Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2012-13 (4ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
jhantzop

reserved


aouas
Καλησπέρα σε όλους..

Λογικά συζητάμε σε αυτό το thread για τον πιο δύσκολο από τους 4 ομίλους.
Τα καραγκιοζιλίκια για τους 2 εφήβους μόνιμα στην 5άδα έχουν πολυσυζητηθεί από πέρσι όποτε πρέπει όλες οι ομάδες να το λουστούν.

Έχουμε προγνωστικά και φαβορί για τον συγκεκριμένο όμιλο ή είναι ακόμα πολυ νωρίς και με 4 μεταγραφές να μένουν τα ρόστερ είναι ακόμα ρευστά???

Δίκη μου γνώμη και άποψη :
Η πρώτη τετράδα λογικά θα συμπληρωθεί απο ΠΑΚ Χαλανδρίου....ΤΟΥΦΑ....Κυψελιακός και μια εκ των Υπεροχη Εξαρχείων και Φιλοθέης.

Καλό καλοκαίρι !!!!
tommie1983
QUOTE (aouas @ Jul 24 2012, 20:21 ) *
Καλησπέρα σε όλους..

Λογικά συζητάμε σε αυτό το thread για τον πιο δύσκολο από τους 4 ομίλους.
Τα καραγκιοζιλίκια για τους 2 εφήβους μόνιμα στην 5άδα έχουν πολυσυζητηθεί από πέρσι όποτε πρέπει όλες οι ομάδες να το λουστούν.

Έχουμε προγνωστικά και φαβορί για τον συγκεκριμένο όμιλο ή είναι ακόμα πολυ νωρίς και με 4 μεταγραφές να μένουν τα ρόστερ είναι ακόμα ρευστά???

Δίκη μου γνώμη και άποψη :
Η πρώτη τετράδα λογικά θα συμπληρωθεί απο ΠΑΚ Χαλανδρίου....ΤΟΥΦΑ....Κυψελιακός και μια εκ των Υπεροχη Εξαρχείων και Φιλοθέης.

Καλό καλοκαίρι !!!!

Το ποιος όμιλος είναι πιο δυνατός φαίνεται στα μπαράζ.Και αυτό είναι το πολύ μεγάλο πλεονέκτημα αυτού του συστήματος μπαράζ.όπως έγινε πέρσυ με τον όμιλο του Παο,Αμπελοκήπων και Εθνικού...Μπορεί να έχεις και δίκιο αλλά αυτό μένει να φανεί στο τέλος του χρόνου.
ilsant
Καλό πρωτάθλημα να έχουμε χωρίς τραυματισμούς. Τώρα όσον αφορά τον όμιλο πιστεύω και εγώ ότι είναι ο πιο δύσκολος. Σε αυτό βέβαια συνέβαλε ότι 2 ομάδες κάτω του μετρίου που θα ήταν σε αυτόν τον όμιλο Πήγασος Κυψέλης και ΓΣ Πατησιών βρεθήκαν μετά από παρέμβαση τους σε άλλους ομίλους .
Το Χαλανδρι και την Τούφα δεν της γνωρίζω θεωρώ όμως ότι θα παίξουν δυνατά για την τετράδα. Τα 2 εφηβικά ακούω ότι τα κατεβάζουν γιατί απλώς έχουν πολλά παιδιά και θέλουν να τα βολέψουν όλα. Δεν το πολυπιστεύω
Κυψελιακος με μόνο τον Παρλαβαντζα να έχει φύγει, και λογικά να κατεβάσει παιδικό πρώτο φαβορί. Πολύγωνο με πάρα πολλούς καλούς παίχτες( το θέμα είναι πόσοι από αυτούς θα παίξουν) αμέσως μετά. Φιλοθέη άκουσα ότι κάνει ανανέωση οπότε ερωτηματικό. Εξάρχεια με καλή νεανική ομάδα θα το παλέψει .Οιωνός Αστέρας Πατησιών μπορούν να παίξουν τον ρόλο του ρυθμιστή κόβοντας βαθμούς από την κορυφή. Ορφεας και Νίκη Αθηνών μάλλον οι πιο αδύνατες ομάδες το ομίλου
Καλά μπάνια προς το παρόν
el-14
QUOTE(ilsant @ Jul 25 2012, 21:26 ) *
Καλό πρωτάθλημα να έχουμε χωρίς τραυματισμούς. Τώρα όσον αφορά τον όμιλο πιστεύω και εγώ ότι είναι ο πιο δύσκολος. Σε αυτό βέβαια συνέβαλε ότι 2 ομάδες κάτω του μετρίου που θα ήταν σε αυτόν τον όμιλο Πήγασος Κυψέλης και ΓΣ Πατησιών βρεθήκαν μετά από παρέμβαση τους σε άλλους ομίλους .
Το Χαλανδρι και την Τούφα δεν της γνωρίζω θεωρώ όμως ότι θα παίξουν δυνατά για την τετράδα. Τα 2 εφηβικά ακούω ότι τα κατεβάζουν γιατί απλώς έχουν πολλά παιδιά και θέλουν να τα βολέψουν όλα. Δεν το πολυπιστεύω
Κυψελιακος με μόνο τον Παρλαβαντζα να έχει φύγει, και λογικά να κατεβάσει παιδικό πρώτο φαβορί. Πολύγωνο με πάρα πολλούς καλούς παίχτες( το θέμα είναι πόσοι από αυτούς θα παίξουν) αμέσως μετά. Φιλοθέη άκουσα ότι κάνει ανανέωση οπότε ερωτηματικό. Εξάρχεια με καλή νεανική ομάδα θα το παλέψει .Οιωνός Αστέρας Πατησιών μπορούν να παίξουν τον ρόλο του ρυθμιστή κόβοντας βαθμούς από την κορυφή. Ορφεας και Νίκη Αθηνών μάλλον οι πιο αδύνατες ομάδες το ομίλου
Καλά μπάνια προς το παρόν


Για το θέμα των παρεμβάσεων έχω να σε πληροφορήσω τα εξείς :
1) 1ος όμιλος Β' ΑΘΗΝΑΣ είχε 11 ομάδες.
2) 2ος όμιλος ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ είχε 17 ομάδες (μαζί με ΑΡΙΩΝ - ΤΟΥΦΑ -ΠΑΚ ΧΑΛ.-ΧΟΛΑΡΓΟΣ (ΕΦ) -ΠΕΝΤΕΛΗ(ΕΦ)).
3) 3ος όμιλος ΒΟΡΙΕΟΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ είχε 10 ομάδες.
4) 4ος όμιλος Α' ΑΘΗΝΑΣ είχε 10 ομάδες (μαζί με ΠΑΤΗΣΙΑ - ΠΗΓΑΣΟ ΚΥΨ.).
Πιό δίκαιο δεν ήταν ήταν να πάνε από τον 2ο στον 4ο και οι πέντε που περισέυαν (μόνο ο ΑΡΙΩΝ δεν πήγε) λόγω χιλιομετρικής αποστάσεως και να φύγουν απο τον 4ο τρείς ομάδες για να συμπληρώσουν 1ο και 3ο όμιλο.
Μήπως έκανε παρέμβαση η δικιά σου ομάδα να παραμείνει στον 4ο όμιλο για να μην πάει στο 3ο όμιλο Βορειοδυτικής Αττικής και έτσι την πάτησε ο ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.
5) Και δεν κατάλαβα από που κρίνεις εσύ κύριε ιδικέ από τώρα ότι τα ΠΑΤΗΣΙΑ και ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ είναι κάτω του μετρίου.
Καλό ειναι να κοιτάξεις την δικία σου ομάδα και όχι να κατηγορής τους άλλους και προπάντων να σκέπτεσε πριν πείς κάτι.
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
diagoras_1905
Αν υπάρχει κάποιος από τη Φιλοθέη στο φορουμ ας μου στείλει ένα πμ
ilsant
Για να μην τρελαθούμε στη Δ ΕΣΚΑ είμαστε και όχι στην Euroleague αγαπητέ σύντροφε και συναγωνιστή tk 60.
Στο ψητό τώρα. Πολύ επιστημονική και τεκμηριωμένη η γεωγραφική απεικόνιση των ομίλων αλλά αυτό είπα και εγώ. 10 ομάδες από την Α Αθήνας( την γουστάρω κιόλας είναι και η εκλογική μου περιφέρεια) και 2 από τον όμιλο της ανατολικής Αττικής και μια χαρά όμιλος γινόταν .
Τώρα αν τα Πατήσια και τον Πήγασο τις θεωρώ μέτριες ομάδες επέτρεψε μου να έχω την γνώμη μου σαν απλός φίλαθλος και να μην χλευάζομαι για αυτήν. Τα απανταχού forum στο διαδυκτιο λειτουργούν συνήθως σαν χώρος που φιλοξενεί τον ειδικό που μπορεί να καταθέτει της τεκμηριωμένες απόψεις του (αυτός προφανώς είσαι εσύ) έως και τον άσχετο που μπορεί να κάνει και λάθος εκτιμήσεις (Έχω την εντύπωση ότι με καταστάσεις στην δεύτερη κατηγορία αδερφέ μου και πολύ σωστά κάνεις)
Στο Γ.Σ Πατησίων γίνετε μια αξιέπαινη προσπάθεια εδώ και δυο χρόνια (από τότε που ασχολήθηκε ξανά ο κύριος Σακελαροπουλος) να αναστηθεί η ομάδα που πριν 3 χρόνια την είχανε καταντήσει να μην κατεβαίνει καν στο πρωτάθλημα. Η ομάδα όμως απαρτίζετε από νέα παιδιά και σίγουρα δεν έχει στόχο την άνοδο.
Ο Πήγασος τώρα έχει έναν εξαιρετικό προπονητή που συνάμα είναι και φοβερός άνθρωπος και μερικους πολύ καλούς αθλητές. Ηρθε δεύτερος από το τέλος όμως πέρυσι. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει δραματικά κάτι στην ομάδα και έχουν έρθει οι παιχταράδες αλλά έτσι όπως ήταν πέρυσι κάτω του μετρίου τον χαρακτηρίζεις.
Άλλωστε κοντή γιορτή σε ένα μήνα θα παίξει κύπελλο και θα τον δούμε
Η ομάδα η δικιά μου και στον 3ο όμιλο να παίζει, και στον 2ο όμιλο να παίζει, και σε όμιλο στον πλανήτη Αρη να παίζει, ο στόχος είναι ένας . Δ ΕΣΚΑ είμαστε και όλοι μαζί πρέπει να βοηθήσουμε τα παιδιά να αθληθούν ,τις παλιοσειρές να το χαρούν ,και εμείς από την εξέδρα να το διασκεδάσουμε και να ξεφύγουμε από την μιζέρια της καθημερινότητας που μας περιβάλει.

daniel10
Δ ΕΣΚΑ 4 ΟΜΙΛΟΣ

1.ΑΕ ΓΚΥΖΗ - ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ
2.ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ(Ε)
3.ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
4.ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ(Ε)
5.ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ
6.ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
7.ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
8.ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
9.ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ
10.ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
11.ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
12.ΦΟΤ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ


gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/10/2012)
ΤΟΥΦΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 62 - 56 (ΗΜ. 28 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσολάκος - Κοτσώνης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10 - 11, 18 - 13, 15 - 16, 19 - 16.
ΤΟΥΦΑ (Καλόσακας): Παντελόπουλος, Λυμπέρης 4, Δημητράκης, Ευσταθίου 11(1), Γεράρης, Καλτσάκας, Λειβαδίτης 9, Παλαιγεωργίου, Πασαγιάννης 6, Σανδάλης 22(1), Πολίτης 6, Μέης 4.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 10, Μάντζος 3, Φουρτούνης 9, Γιουβανέλλης 26(3), Σούρλας, Κεφάλας, Βλαχάκης, Δανάσκος, Στεφανής 8.
gspara
YΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 64-55(34-29).
Διαβαζοντας τα παραπανω σχολια των ilsant και aouas ξεκινησα για Στρεφη και παρακολουθησα ενα πολυ δυνατο και επεισοδιακο παιχνιδι.
Δυο αποβολες απο τους φιλοξενουμενους στην δ' περιοδο.Αρχικα του κοουτς και μετα παιχτη απο τον παγκο για εξυβριση.
Η νεανικη ομαδα των Εξαρχειων νικησε δικαια παιζοντας πιεστικη αμυνα (ρεκορ κλεψιματων) και σαρωνοντας στα ριμπαουντ.Απιστευτη ενεργεια.Ο Κυψελιακος με ατομικες ενεργειες μειωσε το 56-42 σε 56-52 αλλα μεχρι εκει.
Εξαιρετικη περιπτωση απο τους γηπεδουχους ο πιτσιρικας με το 10 και τα ελατηρια στα ποδια.
ilsant
Πολύ καλή ομάδα η Υπεροχή αρκετά καλύτερη από ότι την περίμενα. Θα βοηθήσει και ο Παρλαβαντζας που ήρθε από τον Κυψελιακο. Απέδρασε και με το 2 από την γκραβα στο παιχνίδι με την Α.Ε. Γκύζη Πολυγώνου στο buzzer beater οπότε full για τετράδα.Με τέτοιες γκέλες δεν τον βλέπω τον Κυψελιακο να προλαβαίνει. Θέλω να δω σήμερα το ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ που μάλλον θα είναι το μεγάλο φαβορί του ομίλου.
Hotter
Προγνωστικά;
Giwrgis17
Πιστευω στο διπλο του Γκυζη σημερα
gspara
QUOTE (ilsant @ Oct 17 2012, 18:09 ) *
Πολύ καλή ομάδα η Υπεροχή αρκετά καλύτερη από ότι την περίμενα. Θα βοηθήσει και ο Παρλαβαντζας που ήρθε από τον Κυψελιακο. Απέδρασε και με το 2 από την γκραβα στο παιχνίδι με την Α.Ε. Γκύζη Πολυγώνου στο buzzer beater οπότε full για τετράδα.Με τέτοιες γκέλες δεν τον βλέπω τον Κυψελιακο να προλαβαίνει. Θέλω να δω σήμερα το ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ που μάλλον θα είναι το μεγάλο φαβορί του ομίλου.

Θυμασαι ποιο νουμερο ηταν ο Παρλαβαντζας?
xlimitzouras
QUOTE(gspara @ Oct 17 2012, 16:14 ) *
Θυμασαι ποιο νουμερο ηταν ο Παρλαβαντζας?


το 14 το playmaker. Αστέρας Εξαρχείων παιδιά μόνο. Το ΠΑΚ κερδισε με 14 το Γκύζη όχι τοσο εύκολα όμως.
gspara
QUOTE (xlimitzouras @ Oct 17 2012, 23:59 ) *
το 14 το playmaker. Αστέρας Εξαρχείων παιδιά μόνο. Το ΠΑΚ κερδισε με 14 το Γκύζη όχι τοσο εύκολα όμως.

Ευχαριστω.Αυτος με την κοτσιδα.Πολυ καλος!Την αλλη βδομαδα εχει δυνατο ματς Κυψελιακος-ΠΑΚ.
axe
ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ (E) 1

καλό παιχνίδι επιθετικά από μεριάς μας... αμυντικά είμασταν κακοί με εξέρεση κάποια κλεψήματα σε ανύποπτο χρόνο που κατέληξαν σε layup.

πολύ ενέργεια και ενθουσιασμός από τους εφήβους του ΧΟΛΑΡΓΟΥ, πραγμα αναμενώμενο φυσικά.
δουλεμένη ομάδα που τους λοίπουν τα δυνατά κορμιά όμως για να κοντραριστούν κοντά στο καλάθι.

ερχονται και τα νουμερα απο τον gavronick
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/10/2012)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΦΗΒΟΙ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 76 - 64 (ΗΜ. 34 - 26)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης - Κομιανός.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17 - 17, 17 - 9, 22 - 11, 20 - 27.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δανάσκος, Σούρλας 17, Δήμας 12(1), Γιουβανέλλης 4, Φουρτούνης 5, Μπαρμπαρής 7, Τζιγκουνάκης 16(1), Κοπετινάς 5(1), Γιαννόπουλος, Στεφανής 10, Καλύβας.
ΕΦΗΒΟΙ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ηρακλειανός): Τσουβελεκάκης 4(1), Κατζηλάκης 8, Αγορής Θ. 19(3), Βίτσος 16(1), Αγγελόπουλος, Αγορής Α., Μάϊπας 3, Ζιάκας 6(1), Γιαννάτος 1, Ρουμπέας 7, Αγγέλου.

gspara
KYΨΕΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 83-73(45-40).
Στο ματς που ανοιξε την 3η αγωνιστικη ειχαμε παλικαρισια νικη του Κυψελιακου.
Run and gun το α' ημιχρονο με τρυπιες αμυνες κυριως απο τους φιλοξενουμενους με τον Κυψελιακο να ξεκινα καλυτερα(21-11) και το ΠΑΚ να μειωνει χαρη στον φοβερο του αριστεροχειρα πλειμεικερ.
Το β' τελειως διαφορετικο με δυνατες αμυνες(ζωνη και οι δυο).Κομβικο σημειο στα μισα της γ' με το σκορ αν θυμαμαι καλα στα ισα(48-48).Ο Κυψελιακος χανει 2 βασικους.Το 11 με τραυματισμο κ το 12 με 5ο φαουλ.Του δινεται η ευκαιρια ομως να αναλαβει κοουτσαρισμα καθως ο κοουτς Γκανας για 2ο συνεχομενο ματς αποβαλεται με 2 τεχνικες.
Κι'ενω περιμαναμε το παιχνιδι να γειρει στο διπλο με το ΠΑΚ να εχει ετσι κιάλλιως μεγαλυτερο πλουραλισμο εγινε το αντιθετο.
Οι γηπεδουχοι παθιαστηκαν και με το εμπειρο 10 σεληνιασμενο(μονο στα τελευταια 15' πρεπει να εβαλε 20π) καθαρισαν το ματς.Βοηθησε σ'αυτο και η κουραση του πλειμεικερ των φιλοξενουμενων που επαιξε 40'.
Αν δεν χαλαγε το ματς στο 25' λογικα θα ειχαμε πολυ αμφιροπη εξελιξη.
ilsant
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 61- 59
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 83- 73

Και ξαφνικά έγινε ο όμιλος κόλαση ( σιγά που δεν το περιμέναμε). Όποιος πρόλαβε και την έκανε για τον α όμιλο την γλύτωσε (προς το παρόν). Ο Διόνυσος έχασε εύκολα από έναν κακό Αστέρα την Κυριακή και ξαφνικά κάνει το μπαμ. Ο Κυψελιακος τελικά die hard!!!!!!!!! και 2 παιχνίδια φωτιά έρχονται
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
Λες να γίνει και καμιά στραβή στο
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Μπα η Νίκη δεν παίζει ζώνη και μόνο εκεί κολλάει ο Αστέρας

θα περάσουμε πολύ ενδιαφέρον basketiko χειμώνα τελικά!!!!
gspara
QUOTE (ilsant @ Oct 25 2012, 20:28 ) *
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 61- 59
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 83- 73

Και ξαφνικά έγινε ο όμιλος κόλαση ( σιγά που δεν το περιμέναμε). Όποιος πρόλαβε και την έκανε για τον α όμιλο την γλύτωσε (προς το παρόν). Ο Διόνυσος έχασε εύκολα από έναν κακό Αστέρα την Κυριακή και ξαφνικά κάνει το μπαμ. Ο Κυψελιακος τελικά die hard!!!!!!!!! και 2 παιχνίδια φωτιά έρχονται
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Ε) - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
Λες να γίνει και καμιά στραβή στο
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Μπα η Νίκη δεν παίζει ζώνη και μόνο εκεί κολλάει ο Αστέρας

θα περάσουμε πολύ ενδιαφέρον basketiko χειμώνα τελικά!!!!

Χαθηκες φιλε ilsant τωρα που σε χρειαζομαστε.Αδικαιολογητος απων.
Μαλλον περιμενεις να ζεσταθει η κατασταση.
saras1984
Πρώτη νίκη και για το Πολύγωνο με 56-54 μετά από μια παράταση , απέναντι στη δυνατή ομάδα της Φιλοθέης.....Αναμφίβολα ο πιο δύσκολος και αμφίρροπος όμιλος της κατηγορίας...
ilsant
QUOTE(saras1984 @ Oct 27 2012, 23:34 ) *
Πρώτη νίκη και για το Πολύγωνο με 56-54 μετά από μια παράταση , απέναντι στη δυνατή ομάδα της Φιλοθέης.....Αναμφίβολα ο πιο δύσκολος και αμφίρροπος όμιλος της κατηγορίας...

Ωραίο ματσάκι χτες έκοψε ανάσες. Ένα ματς που φαίνονταν να το καθαρίζει άνετα το Γκυζι +11 στη γ περίοδο το έκανε ντέρμπι. Καμία σχέση η ομάδα με αυτήν του κυπέλλου που έφτασε στον 5ο γύρο πολύ μακρύτερα από κάθε άλλη ομάδα της Δ εσκα. Η Φιλοθέη πολύ καλύτερη από το ματς με την τουφα που την είχα ξαναδεί. Βέβαια αυτή την φορά ήταν με τον Καλύβα στην σύνθεση της ένα παίχτη κόσμημα για την κατηγορία τόσο για το παιχνίδι του( έβαλε και τούς 7 τελευταίους πόντος όταν η μπάλα ζεματούσε) αλλά κυρίως για το ήθος του.
Το άλλο παιχνίδι το κέρδισε ο Αστέρας δύσκολα με την Νίκη να είναι μπροστά στα 3 πρώτα δεκάλεπτα.
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27/10/2012)
ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 55 - 53 ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Κ.Α. 45 - 45, ΗΜ. 28 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαζαχαρίας - Ντίντας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 11, 21 - 15, 12 - 9, 1 - 10, ΠΑΡ. 10 - 8.
ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ (Κακουρής): Αλιμπέρτης, Ψαρρός 2, Τάτσης, Βαλίλδης, Παναγιωτόπουλος 3, Τσούτης, Ξανθόπουλος 3, Ασημάκης 3, Τσιγαρίδας 19(3), Μήτσος, Βαρδάκας 17, Κοκκίνης 8.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δανάσκος 6, Μάντζος, Σουρλάς 7, Δήμας 3, Γιουβανέλλης 6(1), Φουρτούνης 6, Τζιγκουνάκης 6(2), Μπαρμπαρής 4, Γιαννόπουλος 2, Στεφανής 3, Καλύβας 10(2).
gavronick
QUOTE(gavronick @ Oct 28 2012, 21:45 ) *
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27/10/2012)
ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 55 - 53 ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Κ.Α. 45 - 45, ΗΜ. 32 - 26)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαζαχαρίας - Ντίντας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 11, 21 - 15, 12 - 9, 1 - 10, ΠΑΡ. 10 - 8.
ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ (Κακουρής): Αλιμπέρτης, Ψαρρός 2, Τάτσης, Βαλίλδης, Παναγιωτόπουλος 3, Τσούτης, Ξανθόπουλος 3, Ασημάκης 3, Τσιγαρίδας 19(3), Μήτσος, Βαρδάκας 17, Κοκκίνης 8.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δανάσκος 6, Μάντζος, Σουρλάς 7, Δήμας 3, Γιουβανέλλης 6(1), Φουρτούνης 6, Τζιγκουνάκης 6(2), Μπαρμπαρής 4, Γιαννόπουλος 2, Στεφανής 3, Καλύβας 10(2).

axe
QUOTE(ilsant @ Oct 28 2012, 15:52 ) *
Ωραίο ματσάκι χτες έκοψε ανάσες. Ένα ματς που φαίνονταν να το καθαρίζει άνετα το Γκυζι +11 στη γ περίοδο το έκανε ντέρμπι. Καμία σχέση η ομάδα με αυτήν του κυπέλλου που έφτασε στον 5ο γύρο πολύ μακρύτερα από κάθε άλλη ομάδα της Δ εσκα. Η Φιλοθέη πολύ καλύτερη από το ματς με την τουφα που την είχα ξαναδεί. Βέβαια αυτή την φορά ήταν με τον Καλύβα στην σύνθεση της ένα παίχτη κόσμημα για την κατηγορία τόσο για το παιχνίδι του( έβαλε και τούς 7 τελευταίους πόντος όταν η μπάλα ζεματούσε) αλλά κυρίως για το ήθος του.
Το άλλο παιχνίδι το κέρδισε ο Αστέρας δύσκολα με την Νίκη να είναι μπροστά στα 3 πρώτα δεκάλεπτα.


σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...

όσο για το ματς... εκει που εφθασε, οποια ομαδα και να το επαιρνε τελικα νομιζω οτι το αξιζε
ειμαστε ομαδα με αλλαγες στο roster, και μεχρι να βρουμε χημεια μεταξυ μας θα εχουμε σκαμπανεβασματα
παντως ειναι θεμα χρονου να ερθουν και τα αποτελεσματα
gspara
YΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ-ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 63-23(38-12).
axe
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 2

2λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου το σκορ ήταν 33-14.
στο τέλος του 3ου 10λέπτου ο ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ είχε περάσει μπροστά (νομίζω).

το ματς χάθηκε από την άμυνα... καναμε 31 φάουλ!!!!!!!!

ξαναλέω ότι είμαστε καινούργια ομάδα, με καλές μονάδες, που δυστυχώς ακόμα δεν έχουμε δέσει μεταξύ μας

gavronick
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (1/11/2012)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 56 - 70 (ΗΜ. 33 - 20)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιδερής - Μακρής Γ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25 - 13, 8 - 7, 4 - 21, 19 - 29.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δανάσκος 5(1), Μάντζος 9(2), Σούρλας 4, Μπαρμπαρής, Γιουβανέλλης 2, Φουρτούνης 3, Κεφαλάς, Τζιγκουνάκης 9(1), Κοπετινάς, Γιαννόπουλος, Στεφανής 11, Καλύβας 13(1).
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Γκανάς): Κουβαράκης 2, Παναγόπουλος Κ. 4, Πελέκης 4, Διαμαντόπουλος 7(1), Παγώνης, Τσιρώνης 28(4), Χρόνης 16(4), Σπυρόπουλος 9, Κωνσταντινίδης, Παναγόπουλος Ι.

monobasket
QUOTE (axe @ Nov 2 2012, 12:45 ) *
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 2

2λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου το σκορ ήταν 33-14.
στο τέλος του 3ου 10λέπτου ο ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ είχε περάσει μπροστά (νομίζω).

το ματς χάθηκε από την άμυνα... καναμε 31 φάουλ!!!!!!!!

ξαναλέω ότι είμαστε καινούργια ομάδα, με καλές μονάδες, που δυστυχώς ακόμα δεν έχουμε δέσει μεταξύ μας

Προσωπικά πιστεύω ότι η Φιλοθέη έχει το καλύτερο υλικό από όλες της ομάδες του ομίλου. Έχει πληρότητα σε όλες τις θέσεις όμως είναι ανεξήγητο γιατί έχει τόσο μεγάλα ΄νεκρά΄ διαστήματα σε όλα τα παιχνίδια. Το 8 το 14 και το 15 είναι παίχτες για παραπάνω κατηγορίες.
adi1
QUOTE(monobasket @ Nov 2 2012, 15:57 ) *
Προσωπικά πιστεύω ότι η Φιλοθέη έχει το καλύτερο υλικό από όλες της ομάδες του ομίλου. Έχει πληρότητα σε όλες τις θέσεις όμως είναι ανεξήγητο γιατί έχει τόσο μεγάλα ΄νεκρά΄ διαστήματα σε όλα τα παιχνίδια. Το 8 το 14 και το 15 είναι παίχτες για παραπάνω κατηγορίες.



Πως γίνεται ρε φιλε μου να έχει το καλύτερο υλικό και να έχει 3 ήττες σε τεσσερα παινχίδια. Κατα την άποψη μου ενας γρηγορος play και ένας καλός μικρός δεν σε κανει την ομάδα με το καλύτερο υλικό. Νίκησε μόνο το χολαργό γιατι προφανώς η πίεση που ασκησαν οι εφηβοί ξεπεράστηκε εύκολα η δύσκολά απο τον play και τον μικρό. Μέσα στη ρακέτα τι κάνει. Εχει 2-3 που σπρώχνουν. Ο χολαργός δεν μπορούσε να του κοιντραρει στο σπρωξιμο..... Με το πολύγωνο όμως που είναι και αυτή ψηλή ομάδα έχασε έστω και στην παράταση και μαλιστα απο τον play maker του πολυγωνου. Οπότε ας περιμένουμε λίγο να δούμε όλες τις ομαδες και μετά βγαζουμε φοβαρί και παιχταράδες, (χωρίς καμια προθεση ειρωνείας για την ομάδα της φιλοθέης).
monobasket
QUOTE (adi1 @ Nov 2 2012, 17:48 ) *
Πως γίνεται ρε φιλε μου να έχει το καλύτερο υλικό και να έχει 3 ήττες σε τεσσερα παινχίδια. Κατα την άποψη μου ενας γρηγορος play και ένας καλός μικρός δεν σε κανει την ομάδα με το καλύτερο υλικό. Νίκησε μόνο το χολαργό γιατι προφανώς η πίεση που ασκησαν οι εφηβοί ξεπεράστηκε εύκολα η δύσκολά απο τον play και τον μικρό. Μέσα στη ρακέτα τι κάνει. Εχει 2-3 που σπρώχνουν. Ο χολαργός δεν μπορούσε να του κοιντραρει στο σπρωξιμο..... Με το πολύγωνο όμως που είναι και αυτή ψηλή ομάδα έχασε έστω και στην παράταση και μαλιστα απο τον play maker του πολυγωνου. Οπότε ας περιμένουμε λίγο να δούμε όλες τις ομαδες και μετά βγαζουμε φοβαρί και παιχταράδες, (χωρίς καμια προθεση ειρωνείας για την ομάδα της φιλοθέης).

Φίλε μου έχω δει όλες τις ομάδες και έβγαλα αυτό το συμπέρασμα από τα λίγα πράγματα που ξέρω και μπορώ να κρίνω. Εξάλλου στο forum δεν πρέπει να είσαι ομοσπονδιακός coach για να πεις τη γνώμη σου..Το αν κερδίζουν ή χάνουν είναι σίγουρα ενδεικτικό όμως νομίζω ότι στην πορεία η Φιλοθέη θα κάνει πολλές νίκες αν δε σκορπίσουν...Επίσης πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο όμιλο η πρώτη ομάδα θα κάνει 4-5 ήττες οπότε θα υπάρξουν ανατροπές στην πορεία. Δεν έχω καμία σχέση με τη Φιλοθέη και δεν ξέρω ούτε ένα όνομα από αυτούς που παίζουν εκεί..
ice-wolf
QUOTE (monobasket @ Nov 3 2012, 17:03 ) *
Φίλε μου έχω δει όλες τις ομάδες και έβγαλα αυτό το συμπέρασμα από τα λίγα πράγματα που ξέρω και μπορώ να κρίνω. Εξάλλου στο forum δεν πρέπει να είσαι ομοσπονδιακός coach για να πεις τη γνώμη σου..Το αν κερδίζουν ή χάνουν είναι σίγουρα ενδεικτικό όμως νομίζω ότι στην πορεία η Φιλοθέη θα κάνει πολλές νίκες αν δε σκορπίσουν...Επίσης πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο όμιλο η πρώτη ομάδα θα κάνει 4-5 ήττες οπότε θα υπάρξουν ανατροπές στην πορεία. Δεν έχω καμία σχέση με τη Φιλοθέη και δεν ξέρω ούτε ένα όνομα από αυτούς που παίζουν εκεί..



Ερώτηση 1η: Έχεις δει και τις ΔΩΔΕΚΑ ομάδες του ομίλου;
Αν ναι, την χειρότερη εντύπωση ποιος σου την έχει κάνει.

Ερώτηση 2η: Παίζεις σε κάποια ομάδα; Αν θες, απαντάς.



Γνωρίζει κάνεις πώς διάολο διεξάγεται το πρωτάθλημα. Στην επόμενη φάση, πόσες ομάδες περνάνε από κάθε όμιλο;
el-14
Γνωρίζει κάνεις πώς διάολο διεξάγεται το πρωτάθλημα. Στην επόμενη φάση, πόσες ομάδες περνάνε από κάθε όμιλο;
[/quote]
ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΠΕΡΝΑΝΕ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΟΜΙΛΟ, ΣΥΝΟΛΟ 16.
ΚΑΘΕ ΟΜΙΛΟΣ ΜΕ ΚΛΗΡΩΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΠΡΩΤΟ, ΕΝΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ, ΕΝΑΝ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ.
ΓΙΝΕΤΑΙ ΞΑΝΑ ΕΝΑΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΥΝΟΛΟ 6 ΑΓΩΝΕΣ.
ΤΡΙΤΗ ΦΑΣΗ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ Γ΄( ΣΥΝΟΛΟ 8 ΟΜΑΔΕΣ).
ΟΙ 4 ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.
ΟΙ ΤΡΙΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΛΑΧΩΝΤΕΣ.
terrorist
QUOTE (monobasket @ Nov 3 2012, 17:03 ) *
Φίλε μου έχω δει όλες τις ομάδες και έβγαλα αυτό το συμπέρασμα από τα λίγα πράγματα που ξέρω και μπορώ να κρίνω. Εξάλλου στο forum δεν πρέπει να είσαι ομοσπονδιακός coach για να πεις τη γνώμη σου..Το αν κερδίζουν ή χάνουν είναι σίγουρα ενδεικτικό όμως νομίζω ότι στην πορεία η Φιλοθέη θα κάνει πολλές νίκες αν δε σκορπίσουν...Επίσης πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο όμιλο η πρώτη ομάδα θα κάνει 4-5 ήττες οπότε θα υπάρξουν ανατροπές στην πορεία. Δεν έχω καμία σχέση με τη Φιλοθέη και δεν ξέρω ούτε ένα όνομα από αυτούς που παίζουν εκεί..



Φιλε μου,
και εγω την ιδια αποψη με σενα εχω και πιστευω πολύ στην ομάδα της φιλοθέης, παρα τα άσχημα αποτελέσματα που έχει φέρει. .
Η φιλοθέη όντως έχει ένα καλό σύνολο παικτών και ένα πολύ καλό προπονητή που αν δέσουν τότε θα έρθουν και τα αποτελέσματα.
Βέβαια δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου τις ομάδες των Εξάρχειών και της Τούφας, παρα μόνο τα αποτελέσματα τους. Ξέρει κανένας κάτι περισσότερο για αυτές τις ομάδες?
axe
QUOTE(monobasket @ Nov 2 2012, 15:57 ) *
Προσωπικά πιστεύω ότι η Φιλοθέη έχει το καλύτερο υλικό από όλες της ομάδες του ομίλου. Έχει πληρότητα σε όλες τις θέσεις όμως είναι ανεξήγητο γιατί έχει τόσο μεγάλα ΄νεκρά΄ διαστήματα σε όλα τα παιχνίδια.


εχω ξαναπει... εχουμε καλες μοναδες αλλα δεν ειμαστε δεμενη ομαδα, ακομα.
γι αυτο και τα μεγαλα νεκρα διαστηματα, γι αυτο και το 1-3
με εξαιρεση το 1ο παιχνιδι με την ΤΟΥΦΑ, που δεν εχω αποψη γιατι ημουν εκτος, σε ολα τα υπολοιπα φανηκε οτι η ομαδα δεν ειναι ετοιμη... ακομα.
και με τον ΧΟΛΑΡΓΟ(Ε), εχει δικιο ο φιλος που ειπε οτι κερδισαμε κυριως στη δυναμη και στο σπρωξιμο κοντα στο καλαθι.

ας ελπισουμε προπονηση με προπονηση, αγωνα με αγωνα, να βελτιωνομαστε γιατι εξακολουθω να πιστευω οτι αξιζουμε κατι καλυτερο
monobasket
QUOTE (ice-wolf @ Nov 3 2012, 18:23 ) *
Ερώτηση 1η: Έχεις δει και τις ΔΩΔΕΚΑ ομάδες του ομίλου;
Αν ναι, την χειρότερη εντύπωση ποιος σου την έχει κάνει.

Ερώτηση 2η: Παίζεις σε κάποια ομάδα; Αν θες, απαντάς.



Γνωρίζει κάνεις πώς διάολο διεξάγεται το πρωτάθλημα. Στην επόμενη φάση, πόσες ομάδες περνάνε από κάθε όμιλο;

Έχω δει όλες τις ομάδες εκτός του Ορφέα. Από αυτές που έχω δει τη χειρότερη εντύπωση μου έκανε η Νίκη στο ματς με τα Εξάρχεια. Παίζω στον Κυψελιακό.
ilsant
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
Αρχίζουν τα δύσκολα για τον Οιωνό Ματς κομβικής σημασίας και για της 2 ομάδες που θα κυνηγήσουν μέχρι τέλους με ισόποσες πιθανότητες μάλλον την 4η εως 6η θέση του ομίλου. Πολλά χρόνια μαζί τα παιδιά του Οιωνού δεμένη ομάδα τα εύκολα ματσάκια τα καθαρίζει. Καλές προσθήκες για το φετινό Αστέρα με super παίχτη που πέρυσι είχε συμβόλαιο με ΑΕΚ, χωρίς βάθος πάγκου μέχρι στιγμής ( περιμένει 2 καλές προσθήκες εφήβων) Δύσκολα μεν αλλά βλέπω να το καθαρίζει ο Αστέρας το παιχνιδάκι.
Και μια το θέμα της ημέρας είναι η Φιλόθεη να πω 2 κουβέντες και εγώ
Σίγουρα δεν έχει το καλύτερο Ράστερ ( έχει καλό όμως ) Το πρόβλημα φέτος για εμένα είναι ο προπονητής. Στο ματς με την Τούφα ενώ έχανε με 10π στα μέσα του 4 δεκαλέπτου γυρνάει σε ζώνη και αρχίσανε οι Χαλανδριωτες να κάνουν σέντρες. Το ισοφαρίζει το ματσάκι, παίρνει ταιμ ο προπονητής της Τούφας θέλει 2 λεπτό και λιγότερο και ξαναγυρίζει σε man to man. Έχασε εύκολα. Στο ματς με Κυψελιακο δεν ημουν δεν ξέρω αλλά πρέπει να ήρθε αδικαιολόγητη κατάρρευση και σίγουρα αυτο βαρύνει τον προπονητη.
Αλήθεια ποιος είναι ο χειρότερος προπονητής του ομίλου?
Οι καλύτεροι είναι σίγουρα ο Γκοφας του Αστέρα και ο Αναστασόπουλος του ΠΑΚ
#15#
QUOTE(ilsant @ Nov 3 2012, 23:32 ) *
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
Αρχίζουν τα δύσκολα για τον Οιωνό Ματς κομβικής σημασίας και για της 2 ομάδες που θα κυνηγήσουν μέχρι τέλους με ισόποσες πιθανότητες μάλλον την 4η εως 6η θέση του ομίλου. Πολλά χρόνια μαζί τα παιδιά του Οιωνού δεμένη ομάδα τα εύκολα ματσάκια τα καθαρίζει. Καλές προσθήκες για το φετινό Αστέρα με super παίχτη που πέρυσι είχε συμβόλαιο με ΑΕΚ, χωρίς βάθος πάγκου μέχρι στιγμής ( περιμένει 2 καλές προσθήκες εφήβων) Δύσκολα μεν αλλά βλέπω να το καθαρίζει ο Αστέρας το παιχνιδάκι.
Και μια το θέμα της ημέρας είναι η Φιλόθεη να πω 2 κουβέντες και εγώ
Σίγουρα δεν έχει το καλύτερο Ράστερ ( έχει καλό όμως ) Το πρόβλημα φέτος για εμένα είναι ο προπονητής. Στο ματς με την Τούφα ενώ έχανε με 10π στα μέσα του 4 δεκαλέπτου γυρνάει σε ζώνη και αρχίσανε οι Χαλανδριωτες να κάνουν σέντρες. Το ισοφαρίζει το ματσάκι, παίρνει ταιμ ο προπονητής της Τούφας θέλει 2 λεπτό και λιγότερο και ξαναγυρίζει σε man to man. Έχασε εύκολα. Στο ματς με Κυψελιακο δεν ημουν δεν ξέρω αλλά πρέπει να ήρθε αδικαιολόγητη κατάρρευση και σίγουρα αυτο βαρύνει τον προπονητη.
Αλήθεια ποιος είναι ο χειρότερος προπονητής του ομίλου?
Οι καλύτεροι είναι σίγουρα ο Γκοφας του Αστέρα και ο Αναστασόπουλος του ΠΑΚ

Θα συμφωνήσω μαζι σου όσο αφορά την σημασία του παιχνιδιού ΑΣΤΕΡΑΣ ΟΙΟΝΩΣ.
Δεν μπορω να συμφωνήσω όμως για τα σχόλια σου όσο αφορά τον προπονητή της ΦΙΛΟΘΕΗΣ διότι πρόκειται για έναν άνθρωπο οποίος βρίσκεται Χρόνια στο τιμόνι της συγκεκριμένης ομάδας και έχει αρκετή εμπειρία από τις συγκεκριμένες κατηγορίες.
Νομίζω ότι είναι αρκετά νωρίς να βγουν συμπεράσματα για τις ομάδες και για τους προπονητές. Μην ξεχνάμε ότι σ´ενα παιχνιδι δεν παίζει μόνο ο ένας προπονητής ή μόνο η μια ομάδα , πολλές φορές μια ομάδα φαίνεται κακή διότι η άλλη την αναγκάζει.

Συμφωνώ για τους προπονητές που αναφέρεις σαν ονόματα , σαν δουλειά Είναι νωρίς να κριθούν.
terrorist
QUOTE (terrorist @ Nov 3 2012, 18:45 ) *
Φιλε μου,
και εγω την ιδια αποψη με σενα εχω και πιστευω πολύ στην ομάδα της φιλοθέης, παρα τα άσχημα αποτελέσματα που έχει φέρει. .
Η φιλοθέη όντως έχει ένα καλό σύνολο παικτών και ένα πολύ καλό προπονητή που αν δέσουν τότε θα έρθουν και τα αποτελέσματα.
Βέβαια δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου τις ομάδες των Εξάρχειών και της Τούφας, παρα μόνο τα αποτελέσματα τους. Ξέρει κανένας κάτι περισσότερο για αυτές τις ομάδες?


Οπως προανέφερα οι μόνες ομάδες που δεν έχω δείτε είναι η υπεροχή Εξαρχείων κ η τουφα. Κοιτώντας το αποτέλεσμα του αγώνα υπεροχή Εξαρχείων-νίκη Αθηνών μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σωστό; 63-23;
Εντάξει, γνωρίζω ότι η νίκη Αθηνών δεν είναι τόσο καλή ομάδα αλλά μόνο 23 πόντους;
Ειναι από την άλλη τόσο καλή ομάδα η υπεροχή; Ετυχε κάποιος να δει το συγκεκριμένο ματς;
Ποια ειναι η γνώμη σας;
ilsant
QUOTE(#15# @ Nov 4 2012, 04:15 ) *
Θα συμφωνήσω μαζι σου όσο αφορά την σημασία του παιχνιδιού ΑΣΤΕΡΑΣ ΟΙΟΝΩΣ.
Δεν μπορω να συμφωνήσω όμως για τα σχόλια σου όσο αφορά τον προπονητή της ΦΙΛΟΘΕΗΣ διότι πρόκειται για έναν άνθρωπο οποίος βρίσκεται Χρόνια στο τιμόνι της συγκεκριμένης ομάδας και έχει αρκετή εμπειρία από τις συγκεκριμένες κατηγορίες.
Νομίζω ότι είναι αρκετά νωρίς να βγουν συμπεράσματα για τις ομάδες και για τους προπονητές. Μην ξεχνάμε ότι σ´ενα παιχνιδι δεν παίζει μόνο ο ένας προπονητής ή μόνο η μια ομάδα , πολλές φορές μια ομάδα φαίνεται κακή διότι η άλλη την αναγκάζει.

Συμφωνώ για τους προπονητές που αναφέρεις σαν ονόματα , σαν δουλειά Είναι νωρίς να κριθούν.

Η Φιλοθέη έχει ξεκινήσει ένα κακό σερί από πέρυσι που την πέταξε έξω από την τριάδα. Όποτε για εμένα το ποσοτικό δείγμα των αγώνων της είναι αρκετό για να συμπεράνω ότι κάτι δεν πει καλά με τον προπονητή.
Larry8
QUOTE (terrorist @ Nov 4 2012, 12:19 ) *
Οπως προανέφερα οι μόνες ομάδες που δεν έχω δείτε είναι η υπεροχή Εξαρχείων κ η τουφα. Κοιτώντας το αποτέλεσμα του αγώνα υπεροχή Εξαρχείων-νίκη Αθηνών μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σωστό; 63-23;
Εντάξει, γνωρίζω ότι η νίκη Αθηνών δεν είναι τόσο καλή ομάδα αλλά μόνο 23 πόντους;
Ειναι από την άλλη τόσο καλή ομάδα η υπεροχή; Ετυχε κάποιος να δει το συγκεκριμένο ματς;
Ποια ειναι η γνώμη σας;


έτυχε να δω εγω το παιχνίδι φίλε
γενικά τα Εξάρχεια μου αρεσαν όπως έπαιξαν, αν και σε μερικά σημεία του παιχνιδιού στο θέμα της επίθεσης υπήρχε πρόλημα στο ως προς την τελική προσπάθεια.
Παρόλα αυτά παίξανε φοβερή άμυνα και μπορούσαν να είχαν δεχτεί και λιγότερους πόντους.
Τέλικο μου συμπερασμα από 2 ματσ που έχω παρακολουθήσει ειναι πως ειναι μια ομάδα που ξέρει μπάσκετ,νεανική αρκετα και με καλή χήμεια.Ξεχώρισα το 8 και το 18 τόσο στην άμυνα οσο και στην επίθεση.όπως και έναν ξανθό πλέιμεικερ(δεν θυμάμαι νούμερο),φοβερός οργανωτής.Πιστεύω πως άνετα διεκδικεί θέση στην τετράδα και για μένα ειναι φαβορί για την κατάκτηση της 1ης θέσης.
gspara
AΠΣ ΟΙΩΝΟΣ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 34-65(4-16,15-25,24-44).
Το ντερμπι που περιμενα να δω εξελιχθηκε σε προπονηση για τα Εξαρχεια.
Φουριοζικο ξεκινημα (0-12),δυνατη αμυνα,επεβαλαν τον ρυθμο τους και επαιξαν ομορφο κ απλο μπασκετ.
Στην 4η περιοδο επαιξαν 5αδα οι 4 καλοι τους πιτσιρικαδες συν τον Παρλαβαντζα.
Το κορυφαιο 10 με τα ελατηρια στα ποδια,που αν το παρει σοβαρα προβλεπω να χτυπαει μεταγραφη για ψηλα.
Το 12 με χερι αλφαδι.
Το πανταχου παρων 5 με τρομερη ενεργεια,φοβερος στην πιεση κ εξαιρετικο drive(λιγο το σουτακι να φτιαξει θα σκισει).
Και το 6 με το δυναμικο του παιχνιδι στην ρακετα.
Η Υπεροχη γενικα ειναι σε φουλ φορμα,εχει τρομερη χημεια και πολυ καλο κλιμα μεταξυ των παιχτων.
Ο Οιωνος απογοητευση,δεν ειχε σφυγμο σε κανενα σημειο του αγωνα.Ελαχιστες καλες στιγμες απο τους καλους του.Τον ταχυτατο pm με το 10 κ το 5αρι με το 9.
Με ξενισε ο καινουργιος ηλεκ. πινακας.Συνηθισμενος σε καμμενα λαμπακια να μαντευω το σκορ.
axe
ΔΙΟΝΥΣΟΣ-ΦΙΛΟΘΕΗ 2

κακό μπάσκετ, κακή διαιτησία, κακή μέρα... όλα χάλια
ευτυχώς για τις ομάδες δεν χτύπησε κανένας
το μόνο που κρατάμε είναι η νίκη και το γεγονός ότι όλο και περισσότεροι μπαίνουν στην εξίσωση

εκτός από την παλιά φρουρά του ΔΙΟΝΥΣΟΥ, που ούτως ή άλλως γνωριζόμαστε, μου έκαναν εντύπωση οι πολύ καλοί "μικροί" και ιδιαίτερα το #6.

καλή συνέχεια στα παιδιά...
Gravity
QUOTE(gspara @ Nov 7 2012, 22:31 ) *
AΠΣ ΟΙΩΝΟΣ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 34-65(4-16,15-25,24-44).
Το ντερμπι που περιμενα να δω εξελιχθηκε σε προπονηση για τα Εξαρχεια.
Φουριοζικο ξεκινημα (0-12),δυνατη αμυνα,επεβαλαν τον ρυθμο τους και επαιξαν ομορφο κ απλο μπασκετ.
Στην 4η περιοδο επαιξαν 5αδα οι 4 καλοι τους πιτσιρικαδες συν τον Παρλαβαντζα.
Το κορυφαιο 10 με τα ελατηρια στα ποδια,που αν το παρει σοβαρα προβλεπω να χτυπαει μεταγραφη για ψηλα.
Το 12 με χερι αλφαδι.
Το πανταχου παρων 5 με τρομερη ενεργεια,φοβερος στην πιεση κ εξαιρετικο drive(λιγο το σουτακι να φτιαξει θα σκισει).
Και το 6 με το δυναμικο του παιχνιδι στην ρακετα.
Η Υπεροχη γενικα ειναι σε φουλ φορμα,εχει τρομερη χημεια και πολυ καλο κλιμα μεταξυ των παιχτων.
Ο Οιωνος απογοητευση,δεν ειχε σφυγμο σε κανενα σημειο του αγωνα.Ελαχιστες καλες στιγμες απο τους καλους του.Τον ταχυτατο pm με το 10 κ το 5αρι με το 9.
Με ξενισε ο καινουργιος ηλεκ. πινακας.Συνηθισμενος σε καμμενα λαμπακια να μαντευω το σκορ.



Ετυχε να ημουν και εγω στο παιχνιδι της υπεροχης με την νικη οπου οντως το 10 και το 12 ειναι εκπληκτικοι. Εμενα μου αρεσε επισης το 4 που σκοραρε δις με καλαθι και φαουλ. Υστερει σε μποι αλλα η κινητικοτητα του χωρις τη μπαλα ειναι αξιοσημειωτη παρολο το μικρο της ηλικιας του.
Αν γνωριζει κανεις το ονομα του ας το γραψει
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7/11/2012)
ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 45 - 55 ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Κ.Α. 43 - 43, ΗΜ. 25 - 24)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χριστοδουλάκης - Βουγιουκλάκης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10 - 16, 15 - 8, 8 - 11, 10 - 8, ΠΑΡ. 2 - 12.
ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Βασιλακάκης): Καραόγλου, Γαλάνης 2, Παππάς 16(4), Νούσης 8, Μαρκάτος 3(1), Θεοχάρης 6, Πίπερος 3(1), Κοσμαδάκης 5(1), Βογιατζής 2, Γούσιος, Ρουμελιώτης, Χαραλαμπίδης.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μισθιλόγλου): Δήμας 4, Μάντζος 2, Μπαρμπαρής, Μπενβενίστε, Γιουβανέλλης 14, Βλαχάκης, Σουρλάς 2, Τζιγκουνάκης 5, Κοπετινάς 2, Δανάσκος 6, Στεφανής 15, Καλύβας 5.
adi 2
Εξαιρετική ομάδα η ΥΠΕΡΟΧΗ και το καλύτερο απ όλα είναι ότι είναι μικρά παιδιά!
Ξέρει κάποιος να μου πει τι΄ομάδα είναι η ΤΟΥΦΑ?? είναι τόσο καλοί όσο δείχνουν οι νίκες της ή τυχαίο?!
ilsant
Μπορώ να πω ότι και εγώ εντυπωσιάστηκα από την Υπεροχή χτες. Βέβαια είχε να αντιμετωπίσει έναν κουρασμένο και κακό Οιωνό. Βαρόμετρο για τον Οιωνό ο Αμαριανος (Νο7) που χτες έμεινε μακριά από τούς 25π που έβαζε σε κάθε ματς.
Μπράβο στην Φιλοθέη για το μεγάλο διπλό, σταθερά μένει μέσα στο κόλπο για την τετράδα.
Με την πλάτη στον τοίχο το Γκύζη αν χάσει την Κυριακή δεν βλέπω να ανακάμπτει για τετράδα
Μπορεί να μας πει κανένας τι έγινε στο ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ και ήρθε αυτό το σκορ?
adi1
QUOTE(ilsant @ Nov 8 2012, 18:48 ) *
Μπορώ να πω ότι και εγώ εντυπωσιάστηκα από την Υπεροχή χτες. Βέβαια είχε να αντιμετωπίσει έναν κουρασμένο και κακό Οιωνό. Βαρόμετρο για τον Οιωνό ο Αμαριανος (Νο7) που χτες έμεινε μακριά από τούς 25π που έβαζε σε κάθε ματς.
Μπράβο στην Φιλοθέη για το μεγάλο διπλό, σταθερά μένει μέσα στο κόλπο για την τετράδα.
Με την πλάτη στον τοίχο το Γκύζη αν χάσει την Κυριακή δεν βλέπω να ανακάμπτει για τετράδα
Μπορεί να μας πει κανένας τι έγινε στο ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ και ήρθε αυτό το σκορ?


Μαλλον είναι συνέχεια της προηγούμενης αγωνιστικής....... Αλλά θα ξέφουσκωσει γρήγορα η Τουφα. Είχε εύκολο προγράμματα και πολύ τύχη. Τρίποντα βαράει και ο θεός βοηθός..... Σεντρες και τάματα για να μπουν
#15#
QUOTE(ilsant @ Nov 8 2012, 18:48 ) *
Μπορώ να πω ότι και εγώ εντυπωσιάστηκα από την Υπεροχή χτες. Βέβαια είχε να αντιμετωπίσει έναν κουρασμένο και κακό Οιωνό. Βαρόμετρο για τον Οιωνό ο Αμαριανος (Νο7) που χτες έμεινε μακριά από τούς 25π που έβαζε σε κάθε ματς.
Μπράβο στην Φιλοθέη για το μεγάλο διπλό, σταθερά μένει μέσα στο κόλπο για την τετράδα.
Με την πλάτη στον τοίχο το Γκύζη αν χάσει την Κυριακή δεν βλέπω να ανακάμπτει για τετράδα
Μπορεί να μας πει κανένας τι έγινε στο ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ και ήρθε αυτό το σκορ?



QUOTE(adi1 @ Nov 10 2012, 10:39 ) *
Μαλλον είναι συνέχεια της προηγούμενης αγωνιστικής....... Αλλά θα ξέφουσκωσει γρήγορα η Τουφα. Είχε εύκολο προγράμματα και πολύ τύχη. Τρίποντα βαράει και ο θεός βοηθός..... Σεντρες και τάματα για να μπουν


Η απάντηση σου adi1 θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι έχει μια δόση ειρωνίας!!!

Μια ομάδα που προέρχεται από την Γ´ δεν μπορεί παρά να είναι από τα λογικά φαβορί για τετράδα.
Αυτό μέχρι στιγμής δικαιολογείται, αν οι υπόλοιπες ομάδες που βρίσκονται σε απόσταση 3 νικών έχουν ελπίδες για τετράδα (έχουν κατα την γνώμη μου) τότε μάλλον έχουν απόκτηση κάποιο σχετικό προβάδισμα. Βέβαια Όλα ανατρέπονται.


Τώρα για το παιχνιδι ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΤΟΥΦΑ μάλλον παίζει μεγάλο ρόλο στην ψυχολογία του ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΥ το -4 Γιατί κάθε αγωνιστική Είναι και ένας τελικός για τα παιδια αυτα. Αν κάτι δεν τους παει μέσα στο παιχνίδι τότε Είναι πιο εύκολο να τα παρατησουν Παρα να το παλέψουν. Αυτός νομίζω ότι Είναι και ο λόγος θα την συγκεκριμένη διάφορα χωρίς να Είμαι παρόν για να το γνωρίζω.

ilsant χαίρομαι που το ποσταρισμα σου Αυτό δίνει συγχαρητήρια για την ΦΙΛΟΘΕΗ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.