Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2012-13 (4ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
ilsant

Το αν είπα την άποψη μου για τον προπονητή δεν σημαίνει ότι έχω κάτι με την ομάδα. Αντιθέτως είναι από τις μεγάλες συμπάθειες μου και όταν μπορώ πηγαίνω και την βλέπω.
Πρόταση τώρα Ας φτιάξει κάποιος ένα group στο facebook για τον όμιλο να ποσταρουμε και τα σκορ την ώρα που γίνονται και καμιά φώτο και να τα λέμε και από εκεί.
#15#
QUOTE(ilsant @ Nov 10 2012, 15:28 ) *
Το αν είπα την άποψη μου για τον προπονητή δεν σημαίνει ότι έχω κάτι με την ομάδα. Αντιθέτως είναι από τις μεγάλες συμπάθειες μου και όταν μπορώ πηγαίνω και την βλέπω.
Πρόταση τώρα Ας φτιάξει κάποιος ένα group στο facebook για τον όμιλο να ποσταρουμε και τα σκορ την ώρα που γίνονται και καμιά φώτο και να τα λέμε και από εκεί.

Βέβαια μάλλον έχει και αυτός συμβολή και στα Θετικά όπως και στα αρνητικά.
adi1
[quote name='#15#' date='Nov 10 2012, 14:17 ' post='576862']
Η απάντηση σου adi1 θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι έχει μια δόση ειρωνίας!!!

Μια ομάδα που προέρχεται από την Γ´ δεν μπορεί παρά να είναι από τα λογικά φαβορί για τετράδα.
Αυτό μέχρι στιγμής δικαιολογείται, αν οι υπόλοιπες ομάδες που βρίσκονται σε απόσταση 3 νικών έχουν ελπίδες για τετράδα (έχουν κατα την γνώμη μου) τότε μάλλον έχουν απόκτηση κάποιο σχετικό προβάδισμα. Βέβαια Όλα ανατρέπονται.


Τώρα για το παιχνιδι ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΤΟΥΦΑ μάλλον παίζει μεγάλο ρόλο στην ψυχολογία του ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΥ το -4 Γιατί κάθε αγωνιστική Είναι και ένας τελικός για τα παιδια αυτα. Αν κάτι δεν τους παει μέσα στο παιχνίδι τότε Είναι πιο εύκολο να τα παρατησουν Παρα να το παλέψουν. Αυτός νομίζω ότι Είναι και ο λόγος θα την συγκεκριμένη διάφορα χωρίς να Είμαι παρόν για να το γνωρίζω.

ilsant χαίρομαι που το ποσταρισμα σου Αυτό δίνει συγχαρητήρια για την ΦΙΛΟΘΕΗ.

Καμια ειρωνεια. Απλα πιστευω οτι στηριζεται στα σουτ γιατι εχει πολυ καλους σουτερ....Μια ομάδα που πέφτει απο τη γ στη δ κατα βάση χάνει όλους τους "καλούς" της παίκτες επόμενους ξεκινάει πάλι απο την αρχή. Παράλληλα πρέπει να βρει τρεις τουλάχιστον μικρούς ανταγωνιστικούς γεγονός που αποτελεί μειονέκτημα σε σχέση με ομάδες που ήδη έπαιζαν στην κατηγορία και έχουν συνηθίσει την ύπαρξη 2 μικρών στην πεντάδα. σίγουρα κάτι θα αξίζει σαν ομάδα για να έχει 5 στα 5. Αλλά η υπεροχή μείνει άτυπη τη όπως και τα πατησια. Η άποψη αυτών που αντιμετώπισαν κάποια απο και τις 2 ομάδες?


#15#
Αν σε παρεξήγησα συγνώμη ... Για τους μικρούς Έχεις δίκιο Απλά νομίζω ότι και στη Γ υπήρχε αυτός ο κανονισμός αλλα για έναν. Αρα δεν είναι κάτι εντελώς καινούργιο. Όσο αφορά για την φυγή κάποιων <<καλών>> μάλλον ξέρεις καλύτερα.

Η ΥΠΕΡΟΧΗ επειδή την έχω δει μπορώ να πω ότι Είναι μια νεανική ομάδα με μεγάλη ενέργεια.
ilsant
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) ωραίο ματσάκι και χτες στην Γκραβα σε σχέση με το ενδιαφέρων μέχρι το έσχατο σουτ. Μάγκας ο Κακουρης ( προπονητής στο Γκυζη) που ενώ έχανε με 10 στα μέσα του 3ο δεκαλέπτου έβαλε μέσα πιτσιρικά από το παιδικό ( τον κράτησε μέχρι το τέλος) που τον βοήθησε στο κατέβασμα, έκανε 4 assist έπαιξε σκυλίσια άμυνα και συνέβαλε στα μέγιστα στο να γυρίσει το ματς. Πολύ κάλος ο Χολαργός αν σωθεί γρήγορα το εφηβικό στο πρωτάθλημα της α κατηγορίας και αφοσιωθεί στην Δ ΕΣΚΑ θα αρχίσει να κάνει μεγάλες ζημιές και θα ρυθμίσει ως ένα βαθμό ποιες ομάδες θα πάνε τετράδα.

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ το must της εβδομάδας αύριο στου στρεφη, δεν έχει και μπάλα οπότε θα είναι και γεμάτο γήπεδο. Ευελπιστούμε οτι
1. Coach Γκοφας θα κάνει τα μαγικά του
2. Η ομάδα θα πρεσάρει σε ολο το γηπεδο άνετα 20 λεπτά
3. Παρλαβαντζας δεν θα μπορέσει και να κατεβάσει και να οργανώσει και να σκοράρει
4. Μαγκωνης θα σουτάρει με 40% από την περιφέρεια και θα βάλει εύκολα καλάθια από μέσα ( τους ρίχνει και ενάμιση κεφάλι)
5. Δεν θα βγουν πάνω από 2 παίχτες με 5 φάουλ
Τρια από αυτά να συντρέξουν το μεγάλο διπλό θα γίνει

ΤΕΛΟΣ
αγαπητέ #15# δηλώνω ότι
Μετανοώ ειλικρινά, αποτάσσομαι τον σατανά, και δεν ξαναλέω ποτέ τίποτα κακό για τον Μισθιλόγλου

#15#
Αγαπητέ Ilsant,

απεταξάμην.
terrorist
QUOTE (ilsant @ Nov 13 2012, 00:47 ) *
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) ωραίο ματσάκι και χτες στην Γκραβα σε σχέση με το ενδιαφέρων μέχρι το έσχατο σουτ. Μάγκας ο Κακουρης ( προπονητής στο Γκυζη) που ενώ έχανε με 10 στα μέσα του 3ο δεκαλέπτου έβαλε μέσα πιτσιρικά από το παιδικό ( τον κράτησε μέχρι το τέλος) που τον βοήθησε στο κατέβασμα, έκανε 4 assist έπαιξε σκυλίσια άμυνα και συνέβαλε στα μέγιστα στο να γυρίσει το ματς. Πολύ κάλος ο Χολαργός αν σωθεί γρήγορα το εφηβικό στο πρωτάθλημα της α κατηγορίας και αφοσιωθεί στην Δ ΕΣΚΑ θα αρχίσει να κάνει μεγάλες ζημιές και θα ρυθμίσει ως ένα βαθμό ποιες ομάδες θα πάνε τετράδα.

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ το must της εβδομάδας αύριο στου στρεφη, δεν έχει και μπάλα οπότε θα είναι και γεμάτο γήπεδο. Ευελπιστούμε οτι
1. Coach Γκοφας θα κάνει τα μαγικά του
2. Η ομάδα θα πρεσάρει σε ολο το γηπεδο άνετα 20 λεπτά
3. Παρλαβαντζας δεν θα μπορέσει και να κατεβάσει και να οργανώσει και να σκοράρει
4. Μαγκωνης θα σουτάρει με 40% από την περιφέρεια και θα βάλει εύκολα καλάθια από μέσα ( τους ρίχνει και ενάμιση κεφάλι)
5. Δεν θα βγουν πάνω από 2 παίχτες με 5 φάουλ
Τρια από αυτά να συντρέξουν το μεγάλο διπλό θα γίνει

ΤΕΛΟΣ
αγαπητέ #15# δηλώνω ότι
Μετανοώ ειλικρινά, αποτάσσομαι τον σατανά, και δεν ξαναλέω ποτέ τίποτα κακό για τον Μισθιλόγλου


Φίλε μου επειδή τις έχω δει κ τις δυο ομάδες αν ο Αστέρας Πατησίων χάσει με λιγότερο από 20 πόντους από την υπεροχη θα ειναι σαν να έχει νικησει.
Οσο για την πίεση αν έχεις δει την υπεροχη θυμίσου ότι δεν ειναι μόνο ο Παρλαβάντζας που κάνει τη δουλειά αλλά 12 σχεδόν ισάξιοι παίχτες.
Επίσης τσεκαρε ποιες ομάδες έχει κερδίσει ο Αστέρας Πατησίων και θα καταλάβεις γιατί το διπλό στο στρεφη ειναι πολύ δύσκολο.
Προσωπικά πιστεύω ότι ο γκόφας συγκαταλέγεται στους χειρότερους προπονητές της αντρικής κατηγορίας μαζί με τον Γκανα (κυψελιακος) και τον αναστασόπουλο (πακ Χαλανδρίου). Αυτό υποστηρίζουν και οι παίχτες των ομάδων τους.
Ολα αυτά λοιπόν συνηγορουν στο ότι αν ο Αστέρας Πατησίων φτάσει τους 40 πόντους στο αποψινό παιχνίδι θα είναι ΘΑΥΜΑ.
workhardplayhard
QUOTE (terrorist @ Nov 13 2012, 09:32 ) *
Φίλε μου επειδή τις έχω δει κ τις δυο ομάδες αν ο Αστέρας Πατησίων χάσει με λιγότερο από 20 πόντους από την υπεροχη θα ειναι σαν να έχει νικησει.
Οσο για την πίεση αν έχεις δει την υπεροχη θυμίσου ότι δεν ειναι μόνο ο Παρλαβάντζας που κάνει τη δουλειά αλλά 12 σχεδόν ισάξιοι παίχτες.
Επίσης τσεκαρε ποιες ομάδες έχει κερδίσει ο Αστέρας Πατησίων και θα καταλάβεις γιατί το διπλό στο στρεφη ειναι πολύ δύσκολο.
Προσωπικά πιστεύω ότι ο γκόφας συγκαταλέγεται στους χειρότερους προπονητές της αντρικής κατηγορίας μαζί με τον Γκανα (κυψελιακος) και τον αναστασόπουλο (πακ Χαλανδρίου). Αυτό υποστηρίζουν και οι παίχτες των ομάδων τους.
Ολα αυτά λοιπόν συνηγορουν στο ότι αν ο Αστέρας Πατησίων φτάσει τους 40 πόντους στο αποψινό παιχνίδι θα είναι ΘΑΥΜΑ.


Και όμως το θαύμα έγινε...ο Αστέρας έβαλε 70 πόντους σε ενά παιχνίδι που η διαιτησία ήταν καθαρά με το μέρος της Υπεροχής..
Είδα το παιχνίδι και παρατήρησα οτι ο διαιτητές της αναμέτρησης σφύριζαν την παραμικρή επαφή για τους παίκτες της Υπεροχής.
Αυτό φάνηκε ειδίκα στο 3ο δεκάλεπτο στο οποίο τα ομαδικά φουλ του Αστέρα ήταν 12 και της Υπεροχής 3...και το σημείο,κατά την γνώμη μου,που έκρινε το παιχνίδι είναι η τεχνική ποινή που σφύριξαν στο τέλος του 3ο δεκαλέπτου στον παίκτη του Αστέρα βάζωντας τον παίκτη της Υπεροχής να σουταρει 4 βολες... Ήταν το καλύτερο παιχνίδι που είδα μεχρι στιγμής φετος στον όμιλο σας...παρόλο που αδίκηθηκαν πολύ τα παιδιά του Αστέρα...Κατά την γνώμη μου πάλι φίλε terrorist ο coach Γκόφας είναι ο καλύτερος προπονήτης αυτή την στιγμή στον όμιλο σας...Σκέψου μόνο ότι αρνήθηκε πρόταση πολύ μεγαλύτερης κατηγορίας.Αυτά από εμένα...Καλή συνέχεια σε όλους smile.gif
terrorist
QUOTE (workhardplayhard @ Nov 14 2012, 14:42 ) *
Και όμως το θαύμα έγινε...ο Αστέρας έβαλε 70 πόντους σε ενά παιχνίδι που η διαιτησία ήταν καθαρά με το μέρος της Υπεροχής..
Είδα το παιχνίδι και παρατήρησα οτι ο διαιτητές της αναμέτρησης σφύριζαν την παραμικρή επαφή για τους παίκτες της Υπεροχής.
Αυτό φάνηκε ειδίκα στο 3ο δεκάλεπτο στο οποίο τα ομαδικά φουλ του Αστέρα ήταν 12 και της Υπεροχής 3...και το σημείο,κατά την γνώμη μου,που έκρινε το παιχνίδι είναι η τεχνική ποινή που σφύριξαν στο τέλος του 3ο δεκαλέπτου στον παίκτη του Αστέρα βάζωντας τον παίκτη της Υπεροχής να σουταρει 4 βολες... Ήταν το καλύτερο παιχνίδι που είδα μεχρι στιγμής φετος στον όμιλο σας...παρόλο που αδίκηθηκαν πολύ τα παιδιά του Αστέρα...Κατά την γνώμη μου πάλι φίλε terrorist ο coach Γκόφας είναι ο καλύτερος προπονήτης αυτή την στιγμή στον όμιλο σας...Σκέψου μόνο ότι αρνήθηκε πρόταση πολύ μεγαλύτερης κατηγορίας.Αυτά από εμένα...Καλή συνέχεια σε όλους smile.gif


Και όντως το θαύμα έγινε!!! Ο Αστέρας Πατησίων σκόραρε 70 πόντους κ ΠΑΛΙ ΕΧΑΣΕ! ΘΑΥΜΑ!!!
Ετυχε να δώ και εγώ το παιχνίδι και δεν πιστεύω ότι υπήρξε εύνοια των διαιτητών προς καμία ομάδα. Η διαιτησία δεν ειναι καλή αλλά δυστυχώς έτσι είναι στη Δ Εσκα! Ομως δεν πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο ματς αδικήθηκε κάποιος.
Στα του παιχνιδιού τώρα... Ο Αστέρας πίεσε και κατάφερε να περιορίσει τον Παρλαβάντζα (μόνο 20 πόντους έβαλε το παιδί) αλλά όπως προανέφερα υπεροχή δεν ειναι μόνο ο Παρλαβαντζας γιατί αν πρόσεξες το ΠΑΙΔΑΚΙ με το Νο 5 σκόραρε 31 πόντους!!! Επίσης το Νο 10 σκόραρε καμία 15 πόντους ακόμα και η λίστα συνεχίζει...
Κατα τα άλλα τα παιδιά του αστέρα παλέψανε και μπορούν να πανε καλύτερα στη συνέχεια.
Οσο για τον coach Γκοφα ( πήρε 2 time out στα 2 πρώτα λεπτά του παιχνιδιού;;;) κοιτά που έχει δουλέψει πως έχει φύγει από τις ομάδες που δούλεψε και τι λένε οι παίχτες του για αυτόν! Το τι πιστεύεις εσύ και εγώ λίγο μετράει...
workhardplayhard
QUOTE (terrorist @ Nov 14 2012, 15:14 ) *
Και όντως το θαύμα έγινε!!! Ο Αστέρας Πατησίων σκόραρε 70 πόντους κ ΠΑΛΙ ΕΧΑΣΕ! ΘΑΥΜΑ!!!
Ετυχε να δώ και εγώ το παιχνίδι και δεν πιστεύω ότι υπήρξε εύνοια των διαιτητών προς καμία ομάδα. Η διαιτησία δεν ειναι καλή αλλά δυστυχώς έτσι είναι στη Δ Εσκα! Ομως δεν πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο ματς αδικήθηκε κάποιος.
Στα του παιχνιδιού τώρα... Ο Αστέρας πίεσε και κατάφερε να περιορίσει τον Παρλαβάντζα (μόνο 20 πόντους έβαλε το παιδί) αλλά όπως προανέφερα υπεροχή δεν ειναι μόνο ο Παρλαβαντζας γιατί αν πρόσεξες το ΠΑΙΔΑΚΙ με το Νο 5 σκόραρε 31 πόντους!!! Επίσης το Νο 10 σκόραρε καμία 15 πόντους ακόμα και η λίστα συνεχίζει...
Κατα τα άλλα τα παιδιά του αστέρα παλέψανε και μπορούν να πανε καλύτερα στη συνέχεια.
Οσο για τον coach Γκοφα ( πήρε 2 time out στα 2 πρώτα λεπτά του παιχνιδιού;;;) κοιτά που έχει δουλέψει πως έχει φύγει από τις ομάδες που δούλεψε και τι λένε οι παίχτες του για αυτόν! Το τι πιστεύεις εσύ και εγώ λίγο μετράει...


Εγώ απλά κοιτάω οτί είσαι σε ένα φόρουμ και "κράζεις" έναν άνθρωπο....και επειδή δεν έχεις ιδέα στις μεγαλύτερες κατηγορίες,οπού έχει δουλέψει κιόλας, οι περισσότεροι παίκτες είναι καυλάντες...αλλά δεν το έχεις ζήσει για να ξέρεις smile.gif
και μην λες για ΠΑΙΔΑΚΙΑ...γιατί ο Αστέρας σε τρώει σε αυτό! smile.gif
ilsant
QUOTE(terrorist @ Nov 14 2012, 15:14 ) *
Και όντως το θαύμα έγινε!!! Ο Αστέρας Πατησίων σκόραρε 70 πόντους κ ΠΑΛΙ ΕΧΑΣΕ! ΘΑΥΜΑ!!!
Ετυχε να δώ και εγώ το παιχνίδι και δεν πιστεύω ότι υπήρξε εύνοια των διαιτητών προς καμία ομάδα. Η διαιτησία δεν ειναι καλή αλλά δυστυχώς έτσι είναι στη Δ Εσκα! Ομως δεν πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο ματς αδικήθηκε κάποιος.
Στα του παιχνιδιού τώρα... Ο Αστέρας πίεσε και κατάφερε να περιορίσει τον Παρλαβάντζα (μόνο 20 πόντους έβαλε το παιδί) αλλά όπως προανέφερα υπεροχή δεν ειναι μόνο ο Παρλαβαντζας γιατί αν πρόσεξες το ΠΑΙΔΑΚΙ με το Νο 5 σκόραρε 31 πόντους!!! Επίσης το Νο 10 σκόραρε καμία 15 πόντους ακόμα και η λίστα συνεχίζει...
Κατα τα άλλα τα παιδιά του αστέρα παλέψανε και μπορούν να πανε καλύτερα στη συνέχεια.
Οσο για τον coach Γκοφα ( πήρε 2 time out στα 2 πρώτα λεπτά του παιχνιδιού;;;) κοιτά που έχει δουλέψει πως έχει φύγει από τις ομάδες που δούλεψε και τι λένε οι παίχτες του για αυτόν! Το τι πιστεύεις εσύ και εγώ λίγο μετράει...

1. Coach Γκοφας
Όπου έχει δουλέψει ο Γκοφας α) έχει πληρωθεί αδρά ( γιατί το αξίζει και με το παραπάνω) β) έχει βγάλει νεαρούς παίχτες ( πέρυσι στην Ν.ΙΩΝΙΑ έβγαλε 2 εφήβους από το πουθενά και παίζανε 30 λεπτά στην α ομάδα) γ) έχει τσακωθεί με τούς δεινοσαύρους που βρίσκει ( για τον απλό λόγο ότι δεν μπορούν να ακολουθήσουν, και δεν έχουν και όρεξη, ούτε την προπόνηση του ούτε την φιλοσοφία του) δ.για να προπονηθούμε με τον Γκοφα και να βελτιωθούν έρχονται παίχτες στην ομάδα όπως ο Μαγκωνης (Νο23)που ήρθε από την ΑΕΚ με την οποία είχε συμβόλαιο πέρυσι, το 15 από το α παιδικό του Πανελληνίου και το 20 από το α εφηβικό του Αμαρουσίου.

2.game
Εντύπωση μου έκανε πως καταφερε και έχασε ένα παιχνίδι ο Αστέρας που είναι μπροστά στο ημίχρονο, που έχει καλύτερη φυσική κατάσταση ,και που ο Παρλαβαντζας παίζει με διαστρεμα.
Η διαιτησία όντως ήταν κακή έτυχε να γυρει λίγο προς έδρα.
Πάντως για μια φορα ακόμα πάρα πολύ καλή η Υπεροχή και έτσι που διαχειρίστηκαν το παιχνίδι η Πατησιωτες δίκαια νικήτρια
gspara
Ωραιο ματσακι σημερα στη Γκραβα.ΑΠΣ Οιωνος-ΠΑΚ Χαλανδριου!!!!Μαλλον θα τα καταφερω να παω.
Larry8
QUOTE (workhardplayhard @ Nov 14 2012, 17:03 ) *
Εγώ απλά κοιτάω οτί είσαι σε ένα φόρουμ και "κράζεις" έναν άνθρωπο....και επειδή δεν έχεις ιδέα στις μεγαλύτερες κατηγορίες,οπού έχει δουλέψει κιόλας, οι περισσότεροι παίκτες είναι καυλάντες...αλλά δεν το έχεις ζήσει για να ξέρεις smile.gif
και μην λες για ΠΑΙΔΑΚΙΑ...γιατί ο Αστέρας σε τρώει σε αυτό! smile.gif


όχι ότι έχει καμιά σημασία, αλλα αν δεν κάνω λάθος τη πιο νεανική ομάδα του ομίλου την έχει η Υπεροχή...
xlimitzouras
Πολύ ωραίο ματς χθες στο Στρέφη. Νεανικές ομάδες και οι δύο, γρήγορο μπάσκετ, υψηλό σκορ. 'Ισως τα πολλά φάουλ απο τη μεριά του Αστέρα να ήταν ενα ψεγάδι στο κατα τα άλλα φοβερό παιχνίδι για Δ' κατηγορία. Μπράβο στην ομάδα των Εξαρχείων που έδειξε πιο ικανή για την νίκη. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Αστέρα, σίγουρα με αυτή την εικόνα μπορούν να πάρουν νίκες που θα κρίνουν σημαντικά την τελική κατάταξη. Αν και νωρίς ακόμα, προβλέπω μεγάλη μάχη έως και τη τελευταία αγωνιστική για την τέταρτη θέση, απο πολλές ομάδες.

QUOTE(workhardplayhard @ Nov 14 2012, 15:03 ) *
και μην λες για ΠΑΙΔΑΚΙΑ...γιατί ο Αστέρας σε τρώει σε αυτό! smile.gif


Nαι σε παιδακια χωρις ταλεντο ο Αστερας έχει τα περισσότερα..
ilsant
QUOTE(gspara @ Nov 14 2012, 17:43 ) *
Ωραιο ματσακι σημερα στη Γκραβα.ΑΠΣ Οιωνος-ΠΑΚ Χαλανδριου!!!!Μαλλον θα τα καταφερω να παω.

+26 το πακ ανετα
gspara
QUOTE (ilsant @ Nov 14 2012, 21:56 ) *
+26 το πακ ανετα

Kαι μαλιστα 36-62.Επαναληψη του αγωνα της προηγουμενης εβδομαδας μου φανηκε.Παλι πολυ κακος ο Οιωνος και ο Αμοργιανος.
Στο χαλαρο πρωτος σκορερ το 13 του ΠΑΚ.Εξαιρετικος παιχτης κ πολυ καλος πασαδορος ο pm(5).
workhardplayhard
QUOTE (xlimitzouras @ Nov 14 2012, 20:00 ) *
Nαι σε παιδακια χωρις ταλεντο ο Αστερας έχει τα περισσότερα..




Οκ φίλε έχεις δίκιο...ειδικά με όνομα "xlimitzouras" η αποψή σου μετράει smile.gif
ice-wolf
Διόνυσος - Τούφα 63-51!!!! Και ο όμιλος παίρνει φωτιά....
kd35
Φίλε workhardplayhard δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι με έναν ανίδεο από μπάσκετ άνθρωπο διότι χαλάς τον χρόνο σου τζάμπα . Άκου να πει τον Κ. ΓΚΟΦΑ έναν από τους χειρότερους coach της Δ έσκα χαχαχαχαχαχαχ . Και τα TIMEOUT (το λέω για εσένα που ξέρεις πολλά από μπάσκετ) τα πήρε για να μην ξεφύγει η διαφορά απο νωρίς και μετά ο αστέρας πατησίων να μην κυνηγάει το σκορ από τα πρώτα λεπτά αφού στα πρώτα λεπτά έφαγε 3 λευ απ από το 14 .....

Ναι χλιμίτζουρα έτσι είναι όπως τα λες.......... (γιατί γράφετε ρε παιδιά σε αυτό το σάιτ χωρίς να έχετε ιδέα απο μπάσκετ)?????


workhardplayhard
QUOTE (kd35 @ Nov 15 2012, 00:19 ) *
Φίλε workhardplayhard δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι με έναν ανίδεο από μπάσκετ άνθρωπο διότι χαλάς τον χρόνο σου τζάμπα . Άκου να πει τον Κ. ΓΚΟΦΑ έναν από τους χειρότερους coach της Δ έσκα χαχαχαχαχαχαχ . Και τα TIMEOUT (το λέω για εσένα που ξέρεις πολλά από μπάσκετ) τα πήρε για να μην ξεφύγει η διαφορά απο νωρίς και μετά ο αστέρας πατησίων να μην κυνηγάει το σκορ από τα πρώτα λεπτά αφού στα πρώτα λεπτά έφαγε 3 λευ απ από το 14 .....


Δεν σκάω φίλε απλά το forum έγινε για να λέμε γνώμες...απλά να υπάρχει και ένα μέτρο και ένας σεβασμός...Σε όλες τις ομάδες σε όλους τους παίκτες και σε όλους τους προπονητές...Θα ήταν το καλύτερο για τον χώρο σας!
terrorist
QUOTE (ice-wolf @ Nov 14 2012, 23:39 ) *
Διόνυσος - Τούφα 63-51!!!! Και ο όμιλος παίρνει φωτιά....


To apotelesma ayto einai sigouro?den exei ginei kapoio lathos?
An einai ontws etsi tote bravo sta paidia tou dionysou pou einai oi monoi pou kataferate na kerdisoun Kai tin toufa Kai ta Exarcheia.
Sygxaritiria sta paidia. Apo oti fainetai isws na axizoun kalyteri thesi apo ayti pou vriskontai twra! Tha deiksei...
Twra pleon ola einai dynaton na symvoun...

QUOTE (kd35 @ Nov 15 2012, 00:24 ) *
Φίλε workhardplayhard δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι με έναν ανίδεο από μπάσκετ άνθρωπο διότι χαλάς τον χρόνο σου τζάμπα . Άκου να πει τον Κ. ΓΚΟΦΑ έναν από τους χειρότερους coach της Δ έσκα χαχαχαχαχαχαχ . Και τα TIMEOUT (το λέω για εσένα που ξέρεις πολλά από μπάσκετ) τα πήρε για να μην ξεφύγει η διαφορά απο νωρίς και μετά ο αστέρας πατησίων να μην κυνηγάει το σκορ από τα πρώτα λεπτά αφού στα πρώτα λεπτά έφαγε 3 λευ απ από το 14 .....

Ναι χλιμίτζουρα έτσι είναι όπως τα λες.......... (γιατί γράφετε ρε παιδιά σε αυτό το σάιτ χωρίς να έχετε ιδέα απο μπάσκετ)?????



Φίλε kd 35 ,
Τυγχάνει να γνωρίζω τον κ Γκοφα από το 1993 όταν ακόμα βρισκόταν στις ακαδημίες του πανελληνίου κ παρακολουθώ τη δουλειά του απο τότε, οπότε μάλλον η άποψη μου θα πρέπει να γίνεται λίγο πιο σεβαστή. Αλλά ακόμα και αν λέω χαζομαρες, την άποψη αυτή την έχουν και πάρα πολλοί παίκτες του (και παλαιότεροι και τωρινοί). Η μήπως ούτε αυτών η γνώμη μετράει;
Και επειδή πολύ το κουρασαμε το θέμα ας το αφήσουμε ως εχει. Κάποιοι συμμερίζονται την άποψη μου κ κάποιοι διαφωνούν. ΣΕΒΑΣΤΟΝ. Δε θα χαλαστουμε κιολας.για αυτό ειναι το φόρουμ: για να εκφράζει ο καθένας την άποψη του οποία κ αν ειναι αυτή.
ice-wolf
[quote name='terrorist' date='Nov 15 2012, 02:22 ' post='577395']
To apotelesma ayto einai sigouro?den exei ginei kapoio lathos?
An einai ontws etsi tote bravo sta paidia tou dionysou pou einai oi monoi pou kataferate na kerdisoun Kai tin toufa Kai ta Exarcheia.
Sygxaritiria sta paidia. Apo oti fainetai isws na axizoun kalyteri thesi apo ayti pou vriskontai twra! Tha deiksei...
Twra pleon ola einai dynaton na symvoun...


Σίγουρο είναι. Αν δεν χάναμε βλακωδώς από τον Οιωνό την πρώτη αγωνιστική και στο παιχνίδι με το ΠΑΚ η διαιτησία ήταν λίιιιγο καλύτερη θα ήμαστε τετράδα τώρα. Αλλά το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα. Μακράν ο πιο ΔΥΣΚΟΛΟΣ και πιο ισορροπημένος όμιλος των τελευταίων ετών.
workhardplayhard
QUOTE (terrorist @ Nov 15 2012, 02:22 ) *
Φίλε kd 35 ,
Τυγχάνει να γνωρίζω τον κ Γκοφα από το 1993 όταν ακόμα βρισκόταν στις ακαδημίες του πανελληνίου κ παρακολουθώ τη δουλειά του απο τότε, οπότε μάλλον η άποψη μου θα πρέπει να γίνεται λίγο πιο σεβαστή. Αλλά ακόμα και αν λέω χαζομαρες, την άποψη αυτή την έχουν και πάρα πολλοί παίκτες του (και παλαιότεροι και τωρινοί). Η μήπως ούτε αυτών η γνώμη μετράει;
Και επειδή πολύ το κουρασαμε το θέμα ας το αφήσουμε ως εχει. Κάποιοι συμμερίζονται την άποψη μου κ κάποιοι διαφωνούν. ΣΕΒΑΣΤΟΝ. Δε θα χαλαστουμε κιολας.για αυτό ειναι το φόρουμ: για να εκφράζει ο καθένας την άποψη του οποία κ αν ειναι αυτή.



1ον οι παίκτες οι τωρινοί δεν έχουν την ίδια άποψη με αυτά που λες
2ον αυτό δεν είναι γνώμη είναι κράξιμο..οπότε σκέψου πριν μιλήσεις!
kd35
QUOTE (terrorist @ Nov 15 2012, 02:22 ) *
To apotelesma ayto einai sigouro?den exei ginei kapoio lathos?
An einai ontws etsi tote bravo sta paidia tou dionysou pou einai oi monoi pou kataferate na kerdisoun Kai tin toufa Kai ta Exarcheia.
Sygxaritiria sta paidia. Apo oti fainetai isws na axizoun kalyteri thesi apo ayti pou vriskontai twra! Tha deiksei...
Twra pleon ola einai dynaton na symvoun...




Φίλε kd 35 ,
Τυγχάνει να γνωρίζω τον κ Γκοφα από το 1993 όταν ακόμα βρισκόταν στις ακαδημίες του πανελληνίου κ παρακολουθώ τη δουλειά του απο τότε, οπότε μάλλον η άποψη μου θα πρέπει να γίνεται λίγο πιο σεβαστή. Αλλά ακόμα και αν λέω χαζομαρες, την άποψη αυτή την έχουν και πάρα πολλοί παίκτες του (και παλαιότεροι και τωρινοί). Η μήπως ούτε αυτών η γνώμη μετράει;
Και επειδή πολύ το κουρασαμε το θέμα ας το αφήσουμε ως εχει. Κάποιοι συμμερίζονται την άποψη μου κ κάποιοι διαφωνούν. ΣΕΒΑΣΤΟΝ. Δε θα χαλαστουμε κιολας.για αυτό ειναι το φόρουμ: για να εκφράζει ο καθένας την άποψη του οποία κ αν ειναι αυτή.

Φίλε ξέρεις 0 μπάσκετ και είμαι σίγουρος πως ποτέ δεν ήσουν στις ακαδημίες του πανελληνίου και αν ήσουν θα ήσουν απο τους κακούς παίκτες και επείδή γιάλιζες πάγκο με τον Κ ΓΚΟΦΑ έχεις σχηματίσει αρνητική εντύπωση για αυτόν τον τεράστιο προπονητή που κανένας δεν πρέπει να τον κρίνει γιατί είναι ένα 0 μπροστά του ( μπασκετικά μηδενικό)
terrorist
QUOTE (kd35 @ Nov 15 2012, 17:53 ) *
Φίλε ξέρεις 0 μπάσκετ και είμαι σίγουρος πως ποτέ δεν ήσουν στις ακαδημίες του πανελληνίου και αν ήσουν θα ήσουν απο τους κακούς παίκτες και επείδή γιάλιζες πάγκο με τον Κ ΓΚΟΦΑ έχεις σχηματίσει αρνητική εντύπωση για αυτόν τον τεράστιο προπονητή που κανένας δεν πρέπει να τον κρίνει γιατί είναι ένα 0 μπροστά του ( μπασκετικά μηδενικό)


Ρε φιλαρακι να σε ρωτήσω κάτι; Γκομενος σου ειναι ο Γκόφας κ κανεις έτσι; Τι ζόρι τραβας; Εγώ μίλησα και για άλλους εκτός απο τον Γκοφα αλλά δεν σε βλέπω να αντίδρας. Οι άλλοι δε σε πηδανε;

Τεσπα!!!σημερα όλοι στο κλειστό του ψυχικού να δούμε την ομαδάρα φιλοθεη! Αντε μπας και πάρουμε την δεύτερη μας νίκη!!!
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΝΙΚΗ 1

ολοι πηραν λεπτα συμμετοχης κι αυτο ειναι που κραταμε απο το παιχνιδι

air-frenky
QUOTE (workhardplayhard @ Nov 14 2012, 22:50 ) *
Οκ φίλε έχεις δίκιο...ειδικά με όνομα "xlimitzouras" η αποψή σου μετράει smile.gif



parakolouthisa kai egw auto to paixnidi kai kata tin apopsi mou ta eksarxeia exoun safws kaluterous neous sinolika...kai poiotika kai posotika...apo thn allh h omada tou astera vriskotan se kaluterh fusikh katastash kai genikws eixe ''kalutera kormia''...

einai toso kalh omada o dionisos k exei stathei atuxos sta apotelesmata tou ? h mhpws stathike tixeros apenanti se eksarxeia kai toufa ?
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/11/2012)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 67 - 43 (ΗΜ. 27 - 12)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γιακείμη - Φουκόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16 - 2, 11 - 10, 12 - 11, 28 - 20.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 10(1), Μάντζος 2, Μπαρμπαρής, Γιουρούκης, Στεργιάκης 11(1), Βλαχάκης 2, Κεφαλάς 4, Τζιγκουνάκης 6(1), Γιαννόπουλος 2, Δανάσκος 6(1), Στεφανής 18(2), Καλύβας 6(1).
ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ (Καλύβας): Λυμπέρης 10, Χωριανόπουλος 3(1), Λύρας, Παπαδόπουλος 6(2), Σαγάνας 15, Κανελλόπουλος 4, Απαντίν, Δεμιτζόγλου, Γεωργιλαδάκης 1, Καλαμάρας 4.

monobasket
Χολαργός (Ε) - Κυψελιακός 49-58
ilsant

ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 1
Καλό ματσάκι θα γίνει σίγουρα! Πολύ μικρο προβάδισμα ο Διόνυσος λόγο φυσικά των καλών τελευταίων αποτελεσμάτων
του
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
Σε τρομερή φόρμα το Γκύζη κέρδισε στο τέλος το derby με τον Ορφέα και κατάφερε επίσης να τον κρατήσει στους 66
πόντους μόνο. Ε ρε κατηφόρα που προβλέπετε στου Στρέφη !!!!!!!!

ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 2
εύκολα η δύσκολα (μάλλον προς το εύκολα θα κερδίσει η Φιλοθέη)

ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
Ε! Κάθε βδομάδα λέω ότι θα κερδίσει ο Γκοφας ( Αστέρας ) και όλο κουβά πάμε.

Καλά ολα αυτά αλλά λόγο της κατάληψης των Αθλητικών κέντρων του δήμου της Αθήνας από τούς εργαζομένους του
Ο.Ν.Α βλέπω να αναβάλλονται τα ματσάκια
της Γκραβας και του Στρέφη.
ice-wolf
Διόνυσος - Χολαργός (Ε) 1

Καλό παιχνιδάκι. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Χολαργού. Μπορεί να ειναι έφηβοι αλλά είναι καλή και δουλεμένη ομάδα. Σίγουρα θα κάνουν ζημιές, αν τους υποτιμήσουν.
gspara
Ωραιο ματσακι αυριο ΠΑΚ Χαλανδριου-Υπεροχη.Ελπιζω να βρω ευκολα το γηπεδο.
ilsant
Αλληλέγγυοι στον Αγώνα των εργαζομένων των Δήμων, μέσα από ανοιχτά γήπεδα!



Νίκος Σπυρόπουλος
Πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας 7ης Δημ.Κοιν. Δήμου Αθηναίων
Μέλος Δ.Σ Αθλητικής Ένωσης Γκύζη - Πολυγώνου


Συνεχίζονται οι κινητοποιήσεις των εργαζομένων στο Δήμο Αθηναίων και στον ΟΠΑΝ-ΔΑ, καθώς πλήττεται ιδιαίτερα από την υπαγωγή σημαντικού αριθμού υπαλλήλων του σε καθεστώς διαθεσιμότητας, σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπουργείου Διοικητικής Μεταρρύθμισης που σχετίζεται με την εφαρμογή του (μνημονιακού…)νόμου 4093/2012.

Είναι πράγματι αναφαίρετο δικαίωμα των εργαζομένων οι απεργιακές τους κινητοποιήσεις και αποτελεί μήνυμα ελπίδας, για τη συνοχή του εργατικού κινήματος, η έμπρακτη συμπαράσταση των συναδέλφων τους. Ιδιαίτερα σε μια περίοδο που τα δικαιώματα των εργαζομένων ξεριζώνονται συθέμελα από τις εντολές της Τρόικα.

Στα πλαίσια αυτών των κινητοποιήσεων οι υπάλληλοι του ΟΠΑΝ-ΔΑ αποφάσισαν και τις καταλήψεις των αθλητικών χώρων που ανήκουν στο Δήμο Αθηναίων, ως μία συμβολική κίνηση ενδυνάμωσης και διεκδίκησης των αιτημάτων τους. Αιτήματα, που είμαστε βέβαιοι ότι σχετίζονται τόσο με το δικαίωμα των εργαζομένων στην εργασία όσο και με την αγωνία τους για τη δυνατότητα του πιο σημαντικού Οργανισμού του δήμου να προσφέρει στους πολίτες του και ιδιαίτερα στους νέους και στις νέες, Πολιτισμό και Άθληση!

Τα μέλη των ερασιτεχνικών αθλητικών σωματείων, διοίκηση-προπονητές- αθλητές- γονείς αθλητών αλλά και τα αιρετά μέλη του δήμου, είμαστε εργαζόμενοι με κοινές ανησυχίες και αγωνίες για όλα τα επαχθή μέτρα που απορρέουν από το άνευ όρων και τρίτο συνεχόμενο μνημόνιο. Δεν μπορούμε παρά να είμαστε αλληλέγγυοι με τον αγώνα των εργαζομένων των δήμων κατά οποιασδήποτε διαθεσιμότητας, εφεδρείας ή απόλυσης συναδέλφων τους.

Οι δημοτικοί υπάλληλοι που εργάζονται στους αθλητικούς χώρους και τα μέλη αθλητικών σωματείων συνεργάζονται πάντα με κοινό στόχο την ενίσχυση των πολιτών και ιδιαίτερα των νέων παιδιών ν’ ακολουθήσουν τις αρχές του Αθλητισμού, που στηρίζονται στις αξίες του Πολιτισμού, της Άμιλλας και της Αρετής.

Όπως γίνεται κατανοητή η κατάληψη των αθλητικών χώρων για λόγους συμβολισμού(άλλωστε κατάληψη με λουκέτα, χωρίς τη συνεχή παρουσία των φυσικών προσώπων που την κάνουν, δεν μπορεί να έχει άλλο χαρακτήρα), άλλο τόσο πρέπει να γίνεται κατανοητό πως η χρονική διάρκεια μιας ενέργειας που αφήνει χιλιάδες συμπολίτες μας, που έχουν ανάγκη την άθληση, εκτός αθλητικών χώρων(με όποιους κινδύνους ελλοχεύουν…), αποτελεί πράξη που αποδυναμώνει τον δίκαιο αγώνα των εργαζομένων.

Μέσα από κλειστά γήπεδα δηλώνεται η υποταγή στις προσπάθειες ερήμωσης και ισοπέδωσης.

Μέσα από ανοιχτά γήπεδα μπορούμε να περάσουμε με επιτυχία το μήνυμα της αντίστασης αλλά και της αλληλεγγύης όλων εμάς των βαλλόμενων από τις μνημονιακές ριπές πολιτών:
1. με ανάρτηση πανό των υπαλλήλων του δήμου και των αθλητικών σωματείων, εντός και εκτός των αθλητικών χώρων, που να φανερώνεται η αντίθεσή μας στη διαθεσιμότητα εργαζομένων που τους οδηγεί στην απόλυση
2.με οργάνωση κοινών συναντήσεων εργαζομένων δήμου και αθλητικών φορέων, στους αθλητικούς χώρους, για τη δημοσιοποίηση των προβλημάτων και το συντονισμό κοινής δράσης
3.με έμπρακτη την άρνησή μας στα σχέδια διχασμού των κοινωνικών ομάδων και πολύ περισσότερο της αθλητικής οικογένειας!


Πηγή: Δελτίο Τύπου!
gspara
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 63-65παρ(15-12,27-24,36-41,54-54).
Τιτανομαχια.Σκληρο παιχνιδι με δυνατες αμυνες που θα μπορουσε να το παρει στην κανονικη διαρκεια η Υπεροχη.
Οι γηπεδουχοι ξεκινησαν καλυτερα(8-2) απομονωνοντας τον Παρλαβαντζα και ειχαν μικρο προβαδισμα σε ολο το α' ημιχρονο.
Στην γ' περιοδο το σκηνικο αλλαξε.Με το περασμα στον αγωνα του νο8 βελτιωθηκε η κυκλοφορια της μπαλας και απελευθερωθηκε ο Παρλαβαντζας(31-39).
Η αμυνα ζωνης 1-3-1 του ΠΑΚ με ψηλο στην κορυφη μπλοκαρε προσωρινα τα Εξαρχεια(40-41).Στην επιθεση ομως το ΠΑΚ τα περιμενε ολα απο τον pm(vo5) καθως το νο7 ηταν αστοχο.Με κορυφαια το νο10(εκανε θραυση στα επιθετικα ριμπαουντ και στα κλεψιματα εκτος απο σκορ) και το νο5 των Εξαρχειων φτασαμε στο 41-49.
Το ΠΑΚ πιεσε και με 2 βολες του νο5 εστειλε το ματς στην παραταση.
Φοβερο 5λεπτο απο τον νεαρο σεντερ(νο6) των Εξαρχειων που με 2 βολες δικες του εδωσε τη νικη.
Πολλα διαιτητικα λαθη.Μπραβο στους πιστους φανς των Εξαρχειων που εδωσαν παλι το παρον.
ilsant
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 52-65
gavronick
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/11/2012)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 52 - 65 (ΗΜ. 28 - 33)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πέτρου - Τηγάνης Ι.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10 - 14, 18 - 19, 11 - 12, 13 - 20.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Στεργιάκης 4, Μάντζος 3(1), Σουρλάς, Δήμας 11(1), Γιουβανέλλης 7, Δανάσκος 12(1), Κεφαλάς 2, Τζιγκουνάκης, Κοπετινάς 5, Στεφανής 6, Καλύβας 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Γκόφας): Νίκας 7, Ναστόπουλος, Μορίνα 2, Ισμαϊλα 3, Μπελεγράτης 11, Τοπιτζής 6, Γιαννοσπύρος, Μαγκώνης 17(2), Γωγούλας 9, Μπορακάϊ 10.

kd35
QUOTE (gavronick @ Nov 30 2012, 14:16 ) *
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/11/2012)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 52 - 65 (ΗΜ. 28 - 33)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πέτρου - Τηγάνης Ι.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10 - 14, 18 - 19, 11 - 12, 13 - 20.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Στεργιάκης 4, Μάντζος 3(1), Σουρλάς, Δήμας 11(1), Γιουβανέλλης 7, Δανάσκος 12(1), Κεφαλάς 2, Τζιγκουνάκης, Κοπετινάς 5, Στεφανής 6, Καλύβας 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Γκόφας): Νίκας 7, Ναστόπουλος, Μορίνα 2, Ισμαϊλα 3, Μπελεγράτης 11, Τοπιτζής 6, Γιαννοσπύρος, Μαγκώνης 17(2), Γωγούλας 9, Μπορακάϊ 10.


ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ομάδα του Αστέρα για το μεγάλο διπλό ......απέδειξαν πως είναι μια ομάδα που σίγουρα θα διεκδικήσει ΑΝΟΔΟ!!!!!!!!!!!!!!
terrorist
QUOTE (kd35 @ Nov 30 2012, 19:06 ) *
ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ομάδα του Αστέρα για το μεγάλο διπλό ......απέδειξαν πως είναι μια ομάδα που σίγουρα θα διεκδικήσει ΑΝΟΔΟ!!!!!!!!!!!!!!


Re file mi les tetoia k gelane k ta tsimenta!poia anodo?
O asteras patisiwn exei idi xasei apo yperoxi Exarchiwn, apo ton oiwno Kai den exei paiksei akoma me pak xalandriou k toufa xalandriou?katse na parei kamia sovari niki k meta mila gia anodo!!!
An ola pane logika tha palepsei Gia tetarti thesi alla me poly dyskolia k kataidrwmenos!!!
ilsant
02/12/12 16:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ
Ημέρα και ώρα έχει αλλάξει. Απροπόνητο 2 βδομάδες το Γκύζη, σε φουλ φόρμα ο Διόνυσος αλλά το ματς δύσκολα θα ξεφύγει από τον 1. Κάτι ακούγετε και για επανεμφάνιση Ξανθοπουλου αυριο.
kd35
QUOTE (terrorist @ Nov 30 2012, 21:18 ) *
Re file mi les tetoia k gelane k ta tsimenta!poia anodo?
O asteras patisiwn exei idi xasei apo yperoxi Exarchiwn, apo ton oiwno Kai den exei paiksei akoma me pak xalandriou k toufa xalandriou?katse na parei kamia sovari niki k meta mila gia anodo!!!
An ola pane logika tha palepsei Gia tetarti thesi alla me poly dyskolia k kataidrwmenos!!!

Επειδή δεν έχεις μυρωδιά απο μπάσκετ μην μιλάς..... Αμπάσκετε δεν έχεις πιάσει μπάλα στα χέρια σου , θα ήσουν απο αυτούς που σούταραν στο τέλος του παιχνιδιού ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΣΙΩΝ - ΥΠΕΡΟΨΗ και θα χέρεσαι αμπάσκετεεεεεε
και δεν θα κάτσω να χάσω χρονο γιανα σου εξηγήσω τους λόγους που θα ανέβει ο ΑΣΤΕΡΑΣ ανίδεε ........

QUOTE (ilsant @ Dec 1 2012, 14:47 ) *
02/12/12 16:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ
Ημέρα και ώρα έχει αλλάξει. Απροπόνητο 2 βδομάδες το Γκύζη, σε φουλ φόρμα ο Διόνυσος αλλά το ματς δύσκολα θα ξεφύγει από τον 1. Κάτι ακούγετε και για επανεμφάνιση Ξανθοπουλου αυριο.

Πιστεύω πως θα γίνει μεγάλος άσσος ο Διονυσος δεν θα είναι όσο καλός ήταν στα προηγούμενα παιχνίδια.....
axe
QUOTE(kd35 @ Nov 30 2012, 19:06 ) *
ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ομάδα του Αστέρα για το μεγάλο διπλό ......απέδειξαν πως είναι μια ομάδα που σίγουρα θα διεκδικήσει ΑΝΟΔΟ!!!!!!!!!!!!!!


δουλεμένη ομάδα και με περισσια ενεργεια
μπορω να πω οτι ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης ομαδα που αντιμετωπισα φετος
εχω σταματησει βεβαια να κανω προβλεψεις γιατι σ'αυτες τις κατηγοριες τα δεδομενα και οι ισορροπιες αλλαζουν πολυ ευκολα

για το παιχνιδι... ήμασταν συνέχεια κοντά στο σκορ 4-7 ποντους, αλλα σταθερα πισω
στο τελος προσπαθωντας να πλησιασουμε καναμε φαουλ και βιαστικες επιθεσεις που πηγαν τη διαφορα σε 2ψηφιο.

συνεχιζουμε...

Larry8
QUOTE (kd35 @ Dec 1 2012, 16:38 ) *
Επειδή δεν έχεις μυρωδιά απο μπάσκετ μην μιλάς..... Αμπάσκετε δεν έχεις πιάσει μπάλα στα χέρια σου , θα ήσουν απο αυτούς που σούταραν στο τέλος του παιχνιδιού ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΣΙΩΝ - ΥΠΕΡΟΨΗ και θα χέρεσαι αμπάσκετεεεεεε
και δεν θα κάτσω να χάσω χρονο γιανα σου εξηγήσω τους λόγους που θα ανέβει ο ΑΣΤΕΡΑΣ ανίδεε ........


και εσύ πρέπει να είσαι από αυτούς, που αυτοί που σουτάραν στο τέλος σε βλέπανε να σου κάνει πλάκα η υπεροχή μέσα στο γήπεδο και να γελάνε και τα ταμπλώ!
πάντως θα είχε ενδιαφερον να μας αναλύσεις λιγο τους λόγους που θα ανέβει ο αστέρας
έτσι για πλάκα να δούμε που τους στηρήζεις
και στη τελική αμα είσαι τόσο σίγουρος άντε παίξτο στο στοίχημα και μη μας ζαλίζεις
ice-wolf
QUOTE (kd35 @ Dec 1 2012, 16:38 ) *
Πιστεύω πως θα γίνει μεγάλος άσσος ο Διονυσος δεν θα είναι όσο καλός ήταν στα προηγούμενα παιχνίδια.....


Ευσεβείς πόθοι...
kd35
QUOTE (Larry8 @ Dec 1 2012, 18:36 ) *
και εσύ πρέπει να είσαι από αυτούς, που αυτοί που σουτάραν στο τέλος σε βλέπανε να σου κάνει πλάκα η υπεροχή μέσα στο γήπεδο και να γελάνε και τα ταμπλώ!
πάντως θα είχε ενδιαφερον να μας αναλύσεις λιγο τους λόγους που θα ανέβει ο αστέρας
έτσι για πλάκα να δούμε που τους στηρήζεις
και στη τελική αμα είσαι τόσο σίγουρος άντε παίξτο στο στοίχημα και μη μας ζαλίζεις

Φίλε υποστηρίζω τον Αστέρα γιατί είναι η πιο νέα ομάδα στην κατηγορία , δεν μέσα στον Αστερα αλλά πιστεύω πως όλες οι ομάδες σε αυτήν την κατηγορία πρέπει να παίζουν μόνο με εφήβους.....
ice-wolf
QUOTE (kd35 @ Dec 1 2012, 22:05 ) *
Φίλε υποστηρίζω τον Αστέρα γιατί είναι η πιο νέα ομάδα στην κατηγορία , δεν μέσα στον Αστερα αλλά πιστεύω πως όλες οι ομάδες σε αυτήν την κατηγορία πρέπει να παίζουν μόνο με εφήβους.....



Σοβαρά ρε φίλε; Και όσοι δεν είναι έφηβοι, που να παίξουν; Για το λόγο αυτό υπάρχουν τα ΕΦΗΒΙΚΑ πρωταθλήματα. Είσαι και αδιάβαστος, καθότι υπάρχουν κάποιες ομάδες, που κατεβάζουν μόνο εφήβους στην Δ' ΕΣΚΑ, πχ ο Χολαργός στον όμιλο μας. Επ' ευκαιρία, παίζεις σε κάποια ομάδα;
kd35
QUOTE (ice-wolf @ Dec 1 2012, 23:17 ) *
Σοβαρά ρε φίλε; Και όσοι δεν είναι έφηβοι, που να παίξουν; Για το λόγο αυτό υπάρχουν τα ΕΦΗΒΙΚΑ πρωταθλήματα. Είσαι και αδιάβαστος, καθότι υπάρχουν κάποιες ομάδες, που κατεβάζουν μόνο εφήβους στην Δ' ΕΣΚΑ, πχ ο Χολαργός στον όμιλο μας. Επ' ευκαιρία, παίζεις σε κάποια ομάδα;

Όχι παλιά έπεζα παιδικό και εφηβικό αλλά το έκοψα λόγω σπουδών .
ice-wolf
QUOTE (kd35 @ Dec 1 2012, 23:19 ) *
Όχι παλιά έπεζα παιδικό και εφηβικό αλλά το έκοψα λόγω σπουδών .


Οκ, ωστόσο απάντησε μου σε αυτό. Όσοι δεν είναι έφηβοι, που μπορούν να παίζουν; Ήδη η ΕΣΚΑ τα έχει κάνει σκατά με το σύστημα με τους μικρούς. Το έχουμε αναλύσει επισταμένως το θέμα. Δεκτή και σεβαστή η άποψη σου περί ανόδου του Αστέρα. Ωστόσο, το λες έχοντας δει όλες τις ομάδες του ομίλου; Γιατί φετος ο όμιλος είναι πολυ δύσκολος και καμία από τις ομάδες που είναι στις πρώτες 6-7 θέσεις δεν έχει ξεχωρίσει ιδιαίτερα.
kd35
QUOTE (ice-wolf @ Dec 1 2012, 23:32 ) *
Οκ, ωστόσο απάντησε μου σε αυτό. Όσοι δεν είναι έφηβοι, που μπορούν να παίζουν; Ήδη η ΕΣΚΑ τα έχει κάνει σκατά με το σύστημα με τους μικρούς. Το έχουμε αναλύσει επισταμένως το θέμα. Δεκτή και σεβαστή η άποψη σου περί ανόδου του Αστέρα. Ωστόσο, το λες έχοντας δει όλες τις ομάδες του ομίλου; Γιατί φετος ο όμιλος είναι πολυ δύσκολος και καμία από τις ομάδες που είναι στις πρώτες 6-7 θέσεις δεν έχει ξεχωρίσει ιδιαίτερα.

Έχει ξεχωρίσει η υπεροχή και η τούφα μόνο ................ Αυτοί που δεν είναι έφηβοι να μην παίζουν σε αυτές της κατηγορίες (όσοι είναι ανω των 30) οι άλλοι ντάξει μπορούν και να παίζουν σε ερασιτεχνικά πρωταθλήματα που δημιουργούνται και όχι σε ανταγωνιστικά πρωταθλήματα η να παίζουν σε κάθε ομάδα 2-3 άντρες και όχι να είναι τόσοι οι έφηβοι που παίζουν αυτή την στιγμή στην Δ έσκα γιατί έτσι οι έφηβοι θα γίνουν καλύτεροι και θα μπορούν να παίξουν και σε παραπάνω κατηγορίες...
ice-wolf
QUOTE (kd35 @ Dec 1 2012, 23:54 ) *
Έχει ξεχωρίσει η υπεροχή και η τούφα μόνο ................ Αυτοί που δεν είναι έφηβοι να μην παίζουν σε αυτές της κατηγορίες (όσοι είναι ανω των 30) οι άλλοι ντάξει μπορούν και να παίζουν σε ερασιτεχνικά πρωταθλήματα που δημιουργούνται και όχι σε ανταγωνιστικά πρωταθλήματα η να παίζουν σε κάθε ομάδα 2-3 άντρες και όχι να είναι τόσοι οι έφηβοι που παίζουν αυτή την στιγμή στην Δ έσκα γιατί έτσι οι έφηβοι θα γίνουν καλύτεροι και θα μπορούν να παίξουν και σε παραπάνω κατηγορίες...


Και όσοι είναι άνω των 30? Τον πούλο δηλαδή; Εντάξει, όποιος είναι μέχρι 29 χρονών και 355 ημερών ας παίξει λίγο μπασκετάκι. Αυτό που λες έχει και την άλλη πλευρά. Οι έφηβοι επειδή έχουν βρέξει χιονίσει ΚΑΠΑΡΩΜΕΝΗ θέση στην πεντάδα, να μην έρχονται σε ΟΛΕΣ τις προπονήσεις και να μην δουλεύουν όπως πρέπει, αφού έτσι και άλλιως θα παίζουν. Την ίδια στιγμή 30αρηδες, που έχουν να αντιμετωπίσουν δουλειά, σπίτι, οικογενεια ας βάλουν μία πέτρα και να πάνε να πνιγούν. Ωραία λογική φίλε μου.

ΥΓ Πριν 10 χρόνια όταν ήμουν 20 και έφτυνα αίμα στις προπονήσεις για να είμαι απλά στην 12άδα, έκανα πάρτυ όταν τα κατάφερνα. Τώρα η κατάσταση έχεις όπως είπα παραπάνω.

ΥΓ2. Επειδή ΕΣΥ δεν μπορείς να παίξεις μπάσκετ (δεν με ενδιαφέρουν οι λόγοι) δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να παίξουν άλλοι.
Larry8
QUOTE (kd35 @ Dec 1 2012, 22:05 ) *
Φίλε υποστηρίζω τον Αστέρα γιατί είναι η πιο νέα ομάδα στην κατηγορία , δεν μέσα στον Αστερα αλλά πιστεύω πως όλες οι ομάδες σε αυτήν την κατηγορία πρέπει να παίζουν μόνο με εφήβους.....


πάλι κακός θα γίνω αλλά καλό θα ήταν να κοίταξεις πρώτα ποια είναι η πιο νεανική ομάδα στους ομίλους...
και όσο για το δεύτερο συμφωνώ με ότι ειπώθηκε παραπάνω
είναι άδικο και απαράδεκτο να λες ότι μόνο έφηβοι πρέπει να παίζουν, το μπάσκετ είναι διασκέδαση και δικαίωμα σε αυτό έχουν ΟΛΟΙ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.