Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2012-13 (4ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
mirodias
QUOTE(ice-wolf @ Mar 4 2013, 13:18 ) *
Για πες μας...

Εύκολο ΠΑΚ και Διόνυσος.
Με ήττα του Αστέρα , μάλλον ξεκαθαρίζει η 4άδα, μια και θα μπορούν να κάνουν μια ήττα χωρίς να χάσουν τη τετράδα.
Το ΠΑΚ μάλιστα ίσως αντέχει και 2 ήττες (έχει 2-0 τον Αστέρα και το Διόνυσο).
Το ΠΑΚ ίσως περισσότερο, γιατί έχει να παίξει με τους 3 που έχασε στον Α γύρο (Υπεροχή Φιλοθέη Τούφα) και μάλλον θα το χρειαστεί το μαξιλαράκι... wink.gif
mirodias
Σωστά Νανά ?
Βέβαια καλοί οι ευσεβείς πόθοι, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο η Τούφα που έχασε από Οιωνό μπορεί να κερδίσει τον Αστέρα...
ice-wolf
Η Τούφα οφείλει να κερδίσει γιατί σε διαφορετική περίπτωση μπαίνει σε περιπετειες. Καπάκι από τον Αστέρα έχει τον Διόνυσο και αμέσως μετά παίζει τις τελευταίες 2 αγωνιστικές με Υπεροχή εκτός και ΠΑΚ εντός.
gavronick
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/3/2013)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 73 - 55 (ΗΜ. 35 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ορφανός Ε. - Πούλιος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 13, 20 - 11, 16 - 9, 22 - 22.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Γκόφας): Νίκας 7, Ναστόπουλος, Κάτσικας, Καρτέρης 2, Χατζόπουλος, Ισμαϊλάτι 1, Μπατζάκης, Μπελεγράτης 4, Τοπιτζής 4, Μορίνα 14, Μαγκώνης 27(3), Μπορακάϊ 14(1).
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 5(1), Μάντζος 4(1), Σωτηρόπουλος 1, Φουρτούνης 6, Γιουβανέλλης 8(2), Δανάσκος 2, Γιαννόπουλος, Συγγαρεύς 7, Κοπετινάς 9(1), Μαρκοζάνης, Στεφανής 11(1), Καλύβας 2.

mirodias
QUOTE(ice-wolf @ Mar 4 2013, 16:13 ) *
Η Τούφα οφείλει να κερδίσει γιατί σε διαφορετική περίπτωση μπαίνει σε περιπετειες. Καπάκι από τον Αστέρα έχει τον Διόνυσο και αμέσως μετά παίζει τις τελευταίες 2 αγωνιστικές με Υπεροχή εκτός και ΠΑΚ εντός.

Το οτι η Τούφα θέλει το ματσάκι (περισσότερο από Διόνυσο - ΠΑΚ) νομίζω είναι αυτονόητο...
ATHINOULA
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΟΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΤΟΥΦΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΨΗΛΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΤΡΕΦΗ Κ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΗΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΑ ΜΠΑΡΑΖ.
ΤΕΛΟΣ ΑΝ Η ΗΠΕΡΟΧΗ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ
mirodias
QUOTE(ATHINOULA @ Mar 4 2013, 18:49 ) *
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΟΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΤΟΥΦΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΨΗΛΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΤΡΕΦΗ Κ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΗΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΑ ΜΠΑΡΑΖ.
ΤΕΛΟΣ ΑΝ Η ΗΠΕΡΟΧΗ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ

Η Φιλοθέη έχει ακόμα (έστω μαθηματικές) ελπίδες.
Η Υπεροχή είναι φαβορί για την πρώτη θέση εδώ και πάρα πολύ καιρό...
Το πρωτάθλημα όμως τώρα μπαίνει στη κρίσημοτερη φάση. Όλα τα ντέρμπι ειναι μπροστά και όλα μπορούν να γίνουν.
Ούτε ο Διόνυσος, ούτε το ΠΑΚ, ούτε η Τούφα μπορούν να ηρεμήσουν, ανεξάρτητα από τα αποτέλεσματα αυτής της αγωνιστικής.
Αν κάποιος νομίσει ότι καθάρισε, θα δώσει τη δυνατότητα για τρελές ανατροπές ή έστω ανακατατάξεις, μια και η τελική θέση στη Βαθμολογία έχει μεγάλη σημασία.
Mysterio
H υπεροχή θα βγεί πρώτη έτσι και αλλιώς και προσωπικά πιστεύω αν και δεν έχει φοβερά κορμιά δουλεύει σωστά και είναι κάτι που φαίνετε.

Ο Αστέρας με τα καλά κορμιά που έχει και με το πρέσ το 30λεπτο που κάνει έχει καταλάβει το μειονέκτημα της μισής ελλάδας και το εκμεταλεύετε για να μην πώ της ολόκληρης!!!

Ο Διόνυσος μετριότητα αλλα θα το παλέψει.Προσωπικά δεν του δίνω πιθανότητες.

Η Τούφα προσωπικά απορώ πώς έφτασε έστω και 3η γιατί προσωπικά προτιμώ το μπάσκετ που παίζει η Φιλοθέη!!!!

Το ΠΑΚ είναι μία πάνω μία κάτω σε φόρμα αλλα διατηρείτε και αυτό είναι καλό.

Και απο την 6ή θέση και κάτω καλύτερα να παίζουν με εφηβικά όπως ο χολαργός παρά με το υλικό που έχουν κατεβάσει φέτος και με την νοοτροπία τους!!!!!!!!Ανοδο με 35αρήδες και μπαράζ με ντίβες δήθεν δύσκολα πιάνεις!!!!Μπάσκετ δεν παίζουν τα ονόματα και οι ομορφιές.....τουλάχιστον ας δίνουν και τίποτα πατατάτακια να παλεύονται τα μάτς τους smiley.gif

Υ.Γ=1)Ελπίζουμε κάποτε να φτιάξουν το τσίρκο-πλαστικό παρκέ της γκράβας να έχουμε λιγότερους τραυματισμούς!!!!Με λίγο υγρό γίνετε το παιχνίδι πατινάζ!!!!

2)Οποιος πάει να παίξει τσικνοπέμπτη βράδυ να φέρει και κανά κοκορέτσι να το τσικνήσουμε γιατί είναι που είναι η ΕΣΚΑ ότινάναι το παράκαναν.... Eννοείτε και κρασί φέρτε!!!

3)Φέρτε και τίποτα τσίρ λίντερς μπάς και φτιάξει το θέαμα της κατηγορίας γιατί απο μπάσκετ.....δέσαμε!!!
Scandalous
Τωρα περιμενε να το φτιαξουν,σιγα κιολας μην το στρωσουν και με παρκετεζα.Κατσε μη τα πουλησουν κ αυτα σε λιγο χαχα.τσικνοπεμπτη αμα θελεις φερνω εγω κρασια φερτε το κρεας.
Cheerleaders δεν εχουν γιατι αμα ειχαν αδερφε θα βαζαμε αυτες να παιζουν μπας και βλεπαμε καλυτερο θεαμα σε μερικα ματσακια.
Του αγιου αμπαλαεο προσχωμεν!
Tελικα περιμενουμε ακομα να μας πουν αν ο παντελοβιτς θα παρει θεση σκαουτερ στην Δ' ΕΣΚΑ :-p
ice-wolf
QUOTE (Scandalous @ Mar 5 2013, 19:22 ) *
Τωρα περιμενε να το φτιαξουν,σιγα κιολας μην το στρωσουν και με παρκετεζα.Κατσε μη τα πουλησουν κ αυτα σε λιγο χαχα.τσικνοπεμπτη αμα θελεις φερνω εγω κρασια φερτε το κρεας.
Cheerleaders δεν εχουν γιατι αμα ειχαν αδερφε θα βαζαμε αυτες να παιζουν μπας και βλεπαμε καλυτερο θεαμα σε μερικα ματσακια.
Του αγιου αμπαλαεο προσχωμεν!
Tελικα περιμενουμε ακομα να μας πουν αν ο παντελοβιτς θα παρει θεση σκαουτερ στην Δ' ΕΣΚΑ :-p



Κυψελιακός - Διόνυσος 67-61 (ημχ. 38-27)

Συγχαρητήρια στους 8 παικτες του Κυψελιακού, που απέμειναν και παλεύουν μόνοι τους.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατό το παιχνίδι, είχαν σε μεγάλη μέρα το 8 και το 13. Ο πρώτος από την περιφερεια και ο δευτερος από την ρακέτα, έκανα μεγάλη ζημιά και έκλεισαν την πρώτη περίοδο με 23-14. Στην δεύτερη περίοδο ο Διόνυσος πίεσε αλλά κάποιες στιγμή έλλειψης συγκέντρωσης, επέτρεψαν στους γηπεδούχους να κρατήσουν μία σχετικά διαφορά ασφαλείας. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και με πιεστική άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση, έφεραν το παιχνίδι στον πόντο με το τελος της 3ης περιόδου (52-51). Ίδιο σκηνικό και στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον Διόνυσο να το γυρίζει τελείως το παιχνίδι 2'.30'' πριν την λήξη (56-61). Κάπου εκεί, το σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων δεν τιμωρήθηκε από τους διαιτητές αλλά ούτε από τον Διόνυσο. Οι γηπεδούχοι το πίστεψαν και όντες πιο ψυχραιμοι στις βολές στο τέλος, πήραν μία μεγάλη μάχη γοήτρου.

Όσο για τον Διόνυσο... Η άλλη Τετάρτη στο Πέρκιζας είναι όλα τα λεφτά. Show me the money!
ATHINOULA
ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΡΕΦΗ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΛΠΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΦΟΥ Η ΤΟΥΦΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ. ΟΝΤΩΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΡΤΙΖΟΥΝ .ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ......
ice-wolf
QUOTE (ATHINOULA @ Mar 6 2013, 00:04 ) *
ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΡΕΦΗ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΛΠΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΦΟΥ Η ΤΟΥΦΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ. ΟΝΤΩΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΡΤΙΖΟΥΝ .ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ......



Μακράν το πιο κωλογήπεδο της κατηγορίας... Χειρότερο και από αυτό της Γκράβας.
Aias

ΤΟΥΦΑ - AΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 42 - 44 (28-18)
ice-wolf
QUOTE (Aias @ Mar 6 2013, 22:49 ) *
ΤΟΥΦΑ - AΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 42 - 44 (28-18)



Και δεν μας χάλασε... 68.gif

Ούτως ή αλλως νίκη ήθελε ο Διόνυσος επί της Τούφας. Απλά στο παιχνίδι της 4αδας μπήκε δυνατά και ο Αστέρας.
gspara
QUOTE (Aias @ Mar 6 2013, 22:49 ) *
ΤΟΥΦΑ - AΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 42 - 44 (28-18)

Μεγαλο 2πλο του Αστερα χαρις στην εξαιρετικη αμυνα του β ημιχρονου.
Στο πρωτο ημιχρονο η Τουφα ηταν ανωτερη.Πολυ καλη αμυνα με το 12 σε εξαιρετικη κατασταση και το 7 αγωνιζομενο 40' να απομονωνει τον Μαγκωνη, πατησε το γκαζι στο τελευταιο 5λεπτο μετατρεποντας το 17-16 σε 28-16.

Στο β ημιχρονο ο Γκοφας εκανε μια σοφη κινηση αλλαζοντας κουμανταδαρο(το 9 αντι του 20) και με πιεστικη αμυνα εκανε σερι 2-15!!!!!
Στην δ περιοδο χρησιμοποιωτας και τους 2 ταυτοχρονα στην 5αδα απελευθερωσε το 20 που πετυχε μαλιστα και το νικητηριο καλαθι στα 3'' πριν τη ληξη.
Πληγμα για την Τουφα ο μικροτραυματισμος του γενειοφορου ψηλου της(14) που ξαναμπηκε στα τελευταια λεπτα.

Ντερμπαρα με τα ολα της που μπορει να ειχε το θεαμα που αναζητουν καποιοι απαιτητικοι φιλοι του φορουμ αλλα προσωπικα το καταευχαριστηθηκα για το παθος των παιχτων,το σασπενς και τις συνεχεις αλλαγες στο προβαδισμα.

Πιο ευχαριστημενοι βεβαια θα εφυγαν οι ανθρωποι της Υπεροχης που ηταν στο γηπεδο.
ATHINOULA
ΟΝΤΩΣ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣΠΕΝΣ.ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΤΟΥΦΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΟΘΕΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ ΤΗΣ.ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ. ΑΝ ΚΑΙ Η ΓΡΙΑ ΑΛΕΠΟΥ(ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ) ΜΕ ΤΟ 3ΠΟΝΤΟ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΠΑΙΞΕ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΙΕΣΤΙΚΗ ΑΜΥΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ.Η ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΣΤΡΕΦΗ
ice-wolf
QUOTE (ATHINOULA @ Mar 6 2013, 23:32 ) *
ΟΝΤΩΣ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣΠΕΝΣ.ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΤΟΥΦΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΟΘΕΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ ΤΗΣ.ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ. ΑΝ ΚΑΙ Η ΓΡΙΑ ΑΛΕΠΟΥ(ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ) ΜΕ ΤΟ 3ΠΟΝΤΟ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΠΑΙΞΕ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΙΕΣΤΙΚΗ ΑΜΥΝΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ.Η ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΣΤΡΕΦΗ



Θεωρώ και εγώ ότι μετά την Υπεροχή και ο Αστέρας καπαρώνει μία θέση στα μπαράζ. Συνεπώς, μένουν 2 θέσεις για 5 ομάδες (ΠΑΚ, Διόνυσος, Τούφα, Φιλοθέη και Χολαργό).
moussias
Μεγάλο παιχνίδι από δύο απ' τις κορυφαίες ομάδες του Ομίλου. Το σκορ κρατήθηκε χαμηλά λόγω της εξαιρετικής άμυνας και των δύο ομάδων, με κορυφαίο τον έφηβο της Τούφας (7) που κλείδωσε τον Μαγκώνη, τον περιόρισε αισθητά επιθετικά (νομίζω σε μονοψήφιο σκορ) και υποχρέωσε τον Γκόφα σε αλλαγή συστήματος. Εξαιρετικός επιθετικά το 12 από την Τούφα. Δύο ξεσπάσματα στον αγώνα: ένα από την τούφα στη Β περίοδο και ένα από Αστέρα στην Γ. Και οι δύο ομάδες άξιζαν τη νίκη με τον Αστέρα να είναι (ελαφρά) πιο τυχερός και να εκμεταλλεύεται τα λάθη της Τούφας στα τελευταία δευτερόλεπτα με το 20 (που στάθηκε εξαιρετικά στον αγώνα) να σκοράρει το νικητήριο καλάθι. Άψογη συμπεριφορά από τους παίκτες των δύο ομάδων (εντός και εκτός παρκέ). Καλή συνέχεια!
PG TO C
Εχετε αναγωγει ολους τους αμπαλους που παιζουν Δ εσκα σε παικταραδες. Ομαδα που βαζει 2 ποντους σε μια περιοδο απλα αποσυρεται απο οποιοδηποτε πρωταθλημα. Δεν σε μαρκαρει ο Διαμαντιδης για να βαζεις σε 10 λεπτα 2 ποντους.
ice-wolf
QUOTE (PG TO C @ Mar 6 2013, 23:45 ) *
Εχετε αναγωγει ολους τους αμπαλους που παιζουν Δ εσκα σε παικταραδες. Ομαδα που βαζει 2 ποντους σε μια περιοδο απλα αποσυρεται απο οποιοδηποτε πρωταθλημα. Δεν σε μαρκαρει ο Διαμαντιδης για να βαζεις σε 10 λεπτα 2 ποντους.



Εντάξει ρε μεγάλε, πήγαινε να παίξεις στο ΝΒΑ και στους Μινεσότα και άσε εμάς στην ταπεινή Δ' ΕΣΚΑ. Ξέρεις σε όλα τα πράγματα υπάρχει η αρχή της σχετικότητας.
Και αν συγκρίνεις ομάδες Δ' ΕΣΚΑ με άλλη κατηγορίας, έχεις χάσει κάπου το δρόμο σου.

Για τα δεδομένα λοιπόν της κατηγορίας, μια χαρά παίκτες παίζουν και το ενδιαφέρον παραμένει αμείωτο μέχρι τέλους.
Mysterio
αμπαλαέο η υπόθεση σου λέω........

Ναι άψογοι οι παίκτες των δύο ομάδων...έχω δεί τον καραφλό παίκτη του αστέρα με τα ταουάζ τι άψογος είναι.Η παναγία των παρισίων η ίδια!!!!!Και η τούφα έχει 1-2 παίκτες που μιλάνε ολίγον γαλλικά.Να μου πείς παντού υπάρχουν.

Η Δ΄Εσκα έτσι και αλλιώς είναι για χόρτα και σαλιγκάρια.Το χειρότερο είναι οτι πολλές ομάδες θένε και μεταγραφές νομίζωντας οτι με την άνοδο θα κερδίσουν κάτι!!!!!!
PG TO C
Χωρις να θελω να μειωσω κανεναν. Δεν φταιτε εσεις. Ειναι το ποσο προπονηση ή το ποσο ταλεντο εχεις στο μπασκετ. Ειδα ενα ματς του ομιλου σας και μου βγηκαν τα ματια. Δεν ειναι μπασκετ αυτο. Δεν κατεχουν οι περισοτεροι τα βασικα.. Κριμα. Θα επρεπε να δουλευετε πανω σε αυτα και οχι να παιζετε διπλο στην προπονηση ( ειμαι σιγουρος οτι αυτο κανετε) Υπαρχουν βεβαια 3-4 ομαδες βεβαια που ειναι για παραπανω , αλλα και εκει υπαρχουν θεματακια.
Zourinho
QUOTE(PG TO C @ Mar 7 2013, 00:06 ) *
Χωρις να θελω να μειωσω κανεναν. Δεν φταιτε εσεις. Ειναι το ποσο προπονηση ή το ποσο ταλεντο εχεις στο μπασκετ. Ειδα ενα ματς του ομιλου σας και μου βγηκαν τα ματια. Δεν ειναι μπασκετ αυτο. Δεν κατεχουν οι περισοτεροι τα βασικα.. Κριμα. Θα επρεπε να δουλευετε πανω σε αυτα και οχι να παιζετε διπλο στην προπονηση ( ειμαι σιγουρος οτι αυτο κανετε) Υπαρχουν βεβαια 3-4 ομαδες βεβαια που ειναι για παραπανω , αλλα και εκει υπαρχουν θεματακια.


Αληθεια ρε ασσος με σεντερ το λεγομενο 6αρι δηλαδη ειμαι περιεργος
εαν καταλαβαινεις οτι οι κατηγοριες χωριζονται με βαση την δυναμικη των
ομαδων. Δ εσκα λογικα οι χειροτερες ομαδες της αθηνας
Γ εσκα λιγο καλυτερεσ
Β εσκα μετριες
Α εσκα καλυτερες απο μετριες
Γ εθνικη καλες
Β εθνικη κλαυτερες απο καλες
Α2 πολυ καλες
Α1 οι καλυτερες.
στη Δ εσκα υπαρχουν οι χειροτεροι λογικα παικτεσ της αθηνας. το προβλημα που ειναι ?
Σε νοιαζει η προπονηση της Δ? εσυ δηλαδη που εισαι σε μεγαλυτερης κατηγοριας ομαδα(φανταζομαι) θελω να μου πεις
τετοια περιοδο τι προπονησεις κανεις? τι προπονησεις κανει ο φιλαθλητικος(Α2) μηνα μαρτιο,
τεχνικης?
σε πειραζει μια ομαδα απο μεγαλους(ενηλικες μπαρους) στην Δ γιατι?
παιζουν στην τελευταια τη ταξη κατηγορια της χωρας ισως και τι ?
σου τρωνε το ψωμι?
αληθεια δν καταλαβαινω τι εικονες εχεις
και εαν τις εχεις
τι σε πειραζει η Δ. γιατι εαν εχεις εικονες τοτε
η Δ καταλαβαινεις γιατι εχει τα καλα και κακα της τα αστεια και τα ωραια της.
Αυτα ρε 6αρι wink.gif καληνυχτα
ice-wolf
QUOTE (Zourinho @ Mar 7 2013, 00:59 ) *
Αληθεια ρε ασσος με σεντερ το λεγομενο 6αρι δηλαδη ειμαι περιεργος
εαν καταλαβαινεις οτι οι κατηγοριες χωριζονται με βαση την δυναμικη των
ομαδων. Δ εσκα λογικα οι χειροτερες ομαδες της αθηνας
Γ εσκα λιγο καλυτερεσ
Β εσκα μετριες
Α εσκα καλυτερες απο μετριες
Γ εθνικη καλες
Β εθνικη κλαυτερες απο καλες
Α2 πολυ καλες
Α1 οι καλυτερες.
στη Δ εσκα υπαρχουν οι χειροτεροι λογικα παικτεσ της αθηνας. το προβλημα που ειναι ?
Σε νοιαζει η προπονηση της Δ? εσυ δηλαδη που εισαι σε μεγαλυτερης κατηγοριας ομαδα(φανταζομαι) θελω να μου πεις
τετοια περιοδο τι προπονησεις κανεις? τι προπονησεις κανει ο φιλαθλητικος(Α2) μηνα μαρτιο,
τεχνικης?
σε πειραζει μια ομαδα απο μεγαλους(ενηλικες μπαρους) στην Δ γιατι?
παιζουν στην τελευταια τη ταξη κατηγορια της χωρας ισως και τι ?
σου τρωνε το ψωμι?
αληθεια δν καταλαβαινω τι εικονες εχεις
και εαν τις εχεις
τι σε πειραζει η Δ. γιατι εαν εχεις εικονες τοτε
η Δ καταλαβαινεις γιατι εχει τα καλα και κακα της τα αστεια και τα ωραια της.
Αυτα ρε 6αρι wink.gif καληνυχτα

41.gif 77.gif 41.gif
adi1
QUOTE(Mysterio @ Mar 6 2013, 23:51 ) *
αμπαλαέο η υπόθεση σου λέω........

Ναι άψογοι οι παίκτες των δύο ομάδων...έχω δεί τον καραφλό παίκτη του αστέρα με τα ταουάζ τι άψογος είναι.Η παναγία των παρισίων η ίδια!!!!!Και η τούφα έχει 1-2 παίκτες που μιλάνε ολίγον γαλλικά.Να μου πείς παντού υπάρχουν.

Η Δ΄Εσκα έτσι και αλλιώς είναι για χόρτα και σαλιγκάρια.Το χειρότερο είναι οτι πολλές ομάδες θένε και μεταγραφές νομίζωντας οτι με την άνοδο θα κερδίσουν κάτι!!!!!!


Για πες μας 1 Φιλαράκι απο την τουφα που είναι γλωσσομάθεις...... Όχι 2..... Έναν.....

QUOTE(PG TO C @ Mar 7 2013, 00:06 ) *
Χωρις να θελω να μειωσω κανεναν. Δεν φταιτε εσεις. Ειναι το ποσο προπονηση ή το ποσο ταλεντο εχεις στο μπασκετ. Ειδα ενα ματς του ομιλου σας και μου βγηκαν τα ματια. Δεν ειναι μπασκετ αυτο. Δεν κατεχουν οι περισοτεροι τα βασικα.. Κριμα. Θα επρεπε να δουλευετε πανω σε αυτα και οχι να παιζετε διπλο στην προπονηση ( ειμαι σιγουρος οτι αυτο κανετε) Υπαρχουν βεβαια 3-4 ομαδες βεβαια που ειναι για παραπανω , αλλα και εκει υπαρχουν θεματακια.


Αν πιστεύεις ότι η πλειονότητα των ομάδων αυτού τουλάχιστον του ομίλου παίζει διπλάσια... Άφησε το κακομοιριά το άθλημα στην άκρη και γίνει πολιτικός αναλυτής.... Την ίδια εγκυρότητα έχετε..... Πάρε τις έξι πρώτες ομάδες του ομίλου πλήρεις και βάλετε σε οποίο όμιλο θες της γ..... Στο μόνο που υστερούν είναι στο ξύλο. Γιατι μόνο αυτό παίζεται στη γ με εξαίρεση 3 - 4 ομάδες όπως εκαλη και Χαλάνδρι π.χ.
PG TO C
Φιλε Zourinho , απο το Μοurinho???? Aρχικα να σου πω ενα πραγμα και δεν θα ξαναγραψω στο τοπικ σας. ΔΕΝ ειμαι 6 παικτης. Απλα μπορω να παιξω απο 1 εως και 5 . και ξερεις γιατι??? οχι επειδη ειχα το ταλεντο αλλα επειδή δούλεψα. Επειδή όταν έπαιζα Δ εσκα , δεν εκατσα εκει... εκανα παραλληλα αλλου προπονησεις σε μεγαλυτερη ομαδα και μονος μου. Δεν μπορω όμως να βλέπω παχύσαρκους να μην μπορουν να σκασουν την μπάλα. Ποτε δε ειναι αργα. Και εναν 40 αρη να μου δωσεις μπορω να στον βελτιωσω. Προπονητες του τυπου καθομαι στο κεντρο και τους βαζω και παιζουν ολη την ωρα διπλο ειναι για γελια.... Οσο αφορα την Γ εσκα, υπάρχει χάος σε σχεση με την Δ. Βλέπουμε ομάδες που πέρσυ απο οτι ειδα πηγαιναν τρένο στην Δ να μην μπορουν να πρωταγωνηστησουν.Άσε που μερικες βλέπουν και υποβιβασμό..απορω πως ο ΓΟΝΤΙΚΑΣ παιζει ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ. και η τουφα εχει 1 καλο, οπως και ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1-2 πολυ καλους για πανω κατηγοριες , ο ΒΑΙΝΑΣ ΩΡΩΠΟ.
JnB
QUOTE (PG TO C @ Mar 7 2013, 16:02 ) *
Φιλε Zourinho , απο το Μοurinho???? Aρχικα να σου πω ενα πραγμα και δεν θα ξαναγραψω στο τοπικ σας. ΔΕΝ ειμαι 6 παικτης. Απλα μπορω να παιξω απο 1 εως και 5 . και ξερεις γιατι??? οχι επειδη ειχα το ταλεντο αλλα επειδή δούλεψα. Επειδή όταν έπαιζα Δ εσκα , δεν εκατσα εκει... εκανα παραλληλα αλλου προπονησεις σε μεγαλυτερη ομαδα και μονος μου. Δεν μπορω όμως να βλέπω παχύσαρκους να μην μπορουν να σκασουν την μπάλα. Ποτε δε ειναι αργα. Και εναν 40 αρη να μου δωσεις μπορω να στον βελτιωσω. Προπονητες του τυπου καθομαι στο κεντρο και τους βαζω και παιζουν ολη την ωρα διπλο ειναι για γελια.... Οσο αφορα την Γ εσκα, υπάρχει χάος σε σχεση με την Δ. Βλέπουμε ομάδες που πέρσυ απο οτι ειδα πηγαιναν τρένο στην Δ να μην μπορουν να πρωταγωνηστησουν.Άσε που μερικες βλέπουν και υποβιβασμό..απορω πως ο ΓΟΝΤΙΚΑΣ παιζει ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ. και η τουφα εχει 1 καλο, οπως και ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1-2 πολυ καλους για πανω κατηγοριες , ο ΒΑΙΝΑΣ ΩΡΩΠΟ.


Καλή η θεωρία σου αλλά το λάθος σου είναι το εξής:
Κάποιοι θέλουν απλά να παίξουν το μπασκετάκι τους σε αυτή την κατηγορία και δεν σκοπεύουν να κάνουν "καριέρα" στην ΕΣΚΑ (ή και παραπάνω). Είναι άνθρωποι που δουλεύουν όλη μέρα και το μπάσκετ είναι απλά το χόμπυ τους. Απαγορεύεται να παίξουν; Ποιος είσαι εσύ που θα λες "Δεν μπορω όμως να βλέπω παχύσαρκους να μην μπορουν να σκασουν την μπάλα.";

Μεταξύ Γ και Δ πλέον δεν υπάρχει χάος. Παλιότερα ίσως να υπήρχε, πριν τον κανονισμο με τους μικρούς. Ειδικά οι πρώτες ομάδες του συγκεκριμένου ομίλου αν είναι πλήρεις στέκονται άνετα στη φετινή Γ. Όχι για άνοδο, για να μείνουν. Δεν είσαι ο μόνος που έχει παίξει και έχει δει τι συμβαίνει σε παραπάνω κατηγορίες.

Όσον αφορά το ματς που είδαμε στο Περκιζας χτες, το σκορ ήταν χαμηλό λόγω των δυνατών αμυνών και των 2 ομάδων. Στον 1ο γύρο δες τι σκόρ είχε έρθει. Τότε οι παίχτες ήξεραν να βάζουν τη μπάλα στο καλάθι και τώρα το ξέχασαν;

Θα είναι δύσκολες οι τελευταίες αγωνιστικές για όλες τις ομάδες που το παλεύουν για 4άδα στον Όμιλο.

Zourinho
QUOTE(PG TO C @ Mar 7 2013, 16:02 ) *
Φιλε Zourinho , απο το Μοurinho???? Aρχικα να σου πω ενα πραγμα και δεν θα ξαναγραψω στο τοπικ σας. ΔΕΝ ειμαι 6 παικτης. Απλα μπορω να παιξω απο 1 εως και 5 . και ξερεις γιατι??? οχι επειδη ειχα το ταλεντο αλλα επειδή δούλεψα. Επειδή όταν έπαιζα Δ εσκα , δεν εκατσα εκει... εκανα παραλληλα αλλου προπονησεις σε μεγαλυτερη ομαδα και μονος μου. Δεν μπορω όμως να βλέπω παχύσαρκους να μην μπορουν να σκασουν την μπάλα. Ποτε δε ειναι αργα. Και εναν 40 αρη να μου δωσεις μπορω να στον βελτιωσω. Προπονητες του τυπου καθομαι στο κεντρο και τους βαζω και παιζουν ολη την ωρα διπλο ειναι για γελια.... Οσο αφορα την Γ εσκα, υπάρχει χάος σε σχεση με την Δ. Βλέπουμε ομάδες που πέρσυ απο οτι ειδα πηγαιναν τρένο στην Δ να μην μπορουν να πρωταγωνηστησουν.Άσε που μερικες βλέπουν και υποβιβασμό..απορω πως ο ΓΟΝΤΙΚΑΣ παιζει ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ. και η τουφα εχει 1 καλο, οπως και ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1-2 πολυ καλους για πανω κατηγοριες , ο ΒΑΙΝΑΣ ΩΡΩΠΟ.

Απο τον Ζουρο.αφου δεν θα ξαναγραψεις δεν θα το δεις κιολας? τεσπα
Εκανες προπονηση μονος σου? αρα τι οποιος παρει μια μπαλα μαθαινει μπασκετ μονος του?
ή εισαι γυμναστικη ακαδημια? και εκανες μονο μπασκετ? και ενας 100αρης να θελει να μαθει θα μαθει αληθεια ειναι αλλα
ενας 40αρης ( που δεν ξερω ποσους ξερεις που παιζουν με κοιλιες και αμπαλειρος κιολας τετοιους) γιατι να θελει να το κανει αυτο, να εχει εναν προπονητη παιδων μια ζωη στην γ εσκα να του λεει τι και πως? προπονητες υπαρχουν πολλοι, οι παικτες δινουν στους προπονητες λογο να τους βελτιωνουν. γιατι ενας προπονητης στην Δ και ενω η ομαδα του εχει μαθει οτι ειναι να μαθει να πρεπει να τους βελτιωσει την τεχνικη? δεν ξερω τι προπονητες ειχες ή τι προπονητης εισαι? γιατι εμαθες και μονος σου μπασκετ οπως λες, αλλα...... δεν βγαζουν νοημα αυτα που λες σορι
Για το χαος της Δ θα σου πω οτι παιζει στην δ και ο δουκας φετος, 1 υπαρχουν παρα πολλες ομαδες με καλους μικρους και ειναι λογικο να υπαρχει στην δ χαος σε σχεση με την γ λογικο ειναι. Στην Δ περυσι τρενο πηγαν δυο ομαδες. Αμπελοκηποι και παναθηναικος για διαφορετικους λογους και οι δυο σαν τρενα που ηταν πανε πολυ καλα στην γ η μια εχει ηδη ανεβει και η αλλη ειναι στην 5αδα....... μαλλον δεν τα ξερεις καλα.Υποβιβασμο τρενο της δ απο περυσι ποια? ο γοντικας παιζει μεν ιλιου? δεν ειναι στην αμερικη ο γοντικας? στο NYU Violets men's basketball τωρα εαν λες καποιον αλλο δεν ξερω για γοντικα. Η τουφα εχει εναν καλο λες τι παικτη μικρο μεγαλο τι? και ο αγιος στεφανος εχει φανταζομαι εννοεις δυο καλουσ για πανω κατηγορια δηλαδη τι κατηγορια. Επειδη τους ειδα στο κυπελλο φετος εχει εναν καλο ασσο αλλα μικρο ακομα και εναν σωματικα παρα πολυ καλο αλλα σωματικα. Αληθεια τωρα ρε 6αρι( και δεν στο λεω ειρωνικα ειναι ενα αστειο απο τα παιδικα μας χρονια στην ομαδα γιατι καποιος επαιζε πεντε στην αμυνα και ασσος στην επιθεση και ετσι επαιζε 6αρι, εσωτερικο αστειο λοιπον) θελω να μου πεις ενα παιχνιδι που ειδες περυσι ενα φετος η και παραπανω να καταλαβω ποιος ειναι καλος για εσενα και τι και πως.
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΥΠΕΡΟΧΗ 1 στην παραταση

θα σταθω μονο στον τραυματισμο του φιλου απο τα Εξαρχεια... ελπιζω να μην ειναι σοβαρος και να γυρισει γρηγορα στο γηπεδο.

θα πω κατι διαβαζοντας τα παραπανω σχολια περι κατηγοριας και του μπασκετ που παιζεται από τους "τυγχαρπαστους" που το πλαισιωνουν...

όσον αφορά το μπάσκετ που παίζεται, δεν μου αρέσει να το αναφέρω, αλλά επειδή καλώς ή κακώς κοντέυω 20 χρόνια σε κατηγορίες της ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ και έχοντας παίξει σε όλα τα επίπεδα μπορώ να πω με σιγουριά ότι το επίπεδο της Δ ΕΣΚΑ έχει ανέβει αρκετά τα τελευταία 2 χρόνια.
θα συμφωνησω με ενα φιλο παραπανω ότι η Γ με τη Δ έχουν μόνο διαφορά στο ξύλο που πεφτει, εκτός εξαιρέσεων, και όποιος πει το αντιθετο μάλλον τα αυτιά του θέλει να χαϊδέψει.
τα πράγματα αλλάζουν λίγο στη Β όπου ομως βλέπεις μεγάλες διαφορές στις ομάδες λόγο του ότι υπάρχουν σύλλογοι με φιλοφοξίες για κάτι παραπάνω και παρέες που απλά θέλουν να παίζουν καλό μπάσκετ.
και φυσικά η Α όπου τα πράγματα γίνονται πλέον επαγγελματικά

τέλος, το να απαξιωνει ο οποιοσδηποτε την προσπαθεια που κανουν πολλοι απο εμας τους "πατσοκοιλιαδες", "μπουτιαδες", "κωλόγερους", αντικατοπτριζει την παιδεία μας και τους εύχομαι αυτή τη στάση και τα λόγια να τα θυμούνται οι μεν νυν παιχτουρες όταν σε μερικα χρόνια θα είναι μεταξύ φθορας και αφθαρσίας και όλοι θα τους εύχονται καλά γεράματα, και οι δε κριτές εκ του ασφαλούς όταν θα πρέπει να αποφασίσουν τα παιδιά, τα αδέρφια τους ίσως εάν θα τους πετάξουν σε κάποια τρύπα για να να μην είναι βάρος ατην κοινωνία.

gspara
axe ποιος τραυματιστηκε?
axe
QUOTE(gspara @ Mar 8 2013, 10:40 ) *
axe ποιος τραυματιστηκε?


ο παρλαβαντζας... πριν λιγο μιλαγα με ενα κοινο γνωστο και τα τελευταια νεα είναι ότι το γόνατο εχει πρηστεί αρκετά αλλά δεν υπάρχει ακόμα διάγνωση.
μακάρι να την σκαπουλαρει το παληκαρι
gspara
QUOTE (axe @ Mar 8 2013, 11:44 ) *
ο παρλαβαντζας... πριν λιγο μιλαγα με ενα κοινο γνωστο και τα τελευταια νεα είναι ότι το γόνατο εχει πρηστεί αρκετά αλλά δεν υπάρχει ακόμα διάγνωση.
μακάρι να την σκαπουλαρει το παληκαρι

Eυχαριστω φιλε.Ευχομαι να μην ειναι σοβαρο και μακρια απο τραυματισμους στους αθλητες ολων των ομαδων.
Αυτο ειναι το βασικο και οχι η λιπομετρηση η ποσο παιχταραδες ειναι.
Γουσταρουμε Δ Εσκα με τρελα!!!!!!!!!!!
ice-wolf
QUOTE (gspara @ Mar 8 2013, 12:53 ) *
Eυχαριστω φιλε.Ευχομαι να μην ειναι σοβαρο και μακρια απο τραυματισμους στους αθλητες ολων των ομαδων.
Αυτο ειναι το βασικο και οχι η λιπομετρηση η ποσο παιχταραδες ειναι.
Γουσταρουμε Δ Εσκα με τρελα!!!!!!!!!!!


Μεγάλη νίκη της Φιλοθέης, που την κρατάει ζωντάνη για είσοδο στην 4αδα. Τέτοια βλέπω και τραβάω τα βυζιά μου, που χάσαμε την Τρίτη από τον Κυψελιακό...

Περαστικά στον Παρλαβάτζα. Αν πρήστηκε το γόνατο, είναι το λιγότερο. Το σημαντικότερο είναι να μην έχουν πειραχτεί οι πλάγιοι σύνδεσμοι.

Και ένα νέο: Τούφα - Διόνυσος αναβάλλεται εκ νέου. Δεν θα πω κάτι. Γιατί θα με μαλώσει πάλι ο ADI1 smiley.gif
gavronick
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7/3/2013)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 63 - 60 ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Κ.Α. 55 - 55, ΗΜ. 31 - 35)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλογερόπουλος - Καββαδάς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19 - 17, 12 - 18, 11 - 11, 13 - 9, 8 - 5.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Σωτηρόπουλος 4, Μάντζος 2, Συγγαρεύς 7(1), Νικολούτσος, Γιουβανέλλης 8, Φουρτούνης 5, Τζιγκουνάκης 7(1), Κοπετινάς 15(1), Στεφανής 7(1), Καλύβας 8.
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ (Μπέρτσιας): Ντόκο 3(1), Ντίμπερτ, Μικέλης, Φραγκογιάννης, Καρατζάς 5, Λιάσκος 25(3), Γεωργακόπουλος 10, Ρουμπιές, Μαρίνοβ, Τσομπάνης, Παρλαβάντζας 5, Αμπαζάϊ 12(4).
adi1
QUOTE(ice-wolf @ Mar 8 2013, 13:14 ) *
Μεγάλη νίκη της Φιλοθέης, που την κρατάει ζωντάνη για είσοδο στην 4αδα. Τέτοια βλέπω και τραβάω τα βυζιά μου, που χάσαμε την Τρίτη από τον Κυψελιακό...

Περαστικά στον Παρλαβάτζα. Αν πρήστηκε το γόνατο, είναι το λιγότερο. Το σημαντικότερο είναι να μην έχουν πειραχτεί οι πλάγιοι σύνδεσμοι.

Και ένα νέο: Τούφα - Διόνυσος αναβάλλεται εκ νέου. Δεν θα πω κάτι. Γιατί θα με μαλώσει πάλι ο ADI1 smiley.gif


Arxizeis na mathaineis na mhn grafeis papatzes....... Kalio Agra para pote.....
gspara
ice-wolf καλυτερα που αναβληθηκε για να το δουμε και μεις καθως τεταρτη εχει παντου κυπελλα.
περιμενουμε ενημερωση για οριστικη ημερομηνια

ξερω εχεις και τις μαυρες σου τωρα με την παναθα αλλα εριξα πολυ γελιο μ'άυτο που εγραψες για τον υπνωκα 77.gif
ice-wolf
QUOTE (gspara @ Mar 8 2013, 23:17 ) *
ice-wolf καλυτερα που αναβληθηκε για να το δουμε και μεις καθως τεταρτη εχει παντου κυπελλα.
περιμενουμε ενημερωση για οριστικη ημερομηνια

ξερω εχεις και τις μαυρες σου τωρα με την παναθα αλλα εριξα πολυ γελιο μ'άυτο που εγραψες για τον υπνωκα 77.gif




Άστα να πάνε... Διαβολόβδομάδα. Την Τρίτη χάνουμε από τον Κυψελιακό, Τετάρτη ο Αστέρας κάνει μπρέικ στην Τούφα, Πέμπτη, η Φιλοθέη κηδεία στην Υπεροχή και Παρασκευή ο Παναθηναϊκός από την πεθαμένη Μάλαγα.. gdi.gif

Να πάει και να μην ξαναγυρίσει...
mirodias
QUOTE(ice-wolf @ Mar 8 2013, 13:14 ) *
Και ένα νέο: Τούφα - Διόνυσος αναβάλλεται εκ νέου. Δεν θα πω κάτι. Γιατί θα με μαλώσει πάλι ο ADI1 smiley.gif



QUOTE(adi1 @ Mar 8 2013, 20:10 ) *
Arxizeis na mathaineis na mhn grafeis papatzes....... Kalio Agra para pote.....

Μπράβο στη ΤΟΥΦΑ , αν παίζει και εντός γηπέδου τόσο καλά αξίζεινα περάσει πρώτη...
Μια καλή ημερομηνία για να γίνει είναι μέσα στο τριήμερο της Αποκριάς (που βγαίνουν Όλοι οι μασκαραδες)
ice-wolf
QUOTE(mirodias @ Mar 11 2013, 11:37 ) *
Μπράβο στη ΤΟΥΦΑ , αν παίζει και εντός γηπέδου τόσο καλά αξίζεινα περάσει πρώτη...
Μια καλή ημερομηνία για να γίνει είναι μέσα στο τριήμερο της Αποκριάς (που βγαίνουν Όλοι οι μασκαραδες)


https://www.youtube.com/watch?v=0XgBGzcIDEc
adi1
QUOTE(mirodias @ Mar 11 2013, 11:37 ) *
Μπράβο στη ΤΟΥΦΑ , αν παίζει και εντός γηπέδου τόσο καλά αξίζεινα περάσει πρώτη...
Μια καλή ημερομηνία για να γίνει είναι μέσα στο τριήμερο της Αποκριάς (που βγαίνουν Όλοι οι μασκαραδες)



Μυρωδιας ονομα και πραγμα........
Το έχετε κάνει μειζον ζητημα το ματσακι..... το κουρασατε υπερβολικα......
Οσο για το σχολιο σου.... κερδιζεις ευκολα τον τιτλο του βασιλια καρναβαλου.....

Και επιδει είσαι πολυλογας....
Λόγω λάθους της, η ΕΣΚΑ όρισε για την Τεταρτη παιχνιδι Αντρικού και Γυναικειου μαζί ...... Οπότε πρωτα μαθε και μετα πες παπατζα.... Ο αγωνας θα γινει της Παρασκευή. Έχεις λοιπόν ελευθερο το ΣΚ σου να βγεις στους δρόμους. Α και καλό κάψιμο την Κυριακή......
mirodias
QUOTE(adi1 @ Mar 12 2013, 10:55 ) *
Μυρωδιας ονομα και πραγμα........
Το έχετε κάνει μειζον ζητημα το ματσακι..... το κουρασατε υπερβολικα......
Οσο για το σχολιο σου.... κερδιζεις ευκολα τον τιτλο του βασιλια καρναβαλου.....

Και επιδει είσαι πολυλογας....
Λόγω λάθους της, η ΕΣΚΑ όρισε για την Τεταρτη παιχνιδι Αντρικού και Γυναικειου μαζί ...... Οπότε πρωτα μαθε και μετα πες παπατζα.... Ο αγωνας θα γινει της Παρασκευή. Έχεις λοιπόν ελευθερο το ΣΚ σου να βγεις στους δρόμους. Α και καλό κάψιμο την Κυριακή......

Πραγματικά έχεις δίκιο. Πρέπει να ζητήσω συγνώμη για το καυστικό μου σχόλιο.
Γεγονός είναι ότι όταν πριν 20 μέρες έδινε η ΕΣΚΑ 13/3 ημερομηνία αγώνα, δεν είχε τρόπο να γνωρίζει ότι την ίδια ώρα ήταν ορισμενο παιχνίδι της Γ ΕΣΚΑ γυναικών (άλλωστε το πρωτάθλημα της Γ ΕΣΚΑ γυναικών του διοργανώνει εδώ και χρόνια η ομοσπονδία badminton).
Βέβαια ούτε η συμπαθής ομάδα της Τούφας μπορούσε να γνωρίζει ότι εκείνη την ημέρα ήταν ορισμένο παιχνίδι ΆΣΧΕΤΩΝ γυναικείων ομάδων στο γήπεδο της. (για την ιστορία του γυναικείο ντέρμπι είναι ΤΟΥΦΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ)
Τέλος για άλλη μια φορά η αδεκαστη ΕΣΚΑ επέλεξε ανάμεσα στα δύο παιχνίδια το πραγματικό ντέρμπι ανάμεσα στον τρίτο (Τούφα) και τον τελευταίο (Περισσος) που έχει κάνει δύο νίκες στο πρωτάθλημα.
Και πάλι Συγγνώμη αλλά όπως παρατήρησες εγώ μιρωδιας είμαι και κάνω λάθη.
mirodias
QUOTE(adi1 @ Mar 12 2013, 10:55 ) *
Μυρωδιας ονομα και πραγμα........
Το έχετε κάνει μειζον ζητημα το ματσακι..... το κουρασατε υπερβολικα......
Οσο για το σχολιο σου.... κερδιζεις ευκολα τον τιτλο του βασιλια καρναβαλου.....

Και επιδει είσαι πολυλογας....
Λόγω λάθους της, η ΕΣΚΑ όρισε για την Τεταρτη παιχνιδι Αντρικού και Γυναικειου μαζί ...... Οπότε πρωτα μαθε και μετα πες παπατζα.... Ο αγωνας θα γινει της Παρασκευή. Έχεις λοιπόν ελευθερο το ΣΚ σου να βγεις στους δρόμους. Α και καλό κάψιμο την Κυριακή......

Πραγματικά έχεις δίκιο. Πρέπει να ζητήσω συγνώμη για το καυστικό μου σχόλιο.
Γεγονός είναι ότι όταν πριν 20 μέρες έδινε η ΕΣΚΑ 13/3 ημερομηνία αγώνα, δεν είχε τρόπο να γνωρίζει ότι την ίδια ώρα ήταν ορισμενο παιχνίδι της Γ ΕΣΚΑ γυναικών (άλλωστε το πρωτάθλημα της Γ ΕΣΚΑ γυναικών του διοργανώνει εδώ και χρόνια η ομοσπονδία badminton).
Βέβαια ούτε η συμπαθής ομάδα της Τούφας μπορούσε να γνωρίζει ότι εκείνη την ημέρα ήταν ορισμένο παιχνίδι ΆΣΧΕΤΩΝ γυναικείων ομάδων στο γήπεδο της. (για την ιστορία του γυναικείο ντέρμπι είναι ΤΟΥΦΑ - ΠΕΡΙΣΣΟΣ)
Τέλος για άλλη μια φορά η αδεκαστη ΕΣΚΑ επέλεξε ανάμεσα στα δύο παιχνίδια το πραγματικό ντέρμπι ανάμεσα στον τρίτο (Τούφα) και τον τελευταίο (Περισσος) που έχει κάνει δύο νίκες στο πρωτάθλημα.
Και πάλι Συγγνώμη αλλά όπως παρατήρησες εγώ μιρωδιας είμαι και κάνω λάθη.
ice-wolf
QUOTE(adi1 @ Mar 12 2013, 10:55 ) *
Λόγω λάθους της, η ΕΣΚΑ όρισε για την Τεταρτη παιχνιδι Αντρικού και Γυναικειου μαζί ...... Οπότε πρωτα μαθε και μετα πες παπατζα.... Ο αγωνας θα γινει της Παρασκευή. Έχεις λοιπόν ελευθερο το ΣΚ σου να βγεις στους δρόμους. Α και καλό κάψιμο την Κυριακή......



Έτσι είναι, αν έτσι νομίζεις.... evilmonkey.gif
adi1
QUOTE(ice-wolf @ Mar 12 2013, 13:33 ) *
Έτσι είναι, αν έτσι νομίζεις.... evilmonkey.gif



Κυριοι Μυρωδιες και φαφουτολυκοι

Σας ξαναλέω οτι το έχετε κουράσει υπερβολικά. Αν ξερετε κατι πεσ τε το και καντε και καταγγελία στην ΕΣΚΑ. Δεδομένου όμως οτι δεν ξέρετε τι σας γινεται, γιατι πολυ απλα δεν υπάρχει κατι, κοψτε τις πιπες με τις οποιες φλομώνεται το φορουμ και σταματηστε να προκαλείτε εντυπώσεις.

Τελευταία παρατηρηση, εισαι πραγματικά μυρωδιας..... Θα αναβάλει η ΕΣΚΑ παιχνίδι προγράμματος για παιχνιδι αναβολής? Πόσο Μυρωδιας και πόσο φαφλατας μπορεις να γινεις?

Αρκετα με την πeριπτωση σας. Καλή συνέχεια στα παπατζηλικια σας...
ice-wolf
QUOTE(adi1 @ Mar 12 2013, 14:00 ) *
Κυριοι Μυρωδιες και φαφουτολυκοι

Σας ξαναλέω οτι το έχετε κουράσει υπερβολικά. Αν ξερετε κατι πεσ τε το και καντε και καταγγελία στην ΕΣΚΑ. Δεδομένου όμως οτι δεν ξέρετε τι σας γινεται, γιατι πολυ απλα δεν υπάρχει κατι, κοψτε τις πιπες με τις οποιες φλομώνεται το φορουμ και σταματηστε να προκαλείτε εντυπώσεις.

Τελευταία παρατηρηση, εισαι πραγματικά μυρωδιας..... Θα αναβάλει η ΕΣΚΑ παιχνίδι προγράμματος για παιχνιδι αναβολής? Πόσο Μυρωδιας και πόσο φαφλατας μπορεις να γινεις?

Αρκετα με την πeριπτωση σας. Καλή συνέχεια στα παπατζηλικια σας...


Η στοματική μου υγιεινή ειναι άριστη. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Ίσως και να έχουμε κουράσει, όπως λες. Αλλά με την σειρά μας έχουμε κουραστεί με τις συνεχόμενες αναβολές. Πάντως χαλάρωσε λίγο, γιατί τουλάχιστον εγώ, δεν έχω χρησιμοποιήσει χαρακτηρισμούς.

Και όσον αφορά το λογικοφανες επιχείρημα περί καταγγελίας στην ΕΣΚΑ, δεν ειπώθηκε ότι φτιάξατε κατάσταση, απλά μόνο ότι οι 2 καπάκι αναβολές ειναι κάτι, που δεν συνηθίζεται. Αλλά, όπως είπα και πριν, την Παρασκευή τα σπουδαία. Ας κερδίσει ο καλύτερος.
mirodias
QUOTE(adi1 @ Mar 12 2013, 14:00 ) *
Κυριοι Μυρωδιες και φαφουτολυκοι

Σας ξαναλέω οτι το έχετε κουράσει υπερβολικά. Αν ξερετε κατι πεσ τε το και καντε και καταγγελία στην ΕΣΚΑ. Δεδομένου όμως οτι δεν ξέρετε τι σας γινεται, γιατι πολυ απλα δεν υπάρχει κατι, κοψτε τις πιπες με τις οποιες φλομώνεται το φορουμ και σταματηστε να προκαλείτε εντυπώσεις.

Τελευταία παρατηρηση, εισαι πραγματικά μυρωδιας..... Θα αναβάλει η ΕΣΚΑ παιχνίδι προγράμματος για παιχνιδι αναβολής? Πόσο Μυρωδιας και πόσο φαφλατας μπορεις να γινεις?

Αρκετα με την πeριπτωση σας. Καλή συνέχεια στα παπατζηλικια σας...

Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.
Κρίμα όμως που το καλύτερο πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων κάποιοι το μετατρέπουν σε καρναβάλι, για να μην πω τσόντα.
Προγνωστικά
Τούφα - Διόνυσος 1( +15)
Σε τόσο κόπο μπήκαν κάποιοι, αποκλείεται να έχουν αφήσει τους διαιτητές στην τύχη (μάλλον θα σφυρίζουν αδιάφορα)
Pathsia
Αρχισαν τα οργανα. 2 φανταστικες εβδομαδες μπροστα μας κσι ολα θαξεκαθαρισουν. Δεν καταλαβαινω ομως γιατι τα παιδια του διονυσου γραφουν οτι γραφουν. Αναβολες παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν οταν παιζουν 4. 5 η και 6 ομαδες σε ενα γηπεδο.. τι ναπουμε και εμεις στη γκραβα που σπρωχνομαστε και μαλιστα στην ιδια κατηγορια. Απαραδεκτο και το σχολιο για τους διαιτητες. Ειναι σαν να ψαχνεις αλοθι αν χασεις η τροπο να επηρεασεις. Εχω δει την τουφα σε 2 παιχνιδια με αστερα τα οποια τα εχασε και τα δυο. Το δευτερο ισως και αδικα λογω του ενος ρεφ αλλα δεν διαμαρτηρηθηκε ανθρωπος απο την ομαδα. Οποτε μην το χοντραινουμε χωρις λογο. Μπορει να γυρισει και μπουμερσνγκ. Εκτος αν ξερετε κατι αλλο που οι υπολοιποι δεν νωριζουμε. Παρασκευη τα σπουδαια. Θα παιξει το τεσσαρι της τουφας?
ice-wolf
QUOTE(Pathsia @ Mar 12 2013, 18:32 ) *
Αρχισαν τα οργανα. 2 φανταστικες εβδομαδες μπροστα μας κσι ολα θαξεκαθαρισουν. Δεν καταλαβαινω ομως γιατι τα παιδια του διονυσου γραφουν οτι γραφουν. Αναβολες παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν οταν παιζουν 4. 5 η και 6 ομαδες σε ενα γηπεδο.. τι ναπουμε και εμεις στη γκραβα που σπρωχνομαστε και μαλιστα στην ιδια κατηγορια. Απαραδεκτο και το σχολιο για τους διαιτητες. Ειναι σαν να ψαχνεις αλοθι αν χασεις η τροπο να επηρεασεις. Εχω δει την τουφα σε 2 παιχνιδια με αστερα τα οποια τα εχασε και τα δυο. Το δευτερο ισως και αδικα λογω του ενος ρεφ αλλα δεν διαμαρτηρηθηκε ανθρωπος απο την ομαδα. Οποτε μην το χοντραινουμε χωρις λογο. Μπορει να γυρισει και μπουμερσνγκ. Εκτος αν ξερετε κατι αλλο που οι υπολοιποι δεν νωριζουμε. Παρασκευη τα σπουδαια. Θα παιξει το τεσσαρι της τουφας?



Μαζί σου σε όλα. Να ξεκαθαρίσω κάτι. Ο μυρωδιάς δεν είναι παίκτης του Διονύσου.
Οπότε και το σχόλιο για την διαιτησία, δεν έχει γραφτεί από κάποιον από εμας. Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι.
mirodias
Να ξεκαθαρίσω κι εγώ κάτι.
Έτυχε να μάθω, μέσα από την ΕΣΚΑ ότι η Τούφα έχει στα χέρια της (απο την προηγούμενη εβδομάδα) πρόταση για νέα αναβολή του παιχνιδιού. Επιμένει όμως στην τέλεση του αγώνα Παρασκευή μέσα στο τριήμερο...
Σε συνδυασμό με το γνωστό τραυματισμό που έχει, θα έπρεπε να την βολεύει κάτι τέτοιο.
Το παιχνίδι έχει ενδιαφέρον για πολλές ομάδες κι εγώ θα ήθελα να γίνει το συντομότερο, αλλά μαζεύονται πραγματικά πολλές συμπτώσεις .
Μακάρι να κάνω λάθος
* Όσο για την αναβολή ορισμένου αγώνα για να μπει αναβληθεις, στο παρελθόν η ΕΣΚΑ δεν είχε πρόβλημα να το κάνει,αναβαλοντας αγωνα Ανδρικού για σημαντικό αγώνα εφηβικού.
Αυτά είναι τα δεδομένα. Ίσως τα συμπεράσματα μου είναι τραβηγμένα. Ας βγάλει ο καθένας τα δικά του. Δε βλέπω όμως να αμφισβητουντε τα δεδομένα.
mirodias
Και για να αλλάξουμε λίγο θέμα (μια και όντως το κουράσαμε)
Άσχετο με τον όμιλό μας αλλά ενδιαφέρον.
Πρόβλεψη: Το εφηβικό του Δούκα ΔΕΝ θα περάσει στα μπαράζ.

*Οκ για τους γνωρίζοντες είναι λίγο παλιό, αλλά δεν νομίζω να έχει γραφτεί
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.