομάδας.

Παρά τις δυσκολίες που επέβαλε η παρατεταμένη αναμονή της οριστικοποίησης της κατηγορίας που θα αγωνιστούμε, τις χρηματικές απαιτήσεις της προηγούμενης διοίκησης, και τα όποια λάθη κάναμε στον σχεδιασμό, καταφέραμε προοδευτικά να βελτιωθούμε, τόσο ως προς τα αποτελέσματα όσο και προς την δημιουργία ενός συνόλου που δίνει μαχες κάθε στιγμή.

Δώσαμε και πρώτες και δεύτερες ευκαιρίες ακόμα και σε αθλητές που και στο παρελθόν δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την χρονιά στον σύλλογο που υπέγραψαν. Όλα όμως έχουν όρια.

Ως προς ένδειξη σεβασμού στην υπόλοιπη Ομάδα και στον Φίλαθλο κόσμο του Ιωνικού, συνεχίζουμε από εχθές με τα παιδιά-αθλητές που δεθήκαμε, που δίνουν το 110% των δυνατοτήτων τους κάθε προπόνηση και κάθε αγώνα.

Μαζι με τον Κόσμο της Ομάδας θα επιδιώξουμε να φτάσουμε όσο ψηλα μπορούμε και αξίζουμε

Με τ' Αστέρι στην Καρδιά μου Συνεχίζω»
bet21
QUOTE (polykos @ Apr 6 2017, 01:11 ) *
Επανήλθε η διοίκηση του Ιωνικού και...

«Γνώμονας της προσπάθειας που αναλάβαμε στην αρχή της αγωνιστικής χρονιάς ήταν ο Ιωνικός Νικαίας να ανταποκριθεί αγωνιστικά και αξιακά στην Ιστορία της Ομάδας.

Παρά τις δυσκολίες που επέβαλε η παρατεταμένη αναμονή της οριστικοποίησης της κατηγορίας που θα αγωνιστούμε, τις χρηματικές απαιτήσεις της προηγούμενης διοίκησης, και τα όποια λάθη κάναμε στον σχεδιασμό, καταφέραμε προοδευτικά να βελτιωθούμε, τόσο ως προς τα αποτελέσματα όσο και προς την δημιουργία ενός συνόλου που δίνει μαχες κάθε στιγμή.

Δώσαμε και πρώτες και δεύτερες ευκαιρίες ακόμα και σε αθλητές που και στο παρελθόν δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την χρονιά στον σύλλογο που υπέγραψαν. Όλα όμως έχουν όρια.

Ως προς ένδειξη σεβασμού στην υπόλοιπη Ομάδα και στον Φίλαθλο κόσμο του Ιωνικού, συνεχίζουμε από εχθές με τα παιδιά-αθλητές που δεθήκαμε, που δίνουν το 110% των δυνατοτήτων τους κάθε προπόνηση και κάθε αγώνα.

Μαζι με τον Κόσμο της Ομάδας θα επιδιώξουμε να φτάσουμε όσο ψηλα μπορούμε και αξίζουμε

Με τ' Αστέρι στην Καρδιά μου Συνεχίζω»

λιγο αστοχο αυτο με το 110% γιατι εδιωξαν τον πρωτο σκορερ της ομαδας με 15 ποντους και ισως τον πρωτο ριμπαουντερ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.