Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2010-11 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
calderon87
19/01/2011 21:30:00 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ...... 2
19/01/2011 21:30:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89.......1
19/01/2011 21:15:00 ΚΟΥΡΟΥ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΡΟΥΦ 80......ευκολα 1
19/01/2011 20:45:00 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ....1
19/01/2011 21:45:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ.......2 ευκολα
19/01/2011 21:45:00 ΣΤΡΕΦΗ ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ......1 ευκολα
10karo
καλησπέρα....

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΑΙΣ/ΝΗ 1

...συγχαρητήρια παιδιά, σε όλους κ λυπάμαι που δεν μπόρεσα όχι απλά να σας βοηθήσω αλλά κ να σας δω.
defence
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ 65-69 στην παράταση

Ο ΒΡΗΛΗΣΣΙΑΚΟΣ με πολλούς τραυματίες ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το τελευταίο δίλεπτο που πέρασε μπροστά.
Όμως η ΤΡΑΓΙΚΗ διαιτησία των Μαραμή Παπανικολάου έφερε τον αγώνα στην παράταση. Ειδικά ο κος !!! Μαραμής ζωγράφισε. Διαιτησία 30-70.

Η αποθέωση της κακής διαιτησίας ήρθε όταν το απόλυτα σύμφωνα με τον κανονισμό αντιαθλητικό φάουλ (τελευταίος παίχτης σε lay up δέχεται χτύπημα από πίσω στα χέρια) σφυρίζεται ως απλό φάουλ και στις εύλογες διαμαρτυρίες των παικτών σφυρίζει στον ΒΑΟ τεχνική ποινή.

Δεν έφταναν αυτά. Το αποτέλεσμα το διαμόρφωσαν οι διαιτητές στην παράταση. Αλλαγή παίχτη του Τριφυλλιακού που έγινε χωρίς να σφυρίξει η γραμματεία (στο τέλος του αγώνα είπε ότι σφύριξε υπόκωφα – μάλλον εννοούσε κουφά !!) και χωρίς να δείξει αλλαγή κάποιος διαιτητής, και παρά τις διαμαρτυρίες μας, οι διαιτητές συνέχισαν το παιχνίδι.

Πολλά ακόμα σημεία και τέρατα από την διαιτησία.
Και σημειώστε ότι τα παραπάνω ήταν η κορυφή του παγόβουνου.

Κατάφεραν να ξεσηκώσουν την κερκίδα που τους κορόιδευε – χλεύαζε – γέλαγε με τους γελωτοποιούς "άρχοντες" του αγώνα.

Ας ξανασκεφτούν οι άνθρωποι της ΕΣΚΑ και της διαιτησίας πως έχουν οργανώσει το σύστημα και επιτέλους ας αλλάξουν κάτι στο σάπιο οικοδόμημα της διαιτησίας. Αλλά τι περιμένουμε, εάν αντίστοιχα γίνονται και στις μεγάλες κατηγορίες.

Ας δει η ΕΣΚΑ επίσης σε πόσους αγώνες οι διαιτητές αυτοί έχουν ενστάσεις, για να καταλάβουν πόσοι αγανακτούν μαζί τους.

Τέλος, ενώ ήλπιζα περί του αντιθέτου σε αυτό το επίπεδο των ομάδων, πιστεύω ότι τα άτομα με αξιοπρέπεια που εμπλέκονται σε ομάδες και προσπαθούν να προσφέρουν μόνο στην ομάδα τους και όχι στο σύστημα, δείχνει ότι δεν έχουν θέση και θέλουν να τους απομακρύνουν. Πιθανά το κατάφεραν.

Συγχαρητήρια στους παίκτες της ομάδος που προσπάθησαν πολύ, παρά τις απουσίες που οφείλονται σε τραυματισμούς στο πολύ κακό γήπεδο του Εθνικού.
Με τρεις νίκες ακόμα, σώζουμε την κατηγορία.
Izan
Κούρος-Ρουφ 78-59...
king lebron
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ 2 ΜΕ +12
tedtsouv
κυψελιακος-μαιανδρος=50-55....
τραγικο ματς απο την ομαδα μας αλλα εως καπου δικαιολογημενα λογω τραυματισμων (4 παρακαλω)που στρερησαν μια φαινομενικα ευκολη επικρατηση.προσωπικη αποψη χωρις να θιξω τα παιδια του μαιανδρου οι οποιοι ηταν κυριοι αλλα 100 φορες να παιζαμε μονο σημερα θα χαναμε.μια ηττα που μασ φερνει πολυ πισω σε οτι αφορα το στοχο μασ που δεν ειναι αλλος απο τη σωτηρια.καλη συνεχεια.
Holitsius
QUOTE(tedtsouv @ Jan 20 2011, 00:38 ) *
κυψελιακος-μαιανδρος=50-55....
τραγικο ματς απο την ομαδα μας αλλα εως καπου δικαιολογημενα λογω τραυματισμων (4 παρακαλω)που στρερησαν μια φαινομενικα ευκολη επικρατηση.προσωπικη αποψη χωρις να θιξω τα παιδια του μαιανδρου οι οποιοι ηταν κυριοι αλλα 100 φορες να παιζαμε μονο σημερα θα χαναμε.μια ηττα που μασ φερνει πολυ πισω σε οτι αφορα το στοχο μασ που δεν ειναι αλλος απο τη σωτηρια.καλη συνεχεια.

Να προσθεσω και εγω απο τη μερια μου οτι το παιχνιδι ηταν ντερμπι,στην αρχη ξεφυγε ο γηπεδουχος με 8 αλλα τον φτασαμε σχετικα γρηγορα οπως και εμεις στο β μερος οπου παλι μας εφτασε ο κυψελιακος..Ολα κριθηκαν στο τελος καθως ημασταν πιο ψυχραιμοι και τυχεροι και πηραμε μια σημαντικη νικη απο πλευρας ψυχολογιας κυριως(να γελασει το χειλακι μας καπως) αλλα και βαθμολογικη ανασα για το μαραθωνιο που υπαρχει.Απολυτως τπτ δεν κριθηκε φυσικα ουτε γιναμε τρομεροι ξαφνικα...Συγχαρητητρια σε ολους που παροτι 9 δεν τα παραταμε και ας μας θεωρουν τελειωμενους οπως και στα παιδια του κυψελιακου για τη προσπαθεια που κανουν φετος...


ΥΓ Μονο τα σουβλασκια μας μαρανανε...χαχα smiley.gif
gavronick
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/1/2011)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ 43 - 55 (ΗΜ. 21 - 25)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστασίου - Γρίβα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14 - 11, 7 - 14, 10 - 10, 12 - 20.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Ζαχαριάδης 2, Σταυρίδης 3, Φουρτούνης 8, Σαχάς 9, Τσούτης 4, Σουρβάνος 1, Μοσχίδης 1, Κοπετινάς, Αλωναρίτης, Ράλλης 2, Καλύβας 13(2).
ΕΘΝΙΚΟΣ (Αθανασόπουλος): Μαυρομμάτης, Τσούνης, Λαζαρόπουλος, Ρεκούμης, Τσορμπατσίογλου 16(2), Γαβριηλίδης 12, Γεωργακαράκος, Γιαννάκης, Σκουλάς 7(1), Παντελής 18(3), Τσαντίδης 2, Αναστασόπουλος.
esperara
QUOTE(tedtsouv @ Jan 20 2011, 00:38 ) *
κυψελιακος-μαιανδρος=50-55....
τραγικο ματς απο την ομαδα μας αλλα εως καπου δικαιολογημενα λογω τραυματισμων (4 παρακαλω)που στρερησαν μια φαινομενικα ευκολη επικρατηση.προσωπικη αποψη χωρις να θιξω τα παιδια του μαιανδρου οι οποιοι ηταν κυριοι αλλα 100 φορες να παιζαμε μονο σημερα θα χαναμε.μια ηττα που μασ φερνει πολυ πισω σε οτι αφορα το στοχο μασ που δεν ειναι αλλος απο τη σωτηρια.καλη συνεχεια.


αυτή η σωτηρία καλό γκομενάκι, όλοι τη θέλουμε... εύχομαι στο 2ο γύρο και οι δύο ομάδες να μην έχουν τραυματίες για να αποδείξουμε ότι δεν ήταν συγκυριακή η σημερινή νίκη (μεγάλες κουβέντες λέω, άμα χάσουμε την πάτησα...)

η ομάδα μας σιγά σιγά βρίσκει τον εαυτό της και ελπίζουμε στο τέλος να τα καταφέρουμε να σωθούμε...

η αρχή έγινε... και δεν αναφέρομαι μόνο στη νίκη... αλλά στη γραφική ιαχή μας που ακούστηκε μετά από ένα χρόνο ξανά... μόλις επαναφέρουμε και το εθιμοτυπικό φαγοπότι η ομάδα θα είναι πανέτοιμη!!!

Holitsius όπως βλέπεις από εδώ και πέρα αποκτάς ξανά συνάδελφο ρεπόρτερ ανταποκριτή του Μαιάνδρου...

Holitsius
QUOTE(esperara @ Jan 20 2011, 02:16 ) *
αυτή η σωτηρία καλό γκομενάκι, όλοι τη θέλουμε... εύχομαι στο 2ο γύρο και οι δύο ομάδες να μην έχουν τραυματίες για να αποδείξουμε ότι δεν ήταν συγκυριακή η σημερινή νίκη (μεγάλες κουβέντες λέω, άμα χάσουμε την πάτησα...)

η ομάδα μας σιγά σιγά βρίσκει τον εαυτό της και ελπίζουμε στο τέλος να τα καταφέρουμε να σωθούμε...

η αρχή έγινε... και δεν αναφέρομαι μόνο στη νίκη... αλλά στη γραφική ιαχή μας που ακούστηκε μετά από ένα χρόνο ξανά... μόλις επαναφέρουμε και το εθιμοτυπικό φαγοπότι η ομάδα θα είναι πανέτοιμη!!!

Holitsius όπως βλέπεις από εδώ και πέρα αποκτάς ξανά συνάδελφο ρεπόρτερ ανταποκριτή του Μαιάνδρου...
Εμκαιρος ηταν μεγαλε,τοσο καιρο μονος μου εδω αμανατος...Βοηθα και εσυ λιγο...χαχαχα

QUOTE(esperara @ Jan 20 2011, 02:16 ) *
αυτή η σωτηρία καλό γκομενάκι, όλοι τη θέλουμε... εύχομαι στο 2ο γύρο και οι δύο ομάδες να μην έχουν τραυματίες για να αποδείξουμε ότι δεν ήταν συγκυριακή η σημερινή νίκη (μεγάλες κουβέντες λέω, άμα χάσουμε την πάτησα...)

η ομάδα μας σιγά σιγά βρίσκει τον εαυτό της και ελπίζουμε στο τέλος να τα καταφέρουμε να σωθούμε...

η αρχή έγινε... και δεν αναφέρομαι μόνο στη νίκη... αλλά στη γραφική ιαχή μας που ακούστηκε μετά από ένα χρόνο ξανά... μόλις επαναφέρουμε και το εθιμοτυπικό φαγοπότι η ομάδα θα είναι πανέτοιμη!!!

Holitsius όπως βλέπεις από εδώ και πέρα αποκτάς ξανά συνάδελφο ρεπόρτερ ανταποκριτή του Μαιάνδρου...
Εμκαιρος ηταν μεγαλε,τοσο καιρο μονος μου εδω αμανατος...Βοηθα και εσυ λιγο...χαχαχα
ETHNIKOSGS
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 20 11 9 2 0 760 663 97
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 19 11 8 3 0 724 648 76
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 19 11 8 3 0 695 647 48
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 18 11 7 4 0 686 666 20
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 17 10 7 3 0 693 622 71
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 16 11 5 6 0 705 711 -6
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 15 11 4 7 0 666 726 -60
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 14 11 3 8 0 695 701 -6
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 13 11 6 5 0 682 685 -3
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 13 11 2 9 0 548 636 -88
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 12 9 3 6 0 524 586 -62
ΡΟΥΦ 80 12 10 2 8 0 570 657 -87
axe
Τέλος 1ου γύρου, εντυπώσεις με βάση τη βαθμολογία και την προσωπικές αναμετρήσεις:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ: ίσως η ομάδα με τις περισσότερες λύσεις, με βάθος στον πάγκο, καλό coach, και συγκεκριμένο προσανατολισμό.
ΒΡΙΛΗΣΙΑΚΟΣ ΑΟ: η ομάδα με τον καλύτερο άσσο και τον καλύτερο forward της κατηγορίας, όπου σε συνδυασμό με έναν καλό ψηλό κάνουν τη διαφορά. Εάν είχε περισσότερο βάθος θα ανέβαινε τρένο.
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.: πολύ καλή και νεανική ομάδα με καλό coach. Μου άρεσε το ιδιαίτερα γρήγορο, για την κατηγορία, μπάσκετ που έπαιζαν.
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ: ομάδα που δεν έχω νικήσει ποτέ!!! tongue.gif Σίγουρα είναι κι άλλες αλλά με τα παιδια έχω παίξει νομίζω τις περισσότερες φορές.
ΑΟ ΤΡΙΓΥΛΙΑΚΟΣ: έμπειρα παιδια έχουν δέσει με καλή χημεία με τους «μικρούς» και είναι πλέον σταθερή αξία στην κατηγορία.
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ: ομάδα που κάνει ένα καλό πρωτάθλημα με τις προσθήκες να έχουν βοηθήσει πολύ και να έχουν ανεβάσει την ομάδα. Super προσπάθεια για νεοφώτιστοι.
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ: ο αγαπημένος μου αντίπαλος όπως έχω πει πολύ παλιότερα, και δυστυχώς η αρνητική έκπληξη για μένα του πρωταθλήματος, η οποία όμως εξηγείτε από την έλλειψη αξιόμαχων «μικρών» (εκτός του βασικού) και την απουσία βασικών.
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ: μετά το ματς κυπέλου περίμενα ότι θα πρωταγωνιστούσε στην κατηγορία αλλά μάλλον έχουν και αυτοί τις ατυχίες τους.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ: ομάδα με λύσεις σε όλες τις θέσεις και ίσως τον καλύτερο ψηλό της κατηγορίας (εκτός ότι δεν γούσταρες να παίξεις σε μας, μας μάμησες και σαν αντίπαλος laugh.gif ). Θα είχαν σίγουρα καλύτερη τύχη χωρίς την τιμωρία. Είμαι σίγουρος ότι θα την σώσουν την κατηγορία.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ: άλλη ομάδα σε σχέση με εκείνη που ήξερα, η οποία όμως φαίνεται πως παλεύει όλα τα παιχνίδια και θα πάει έτσι μέχρι το τέλος.
ΡΟΥΦ 80: εκτός από το ταφ που έφαγα δεν θυμάμαι τπτ από το ματς και δεν θέλω να αδικήσω τα παιδια οπότε απλά…, καλή συνέχεια

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ: νομίζω είμαστε αχαρακτήριστοι. Δεν παίζουμε το μπάσκετ που παίζαμε πριν 2 χρόνια και ας χάναμε, έχουμε σημαντικές απουσίες παιδιών που μέχρι πέρυσι ήταν βασικοί, φυτέψαμε και δυο «μικρούς» και τους είπαμε παίξτε (παρεμπιπτόντως έχουν ανεβάσει απόδοση κατακόρυφα στα τελευταία ματς), οι «μεγάλοι» απλά μεγάλωσαν κι άλλο…, κάποιες από τις δικαιολογίες και τα ελαφρυντικά για την μέχρι τώρα πορεία μας.

Γενικό σχόλιο: Οι «μικροί» όπως ήταν αναμενόμενο είναι το βαρόμετρο των ομάδων

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ σε όλους!!!
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ
QUOTE(axe @ Jan 20 2011, 18:41 ) *
Τέλος 1ου γύρου, εντυπώσεις με βάση τη βαθμολογία και την προσωπικές αναμετρήσεις:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ: ίσως η ομάδα με τις περισσότερες λύσεις, με βάθος στον πάγκο, καλό coach, και συγκεκριμένο προσανατολισμό.
ΒΡΙΛΗΣΙΑΚΟΣ ΑΟ: η ομάδα με τον καλύτερο άσσο και τον καλύτερο forward της κατηγορίας, όπου σε συνδυασμό με έναν καλό ψηλό κάνουν τη διαφορά. Εάν είχε περισσότερο βάθος θα ανέβαινε τρένο.
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.: πολύ καλή και νεανική ομάδα με καλό coach. Μου άρεσε το ιδιαίτερα γρήγορο, για την κατηγορία, μπάσκετ που έπαιζαν.
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ: ομάδα που δεν έχω νικήσει ποτέ!!! tongue.gif Σίγουρα είναι κι άλλες αλλά με τα παιδια έχω παίξει νομίζω τις περισσότερες φορές.
ΑΟ ΤΡΙΓΥΛΙΑΚΟΣ: έμπειρα παιδια έχουν δέσει με καλή χημεία με τους «μικρούς» και είναι πλέον σταθερή αξία στην κατηγορία.
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ: ομάδα που κάνει ένα καλό πρωτάθλημα με τις προσθήκες να έχουν βοηθήσει πολύ και να έχουν ανεβάσει την ομάδα. Super προσπάθεια για νεοφώτιστοι.
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ: ο αγαπημένος μου αντίπαλος όπως έχω πει πολύ παλιότερα, και δυστυχώς η αρνητική έκπληξη για μένα του πρωταθλήματος, η οποία όμως εξηγείτε από την έλλειψη αξιόμαχων «μικρών» (εκτός του βασικού) και την απουσία βασικών.
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ: μετά το ματς κυπέλου περίμενα ότι θα πρωταγωνιστούσε στην κατηγορία αλλά μάλλον έχουν και αυτοί τις ατυχίες τους.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ: ομάδα με λύσεις σε όλες τις θέσεις και ίσως τον καλύτερο ψηλό της κατηγορίας (εκτός ότι δεν γούσταρες να παίξεις σε μας, μας μάμησες και σαν αντίπαλος laugh.gif ). Θα είχαν σίγουρα καλύτερη τύχη χωρίς την τιμωρία. Είμαι σίγουρος ότι θα την σώσουν την κατηγορία.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ: άλλη ομάδα σε σχέση με εκείνη που ήξερα, η οποία όμως φαίνεται πως παλεύει όλα τα παιχνίδια και θα πάει έτσι μέχρι το τέλος.
ΡΟΥΦ 80: εκτός από το ταφ που έφαγα δεν θυμάμαι τπτ από το ματς και δεν θέλω να αδικήσω τα παιδια οπότε απλά…, καλή συνέχεια

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ: νομίζω είμαστε αχαρακτήριστοι. Δεν παίζουμε το μπάσκετ που παίζαμε πριν 2 χρόνια και ας χάναμε, έχουμε σημαντικές απουσίες παιδιών που μέχρι πέρυσι ήταν βασικοί, φυτέψαμε και δυο «μικρούς» και τους είπαμε παίξτε (παρεμπιπτόντως έχουν ανεβάσει απόδοση κατακόρυφα στα τελευταία ματς), οι «μεγάλοι» απλά μεγάλωσαν κι άλλο…, κάποιες από τις δικαιολογίες και τα ελαφρυντικά για την μέχρι τώρα πορεία μας.

Γενικό σχόλιο: Οι «μικροί» όπως ήταν αναμενόμενο είναι το βαρόμετρο των ομάδων

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ σε όλους!!!

θα ηθελα να προσθεσω πως ο εθνικος εχει και 2 απο τους ποιο αξιολογους μικρους της κατηγοριας και εκτος απο το βαθος παγκου που διαθετη η ομαδα μαζευετε στις προπονησεις και ας εχει το χειροτερο γηπεδο της κατηγοριας και τελευταιο η ομαδα ειναι απο της λιγες που εκαναν σωστη προετοιμασια πριν το πρωταφλημα!μπραβο στην ομαδα μου και καλη μας συνεχεια ετσι ωστε να επιτευτη ο στοχος της χρονιας!
calderon87
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ.....1
ΚΟΥΡΟΥ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ...... 1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΡΟΥΦ 80...... 1
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ......2
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ.......2
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ......2

ETHNIKOSGS
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ 66-68 συγχαρητηρια στα παιδια που την δευτερα λογω βροχης κανανε μιση προπονηση κ που ολη την φετινη χρονια εχουν δειξει οτι δεν παρατανε κανενα ματς κ δικαιως εχουν κανει αυτην την πορεια φετος.
gavronick
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/1/2011)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 56 - 62 (ΗΜ. 30 - 27)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σέρρας Π. - Μαγκουνής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16 - 17, 14 - 10, 13 - 13, 13 - 22.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Λαλαούνης, Ζαχαριάδης, Σταυρίδης 5, Φουρτούνης Χ. 3, Σαχάς 5(1), Τσούτης 3(1), Σουρβάνος, Μοσχίδης 2, Κοπετινάς 19(2), Σωτηρόπουλος 9, Ράλλης 2, Καλύβας 8(2).
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ (Κταποδέλης): Γιαμπάνης 2, Κολαξής, Δούρος 2, Κλάντζος 5(1), Δασκαλόπουλος 19(2), Σουρλίγκας, Συλαϊίδης 13, Σταθάς 18, Αλαμπουρτζίδης, Λεβέντης 1, Νάστος 2, Λαμπουσάκης.
nikefalin
ΚΟΥΡΟΥ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ...... 2, 103 - 107 στη 2η παράταση.
calderon87
QUOTE(nikefalin @ Jan 27 2011, 09:25 ) *
ΚΟΥΡΟΥ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ...... 2, 103 - 107 στη 2η παράταση.


Φοφερο παιχνιδι αλλα οταν τως 20!!! τριποντα πως να μην χασεις...!!!!Μπραβο στα παιδια!
Izan
QUOTE (calderon87 @ Jan 27 2011, 09:57 ) *
Φοφερο παιχνιδι αλλα οταν τως 20!!! τριποντα πως να μην χασεις...!!!!Μπραβο στα παιδια!

Ζωνη ολε!!!με το ζορι εκει... να γελανε και οι πετρες ε calderon...?! μπραβο στα παιδια και απο τις δυο ομαδες...
calderon87
QUOTE(Izan @ Jan 27 2011, 11:39 ) *
Ζωνη ολε!!!με το ζορι εκει... να γελανε και οι πετρες ε calderon...?! μπραβο στα παιδια και απο τις δυο ομαδες...

Eχουμε τους ποντους των παιχτων??
Izan
QUOTE (calderon87 @ Jan 27 2011, 12:09 ) *
Eχουμε τους ποντους των παιχτων??

Δεν ξερω ακριβως ακομα να σου πω... παντως το 10 της Καισαριανης εβαλε 35 και ο Παξινος 39 απο οτι διαβασα σε ενα site... θα ενημερωσω οταν μαθω ακριβως!
from down town
QUOTE(Izan @ Jan 27 2011, 13:46 ) *
Δεν ξερω ακριβως ακομα να σου πω... παντως το 10 της Καισαριανης εβαλε 35 και ο Παξινος 39 απο οτι διαβασα σε ενα site... θα ενημερωσω οταν μαθω ακριβως!



Παρακαλείται ο φίλος Izan να μας δώσει το link του site, για να έχουμε και εμείς σφαιρική ενημέρωση και όχι για διαφημιστικούς λόγους.
Izan
QUOTE (from down town @ Jan 27 2011, 14:32 ) *
Παρακαλείται ο φίλος Izan να μας δώσει το link του site, για να έχουμε και εμείς σφαιρική ενημέρωση και όχι για διαφημιστικούς λόγους.

sportcity.gr φιλε μου... οσο για το 39 του παξινου (που δεν θα το βρεις στο link) ειναι μετριμενο 1 προς 1... ουτε εναν παραπανω δεν του βαζω του friend μου... Α!και ξεχασα να πω,ελπιζω στον δευτερο γυρο,να γινουν λιγοτερα παραπονα για την διαιτησια... καλη συνεχεια σε ολους!
sourouk2
Κανένα νέο από την τελευταία αγωνιστική;

Από εμένα Βριλησσιακός-Ρουφ:65-50
ETHNIKOSGS
Βριλησσιακός ΑΟ-Ρουφ 80' 65-50, ΑΣ Ολυμπιάδας Παπάγου-Ποσειδών ΑΟΝΨ 70-60, ΑΟ Φιλοθέης-ΑΟ Τριφιλιακός Πολυδρόσου 56-62, Κυψελιακός- ΑΟ-Εθνικός ΓΣ 66-68, ΑΟ Τρεις Αστέρες 89'-ΑΟ Μαίανδρος Ηλιούπολης 68-54 kΟΥΡΟΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 103 - 107 (2η παρατ)
calderon87
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ......2
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ.......2
ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ......1
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ.....1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89........1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.........2
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ
QUOTE(calderon87 @ Feb 1 2011, 11:47 ) *
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ......2
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ.......2
ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ......1
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ.....1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89........1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.........2

η αναγενηση φιλε πιστευω οτι θα τον κερδιση το βαο μονο και μονο οτι εχει αναγκη τους 2 βαθμους!η κατηγορια κρινετε και για της δυο ομαδες εδω!!!!
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ
QUOTE(calderon87 @ Feb 1 2011, 11:47 ) *
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ......2
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ.......2
ΡΟΥΦ 80 - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ......1
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ.....1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89........1
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.........2

κανα αποτελεσμα?????????????????????????
εθνικος vs 3αστερες 1 συν 17 49-32
10karo
καλησπέρα....

....δεν ξέρω αν μας έχετε με το ενα κ μισό πόδι στη Δ ΕΣΚΑ ....ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΟΥΡΟΣ 70-48...

......πολύ ωραίο μπασκετ σήμερα από εμάς απέναντι σε μια ομάδα που ήταν (να με συγχωρέσουν τα παιδιά του Ρουφ) μονοδιάστατη στην επίθεση κ έπαιξε 35 λεπτά ζώνη. Η σημασία της νίκης αποκτά μεγαλύτερη σημασία γιατί καταφέραμε να πάρουμε κ τη διαφορά. Συνεχίζουμε με τη μία μας προπόνηση....αν είμαστε γεροί κ πλήρης (όπως σήμερα για πρώτη φορά από την έναρξη του πρωταθλήματος) τότε θα καταφέρουμε να σωθούμε. Συνεχίστε να μας παίζετε κόντρα στις προβλέψεις! Μας αρέσει! smile.gif smile.gif

καλή συνέχεια σε όλους....
tedtsouv
τριφηλλιακος πολυδροσου-κυψελιακος=66-71 στη παταταση.μεγαλη νικη κοντρα σε καθε προβλεψη παρα τις 4 απουσιες κ την εφνιδια αλλαγη στη τεχνικη ηγεσια.να δουμε θα τη σωσουμε τη παρτιδα παρα την εξοντωτικη τιμωρια?
ETHNIKOSGS
Οπως ειπε κ ο παλαιμαχος ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ-3 ΑΣΤΕΡΕΣ 1 +17 ισως η πιο ευκολη νικη για την ομαδα μας.παιξαμε πολυ καλη αμυνα πηραμε πολλα επιθετικα ριμπαουντ με πολλες μαχες απο τον ψηλο μας κ γενικα ειμασταν καλυτεροι σε δυσκολες συνθηκες κ για τις 2 ομαδες πολυ κρυο βασικα.επισης συγχαρητηρια στους διαιτητες να τα λεμε κ τα κακα κ τα καλα.

Τριφυλλιακός Πολυδρόσου- Κυψελιακός 1-2 (παράταση), Ποσειδών ΑΟΝΨ- ΑΣΕΑΦ Κούρος 70-48, Εθνικός Γ.Σ-Τρεις Αστέρες 89’ 2-1 , Ρουφ 80’- Α.Ο Φιλοθέης 70-60, Μαίανδρος Ηλιούπολης- Ολυμπιάδα Παπάγου 59-62, Φ.Α.Ο Καισαριανής- Βριλησσιακός 65-54.απο athlisi.com
Holitsius
Οποτε μενω εγω Μαιανδρος Ολυμπιαδα 59-62 σε ματς ντερμπυ ακριβως οπως ,μαρτυρα στο σκορ...
Δυστυχως ολοι εκαναν εκπληξεις σημερα εκτος απο εμας μου μειναμε με την εμφανιση μιας και στην κυριολεξια μειναμε με 7 λογω 3 τρυαματισμων επιπλεον...Δεν σου χαριζεται τπτ παντως οποτε δεν υπαρχει δικαιολογια για κατι...Ακομα και χωρις τυχη θα συνεχιζουμε...
Συγχαρητηρια στους συμπαικτες μου που παλεψαν αν και λιγοι καθως εγω δε μπορουσα να βοηθησω,ηταν τρομεροι και αντεξαν 40 λεπτα απενταντι σε πληρη και καλη ομαδα που στο τελος ,χρειαστηκε αντικειμενικα και λιγη βοηθειουλα για προστασια...Δεν εχει σημασια ομως,κοιταμε αναγκαστικα μπροστα.. blove.gif
gavronick
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/2/2011)
ΡΟΥΦ - ΦΙΛΟΘΕΗ 70 - 60 (ΗΜ. 30 - 27)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσάτσης - Σπυρόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15 - 21, 15 - 6, 19 - 16, 21 - 17.
ΡΟΥΦ (Νίκου): Κίπτη 2, Κολοβός, Μιχαλόπουλος 8(1), Κοντός, Διονυσόπουλος 5, Ελαστάχ 18(4), Γκολές 15, Οικονομάκος 21(2), Γωνιαδάκης 1.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Λαλαούνης, Ζαχαριάδης, Σταυρίδης 4, Φουρτούνης 4, Σαχάς 16(3), Τσούτης 2, Σουρβάνος, Μοσχίδης 4, Κοπετινάς, Γιουβανέλλης 6, Ράλλης 13(1), Καλύβας 11(3).
ETHNIKOSGS
Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 24 13 11 2 0 877 761 116
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 23 13 10 3 0 827 766 61
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 22 13 9 4 0 840 765 75
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 21 13 8 5 0 786 769 17
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 20 12 8 4 0 831 759 72
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 18 13 5 8 0 869 855 14
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 18 13 5 8 0 856 888 -32
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 17 13 4 9 0 779 856 -77
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 16 13 7 6 0 829 829 0
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 15 13 2 11 0 664 768 -104
ΡΟΥΦ 80 15 12 3 9 0 690 782 -92
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 15 11 4 7 0 654 704 -50
boston91
QUOTE(to 10 to kalo @ Feb 2 2011, 23:39 ) *
καλησπέρα....

....δεν ξέρω αν μας έχετε με το ενα κ μισό πόδι στη Δ ΕΣΚΑ ....ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΟΥΡΟΣ 70-48...

......πολύ ωραίο μπασκετ σήμερα από εμάς απέναντι σε μια ομάδα που ήταν (να με συγχωρέσουν τα παιδιά του Ρουφ) μονοδιάστατη στην επίθεση κ έπαιξε 35 λεπτά ζώνη. Η σημασία της νίκης αποκτά μεγαλύτερη σημασία γιατί καταφέραμε να πάρουμε κ τη διαφορά. Συνεχίζουμε με τη μία μας προπόνηση....αν είμαστε γεροί κ πλήρης (όπως σήμερα για πρώτη φορά από την έναρξη του πρωταθλήματος) τότε θα καταφέρουμε να σωθούμε. Συνεχίστε να μας παίζετε κόντρα στις προβλέψεις! Μας αρέσει! smile.gif smile.gif

καλή συνέχεια σε όλους....

μονο 35 λεπτα ηταν η ζωνη????συνηθως παιζει 40!!!!!!!πρεπει κατι να αλλαξει στην ομαδα του Κουρου!καλές μοναδες που ομως δεν μπορει να τις εκμεταλευτει οπως πρεπει
Izan
http://sportcity.gr/2011/02/03/ποσει...ύρος-70-48/ Auto to link paei ston ''filo'' me onoma to 10 to kalo... des ''file'' mou to link kai allh fora na dineis pio oloklhrwmenh plhrwforhsh ok??to mono pou exeis na peis htan gia thn omada sou se auto to paixnidi kai na eirwneuteis sto telos tou post sou... sou xefuge h apousia tou Kourou e??den fanhke...?xxxmmm.. malista.. ok.. sunexiste thn prospatheia pou kanete,giati eiste xamhla sthn vathmologia,kai allh fora otan theleis na enhmerwseis ton kosmo,koita na to kaneis oloklhrwmena... alla eipame.. sou xefuge h apousia... sunxarhtiria gia thn nikh,auto den allazei.. oswn afora to thema ths zwnhs,einai odhgia tou proponhth kai authn akolouthei h omada.. twra an den einai swsth wres wres,an den tairiazei ston tropo paixnidiou kapoiwn omadwn ths kathgorias pou theloun na paixoun antupwsiako basket kai tous to xalame,auto einai allo thema.. emeis etsi paizoume kai koitaxte na vrhte allous tomeis gia na krinete mia omada kai to pws paizei... auta apo emena... kalh sunexeia se oles tis omades..
10karo
...φίλε μου IZAN σου κάνω χάρη κ σου απαντάω τώρα γιατί μάλλον μπερδεύτηκες κ λες ότι να ναι.....

.... φιλαράκι στο πρώτο παιχνίδι δεν είχα κατέβει (όπως κ άλλοι 5 συμπαίχτες μου...ή μήπως ξέχασες ότι κατεβήκαμε 7 άτομα στον πρώτο γύρο με 3 δεκαοχταριδες στην πεντάδα) οπότε δεν ξέρω κανέναν Παξινό κ για καμιά απουσία. Δε με απασχολεί κιόλας....κ ας μη μιλάμε για απουσίες γιατί προσωπικά εγώ φέτος - κ ας μην αναφέρω τους λοιπούς - έχω παίξει σε 2 αγώνες απ΄οτην αρχή της χρονιάς.

...στο τέλος του ποστ μου δεν ειρωνεύομαι τον Κούρο κ τα παιδιά....αναφέρθηκα στα προγνωστικά που δίνουν όλοι εδώ μέσα κ μας παίζουν πάντα κόντρα....κ δυστυχώς με τον γραπτο τρόπο δεν φαίνετε η αίσθηση χιούμορ ή της πλάκας γι αυτό κ έβαλα το γέλιο στο τέλος αλλά ούτε αυτό το είδες.

.....όσον αφορά τη ζώνη δεν έχω να πω κάτι...αν σε πείραξε κ εκεί κάτι τότε έχουμε πρόβλημα αδερφέ!....

.....την προσπάθεια μας την συνεχίζουμε κ μη ξεχνάς πως έχουμε κ 2 αγώνες λιγότερους.....που αν, αν ρε αδερφέ....κερδίσουμε τότε σας παιρνάμε κιόλας.

....το 10 το καλο φορά το Νο9 φέτος για να ξέρεις κ ποιος είμαι κ σε ποιον τα χώνεις.... κ απ ότι είδα εσύ έκλεισες το ποστ σου με ειρωνεία κ όχι εγώ.... αυτά προς απάντησή σου.......να διαβάζεις καλύτερα άλλη φορά κ να μη με περνάς για κανά χτεσινό στο φόρουμ κ στο μπάσκετ.....ξέρω κ να μιλάω κ να σέβομαι εν αντιθέση με κάποιους άλλους....αν μήτε άλλο στα 32 μου με σχεδόν 25 χρόνια μπάσκετ στην πλάτη δεν έχω καμία όρεξη για ειρωνείες κ αντιπαραθέσεις.....καλή συνέχεια στην ομάδα σου αδερφέ....

ΥΓ: ...κ για να μην αρχίσεις...γιατί σε έχω ικανό....αν η απουσία σας, το παληκάρι, λέγετε Παξινός (που νομίζω κάπως έτσι τον άκουσα) να ξέρεις πως έμαθα για την απουσία του στο τέλος στις χαιρετούρες....
calderon87
QUOTE(to 10 to kalo @ Feb 4 2011, 01:03 ) *
...φίλε μου IZAN σου κάνω χάρη κ σου απαντάω τώρα γιατί μάλλον μπερδεύτηκες κ λες ότι να ναι.....

.... φιλαράκι στο πρώτο παιχνίδι δεν είχα κατέβει (όπως κ άλλοι 5 συμπαίχτες μου...ή μήπως ξέχασες ότι κατεβήκαμε 7 άτομα στον πρώτο γύρο με 3 δεκαοχταριδες στην πεντάδα) οπότε δεν ξέρω κανέναν Παξινό κ για καμιά απουσία. Δε με απασχολεί κιόλας....κ ας μη μιλάμε για απουσίες γιατί προσωπικά εγώ φέτος - κ ας μην αναφέρω τους λοιπούς - έχω παίξει σε 2 αγώνες απ΄οτην αρχή της χρονιάς.

...στο τέλος του ποστ μου δεν ειρωνεύομαι τον Κούρο κ τα παιδιά....αναφέρθηκα στα προγνωστικά που δίνουν όλοι εδώ μέσα κ μας παίζουν πάντα κόντρα....κ δυστυχώς με τον γραπτο τρόπο δεν φαίνετε η αίσθηση χιούμορ ή της πλάκας γι αυτό κ έβαλα το γέλιο στο τέλος αλλά ούτε αυτό το είδες.

.....όσον αφορά τη ζώνη δεν έχω να πω κάτι...αν σε πείραξε κ εκεί κάτι τότε έχουμε πρόβλημα αδερφέ!....

.....την προσπάθεια μας την συνεχίζουμε κ μη ξεχνάς πως έχουμε κ 2 αγώνες λιγότερους.....που αν, αν ρε αδερφέ....κερδίσουμε τότε σας παιρνάμε κιόλας.

....το 10 το καλο φορά το Νο9 φέτος για να ξέρεις κ ποιος είμαι κ σε ποιον τα χώνεις.... κ απ ότι είδα εσύ έκλεισες το ποστ σου με ειρωνεία κ όχι εγώ.... αυτά προς απάντησή σου.......να διαβάζεις καλύτερα άλλη φορά κ να μη με περνάς για κανά χτεσινό στο φόρουμ κ στο μπάσκετ.....ξέρω κ να μιλάω κ να σέβομαι εν αντιθέση με κάποιους άλλους....αν μήτε άλλο στα 32 μου με σχεδόν 25 χρόνια μπάσκετ στην πλάτη δεν έχω καμία όρεξη για ειρωνείες κ αντιπαραθέσεις.....καλή συνέχεια στην ομάδα σου αδερφέ....

ΥΓ: ...κ για να μην αρχίσεις...γιατί σε έχω ικανό....αν η απουσία σας, το παληκάρι, λέγετε Παξινός (που νομίζω κάπως έτσι τον άκουσα) να ξέρεις πως έμαθα για την απουσία του στο τέλος στις χαιρετούρες....

Συγχαρητηρια για την νικη!!!αλλα μηπως μπορειτε να μου πειτε την εξελιξη του παιχνιδιου και ποτε η διαφιρα ανεβηκε σε αυτο το επιπεδο??μηπως εκτος απο την απουσια ειχαμε και καποιο τραυματισμο????γιατι διαφορετικα θα μιλουσαμε για αλλο παιχνιδι τωρα!!
boston91
QUOTE(Izan @ Feb 3 2011, 21:20 ) *
http://sportcity.gr/2011/02/03/ποσει...ύρος-70-48/ Auto to link paei ston ''filo'' me onoma to 10 to kalo... des ''file'' mou to link kai allh fora na dineis pio oloklhrwmenh plhrwforhsh ok??to mono pou exeis na peis htan gia thn omada sou se auto to paixnidi kai na eirwneuteis sto telos tou post sou... sou xefuge h apousia tou Kourou e??den fanhke...?xxxmmm.. malista.. ok.. sunexiste thn prospatheia pou kanete,giati eiste xamhla sthn vathmologia,kai allh fora otan theleis na enhmerwseis ton kosmo,koita na to kaneis oloklhrwmena... alla eipame.. sou xefuge h apousia... sunxarhtiria gia thn nikh,auto den allazei.. oswn afora to thema ths zwnhs,einai odhgia tou proponhth kai authn akolouthei h omada.. twra an den einai swsth wres wres,an den tairiazei ston tropo paixnidiou kapoiwn omadwn ths kathgorias pou theloun na paixoun antupwsiako basket kai tous to xalame,auto einai allo thema.. emeis etsi paizoume kai koitaxte na vrhte allous tomeis gia na krinete mia omada kai to pws paizei... auta apo emena... kalh sunexeia se oles tis omades..


Ο χειροτερος μικρος παιζει στην ομαδα σας,οποτε δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο,η διαφορα φαινεται
Izan
QUOTE (to 10 to kalo @ Feb 4 2011, 01:03 ) *
...φίλε μου IZAN σου κάνω χάρη κ σου απαντάω τώρα γιατί μάλλον μπερδεύτηκες κ λες ότι να ναι.....

.... φιλαράκι στο πρώτο παιχνίδι δεν είχα κατέβει (όπως κ άλλοι 5 συμπαίχτες μου...ή μήπως ξέχασες ότι κατεβήκαμε 7 άτομα στον πρώτο γύρο με 3 δεκαοχταριδες στην πεντάδα) οπότε δεν ξέρω κανέναν Παξινό κ για καμιά απουσία. Δε με απασχολεί κιόλας....κ ας μη μιλάμε για απουσίες γιατί προσωπικά εγώ φέτος - κ ας μην αναφέρω τους λοιπούς - έχω παίξει σε 2 αγώνες απ΄οτην αρχή της χρονιάς.

...στο τέλος του ποστ μου δεν ειρωνεύομαι τον Κούρο κ τα παιδιά....αναφέρθηκα στα προγνωστικά που δίνουν όλοι εδώ μέσα κ μας παίζουν πάντα κόντρα....κ δυστυχώς με τον γραπτο τρόπο δεν φαίνετε η αίσθηση χιούμορ ή της πλάκας γι αυτό κ έβαλα το γέλιο στο τέλος αλλά ούτε αυτό το είδες.

.....όσον αφορά τη ζώνη δεν έχω να πω κάτι...αν σε πείραξε κ εκεί κάτι τότε έχουμε πρόβλημα αδερφέ!....

.....την προσπάθεια μας την συνεχίζουμε κ μη ξεχνάς πως έχουμε κ 2 αγώνες λιγότερους.....που αν, αν ρε αδερφέ....κερδίσουμε τότε σας παιρνάμε κιόλας.

....το 10 το καλο φορά το Νο9 φέτος για να ξέρεις κ ποιος είμαι κ σε ποιον τα χώνεις.... κ απ ότι είδα εσύ έκλεισες το ποστ σου με ειρωνεία κ όχι εγώ.... αυτά προς απάντησή σου.......να διαβάζεις καλύτερα άλλη φορά κ να μη με περνάς για κανά χτεσινό στο φόρουμ κ στο μπάσκετ.....ξέρω κ να μιλάω κ να σέβομαι εν αντιθέση με κάποιους άλλους....αν μήτε άλλο στα 32 μου με σχεδόν 25 χρόνια μπάσκετ στην πλάτη δεν έχω καμία όρεξη για ειρωνείες κ αντιπαραθέσεις.....καλή συνέχεια στην ομάδα σου αδερφέ....

ΥΓ: ...κ για να μην αρχίσεις...γιατί σε έχω ικανό....αν η απουσία σας, το παληκάρι, λέγετε Παξινός (που νομίζω κάπως έτσι τον άκουσα) να ξέρεις πως έμαθα για την απουσία του στο τέλος στις χαιρετούρες....

To emathes sto telos stis xairetoures opws eipes,alla den anferthhkes katholou se auto... telos pantwn... den thelw na tsakwthw mazi sou kai me kanenan genikotera.. oloi upostirizoume thn omada mas.apla auto pou thelw na sou pw einai oti an sto paixnidi,apo thn pleura tou kourou,uphrxe enas paixths pou exei 26 pontous meso oro mexri twra kai den eleipe,tote ta pragmata isws htan diaforetika... twra tha mou peis oti kai eseis an sto prwto match hsastan plhreis,ta pragmata tha htan alliws... me to ''an'' omws den egine pote tipota kai pouthena... apla pisteua pws tha htan pio swsto na to anafereis,auto.. oti egine,egine kai den mporei na allaxei.. kalh sunexeia,pragmatika..

QUOTE (Izan @ Feb 4 2011, 18:25 ) *
To emathes sto telos stis xairetoures opws eipes,alla den anferthhkes katholou se auto... telos pantwn... den thelw na tsakwthw mazi sou kai me kanenan genikotera.. oloi upostirizoume thn omada mas.apla auto pou thelw na sou pw einai oti an sto paixnidi,apo thn pleura tou kourou,uphrxe enas paixths pou exei 26 pontous meso oro mexri twra kai den eleipe,tote ta pragmata isws htan diaforetika... twra tha mou peis oti kai eseis an sto prwto match hsastan plhreis,ta pragmata tha htan alliws... me to ''an'' omws den egine pote tipota kai pouthena... apla pisteua pws tha htan pio swsto na to anafereis,auto.. oti egine,egine kai den mporei na allaxei.. kalh sunexeia,pragmatika..

oso gia to thema tou mikrou,einai alhtheia pws fetos autoi pou paizoun polu shmantiko rolo stis omades einai oi mikroi kai se poia thesh agwnizontai... oles oi omades exoun thetika kai arnhtika... kathe mia paleuei panw se auta kai sto telos kanei ''tameio''...
ETHNIKOSGS
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 2
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΡΟΥΦ 80 1
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. X ΝΤΕΡΜΠΥ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΧΑΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΡΣΑ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ
MAIAΝΔΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 2
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ 1
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ
[quote name='ETHNIKOSGS' date='Feb 8 2011, 14:44 ' post='461227']
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 2
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΡΟΥΦ 80 1
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. X ΝΤΕΡΜΠΥ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΧΑΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΡΣΑ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ
MAIAΝΔΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 2
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ 1
[/quo
βλεπω τριφυλιακο να κερδιζη ευκολα!αν οι τρεις αστερες δειξουν την ιδια διαθεσει που εδειξαν με εθνικο και πετυχουν 32 ποντους τοτε ειναι χαμενη απο χερι1

boston91
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 2
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΡΟΥΦ 80 1
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2
MAIAΝΔΡΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 2
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ 2
tempelhs
ΚΟΥΡΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2! ντερμπυ μεχρι το 37 μετα καθαρισε η ομυμπιαδα με 3ποντα!
ETHNIKOSGS
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 1 ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΜΕ ΡΕΣΙΤΑΛ ΒΟΛΩΝ ΣΤΟ 4ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΙΣΩΣ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 Κ ΜΕ ΥΨΗΛΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΝΑ ΤΙΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Κ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ ΗΣΥΧΟΙ....ΟΙ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ....ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΟΤΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΒΡΑΔΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΝΑΔΡΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ...ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ....ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ....ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ..ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ
Holitsius
Οντως Μαιανδρος-Εθνικος 64-59 σε πραγματικο ντερμπυ με κανενα να μη ξεφευγει πανω απο 6 ποντους.

Για την ομαδα μου να πω οτι σημερα κοντεψαμε να ειμαστε πληρεις( με εμενα παλι εξαιρεση...) και τουλαχιστο παλεψαμε με οτι μπορουσαμε για τη νικη..Θεωρω οτι η αμυνα μας μας εδωσε τη νικη. Τωρα για τις βολες,ναι ηταν πολλες η αληθεια ειναι αλλα το 90% αυτων ηταν φαουλ και κυριως ανοητα (μπασκετικα μιλωντας). Και οντως σκοραραμε με βολες κυριως αλλα και ο Εθνικος δεν εκανε κατι το ιδιαιτερο..Ειναι πολυ πληρης και καλη ομαδα απλα σημερα δεν επαιξε γενικα καλα,αυτο ηταν.Ισως και να υποτιμησε...
Για εμας ειναι πολυ σημαντικη νικη,φανταζομαι για τον Εθνικο δε αλλαζει και κατι ιδιαιτερα...




ΥΓ Συγχαρητηρια σε ολου και φιλε Antibodeu με πεθανες στα γελια σημερα με τα τρακαρισματα σου χαχαχα .Μπραβο σε ολους! smiley.gif
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ
QUOTE(ETHNIKOSGS @ Feb 10 2011, 00:46 ) *
ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 1 ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΜΕ ΡΕΣΙΤΑΛ ΒΟΛΩΝ ΣΤΟ 4ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΙΣΩΣ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 Κ ΜΕ ΥΨΗΛΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΝΑ ΤΙΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Κ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ ΗΣΥΧΟΙ....ΟΙ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ....ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΟΤΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΒΡΑΔΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΝΑΔΡΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ...ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ....ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ....ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ..ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΜΑΙΑΝΔΡΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ

μεχρι και η επιλογη τον διαιτιτων σημερα δεν ηταν τυχαια.....οι κυριοι που ηρθαν στο ημιχρονο εκρειναν το αποτελεσμα......... ο κυριος που διωργανωνη το τουρνουα στον αγιο κωσμα τους δυο αυτους διαιτιτες τους εχει μαζι του εδω και 3 χρονια που συμετεχω εκει.δεν γινετε σε καθε επαφη μπασκετικη να ειναι φαουλ γιαυτους και για εμας οι αγκωνιες να μην ειναι.τα φαουλ 13 με 4.στο τεταρτο δεκαλεπτο.τυχαιο?δε νομιζω!προσβολη αυτων που υδρωνουν.....παλευουμε για την ανωδο και ευελπιστουμε να μην εχουμε ξανα τετοιες ατυχες μερρες................δωσαμε δικαιωμα και το πληρωσαμε.
Holitsius
..Χωρις να παραγνωριζω την προσπαθεια του Εθνικου που ειναι τρομερη φετος,νομιζω οτι κυριως η αποδοση τους δεν ηταν αυτη που επρεπε και οχι τα φαουλ...Απο τα 13,τα 4-5 ηταν στο τελος για να σταματα ο χρονος..Σε ολο το παιχνιδι ποντο ποντο πηγαιναν οι ομαδες...Και κυριως...Δεν νομιζω να πιστευει καποιος πως εχουμε τη δυνατοτητα εμεις σα Μαινδρος να επηρεαζουμε τους γκρι,αν ηταν ετσι θα ειχα γλιτωσει πολλους αγωνες και δε θα ημασταν σε αυτη τη θεση...Ειμαι κριμα για την προσπαθεια ολων.Το ματς ηταν ντερμπυ και καποτε χανεις καποτε κερδιζεις,ετσι ειναι αυτα.
Αυτα τα λεω προς αποφυγη παρεξηγησεων...Καλη συνεχεια στα παιδια του Εθνικου στη προσπαθεια τους.
ETHNIKOSGS
QUOTE(Holitsius @ Feb 10 2011, 00:34 ) *
..Χωρις να παραγνωριζω την προσπαθεια του Εθνικου που ειναι τρομερη φετος,νομιζω οτι κυριως η αποδοση τους δεν ηταν αυτη που επρεπε και οχι τα φαουλ...Απο τα 13,τα 4-5 ηταν στο τελος για να σταματα ο χρονος..Σε ολο το παιχνιδι ποντο ποντο πηγαιναν οι ομαδες...Και κυριως...Δεν νομιζω να πιστευει καποιος πως εχουμε τη δυνατοτητα εμεις σα Μαινδρος να επηρεαζουμε τους γκρι,αν ηταν ετσι θα ειχα γλιτωσει πολλους αγωνες και δε θα ημασταν σε αυτη τη θεση...Ειμαι κριμα για την προσπαθεια ολων.Το ματς ηταν ντερμπυ και καποτε χανεις καποτε κερδιζεις,ετσι ειναι αυτα.
Αυτα τα λεω προς αποφυγη παρεξηγησεων...Καλη συνεχεια στα παιδια του Εθνικου στη προσπαθεια τους.

φιλε χολιτσιους επειδη σε ξερω φατσικα κ θεωρω οτι εισαι σωστοςδεν παρεξηγουμαστε, οταν στην 4η περιοδο κ χωρις να πιεζουμε εμεις στην αρχη γιατι προηγουμαστε βαρεθηκαμε να βλεπουμε το 9 να βαραει βολες....κ αν εδινε με την ιδια ευκολια τα φαουλ κ στην αλλη πλευρα δεν θα χατε μονο 3 φαουλ ....κ εμεις δεν ειπαμε οτι ο μαιανδρος επηρεασε,το να χανε ο εθνικος βολευει πολλους οπως κ να χανε κ ο μαιανδρος αντιστοιχα γιατι ηταν στα 2 ακρα οι ομαδες...σιγουρα δεν παιξαμε καλα αλλα να μην χασουμε απο βολες...καλη συνεχεια κ παλι
VLC
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 60 - 73
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.