Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Olympiacos vs. Anadolu Efes
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
gmalamos
F 4 στο παρισι rolleyes.gif ??Αλλος συριγος μας βρηκε!Τι πινουν εκει στη νοβα?? smiley.gif
duncan21
SIR KYLE HINES είσαι μεγάλος κ@υλε@ς κι ας χάσουμε.Τι κάνει ο άνθρωπος ρε...

Nωρίς θυμηθήκαμε να παίξουμε άμυνα πάλι...
bbplayer
Δεν ξέρω τι όνειρο είδε η διοίκηση ή ο Ιβκοβιτς και άφησαν τον Λούκας να φύγει. Θέμα χρημάτων ? σχεδιασμού? ποτέ μου δεν το κατάλαβα. Και κάθε φορά που τον βλέπω να αποδίδει καλά, σχεδόν πάντα δηλαδή, πάντα το ίδιο αναρωτιέμαι
MaJesty23
ο Σπανούλης έχει παίξει λίγο για κάποιο λόγο?Με πήρε ο ύπνος στο ημίχρονο smiley.gif


25 τρίποντα?WTF ohmy.gif
Eddie.Johnson
Τραγική εμφάνιση για τέτοιο επίπεδο κι απέναντι σε μία μέτρια ομάδα cool.gif Μοναδικοί διασωθέντες ΧΑΙΝΣ και ΛΟ,οι υπόλοιποι εκτός κλίματος μαζί και ο Μπαρτζώκας.

Ας ελπίζουμε ότι την Παρασκευή θα παρουσιαστούμε καλύτεροι και δέν θα μας καταπιούν,όπως σήμερα,οι Τούρκοι.

ΥΓ1.Δέν βλέπεται γενικά ο Ολυμπιακός...Ακόμα και τις βραδιές που παίζει λίγο μπάσκετ και κερδίζει,βλέπεις ότι δέν είναι μία πραγματική ομάδα με αυτοματισμούς αλλά ένα σκορποχώρι με ατομικές εμπνεύσεις και ένα ψηλό(που είναι κοντός)να παλεύει μόνος του για τους υπόλοιπους 68.gif

ΥΓ2.Και να περάσουμε F4,20πόντους θα γράψει το κοντέρ με την ΤΣΣΚΑ.
kotzito
QUOTE(bbplayer @ Apr 17 2013, 21:49 ) *
Δεν ξέρω τι όνειρο είδε η διοίκηση ή ο Ιβκοβιτς και άφησαν τον Λούκας να φύγει. Θέμα χρημάτων ? σχεδιασμού? ποτέ μου δεν το κατάλαβα. Και κάθε φορά που τον βλέπω να αποδίδει καλά, σχεδόν πάντα δηλαδή, πάντα το ίδιο αναρωτιέμαι

Αν δεν κανω λαθος,οταν ειχε βγει η αποφαση των Αγγελοπουλων να αποχωρησουν(ασχετως αν ανακληθηκε στην συνεχεια) και η ομαδα να εχει περιορισμενο μπατζετ την επομενη χρονια,ο Λουκας ηταν απο τους πρωτους που εφυγαν.Ο Ιβκοβιτς τον ηθελε παντως και νομιζω οτι σκοπευαν να τον κρατησουν.

13-9-7 σημερα ο Τζαμον.
T.W.Is.M.
Την Παρασκευη πιστευω οτι δε θα γινουν ολα τα σημερινα. Ουτε τοσα πολλα χαμενα ριμπαουντ, ουτε τοσα μαζεμενα λαθη, οπως στο πρωτο ημιχρονο απο το Σπανουλη, ουτε τετοιο παιχνιδι απο τον Ερντεν και τον εκπροσωπο των ακατονομαστων, αντιθετα περιμενω να δω πιεστικοτερη αμυνα στην περιφερεια, που να αναγκασει την Εφες σε λαθη, οπως εγινε στο 4ο δεκαλεπτο και περιμενω αυτη τη φορα να παιξει μαζι μας και ο Σπανουλης. Με ολα αυτα νομιζω οτι θα ερθει το 3-1.
Μπορει να ειμαι ο μονος που το βλεπει ετσι, αλλα τον Γκορντον τον θεωρω ξυλοκοπο. Αναγνωριζω τη χρησιμοτητα του σε μια ομαδα, ειδικα στην αναρχη ωρες ωρες Εφες, αλλα δε μου αρεσει σαν παιχτης.
gmalamos
QUOTE(gmalamos @ Apr 17 2013, 20:00 ) *
Καλη επιτυχια μαγκες..Αν και δεν ειμαι και τοσο γουρλης! smiley.gif


smiley.gif smiley.gif

Πλακα θα εχει παντως ο παναθηναικος με μειονεκτημα απενατι στη μπαρτσελονα να περασει αυριο και ο ολυμπιακος να παιζει ακομη..

Στα του παιχνιδιο πολυ κακος σημερα ο ολυμπαικος και σε αμυνα και σε επιθεση.Διαιτητες δεν ξερω τη ονειρο ειδαν σημερα.
T.W.Is.M.
QUOTE(gmalamos @ Apr 17 2013, 21:56 ) *
Διαιτητες δεν ξερω τη ονειρο ειδαν σημερα.


Φανταζεσαι να κερδιζε και ο Ολυμπιακος? Σουιπ η Ρεαλ, για σουιπ παει και η ΤΣΣΚΑ, σουιπ και ο Ολυμπιακος? Τι τα κανουμε τοτε τα πλει οφ?
mixalisgate7
Κλασσικός διπρόσωπος Ολυμπιακός.Την Παρασκευή πρέπει να παίξουμε σαν καμικάζι για 40 λεπτά και να τελειώσουμε την σειρά.
olympiakos
QUOTE(Eddie.Johnson @ Apr 17 2013, 21:55 ) *
ΥΓ2.Και να περάσουμε F4,20πόντους θα γράψει το κοντέρ με την ΤΣΣΚΑ.


Αν είμαστε τόσο γκαντέμηδες και πέρασει η ομάδα στο final four,ας μην πάμε στο Λονδίνο αφού θα γράψει 20 το κοντέρ,μερικοί είστε για λύπηση...


68.gif
gmalamos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 17 2013, 21:59 ) *
Φανταζεσαι να κερδιζε και ο Ολυμπιακος? Σουιπ η Ρεαλ, για σουιπ παει και η ΤΣΣΚΑ, σουιπ και ο Ολυμπιακος? Τι τα κανουμε τοτε τα πλει οφ?



Πονηρουλη. smiley.gif smiley.gif Αν η εικονα του ολυμπιακου ηταν καλυτερη τοτε μπορει..
bbplayer
QUOTE (kotzito @ Apr 17 2013, 21:56 ) *
Αν δεν κανω λαθος,οταν ειχε βγει η αποφαση των Αγγελοπουλων να αποχωρησουν(ασχετως αν ανακληθηκε στην συνεχεια) και η ομαδα να εχει περιορισμενο μπατζετ την επομενη χρονια,ο Λουκας ηταν απο τους πρωτους που εφυγαν.Ο Ιβκοβιτς τον ηθελε παντως και νομιζω οτι σκοπευαν να τον κρατησουν.

13-9-7 σημερα ο Τζαμον.


ευχαριστώ. δεν το ήξερα όλο αυτό.
Eddie.Johnson
QUOTE (olympiakos @ Apr 17 2013, 22:00 ) *
Αν είμαστε τόσο γκαντέμηδες και πέρασει η ομάδα στο final four,ας μην πάμε στο Λονδίνο αφού θα γράψει 20 το κοντέρ,μερικοί είστε για λύπηση...


68.gif


Για λύπηση είναι αυτός ο Ολυμπιακός αδερφέ,βγάλε τα κόκκινα γυαλιά και δές μπάσκετ rolleyes.gif
duncan21
QUOTE(bbplayer @ Apr 17 2013, 21:49 ) *
Δεν ξέρω τι όνειρο είδε η διοίκηση ή ο Ιβκοβιτς και άφησαν τον Λούκας να φύγει. Θέμα χρημάτων ? σχεδιασμού? ποτέ μου δεν το κατάλαβα. Και κάθε φορά που τον βλέπω να αποδίδει καλά, σχεδόν πάντα δηλαδή, πάντα το ίδιο αναρωτιέμαι

Tου έδωσαν υπερδιπλάσια χρήματα οι Τούρκοι,σιγά μην άφηνε τόσο εύκολα τέτοιο πολυεργαλείο ο Ντούντα.

Στα του ματς.Ανεπίτρεπτη χαλαρότητα για ματς επιπέδου top8,δεν υπάρχει καμιά απολύτως δικαιολογία.Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει κάθε φορά να μοιράζει το χρόνο στους ψηλούς.Γιατί ο Hines πρέπει να παίζει max 20-22 λεπτά απ' τη στιγμή που δεν έχει πρόβλημα με τα φάουλ?Ο Πρίντεζης το ίδιο.Βλέπεις δε μπορεί σήμερα ο Antic ενώ ο άλλος γράφει,άστον μέσα 30 λεπτά και δώστου όσες περισσότερες επιθέσεις γίνεται.Δε ξέρω πραγματικά...

Τα καλύτερα φετινά εκτός έδρας παιχνίδια τα 'χουμε κάνει τρώγοντας σίδερα στην τελευταία περίοδο.Δε θα μας βγαίνει πάντα αυτό όπως φάνηκε σήμερα.Ας είμαστε πίσω στο σκορ,θα βρούμε την άκρη στο τέλος αλλά το -19 πάει πολύ και δε γυρνάει.Και σ' αυτό φταίει ο Μπαρτζώκας διότι παίζει να 'μαστε η μόνη ομάδα στην Ευρώπη που μετά τα (δικά της) timeout παίζει χειρότερα.Δε γκρινιάζω γιατί πρέπει να γκρινιάξω αλλά το γιατί με πειράζει,γιατί πρέπει να εμφανιζόμαστε τόσο νωθροί και χωρίς ενέργεια για 3 σχεδόν περιόδους.Νίκη μεθαύριο,μπαίνοντας καμικάζι απ' την αρχή.
1600
QUOTE (Eddie.Johnson @ Apr 17 2013, 21:55 ) *
Τραγική εμφάνιση για τέτοιο επίπεδο κι απέναντι σε μία μέτρια ομάδα cool.gif Μοναδικοί διασωθέντες ΧΑΙΝΣ και ΛΟ,οι υπόλοιποι εκτός κλίματος μαζί και ο Μπαρτζώκας.

Ας ελπίζουμε ότι την Παρασκευή θα παρουσιαστούμε καλύτεροι και δέν θα μας καταπιούν,όπως σήμερα,οι Τούρκοι.

ΥΓ1.Δέν βλέπεται γενικά ο Ολυμπιακός...Ακόμα και τις βραδιές που παίζει λίγο μπάσκετ και κερδίζει,βλέπεις ότι δέν είναι μία πραγματική ομάδα με αυτοματισμούς αλλά ένα σκορποχώρι με ατομικές εμπνεύσεις και ένα ψηλό(που είναι κοντός)να παλεύει μόνος του για τους υπόλοιπους 68.gif

ΥΓ2.Και να περάσουμε F4,20πόντους θα γράψει το κοντέρ με την ΤΣΣΚΑ.


+1600

Πολυ απελπισια αυτος ο Mr Bean.....Δεν παλευεται!!!
duncan21
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 17 2013, 21:49 ) *
25 τρίποντα?WTF ohmy.gif

Tι έπαθες?Σου φαίνονται λίγα ή πολλά?
bbplayer
σε σχέση με τα 30+ που κοπανάμε εμείς, μάλλον λίγα είναι
gmalamos
Παντως αμα ο ολυμπιακος χασει τη παρασκευη θα προκειται για την πιο κυκλοθυμικη σειρα..
T.W.Is.M.
QUOTE(Eddie.Johnson @ Apr 17 2013, 22:08 ) *
Για λύπηση είναι αυτός ο Ολυμπιακός αδερφέ,βγάλε τα κόκκινα γυαλιά και δές μπάσκετ rolleyes.gif


Αν μια ομαδα που ειναι στους 8 της Ευρωλιγκα με πλεονεκτημα εδρας και προηγειται 2-1 ειναι για λυπηση, τοτε ειναι για λυπηση ολη η διοργανωση και το αθλημα. Αν βλεπεις τον Ολυμπιακο και περιμενεις να δεις την Οκλαχομα Σιτι Θαντερ, δες ΝΒΑ, θα δεις καλυτερο μπασκετ εκει(δε στο λεω ειρωνικα, πραγματικα ειναι καλυτερο το μπασκετ εκει). Το οτι δε σου αρεσει το μπασκετ που βλεπεις απο τον Ολυμπιακο και ενιοτε δεν αρεσει και σε πολλους απο μας δεν αναιρει το γεγονος οτι η Εφες εχει καλυτερο ροστερ σαν μοναδες, αρα το να την κερδισεις ειναι επιτυχια. Το οτι περσι πηραμε την Ευρωλιγκα δε σημαινει οτι εχουμε κλεισει θεση στον τελικο και φετος και για τα επομενα 5 χρονια. Ουτε οτι το περσινο κατορθωμα ηταν κατι το φυσιολογικο. Οι πιο πολλοι εβαζαν στοχο την προκριση στους 16 και οι αισιοδοξοι λεγαμε οτι θα φτασουμε ως τους 8.
Ωρες ωρες τελικα δεν υπαρχει μετρο στην κριτικη. Λες και κρινουμε την Dream Team του 1992...
MaJesty23
Πολλά είναι 25 τρίποντα .Ο Σπανούλης 0-5 ,Antic 0-4...O Antic παίζει αδικαιολόγητα πολυ!! Το τρίποντο ήρθε η ώρα να πάει στα 7.25 για να σταματήσει το ντάμπα ντούμπα .
T.W.Is.M.
QUOTE(gmalamos @ Apr 17 2013, 22:13 ) *
Παντως αμα ο ολυμπιακος χασει τη παρασκευη θα προκειται για την πιο κυκλοθυμικη σειρα..


Στα 4 χρονια που οι σειρες εχουν γινει best of 5 παντως, το 2-0 δεν εχει γινει ποτε 2-2.
gspara
Aν κερδισει την Παρασκευη ο Ολυμπιακος φευγοντας δεν κανει ενα γρηγορο τρειντ Παουελ-Ερντεν??
Ο Τζος μου θυμιζει εντονα Χιλτον Αρμστρονγκ.Ξεκιναει 5αδατος για 4'-5' και εκτοτε αγνοειται......
dimit
Δε ξερω αν η ομαδα παει Λονδινο.
Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν βλεπετε.
Χασει , νικησει μπασκετ δεν παιζει.Απλα στις ηττες οι παικτες ειναι τραγικοι κι ατομικα.
Τι να πει κανεις για το σημερινο. Ομαδεα χωρις αρχη και τελος
SteveNashidis
QUOTE(Eddie.Johnson @ Apr 17 2013, 21:55 ) *
ΥΓ2.Και να περάσουμε F4,20πόντους θα γράψει το κοντέρ με την ΤΣΣΚΑ.


Άρα τζάμπα παίζει ο ολυμπιακός euroleague ? ας το παιξουμε κανα στοίχημα να βγάλουμε κανα φραγκο !
ήμαρτον .

Δεν πειράζει ομαδάρα ! δεν μας βγήκε αυτό το ματς θα βγει το επόμενο!! smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(dimit @ Apr 17 2013, 22:25 ) *
Δε ξερω αν η ομαδα παει Λονδινο.
Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν βλεπετε.
Χασει , νικησει μπασκετ δεν παιζει.Απλα στις ηττες οι παικτες ειναι τραγικοι κι ατομικα.
Τι να πει κανεις για το σημερινο. Ομαδεα χωρις αρχη και τελος


Ημουν σιγουρος οτι θα σχολιαζες. Αφου χασαμε...
Θα σου ζητησω ομως να το κανεις και την Παρασκευη, αν κερδισουμε.

Να ρωτησω τωρα οσους τα βλεπουν ολα μαυρα. Αν ο Ολυμπιακος επαιζε καλα και σταθερα σε ολοκληρα παιχνιδια, τι αποτελεσματα θα εφερνε? Πιστευετε οτι η Μαιαμι Χιτ, η Οκλαχομα και οι Σαν Αντονιο Σπερς θα μπορουσαν να αντισταθουν για περισσοτερο απο ενα ημιχρονο?
Eddie.Johnson
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 17 2013, 22:21 ) *
Ωρες ωρες τελικα δεν υπαρχει μετρο στην κριτικη. Λες και κρινουμε την Dream Team του 1992...


Η κριτική έχει το μέτρο που βάζει ο καθένας απο μάς.

Κρίνουμε τον περσινό πρωταθλητή Ευρώπης που έχει 4 νέα πρόσωπα:Μπαρτζώκα,Πάουελ,Σερμαντίνι,Περπέρ
ογλου.Οι υπόλοιποι 8 είναι ίδιοι wink.gif

επαθα λαστιχο
QUOTE(Eddie.Johnson @ Apr 17 2013, 22:31 ) *
Η κριτική έχει το μέτρο που βάζει ο καθένας απο μάς.

Κρίνουμε τον περσινό πρωταθλητή Ευρώπης που έχει 4 νέα πρόσωπα:Μπαρτζώκα,Πάουελ,Σερμαντίνι,Περπέρ
ογλου.Οι υπόλοιποι 8 είναι ίδιοι wink.gif

και η ιδια ακριβως να παρεμενε,τιποτα δεν μπορει να σου εξασφαλισει το τροπαιο.μονο η μακαμπι εδω και 21 χρονια εχει κανει το ριπιτ και αυτο γιατι το 2004(την επομενη χρονια ηταν τραινο απο την αρχη εως το τελος)ο γιαχβε κατεβηκε στο γηπεδο στο τελευταιο παιχνιδι της φασης των 16.
και εν παση περιπτωσει κανεις δεν μπορει να προδικασει το τι θα γινει με την τσσκα αν προκριθει ο οσφπ.γιατι να χρησιμοποιουμε σαν μετρο κυριως το τριτο παιχνιδι μιας σειρας και οχι ας πουμε τα 2 προηγηθεντα?τωρα που γραφω αυτο το μηνυμα,η τσσκα τρωει 20 στο κεφαλι απο την καχα.συμπερασμα?
T.W.Is.M.
QUOTE(Eddie.Johnson @ Apr 17 2013, 22:31 ) *
Η κριτική έχει το μέτρο που βάζει ο καθένας απο μάς.

Κρίνουμε τον περσινό πρωταθλητή Ευρώπης που έχει 4 νέα πρόσωπα:Μπαρτζώκα,Πάουελ,Σερμαντίνι,Περπέρ
ογλου.Οι υπόλοιποι 8 είναι ίδιοι wink.gif


Κρινουμε τον περσινο πρωταθλητη Ευρωπης, οπως λες, μονο που η περσινη κατακτηση της Ευρωλιγκα ηταν τοσο αναμενομενη οσο η κατακτηση του Euro 2004 απο την Ελλαδα. Και η μια απο τις αλλαγες αφορα τον προπονητη, ο οποιος αντικειμενικα δεν ειναι του βεληνεκους του προηγουμενου. Επειδη ομως καμια ομαδα δεν παιζει μονη της και δεν κρινεται μονο για τη δικη της αποδοση, καλο θα ηταν να δουμε και να κρινουμε και τις υπολοιπες ομαδες. Χαρακτηρισες την εικονα του Ολυμπιακου "για λυπηση". Ποια ομαδα λοιπον στη φετινη Ευρωλιγκα δεν ειναι για λυπηση???
natouralistis
Αναμενόμενο αποτέλεσμα. Η Εφές ξαναλέω, είναι η ομάδα που έχει γλεντήσει όλο το F4 στην έδρα της. Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, Ρεάλ, ΤΣΣΚΑ. Δεν θα μπορούσε να μη κερδίσει σήμερα, για τη τιμή των όπλων και για τα λεφτά που παίρνουν, έπρεπε να μη σκουπιστούν. Κακή ή μέτρια ή άχρηστη ομάδα δεν είναι, έχει αδυναμίες και προτερήματα. Ο Ολυμπιακός σε 3 εντός τη κρατάει κάτω από τους 60 Μ.Ο. και έξω σε 2 παιχνίδια τρώει 85+...

Για τη πρόκριση δεν φοβάμαι, θα τους κερδίσουμε σε τελευταίο παιχνίδι αν χρειαστεί.

Σε ότι έχει να κάνει με τη λύπηση και τα λοιπά eddie, όλα τα συμπεράσματα που βγάζεις για να καταλήξεις στο δια ταύτα, δεν ισχύουν. Οπότε αντί να λυπάσαι, θα σου έλεγα να χαίρεσαι που είσαι φίλαθλος του Ολυμπιακού στο μπάσκετ.

Ο Ολυμπιακός αρέσει γιατί παρά το γεγονός ότι από πέρυσι είχε νέους και άπειρους παίχτες ως επί το πλείστον, έδειξε και δείχνει μέταλλο νικητή- μαχητή- πρωταθλητή ,που δεν τα παρατάει ποτέ.

Ο κοντός που λες πως τον έχουμε για ψηλό, είναι η επιτομή της αθλητικής κ@ύλας. Ένας τύπος λιγότερο από 2 μέτρα, παλεύει με τα θηρία και βγαίνει συνήθως νικητής. Αυτό είναι μια επαναλαμβανόμενη μάχη Δαβίδ vs Γολιάθ, που ξεπερνά ακόμη και το μύθο γιατί στη δική μας ιστορία ο Δαβίδ κερδίζει συνεχώς και όχι μια και μοναδική φορά, αξίζει να το ζεις που λέει και η Ευαγγελάτινα.

Βασικά, δεν ξέρω αν καλό μπάσκετ εννοείς τους Χάρλεμς. Αν εννοείς κάτι τέτοιο ,δεν πρόκειται να το δεις από την ομάδα του Μπαρτζώκα.
1600
Παντως μερικοι-μερικοι...μονο μπασκετ δεν βλεπουνε.

ΟΚ. κι εγω γαυρος ειμαι, να κερδισει θελω η ομαδα μου, αλλα κυριως! θελω να δω ενα καλο ματς.

Τιποτε περισσοτερο, τιποτε λιγοτερο. Αν με ενδιεφερε αλλωστε "η νικη του Ολυμπιακου", θα περιμενα στην ληξη του ματς να δω το αποτελεσμα και θα ημουν χαρουμενος ή λυπημενος για αυτο.

Επειδη ομως διαθετω δυο ωρες μπροστα στην τηλεοραση, Κυριως, θελω να ευχαριστηθω θεαμα. 2 ωρες αγωνιας.

Ε, με τον φετινο Ολυμπιακο...αυτο...Δεν υπαρχει. Ληξις. Η πλακα ειναι, το παραδοξο δηλαδη, οτι προκειται για την ιδια ομαδα με περισυ, που καλως ή κακως αργησε να φορμαριστει, "να δεσει", αλλα εστω κι αργα, για μερικους μηνες ειδαμε Μπασκετ. Δηλαδη, μια ομαδα απο 5 παικτες που συνεργαζεται ομορφα μεσα στο γηπεδο ωστε να βαλει ή να κοψει ενα καλαθι. Ειχε ροη ρε παιδι μου η ομαδα, πως να το πω πιο σχηματικα, την εμπιστευοσουν. Και να εχανες, ηξερες οτι θα το εχουνε παλεψει. Φετος, ουσιαστικα, μιλαμε για μια ομαδα Διχως Ταυτοτητα...(φαινεται την πηρε μαζι του ο Ντουντα)...

Για αυτο γκρινιαζουμε, οσοι γκρινιαζουμε για αυτο που βλεπουμε, ουτε για τον Σπανουλη με τα κατα ριπας σουτ, ουτε για τον Αντιτς που τον ανεχονται -ακομη- καποιοι σε αυτη την ομαδα, ουτε για τον τουριστα Παουελ. Ολοι αυτοι αλλωστε, ή σχεδον ολοι, απεδειξαν περισυ τι μπασκετ δυνανται να παιξουν, αρκει...καποιος να τους δωσει διακριτους ρολους κι ενα fuckin' συστημα "βρισκονται" με κλειστα ματια, οπως περισυ.

Δυστυχως, ο Θρυλος εχασε μοναδικη ευκαιρια με την απωλεια του Ιβκοβιτς. Ειχε βρεθει σε ενα momentum οπου ολοι οι παικτες του ηταν σε ανοδικη πορεια (και δη το νεο αιμα, οι ελπιδες του) και αιφνης, οι ιδιοι παικτες παλευουνε να (ξανα)βρουνε την αγωνιστικη τους ταυτοτητα.

Αν αυτο δεν ειναι ξεκαθαρη αποτυχια του προπονητη...τοτε...αλλο αθλημα παρακολουθουμε.
passer


Ευτυχώς που χάνουμε που και που και μπαίνει να γράψει το 50% που αγνοείται μετά από νίκες. Είχαμε ανησυχήσει...
spysta
καποιοι εχετε την αισθηση οτι ο ΟΣΦΠ παιζει μονος του .. οτι δεν υπαρχει αντιπαλος και οτι σε καθε παιχνιδι πρεπει να τους παταει ολους !!!ΠΡΕΠΕΙ να δειτε πολυ μπασκετ ακομα στη ζωη σας για να καταλαβετε καλυτερα το αθλημα .. και να κοψετε τις βαρυγδουπες δηλωσεις

στα αγωνιστικα τωρα ..

το παιχνιδι κριθηκε κυριως στην ευστοχια των Τουρκων (λογω του οτι εχουν παικτες με ΦΟΒΕΡΟ σουτ στην μερα τους aka Φαρμαρ,Σαβανοβιτς,Βουγιασιτς) και επειτα στην νωθροτητα με την οποια μπηκαμε στο ματς εμεις χανοντας αρκετα ριμπαουντς και δινοντας δευτερες ευκαιριες.

οταν σκληρηναμε την αμυνα μας ,οι Τουρκοι ειχαν βρει ρυθμο στην επιθεση και οι διαιτητες αφηνοντας το σκληρο παιχνιδι ουσιαστικα συντηρησαν την διαφορα της ΕΦΕΣ η οποια επαιζε ξυλο στην αμυνα με μπροσταρηδες τους Ερντεν Γκονλουμ.

ΓΕΝΙΚΑ η διαιτηση ηταν ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ κατα του ΟΣΦΠ σε διαφορα μικροσφυριγματα (χωρις βεβαια να καθορισει το αποτελεσμα).. απλα ΔΕΝ υπηρχε ενας κοκκινος Χατζηγεωργιου ή Φιλιππας στο σχολιασμο για να ακουστει κατι διαφορετικο περαν της κλασσικης ατακας που ακουσαμε 30 φορες απο τον ηπιων τονων Καρυδα ''η διαιτησια σημερα ειναι αλλοπροσαλη''

χαθηκαν και 1-2 κρισημα σουτ .. εβαλε και ο Φαρμαρ προς το τελος 1-2 κρεμασμενα και καπου εκει εληξε το ματς οπως θα μπορουσε να ειχε συμβει σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ομαδα πηγαινε για τριτο ματς στην Κωσταντινουπολη

για τα της Παρασκευης .. later
το θεμα παντως ειναι οτι ευκαιριες ΔΕΝ πρεπει να δινονται σε ΚΑΝΕΝΑΝ αντιπαλο σ αυτο το επιπεδο.
κι εμεις δωσαμε σημερα



ΥΓ.ο ΟΣΦΠ παιζει μια καλη αμυνα,βαζει ενα σουτ,παιζει αλλη μια καλη αμυνα και η διαφορα κατεβαινει στους 10 .. επειτα απο 50 δευτερολεπτα που εχει ξεκινησει η 4η περιοδος.ο Μαχμουτι παιρνει time out .. ΑΥΤΟ ΕΔΩ λεει πολλα για την μαχη ΟΣΦΠ-ΕΦΕΣ
ΥΓ2.Ο Σπαν πρεπει να βαραει πουσαπς με παλαμακια για να αυτοτιμωρηθει σημερα .. την Παρασκευη παιξτε τον over 15,5 ποντους χαλαρα.
επαθα λαστιχο
το ζητουμενο σε αυτη τη φαση ειναι να κανεις 3 νικες και να προκριθεις.η οποια "ταυτοτητα" μπορει να εχει αποκτησει η οποια ομαδα μεχρι τοτε,στους "8" μπορει να παει περιπατο,οπως π.χ η μπαρτσελονα που ηταν by far η πιο σταθερη αγωνιστικα ομαδα μεχρι τωρα και τα αποτελεσματα τα βλεπετε.η τσσκα την πατησε 2 φορες που αν και ερχομενη σαν τρενο στουκαρε στο τελος,εκει που τελικα κρινονται ολα.καταλαβαινω την αναγκη του φιλου να δει μπασκετ υψηλων αξιωσεων,αλλα το να ειναι αυτοσκοπος στην φαση που κρινεται η χρονια ειναι λαθος εκ της βασεως.

εντιτ-->στο -31 η τσσκα.χαχα
Eddie.Johnson
Παιδιά καταλαβαίνω ότι σας ενοχλούν τα αρνητικά σχόλια για την ομάδα αλλά προσπαθώ να βλέπω μπάσκετ πάνω απ όλα,χωρίς να κοιτάζω οπαδικά τα παιχνίδια(γιατί δέν είμαι οπαδός αλλά φίλαθλος).Είμαι περισσότερο αυστηρός με την ομάδα μου παρά με τους αντιπάλους.

Απο κεί κ πέρα φυσικά και δέν περιμένω να το πάρουμε(το έχω γράψει στο φόρουμ αλλά δέν το βρίσκω να σας το παραθέσω)επειδή έχουμε 8 παίκτες απο πέρσι.Εγώ απλά απάντησα στο ΠΟΙΑ ομάδα κρίνουμε και πώς.

Επίσης η λύπηση που έγραψα αφορά την εικόνα της ομάδας σήμερα.Εσείς δηλαδή δέν στενοχωριέστε/λυπάστε για το τρόπο που παρατήσαμε το παιχνίδι στην 3η περιόδο? Για όλα φταίει η ατυχία μας ή ευστοχία των άλλων? Εμείς τί κάναμε στον σημερινό αγώνα για να πούμε ότι ΄μπράβο ρε,δέν πειράζει...' rolleyes.gif

Τέλοσπάντων,δέν θέλω να συνεχίσω την αντιπαράθεση.Για μένα είναι φανερό σε όλους το πρόβλημα του Ολυμπιακού φέτος,απλά κάποιοι ελπίζουν ακόμα κι άλλοι όχι(εγώ).
T.W.Is.M.
QUOTE(1600 @ Apr 17 2013, 22:45 ) *
Παντως μερικοι-μερικοι...μονο μπασκετ δεν βλεπουνε.

ΟΚ. κι εγω γαυρος ειμαι, να κερδισει θελω η ομαδα μου, αλλα κυριως! θελω να δω ενα καλο ματς.

Τιποτε περισσοτερο, τιποτε λιγοτερο. Αν με ενδιεφερε αλλωστε "η νικη του Ολυμπιακου", θα περιμενα στην ληξη του ματς να δω το αποτελεσμα και θα ημουν χαρουμενος ή λυπημενος για αυτο.

Επειδη ομως διαθετω δυο ωρες μπροστα στην τηλεοραση, Κυριως, θελω να ευχαριστηθω θεαμα. 2 ωρες αγωνιας.

Ε, με τον φετινο Ολυμπιακο...αυτο...Δεν υπαρχει. Ληξις. Η πλακα ειναι, το παραδοξο δηλαδη, οτι προκειται για την ιδια ομαδα με περισυ, που καλως ή κακως αργησε να φορμαριστει, "να δεσει", αλλα εστω κι αργα, για μερικους μηνες ειδαμε Μπασκετ. Δηλαδη, μια ομαδα απο 5 παικτες που συνεργαζεται ομορφα μεσα στο γηπεδο ωστε να βαλει ή να κοψει ενα καλαθι. Ειχε ροη ρε παιδι μου η ομαδα, πως να το πω πιο σχηματικα, την εμπιστευοσουν. Και να εχανες, ηξερες οτι θα το εχουνε παλεψει. Φετος, ουσιαστικα, μιλαμε για μια ομαδα Διχως Ταυτοτητα...(φαινεται την πηρε μαζι του ο Ντουντα)...

Για αυτο γκρινιαζουμε, οσοι γκρινιαζουμε για αυτο που βλεπουμε, ουτε για τον Σπανουλη με τα κατα ριπας σουτ, ουτε για τον Αντιτς που τον ανεχονται -ακομη- καποιοι σε αυτη την ομαδα, ουτε για τον τουριστα Παουελ. Ολοι αυτοι αλλωστε, ή σχεδον ολοι, απεδειξαν περισυ τι μπασκετ δυνανται να παιξουν, αρκει...καποιος να τους δωσει διακριτους ρολους κι ενα fuckin' συστημα "βρισκονται" με κλειστα ματια, οπως περισυ.

Δυστυχως, ο Θρυλος εχασε μοναδικη ευκαιρια με την απωλεια του Ιβκοβιτς. Ειχε βρεθει σε ενα momentum οπου ολοι οι παικτες του ηταν σε ανοδικη πορεια (και δη το νεο αιμα, οι ελπιδες του) και αιφνης, οι ιδιοι παικτες παλευουνε να (ξανα)βρουνε την αγωνιστικη τους ταυτοτητα.

Αν αυτο δεν ειναι ξεκαθαρη αποτυχια του προπονητη...τοτε...αλλο αθλημα παρακολουθουμε.



Δεν υπαρχει θεαμα στο φετινο Ολυμπιακο. Δε διαφωνω. Περσι δηλαδη υπηρχε? Στο φαιναλ φορ με τους λιγοτερους ποντους στην ιστορια? Λιγοτερους ακομα κι απ αυτο που πηρε η Λιμοζ! Λιγοτερους κι απ αυτο που η ΑΕΚ εβαλε 44 στον τελικο. Μηπως υπηρχε πιο πριν που η ομαδα δεν επαιζε το μπασκετ που επαιξε απ τους 8 και μετα?
Ιδια ομαδα με αλλο προπονητη και χωρις τους 2 καλυτερους αμυντικους της, τοσο στη ρακετα οσο και στην περιφερεια, οταν η περσινη της δυναμη ειναι στην ενεργεια που εβγαζε στην αμυνα, δεν υπαρχει! Η περσινη ταυτοτητα της ομαδας οντως δεν υπαρχει. Δεν ξερω ομως αν ο Ντουντα την πηρε μαζι του ή αν καταλαβε οτι δυσκολα θα ξαναβγαινε στο παρκε και προτιμησε να φυγει ο ιδιος.
Στο μεταξυ τα κατα ριπας σουτ του Σπανουλη ειναι 271 σε 27 ματς φετος(10 μ.ο.) εναντι 217 σε 21 ματς περσι(10,3 μ.ο.). Ο Αντιτς που κι εγω ανεχομαι ακομα(αν και μερικες φορες με εκνευριζει με τα αψυχολογητα τριποντα του) ειναι αυτος που κατα διαστηματα μπαινει και δενει την αμυνα. Ο Παουελ ειναι ο αδυναμος κρικος. Αλλα ουτε σωστα χρησιμοποιειται, ουτε ειναι υπερ του η συγκριση με το Χαινς(αληθεια τι ειχε ακουσει κι ο Χαινς περσι στο πρωτο μισο της σεζον...).


Με την ευκαιρια, για οποιον δεν περασε ουτε απο το διπλανο τοπικ, ουτε απο το euroleague.net, ουτε εχει nova ή κανενα stream ανοιχτο, Καχα Λαμποραλ-ΤΣΣΚΑ 77-47 στο 32'. Πειτε μου για την ΤΣΣΚΑ λοιπον τωρα! Αυτοι μαλλον ειναι για κλωτσιες, οχι για λυπηση και δεν εχουν ουτε ταυτοτητα ουτε διαβατηριο ουτε καν διπλωμα οδηγησης.(αφορμη παιρνω απο τις εκφρασεις που χρησιμοποιηθηκαν, δεν κανω προσωπικη επιθεση σε κανεναν)
1600
Φιλε (@επαθα λαστιχο), προφανως και δεν υπαινιχθηκα οτι περιμενω να δω -καθε φορα- Ματσάρα! Αλοιμονο...

Το μπασκετ αξιωσεων ομως, οπως το περιγραφεις, ειναι και το κλειδι -ουσιαστικα- για να παρεις το αποτελεσμα που θελεις. Συμφωνεις?

Αυτη η ομαδα λοιπον, η φετινη, πουθενα δεν εμπνεει την πεποιθηση οτι μπορει να παλεψει "καθε φορα, καθε αντιπαλο".
Προσεξε! Δεν εννοω να τον κερδισει...εννοω να εχει μια αποδοση ανω του 80%, σε αυτο το level που ειμαστε. Να μην σου θυμισω αλλωστε, οτι οσο πιο γρηγορα ξεμπερδευεις, τοσο το καλυτερο κτλ. Αυτονοητα πραγματα.

Και φυσικα, τα οποια σχολια μου εχουνε να κανουνε με την συγκεκριμενη αντιπαλο. Προφανως και θα ειχα αλλες απαιτησεις, αν πχ παιζαμε με την Μακαμπι, ή τελος παντων αν η Εφες εδειχνε και στα 2 προηγουμενα παιχνιδια ενα τοσο αξιομαχο συνολο, δυσκολο να το καταβαλλεις μπλα-μπλα-μπλα. Αναφερομαι στην συγκεκριμενη σειρα παιχνιδιων και τα οποια παραπονα μου περιοριζονται εκει, καθαρα.

ΥΓ. να μας συγχωρειτε οσους δε μπαινουμε να γραψουμε, για να πανηγυρισουμε την τιτανοτεραστια νικη του πρωτου ματς πχ, με 5 τεραστιους ποντους διαφορα! που κατ' ουσιαν τους προσφερε -Τυχαια- ο Πριντεζης με το ρεκορ 26 ποντων του.

ΥΓ2. εσυ που προτρεπεις τους "αμπαλους" να δουνε κι αλλο, πολυ μπασκετ στη ζωη τους πριν μιλησουν...οταν εγω πανηγυριζα την κουπα του 87...εσυ απλα Δεν υπηρχες. Τις νουθεσιες σου αλλου
επαθα λαστιχο
ρε παιδια πραγματικα θελω αν ξερει κανεις να μου πει τι λενε στα διαφορα φορα(καλα κυριως εννοω τα αγγλοφωνα) οι οπαδοι αλλων ομαδων.ξερω γω οι καταλανοι βριζουν τον πασκουαλ?οι της τσσκα βριζονται μεταξυ τους για τον τεοντοσιτς?οι της μακαμπι τα χωνουν στον μιζραχι που αλλαζει συνεχεια αμερικανους?ειναι ικανοποιημενοι της ρεαλ απο την εξελιξη του μιροτιτς?ειναι γενικα τοσο απαιτητικοι οσο εμεις?εχουν "εμφυλιους"?
benchwarmer
Ούτε η ΤΣΣΚΑ τέτοια μπασκετάρα σήμερα laugh.gif
Reggie Miller 31
Πραγματικά την φετινή ομάδα του Ολυμπιακού και τους φιλάθλους της δεν μπορώ να την καταλάβω...

Η ομάδα ξεκίνησε με άλλο προπονητή γιατί πολύ απλά ο 69ΧΡΟΝΟΣ Ντούντα αποφάσισε να σταματήσει. Αν' αυτού ήρθε ο Μπαρτζώκας, ένας απο τους πιο σοβαρούς έλληνες προπονητές των τελευταιών ετών. Ένας προπονητής που κόντεψε να βγάλει το Μαρούσι στους 8 της Ευρωλίγκα! Την ερώτηση την έχω ξανακάνει... ποιός ελεύθερος καλός προπονητης πιστεύετε ότι έπρεπε να έρθει στον ΟΣΦΠ;;;;; Ο Ζοτς;;;; Ο Μεσίνα που θέλει 20+ εκατομμύρια μπάτζετ;;;;;; Ο Μπλατ που έχει κλειστό συμβόλαιο με Μακάμπι;;;;; Ο σαδιστής Ιβάνοβιτς;;;;; Ο Πέσιτς;;;;; Ο Βουγιόσεβιτς;;;;;;;; Ο Πιανιτζάνι;;;;;; Ο Σκαριόλο;;;;;;; Πραγματικά ποιόν έχετε στο μυαλό αντί του... Mr Bean;;;;;

Η ομάδα πέρσι πήρε το ποιό τρελό ευρωπαϊκό απέναντι στην καλύτερη ομάδα αποπλευράς ονομάτων των τελευταίων ετών, ενώ κόντραρε στα ίσα τον παναθηναϊκό και χωρίς τα λάθη του παρελθόντος με διακιολογίες εκ των προτέρων για διαιτησίες κλπ, επιβλήθηκε και έδειξε ποιός πραγματικά είναι το αφεντικό... Η απάντηση απο τους φιλάθλους ποιά ήταν;;;;; ΆΔΕΙΟ γήπεδο... Σε όλη την κανονική περίοδο μαζεύονταν 4-5000, ενώ στους 16, στον πιο καθοριστικό αγώνα, αυτόν με την Κίμκι μαζεύτηκαν μόλις 8000... Η ομάδα συνέτριψε στον 2ο αγώνα την Εφές και μόλις έχασε στην Πόλη αμέσως άρχισε η γκρίνια... η ομάδα κρίνεται με βάση τα αποτελέσματα και αυτά είναι θετικά! Παίζει με μισό σέντερ και ένα 4αρι... με 1μιση PG.

Φωνάζετε ότι ο Σπανούλης έχει σκάσει... είναι μόλις 30 σε μια ομάδα που είναι ο ηγέτης της... ναι θα παίζει 35 λεπτά σε κάθε αγώνα! Έτσι ήταν πάντα, έτσι έιναι και έτσι θα είναι στο παγκόσμιο μπάσκετ! Ο Μπαρτζώκας κάνει λάθη, αλλά πείτε μου έναν προπονητή που δεν κάνει...

Πραγματικά όλη αυτή η γκρίνια και η απαξίωση πιστεύετε ότι θα οδηγήσει κάπου;
T.W.Is.M.
QUOTE(1600 @ Apr 17 2013, 23:12 ) *
ΥΓ. να μας συγχωρειτε οσους δε μπαινουμε να γραψουμε, για να πανηγυρισουμε την τιτανοτεραστια νικη του πρωτου ματς πχ, με 5 τεραστιους ποντους διαφορα! που κατ' ουσιαν τους προσφερε -Τυχαια- ο Πριντεζης με το ρεκορ 26 ποντων του.

ΥΓ2. εσυ που προτρεπεις τους "αμπαλους" να δουνε κι αλλο, πολυ μπασκετ στη ζωη τους πριν μιλησουν...οταν εγω πανηγυριζα την κουπα του 87...εσυ απλα Δεν υπηρχες. Τις νουθεσιες σου αλλου


Πολυ αστοχο το πρωτο σχολιο. Αν εσυ θεωρεις τυχαια την εμφανιση του Πριντεζη στο πρωτο ματς, γιατι να μη θεωρησω κι εγω τυχαιο το 53% της Εφες στα τριποντα σημερα? Αν δε σε ικανοποιει μια νικη σε σειρα πλει οφ, γιατι ειναι με 5 τεραστιους ποντους διαφορα, δεν εχω να απαντησω κατι. Ας το κρινουν οι υπολοιποι που διαβαζουν.

Στο δευτερο, χωρις να εννοω οτι σε θεωρω εσενα ή καποιον αλλο που εχει την ιδια αποψη αμπαλο, σου λεω οτι κι εγω την πανηγυρισα την κουπα του 1987 και ειμαι της ιδιας αποψης με το spysta(για τον Ολυμπιακο και οχι για το τι μπασκετ ξερει ο καθενας).

Μπορει η φετινη ομαδα να μη μου εμπνεει την εμπιστοσυνη του περσινου τελευταιου διμηνου, αλλα με εχει πεισει πως οτι κι αν γινει, οσο πισω κι αν ειναι, οσο ασχημα κι αν παιζει, θα κανει μια προσπαθεια να επανελθει. Μια φορα δεν εγινε αυτο και ηταν στο γηπεδο που χασαμε σημερα. Τη 2η αγωνιστικη της σεζον σε ενα ματς που δε στοιχισε τιποτα τελικα. Οσο για περσι... για θυμησου κι αυτο.
1600
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 17 2013, 23:09 ) *
...


Σχετικα με τις απωλειες στην αμυνα, θα συμφωνησω μονο για τον Μαντζιαρη. Οχι οτι δεν λειπει ο Ντορσυ, αλλα -θεωρω- οτι υποκαθισταται σχετικα ευκολοτερα απο τον Χάινς (και με τις σχετικες βοηθειες βεβαιως-βεβαιως που συνηθως ειναι ανυπαρκτες). Πραγματι ο Μαζντζιαρης -προσωπικα- ειναι μεγαλη απωλεια. Θεωρω σημαντικοτατη την συμβολη του στον περυσινο Ολυμπιακο. Αφανης (σχετικα) αλλα εξαιρετικα θετικος παικτης, κυριως στα αμυντικα του καθηκοντα αλλα και με καλες μερες και στο δημιουργικο. Πιστευω πως ειναι θεμα χρονου να γινει σπουδαιος πλευμεηκερ. Και με εναν Σλουκα...πιο πολυ σαν 2αρι (νομιζω αυτο θελει κατα βαθος...πιο πολυ τον ρολο του Σπανουλη γουσταρει), νομιζω πως θα ειναι αχτυπητο διδυμο.

Ο Ντορσυ, οπως πολυ σωστα περιεγραψες, εμφανιζε την εικονα αυτη περισυ, διοτι δουλευε και η υπολοιπη η ομαδα παραλληλα κι ετσι αναδεικνυοταν ο ρολος του ως ακρογωνιαιος λιθος. Προφανως στον φετινο Ολυμπιακο, σε οσα ματς επαιξε τελουσε υπο συγχυση, οπως αλλωστε και η υπολοιπη ομαδα. Εξακολουθω να πισυευω ομως πως ειναι λιγοτερο δυσαναπληρωτο κενο απο τον ατυχο Μαντζιαρη.

Τελος παντων, πολλα λεμε, και μπαινουμε και σε αντιπαραθεσεις που φερνει η κουβεντα και δεν μου αρεσει καθολου αυτο.

Ευχομαι το καλοκαιρι να βρει μια λιγοτερο απαιτητικη ομαδα ο Μπαρτζωκας, και αυτος να ησυχασει κι εμεις να ηρεμησουμε

ΥΓ. σχετικα με την τελευταια σου απαντηση...προφανως και ειναι τυχαιο οτι εβαλε 26 ποντους ο Πριντεζης, οχι οτι δεν ειναι παικταρας δηλαδη, αλλα κυριως διοτι συνηθως δεν ξεπερνα...ποσους?...10-15?.....δηλαδη εσυ ικανοποιηθηκες απο την αποδοση της ομαδας σε εκεινο τον αγωνα? ησουν σιγουρος οτι θα μας το παρει το παιχνιδι ο Πριντεζης με τα τριποντα του?
T.W.Is.M.
QUOTE(1600 @ Apr 17 2013, 23:32 ) *
Ευχομαι το καλοκαιρι να βρει μια λιγοτερο απαιτητικη ομαδα ο Μπαρτζωκας, και αυτος να ησυχασει κι εμεις να ηρεμησουμε



Ναι, αλλα εμενα ως Ολυμπιακο με απασχολει πιο πολυ ποιος θα ερχοταν στη θεση του και οχι που θα πηγαινε ο Μπαρτζωκας. Ποιος λοιπον να ερχοταν? Και μη μου πεις ο Ιβκοβιτς, φανταζομαι οτι ο Ντουντα εχει αποσυρθει απο το κοουτσαρισμα συλλογων.

93-72 εγραψε το κοντερ στη Βιτορια. Μπλακ Τζακ εκανε η ΤΣΣΚΑ. Το χαιρομαι δεοντως για ασχετους λογους με τον Ολυμπιακο. Τι θα ακουγε ο Μπαρτζωκας αν εχανε με 21 αραγε???
Purpurea
QUOTE (1600 @ Apr 17 2013, 22:45 ) *
ΟΚ. κι εγω γαυρος ειμαι, να κερδισει θελω η ομαδα μου, αλλα κυριως! θελω να δω ενα καλο ματς.

Τιποτε περισσοτερο, τιποτε λιγοτερο. Αν με ενδιεφερε αλλωστε "η νικη του Ολυμπιακου", θα περιμενα στην ληξη του ματς να δω το αποτελεσμα και θα ημουν χαρουμενος ή λυπημενος για αυτο.


Τι λετε βρε παιδια?? Μονο εγω ειμαι χαρουμενος ακομα κι αν κερδισουμε 1-0??? Κατι θα βρω μετα να λεω για ενα δυσκολο παιχνιδι που κερδισαμε κι ας μην ηταν καθολου θεαματικο. Θα λεω οτι ηταν εντυπωσιακες οι αμυνες η κατι τετοιο. Τελος παντων.

Ο ολυμπιακος δεν εμπνεει εμπιστοσυνη φετος, ουτε και στις δυο του νικες το εκανε. Σεβομαι παρα πολυ τον Μπαρτζωκα αλλα κατι λειπει ακομα απο την περσινη ομαδα. Πιθανοτατα ο ντορσευ, ισως οι μεγαλες εμφανισεις του σπανουλη, δεν ξερω...
1600
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 17 2013, 23:40 ) *
Ναι, αλλα εμενα ως Ολυμπιακο με απασχολει πιο πολυ ποιος θα ερχοταν στη θεση του και οχι που θα πηγαινε ο Μπαρτζωκας. Ποιος λοιπον να ερχοταν? Και μη μου πεις ο Ιβκοβιτς, φανταζομαι οτι ο Ντουντα εχει αποσυρθει απο το κοουτσαρισμα συλλογων.

93-72 εγραψε το κοντερ στη Βιτορια. Μπλακ Τζακ εκανε η ΤΣΣΚΑ. Το χαιρομαι δεοντως για ασχετους λογους με τον Ολυμπιακο. Τι θα ακουγε ο Μπαρτζωκας αν εχανε με 21 αραγε???


Σφαιροπουλος (παρακαλουσε να ερθει). Κατσικαρης (αν του εκαναν μια σοβαρη προταση)

ΥΓ. απο το ολο κλιμα του καλοκαιριου, με το "μενει-φευγει" ο Ντουντα...εμενα (προσωπικη αποψη)...μου κανει για οικονομικους λογους το διαζυγιο, παρα για "προσωπικους λογους του Ιβκοβιτς" κι αλλα ρομαντικα. Ταπεινα...
T.W.Is.M.
QUOTE(1600 @ Apr 17 2013, 23:50 ) *
Σφαιροπουλος (παρακαλουσε να ερθει). Κατσικαρης (αν του εκαναν μια σοβαρη προταση)

ΥΓ. απο το ολο κλιμα του καλοκαιριου, με το "μενει-φευγει" ο Ντουντα...εμενα (προσωπικη αποψη)...μου κανει για οικονομικους λογους το διαζυγιο, παρα για "προσωπικους λογους του Ιβκοβιτς" κι αλλα ρομαντικα. Ταπεινα...



Αν και δεν ειναι καθολου της παρουσης ενα τετοιο θεμα(ουτε και τιθεται απο την ομαδα), θα σου πω οτι ο Σφαιροπουλος μ αρεσει κι εμενα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι το ιδιο αρεσε περσι το καλοκαιρι ο Μπαρτζωκας(και τα ιδια θα ακουγε κι ο Σφαιροπουλος στη θεση του), ενω ο Κατσικαρης ειναι ενας επισης καλος προπονητης, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι καλυτερος απο το Γιαννακη!

ΥΓ ακομα πιο ασχετο. Δεν ξερω αν υπηρχε οικονομικο θεμα για τον Ιβκοβιτς, εγω για αλλον προπονητη ακουσα το καλοκαιρι οτι υπηρχε οικονομικο θεμα και γι αυτο εφυγε...
bbplayer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 17 2013, 23:53 ) *
εγω για αλλον προπονητη ακουσα το καλοκαιρι οτι υπηρχε οικονομικο θεμα και γι αυτο εφυγε...


δεν έφυγε για το οικονομικό, παρ' ότι τον είχαν βάλει μέσα αλλά για άλλα πράγματα. Βασικά τον έφυγαν για να είμαστε απολύτως ακριβείς. Σόρυ, παραείναι οφ τοπικ.
giorgos14
QUOTE(1600 @ Apr 17 2013, 20:32 ) *
Ευχομαι το καλοκαιρι να βρει μια λιγοτερο απαιτητικη ομαδα ο Μπαρτζωκας, και αυτος να ησυχασει κι εμεις να ηρεμησουμε


Ευχομαι το καλοκαιρι να βαλω το 2ο ευρωπαικο στη σειρα διπλα στο περσινο,να κοτσαρω και το πρωταθλημα και να τρωω το Μπαρτζωκα τα επομενα 45 χρονια στη μουρη.Ειναι μεσα στους μεγαλους στοχους του,φτανει πια αυτη η κριση των προπονητων απο τους ολυμπιακους σε ολα τα σπορ.Οπου δουλεψε εδειξε εργο.Το εργο του θα φανει και σε μας στη πορεια,και το εμφανες αγχος του θα φυγει οταν συνιδητοποιησει οτι δεν κρινεται καθε δευτερολεπτο η καρεκλα του.
Εγω τον θελω εδω και του χρονου και ας εκνευριζομαι απο καποιες επιλογες του ωρες ωρες.Ομαδες ετσι χτιζονται ,οχι με το να τους αλλαζουμε σαν πουκαμισα.
1600
Ωπα! μισο λεπτο, μια διευκρινιση, γιατι οντως φαινομαι ελαφρως "μετα χριστον προφητης"...

Προφανως κι ο Μπαρτζωκας φανταζε καλυτερη επιλογη απο τον Σφαιροπουλο, το καλοκαιρι. Η ενσταση μου εμενα αφορα την παρουσια του τους πρωτους 2-3 μηνες. Ενδεικτικη και συναμα εκ του αποτελεσματος, αρνητικοτατη. ΟΚ. Ρισκο ειναι αυτα τα πραγματα. Προφανως και δεν μπορεις να εισαι σιγουρος αν θα βγει μια μεταγραφη (παικτη ή προπονητη). Οταν ομως ρε φιλε επι 2-3 μηνες η ομαδα δειχνει σημαδια διαλυσης (και μιλαμε για την μεχρι τοτε υγιεστερη απο πλευρας φορμαρισματος)...ε...πιστευω πως επρεπε να ειχανε λαβει μια σκληρη μεν, αλλα λυτρωτικη αποφαση δε (αναφερομαι στα αδερφια). Δηλαδη, ενταξει, προσωπικο στοιχημα ειναι αυτο, ειμαστε και λιγο παραπανω σχετικοι με το μπασκετ απο οτι ο μεσος προεδρος ομαδων, αλλα οταν κι εσυ ο ιδιος ο ιδιοκτητης βλεπεις οτι η ομαδα σου βολοδερνει, απλη αριθμητικη ειναι. Τα βαζεις κατω, αφαιρεις το ξενο σωμα απο το προγενεστερο συνολο, παιρνεις μια βαθια ανασα και πας παρακατω. Δεν διαιωνιζεις τον βασανισμο, πιστευοντας οτι καποτε θα σταματησει. Ειναι αυτοκαταστροφικος χρησμος...


ΥΓ. αν το σηκωσει ο γαυρος στο Λονδινο, θα ειναι το 3ο Ευρωπαϊκο και οχι το 2ο
T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Apr 17 2013, 23:58 ) *
δεν έφυγε για το οικονομικό, παρ' ότι τον είχαν βάλει μέσα αλλά για άλλα πράγματα. Βασικά τον έφυγαν για να είμαστε απολύτως ακριβείς. Σόρυ, παραείναι οφ τοπικ.


Μαλλον μιλαμε για διαφορετικους προπονητες. Δεν εννοω τον Ομπραντοβιτς. Αν θελεις φημη σχετικα με τον Παναθηναικο, μου εχουν πει μια για κατι που εγινε τη φετινη σεζον. Δεν μπορω να το γραψω εδω, γιατι δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ομως.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.