Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
kudelin8
QUOTE (jasonick @ Oct 10 2014, 23:48 ) *
Βασικά επειδή κάποιοι μπορεί να είναι offline, τι λέτε να βγάλουμε την σειρά για το draft από τώρα;
Το λέω αυτό γιατί αυτοί που δεν θα μπορέσουν να είναι μέσα, ξέρωντας τη σειρά που επιλέγουν θα μπορέσουν να φτιάξουν σε καλύτερο βαθμό τα predraft rankings και το autopick strategy. Βάζω poll στην λίγκα.

Προσωπικα θεωρω <<ιερη>> την ημερα του draft σε επιπεδα ρεπο απο δουλεια...αν ειναι να γινει νωριτερα η κληρωση σειρας επιλογης ας γινει πολλες ωρες ή μια μερα νωριτερα..δεν νομιζω να μην εχουν οι περισσοτεροι προσχεδια για τον πολεμο την ωρα του draft..ακραια σκεψη αλλα να προτεινω το δικαιωμα maximum μιας ανταλλαγης εκαστος predraft και μονο με την εγκριση της λιγκας..σε φαση θελω να ανταλλαξω το πρωτο πικ μου με το δευτερο και πεμπτο αλλου παιχτη..η εμπορικοτητα της draft day θα εκτοξευθει αυτοματως.παιζει να πουλησουμε και τα δικαιωματα μας σε συνδρομητικο
klow13
φιλε kudelin είσαι πιο γραφικός και από το ημεροβίγλι.
κατά τα αλλα ούτε εγώ συμφωνώ με κλήρωση pre draft,χάνεται κάπως η μαγεία της draft day,με τους συνδυασμούς που πρέπει να κανεις εκείνη την ώρα πχ για ισορροπία στο roster.
sacarame
Τα δύο τελευταία ποστ διαγράφηκαν.

Δεν έχω κανένα θέμα με τις άλλες λίγκες, ο καθένας μπορεί να συμμετέχει ή να φτιάξει όσες λίγκες θέλει...


Απλά δεν γίνεται να κουβεντιάζουμε για άλλες λίγκες στο τόπικ που αφορά τη συγκεκριμένη λίγκα που παίζεται εδώ στο φόρουμ..


Συνεχίζουμε..
jasonick
QUOTE
John Schuhmann @johnschuhmann · 12 Οκτ

Westbrook played only 41 minutes without Durant last season: http://on.nba.com/1vVygfm Attempted 35 (!) shots in those 41 minutes.


laugh.gif

ESPN, κανόνισε να μας δώσεις είτε το 2ο είτε το 3ο νούμερο του draft και να ψαχνόμαστε..
Knickerbocker
50 ωρες...
jasonick
Για να μην παρεξηγηθούμε, έκανα μία βλακεία και πάτησα καταλάθως να βγάλει τη σειρά manual το draft

QUOTE
Oct 19 5:01 AM
LM Changed League Settings: League rules updated
-
Changed draft order type from Randomized One Hour Prior to Draft Time to Manually Set by League Manager.


Το άλλαξα με την μία προφανώς

QUOTE
Oct 19 5:01 AM
LM Changed League Settings: League rules updated
-
Changed draft order type from Manually Set by League Manager to Randomized One Hour Prior to Draft Time.


Δεν έγινε τίποτα δηλαδή, ένα misclick ήταν (ο Voyager φταίει που με αποσυντόνισε αναφέροντας μου την 8άρα μόλις την είχα ξεχάσει sad.gif) , αλλά επειδή σίγουρα κάποιος/οι θα το σχολίαζαν smiley.gif το ποστάρω εδώ.
Knickerbocker
Διαφανεια σε ολα ...δεν περνάνε οι ωρες.Αντε και ετοιμάζομαι να δω στιγμιότυπα φιλικών απόψε με ύφος Rod Thern @ 1984 draft
giorgos14
QUOTE(Knickerbocker @ Oct 19 2014, 11:34 ) *
Διαφανεια σε ολα ...δεν περνάνε οι ωρες.Αντε και ετοιμάζομαι να δω στιγμιότυπα φιλικών απόψε με ύφος Rod Thern @ 1984 draft



Οπως το πες.Διαφανεια...Εφυγε ο Πιρς ηρθε ο χειροτερος του Πιρς ο Jasonick..Κατω οι commissioners ρεεεεε
jasonick
QUOTE(jasonick @ Oct 15 2014, 10:37 ) *
ESPN, κανόνισε να μας δώσεις είτε το 2ο είτε το 3ο νούμερο του draft και να ψαχνόμαστε..


Στον πτσο σου ESPN, έτσι;
massey
Να δουμε ποτε θα πιασω μονοψηφιο νουμερο στη σειρα.. angry_red.gif
pmam
Στοίχημα ότι κανείς δε βλέπει τι γίνεται εδώ τώρα tongue.gif
jasonick
Τέλος το draft, back to back τελευταία picks KG και Nash. sad.gif
Μου άρεσει η ομάδα μας, μας πήγαν τα πράγματα όπως τα περιμέναμε πάνω κάτω. Με μια ματιά από τις άλλες ομάδες ξεχωρίζω kotzito, duncan & pierce, knickerbocker & kudelin.
Άντε, καλή μας χρονιά.
jasonick
QUOTE
ARIF dropped Louis Williams, Tor to FA
ARIF added Gerald Green, Pho from FA to BE


Έπρεπε να γίνει αυτή η κίνηση, γιατί ήταν ντροπή οι Fighters να έχουν μόνο 3 παίκτες των Suns.
Οπότε 4 παίκτες των Suns, 1 πρώην και 1 που πήγε κολλέγιο στην Arizona. Δεν είναι άσχημα για αρχή, πιστεύω. tongue.gif
giorgos14
QUOTE(supg18)
35aris varejao kai 28aris burks.etsi kanw trade egw



Tον καναμε ανθρωπο περσι,του μαθαμε τι ειναι το φανταζι οταν τον καναμε co-owner και τωρα που πηρε δικια του ομαδα εβγαλε και γλωσσα η μουχριτσα.Ετσι δεν συμπεριφερονται στις εκπληκτικες(αλλα με ελλειψη στα pf για οποιον ενδιαφερεται για trade) ξανθιωτικες παπιες κυριε...
SupG18
QUOTE(giorgos14 @ Oct 20 2014, 23:58 ) *
Tον καναμε ανθρωπο περσι,του μαθαμε τι ειναι το φανταζι οταν τον καναμε co-owner και τωρα που πηρε δικια του ομαδα εβγαλε και γλωσσα η μουχριτσα.Ετσι δεν συμπεριφερονται στις εκπληκτικες(αλλα με ελλειψη στα pf για οποιον ενδιαφερεται για trade) ξανθιωτικες παπιες κυριε...


Παρακαλείται θερμά το αδερφικό σωματείο της Ξάνθης να σέβεται τις υπό κατ' ιδίαν συζητήσεις των διοικήσεων των ομάδων αλλιώς θα αναγκαστούμε να προσφύγουμε στην δικαιοσύνη προκειμένου να προστατεύσουμε τα συμφέροντα της ομάδας μας.
Οι απαιτήσεις μας είναι απολύτως λογικές και στα όρια του (κλεψίματος) καλού πνεύματος και της συναδελφικότητας

Εκ της διοικήσεως , ευχαριστώ

giorgos14
QUOTE(SupG18 @ Oct 20 2014, 22:13 ) *
Παρακαλείται θερμά το αδερφικό σωματείο της Ξάνθης να σέβεται τις υπό κατ' ιδίαν συζητήσεις των διοικήσεων των ομάδων αλλιώς θα αναγκαστούμε να προσφύγουμε στην δικαιοσύνη προκειμένου να προστατεύσουμε τα συμφέροντα της ομάδας μας.
Οι απαιτήσεις μας είναι απολύτως λογικές και στα όρια του (κλεψίματος) καλού πνεύματος και της συναδελφικότητας

Εκ της διοικήσεως , ευχαριστώ



Ρε μηπως το Τρακης βγαινει απο το Σταυρακης;;;
SupG18
QUOTE(giorgos14 @ Oct 21 2014, 00:15 ) *
Ρε μηπως το Τρακης βγαινει απο το Σταυρακης;;;


Ίνδαλμα μου 69.gif
SteveNashidis
QUOTE(SupG18 @ Oct 21 2014, 00:18 ) *
Ίνδαλμα μου 69.gif




QUOTE
35aris varejao kai 28aris burks.etsi kanw trade egw


Δικός μου είσαι smiley.gif
SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Oct 24 2014, 14:31 ) *
Αφού λοιπόν εγώ είμαι ο Κομίσιονερ, η παραίτηση του Άρη και η πάσα της ομάδας στον kudelin προσωρινά ΔΕΝ γίνεται δεκτή. Ο χρήστης kudelin δεν έχει καμία σχέση με το θέμα και αν τελικά αναλάβει την ομάδα θα το μάθει από εμένα.



Μα γιατί δεν τον θέλετε κύριε commisioner ; smiley.gif


Υ.Γ. 3 τραυματισμοί έχουν βγεί μέχρι στιγμής αφού έγινε το draft. Butler,Noah και Nash. Τα βουντού σας δεν θα πιάσουν. Είμαστε από το Θιβέτ(ο).

jasonick
Λήχτο λέμε. smiley.gif
SupG18
η παιχτουρα ο antony davis ( 77.gif ) προσπαθησε να μας στειλει στην κορυφη απο μονος του , αλλα ο parsons ειχε αλλη αποψη ..... δεν βλεπω να ξανακουμπαω τετοια θεση smiley.gif
SteveNashidis
Butler εκτός. 41.gif
pmam
Ήθελα να το πω και πριν αρχίσει η χρονιά, αλλά είχα κρυφές ελπίδες...
Μήπως να το δίναμε από τώρα προς Σάντα Κρουζ μεριά και να ξεκινήσουμε πάλι;
giorgos14
Γυρίστε τη βαθμολογία ανάποδα να βρεθώ τελευταίος και ο voyager πρώτος για να χαρεί λιγάκι!!!
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Oct 31 2014, 13:43 ) *
Γυρίστε τη βαθμολογία ανάποδα να βρεθώ τελευταίος και ο voyager πρώτος για να χαρεί λιγάκι!!!


Συγχαρητήρια πρωταθλητή Οκτωβρίου 6.gif
SupG18
QUOTE(Voyager @ Oct 31 2014, 17:26 ) *
Συγχαρητήρια πρωταθλητή Οκτωβρίου 6.gif


πρωταθλητη 30/10 εννοεις , γιατι δεν τον βλεπω να παραμενει εκει 69.gif
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Oct 31 2014, 15:26 ) *
Συγχαρητήρια πρωταθλητή Οκτωβρίου 6.gif



Το μονο καλο ειναι οτι πηρες λεμπρον και τον πηγες εκει στο 17 που του αξιζει..Οσο για κατι ποταπα γατακια που κρεμονται απο τα τετοια του ντειβις (ξερεις εσυ) δεν ασχολουμαι καν... smiley.gif
Knickerbocker
Τον Scott Brooks πως μπορω να τον κανω add?Δεν παιζει θα βάλει σορτσάκι...

Ps:Οχι ρε Russell
pmam
Ναι ρε Cousins, 28.3 πριν καν τελειώσει η πρώτη περίοδος!
Η ανάβαση για την κορυφή ξεκίνησε!
SupG18
το πρωτο trade της χρονιας ειναι γεγονος , ευχαριστουμε τις φιλτατες ξανθιωτικες παπιες για την συνεργασια και καλωσοριζουμε τους curry - matthews - green στην ομαδα μας biggrin.gif
pmam
QUOTE(SupG18 @ Nov 9 2014, 19:32 ) *
το πρωτο trade της χρονιας ειναι γεγονος , ευχαριστουμε τις φιλτατες ξανθιωτικες παπιες για την συνεργασια και καλωσοριζουμε τους curry - matthews - green στην ομαδα μας biggrin.gif

Πολύ ενδιαφέρον τρεηντ.
Το υπεροπλο Curry με τον τιμιο Matthews (και τον Green που κάποια στιγμή θα γίνει ντροπ tongue.gif ) για τον ασταθή μέχρι στιγμής Conley, τον (σχεδόν) αναγεννημένο Wade και τον Parsons που δεν εχει αποδοσει ακόμα.
Οι πάπιες διώχνουν το ρίσκο των αστραγαλων του Curry (που βέβαια εχει μείνει υγιης τα τελευταία 2 ( ; ) χρονια) για 2 underachievers (so far) και τον αμφίβολο-για-πόσο-θα-αντέχει-να-παίζει-έτσι Wade.
Τα Μούσια εχουν πλέον τους 2 καλύτερους αυτή τη στιγμή) παικτες στο φανταζι, αλλά σχεδόν το υπολοιπο ρόστερ είναι ρολιστες.
Οι πάπιες από την άλλη, χωρις να εχουν παίκτη που να μπορεί να δωσει 50+ πόντους καθε βραδιά, έχουν απίστευτο βάθος με παίκτες που καθένας μπορεί να κάνει σπουδαία παιχνίδια. Τις περιμένω πολύ κερδισμένες στο τέλος της χρονιάς.

Ένηγουέη, μπράβο παιδιά που σπάσατε το ρόδι, και πάμε να ζεστανουμε κι άλλο τη λιγκα!
SteveNashidis
Ωραίο το trade που έγινε. Θεωρώ τον γιώργο παρόλα άτυχο με τον τραυματισμό του ρούμπιο, να καλύπτει τελικά την 9αδα του.

Το πρώτο trade request με εξέπληξε για την τιμιότητα του. Χαιρετίζω τον νεοεισερθόντα Σταύρο και την ομάδα του που βρίσκεται στην 2η θέση και για τις προτάσεις του μέχρι στιγμής.

Οι παίκτες μου δεν έχουν αποδώσει τα αναμενόμενα μέχρι στιγμής ενώ πολλά ματς είναι χαμένα από πρωτοφανείς τραυματισμούς που ξεφυτρώνουν από το πουθενά.
Δίνονται πάντως οι bradley,marcus morris και Isaiah Thomas . Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει τίποτα
SupG18
ευχαριστω για τα καλα λογια , παρολαυτα επειδη σημερα εκανα πολλες προτασεις ειμαι σιγουρος οτι καποιες δεν ηταν τοσο καλες και θα ηθελα να ξερουν και τα υπολοιπα παιδια οτι δεν εχω την προθεση να "κλεψω" κανεναν , απλα ειναι μια πρωτη προσεγγιση , και οτι ειμαι ανοιχτος σε μελλοντικες προτασεις smile.gif
giorgos14
Δεχτηκα προταση για τους Κονλει-Λαμαρκο.Και οι 2 μεχρι τωρα αποδιδουν κατω απο τα στανταρ που θεωρω οτι θα πιασουν.Το ανταλλαγμα ηταν ενας μονιμος τραυματιας και ενας παικτης που αποδιδει (μεχρι να τραυματιστει και αυτος) αρκετα παραπανω απο οτι αναμενοταν.Οποτε οχι tongue.gif

Kαι να τονίσω ότι το request δεν ηταν απο τον champion(γιατι πολλοι κακεντρεχεις θα νομισετε οτι προκειται για αυτον μιας και η παροιμια που λεει να σου βγει το ματι και οχι το ονομα ειναι γνωστη)
jasonick
Kobe-Rose; tongue.gif
Pierce
Tην πρόταση δεν την έκανα εγώ(από το ποστ το είδα για να καταλάβεις) , αλλά δεν νομίζω ότι ήταν κακή για να μπεί εδώ για διαπόμπευση και να βάλεις 1 αστέρι .
giorgos14
QUOTE(Pierce @ Nov 12 2014, 15:26 ) *
Tην πρόταση δεν την έκανα εγώ(από το ποστ το είδα για να καταλάβεις) , αλλά δεν νομίζω ότι ήταν κακή για να μπεί εδώ για διαπόμπευση και να βάλεις 1 αστέρι .


Διαπόμπευση;;; Δεν μιλησα με ονοματα αλλα σχολιασα μια κατ'εμε κακη πρόταση προκειμένου να δείξω στους αντιπάλους μου την άποψη μου περί κονλει και λαμαρκου.Δεν ειχα σκοπο να θιξω τον ροουζ ούτε τον γκασολ (ορίστε, τα πα) ούτε εσένα επίσης.
Pierce
Κόμπε και ροουζ δεν ήταν; δεν είδα εγώ καλά τότε. Mea culpa. (αλλά και πάλι δεν είναι άσχημη tongue.gif)
SupG18
επειδη η ομαδα χρειαζετε βαθος , ο καλυτερος ψηλος του φαντασυ ειναι πλεον διαθεσιμος
giorgos14
QUOTE(SupG18 @ Nov 14 2014, 12:29 ) *
επειδη η ομαδα χρειαζετε βαθος , ο καλυτερος ψηλος του φαντασυ ειναι πλεον διαθεσιμος


Αφου δεν εχεις εσυ τον Sullinger πως τον ανταλλασεις;;; 69.gif 69.gif 69.gif smiley.gif
SupG18
γρηγορη ανταλλαγη , ευχαριστουμε την ομαδα του manhattan για την συνεργασια smile.gif
Knickerbocker
QUOTE (SupG18 @ Nov 14 2014, 13:39 ) *
γρηγορη ανταλλαγη , ευχαριστουμε την ομαδα του manhattan για την συνεργασια smile.gif


Καλορίζικοι...Ο γερμανός είναι πουλέν αλλά έχω κάτι χρωστούμενα από πέρσι απ'τον Monobrow
aegeansheed
QUOTE(Knickerbocker @ Nov 14 2014, 20:52 ) *
Καλορίζικοι...Ο γερμανός είναι πουλέν αλλά έχω κάτι χρωστούμενα από πέρσι απ'τον Monobrow


πρόπερσι! laugh.gif
Knickerbocker
QUOTE (aegeansheed @ Nov 15 2014, 01:19 ) *
πρόπερσι! laugh.gif


Indeed...Μαζι κλαίγαμε
jasonick
Επειδή μου ήρθε μήνυμα για το τελευταίο trade βάζω poll για το αν πρέπει να γίνει veto το Amir Johnson και Middleton για Robin Lopez.
Απο μένα περνάει πάντως.
SupG18
απο περιεργια , μπορεις να ενημερωσεις λιγο πως γινετε ? εννοω ποτε θα ξερουμε , αν γινει βετο και εχουν κλεισει τα ροστερ τι γινετε κλπ κλπ
jasonick
Θα το μάθουμε όταν ψηφίσουν οι υπόλοιπες 13 ομάδες για το αν πρέπει να γίνει veto ή όχι (αν έχετε ψηφίσει οι ενδιαφερόμενοι πείτε το μου) και αν τα ναι είναι από 7 και πάνω τότε οι παίκτες θα σας επιστραφούν.
Τώρα αν μάθουμε το αποτέλεσμα μόλις κλείσουν τα ρόστερ θα έχουμε θέμα. Πέρσυ σε μια αντίστοιχη περίπτωση ο Άρης είχε πει να μην κάνουμε trade την τελευταία ημέρα για να μην αντιμετωπίζουμε ξανά το ίδιο θέμα. Τελικά δεν έγινε βέτο (ανκαιθαπρεπε γκουχουγκούχου) αλλιώς αν γινόταν θα ζούσαμε εποχές ποδοσφαίρου το 2008 με πίνακες για 2 βαθμολογίες. tongue.gif Κάτι τέτοιο θα γίνει τώρα αν βεταριστεί το trade. Προφανώς δεν είναι το ιδανικό αλλά δεν υπάρχει καλύτερη λύση πιστεύω.
SupG18
ευχαριστω για την αναλυση , επισης δεν μπορω να δω τα αποτελεσματα καπως χωρις να κανω vote ?
duncan21
Veto απ' την ομάδα μας.Middleton non-factor στους Bucks φέτος και κατά συνέπεια στο trade.Επίσης θεωρώ ότι η διαφορά μεταξύ Amir και Lopez είναι της τάξεως των 4+ μονάδων,σίγουρα ικανή ώστε να κερδίσει εμφανώς το trade αυτός που θα πάρει τον Lopez.
giorgos14
Νο βετο απο μενα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.