Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ισπανία - Ελλάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
duncan21
traveller
a la και Νινο Ρότα ο sixama23, το ριξε στην κουλτούρα , γι αυτό εξαφανίστηκε tongue.gif
nikefalin
φιλε καλοσώρισες στο φόρουμ , αλλά χαρακτηρισμοί και "φτου και φτου" δεν μένουν σε αυτό το φόρουμ. Υπάρχουν δεκάδες αλλοι χώροι για να ...εκφραστείς με αυτόν τον τρόπο. το πόστ αποσύρεται , μπορείς να το ξαναγράψεις πιο ήρεμα έχωντας διαβάσει τον κανονισμο λειτουργίας που με την εγγραφή σου αποδέχτηκες

Germany96
QUOTE(vonzuchter @ Sep 5 2010, 23:32 ) *
συγνωμη αλλα δε βριζεις το φιλαφλο ετσι. δεν ειναι συμπεριφορα αθλητη αυτη. και που ηξερε αυτος ποιοι ηταν αυτοι που του μιλουσαν? και δε τον εβρισε κανεις. απλα του ειπαν οτι παιζει χαλια και ειναι ολο λογια και απο μπασκετ τιποτα. εκει τα πηρε...

Τριγυρω του καιγοταν η Σμυρνη με το Κορδελιο απο ορδες Ουνων, προφανως σε αυτους απευθυνονταν οι χαρακτηρισμοι. Πιστευεις οτι σε οποιαδηποτε αλλη χρονικη συγκυρια αν καποιος του ελεγε οτι δεν παιζει καλα, η απαντηση του θα ηταν οτι ειναι κωλοπαιδο και με αυτα που λεει καταστρεφει τον ΟΣΦΠ;
QUOTE(vonzuchter @ Sep 5 2010, 23:32 ) *
...οσο για τα επεισοδια και για το καημο του μπουρουση για τους παικτες του παο ,οταν επαισαν τα πρωτα αντικειμενα οταν βγηκε για ζεσταμα ο παο οι δικοι μας που υποτιθεται ειναι συναδελφοι ουτε καν κοιτουσαν. ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ το ζεσταμα αταραχοι. Ο δε μπεβερλι με το τσιλντρες καναν κατι αμερικλανιες και χαι φαιβ και τετοια σα να μη συνεβαινε τιποτα. ο παπαλουκας που συνηθως επεμβαινει βαραγε σουτακια. τοσα πολλα αντικειμενα δεν εχω ξαναδει στη ζωη απο τα μεσα δεκαετιας 90 που παω γηπεδο. ειχαν μαζευτει οι παικτες του παο στο κεντρο του γηπεδου παγωμενοι απο το φοβο. δεν εκαναν καν προσπαθεια να πανε στη φυσουνα. Ποιος λοιπον δυναμιτιζει την ατμοσφαιρα? αντι να βουτηξουν να βοηθησουν τους συναδελφους τους κανανε λεη απ. μαλλν ειχαν στραβωσει και αυτοι απο τη σφαγη στο οακα...

Κι εγω το παρατηρησα αυτο και μου εκανε την χειροτερη εντυπωση, αν κι ακομα το καφρομετρο δεν ειχε βαρεσει κοκκινο οπως συνεβει μετα απο λιγες ωρες. Παντως εστω κι αν πιστευαν οι παικτες του ΟΣΦΠ οτι δεν θα ξεφευγαν τα πραγματα οπως ξεφυγαν κι ειχαν απλα να κανουν με το παραδοσιακο τελευταιο ματς της σεζον στο ΣΕΦ με οτι αυτο εχει να καταντησει να συνεπαγεται, η αντιδραση τους και παλι ηταν απαραδεκτη.
rankin
QUOTE(vonzuchter @ Sep 5 2010, 21:22 ) *
Λοιπον για το μπουρουση...
Η συμπεριφορα του εχει αλλαξει πολυ. θυμαμαι οταν ειχε πρωτοερθει στον ολυμπιακο ηταν ταπεινο παιδι.
θυμαμαι σε ενα ματς στο ποδοσφαιρο του ολυμπιακου στο καραισκακη ειχε ερθει και οποιος τον πλησιαζε ηταν ευγενικος εβγαζε φωτογραφιες αγκαλιες με τα πιτσιρικια.
Στα αισχη του σεφ στον 4ο τελικο φετος η συμπεριφορα του ηταν απαραδεκτη. πλησιασαμε καποια ατομα να μιλησουμε στους παικτες και καποιοι πικραμενοι οπαδοι του εκαναν παραπονα για την αποδοση της ομαδας και εβριζε το κοσμο. αλητες κωλοπαιδα κτλπ και πιο ασχημες βρισιες. ελεγε οτι καταστρεψαμε τον ολυμπιακο κτλπ. ηταν χυδαιοτατος.
δε ξερω τι τον αλλαξε. μετα το φαηναλ φορ στο βερολινο παλι ειχαμε παει μερικα παιδια να του μιλησουμε και ηταν ηρεμος και ευγενικος παρα το οτι καποιοι του μιλησαν μαλλον ασχημα. Κατι συμβαινει με μπουρουση. τον αλλαξαν τα φραγκα? το σταριλικι?
η δοξα? οι αποτυχιες με τον ολυμπιακο? δε ξερω. με τετοια συμπεριφορα δε θα προκοψει.


Και έλεγε ψέματα ο Μπουρούσης ότι οι οπαδοί του Ολυμπιακού κατέστρεψαν την ομάδα;
Και τι δουλειά έχουν οι οπαδοί της ομάδας να σουλατσάρουν στον αγωνιστικό χώρο και να πιάνουν κουβέντα με τους παίχτες;

Για τον Μπουρούση έχω πολλά συν και πολλά πλην.
Στα συν ότι είναι παλικάρι. Έπαιξε στο παγκόσμιο με σπασμένο καρπό. Έχει παίξει με πυρετό. Έχει παίξει με σπασμένη μύτη. Με τραυματισμένο πόδι.. Είναι σχεδόν πάντα τραυματίας, αλλά πάντα το παλεύει και παίζει

Στα πλην ότι είναι αγωνιστικά απείθαρχος στα όρια του ασόβαρου. Με τον Γιόνας που ήταν τα λουριά χαλαρά έκανε ότι κατέβαζε η κεφάλα του. Με τον Γιαννάκη σφαζόντουσαν για να μην βαράει τρίποντα. Με τον Ντούντα θα γίνουν τα ίδια (να είστε σίγουροι)

Όμως, δε μπορώ να συμπεριλάβω στα πλην του το ότι δεν κάθεται να απολογηθεί σε μια αντιπροσωπεία οπαδών(αλήθεια ποιος την όρισε; ) που μπουκάρει στον αγωνιστικό χώρο, ή περιμένει στα αεροδρόμια για να κράξει ή πετάει μπουκάλια και σπάει καρέκλες

Ο Μπουρούσης (και ο κάθε παίχτης) κάνει αυτό που μπορεί. Σε όποιον φίλαθλο του Ολυμπιακού (ή της εθνικής) δεν αρέσει αυτό, ας αλλάξει κανάλι ή ας ασχοληθεί με άλλο σπορ.
vastravoud
Συμφωνώ με τα παραπάνω!

Σιγά μην κάθεται να απολογείται ο Μπουρούσης στο κάθε μαστουρωμένο
vonzuchter
QUOTE(vastravoud @ Sep 6 2010, 12:24 ) *
Συμφωνώ με τα παραπάνω!

Σιγά μην κάθεται να απολογείται ο Μπουρούσης στο κάθε μαστουρωμένο


το επειδοδιο εγινε στη διαρκεια της διακοπης που περιμεναν να αδειασει το γηπεδο. κανενας μαστουρωμενος δε του μιλησε. 5-10 ατομα ημασταν και αυτοι που μιλησαν ηταν ηρεμοι και ευγενικοι. ακομα και να ηταν αληταρεια ομως δεν εχει το δικαιωμα σαν αθλητης να βριζεις χυδαια αυτον που σου δινει το ψωμι σου.
του δινω ελαφρυντικο οτι ειχε νευρα απο την ηττα που ερχονταν και απο τα αισχη που ηταν αλλα απλα δε μπορω να φανταστω
τον Διαμαντιδη να κανει κατι αντιστοιχο


QUOTE(Germany96 @ Sep 6 2010, 07:44 ) *
Κι εγω το παρατηρησα αυτο και μου εκανε την χειροτερη εντυπωση, αν κι ακομα το καφρομετρο δεν ειχε βαρεσει κοκκινο οπως συνεβει μετα απο λιγες ωρες. Παντως εστω κι αν πιστευαν οι παικτες του ΟΣΦΠ οτι δεν θα ξεφευγαν τα πραγματα οπως ξεφυγαν κι ειχαν απλα να κανουν με το παραδοσιακο τελευταιο ματς της σεζον στο ΣΕΦ με οτι αυτο εχει να καταντησει να συνεπαγεται, η αντιδραση τους και παλι ηταν απαραδεκτη.


ηταν οπλυ ασχημη εικονα. δυστυχως και ο ελληνας παικτης δεν εχει μεινει ανεπηρεαστος απο ολο αυτο το καφριλικι. φανηκε αυτο αλλωστε και στα επεισοδια με τους σερβους. τεσπα
Με αφορμη την αποπομπη Καζλαουσκας και τη αποσυρση του Μητσαρα Τσαρτσαρη και Παπαλουκα ας γινει μια νεα αρχη στην εθνικη. και που θα παει? σε 1-2 αντε 3 γενιες θα γινουμε και εμεις ανθρωποι
rankin
QUOTE(vonzuchter @ Sep 6 2010, 12:38 ) *
το επειδοδιο εγινε στη διαρκεια της διακοπης που περιμεναν να αδειασει το γηπεδο. κανενας μαστουρωμενος δε του μιλησε. 5-10 ατομα ημασταν και αυτοι που μιλησαν ηταν ηρεμοι και ευγενικοι. ακομα και να ηταν αληταρεια ομως δεν εχει το δικαιωμα σαν αθλητης να βριζεις χυδαια αυτον που σου δινει το ψωμι σου.
του δινω ελαφρυντικο οτι ειχε νευρα απο την ηττα που ερχονταν και απο τα αισχη που ηταν αλλα απλα δε μπορω να φανταστω
τον Διαμαντιδη να κανει κατι αντιστοιχο

Πάντως όπως (λανθασμένα) δεν μπορείς εσύ να φανταστείς τον Διαμαντίδη να κάνει το ίδιο
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι νόημα έχει να πας να ζητήσεις το λόγο από έναν παίχτη ή να πιάσεις κουβέντα μαζί του.
Να πας και να τον εμψυχώσεις, το καταλαβαίνω
Οτιδήποτε άλλο ξεφεύγει από την σφαίρα της δικής μου λογικής

πάντως νομίζω πως οποιοσδήποτε αθλητής στη θέση του, αν δεν ήταν κότα, θα είχε κάνει το ίδιο
apkat
Mα ξαναγραφω οτι και ο Παπαλουκας τσακωθηκε εκεινο το βραδυ με αλλους "αγανακτησμενους"..Γενικα για μενα αυτη η αντιδραση του Παπαλουκα και του Μπουρουση ηταν η πιο δικαιολογημενη..Θα τους παρεξηγουσα και λιγο αν δεν αντιδρουσαν ετσι..

Α οσο για το ποιος του δινει το ψωμι του φιλε μου σιγουρα δεν του το δινεις εσυ και εγω..Και ας σταματησουμε πια αυτην την καραμελα..Ο Αγγελοπουλος τον πληρωνει και αν δεν ηταν ο Αγγελοπουλος θα ηταν ο Γιαννακοπουλος η ο Λαπορτα η ο Μινουτσι η δεν ξερω εγω ποιος αλλος..Σιγουρα παντως κανενας φιλαθλος..Οσο μεταφορικα και αν το χρησιμοποιεις εμενα προσωπικα με ενοχλει..Γιατι το χρησιμοποιεις σαν να θες να τονισεις οτι ο Μπουρουσης σου οφειλει αιωνιο σεβασμο επειδη εισαι οπαδος..Η αληθεια ειναι οτι δεν σου οφειλει απολυτως τιποτα ομως..

Τελος αυτα τα 5-10 ατομα οτι και να ηταν δεν ειχαν κανενα δικαιωμα να μπουν μεσα στο γηπεδο..Στις κερκιδες ηταν η θεση τους και αυτη η κινηση που εκαναν(δηλαδη να μπουν στο γηπεδο) ηταν αρκετη για να εκνευρισει και τους υπολοιπους φιλαθλους και φυσικα τους παικτες..Αμα θες να κανεις παραπονα σε καποιον παικτη πας μετα εξω απο τα αποδυτηρια στο παρκινγκ που φευγουν και τους τα λες..Δεν πας μεσα στο γηπεδο να παραπονεθεις..
saou
Ρε μάγκες, το πρόβλημα του Μπουρούση είναι πρόβλημα συμπεριφοράς και δευτερευόντως αγωνιστικής στασιμότητας (και το δεύτερο ελέγχεται καθώς προέρχεται από μια πολύ καλή σεζόν -την προπέρσινη- και μια μέτρια -την περσινή- άρα το δείγμα είναι ακόμα μικρό). Τα τουρνούα της Εθνικής δεν τα συμπεριλαμβάνω καθώς θεωρώ αντιπροσωπευτικότερο δείγμα μια σεζόν 7-8 μηνών με τη μάξιμουμ δυνατή πίεση, παρά διοργανώσεις των 15 ημερών με μια ομάδα που και λόγω ελλείψεων έμοιαζε λιγάκι με ρεμπέτ ασκέρ.

Από κει και μετά σε λίγο θα κατηγορηθεί και για το πρόβλημα της βίας στην Ελλάδα και για το γεγονός ότι δεν γεμίζουν τα γήπεδα. Έλεος δηλαδή.

rchos
η επιθεση που γινεται στον μπουρουση απο ολων τον κοσμο ειναι απιστευτη.

ο μπουρου καταφερε να ενωσει παναθηναικους και ολυμπιακους.
ολοι τον βριζουν.
φυσικα οπως κλασικα στην ελλαδα γινεται καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.μια καθολα φυσιολογικη αντιδραση σε λαθος ενος νεοτερου και απειρου συμπαιχτη του εγινε ξαφνικα θανασιμο αμαρτημα.


μονο για την οικονομικη κριση στην ελλαδα δεν τον εχουμε πει υπευθυνο!
PanosIlio
QUOTE(rchos @ Sep 6 2010, 14:43 ) *
μονο για την οικονομικη κριση στην ελλαδα δεν τον εχουμε πει υπευθυνο!


Άμα ψήφισε ΠΑΣΟΚ φταίει και για αυτό. rolleyes.gif

il postino
ο μπουρουσης πρεπει να μεινει στο απυροβλητο για τις αθλιες εμφανισεις του στο μουντο. επαιζει με ενα χερι αλλα ειτε επειδη ειναι παλικαρι ειτε επειδη πιεστηκε ειτε και τα 2 μαζι μπηκε στο παρκε και εκανε/προσφερε αυτα που μπορουσε εκεινη τη στιγμη. εννοειται οτι και εγω εκνευριστηκα , μπορει και να μου ξεφυγε και εμενα καποιο αδικο ποστ αλλα η αληθεια ειναι οτι επαιζε τραυματισμενος!

απο κει και περα, ο μπουρουσης εχει αρχισει και ξεφευγει σε επιπεδο συμπεριφορας και δυστυχως αυτο επηρρεαζει την αποδοση του! αυτο σε συνδιασμο με το οτι η τελευταια χρονια του ηταν προβληματικη (επαιξαν ρολο βεβαια και οι τραυματισμοι) πρεπει να χτυπησουν στο μυαλο του το καμπανακι πριν να ειναι αργα!

ο μπουρουσης εμενα μου αρεσει. ειναι ευθυς , δε φοβαται να πει αυτο που εχει στο μυαλο του (10 μερες!!) , ειναι τσαμπουκας και αλητακος στο παρκε και αγωνιστικα εφθασε σε υψηλο επιπεδο προπερσι δουλευοντας ατελειωτα. βεβαια οταν κραζει τους συμπαικτες του οταν δε του μοιραζουν τη μπαλα , οταν φωναζει συνεχεια αδιαλλειπτα σε διαιτητες , οταν γενικα ειναι δυστροπος σε πολλες φασεις τοτε υπαρχει μεγαλο θεμα και θα πρεπει να το κοιταξει! ο μπουρουσης δε χρειαζεται νταντα , ειτε αυτη λεγεται αγγελοπουλος (ποιος μου λεει εμενα οτι δεν ειχε πλατες ο παικτης τη διοικηση στην κοντρα με τον γιαννακη), ειτε λεγεται καζλαουσκας (που δεχθηκε 'αναγκαστικα" ολα τα περιεργα του μπουρουση στο μουντο-και πώς να μη τα δεχτει αφου ο παικτης επαιζε μισος). θα τον βρει το δρομο του ο μπουρουσης γιατι αξιζει και οποιος δεν αξιζει δε μπορει να φθασει ουτε μεχρι τη μεση (και αυτος την εχει ξεπερασει προ πολλου).

υ.γ μου πε δημοσιογραφος που καλυπτει το ρεπορταζ του οσφπ οτι το καταγμα στο χερι του προηλθε απο χτυπημα , απο τα νευρα του , στη μπασκετα επειδη δεν πηρε τη μπαλα σε μια επιθεση ενος προπονητικου διπλου!! αληθεια , ψεμματα , ετσι μου ειπε! αν οντως ειναι αληθεια , ο μπουρουσης πρεπει να τα βρει με τον εαυτο του πριν να ειναι αργα!! ο ιβκοβιτς βεβαια θα βοηθησει σε αυτο!!

apkat
QUOTE(il postino @ Sep 6 2010, 12:50 ) *
υ.γ μου πε δημοσιογραφος που καλυπτει το ρεπορταζ του οσφπ οτι το καταγμα στο χερι του προηλθε απο χτυπημα , απο τα νευρα του , στη μπασκετα επειδη δεν πηρε τη μπαλα σε μια επιθεση ενος προπονητικου διπλου!! αληθεια , ψεμματα , ετσι μου ειπε! αν οντως ειναι αληθεια , ο μπουρουσης πρεπει να τα βρει με τον εαυτο του πριν να ειναι αργα!! ο ιβκοβιτς βεβαια θα βοηθησει σε αυτο!!


Χαχα...Μακαρι να ισχυει..Θεος Μπουρουσης..
KingCrimson
O Mπουρουσης πανω απο ολα χρειαζεται ψυχραιμια, ολοι θελουν να διακριθουν αλλα δεν αρχιζουν και πλακωνονται με ολο το κοσμο, οταν κατι παει στραβα.
Τωρα πανω σε αυτο που ειπε καποιος πριν, οτι ταϊζει το Μπουρουση επειδη ως οπαδος παει στα ματς του Ολυμπιακου και εγω πραγματικα δε μπορω να βρω τη συνδεση των δυο. Βεβαια η στοχοποιηση καποιου παικτη ως υπευθυνου για μια ηττα και γενικα για τη κακη πορεια μιας ομαδας ειναι συχνο φαινομενο, που ομως υπαρχουν και καποια ορια, τα οποια μας διαχωριζουν ως πολιτισμενη κοινωνια απο τη ζουγκλα των καφρων, που θεωρουν καθε τι μεσα στην ομαδα τους, δικο τους.
Pierce
QUOTE (nikefalin @ Sep 6 2010, 01:59 ) *
φιλε καλοσώρισες στο φόρουμ , αλλά χαρακτηρισμοί και "φτου και φτου" δεν μένουν σε αυτό το φόρουμ. Υπάρχουν δεκάδες αλλοι χώροι για να ...εκφραστείς με αυτόν τον τρόπο. το πόστ αποσύρεται , μπορείς να το ξαναγράψεις πιο ήρεμα έχωντας διαβάσει τον κανονισμο λειτουργίας που με την εγγραφή σου αποδέχτηκες

Φιλτατε giannisST , σου εγινε ηδη μια παρατηρηση για το ΙΔΙΟ ποστ που ειχες κανει , και ειχε διαγραφει. Τετοιοι χαρακτηρισμοι για παιχτες που φορανε το εθνοσημο ΔΕΝ εχουν θεση εδω. 1 day off
Johnaros
Και με ξύλινο πόδι να έπαιζε ο Μπουρούσης, δεν δικαιολογείται να παίρνει 7 και 8 τρίποντα σε κάθε αγώνα.
Αν δεν μπορεί να παίζει ξύλο στο ζωγραφιστό, ας κάθεται στην γενικότερη περιοχή, για να μην χαλάει η λειτουργία της ομάδα.
Δεν μπορώ να τον δικαιολογήσω λόγω του τραυματισμού.
ramunas siska
Τέλος και ο Τσαρτσαρής από την Εθνική. Ισχύει οτι είναι πολυ κοντά ο Μίσσας;
Leon_cp3
Μακάρι να είναι κοντά ο Μίσσας,δουλευεί πολύ καλά με τους μικρούς,μπορεί να χτίσει ξανά την ομάδα.
il postino
τι ειναι η εθνικη ρε παιδια για να βαλουν τον μισσα? νεοφωτιστη ομαδα στην Α1?

Leon_cp3
QUOTE(il postino @ Sep 6 2010, 17:57 ) *
τι ειναι η εθνικη ρε παιδια για να βαλουν τον μισσα? νεοφωτιστη ομαδα στην Α1?


Με τόσο που έχουν δουλέψει οι ομαδάρες μας τα νέα παιδιά που θα την απαρτίζουν -από ελάχιστα ως καθόλου δηλαδή- σα νεοφώτιστη θα πρέπει να λογίζεται.Ας ξεχάσουμε τα μετάλλια για λίγα χρόνια,προέχουν άλλα.
Εκτός αν θέλουμε να δούμε τον Παππά στην εθνική κατευθείαν στα 26 και να περιμένουμε και πράγματα...
Marciulionis
Μετά τη Βασιλειάδα ξεκίνησε βλέπω η Μπουρουσιάδα... Η διαφορά μας με τους Ισπανούς που έκρινε το παιχνίδι είναι μία και δυστυχώς δεν βλέπω πως θα μπορούσε να αλλάξει. Όταν έκαιγε η μπάλα ο Ρούντυ την έπαιρνε και την έβαζε στο καλάθι ενώ εμείς πετούσαμε ο ένας τη μπάλα στον άλλον και κάναμε σκοτωμένα τρίποντα... Μιλάω βέβαια για τη χωρίς Γκασόλ, Καλντερόν Ισπανία από την οποία δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα σε ταλέντο, άλλα πολλά σε νοοτροπία νικητή και αγωνιστικό τσαμπουκά. Ούτε οι διαιτητές φταίγαν ούτε τίποτα. Ο μόνος τρόπος να παίρναμε το παιχνίδι θα ήταν αν είχαμε κάποιον πραγματικά πολύ μεγάλο κόουτς στο πάγκο.
a bullet for your head
Μηπως θα πρεπει να κλειδωσει το τοπικ?... rolleyes.gif
Υπαρχουν & αλλα τοπικ για να συζητηθουν θεματα...& εαν χρειαστει,θα ανοιξω & ενα αποκλειστικα για τον Μπουρουση... smiley.gif

ΥΓ:Το ανοιξα ηδη...
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry434186
KingCrimson
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 6 2010, 18:08 ) *
Με τόσο που έχουν δουλέψει οι ομαδάρες μας τα νέα παιδιά που θα την απαρτίζουν -από ελάχιστα ως καθόλου δηλαδή- σα νεοφώτιστη θα πρέπει να λογίζεται.Ας ξεχάσουμε τα μετάλλια για λίγα χρόνια,προέχουν άλλα.
Εκτός αν θέλουμε να δούμε τον Παππά στην εθνική κατευθείαν στα 26 και να περιμένουμε και πράγματα...


Kαι σιγα τη δουλεια που εκανε ο Μισσας με τους νεους, στο euro μια πενταδα χρησιμοποιουσε και αυτος, μηπως και αρπαξει το μεταλιακι και ακουστει
Petran911
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 6 2010, 18:08 ) *
Με τόσο που έχουν δουλέψει οι ομαδάρες μας τα νέα παιδιά που θα την απαρτίζουν -από ελάχιστα ως καθόλου δηλαδή- σα νεοφώτιστη θα πρέπει να λογίζεται.Ας ξεχάσουμε τα μετάλλια για λίγα χρόνια,προέχουν άλλα.
Εκτός αν θέλουμε να δούμε τον Παππά στην εθνική κατευθείαν στα 26 και να περιμένουμε και πράγματα...


Φίλε, η Εθνική ανδρών δεν είναι για να βγαίνουν νέοι παίχτες, αλλά για να παίζουν σε μια δεδομένη στιγμή οι καλύτεροι διαθέσιμοι, βεβαίως με μια προοπτικη μεγάλων διοργανώσεων. Το 2012 έχουμε Ολυμπιακή χρονιά και του χρόνου προκριματικά. Προσωπικά, εγώ δεν θέλω τον Παππά και κάθε παίχτη να παίζει γιατί βαριέται πχ ο Σπανούλης αλλά γιατί είναι καλύτερος η ισάξιος αυτού σε μια προοπτική έστω και δύο χρόνων.

Πως θα γίνει καλύτερος; Εάν παίζει στην ομάδα του και πάει στο εξωτερικό κλπ.

Κατά συνέπεια, τους παίχτες αυτούς πρέπει να τους καθοδηγούν άνθρωποι με εμπειρία πρώτης γραμμής και αντίστοιχο κύρος.
Leon_cp3
QUOTE(Petran911 @ Sep 6 2010, 18:49 ) *
Φίλε, η Εθνική ανδρών δεν είναι για να βγαίνουν νέοι παίχτες, αλλά για να παίζουν σε μια δεδομένη στιγμή οι καλύτεροι διαθέσιμοι, βεβαίως με μια προοπτικη μεγάλων διοργανώσεων. Το 2012 έχουμε Ολυμπιακή χρονιά και του χρόνου προκριματικά. Προσωπικά, εγώ δεν θέλω τον Παππά και κάθε παίχτη να παίζει γιατί βαριέται πχ ο Σπανούλης αλλά γιατί είναι καλύτερος η ισάξιος αυτού σε μια προοπτική έστω και δύο χρόνων.

Πως θα γίνει καλύτερος; Εάν παίζει στην ομάδα του και πάει στο εξωτερικό κλπ.

Κατά συνέπεια, τους παίχτες αυτούς πρέπει να τους καθοδηγούν άνθρωποι με εμπειρία πρώτης γραμμής και αντίστοιχο κύρος.


Δεν είναι για να βγαίνουν νέοι παίχτες, αυτοί που βγήκαν βγήκαν.Το θέμα είναι να ανδρωθούν ακριβώς όμως και όχι να μείνουν για πάντα νέοι.
Όταν ο ΟΣΦΠ παίρνει κάθε τυχαίο Σέρβο που μπορεί να του βγει μπορεί και όχι αλλά σίγουρα θα παίζει πολύ περισσότερα από τους μικρούς Έλληνες,αυτό που τουλάχιστον περιμένω να δω είναι 12 Ελληνόπουλα μαζεμένα για 1-2 μήνες να τα δίνουν όλα ξέροντας ότι μόνα τους μπορεί να κερδίσουν κάτι και να δικαιωθούν οι κόποι τους.
Άλλωστε αν ο ΔΔ π.χ. ή ο Σπανουλης αποφασίσουν ότι μέχρι εδώ ήταν γι'αυτούς,προτιμώ να δω τον Παππά από τους περισσότερους Έλληνες guard που βλέπω να αγωνίζονται αυτή τη στιγμή.Δε νομίζω ότι με -2 από τους τωρινούς guards και + άλλους 4 που θα έχει η ομάδα,δε δικαιούται αυτός μία θέση στους 7 αθροιστικά γκαρντς που μαζεύτηκαν.Τότε αν οι mvp των μικρών διοργανώσεων δεν έχουν θέση καν στην ομάδα αυτή παραδεχόμαστε εμμέσως ότι δεν υπάρχει μέλλον.Και επειδή πολύ το πήγα επί προσωπικού με Παππά,το ίδιο π.χ. Ισχύει και για την αποχώρηση Τσαρτσαρή που μπορεί να αφήσει μία θέση για Σαρικόπουλο κ.λπ..
Δε μπορώ να φανταστώ μία εθνική ομάδα με πισωγυρίσματα σε παίχτες που καλώς ή κακώς αποφάσισαν ναξεκουραστούν.Δε χρειάζεται κανένα παρακάλι ούτε ο ΔΔ ούτε ο Τεό ούτε κανείς.Χρειάζεται ένας κόουτς που θα εμπιστευθεί τους νέους παραπάνω. Στην τελική ο Παπανικολάου πιστεύω θα βοηθούσε περισσότερο από τον Περπέρογλου φέτος. Γτ να μη του δοθεί η ευκαιρία απλά και μονό επειδή ο Στρατος πήρε κάποια λεπτά στον Παο ενώ ο Παπ καταρρακώθηκε και πάλι για διάφορους λόγους;
Δε θα είμαστε η πρώτη ομάδα που θα βάλει μικρούς να παίξουν.Και μάλιστα το έχουμε ξαναδεί και απόας τους ίδιους ο κόουτς μας να δείχνει εμπιστοσύνη σε παίχτες που έκαναν όχι καλή χρονιά με την ομάδα τους.
Με αποκορύφωμα τον Σόφο ο οποίος όπως και να πήγαινε στον Ολυμπιακό με τις τεμπελιές του με το εθνόσημο κέρδιζε τον Χάουαρντ και τον εκάστοτε Χάουαρντ.
Συμπερασματικά,δε κολλάω στο Μίσσα.Απλά θέλω Έλληνα κατά προτίμηση κόοουτς που δε θα είναι κολλημένος με τους "φτασμένους" και ας είναι και χώμα.Έχουμε καλούς νέους,ένα σπρώξιμο χρειάζονται.

Ps. Αν γίνεται κάποιος διαχειριστής να μεταφέρει όλα τα ποστ από αυτό που λέει αρχικά για το Μίσσα,στο θέμα για την διαδοχή του Κάζλα.
vonzuchter
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 6 2010, 19:22 ) *
Δεν είναι για να βγαίνουν νέοι παίχτες, αυτοί που βγήκαν βγήκαν.Το θέμα είναι να ανδρωθούν ακριβώς όμως και όχι να μείνουν για πάντα νέοι.
Όταν ο ΟΣΦΠ παίρνει κάθε τυχαίο Σέρβο που μπορεί να του βγει μπορεί και όχι αλλά σίγουρα θα παίζει πολύ περισσότερα από τους μικρούς Έλληνες,αυτό που τουλάχιστον περιμένω να δω είναι 12 Ελληνόπουλα μαζεμένα για 1-2 μήνες να τα δίνουν όλα ξέροντας ότι μόνα τους μπορεί να κερδίσουν κάτι και να δικαιωθούν οι κόποι τους.
Άλλωστε αν ο ΔΔ π.χ. ή ο Σπανουλης αποφασίσουν ότι μέχρι εδώ ήταν γι'αυτούς,προτιμώ να δω τον Παππά από τους περισσότερους Έλληνες guard που βλέπω να αγωνίζονται αυτή τη στιγμή.Δε νομίζω ότι με -2 από τους τωρινούς guards και + άλλους 4 που θα έχει η ομάδα,δε δικαιούται αυτός μία θέση στους 7 αθροιστικά γκαρντς που μαζεύτηκαν.Τότε αν οι mvp των μικρών διοργανώσεων δεν έχουν θέση καν στην ομάδα αυτή παραδεχόμαστε εμμέσως ότι δεν υπάρχει μέλλον.Και επειδή πολύ το πήγα επί προσωπικού με Παππά,το ίδιο π.χ. Ισχύει και για την αποχώρηση Τσαρτσαρή που μπορεί να αφήσει μία θέση για Σαρικόπουλο κ.λπ..
Δε μπορώ να φανταστώ μία εθνική ομάδα με πισωγυρίσματα σε παίχτες που καλώς ή κακώς αποφάσισαν ναξεκουραστούν.Δε χρειάζεται κανένα παρακάλι ούτε ο ΔΔ ούτε ο Τεό ούτε κανείς.Χρειάζεται ένας κόουτς που θα εμπιστευθεί τους νέους παραπάνω. Στην τελική ο Παπανικολάου πιστεύω θα βοηθούσε περισσότερο από τον Περπέρογλου φέτος. Γτ να μη του δοθεί η ευκαιρία απλά και μονό επειδή ο Στρατος πήρε κάποια λεπτά στον Παο ενώ ο Παπ καταρρακώθηκε και πάλι για διάφορους λόγους;
Δε θα είμαστε η πρώτη ομάδα που θα βάλει μικρούς να παίξουν.Και μάλιστα το έχουμε ξαναδεί και απόας τους ίδιους ο κόουτς μας να δείχνει εμπιστοσύνη σε παίχτες που έκαναν όχι καλή χρονιά με την ομάδα τους.
Με αποκορύφωμα τον Σόφο ο οποίος όπως και να πήγαινε στον Ολυμπιακό με τις τεμπελιές του με το εθνόσημο κέρδιζε τον Χάουαρντ και τον εκάστοτε Χάουαρντ.
Συμπερασματικά,δε κολλάω στο Μίσσα.Απλά θέλω Έλληνα κατά προτίμηση κόοουτς που δε θα είναι κολλημένος με τους "φτασμένους" και ας είναι και χώμα.Έχουμε καλούς νέους,ένα σπρώξιμο χρειάζονται.

Ps. Αν γίνεται κάποιος διαχειριστής να μεταφέρει όλα τα ποστ από αυτό που λέει αρχικά για το Μίσσα,στο θέμα για την διαδοχή του Κάζλα.


παιδια δε χρειαζεται να το κουραζουμε. οποιος επενδυει στο μελλον μακροπροθεσμα βγαινει κερδισμενος. πρωτα οι συλλογοι εχουν την ευθυνη. Οσο θα υπαρχει αυτη η αφορητη πιεση κ ψυχωση στους 2 μεγαλους ελληνικους συλλογους για αποτελεσματα και κουπες τοσο λιγοτερες ευκαιριες θα δινονται στους μικρους. Η δεξαμενη ειναι τεραστια. ειμαστε η πιο μπασκετικη χωρα στο κοσμο μετα τις ηπα. σε καμια αλλη χωρα του κοσμου δεν εχουν ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα σχολεια μπασκετες και σχεδον καθε γειτονια το ιδιο. Σε καμια αλλη χωρα του ΚΟΣΜΟΥ δεν εχει σχεδον καθε πολη κ δημος τη μπασκετικη ομαδα του. στα πατησια/κυψελη που μεγαλωσα εγω πχ εχουμε 3 ομαδες. πανελληνιος σπορτιγκ και ΓΣΠατησιων. Η νεα φιλαδελφεια μια συνοικια 20000 κατοικων εχει 2 ομαδες (ιωνικος και ΑΟΝΦ) χωρις να βαζω μεσα την αεκ! το οτι δεν υπαρχει παραγωγη παικτων οφειλεται αποκλειστικα και μονο στη αθλια νοοτροπια μας. οταν αυτο θα αλλαξει (που το βλεπω χλωμο) δε θα χρειαζεται πλεον να ανησυχουμε καθε φορα που ενας ΔΔ ενας Τεο ενας φανης κοκ σταματανε. θα ερχονται αλλοι 10 απο πισω. ενω τωρα ανακοινωσε την αποσυρση ο ΔΔ και χασαμε τον υπνο μας λες και ημασταν το ορλαντο οταν εφυγε ο σακιλ ή το κλιβελαντ οταν εφυγε ο Λεμπρον. blove.gif
Petran911
Και ένα τελευταίο επιχείρημα για το γιατί η κούραση δεν αποτελεί επιχείρημα, είτε οι λόγοι είναι προσωπικοί είτε εξωαγωνιστικοί.

http://www.fiba.com/pages/eng/fc/news/late...39634/arti.html

Και αυτός κουρασμένος είναι, και ξεκάθαρα δήλωσε ότι δεν μπορεί αντέξει τρία τουρνουά στη σειρά.

Θα είναι όμως εκεί στο Πεκίνο..

Μάλλον θα τον κυνηγούν εκεί για τα συχαρητήρια και το τελευταίο αντίο (πολύ πιο δικαιολογημένα βέβαια) σαν τον Γιαννάκη στην Ατλάντα...

qspock
QUOTE(Petran911 @ Sep 7 2010, 01:00 ) *
Και ένα τελευταίο επιχείρημα για το γιατί η κούραση δεν αποτελεί επιχείρημα, είτε οι λόγοι είναι προσωπικοί είτε εξωαγωνιστικοί.

http://www.fiba.com/pages/eng/fc/news/late...39634/arti.html

Και αυτός κουρασμένος είναι, και ξεκάθαρα δήλωσε ότι δεν μπορεί αντέξει τρία τουρνουά στη σειρά.

Θα είναι όμως εκεί στο Πεκίνο..

Μάλλον θα τον κυνηγούν εκεί για τα συχαρητήρια και το τελευταίο αντίο (πολύ πιο δικαιολογημένα βέβαια) σαν τον Γιαννάκη στην Ατλάντα...


Μαλιστα. Η καλυτερη απαντηση σε οσους υποστηριζουν πως οι καιροι αλλαξαν και πλεον οι αθλητες δεν παλευουν για τη φανελα, ερχεται απο τον μεγαλο αυτο αθλητη...
Και ο Τζινομπιλι λοιπον θα ειναι στο Λονδινο οπου θελει λογικα να κλεισει ενδοξα την καριερα του, ανακοινωνοντας πως θα σταματησει εκει σε ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ και οχι, ξαφνικα, μετα απο αποκλεισμο οπως αλλοι. Αυτες ειναι οι μεγαλες συγκινισεις του αθλητισμου. Αλλοι τις νοιωθουν και τις επιζητουν και αλλοι οχι.
Απλα καθαρα και ξαστερα.
Ας προσεξουν τα νεα παιδια ποιους εχουν ως προτυπα, και πια ειναι η διαφορα του παιχτη-ταλεντου με τον ΜΕΓΑΛΟ παιχτη, ο οποιος γραφει ιστορια και δεν αισθανεται μονο οτι του χρωστανε γιατι κανει αγγαρεια, αλλα νιωθει την ευθυνη απεναντι στη χωρα του, τους συμπατριωτες του και γενικα τους φιλαθλους του αθληματος και θελει να αγωνιστει για αυτους.
Ο,τι και να πει κανεις ειναι λιγο.
Μπραβο του! Ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ παιχτης.

* Σημειωτεον, μια πολυ σημαντικη παρατηρηση: ο Τζινομπιλι εχει κερδισει το χρυσο σε Ολυμπιαδα (2004 και βγηκε MVP της διοργανωσης) ομως θελει να ξαναπαιξει στην ιδια διοργανωση κι ας μην του λειπει η πρωτια εκει. Αυτο τα λεει ολα!
giannisST
QUOTE(Petran911 @ Sep 5 2010, 05:40 ) *
Σαν παλιότερος, να τονίσω ότι ο Γκάλης σταμάτησε από την Εθνική στα 34 του. Στα 32 του, που ο Δημήτρης θα είναι σπίτι του, έβαζε 45 πόντους στη Ρωσία. Και τότε ο Γκάλης έβγαζε τρελά λεφτά για τα μεγέθη της εποχής.

Υποψιάζομαι ότι ο Δημήτρης έχει και άλλους λόγους (Ομαδικούς και σε σχέση με την ομοσπονδία) που τα παρατάει. Ελπίζω επίσης να ανακαλέσει γιατί πραγματικά είναι απαραίτητος.

Αλλά για μένα το σημερινό είναι απαράδεχτο. Είναι ακόμα πιο απαράδεχτο και από τον Παπαλουκά, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά γιατί έρχεται μετά από μια πολύ άσχημη ήττα και από έναν άνθρωπο ηλικίας τριάντα ετών.

Μάλιστα, θεωρώ ότι η αποχώρηση του Παπαλουκά και του Διαμαντίδη, οι περσινές τους απουσίες με τους τραυματισμούς καθώς και η μη συμμετοχή φέτος του Παπαλουκά είναι αλληλένδετες.

Λυπάμαι πάρα πολύ γιατί, γιατί ο κύριος Βασιλακόπουλος, ο ΠΑΟ και ο ΟΣΦΠ απλά κατάφεραν να δηλητηριάσουν και την Εθνική μας.

Ο δε Δημήτρης, που μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτεί, αλλά και ο Θοδωρής έδωσαν ένα βαρύ πλήγμα στην υστεροφημία τους. Γιατί μπάσκετ δεν βλέπουν οι κώπροι που τα σπάνε στο ΟΑΚΑ και στο ΣΕΦ, αλλά και μερικοί άνθρωποι που πραγματικά τους άρεσει το άθλημα.

Το 2012 στο Λονδίνο, θα είναι εκεί και ο Γκασόλ, και ο Ναβάρο, μπορεί και ο Τζινόμπιλι. Υπάρχουν δε και παίχτες σαν τον Νοτσιόνι που σχίζονται για να παίζουν με τις εθνικές τους. Θυμάστε τι είχε γίνει το 2008 με τον Γκαρμαχόθά, πως έπαιξε ο Τζινόμπιλι το 2008 κλπ.

Συγνώμη αλλά για μένα, όσο και αν εκτιμώ το Θοδωρή και το Δημήτρη, για μένα το γόητρο τους έχει δεχτεί ένα πολύ ισχυρό πλήγμα...

Aσχολουμε χρονια με το μπασκετ αλλα ποτε δε μπηκα στην διαδικασια να γραψω σε καποιο φορουμ γι αυτο, αντιθετα εγραφα σε κατι ασχετα φορουμ γυρω απο υπ/στες pc game κλπ.Εχθες βλεποντας την εθνικη πνιγικα στη κυριολεξια, ειπα θα μπω σε καποιο φορουμ μπασκετ να ξεσπασω, καλος σας βρηκα λοιπον και σαν πρωτο post εδω περα απαντω σε σενα φιλε.Kατ αρχην να πω οτι ειμαι 37χρ και εχω ζησει τα 80ς 90ς.., εχω παιξει μπάσκετ αλλα λόγο οικογενειακων προβληματων δε συνεχισα στο μπασκετ αλλα με κερδισαν τα εργοστασια και οι περιφεριακες δουλειες.Το μπασκετ το αγαπω παρα πολυ και ειναι το μόνο που μου εδωσε τα περισσοτερα πραγματα που θα μπορουσα να εχω.
Τωρα ας ερθω στο θεμα μας... Μη πιανουμε τον Γκαλη γιατι και τωρα να επεζε πιστευω οτι θα ηταν η καλητερη επιθετικη λυση για ολους, ο διαμαντιδης ειναι τεραστιο μεγεθος και πιστευω οτι ειναι ο μόνος παικτης που τον πλησιασε αλλα δε τον εφτασε, και δυσκολα θα βρεθει παικτης να τον φτάσει τον Νικ.
Δυστυχώς ο ΔΔ και ο ΒΣπανουλ λαθεύουν σε ένα σημαντικο παραγοντα… γι αυτο πιστευω δε παει μπροστα και δε πηγε μπροστα η εθνικη τα τελευταια 3 χρονια, βαρυ αυτο που λεω αλλα πανω σε αυτο θα αιτιολογησω το γιατι...
Στην ΕΟ αγωνίζονται για το εθνόσημο και οχι για το ποιος θα βγει καλητερος παικτης και για ποιον θα μιλουν τα ΜΜΕ.Αυτη η κοντρα υπαρχη και αφορα τον ΒΣ κατά την γνώμη μου περισσοτερο χωρις να ειναι αμηρος ευθηνων και ο Δ.Δ...
Αυτο που τους απασχολει λοιπον ειναι το για το ποιον θα μιλουν τα ΜΜΕ μετα απο 6-7 χρονια που θα εχουν σταματησει και οι 2 το μπασκετ.Υπηρχε κοντρα αναμεσα στο γκαλη και στο γιαννακη, αλλα ο γιαννακης δεν εβαζε τα προσωπικα πάνω απ την την ομαδα οπως εκανε ο ΒΣ με τους ισπανους, επαιζε και ας ηξερε οτι ηταν δευτερος πισω απο το γκαλη.
Κριμα γιατι καταλαβα οτι ο ΒΣ το εκανε το κοροϊδο σημερα στο βωμο της κοντρας με το ΔΔ.Κριμα η ελλαδα οπως παντα τρωει τις σάρκες της μόνη της.
Δε μπορει να κατεβενει ο Σπανουλης και να κανει τριπλες γυρνωντας γυρω γυρω απο τους ισπανους αντι να ελιχθει και να σουταρει ή να κανει μπασιμο όπως κατά 99% κανει στα κρισιμα παιχνιδια, και να πιανω εγω τους ισπανους ..τον καρμπαχοσα συσκεκριμενα να γελαει με τους συμπαικτες και το ΔΔ να κουναει το κεφαλι γιατι ειχε καταλαβει οτι ο ΒΣ δεν παλευε, ξεροντας ο ΒΣ ότι ηταν το τελευταιο τουρνουα του ΔΔ αφου το ειχε ανακοινωσει ‘’ο νοώ νοείτο’’ για αυτό που ειπα. Ο ΒΣ νοθρά έπεζε απο το πρωτο λεπτο και καθε 5 λεπτα εβαζε κανα ποντο για ξεκαρφωμα.Δε δικαιολογητε για μενα ο ΒΣ.
Ο ΔΔ ομως πηρε την ομαδα στα χερια και ας ειχε καταλαβει οτι δε προκειτε να βοηθησει επιθετικα ο ΒΣ ο οποιος ηταν ο μονος που θα μπορουσε να το κανει πολυ καλα.Βεβαια προσπαθησε ο νικος Ζησης να κάνει αυτο που δεν εκανε ο ΒΣ, τα καταφερε κατα ενα μέρος αλλα δεν ειναι ΒΣ ο Νικος να γυρισει παιχνιδια σε τετοιο επιπεδο. Ακομα και οι Ισπανοι πρεπει μας πηραν χαμπαρι, το ΒΣ πηραν χαμπαρι δλδ που εκανε τριπλες γυρω απ τον ευατο του όταν ηταν στη ρακετα των ισπανων πραγμα απιθανο για τετοιο παιχτη σε τετοιο αγωνα… όσο για την αμυνα αν παρατηρησατε ο ΒΣ αφηνε τον Γκιούλ να σουταρει ανανοχλητα σουταραντας αυτος τριποντα, δεν εβγενε για βοηθειες στην αμυνα στα σκριν των ισπανων και αλλα πολλα που ειδα που δε χρειαζετε να τα γραψω ολα.Οσο για περσι πιστευω οτι ο ΔΔ δεν κατεβηκε εξαιτιας του ΒΣ στο ευρομπασκετ.Και αυτο που ειπε ο Κασλαουσκας για αντιπαλοτητα μεταξη οσφπ -παο πιστευω οτι χτυπαγε σε αυτους τους δυο αλλα μπορει και για αλλους που δεν ξερω.Τι να κάνει ο ανθρωπος οταν βλεπει ολα αυτα και δεν μπορει να κανει τιποτα γιατι δεν βαζουν μυαλο 30χρ αντρες.Πιστευω οτι μπορουσαμε να τους νικησουμε τους ισπανους ανετα, αν πεζαμε την αμυνα των προηγουμενων ετων σε συνδυασμο με την γρηγοροτερη κυκλοφορια της μπάλας που ειδα φετο, και αν βεβαια δεν υπηρχε το εγώ ειμαι ο καλητερος όπως εξηγησα ποιο πανω.
Φετο με απογοητευσε κατι που πολυ αγαπω η ΕΟ Μπασκετ επειδη είδα ότι η εικόνα η προσωπική απόδοση και τα ‘’μπράβο’’ είναι πανω απ το συμφερον για το αποτελεσμα της ομαδος.
Οσο για προπονητη θελουμε αλλον.
QUOTE
Λυπάμαι πάρα πολύ γιατί, γιατί ο κύριος Βασιλακόπουλος, ο ΠΑΟ και ο ΟΣΦΠ απλά κατάφεραν να δηλητηριάσουν και την Εθνική μας.

ο Γιαννακοπουλος για μενα που εχω ψάξει μερικα πραγματα χαλασε πραγματα που ειχαν ξεκινησει με αγνοτητα τα 80ς.
QUOTE
Το 2012 στο Λονδίνο, θα είναι εκεί και ο Γκασόλ, και ο Ναβάρο, μπορεί και ο Τζινόμπιλι. Υπάρχουν δε και παίχτες σαν τον Νοτσιόνι που σχίζονται για να παίζουν με τις εθνικές τους. Θυμάστε τι είχε γίνει το 2008 με τον Γκαρμαχόθά, πως έπαιξε ο Τζινόμπιλι το 2008 κλπ.

Ναι αλλα μερικοι δικοι μας ξαναλέω δε σκοτωνονται οσο πρέπει για την Εθνικη.. διοτι βάζουν την κοντρα τους πάνω απ την εθνικη, δε σημαινει αυτό βεβαια ότι δεν αγαπουν την ΕΟ.Τι να γινει ΒΣ μπορει να εισαι παιχταρας αν τωρα ο ο ΔΔ ειναι ένα κλικ παραπανω τι να κανουμε,που και αυτό σηκωνει αναλυση και αμφισβητητε. Κατά την γνώμη μου εφυγε απο το τον ΠΑΟ για ΟΣΦΠ επειδη δεν αντεχε να ειναι δευτερος κατά την λογικη του πιστευω πισω απο τον ΔΔ, που εγω δε πιστευω να ηταν πισω του ποτέ.
Καθε είδους αντιπαλοτητα πρέπει να μένει μακριά από την ΕΟ, κριμα.. πολύ κριμα.

To post τωρα πρεπει να ειναι οκ, αυτο παει για τον mod rolleyes.gif
colonel gomelsky


Κι ένα σκίτσο όλο κακία ενάντια στην εθνική μας. (μπορεί να είναι και παλιότερο, δεν παίρνω όρκο).

ΕΝΤΙΤ: Αφιερώνεται εξαιρετικά στον φίλο Razorblade Fish tongue.gif
Play73
Και λέμε όλο αυτό τον καιρό ότι σκάσανε οι δικοί μας στην κούραση και άλλες τέτοιες λαλακιες για κατανάλωση.

Αργεντινή – Βραζιλία

RESPECT σε Houertas
TOTAL RESPECT σε Scola
joi
QUOTE(giannisST @ Sep 7 2010, 18:54 ) *
Aσχολουμε χρονια με το μπασκετ αλλα ποτε δε μπηκα στην διαδικασια να γραψω σε καποιο φορουμ γι αυτο, αντιθετα εγραφα σε κατι ασχετα φορουμ γυρω απο υπ/στες pc game κλπ.Εχθες βλεποντας την εθνικη πνιγικα στη κυριολεξια, ειπα θα μπω σε καποιο φορουμ μπασκετ να ξεσπασω, καλος σας βρηκα λοιπον και σαν πρωτο post εδω περα απαντω σε σενα φιλε.Kατ αρχην να πω οτι ειμαι 37χρ και εχω ζησει τα 80ς 90ς.., εχω παιξει μπάσκετ αλλα λόγο οικογενειακων προβληματων δε συνεχισα στο μπασκετ αλλα με κερδισαν τα εργοστασια και οι περιφεριακες δουλειες.Το μπασκετ το αγαπω παρα πολυ και ειναι το μόνο που μου εδωσε τα περισσοτερα πραγματα που θα μπορουσα να εχω.
Τωρα ας ερθω στο θεμα μας... Μη πιανουμε τον Γκαλη γιατι και τωρα να επεζε πιστευω οτι θα ηταν η καλητερη επιθετικη λυση για ολους, ο διαμαντιδης ειναι τεραστιο μεγεθος και πιστευω οτι ειναι ο μόνος παικτης που τον πλησιασε αλλα δε τον εφτασε, και δυσκολα θα βρεθει παικτης να τον φτάσει τον Νικ.
Δυστυχώς ο ΔΔ και ο ΒΣπανουλ λαθεύουν σε ένα σημαντικο παραγοντα… γι αυτο πιστευω δε παει μπροστα και δε πηγε μπροστα η εθνικη τα τελευταια 3 χρονια, βαρυ αυτο που λεω αλλα πανω σε αυτο θα αιτιολογησω το γιατι...
Στην ΕΟ αγωνίζονται για το εθνόσημο και οχι για το ποιος θα βγει καλητερος παικτης και για ποιον θα μιλουν τα ΜΜΕ.Αυτη η κοντρα υπαρχη και αφορα τον ΒΣ κατά την γνώμη μου περισσοτερο χωρις να ειναι αμηρος ευθηνων και ο Δ.Δ...
Αυτο που τους απασχολει λοιπον ειναι το για το ποιον θα μιλουν τα ΜΜΕ μετα απο 6-7 χρονια που θα εχουν σταματησει και οι 2 το μπασκετ.Υπηρχε κοντρα αναμεσα στο γκαλη και στο γιαννακη, αλλα ο γιαννακης δεν εβαζε τα προσωπικα πάνω απ την την ομαδα οπως εκανε ο ΒΣ με τους ισπανους, επαιζε και ας ηξερε οτι ηταν δευτερος πισω απο το γκαλη.
Κριμα γιατι καταλαβα οτι ο ΒΣ το εκανε το κοροϊδο σημερα στο βωμο της κοντρας με το ΔΔ.Κριμα η ελλαδα οπως παντα τρωει τις σάρκες της μόνη της.
Δε μπορει να κατεβενει ο Σπανουλης και να κανει τριπλες γυρνωντας γυρω γυρω απο τους ισπανους αντι να ελιχθει και να σουταρει ή να κανει μπασιμο όπως κατά 99% κανει στα κρισιμα παιχνιδια, και να πιανω εγω τους ισπανους ..τον καρμπαχοσα συσκεκριμενα να γελαει με τους συμπαικτες και το ΔΔ να κουναει το κεφαλι γιατι ειχε καταλαβει οτι ο ΒΣ δεν παλευε, ξεροντας ο ΒΣ ότι ηταν το τελευταιο τουρνουα του ΔΔ αφου το ειχε ανακοινωσει ‘’ο νοώ νοείτο’’ για αυτό που ειπα. Ο ΒΣ νοθρά έπεζε απο το πρωτο λεπτο και καθε 5 λεπτα εβαζε κανα ποντο για ξεκαρφωμα.Δε δικαιολογητε για μενα ο ΒΣ.
Ο ΔΔ ομως πηρε την ομαδα στα χερια και ας ειχε καταλαβει οτι δε προκειτε να βοηθησει επιθετικα ο ΒΣ ο οποιος ηταν ο μονος που θα μπορουσε να το κανει πολυ καλα.Βεβαια προσπαθησε ο νικος Ζησης να κάνει αυτο που δεν εκανε ο ΒΣ, τα καταφερε κατα ενα μέρος αλλα δεν ειναι ΒΣ ο Νικος να γυρισει παιχνιδια σε τετοιο επιπεδο. Ακομα και οι Ισπανοι πρεπει μας πηραν χαμπαρι, το ΒΣ πηραν χαμπαρι δλδ που εκανε τριπλες γυρω απ τον ευατο του όταν ηταν στη ρακετα των ισπανων πραγμα απιθανο για τετοιο παιχτη σε τετοιο αγωνα… όσο για την αμυνα αν παρατηρησατε ο ΒΣ αφηνε τον Γκιούλ να σουταρει ανανοχλητα σουταραντας αυτος τριποντα, δεν εβγενε για βοηθειες στην αμυνα στα σκριν των ισπανων και αλλα πολλα που ειδα που δε χρειαζετε να τα γραψω ολα.Οσο για περσι πιστευω οτι ο ΔΔ δεν κατεβηκε εξαιτιας του ΒΣ στο ευρομπασκετ.Και αυτο που ειπε ο Κασλαουσκας για αντιπαλοτητα μεταξη οσφπ -παο πιστευω οτι χτυπαγε σε αυτους τους δυο αλλα μπορει και για αλλους που δεν ξερω.Τι να κάνει ο ανθρωπος οταν βλεπει ολα αυτα και δεν μπορει να κανει τιποτα γιατι δεν βαζουν μυαλο 30χρ αντρες.Πιστευω οτι μπορουσαμε να τους νικησουμε τους ισπανους ανετα, αν πεζαμε την αμυνα των προηγουμενων ετων σε συνδυασμο με την γρηγοροτερη κυκλοφορια της μπάλας που ειδα φετο, και αν βεβαια δεν υπηρχε το εγώ ειμαι ο καλητερος όπως εξηγησα ποιο πανω.
Φετο με απογοητευσε κατι που πολυ αγαπω η ΕΟ Μπασκετ επειδη είδα ότι η εικόνα η προσωπική απόδοση και τα ‘’μπράβο’’ είναι πανω απ το συμφερον για το αποτελεσμα της ομαδος.
Οσο για προπονητη θελουμε αλλον.

ο Γιαννακοπουλος για μενα που εχω ψάξει μερικα πραγματα χαλασε πραγματα που ειχαν ξεκινησει με αγνοτητα τα 80ς.

Ναι αλλα μερικοι δικοι μας ξαναλέω δε σκοτωνονται οσο πρέπει για την Εθνικη.. διοτι βάζουν την κοντρα τους πάνω απ την εθνικη, δε σημαινει αυτό βεβαια ότι δεν αγαπουν την ΕΟ.Τι να γινει ΒΣ μπορει να εισαι παιχταρας αν τωρα ο ο ΔΔ ειναι ένα κλικ παραπανω τι να κανουμε,που και αυτό σηκωνει αναλυση και αμφισβητητε. Κατά την γνώμη μου εφυγε απο το τον ΠΑΟ για ΟΣΦΠ επειδη δεν αντεχε να ειναι δευτερος κατά την λογικη του πιστευω πισω απο τον ΔΔ, που εγω δε πιστευω να ηταν πισω του ποτέ.
Καθε είδους αντιπαλοτητα πρέπει να μένει μακριά από την ΕΟ, κριμα.. πολύ κριμα.

To post τωρα πρεπει να ειναι οκ, αυτο παει για τον mod rolleyes.gif


Μάγκα, καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Παρόλα αυτά διαφωνώ πάρα πολύ με αυτά που γράφεις.
Το κλασσικό πρόβλημα του καημένου του Σπανούλη είναι ότι όταν κουράζεται κολλάει το μυαλό του και "κοπανάει" πάνω στην άμυνα. Και δυστυχώς βρέθηκε ο κατάλληλος προπονητής για να τον κουράσει στα όρια.
Τι είδες εσύ τώρα για αντιπαλότητα με τον ΔΔ δεν κατάλαβα. Ούτε Τόλμη και Γοητεία να ήτανε η ΕΟ. Που τα βλέπετε όλα αυτά ρε παιδιά?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.