Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2012-13 (4ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Aias
Ta prognostika mou einai:

12/12/12 21:30 ΑΝΟΙΞΗΣ ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1

16/12/12 20:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 2 (logo apousion paixton apo Gkizi)

14/12/12 21:45 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2

12/12/12 21:15 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ diskolo mats to derbi, kleino pros 2

13/12/12 21:30 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 2
gazoza
Συγγνώμη παίδες για το άκυρο του post, αλλά το γήπεδο του Διονύσου είναι αυτό που λέει στο site της ΕΣΚΑ, ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΣ Καραολή και Δημητρίου; Αν δεν είναι αυτό ξέρει κανείς την διεύθυνσή του;

Ευχαριστώ
North_gato
QUOTE (gazoza @ Dec 12 2012, 15:57 ) *
Συγγνώμη παίδες για το άκυρο του post, αλλά το γήπεδο του Διονύσου είναι αυτό που λέει στο site της ΕΣΚΑ, ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΣ Καραολή και Δημητρίου; Αν δεν είναι αυτό ξέρει κανείς την διεύθυνσή του;

Ευχαριστώ


Την διευθυνση δεν την θυμαμαι, αλλα το γηπεδο του Αγιου Στεφανου ειναι κοντα-πισω απο τον σιδηροδρομικο σταθμο. Αν φτασεις εκει με GPS , ρωτωντας θα σε κατευθυνουν.
gazoza
QUOTE (North_gato @ Dec 12 2012, 17:22 ) *
Την διευθυνση δεν την θυμαμαι, αλλα το γηπεδο του Αγιου Στεφανου ειναι κοντα-πισω απο τον σιδηροδρομικο σταθμο. Αν φτασεις εκει με GPS , ρωτωντας θα σε κατευθυνουν.


Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Το κλειστό του Αγίου Στεφάνου είναι το Κλειστό της Άνοιξης; Αν όχι, το κλειστό της Άνοιξης που είναι; Γιατί εκεί έχει έδρα ο ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ.

Ευχαριστώ
xalandrian
H ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Η ΣΤΗΝ ΡΟΔΟΠΟΛΗ, ΜΕΣΑ Σ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ..ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΕΩΣ Κ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ Κ ΠΑΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΗΤΑΝ ΣΤΕΝΟ Κ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΕΣ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ.
ilsant
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1 (+3)
βδομάδα παρά βδομάδα πέφτει κλάμα στην πλατεια
ilsant
Μήπως και στο τέλος του πρώτου γύρου είναι και μόνος πρώτος ο Αστέρας ( αν κερδίσει το Πακ σίγουρα γιατί με Γκύζη δεν νομίζω να προβληματιστεί)
Hotter
QUOTE (ilsant @ Dec 12 2012, 23:18 ) *
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1 (+3)
βδομάδα παρά βδομάδα πέφτει κλάμα στην πλατεια

56-53 σχεδόν μπαζερ καλάθι και φαουλ!συγχαρητηρια για τα παιδιά (γιατί για παιδιά πρόκειται) και προπονητή εξαρχειων!
gspara
ΤΟΥΦΑ-ΥΠΕΡΟΧΗ 56-53(18-10,33-25,45-38).
Απροσδοκητα συγκλονιστικο φιναλε σε ενα παιχνιδι που η Τουφα ειχε το πανω χερι στην μεγαλυτερη διαρκεια με διαφορες 8-12ποντους.
Πιο ψηλη ομαδα οι γηπεδουχοι χτυπησαν στην ρακετα με το ημιχρονο να τελειωνει με το κολακευτικο -8 για την Υπεροχη.
Στο β' παιχτηκε κακο μπασκετ.Αστοχια,βηματα και πολλες παραβασεις 3''.
Η ζωνη της Υπεροχης και η εκπληκτικη εμφανιση του Παρλαβαντζα(απελπιστικα μονος) κρατησαν την ομαδα κοντα στο σκορ.Δυο επιθετικα ριμπαουντ και 3ποντο του Παρλαβαντζα εφεραν το 53-53 στα 14''.Η Τουφα μιλησε τελευταια με γκολ-φαουλ του 14 στο 1,5'' πριν το τελος.
Οι μικροι της Υπεροχης αυτη την φορα αγωνιστηκαν με τρεμαμενα χερια(πλην του 5).
Απο την Τουφα κορυφαιο το 4αρι της(12) και ο νεαρος με το 7.Πολυ καλος παιχτης και ο ψηλος της που εβαλε το νικητηριο αν και αγωνιστηκε λιγο λογω φαουλ.
Απο οτι ακουσα τον προεδρο της Τουφας,καθως ειδα πρωτη φορα την ομαδα,ειχαν τρεις απουσιες.
Hotter
QUOTE (gspara @ Dec 12 2012, 23:33 ) *
ΤΟΥΦΑ-ΥΠΕΡΟΧΗ 56-53(18-10,33-25,45-38).
Απροσδοκητα συγκλονιστικο φιναλε σε ενα παιχνιδι που η Τουφα ειχε το πανω χερι στην μεγαλυτερη διαρκεια με διαφορες 8-12ποντους.
Πιο ψηλη ομαδα οι γηπεδουχοι χτυπησαν στην ρακετα με το ημιχρονο να τελειωνει με το κολακευτικο -8 για την Υπεροχη.
Στο β' παιχτηκε κακο μπασκετ.Αστοχια,βηματα και πολλες παραβασεις 3''.
Η ζωνη της Υπεροχης και η εκπληκτικη εμφανιση του Παρλαβαντζα(απελπιστικα μονος) κρατησαν την ομαδα κοντα στο σκορ.Δυο επιθετικα ριμπαουντ και 3ποντο του Παρλαβαντζα εφεραν το 53-53 στα 14''.Η Τουφα μιλησε τελευταια με γκολ-φαουλ του 14 στο 1,5'' πριν το τελος.
Οι μικροι της Υπεροχης αυτη την φορα αγωνιστηκαν με τρεμαμενα χερια(πλην του 5).
Απο την Τουφα κορυφαιο το 4αρι της(12) και ο νεαρος με το 7.Πολυ καλος παιχτης και ο ψηλος της που εβαλε το νικητηριο αν και αγωνιστηκε λιγο λογω φαουλ.
Απο οτι ακουσα τον προεδρο της Τουφας,καθως ειδα πρωτη φορα την ομαδα,ειχαν τρεις απουσιες.

Πολυ καλη ανάλυση!το 12 ειναι μια κλάση πάνω γιαυτο και ακούγεται οτι πληρώνεται...μονο μια απουσία είχαν ένα αρκετά καλο έφηβο,αλλα ουσιαστικά αυτη ειναι η τουφα που αν έπαιζε με λίγο μυαλό θα είχε καθαρίσει νωρίτερα το παιχνίδι..
gspara
QUOTE (Hotter @ Dec 12 2012, 23:44 ) *
Πολυ καλη ανάλυση!το 12 ειναι μια κλάση πάνω γιαυτο και ακούγεται οτι πληρώνεται...μονο μια απουσία είχαν ένα αρκετά καλο έφηβο,αλλα ουσιαστικά αυτη ειναι η τουφα που αν έπαιζε με λίγο μυαλό θα είχε καθαρίσει νωρίτερα το παιχνίδι..

Ευχαριστω πολυ Hotter!!!Ασχετο βεβαια αλλα συμφωνω απολυτα με τον αγαπημενο σου παιχτη.Παρεξηγημενος,ντομπρος και η μεγαλυτερη ψυχαρα!!!
Hotter
QUOTE (gspara @ Dec 12 2012, 23:52 ) *
Ευχαριστω πολυ Hotter!!!Ασχετο βεβαια αλλα συμφωνω απολυτα με τον αγαπημενο σου παιχτη.Παρεξηγημενος,ντομπρος και η μεγαλυτερη ψυχαρα!!!

Τον ξέρω προσωπικά!αστο η μεγαλύτερη τυπαρα που έχω γνωρίσει!
#15#
QUOTE(Hotter @ Dec 12 2012, 23:44 ) *
Πολυ καλη ανάλυση!το 12 ειναι μια κλάση πάνω γιαυτο και ακούγεται οτι πληρώνεται...μονο μια απουσία είχαν ένα αρκετά καλο έφηβο,αλλα ουσιαστικά αυτη ειναι η τουφα που αν έπαιζε με λίγο μυαλό θα είχε καθαρίσει νωρίτερα το παιχνίδι..

Η προηγούμενη ανάλυση είναι απόλυτα σωστή.
Επειδή έχω ξανα πει ότι παρακολουθώ πολλά Χρόνια μπάσκετ στο Χαλάνδρι αλλά και γνωρίζω αρκετά από τα παιδιά
μπορώ να πω ότι σήμερα από την Τούφα έλειπαν 2 έφηβοι ,ένας άσσος ένα τεσσάρι και ένα βαρή πεντάρι.
Αυτό το άθροισμα μας κάνει πέντε και μάλιστα ρώτησα τον κοουτς στο τέλος διότι μου έκανε πολυ μεγάλη εντύπωση που δεν είχαν δώδεκα παίκτες αλλά εντεκά. Βέβαια μυαλό με δυο παιχνίδια μέσα σε τρεις ημέρες λίγο δύσκολο.
Hotter
QUOTE (#15# @ Dec 13 2012, 00:05 ) *
Η προηγούμενη ανάλυση είναι απόλυτα σωστή.
Επειδή έχω ξανα πει ότι παρακολουθώ πολλά Χρόνια μπάσκετ στο Χαλάνδρι αλλά και γνωρίζω αρκετά από τα παιδιά
μπορώ να πω ότι σήμερα από την Τούφα έλειπαν 2 έφηβοι ,ένας άσσος ένα τεσσάρι και ένα βαρή πεντάρι.
Αυτό το άθροισμα μας κάνει πέντε και μάλιστα ρώτησα τον κοουτς στο τέλος διότι μου έκανε πολυ μεγάλη εντύπωση που δεν είχαν δώδεκα παίκτες αλλά εντεκά. Βέβαια μυαλό με δυο παιχνίδια μέσα σε τρεις ημέρες λίγο δύσκολο.

Αναφέρθηκα σε παίχτες που θα μπορούσαν να βοηθήσουν:ρ
#15#
QUOTE(Hotter @ Dec 13 2012, 00:25 ) *
Αναφέρθηκα σε παίχτες που θα μπορούσαν να βοηθήσουν:ρ

Επειδή τους έχω δει σε τρία παιχνίδια θα σου πω ότι ο άσσος που ξεκίνησε στο πεντάδα στο προηγούμενο παιχνιδι έλλειπε αλλά και το τεσσάρι είχε χρόνο στο ίδιο ματς και μάλιστα βοήθησε. Τώρα όσο αφορά το πεντάρι έλλειπε και στο προηγούμενο ματς αλλά σε με τον Γκύζη στο Χαλάνδρι που τον είδα πρέπει να έβαλε καμία εικοσαρία πόντους. Αν αυτό δεν είναι βοήθεια τότε μάλλον έχεις δίκιο .
Hotter
QUOTE (#15# @ Dec 13 2012, 00:33 ) *
Επειδή τους έχω δει σε τρία παιχνίδια θα σου πω ότι ο άσσος που ξεκίνησε στο πεντάδα στο προηγούμενο παιχνιδι έλλειπε αλλά και το τεσσάρι είχε χρόνο στο ίδιο ματς και μάλιστα βοήθησε. Τώρα όσο αφορά το πεντάρι έλλειπε και στο προηγούμενο ματς αλλά σε με τον Οιωνό στο Χαλάνδρι που τον είδα πρέπει να έβαλε καμία εικοσαρία πόντους. Αν αυτό δεν είναι βοήθεια τότε μάλλον έχεις δίκιο .

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση απλα και εγώ έχω δει πολυ την τουφα και με τους περισσότερους είμαι φίλος...οι 20αρια πόντοι μπορει να ειναι ωραίοι αλλα στο μπάσκετ δεν μετράνε μονο αυτοί!και αν όντως τους έβαλε μαγκιά του! Εγώ τον έχω δει σε 5 λεπτα να τρώει 8 πόντους να χάνει 3 ευκαιρίες και να παίρνει τεχνική...απο κει και πέρα όλη η τουφα ειναι το 7 που ειναι και έφηβος το 12 και το 14!αρα οτι και να μου πεις δεν με συγκινείsmile.gif
#15#
QUOTE(Hotter @ Dec 13 2012, 00:41 ) *
Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση απλα και εγώ έχω δει πολυ την τουφα και με τους περισσότερους είμαι φίλος...οι 20αρια πόντοι μπορει να ειναι ωραίοι αλλα στο μπάσκετ δεν μετράνε μονο αυτοί!και αν όντως τους έβαλε μαγκιά του! Εγώ τον έχω δει σε 5 λεπτα να τρώει 8 πόντους να χάνει 3 ευκαιρίες και να παίρνει τεχνική...απο κει και πέρα όλη η τουφα ειναι το 7 που ειναι και έφηβος το 12 και το 14!αρα οτι και να μου πεις δεν με συγκινείsmile.gif

Έχεις περίπου δίκιο βέβαια όλες οι ομάδες έχουν κάποιους που τραβάνε το κουπί και κάποιους άλλους που βοηθούν και αυτοί με τον τρόπο τους. Φαντάσου την Υπεροχή χωρίς το 14 !!!! Γι ´ Αυτό Έχεις δίκιο για το 12, το 14 αλλά και το 7 που Είναι έφηβος όπως έφηβος Είναι και ο άσσος αν δεν κάνω λάθος.
xlimitzouras
QUOTE(ilsant @ Dec 12 2012, 22:18 ) *
Μήπως και στο τέλος του πρώτου γύρου είναι και μόνος πρώτος ο Αστέρας ( αν κερδίσει το Πακ σίγουρα γιατί με Γκύζη δεν νομίζω να προβληματιστεί)


Για να είναι πρώτος ο Αστέρας πρέπει να παρει 2 νίκες, να χασουν τα Εξάρχεια απο Χολαργό και να χάσει και η Τουφα απο ΠΑΚ.. Χλωμό δε λες?
Hotter
QUOTE (#15# @ Dec 13 2012, 00:53 ) *
Έχεις περίπου δίκιο βέβαια όλες οι ομάδες έχουν κάποιους που τραβάνε το κουπί και κάποιους άλλους που βοηθούν και αυτοί με τον τρόπο τους. Φαντάσου την Υπεροχή χωρίς το 14 !!!! Γι ´ Αυτό Έχεις δίκιο για το 12, το 14 αλλά και το 7 που Είναι έφηβος όπως έφηβος Είναι και ο άσσος αν δεν κάνω λάθος.

Αν μιλάς για τον τολη(αφανα) ναι ειναι αλλα δεν απειλεί και ειναι μειον! Τέλος πάντων καλη συνέχεια σε όλες τις ομαδες
#15#
QUOTE(ilsant @ Dec 12 2012, 23:18 ) *
Μήπως και στο τέλος του πρώτου γύρου είναι και μόνος πρώτος ο Αστέρας ( αν κερδίσει το Πακ σίγουρα γιατί με Γκύζη δεν νομίζω να προβληματιστεί)

Μόνος πρώτος δεν γίνεται, μπορεί να είναι αλλά σε ισοβαθμία.
carmelooo
Kαλησπέρα παιδια. Χαζευα τη βαθμολογια στον ομιλο κ ειδα Νικη και Ορφεας δεν εχουν παρει νικη. (Η Νικη πηρε ενα 20-0 επειδη δεν κατεβηκε ο Ορφεας) Τοσο κακες ομαδες ειναι;; Δεν παιζω σε καποια ομαδα του Ομιλου αν με ρωτησετε, απλα μ φαινεται πολυ περιεργο..Δεν εχουν κανεναν καλο παιχτη, να χτυπησουν εστω ενα ματς;;
adi1
QUOTE(Hotter @ Dec 12 2012, 23:44 ) *
Πολυ καλη ανάλυση!το 12 ειναι μια κλάση πάνω γιαυτο και ακούγεται οτι πληρώνεται...


Πράγματι ο εν λόγω παίχτης έχι συμβόλαιο 6 χιλ. και άλλα 5 χιλ. σε περίπτωση ανόδου πλέον του αυτόκινήτου που του έχει παράσχει η ομάδα και μηνιαίων εξόδων κίνησης.... Α και μια πιστωτική καρτα για να εξόδους high end με φίλους..... ohmy.gif

Ας είμαστε όμως και λίγο σοβαροι..... Μιλάμε για τη Δ Εσκα και δει για μια ομάδα που συντηρείται σχεδόν αποκλειστικά από ακαδημίες. Κανένας παίχτης της Τούφας δεν παίρνει φράγκο πόσο μάλλον ο συγκεκριμένος ο οποίος από ότι γνωρίζω βάζει και από την τσέπη του καθώς μένει στο Πειραια και ανηφορίζει τα τρια τελευταια χρόνια στα βόρεια.....

Μοναδική εξαίρεση στο θέμα χρημάτων και για λόγους ανωτέρας βίας έχει γίνει για ένα μικρό της Ομάδας... τον "Αφάνα" που αναφέρει και ενας φίλος από πάνω, για το οποίο έχει μεσολάβησε προς τιμήν του ολόκληρο το Δ.Σ. της Ομάδας και μπόρεσε να του προσφέρει ετήσιως ανανεούμενη συνδρομή σε πασιγνωστο "High End Saloon De Coiffure et de Beaute", στο downtown της περιοχής της Τουφας, ιδιοκτησίας ενός βιρτουόζου του ψαλιδιού και βετεράνου μπασκετμπολίστα. Ωστόσο ο "Αφάνας", συμπαραστεκόμενος στους συμπαικτες του, προφανώς, αρνείται πεισματικά να περάσει από το "Ταμείο"....... biggrin.gif
superbasket
kd 35 se mia erwtisi pou eixes kanei poio einai to 4 tou gkuzi einai enas 15xronos paizei sto paidiko tou gkizi kai ton lene gianni valiadi nomizw
axe
QUOTE(adi1 @ Dec 13 2012, 09:20 ) *
Πράγματι ο εν λόγω παίχτης έχι συμβόλαιο 6 χιλ. και άλλα 5 χιλ. σε περίπτωση ανόδου πλέον του αυτόκινήτου που του έχει παράσχει η ομάδα και μηνιαίων εξόδων κίνησης.... Α και μια πιστωτική καρτα για να εξόδους high end με φίλους..... ohmy.gif

Ας είμαστε όμως και λίγο σοβαροι..... Μιλάμε για τη Δ Εσκα ...



τα ίδια έλεγαν και για εμας, αλλα οπως λες ας ειμαστε σοβαροι... μιλαμε για Δ ΕΣΚΑ!!!
ο μονος λογος για να δωσει καποια ομαδα χρηματα σε Δ και Γ ΕΣΑΚ ειναι για την αυτοικανοποιηση του εγω του καθε "προεδρου" που θελει να το παιξει μεγαλοπαραγοντας.
Hotter
QUOTE (axe @ Dec 13 2012, 10:36 ) *
τα ίδια έλεγαν και για εμας, αλλα οπως λες ας ειμαστε σοβαροι... μιλαμε για Δ ΕΣΚΑ!!!
ο μονος λογος για να δωσει καποια ομαδα χρηματα σε Δ και Γ ΕΣΑΚ ειναι για την αυτοικανοποιηση του εγω του καθε "προεδρου" που θελει να το παιξει μεγαλοπαραγοντας.

Είπα ακούγεται!δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά αλλα απο την άλλη άμα μένει Πειραιά που λέτε + 1 λόγος να πιστεύω οτι πληρωνεται...γιατί πιστεύω εύκολα έβρισκε ομάδα και πιο κοντά και σε μεγαλύτερη κατηγορία!για τις ειρωνειες του φίλου πιο πάνω δεν χρειάζεται ολα αυτα που λες και 100 € να δωσουνε σε κάποιον στις μέρες μας αρκούν και παρα αρκούν!
konstantinos_bc
QUOTE (axe @ Dec 13 2012, 10:36 ) *
ο μονος λογος για να δωσει καποια ομαδα χρηματα σε Δ και Γ ΕΣΑΚ ειναι για την αυτοικανοποιηση του εγω του καθε "προεδρου" που θελει να το παιξει μεγαλοπαραγοντας.


Συμφωνώ απόλυτα ..Υπάρχουν πρόεδροι ομάδων Δ ΕΣΚΑ η Γ ΕΣΚΑ που προσπαθούν να κλέψουν έστω και λίγη από την δόξα των Γιαννακόπουλων η των Αγγελόπουλων..

Υ.Γ. Εγώ γνωρίζω προσωπικά παίκτη ομάδας της Δ ΕΣΚΑ (Βορείων Προαστίων) που συμμετέχει σε άλλον όμιλο που ο πρόεδρος του δίνει μισθό 300€ το μήνα.
adi1
QUOTE(Hotter @ Dec 13 2012, 11:42 ) *
Είπα ακούγεται!δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά αλλα απο την άλλη άμα μένει Πειραιά που λέτε + 1 λόγος να πιστεύω οτι πληρωνεται...γιατί πιστεύω εύκολα έβρισκε ομάδα και πιο κοντά και σε μεγαλύτερη κατηγορία!για τις ειρωνειες του φίλου πιο πάνω δεν χρειάζεται ολα αυτα που λες και 100 € να δωσουνε σε κάποιον στις μέρες μας αρκούν και παρα αρκούν!


"Συμφωνώ απόλυτα ..Υπάρχουν πρόεδροι ομάδων Δ ΕΣΚΑ η Γ ΕΣΚΑ που προσπαθούν να κλέψουν έστω και λίγη από την δόξα των Γιαννακόπουλων η των Αγγελόπουλων..
Υ.Γ. Εγώ γνωρίζω προσωπικά παίκτη ομάδας της Δ ΕΣΚΑ (Βορείων Προαστίων) που συμμετέχει σε άλλον όμιλο που ο πρόεδρος του δίνει μισθό 300€ το μήνα."


Εφόσον ξερεις τα παιδια της τούφας θα ήξερες πως κανένας δεν έχει παρα φραγκο και όλοι παίζουν εκεί γιατι μάλλον κατι βρίσκουν που το γουσταρουν. Αν σηκωνόταν από τον πειραιά 4 φορές τη βδομάδα για να τρεχει σε κάθε μπουρδελογήπεδο της Αττικής (πέρσι η Τουφα έτρεχε μέχι και καλύβια και προπερσι αν θυμαμαι καλά) για 100 και 200 ευρώ θα ήταν λιγο μαλακάκος.

Μπράβο στον πρόεδρο που δίνει τρακόσια ευρώ. Να του φέρω το 12 και το 14 του χρόνου με ενα πεντακοσαρικάκη να τον ανεβάσουν κατηγορία. Φιλική προσφορά και δωρεάν περιποίηση κόμης...... Το ταμείο είναι οριακο και για τον Αφάνα πλεονασματικό.....
ilsant
QUOTE(#15# @ Dec 13 2012, 01:07 ) *
Μόνος πρώτος δεν γίνεται, μπορεί να είναι αλλά σε ισοβαθμία.

nai fysika kai isws pame stin tetrapli( me pak toufa 1) aplws to postara na peiraksw ton filo mou ton xlimitzoura
stefi g
QUOTE (konstantinos_bc @ Dec 13 2012, 12:28 ) *
Συμφωνώ απόλυτα ..Υπάρχουν πρόεδροι ομάδων Δ ΕΣΚΑ η Γ ΕΣΚΑ που προσπαθούν να κλέψουν έστω και λίγη από την δόξα των Γιαννακόπουλων η των Αγγελόπουλων..

Υ.Γ. Εγώ γνωρίζω προσωπικά παίκτη ομάδας της Δ ΕΣΚΑ (Βορείων Προαστίων) που συμμετέχει σε άλλον όμιλο που ο πρόεδρος του δίνει μισθό 300€ το μήνα.

epeidi eimai ligo kainoyrios sta ths kathgorias kai mia pou anafereste se paixtes peite alloys paixtes pou ksexorizoun??as poume poly kalos paixths mou fanike to 6 tou dionysou..
kd35
QUOTE (xlimitzouras @ Dec 13 2012, 00:55 ) *
Για να είναι πρώτος ο Αστέρας πρέπει να παρει 2 νίκες, να χασουν τα Εξάρχεια απο Χολαργό και να χάσει και η Τουφα απο ΠΑΚ.. Χλωμό δε λες?

ΤΙΣ 2 ΝΙΚΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ .... ΕΥΚΟΛΑ .... ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..... ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΦΤΟΥΝ ........

QUOTE (superbasket @ Dec 13 2012, 10:25 ) *
kd 35 se mia erwtisi pou eixes kanei poio einai to 4 tou gkuzi einai enas 15xronos paizei sto paidiko tou gkizi kai ton lene gianni valiadi nomizw

AAAA MALISTA ESY MIPWS EISAI AUTOS???
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΠΑΚ 1 (+12 νομιζω)

απιστευτο 1ο ημίχρονο επιθετικα και απο τις 2 ομαδες... το 1ο 10λεπτο δε ηταν με σκορ περαν του ατλαντικου (κοντα στους 30 ποντους)
φυσικα στο 2ο ημιχρονο δεν μπορουσε να συνεχιστει κατι τετοιο και μιλησαν οι αμυνες
δυναμικη επιστροφη Φουρτου και super "μικροι" εκαναν τη διαφορα για εμας

superbasket
QUOTE (kd35 @ Dec 13 2012, 23:04 ) *
ΤΙΣ 2 ΝΙΚΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ .... ΕΥΚΟΛΑ .... ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..... ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΦΤΟΥΝ ........


AAAA MALISTA ESY MIPWS EISAI AUTOS???


oxi alla ton gnwrixw polli kala
gspara
QUOTE (axe @ Dec 14 2012, 01:18 ) *
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΠΑΚ 1 (+12 νομιζω)

απιστευτο 1ο ημίχρονο επιθετικα και απο τις 2 ομαδες... το 1ο 10λεπτο δε ηταν με σκορ περαν του ατλαντικου (κοντα στους 30 ποντους)
φυσικα στο 2ο ημιχρονο δεν μπορουσε να συνεχιστει κατι τετοιο και μιλησαν οι αμυνες
δυναμικη επιστροφη Φουρτου και super "μικροι" εκαναν τη διαφορα για εμας

Εμεινε πισω τωρα το ΠΑΚ και εχει το ντερμπι με ΤΟΥΦΑ την Τεταρτη.
ice-wolf
QUOTE (gspara @ Dec 14 2012, 12:21 ) *
Εμεινε πισω τωρα το ΠΑΚ και εχει το ντερμπι με ΤΟΥΦΑ την Τεταρτη.


Έχει και τον Αστέρα επίσης εκτός. Δεν νομίζω να μείνει πίσω. Ειδικά σε αυτόν τον όμιλο, που όλα βρίσκονται στην κόψη. Ασφαλή συμπεράσματα θα βγάλουμε (αν βγάλουμε) μετά την 17η αγωνιστική.
North_gato
QUOTE (xalandrian @ Dec 12 2012, 20:29 ) *
H ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Η ΣΤΗΝ ΡΟΔΟΠΟΛΗ, ΜΕΣΑ Σ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ..ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΕΩΣ Κ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ Κ ΠΑΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΗΤΑΝ ΣΤΕΝΟ Κ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΕΣ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ.



Ελπιζω να μην ερχεται πολυ αργα η απαντηση σχετικα με τα γηπεδα.
Το γηπεδο του Αγιου Στεφανου ειναι κοντα στο σιδηροδρομικο σταθμο.
Το γηπεδο της Ροδοπολης ειναι στο προαυλιο του δημοτικου σχολειου της Ροδοπολης. Πηγαινεις ευκολα εκει ρωτωντας για την ταβερνα του Γουλα,(καταπληκτικη) μια ειναι ακριβως διπλα και ειναι πασιγνωστη. Οντως το κλειστο αυτο ειναι 'κλεμενο"απο ολες τις αποψεις, γιαυτο και η φιλοξενουμενες ομαδες εκει αντιμετωπιζουν δυσκολιες.
Το γηπεδο της ανοιξης ειναι το πιο ευκολο να βρει κανεις μια και ειναι κοντα στην κεντρικη πλατεια, κοντα στην μεγαλη εκκλησια.

Δεν ξερω ποιος χρησιμοποιει ποιο για εδρα, αλλα ισως αυτα που εγραψα να ξεκαθαρισουν την συγχιση.
kd35
QUOTE (superbasket @ Dec 14 2012, 09:37 ) *
oxi alla ton gnwrixw polli kala

kai pisteueis pws einai kalos paiktis ???
gavronick
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/12/2012)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 69 - 57 (ΗΜ. 43 - 30)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλογερόπουλος - Τρικαλιώτης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29 - 23, 14 - 7, 9 - 17, 17 - 10.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Στεργιάκης 18, Μάντζος 5, Φουρτούνης 3, Γιουβανέλλης 5, Συγγαρεύς 2, Γιαννόπουλος 2, Τζιγκουνάκης 8, Κοπετινάς 10, Δανάσκος 4, Στεφανής 8, Καλύβας 4.
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Αναστασόπουλος): Παπαδόπουλος Ι. 11, Τζωρτζόπουλος-Μαρίνης 21(2), Παρδαλάκης, Γρατσιάτος 9(1), Παπαδόπουλος Ν. 2, Ζωγόπουλος, Χούτας, Γιαννόπουλος 2, Πλιάκος, Μαυρογένης 12.
superbasket
QUOTE (kd35 @ Dec 14 2012, 18:20 ) *
kai pisteueis pws einai kalos paiktis ???



dn...3erw sta mona pou paizame itan ok,...tongue.gif
twra se omada einai diaforetika esi 9a mou peis pou ton exeis dei
ilsant
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 +10
kd35
QUOTE (superbasket @ Dec 14 2012, 22:01 ) *
dn...3erw sta mona pou paizame itan ok,...tongue.gif
twra se omada einai diaforetika esi 9a mou peis pou ton exeis dei

einai anideos kai kolotoumpas 0 sout kai epeidi exei asxetous simpaiktes sto pediko nmzei pws einai kalos .........
mirodias
QUOTE(kd35 @ Dec 11 2012, 19:58 ) *
ΦΙΛΕ ΚΑΛΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΗΣ



QUOTE(ilsant @ Dec 15 2012, 01:00 ) *
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1 +10

Το τελευταίο είναι σωστό?
Γιατί και τα δύο δεν συνδυάζονται... tongue.gif
Έχασε ο Αστέρας από το εφηβικό ? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
ice-wolf
QUOTE (mirodias @ Dec 15 2012, 02:55 ) *
Το τελευταίο είναι σωστό?
Γιατί και τα δύο δεν συνδυάζονται... tongue.gif
Έχασε ο Αστέρας από το εφηβικό ? laugh.gif laugh.gif laugh.gif



Εγώ τα είχα πει ότι ο Χολαργός έτσι και υποτιμηθεί θα κάνει ζημιές. kd35, που είσαι; Σου έφαγε ο Χολαργός την γλώσσα;
xalandrian
ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕ ΠΡΩΤΟΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ...ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ ΗΤΤΕΣ Κ ΠΑΕΙ Η ΑΝΟΔΟΣ..ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΚ ΕΡΧΕΤΑΙ KD... AN ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ Κ ΤΑ ΕΦΗΒΙΚΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ Ν ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ Γ ΕΣΚΑ..
adi1
QUOTE(kd35 @ Dec 15 2012, 00:16 ) *
einai anideos kai kolotoumpas 0 sout kai epeidi exei asxetous simpaiktes sto pediko nmzei pws einai kalos .........


Φίλε kd35 βλέπω το σύνολο των σχολίων που κανείς στο φόρουμ.... Έτυχε να είμαι στο παιχνίδι φιλοθεη Πακ και να δω τον πιτσιρικά.... Και επειδή τυγχάνει καλώς η κακώς να είμαι και Παναθηναϊκός θα σου πω τι πιστεύω όπως το είχε πει και ο Σειταριδης για τους διαιτητές.... Η είσαι τελειως ανιδεος (με οτιδήποτε έχει να κάνει γύρω απο το άθλημα της καλαθοσφαίρισης και μετα φέρεις εδώ ότι παπατζιλικι σου έρθει στο αυτί) η απλά γράφεις παπατζηλικια γιατι έτσι πιστεύεις ότι εξυπηρετείται κάτι......
Τελευταίες αποδείξεις...... Μας ζαλίσει τα ουμπαλα με τον Αστέρα. Καλή ομάδα δε λέω αλλά απο ότι διαβάζω τον έφαγε απο το χολαργο...... Κολοτουμπας ο Μικρος της φιλοθεης.... Μακράν απο τους καλύτερους παίχτες του γηπέδου θα έλεγα εγώ με το θράσος ότι παίζω με παιδιά περίπου της ηλικίας μου... (το Πακ έπαιζε με πολλούς πιτσιρικάδες).
Συμπέρασμα άλλαξε Γηπεδο εκτόνωσης.... Ασπρισαμε.....
stefi g
QUOTE (adi1 @ Dec 15 2012, 19:39 ) *
Φίλε kd35 βλέπω το σύνολο των σχολίων που κανείς στο φόρουμ.... Έτυχε να είμαι στο παιχνίδι φιλοθεη Πακ και να δω τον πιτσιρικά.... Και επειδή τυγχάνει καλώς η κακώς να είμαι και Παναθηναϊκός θα σου πω τι πιστεύω όπως το είχε πει και ο Σειταριδης για τους διαιτητές.... Η είσαι τελειως ανιδεος (με οτιδήποτε έχει να κάνει γύρω απο το άθλημα της καλαθοσφαίρισης και μετα φέρεις εδώ ότι παπατζιλικι σου έρθει στο αυτί) η απλά γράφεις παπατζηλικια γιατι έτσι πιστεύεις ότι εξυπηρετείται κάτι......
Τελευταίες αποδείξεις...... Μας ζαλίσει τα ουμπαλα με τον Αστέρα. Καλή ομάδα δε λέω αλλά απο ότι διαβάζω τον έφαγε απο το χολαργο...... Κολοτουμπας ο Μικρος της φιλοθεης.... Μακράν απο τους καλύτερους παίχτες του γηπέδου θα έλεγα εγώ με το θράσος ότι παίζω με παιδιά περίπου της ηλικίας μου... (το Πακ έπαιζε με πολλούς πιτσιρικάδες).
Συμπέρασμα άλλαξε Γηπεδο εκτόνωσης.... Ασπρισαμε.....

ayrio sthn gkrava gyzi oionos...o nikiths nomizo mpainei dynata sthn maxi ths tetradas..prognostika??
ice-wolf
QUOTE (stefi g @ Dec 15 2012, 20:12 ) *
ayrio sthn gkrava gyzi oionos...o nikiths nomizo mpainei dynata sthn maxi ths tetradas..prognostika??


'Ασσος.
ilsant
QUOTE(ice-wolf @ Dec 15 2012, 22:01 ) *
'Ασσος.

Ένα ματς που θα ήταν ντερμπαρα με τις απουσίες των γηπεδούχων είναι σχεδόν σίγουρο διπλό. +9,5
Αλλά στο Ξανθοπουλος- Αμαριανος 1 με +14,5 ( σε βάζω στην πρίζα Παναγιώτη περιμένω απάντηση στο γήπεδο ειδικά αν σε μαρκάρει ένα 15αχρονο)
Απο θέαμα μην περιμένετε πολλά γιατί θα πάει η ζωναρα σύννεφο 40 λεπτά.

kd35
[quote name='adi1' date='Dec 15 2012, 19:39 ' post='581168']
Φίλε kd35 βλέπω το σύνολο των σχολίων που κανείς στο φόρουμ.... Έτυχε να είμαι στο παιχνίδι φιλοθεη Πακ και να δω τον πιτσιρικά.... Και επειδή τυγχάνει καλώς η κακώς να είμαι και Παναθηναϊκός θα σου πω τι πιστεύω όπως το είχε πει και ο Σειταριδης για τους διαιτητές.... Η είσαι τελειως ανιδεος (με οτιδήποτε έχει να κάνει γύρω απο το άθλημα της καλαθοσφαίρισης και μετα φέρεις εδώ ότι παπατζιλικι σου έρθει στο αυτί) η απλά γράφεις παπατζηλικια γιατι έτσι πιστεύεις ότι εξυπηρετείται κάτι......
Τελευταίες αποδείξεις...... Μας ζαλίσει τα ουμπαλα με τον Αστέρα. Καλή ομάδα δε λέω αλλά απο ότι διαβάζω τον έφαγε απο το χολαργο...... Κολοτουμπας ο Μικρος της φιλοθεης.... Μακράν απο τους καλύτερους παίχτες του γηπέδου θα έλεγα εγώ με το θράσος ότι παίζω με παιδιά περίπου της ηλικίας μου... (το Πακ έπαιζε με πολλούς πιτσιρικάδες).
Συμπέρασμα άλλαξε Γηπεδο εκτόνωσης.... Ασπρισαμε.....
[/ΔΕΝ ΛΕΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ............... ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΑΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ
superbasket
leei gia ton pitsirika tou gkuzi
ice-wolf
Γκύζη Πολυγώνου - Οιωνός 72-64 (ημίχρονο 40-27)

Η ομάδα που το ήθελε περισσότερο, κέρδισε το παιχνίδι. Η άμυνα των φιλοξενούμενων ήταν επιεικώς άθλια στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο κάτι προσπάθησαν να κάνουν, μείωσαν στους 4 πόντους στο τελευταίο λεπτό αλλά ένα τρίποντο -τούβλο του Γκύζη σφράγισε τη νίκη του. Στον αντίποδα, το Γκύζη έφτασε μέχρι και 18 πόντους διαφορά στις αρχές του τριτου δεκαλέπτου. Ωστόσο, το επιθετικό τους παιχνίδι ήταν μονοδιάστατο. Η μπάλα είτε στο 12 (Τσιγαρίδας) είτε στο 21 (Ξανθόπουλος), αν και ο τελευταίος δεν πήρε τόσες προσπάθειες. Ίσως, λόγω και των απουσιών να ήταν έτσι επιθετικά το Γκύζη. Καλή εντύπωση μου έκαναν οι μικροί με τις φανέλες 4 και 6.
Ο Οιωνός με τόσα άστοχα τρίποντα έχτισε μία ακόμα Γκράβα. Το 7 προσπάθησε αλλά χάθηκε στην γενικότερη μέτρια μέρα της ομάδας. Ξύπνησε προς το τέλος αλλά ήταν πλέον αργά.

Και ένα σχόλιο για την διαιτησία: Δεν είναι δυνατόν να μην σφυρίζουν τα βήματα. Δεν ειναι όπως μία επαφή ή είναι φάουλ ή δεν είναι. Τα βήματα αντικειμενικά όταν γίνονται, είναι βήματα. Έλεος δηλαδή.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.