Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Video Games
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Mamuwalde
διαφωνώ ριζικά !!!!

το farcry 2 είναι πολύ διαφορετικό παιχνίδι από το πρώτο . το story του 1 δεν ήτανε τίποτα το τρομερό . όπως δεν είναι και του 2 [αν κάποιος έχει παίξει το boiling point καταλαβαίνει τι εννοώ. από πλευράς ιστορίας είναι σκέτη αντιγραφή. το boiling point ήταν αποτυχία τεχνική [πολύ βαρύ και αργόσυρτο με πολλά bugs]] .

παιχνιδάρα το 1 απλά το 2 είναι πολύ διαφορετικό . σε ένα πιο free περιβάλλον , για να κινηθείς όποτε και όπως θέλεις . σαν gameplay είναι αρκετά διαφορετικό αλλά τα βρίσκω έξοχα και τα 2 .

όσο για το nba 2k9. το περίμενα πως και πως στο pc [κονσόλα δεν είχα ποτέ μου άλλωστε] . μου αρέσει πάρα πολύ . αλλά δυστυχώς [όπως και τα περισσότερα παιχνίδια πλέον evilmonkey.gif ] έχουν κονσολικό χειρισμό
captain charisma
νταξει απλα πωρωθηκα με το παιχνιδι και ηθελα να το τερματισω και σε 3 μερες απο 4 ωρες επαιζα και το τελειωσα το παιχνιδι...τωρα θα αρχισω το FALLOUT 3

φανταστειτε οτι το fa cry 1 το εχω τερματησει πανω απο 50 φορες smiley.gif
Mamuwalde
το farcry το έχω τελειώσει σε 2 διαφορετικές κάρτες γραφικών , σε όλα τα επίπεδα , πρωί ,απόγευμα , βράδυ και με βροχή .

ρίξε σύνθημα για το fallout3 wink.gif , μην το κατεβάζω τσάμπα tongue.gif

μόλις τέλειωσα το dead space . φαντασικό gameplay . ΜΟΝΟ αν αντέχετε τα τέρατα και τις αηδίες . εγώ επειδή είμαι και λίγο κότα έκλεινα τον ήχο που και που biggrin.gif . και το πως έβλεπα για να καθαρίζω τα τέρατα ζήτημα ήτανε rolleyes.gif .

επίσης τέτλειωσα και το cod το τελευταίο . αλλά βαρέθηκα απίστευτα . απλά αν έχεις κάποια εμπειρία από shoot'em up [και προφανώς WWII παιχνίδια] δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο . για καινούριους καλό είναι .
Keyser_Soze
Το Fallout 3, είναι επική παιχνιδάρα. Στην κυριολεξία όμως. Αχανές... Έχει λίγο μούφα σενάριο αλλά δεν αμαυρώνεται η εικόνα του σε καμία περίπτωση.
Mamuwalde
παίζει πολλή αηδία , σπλατεριά , ζόμπι και τέτοια γιατί δεν τα παλεύω ρε γαμώτο rolleyes.gif ?
Keyser_Soze
QUOTE(giopride @ Dec 5 2008, 04:03 ) *
παίζει πολλή αηδία , σπλατεριά , ζόμπι και τέτοια γιατί δεν τα παλεύω ρε γαμώτο rolleyes.gif ?
Αηδία, όχι. Σπλατεριά, λίγη αλλά καλή. Ζόμπι, όχι. Διάφορων ειδών τέρατα, ναι.
Mamuwalde
τα αφήνεις διφορούμενα ρε keyser . διαφόρων ειδών τέρατα αλλά όχι αηδία πως γίνεται !?!

το dead space πχ [αν το έχεις δει] . είχε αηδία πολλή ! γι'αυτό το έπαιζα χωρίς ήχο . και χωρίς εικόνα μερικές φορές tongue.gif

παίζει κανα screenshot πλάκα πλακα , γιατί βαριέμαι να ψάχνω ?!
Keyser_Soze
Ρε σου λέω, είναι τελείως χαλαρό. Καμία αηδία. Αν σου αρέσουν τα rpg, μην το σκέφτεσαι καν...

Το Dead Space, θέλω απίστευτα πολύ να το παίξω αλλά είναι συνέχεια νοικιασμένο (έχω ps3). Έχω ακούσει τα καλύτερα. Και είμαι και από αυτούς που γουστάρουν την βία και την αηδία, αρκεί να μην προβάλλεται με ηλίθιο τρόπο.
Mamuwalde
παίξε dead space . θα σώσεις τον κόσμο από μια τεράστια σκουληκαντέρα που συνομωτεί με κακούς ανθρώπους laugh.gif laugh.gif laugh.gif . θυμίζει system shock2 και bioshock σε gameplay .

υγ: με έπεισες . θα το δοκιμάσω ... tongue.gif , όχι που το παιζα και δύσκολος
PanosIlio
Εγώ ψηφίζω Gears of Wars 2.

Δεν το έχω τελειώσει ακόμα, το σ/κ θα γίνει όμως. Είναι όντως καταπληκτικό (XBOX 360 έχω), gameplay, γραφικά, τρελαίνομαι. πολύ καλό ΑΙ οι αντίπαλοι (το θεωρώ πολύ σημαντικό αυτό), γενικά είναι παιχνιδάρα.

Πάντως και το Call of Duty που τελείωσα σε 3 μέρες, ψιλό εύκολο μου φάνηκε αλλά από σενάριο είναι πολύ καλό. Έχουν πάρει κομμάτια από και γω δεν ξέρω πόσες ταινίες με θέμα τον 2o Παγκόσμιο και τα έχουν μετατρέψει σε αποστολές. Πολύ καλό και αυτό.
dizzy_fingers
Πώς παίζετε Fps σε κονσόλα?

Σας βολεύει ο μοχλός?
PanosIlio
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 5 2008, 11:33 ) *
Πώς παίζετε Fps σε κονσόλα?

Σας βολεύει ο μοχλός?


Όχι αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας smiley.gif
dizzy_fingers
Να μου πεις εδώ ο κεφ έπαιζε pro με keyboard .... tongue.gif
Air Kef
Still does.
Mamuwalde
ΜΟΝΟ με keyboard παίζεται σωστά . όχι να πονάει το δάχτυλο μετά από μισή ώρα παιχνιδιού [και να παίζεις τραυματίας τις υπόλοιπες 5 laugh.gif ]
PanosIlio
To pro με πληκτρολόγιο απλά δεν υπάρχει tongue.gif

Για να εκμεταλλευτεί κάποιος πλήρως όλες τις κινήσεις θέλει χειριστήριο. Με το πληκτρολόγιο πάντα χάνεις σε τέτοιου είδους παιχνίδια.

Πάντως εμένα με κουράζει αφάνταστα το χειριστήριο του ΧΒΟΧ 360, είναι μεγάλες οι αποστάσεις ενώ με του playstation που είναι πιο μαζεμένο είναι πολύ πιο βολικό.
Air Kef
Tο μονο που δεν κανεις με το πληκτρολόγιο ειναι η manual pass,που δεν ξερω ποσοι την χρησιμοποιούν και ποσο εύκολο ειναι να την συνηθισεις. Κατα τα άλλα δεν χάνει κάπου αλλου.
Χωρια την εργονομια και την ξεκούραση που αναφέρει ο giopride. biggrin.gif
Mamuwalde
και δεν μπορείς να κάνεις την ντρίμπλα 380 μοιρών . σιγά το θέμα .
j-kidd13
Εχει παίξει κανείς το THE WITCHER εδώ σε PC για να μου δώσει μια εικόνα??Βγαίνει στο PS3 και σε κάποια screenshots που είδα έπαθα πλάκα με τις εικόνες ,τα τοπία και τα γραφικά του εν γένει...και σκέφτομαι να το τσιμπήσω...
PanosIlio
QUOTE(Air Kef @ Dec 5 2008, 13:54 ) *
Χωρια την εργονομια και την ξεκούραση που αναφέρει ο giopride. biggrin.gif


Όλα θέμα συνήθειας είναι smile.gif

Εγώ πχ θεωρώ το πληκτρολόγιο τελείως αντί-εργονομικό και πάρα πολύ κουραστικό πλέον στο pro.

Γούστα είναι αυτά smiley.gif
Air Kef
Συνηθεια με τιποτα. Ο κολλητος μου που παιζει με τα βελακια στο χειριστηριο στο 2ωρο εχει αρχισει και πονάει.
Τι σημαίνει "το πληκτρολογιο πλεον";;
Αλλαξε το πληκτρολογιο;Αλλαξε το προ;; tongue.gif
Aυτο που λες νομιζω οτι ισχύει στα βιντεοπαιχνιδια του μπασκετ.Οχι του ποδοσφαίρου..
SlobodaN
Nαι απλά ο φίλος -μάλλον- ενοεί ότι όταν παίζεις όλα σου τα pro με το χειρηστήριο, και αναγκαστείς ξαφνικά να παίξεις με το keyboard δεν θα είναι τόσο εύκολη η μετάβαση.

Νομίζω.
PanosIlio
Όταν στην αρχή της πρότασής μου ξεκινάω με το εγώ σημαίνει ότι το πλέον είναι για μένα smile.gif

Δεν ισχύει για σένα πχ που έτσι σε βολεύει έτσι παίζεις.

Απλά θέλω να πω πως κάτι που βολεύει κάποιους σε κάποιους άλλους δεν κάνει.

Είναι θέμα συνήθειας smile.gif

Δηλαδή αν κάποιος, θα πω κάτι υπερβολικό τώρα, μπορούσε και έπαιζε pro μόνο με το ποντίκι, και τα έκανε όλα και το ευχαριστιόταν και για τα δικά του δεδομένα ήταν καλός για αυτόν το σωστό θα ήταν να παίζει με το ποντίκι και θα μας έβλεπε εμάς σαν ούφο. Δεν υπάρχει σωστό/λάθος, ξεκούραστο ή μη, αντικειμενικά σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ο καθένας όπως βολεύεται smile.gif Είναι καθαρά υποκειμενικό.
kotzito
Καλα.Αν συνηθισεις να παιζεις με το keyboard δεν ειναι δα και δυσκολο.Σιγουρα σε καποια παιχνιδια δεν ειναι αισθητικα αποδεκτο,αλλα απο την αλλη δεν εχει ιδιαιτερη διαφορα με το controller.Το μονο που μου ερχεται ειναι οτι το controller προσφερει πλεονεκτημα αν εχεις κονσολα και το εχεις συνηθισει απο εκει.Και εγω το ΝΒΑ και το Προ στο PC με keyboard τα παιζω παρολου που εχω και χειριστηριο αλλα δεν το χρησιμοποιω παρα πολυ.
Gravedigger
Ξέρει κανείς αν παραγκείλω το 2K9 από εξωτερικό αν θα έχει καμιά διαφορά εκτός από το βιβλιαράκι?Λογικά όχι...
SlobodaN
QUOTE(Gravedigger @ Dec 30 2008, 23:27 ) *
Ξέρει κανείς αν παραγκείλω το 2K9 από εξωτερικό αν θα έχει καμιά διαφορά εκτός από το βιβλιαράκι?Λογικά όχι...


Καμία διαφορά. Το είχα παραγγείλει για XBOX από play.com. Άφοβα.
Gravedigger
QUOTE (SlobodaN @ Dec 30 2008, 23:59 ) *
Καμία διαφορά. Το είχα παραγγείλει για XBOX από play.com. Άφοβα.

Βασικά εσέμα περίμενα να απαντήσεις γιατί θυμόμουν ότι το είχες πάρει tongue.gif Έκλεισε λοιπόν...Για να μην μου λένε μερικοί ( 65.gif 65.gif ) ότι έχω το XBOX και κάθεται!
spysta
Πατσακι του 2Κ8 για Ευρωλιγκα παιζει να βγει τελικα ????????????? 42.gif 42.gif smiley.gif
SlobodaN
QUOTE(spysta @ Jan 11 2009, 01:03 ) *
Πατσακι του 2Κ8 για Ευρωλιγκα παιζει να βγει τελικα ????????????? 42.gif 42.gif smiley.gif


Stay in touch με αυτό http://www.nba-serbia.com/site/content/view/16/1/
мя лiTнoидS
Παιδια διοτι εχο βαρεθει τον τελευταιο καιρο χωρις να παιζω παιχνιδια ... δηλαδη παιζοντας μονο εδω www.y8.com θα ηθελα να μου προτεινετε κανα game στο pc ... και αν το εχετε να το στειλετε icon_drunk.gif icon_drunk.gif ... δεν πιστευω πως ειμαι ο μονος , γι αυτο το λογο ανοιξα και αυτο το topic ....
sihainas
Εγώ κατέβασα χθες το The Last Remnant (TLR) για πισι...είναι στο στυλ του Final Fantasy (και αυτό από την Square Enix) δεν το έχω παίξει ακόμα μόνο λίγο την εισαγωγή είδα...ενδοιαφέρον φαίνεται...

Τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα και ψιλο-πορώθηκα ήταν το Fallout 3...μέχρι που έγινε βλακεία έχασα το save και τώρα βαριέμαι να το ξαναρχίσω...πολύ ωραίο παιχνιδάκι πάντως...και αυτό RPG...τελείως διαφορετικό βέβαια από το TLR...

ps. πρέπει να υπάρχει κι άλλο τόπικ πάντως για παιχνίδια.
giannis23
Εγώ εγώ και 4 χρόνια παίρνω τα παιχωίδια απο τις σειρές :
NBA 2K (2K6,2K7,2K8,2K9)
FIFA (06,07,08,09)
SmackDown vs. RAW (2006,2007,2008,2009)
HLR CENATION
Παιδια για το καλοκαιρακι θελω να παρψ ενα ποδοσφαιρακι.Προ η Φιφα λετε?θελω το πιο ρεαλιστικο οχι αρκειντ να τελειωνει 5-4.Εχει παιξει κανεις το νεο στρητ φαιτερ?Τα γραφικα του ειναι οπως παλια η τα εχουν αλλαξει?
Bikerboy
Κανενα παιχνιδι τρομου καλο ξερετε?
j-kidd13
QUOTE(Bikerboy @ May 21 2009, 21:19 ) *
Κανενα παιχνιδι τρομου καλο ξερετε?

Tα αγαπημενα μου.....Ολη η σειρα απο resident evil και silent hill...
Bikerboy
Τα εχω τερματισει... smiley.gif
sihainas
Το dead space έπαιξα τελευταία εγώ και μ'άρεσε...μην το παίξεις όμως στο easy γιατί είναι πολύ εύκολο... υπήρχαν στιγμές που πεταγόμουν από την καρέκλα μου...φοβερή ατμόσφαιρα και τα ηχητικά πρόσθεταν πολύ στην ατμόσφαιρα... (καλά στα γραφικά δεν χρειάζεται να αναφερθώ...αν έχεις το σύστημα να το σηκώσει βέβαια)
big_sofo7
http://bellou25.mybrute.com

Καντε Join εδω... Το απολυτο παιχνιδακι..!!
giannis23
QUOTE(big_sofo7 @ May 27 2009, 14:09 ) *
http://bellou25.mybrute.com

Καντε Join εδω... Το απολυτο παιχνιδακι..!!


Εκανα και έχασα στην πρώτη μάχη.
big_sofo7
Στην πρωτη μαχη εχασες γιατι επαιξες με εμενα, οπου τωρα ειμαι πιο δυνατος.. Συνεχισε να παιζεις, και θα ανεβαινει το επιπεδο σου, και θα γινεσαι διαρκως καλυτερος...!!
BIG ALEX
Εμένα είναι το ΝΒΑ street Homecourt επειδή περιέχει τρελά κόλπα με αστέρες του NBA
Μαρουσιωτης
εχει πλακα,ειναι με μαχες
βασικα δειτε το
http://arkas15.mybrute.com
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(Μαρουσιωτης @ Jun 19 2009, 01:04 ) *
εχει πλακα,ειναι με μαχες
βασικα δειτε το
http://arkas15.mybrute.com


όντως πλάκα έχει...πολύ καλο είναι.... tongue.gif
SlobodaN
Στο Sport-Scene.net ανέβηκε το Pes 2010. Για να δούμε τι λέει φέτος, γιατι ακούω πολύ εξαιρετικές εντυπώσεις σε σχέση με πέρσι.
morrison
QUOTE(SlobodaN @ Oct 21 2009, 14:35 ) *
Στο Sport-Scene.net ανέβηκε το Pes 2010. Για να δούμε τι λέει φέτος, γιατι ακούω πολύ εξαιρετικές εντυπώσεις σε σχέση με πέρσι.

Eιμαι στο 83% απο αλλο server παντως...Για να δουμε... rolleyes.gif
SlobodaN
QUOTE(john morisson @ Oct 21 2009, 14:45 ) *
Eιμαι στο 83% απο αλλο server παντως...Για να δουμε... rolleyes.gif



Eγώ είμαι στο 61% δυστυχώς πάει σαν χελώνα το torrent shot.gif 68.gif , το κατεβάζω απο χτες, σήμερα με τίποτα να το έχω έτοιμο, αν πάντως με προλάβεις μέχρι άυριο και έχεις εντυπώσεις ρίξε τις.
SlobodaN
Key Gen for Pes 2010?

Help
dizzy_fingers
Όχι δημόσια, με πμ. mad.gif

Είμαστε ελαστικοί τόσο καιρό με τα torrent και τα crack αλλά δε θα ζητάτε έτσι ξεδιάντροπα και δημόσια για να σας δώσουν πειρατικό υλικό.
morrison
QUOTE(SlobodaN @ Oct 22 2009, 17:41 ) *
Eγώ είμαι στο 61% δυστυχώς πάει σαν χελώνα το torrent shot.gif 68.gif , το κατεβάζω απο χτες, σήμερα με τίποτα να το έχω έτοιμο, αν πάντως με προλάβεις μέχρι άυριο και έχεις εντυπώσεις ρίξε τις.

To εχω εγκαταστησει απο την Τεταρτη...Αν και δεν προλαβα να παιξω αρκετα,ειναι σιγουρα βελτιωμενο τοσο στον τομεα των γραφικων οσο και στον τομεα του (ρεαλιστικοτερου) gameplay...Στο θεμα με τις αδειες για real names και official ομαδες μια απο τα ιδια,οταν βγει καποιο ολοκληρωμενο patch θα ασχοληθω περισσοτερο με το παιχνιδι...Ενδιαφερουσες αλαγες δειχνει να εχει και το γενικοτερο στησιμο του Master League...
SlobodaN
QUOTE(john morisson @ Oct 23 2009, 20:04 ) *
To εχω εγκαταστησει απο την Τεταρτη...Αν και δεν προλαβα να παιξω αρκετα,ειναι σιγουρα βελτιωμενο τοσο στον τομεα των γραφικων οσο και στον τομεα του (ρεαλιστικοτερου) gameplay...Στο θεμα με τις αδειες για real names και official ομαδες μια απο τα ιδια,οταν βγει καποιο ολοκληρωμενο patch θα ασχοληθω περισσοτερο με το παιχνιδι...Ενδιαφερουσες αλαγες δειχνει να εχει και το γενικοτερο στησιμο του Master League...



Για κάνε κι ένα ψάξιμο για τον Μαρέσκα επι την ευκαιρία.. blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.