Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
gspara
QUOTE (bet21 @ Feb 27 2017, 16:21 ) *
κοιταξε οφακοπουλιδης δεν ειναι κανενας τυχαιος παικτης που αναδηκτηκε ξαφνικα απο τον κοουτς.αυτο που μπορουμε να δωσουμε στον κοουτς ειναι οτι μπορεσε να διαλεξει τα σωστα γραναζια για να παρουσιασει το μπασκετ που αυτος ηθελε.και τα καταφερε θαυμασια και τολεωγια οσους δεν εχουν παρακολουθησει παπαγο.Αξιζει να τον δειτε.

Ο Σορωτος ειχε επιλεξει τον Φακοπουλιδη και το 2014-15 για βασικο ασσο στον Ηλυσιακο στην Α2.Δυστυχως τοτε τραυματιστηκε και αργοτερα ο Ηλυ αποβληθηκε από το πρωταθλημα.
Ξεχωρα από αυτό δεν επιβραβευσα τον κοουτς για την αναδειξη των νεαρων αλλα για την εμπιστοσυνη που τους εδειξε.
Ο Παπαγου σιγουρα είναι από τις ομαδες που αξιζει να παρακολουθήσεις.Νομιζω μαλιστα ότι στην φετινη Β είναι η ομαδα που εχω παρακολουθησει τους περισσοτερους αγωνες.
marousara
Μπράβο στον Παπάγου συγχαρητήρια για την νίκη του και βόλεψε και την δική μου ομάδα.. Πλέον δεν υπαρχει ξεκαθαρο φαβορί για την 2η θέση όλοι μπορούν να χάσουν από όλους.. Η επόμενη αγωνιστική έχει σπουδαία ματς..
Τριτων- Κορωπί Παπάγου - Ιωνικός Κρόνος - Μαρούσι... Και ο Ιωνικος μπήκε στο κόλπο της ανόδου θα παίξει τα ρέστα του την Κυριακή.. Και εμείς παίζουμε με τον ανεβασμένο Κρόνο που παλεύει όλα τα ματς.. και ο Τριτων ειναι σε φόρμα
bet21
QUOTE (marousara @ Feb 27 2017, 17:10 ) *
Μπράβο στον Παπάγου συγχαρητήρια για την νίκη του και βόλεψε και την δική μου ομάδα.. Πλέον δεν υπαρχει ξεκαθαρο φαβορί για την 2η θέση όλοι μπορούν να χάσουν από όλους.. Η επόμενη αγωνιστική έχει σπουδαία ματς..
Τριτων- Κορωπί Παπάγου - Ιωνικός Κρόνος - Μαρούσι... Και ο Ιωνικος μπήκε στο κόλπο της ανόδου θα παίξει τα ρέστα του την Κυριακή.. Και εμείς παίζουμε με τον ανεβασμένο Κρόνο που παλεύει όλα τα ματς.. και ο Τριτων ειναι σε φόρμα

με κορωπι παπαγου μαρουσι ελευσινα εξω και 3 νικες κατω και μαλιστα 11 ποντους απο μαρουσι και περιστερι μεσα μπηκε και ο ιωνικος?Το ευκολοτεροπρογραμμα η ερυθραια αλλα ετσι που ειναι ...
marousara
Εγώ δεν είπα ότι είναι εύκολο αλλά ότι έχει ελπίδες αν κάνει την υπέρβαση...
Και δεν έχει κακή ομάδα το αντίθετο μάλιστα αδίκησαν τον εαυτό τους με τον πρώτο κακό γύρο που έκαναν..
QUOTE (bet21 @ Feb 27 2017, 18:09 ) *
με κορωπι παπαγου μαρουσι ελευσινα εξω και 3 νικες κατω και μαλιστα 11 ποντους απο μαρουσι και περιστερι μεσα μπηκε και ο ιωνικος?Το ευκολοτεροπρογραμμα η ερυθραια αλλα ετσι που ειναι ...

bet21
QUOTE (marousara @ Feb 27 2017, 18:37 ) *
Εγώ δεν είπα ότι είναι εύκολο αλλά ότι έχει ελπίδες αν κάνει την υπέρβαση...
Και δεν έχει κακή ομάδα το αντίθετο μάλιστα αδίκησαν τον εαυτό τους με τον πρώτο κακό γύρο που έκαναν..

ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΜΑΡΟΥΣΙ ΚΟΡΩΠΙ ΠΑΠΑΓΟΣ
ΚΙΦΗΣΙΑ ΑΓΙΑ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΑΡΟΥΣΙ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΦΟΑ ΠΑΠΑΓΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΓΟΥ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΟΡΩΠΙ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΕΝΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΕΝΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑ
ΚΟΡΩΠΙ ΜΑΝΔΡΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΤΡΙΤΩΝ ΤΡΙΤΩΝ ΜΑΝΔΡΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
ΚΡΟΝΟΣ ΤΡΙΤΩΝΑΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΕΦΟΑΖ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΑΠ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΑΠ

για την ερυθραια η πρωτη στηλη τα εντος.Νομιζω αυτο ειναι τοπρογραμμα.Το πιο ευκολο η ερυθραια αλλα...μετα χαμος.
polykos
Ο Σορώτος κάποια στιγμή ανέλαβε τον Πιερικό/Αρχέλαο και εμεινε στην Κατερινη για 5-6 φεγγάρια. Εκεί βρήκε τον Τσαλμπούρη και τον Φακοπουλίδη, 2 96άρηδες που τους είχε υπόψιν του ο Παοκ. Ο ένας πήρε τον δρόμο του μέσω πανεπιστημίου και Αεκ, τον Φακοπουλίδη τον έχει ο κυρ Κώστας στην προτεραιότητά του για μπασκετική συνεργασία.
Προσωπικά δεν τρέφω την ίδια εκτίμηση, αλλά αυτό δεν μπορεί να αφορά κανένα χαχχαχαχαχαχ
bet21
QUOTE (bet21 @ Feb 27 2017, 18:58 ) *
ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΜΑΡΟΥΣΙ ΚΟΡΩΠΙ ΠΑΠΑΓΟΣ
ΚΙΦΗΣΙΑ ΑΓΙΑ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΑΡΟΥΣΙ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΦΟΑ ΠΑΠΑΓΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΓΟΥ ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΟΡΩΠΙ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΕΝΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΕΝΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑ
ΚΟΡΩΠΙ ΜΑΝΔΡΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΤΡΙΤΩΝ ΤΡΙΤΩΝ ΜΑΝΔΡΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
ΚΡΟΝΟΣ ΤΡΙΤΩΝΑΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΕΦΟΑΖ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΑΠ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΑΠ

για την ερυθραια η πρωτη στηλη τα εντος.Νομιζω αυτο ειναι τοπρογραμμα.Το πιο ευκολο η ερυθραια αλλα...μετα χαμος.

τα κανα λιγο σαλατα αλλα αν μπορεις να καταλαβεις
gspara


* Μεγαλο κλεψιμο του Δουκα στο 61-60 στην πασα του Γιαουρτογλου
** Βηματα Μουμπάρακ στο 65-64 (4'04'' του βιντεο)
*** Επιθετικο φαουλ Καλλιανιωτη στον Μουμπάρακ στο 67-64 (5'02'').
basketikos
QUOTE(marousara @ Feb 27 2017, 17:10 ) *
Μπράβο στον Παπάγου συγχαρητήρια για την νίκη του και βόλεψε και την δική μου ομάδα.. Πλέον δεν υπαρχει ξεκαθαρο φαβορί για την 2η θέση όλοι μπορούν να χάσουν από όλους.. Η επόμενη αγωνιστική έχει σπουδαία ματς..
Τριτων- Κορωπί Παπάγου - Ιωνικός Κρόνος - Μαρούσι... Και ο Ιωνικος μπήκε στο κόλπο της ανόδου θα παίξει τα ρέστα του την Κυριακή.. Και εμείς παίζουμε με τον ανεβασμένο Κρόνο που παλεύει όλα τα ματς.. και ο Τριτων ειναι σε φόρμα


bball.gif Ωρα για προβλέψεις - όπως 'ωρα για ασκησεις επι χαρτου' rolleyes.gif :
8 ήττες 2η θέση / 10 ήττες μάλλον δινουν 3η θέση- εκτος αν το outsider κανει νίκες και ανεβάσει τον λογαριασμο.

Αναλυτικά:
ΚΟΡΩΠΙ
ΤΡΙΤΩΝ Μανδρα Ιωνικος ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Μαρουσι ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Ελευσινα ΚΗΦΙΣΙΑ Αγ. Παρασκευη ΕΡΥΘΡΑΙΑ
Εχει 6 ήττες - 2 με συνδιεκδικητες εκτος - 1 με συνδιεκδικητες εντος - και 3 μεγάλης δυσκολιας (ΤΡΙΤΩΝ- Ιωνικός-ΚΗΦΙΣΙΑ)

ΜΑΡΟΥΣΙ
ΚΡΟΝΟΣ Ζωγραφου ΠΑΠΑΓΟΥ Τριτων ΚΟΡΩΠΙ Ιωνικός ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Μανδρα Περιστερι ΕΛΕΥΣΙΝΑ
Εχει 6 ήττες - 2 με συνδιεκδικητες εκτος - και 3/4 μεγάλης δυσκολιας (Κρόνος- Ιωνικός-Περιστερι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ)

ΠΑΠΑΓΟΥ
Ιωνικος ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Μαρουσι ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Ελευσινα ΚΗΦΙΣΙΑ Αγ. Παρασκευη ΕΡΥΘΡΑΙΑ Απολλωνας ΒΟΥΛΑ
Εχει 6 ήττες - 2 με συνδιεκδικητες εκτος - - 1 με συνδιεκδικητες εντος - 2 μεγάλης δυσκολιας (Ιωνικός-Κηφισια) - και 1 υπερευκολο ή κολασμένο (ΒΟΥΛΑ τελευταια αγωνιστικη)

ΕΡΥΘΡΑΙΑ
Κηφισια ΚΑΠ ΜΑΝΔΡΑ Απολλων ΒΟΥΛΑ Κρονος ΖΩΡΑΦΟΥ Παπαγου ΤΡΙΤΩΝ Κορωπι
Εχει 7 ήττες - 2 συνδιεκδικητες εντος - 4 δυσκολα παιχνιδια / με τις τελευταίες 4 αγωνιστικές κρισιμοτατε

ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΓΟΥ Τριτων ΚΟΡΩΠΙ Μανδραϊκός Εργοτελης ΜΑΡΟΥΣΙ Περιστερι ΕΛΕΥΣΙΝΑ Κηφισια ΚΑΠ

Απορία: Ιωνικάρα μου προλαβαίνεις;
Η Κυριακή θα δείξει: Αν την Κυριακή κερδίσουν οι Τριτων, Ιωνικος, Κρόνος, το Πρωτάθλημα παιρνει μια άλλη τροπή.
Φυσικά και πάμε στον Παπάγου για να παίξουμε τα ρέστα μας - ξερουμε όλοι εξάλλου για το πότε πεθαίνει η ελπίδα (ενταξει δεν ειμαι και ουδέτερος).
margiou3
Καλά τα όσα λέτε για τον Σωρότο...

Το ότι είναι μεγάλος λούζερ στα ντέρμπι και αυτοκτονεί μόνος του στο τέλος ξεχνάτε.


gspara
QUOTE (margiou3 @ Feb 27 2017, 21:21 ) *
Καλά τα όσα λέτε για τον Σωρότο...

Το ότι είναι μεγάλος λούζερ στα ντέρμπι και αυτοκτονεί μόνος του στο τέλος ξεχνάτε.

E μετα δεν θα τον ελεγαν Σορωτο αλλα Ποποβιτς tongue.gif
RAPTOR
Μεγαλη συζητηση για το ποιος ειναι looser ποιος οχι και τους λογους που γινεται αυτο!
Γεγονος ειναι οτι φετος με τον Παπαγο κανει μια τρομερη πορεια με παικτες επιλογης του
και με πολυ καλο κλιμα οπως βλεπει καποιος .
Γεγονος ειναι οτι βοηθανε παρα πολυ τα εμπειρα παιδια και μερικες φορες υπερβαλουν εαυτους
αλλα αυτο σημαινει οτι γουσταρουν.
Εαν δεις το περυσινο ροστερ του Παπαγου σε εμπειρια ηταν ημερα με την νυχτα με το φετεινο!
Αυτα ολα λοιπον κατι σημαινουν.Το που θα παει ο Παπαγος εξαρταται μονον απο το ποσο μπορουν
να αντεξουν καποια παιδια απειρα το βαρος της ταμπελλας του φαβορι!
Τα ντερμπυ ειναι πολλα οι ομαδες πολυ καλες ο καλυτερος ας κερδισει!
RAPTOR
QUOTE (RAPTOR @ Feb 28 2017, 01:23 ) *
Μεγαλη συζητηση για το ποιος ειναι looser ποιος οχι και τους λογους που γινεται αυτο!
Γεγονος ειναι οτι φετος με τον Παπαγο κανει μια τρομερη πορεια με παικτες επιλογης του
και με πολυ καλο κλιμα οπως βλεπει καποιος .
Γεγονος ειναι οτι βοηθανε παρα πολυ τα εμπειρα παιδια και μερικες φορες υπερβαλουν εαυτους
αλλα αυτο σημαινει οτι γουσταρουν.
Εαν δεις το περυσινο ροστερ του Παπαγου σε εμπειρια ηταν ημερα με την νυχτα με το φετεινο!
Αυτα ολα λοιπον κατι σημαινουν.Το που θα παει ο Παπαγος εξαρταται μονον απο το ποσο μπορουν
να αντεξουν καποια παιδια απειρα το βαρος της ταμπελλας του φαβορι!
Τα ντερμπυ ειναι πολλα οι ομαδες πολυ καλες ο καλυτερος ας κερδισει!


Αν μη τι αλλο εκει στο basketblog εχουν αντανακλαστικα‼️ smile.gif
Gkos
QUOTE (PetranG3 @ Feb 26 2017, 23:03 ) *
Τι συμβαινει με Εργοτελη, ξερει κανεις;
Οι δυο τελευταιες βαριες ηττες του με εξεπληξαν συγκριτικα με το πως πηγαινε και πως παλευε τα παιχνιδια, απο την αρχη του νικηφορου σερι του κι επειτα...


Απαντησεις απο τον κόουτς !

«Είναι το δεύτερο παιχνίδι που δείχνουμε πραγματικά να είμαστε άλλη ομάδα, να ψαχνόμαστε μέσα στο γήπεδο, να ψάχνουμε τις συνεργασίες μας, να ψάχνουμε να βρούμε την ψυχολογία. Νομίζω δεν μπορείς να σχολιάσεις ένα τέτοιο ματς. Προσπαθώ να πείσω τα παιδιά, δεν ξέρω ίσως τους απασχολούν άλλα πράγματα, εγώ ανέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα την ευθύνη σε μία άσχημη εικόνα που είχαμε στην Αθήνα το ίδιο κάνω και τώρα μόνο που δεν μπορώ να παίξω εγώ μπάσκετ και δεν μπορώ εγώ να λύσω όλα τα προβλήματα της ομάδας. Θα πάρω για άλλη μία φορά την ευθύνη γι’ αυτό που είδε ο κόσμος και τον ευχαριστούμε που ήρθε στο γήπεδο μία τέτοια μέρα να υποστηρίξει την ομάδα, αλλά κάνω τεράστια προσπάθεια να πείσω αυτά τα παιδιά να έχουν ένα κίνητρο, αλλά φαίνεται σα να μην μπαίνουμε μέσα στο γήπεδο.

Και να θέλαμε κάποια στιγμή δεν μπορούσαμε. Δεν είμαι εγώ αυτός που παίζω μέσα. Προσπαθώ καθημερινά να τους έχω στο γήπεδο με χίλια δυο προβλήματα Ο Βερτούδος ξεκίνησε με 0/6 βολές όμως δεν έκανε καθόλου προπόνηση όλη την εβδομάδα, ο Σταμάτης κάνει ενέσεις για να παίξει ακόμα και ο Χασάπης δεν μπορούσε να παίξει με το πόδι του. Δεν είναι δικαιολογία όλα αυτά, αλλά είναι λίγο από όλα γιατί όταν ξεκινάς με 0/11 άστοχες βολές είναι λίγο η ψυχολογία, λίγο οι τραυματισμοί. Όταν παίζεις με δύο ομάδες που είναι στην ίδια βαθμολογική θέση με εσένα πρέπει να έχεις κίνητρο, άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για χαμένο κίνητρο των παικτών. Δεν ξέρω εάν τα παιδιά είναι εδώ, εάν έχουν συγκέντρωση και θέλουν να το κάνουν. Και δεν ξέρω και τι δυνάμεις μας έχουν απομείνει και τι ψυχολογικά αποθέματα έχουμε από τώρα και μετά. Ξαναλέω ότι δεν είμαι εγώ που παίζει μέσα και δεν είμαι εγώ που πρέπει να τους λύσει τα προβλήματα τα καθημερινά που αντιμετωπίζουν».

Ερωτηθείς εάν ο Εργοτέλης κάνει την κοιλιά του στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα είπε: «Το ρόστερ μας είναι πολύ μικρό, είναι εκτός ομάδες ο Δόσπρας που μας βοηθούσε σε άμυνα και έδενε την περιφέρεια με τους ψηλούς. Είμαστε ένα μικρό ρόστερ με πολλά προβλήματα. Δώσαμε έξι παιχνίδια σε ένα μήνα και κάναμε 4 νίκες. Σίγουρα τα παιδιά είναι κουρασμένα, είναι ταλαιπωρημένα, αλλά νομίζω ότι και πριν είχαμε τα προβλήματα αυτά, αλλά δεν είχαμε τόσο μεγάλη κούραση. Για εμένα αλλού είναι το πρόβλημα και φαίνεται από τον τρόπο που παίζουν τα παιδιά. Όταν δεν έχει συγκέντρωση σε πολύ απλά πράγματα που γίνονται μέσα στο γήπεδο σε άμυνα και επίθεση, από τη μία είναι η ψυχολογία και από την άλλη είναι η έλλειψη συγκέντρωσης.

Δεν μπορώ πραγματικά να κάνω κάτι άλλο από το να αναλαμβάνω την ευθύνη. Πριν από δύο μήνες είχα υποβάλει την παραίτησή μου. Νιώθω τις πιο πολλές φορές να είμαι μόνος στην ομάδα, νιώθω να μην έχουμε τη στήριξη που χρειαζόμαστε τις περισσότερες φορές. Νιώθω να μην έχω επικοινωνία με τους παίκτες και αυτό φαίνεται μέσα στο γήπεδο και έκανα μία υπεράνθρωπη προσπάθεια για να κρατήσω την ομάδα. Ας αναλάβουν και οι υπόλοιποι τις ευθύνες τους.

Για το αν σκέφτεται μία δεύτερη παραίτηση τώρα είπε:

«Εάν λύνει αυτό τα πρόβλημα εγώ θα είχα φύγει από καιρό. Έμεινα γιατί μου το ζήτησαν οι παίκτες. Τώρα εγώ προσπαθώ να πείσω τους παίκτες να έχουν κίνητρο. Είναι παράξενο αυτό. Να μου ζητούν οι παίκτες να γυρίσω στην ομάδα και τώρα να προσπαθώ να βρω κίνητρο στους παίκτες για να παίξουν. Εάν αυτό λύνει το πρόβλημα εγώ και τώρα είμαι έξω από την ομάδα. Το θέμα είναι το πόσες δυνάμεις και ψυχολογία έχουμε να προσπαθήσουμε για να αλλάξουμε την κατάσταση παιχνίδι με το παιχνίδι και προπόνηση με την προπόνηση. Δεν έχει τελειώσει τίποτα παρότι κάναμε δύο καταδικαστικές ήττες. Γιατί αν ο Κρόνος και ο Πρωτέας μας έχουν 2-0 στις απομακρυνόμαστε από το στόχο μας».


gspara
QUOTE (Gkos @ Feb 28 2017, 16:47 ) *
Απαντησεις απο τον κόουτς !
........

No money,no honey...
gratipa1929
QUOTE (margiou3 @ Feb 27 2017, 21:21 ) *
Καλά τα όσα λέτε για τον Σωρότο...

Το ότι είναι μεγάλος λούζερ στα ντέρμπι και αυτοκτονεί μόνος του στο τέλος ξεχνάτε.

Ααααα ώστε σε αυτό το σχόλιο απάντησε ο φίλος μας ο Σορώτος απάντησε περί "απαξιωτικών σχολίων σε φόρουμ". Δεν μας έγραψε όμως τίποτα για τις αποτυχημένες προσπάθειές του, έτσι για την αντικειμενικότητα smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Πολύ μπλα μπλα ρε αδερφέ... Τουλάχιστον εγώ στην θέση του θα ντρεπόμουν να κηνυγάω φαντάσματα και φανταστικούς εχθρούς επειδή δέχεται κριτική σε ένα φόρουμ.

Όσο για τον Εργοτέλη, πριν δω τις συνθέσεις στα τελευταία 2 ματς νόμισα ότι κάτι συνέβη και άρχισε να κατεβαίνει με εφήβους.
margiou3
Ας γράψω κι εγώ το δικό μου "σεντόνι", παρόλο που δεν το συνηθίζω.

Μιας και ο Σορώτος (μέχρι και το όνομα του ανθρώπου έγραψα λάθος) θέλησε να απαντήσει.


Αρχικά νομίζω ότι οφείλω μια επεξήγηση/ξεκαθάρισμα σε δύο επίπεδα.

- Αφενός, περισσότερα από τα μισά άτομα που γράφουν στο τόπικ της Β' Εθνικής (παλαιότερα Γ' και Α ΕΣΚΑΝΑ) με γνωρίζουν με το ονοματεπώνυμό μου και με έχουν δει και από κοντά. Μάλιστα με πολλούς έχουμε έρθει σε μεγάλες αντιδικίες και τσακωμούς, που με τα χρόνια τους προσπερνάμε, ενώ με άλλους κάνουμε και πολύ όμορφη μπασκετική παρέα.
Όποιος θεωρεί ότι κρύβομαι πίσω από την ανωνυμία, είναι το λιγότερο αφελής και καλά θα κάνει να ρωτήσει για να μην εκτίθεται.

- Στα 8 χρόνια παρουσίας μου στο φόρουμ φρόντισα δεκάδες φορές να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι γνώστης του αθλήματος αλλά ΟΠΑΔΟΣ. Συνεπώς δεν διεκδίκησα ποτέ το μπασκετικό αλάθητο, πέρα από αυτά που βλέπω με τα μάτια μου και από αυτά που αντιλαμβάνομαι.

Αυτά λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους και να μην δημιουργούμε εντυπώσεις περί "ανωνυμίας".


Επί της ουσίας λοιπόν, Κώστα Σορώτο.
Μιας και όλοι οι προπονητές, όλοι οι παίκτες, όλοι οι πρόεδροι, δεν διαβάζετε το basketForum -αλλά "κάποιος" σας τα μεταφέρει- ελπίζω να σου μεταφέρει κι αυτό εδώ το κείμενο, όπως και τα παλαιότερα λόγια που σου μετέφεραν και μπλα μπλα μπλα...
(Βρείτε λίγο θάρρος δεν βλάπτει)


Από τα λίγα πράγματα που γνωρίζω και μου έχουν μεταφέρει οι άνθρωποι του Ιωνικού (και όχι μόνο) για σένα, στα όσα χρόνια σε συναντήσαμε στα παρκέ, για το ποιος είσαι, όλοι μου έλεγαν ότι είσαι ένας αξιόλογος προπονητής που έχει μεγάλο βιογραφικό και με κάποιες επιτυχίες.
Και όσα μου μετέφεραν τα σεβάστηκα.


Κάποτε στο Τέξας λοιπόν συγχαρητήρια, ναι!

Εγώ τον προπονητή Σορώτο τον γνώρισα ως αντίπαλο της ομάδας μου τα τελευταία χρόνια που βολοδέρνουμε σε αυτές τις κατηγορίες.

- Μέσα στις τόσες επιτυχίες που μας έγραψες, δεν μπορώ να αμφισβητήσω καμία, πέρα απ' όσες τις έζησα προσωπικά. Για παράδειγμα μας μιλάς για την άνοδο του Εθνικού στην Β' Εθνική, η οποία ήρθε από σπόντα (ξέχασες να το αναφέρεις) μιας και ηττήθηκες στο μπαράζ. Και την επόμενη χρονιά (δεν σχολιάζω τον αστείο θεσμό του Κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ) ηττήθηκες στα ντέρμπι αποδεικνύοντας ακριβώς αυτό που έλεγα στο αρχικό μου ποστ. Ότι στα κρίσιμα παιχνίδια, αποδείχθηκες looser! Και τις δύο χρονιές ο κύριος Δερβός είχε φτιάξει ένα γιγαντιαίο, οικονομικά, μπάτζετ.


Για τον Πανιώνιο, την προηγούμενη χρονιά, η έγκαιρη αποχώρησή σου και η έλευση του Ζιάγκου οδήγησε στην αγωνιστική ανάκαμψη της ομάδας, αλλά κι αυτό ως προσωπική σου επιτυχία θέλησες να το πιστωθείς. Να 'ναι καλά ο Μίχαλος που έβγαλα τα κάστανα πολλές φορές από την φωτιά.



Η ουσία όμως είναι αλλού Κώστα.

Εγώ είμαι ένας οπαδός, ένας φίλαθλος, ένας άνθρωπος που ξέρει (πολύ) λιγότερο μπάσκετ από εσένα, και εξέφρασα την γνώμη μου με βάση το πως σε έχω ζήσει τα τελευταία χρόνια. Σωστή? Λάθος? Η ιστορία και τα γεγονότα μας κρίνουν όλους, συνεπώς και τα όσα λέω...!

Εσύ όμως φροντίζεις να συρρικνώνεις τον εαυτό σου μπαίνοντας στην διαδικασία να απαντήσεις σε ένα σχόλιο που κάπου/κάποτε αναρτήθηκε.

Κι αυτό δυστυχώς επιβεβαιώνει το χειρότερο όλων! Την εικόνα ενός ανθρώπου που τα τελευταία χρόνια ουρλιάζει για διαιτησίες, μοιρολατρώντας δίχως θάρρος να αναλάβει τις ευθύνες του, αφήνοντας το μπάσκετ σε δεύτερη μοίρα. Αυτή η γραφικότητα χαρακτηρίζει τα τελευταία χρόνια τον άνθρωπο που είδα εγώ ως αντίπαλο τόσες φορές, κι αυτό αντί να σε θυμώνει, θα έπρεπε να σε προβληματίσει.

Μου είναι παντελώς αδιάφορο να αντιπαρατεθώ δημόσια μαζί σου. Όμως, το λιβελογράφημα που δημοσίευσες στην σελίδα σου, αποτελεί μια φθηνή προπαγάνδα που όσοι την διάβασαν έσπευσαν να απαντήσουν δίχως να έχουν την παραμικρή ιδέα, του "πως" και "γιατί" γράφτηκε ότι γράφτηκε.

Μην μετατρέπεις λοιπόν τους ανθρώπους που σε εκτιμούν, σε φτηνούς χειροκροτητές, γιατί σίγουρα δεν το αξίζουν.



Υ.Γ.1 Επικεντρώσου στον Παπάγο λοιπόν, που κάνει μια καλή πορεία φέτος, κι αν καταφέρεις και βγάλεις την ομάδα μπράβο σου! Αν δεν τα καταφέρεις βγες και πες δεν τα κατάφερα, μην αρχίσεις πάλι τα γύρω γύρω...

Υ.Γ.2. Την Κυριακή θα έχεις την ευκαιρία να κερδίσεις τον Ιωνικό, τώρα που αγωνιστικά δεν βρίσκεται στα καλύτερά του. Πότε ήταν η τελευταία φορά?


Υ.Γ.3 Μια ερώτηση να κάνω και προς τον Λεωνίδα θα ήθελα.
Το ότι άφησες ασχολίαστα τα περί "ανωνυμίας" ενώ κι εσύ με ξέρεις προσωπικά δεν το καταλαβαίνω, αλλά οκ.

Όμως, γιατί ρε φίλε να εστιάσει ο κόουτς στα όμορφα λόγια που γράφονται. Γιατί η κριτική, όταν αυτή δεν προσβάλει, να πρέπει να προσπερνιέται?

Κρατάω το "παρείσακτοι" και σε χαιρετώ.


leonkalf
Γιώργο γεια σου,

σε ότι με αφορά για το ΥΓ3:

Η αλήθεια είναι ότι το είχα σκεφτεί (αρκετά πριν αρχίσω να γράφω την απάντησή μου, όταν το είχα πρωτοδεί) να το έγραφα ότι στους ασχολούμενος με το forum είναι γνωστό το ποιος είσαι, μετά το παρέλειψα και ουσιαστικά αφού ο coach δεν σε ξέρει σαν ανώνυμος του φαίνεσαι. Έπρεπε να το γράψω, παράλειψή μου. Ήταν στις προθέσεις μου όπως σου είπα, αν το δει εδώ ο coach ας το λάβει υπ' όψη.

Για την αρνητική κριτική, δεν είπα να προσπερνιέται. Απλά τόνισα ότι τα θετικά σχόλια είναι πολύ περισσότερα, και δεν πρέπει αυτά να τα προσπερνάμε!! Μην βλέπουμε τα αρνητικά μόνο..
Ασφαλώς και όλοι δεν μπορεί να έχουν την ίδια άποψη για όλους!

Όσο για το παρείσακτους, το παρεξήγησες. Η δεύτερη τοποθέτησή μου δεν είχε να κάνει καθόλου με το όλο περιστατικό! Ήταν γενικού περιεχομένου απάντηση για το forum και τους χρήστες του. Φαντάζομαι συμφωνείς κι εσύ ότι το forum έχει πληγεί από περαστικούς κομήτες που διαταράσουν την καλή λειτουργία του. Και φαντάζομαι όλοι μας θα θέλαμε να έχουμε ένα καλύτερο επίπεδο συζητήσεων πάνω σε μπασκετικά θέματα με τη συμμετοχή περισσότερων ανθρώπων που συμμετέχουν στα παιχνίδια, και όχι με τσακωμούς, ανούσιες κόντρες κλπ ανάμεσα σε σχετικούς και άσχετους.
Ελπίζω να κατανοείς το πνεύμα μου, και την απείχηση που ίσως (?) έχει σε όσους το διαβάσουν εκεί.

Αυτά από μένα και εύχομαι την Κυριακή να γίνει ένα πολύ ωραίο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες με βαρύ όνομα και ιστορία και γιατί όχι να τα πείτε και από κοντά με τον coach Σορώτο και να καλμάρει όλη αυτή η ένταση.
Gkos
Θα ηταν σοφο να βαζατε εδω και το ποσταρισμα του Σορωτου ,ωστε να μην ψαχνουμε ολο το προφιλ του δασκαλου wink.gif
(Το βρηκα-μην αγχωνεστε)

QUOTE (gspara @ Feb 28 2017, 19:12 ) *
No money,no honey...



Μαζι σου,απλά η πτώση έρχεται σιγά σιγά ,όχι έτσι απότομα.
Ενω ειχαν φτάσει σε πολυ καλό σημείο πριν δυο βδομάδες οι Κρητικοι και με 2/2 ήταν σωσμένοι,ενώ με 1/2 θα είχαν πολλες ελπίδες,τώρα με το 0/2 τελειωσαν αφου χάνουν και τις ισοβαθμιες από Πρωτέα και Κρόνο. . .
Ωραία αγωνιστική η ερχόμενη,με ωραία ματσακια εις τας Αθήνας.
Ψήνω για Αη Δημητρη wink.gif
gspara
QUOTE (Gkos @ Mar 1 2017, 15:04 ) *
Ωραία αγωνιστική η ερχόμενη,με ωραία ματσακια εις τας Αθήνας.
Ψήνω για Αη Δημητρη wink.gif

Ματσαρα.Το εχω και εγω μαρκαρισμενο,αν και με βλεπω Σαλουν ή Στρεφη.
Gkos
Η Ελευσίνα αποδείχθηκε… αφιλόξενη για τον Πανερυθραϊκό, ο οποίος έχασε κι άλλο έδαφος στη “μάχη” που δίνει για την άνοδο στην Α2, επιβεβαιώνοντας ότι η αγωνιστική ύφεση των τελευταίων εβδομάδων συνεχίζεται. Παρ’ όλα αυτά, άπαντες στην Ερυθραία δεν απογοητεύονται και είναι αποφασισμένοι να δώσουν εκ νέου απαντήσεις και να αντιστρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, επιστρέφοντας εκεί που βρίσκονταν προ ολίγων εβδομάδων…

Του Παναγιώτη Δρακόπουλου

Η αλήθεια είναι ότι ο Πανερυθραϊκός, όχι μόνο λόγω υλικού, αλλά κυρίως λόγω δυναμικής και τεχνογνωσίας (σ.σ. είναι η ομάδα που γνωρίζει τα κατατόπια της Β’ Εθνικής καλύτερα από κάθε άλλη στην κατηγορία) θεωρήθηκε -μαζί με το Περιστέρι- οι δύο επικρατέστεροι για… επιβίβαση στο “τρένο” της επόμενης Α2. Και, επίσης, αλήθεια είναι ότι μέχρι και το πρώτο μισό του πρωταθλήματος κάτι τέτοιο διαφαινόταν.

Μάλιστα, δεν ήταν λίγοι εκείνοι που έχριζαν τον Πανερυθραϊκό, βάσει της μέχρι τότε εικόνας του, ως φαβορί ακόμη και για την πρώτη θέση στον Νότιο όμιλο της Β’ Εθνικής, δεδομένου και του τεράστιου διπλού μέσα στο Περιστέρι και μάλιστα με μία πολύ καλή διαφορά (10 πόντοι), την οποία θα μπορούσε να διαχειριστεί στο β’ γύρο. Εστω κι αν η άνοδος δεν ήταν εξ αρχής αυτοσκοπός για τους ανθρώπους της ομάδας, αλλά προέκυψε στην πορεία…

Ωστόσο, τις τελευταίες αγωνιστικές η αρμάδα του Δημήτρη Χουχουλή διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος, μην θυμίζοντας την “καλοκουρδισμένη” μηχανή που παρακολουθούσαμε μέχρι και τις αρχές του 2017, με αποκορύφωμα την εντός έδρας συντριβή από το Περιστέρι, αλλα και την “κακή” εκτός έδρας ήττα από τον Πανελευσινιακό.

Ετσι, όχι μόνο έπεσε από την κορυφή και απομακρύνθηκε τρείς βαθμούς από το πρωτοπόρο Περιστέρι (που φαντάζει πια αδιαφιλονίκητο φαβορί για την άνοδο), αλλά βρίσκεται πλέον στην τρίτη θέση, ένα βαθμό πίσω απ’ τους Παπάγο, Μαρούσι και Κορωπί, που ισοβαθμούν στη δεύτερη.

Αίτια φυσικά και υπάρχουν, όπως και δικαιολογίες. Καταρχάς, η ομάδα της Ερυθραίας είναι ίσως η πιο άτυχη της Β’ Εθνικής, χάνοντας για πολλούς μήνες λόγω σοβαρού τραυματισμού τον πιο κομβικό της παίκτη, τον αρχηγό Τάσο Καλλιανιώτη, ενώ συν τοις άλλοις ο κόουτς Χουχουλής έχει δει τους περισσότερους απ’ τους παίκτες να τραυματίζονται και να μένουν εκτός δράσης (ακόμη και να περνούν την πόρτα του χειρουργείου, όπως ο Δέλλιος) ή να αντιμετωπίζουν καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν πρόβλημα, με συνέπεια να αποδίδουν πολύ λιγότερα από αυτά που μπορούν (βλ. Γιανναλέτσο, Υφαντή). Τελευταίο πλήγμα, ο ιθύνων νους της ομάδας, Λουκάς Γιαουρτόγλου, που τραυματίστηκε στην αναμέτρηση με το Περιστέρι.

Ακόμη κι έτσι, πάντως, οι “ερυθρόλευκοι” κατόρθωναν -εύκολα ή δύσκολα- να παίρνουν τα παιχνίδια και να φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας. Το γεγονός αυτό έφερε μεν μία ευφορία και… πολλά κιλά ψυχολογία στην αρχή, αλλά έφερε και έναν (ανθρώπινο ενδεχομένως) εφησυχασμό και μία… πλάνη στους παίκτες, πως ό,τι κι αν συνέβαινε θα ήταν νικητές όποιος κι αν ήταν ο αντίπαλος και πως η ομάδα έχει… ήδη “τσεκάρει” εισιτήριο για την Α2… Και αυτό ήταν ίσως το μεγαλύτερο λάθος (ανθρώπινο, είπαμε…) του Πανερυθραϊκού ως τώρα.

Ομως, μόνο έτσι δεν ήταν τα πράγματα, αφού αργά ή γρήγορα οι σημαντικές απουσίες και οι πολλοί τραυματισμοί θα επηρέαζαν την ομάδα των βορείων προαστίων. Η κούραση έκανε την εμφάνισή της, ενώ διαταράχθηκαν η αγωνιστική συνοχή και οι ισορροπίες. Συνέπεια όλων αυτών να έρθουν και οι ήττες, αν και ήταν λογικό ότι μέσα στη χρονιά θα περνούσε και η Ερυθραία -όπως κάθε ομάδα, σε κάθε άθλημα- την “κοιλιά” της.

Τα… γάλατα έσφιξαν, όπως και τα λουριά, πλέον, στο κλειστό “Στ. Καλαϊτζής”, όμως ακόμη και τώρα όχι μόνο δεν έχει χαθεί κάτι για τον Πανερυθραϊκό αλλά κρατάει και την τύχη στα χέρια του, με τον Δημήτρη Χουχουλή να έχει βάλει μπρος την επιχείρηση “ανασύνταξη” στην ομάδα του, προκειμένου να αφυπνήσει τους παίκτες του και να δείξουν εκ νέου τον πραγματικό τους εαυτό. Εξάλλου, ακόμη και μέσα στην περίοδο ντεφορμαρίσματός τους, οι “ερυθρόλευκοι” είχαν και μία σπουδαία “αναλαμπή” (η οποία φανέρωσε τις δυνατότητές τους), φτάνοντας σε μία μεγάλη υπέρβαση, που πέρασε στα… ψιλά, καθώς “έσπασαν” το αήττητο του Αμαρουσίου (66-73), κάτι που κανείς μέχρι τις 12 Φλεβάρη δεν είχε καταφέρει φέτος.

Το κυριότερο στοιχείο στο οποίο εστιάζει ο κόουτς “Χου” είναι το πνευματικό κομμάτι, θέλοντας να… ξεμπερδέψει (αφού δεν πρόλαβε αρχικά να τους… προσγειώσει) τους παίκτες του, μιας και η ποιότητα δεν λείπει από το ρόστερ του Πανερυθραϊκού, και να τους συσπειρώσει, εν όψει της τελικής ευθείας. Αλλωστε, όπως τονίσαμε, η Ερυθραία κρατάει την τύχη στα χέρια της, με τους πάντες στο “Στ. Καλαϊτζής” να έχουν… πεισμώσει και να είναι αποφασισμένοι να “τουμπάρουν” την κατάσταση ξανά υπέρ τους, αρχής γενομένης από το δύσκολο κυριακάτικο (5/3) εντός έδρας ματς με την ΑΕΝΚ. Ας μην ξεχνάμε, εξάλλου, ότι ο Πανερυθραϊκός στο β’ γύρο έχει στην έδρα του Παπάγο και Κορωπί, που ενδεχομένως να κρίνουν (σχεδόν) τα πάντα…

http://www.superbasket.gr/epichirisi-anasi...-stin-erithrea/

Ωραιο και αναλυτικο !!!
Περιστεριfan
ΕΦΑΟΖ-Εργοτέλης 1,o Eργοτελης φαινεται να εχει ''κλαταρει''...
Κρόνος-Μαρούσι 1,σουπερ φορμαρισμενος ο Κρονος
Πρωτέας-ΓΣΠ 2
Απόλλων-Ελευσίνα 1,μηπως ξαναμπει στο κηνυγι της σωτηριας
Ερυθραία-ΑΕΝΚ 1
Μανδραϊκός-ΚΑΠ 1
Παπάγου-Ιωνικός 1
Τρίτων-Κορωπί 2 οριακα

bet21
QUOTE (Περιστεριfan @ Mar 3 2017, 11:53 ) *
ΕΦΑΟΖ-Εργοτέλης 1,o Eργοτελης φαινεται να εχει ''κλαταρει''...
Κρόνος-Μαρούσι 1,σουπερ φορμαρισμενος ο Κρονος
Πρωτέας-ΓΣΠ 2
Απόλλων-Ελευσίνα 1,μηπως ξαναμπει στο κηνυγι της σωτηριας
Ερυθραία-ΑΕΝΚ 1
Μανδραϊκός-ΚΑΠ 1
Παπάγου-Ιωνικός 1
Τρίτων-Κορωπί 2 οριακα

δεν ξερω αυτο με τον εργοτελη πολυ περιεργο.φουλ φορμαρισμενος και χανεις ξαφνικα απο μετριες ομαδες 40 ποντους.Αυτο δεν μπορει να ειναι μονο ψυχολογικο.οσο αφορα την σωτηρια βλεπω να κρινεται στις 12 νικες ισως και παραπανω.ο απολλωνας με 4 νικες και 10 παιχνιδια ακομα δεν φτανει.το κορωπι αρχιζει και βγαζει τραυματισμους.
Περιστεριfan
QUOTE (bet21 @ Mar 3 2017, 16:46 ) *
δεν ξερω αυτο με τον εργοτελη πολυ περιεργο.φουλ φορμαρισμενος και χανεις ξαφνικα απο μετριες ομαδες 40 ποντους.Αυτο δεν μπορει να ειναι μονο ψυχολογικο.οσο αφορα την σωτηρια βλεπω να κρινεται στις 12 νικες ισως και παραπανω.ο απολλωνας με 4 νικες και 10 παιχνιδια ακομα δεν φτανει.το κορωπι αρχιζει και βγαζει τραυματισμους.

Ο Εργοτελης,περα απο τραυματισμους,λογικα εχει κι οικονομικης φυσεως θεματα.Ο Απολλων εχει να ανεβει ενα βουνο για να σωθει,αλλα ειναι δυσκολο να τα καταφερει...Το Κορωπι θα πρεπει να δειξει τι βαθος εχει,για να καλυψει τις σημαντικες απουσιες.Το Κορωπι εχει 2 ιδιαιτερα δυσκολους αγωνες προς το τελος,που μπορει να αλλαξουν την κατασταση για την ανοδο...
gspara
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1
Τελικος για την ομαδα του Ζηβα,ενω ο Εργοτέλης δειχνει εικονα λευκης πετσετας.Ασσος.....

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Ανωτερο το Μαρούσι αλλα ο Κρονος με Παπαμαρκο δειχνει ανεβασμένος και στην εδρα του εχει πετυχει μεγαλες νικες.

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Αν είναι σοβαρο το Περιστερι δεν θα εχει πρόβλημα.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
Σε καλη κατασταση η Ελευσινα.Πιστευω θα το παλεψει ο Απολλων και αν του εχουν μεινει ψυχικα αποθεματα θα κοντραρει.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Ανωτερη η Ερυθραια και υψηλοτερο κινητρο.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΚΑΠ 1
Ξεκάθαρος ασσος.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1
Ιστορικο derby στο Σαλουν.Πιο γεματο ροστερ ο Ιωνικος,πιο δεμενο συνολο ο Παπαγου.Οι φιλοξενούμενοι εχουν τα κορμια για να κοντραρουν τον Κακιουζη αν και θεωρω ότι ιδανικο ματσαρισμα μπορει να αποδειχθεί ο Περσιδης.Εδω που εφτασε ο Παπαγου εχει υψηλο κινητρο και νομιζω δεν θα αφησει την ευκαιρια να παει χαμενη.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
Αμφιρροπο ματς και στου Στρεφη.Χωρις Δημα το Κορωπι πρεπει να βρει και τον τροπο να ξεπερασει την ηττα της προηγουμενης αγωνιστικης.Ατραξιον η κοντρα Κουτουλα/Ντιμπ vs Αμπαρα/Καραδολαμη.
Περιστεριfan
Πρωτέας-ΓΣΠ 67-73(μεσω Youtube απο την 2η περιοδο)
Μετρια εως κακια εμφανιση απο τον ΓΣΠ(χωρις Κατιακο),η πολυ καλη εμφανιση του Μαντζαρη στην β περιοδο εγειρε την πλαστιγγα υπερ του ΓΣΠ.Στα τελη της 3ης περιοδου ο ΓΣΠ ξεφυγε με 2ψηφια διαφορα,ενω ο Πρωτεας πιεσε σε ολη την 4η περιοδο,μειωνοντας την διαφορα σε μονοψηφια στοιχεια!Στα αλλα ματς,3 ντερμπαρες για την ανοδο,με τον Παπαγου να ''πετα στα σκουπηδια'' το διπλο στο Κορωπι,χανοντας οριακα απο τον Ιωνικο.Το επταψυχο Μαρουσι εκανε διπλο ανοδου στον Αγιο Δημητριο,ενω το Κορωπι καταφερε κι καλυψε τις απουσιες κι εκανε ενα εξισου σημαντικο διπλο!

4/7,κουβας smiley.gif
Gkos
Τρομερα ματς σημερα παντου !
Εγω Αγιο Δημητριο,ο Gspara στου Στρεφη ,Σαλουν ποιος ητανε ;
marousara
Μεγαλη νίκη καρυδατη σήμερα...
Με το σκορ 65-59 και τον Ματαλλιωτακη να νικάει κάθε αμυντικό σύστημα
τα λουριά εσφιξαν , Στασινος 2/2 βολές Τριποντο Μπαλαφα Τριποντο Σουρλη
άμυνα απίστευτη 0/2 βολές ο Σουρλης αλλά με τέτοια ανατροπή δεν αξιζαμε
την ηττα.. Τρομερός κόσμος την μισή νίκη στην εξεδρα την οφείλει
Αα ρε Τριτων...Για Παπάγου έμαθα από καποιον που ηταβ στο γηπεδο..ο 5 του
Ιωνικου τα κανε ολα.. ο Παπαγου ειχε αγχος με τον Φακοπουλιδη να σπαει τα στεφανια και στην τελευταία επιθεση έχασε την μπάλα
QUOTE (Gkos @ Mar 5 2017, 19:22 ) *
Τρομερα ματς σημερα παντου !
Εγω Αγιο Δημητριο,ο Gspara στου Στρεφη ,Σαλουν ποιος ητανε ;

gspara
ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΚΟΡΩΠΙ 80-86 (15-19,35-39,46-53,80-86).

''Και Οι 7 Ηταν Υπεροχοι''.......με αρχιμαστορα φυσικα τον κοουτς Κατσουνη που κατεβασε την ομαδα διαβασμενη,απολυτα συγκεντρωμενη και με πνευμα νικητή 41.gif !!!!!
Το Κορωπι βεβαια εδειξε τασεις αυτοκτονιας στην κανονικη περιοδο και στην παραταση,αλλα επειδή το μπάσκετ είναι δικαιο αθλημα στο τελος χαμογελασε η καλυτερη ομαδα.
Το ψυχωμενο 2πλο του Κορωπιου αποκτα μεγαλυτερη αξια καθως επιτευχθη παρα τις απουσιες των Αμπαρα-Δημα,αλλα και την απωλεια του Σταθοπουλου από το 8' λογω σκισιματος στο φρυδι.

Τριτωνας......Κουτουλας-Ντιμπ-Γρυλλης-Γκαβανοπουλος-Ανδρεοπουλος
Κορωπι........Κερασοβιτης-Αγορης-Καραδολαμης-Σταθοπουλος-Αγγελοπουλος

Το παιχνιδι ξεκινησε με ωραιο ρυθμο και υψηλα ποσοστα.Ο Τριτωνας πηρε ανελπιστο σκορ από τον Γρυλλη(3 τριποντα στην α περιοδο),αλλα ο φοργουορντ των γηπεδούχων φορτωθηκε γρηγορα με 3 φαουλ στην δυσκολη αποστολή να σταματησει τον Καραδολαμη.
Το Κορωπι χτυπησε στο ζωγραφιστο με τον Αγγελοπουλο να νικαει τον Ανδρεοπουλο και τον κοουτς Μιχελακο να ριχνει εσπευμενα στο παρκε τον Κουκουνια(δεν ξαναμπηκε ο Ανδρεοπουλος).

Οι φιλοξενούμενοι βρηκαν λυσεις από Σταθοπουλο-Καραδολαμη και το 3ποντο του δευτερου ανεβασε για πρωτη φορα την διαφορα στο 13-19.
Κερασοβιτης-Αγορης συνεχισαν να παιζουν εξαιρετικη αμυνα σε Κουτουλα-Ντιμπ και με τους Νταλλη-Μαυρο να μπαινουν στην εξισωση,το Κορωπι κρατησε προβαδισμα 6-8 ποντων μεχρι λιγο πριν την αναπαυλα(18-26,27-33).
Καπου εκει ένα αδικαιολογητο χαμενο λειαπ του Αγγελοπουλου εδωσε το εναυσμα για ένα μινι ξέσπασμα του Τριτωνα.Ο Καλαντζής με 3ποντο μειωσε 33-34 και ο Κουκουνιας με σουτ από τα 5 μετρα εδωσε για......τελευταια φορα προβαδισμα στον Τριτωνα 35-34.

Το ημιχρονο εκλεισε με γρηγορους 5 ποντους του φοβερου και τρομερου Θοδωρή Αγορη που καλυψε επαξια το κενο του Αμπαρα.....35-39.

Στην γ περιοδο το Κορωπι συνεχισε να ελεγχει τον ρυθμο του παιχνιδιού και ειχε παντα απαντησεις στις εξαρσεις του Τριτωνα...και πιο συγκεκριμενα του πολύ καλου Γκαβανοπουλου.
Η περιοδος εκλεισε με αυτοκρατορικο 3ποντο του Νταλλη,δειγμα της υψηλης κλασης του.....46-53.

Εικονα νικητή ειχε το Κορωπι και στην τελευταια περιοδο.Το 3ποντο του Αγορη εγραψε το 55-63 και λιγο αργοτερα με τον ιδιο τροπο ο Καραδολαμης εδωσε την μεγαλυτερη διαφορα....61-70.
Ο Μαυρος σκοραρε για το 63-72 και στα τελευταια 3 περιπου λεπτα το Κορωπι δεν ξανασκοραρε προσπαθώντας να αυτοκτονησει.

Ο Τριτωνας εκανε την υστατη προσπαθεια και εκμεταλλευτηκε καποιες λαθος επιλογες των φιλοξενουμενων που μαλλον πιστεψαν ότι το ματς τελειωσε.
Με 5 σερι ποντους ο Γκαβανοπουλος μειωσε αρχικα 68-72 και στα 44΄' ο Κουτουλας με 3ποντο εφερε τους γηπεδούχους σε αποσταση αναπνοης..... 71-72.Στα 15'' ο Θυμνιος με 1/2 βολες ισοφαρισε 72-72 και στην τελευταια επιθεση ο Κερασοβιτης δεν εκανε καλη επιλογή και τελικα το σκοτωμενο 3ποντο του Αγορη ηταν ερμπολ.

Εντυπωσιακα ξεκινησε η παραταση με τον Κερασοβιτη να εξιλεώνεται με 3ποντο με ταμπλο(72-75) και λιγο μετα ο Μαυρος εγραψε το 74-79.
Ο Νταλλης με 2 κακες επιλογες εδωσε παλι δικαιωμα στον Τριτωνα.Ο Ντιμπ με τριποντη βομβα μειωσε 77-79,αλλα ο Κουκουνιας αστοχησε σε σουτ 2 ποντων.

Mεγαλη φαση στα 22'' όταν ο Ντιμπ με 1/2 βολες μειωσε 78-81 για να παρει όμως το επιθετικκο ριμπάουντ ο Γκαβανοπουλος και να βαλει φωτια και στην παραταση.....80-81.

Σε αυτό το σημειο ο εμπειρος Γιωργος Νταλλης ανελαβε να καθαρισει το παιχνιδι και από παραλιγο μοιραιος εγινε ο man of the match!!!!!
Αρχικα με επικο γκολ-φαουλ εδωσε μαξιλαρακι νικης(80-84) και στην τελευταια αμυνα εκλεψε την μπαλα από τον Γκαβανοπουλο στο κεντρο και εφτασε ανενόχλητος στο λειαπ που σφραγισε την δικαιη και πολύ σημαντικη νικη του Κορωπιου....80-86.

Θοδωρής Αγορης-Γιωργος Νταλλης ηταν οι κορυφαιοι του Κορωπιου και αξιζουν εξισου το mvp.
Προσωπικα το απονειμω smile.gif στον νεαρο Αγορη που μπηκε στα παπούτσια του Αμπαρα,ηταν κίνδυνος-θανατος επιθετικα και αμυντικα περιορισε τον Ντιμπ.
Τεραστια κλαση ο Νταλλης,απολυτα καθοριστικος στην παραταση.
Εκπληκτικος Καραδολαμης,ολα τα αμυντικα πλανα του Μιχελακου ηταν συγκεντρωμένα πανω του....χωρις επιτυχια.Εκτος από σκορ,ηταν ο κορυφαιος ριμπαουντερ της ομαδας του,με μοναδικο αστερισκο τις χαμενες βολες.
Φοβερο παθος και ενεργεια από τον Κωστα Μαυρο που συνεχιζει να εντυπωσιαζει και να εχει βαλει για τα καλα το ονομα του στην μπασκετικη πιατσα!!
Εγκέφαλος Κερασοβιτης,κρατησε συνετα και ψυχραιμα την μπαγκετα του ρυθμου και αριστευσε δημιουργικα!!!!
Κολωνα ο Αγγελόπουλος που εδειξε ότι είναι από τους καλυτερους ψηλους πασερ!!
Μεγαλος ατυχος ο Σταθοπουλος που ξεκινησε δυναμικα αλλα τραυματιστηκε στο 8',εφυγε για ραμματα και επεστρεψε στην τελευταια περιοδο χωρις όμως να αγωνιστει.
Ασσος στο μανικι του Κατσουνη ο Παναγιώτου,ο οποιος ειδικα στην γ περιοδο βοηθησε πολύ σε αμυνα και πιεση(Κουτουλας).

Από τον Τριτωνα μακραν κορυφαιος ο Γκαβανοπουλος!!!!
basketikos
Το σαλούν : http://www.ionikosbc.gr/index.php/news/680-64-65

Λογω κωλύματος δεν μπορω να σχολιάσω παίκτες του Ιωνικού, αλλά σίγουρα υπάρχει μεγάλη ικανοποίηση για την εμφάνιση και την δίκαιη νίκη. Οι χαμένες βολές και το αγχος να τελειώσουμε το παιχνιδι κόντεψαν να μας στοιχίσουν, αλλά τα καταφέραμε και συνεχίζουμε.
Για τον Παπάγου: είδαν οτι ο Βουγιούκας έκανε 4 φάουλ και είπαν να συνεχισουν με τον πολυ-πολύ καλο Κακιούζη. Τους γυρισε μπουμεραγκ, γιατι εγιναν πολλά λαθη στην τροφοδοσία. Στην περιφέρεια τους εσκασε η επιθετική μας άμυνα, και μετα τα πρωτα καλάθια του Δέδε, σκοραραν δύσκολα.

Μπορώ όμως να σχολιάσω 2-3 άλλα απο το Σαλούν:
- Αποστολίδης παίκτης: ψυχαρα μεγάλη, εβαλε το τριποντο της ισοφάρισης 58-58, αλλά το εντυπωσιακό: σε κάθε φάση στο παρκέ έδινε τα παντα.
- Αποστολίδης διαιτητής : icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif (τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι).
- ΥΦΑΝΤΗΣ: ρε συ Μαίκ και αν σταμάτησες να παίζεις είσαι Θεός: Εντάξει, δεν κρατηθηκε, έκανε ακόμα και παράπονα στους διαιτητες στο ημιχρονο (χαχαχα), αλλά οταν εκεί μετά το ημίχρονο τον έβλεπα ορθιο να τραγουδά για τον Παπάγου, μια σκέψη μου ήρθε: ΜΑΚΑΡΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ - RESPECT. ΠΟΛΛΑ RESPECT

Tα υπόλοιπα στο ρεπορτάζ του ionikosbc.gr


RAPTOR
QUOTE(basketikos @ Mar 5 2017, 21:54 ) *
Το σαλούν : http://www.ionikosbc.gr/index.php/news/680-64-65

Λογω κωλύματος δεν μπορω να σχολιάσω παίκτες του Ιωνικού, αλλά σίγουρα υπάρχει μεγάλη ικανοποίηση για την εμφάνιση και την δίκαιη νίκη. Οι χαμένες βολές και το αγχος να τελειώσουμε το παιχνιδι κόντεψαν να μας στοιχίσουν, αλλά τα καταφέραμε και συνεχίζουμε.
Για τον Παπάγου: είδαν οτι ο Βουγιούκας έκανε 4 φάουλ και είπαν να συνεχισουν με τον πολυ-πολύ καλο Κακιούζη. Τους γυρισε μπουμεραγκ, γιατι εγιναν πολλά λαθη στην τροφοδοσία. Στην περιφέρεια τους εσκασε η επιθετική μας άμυνα, και μετα τα πρωτα καλάθια του Δέδε, σκοραραν δύσκολα.

Μπορώ όμως να σχολιάσω 2-3 άλλα απο το Σαλούν:
- Αποστολίδης παίκτης: ψυχαρα μεγάλη, εβαλε το τριποντο της ισοφάρισης 58-58, αλλά το εντυπωσιακό: σε κάθε φάση στο παρκέ έδινε τα παντα.
- Αποστολίδης διαιτητής : icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif (τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι).
- ΥΦΑΝΤΗΣ: ρε συ Μαίκ και αν σταμάτησες να παίζεις είσαι Θεός: Εντάξει, δεν κρατηθηκε, έκανε ακόμα και παράπονα στους διαιτητες στο ημιχρονο (χαχαχα), αλλά οταν εκεί μετά το ημίχρονο τον έβλεπα ορθιο να τραγουδά για τον Παπάγου, μια σκέψη μου ήρθε: ΜΑΚΑΡΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ - RESPECT. ΠΟΛΛΑ RESPECT

Tα υπόλοιπα στο ρεπορτάζ του ionikosbc.gr



Συμφωνω απολυτα ως προς τον Αποστολιδη εαν περιορισει λιγο τα φαουλ θα ειναι ακομη καλυτερος!
Το μεγαλο ζητημα ηταν με τον Δεδε που ηταν δυο μερες με 39 πυρετο και δεν ειχε καθολου δυναμεις.
Συνεπεια αυτου ηταν και η ελειπης τροφοδοτηση του Κακιουση .
Απ την αλλη ο Φακοπουλιδης για ακομη ενα παιχνιδι δεν βοηθησε καθολου οργανωτικα και εκνευρισε συμπαικτες και
κερκιδα.Ενω διαθετει τα προσοντα πρεπει να καταλαβει οτι δεν ειναι ουτε Τεοντοσιτς ουτε Σπανουλης...ακομη!
Απορω που καποιοι φιλοι τον τοποθετουν ως κορυφαιο ασσο της κατηγοριας!
gspara
QUOTE (RAPTOR @ Mar 5 2017, 22:07 ) *
Απορω που καποιοι φιλοι τον τοποθετουν ως κορυφαιο ασσο της κατηγοριας!

Eγραψα καλα λογια και για τον Δεδε όμως που ξερω ότι είναι η μεγαλη σου αδυναμια wink.gif

Και για να αιτιολογησω την επιλογή μου να πω ότι ψηφιζω Φακοπουλιδη κορυφαιο ασσο, γιατι κυριως σηκωνει στις πλατες του το μεγαλυτερο βαρος από αλλους που θα μπορουσαν να παρουν τον τιτλο(Παππας,Γιοαυρτογλου,Αμπαρας,Μοσχοβιτ
ης κλπ.).
Δεν μου ερχεται στο μυαλο καποιος παιχτης στην ιστορια της κατηγοριας που να ειχε,στην ηλικια του μαλιστα,τοσο μεγαλη επιρροή στο παιχνιδι της ομαδας του και να εχει την ικανοτητα να την κουβαλάει μονος του σε ολοκληρη την διαρκεια του πρωταθλήματος.Και στο κάτω-κάτω με ποιον πλει εχει φτασει ο Παπαγος να διεκδικεί ανοδο?!?!?Μηπως εχεις επηρεαστεί από την σημερινη του κακη αποδοση?
Τεσπα,σωστη η λαθος,ειναι εντελως προσωπκη μου γνωμη peace.gif
gratipa1929
punishment στον Σορώτο από τον φίλο margiou!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Θα βλέπει Ιωνικό Νίκαιας και στον ύπνο του πλέον rolleyes.gif

Από τις πιο συναρπαστικές αγωνιστικές φέτος!
marousara
Είπα μην ξεγράφετε τον Ιωνικό.. Είναι 3 νίκες πίσω αλλά καμία ομάδα δεν είναι δεδομένο ότι θα πάει αέρα μέχρι το τέλος
του πρωταθλήματος... 9 συναρπαστικές αγωνιστικές έμειναν..
QUOTE (bet21 @ Feb 27 2017, 18:09 ) *
με κορωπι παπαγου μαρουσι ελευσινα εξω και 3 νικες κατω και μαλιστα 11 ποντους απο μαρουσι και περιστερι μεσα μπηκε και ο ιωνικος?Το ευκολοτεροπρογραμμα η ερυθραια αλλα ετσι που ειναι ...

LB6J
QUOTE(gspara @ Mar 5 2017, 23:34 ) *
Eγραψα καλα λογια και για τον Δεδε όμως που ξερω ότι είναι η μεγαλη σου αδυναμια wink.gif

Και για να αιτιολογησω την επιλογή μου να πω ότι ψηφιζω Φακοπουλιδη κορυφαιο ασσο, γιατι κυριως σηκωνει στις πλατες του το μεγαλυτερο βαρος από αλλους που θα μπορουσαν να παρουν τον τιτλο(Παππας,Γιοαυρτογλου,Αμπαρας,Μοσχοβιτ
ης κλπ.).
Δεν μου ερχεται στο μυαλο καποιος παιχτης στην ιστορια της κατηγοριας που να ειχε,στην ηλικια του μαλιστα,τοσο μεγαλη επιρροή στο παιχνιδι της ομαδας του και να εχει την ικανοτητα να την κουβαλάει μονος του σε ολοκληρη την διαρκεια του πρωταθλήματος.Και στο κάτω-κάτω με ποιον πλει εχει φτασει ο Παπαγος να διεκδικεί ανοδο?!?!?Μηπως εχεις επηρεαστεί από την σημερινη του κακη αποδοση?
Τεσπα,σωστη η λαθος,ειναι εντελως προσωπκη μου γνωμη peace.gif


Παρακολουθω το φορουμ, αλλα δεν ειμαι απο τους συχνους σχολιαστες. Το παραπανω ομως σχολιο με ταραξε τοσο που δε μπορω να μη σου απαντησω. Ο Φακοπουλιδης για μενα( και αρκετες φορες για μια ολοκληρη κερκιδα) ειναι ο χειροτερος παιχτης που εχω δει ποτε. Με οποιονδηποτε αλλο προπονητη εκτος Σορωτου θα τον ετρωγε ο παγκος. Σουταρει συνεχεια οταν ειναι σε μερα που τα βαζει Ο.Κ, οταν ομως δεν ειναι η μερα του πουλαει την ομαδα, δε τη παιρνει στη πλατη του την ομαδα, τσακιζει τις προσπαθειες των αλλων παιδιων. Κανει απιστευτα λαθη στην αμυνα ειναι τρυπα και απλα ο Σορωτος τον εχει μεσα και δεν τον βγαζει. Περσι στο Παγκρατι τι εκανε? Κατι ακομα καλος παικτης δεν ειναι αυτος που βαζει ποντους γιατι του βγαζει συστημα ο προπονητης. Ο Κακιυζης χθες εβαλε 25, ειναι πραγματι παρα πολυ καλος παικτης, χθες ομως παρα τους ποντους δεν ηταν καλος.
Vas
QUOTE(marousara @ Mar 6 2017, 10:25 ) *
Είπα μην ξεγράφετε τον Ιωνικό.. Είναι 3 νίκες πίσω αλλά καμία ομάδα δεν είναι δεδομένο ότι θα πάει αέρα μέχρι το τέλος
του πρωταθλήματος... 9 συναρπαστικές αγωνιστικές έμειναν..



Για να έχει πιθανότητες ο Ιωνικός πρέπει να κάνει 3 νίκες παραπάνω από Κορωπί & Μαρούσι

Πρέπει δηλαδή Κορωπί & Μαρούσι να χάσουν τουλάχιστον 3 παιχνίδια στα επόμενα 9 , και ο Ιωνικός να μείνει αήττητος. Υπόψιν, ότι ο Ιωνικός έχει να παίξει με Περιστέρι εντός , αλλά έχει εκτός Κορωπί, Ελευσίνα & Μαρούσι… (Στο Μαρούσι θα πρέπει να καλύψει και την διαφορά). Δύσκολα έως απίθανα πράγματα…
Vas
Ο Παπάγος αυτή την στιγμή είναι στην χειρότερη μοίρα. Έχει να παίξει με όλους του πρωτοπόρους (Περιστέρι-Ερυθραία εκτός, Μαρούσι εντός) ενώ έχει να πάει σε Κηφισιά που θα καίγεται για νίκη (έτσι όπως πάει) και Βούλα τελευταία αγωνιστική (δεν ξέρουμε αν θα έχουν κριθεί)

H Ερυθραία έχει θεωρητικά το πιο εύκολο πρόγραμμα. Έχει σε ισοβαθμία το Μαρούσι , και έχει εντός Παπάγου-Κορωπί. Τα «δύσκολα» εκτός είναι με Μάνδρα – Βούλα-Ζωγράφου-Τρίτωνα. Παιχνίδια δηλαδή με ομάδες που θεωρητικά τις έχει αλλά θα καίγονται για νίκη…

Το Μαρούσι από την άλλη έχει 2 ακόμα εντός κεκλεισμένων (Ζωγραφου-Τρίτωνα), και 2 εκτός με Παπάγου-Κορωπί. Τα υπόλοιπα παιχνίδια πιστεύω ότι θα είναι με «αδιάφορες» ομάδες. Εργοτέλης (εκτος) πεσμένος, Νίκαια (εντός) αδιαφορη, Περιστέρι (εντός) ήδη στην Α2, Ελευσίνα τελευταία αγωνιστική αδιάφορη…

Το Κορωπί τέλος έχει 2 δύσκολα εκτός (Περιστέρι-Ερυθραία) και 2 δύσκολα εντός (Ιωνικός-Μαρούσι). Όλα τα άλλα είναι στο χέρι του… Ακόμα και η Κηφισιά (εκτός)…



RAPTOR
QUOTE(gspara @ Mar 5 2017, 22:34 ) *
Eγραψα καλα λογια και για τον Δεδε όμως που ξερω ότι είναι η μεγαλη σου αδυναμια wink.gif

Και για να αιτιολογησω την επιλογή μου να πω ότι ψηφιζω Φακοπουλιδη κορυφαιο ασσο, γιατι κυριως σηκωνει στις πλατες του το μεγαλυτερο βαρος από αλλους που θα μπορουσαν να παρουν τον τιτλο(Παππας,Γιοαυρτογλου,Αμπαρας,Μοσχοβιτ
ης κλπ.).
Δεν μου ερχεται στο μυαλο καποιος παιχτης στην ιστορια της κατηγοριας που να ειχε,στην ηλικια του μαλιστα,τοσο μεγαλη επιρροή στο παιχνιδι της ομαδας του και να εχει την ικανοτητα να την κουβαλάει μονος του σε ολοκληρη την διαρκεια του πρωταθλήματος.Και στο κάτω-κάτω με ποιον πλει εχει φτασει ο Παπαγος να διεκδικεί ανοδο?!?!?Μηπως εχεις επηρεαστεί από την σημερινη του κακη αποδοση?
Τεσπα,σωστη η λαθος,ειναι εντελως προσωπκη μου γνωμη peace.gif

RAPTOR
Αυτο ειναι το υγιες μεσα απο τις διαφωνιες προκυπτουν συζητησεις!Απλα εγω εχω διαφορετικη
αποψη για τον ασσο.Δεν ξερω σε μερικα χρονια τι θα γινει αλλα τωρα θελει πολυ δουλεια μεχρι
να καταλαβει οτι αυτος ειναι που πρεπει να οργανωνει την ομαδα να ανεβαζει η να κατεβαζει τον ρυθμο
και να παιζει για να αξιοποιει πρωτα τους συμπαικτες του και μετα να σκεπτεται πως θα βγει πρωτος σκορερ.
Αυτο βεβαιως ισχυει για ολους!Εχω γραψει πολλες φορες το κακο που κανει η αναδειξη καποιου ως πρωτου
σκορερ - καλυτερος παικτης της εβδομαδας χωρις τα υπολοιπα στατιστικα!
Εχθες εαν κερδιζε ο Παπαγος πολυτιμοτερος για μενα θα ηταν ο Αποστολιδης με το ενα 3 ποντο!
LB6J
QUOTE(RAPTOR @ Mar 6 2017, 12:33 ) *
Αυτο ειναι το υγιες μεσα απο τις διαφωνιες προκυπτουν συζητησεις!Απλα εγω εχω διαφορετικη
αποψη για τον ασσο.Δεν ξερω σε μερικα χρονια τι θα γινει αλλα τωρα θελει πολυ δουλεια μεχρι
να καταλαβει οτι αυτος ειναι που πρεπει να οργανωνει την ομαδα να ανεβαζει η να κατεβαζει τον ρυθμο
και να παιζει για να αξιοποιει πρωτα τους συμπαικτες του και μετα να σκεπτεται πως θα βγει πρωτος σκορερ.
Αυτο βεβαιως ισχυει για ολους!Εχω γραψει πολλες φορες το κακο που κανει η αναδειξη καποιου ως πρωτου
σκορερ - καλυτερος παικτης της εβδομαδας χωρις τα υπολοιπα στατιστικα!
Εχθες εαν κερδιζε ο Παπαγος πολυτιμοτερος για μενα θα ηταν ο Αποστολιδης με το ενα 3 ποντο!


Συμφωνω, να προσθεσω και Ζωρζο, και σκοραρε και κυριως αμυνα!! . Αυτοι ηταν και πολυ καλοι και στο κορωπι.
basketikos
bball.gif Να παρέμβω στην συζήτηση των Στρατηγών: Νομίζω ότι το γεγονός οτι ο Φακοπουλίδης δεν πήγε καθόλου καλά χθές σας κάνει λίγο/πολύ πιο αφοριστικούς. Σαν τρίτος, ενω 'βλέπω' την κριτική, δεν νομίζω οτι ειναι και ο 'χειροτερος ασσος' της κατηγορίας..

bball.gif Ώρα για “ασκήσεις επι χαρτου' – Mέρος 2ο:

- Η πρόβλεψη παραμένει: 8 ήττες 2η θέση / 10 ήττες και καλή ισοβαθμία μάλλον δίνουν 3η θέση- έκτος αν το outsider κάνει νίκες και ανεβάσει τον λογαριασμό. -
- Σημειώσεις σημαντικές: το Κορωπί έχει απουσίες αλλά έίναι το φαβορί / το άλλο φαβορί Μαρουσι δεν έχει κόσμο για δύο αγωνιστικές / το Περιστέρι δείχνει ο ρυθμιστής.

Αναλυτικά:

ΚΟΡΩΠΙ (6 ήττες): Μανδρα / Ιωνικος / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μαρουσι /ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ / Ελευσινα ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευη / ΕΡΥΘΡΑΙΑ
Έχει 2 με συνδιεκδικητες έκτος - 1 με συνδιεκδικητες εντός - και 2 μεγάλης δυσκολίας (Ιωνικός-ΚΗΦΙΣΙΑ)

ΜΑΡΟΥΣΙ (6 ήττες): Ζωγραφου / ΠΑΠΑΓΟΥ /Τριτων / ΚΟΡΩΠΙ / Ιωνικός / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μάνδρα / Περιστέρι /ΕΛΕΥΣΙΝΑ
Έχει 2 με συνδιεκδικητες έκτος - και 3/4 μεγάλης δυσκολίας (Κρόνος- Ιωνικός-Περιστερι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ)

ΠΑΠΑΓΟΥ (7 ήττες): ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μαρουσι / ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ / Ελευσινα / ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευή / ΕΡΥΘΡΑΙΑ Απόλλωνας / ΒΟΥΛΑ
Εχει 2 με συνδιεκδικητες εκτός - - 1 με συνδιεκδικητες εντός - 2 μεγάλης δυσκολίας (Ιωνικός-Κηφισια) - και 1 υπερευκολο ή υπερκολασμένο (ΒΟΥΛΑ τελευταια αγωνιστικη)

ΕΡΥΘΡΑΙΑ (7 ήττες): ΚΑΠ / ΜΑΝΔΡΑ / Απολλων / ΒΟΥΛΑ / Κρόνος / ΖΩΡΑΦΟΥ / Παπάγου / ΤΡΙΤΩΝ / Κορωπι
Εχει 2 συνδιεκδικητες εντος - με τις τελευταίες 6 αγωνιστικές κρισιμότατες (μάλλον) η μια πιο κολασμένη από την άλλη

ΙΩΝΙΚΟΣ (9 ήττες): Τρίτων/ ΚΟΡΩΠΙ / Μανδραϊκός / Εργοτελης / ΜΑΡΟΥΣΙ / Περιστέρι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ Κηφισια / ΚΑΠ
Εδώ δεν μεταδίδω – μόνο 9 Χ 2 βλέπω… rolleyes.gif

Απορία (παραμένει): Ιωνικάρα μου προλαβαίνεις;
“First things first” που λένε και στα ελληνικά: Κερδίζουμε την Κυριακή τον Τρίτωνα, και βλέπουμε.
polykos
QUOTE(basketikos @ Mar 6 2017, 13:17 ) *
Απορία (παραμένει): Ιωνικάρα μου προλαβαίνεις;
“First things first” που λένε και στα ελληνικά: Κερδίζουμε την Κυριακή τον Τρίτωνα, και βλέπουμε.


Ταπεινή μου γνώμη... Αν τρέξεις στα παιχνίδια με την τριάδα Παναγιωταρά-Πετρόπουλο-Περσίδη, ιδιαίτερα με αυτές τις ομάδες που απομένουν, προλαβαίνεις.
bet21
QUOTE (basketikos @ Mar 6 2017, 13:17 ) *
bball.gif Να παρέμβω στην συζήτηση των Στρατηγών: Νομίζω ότι το γεγονός οτι ο Φακοπουλίδης δεν πήγε καθόλου καλά χθές σας κάνει λίγο/πολύ πιο αφοριστικούς. Σαν τρίτος, ενω 'βλέπω' την κριτική, δεν νομίζω οτι ειναι και ο 'χειροτερος ασσος' της κατηγορίας..

bball.gif Ώρα για “ασκήσεις επι χαρτου' – Mέρος 2ο:

- Η πρόβλεψη παραμένει: 8 ήττες 2η θέση / 10 ήττες και καλή ισοβαθμία μάλλον δίνουν 3η θέση- έκτος αν το outsider κάνει νίκες και ανεβάσει τον λογαριασμό. -
- Σημειώσεις σημαντικές: το Κορωπί έχει απουσίες αλλά έίναι το φαβορί / το άλλο φαβορί Μαρουσι δεν έχει κόσμο για δύο αγωνιστικές / το Περιστέρι δείχνει ο ρυθμιστής.

Αναλυτικά:

ΚΟΡΩΠΙ (6 ήττες): Μανδρα / Ιωνικος / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μαρουσι /ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ / Ελευσινα ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευη / ΕΡΥΘΡΑΙΑ
Έχει 2 με συνδιεκδικητες έκτος - 1 με συνδιεκδικητες εντός - και 2 μεγάλης δυσκολίας (Ιωνικός-ΚΗΦΙΣΙΑ)

ΜΑΡΟΥΣΙ (6 ήττες): Ζωγραφου / ΠΑΠΑΓΟΥ /Τριτων / ΚΟΡΩΠΙ / Ιωνικός / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μάνδρα / Περιστέρι /ΕΛΕΥΣΙΝΑ
Έχει 2 με συνδιεκδικητες έκτος - και 3/4 μεγάλης δυσκολίας (Κρόνος- Ιωνικός-Περιστερι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ)

ΠΑΠΑΓΟΥ (7 ήττες): ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μαρουσι / ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ / Ελευσινα / ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευή / ΕΡΥΘΡΑΙΑ Απόλλωνας / ΒΟΥΛΑ
Εχει 2 με συνδιεκδικητες εκτός - - 1 με συνδιεκδικητες εντός - 2 μεγάλης δυσκολίας (Ιωνικός-Κηφισια) - και 1 υπερευκολο ή υπερκολασμένο (ΒΟΥΛΑ τελευταια αγωνιστικη)

ΕΡΥΘΡΑΙΑ (7 ήττες): ΚΑΠ / ΜΑΝΔΡΑ / Απολλων / ΒΟΥΛΑ / Κρόνος / ΖΩΡΑΦΟΥ / Παπάγου / ΤΡΙΤΩΝ / Κορωπι
Εχει 2 συνδιεκδικητες εντος - με τις τελευταίες 6 αγωνιστικές κρισιμότατες (μάλλον) η μια πιο κολασμένη από την άλλη

ΙΩΝΙΚΟΣ (9 ήττες): Τρίτων/ ΚΟΡΩΠΙ / Μανδραϊκός / Εργοτελης / ΜΑΡΟΥΣΙ / Περιστέρι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ Κηφισια / ΚΑΠ
Εδώ δεν μεταδίδω – μόνο 9 Χ 2 βλέπω… rolleyes.gif

Απορία (παραμένει): Ιωνικάρα μου προλαβαίνεις;
“First things first” που λένε και στα ελληνικά: Κερδίζουμε την Κυριακή τον Τρίτωνα, και βλέπουμε.

ο ιωνικος μετα το περιστερι εχει την πληρεστερη ομαδα,Σαφως μπορει να κανει 9-0.θελει ομως και 3 νικες πανω απο ερυθραια που εχει βατο προγραμμα.μην ξεχναμε και την 3 θεση.
Basketpinezas13
QUOTE (basketikos @ Mar 6 2017, 13:17 ) *
bball.gif Να παρέμβω στην συζήτηση των Στρατηγών: Νομίζω ότι το γεγονός οτι ο Φακοπουλίδης δεν πήγε καθόλου καλά χθές σας κάνει λίγο/πολύ πιο αφοριστικούς. Σαν τρίτος, ενω 'βλέπω' την κριτική, δεν νομίζω οτι ειναι και ο 'χειροτερος ασσος' της κατηγορίας..

bball.gif Ώρα για “ασκήσεις επι χαρτου' – Mέρος 2ο:

- Η πρόβλεψη παραμένει: 8 ήττες 2η θέση / 10 ήττες και καλή ισοβαθμία μάλλον δίνουν 3η θέση- έκτος αν το outsider κάνει νίκες και ανεβάσει τον λογαριασμό. -
- Σημειώσεις σημαντικές: το Κορωπί έχει απουσίες αλλά έίναι το φαβορί / το άλλο φαβορί Μαρουσι δεν έχει κόσμο για δύο αγωνιστικές / το Περιστέρι δείχνει ο ρυθμιστής.

Αναλυτικά:

ΚΟΡΩΠΙ (6 ήττες): Μανδρα / Ιωνικος / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μαρουσι /ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ / Ελευσινα ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευη / ΕΡΥΘΡΑΙΑ
Έχει 2 με συνδιεκδικητες έκτος - 1 με συνδιεκδικητες εντός - και 2 μεγάλης δυσκολίας (Ιωνικός-ΚΗΦΙΣΙΑ)

ΜΑΡΟΥΣΙ (6 ήττες): Ζωγραφου / ΠΑΠΑΓΟΥ /Τριτων / ΚΟΡΩΠΙ / Ιωνικός / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μάνδρα / Περιστέρι /ΕΛΕΥΣΙΝΑ
Έχει 2 με συνδιεκδικητες έκτος - και 3/4 μεγάλης δυσκολίας (Κρόνος- Ιωνικός-Περιστερι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ)

ΠΑΠΑΓΟΥ (7 ήττες): ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ / Μαρουσι / ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ / Ελευσινα / ΚΗΦΙΣΙΑ / Αγ. Παρασκευή / ΕΡΥΘΡΑΙΑ Απόλλωνας / ΒΟΥΛΑ
Εχει 2 με συνδιεκδικητες εκτός - - 1 με συνδιεκδικητες εντός - 2 μεγάλης δυσκολίας (Ιωνικός-Κηφισια) - και 1 υπερευκολο ή υπερκολασμένο (ΒΟΥΛΑ τελευταια αγωνιστικη)

ΕΡΥΘΡΑΙΑ (7 ήττες): ΚΑΠ / ΜΑΝΔΡΑ / Απολλων / ΒΟΥΛΑ / Κρόνος / ΖΩΡΑΦΟΥ / Παπάγου / ΤΡΙΤΩΝ / Κορωπι
Εχει 2 συνδιεκδικητες εντος - με τις τελευταίες 6 αγωνιστικές κρισιμότατες (μάλλον) η μια πιο κολασμένη από την άλλη

ΙΩΝΙΚΟΣ (9 ήττες): Τρίτων/ ΚΟΡΩΠΙ / Μανδραϊκός / Εργοτελης / ΜΑΡΟΥΣΙ / Περιστέρι / ΕΛΕΥΣΙΝΑ Κηφισια / ΚΑΠ
Εδώ δεν μεταδίδω – μόνο 9 Χ 2 βλέπω… rolleyes.gif

Απορία (παραμένει): Ιωνικάρα μου προλαβαίνεις;
“First things first” που λένε και στα ελληνικά: Κερδίζουμε την Κυριακή τον Τρίτωνα, και βλέπουμε.


Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι . Το 9-0 είναι πολύ δύσκολο για μια ομάδα που πριν ένα μήνα ήταν κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού . Μην φορτώνετε με άγχος που δεν ξέρεις αν αντέχετε .
Γιατί μετά θα έρθει η απογοήτευση . Λίγα λόγια και πιο πολύ έργο .
Φιλική συμβουλή .
gratipa1929
Πάλι ζορίζεται ο Σορώτος στο fb smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Είναι θλιβερό ένας προπονητής που θέλει να αυτοαποκαλείται και επιτυχημένος να μην αντέχει να διαβάζει μια καλοπροαίρετη κριτική σε ένα φόρουμ ή αλλού. Και πάλι άφησε υπόνοιες για την διαιτησία και για... διαπλοκή εν τω μεταξύ μετά την ήττα. Αδιόρθωτος... Κρίμα γιατί κάποτε τον συμπαθούσα ως έναν ρομαντικό και αδιάφθορο προπονητή αλλά με τις πράξεις του ο ίδιος υποβαθμίζεται όλο και περισσότερο κάθε χρόνο.

Παραθέτω και το σχόλιό του για να μην ψάχνει ο gkos πάλι rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

QUOTE
Sorotos Kostas
Χθες στις 4:08 μ.μ. ·
1) ο βλάκας είναι βλάκας γιατί επειδή είναι βλάκας δεν μπορεί να καταλάβει ότι είναι βλάκας και παραμένει βλάκας.......
2) ένα χαρακτηριστικό του βλάκα είναι η αγένεια.......
3) δεύτερο χαρακτηριστικό του βλάκα είναι ότι δεν έχει ούτε ο ίδιος το θάρρος της γνώμης του και αντί για το ονομά του χρησιμοποιεί ψευδώνυμα........ αδελφέ με όλο τον σεβασμό που έχω για κάθε μα για κάθε άνθρωπο διάλογος μεταξυ ανθρώπου που χρησιμοποιεί ψευδώνυμο και άλλου που χρησιμοποιεί το όνομα του δεν μπορεί να γίνει για αυτό είναι και η τελευταία φορά που ασχολούμαι με ανθρωπους που κρύβονται πίσω απο ένα ψευδώνυμο.....
4) επιδή μίλησες για πρότερα και ύστερα. Στα πρότερα ρώτα τους πιο παλιούς στην ομάδα σου για ένα παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα σου και το Φάληρο...... κάτι θα έχουν να σου πουν και για αυτό και για ένα άλλο παιχνίδι Φαλήρου- Ολύμπια Λαρισας που κέρδισε τελευταία αγωνιστική το αδιάφορο βαθμολογικά Φάληρο........
Γιατί εγώ την ομάδα σου την ξέρω πολύ πιο παλιά απο εσένα και έχω μάθει να την σέβομαι και όταν την κερδίζω και όταν χάνω..........
5) όσον αφορά τα ύστερα. Τα ύστερα κάθε πρωταθλήματος είναι η τελική βαθμολογία και επειδή ακριβώς σέβομαι την ομάδα σου και τους ανθρώπους που με αγώνα τη διοικούν δεν θέλω να σου υπενθυμίσω μια τελική βαθμολογία........
6) Τέλος εσυ εχθρό της ομάδας σου που εγώ την παρακολουθούσα απο μικρό παιδάκι και ήμουν φίλος με όλα τα παιδιά που έπαιζαν τότε και μετέπειτα τους προπονητές της όσο και αν προσπαθήσεις δεν θα το καταφέρεις. Αν εσένα σου γεμίζει τη ζωή σου η κόντρα σου μαζί μου , το να με βρίζεις και όλα τα άλλα κάντο αλλά απο εδώ και πέρα ερήμην μου αδελφέ......... Να είσαι πάντα καλά
Gkos
Αυτο το στατους ειναι απαντηση σε ενα σχολιο που εγινε στο προηγουμενο (Κυριακατικο) στατους του και μετα το σχόλιο σβηστηκε 😂
Gkos
Αυτό έγινε ...
gratipa1929
QUOTE (Gkos @ Mar 8 2017, 13:37 ) *
Αυτο το στατους ειναι απαντηση σε ενα σχολιο που εγινε στο προηγουμενο (Κυριακατικο) στατους του και μετα το σχόλιο σβηστηκε 😂

Και σβήστηκε κιόλας? Πάντως μεταξύ σοβαρού και αστείου πραγματικά είναι διασκέδαση να παρακολουθεί κανείς το προφίλ του. Δεν πλήττει ποτε!!! rolleyes.gif
Gkos
Click to view attachment
margiou3
Αυτά καλό είναι να μην γίνονται! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.