Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΙ ΕΧΕΙ Η TV TΩΡΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pierce
σημερα σημερα biggrin.gif
leelo15
Today 3.30 et-1

edit: με προλαβε ο pierce..
McRae
Εκοψαν το brainiac sad.gif ..Τι γκαντεμια και αυτη οτι μου αρεσει στην ελληνικη τηλεοραση να το κοβουν προτου δω πανω απο 10 επεισοδια....Fear Factor,Jackass,Brainiac...Μονο το καστρο του τακεσι εμεινε..
Air Kef
Το ΘΕΙΚΟ "Καστρο του Τακεσι" δν θα κοπει ποτε.



Πληροφοριακα,μπορεις να δεις τα παντα στο youtube.


Εχω δει αρκετα του Τακεσι,οπως και παρα πολλα αλλα ΑΠΙΘΑΝΑ Ιαπωνικα σοου παρομοια με τον Τακεσι,οπως και διαφορα επεισοδια του "Top Gear". smile.gif
McRae
Ναι κατι εχει παρει το αυτι μου για το σαιτ που αναφερεις tongue.gif

Απο brainiac εχει σχετικα λιγα βιντεο ενω η μεταγλωτιση που εκαναν οι του σκαι ηταν τρομερη,τολμω να πω οτι ακουγεται καλυτερα και απο το αυθεντικο...

Για το καστρο του τακεσι ειχα παθει ενα μικρο σοκ οταν ψαχνοντας στο ιντερνετ ανακαλυψα οτι ειχε γυριστει πολυ παλια σχεδον 20 χρονια πριν..Δεν το ειχα καταλαβει αν και θα επρεπε αφου οι δοκιμασιες ειναι αρκετα "ντεμοντε" για ιαπωνικο σοου χωρις πολλα εφε κλπ
Air Kef
QUOTE
ειχε γυριστει πολυ παλια σχεδον 20 χρονια πριν



IT WHAT????
McRae
oh yes..Κανε μια μινι ερευνα σε wikipedia η imdb.com να το διαπιστωσεις..επισης τα καθημερινα επεισοδια ειναι κατι σαν χαιλαιτ απο καθε σοου,τα πραγματικα κρατουσαν καπου 2 ωρες!
Air Kef
WTF???


Το σοου γυριστηκε απο το 1986 εως το 1989!!!!

Αν ειναι δυνατον!!!!!!Επεσα απο τα συννεφα.
Μα γιατι δν γυριζεται ακομα;;

Γιατι στην Ελλαδα ας πουμε αγοραζουν ολες τις βλακειες και περνουν χρονο κατι απιστευτες βλακειες και δν κανουν κατι σαν αυτο;;;

Ποιος δν θα παει;;;;

Κριμα,κριμα..Νιωθω σαν 8χρονο που του λενε οτι η Βουγιουκλακη εχει πεθανει και πως η Χ ταινια γυριστηκε πριν 30 χρονια. sad-smiley-009.gif
jois21
Γιατι η Τζαπαν ειναι παντα μπροστα Κεφ. smile.gif
dizzy_fingers
Καλά ρε Γιάννη, τα ρούχα με τις βάτες και τα μαλλιά αφάνα δε σου είχαν προξενήσει την περιέργεια?

Ή θεωρείς ότι είμαστε τόσο κακόγουστοι στο Τζαπάν? tongue.gif
Flash
Hai, anata wa!

tongue.gif tongue.gif tongue.gif

(νομίζω...)
dizzy_fingers
Anata wa εγκάθετος, κακοπροαίρετος, κακεντρεχής και δε μετράει η anata no γνώμη tongue.gif.
Air Kef
Δεν ξέρω αν υπάρχει μεγαλύτερη μούφα απο τα φετινά s1ngles.

Φανατικός μέχρι και πέρσι,φέτος απλα δν μπορω να τα δω. Σήμερα,ειχαν ερθει 2 φιλες μου σπιτι να φαμε πίτσες και βαλαμε την TV να παίζει οτιδήποτε.Έκατσε στο Μεγκα λόγο Safe Sex,μετά ειχε singles.

Αηδία.

Κρίμα τις 1η καταπληκτικη σεζόν και την περσινή καλή 2η.

Το χιούμορ,τα θέματα γυρω απο φιλία-σεξ-αγάπη και η πολύ καλή μουσική ήταν οι κύριοι λόγοι που το έβλεπα.
Κρίμα.
tsitum
Οποιος δεν εχει δει το crash, το εχει τωρα στον alpha.
Βεβαια τωρα βρισκεται στη μεση περιπου, αλλα αποτελει μια εξοχη σπουδη (που λενε κ οι κριτικοι του κινηματογραφου) στο θεμα του ρατσισμου...

Η αρχικη σκηνη της ταινιας με τα αυτοκινητα σταματημενα μπροστα σε ενα αυτοκινητιστικο ατυχημα μαζι με τη μουσικη της κ το πρωτο μονολογο ειναι απο τις καλυτερες...
spysta
QUOTE(tsitum @ Nov 18 2007, 22:15 ) *
Οποιος δεν εχει δει το crash, το εχει τωρα στον alpha.
Βεβαια τωρα βρισκεται στη μεση περιπου, αλλα αποτελει μια εξοχη σπουδη (που λενε κ οι κριτικοι του κινηματογραφου) στο θεμα του ρατσισμου...

Η αρχικη σκηνη της ταινιας με τα αυτοκινητα σταματημενα μπροστα σε ενα αυτοκινητιστικο ατυχημα μαζι με τη μουσικη της κ το πρωτο μονολογο ειναι απο τις καλυτερες...

το ειδα για 3 φορα!!!!!!! smiley.gif ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ!!!!!! 77.gif 77.gif
τρομερη σκηνη κι αυτη με τον μπατσο και την κοπελα στο αναποδογυρισμενο αυτοκινητο ..καθως κι αυτη με τον κλειδαρα,την κορη του και τον τρελο μαγαζατορα με το πιστολι!!!!
Dominique
Καλη,πολυ καλη ταινια αλλα ολιγον απλουστευμενη.Θα μου πειτε,ποσο μπορουν να αναλυθουν τοσα επιμερους ζητηματα σε 2 ωρες;Οντως η μουσικη αλλα και ο φωτισμος την απογειωνουν
Gravedigger
Βάλτε όλοι Star!!!Έχει Feddy VS Jason!!!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
captain charisma
το ειδα το φρεντι εναντιον τζεισον ειναι η 5 φορα που το βλεπω εχω φαει κολλημα μ αυτη τη ταινια και τη βλεπω καθε φορα που τη βαζει....βεβαια εχω δει και τον εφιαλτη των δρομων με τις λευκες και το παρασκευη και 13 ολες τις ταινιες....
παιζει να βγει και φρεντι εναντιον τζεισον 2
ειδωμεν blink.gif
Gravedigger
QUOTE(big dirk @ Dec 16 2007, 03:34 ) *
το ειδα το φρεντι εναντιον τζεισον ειναι η 5 φορα που το βλεπω εχω φαει κολλημα μ αυτη τη ταινια και τη βλεπω καθε φορα που τη βαζει....βεβαια εχω δει και τον εφιαλτη των δρομων με τις λευκες και το παρασκευη και 13 ολες τις ταινιες....
παιζει να βγει και φρεντι εναντιον τζεισον 2
ειδωμεν blink.gif

Και εγώ την έχω δει πολλές φορές,την έχω και σε DVD αλλά δεν μπορούσα να μην την δω!Μακάρι να βγει και 2...Είμαι μέγας fan τέτοιων ταινιών!
captain charisma
επισης εχω δει ολα τα haloween με τον μαικλ myers,τα σκισοφρενης δολοφονος με το πριονι,τις ταινιες με τον pinheat κυριως το τελευταιο ειναι απο τα αγαπημενα μου γιατι εχουν φαση
Gravedigger
QUOTE(big dirk @ Dec 16 2007, 03:54 ) *
επισης εχω δει ολα τα haloween με τον μαικλ myers,τα σκισοφρενης δολοφονος με το πριονι,τις ταινιες με τον pinheat κυριως το τελευταιο ειναι απο τα αγαπημενα μου γιατι εχουν φαση

Texas chainsaw massacre υπάρχουν 2!Και τα παλιά!Pinheat εννοείς το Hellraiser???Τρελή φάση!
captain charisma
ακριβως αυτο απλα ειχα ξεχασει το ονομα της ταινιας.κορυφη ο τυπος με τα καρφακια στη μουρη του biggrin.gif
kemp
στην ετ 1 εχει βιογραφια του σακιλ τωρα
captain charisma
DAMNNNNN ειδα λιγο αλλα δν προλαβα να το δω ολο..γιατι εκανα εργασια λογω εξεταστικης...μαμω το!!!μηπως παρχει κανα λινκ να το κατεβασω να το δω μιας και εχει ελληνικους υποτιτλους...νομιζω ελεγε για τη χρυση εποχη του στους λεικερς και τη κοντρα με το μπραιαντ......DAMNNNNNNNNNNN
εχασα το σακιλο!!!!!
NBAholic
Με εξαίρεση λίγες σπάνιες φάσεις από το λύκειο δεν έχασες και πολλά πράγματα. Κι ούτως ή άλλως, όπως θα το φανταζόταν κανείς, 60%+ του βιογραφικού του ήταν είτε εξωμπασκετικό (η ανατροφή του, οι εφηβικές περιπέτειες, οι παράπλευρες δραστηριότητες) είτε παραμπασκετικό (το άγουρο ταλέντο του και το potential που είδε ο προπονητής του στο λύκειο, η κόντρα με τον Κόμπι, η σχέση του με το Γουέιντ). Από highlights ΝΒΑ, λίγα πράγματα. Εδώ, τα πρωταθλήματα του 2001 και του 2002 τα πέρασε στο ντούκου με μια φράση. Για τους τελικούς του 2004 και του 2006 ούτε κουβέντα.
Gravedigger
Μετα τον αγώνα όλοι Star!Η ταινία που έχει τα σπάει!
Rondo
Ποια είναι???
Gravedigger
Wrong Turn.Υπάρχει και 2.Πολύ καλή επίσης.
dizzy_fingers
Σε 10' (22:00) βάλτε ΕΤ1.
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

Έχει την εκπομπή του Κούλογλου "Ρεπορταζ χωρίς σύνορα", με συγκεκριμένο θέμα τη γενιά των 700 ευρώ - την αιτία της διακοπής της εκπομπής του από τη διοίκηση της κρατικής τηλεόρασης.

Μην κάνετε καμιά βλακεία και δείτε τον ημιτελικό Eurovision. tongue.gif
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ May 22 2008, 21:53 ) *
Σε 10' (22:00) βάλτε ΕΤ1.
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

Έχει την εκπομπή του Κούλογλου "Ρεπορταζ χωρίς σύνορα", με συγκεκριμένο θέμα τη γενιά των 700 ευρώ - την αιτία της διακοπής της εκπομπής του από τη διοίκηση της κρατικής τηλεόρασης.

Μην κάνετε καμιά βλακεία και δείτε τον ημιτελικό Eurovision. tongue.gif

blink.gif blink.gif 45.gif 45.gif
Ρε εχει Σιγκαλ στον ΑΝΤ1. Τι γιουροβλακειες λες τωρα? Καλα ο Κουλογλου καλος ειναι αλλα οταν λεμε Σιγκαλ, λεμε Σιγκαλ! 77.gif

(δεν ειρωνευομαι(απο τις λιγες φορες tongue.gif ), ο Σιγκαλ ειναι τεραστιος! 7 νταν στο αικιντο εχει και αυτα που δειχνει η TV οτι κανει ειναι understatements. Μπορει να διαλυσει ακομη και τωρα στα 60ντα του 6-7 γεροδεμενους απλους μαυροζωναδες ταυτοχρονα για την πλακα του. cool.gif )
Air Kef
H αιτια δεν ηταν ντοκιμαντερ για τον Πουτιν που ειχε και αναφορες στην γενια των 700 Ευρών;


Ετσι ακουσα,αλλα μπερδευτηκα οταν ειδα διαφημηση για την εν λογω εκπομπη.
tsitum
Βασικα μαλλον περισσοτερο πειραξε το ντοκιμαντερ για την Κινα που διαβασα οτι πρεπει να ειχε πολλα διαπλεκομενα κ με Ελλαδα, παρα το γνωστο για τη γενια των 700ευρω.

Να πω την αμαρτια μου ακουσα μερικα τραγουδια γιουροβιζιον κ ελπιζω ο καλος Θεος να με συγχωρεσει μαζι κ ο Λαζοπουλος με τη Σαμιου.
PanosIlio
Πάντως χθες είχε σε επανάληψη το ντοκιμαντέρ για τη γενιά των 700 ευρώ, άντε να βγάλεις άκρη τώρα... rolleyes.gif

Είναι δυνατόν να τον κόψανε για τη συγκεκριμένη εκπομπή και μετά να την παίζει σε επανάληψη???

Εγώ πιστεύω πως απλά ο πρόεδρος της ΕΡΤ νομίζει πως είναι ένας "μικρός Θεός" και κάνει ότι του γουστάρει χωρίς να υπολογίζει ποιος τον πληρώνει. Βρεγμένη σανίδα θέλουν όλοι, πίσσα και πούπουλα και κρέμασμα στο Σύνταγμα.

Άχρηστοι άνθρωποι, θεωρούν πως προβάλλουν και την Ελλάδα μέσω Eurovision, πανάθεμα τους, ξεφτιλισμένοι καρεκλοκένταυροι είναι όλοι τους.
apkat
Dεν νομιζω οτι ηταν επαναληψη η χθεσινη εκπομπη..Αν και δεν ειμαι και σιγουρος.Παντως μετα την απολυση του η ΕΡΤ δεσμευτηκε οτι τις εκπομπες που εχει κανει ηδη και δεν εχουν προβληθει θα προβληθουν.Γενικα χθες στην Λιφο ειχε και μια συνεντευξη του Κουλογλου και τα λεει εξω απο τα δοντια..Οσο εχετε προσβαση διαβαστε την..
nikolas12
Eurovision σημερα και τωρα τραγουδα η Αλβανια.Παμε Ελλαδαρα!!!!!!!!!!!Κατω η Ρωσια,η Αρμενια,η Ουκρανια 68.gif 68.gif 68.gif !Ολοι με Καλομοιρα!!!
nikolas12
Βγαινει το Καλομοιρακι σε λιγο βαλτε ολοι ΝΕΤ!!!
nikolas12
Δευτεροι ως τωρα περιπου 9 βαθμους πριν τη Ρωσια!!!Μπορουμε και εχουμε ελπιδες!!!Μολις τελειωσει η ψηφοφορια ποσταρω τα αποτελεσματα!!!
giannis_
Συγνωμη ο ρωσος ειναι αυτος ο λιγο καγκουρας?
apkat
Ναι καντο γιατι η αγωνια εχει χτυπησει κοκκινο..


(απορω και πως ποσταρω τετοιες δυσκολες ωρες..)
sihainas
Go Russia... w00t.gif w00t.gif
NBAer
QUOTE(hip-hop @ May 25 2008, 00:43 ) *
Δευτεροι ως τωρα περιπου 9 βαθμους πριν τη Ρωσια!!!Μπορουμε και εχουμε ελπιδες!!!Μολις τελειωσει η ψηφοφορια ποσταρω τα αποτελεσματα!!!

Ποσταρε, ποσταρε!!!! Μονο μην κουνησεις το σταθερο!!!! biggrin.gif
Μπορουμε!!! Εχουμε ελπιδες!!!! Παμε ειναι μεγαλη στιγμη για την ανθρωποτητα και τον Ελληνισμο!!!! 69.gif

Καλα σοβαρα τωρα πως βλεπεις αυτο το πραγμα που λεγεται eurovision?
apkat
QUOTE(NBAer @ May 25 2008, 01:02 ) *
Ποσταρε, ποσταρε!!!! Μονο μην κουνησεις το σταθερο!!!! biggrin.gif
Μπορουμε!!! Εχουμε ελπιδες!!!! Παμε ειναι μεγαλη στιγμη για την ανθρωποτητα και τον Ελληνισμο!!!! 69.gif

Καλα σοβαρα τωρα πως βλεπεις αυτο το πραγμα που λεγεται eurovision?


Καλα τωρα σοβαρα δεν τον πιστευεις;;; blink.gif blink.gif

Το γεγονος οτι εχει γεννηθει το '95 μηπως σε βοηθαει;; tongue.gif
nikolas12
Το πηρε ο χαζοαλληθωρος Ρωσος 68.gif 68.gif .Τελειως χαζογκει ο ανθρωπος και βλακας.Δεν πειραζει.Αντε και του χρονου!Συγγνωμη για τις βρισιες αλλααααααα
morfi
...αλλά μπαν. wink.gif
Gravedigger
Κέρδισε η Ρωσία? blink.gif Έτσι εξηγείται η φαγούρα που είχα...
captain charisma
o ρωσος ειχε κατεβει και στην αθηνα το 2006 και ειχε πολυ γαματο κομματι και τοτε,αλλα το χασε επειδη ειχαν παρει μερος και οι lordi που το πηραν λογω εμφανησεις..και οχι τραγουδιου....το καλομοιρακι μια χαρα τα πηγε..
NBAer
QUOTE(apkat @ May 25 2008, 01:05 ) *
Καλα τωρα σοβαρα δεν τον πιστευεις;;; blink.gif blink.gif

Το γεγονος οτι εχει γεννηθει το '95 μηπως σε βοηθαει;; tongue.gif

Ωχ! blink.gif Τωρα καταλαβα τι εγινε.

Ο κανονισμος ειναι σαφης:
1. Απαγορεύεται η εγγραφή στο φόρουμ από χρήστες οι οποίοι δεν έχουν συμπληρώσει το 16ο έτος της ηλικίας τους. Αν τυχόν, κάποιο μέλος είναι μικρότερο από 16 ετών και αποκρύψει επίτηδες την ηλικία του, ο ιδιοκτήτης και οι διαχειριστές του φόρουμ δεν έχουν καμία ευθύνη για οτιδήποτε μπορεί να συμβεί σε αυτό.

Μαλλον ο δυσμοιρος hip-hop απεκρυψε την ηλικια του και οι βαναυσοι και ξεδιαντροποι ιδιοκτητες και διαχειριστες του εκαναν τα γνωστα. Ειναι γνωστες οι τακτικες που ακολουθουν για οσους τολμησουν να παραβουν τον κανονισμο. Του εδωσαν το χαπι!!!! ohmy.gif ohmy.gif sad.gif sad.gif

Μην στενοχωριεσαι hip-hop, η επηρεια του κραταει χρονια αλλα εγω μπορω να σου δωσω το αντιδοτο..... 69.gif
Θα απελευθερωθεις επιτελους! Δεν θα εισαι αναγκασμενος να βλεπεις eurovision κι ολα αυτα τα χαζα. 69.gif
captain charisma
τωρα οι ρωσοι μενει να κερδισουν και το ευρο για να κανουν το ντρεμπλ σε μπασκετ μπαλα γιουροβιζιον οπως και μεις το 2004,2005 69.gif 69.gif
giannis_
QUOTE(big dirk @ May 25 2008, 01:22 ) *
τωρα οι ρωσοι μενει να κερδισουν και το ευρο για να κανουν το ντρεμπλ σε μπασκετ μπαλα γιουροβιζιον οπως και μεις το 2004,2005 69.gif 69.gif

το μπασκετ το πηρανε η μπαλα τους εμεινε ακομα!Απλα εμεις το καναμε με διαφορετικη σειρα
ρε κοιτα κατι συμπτωσεις.....εχει γουστο να παρουν το euro icon_drunk.gif icon_drunk.gif
NBAholic
Τι κάνει η Μ.Βρετανία και η Γερμανία; Έχουν ελπίδες; Πόνταρα από 100 ευρώ πάνω τους!

Σοβαρά όμως, ας σταματήσει αυτό το κοτσάρισμα της Βύζιον ανάμεσα στα μεγάλα αθλητικά γεγονότα και διακρίσεις, παγίδα στην οποία έχω δει ακόμη και μπασκετμπολίστα της εθνικής μας να πέφτει (Κακιούζης, νομίζω).
Btw, είναι εντελώς ταιριαστή εδώ και πολλά χρόνια η ονομασία Eurovision, κι ας υποτίθεται ότι είναι μουσικός, άρα πρωτίστως ηχητικός, διαγωνισμός.

Επίσης, είναι απίστευτο το πόσο πολλούς ιδεολογικούς αντιπάλους έχει, ωστόσο αποτελεί πάντα είτε το πρώτο είτε από τα 5 πρώτα τηλεοπτικά γεγονότα κάθε χρονιάς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.