Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2012-13 (4ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
JnB
Dancing on ice


adi1
QUOTE(ice-wolf @ Feb 13 2013, 14:52 ) *
Είπαμε όχι... Έχει "dancing on ice" στο "Περκιζας". Φήμες που θέλουν την Τούφα να την βολεύει η κατάσταση για να αποθεραπευτούν οι 2-3 τραυματίες της ελέγχονται ως αναληθείς και... κακοήθεις rolleyes.gif


Αν θυμασαι καλά στο πρώτο παιχνίδι, που πάλι υπήρχαν προβλήματα τραυματισμών και η Τούφα ήταν χωρίς γήπεδο λόγω προβλημάτων στο κλειστό, αν και θα μπορούσε να ζητήσει αναβολή οχι μονο δεν το επεδίωξε αλλά ήρθε και έπαιξε στην έδρα σου. Τι φοβασαι λοιπόν.... Δεν την κέρδισες και με διαφορά........ Αλλη μια ευκολη νικη για σενα όταν γινει το παιχνίδι.......

Οσο για τις υπόνοιες..... "Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια".......
ice-wolf
Δεν ήταν υπόννοιες. Είπα ξεκάθαρα ότι την βόλεψε η κατάσταση. Δεν είναι απαραίτητα μεμπτό αυτό. Από την άλλη, όποιος έχει την μύγα...

Και μην βάζεις λόγια στο στόμα μου. Δεν εχω πει ποτέ ότι έχουμε εύκολο παιχνίδι για κανέναν αντίπαλο. Πόσο μάλλον για την Τούφα.
iNova23
Πραγματικά όποια άλλη ομάδα το καταλαβαίνω να πάει για τετράδα (από τις 8 πρώτες) εκτός από τον Διόνυσο!! Τον έχω δει αρκετές φορές και μου κάνει εντύπωση που έχει τόσες νίκες. Αν εξαιρέσεις έναν μικρό (νομίζω το 6) που είναι καλός παίχτης, ειδικά αν δουλέψει και το σουτ του, όλοι οι άλλοι είναι κάτω του μετρίου. Έχει ένα Play maker, ο οποίος ξέρει ότι δεν είναι καλός και προσπαθεί να καλύψει το μειονέκτημα του χρησιμοποιώντας άλλες μεθόδους. Έχει ένα συμπαθητικό 4αράκι αλλά κοντό για τη θέση του, ένα 1-2 (νομίζω το 11) που από το τρόπο παιχνιδιού φαίνεται ότι έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του και αυτό τον κάνει να μην γίνεται καλύτερος και όσον αφορά στους center του νομίζω ότι δεν πρέπει να βάζουν πάνω από 5 πόντους σε κάθε αγώνα. Η άμυνα του μου φαίνεται παθητική, όπως και το press του και γι αυτό σπάει εύκολα.

Ή τον έχω δει στα χειρότερα του παιχνίδια ή είναι πολύ τυχερός που είναι στη θέση που είναι.
tarx_12
Λιγο Δ εσκα που εχω δει φέτος , οντως ο Διόνυσος δεν ειναι κατι ιδιαιτερο. Όσο για το Νο 6 που λες 1 ματς τον είδα. Αθλητικό παιδί αλλά πρέπει να κάνει όλη την μερα ατομικες, καθως περα απο τα αθλητικα προσόντα δεν μπορει να βαλει την μπαλα κατω με τπτ. ασε που έχασε και λει απ ( στο ματς με το Πακ ) , τι να πω μπορει να έτυχε. Πάντως λιγο που είδα και απο άλλους ομίλους ΙΡΙΔΑ , ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ειναι καλες. όπως ΔΟΥΚΑΣ ΠΑΚ ΚΟΥΡΟΣ . το πρωτάθλημα το σοβαρο δεν εχει αρχισει ακομα... και λιγο που μιλησα με προπονητη μιας ομαδας στην Δ μου ειπε οτι τα '' οπλα '' δεν τα εχει εμφανισει ακόμα .. hahahahaah
air-frenky
mias pou to phgame kai stous allous omilous ligo pws to vlepete poies einai oi isxuroteres omades fetos? logika to efhviko tou douka ...mporei na to kontrarei kaneis?
kd35
QUOTE (air-frenky @ Feb 15 2013, 17:40 ) *
mias pou to phgame kai stous allous omilous ligo pws to vlepete poies einai oi isxuroteres omades fetos? logika to efhviko tou douka ...mporei na to kontrarei kaneis?

kaneis......
adi1
QUOTE(ice-wolf @ Feb 14 2013, 12:12 ) *
Δεν ήταν υπόννοιες. Είπα ξεκάθαρα ότι την βόλεψε η κατάσταση. Δεν είναι απαραίτητα μεμπτό αυτό. Από την άλλη, όποιος έχει την μύγα...

Και μην βάζεις λόγια στο στόμα μου. Δεν εχω πει ποτέ ότι έχουμε εύκολο παιχνίδι για κανέναν αντίπαλο. Πόσο μάλλον για την Τούφα.


Για να στο κάνω πενήνταρακια που λέει και ο φαφουτης... Η τουφα, οπως και αλλες 2 ομαδες που παιζουν στο κλειστο δυστυχώς είναι έρμαια του κάθε ........ Δημοσιοσχετιστα του δήμου που χρησιμοποιεί το Γηπεδο όπως γουστάρει και για οποίο λόγο το θέλει..... Όταν κανείς λοιπόν 2 προπονήσεις max αν γινουν και δεν καουν τα φωτα.... Δεν εχει εκδηλωση,..... Δεν ερθει το volley..... Δεν απεργουν οι φυλακες κλπ κλπκαι περιμένεις τον αγώνα για να ξανά μπεις στο Γηπεδο για Τρίτη φορά σε μια βδομάδα τότε μάλλον κακό σου κάνει που αναβάλλεται ένας αγώνας και θα ξανά μπεις σε μια βδομάδα, παρα καλο.... Ασε που η τουφα είχε αρχίσει να ξαναβρίσκει τα πατήματα της μετα της 2 ήττες και έπαιξε καλα στα 2 τελευταία δύσκολα παιχνίδια.... Οπότε μπορεί και να μην το είχες το ματσακι...... Μήπως πριμοδοτησατε εσείς την οργάνωση dancing για να παίξεις την πρόκριση σε πιο εύκολα παιχνίδια....... Εεεεεεεεεε.......
ice-wolf
QUOTE (adi1 @ Feb 16 2013, 10:12 ) *
Για να στο κάνω πενήνταρακια που λέει και ο φαφουτης... Η τουφα, οπως και αλλες 2 ομαδες που παιζουν στο κλειστο δυστυχώς είναι έρμαια του κάθε ........ Δημοσιοσχετιστα του δήμου που χρησιμοποιεί το Γηπεδο όπως γουστάρει και για οποίο λόγο το θέλει..... Όταν κανείς λοιπόν 2 προπονήσεις max αν γινουν και δεν καουν τα φωτα.... Δεν εχει εκδηλωση,..... Δεν ερθει το volley..... Δεν απεργουν οι φυλακες κλπ κλπκαι περιμένεις τον αγώνα για να ξανά μπεις στο Γηπεδο για Τρίτη φορά σε μια βδομάδα τότε μάλλον κακό σου κάνει που αναβάλλεται ένας αγώνας και θα ξανά μπεις σε μια βδομάδα, παρα καλο.... Ασε που η τουφα είχε αρχίσει να ξαναβρίσκει τα πατήματα της μετα της 2 ήττες και έπαιξε καλα στα 2 τελευταία δύσκολα παιχνίδια.... Οπότε μπορεί και να μην το είχες το ματσακι...... Μήπως πριμοδοτησατε εσείς την οργάνωση dancing για να παίξεις την πρόκριση σε πιο εύκολα παιχνίδια....... Εεεεεεεεεε.......



Άντε πάλι τα ίδια... Σου είπε κανείς ότι είχαμε το ματσάκι εύκολο με εσάς; blink.gif Και εμείς προτιμούσαμε να παίξουμε την Τετάρτη και να τελειώσουμε με το διαβολοπρόγραμμα, που είχαμε. Οκ, πάω πάσο σχετικά με το ... dancing. Αν είναι έτσι, όπως τα λες.
Ναι, εμείς το πριμοδοτήσαμε γιατί το να έχουμε στον δεύτερο γύρο 7 εκτός έδρας παιχνίδια (από τα συνολικά 11) δεν το αντέχαμε... smiley.gif

ΥΓ. Όσο για τo σχόλιo του iNova23, δεν θα μείνει αναπάντητο. Θα απαντηθεί εν ευθέτω χρόνω. Γιατί άλλο η κριτική ή η άποψη , που μπορεί να διατυπώσει κάποιος (πχ. ο tarx_12) και άλλο η ΑΠΑΞΙΩΣΗ σε μία ομάδα και σε παίκτες αυτής.
#15#
QUOTE(iNova23 @ Feb 14 2013, 22:33 ) *
Πραγματικά όποια άλλη ομάδα το καταλαβαίνω να πάει για τετράδα (από τις 8 πρώτες) εκτός από τον Διόνυσο!! Τον έχω δει αρκετές φορές και μου κάνει εντύπωση που έχει τόσες νίκες. Αν εξαιρέσεις έναν μικρό (νομίζω το 6) που είναι καλός παίχτης, ειδικά αν δουλέψει και το σουτ του, όλοι οι άλλοι είναι κάτω του μετρίου. Έχει ένα Play maker, ο οποίος ξέρει ότι δεν είναι καλός και προσπαθεί να καλύψει το μειονέκτημα του χρησιμοποιώντας άλλες μεθόδους. Έχει ένα συμπαθητικό 4αράκι αλλά κοντό για τη θέση του, ένα 1-2 (νομίζω το 11) που από το τρόπο παιχνιδιού φαίνεται ότι έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του και αυτό τον κάνει να μην γίνεται καλύτερος και όσον αφορά στους center του νομίζω ότι δεν πρέπει να βάζουν πάνω από 5 πόντους σε κάθε αγώνα. Η άμυνα του μου φαίνεται παθητική, όπως και το press του και γι αυτό σπάει εύκολα.

Ή τον έχω δει στα χειρότερα του παιχνίδια ή είναι πολύ τυχερός που είναι στη θέση που είναι.


Κάθε άποψη είναι δεκτή.

Το γεγονός ο Διόνυσος βρίσκεται με αρκετές νίκες και μάλιστα πιο ψηλά από κάποιες ομάδες από από τις 8 που λές μόνο τυχαίο δεν μπορεί να είναι. Έχει κάνει ένα σημαντικό σερί αποτελεμάτων μετά τις πρώτες 4 ή 5 αγωνιστικές που είχε μόλις μια νίκη αν θυμάμαι καλά, αυτό δεν το κάνει μια ομάδα μέτρια, κατά την άποψή μου, εκτός και αν και οι υπόλοιπες είμαι μέτριες!!!
Aias

Xerei kaneis apotelesmata s/k?
ice-wolf
QUOTE (Aias @ Feb 18 2013, 13:51 ) *
Xerei kaneis apotelesmata s/k?


ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 41- 58
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) 45- 72
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 47- 70
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 69- 63
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 53- 44
ilsant
Μεγάλη ησυχία έχει πέσει τις τελευταίες μέρες Μέχρι και το Αστέρας-Υπεροχή πέρασε ασχολίαστο!!!!

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 1
Πολύ φορμαρισμένα τα πιτσιρίκια του Χολαργού στα τελευταία ματς έχουν 7-1

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Ομάδες χωρίς στόχο πιθανόν να γίνει και καλό παιχνίδι

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ 1
Φιλότιμη ομάδα ο Οιωνός αλλά αν χάσει η Φιλοθέη αποχαιρετά και αυτή

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
Αυτό το παιχνίδι είναι διπλό από εδώ ως το Χαλάνδρι. Είμαι σίγουρος ότι θα καλυφθεί και η διαφορά του πρώτου ματς.
gavronick
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/2/2013)
ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 41 - 58 (ΗΜ. 17 - 26)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ιτστέν - Τσόλη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 10, 6 - 16, 12 - 15, 12 - 17.
ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ (Καλύβας): Παρασκεϋούδης, Χωριανόπουλος 3(1), Καλαμάρας, Λύρας 7, Παπαδόπουλος 12(1), Σαγάνας 13, Κανελλόπουλος, Δεμιτζόγλου, Γεωργιλαδάκης 4, Δάνδολας 2.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Μπενβενίστε, Μάντζος 9(1), Σωτηρόπουλος 5(1), Συγγαρεύς 8, Γιουρούκης, Βλαχάκης, Λάππας 2, Νικολούτσος, Κοπετινάς 6, Στεργιάκης 4, Στεφανής 14(1), Καλύβας 10.
gspara
ξερουμε ποτε θα γινει το ΤΟΥΦΑ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ?
ATHINOULA
QUOTE (gspara @ Feb 19 2013, 06:33 ) *
ξερουμε ποτε θα γινει το ΤΟΥΦΑ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ?

οχι αλλα ολα τα λεφτα για τον διονυσο το ματς με τον χολαργο με νικη εξασφαλιζει play off .το 4αρι της τουφας εχει επιστρεψει;με αυτον ψαξτε για το δευτερο που θα ειναι το πακ ,3 η υπεροχη (πολυ θα γουσταρα να παιζω τα εντος στου στρεφη) που απορω πως βρισκεται τοσο ψηλα κ 4 ο διονυσος που για το ροστερ που εχει κ αυτος ειναι θαυμα που ειναι τοσο ψηλα
ice-wolf
QUOTE (gspara @ Feb 19 2013, 06:33 ) *
ξερουμε ποτε θα γινει το ΤΟΥΦΑ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ?



13/3 Τουφα - Διόνυσος



QUOTE (ATHINOULA @ Feb 21 2013, 10:11 ) *
οχι αλλα ολα τα λεφτα για τον διονυσο το ματς με τον χολαργο με νικη εξασφαλιζει play off .το 4αρι της τουφας εχει επιστρεψει;με αυτον ψαξτε για το δευτερο που θα ειναι το πακ ,3 η υπεροχη (πολυ θα γουσταρα να παιζω τα εντος στου στρεφη) που απορω πως βρισκεται τοσο ψηλα κ 4 ο διονυσος που για το ροστερ που εχει κ αυτος ειναι θαυμα που ειναι τοσο ψηλα


AΤΗΙΝΟULA, ρίξε μία ματιά στο πρόγραμμα της Τούφας. Πριν το μεταξύ μας παιχνίδι παίζει με Οιωνό στην Γκράβα, με Αστέρα στο Περκιζας και μετά από το μεταξύ μας, έχει Υπεροχή στου Στρέφη και τελευταίο ματς εντός με ΠΑΚ.
Κοινώς, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις.

Για τον Διόνυσο, όλα τα παιχνίδια από εδώ και πέρα είναι όλα τα λεφτά. Η αρχή με Γκύζη την Τετάρτη. Σκληροτράχηλη ομάδα, που αν την υποτιμήσει κάποιος, μπορεί να κάνει κηδείες. Ρώτα και το ΠΑΚ.

ΥΓ. Κρίμα, που δεν υπάρχει στοίχημα στην Δ' ΕΣΚΑ. Θα είχαμε στείλει πολύ κόσμο στον κουβά. smiley.gif
ATHINOULA
QUOTE (ice-wolf @ Feb 21 2013, 10:54 ) *
13/3 Τουφα - Διόνυσος





AΤΗΙΝΟULA, ρίξε μία ματιά στο πρόγραμμα της Τούφας. Πριν το μεταξύ μας παιχνίδι παίζει με Οιωνό στην Γκράβα, με Αστέρα στο Περκιζας και μετά από το μεταξύ μας, έχει Υπεροχή στου Στρέφη και τελευταίο ματς εντός με ΠΑΚ.
Κοινώς, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις.

Για τον Διόνυσο, όλα τα παιχνίδια από εδώ και πέρα είναι όλα τα λεφτά. Η αρχή με Γκύζη την Τετάρτη. Σκληροτράχηλη ομάδα, που αν την υποτιμήσει κάποιος, μπορεί να κάνει κηδείες. Ρώτα και το ΠΑΚ.

ΥΓ. Κρίμα, που δεν υπάρχει στοίχημα στην Δ' ΕΣΚΑ. Θα είχαμε στείλει πολύ κόσμο στον κουβά. smiley.gif

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΨΗΛΟ ΠΑΡΩΝ Η ΤΟΥΦΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙ ΠΡΩΤΗ .ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΚ.ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΑΣΕΣ ΜΕ 30 ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΜΑΔΑΡΑ.ΤΕΛΟΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑ ΟΙ 2 ΨΗΛΟΙ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΞΕΡΩ......ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΡΟΣΤΕΡ ΓΙΑ Γ ΟΚ .ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 4 ΘΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΗΤΤΑΣ ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΜΕ ΦΙΛΟΘΕΗ
ice-wolf
QUOTE (ATHINOULA @ Feb 21 2013, 11:03 ) *
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΨΗΛΟ ΠΑΡΩΝ Η ΤΟΥΦΑ ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙ ΠΡΩΤΗ .ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΚ.ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΑΣΕΣ ΜΕ 30 ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΜΑΔΑΡΑ.ΤΕΛΟΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑ ΟΙ 2 ΨΗΛΟΙ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΞΕΡΩ......ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΡΟΣΤΕΡ ΓΙΑ Γ ΟΚ .ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 4 ΘΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΗΤΤΑΣ ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΜΕ ΦΙΛΟΘΕΗ



Για να παίξω Γ', προφανώς και δεν έχω. Ακόμα. Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα. Για να ανέβω όμως στην Γ' μια χαρά είναι το ρόστερ. Τι φοβάστε εκεί στην Τούφα και ξεκινήσατε τα mind games τόσο νωρίς; Πρώτα ο iNova23, μετά εσύ.
Εδώ θα είμαστε και θα δούμε ποιοι και πώς θα ανέβουν.
Η Υπεροχή μια χαρά ομάδα είναι. Έχει την πιο σταθερή πορεία στο πρωτάθλημα και σίγουρα αξίζει να είναι στην 4άδα. Άσε που στον πρώτο γύρο την κέρδισες με μόλις 3 πόντους. Αλλά, όπως λένε οι Αμερικανοί, τίποτα δεν είναι οριστικό αν δεν τραγουδήσει η χοντρή κυρία.

ATHINOULA
QUOTE (ice-wolf @ Feb 21 2013, 11:12 ) *
Για να παίξω Γ', προφανώς και δεν έχω. Ακόμα. Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα. Για να ανέβω όμως στην Γ' μια χαρά είναι το ρόστερ. Τι φοβάστε εκεί στην Τούφα και ξεκινήσατε τα mind games τόσο νωρίς; Πρώτα ο iNova23, μετά εσύ.
Εδώ θα είμαστε και θα δούμε ποιοι και πώς θα ανέβουν.
Η Υπεροχή μια χαρά ομάδα είναι. Έχει την πιο σταθερή πορεία στο πρωτάθλημα και σίγουρα αξίζει να είναι στην 4άδα. Άσε που στον πρώτο γύρο την κέρδισες με μόλις 3 πόντους. Αλλά, όπως λένε οι Αμερικανοί, τίποτα δεν είναι οριστικό αν δεν τραγουδήσει η χοντρή κυρία.

FILARAKI AN EPAIZA TOYFA ΔΕΝ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟ 4ΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ .ΑΝ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΔΕΝ ΠΑΙΞΕΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΕΦΙ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΚ .ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΟΝΥΣΟ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΝ ΤΟΥ ΜΠΟΥΝ ΤΑ 3ΠΟΝΤΑ.ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ 4ΑΔΑ.
JnB
@ice-wolf:

Από πού συμπεραίνεις ότι ο iNova23 και ο ATHINOULA πρόσκεινται στην Τούφα;
Όπως το βλέπω μάλλον προσπαθούν να σας κάνουν (Διόνυσος σωστά; )να τα δώσετε όλα απέναντι στην Τούφα για δικό τους όφελος (?).



Anyway, ήταν κανείς χτες στο ΠΑΚ-Αστέρας (76-70) να μας πει τι έγινε στο ματς;


Με αυτό το αποτέλεσμα τολμώ να προβλέψω ότι η τετράδα θα είναι:

ΥΠΕΡΟΧΗ
ΤΟΥΦΑ
ΠΑΚ
ΔΙΟΝΥΣΟΣ

(όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά)
ice-wolf
QUOTE (JnB @ Feb 21 2013, 13:42 ) *
@ice-wolf:

Από πού συμπεραίνεις ότι ο iNova23 και ο ATHINOULA πρόσκεινται στην Τούφα;
Όπως το βλέπω μάλλον προσπαθούν να σας κάνουν (Διόνυσος σωστά; )να τα δώσετε όλα απέναντι στην Τούφα για δικό τους όφελος (?).



Anyway, ήταν κανείς χτες στο ΠΑΚ-Αστέρας (76-70) να μας πει τι έγινε στο ματς;


Με αυτό το αποτέλεσμα τολμώ να προβλέψω ότι η τετράδα θα είναι:

ΥΠΕΡΟΧΗ
ΤΟΥΦΑ
ΠΑΚ
ΔΙΟΝΥΣΟΣ

(όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά)



Δεν προκύπτει από κάπου ότι σχετίζονται με την Τούφα άμεσα. Περισσότερο σαν διαίσθηση το λέω. Μπορεί να κάνω και λάθος. Ο καθένας έχει την άποψη του εκτός από όταν μιλάνε απαξιωτικά. Εμείς θα τα δώσουμε όλα. Πάντα αυτό κάνουμε, χωρίς να υποτιμούμε κανέναν αντίπαλο. Ή να τον απαξιώνουμε. Αυτό το αφήνουμε στους προαναφερθέντες.

Η δική μου πληροφόρηση λέει ότι ο Αστέρας έχασε το παιχνίδι μέσα από τα χέρια του. Είχε συνεχώς το προβάδισμα, αλλά το ΠΑΚ κάπου βρήκε το σθένος να αντιδράσει στο τέλος, έβαλε όλα τα μεγάλα σουτ και κέρδισε. Αλλά δεν ήμουν παρών. Αν κάποιος είδε το παιχνίδι, θα ήθελα να ακούσω την κριτική του και τις εντυπώσεις του.
JnB
Εννοείται ότι είναι τέρμα λάθος η απαξιωτική αντιμετώπιση, αλλά είναι επίσης λάθος και να κατηγορεί κάποιος βάση διαίσθησης.
Το αποτέλεσμα αυτών των εκατέρωθεν συμπεριφορών είναι να κατεβαίνουν ομάδες για να παίξουν ξύλο και όχι μπάσκετ, και είναι κρίμα.

Όποιος είδε το ματσάκι χτες ας μας πει δυο λόγια.

ice-wolf
QUOTE (JnB @ Feb 21 2013, 14:35 ) *
Εννοείται ότι είναι τέρμα λάθος η απαξιωτική αντιμετώπιση, αλλά είναι επίσης λάθος και να κατηγορεί κάποιος βάση διαίσθησης.
Το αποτέλεσμα αυτών των εκατέρωθεν συμπεριφορών είναι να κατεβαίνουν ομάδες για να παίξουν ξύλο και όχι μπάσκετ, και είναι κρίμα.

Όποιος είδε το ματσάκι χτες ας μας πει δυο λόγια.

Έχεις δίκαιο... bball.gif
iNova23
Teliki Va8mologia:

Yperoxi
Toufa
Pak
Asteras
Dionusos
Xolargos
Filothei
Oionos
Gkuzi
Kupseliakos
Niki
Orfeas

Twra an eimai apo tin Toufa, den 8a to leges auto an ikseres tin gnwmi mou gia auti tin omada. Mporei na exei ton pio kalo paikti alla autos einai isws panw apo 40 etwn kai den mporei na treksei.
Ego egrapsa tin apopsi mou gia ton Dionuso xwris na prosvallw kanenan. Nomizw oti exw to dikaiwma na pistevw oti kapoioi paiktes einai katw tou mesou orou tis katigorias. Allwste den ginetai na einai oloi panw apo to metrio, gi auto legetai kai metrio.
ATHINOULA
QUOTE (JnB @ Feb 21 2013, 13:42 ) *
@ice-wolf:

Από πού συμπεραίνεις ότι ο iNova23 και ο ATHINOULA πρόσκεινται στην Τούφα;
Όπως το βλέπω μάλλον προσπαθούν να σας κάνουν (Διόνυσος σωστά; )να τα δώσετε όλα απέναντι στην Τούφα για δικό τους όφελος (?).



Anyway, ήταν κανείς χτες στο ΠΑΚ-Αστέρας (76-70) να μας πει τι έγινε στο ματς;


Με αυτό το αποτέλεσμα τολμώ να προβλέψω ότι η τετράδα θα είναι:

ΥΠΕΡΟΧΗ
ΤΟΥΦΑ
ΠΑΚ
ΔΙΟΝΥΣΟΣ
ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΔΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΥΓΡΙΝΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΟ
(όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά)



ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΥΦΑ Κ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.

QUOTE (ATHINOULA @ Feb 21 2013, 20:30 ) *
ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΥΦΑ Κ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΠΑΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΣΤΑ PLAY OFF OΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

mirodias
Για τον Κούρο που ρωτάς:
α) χωρίς τον ψηλό χάνει εύκολα και από τους 4 που αναφέρεις.
β) Με τον ψηλό, χάνει από τους τρεις (εκτός και αν επιμείνει στην αστεία ζώνη που παίζει, οπότε χάνει από οποιοδήποτε ομάδα από την εξάδα του 4ου ομίλου)

Γενικά ο Κούρος αγωνίζεται στον μακράν ευκολότερο όμιλο της κατηγορίας. Οποίο παιχνίδι και να κερδίσει στα μπαράζ θα είναι επιτυχία...
Μη μου πεις για το Δούκα, που τα μισά παιχνίδια τα παίζει με 7-8 παίκτες, από τους οποίους οι 3-4 είναι παιδες.
ATHINOULA
QUOTE (mirodias @ Feb 22 2013, 22:58 ) *
Για τον Κούρο που ρωτάς:
α) χωρίς τον ψηλό χάνει εύκολα και από τους 4 που αναφέρεις.
β) Με τον ψηλό, χάνει από τους τρεις (εκτός και αν επιμείνει στην αστεία ζώνη που παίζει, οπότε χάνει από οποιοδήποτε ομάδα από την εξάδα του 4ου ομίλου)

Γενικά ο Κούρος αγωνίζεται στον μακράν ευκολότερο όμιλο της κατηγορίας. Οποίο παιχνίδι και να κερδίσει στα μπαράζ θα είναι επιτυχία...
Μη μου πεις για το Δούκα, που τα μισά παιχνίδια τα παίζει με 7-8 παίκτες, από τους οποίους οι 3-4 είναι παιδες.


ME TON ΨΗΛΟ Κ ΤΟΝ ΓΕΜΑΤΟΥΛΗ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ;
adi1
QUOTE(ice-wolf @ Feb 21 2013, 11:12 ) *
Για να παίξω Γ', προφανώς και δεν έχω. Ακόμα. Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα. Για να ανέβω όμως στην Γ' μια χαρά είναι το ρόστερ. Τι φοβάστε εκεί στην Τούφα και ξεκινήσατε τα mind games τόσο νωρίς; Πρώτα ο iNova23, μετά εσύ.
Εδώ θα είμαστε και θα δούμε ποιοι και πώς θα ανέβουν.
Η Υπεροχή μια χαρά ομάδα είναι. Έχει την πιο σταθερή πορεία στο πρωτάθλημα και σίγουρα αξίζει να είναι στην 4άδα. Άσε που στον πρώτο γύρο την κέρδισες με μόλις 3 πόντους. Αλλά, όπως λένε οι Αμερικανοί, τίποτα δεν είναι οριστικό αν δεν τραγουδήσει η χοντρή κυρία.


Ρε Φιλαράκι ξανά ρωτάω... Εσύ τι ζόρι τραβας με την τουφα..... Είναι απο τις λίγες ομάδες που δεν βάρανε.... Δεν έχει ενοχλήσει κανένα και παίζει όσο μπορεί.. Το μενος σου δεν το καταλαβαίνω..... Αναφέρεις για τρία τέσσερα παιχνίδια που ακολουθούν. Στον πρώτο γύρω τα καθάρισε όλα εκτός του αστέρα που έγινε ένα φανταστικό παιχνίδι.... Με εσενα.... Πιστευω πως Ακομα αναρωτιεσαι τι ειχες παρει εκεινο το βραδυ σου επιασαν ολα..... Η κανω λαθος...... Για να μην αναφερω οτι οταν μειωθηκε η διαφορα επρεπε να ριξατε και κατι ψηλες παίζοντας ´αμυνά´ .Αν δεν πιστεύεις εμένα ρωτά τον playmaker σου και το πεντάρι σου που μπήκε στο 4 δεκάλεπτο απλά για να βαρεσει.....
Όσο για κάποιον άλλο φίλο που λέει για τον μεγάλο της τουφας που δεν μπορεί να τρέξει...... Πως γίνεται να παίζει όσο παίζει σε μια κατηγορία που κυριαρχεί το άναρχο και γρήγορα μπάσκετ.... Δεν είναι ειρωνεία να τον λες Johnny ´walker και να είναι ο καλύτερος παίκτης
#15#
QUOTE(ATHINOULA @ Feb 21 2013, 20:35 ) *
ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΥΦΑ Κ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.

Επειδή γίνεται αρκετή κουβέντα για τον όμιλο.
Δεν ξέρω πόσοι από τους τέσσερις που θα περάσουν θα ανέβουν κατηγορία !!! Μπορεί κανένας μπορεί μέχρι και οι τέσσερις.

Είμαι σίγουρος όμως ότι όλες οι ομάδες εκτός από τις δυο τελευταίες σε όποιον από τους άλλους ομίλους και να βρίσκονταν θα διεκδικούσαν μια θέση στις τέσσερις πρώτες.
Αυτό φαίνεται και από τα αποτελεσματα τα οποία είναι αμφιρροπα σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.
Η Υπεροχή έχει ένα προβάδισμα λόγο θέσης και προγράμματος. Οι άλλες θέσεις δεν είναι σίγουρες.

Ακόμα και ο Κυψελιακός (αν δεν είχε -4), το Γκύζη ( χωρίς απουσίες), ο Χολαργός ( αν είχε το μυαλό του μόνο στο ανδρικό ή το πίστευαν Απο πιο νωρίς ) θα μπορούσαν και από τον όμιλο αλλα σίγουρα και από οποιοδήποτε άλλον να περάσουν.
ice-wolf
QUOTE (adi1 @ Feb 23 2013, 13:23 ) *
Ρε Φιλαράκι ξανά ρωτάω... Εσύ τι ζόρι τραβας με την τουφα..... Είναι απο τις λίγες ομάδες που δεν βάρανε.... Δεν έχει ενοχλήσει κανένα και παίζει όσο μπορεί.. Το μενος σου δεν το καταλαβαίνω..... Αναφέρεις για τρία τέσσερα παιχνίδια που ακολουθούν. Στον πρώτο γύρω τα καθάρισε όλα εκτός του αστέρα που έγινε ένα φανταστικό παιχνίδι.... Με εσενα.... Πιστευω πως Ακομα αναρωτιεσαι τι ειχες παρει εκεινο το βραδυ σου επιασαν ολα..... Η κανω λαθος...... Για να μην αναφερω οτι οταν μειωθηκε η διαφορα επρεπε να ριξατε και κατι ψηλες παίζοντας ´αμυνά´ .Αν δεν πιστεύεις εμένα ρωτά τον playmaker σου και το πεντάρι σου που μπήκε στο 4 δεκάλεπτο απλά για να βαρεσει.....
Όσο για κάποιον άλλο φίλο που λέει για τον μεγάλο της τουφας που δεν μπορεί να τρέξει...... Πως γίνεται να παίζει όσο παίζει σε μια κατηγορία που κυριαρχεί το άναρχο και γρήγορα μπάσκετ.... Δεν είναι ειρωνεία να τον λες Johnny ´walker και να είναι ο καλύτερος παίκτης



blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Δεν σε καταλαβαίνω... Ποιο μένος;; Αν εξαιρέσεις το ποστάρισμα για το χόκει σάλας και τις εξηγήσεις, που έδωσες, και τις δέχτηκα, δεν ξέρω για ποιο πράγμα μιλάς.

Καλό είναι πριν απαντήσεις, διάβασε όλα τα ποστ, να έχεις μία συνολική εικόνα πρώτα... Είπε ο/η ATHINOULA ότι η Τούφα πάει για πρώτη θέση. Και απάντησα εγώ, ότι στις τελευταίες αγωνιστικές έχει πρόγραμμα ΓΟΛΓΟΘΑ. ΤΟ οποίο φυσικά και αν το βγάλει με επιτυχία, προφανώς και θα μπει στα πλέι οφ. Βλέπεις εσύ κάποιο ζόρι;;; blink.gif Όπως και η δική μου ομάδα έχει δύσκολο πρόγραμμα. Με τις αναβολές, έχει 4 συνεχόμενα εκτός έδρα παιχνίδια. Το Γκύζη και ο Κυψελιακός μπορεί να μην πάνε για άνοδο πλέον, όμως και για αυτό είναι επίκινδυνοι, επειδή θα παίξουν ελεύθερα. Ο Χολαργός με το σερί που έχει κάνει, χρειάζεται προσοχή. Και τέλος είστε εσείς. Το μεταξύ μας παιχνίδι στις 13/3 είναι ντερμπάρα με τα όλα της, λόγω και της χρονικής συγκυρίας, που θα γίνει.
Δεν μπορώ να καταλάβω, που βλέπεις εσύ να έχω μιλήσει υποτιμητικά για την Τούφα. Εκτός και αν προσπαθείς να ανακαλύψεις κόντρα εκεί που δεν υπάρχει, για δικους σου λόγους.

ΥΓ. Δεν ξέρω για το "ξύλο", που λες. Άλλο σε μία φάση να έγινε κάποιο σκληρό μαρκάρισμα και άλλο επί 40' να ρίχνεις "ξύλο".
ice-wolf
QUOTE (#15# @ Feb 23 2013, 14:07 ) *
Επειδή γίνεται αρκετή κουβέντα για τον όμιλο.
Δεν ξέρω πόσοι από τους τέσσερις που θα περάσουν θα ανέβουν κατηγορία !!! Μπορεί κανένας μπορεί μέχρι και οι τέσσερις.

Είμαι σίγουρος όμως ότι όλες οι ομάδες εκτός από τις δυο τελευταίες σε όποιον από τους άλλους ομίλους και να βρίσκονταν θα διεκδικούσαν μια θέση στις τέσσερις πρώτες.
Αυτό φαίνεται και από τα αποτελεσματα τα οποία είναι αμφιρροπα σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.
Η Υπεροχή έχει ένα προβάδισμα λόγο θέσης και προγράμματος. Οι άλλες θέσεις δεν είναι σίγουρες.

Ακόμα και ο Κυψελιακός (αν δεν είχε -4), το Γκύζη ( χωρίς απουσίες), ο Χολαργός ( αν είχε το μυαλό του μόνο στο ανδρικό ή το πίστευαν Απο πιο νωρίς ) θα μπορούσαν και από τον όμιλο αλλα σίγουρα και από οποιοδήποτε άλλον να περάσουν.



Συμφωνώ, ότι φέτος ο 4ος όμιλος είναι μακράν ο πιο ισορροπημένος της κατηγορίας, για αυτό και ο δυσκολότερος. Πιστεύω, μάλιστα ότι από τις 8 ομάδες, που θα ανέβουν, οι 2-3 θα προέρχονται από τον δικό μας όμιλο. Δεν έχω δει το πρόγραμμα των άλλων 3, αλλά το γεγονός και μόνο ότι στις τελευταίες αγωνιστικές οι πρώτες 6-7 ομάδες, παίζουν μεταξύ τους, οι ισορροπίες θα αλλάξουν.

Με τα ως τώρα αποτελέσματα:
Στον 1ο όμιλο: ΠΑΟ Θρίαμβος και Αρίωνας έχουν ξεφύγει. Οπότε για τις εναπομείνασες δύο θέσεις θα παλέψουν ο Πηγασος, ο Φοιτητικός το Ρουφ.

Στον 2ο όμιλο: Ο Κούρος μάλλον καπαρώνει την πρώτη θέση και μετά υπάρχουν 6 ομάδες για 3 θέσεις.

Στον 3ο όμιλο: Τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα. Η Ιρις πρώτη και αήττητη και μετά υπάρχουν 4 ομάδες για 3 θέσεις.

Τέλος, είναι ο δικός μας, όπου γίνεται ο θάνατος της αλεπούς: Και οι 7 πρώτες ομάδες, παλεύουν για την τετράδα. Άλλες με λιγότερες πιθανότητες, άλλες με περισσότερες. Πάντως, αν ανατρέξετε στο πρόγραμμα θα δείτε αυτό που έγραψα πιο πάνω.

19η αγωνιστική:
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ


20η αγωνιστική:
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ


Το πρωτάθλημα έχει ένα κενό , οπότε στις 13/3 η Τούφα υποδέχεται τον Διόνυσο, και έχουμε και ενα εξ' αναβολής ακόμα με το Χολαργός-Διόνυσος, το οποίο δεν έχει ανακοινωθεί ημερομηνία ακόμα.

21η αγωνιστική:
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε)
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ


22η αγωνιστική:
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
gavronick
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/2/2013)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΙΩΝΟΣ 65 - 42 (ΗΜ. 39 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνιάδης - Σέρρας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17 - 10, 22 - 14, 10 - 11, 16 - 7.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 8(2), Μάντζος 7, Σωτηρόπουλος 6(1), Φουρτούνης 5, Γιουβανέλλης 13(2), Βλαχάκης 2, Λάππας 2, Συγγαρεύς 2, Κοπετινάς 4, Στεργιάκης 8, Στεφανής 8, Γιαννόπουλος.
ΟΙΩΝΟΣ (Μανδράνης): Κούρβας 2, Παπαναστασίου 2, Παπαχρήστου, Κακούλης 6, Βιντζηλαίος 5, Κασιμάτης 9(1), Μπιστούνας 5(1), Τάγκας, Αργυρόπουλος, Μανέττας 10, Φερρίδης, Γεράνιος 3.
mirodias
QUOTE(ATHINOULA @ Feb 23 2013, 01:13 ) *
ME TON ΨΗΛΟ Κ ΤΟΝ ΓΕΜΑΤΟΥΛΗ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;

Περίπτωση β)...
Νόμιζα οτι μόνο ο ψηλός λείπει απο κάποια παιχνίδια. Λείπει και ο γεματούλης ?
(ο γεματούλης είναι παιχτούρα με τα ΟΛΑ της)
QUOTE(ATHINOULA @ Feb 23 2013, 01:13 ) *
ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ;

Ιριδα απο 3ο
ATHINOULA
QUOTE (mirodias @ Feb 24 2013, 16:36 ) *
Περίπτωση β)...
Νόμιζα οτι μόνο ο ψηλός λείπει απο κάποια παιχνίδια. Λείπει και ο γεματούλης ?
(ο γεματούλης είναι παιχτούρα με τα ΟΛΑ της)

Ιριδα απο 3ο



ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΙΡΙΔΑ;
JnB
QUOTE (ATHINOULA @ Feb 21 2013, 20:35 ) *
ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΔΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΥΓΡΙΝΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΟ


ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΥΦΑ Κ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.



Κατ'αρχάς προσωπικά δε σου την έπεσα, είπα ακριβώς ότι: "όπως το βλέπω μάλλον" γιατί λόγω της στιγμής που πόσταρες για την Τούφα, μπορούσε να ερμηνευτεί κι έτσι. Θα πρόσεξες όμως ότι είμαι αντίθετος στους ιντερνετικούς καυγάδες.

Anyway, έδωσα κι εγώ αυτή την τετράδα όχι με σειρά για τους εξής λόγους:

Συμφωνώ μαζί σου ότι η Τούφα με τον ψηλό που λείπει στα τελευταία παιχνίδια θα ήταν φαβορί για την πρώτη θέση. Χωρίς αυτόν θα πρέπει να προσπαθήσει αρκετά γιατί έχει το πιο δύσκολο πρόγραμμα. Δε τη βλέπω όμως εκτός 4άδας.

Η Υπεροχή παίζει μπάσκετ με πολλή ενέργεια και τρέξιμο και στηρίζεται κυρίως στην περιφέρεια. Δίκαια είναι εκεί που είναι, έχει επίσης δύσκολο πρόγραμμα, αλλά δε νομίζω να μην τα καταφέρει στη χειρότερη περίπτωση να είναι 4η.

Το ΠΑΚ όπως το έχω δει στηρίζεται κι αυτό στην πολύ καλή περιφέρεια, ειδικά στο play και το 7 (νομίζω). Κι αυτοί έχουν κάποια δύσκολα ματς μέχρι το τέλος (όπως το αυριανό). Πιστεύω θα είναι σίγουρα στην 4άδα.

Ο Διόνυσος σε 2-3 παιχνίδια που τον έχω δει έχει καλή ομάδα και νομίζω τον αδικείς. Ίσως τον έχεις δει μόνο στα παιχνίδια που έχασε με διαφορές και γι'αυτό έχεις αυτή την αρνητική γνώμη. Έχει το ευκολότερο θεωρητικά πρόγραμμα από όλους, οπότε νομίζω ότι κι αυτός θα είναι στην 4άδα.

Οι αδικημένες ομάδες στη βαθμολογία μέχρι στιγμής είναι η Φιλοθέη και ο Αστέρας, γιατι έχουν και οι δύο πολύ καλές ομάδες για την κατηγορία.
Δεν το αποκλείω να μπουν στην τετράδα, αλλά προς το παρόν δίνω περισσότερες πιθανότητες στις άλλες 4 ομάδες.


Τέλος, δεν έχω δει τον Κούρο και γενικά τους άλλους ομίλους αρκετά, οπότε δε μπορώ να συγκρίνω.
Νομίζεις όμως ότι είναι τόσο καλύτερες οι τετράδες των άλλων ομίλων που από τους 8 συνολικά που ανεβαίνουν, μόνο ο 1ος και ΑΝ είναι η Τούφα μπορεί να ανέβει;;; blink.gif
gspara
Προφανως αφου δεν εγινε το Αετος-Δουκας αναβαλλεται και το σημερινο Υπεροχη-ΠΑΚ.
Χολαργος-Διονυσος γιατι δεν εγινε ice-wolf?
ice-wolf
QUOTE (gspara @ Feb 26 2013, 15:09 ) *
Προφανως αφου δεν εγινε το Αετος-Δουκας αναβαλλεται και το σημερινο Υπεροχη-ΠΑΚ.
Χολαργος-Διονυσος γιατι δεν εγινε ice-wolf?


Ειχαν θέμα με το κλειστό. Κάποιο παιχνίδι βόλλευ γυναικών. Δεν εχει βγει ακόμα ημερομηνία, που θα παίξουμε.

Γιατί δεν θα γίνει μάλλον το Υπεροχή - ΠΑΚ;
Larry8
QUOTE (ice-wolf @ Feb 26 2013, 16:20 ) *
Ειχαν θέμα με το κλειστό. Κάποιο παιχνίδι βόλλευ γυναικών. Δεν εχει βγει ακόμα ημερομηνία, που θα παίξουμε.

Γιατί δεν θα γίνει μάλλον το Υπεροχή - ΠΑΚ;


υπήρχε κάποιο πρόβλημα αυτές τις μέρες στο γήπεδο και θα παίξει το εφηβικό σήμερα που επίγει
gspara
ΟΙΩΝΟΣ-ΤΟΥΦΑ 67-66(7-23,27-35,48-56).

Επικη ανατροπη και παλικαρισια νικη του Οιωνου που αγωνιστηκε μαλιστα χωρις τον Αμαριανο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η Τουφα μετα την ανετη πρωτη περιοδο πιστεψε οτι το ματς τελειωσε.Ο κοουτς αδειασε απο πολυ νωρις τον παγκο με αποτελεσμα να μην μπορει να βρει ρυθμο και η αποδοση της να εχει πτωτικες τασεις.
Ο Οιωνος που επαιξε 40' ζωνη μειωνε σταδιακα μεχρι το 42-48 προς το τελος της γ περιοδου.Η Τουφα οταν ξεφυγε παλι με +12 υπεπεσε σε μπαραζ λαθων που οδηγησαν σε συνεχομενους αιφνιδιασμους των γηπεδουχων που ισοφαρισαν και πηραν τη νικη με 1/2 βολες του 4 με 1,5'' για την ληξη.
Ολοι οι παιχτες του Οιωνου αγωνιστηκαν με ψυχη στην καλυτερη φετινη τους εμφανιση.Ηγετικη παρουσια το play.Φοβερο β ημιχρονο το 13 με πολυ ενεργεια.Απο τους ψηλους το 5 κρατησε την ομαδα στο πρωτο, ενω το 8 και το 9 πρωταγωνιστησαν στο προσπερασμα.

Η Τουφα ειχε και αυτη βεβαια δυο απουσιες απ'οτι ρωτησα.Σιγουρα ελειπε ο πολυ καλος ψηλος της(14) που επιστρεφει απο βδομαδα.Δεν δικαιολογειται ομως η αγωνιστικη της καθιζηση.Κακη αμυνα και βιαστικες επιθεσεις με συνεπεια πολλα λαθη ακομα κ στην κυκλοφορια απεναντι σε ζωνη.Πιο ορεξατος ο εφηβος με το 7.Εβαλε καποια μακρινα σουτ το 4.Δεν πηρε ομως βοηθεια απο το 12 που αγνωστο γιατι δεν πηρε προσπαθειες.

Τα γκραν-γκινιολ και οι ανατροπες συνεχιζονται λοιπον στον πιο αμφιρροπο και απροβλεπτο ομιλο της κατηγοριας(και οχι μονο)!!!
ice-wolf
QUOTE (gspara @ Feb 27 2013, 22:38 ) *
ΟΙΩΝΟΣ-ΤΟΥΦΑ 67-66(7-23,27-35,48-56).

Επικη ανατροπη και παλικαρισια νικη του Οιωνου που αγωνιστηκε μαλιστα χωρις τον Αμαριανο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η Τουφα μετα την ανετη πρωτη περιοδο πιστεψε οτι το ματς τελειωσε.Ο κοουτς αδειασε απο πολυ νωρις τον παγκο με αποτελεσμα να μην μπορει να βρει ρυθμο και η αποδοση της να εχει πτωτικες τασεις.
Ο Οιωνος που επαιξε 40' ζωνη μειωνε σταδιακα μεχρι το 42-48 προς το τελος της γ περιοδου.Η Τουφα οταν ξεφυγε παλι με +12 υπεπεσε σε μπαραζ λαθων που οδηγησαν σε συνεχομενους αιφνιδιασμους των γηπεδουχων που ισοφαρισαν και πηραν τη νικη με 1/2 βολες του 4 με 1,5'' για την ληξη.
Ολοι οι παιχτες του Οιωνου αγωνιστηκαν με ψυχη στην καλυτερη φετινη τους εμφανιση.Ηγετικη παρουσια το play.Φοβερο β ημιχρονο το 13 με πολυ ενεργεια.Απο τους ψηλους το 5 κρατησε την ομαδα στο πρωτο, ενω το 8 και το 9 πρωταγωνιστησαν στο προσπερασμα.

Η Τουφα ειχε και αυτη βεβαια δυο απουσιες απ'οτι ρωτησα.Σιγουρα ελειπε ο πολυ καλος ψηλος της(14) που επιστρεφει απο βδομαδα.Δεν δικαιολογειται ομως η αγωνιστικη της καθιζηση.Κακη αμυνα και βιαστικες επιθεσεις με συνεπεια πολλα λαθη ακομα κ στην κυκλοφορια απεναντι σε ζωνη.Πιο ορεξατος ο εφηβος με το 7.Εβαλε καποια μακρινα σουτ το 4.Δεν πηρε ομως βοηθεια απο το 12 που αγνωστο γιατι δεν πηρε προσπαθειες.

Τα γκραν-γκινιολ και οι ανατροπες συνεχιζονται λοιπον στον πιο αμφιρροπο και απροβλεπτο ομιλο της κατηγοριας(και οχι μονο)!!!



ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif excl.gif blink.gif blink.gif

Gspara, η πρωταπριλιά αργεί ακόμα. Θέλει κανά μήνα... smiley.gif
Larry8
QUOTE (ice-wolf @ Feb 27 2013, 23:51 ) *
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif excl.gif blink.gif blink.gif

Gspara, η πρωταπριλιά αργεί ακόμα. Θέλει κανά μήνα... smiley.gif


να με θυμηθείτε μέτα το τέλος του της κανονικής περιόδου θα μας κυνηγάνε όλους για στημένα και θα υπάρχουν υποψίες για παράνομο στοιχηματισμό με αυτά που έχουν γινει.

ελπίζω να μην παρεξηγείτε κανείς,φυσικά αστειεύομαι smiley.gif
Aias

ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 84 - 73 (Ημ. 40 - 43)

Κάνοντας ένα μέτριο παιχνίδι, πήραμε μια σημαντική νίκη απέναντι στην ομάδα με τον καλύτερο παίκτη του ομίλου που και

σήμερα απέδειξε ότι κοσμεί τα γήπεδα της κατηγορίας. Συνεχίζουμε, έχουν μείνει 5 τελικοί και θα παλέψουμε για το καλύτερο.

Συγχαρητήρια σε όλους. Καλή συνέχεια στο Γκύζη και στο φίλο μου Θοδωρή.

Υ.Γ. Ice σήμερα ήθελα να σου χαρίσω ένα καλάθι αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Βλέπεις ήμουν πολύ άστοχος.Την άλλη

φορά θα βάλω πιο πολύ overlay!!!xaxaxaxa
ATHINOULA
ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΟΜΙΛΟΣ ΩΡΑΙΑ...
xlimitzouras
ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 07/03/13 21:30 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ . ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΟΗΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΑΠΟ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΚΡΕΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΑΣΚΕΤ..ΜΕΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΧΑΜΕΝΟΣ ( ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ 69.gif )
blackArrow
QUOTE (Aias @ Feb 28 2013, 00:18 ) *
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 84 - 73 (Ημ. 40 - 43)

Κάνοντας ένα μέτριο παιχνίδι, πήραμε μια σημαντική νίκη απέναντι στην ομάδα με τον καλύτερο παίκτη του ομίλου που και

σήμερα απέδειξε ότι κοσμεί τα γήπεδα της κατηγορίας
. Συνεχίζουμε, έχουν μείνει 5 τελικοί και θα παλέψουμε για το καλύτερο.

Συγχαρητήρια σε όλους. Καλή συνέχεια στο Γκύζη και στο φίλο μου Θοδωρή.

Υ.Γ. Ice σήμερα ήθελα να σου χαρίσω ένα καλάθι αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Βλέπεις ήμουν πολύ άστοχος.Την άλλη

φορά θα βάλω πιο πολύ overlay!!!xaxaxaxa


και το όνομα αυτου; πες και τιποτα στον λαο για τα κατορθωματα του στο ματς
Giwrgis17
forza εξαρχεια! κουφαλα λαρυ ερχεται κρεπαλη

QUOTE(Aias @ Feb 28 2013, 00:18 ) *
με τον καλύτερο παίκτη του ομίλου που και

σήμερα απέδειξε ότι κοσμεί τα γήπεδα της κατηγορίας.


το ονομα του ειναι ραχμαν και καρφωνει χωρις καλτσες
axe
ΑΣΤΕΡΑΣ-ΦΙΛΟΘΕΗ 1 με διαφορά

εξακολουθω να πιστευω οτι απο τις ομαδες που εχω δει ο ΑΣΤΕΡΑΣ ειναι η πιο δουλεμενη ομαδα του ομιλου και σιγουρα αξιζει να ειναι στην 4αδα και φυσικα την ανοδο στη Γ.

για το παιχνιδι... πηγαιναμε μαζι στο σκορ στο 1ο ημιχρονο μεχρι το σημειο που τα μπερδεψαν λιγο οι διαιτητες, φαγαμε 2 τεχνικες και εκλεισε το ημιχρονο με μικρη διαφορα του ΑΣΤΕΡΑ.
στο 2ο ειμασταν κακοι και σε συνδιασμο με την πιεση των γηπεδουχων καναμε αρκετα λαθη στην επιθεση που ειχαν σαν συνεπεια να τρωμε ευκολα καλαθια και να χασουμε την επαφη με το σκορ.
απο εκει περα οποιες προσπαθειες να επιστρεψουμε ηταν ματαιες.

νομιζω οτι πλεον τα πραγματα για εμας ειναι μαλλον δυσκολα... δυστυχως το συγκεκριμμενο ματς μας βρηκε σε πολυ κακη στιγμη.
ATHINOULA
ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ Η ΤΟΥΦΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;
ice-wolf
QUOTE (ATHINOULA @ Mar 4 2013, 09:11 ) *
ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ Η ΤΟΥΦΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Για πες μας...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.