Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
konst
Πωλείται Lebron όποιος θέλει να μου στείλει
giorgos14
Eχοντας αποστασιοποιηθει μια εβδομαδα και κατι απο τη λιγκα εχω να πω το εξης: ελειψα απο τα trade talks και τα κανατε μπαχαλο smiley.gif .Δεν ξερω πως τα καταφερατε αλλα δεν συμφωνω σχεδον με κανενα απο αυτα που εγιναν μεσα στην εβδομαδα.Δεν σχολιασα νωριτερα για να μην προκαλεσω νεα ιντριγκα τωρα στα τελειωματα γιατι βαριομουν να μπαινω σε διαφωνιες,ακομα και αν τα τρειντ αυτα μου στερουν το δικαιωμα για κατι παραπανω απο τη 4η θεση.Mε τα περισσοτερα διαφωνω αλλα θα σχολιασω 2:


bball.gif Βρεθηκε 1η φορα στα χρονικα της λιγκας ομαδα που βγαινει κατ'εμε πολυ κερδισμενη σε τρειντ απεναντι στα UFOS και αυτη ειναι οι QK.Για εναν απο τους καλυτερους pg της λιγκας πηρες εναν ψηλο τιμιο και καλο και τον ιλιασοβα,που ειναι ο ιλιασοβα...

bball.gif Το αποκορυφωμα ησουν εσυ Νουντιε που για τον Λεμπρον με ολιγη απο Τζακ( γιατι Ρος-πεκοβιτς δεν υπαρχουν στον μπασκετικο χαρτη αυτη τη στιγμη) εδωσες και λαμαρκο και τζακσον και μιροτις που αυτη τη περιοδο σπερνουν και οι 3..

Τα φιλια μου,την αγαπη μου και καλα τελειωματα στη λιγκα να εχουμε..
teopt13
QUOTE(giorgos14 @ Mar 17 2015, 15:28 ) *
bball.gif Βρεθηκε 1η φορα στα χρονικα της λιγκας ομαδα που βγαινει κατ'εμε πολυ κερδισμενη σε τρειντ απεναντι στα UFOS και αυτη ειναι οι QK.Για εναν απο τους καλυτερους pg της λιγκας πηρες εναν ψηλο τιμιο και καλο και τον ιλιασοβα,που ειναι ο ιλιασοβα...


Εντάξει στο 40-41 παίζει και ο μονρο φέτος..Από την στιγμη που έφυγε ο Τζος.Οι 3-4 πόντοι διαφοράς με τον wall υπερκαλύπτονται από τον ερσαν ο οποίος έχει πάρει λεπτά εδώ και ένα μήνα.Δε νομίζω πως υπάρχει τόσο ξεκάθαρος νικητής, ειδικά αν ο Ολυνυκ συνεχίσει έτσι δύσκολο να έχω κέρδος από αυτή την ανταλλαγή.
SteveNashidis
QUOTE(teopt13-1908 @ Mar 17 2015, 16:44 ) *
Εντάξει στο 40-41 παίζει και ο μονρο φέτος..Από την στιγμη που έφυγε ο Τζος.Οι 3-4 πόντοι διαφοράς με τον wall υπερκαλύπτονται από τον ερσαν ο οποίος έχει πάρει λεπτά εδώ και ένα μήνα.Δε νομίζω πως υπάρχει τόσο ξεκάθαρος νικητής, ειδικά αν ο Ολυνυκ συνεχίσει έτσι δύσκολο να έχω κέρδος από αυτή την ανταλλαγή.


Εγώ βλέπω ότι φέτος ο Monroe παίζει στο 35.1 και ο Wall sto 44.6 . Και από πότε τα trade υπολογίζονται με βάση τον 9ο παίκτη που θα βάλεις ως επιλογή εσύ μέσα;

Ο KECH για τον Boozer για παράδειγμα όταν προσπαθούσα να τον πάρω ,ζητούσε τα άστρα . απορώ ακόμα το πόσο εύκολα έδωσε Wall.
kudelin8
o Monroe απo το waive του josh και μετα παιζει σταθερα πανω απο 38..το last του ηταν 40.ersan περα απο την ανοδο του ειναι γνωστο υπογειο διαπραγματευτικο οπλο εναντιον του ασπονδου αμφιδεξιου φιλου μου..η ομαδα μου παιζει με πρωτοφανη για τα δεδομενα της σαπακια και τον wall τον πασαρω αδιακριτως απο δω και απο κει κανα μηνα(μετα τα season out bosh sulli και μαλλον jrue)μπας και παρω καναν παιχτη παραπανω.βασικα κερδισμενο με βλεπω μεχρι που επιασε η γνωστη μασωνια τεο και χτυπησε Monroe..αυτα απο πλευρας μου.σαφως και δεν εχω κανενα θεμα να γινει προταση βετο..εχω ξεκαθαρισει χρονια τωρα πως το βετο ειναι δικαιωμα και οχι ταμπου..
teopt13
QUOTE(Voyager @ Mar 17 2015, 19:46 ) *
Εγώ βλέπω ότι φέτος ο Monroe παίζει στο 35.1 και ο Wall sto 44.6 . Και από πότε τα trade υπολογίζονται με βάση τον 9ο παίκτη που θα βάλεις ως επιλογή εσύ μέσα;


Α μάλιστα, δεν είναι λοιπόν άλλος παίχτης από την στιγμή που έφυγε ο Τζος! Και δε μου λες, όταν είχε season 32, και τον αγόρασα στο 40 από τον Γιώργο γιατί δεν είπες κάτι; Παιδιά μην τρελαθούμε, άλλαξε πλήρως τα δεδομένα όσον αφορά τον μονρο η αποχώρηση του Τζος. Από 28 που ήταν έχει ήδη φτάσει 35. Αυτό τα λέει όλα.
SteveNashidis
QUOTE(teopt13-1908 @ Mar 17 2015, 16:44 ) *
Εντάξει στο 40-41 παίζει και ο μονρο φέτος..Από την στιγμη που έφυγε ο Τζος.Οι 3-4 πόντοι διαφοράς με τον wall υπερκαλύπτονται από τον ερσαν ο οποίος έχει πάρει λεπτά εδώ και ένα μήνα.Δε νομίζω πως υπάρχει τόσο ξεκάθαρος νικητής, ειδικά αν ο Ολυνυκ συνεχίσει έτσι δύσκολο να έχω κέρδος από αυτή την ανταλλαγή.



απάντησα με νούμερα που αντιπροσωπεύουν στο φέτος που έγραψες .
ναι στο last 30 με 60 είναι ανεβασμένος και άλλος παίκτης μετά την φυγή του josh . αλλά να ξεκαθαρίσουμε πότε μιλάμε γιατί αλλάζει η τιμή πολλών παικτών έτσι.


QUOTE
Και δε μου λες, όταν είχε season 32, και τον αγόρασα στο 40 από τον Γιώργο γιατί δεν είπες κάτι;


40 είναι η τιμή του γιαυτό δεν είπα κάτι . όχι στην τιμή του wall που τον έδωσες .ο τούρκος σε αυτό το trade είναι διακοσμητική γλάστρα . Δεν ζητώ veto KECH . Απλά ήθελα να δω το σκεπτικό του trade .
teopt13
Ok τότε, γιατί με αυτό που έγραψες πάνω ήταν σαν να αμφισβητείς αυτό που είπα για μονρο .Όσον αφορά τον ερσαν, καιρό τώρα παίζει αρκετά λεπτά και δίνει σκορ. Δεν θα τον έλεγα διακοσμητικό, είναι παίχτης που πάντα όταν παίρνει λεπτά έχει αξία.

Υ.Γ. Όταν σε μια ομάδα γίνεται μια σημαντική αλλαγή, κάποιοι παίχτες έχουν άλλη αξία. Τέτοιος είναι ο μονρο, τέτοιος είναι πχ και ο γκομπερτ,ο οποίος δε νοείται να πουληθεί πλέον κάτω από 35..
jasonick
Τρίτο συνεχόμενο ματς που ο Canaan δεν μπορεί να περάσει το 20, ενώ έχει χάσει την θέση του στην 5άδα. Κάτσε να θυμηθώ ποιος μου έλεγε καλά λόγια..
tongue.gif
kotzito
Σειρά μου να ρωτήσω κι εγώ για την λογική πίσω από το trade μεταξύ Θιβετιανών και Bluffers. Δεν θέλω να ζητήσω βέτο αν είμαι ο μόνος που το βλέπει έτσι, αλλά νομίζω ότι η διαφορά είναι υπέρ των ATF.
SG3ptshooter
O co-owner εγκρίνει. tongue.gif Δεν ήξερα καν τι θα παίρναμε ή με ποιον θα γινόταν trade, αλλά το δέχομαι.
jasonick
Η τιμή του Kyrie έπεσε μιας και έχει 3 και 2 παιχνίδια τις επόμενες 2 εβδομάδες. Παίρνοντας τον Lowry με συμφέρει γιατί δεν θα έχω το δίλημμα να βάλω ή να μην βάλω τον Irving στην 9αδα.
klow13
Λες και οτι δεν μου βγηκε το ρισκο με durant.
Χαμογελαστε βλακα γυρνα εσυ τουλαχιστον απο αυριο αλλιως μη γυρισεις καθολου φετος.

Νικο προειδοποιησα για το γουρλοματιασμα ρε,αν και επεσα πανηγυρικα εξω με canaan.
SteveNashidis
QUOTE(kotzito @ Mar 22 2015, 14:26 ) *
Σειρά μου να ρωτήσω κι εγώ για την λογική πίσω από το trade μεταξύ Θιβετιανών και Bluffers. Δεν θέλω να ζητήσω βέτο αν είμαι ο μόνος που το βλέπει έτσι, αλλά νομίζω ότι η διαφορά είναι υπέρ των ATF Αμφιδέξιων.


Respect στον manager klow13 smiley.gif

jasonick
Πρώτη χρονιά που κρίνεται το πρωτάθλημα στο τέλος και κουβέντα κανείς;
Βασικά από ότι βλέπω την πρώτη χρονιά είχαμε 56 σελίδες στο τόπικ, πέρσυ 34 και φέτος 18. Του χρόνου (αν υπάρχει.. tongue.gif) πάμε για κανά 10άρι ή πολλές λέω; tongue.gif
SupG18
no drama no party smiley.gif
SteveNashidis
QUOTE(jasonick @ Apr 8 2015, 12:39 ) *
Πρώτη χρονιά που κρίνεται το πρωτάθλημα στο τέλος και κουβέντα κανείς;
Βασικά από ότι βλέπω την πρώτη χρονιά είχαμε 56 σελίδες στο τόπικ, πέρσυ 34 και φέτος 18. Του χρόνου (αν υπάρχει.. tongue.gif) πάμε για κανά 10άρι ή πολλές λέω; tongue.gif


Λείπει ο Μέριλιν smiley.gif
Υ.Γ Γκαρνέτ , Μκ Ρόμπερτς για γούρι τους σήκωσες ;
jasonick
Μόνο υπαρχηγο Mcbob σήκωσα, για να συνεχιστεί, έστω και στο τέλος, το σερί που έχω μαζί του 3 χρόνια τώρα.
giorgos14
τωρα που σηκωσαν τον μελο απο Fa η λιγκα διαλυεται η' θα συνεχισει να υπαρχει και το καλοκαιρι;

smiley.gif smiley.gif
duncan21
Knickerbocker
Εσεις γελάτε....εγω τα ειδα και λεω βάλαμε keepers για του χρόνου και αγχώθηκα smiley.gif

Καλο Πάσχα
konst
Οσο εχω Lavine θα στο τραγουδάω!!! Μπραβο ρε ομαδάρα πάμε και για ένα καλό finish!!!

https://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

ΥΓ :Ενα μεγάλο μπραβο και στον πραγματικο ρουκετα Budinger !! Οχι σαν κατι προδοτες τυπου Parsons...Νωνταρα μουυυυ tongue.gif

konst
https://www.youtube.com/watch?v=HgzGwKwLmgM

I'm a shooting star leaping through the sky
Like a tiger defying the laws of gravity
I'm a racing car passing by like Lady Godiva
I'm gonna go go go
There's no stopping me

YEAH!!
giorgos14
QUOTE(konst @ Apr 14 2015, 16:06 ) *


Συγχαρητηρια για τη πρωτιά.Εκανες πολλα πετυχημενα τρειντ και σε βοηθησε να αντεξεις καομα και οταν τραυματιστηκε ο γκριφιν.
jasonick
Η τελική βαθμολογία.

    1. Salamanca Tekillers 23943.5
    2. Queens Kings 23526.8
    3. Ivey Bluffers 22840
    4. Xanthi's Ducks 22458.2
    5. Manhattan Webslingers 22151
    6. Santa Cruz Warriors 21697.3
    7. Defensive Beards 21655
    8. area 51 UFOs 21555.4
    9. Northern Cojones 21221.9
    10. Arizona Tibeto Fighters 20668.2
    11. Alternative Answers 20616.9
    12. Efkarpia Titans 20515.2
    13. The Ambidextrous 20323.6
    14. The SiDreamTeam 19204.6
    15. Cascadia Wolves 17047.3


Συγχαρητήρια στον konst για τη νίκη, άξιος πρωταθλητής.
SupG18
Συγχαρητήρια και από μένα konst , πολύ καλά trades smile.gif
kotzito
Συγχαρητήρια στον konst για την πρώτη θέση. Αν και ξεκίνησε χαμηλά, στην πορεία ανέβηκε πολύ και πήρε την πρωτιά. Μπράβο σε όλα τα παιδιά που ασχοληθήκαμε αυτούς τους 6 μήνες και ελπίζω του χρόνου ακόμα καλύτερα και με λιγότερες εντάσεις bball.gif
konst
Μπράβο ρε ομαδάρα !!! Θέσαμε από τη πρώτη κιόλας χρονιά ψηλούς στόχους και τους πετύχαμε!
WE ARE THE CHAMPIONS
https://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY

UFOs πάρτε σκάλα, ανελκυστήρα η ότι άλλο θέλετε και ανεβείτε στη κορυφή για να δώσετε στους πρωταθλητές το/τη
#ΚΥΠΕΛΛΟ #δαχτυλίδι #ζώνη του πρωταθλητή! Θα πάρει ώρα το ξέρω tongue.gif αλλά νιώθω μοναξιά και παγωνιά

Γιατί όπως λέει και η Αγγελική Ηλιάδη :

https://www.youtube.com/watch?v=V5caIed0MT0 !!χαχαχα

O Konst Goodman σε συνεργασία με τους Salamanca Tekillers δίνει συγχαρητήρια σε όλους!!
Πολύ ωραία Season με πολλές ανακατατάξεις.. Εύγε!

Αν χρειαστείτε κάτι ...

Click to view attachment
SteveNashidis
Respect και μόνο για τη φώτο cover . Συγχαρητήρια biggrin.gif
Knickerbocker
Συγχαρητήρια στον champ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.