Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Flinafim
QUOTE (fairbasket @ Oct 18 2018, 00:56 ) *
Mε χωρίς προπονητή η ΑΕΚ θα κέρδιζε τον Παναθηναϊκό!!!Τόσο απλά!!!!Για πέρσι μιλάω!!!!

Περυσι ηταν τρομερα ατυχη η ΑΕΚ στο παιδικο...και φετος ομως εχει καλη ομαδα...μην την ξεγραφετε...
Υ.Γ ο γκαρντ απο την Ιτεα αξιζει να κληθει στην εθνικη...εστω δοκιμαστικα...
fairbasket
QUOTE (Flinafim @ Oct 23 2018, 18:41 ) *
Περυσι ηταν τρομερα ατυχη η ΑΕΚ στο παιδικο...και φετος ομως εχει καλη ομαδα...μην την ξεγραφετε...
Υ.Γ ο γκαρντ απο την Ιτεα αξιζει να κληθει στην εθνικη...εστω δοκιμαστικα...

Ατυχίες συμβαίνουν , προπονητή δεν είχε......
m-papous
QUOTE (fairbasket @ Oct 23 2018, 22:49 ) *
Ατυχίες συμβαίνουν , προπονητή δεν είχε......

Επειδή λέμε για ατυχίες είχα μία και γω σήμερα να πάω Ολύμπιο.
Θαύμασα από τη μια τα παιδιά του Σγουρίτσα (και μη μου πείτε διάφορα) να νομίζουν πως είναι παικταράδες και πως φάουλ θεωρείται μόνο τάκλιν.
Κι από την άλλη ένα ταλαίπωρο προπονητή της ΑΕΚ τον οποίο από καλό στρατιώτη τον έχουν το παιδί για τα θελήματα. Αν και τράβηξε το κουπί στα πέτρινα χρόνια, τώρα τον αφήνουν στο παιδικό να βολοδέρνει κάθε χρονιά και με νέα ομάδα από το μηδέν.
Φέτος το μενού περιλαμβάνει Ένωση στερεάς Ελλάδας με τον Σπανούλη της Κρήτης και τα "αδέλφια" αντετοκούμπο.
Είναι τρομερή η ασυλία του κάνω ότι θέλω είμαι αρνητικός σε όλες τις κατηγορίες και παίζω γιατί πρέπει να βγεί το πρότζεκτ.
Για να μη βάλω και τους συνεταίρους σε εκδηλώσεις και τα πέρσοναλ.
Είναι πραγματικά κρίμα που ο Πλάτωνας έχασε από αυτή την ΑΕΚ.
Να δω τι θα κάνουν τα αστέρια "σπανούλης" και "αδελφοί" Αντετοκούμπο την άλλη βδομάδα με την αλεπού το Δημητρίου.
Και αν ρωτάτε δεν θα το δω.
Doctor Snitch
Αποτελέσματα 5η αγωνιστικής 23/10/2018

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ: 94-68
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.: 46-80
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ: 56-75
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ-Α.Ε.Κ.: 1-2
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: 45-87
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.: 72-68


6η αγωνιστική 30/10/2018

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
Α.Ε.Κ.-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ
QUOTE (m-papous @ Oct 24 2018, 00:07 ) *
Επειδή λέμε για ατυχίες είχα μία και γω σήμερα να πάω Ολύμπιο.
Θαύμασα από τη μια τα παιδιά του Σγουρίτσα (και μη μου πείτε διάφορα) να νομίζουν πως είναι παικταράδες και πως φάουλ θεωρείται μόνο τάκλιν.
Κι από την άλλη ένα ταλαίπωρο προπονητή της ΑΕΚ τον οποίο από καλό στρατιώτη τον έχουν το παιδί για τα θελήματα. Αν και τράβηξε το κουπί στα πέτρινα χρόνια, τώρα τον αφήνουν στο παιδικό να βολοδέρνει κάθε χρονιά και με νέα ομάδα από το μηδέν.
Φέτος το μενού περιλαμβάνει Ένωση στερεάς Ελλάδας με τον Σπανούλη της Κρήτης και τα "αδέλφια" αντετοκούμπο.
Είναι τρομερή η ασυλία του κάνω ότι θέλω είμαι αρνητικός σε όλες τις κατηγορίες και παίζω γιατί πρέπει να βγεί το πρότζεκτ.
Για να μη βάλω και τους συνεταίρους σε εκδηλώσεις και τα πέρσοναλ.
Είναι πραγματικά κρίμα που ο Πλάτωνας έχασε από αυτή την ΑΕΚ.
Να δω τι θα κάνουν τα αστέρια "σπανούλης" και "αδελφοί" Αντετοκούμπο την άλλη βδομάδα με την αλεπού το Δημητρίου.
Και αν ρωτάτε δεν θα το δω.


Απο οτι φαινετε η ελληνικη πραγματικοτητα καλωσ η κακωσ με μεταγραφεσ των μεγαλων ομαδων που ξεζουμιζουν μικρεσ δεν σου αρεσει και συμφωνω και εγω σε αυτη τη λογικη.Απο την αλλη το να χαρακτηριζω με αστερια σπανουλησ,αδελφουσ αντετοκουνμπο και τετοια δεν καταλαβαινω το νοημα π.χ ειναι τιποτα αμπαλοι?ειναι τιποτα ξερω γω οτιναναι αυτοι που λεσ ολοι η με μεσο?με τι νοημα το λεσ αυτο εννοω.

Δηλαδη εκτιμασ οτι χωρις μεταγραφεσ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ παρα μονο ελαχιστοι υπαρχει περιπτωη να σταθει καποιοσ α κατηγορια?να το κανουμε πιο λιανα δηλαδη γιατι σε βλεπω να αναφερεσε συχνα με χαρακτηρισμουσ ειρωνειασ σε διαφορεσ μεταγραφεσ δεξια και αριστερα.(Και εγω κατα των μεταγραφων ειμαι γενικοτερα αλλα δεν ειμαι και εκτοσ πραγματικοτητας να μην καταλαβαινω γιατι το κανει η καθε ομαδα).
m-papous
QUOTE (ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ @ Oct 24 2018, 12:52 ) *
Απο οτι φαινετε η ελληνικη πραγματικοτητα καλωσ η κακωσ με μεταγραφεσ των μεγαλων ομαδων που ξεζουμιζουν μικρεσ δεν σου αρεσει και συμφωνω και εγω σε αυτη τη λογικη.Απο την αλλη το να χαρακτηριζω με αστερια σπανουλησ,αδελφουσ αντετοκουνμπο και τετοια δεν καταλαβαινω το νοημα π.χ ειναι τιποτα αμπαλοι?ειναι τιποτα ξερω γω οτιναναι αυτοι που λεσ ολοι η με μεσο?με τι νοημα το λεσ αυτο εννοω.

Δηλαδη εκτιμασ οτι χωρις μεταγραφεσ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ παρα μονο ελαχιστοι υπαρχει περιπτωη να σταθει καποιοσ α κατηγορια?να το κανουμε πιο λιανα δηλαδη γιατι σε βλεπω να αναφερεσε συχνα με χαρακτηρισμουσ ειρωνειασ σε διαφορεσ μεταγραφεσ δεξια και αριστερα.(Και εγω κατα των μεταγραφων ειμαι γενικοτερα αλλα δεν ειμαι και εκτοσ πραγματικοτητας να μην καταλαβαινω γιατι το κανει η καθε ομαδα).

Δεν είπα καθόλου για μεταγραφές που "ξεζουμίζουν" "μικρές" ομάδες. Το κάθε παιδί έχει δικαίωμα να πάει ΟΠΟΥ θέλει.
Από κει και πέρα το να γράφονται και να φωτογραφίζονται παιδιά κάτω των 18 με συμβόλαια πολυετή που είναι και παράνομο είναι άλλο.
Το να παίρνουν οι ομάδες παιδιά με χρήματα (κρυφά), διαμονές, υποτροφίες κ.ά είναι άλλο.
Όπως και το πληρώνουν αδρά γονείς ή και ομάδες για να πάνε παιδιά από μια ομάδα σε άλλη. Για αυτό δεν λέω καμία μικρή ομάδα, και πως ξεζουμίζεται.
Τώρα για τους χαρακτηρισμούς των αστεριών, προφανώς και δεν τους κάνω εγώ. Από άλλα χείλη προέρχονται.
ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ
QUOTE (m-papous @ Oct 24 2018, 14:13 ) *
Δεν είπα καθόλου για μεταγραφές που "ξεζουμίζουν" "μικρές" ομάδες. Το κάθε παιδί έχει δικαίωμα να πάει ΟΠΟΥ θέλει.
Από κει και πέρα το να γράφονται και να φωτογραφίζονται παιδιά κάτω των 18 με συμβόλαια πολυετή που είναι και παράνομο είναι άλλο.
Το να παίρνουν οι ομάδες παιδιά με χρήματα (κρυφά), διαμονές, υποτροφίες κ.ά είναι άλλο.
Όπως και το πληρώνουν αδρά γονείς ή και ομάδες για να πάνε παιδιά από μια ομάδα σε άλλη. Για αυτό δεν λέω καμία μικρή ομάδα, και πως ξεζουμίζεται.
Τώρα για τους χαρακτηρισμούς των αστεριών, προφανώς και δεν τους κάνω εγώ. Από άλλα χείλη προέρχονται.


Ε αυτο με τα συμβολαια φωτογραφιεσ χαχα ειναι σοου-αρχιμπουρδα.Καπου το ειδαν και το κανουν ολοι νομιζωντας οτι ειναι κατι και καλα πουλαω μουρη.Χαζομαρες ενταξει....

Το να παιρνουν οι ομαδεσ που λεσ με χρηματα κρυφα παικτεσ και τετοια ειναι αλλο και ειδικα οι μεγαλοι το εχουν κανει ψωμοτυρι.Αν δουλεψουν τα παιδια δεν ειμαι κατα απλα το προβλημα ειναι οτι δεν δουλευουν κιολασ οι περισσοτερεσ ομαδεσ και ειδικα δεν καθονται να ρισκαρουν ειτε να αφησουν τα παιδια να δειξουν το ταλεντο τουσ.

Στο τελευταιο που λεσ για γονεισ που πληρωνουν ε ειναι κλασσικο και γινονται πολλα τετοια ανα εποχες.Εγω δεν ειμαι κατα σε οποιουσ δουλευουν.Εγω ειμαι κατα σε αυτουσ που κοροιδευουν ή τα καινε τα παιδια η γενικα δεν τα αξιοποιουν και τουσ ταζουν λαγουσ με πετραχειλια χωρισ αντικρισμα.

Αστερια και οτιδηποτε μπορει να χαρακτηρισει ο καθενασ κατα την προσωπικη του γνωμη οποιονδηποτε πιστευει.Ειναι δικο του θεμα και για μενα ο καιροσ ειναι ο αληθινοσ κριτησ για το αν εχει δικαιο καποιοσ και αν θα αποδωσει ο χαρακτηρισμοσ που δινει.Καλο ειναι βεβαια να κρατανε ολοι μικρο καλαθι μην παιρνουν τα μυαλα των παιδιων αερα και μετα αντε να τα μαζεψεισ αλλα μερικεσ φορεσ χρειαζετε και το ονειρο να πιστεψεισ καπου.

Οταν ξεκινησε ο γιαννησ αντετοκουνμπο ο μισοσ κοσμοσ δεν του εδινε καν σημασια και οσοι του διναν και λιγη καναν χαβαλε.Ε... μετα απο 5 χρονια νομιζω αλλαξαν αποψη.καποιοι τον πιστεψαν απο την 1η ημερα που επαιζε και ποδοσφαιρο!!!(Μεγαλοι προπονητεσ εθνικων ομαδων(σημερινουσ)περναγε απο μπροστα τουσ 13χρ τοτε και ουτε καν ασχολιοντουσαν).
m-papous
6η αγωνιστική

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
Α.Ε.Κ. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)
Gkos
Περίπατος Δούκα στον Αγιο Θωμά. . .
storm2
Χιτσκοκικο φιναλε στο Παπανδρεου που φιλοξενησε το ντερμπι των Δυτικων προαστιων. Ο φιλοξενουμενος Αρης Πετρουπολης ηταν μπροστα με 6 ποντους ελαχιστα λεπτα πριν την ληξη! Το Περιστερι στην συνεχεια καταφερε να ψαλιδισει την διαφορα. Στα τελευταια δευτερολεπτα ποτε η μια ομαδα ηταν μπροστα, ποτε η αλλη. Στο τελος η μπιλια εκατσε στο Περιστερι που πηρε το ροζ φυλλο με 70-69. Μπραβο και στις 2 ομαδες!
Doctor Snitch
Τριπλή-ΠΑΟ: 57-54

Καμία έκπληξη το αποτέλεσμα για όσους παρευρέθησαν. Σύσσωμη η Διοίκηση ΚΑΕ και Ερασιτέχνη.
Πολλές οι απορίες φίλων στο τέλος:
Πως είναι δυνατόν το #4 της Τριπλής με double-double σήμερα, και με 30 πόντους την προηγούμενη Τρίτη στο Δαίς, να μην παίζει σε άλλη ομάδα; π.χ γιατί δεν παίζει στον ΠΑΟ;
Τι ακριβώς κάνει μέσα στο γήπεδο και τι προσφέρει στην ομάδα του ΠΑΟ ο "εκλεκτός" 2004 που επιβάλουν την συμμετοχή του, ωσάν κλέφτης στα κλιμάκια της Παρασκευής;
Τι προσφέρουν στον ΠΑΟ οι καμιά 10 δίμετροι που παίζουν τσινκολελέτα και σήμερα τους κατάπιε το #5 της Τριπλής;
Πόσο ακόμη να αντέξει την μοναξιά του, το #17 του ΠΑΟ;
Οι 6 έως τώρα εμφανίσεις του ΠΑΟ προβληματίζουν κάποιους, τους πρωταθλητές παμπάιδων ΕΣΚΑ, τα φαβορί για το Πανελλήνιο κλπ, κλπ; Δεν μιλιόντουσαν στο τέλος οι αρμόδιοι παράγοντες.
Γιατί έλειπε ο φωτογράφος από τον σημερινό διασυρμό;
Και φυσικά οι απορίες έχουν να κάνουν με την εικόνα των έως τώρα 6 αγωνιστικών. Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό. Ίδωμεν.
Εντάξει πλάκα κάνω, μη τσιμπάτε. Είναι ΟΛΑ ψέμματα και υπερβολές. Ας ερχόσασταν να τα βλέπατε μόνοι σας biggrin.gif

Στον Δούκα ακόμη γελάνε.....
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Oct 31 2018, 00:45 ) *
Τριπλή-ΠΑΟ: 57-54

Καμία έκπληξη το αποτέλεσμα για όσους παρευρέθησαν. Σύσσωμη η Διοίκηση ΚΑΕ και Ερασιτέχνη.
Πολλές οι απορίες φίλων στο τέλος:
Πως είναι δυνατόν το #4 της Τριπλής με double-double σήμερα, και με 30 πόντους την προηγούμενη Τρίτη στο Δαίς, να μην παίζει σε άλλη ομάδα; π.χ γιατί δεν παίζει στον ΠΑΟ;
Τι ακριβώς κάνει μέσα στο γήπεδο και τι προσφέρει στην ομάδα του ΠΑΟ ο "εκλεκτός" 2004 που επιβάλουν την συμμετοχή του, ωσάν κλέφτης στα κλιμάκια της Παρασκευής;
Τι προσφέρουν στον ΠΑΟ οι καμιά 10 δίμετροι που παίζουν τσινκολελέτα και σήμερα τους κατάπιε το #5 της Τριπλής;
Πόσο ακόμη να αντέξει την μοναξιά του, το #17 του ΠΑΟ;
Οι 6 έως τώρα εμφανίσεις του ΠΑΟ προβληματίζουν κάποιους, τους πρωταθλητές παμπάιδων ΕΣΚΑ, τα φαβορί για το Πανελλήνιο κλπ, κλπ; Δεν μιλιόντουσαν στο τέλος οι αρμόδιοι παράγοντες.
Γιατί έλειπε ο φωτογράφος από τον σημερινό διασυρμό;
Και φυσικά οι απορίες έχουν να κάνουν με την εικόνα των έως τώρα 6 αγωνιστικών. Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό. Ίδωμεν.
Εντάξει πλάκα κάνω, μη τσιμπάτε. Είναι ΟΛΑ ψέμματα και υπερβολές. Ας ερχόσασταν να τα βλέπατε μόνοι σας biggrin.gif

Στον Δούκα ακόμη γελάνε.....

Η "επιτυχία" έχει όνομα. Όταν έχεις καταφέρει να κάνεις μπάχαλο υποδομές ΕΣΚΑ και εφηβικό ΠΑΟ τότε έχεις την τεχνογνωσία να τα κάνεις όλα κουλουβάχατα.
Θα δούμε στην πίτα της ΕΣΚΑ τα νέα του οράματα.
Falcon
Μου κάνει εντύπωση πως αυτά τα παιδιά που πέρυσι έπαιζαν παιδικό και παμπαιδικό μαζί στην Τριπλή με τέτοια σωματικά/μπασκετικά προσόντα και μετά από σκληρή προετοιμασία να μην μπορούν να βγάλουν ούτε το 50% των δυνατοτήτων τους ως ομάδα και μάλιστα στα περισσότερα παιχνίδια έως τώρα.

Ανεξάρτητα με το εάν κάνουν νίκες ή ήττες φαίνεται οτι υπάρχει έλλειψη πάθους, μπασκετικού τσαμπουκά, αυτοπεποίθησης, ρόλων και ομαδικότητας.

Αυτά ως προς το εύκολο κομμάτι που είναι οι διαπιστώσεις.

Το δύσκολο είναι να βρουν την αιτία του προβλήματος ώστε να ξεκλειδώσουν την ομάδα.
m-papous
QUOTE (m-papous @ Oct 31 2018, 09:04 ) *
Η "επιτυχία" έχει όνομα. Όταν έχεις καταφέρει να κάνεις μπάχαλο υποδομές ΕΣΚΑ και εφηβικό ΠΑΟ τότε έχεις την τεχνογνωσία να τα κάνεις όλα κουλουβάχατα.
Θα δούμε στην πίτα της ΕΣΚΑ τα νέα του οράματα.

Κι ας πάμε και στην ΑΕΚ. Εδώ έχουμε όλους αυτούς που νόμισαν πως επειδή πήρε πανευρωπαϊκό ξαφνικά έγιναν κάτι. Και στη μέση τον Αγγελόπουλο που φαίνεται πως δεν μαθαίνει και ψάχνει συνεχώς τρόπους να χαλάσει τα λεφτά του.
Από τη μια οι επίδοξοι μανατζαρέοι που θέλουν να γίνουν δέλτα στη θέση του δέλτα και ξοδεύουν ένα κάρο λεφτά (ο Gkos το λέει) κι από την άλλη ο ανταγωνιστής (το παιδί είναι ανήλικο άρα τα λεφτά πάνε στον πατέρα) που καθ’ότι της πιάτσας πήρε τον κανονικό δέλτα και τους κάνει πλάκα.
Αλλά πόσο μυαλό θέλει για να καταλάβει κανείς ο 2ος (στην καλύτερη περίπτωση) παίκτης της 2ης (στην καλύτερη περίπτωση) ομάδας της ένωσης που στο παιδικό βγαίνει τελευταία και καταϊδρωμένη στο πανελλήνιο για τις ενώσεις Αττικής και Θεσσαλονίκης δεν θα’ναι και κάτι ιδιαίτερο.
Από την άλλη ο Δημητρίου με τα παιδάκια που δεν χάσαν ποτέ από τους πρωταθλητές ΕΣΚΑ κάνει πάρτι χωρίς να πρέπει να ανακαλύψει την Αμερική. Ας μου πει λοιπόν κάποιος, πόσους 2003 που έχουν παίξει F4 σε ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ έχει η ΑΕΚ. Ή έστω πόσους 2004.
Doctor Snitch
Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής 30/10/2018

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ: 56-51
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: 70-69
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.: 80-36
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ: 76-70
Α.Ε.Κ.-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ: 51-71
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ: 57-54


7η αγωνιστική 6/11/2018

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-Α.Ε.Κ.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ -ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
Vishnu
"Ας μου πει λοιπόν κάποιος, πόσους 2003 που έχουν παίξει F4 σε ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ έχει η ΑΕΚ. Ή έστω πόσους 2004"


Πάντως μόνο ο εκ του Απόλλωνος ερχόμενος έχει παίξει σε F4 EΣΚΑ Προμίνι, και στο επόμενο των Μίνι δεν τους κατέβασαν, γιατί θέλανε μάλλον...να το χάσουν...!!!
Vishnu
"Ας μου πει λοιπόν κάποιος, πόσους 2003 που έχουν παίξει F4 σε ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ έχει η ΑΕΚ. Ή έστω πόσους 2004"


Πάντως μόνο ο εκ του Απόλλωνος ερχόμενος έχει παίξει σε F4 EΣΚΑ Προμίνι, και στο F4 των Παμπαίδων, δεν τους κατέβασαν, γιατί θέλανε μάλλον...να το χάσουν...!!!
[διόρθωση επί το ορθόν!)
Doctor Snitch
QUOTE (Vishnu @ Oct 31 2018, 14:01 ) *
"Ας μου πει λοιπόν κάποιος, πόσους 2003 που έχουν παίξει F4 σε ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ έχει η ΑΕΚ. Ή έστω πόσους 2004"


Πάντως μόνο ο εκ του Απόλλωνος ερχόμενος έχει παίξει σε F4 EΣΚΑ Προμίνι, και στο επόμενο των Μίνι δεν τους κατέβασαν, γιατί θέλανε μάλλον...να το χάσουν...!!!


Εννοείς παμπαίδων U-14 πέρσι, γιατί στο Μίνι πρόπερσι κατέβηκε ο Απόλλωνας και έχασε στον ημιτελικό από τον Δούκα.
Vishnu
QUOTE (Doctor Snitch @ Oct 31 2018, 13:21 ) *
Εννοείς παμπαίδων U-14 πέρσι, γιατί στο Μίνι πρόπερσι κατέβηκε ο Απόλλωνας και έχασε στον ημιτελικό από τον Δούκα.

Ναι. το διόρθωσα, ευχαριστώ
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Oct 31 2018, 13:22 ) *
Ναι. το διόρθωσα, ευχαριστώ

Στους 2004 τα πράγματα δεν είναι όπως στους 2003 αλλά αυτό είναι μάλλον τυχαίο γεγονός και όχι προϊόν scouting.
Ο μόνος που προέρχεται από "scouting" της ΑΕΚ όπως φαίνεται και από τις φωτογραφίες με "συμβόλαια" που υπογράφει έχει δει F4 μόνο στο next top mondel.
Το παιδί που αναφέρεις πήγε στα προμίνι (1) και μίνι (3) και στην ΑΕΚ βρέθηκε από σπόντα γιατί τον διώξαν τελευταία στιγμή από Ολυμπιακό.
Άλλος που πήγε, πέρυσι παμπαίδες Β' (1), προσπαθεί να βρει χρόνο.
Και ο τελευταίος που πήγε, μίνι (2) και πέρυσι παμπαίδες Β' (3) δεν ξέρω αν μπαίνει δωδεκάδα. Φαίνεται ο Δημητρίου που τους έριξε 20 και τον χρησιμοποιούσε δεν ήξερε τι του γινόταν.
Vishnu
"Στους 2004 τα πράγματα δεν είναι όπως στους 2003 αλλά αυτό είναι μάλλον τυχαίο γεγονός και όχι προϊόν scouting.
Ο μόνος που προέρχεται από "scouting" της ΑΕΚ όπως φαίνεται και από τις φωτογραφίες με "συμβόλαια" που υπογράφει έχει δει F4 μόνο στο next top mondel.
Το παιδί που αναφέρεις πήγε στα προμίνι (1) και μίνι (3) και στην ΑΕΚ βρέθηκε από σπόντα γιατί τον διώξαν τελευταία στιγμή από Ολυμπιακό.
Άλλος που πήγε, πέρυσι παμπαίδες Β' (1), προσπαθεί να βρει χρόνο.
Και ο τελευταίος που πήγε, μίνι (2) και πέρυσι παμπαίδες Β' (3) δεν ξέρω αν μπαίνει δωδεκάδα. Φαίνεται ο Δημητρίου που τους έριξε 20 και τον χρησιμοποιούσε δεν ήξερε τι του γινόταν"



"και στην ΑΕΚ βρέθηκε από σπόντα γιατί τον διώξαν τελευταία στιγμή από Ολυμπιακό". Νομίζω είναι υπερβολική η πρόταση και το "διώξαν" δεν αντιστοιχεί. Δεν "έδιωξε" κανείς κανένα, από όσα μαθαίνω. Κατά τα άλλα, συμφωνώ!
Falcon
ΕΣΚΑ Α ΠΑΙΔΙΚΟ 18-19
Αγωνιστική 6

Κατάταξη|Ομάδα|Νίκες- Ήτες|διαφορά πόντων Επ-Αμ
1 ΔΟΥΚΑ 6-0, 118
2 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 6-0, 115
3 ΤΡΙΠΛΗ 5-1, 71
4 Α.Ε.Κ. 5-1, 67
5 ΠΑΟ 4-2, 102
6 ΒΑC 4-2, 94
7 ΟΛΥΜΠ 3-3, 5
8 ΑΡΗΣ 1-5, -54
9 ΠΛΑΤΩΝ 1-5, -62
10 ΝΤΕΡΗ 1-5, -117
11 ΓΑΟΚ 0-6, -113
12 ΚΑΠ 0-6, -225

Πρόβλεψη Αγωνιστική 7
ΠΑΟ - Α.Ε.Κ. 1
ΔΟΥΚΑ - ΟΛΥΜΠ 1
ΓΑΟΚ - ΤΡΙΠΛΗ 2
ΠΛΑΤΩΝ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
ΑΡΗΣ - ΒΑC 2
ΚΑΠ - ΝΤΕΡΗ 2
tiramolas111
QUOTE (m-papous @ Oct 31 2018, 12:07 ) *
Κι ας πάμε και στην ΑΕΚ. Εδώ έχουμε όλους αυτούς που νόμισαν πως επειδή πήρε πανευρωπαϊκό ξαφνικά έγιναν κάτι. Και στη μέση τον Αγγελόπουλο που φαίνεται πως δεν μαθαίνει και ψάχνει συνεχώς τρόπους να χαλάσει τα λεφτά του.
Από τη μια οι επίδοξοι μανατζαρέοι που θέλουν να γίνουν δέλτα στη θέση του δέλτα και ξοδεύουν ένα κάρο λεφτά (ο Gkos το λέει) κι από την άλλη ο ανταγωνιστής (το παιδί είναι ανήλικο άρα τα λεφτά πάνε στον πατέρα) που καθ’ότι της πιάτσας πήρε τον κανονικό δέλτα και τους κάνει πλάκα.
Αλλά πόσο μυαλό θέλει για να καταλάβει κανείς ο 2ος (στην καλύτερη περίπτωση) παίκτης της 2ης (στην καλύτερη περίπτωση) ομάδας της ένωσης που στο παιδικό βγαίνει τελευταία και καταϊδρωμένη στο πανελλήνιο για τις ενώσεις Αττικής και Θεσσαλονίκης δεν θα’ναι και κάτι ιδιαίτερο.
Από την άλλη ο Δημητρίου με τα παιδάκια που δεν χάσαν ποτέ από τους πρωταθλητές ΕΣΚΑ κάνει πάρτι χωρίς να πρέπει να ανακαλύψει την Αμερική. Ας μου πει λοιπόν κάποιος, πόσους 2003 που έχουν παίξει F4 σε ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ έχει η ΑΕΚ. Ή έστω πόσους 2004.


ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΜΕ 8-9 ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΕΣ ΠΑΙΖΕΙ.....αν ειχε και αυτος τα κοτσια ας ΕΒΓΑΖΕ αθλητες απο της ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ.......ετσι και εγω κανω ΟΜΑΔΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΛΛΩΣΤΕ μην ξεχνας...ο ΔΟΥΚΑΣ ειναι ο πρωτος διδαξας (βλεπε ΖΕΡΒΟ) που εκανε παιδομαζωμα με ισχυρα κινητρα....
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ Nov 2 2018, 08:47 ) *
ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΜΕ 8-9 ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΕΣ ΠΑΙΖΕΙ.....αν ειχε και αυτος τα κοτσια ας ΕΒΓΑΖΕ αθλητες απο της ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ.......ετσι και εγω κανω ΟΜΑΔΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΛΛΩΣΤΕ μην ξεχνας...ο ΔΟΥΚΑΣ ειναι ο πρωτος διδαξας (βλεπε ΖΕΡΒΟ) που εκανε παιδομαζωμα με ισχυρα κινητρα....

Τουλάχιστον να ξέρεις τι παίρνεις. Αυτό είπα. Να μην παν χαμένα τα λεφτά. Από την ίδια τσέπη βγαίνουν.
m-papous
7η αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - Α.Ε.Κ. (1)
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (2)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (1)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (2)
Gkos
ΠΑΟ-ΑΕΚ 58-52.
Η ΑΕΚ προηγηθηκε 45-49 στο 36' αλλα ενα σερι 13-0 των πρασίνων τους εδωσε την νικη που χρειαζονταν τοσο.
Vishnu
Ήταν ξεκάθαρο ότι είχε βγει "απαγορευτικό" για νέα ήττα του ΠΑΟ.

Τώρα, να είσαι ΠΑΟ, παρατεταγμένος σύσσωμος και να περιμένεις τα "χειρουργικά" σφυρίγματα της Κας για να νικήσεις, μάλλον δεν πας μακρυά.

Η ΑΕΚ σαφώς βελτιωμένη. Θέλει πολλή δουλειά ακόμη...
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Nov 6 2018, 22:15 ) *
Ήταν ξεκάθαρο ότι είχε βγει "απαγορευτικό" για νέα ήττα του ΠΑΟ.

Τώρα, να είσαι ΠΑΟ, παρατεταγμένος σύσσωμος και να περιμένεις τα "χειρουργικά" σφυρίγματα της Κας για να νικήσεις, μάλλον δεν πας μακρυά.

Η ΑΕΚ σαφώς βελτιωμένη. Θέλει πολλή δουλειά ακόμη...

Αν δεν μπορείς να κερδίσεις μια ομάδα που της έκανε πλάκα ο Δούκας και όσο και αν προσπάθησε η Τριπλή δεν μπόρεσε να χάσει, με όσα σταβοσφυρίγματα και αν δοθούν τότε...
Ο "οργανισμός" ΑΕΚ έχει αρχίσει να αισθάνεται ανησυχία πάντως και προσπαθεί να δικαιολογήσει τις καλοκαιρινές επιλογές με μάλλον αστείες αιτιολογίες.
Να ξέρετε πάντως πως αν παίρνουν τη μπάλα μέσα από τα χέρια του μέλους της Εθνικής Καρλή είναι γιατί εδώ στην Αθήνα βάζουν οι ομάδες ένα ειδικό γράσο στη μπάλα και του φεύγει. Αλλά στα 5 χρόνια που έχει συμβόλαιο θα το μάθει.
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Nov 6 2018, 22:52 ) *
Αν δεν μπορείς να κερδίσεις μια ομάδα που της έκανε πλάκα ο Δούκας και όσο και αν προσπάθησε η Τριπλή δεν μπόρεσε να χάσει, με όσα σταβοσφυρίγματα και αν δοθούν τότε...
Ο "οργανισμός" ΑΕΚ έχει αρχίσει να αισθάνεται ανησυχία πάντως και προσπαθεί να δικαιολογήσει τις καλοκαιρινές επιλογές με μάλλον αστείες αιτιολογίες.
Να ξέρετε πάντως πως αν παίρνουν τη μπάλα μέσα από τα χέρια του μέλους της Εθνικής Καρλή είναι γιατί εδώ στην Αθήνα βάζουν οι ομάδες ένα ειδικό γράσο στη μπάλα και του φεύγει. Αλλά στα 5 χρόνια που έχει συμβόλαιο θα το μάθει.


Το ζήτημα με τις καλοκαιρινές επιλογές της ΑΕΚ έχει καταντήσει εμμονή. Όλοι τα ξέρουμε, δεν χρειάζεται να κολλάμε συνεχώς σαν κασέτα. Το ότι ήταν απαγορευτικό να κερδίσει η ΑΕΚ, περνάει ντούκου, ελέω "κασέτας"...

Η ΑΕΚ δεν νομίζω να πιστεύει ότι είναι καλύτερη από τον Δούκα, οπότε η εξίσωση: Δούκας- κάνει πλάκα- σε ΠΑΟ, ΑΕΚ>Δούκα, άρα έχει πρόβλημα η ΑΕΚ, ενώ ο ΠΑΟ είναι "ομαδούλα", δεν στέκει...
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Nov 6 2018, 23:16 ) *
Το ζήτημα με τις καλοκαιρινές επιλογές της ΑΕΚ έχει καταντήσει εμμονή. Όλοι τα ξέρουμε, δεν χρειάζεται να κολλάμε συνεχώς σαν κασέτα. Το ότι ήταν απαγορευτικό να κερδίσει η ΑΕΚ, περνάει ντούκου, ελέω "κασέτας"

Η εμμονική "κασέτα" λέει πως μία από τις επιλογές που θα έπρεπε να κάνει μια ομάδα που σέβεται το όνομά της, είναι να μην είναι στο έλεος κάθε σφυρίχτρας. Αλλά και αυτό θέλει ανθρώπους κατάλληλους. Αν δεν σέβεσαι τον εαυτό σου, μην περιμένεις να σε σεβαστούν οι άλλοι.
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Nov 6 2018, 23:23 ) *
Η εμμονική "κασέτα" λέει πως μία από τις επιλογές που θα έπρεπε να κάνει μια ομάδα που σέβεται το όνομά της, είναι να μην είναι στο έλεος κάθε σφυρίχτρας. Αλλά και αυτό θέλει ανθρώπους κατάλληλους. Αν δεν σέβεσαι τον εαυτό σου, μην περιμένεις να σε σεβαστούν οι άλλοι.


Η εμμονική "κασέτα" χάνει το όποιο δίκαιο της, επαναλαμβανόμενη. Τα υψηλά κριτήρια επαγγελματισμού και τελειότητας σε ένα ελληνικό παιδικό μπάσκετ του γνωστού επιπέδου, αδικούν αυτόν που τα βάζει. Μακάρι το πρόβλημα στο ελληνικό μπάσκετ να ήταν οι επιλογές της ΑΕΚ, ενώ οι του ΠΑΟ είναι "πετυχημένοι" (sic!)
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Nov 6 2018, 23:30 ) *
Η εμμονική "κασέτα" χάνει το όποιο δίκαιο της, επαναλαμβανόμενη. Τα υψηλά κριτήρια επαγγελματισμού και τελειότητας σε ένα ελληνικό παιδικό μπάσκετ του γνωστού επιπέδου, αδικούν αυτόν που τα βάζει. Μακάρι το πρόβλημα στο ελληνικό μπάσκετ να ήταν οι επιλογές της ΑΕΚ, ενώ οι του ΠΑΟ είναι "πετυχημένοι" (sic!)

Επειδή δεν παρακολουθείς συχνά όπως φαίνεται το forum (και καλά κάνεις) γι' αυτό και αναφέρεις για ¨πετυχημένους" του ΠΑΟ. Για τους "πετυχημένους" αυτούς λοιπόν με έχουν κατηγορήσει επίσης για εμμονή. Άρα αν κάνεις μία βόλτα στο forum θα δεις πως οι εμμονές μου δεν έχουν να κάνουν με ομάδες αλλά με πρακτικές.
gspara
Ο χρηστης Vishnu τιμωρειται με +1 φαουλ για διαιτητικο σχολιο.

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry887412
erasitexnis
ΔΟΥΚΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 81-72, (ΗΜΙΧΡ 35-35)
Doctor Snitch
Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής 6/11/2018

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-Α.Ε.Κ: 58-52
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.: 81-72
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ: 70-88
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: 47-75
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.: 63-90
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ: 42-52


8η αγωνιστική 13/11/2018

Α.Ε.Κ.-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.-ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
m-papous
8η αγωνιστική

Α.Ε.Κ. - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (2)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (2)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (2)
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Nov 13 2018, 08:12 ) *
8η αγωνιστική

Α.Ε.Κ. - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (2)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (2)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (2)


ΑΕΚ 1,

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, 1

Καληνύχτα σας
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Nov 13 2018, 22:27 ) *
ΑΕΚ 1,

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, 1

Καληνύχτα σας

Χάρηκες που δεν τα πέτυχα. Σίγουρα θα έχει καλή νύκτα.
Doctor Snitch
Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής 13/11/2018

Α.Ε.Κ.-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ: 64-53
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ: 62-98
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ: 76-69
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: 60-70
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.-ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ: 86-41
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ: 65-72


9η αγωνιστική 20/11/2018

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-Α.Ε.Κ.
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ-ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.
m-papous
9η αγωνιστική

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - Α.Ε.Κ. (2)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)

Gkos
Ανάπαυλα στον Ταφο με το σκορ 28-20 αν ενθυμουμαι καλως.
Παω μια βολτα γιατι με επιασε μια εντονη υπνηλια....
Gkos
Ό
Όπως ενημερωθηκα,το Περιστερι εκανε μεγάλη ανατροπη στο β μέρος ,και νικησε 56-52 και παραμενει αηττητο!

Ισως δεν επρεπε να φυγω,μα ηταν ΑΘΛΙΟ το α ημιχρονο.....

Κατι πηρε και το αυτι μου για ηττα του Δουκα ή παρακουσα ;;
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Nov 20 2018, 21:51 ) *
Ό
Όπως ενημερωθηκα,το Περιστερι εκανε μεγάλη ανατροπη στο β μέρος ,και νικησε 56-52 και παραμενει αηττητο!

Ισως δεν επρεπε να φυγω,μα ηταν ΑΘΛΙΟ το α ημιχρονο.....

Κατι πηρε και το αυτι μου για ηττα του Δουκα ή παρακουσα ;;



QUOTE (Gkos @ Nov 20 2018, 21:51 ) *
Ό
Όπως ενημερωθηκα,το Περιστερι εκανε μεγάλη ανατροπη στο β μέρος ,και νικησε 56-52 και παραμενει αηττητο!

Ισως δεν επρεπε να φυγω,μα ηταν ΑΘΛΙΟ το α ημιχρονο.....

Κατι πηρε και το αυτι μου για ηττα του Δουκα ή παρακουσα ;;


Η Ακαδημια ειχε την ατυχια να χτυπησουν 2 αθλητες της και μαλιστα 5αδατοι γιαυτο και μεχρι το ημιχρονο
το παιχνιδι ηταν αμφιροπο ,στο δευτερο ομως με της απωλειες της bac ο δουκας νικησε στο τελος και με καλη διαφορα.
ακουσα οτι στην ακαδημια ελειπε και αλλος αθλητης και μαλιστα πολυ καλος ο οποιος εχει προβλημα με τα γονατα του.
Μαλλον εκει στην bac να κανουν κανενα ευχελαιο.......χαχαχα 3 απουσιες σε ντερμπυ δεν λεει........



QUOTE (Gkos @ Nov 20 2018, 21:51 ) *
Ό
Όπως ενημερωθηκα,το Περιστερι εκανε μεγάλη ανατροπη στο β μέρος ,και νικησε 56-52 και παραμενει αηττητο!

Ισως δεν επρεπε να φυγω,μα ηταν ΑΘΛΙΟ το α ημιχρονο.....

Κατι πηρε και το αυτι μου για ηττα του Δουκα ή παρακουσα ;;



Αν ημουν παντως Ραχωβιτσας θα ειχα φυγε απλα να ειμαι και κυριος.....ι........3 προπονητες σε μια ομαδα......απιστευτα πραγματα.......
Gkos
Aυτό παρατήρησα και γω.
Τριανδρία ήταν κανονικότατα . . .
tenten1980

Η Ακαδημια ειχε την ατυχια να χτυπησουν 2 αθλητες της και μαλιστα 5αδατοι γιαυτο και μεχρι το ημιχρονο
το παιχνιδι ηταν αμφιροπο ,στο δευτερο ομως με της απωλειες της bac ο δουκας νικησε στο τελος και με καλη διαφορα.
ακουσα οτι στην ακαδημια ελειπε και αλλος αθλητης και μαλιστα πολυ καλος ο οποιος εχει προβλημα με τα γονατα του.
Μαλλον εκει στην bac να κανουν κανενα ευχελαιο.......χαχαχα 3 απουσιες σε ντερμπυ δεν λεει........




Πολύ καλή ομάδα ο Δούκας, με δυνατά παιδιά, σωστό rotation και εξαιρετικό scouting
Προσοχή στη διαιτησία!
Σε πολλά παιχνίδια αφήνει τα παιδιά να παίζουν πολύ σκληρά. Θα έχουμε τραυματισμούς.
m-papous
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - Α.Ε.Κ. (2)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (1)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
m-papous
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - Α.Ε.Κ. 39 - 65
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 75 - 50
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 64 - 73
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 58 - 91
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 28 - 49
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 86 - 71
m-papous
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 20 (10 - 0)
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 19 (9 - 1)
Α.Ε.Κ. 18 (8 - 2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 17 (7 - 3)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 17 (7 - 3)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 16 (6 - 4)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 14 (4 - 6)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 13 (3 - 7)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 13 (3 - 7)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 12 (2 - 8)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 11 (1 - 9)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. 10 (0 - 10)
m-papous
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (τέλος 1ου γύρου)

Α.Ε.Κ. - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (2)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (2)
Gkos
Ακόμα μια νίκη για το Περιστέρι,που πέρασε και από τον Αγιο Θωμα και πλέον έχει ξεκάθαρο προβάδισμα.
Το ματς ήταν ισόπαλο ως το 30' ,όμως στην συνεχεια οι φιλοξενούμενοι νίκησαν πιο εύκολα απότι δείχνει το τελικό σκορ.
Να πω την αμαρτία μου,απόσο έχω δει,δεν μου φαίνεται και τόσο δυνατή η ομάδα των ΔΠ,ώστε να τελειώσει αήττητη τον 1ο γύρο και να περάσει από δύσκολες έδρες,αλλά αυτό θα έπρεπε να προβληματίσει τους ανταγωνιστάς της . . .

Υ.γ.Σε λιγο θα κανει και διπλό το εφηβικό,το πρώτο μισό της σεζόν, εξελίσσεται σε χρονιά ΓΣΠ σε όλα τα ηλικιακά τμήματα . . .

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.