Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2010-11 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
emekas
QUOTE(calderon87 @ Feb 17 2011, 01:33 ) *
ΚΟΥΡΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 69 - 67

Ο Κουρος κερδισε σε ενα συναρπαστικο παιχνιδι την ομαδα του ΒΑΟ αλλα και τους 2 διαιτηττες που εκαναν οτι μπορουσαν για να του στερησουν την νικη!!!!με το παραμικρο κιχ που εκαναν οι παιχτες του Κουρου εδινε τεχνικη ποινη, 5 στο συνολο ενω απο την απενατι πλευρα ειχαμε συνεχης μουρμουρα απο τον προπονητη ο οποιος διαμαρτυρονταν και σε εντονο υφος αλλα και απο τους παιχτες αλλα τεχνικη ποινη δεν ειδαμε....δεν μετρησαν καλαθι στην ληξη της 3ης περιοδου και αφησαν τους παιχτες του ΒΑΟ να χτυπανε με οποιον τροπο μπορουνε τουσ παιχτες μας χωρις να σφυρανε τπτ και πολλα αλλα....
Αυτα τα πραγματα ειναι απαραδεκτα!!!!!!!!!!!!!
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια!!!


3-1 οι τεχνικες και 15-17 τα φαουλ...
calderon87
QUOTE(Escobar @ Feb 17 2011, 01:03 ) *
Δηλαδη για να καταλαβω ο Κουρος και ο Εθνικος συνεχεια αδικουνται απο την διαιτησια???


αν εισουν στο γηπεδο θα μου ελεγες αν εχω δικαιο η οχι.....και ο Κουρος επαιξε 2 συνεχομενα παιχνιδια με Ολυμιαδα και ΒΑΟ......και στα 2 παιχνιδια οι διαιτητες επαιζαν στην καλυτερη 30-70.....δεν ξερω ποσο τυχαιο ειναι αυτο.....αλλα οι σημερινοι γλιτωσαν τα χειροτερα......

QUOTE(emekas @ Feb 17 2011, 01:06 ) *
3-1 οι τεχνικες και 15-17 τα φαουλ...

17????και ποσα κανατε????κ ποσες φορες διαμαρτυρη8ηκατε??????τουλαχιστον στο τελος πρεπει να νιωσατε σαν τον cisse......"σαν να σας π.....αν"............
ETHNIKOSGS
ESCOBAR TI OMADA EISAI?
emekas
QUOTE(calderon87 @ Feb 17 2011, 02:09 ) *
17????και ποσα κανατε????κ ποσες φορες διαμαρτυρη8ηκατε??????τουλαχιστον στο τελος πρεπει να νιωσατε σαν τον cisse......"σαν να σας π.....αν"............


οχι δεν ενιωσα ετσι γτ δεν ημουν με κανεναν απλα τα εμαθα... απλα μην λες οτι θες...και οι 2 ομαδες διαμαρτυρονταν και πηραν οτι τους αξιζε...καλο σου βραδυ
king lebron
QUOTE(Escobar @ Feb 17 2011, 01:03 ) *
Δηλαδη για να καταλαβω ο Κουρος και ο Εθνικος συνεχεια αδικουνται απο την διαιτησια???


Αυτός ο Ραχιώτης κύριοι, θέλω να ξέρω παίζει σε κάθε παιχνίδι της Ολυμπιάδας? Επίσης, φίλε μου δεν είναι τυχαίο ότι σουτάραμε 3 βολές μόνο σε όλο το παιχνίδι? Η Ολυμπιάδα μήπως σούταρε πάνω από 20? Λοιπόν, εμείς ζητάμε 50-50 μόνο στο θέμα της διαιτησίας και όχι αυτό το αίσχος σήμερα! Καλό είναι να μην ξαναδούμε τέτοιες διαιτησίες από εδώ και πέρα πάντως, γιατί όπως λέει και κάποιος φίλος μου από τον Κούρο, δεν το βλέπω να τελειώνουν παιχνίδια!
calderon87
QUOTE(emekas @ Feb 17 2011, 01:12 ) *
17????και ποσα κανατε????κ ποσες φορες διαμαρτυρη8ηκατε??????τουλαχιστον στο τελος πρεπει να νιωσατε σαν τον cisse......"σαν να σας π.....αν"............


οχι δεν ενιωσα ετσι γτ δεν ημουν με κανεναν απλα τα εμαθα... απλα μην λες οτι θες...και οι 2 ομαδες διαμαρτυρονταν και πηρε οτι τους αξιζε...καλο σου βραδυ

απο ποιο τα εμαθες??εισουν στο γηπεδο???ειδες?????αν εισουν να μιλισεις
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ
[quote name='Escobar' date='Feb 17 2011, 02:03 ' post='462989']
Δηλαδη για να καταλαβω ο Κουρος και ο Εθνικος συνεχεια αδικουνται απο την διαιτησια???
[/quo
καλως την στην παρεα!!!!ο παυλος ο εσκομπαρ εισαι?ετσι να ξερω με ποιον θατα πω?
emekas
QUOTE(calderon87 @ Feb 17 2011, 02:13 ) *
απο ποιο τα εμαθες??εισουν στο γηπεδο???ειδες?????αν εισουν να μιλισεις


δεν ειδα να αδικειται καποιος.... 1.30 πριν την ληξη κερδιζαν τα βριλησια 60-67 και εβαλε ο κουρος 2 καλαθια και φαουλ και αλλη μια επιθεση (απο τους διαιτητες που οπως ειπες σε αδικησαν)... και καλα εκαναν και τα εδωσαν...πηγε το ματς 67-67 ...τελευταια επιθεση μετα απο αουτ σε διεκδικηση που αμα ηθελαν να σε αδικησουν οι διαιτητες θα το εδιναν αντιθετα και βαλατε το καλαθακι... παιχταρας το 23 μπραβο του... καλη συνεχεια σε ολους
10karo
μιλα ρε lazy να μας πεις τη γνωμη σου...smile.gif
calderon87
QUOTE(emekas @ Feb 17 2011, 01:21 ) *
δεν ειδα να αδικειται καποιος.... 1.30 πριν την ληξη κερδιζαν τα βριλησια 60-67 και εβαλε ο κουρος 2 καλαθια και φαουλ (απο τους διαιτητες που σε αδικησαν) και αλλη μια επιθεση πηγε το ματς 67-67 πηρε την τελευταια επιθεση μετα απο αουτ σε διεκδικηση που αμα ηθελαν να σε αδικησουν οι διαιτητες θα το εδιναν αντιθετα και βαλατε το καλαθακι... παιχταρας το 23 μπραβο του... καλη συνεχεια σε ολους

στο 1λεπτο πριν την ληξη με σκορ 65 - 67 χανει σουτ π ΒΑΟ περνει το ριμπαουν ο παιχτης του Κουρου και τν σρπωχνουν κτον πετανε στα καγκελα και δεν δινουν τπτ????παρα μονο οτι βγηκε εκτος????μηπως δεν ηταν τα καλαθια και φαουλ?????μηπως οι διαΙΤΗΤΕς καταλαβαν οτι δεν θα φυγουν απο το γηπεδο αν συνεχιζαν αυτα τα σφυριγματα????ε????για πεσ μου και στα υπολοιπα 38 λεπτα τι εγιννε.....ε??
Escobar
[καλως την στην παρεα!!!!ο παυλος ο εσκομπαρ εισαι?ετσι να ξερω με ποιον θατα πω?
[/quote]

Αγαπητε κυριε παλαιμαχε δεν νομιζω οτι το εσκομπαρ παραπεμπει σε "καλως την"
οσο για εσας κυριε εθνικε ειμαι παναθηναικος και δημοσιογραφος αθλητικου ρεπορταζ.
παρακολουθω την Γ΄ εσκα και γενικοτερα παρα πολυ μπασκετ και ερασιτεχνικο ακομα περισσοτερο.
Η ερωτηση ηταν ρητορικη και ο λογος ειναι τα προηγουμενα ποστ που αφορουν τις δυο ομαδες.
emekas
QUOTE(calderon87 @ Feb 17 2011, 02:26 ) *
στο 1λεπτο πριν την ληξη με σκορ 65 - 67 χανει σουτ π ΒΑΟ περνει το ριμπαουν ο παιχτης του Κουρου και τν σρπωχνουν κτον πετανε στα καγκελα και δεν δινουν τπτ????παρα μονο οτι βγηκε εκτος????μηπως δεν ηταν τα καλαθια και φαουλ?????μηπως οι διαΙΤΗΤΕς καταλαβαν οτι δεν θα φυγουν απο το γηπεδο αν συνεχιζαν αυτα τα σφυριγματα????ε????για πεσ μου και στα υπολοιπα 38 λεπτα τι εγιννε.....ε??


εγω την γνωμη μου σου ειπα δεν υποστηριζω κανεναν ουτε θα κατσω να τσακωθω μαζι σου... εκει που χτυπησε στο γονατο πεσανε και οι 2 πανω στη μπαλα και βγηκε εξω ο παιχτης σου με την μπαλα... απλα πρεπει να βλεπεις τα ματσακια πιο αντικειμενικα....δεν θα ασχοληθω αλλο.... και πολυ ασχοληθηκα...καλο βραδυ
calderon87
QUOTE(emekas @ Feb 17 2011, 01:31 ) *
εγω την γνωμη μου σου ειπα δεν υποστηριζω κανεναν ουτε θα κατσω να τσακωθω μαζι σου... εκει που χτυπησε στο γονατο πεσανε και οι 2 πανω στη μπαλα και βγηκε εξω ο παιχτης σου με την μπαλα... απλα πρεπει να βλεπεις τα ματσακια πιο αντικειμενικα....δεν θα ασχοληθω αλλο.... και πολυ ασχοληθηκα...καλο βραδυ

πεσανε και οι 2 στην μπαλα????π ειχε πιασει την μπαλα????με δουλευεις τωρα???δλδ θεωρεισ οτι δεν αδικηθηκε ο Κουρος?????με την ιδια ευκολια που του εδιναν τεχνικεσ ποινεσ γιατι δεν εδιναν και απο την αλλα πλευρα????στο ημιχρονο ειχε πεσει ολη η ομαδα του ΒΑΟ πανω στους διαιτητες,εδωσαν τπτ???το καλαθι επρεπε να το ακυρωσει στην ληξη της 3ης περιοδου?
ETHNIKOSGS
QUOTE(Escobar @ Feb 17 2011, 01:27 ) *
[καλως την στην παρεα!!!!ο παυλος ο εσκομπαρ εισαι?ετσι να ξερω με ποιον θατα πω?


Αγαπητε κυριε παλαιμαχε δεν νομιζω οτι το εσκομπαρ παραπεμπει σε "καλως την"
οσο για εσας κυριε εθνικε ειμαι παναθηναικος και δημοσιογραφος αθλητικου ρεπορταζ.
παρακολουθω την Γ΄ εσκα και γενικοτερα παρα πολυ μπασκετ και ερασιτεχνικο ακομα περισσοτερο.
Η ερωτηση ηταν ρητορικη και ο λογος ειναι τα προηγουμενα ποστ που αφορουν τις δυο ομαδες.

k grafeis proto post edo??pio paixnidi eides simera???
Escobar
QUOTE(ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 01:37 ) *
k grafeis proto post edo??pio paixnidi eides simera???


ARSENAL-BARCELONA
Izan
polu shmantikh nikh gia ton kouro... kai se sundiasmo me alla apotelesmata ginetai pio shmantikh.. (file ethnike,to filaraki mou o paxinos,mou eipe na sou pw pew den uparxei logos na ton euxaristeis... sou eixe uposxethei nikh,kai to ekane!!krima pou den sundiasthke kai me nikh sas... auta apo ton SOK!).sunexizoume dunata,na paleuoume ola tamatch,para tous ''gri'',kai ola tha pane kala..bravo se ola ta padia ths omadas kai ena megalo euxaristw stous filathlous mas gia thn vohthha tous...
from down town
QUOTE(Escobar @ Feb 17 2011, 01:43 ) *
ARSENAL-BARCELONA



Τουλαχιστον επιασες την ανατροπη?
Jatse
QUOTE(ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ @ Feb 17 2011, 01:00 ) *
σφαγη διχως τελειωμο στο παιχνιδι του εθνικου με τον παπαγου 26 εναντι 3 η βολες στο παιχνιδι.2 τεχνικες ποινες και 2 αντιαθλητικα υσβαρος του εθνικου που ουτεν καν υπηρχαν.καποια στιγμη οι παιχτες της ολυμπιαδος ηταν 6 μεσα στο γηπεδο το φωναζε ολος ο παγκος και η εξεδρα στους διαιτητες και αυτη λεγαν οτι δε τους βλεπουν!αλλος κερδιζε φαουλ αλλος εκτελουσε τις βολες!κουραστηκα σημερα ψυχολογικα και δε μπορω να πω αλλα!ενα πραμα που ευχωμαι για τους διαιτητες αυτους και ας με συνχωριση ο θεος.ταλεφτα που πειρατε λαμογια νατα πιητε σε φαρμακα!τελικο σκορ συν 7.ευτηχως που κρατησαμε την διαφορα!η διετησια στο τελος του αγωνα αποχωρισε με συνοδια της αστυνομιας.προσοχη στον προπονητη της ολυμπιαδας ειναι διπροσωπος και αδερφη!δε βριζω γιατι δε θελω να μου στερηση κανεις το δικαιωμα να εκφραζωμαι στο φορουμ ελευτερα αλλιως θα ελεγα κι αλλα που νιωθω να πω αυτη τη στιγμη!ευχαριστω πολλη!



Σημερα απλα ορισμενοι εδειξαν τον πολιτισμο τους και συνεχιζουν να τον δειχνουν... Τι ειναι αυτα που λες; Εισαι με τα καλα σου;

Ντροπη για το αθλημα εισαι, θα πρεπε να ντρεπεσαι...

Υ.Γ. Αλλα τι περιμενεις απο ανθρωπο που γραφει το εκφραζομαι με Ω....
ETHNIKOSGS
QUOTE(Escobar @ Feb 17 2011, 01:43 ) *
ARSENAL-BARCELONA

mila ston venger tote....poy anoixes kodiko na mas peis poso antikeimenikos eisai....

QUOTE(Jatse @ Feb 17 2011, 01:53 ) *
Σημερα απλα ορισμενοι εδειξαν τον πολιτισμο τους και συνεχιζουν να τον δειχνουν... Τι ειναι αυτα που λες; Εισαι με τα καλα σου;

Ντροπη για το αθλημα εισαι, θα πρεπε να ντρεπεσαι...

τον εδειξαν ο ραχιωτης που συνεχεια σε σφυριζει.....αντε πολιτισμενε εσυ....
imago
σφαγη διχως τελειωμο στο παιχνιδι του εθνικου με τον παπαγου 26 εναντι 3 η βολες στο παιχνιδι.2 τεχνικες ποινες και 2 αντιαθλητικα υσβαρος του εθνικου που ουτεν καν υπηρχαν.καποια στιγμη οι παιχτες της ολυμπιαδος ηταν 6 μεσα στο γηπεδο το φωναζε ολος ο παγκος και η εξεδρα στους διαιτητες και αυτη λεγαν οτι δε τους βλεπουν!αλλος κερδιζε φαουλ αλλος εκτελουσε τις βολες!κουραστηκα σημερα ψυχολογικα και δε μπορω να πω αλλα!ενα πραμα που ευχωμαι για τους διαιτητες αυτους και ας με συνχωριση ο θεος.ταλεφτα που πειρατε λαμογια νατα πιητε σε φαρμακα!τελικο σκορ συν 7.ευτηχως που κρατησαμε την διαφορα!η διετησια στο τελος του αγωνα αποχωρισε με συνοδια της αστυνομιας.προσοχη στον προπονητη της ολυμπιαδας ειναι διπροσωπος και αδερφη!δε βριζω γιατι δε θελω να μου στερηση κανεις το δικαιωμα να εκφραζωμαι στο φορουμ ελευτερα αλλιως θα ελεγα κι αλλα που νιωθω να πω αυτη τη στιγμη!ευχαριστω πολλη!


Όχι φίλε..τον έδιωξες εσύ με αυτά που γράφεις. οταν ευχαριστείς "πολλή"... και τα αντιαθλητικά έγιναν "υσβάρος" ... τι να πώ...

Ο πολιτισμός κάποιων φτάνει μέχρι εκεί που τους δίνουν το δικαιώμα να είναι πολιτισμένοι δηλαδη; δεν είναι πολιστιμένοι απλά προσποιούνται οτι είναι μέχρι ένας διαιτητής να τους θυμίσει πόσο απολίτιστοι μπορούν να γίνουν.

Καληνύχτα.
tempelhs
QUOTE(ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 01:57 ) *
τον εδειξαν ο ραχιωτης που συνεχεια σε σφυριζει.....αντε πολιτισμενε εσυ....


επειδη ακουστηκε και στο saloon αυτο, ο ραχιωτης μια φορα εχει σφυριξει ολυμπιαδα και σε ματς που εχασε μαλιστα....
theking
Hahaha nai re Ethnikara, pali xasate?
gavronick
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/2/2011)
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 68 - 44 (ΗΜ. 37 - 20)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουτσουμπός - Δημητριάδης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18 - 8, 19 - 12, 20 - 10, 11 - 14.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ (Σιταράς): Μπακόπουλος 1, Βοντετσιάνος 8, Μαλτέζος 2, Καδάς 1, Τριανταφύλλης, Δελής, Μαυραγάνης 16(2), Δόριζας 2, Καλογιάννης 14, Τσέλιος 24(5), Διαμαντάκος.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Μαρκοζάνης 3(1), Ζαχαριάδης, Λαλαούνης 6, Σταθακόπουλος 1, Σαχάς 3, Τσούτης 6(2), Σουρβάνος 4, Μοσχίδης 4, Κοπετινάς 6, Αλωναρίτης, Γιουβανέλλης 5(1), Καλύβας 6.

king lebron
QUOTE(Jatse @ Feb 17 2011, 01:53 ) *
Σημερα απλα ορισμενοι εδειξαν τον πολιτισμο τους και συνεχιζουν να τον δειχνουν... Τι ειναι αυτα που λες; Εισαι με τα καλα σου;

Ντροπη για το αθλημα εισαι, θα πρεπε να ντρεπεσαι...

Υ.Γ. Αλλα τι περιμενεις απο ανθρωπο που γραφει το εκφραζομαι με Ω....



QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 02:06 ) *
Όχι φίλε..τον έδιωξες εσύ με αυτά που γράφεις. οταν ευχαριστείς "πολλή"... και τα αντιαθλητικά έγιναν "υσβάρος" ... τι να πώ...

Ο πολιτισμός κάποιων φτάνει μέχρι εκεί που τους δίνουν το δικαιώμα να είναι πολιτισμένοι δηλαδη; δεν είναι πολιστιμένοι απλά προσποιούνται οτι είναι μέχρι ένας διαιτητής να τους θυμίσει πόσο απολίτιστοι μπορούν να γίνουν.

Καληνύχτα.


Παιδιά, ευχαριστούμε για τα μαθήματα περί πολιτισμού! Δηλαδή, εσείς που ξέρετε καλή ορθογραφία είστε πιο πολιτισμένοι από κάποιους άλλους? Ο άνθρωπος έτσι τα είδε τα πράγματα και αυτό έκφρασε ελεύθερα. Αν στέλνανε κάποιους διαιτητές που θα σφύριζαν εναντίον σας 20-80, τότε πραγματικά θα ήθελα να δω τον πολιτισμό σας? Θα μας πείτε την άποψή σας για το παιχνίδι? Η διαιτησία σας φάνηκε 50-50? Ήσασταν στο γήπεδο? Αλλά, βέβαια σας συμφέρει να το γυρίσετε στον πολιτισμό!

QUOTE(tempelhs @ Feb 17 2011, 02:09 ) *
επειδη ακουστηκε και στο saloon αυτο, ο ραχιωτης μια φορα εχει σφυριξει ολυμπιαδα και σε ματς που εχασε μαλιστα....


Και επειδή ξέρω ότι ο φίλος μου ο tempelhs ήταν στο γήπεδο, θέλω την άποψη του για την τελευταία φάση! Είναι τεχνική ποινή ή δεν είναι? Ας αφήσουμε τον Ραχιώτη, το γεγονός ότι σουτάραμε μόνο 3 βολές σε όλο το ματς πως σου φαίνεται? Λοιπόν, επειδή έγινε αρκετά δυνατό παιχνίδι και από τις δύο πλευρές, θεωρείς ότι ήμασταν τόσο αντιαθλητικοί, ώστε να μας καταλογισθούν 2 τεχνικές ποινές και 2 αντιαθλητικά! Παρόμοιες φάσεις έγιναν και από εσάς, αλλά εγώ είδα να παίρνουμε μόνο 1 αντιαθλητικό! Δυστυχώς, τα γεγονότα μιλάνε από μόνα τους!
nikolas_asteri
Μεγάλη νίκη σήμερα για την ομάδα μου (την Ολυμπιάδα) απέναντι σε ένα καλό σύνολο. Πολλά συγχαρητήρια στον Μάριο που κλήθηκε για πρώτη φορά να έχει ενεργή συμμετοχή και τα κατάφερε περίφημα και στον Νικολάκη που παρά την ασθένεια του έπαιξε με πολλή ψυχή. Πολλά μπράβο και σε όλους τους άλλους (αλλά είστε μεγάλοι, δεν τα χρειάζεστε tongue.gif )
Στα του παιχνιδιού τώρα (πολύ συνοπτικά). Οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, πήγαμε στο ημίχρονο με μια διαφορά στο +4 για τον Εθνικό (νομίζω) μετά η Ολυμπιάδα πήρε μια σημαντική διαφορά (μέχρι και 16 πόντους νομίζω) την οποία κάλυψε ο Εθνικός (πρέπει να έφτασε στους 6) και κάπου εκεί τελείωνει το παιχνίδι.
Λίγο εκτός των αγωνιστικών. Οι παίκτες του Εθνικού, μάλλον κυριεύτηκαν από κάποιο σύνδρομο καταδίωξης μετά το ματς με το Μαίανδρο, και είχαν έρθει "φορτωμένοι". Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η μουρμούρα από το πρώτο λεπτό. Σε κάθε μα κάθε φάση γκρίνια.
Από το πρώτο αντιαθλητικό (που ήταν) μέχρι το τέλος που φωνάζετε για τους 6 παίκτες (που έχετε δίκιο, αλλά δεν θα άλλαζε κάτι).
Και επειδή είναι πολύ εύκολο σε ένα δημόσιο forum να βγαίνει και να λέει ο καθείς το μακρύ του και το κοντό του, θα ήταν καλό, όταν πετάμε μπαρούφες (κύριε με το ανεκδιήγητο σχόλιο "ο ραχιώτης σε σφυρίζει συνέχεια", ή κύριε με το σχόλιο "άλλος κερδίζει φάουλ, άλλος σουτάρει βολές") να δείχνουμε και κάτι που να αποδεικνύει του λόγου το αληθές. Αλλιώς είναι αερολογίες, και στην περίπτωσή μας, κακοήθειες (διότι είναι ΨΕΜΜΑΤΑ).
Ή θα ήταν καλό να ρίχνουμε και μια ματιά στους κανονισμούς (κύριε με το ανήμπορο σχόλιο περί μηδενισμού). Ενημερωτικά, και οι 6 παίκτες, και η μη χρήση "μικρού" επιφέρουν Τεχνική Ποινή (και στη περίπτωση του "μικρού" υπάρχει και προειδοποιήση πρώτα). Άρα οι ιστορίες περί μηδενισμού είναι...χμμμμ...τι να πω? Για εντυπώσεις πάλι ίσως?
Όσο για τον "κύριο" (ναι, με εισαγωγικά εδώ) που εύχεται ασθένεια στους διαιτητές, τι να πω ρε φίλε? Απλά να προσέχεις τι εύχεσαι, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως γυρνάνε αυτά.
Τελειώνοντας, η Ολυμπιάδα, ναι, πήρε 3-4 σφυρίγματα τα οποία σε καμία περίπτωση δεν διαμόρφωσαν αποτέλεσμα.
Με σεβασμό στους αθλητές του Εθνικού (όχι ομως στον προπονητή τους και στον κάφρο που όρμησε μόλις τελείωσε το παιχνίδι),
Νικόλας Μελισσάρης. (επειδή πίσω από το πληκτρολόγιο γινόμαστε όλοι πολύ "αλάνια" και καλό είναι να ξέρουμε σε ποιούς απευθυνόμαστε.)
tempelhs
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 03:00 ) *
Μεγάλη νίκη σήμερα για την ομάδα μου (την Ολυμπιάδα) απέναντι σε ένα καλό σύνολο. Πολλά συγχαρητήρια στον Μάριο που κλήθηκε για πρώτη φορά να έχει ενεργή συμμετοχή και τα κατάφερε περίφημα και στον Νικολάκη που παρά την ασθένεια του έπαιξε με πολλή ψυχή. Πολλά μπράβο και σε όλους τους άλλους (αλλά είστε μεγάλοι, δεν τα χρειάζεστε tongue.gif )
Στα του παιχνιδιού τώρα (πολύ συνοπτικά). Οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, πήγαμε στο ημίχρονο με μια διαφορά στο +4 για τον Εθνικό (νομίζω) μετά η Ολυμπιάδα πήρε μια σημαντική διαφορά (μέχρι και 16 πόντους νομίζω) την οποία κάλυψε ο Εθνικός (πρέπει να έφτασε στους 6) και κάπου εκεί τελείωνει το παιχνίδι.
Λίγο εκτός των αγωνιστικών. Οι παίκτες του Εθνικού, μάλλον κυριεύτηκαν από κάποιο σύνδρομο καταδίωξης μετά το ματς με το Μαίανδρο, και είχαν έρθει "φορτωμένοι". Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η μουρμούρα από το πρώτο λεπτό. Σε κάθε μα κάθε φάση γκρίνια.
Από το πρώτο αντιαθλητικό (που ήταν) μέχρι το τέλος που φωνάζετε για τους 6 παίκτες (που έχετε δίκιο, αλλά δεν θα άλλαζε κάτι).
Και επειδή είναι πολύ εύκολο σε ένα δημόσιο forum να βγαίνει και να λέει ο καθείς το μακρύ του και το κοντό του, θα ήταν καλό, όταν πετάμε μπαρούφες (κύριε με το ανεκδιήγητο σχόλιο "ο ραχιώτης σε σφυρίζει συνέχεια", ή κύριε με το σχόλιο "άλλος κερδίζει φάουλ, άλλος σουτάρει βολές") να δείχνουμε και κάτι που να αποδεικνύει του λόγου το αληθές. Αλλιώς είναι αερολογίες, και στην περίπτωσή μας, κακοήθειες (διότι είναι ΨΕΜΜΑΤΑ).
Ή θα ήταν καλό να ρίχνουμε και μια ματιά στους κανονισμούς (κύριε με το ανήμπορο σχόλιο περί μηδενισμού). Ενημερωτικά, και οι 6 παίκτες, και η μη χρήση "μικρού" επιφέρουν Τεχνική Ποινή (και στη περίπτωση του "μικρού" υπάρχει και προειδοποιήση πρώτα). Άρα οι ιστορίες περί μηδενισμού είναι...χμμμμ...τι να πω? Για εντυπώσεις πάλι ίσως?
Όσο για τον "κύριο" (ναι, με εισαγωγικά εδώ) που εύχεται ασθένεια στους διαιτητές, τι να πω ρε φίλε? Απλά να προσέχεις τι εύχεσαι, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως γυρνάνε αυτά.
Τελειώνοντας, η Ολυμπιάδα, ναι, πήρε 3-4 σφυρίγματα τα οποία σε καμία περίπτωση δεν διαμόρφωσαν αποτέλεσμα.
Με σεβασμό στους αθλητές του Εθνικού (όχι ομως στον προπονητή τους και στον κάφρο που όρμησε μόλις τελείωσε το παιχνίδι),
Νικόλας Μελισσάρης. (επειδή πίσω από το πληκτρολόγιο γινόμαστε όλοι πολύ "αλάνια" και καλό είναι να ξέρουμε σε ποιούς απευθυνόμαστε.)

+1
+οτι ο μαριος ειναι παικταρας και επρεπε να παιξει παραπανω!
tempelhs
ημουνα μεσα στο γηπεδο οπως σε καθε εντος εδρασ ματς της ολυμπιαδας! θα πω τα του ματς πρωτα! πολυ ωραιο παιχνιδι στο πρωτο ημιχρονο σχολιαζαμε στην κερκιδα οτι και ο ρυθμος και το passing game απο τις δυο ομαδες ειναι παραπανω κατηγοριας! στο δευτερο ημιχρονο το παιχνιδι χαλασε και σε αυτο εχουν μικρο μεριδιο ευθυνης ΚΑΙ οι διαιτητες... στα της διαιτησιας τωρα, επειδη δεν τα βλεπω με γυαλια και εχς μαθει να μιλαω αντικειμενικα.. οι διαιτητες δωσαν καμια σφυριγματα στην ολυμπιαδα αλλα ουτε σφαγη ουτε χειρουργειο ουτε τιποτα... πολυ αυστηρα να πω οτι η διαιτησια αγγιξε το 60-40... τα παιδια του εθνικου και ειδικα ο προπονητης ειχαν ερθει φορτωμενοι με αποτελεσμα να υπαρχει απιστευτη γκρινια απο το πρωτο σφυριγμα..απο τα βαρια σφυριγματα ολες οι τεχνικες ποινες ηταν σωστες ολα τα αντιαθλητικα σωστα αλλα θα επρεπε να εχει σφυριχτει και ενα αντιαθλητικο στην ολυμπιαδα¨στην τελευταια φαση τωρα, οντως η ολυμπιαδα ηταν με 6 παικτες στο γηπεδο... οκ, πρωτη φορα γινεται, η τελευταια?? ουτε μηδενισμος υπαρχει ουτε καμια τετοια υπερβολη.. προειδοποιηση μονο για την μη συμμετοχη μικρου και τεχνικη για τους οκ.. οκ, αντι για 6 θα κερδιζε η ολυμπιαδα με 2-3 ποντους.. klein mein... να δεχτω οτι αν εβαζε τριποντο στην ληξη θα επαιρνε την διαφορα, αλλα τοτε δεν πιστευω οτι θα τελειωνε και ποτε το ματς.. tongue.gif απο κει και περα.. να παρεκτραπουν, ενας, δυο παικτεσ το καταλαβαινω.. να ειναι ομως ολη η ομαδα και ο εφορος και ο προπονητης ενα με την κερκιδα, αυτο δεν το καταλαβαινω... να μην υπαρχουν 5-6 ψυχραιμοι να μαζεψουν τα πραματα.... και να εχουμε καταστασεις να περιμενοθν απ'ε3ς 8-10 ατομα τον διαιτητη και γνκ, καταστασεις μπρονξ... εχω δει στησιματα σε εφηβικα, (οχι τα 4-5 αναποδα σημερινα) στησιματα κανονικα... αλλα προσωπικα ποτε δεν μπηκα σε τετοιες καταστασεις ζουγκλασ και φαρ ουεστ...η κανεις μοκο, η πας στα αρμοδια οργανα... αν χαλιεστε τοσο, το καπελακι σας και φυγετε, σαν κυριοι... αλλιως συμπερειφερθειτε πολιτισμενα οπως ειπε και καποιος παραπανω..
Υ.Γ1 Τα σημερινα αποτελουν ντροπη για το μπασκετ.... και αν καποιος μιλαει για τον προπονητη της ολυμπιαδας ετσι π ειναι 20 χρονια στον χωρο, τι να πουμε για τον προπονητη του εθνικου π θυμισε μελος συνδεσμου σημερα
Υ.Γ2 παρολαυτα και παρολο που χαλαστηκα πολυ στο τελος με οσα γιναν να ξαναπω οτι ο εθνικος ειναι η καλυτερη ομαδα π εχω δει, και αν διαχειριστει σωστοτερα τισ καταστασεις πιστευω οτι θα ανεβει ευκολα...
ETHNIKOSGS
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 03:00 ) *
Μεγάλη νίκη σήμερα για την ομάδα μου (την Ολυμπιάδα) απέναντι σε ένα καλό σύνολο. Πολλά συγχαρητήρια στον Μάριο που κλήθηκε για πρώτη φορά να έχει ενεργή συμμετοχή και τα κατάφερε περίφημα και στον Νικολάκη που παρά την ασθένεια του έπαιξε με πολλή ψυχή. Πολλά μπράβο και σε όλους τους άλλους (αλλά είστε μεγάλοι, δεν τα χρειάζεστε tongue.gif )
Στα του παιχνιδιού τώρα (πολύ συνοπτικά). Οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, πήγαμε στο ημίχρονο με μια διαφορά στο +4 για τον Εθνικό (νομίζω) μετά η Ολυμπιάδα πήρε μια σημαντική διαφορά (μέχρι και 16 πόντους νομίζω) την οποία κάλυψε ο Εθνικός (πρέπει να έφτασε στους 6) και κάπου εκεί τελείωνει το παιχνίδι.
Λίγο εκτός των αγωνιστικών. Οι παίκτες του Εθνικού, μάλλον κυριεύτηκαν από κάποιο σύνδρομο καταδίωξης μετά το ματς με το Μαίανδρο, και είχαν έρθει "φορτωμένοι". Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η μουρμούρα από το πρώτο λεπτό. Σε κάθε μα κάθε φάση γκρίνια.
Από το πρώτο αντιαθλητικό (που ήταν) μέχρι το τέλος που φωνάζετε για τους 6 παίκτες (που έχετε δίκιο, αλλά δεν θα άλλαζε κάτι).
Και επειδή είναι πολύ εύκολο σε ένα δημόσιο forum να βγαίνει και να λέει ο καθείς το μακρύ του και το κοντό του, θα ήταν καλό, όταν πετάμε μπαρούφες (κύριε με το ανεκδιήγητο σχόλιο "ο ραχιώτης σε σφυρίζει συνέχεια", ή κύριε με το σχόλιο "άλλος κερδίζει φάουλ, άλλος σουτάρει βολές") να δείχνουμε και κάτι που να αποδεικνύει του λόγου το αληθές. Αλλιώς είναι αερολογίες, και στην περίπτωσή μας, κακοήθειες (διότι είναι ΨΕΜΜΑΤΑ).
Ή θα ήταν καλό να ρίχνουμε και μια ματιά στους κανονισμούς (κύριε με το ανήμπορο σχόλιο περί μηδενισμού). Ενημερωτικά, και οι 6 παίκτες, και η μη χρήση "μικρού" επιφέρουν Τεχνική Ποινή (και στη περίπτωση του "μικρού" υπάρχει και προειδοποιήση πρώτα). Άρα οι ιστορίες περί μηδενισμού είναι...χμμμμ...τι να πω? Για εντυπώσεις πάλι ίσως?
Όσο για τον "κύριο" (ναι, με εισαγωγικά εδώ) που εύχεται ασθένεια στους διαιτητές, τι να πω ρε φίλε? Απλά να προσέχεις τι εύχεσαι, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως γυρνάνε αυτά.
Τελειώνοντας, η Ολυμπιάδα, ναι, πήρε 3-4 σφυρίγματα τα οποία σε καμία περίπτωση δεν διαμόρφωσαν αποτέλεσμα.
Με σεβασμό στους αθλητές του Εθνικού (όχι ομως στον προπονητή τους και στον κάφρο που όρμησε μόλις τελείωσε το παιχνίδι),
Νικόλας Μελισσάρης. (επειδή πίσω από το πληκτρολόγιο γινόμαστε όλοι πολύ "αλάνια" και καλό είναι να ξέρουμε σε ποιούς απευθυνόμαστε.)


προστατεψε κανεις απο την ολυμπιαδα τους διαιτητες??εσεις οι πολιτισμενοι τι κανατε???γιατι εγω ειδα απο τον εθνικο κ τους προστατευσε κ θα γραφτει κ στην εκθεση αυτο.ο πολιτισμος φαινεται οταν χρησιμοποιεις τους διαιτητες για να παρεις ενα παιχνιδακι.....ποσοι εισασταν μεσα τελευταια φαση??κρατησε τον σεβασμο σου για τους παιχτες του εθνικου δεν τον θελουμε γιατι με την αβαντα της ομαδας της γ εθνικης με τον χοντρο καραφλο κυριο που ειχε ερθει σημερα να δει το εργο του κερδισες...κ αν οπως λες πηρε 4 σφυριγματα τα οποια ειναι τεχνικες κ αντιαθλητικα+οτι επαιζες με 6)αληθεια γιατι δεν βαλατε κ αλλον???)4 σφυργιματα +τεχνικη στο τελος μαλλον αλλοιωση αποτελεσματος υπαρχει.....
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΣΑΣ....
3 ΒΟΛΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ?????ΕΛΕΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ.....
Jatse
Το σχολιο περι πολιτισμου σε καμια περιπτωση δεν αναφερεται στα ορθογραφικα που κανεις, αλλα στα πραγματα τα οποια λες και τα οποια συνεχιζεις να λες χωρις κανενα ενδοιασμο... Αρρωστιες, μαναδες, αδερφες, π*****ες, τι να πω...


Υ.Γ. Καθηγητες στο σπιτι ειχα μονο στην 3η λυκειου, ολα τα αλλα χρονια τα καταφερνα μονο με την καθοδηγηση του σχολειου και μαλιστα αριστα (-: για να δεινουμε ευσημα και στην παιδεια που και που!
ETHNIKOSGS
QUOTE(tempelhs @ Feb 17 2011, 04:35 ) *
ημουνα μεσα στο γηπεδο οπως σε καθε εντος εδρασ ματς της ολυμπιαδας! θα πω τα του ματς πρωτα! πολυ ωραιο παιχνιδι στο πρωτο ημιχρονο σχολιαζαμε στην κερκιδα οτι και ο ρυθμος και το passing game απο τις δυο ομαδες ειναι παραπανω κατηγοριας! στο δευτερο ημιχρονο το παιχνιδι χαλασε και σε αυτο εχουν μικρο μεριδιο ευθυνης ΚΑΙ οι διαιτητες... στα της διαιτησιας τωρα, επειδη δεν τα βλεπω με γυαλια και εχς μαθει να μιλαω αντικειμενικα.. οι διαιτητες δωσαν καμια σφυριγματα στην ολυμπιαδα αλλα ουτε σφαγη ουτε χειρουργειο ουτε τιποτα... πολυ αυστηρα να πω οτι η διαιτησια αγγιξε το 60-40... τα παιδια του εθνικου και ειδικα ο προπονητης ειχαν ερθει φορτωμενοι με αποτελεσμα να υπαρχει απιστευτη γκρινια απο το πρωτο σφυριγμα..απο τα βαρια σφυριγματα ολες οι τεχνικες ποινες ηταν σωστες ολα τα αντιαθλητικα σωστα αλλα θα επρεπε να εχει σφυριχτει και ενα αντιαθλητικο στην ολυμπιαδα¨στην τελευταια φαση τωρα, οντως η ολυμπιαδα ηταν με 6 παικτες στο γηπεδο... οκ, πρωτη φορα γινεται, η τελευταια?? ουτε μηδενισμος υπαρχει ουτε καμια τετοια υπερβολη.. προειδοποιηση μονο για την μη συμμετοχη μικρου και τεχνικη για τους οκ.. οκ, αντι για 6 θα κερδιζε η ολυμπιαδα με 2-3 ποντους.. klein mein... να δεχτω οτι αν εβαζε τριποντο στην ληξη θα επαιρνε την διαφορα, αλλα τοτε δεν πιστευω οτι θα τελειωνε και ποτε το ματς.. tongue.gif απο κει και περα.. να παρεκτραπουν, ενας, δυο παικτεσ το καταλαβαινω.. να ειναι ομως ολη η ομαδα και ο εφορος και ο προπονητης ενα με την κερκιδα, αυτο δεν το καταλαβαινω... να μην υπαρχουν 5-6 ψυχραιμοι να μαζεψουν τα πραματα.... και να εχουμε καταστασεις να περιμενοθν απ'ε3ς 8-10 ατομα τον διαιτητη και γνκ, καταστασεις μπρονξ... εχω δει στησιματα σε εφηβικα, (οχι τα 4-5 αναποδα σημερινα) στησιματα κανονικα... αλλα προσωπικα ποτε δεν μπηκα σε τετοιες καταστασεις ζουγκλασ και φαρ ουεστ...η κανεις μοκο, η πας στα αρμοδια οργανα... αν χαλιεστε τοσο, το καπελακι σας και φυγετε, σαν κυριοι... αλλιως συμπερειφερθειτε πολιτισμενα οπως ειπε και καποιος παραπανω..
Υ.Γ1 Τα σημερινα αποτελουν ντροπη για το μπασκετ.... και αν καποιος μιλαει για τον προπονητη της ολυμπιαδας ετσι π ειναι 20 χρονια στον χωρο, τι να πουμε για τον προπονητη του εθνικου π θυμισε μελος συνδεσμου σημερα
Υ.Γ2 παρολαυτα και παρολο που χαλαστηκα πολυ στο τελος με οσα γιναν να ξαναπω οτι ο εθνικος ειναι η καλυτερη ομαδα π εχω δει, και αν διαχειριστει σωστοτερα τισ καταστασεις πιστευω οτι θα ανεβει ευκολα...

αν εσυ χαλαστηκες πολυ στο τελος φαντασου εμεις.....δεν σε χαλασε η διαιτησια δηλαδη??οσο για τον προπονητη του εθνικου ειναι παραπανω χρονια απο τον δικο σας κ εχει κ 4 πρωταθληματα ελλαδος με τον πανιωνιο....χωρις ποτε να εχει ποινη απο καποιον...οποτε μηπως η δραση φερνει αντιδραση??εκτος αν θελετε να μας στηνετε εσεις κ εμεις να μην μιλαμε....αν ειναι ετσι πειτε το...ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΔΙΝΕΙ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΥΠΕΡ ΜΑΣ Κ ΚΑΠΑΚΙ ΔΙΝΕΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΣΤΟ 9 ΟΠΟΤΕ Η ΜΠΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ....ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΟΙ....ΚΟΜΙΣΑΡΙΟΙ Κ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΙ ΕΞΩ ΓΕΛΑΓΑΝΕ....
ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΧΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ.....

ΥΓ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
nikolas_asteri
QUOTE (ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 07:11 ) *
προστατεψε κανεις απο την ολυμπιαδα τους διαιτητες??εσεις οι πολιτισμενοι τι κανατε???γιατι εγω ειδα απο τον εθνικο κ τους προστατευσε κ θα γραφτει κ στην εκθεση αυτο.ο πολιτισμος φαινεται οταν χρησιμοποιεις τους διαιτητες για να παρεις ενα παιχνιδακι.....ποσοι εισασταν μεσα τελευταια φαση??κρατησε τον σεβασμο σου για τους παιχτες του εθνικου δεν τον θελουμε γιατι με την αβαντα της ομαδας της γ εθνικης με τον χοντρο καραφλο κυριο που ειχε ερθει σημερα να δει το εργο του κερδισες...κ αν οπως λες πηρε 4 σφυριγματα τα οποια ειναι τεχνικες κ αντιαθλητικα+οτι επαιζες με 6)αληθεια γιατι δεν βαλατε κ αλλον???)4 σφυργιματα +τεχνικη στο τελος μαλλον αλλοιωση αποτελεσματος υπαρχει.....
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΣΑΣ....
3 ΒΟΛΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ?????ΕΛΕΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ.....


Τον σεβασμό μου τον έχετε όπως και η πλειοψηφία των ερασιτεχών αθλητών. Μα καλά είναι δυνατόν να ρωτάς αν προστατεύσαμε τους διαιτητές; Δεν ήρθαμε κάποια παιδιά να ηρεμήσουμε τους παίκτες του Εθνικού στο τέλος του παιχνιδιού; Δηλαδή τι να κάνουμε; Να δημιουργήσουμε και μανούρα μεταξύ μας; Αλλά όταν ο προπονητής σου δεν είναι "αδερφή" αλλα "μάγκας" και "ξεχειλίζει απο τεστοστερόνη", πως να συγκρατήσει τους παίκτες; Πρώτος στη μανούρα. Και τι να πούμε; "Μπράβο σε 3-4, που τους προστατεύατε από τους υπόλοιπους";
Το ένα αντιαθλητικό όπως και οι δύο τεχνικές ποινές είναι σωστά σφυρίγματα οπότε ουσιαστικά για το μόνο που γκρινιάζεις είναι 1 αντιαθλητικό και 2-3 σκόρπια φάουλ που δεν σου δόθηκαν ή πηραμε στο 3ο δεκάλεπτο και ούτε καν στο σημείο που άνοιξε η διαφορά.

QUOTE (ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ)
αν πραγματι θες να δεις αν ειμαι αλανι και το αποδειχνιω ελα αιθαλιδου 12 στην αθηνα κτυπα κουδουνι αναστασοπουλος να στο αποδειξω αδερφ!

Αυτό κατάλαβες εσύ? Τι να πω?
Να μου δείξεις τι δηλαδή? Θα με δείρεις? Έτσι λύνεις εσύ τις διαφορές σου?
Βέβαια αυτός ο τρόπος σκέψης αντικατοπτρίζει πλήρως τι έγινε στο τέλος του παιχνιδιού (και εννοώ έξω από το γήπεδο.)

QUOTE (ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ)
αλλα χτες εκανες την κ...α μωλις σε πλησιαζα!νικο ομορφε!καλα ειπα χτες οτι εισαι αδερ.

Επειδή μάλλον βλέπεις φαντάσματα γενικώς, είμαι το 8 της Ολυμπιάδας οπότε ξανασκέψου λίγο ποιόν πλησιάζες και τι έλεγες. (εκτός αν όντως τα έλεγες σε εμένα οπότε, συγγνώμη δε σε άκουσα).

QUOTE (ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ)
οσο για την ορθογραφια μου δυστιχως δε ειχα την δυνατοτητα να σπουδασω τι να κανουμε που εσενα η μητερα σου σου εφερνε καθηγητες στο σπιτι για να εχει αλωθη απο τον μπαμπα σου!πολιτισμο η μαμα σου σου μαθενε?να προσβαλης ετσι τους αγραΜΑΤΟΥς.

Αυτό ελπίζω να πηγαίνει στους προηγούμενους και απλά να ξέχασες το quote γιατί ουδέποτε ασχολήθηκα με την ορθογραφία σου.
ETHNIKOSGS
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 09:34 ) *
Τον σεβασμό μου τον έχετε όπως και η πλειοψηφία των ερασιτεχών αθλητών. Μα καλά είναι δυνατόν να ρωτάς αν προστατεύσαμε τους διαιτητές; Δεν ήρθαμε κάποια παιδιά να ηρεμήσουμε τους παίκτες του Εθνικού στο τέλος του παιχνιδιού; Δηλαδή τι να κάνουμε; Να δημιουργήσουμε και μανούρα μεταξύ μας; Αλλά όταν ο προπονητής σου δεν είναι "αδερφή" αλλα "μάγκας" και "ξεχειλίζει απο τεστοστερόνη", πως να συγκρατήσει τους παίκτες; Πρώτος στη μανούρα. Και τι να πούμε; "Μπράβο σε 3-4, που τους προστατεύατε από τους υπόλοιπους";
Το ένα αντιαθλητικό όπως και οι δύο τεχνικές ποινές είναι σωστά σφυρίγματα οπότε ουσιαστικά για το μόνο που γκρινιάζεις είναι 1 αντιαθλητικό και 2-3 σκόρπια φάουλ που δεν σου δόθηκαν ή πηραμε στο 3ο δεκάλεπτο και ούτε καν στο σημείο που άνοιξε η διαφορά.


Αυτό κατάλαβες εσύ? Τι να πω?
Να μου δείξεις τι δηλαδή? Θα με δείρεις? Έτσι λύνεις εσύ τις διαφορές σου?
Βέβαια αυτός ο τρόπος σκέψης αντικατοπτρίζει πλήρως τι έγινε στο τέλος του παιχνιδιού (και εννοώ έξω από το γήπεδο.)


Επειδή μάλλον βλέπεις φαντάσματα γενικώς, είμαι το 8 της Ολυμπιάδας οπότε ξανασκέψου λίγο.


Αυτό ελπίζω να πηγαίνει στους προηγούμενους και απλά να ξέχασες το quote γιατί ουδέποτε ασχολήθηκα με την ορθογραφία σου.

τεχνικη ποινη στο 9 επειδη ειπε ρεφ να σου πω???κοιτα φιλε μου επειδη εισαι γιος του προεδρου ξερεις πολυ καλα τι εχει γινει....οποτε ασε το αγωνιστικο ολοι ειχαν ματακια κ ειδαν..αν εσεις λετε 60-40 κλπ φαντασου τι εγινε.......
για τον προπονητη λες οτι να ναι αλλα οκ αυτα ειδες..εγω δεν ειδα εναν ανθρωπο απο την ολυμπιαδα να ειναι στο καμαρακι των διαιτητων..αντιθετα ειδα του εθνικου ανθρωπο.....να διωχνει τον κοσμο.....κατι που θα μπορουσε να μην ειχε κανει....γιατι εσυ εισαι γηπεδουχος κ οφειλεις να το κανεις...αλλα εσεις χθες ειχατε επισκεπτες νικολα ετσι δεν ειναι???
οποτε μην μας πουλατε ψευτικο πολιτισμο....με τον βριλησιακο ο ραχιωτης πως επαιξε???γιατι κ τα παιδια του βριλησιακου τα ειχαν πει τοτε εδω....
ETHNIKOSGS
Στο Πρωτάθλημα δικαιούνται να πάρουν μέρος αθλητές που πληρούν τους όρους των Αθλητικών Νόμων, των ισχυόντων Κανονισμών της Ε.Ο.Κ. και των Προκηρύξεων Ε.Ο.Κ. και Ε.Σ.Κ.Α.
Κάθε σωματείο δικαιούται να δηλώσει σε κάθε αγώνα μέχρι δώδεκα (12) αθλητές.
Από αυτούς οι τρείς (3) θα είναι υποχρεωτικά γεννημένοι το 1990 και νεώτεροι, εκ των οποίων ο ένας (1) θα πρέπει να συμμετέχει στην πεντάδα καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα. Οι παραπάνω τρείς (3) αθλητές θα φέρουν υποχρεωτικά στην φανέλλα τους τα Νο 4,5 & 6.
Σε περίπτωση που δεν τηρηθούν τα παραπάνω, για την ποινή που θα επιβληθεί στο υπαίτιο σωματείο, αποφασίζει το Δ.Σ. της Ε.Σ.Κ.Α.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ 1: Για την αγωνιστική περίοδο 2011-2012 οι συμμετέχουσες στο πρωτάθλημα ομάδες υποχρεώνονται στην δωδεκάδα να δηλώνουν τρεις (3) αθλητές γεννημένους από το 1991 και νεώτερους εκ των οποίων ο ένας (1) θα πρέπει να συμμετέχει στην πεντάδα καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα.

Εχετε 4,56????επαιζε μικρος στην τελευταια φαση ως εκτος???μηπως για αυτο δεν εχετε φανελα με το νο 6??για να γινονται αυτα τα μαγικα??τοσα λεφτα εχει η ομαδα??δεν μπορει να τυπωσει το 6 σε μια φανελα???
οποτε μην λες οτι να ναι οτι ειναι απλα τεχνικη ποινη....
Jatse
Η τεχνική ποινή στο 9 δόθηκε, γιατί σε αντιαθλητικό foul που κέρδισε πετάει την μπάλα προκλητικά στα στρώματα και στη συνέχεια όταν τον φώναζε ο διαιτητής για να του μιλήσει εκείνος δεν του έδινε σημασία (να τονίσω ότι την τεχνική ποινή έδωσε ο 2ος διαιτητής και το αντιαθλητικό foul ο Ραχιώτης)... Οπότε μην τα παρουσιάζεις όπως θες (-:
Τέλος, τα περί προστασίας των διαιτητών~Μήπως μετά το τέλος του αγώνα περιμένατε έξω με τα μηχανάκια για να τους συνοδεύσετε στα σπίτια τους μην τους κάνει κανένας τίποτα; Η μήπως με το που έφυγε η αστυνομία θέλατε να τους προστατέψετε και τους πήρατε από πίσω;

Και ναι έχουμε κανονίσει να μην έχουμε νούμερο 6 για να κάνουμε μαγικά (τι ακούω Θεέ μου...)
ETHNIKOSGS
ωραιος λογος για τ....αν δεν ακουσε???ρε με λαμογιες δεν κανετε ομαδα....εβρισε ο παγκος σας το 8???ποσο εχει μια φανελα με το 6???25 ευρω??γιατι δεν εχετε??δεν υποχρεουστε???η εχετε ασυλια???
nikolas_asteri
Αν είναι δυνατόν τώρα να κολλάμε σε μια φάση.
Με όλη μου την ειλικρίνεια τώρα, γιατί η φάση έγινε μπροστά μου: Γίνεται το αντιαθλητικό στο 9 και εκείνος, αφού κοπανάει τη μπάλα στα στρώματα, αρχίζει και βρίζει και βρίζει και βρίζει και αφού είδε οτι δεν τον "ενοχλεί" κανείς, είπε να συνεχίσει. Ε του την έριξε κάποια στιγμή. Εσύ απ'όλο το "μονόπρακτο" άκουσες μόνο το "να σου πω ρεφ"?

Ακόμη, τα έχετε όλοι με τον Ραχιώτη, ενω η γκρίνια ήταν μόνιμο φαινόμενο και στις αποφάσεις του άλλου διαιτητή.

Είναι δυνατόν να κολλάς σε τυπικότητες όπως αυτή με τη φανέλα με το 6? Απλώς να σου πω πως ο "μικρός" μας με το 6, είχε ένα ατυχές περισταστικό με την υγεία του και δεν μπόρεσε να έρθει. Δηλαδή αν δεν είχαμε άσπρες φανέλες πχ θα ήθελες να πάρεις το ματς έτσι?

Ναι είμαι γιος του προέδρου και μπορώ να σου πω πως το ΔΣ της Ολυμπιάδας αποτελείται από ανθρώπους παθιασμένους με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό, ανθρώπους που αφιερώνουν πολύτιμο ελεύθερο χρόνο για να μπορούν πολλά παιδιά του προαστίου να μάθουν μπάσκετ και όχι να μάθουν να κερδίζουν με κάθε κόστος, να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, να μάθουν να χάνουν κλπ Όπως επίσης τρέχουν για εμάς, για να μας δίνουν την ευκαιρία να παίξουμε οργανωμένο μπασκετάκι. Είμαι στη Ολυμπιάδα από τα 6 μου, περίπου 16 χρόνια πριν γίνει ο πατέρας μου πρόεδρος και ξέρω ότι οι ανθρωποι της Ολυμπιάδας ΠΟΤΕ δεν θα "έστηναν", ούτε θα "έδιναν" ματς γιατί πολύ απλά έχουν άλλο τρόπο σκέψης.

Ρε παιδιά εδώ φέρατε μηχανές στο τέλος που δεν άφηναν τα περιπολικά να μπουν. Υπό τη ανοχή του πρπονητή. Τα σχόλια περιττεύουν μετά από αυτό. Δηλαδή, τι άλλο μπορεί να συμπληρώσει κάποιος μετά απο αυτό?
calderon87
QUOTE(Jatse @ Feb 17 2011, 10:09 ) *
Η τεχνική ποινή στο 9 δόθηκε, γιατί σε αντιαθλητικό foul που κέρδισε πετάει την μπάλα προκλητικά στα στρώματα και στη συνέχεια όταν τον φώναζε ο διαιτητής για να του μιλήσει εκείνος δεν του έδινε σημασία (να τονίσω ότι την τεχνική ποινή έδωσε ο 2ος διαιτητής και το αντιαθλητικό foul ο Ραχιώτης)... Οπότε μην τα παρουσιάζεις όπως θες (-:
Τέλος, τα περί προστασίας των διαιτητών~Μήπως μετά το τέλος του αγώνα περιμένατε έξω με τα μηχανάκια για να τους συνοδεύσετε στα σπίτια τους μην τους κάνει κανένας τίποτα; Η μήπως με το που έφυγε η αστυνομία θέλατε να τους προστατέψετε και τους πήρατε από πίσω;

Και ναι έχουμε κανονίσει να μην έχουμε νούμερο 6 για να κάνουμε μαγικά (τι ακούω Θεέ μου...)

εκει θα οδηγηθουμε με τις διαιτησιεσ που βλεπουμε,να κινδυνευουν διαιτητες!!!!
ETHNIKOSGS
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 10:12 ) *
Αν είναι δυνατόν τώρα να κολλάμε σε μια φάση.
Με όλη μου την ειλικρίνεια τώρα, γιατί η φάση έγινε μπροστά μου: Γίνεται το αντιαθλητικό στο 9 και εκείνος, αφού κοπανάει τη μπάλα στα στρώματα, αρχίζει και βρίζει και βρίζει και βρίζει και αφού είδε οτι δεν τον "ενοχλεί" κανείς, είπε να συνεχίσει. Ε του την έριξε κάποια στιγμή. Εσύ απ'όλο το "μονόπρακτο" άκουσες μόνο το "να σου πω ρεφ"?

Ακόμη, τα έχετε όλοι με τον Ραχιώτη, ενω η γκρίνια ήταν μόνιμο φαινόμενο και στις αποφάσεις του άλλου διαιτητή.

Είναι δυνατόν να κολλάς σε τυπικότητες όπως αυτή με τη φανέλα με το 6? Απλώς να σου πω πως ο "μικρός" μας με το 6, είχε ένα ατυχές περισταστικό με την υγεία του και δεν μπόρεσε να έρθει. Δηλαδή αν δεν είχαμε άσπρες φανέλες πχ θα ήθελες να πάρεις το ματς έτσι?

Ναι είμαι γιος του προέδρου και μπορώ να σου πω πως το ΔΣ της Ολυμπιάδας αποτελείται από ανθρώπους παθιασμένους με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό, ανθρώπους που αφιερώνουν πολύτιμο ελεύθερο χρόνο για να μπορούν πολλά παιδιά του προαστίου να μάθουν μπάσκετ και όχι να μάθουν να κερδίζουν με κάθε κόστος, να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, να μάθουν να χάνουν κλπ Όπως επίσης τρέχουν για εμάς, για να μας δίνουν την ευκαιρία να παίξουμε οργανωμένο μπασκετάκι. Είμαι στη Ολυμπιάδα από τα 6 μου, περίπου 16 χρόνια πριν γίνει ο πατέρας μου πρόεδρος και ξέρω ότι οι ανθρωποι της Ολυμπιάδας ΠΟΤΕ δεν θα "έστηναν", ούτε θα "έδιναν" ματς γιατί πολύ απλά έχουν άλλο τρόπο σκέψης.

Ρε παιδιά εδώ φέρατε μηχανές στο τέλος που δεν άφηναν τα περιπολικά να μπουν. Υπό τη ανοχή του πρπονητή. Τα σχόλια περιττεύουν μετά από αυτό. Δηλαδή, τι άλλο μπορεί να συμπληρώσει κάποιος μετά απο αυτό?

με μηχανες ηρθαμε φιλε μου απαγορευται κ αυτο???ειδαμε το fair play της ολυμπιαδας κ σας ευχαριστουμε.παντα τετοια....
απο χθες το βραδυ ειστε ολο πολιτισμο κ ιστορια για μια φαση δεν μιλησε κανεις....για αντιαθλητικα που δεν πηραμε...οτι δωσανε υπερ σας 3 τεχνικες κ 2 αντιαθλητικα...μετρα λιγο τις βολες μας κ πες μας κ αφηστε τα ηθικοπλαστικα χορτασαμε χθες...
nikolas_asteri
Δεν σχολίασε κανείς το μεταφορικό σας μέσο ανθρωπέ μου. Λέμε για τον σκοπό των παιδιών με τις μηχανές. Συμφραζόμενα λέγονται...

Τελικά 2 ή 3 τεχνικές ποινές? Πες τώρα ένα νούμερο γιατί με την πάροδο του χρόνο προβλέπω να γίνονται 10.

Ποια αντιαθλητικά δεν πήρατε δηλαδή?
ETHNIKOSGS
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 10:31 ) *
Δεν σχολίασε κανείς το μεταφορικό σας μέσο ανθρωπέ μου. Λέμε για τον σκοπό των παιδιών με τις μηχανές. Συμφραζόμενα λέγονται...

Τελικά 2 ή 3 τεχνικές ποινές? Πες τώρα ένα νούμερο γιατί με την πάροδο του χρόνο προβλέπω να γίνονται 10.

Ποια αντιαθλητικά δεν πήρατε δηλαδή?

eisai ligo mikroylis gia na kaneis mathima....des fylo agonos....sto 8 den dothikane 2 k to allo to glytosate me tin aniparkti texnikh poinh....k ta paidia toy ethnikoy den exoyn ton mpampa proedro....ama blepete mixani k fobaste apo pezodromio...
entaxei den pigan oi diaitites spiti??den milisate meta??
calderon87
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 10:31 ) *
Δεν σχολίασε κανείς το μεταφορικό σας μέσο ανθρωπέ μου. Λέμε για τον σκοπό των παιδιών με τις μηχανές. Συμφραζόμενα λέγονται...

Τελικά 2 ή 3 τεχνικές ποινές? Πες τώρα ένα νούμερο γιατί με την πάροδο του χρόνο προβλέπω να γίνονται 10.

Ποια αντιαθλητικά δεν πήρατε δηλαδή?

φιλε εθνικε τι συζητας τωρα?μεποιον προσπαθεις να βγαλεις ακρη???τα ιδια ειδαμε και την περασμενη τεταρτη!!!!και τα ιδια θα γινουν και την επομενη...οποτε τζαμπα μιλαμε
nikolas_asteri
Παιδιά έχουμε μπει σε μια τέτοια διαδικασία διαλόγου που δεν μου αρέσει, προσωπικά. Τα fora είναι για να μπαίνει κάποιος, να γράφει τη γνώμη του, να δέχεται αντίλογο κοκ. Δεν είναι για να chatάρουμε. Δύστυχως βέβαια επειδή τις ώρες που ποστάρουμε δεν είναι δυνατόν να περιμένουμε από κάποιον mod να μας προσέχει, κάθομαι και κάνω τον χαζό απλά και μόνο για να μην μένουν αναπάντητες οι ψευτιές σας και φαίνεται ότι αποδεχόμαστε την "ενοχή" που μας προσάπτετε.

EthnikosGS, δεν σου έκανα κανένα μάθημα. Εσύ αναφέρεις νούμερα κατά βούληση.
και επειδή έχεις παρεξηγήσει κάτι. Δεν είπε κανείς ότι φοβηθήκαμε τους ανθρώπους που φέρατε. Απλώς σκέφτηκα πως ήταν κάτι που θα έπρεπε να ξέρουν αυτοί που διαβάζουν το forum. Εσύ γιατί αρπάχτηκες;

calderon87, επειδή μου έκαναν εντύπωση αυτά που έλεγες την προηγούμενη φορα για το παιχνίδι μας, πήγα στο http://sportcity.gr/2011/02/10/%CE%B1%CE%B...BF%CF%85-66-72/ να δω τι θα έχουν γράψει. Ούτε το κείμενο, ούτε τα σχόλια από κάτω κάνουν κουβέντα για διαιτησία. Όλοι με την ομάδα τα έχουν, με τη ζωνάρα και με την έλλειψη πάγκου. Οπότε είσαι μόνος σου εδώ και παλεύεις να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Κρίμα.

Edit: Παρεξήγησα κάτι και το διόρθωσα
calderon87
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 10:50 ) *
calderon87, επειδή μου έκαναν εντύπωση αυτά που έλεγες την προηγούμενη φορα για το παιχνίδι μας, πήγα στο http://sportcity.gr/2011/02/10/%CE%B1%CE%B...BF%CF%85-66-72/ να δω τι θα έχουν γράψει. Ούτε το κείμενο, ούτε τα σχόλια από κάτω κάνουν κουβέντα για διαιτησία. Όλοι με την ομάδα τα έχουν, με τη ζωνάρα και με την έλλειψη πάγκου. Οπότε είσαι μόνος σου εδώ και παλεύεις να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Κρίμα.


εσυ δεν εισουν στο γηπεδο για να δεις τι εγινε παλι??ο κυριος που φραφει εκει δεν ηταν στο γηπεδο και απλα εγραψε...και ξερεισ πολυ καλα ποσο ξυλο εφαγε το 14 και το 23 του κουρου χωρις να σφυρανε τπτ...
king lebron
QUOTE(nikolas_asteri @ Feb 17 2011, 10:12 ) *
Αν είναι δυνατόν τώρα να κολλάμε σε μια φάση.
Με όλη μου την ειλικρίνεια τώρα, γιατί η φάση έγινε μπροστά μου: Γίνεται το αντιαθλητικό στο 9 και εκείνος, αφού κοπανάει τη μπάλα στα στρώματα, αρχίζει και βρίζει και βρίζει και βρίζει και αφού είδε οτι δεν τον "ενοχλεί" κανείς, είπε να συνεχίσει. Ε του την έριξε κάποια στιγμή. Εσύ απ'όλο το "μονόπρακτο" άκουσες μόνο το "να σου πω ρεφ"?

Ακόμη, τα έχετε όλοι με τον Ραχιώτη, ενω η γκρίνια ήταν μόνιμο φαινόμενο και στις αποφάσεις του άλλου διαιτητή.

Είναι δυνατόν να κολλάς σε τυπικότητες όπως αυτή με τη φανέλα με το 6? Απλώς να σου πω πως ο "μικρός" μας με το 6, είχε ένα ατυχές περισταστικό με την υγεία του και δεν μπόρεσε να έρθει. Δηλαδή αν δεν είχαμε άσπρες φανέλες πχ θα ήθελες να πάρεις το ματς έτσι?

Ναι είμαι γιος του προέδρου και μπορώ να σου πω πως το ΔΣ της Ολυμπιάδας αποτελείται από ανθρώπους παθιασμένους με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό, ανθρώπους που αφιερώνουν πολύτιμο ελεύθερο χρόνο για να μπορούν πολλά παιδιά του προαστίου να μάθουν μπάσκετ και όχι να μάθουν να κερδίζουν με κάθε κόστος, να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι, να μάθουν να χάνουν κλπ Όπως επίσης τρέχουν για εμάς, για να μας δίνουν την ευκαιρία να παίξουμε οργανωμένο μπασκετάκι. Είμαι στη Ολυμπιάδα από τα 6 μου, περίπου 16 χρόνια πριν γίνει ο πατέρας μου πρόεδρος και ξέρω ότι οι ανθρωποι της Ολυμπιάδας ΠΟΤΕ δεν θα "έστηναν", ούτε θα "έδιναν" ματς γιατί πολύ απλά έχουν άλλο τρόπο σκέψης.

Ρε παιδιά εδώ φέρατε μηχανές στο τέλος που δεν άφηναν τα περιπολικά να μπουν. Υπό τη ανοχή του πρπονητή. Τα σχόλια περιττεύουν μετά από αυτό. Δηλαδή, τι άλλο μπορεί να συμπληρώσει κάποιος μετά απο αυτό?


Νικολάκη αγόρι μου, καταρχήν δεν έχουμε πρόθεση να έρθουμε σε αντιπαράθεση με παίκτες και προπονητές της Ολυμπιάδας. Δεν είναι αυτός ο σκοπός μας και ούτε θέλουμε να το συνεχίσουμε. Οπότε ας τελειώσει αυτή η αντιπαράθεση εδώ.

Πάμε λίγο στις φάσεις. Στο Νο. 9 γίνεται καθαρό αντιαθλητικό foul, όπως έχουν γίνει αρκετά σε προηγούμενες φάσεις, είναι το μοναδικό που παίρνουμε στο παιχνίδι και πετάει την μπάλα στα στρώματα λόγω νεύρων. Το γεγονός ότι βρίζει τον εαυτόν του και όχι παίκτη Ολυμπιάδας ή διαιτητή δεν επισύρει επ' ουδενί λόγο τεχνικής ποινής. Αυτά να σου πω, να μου πεις από τον διαιτητή Παπαθανασίου (και με αυτόν τα έχουμε γιατί έχει πάρει όλα τα κρίσιμα σφυρίγματα του 4ου δεκαλέπτου) που προσπαθεί να ηρεμήσει τον παίκτη, και πάλι δεν δικαιολογούν λόγο τεχνικής ποινής.

Η φανέλα με το Νο. 6, όπως και η φανέλα με το Νο.5 (άλλου χρώματος) δεν πρέπει να σχολιάζεται. Συμβαίνει συνέχεια στην ΕΣΚΑ.

Το γεγονός ότι έχετε ικανούς ανθρώπους στην διοίκηση, έχει φανεί πεντακάθαρα χθες. Μόνο για να ξέρεις ότι επειδή εμείς ήμαστε ανύπαρκτοι διοικητικά και παίζουμε χρόνια basket, δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχουμε τέτοια αντιμετώπιση ειδικά μπροστά στα μάτια μας. Οπότε και θα προστατέψουμε την ομάδα, οι ίδιοι χωρίς να έχουμε βοήθεια από κανένα παράγοντα. Δεν είναι τυχαίο ότι παρόλα ταύτα δεν άνοιξε ρουθούνι μετά το τέλος του αγώνα. Πρώτα από όλους εμείς οι ίδιοι μπήκαμε μπροστά και δεν αφήσαμε να εξελιχθούν δυσμενώς τα πράγματα.

Τώρα επειδή σε κάθε ματς πάμε με τις μηχανές μας, αυτό τελικά δεν εμπόδισε την αστυνομία στο έργο της. Οπότε μην το αναφέρετε ρε παιδιά. Και με αμάξια να είχαμε πάει, πάλι θα θέλαμε να διαμαρτυρηθούμε. Θέλαμε καθαρά να δείξουμε, ότι δεν δεχόμαστε τέτοιες διαιτησίες κύριοι της ΟΔΚΕ και της ΕΣΚΑ. Δυστυχώς δεν θα μπορούμε να συγκρατούμε ούτε συμπαίκτες μας στο τέλος! Αυτά προς αποκατάσταση της αλήθειας.

P.S. No. 14 Panos Kakionis και επώνυμα...
tempelhs
να πω την αποψη μου και να αποχωρησω απο το τοπικ γιατι το καναμε ολυμπιαδα vs εθνικος και χωρις να υπαρχει και κννς σοβαρος λογος! πραγματικα μεσα στο ματς οι ομαδες δειξανε οτι ειναι οι καλυτερες της κατηγοριας.. πραγματικα δεν διαμορφωσε αποτελεσμα η διαιτησια, 10 τριποντα εβαλε η ολυμπιαδα ρε παιδια και κερδισε, ce la viest... αν δεν τα χε βαλει τι θα κανανε οι διαιτητες, θα βαζανε την μπαλα στο καλαθι.. υπηρξαν 2-3 φαλτσοσφυριγματα με αποκορυφωμα την τελευταια φαση αλλα σε καμια περιπτωση δεν διαμορφωσαν αποτελεσμα.. τωρα, αν θελετε ρα παιδια απο τον εθνικο να πιανεστε απο 2 φασεις και να μιλατε για στησιμο σφαγειο και ολα αυτα, οκ, τι να κανουμε, δημοκρατια εχουμε καθεις λεει την αποψη του... Απλα αν δεν ξερουμε επακριβως τι γινεται, καλο ειναι να μην φτιαχνουμε σεναρια.... (ουτε τοοοοοοοοσα λεφτα εχει η ολυμπιαδα ουτε τους μεγαλοπαραγοντες π λυνουν και δενουν στο παρασκηνιο... αν τωρα θελετε ντε και καλα να ειναι ετσι, επειδη ετσι σας βολευει, οκ...)
ΥΓ1 Δεν παει να εχει παρει και διηπειρωτικο ο προπονητης του εθνικου, δεν αλλαζει κατι... δεν σχολιασα το αν ειναι κακος η καλος προπονητης.... προφανως και ειναι καλος προπονητης για να εχει φτια3ει μια τοσο καλη ομαδα π να παιζει και τοσο ομορφο μπασκετ... στα δικα μου ματια ομως με οσα εγιναν μετα, επεσε αρκετα.. σαν ανθρωπος... και ολη η ομαδα του εθνικου γενικα... οχι οτι σας νοιαζει ρε μαγκες, αλλα ειναι κιμα να σας μενει η ρετσινια της μανουρας ομαδας του χουλιγκανου και ετσι....
ETHNIKOSGS
QUOTE(tempelhs @ Feb 17 2011, 13:45 ) *
να πω την αποψη μου και να αποχωρησω απο το τοπικ γιατι το καναμε ολυμπιαδα vs εθνικος και χωρις να υπαρχει και κννς σοβαρος λογος! πραγματικα μεσα στο ματς οι ομαδες δειξανε οτι ειναι οι καλυτερες της κατηγοριας.. πραγματικα δεν διαμορφωσε αποτελεσμα η διαιτησια, 10 τριποντα εβαλε η ολυμπιαδα ρε παιδια και κερδισε, ce la viest... αν δεν τα χε βαλει τι θα κανανε οι διαιτητες, θα βαζανε την μπαλα στο καλαθι.. υπηρξαν 2-3 φαλτσοσφυριγματα με αποκορυφωμα την τελευταια φαση αλλα σε καμια περιπτωση δεν διαμορφωσαν αποτελεσμα.. τωρα, αν θελετε ρα παιδια απο τον εθνικο να πιανεστε απο 2 φασεις και να μιλατε για στησιμο σφαγειο και ολα αυτα, οκ, τι να κανουμε, δημοκρατια εχουμε καθεις λεει την αποψη του... Απλα αν δεν ξερουμε επακριβως τι γινεται, καλο ειναι να μην φτιαχνουμε σεναρια.... (ουτε τοοοοοοοοσα λεφτα εχει η ολυμπιαδα ουτε τους μεγαλοπαραγοντες π λυνουν και δενουν στο παρασκηνιο... αν τωρα θελετε ντε και καλα να ειναι ετσι, επειδη ετσι σας βολευει, οκ...)
ΥΓ1 Δεν παει να εχει παρει και διηπειρωτικο ο προπονητης του εθνικου, δεν αλλαζει κατι... δεν σχολιασα το αν ειναι κακος η καλος προπονητης.... προφανως και ειναι καλος προπονητης για να εχει φτια3ει μια τοσο καλη ομαδα π να παιζει και τοσο ομορφο μπασκετ... στα δικα μου ματια ομως με οσα εγιναν μετα, επεσε αρκετα.. σαν ανθρωπος... και ολη η ομαδα του εθνικου γενικα... οχι οτι σας νοιαζει ρε μαγκες, αλλα ειναι κιμα να σας μενει η ρετσινια της μανουρας ομαδας του χουλιγκανου και ετσι....

kalytera etsi para na mas poyne k m*****s fle moy opos mas bgazete tora einai olo to paixnidi sas sfyraei 6 paixtes valate mpas k balete to triponto.....oyte etsi omos dystyxos.....k pistepse moy file moy den mas niazei h apopsi soy....opote kratiste tin krisi sas gia sas...k to ti anthropos einai o kathenas....emeis anaferthikame agonistika alla to kalo poylaei panta....k h anthropia ....11880...
tempelhs
ΥΓ2
QUOTE(king lebron @ Feb 17 2011, 11:24 ) *
Νικολάκη αγόρι μου, καταρχήν δεν έχουμε πρόθεση να έρθουμε σε αντιπαράθεση με παίκτες και προπονητές της Ολυμπιάδας. Δεν είναι αυτός ο σκοπός μας και ούτε θέλουμε να το συνεχίσουμε. Οπότε ας τελειώσει αυτή η αντιπαράθεση εδώ.

Πάμε λίγο στις φάσεις. Στο Νο. 9 γίνεται καθαρό αντιαθλητικό foul, όπως έχουν γίνει αρκετά σε προηγούμενες φάσεις, είναι το μοναδικό που παίρνουμε στο παιχνίδι και πετάει την μπάλα στα στρώματα λόγω νεύρων. Το γεγονός ότι βρίζει τον εαυτόν του και όχι παίκτη Ολυμπιάδας ή διαιτητή δεν επισύρει επ' ουδενί λόγο τεχνικής ποινής. Αυτά να σου πω, να μου πεις από τον διαιτητή Παπαθανασίου (και με αυτόν τα έχουμε γιατί έχει πάρει όλα τα κρίσιμα σφυρίγματα του 4ου δεκαλέπτου) που προσπαθεί να ηρεμήσει τον παίκτη, και πάλι δεν δικαιολογούν λόγο τεχνικής ποινής.

Η φανέλα με το Νο. 6, όπως και η φανέλα με το Νο.5 (άλλου χρώματος) δεν πρέπει να σχολιάζεται. Συμβαίνει συνέχεια στην ΕΣΚΑ.

Το γεγονός ότι έχετε ικανούς ανθρώπους στην διοίκηση, έχει φανεί πεντακάθαρα χθες. Μόνο για να ξέρεις ότι επειδή εμείς ήμαστε ανύπαρκτοι διοικητικά και παίζουμε χρόνια basket, δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχουμε τέτοια αντιμετώπιση ειδικά μπροστά στα μάτια μας. Οπότε και θα προστατέψουμε την ομάδα, οι ίδιοι χωρίς να έχουμε βοήθεια από κανένα παράγοντα. Δεν είναι τυχαίο ότι παρόλα ταύτα δεν άνοιξε ρουθούνι μετά το τέλος του αγώνα. Πρώτα από όλους εμείς οι ίδιοι μπήκαμε μπροστά και δεν αφήσαμε να εξελιχθούν δυσμενώς τα πράγματα.

Τώρα επειδή σε κάθε ματς πάμε με τις μηχανές μας, αυτό τελικά δεν εμπόδισε την αστυνομία στο έργο της. Οπότε μην το αναφέρετε ρε παιδιά. Και με αμάξια να είχαμε πάει, πάλι θα θέλαμε να διαμαρτυρηθούμε. Θέλαμε καθαρά να δείξουμε, ότι δεν δεχόμαστε τέτοιες διαιτησίες κύριοι της ΟΔΚΕ και της ΕΣΚΑ. Δυστυχώς δεν θα μπορούμε να συγκρατούμε ούτε συμπαίκτες μας στο τέλος! Αυτά προς αποκατάσταση της αλήθειας.

P.S. No. 14 Panos Kakionis και επώνυμα...


ασχετα με το γραφετε στο ποστ του λεμπρον, φιλοι του εθνικου και φιλοι της ολυμπιαδας σε τετοιο υφος θα επρεπε να κινουνται τα ποστ μας... δεν υπαρχει λογος για διαμαχες....
ETHNIKOSGS
Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 27 15 12 3 0 960 887 73
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 26 15 11 4 0 991 886 105
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 25 15 10 5 0 966 888 78
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 24 14 10 4 0 988 893 95
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 24 15 9 6 0 910 897 13
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 21 15 6 9 0 991 1027 -36
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 20 15 9 6 0 977 942 35
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 20 15 5 10 0 917 999 -82
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 20 15 5 10 0 989 989 0
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 18 13 5 8 0 776 807 -31
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 18 15 3 12 0 765 890 -125
ΡΟΥΦ 80 17 14 3 11 0 792 917 -125
imago
QUOTE (ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ @ Feb 17 2011, 08:49 ) *
οσο για την ορθογραφια μου δυστιχως δε ειχα την δυνατοτητα να σπουδασω τι να κανουμε που εσενα η μητερα σου σου εφερνε καθηγητες στο σπιτι για να εχει αλωθη απο τον μπαμπα σου!πολιτισμο η μαμα σου σου μαθενε?να προσβαλης ετσι τους αγραΜΑΤΟΥς.


Για εσένα που ρώτησες πρίν ναι ήμουνα στο γήπεδο αλλα δυστυχώς όχι μέχρι τέλους γιαυτό και δεν αναφέρω ακριβώς τα γεγονότα γιατι απλά μου τα μετέφεραν... και απλά θεωρώ οτι ΝΑΙ είσαι απολίτιστος όταν δεν ξέρεις την μητρική σου Γλώσσα και δεν σε προσέβαλα. Απλά λέω την άποψη μου. Αν το θεωρείς προσβλητικό ποτέ δεν είναι αργά να μάθεις ορθογραφία.

Όσο για το ποιός μου έμαθε την ορθογραφία θα σου πώ οτι την έμαθα στο δημοτικό σχολείο... ένα ίδρυμα που μάλλον ούτε απέξω δεν πέρασες γιατί δεν παίζανε ξύλο και δεν τραμπουκίζανε.

Όσο για το άν μας έπαιζε εμάς 40-60 (Γιατι θεωρώ οτι τόσο ήτανε η διαιτησία χθές) σιγά μην πήγαινα να πλακώσω τον διαιτητή.. θα πήγαινα να πιώ ένα ποτάκι να χαλαρώσω και να σκεφτώ τι θα κάνω στη δουλειά μου αύριο, και όχι που θα βγάλω τα αποθημένα μου.
ETHNIKOSGS
QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 16:14 ) *
Για εσένα που ρώτησες πρίν ναι ήμουνα στο γήπεδο αλλα δυστυχώς όχι μέχρι τέλους γιαυτό και δεν αναφέρω ακριβώς τα γεγονότα γιατι απλά μου τα μετέφεραν... και απλά θεωρώ οτι ΝΑΙ είσαι απολίτιστος όταν δεν ξέρεις την μητρική σου Γλώσσα και δεν σε προσέβαλα. Απλά λέω την άποψη μου. Αν το θεωρείς προσβλητικό ποτέ δεν είναι αργά να μάθεις ορθογραφία.

Όσο για το ποιός μου έμαθε την ορθογραφία θα σου πώ οτι την έμαθα στο δημοτικό σχολείο... ένα ίδρυμα που μάλλον ούτε απέξω δεν πέρασες γιατί δεν παίζανε ξύλο και δεν τραμπουκίζανε.

Όσο για το άν μας έπαιζε εμάς 40-60 (Γιατι θεωρώ οτι τόσο ήτανε η διαιτησία χθές) σιγά μην πήγαινα να πλακώσω τον διαιτητή.. θα πήγαινα να πιώ ένα ποτάκι να χαλαρώσω και να σκεφτώ τι θα κάνω στη δουλειά μου αύριο, και όχι που θα βγάλω τα αποθημένα μου.

τα 2 post που εχεις κανει δειχνουν τον πολιτισμο σου.....αλλα αυτο μαλλον ηταν μαθημα αλλου σχολειου καθως κ οι καλοι τροποι.....αλλα αφου δεν ειχες να του πεις κατι αλλο ασχολεισαι με την ορθογραφια μπραβο ρε μπαμπινιωτη....κ δεν ειδες κ μιλας...ωραιος....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.