Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2010-11 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
imago
QUOTE (ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 16:20 ) *
τα 2 post που εχεις κανει δειχνουν τον πολιτισμο σου.....αλλα αυτο μαλλον ηταν μαθημα αλλου σχολειου καθως κ οι καλοι τροποι.....αλλα αφου δεν ειχες να του πεις κατι αλλο ασχολεισαι με την ορθογραφια μπραβο ρε μπαμπινιωτη....κ δεν ειδες κ μιλας...ωραιος....


ευχαριστώ. Χαίρομαι για το "Μπαμπινιώτη" που μου προσάπτεις. Οι καλοί τρόποι ήτανε στο μάθημα "να μιλάς ευγενικά σε όσους μιλούν ευγενικά". Είδα μέχρι πρίν αρχίσουν οι τραμπουκισμοί... είδα δηλαδή όλο παιχνίδι έως εκεί που μπήκαν οι 6 παίχτες μέσα. Σου κάνει; Αν όχι μπορείς να ζητήσεις από τον mod να απαγορεύει το ποστάρισμα σε όσους δεν είδαν όλο το παιχνίδι.

Το οτι επιλέγω να μην σχολιάσω τις φάσεις είναι γιατί το έχει κάνει ο Νίκος και συμφωνώ μαζί του. Θα ήταν ανούσιο να κάθομαι να γράφω τα ίδια.

Edit: λάθος έκφραση.
ETHNIKOSGS
QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 16:23 ) *
ευχαριστώ. Χαίρομαι για το "Μπαμπινιώτη" που μου προσάπτεις. Οι καλοί τρόποι ήτανε στο μάθημα "να μιλάς ευγενικά σε όσους μιλούν ευγενικά". Είδα μέχρι πρίν αρχίσουν οι τραμπουκισμοί... είδα δηλαδή όλο παιχνίδι έως εκεί που μπήκαν οι 6 παίχτες μέσα. Σου κάνει; Αν όχι μπορείς να ζητήσεις από τον mod να απαγορεύει το ποστάρισμα σε όσους δεν είδαν όλο το παιχνίδι.

Το οτι επιλέγω να μην σχολιάσω τις φάσεις είναι γιατί το έχει κάνει ο Νίκος και συμφωνώ μαζί του. Θα ήταν ανούσιο να κάθομαι να γράφω τα ίδια.

Edit: λάθος έκφραση.

μπηκαν 6 παιχτες??ελα ρε φιλε αληθεια??συνεβη αυτο??η τα φανταστηκαν οι εθνικοι???αυτο τι ειναι μπασκετικος πολιτισμος??
εχετε πολυ θρασος παντως ρε παιδες μπραβο.....κ κλεψατε το ματσακι με τους γκρι κ το παιζετε κ πολιτισμενοι...ετσι γινονται οι καλες δουλειες ομορφα κ ωραια...
imago
QUOTE (ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 16:27 ) *
μπηκαν 6 παιχτες??ελα ρε φιλε αληθεια??συνεβη αυτο??η τα φανταστηκαν οι εθνικοι???αυτο τι ειναι μπασκετικος πολιτισμος??
εχετε πολυ θρασος παντως ρε παιδες μπραβο.....κ κλεψατε το ματσακι με τους γκρι κ το παιζετε κ πολιτισμενοι...ετσι γινονται οι καλες δουλειες ομορφα κ ωραια...


χαίρομαι αρχικά γιατί δεν ήθελες να σχολιάσεις κάτι άλλο.. από εκεί και πέρα... ΝΑΙ μπήκανε 6 παίχτες. ΝΑΙ ήτανε τεχνική ποινή... ΝΑΙ θα μειωνότανε η διαφορά κι άλλο. ΟΧΙ δεν θα κερδίζατε.. ΟΧΙ δεν έστησε κανείς το μάτς.. και πίστεψε με αν η Ολυμπιάδα είχε τις γνωριμίες που λέτε δεν θα έπεφτε κατηγορία πέρυσι.. εκτός αν έκανε τα κουμάντα της φέτος..; αλλά τι κρίμα που η διοίκηση είναι η ίδια ...

Αν παρακολουθείς αυτή την ομάδα θα δείς και πόσες φορές έχει αδικηθεί.. αν βγάζεις συμπέρασμα από ένα παιχνίδι είναι δικαίωμα σου. Απλά καλό θα ήτανε να έχεις ολοκληρωμένη άποψη.
ETHNIKOSGS
QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 16:29 ) *
χαίρομαι αρχικά γιατί δεν ήθελες να σχολιάσεις κάτι άλλο.. από εκεί και πέρα... ΝΑΙ μπήκανε 6 παίχτες. ΝΑΙ ήτανε τεχνική ποινή... ΝΑΙ θα μειωνότανε η διαφορά κι άλλο. ΟΧΙ δεν θα κερδίζατε.. ΟΧΙ δεν έστησε κανείς το μάτς.. και πίστεψε με αν η Ολυμπιάδα είχε τις γνωριμίες που λέτε δεν θα έπεφτε κατηγορία πέρυσι.. εκτός αν έκανε τα κουμάντα της φέτος..; αλλά τι κρίμα που η διοίκηση είναι η ίδια ...

Αν παρακολουθείς αυτή την ομάδα θα δείς και πόσες φορές έχει αδικηθεί.. αν βγάζεις συμπέρασμα από ένα παιχνίδι είναι δικαίωμα σου. Απλά καλό θα ήτανε να έχεις ολοκληρωμένη άποψη.

ποσες βολες σουταρε ο εθνικος?3 τεχνικες 2 αντιαθλητικα εις βαρος του......ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΔΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ....
imago
QUOTE (ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 16:32 ) *
ποσες βολες σουταρε ο εθνικος?3 τεχνικες 2 αντιαθλητικα εις βαρος του......ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΔΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ....


Οκ, σε κατάλαβα φίλε.. μακάρι να ήμουνα ο διαιτητής να σου δώσω τις εξηγήσεις αλλά δεν είμαι.. Για τις τεχνικές ποινές εγω πιστεύω ότι ήτανε όπως και τα αντιαθλητικά. Εχω αμφιβολία μόνο για 1.. την αγκωνία του 13 (έναν εύσωμο) αν θυμάμαι καλά στον ψηλό μας. Το παιδί δεν είχε πρόθεση και γιαυτό λέω δεν ξέρω.

Το μπάσκετ όπως θα έπρεπε να ξέρεις δεν είναι κουκιά για να μετράς τους πόντους από τα φάουλ τις βολές κ.λ.π και να αθροίζεις γιατί πολύ απλά υπάρχουν πολλοί παράγοντες που εξαρτάται ένα παιχνίδι.

Το να κάτσω να σου πω... "και άν τις έχανες τις βολές; και αν στην επόμενη επίθεση εμείς θα παίζαμε άλλο σύστημα, ή θα παίζαμε άλλη άμυνα κ.λ.π" είναι κάτι ανούσιο. γιατί πολύ απλά έχεις κολλήσει ότι έφταιγε η διαιτησία που χάσατε. Εγώ συμφωνώ οτι η διαιτησία ήτανε κακή εις βάρος σας αλλά όχι σε βαθμό που επηρέασε το αποτέλεσμα.
ETHNIKOSGS
QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 16:38 ) *
Οκ, σε κατάλαβε φίλε.. μακάρι να ήμουνα ο διαιτητής να σου δώσω τις εξηγήσεις αλλά δεν είμαι.. Για τις τεχνικές ποινές εγω πιστεύω ότι ήτανε όπως και τα αντιαθλητικά. Εχω αμφιβολία μόνο για 1.. την αγκωνία του 13 (έναν εύσωμο) αν θυμάμαι καλά στον ψηλό μας. Το παιδί δεν είχε πρόθεση και γιαυτό λέω δεν ξέρω.

Το μπάσκετ όπως θα έπρεπε να ξέρεις δεν είναι κουκιά για να μετράς τους πόντους από τα φάουλ τις βολές κ.λ.π και να αθροίζεις γιατί πολύ απλά υπάρχουν πολλοί παράγοντες που εξαρτάται ένα παιχνίδι.

Το να κάτσω να σου πω... "και άν τις έχανες τις βολές; και αν στην επόμενη επίθεση εμείς θα παίζαμε άλλο σύστημα, ή θα παίζαμε άλλη άμυνα κ.λ.π" είναι κάτι ανούσιο. γιατί πολύ απλά έχεις κολλήσει ότι έφταιγε η διαιτησία που χάσατε. Εγώ συμφωνώ οτι η διαιτησία ήτανε κακή εις βάρος σας αλλά όχι σε βαθμό που επηρέασε το αποτέλεσμα.

ΜΕ 6 ΠΟΝΤΟΥς 2 ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ..ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ....
imago
QUOTE (ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 16:39 ) *
ΜΕ 6 ΠΟΝΤΟΥς 2 ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ..ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ....



εντάξει δεν θα σου χαλάσω εγώ τον μαγικό κόσμο που έχεις πλάσει και ζείς μέσα. απλά θα σε ενημερώσω οτι αν δεν βγείς σύντομα δεν βλέπω να αλλάζετε κατηγορία..

Φιλικά,
ETHNIKOSGS
QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 16:41 ) *
εντάξει δεν θα σου χαλάσω εγώ τον μαγικό κόσμο που έχεις πλάσει και ζείς μέσα. απλά θα σε ενημερώσω οταν δεν βγείς σύντομα δεν βλέπω να αλλάζετε κατηγορία..

Φιλικά,

ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΚΕΤ Ε??Α ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ..ΠΙΕΣ ΚΑΝΑ ΠΟΤΑΚΙ ΤΩΡΑ Κ ΧΑΛΑΡΩΣΕ..
imago
QUOTE (ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 16:42 ) *
ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΚΕΤ Ε??Α ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ..ΠΙΕΣ ΚΑΝΑ ΠΟΤΑΚΙ ΤΩΡΑ Κ ΧΑΛΑΡΩΣΕ..


Θα πιώ ένα στην υγειά σου.. Πιο πολύ μπάσκετ από όσο φαντάζεσαι!
ETHNIKOSGS
QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 16:43 ) *
Θα πιώ ένα στην υγειά σου.. Πιο πολύ μπάσκετ από όσο φαντάζεσαι!

κ μετριοφρονων....στο σχολειο κ αυτο ε??
imago
QUOTE (ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 16:44 ) *
κ μετριοφρονων....στο σχολειο κ αυτο ε??


έχουμε καταντήσει Spammers και οι 2 με αυτό που κάνουμε γιατι έχουμε φύγει τελείως από το Topic ... γιαυτό θα είναι και η τελευταία απάντηση που θα δώσω..

ναι στο σχολείο... στο λέω για να δείς τι έχασες.. Καλή συνέχεια φίλε.
10karo
καλησπέρα σε όλους,

....θέλω απλά να πω (σαν πρωην παίχτης της Ολυμπιάδας ,για σχεδόν 11 χρόνια) πως το συγκεκριμένο σωματείο δεν έχει καν τη δύναμη να πληρώνει παίχτη (ούτε καν παίχτες) κ όλοι παίζουν επειδή γουστάρουν το μπασκετάκι, όπως όλοι μας δλδ... θεωρώ απίθανο να μπορεί να επηρρεάσει διαιτητές...όπως δεν το έκανε 10 χρόνια πριν ......δλδ εμείς με το ΣΙΤΑΡΑ στον πάγκο (που όλοι ξέρετε τη εστί Σιταράς) θα έπρεπε να κάνουμε παρέλαση στην κατηγορία αυτή......ας είμαστε σοβαρόί παιδιά ....νομίζω πως πολύ σημασία δώσατε κ δε χρειάζεται να γράφονται εκφράσεις του στιλ ¨αδερφή¨ κτλ.....στο τέλος θα χάσετε κ το δίκιο σας....

αυτά....καλοπροαίρετος είμαι κ δε παίρνω το μέρος κανενός...
ETHNIKOSGS
QUOTE(imago @ Feb 17 2011, 16:46 ) *
έχουμε καταντήσει Spammers και οι 2 με αυτό που κάνουμε γιατι έχουμε φύγει τελείως από το Topic ... γιαυτό θα είναι και η τελευταία απάντηση που θα δώσω..

ναι στο σχολείο... στο λέω για να δείς τι έχασες.. Καλή συνέχεια φίλε.

εχω παει λιγο κ γω μωρε ξερεις οχι στα βπ αλλα πηγα....
tempelhs
QUOTE(to 10 to kalo @ Feb 17 2011, 16:46 ) *
καλησπέρα σε όλους,

....θέλω απλά να πω (σαν πρωην παίχτης της Ολυμπιάδας ,για σχεδόν 11 χρόνια) πως το συγκεκριμένο σωματείο δεν έχει καν τη δύναμη να πληρώνει παίχτη (ούτε καν παίχτες) κ όλοι παίζουν επειδή γουστάρουν το μπασκετάκι, όπως όλοι μας δλδ... θεωρώ απίθανο να μπορεί να επηρρεάσει διαιτητές...όπως δεν το έκανε 10 χρόνια πριν ......δλδ εμείς με το ΣΙΤΑΡΑ στον πάγκο (που όλοι ξέρετε τη εστί Σιταράς) θα έπρεπε να κάνουμε παρέλαση στην κατηγορία αυτή......ας είμαστε σοβαρόί παιδιά ....νομίζω πως πολύ σημασία δώσατε κ δε χρειάζεται να γράφονται εκφράσεις του στιλ ¨αδερφή¨ κτλ.....στο τέλος θα χάσετε κ το δίκιο σας....

αυτά....καλοπροαίρετος είμαι κ δε παίρνω το μέρος κανενός...

+1 ολη η λογικη σε ενα ποστ.. τοσο απλα...
ETHNIKOSGS
QUOTE(to 10 to kalo @ Feb 17 2011, 16:46 ) *
καλησπέρα σε όλους,

....θέλω απλά να πω (σαν πρωην παίχτης της Ολυμπιάδας ,για σχεδόν 11 χρόνια) πως το συγκεκριμένο σωματείο δεν έχει καν τη δύναμη να πληρώνει παίχτη (ούτε καν παίχτες) κ όλοι παίζουν επειδή γουστάρουν το μπασκετάκι, όπως όλοι μας δλδ... θεωρώ απίθανο να μπορεί να επηρρεάσει διαιτητές...όπως δεν το έκανε 10 χρόνια πριν ......δλδ εμείς με το ΣΙΤΑΡΑ στον πάγκο (που όλοι ξέρετε τη εστί Σιταράς) θα έπρεπε να κάνουμε παρέλαση στην κατηγορία αυτή......ας είμαστε σοβαρόί παιδιά ....νομίζω πως πολύ σημασία δώσατε κ δε χρειάζεται να γράφονται εκφράσεις του στιλ ¨αδερφή¨ κτλ.....στο τέλος θα χάσετε κ το δίκιο σας....

αυτά....καλοπροαίρετος είμαι κ δε παίρνω το μέρος κανενός...

μην κρινεις αν δεν δεις...δεν θα σου πω τπτ αλλο γνωμη θεωρω οτι εχει οποιος ειδε....μονοι τους λενε για 60-40 +6 παιχτες μεσα οποτε ο αντικειμενικος θα λεει 70-30 οποτε αστο ξερω οτι εισαι καλοπροαιρετος αλλα οποιος ειδε ξερει...
NoExcuses
QUOTE(tempelhs @ Feb 17 2011, 16:48 ) *
+1 ολη η λογικη σε ενα ποστ.. τοσο απλα...

+1 παλι καλα που ακουγεται και η φωνη της λογικης που και που.. παιδια του εθνικου αν είναι δυνατον. ΚΑΚΗ η διαιτησια ΝΑΙ, εις βαρος σας ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΝΑΙ, αλλα οχι οτι η ολυμπιαδα χρειαστηκε και την διαιτησια για να παρει το παιχνιδι. ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΑΣΗ, συμβαινουν αυτα και σε μεγαλες κατηγορίες . ΦΙΛΑΘΛΟΣ
ETHNIKOSGS
δειτε τι γραψανε στο τοπικ της α εσκα τα συμπερασματα δικα σας...

Ηρεμια παιδια.Δεν εχει νοημα να διαμαρτυρηθει καποιος για τη διαιτησια.Αυτες οι δουλειες γινονται πριν απο τα παιχνιδια.
Διαχρονικα το γνωστο-αγνωστο κυκλωμα διαιτητων,αεριτζιδων μανατζερ και ΕΣΚΑ προσπαθει να εκμεταλευτει τις αγωνιες των ομαδων για την ανοδο η τη παραμονη.Υπαρχουν ομαδες που ενδιδουν και αλλες δεν ενδιδουν.Η θεσμοθετηση των πλει-οφς εγινε για να λειτουργησει το συστημα με πιο εντονο ρυθμο και να μπουν στο κολπο περισσοτερες ομαδες.Ο μονος τροπος για να το αντιμετωπισεις ειναι η αδιαφορια και οσο το δυνατο μεγαλυτερη αυτοσυγκεντρωση την ωρα του αγωνα.
Οσο αφορα τον ορισμο των διαιτητων ειναι ευκολο να δει καποιος οτι γινονται περιεργα πραγματα που ομως ειναι πασιγνωστα στους παραγοντες των ομαδων,π.χ ο Μαλανδρης θα παιξει 50-50 το ΤΥΦΩΝ-ΠΑΠΑΓΟΥ? ο Ραχιωτης θα παιξει 50-50 το ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ? στο ΚΟΡΩΠΙ-ΑΡΗΣ θα πανε ολα καλα?στο ΑΕΤΟΣ-ΝΙΚΗ ο ΤΣΩΝΟΣ θα σφυριξει καλα?
lazy
QUOTE(ETHNIKOSGS @ Feb 17 2011, 15:32 ) *
ποσες βολες σουταρε ο εθνικος?3 τεχνικες 2 αντιαθλητικα εις βαρος του......ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΔΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ....


Αυτό που λες ότι έτσι μόνο μπορούσαμε έχει πολύ πλάκα πάντως!!Θυμίσου και στο πρωτο παιχνίδι ήμασταν μπροστά 10-12 πόντους στη μεγαλύτερη διάρκεια και στο τέλος καταφέραμε και το χάσαμε. Τότε δεν είπε κανείς τίποτα γιατί κέρδισες και μπράβο σου! Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί προσπάθείς να πείσεις ότι το χθεσινό ματς το κερδίζατε. Θέλεις να δεχτώ ότι πήραμε κάποια σφυριγματα;μαζί σου! Θέλεις να δεχτώ ότι κακώς δεν φάγαμε τεχνική στο τέλος; πάλι μαζί σου! Λοιπόν τι θα έκανες? Θα κέρδιζες ματς 6 πόντων 3,8 δευτερα πριν την λήξη; ΠΟΤΕ! Επίσης πιστεύεις ότι είμαστε λαλάκες που πάμε και κάνουμε 4-5 προπονήσεις την εβδομάδα και περιμένουμε τη διοίκηση να μας πει ποιοι σφυράνε για να μας δώσουν το παιχνίδι; Για να μη συνεχίζεις λοιπόν να κάνεις εικασίες, να σου απαντήσω ότι δεν περιμένουμε από κανέναν να μας χαρίσει τίποτα. Όλα είναι αποτέλεσμα δουλειάς και προσπάθειας μηνών.
Για να αφήσω τώρα τις συνομοσίες και να έρθω στο καθαρά μπασκετικό κομμάτι, απ τη στιγμή που το 8 δεν έβαλε τους 20+ πόντους που βάζει κάθε βδομάδα, το 9 και το 13 δεν φάνηκαν ιδιαίτερα, χάσατε πάρα μα πάρα πολλά αμυντικά και αφήσατε και πολλά ξεμαρκάριστα σουτ πολλά απο τα οποία βάλαμε(5 3ποντα στο 3ο δεκάλεπτο), απορώ πως έχετε περισσότερες βλέψεις. Η κουβεντούλα αυτή γίνεται γιατί ο Σκουλάς με 2-3 υπόγεια lay up απ' αυτά που κάνει χρόνια τώρα δεν άφησε τη διαφορά να ξεφύγει κι άλλο αφού εμείς στο τέλος τους 3ου και στις αρχές του 4ου χτίζαμε. Επίσης στα τελευταία 3 λεπτά βάλατε 2 τρίποντα με ταμπλό απ το κεφάλι που όλοι ξέρουμε ότι θέλουν και λίγη τύχη. Έτσι λοιπόν το ματσάκι έληξε με 6 αντί για 20+ που θα έπρεπε και όλοι θα είμασταν ευτυχισμένοι!
Αν παρόλα αυτά θεωρείτε τους εαυτούς σας αδικημένους μπορείτε να ενημερώσετε τους αρμόδιους και αυτοί ας κρίνουν. Βέβαια μην ξεχνάτε ότι τη διαφορά την κρατήσατε πράγμα πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη μου, και θα ήταν ρίσκο να ζητηθεί επανάληψη που τα πράγματα μπορεί να να εξελιχθούν διαφορετικά.
Τέλος, οφείλω να πω ότι μέσα στις 4 γραμμές είσασταν όλοι ΚΥΡΙΟΙ. Διαμαρτυρίες απ έξω μπορεί να υπάρχουν, αλλά είναι μέσα στο παιχνίδι. Τα επεισόδια στο τέλος ήταν άσχημα και δεν πρέπει να γίνονται. Ειλικρινά εύχομαι να μην έχετε συνέπειες σαν ομάδα, αλλά και ατομικά σε παίχτες γιατί είναι κρίμα για την προσπάθεια που κάνετε όλο αυτό το διάστημα!

Καλή συνέχεια
Reggie_
Καλησπέρα κ από εμένα...ΗΡΕΜΙΑ!
Δυστυχώς το πρόβλημα με του διαιτητές είναι γενικό. Οι περισσότεροι έχουν ελλειπή γνώση των κανονισμών κ ακόμα περισσότερο του ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ των κανονισμών ,έχουν την νοοτροπία του "ότι θέλω κάνω" μέσα στο ματς κ όχι του βοηθητικού -που κατά την γνώμη μου- παράγοντα στην διεξαγωγή του αγώνα..Σε αυτό όμως πρέπει να βοηθήσουν κ οι ομάδες με μεγαλύτερο έλεγχων στα νεύρα κ τις διαμαρτυρίες προς αυτούς. Όχι,τίποτα άλλο αλλά να ευχαριστιόμαστε όλοι λίγο περισσότερο αυτό που κάνουμε σαν χόμπι..
Reggie_
Καλησπέρα κ από εμένα...ΗΡΕΜΙΑ!
Δυστυχώς το πρόβλημα με του διαιτητές είναι γενικό. Οι περισσότεροι έχουν ελλειπή γνώση των κανονισμών κ ακόμα περισσότερο του ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ των κανονισμών ,έχουν την νοοτροπία του "ότι θέλω κάνω" μέσα στο ματς κ όχι του βοηθητικού -που κατά την γνώμη μου- παράγοντα στην διεξαγωγή του αγώνα..Σε αυτό όμως πρέπει να βοηθήσουν κ οι ομάδες με μεγαλύτερο έλεγχων στα νεύρα κ τις διαμαρτυρίες προς αυτούς. Όχι,τίποτα άλλο αλλά να ευχαριστιόμαστε όλοι λίγο περισσότερο αυτό που κάνουμε σαν χόμπι..
10karo
φίλε ETHNIKOSGS μου αρέσει κ σέβομαι το πάθος για την ομάδα σου ειδικά μιας κ (απ ότι θυμάμαι) είσαι φίλαθλος (συγγνώμη αν κάνω λάθος). Εγώ δε διαφωνώ μαζί σου πως αδικειθήκατε χτες ...σε πιστεύω.... κ ότι σε έπαιξαν κόντρα κ 70/30 .....μέσα...δεν το είδα το ματς, σε διαβάζω κ σε πιστεύω. Αυτό που ήθελα να σου δώσω να καταλάβεις είναι πως κ οι κακές διαιτησίες είναι στο πρόγραμμα.... για όλους (κ εγώ μπορώ να σου πώ 3 δικά μας φέτος που μας έσφαξαν)...θεωρω πως η Ολυμπιάδα δεν έχει (κατά τη γνώμη μου) τη δυνατότητα για κάτι τέτοιο, για στησίματα κ διαιτησίες κ το ξέρω εκ των έσω (όσο δεν πάει). Αλλά κ πάλι λάθος αν είμαι, θεωρώ πως προβάλλεις ώρες ώρες τα δίκια σου με λάθος τρόπο σε τέτοιο σημέιο που στο τέλος ίσως ΄χασεις κ το δίκιο σου .....κ όχι μόνο εσύ, όλοι......κ εγώ μέσα σε αυτούς ..... λέγοντας βαριές κουβέντες κάπου στο τέλος χαλάμε κ την εικόνα μας .......αυτά αδερφέ .... φιλικά κ πάντα καλοπροαίρετα...smile.gif
stergios40
QUOTE(lazy @ Feb 17 2011, 17:33 ) *
Αν παρόλα αυτά θεωρείτε τους εαυτούς σας αδικημένους μπορείτε να ενημερώσετε τους αρμόδιους και αυτοί ας κρίνουν. Βέβαια μην ξεχνάτε ότι τη διαφορά την κρατήσατε πράγμα πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη μου, και θα ήταν ρίσκο να ζητηθεί επανάληψη που τα πράγματα μπορεί να να εξελιχθούν διαφορετικά.
Τέλος, οφείλω να πω ότι μέσα στις 4 γραμμές είσασταν όλοι ΚΥΡΙΟΙ. Διαμαρτυρίες απ έξω μπορεί να υπάρχουν, αλλά είναι μέσα στο παιχνίδι. Τα επεισόδια στο τέλος ήταν άσχημα και δεν πρέπει να γίνονται. Ειλικρινά εύχομαι να μην έχετε συνέπειες σαν ομάδα, αλλά και ατομικά σε παίχτες γιατί είναι κρίμα για την προσπάθεια που κάνετε όλο αυτό το διάστημα!

Καλή συνέχεια

φιλε lazy αν ειδα καλα εχει γινει κ περισυ επαναληψη δικου σας παιχνιδιου επειδη το μελος της γραμματειας που ηταν κ μελος δ.σ της ολυμπιαδας σφυριξε την ληξη κ δεν μετρησε το καλαθι που εδινε την νικη στον προμηθεα ετσι δεν ειναι?
jhantzop
QUOTE(stergios40 @ Feb 18 2011, 11:54 ) *
φιλε lazy αν ειδα καλα εχει γινει κ περισυ επαναληψη δικου σας παιχνιδιου επειδη το μελος της γραμματειας που ηταν κ μελος δ.σ της ολυμπιαδας σφυριξε την ληξη κ δεν μετρησε το καλαθι που εδινε την νικη στον προμηθεα ετσι δεν ειναι?


Δηλαδή επαναλήφθηκε το παιχνίδι επειδή ένα μέλος της γραμματείας ήταν μέλος ΔΣ της Ολυμπιάδας και σφύριξε τη λήξη πιο γρήγορα για να μη μετρήσει καλάθι... Πως έγινε αυτό;;; Αυτό λέει η απόφαση; Μη λέμε ότι θέλουμε. Το παιχνίδι επαναλήφθηκε επειδή κακώς δεν μέτρησε το καλάθι του Προμηθέα, δεν φτάνει αυτό;


stergios40
QUOTE(jhantzop @ Feb 18 2011, 12:14 ) *
Δηλαδή επαναλήφθηκε το παιχνίδι επειδή ένα μέλος της γραμματείας ήταν μέλος ΔΣ της Ολυμπιάδας και σφύριξε τη λήξη πιο γρήγορα για να μη μετρήσει καλάθι... Πως έγινε αυτό;;; Αυτό λέει η απόφαση; Μη λέμε ότι θέλουμε. Το παιχνίδι επαναλήφθηκε επειδή κακώς δεν μέτρησε το καλάθι του Προμηθέα, δεν φτάνει αυτό;

β εσκα 1ος ομιλος 2009-2010

ποστ Νο 573 σκαναρισμενο το σκεπτικο της αποφασης.
jhantzop
QUOTE(stergios40 @ Feb 18 2011, 12:25 ) *
β εσκα 1ος ομιλος 2009-2010

ποστ Νο 573 σκαναρισμενο το σκεπτικο της αποφασης.


Διάβασα και την ανάλυση από κάτω. Βγάλε συμπέρασμα. Έχουμε τις εκθέσεις των διαιτητών;

Όπως μου είπε χθες άνθρωπος από το χώρο του μπάσκετ, και δίκιο να έχεις δεν θα το βρεις πουθενά! Το λέω γενικά!

blove.gif


tempelhs
οπως φαινεται και απο το βιντεο το καλαθι του προμηθεα ΔΕΝ μετραγε.... το μελος της γραμματειας εχει παψει εδω και 2 χρονια να αποτελει μελος του δ.σ.... μονο και μονο η επαναληψη του ματς δειχνει οτι η ολυμπιαδα δεν ειναι το θηριο π ολοι καποιοι νομιζουν οτι ειναι...
texas
{θεωρω πως η Ολυμπιάδα δεν έχει (κατά τη γνώμη μου) τη δυνατότητα για κάτι τέτοιο, για στησίματα κ διαιτησίες κ το ξέρω εκ των έσω (όσο δεν πάει).}

Μήπως την έχουν άλλοι την δυνατοτητα αυτή ???
erasitexnis
QUOTE(jhantzop @ Feb 18 2011, 12:14 ) *
Δηλαδή επαναλήφθηκε το παιχνίδι επειδή ένα μέλος της γραμματείας ήταν μέλος ΔΣ της Ολυμπιάδας και σφύριξε τη λήξη πιο γρήγορα για να μη μετρήσει καλάθι... Πως έγινε αυτό;;; Αυτό λέει η απόφαση; Μη λέμε ότι θέλουμε. Το παιχνίδι επαναλήφθηκε επειδή κακώς δεν μέτρησε το καλάθι του Προμηθέα, δεν φτάνει αυτό;


Η απόφαση δεν λέει ότι το καλάθι του Προμηθέα ήταν εμπρόθεσμο, γιατί τότε δεν θα υπήρχε επανάληψη αλλα κατακύρωση του αγώνα στον Προμηθέα αφού έγινε στη λήξη του αγώνα, όπως και ζητούσε εξ΄άλλου στην ένσταση ο Προμηθέας. Η απόφαση της επαναλήψης δεν στηρίζεται πουθενά. Δύο ήταν τα ενδεχόμενα 1) Το καλάθι εκπρόθεσμο και νίκη της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ 2) Το καλάθι εμπρόθεσμο και νίκη του Προμηθέα. Τίποτε άλλο.

Αλλά αυτό συζητήθηκε εκτενώς πέρυσι. Ας μην επανερχόμαστε. Απλώς ενισχύει το επιχείρημα ότι η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ δεν έχει τη δυνατότητα να κερδίσει ούτε καν αμφισβητούμενο παιχνίδι που της κατακυρώθηκε στο φύλλο αγώνα.
babloa
QUOTE (babloa @ Feb 19 2011, 11:02 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ BASKET ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΑΜΕ.ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣ-ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΘΕΙ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΗΣΥΧΟ

calderon87
ευκολος ασσος ο εθνικος
tryfwnas
nai, ta'xeis ksanapei ayta gia eykolous assous tongue.gif
stergios40
οποιος εχει απορια ας παει στο τοπικ της α εσκα να δει τι εγινε χθες με το διαιτητικο διδυμο ραχιωτη παπαθανασιου
Dwyane ''the flash'' Wade
ξερει κανεις πως λεγεται ο προπονητης της ολυμπιαδας παπαγου??
jhantzop
QUOTE(ronin @ Feb 22 2011, 15:02 ) *
ξερει κανεις πως λεγεται ο προπονητης της ολυμπιαδας παπαγου??


Αν δεν έχει αλλάξει είναι ο Σγουρίτσας.


tryfwnas
opoios exei aporia sxetika me ti stergie?
tryfwnas
pw re grinia...
jhantzop
QUOTE(tryfwnas @ Feb 23 2011, 18:18 ) *
pw re grinia...


ελληνικά και όχι greeklish please... thanks


Jabar
Διεγράφη το ποστ του παλαίμαχου,χρεώθηκε 1 φάουλ και άρση δημοσίευσης επ'αόριστον για απαράδεκτη φρασεολογία
ETHNIKOSGS
εθνικος -τριφυλλιακος 2 +10
tryfwnas
3η σε'ρί σφαγή ε? κρίμα ρε εθνικάρα...έτσι κόντρα σε όλουσ icon_wave.gif
king lebron
QUOTE(tryfwnas @ Feb 23 2011, 23:28 ) *
3η σε'ρί σφαγή ε? κρίμα ρε εθνικάρα...έτσι κόντρα σε όλουσ icon_wave.gif


Όχι φίλε απλά κάνουμε κοιλιά...
tryfwnas
ευτυχώς που το παραδεχεσε γιατί άλλα λεγατε
Escobar
να που μπαινει και ο Τριφυλλιακος στο κολπο!!!
η Ολυμπιαδα Παπαγου τρομερη εμφανιση κερδισε 21 ποντους!!!! τον Βριλησσιακο στα Βριλησσια.
63-84 αν δεν κανω λαθος

Holitsius
Μαιανδρος - Ρουφ80 59-46
Ευκολη σχετικα νικη αλλα με οχι τοσο καλο προσωπο για εμας...Το πρωτο ημιχρονο ηταν σουπερ αλλα στο δευτερο παραχαλαρωσαμε και καναμε το αθλημα να ματωσει...Πολυ κακοι στο β μερος και αστοχοι,εν αντιθεση με το πρωτο ημιχρονο οπου και ημασταν μπροστα με εικοσι περιπου..Τετοιο προσωπο καλο θα ηταν να μη το βγαζουμε ετσι ευκολα και να μη χαλαρωνουμε ετσι...
Τεσπα εστω και ετσι ,καναμε το καθηκον μας γιατι αυτη η νικη ηταν σημαντικοτατη στη προσπαθεια μας να κρατηθουμε...
Escobar
ηττα για Κυψελιακο στο στρεφη απο Ποσειδων νομιζω με 11.
ελπιζω να μην αποδειχθει καταδικαστικη γιατι ας μην ξεχναμε οτι τα παιδια ξεκινησαν το πρωταθλημα με -4.
περισσοτερα απο το 10 το καλο
tsaros05
Ο Ποσειδώνας διπλό στον Κυψελιακό περίπου 12 - 14 πόντους
VLC
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 57 - 67
10karo
...καλησπέρα κ από εμένα...

...παίρνω τη σκυτάλη από τον escobar.... ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 55-66 ..... δίκαιη κ σημαντική νίκη για εμάς απέναντι σε μια ομάδα που σέβομαι απίστευτα (τόσα χρόνια όλο κ κάπου τους πετυχαίνω). Είχαμε από την αρχή το προβάδισμα, το χάσαμε καποια στιγμή αλλά στο Β ημίχρονο δεν αφήσαμε περιθώρια. Προσπαθήσαμε στο τέλος να καλύψουμε κ τη διαφορά του πρώτου γύρου αλλά κάναμε 2 βιαστηκές επιθέσεις κ χάσαμε κάθε ελπίδα. Σήμερα θέλαμε απλά να αποδείξουμε στους εαυτούς μας ότι δεν είμαστε τόσο κακοί οσο παρουσιαστήκαμε στο πρώτο παιχνίδι. Θέλαμε να ειμαστε ανταγωνιστικοί κ τα καταφέραμε. Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς της ομάδας μου που σήμερα ήταν ασύληπτοι, σχεδόν μαγικοί!!! Θεωρώ πως οι απουσίες του Κυψελιακού είναι καταλυτικοί (Τεό τα περαστικά μου στο φίλο Γιαμπάνη που τον ξέρω από το Πανεπιστήμιο).

...ακολουθεί ένα παιχνίδι πολύ σημαντικό για εμάς κ αναφέρομαι στο αναβληθέν με τον Τριφυλλιακό. Αν καταφέρουμε τον άσσο τότε είμαστε σε πολύ καλη μοίρα...

καλή συνέχεια σε όλους....
tedtsouv
τραγικα αστοχοι σημερα με αποτελεσμα την δικαιη ηττα απο ποσειδωνα.οταν αρχιζαν να μπαινουν ηταν αργα δε μαζευονταν το ματσακι.αγνωριστοι προς το καλυτερο οι παιχτες του ποσειδωνα που κ φετος μας κανανε ζημια.με 30 παντους σε 30 λεπτα αποκλειεται να κερδιζαμε κ μαλιστα στιν εδρα μας.τρομερος ο τσελιος κ μαχητικοτατος ο πιτσιρικας τους ο ψηλος.
gavronick
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/2/2011)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΚΟΥΡΟΣ 53 - 65 (ΗΜ. 26 - 34)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πολυχρόνης - Τηγάνης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13 - 19, 13 - 15, 17 - 21, 10 - 10.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Μαρκοζάνης, Ζαχαριάδης, Λαλαούνης 2, Σταθακόπουλος 4, Σαχάς 5(1), Τσούτης 11(3), Σουρβάνος, Γιουβανέλλης 6(1), Κοπετινάς 12(1), Αλωναρίτης 3(1), Ράλλης 2, Καλύβας 8(1).
ΚΟΥΡΟΣ (Παλαιοχωρίτης): Τσιγγενόπουλος 3, Σπυρίδης 2, Καλλιαμπάκος, Μπούτσης 3, Μπαλοπήτος 7, Γεωργαντάς 6, Παραδείσης 6(2), Παξινός 27(2), Άποικος 11.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.