Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
east17
QUOTE (tiramolas111 @ Feb 7 2019, 08:12 ) *
κατα την ταπεινη μου άποψη η διαιτησία θα ειναι με τον ΔΟΥΚΑ
ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ το χέρι στην τσέπη καποιοι για να χασουν απο περιστερι....
ΑΛΛΑ ειναι η αποψη μου βεβαια και ισως να ειναι ολα οκ .


Καμία σχέση...!!! Άκου τον Gkos... σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει για το πως "λειτουργεί" το σύστημα και τους "συσχετισμούς"...!!!
Αν το ματσάκι πάει πόντο-πόντο ...τότε είναι διπλό!!!
Tα "σπόρια" είναι σίγουρα για τον κύριο με το καπελάκι...
gspara
Παιδια το εχουμε γραψει τοσες φορες....δεν σχολιαζουμε διαιτησια συμφωνα με το νεο κανονισμο.
Gkos
Δεν σχολιάσαμε.
Μαντέψαμε😂

Αλλα την δέχομαι την επίπληξη

Ασσο Δουκα λεω να εχει σασπενς η παίδων εστω.
Doctor Snitch
Έβλεπα τους rising rockets με τους dead men walking, και σε μια αναφορά του ο Βαγγέλης Ιωάννου για τους ανερχόμενους “ψηλούς” και την λειψανδρία που έχουμε στο ελληνικό μπάσκετ, τον ακούω να ονοματίζει έναν “πολλά υποσχόμενο 2004 που παίζει στον Δούκα και “έρχεται από πίσω” .
Αφού αφήνω λίγη ώρα να έρθει το σαγόνι στην κανονική του θέση, κάνω μια σχετική έρευνα και μαθαίνω ότι είναι μπάρμπας του ο Ιωάννου. Κανονικός. Όχι από την Κορώνη, από τον Πύργο.
ΟΚ. Δεν μας φτάνανε οι κουμπαριές και οι χορηγίες, έχουμε και μπαρμπάδες που φροντίζουν όλοι για το καλό μας. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα ο Δούκας. Εκεί να στείλετε τα παιδιά σας. Να μάθουν να επιβιώνουν ανάμεσα σε τόσους ρουφιάνους. Μπράβο.

Αν νομίζετε ότι τη Τρίτη το ματσάκι θα το “αφήσει να χαθεί” ο Αντρέας, γελιέστε..... shot.gif
Gkos
Έχει γιο ο Βαγγέλας στον Δούκα;;;
Doctor Snitch
QUOTE (Gkos @ Feb 9 2019, 22:07 ) *
Έχει γιο ο Βαγγέλας στον Δούκα;;;


Ανηψιό.
Hip

Αυτη δεν ειναι ομαδα, ειναι το game of thrones biggrin.gif
Dr.Dreamer
http://eska.gr/?p=27652

Σκέψεις για συζήτηση!!!!
m-papous
QUOTE (Dr.Dreamer @ Feb 10 2019, 22:09 ) *
http://eska.gr/?p=27652

Σκέψεις για συζήτηση!!!!

Το συγκεκριμένο όπως και πολλά άλλα του γκουρού έχουν σχολιασθεί ήδη κυρίως στις υποδομές ΕΣΚΑ.
Το καλύτερο σχόλιο βέβαια είναι πως από τη στιγμή που βλέπεις ποιός τα γράφει και τι κάνει τότε είναι ανάξια σχολιασμού.

Στα ξαναγράφω. Σε παρακαλώ σεβάσου την ηλικία μου. Ως κι ο γιατρός θα με συμπονέσει.
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Feb 11 2019, 01:19 ) *
Το συγκεκριμένο όπως και πολλά άλλα του γκουρού έχουν σχολιασθεί ήδη κυρίως στις υποδομές ΕΣΚΑ.
Το καλύτερο σχόλιο βέβαια είναι πως από τη στιγμή που βλέπεις ποιός τα γράφει και τι κάνει τότε είναι ανάξια σχολιασμού.

Στα ξαναγράφω. Σε παρακαλώ σεβάσου την ηλικία μου. Ως κι ο γιατρός θα με συμπονέσει.


Συμφωνώ, στηρίζω και συμπάσχω.... smile.gif
m-papous
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - Α.Ε.Κ. (2)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (2)
Dr.Dreamer
QUOTE (m-papous @ Feb 11 2019, 01:19 ) *
Το συγκεκριμένο όπως και πολλά άλλα του γκουρού έχουν σχολιασθεί ήδη κυρίως στις υποδομές ΕΣΚΑ.
Το καλύτερο σχόλιο βέβαια είναι πως από τη στιγμή που βλέπεις ποιός τα γράφει και τι κάνει τότε είναι ανάξια σχολιασμού.

Στα ξαναγράφω. Σε παρακαλώ σεβάσου την ηλικία μου. Ως κι ο γιατρός θα με συμπονέσει.


Συγνώμη για την επανάληψη αλλά δεν γνωρίζω εάν υπάρχουν κάποιοι που παρακολουθούν μόνο παίδες ή εφήβους.
east17
QUOTE (m-papous @ Feb 11 2019, 11:31 ) *
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - Α.Ε.Κ. (2)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (2)

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (2) ????
Γιατί 2πλό τι βλέπεις που δεν το βλέπουμε..???
m-papous
QUOTE (east17 @ Feb 11 2019, 18:19 ) *
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (2) ????
Γιατί 2πλό τι βλέπεις που δεν το βλέπουμε..???

Γράψε λάθος. Τα κακά του copy paste (χωρίς έλεγχο).
Gkos
Μαγευει η Ειρήνη.
Gkos
Απόδραση τιτλου για τον ΓΣΠ με καλαθι του Σελουλη στημ εκπνοη σε ενα ματς που ηταν πισω στο σκορ απο το 2' ως το 39'!


Αφου ειδα τους ορισμους και επαιξα Δουκα καλα να παθω....
ak11596
QUOTE (Gkos @ Feb 12 2019, 21:50 ) *
Απόδραση τιτλου για τον ΓΣΠ με καλαθι του Σελουλη στημ εκπνοη σε ενα ματς που ηταν πισω στο σκορ απο το 2' ως το 39'!

Κι
Αφου ειδα τους ορισμους και επαιξα Δουκα καλα να παθω....

Θα διαφωνήσω με τον αγαπητό συμφορουμιτη gkos όσον αφορά στην διαιτησία... Εμένα μου φάνηκε καλή αν συνυπολογίσει κανείς την κρισιμότητα του ματς και το φανατισμό των γονεων-θεατων. Λάθη έγιναν βέβαια αλλά τίποτα που να θεωρήσω ξεκάθαρη εσκεμμενη παρεμβαση. Το τρίτο φάουλ του Κορκο είναι ίσως το μόνο που με προβληματίζει και με βρίσκει αντίθετο, ως υπερβολικά αυστηρό... Το νικητήριο καλάθι είναι ξεκάθαρα εντός χρονου... παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων οι οποίοι μάλλον πιάστηκαν στον ύπνο....
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Feb 12 2019, 21:50 ) *
Απόδραση τιτλου για τον ΓΣΠ με καλαθι του Σελουλη στημ εκπνοη σε ενα ματς που ηταν πισω στο σκορ απο το 2' ως το 39'!


Αφου ειδα τους ορισμους και επαιξα Δουκα καλα να παθω....



Το αποτέλεσμα αυτο ειναι κατα την γνώμη μου ΣΧΕΔΟΝ 70% του πρωταθλήματος ,διότι τωρα το περιστερι
εχει τον ΔΟΥΚΑ στο 2-0 νίκες και θα θελη μονο μια για το πρωτάθλημα στα play off.
Ηταν ΦΟΒΕΡΗ η νικη του Περιστεριίου εχθες απο άποψη χρησιμότητας για την συνέχεια.
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ Feb 13 2019, 07:20 ) *
Το αποτέλεσμα αυτο ειναι κατα την γνώμη μου ΣΧΕΔΟΝ 70% του πρωταθλήματος ,διότι τωρα το περιστερι
εχει τον ΔΟΥΚΑ στο 2-0 νίκες και θα θελη μονο μια για το πρωτάθλημα στα play off.
Ηταν ΦΟΒΕΡΗ η νικη του Περιστεριίου εχθες απο άποψη χρησιμότητας για την συνέχεια.

Το παιχνίδι κορυφής, έδειξε πως ο Gkos είχε δίκαιο και οτι ο Ρήγας δεν το χάνει αυτό το πρωτάθλημα.
Εϊδα να δημηιουργείται ενδιαφέρον τελευταία στιγμη και στην ουρά. Θέλω να πω πως ο Άρης Πετρούπολης "ρίχνει" όποιον θέλει.
tiramolas111
QUOTE (tiramolas111 @ Feb 13 2019, 07:20 ) *
Το αποτέλεσμα αυτο ειναι κατα την γνώμη μου ΣΧΕΔΟΝ 70% του πρωταθλήματος ,διότι τωρα το περιστερι
εχει τον ΔΟΥΚΑ στο 2-0 νίκες και θα θελη μονο μια για το πρωτάθλημα στα play off.
Ηταν ΦΟΒΕΡΗ η νικη του Περιστεριίου εχθες απο άποψη χρησιμότητας για την συνέχεια.



Ειδα σε βιντεο στο σαιτ του περιστεριου τα τελευταια δευτερολεπτα του αγωνα.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΛΕΚΤΟ >(ΒΗΜΑΤΑ) μα καλα ρε γαμωτο δεν εχει PLAYMAKER η ομαδα και παιρνει την μπαλα να την κατεβασει ο εκλεκτός????ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΧΑΣΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.....και σε αυτο τον αγωνα ΑΠΩΛΕΣΘΗ και το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ κατα την ταπεινη μου γωμη παντα.
STEPH CARRY
Μέχρι τώρα διαπιστώσεις.
Θέλω τις γνώμες σας.
Περιστέρι και Δούκας οι καλύτερες με διάφορα ομαδες στο πρωτάθλημα.
Είναι οι καλύτερες διότι:
Έχουν τους καλύτερους προπονητές
Έχουν τους καλύτερους play maker της κατηγορίας.
Το Περιστέρι έχει τον καλύτερο ψηλό της κατηγορίας.
Ο Δούκας έχει τον καλύτερο σουτερ της κατηγορίας.
Η μικρή διαφορά που έχουν είναι διότι ο Δούκας στηρίζεται σε μικρότερους.
Η ΑΕΚ εχει παρά πολύ καλό υλικό αλλά δεν είναι ομάδα και ο προπονητής της πολύ αδύναμος(λιγος) για το μέγεθος της.
Ο Παναθηναϊκός μέτριο ροστερ και ανύπαρκτο προπονητή. Απορώ πως εμπιστεύτηκαν φέτος την ομάδα σε αυτόν τον προπονητή.
Triple Crown αναμενόμενη θέση στο πρωτάθλημα αφού παίζει με 2004.Πιστευω του χρόνου θα πρωταγωνιστήσει με καλό προπονητή.
BAC απογοήτευση. Βλέποντας πέρσι την ομάδα περίμενα ότι φέτος θα πρωταγωνιστούσε. Δεν καταλαβαίνω τι πήγε στραβά.
Πλάτωνας και Ολυμπιάδα αναμενόμενα αποτελέσματα.
Όπως και Αγία Παρασκευή και DEREE και Κουκουβαωνες.
Πολύ καλή πορεία αλλά αδικείται από την θέση του ό Άρης. Έχασε κάποια παιχνίδια που έπρεπε να τα πάρει.

Πιστεύω εβαλα πολλά θέματα για συζήτηση
Supman
QUOTE(tiramolas111 @ Feb 14 2019, 15:39 ) *
Ειδα σε βιντεο στο σαιτ του περιστεριου τα τελευταια δευτερολεπτα του αγωνα.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΛΕΚΤΟ >(ΒΗΜΑΤΑ) μα καλα ρε γαμωτο δεν εχει PLAYMAKER η ομαδα και παιρνει την μπαλα να την κατεβασει ο εκλεκτός????ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΧΑΣΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.....και σε αυτο τον αγωνα ΑΠΩΛΕΣΘΗ και το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ κατα την ταπεινη μου γωμη παντα.






Μου είπε φίλος πρώην "Δούκας" που είδε τον αγώνα ότι την μεγάλη διάφορα την "άλλοι" αλλά "άλλοι" έπρεπε να φανούν .
tiramolas111
QUOTE (STEPH CARRY @ Feb 14 2019, 20:53 ) *
Μέχρι τώρα διαπιστώσεις.
Θέλω τις γνώμες σας.
Περιστέρι και Δούκας οι καλύτερες με διάφορα ομαδες στο πρωτάθλημα.
Είναι οι καλύτερες διότι:
Έχουν τους καλύτερους προπονητές
Έχουν τους καλύτερους play maker της κατηγορίας.
Το Περιστέρι έχει τον καλύτερο ψηλό της κατηγορίας.
Ο Δούκας έχει τον καλύτερο σουτερ της κατηγορίας.
Η μικρή διαφορά που έχουν είναι διότι ο Δούκας στηρίζεται σε μικρότερους.
Η ΑΕΚ εχει παρά πολύ καλό υλικό αλλά δεν είναι ομάδα και ο προπονητής της πολύ αδύναμος(λιγος) για το μέγεθος της.
Ο Παναθηναϊκός μέτριο ροστερ και ανύπαρκτο προπονητή. Απορώ πως εμπιστεύτηκαν φέτος την ομάδα σε αυτόν τον προπονητή.
Triple Crown αναμενόμενη θέση στο πρωτάθλημα αφού παίζει με 2004.Πιστευω του χρόνου θα πρωταγωνιστήσει με καλό προπονητή.
BAC απογοήτευση. Βλέποντας πέρσι την ομάδα περίμενα ότι φέτος θα πρωταγωνιστούσε. Δεν καταλαβαίνω τι πήγε στραβά.
Πλάτωνας και Ολυμπιάδα αναμενόμενα αποτελέσματα.
Όπως και Αγία Παρασκευή και DEREE και Κουκουβαωνες.
Πολύ καλή πορεία αλλά αδικείται από την θέση του ό Άρης. Έχασε κάποια παιχνίδια που έπρεπε να τα πάρει.

Πιστεύω εβαλα πολλά θέματα για συζήτηση



Σε καποια συμφωνω σε καποια οχι βεβαια.Πιστευω πως για ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΔΟΥΚΑΣ ΣΩΣΤΑ εχουν της καλυτερες ομαδες.Για τα playmaker δεν συμφωνω υπαρχουν καμμια 10αρια πολυ καλα playmaker.Για τον καλυτερο σουτερ με τιποτα.......ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΣΩ 30 προσπαθειες θα βαλεις και εσυ καποια.....
Για τον προπονητη του ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ συμφωνω μαζι σου,ειναι καλος... για τον προπονητη του ΔΟΥΚΑ οχι βεβαια,(τον ξερω απο ΕΣΚΑΝΑ )ΚΥΤΑΞΕ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΧΑΣΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ....ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.
Να θυμησω και και ΠΕΡΣΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΡΑΙΝΟ ΣΤΟ ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘη, ΕΠΕΜΕΝΕ ΣΕ.....αλλο ΕΚΛΕΚΤΟ ΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΑΛΛΑ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ.
Για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΕΙΧΑ την εντυπωση πως εχει το καλυτερο ΡΟΣΤΕΡ αλλα διαψευθηκα τελικα και ο Προπονητης του μαυρα χαλια.
κριμα τα χρηματα που δινει ο προεδραρας.....
Ειμαι ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟς ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΚ η οποια ΑΓΟΡΑΣΕ 14 ΑΘΛΗΤΕΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΟΜΑΔΑ ΤΕΤΡΑΔΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ,ΔΙΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ.Γιαυτο με εχει εντυπωσιασει....αλλωστε στο ντερμπυ με το ΔΟΥΚΑ μεσα στο ΔΑΙΣ νομιζω εχασε στην παρατΑση αν δεν κανω λαθος...ς ΝΟμιζω πως και ο προπονητης της ΠΙΣΤΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ το γρηγορο δεσιμο της ομαδας.

Για την BAC δεν συμφωνω μαζι σου,μια χαρα τα παει και 5η θεση καλη ειναι,ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΕΤΡΑΔΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ(ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΔΟΥΚΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΕΚ)που χαλανε ενα καρο λεφτα για να αγορασουν παικτες.Παιζει με αθλητες δικους της και αντε και καμμια μεταγραφη 1-2 το πολυ παικτες και αυτοι πανε για τον ΠΑΤΑΒΟΥΚΑ και οχι γιατι θα κερδισουν κατι χρηματικο η σχολειο η κατι αλλο.Ολες οι ομαδες της τετραδας και καποιες προς τα κατω της ημερες των ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΩΝ ελαβαν μερος σε τουρνουα ,εδωασν δυνατους αγωνες η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΩΝΑ ΗΤΑΝ
Η BAC,οποτε τη απογοητευση ......καμμια απογοητευση μια χαρα θεση εχει.ΣΗΜΕΙΩΝΟ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΤΗΣ ΑΝΤΡΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ,ΟΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΧΑΝΕΙ ΠΟΛΥ.
Και εκει εχει καποιους....ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ απο οτι μαθαινω....που δεν βγαινουν ουτε με...αιτηση.

Για τον ΑΡΗ πετρουπολης καλη ομαδα,μου αρεσε,αλλα οχι να κοντραρη της ομαδες της 5αδας (φανταστειται πως απο BAC ΕΧΑΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ 40ΑΡΕς ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ παιζει με δικους της ΑΘΛΗΤΕΣ χωρις μεταγραφες,ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ,ΔΙΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΗΜΕΝΗ ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΕΙ..\

ΑΝΤΙΘΕΤΩς ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DEREE.Κατα την γνωμη μου,το περιμενα να παει καλυτερα και οχι
να πεφτει κατηγορια.ΚΡΙΜΑ.

Οι αλλες ομαδες λιγο πολυ στα ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ομαδες που παιζουν με δικους τους ΑΘΛΗΤΕΣ και τους βγαζω το καπελο γιαυτο,δεν εχουν τα χρηματα για να μπορεσουν ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ.


θα ηθελα να αναφερθω και στην ΕΣΚΑΝΑ που εκει ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ Α
ΟΙ υπολοιπες ομαδες εχουν μεγαλη αποσταση απο αυτους τους δυο.Τουλαχιστον εδω στην ΕΣΚΑ εχετε και 5-6 ομαδες που πρωταγωνιστουν.


jhantzop
QUOTE(tiramolas111 @ Feb 15 2019, 10:33 ) *
Ειμαι ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟς ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΚ η οποια ΑΓΟΡΑΣΕ 14 ΑΘΛΗΤΕΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΟΜΑΔΑ ΤΕΤΡΑΔΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ,ΔΙΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ.Γιαυτο με εχει εντυπωσιασει....αλλωστε στο ντερμπυ με το ΔΟΥΚΑ μεσα στο ΔΑΙΣ νομιζω εχασε στην παρατΑση αν δεν κανω λαθος...ς ΝΟμιζω πως και ο προπονητης της ΠΙΣΤΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ το γρηγορο δεσιμο της ομαδας.

Σπουδαία επιτυχία το να έχεις χρήματα. Συμφωνώ!

ΥΓ. Μη γράφεις κεφαλαία... γνωρίζεις τον κανονισμό.

QUOTE(tiramolas111 @ Feb 15 2019, 10:33 ) *
Για τον ΑΡΗ πετρουπολης καλη ομαδα,μου αρεσε,αλλα οχι να κοντραρη της ομαδες της 5αδας (φανταστειται πως απο BAC ΕΧΑΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ 40ΑΡΕς ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ παιζει με δικους της ΑΘΛΗΤΕΣ χωρις μεταγραφες,ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ,ΔΙΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΗΜΕΝΗ ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΕΙ..\

Άρα στην ΑΕΚ δεν γίνεται;
m-papous
Μια γενική παρατήρηση στα παραπάνω.
Μια ομάδα δεν αγοράζει όλους τους παίκτες. Πάντα κάποιοι από αυτούς ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να παίζουν. Και δεν λέω μόνο για την ΑΕΚ.
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Feb 15 2019, 10:59 ) *
Σπουδαία επιτυχία το να έχεις χρήματα. Συμφωνώ!


😂

Απόσα διάβασα και γω εκεί κόλλησα.
Πληρωσε για παίκτες, και ειναι επιτυχία που μπήκε τετραδα;


QUOTE (ak11596 @ Feb 12 2019, 23:26 ) *
Το τρίτο φάουλ του Κορκο είναι ίσως το μόνο που με προβληματίζει  και  με βρίσκει αντίθετο, ως υπερβολικά αυστηρό...


Αυτή η -φαινομενικά αθώα/ φάση που αναφέρεις,ξέρεις πόσο κομβική μπορει να ήταν στην διαμορφωση του τελικού αποτελέσματος;
Δεν χρειάζεται να σφυριχτεί κάποιο φάουλ στην λήξη του αγώνα για να υπάρχει διαμόρφωση.

Ώρα 20:20  ,έχει λήξει η 1η περίοδος με τον Δούκα να προηγείται 22-18!

Στέλνω μήνυμα σε φίλο

"Ριξε διπλο στο λαιβ .

Αμα ειδες πως εδωσε το τριτο φαουλ σε Κορκοτζελο καταλαβες "

Ώρα 21:38 ,21" απομένουν  ο Σελούλης έχει μειώσει 74-73 και γράφω

"Αυτος ο Σελουλης εχει παρει λιγα σουτ αλλα τα εχει βαλει ολα εκτος ενος νομιζω

Και ολα κρισιμα" 

Τι τα θέλω και μιλάω; 😂

Και επειδή απότι φαίνεται είμαι καλός στις προβλέψεις,προβλέπω Ειρήνη στην Α1 στις επόμενες κρίσεις😘

QUOTE (tiramolas111 @ Feb 13 2019, 07:20 ) *
Το αποτέλεσμα αυτο ειναι κατα την γνώμη μου ΣΧΕΔΟΝ 70% του πρωταθλήματος ,διότι τωρα το περιστερι
εχει τον ΔΟΥΚΑ στο 2-0 νίκες και θα θελη μονο μια για το πρωτάθλημα στα play off.


70% ;
95% τουλάχιστον θα έλεγα εγώ.
Κατά 70% θα τελειώσει 3-0 στον τελικό.

QUOTE (m-papous @ Feb 13 2019, 10:27 ) *
Το παιχνίδι κορυφής, έδειξε πως ο Gkos είχε δίκαιο και οτι ο Ρήγας δεν το χάνει αυτό το πρωτάθλημα.


Ο Gkos πίστευε(και πιστεύει) ότι το παιδικό του Περιστερίου δεν είναι ομάδα για να πάρει αήττητη την ΕΣΚΑ παίδων.
Εχουν περάσει πολύ ανώτερα παιδικά που κάνανε ήττες.
Λίγο οι συγκυρίες,λίγο το ένα λίγο το άλλο,και φυσικά η ανικανότητα των αντιπάλων ,και πάμε φουλ για αήττητο.

Για να μην στεκόμαστε μόνο σε αρνητικά ,είδα επιτέλους φέτος ένα ματς παίδων που δεν πόνεσαν τα μάτια μου,σε ένα καταμεστότατο ΔΑΙΣ(κρίμα που δεν θα το ξαναδούμε φέτος).

Ο Δούκας έβγαλε τα ματάκια του και έχει τεράστια ευθύνη ο Δημητριου για το τέλος που δεν μπόρεσε να ηρεμήσει την ομάδα του, που ενώ νικούσε έπαιζε λες και έχανε 10 πόντους!


Επίσης κάτι άλλο που δεν μου(μας) άρεσε καθόλου,ήταν η συμπεριφορά παίχτη του ΓΣΠ μες το παρκέ,τόσο σε ρεφ όσο και σε συμπαίκτες.
Vishnu
QUOTE (Gkos @ Feb 15 2019, 12:27 ) *
😂

Απόσα διάβασα και γω εκεί κόλλησα.
Πληρωσε για παίκτες, και ειναι επιτυχία που μπήκε τετραδα;




Αυτή η -φαινομενικά αθώα/ φάση που αναφέρεις,ξέρεις πόσο κομβική μπορει να ήταν στην διαμορφωση του τελικού αποτελέσματος;
Δεν χρειάζεται να σφυριχτεί κάποιο φάουλ στην λήξη του αγώνα για να υπάρχει διαμόρφωση.

Ώρα 20:20  ,έχει λήξει η 1η περίοδος με τον Δούκα να προηγείται 22-18!

Στέλνω μήνυμα σε φίλο

"Ριξε διπλο στο λαιβ .

Αμα ειδες πως εδωσε το τριτο φαουλ σε Κορκοτζελο καταλαβες "

Ώρα 21:38 ,21" απομένουν  ο Σελούλης έχει μειώσει 74-73 και γράφω

"Αυτος ο Σελουλης εχει παρει λιγα σουτ αλλα τα εχει βαλει ολα εκτος ενος νομιζω

Και ολα κρισιμα" 

Τι τα θέλω και μιλάω; 😂

Και επειδή απότι φαίνεται είμαι καλός στις προβλέψεις,προβλέπω Ειρήνη στην Α1 στις επόμενες κρίσεις😘



70% ;
95% τουλάχιστον θα έλεγα εγώ.
Κατά 70% θα τελειώσει 3-0 στον τελικό.



Ο Gkos πίστευε(και πιστεύει) ότι το παιδικό του Περιστερίου δεν είναι ομάδα για να πάρει αήττητη την ΕΣΚΑ παίδων.
Εχουν περάσει πολύ ανώτερα παιδικά που κάνανε ήττες.
Λίγο οι συγκυρίες,λίγο το ένα λίγο το άλλο,και φυσικά η ανικανότητα των αντιπάλων ,και πάμε φουλ για αήττητο.

Για να μην στεκόμαστε μόνο σε αρνητικά ,είδα επιτέλους φέτος ένα ματς παίδων που δεν πόνεσαν τα μάτια μου,σε ένα καταμεστότατο ΔΑΙΣ(κρίμα που δεν θα το ξαναδούμε φέτος).

Ο Δούκας έβγαλε τα ματάκια του και έχει τεράστια ευθύνη ο Δημητριου για το τέλος που δεν μπόρεσε να ηρεμήσει την ομάδα του, που ενώ νικούσε έπαιζε λες και έχανε 10 πόντους!


Επίσης κάτι άλλο που δεν μου(μας) άρεσε καθόλου,ήταν η συμπεριφορά παίχτη του ΓΣΠ μες το παρκέ,τόσο σε ρεφ όσο και σε συμπαίκτες.


Υπάρχει μία συζήτηση για τι δεν θα άφηνε (ο Ρήγας, οι χορηγοί στον Δούκα, κλπ), που υπονοεί κάτι...συνωμοτικό. Εμένα, πάλι, μου φάνηκε ότι ο μεν Δούκας έχει περισσότερους καλούς παίκτες, το δε Περιστέρι έχει τον play maker, που είναι όλα τα "λεφτά". Άνετες δεν είναι και οι δύο ομάδες. Η διαιτησία στο ΔΑΙΣ δεν ήταν αρνητική, και ο Δημητρίου δεν είναι και ο ...Ομπράντοβιτς για να προβλέπει τα βήματα ή το "σκουπίδι" στο τέλος. Νομίζω ότι φυσιολογικά ήλθαν τα πράγματα. Τυχερός ο Δούκας με την ΑΕΚ, άτυχος με το Περιστέρι. Ίσια βάρκα, ίσια πανιά!
tiramolas111
QUOTE (jhantzop @ Feb 15 2019, 10:59 ) *
Σπουδαία επιτυχία το να έχεις χρήματα. Συμφωνώ!

ΥΓ. Μη γράφεις κεφαλαία... γνωρίζεις τον κανονισμό.


Άρα στην ΑΕΚ δεν γίνεται;


Συγγνώμη στο forum για τα κεφαλαία,απλα τονιζω καποια πράγματα με αυτα.
οσο για την επιτυχια της ΑΕΚ αναφέρομαι πως σε μικρο σχετικα διάστημα και με 'ολους του αθλητες
νέους στην ομαδα,έφτιαξε μια καλη και ανταγωνήσιμη ομαδα.Αυτο ήθελα να τονισω.
ευχαριστώ.
Gkos
QUOTE (Vishnu @ Feb 15 2019, 14:08 ) *
και ο Δημητρίου δεν είναι και ο ...Ομπράντοβιτς για να προβλέπει τα βήματα ή το "σκουπίδι" στο τέλος.


Τέλος εννοώ την τελευταία περίοδο,όχι τα τελευταια 30" !
Doctor Snitch
Ο Ρήγγας (όχι Ρήγας) δεν έχει αφήσει τον αδερφό του να κερδίσει σε μονό, τα τελευταία 15 χρόνια.
Είναι δουλευταράς και χαρισματικός. Και η τύχη αυτούς ευνοεί.
Ακόμη δεν έχετε δει τίποτε....
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 16 2019, 08:44 ) *
Ο Ρήγγας (όχι Ρήγας) δεν έχει αφήσει τον αδερφό του να κερδίσει σε μονό, τα τελευταία 15 χρόνια.
Είναι δουλευταράς και χαρισματικός. Και η τύχη αυτούς ευνοεί.
Ακόμη δεν έχετε δει τίποτε....


Απλά το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ τωρα θελη προσοχη μην την πατησει οπως και περσι απο τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.
ολοι θυμομαστε περσι τι του εκανε ο ΠΑΝΑΘΑΣ.....οποτε ακομα δεν εχει τελειωσει τιποτα για τον τιτλο.
και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ αν λεω ΑΝ αντιδραση μην δουμε την αλλη τριτη ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ μεσα στο περιστερι
και μετα ολα γινονται.....
Doctor Snitch
QUOTE (tiramolas111 @ Feb 16 2019, 09:05 ) *
Απλά το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ τωρα θελη προσοχη μην την πατησει οπως και περσι απο τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.
ολοι θυμομαστε περσι τι του εκανε ο ΠΑΝΑΘΑΣ.....οποτε ακομα δεν εχει τελειωσει τιποτα για τον τιτλο.
και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ αν λεω ΑΝ αντιδραση μην δουμε την αλλη τριτη ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ μεσα στο περιστερι
και μετα ολα γινονται.....


Σύγκρινε την περσινή διαχείριση των ομάδων από τους περσινούς προπονητές με τους αντίστοιχους φετινούς, και θα απαντηθεί ο προβληματισμός σου.
Και να κερδίσει ο ΠΑΟ, δεν θα γίνει καλύτερος, ούτε το Περιστέρι χειρότερο. Η χρονιά έλαβε τέλος.
Παρεμπιπτόντως χθες είχε φιλικό ο ΠΑΟ με το κλιμάκιο της Εθνικής 2004.
m-papous
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (2)
Α.Ε.Κ. - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (1)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (2)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (2)
Gkos
Eμφατική νίκη του Παναθηναικού στο Ανδρεας Παπανδρέου και πλέον ο Δούκας ελπίζει ,δια της πλαγίου οδού !
ak11596
Σημαντική νίκη του Πλάτωνα μέσα στην έδρα του Deree σε αγώνα θρίλερ με τρίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα. Έτσι τώρα το Deree θα ακολουθήσει σίγουρα την ΚΑΠ στην Β' κατηγορία (στους εναπομειναντες αγώνες παίζει με Δούκα και ΠΑΟ) ενώ Πλάτωνας και Κούκου θα παλέψουν για μια θέση, με το σαφές προβάδισμα στον Πλατωνα (εκτός και αν οι Κούκου νίκησαν σήμερα την ΑΕΚ...) Ευχάριστο το ματσάκι μέτριος κόσμος, καλή ατμόσφαιρα...
Gkos


2η σερι ηττα για Δουκα,70-66 στην Ελληνογερμανικη!
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 16 2019, 11:19 ) *
Σύγκρινε την περσινή διαχείριση των ομάδων από τους περσινούς προπονητές με τους αντίστοιχους φετινούς, και θα απαντηθεί ο προβληματισμός σου.
Και να κερδίσει ο ΠΑΟ, δεν θα γίνει καλύτερος, ούτε το Περιστέρι χειρότερο. Η χρονιά έλαβε τέλος.
Παρεμπιπτόντως χθες είχε φιλικό ο ΠΑΟ με το κλιμάκιο της Εθνικής 2004.


Καμμια χρονια δεν παει ΤΕΛΕΙΩΣΕ φιλε μου.. Σήμερα το περιστερι εχασε ΑΝΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΑΝΙΚΟ ΑΟ.,και τωρα ο ΠΑΟ ΕΧΕΙ 1-1 νικες το περιστερι
και περιμενε να δεις στους τελικους τι καζο θα φαει το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ....ΧΑΧΑΧΑ.....σου ειπα το ιδιο εργο με περσι θα δουμε.....
τραινο το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ o ΠΑΝΑΘΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ..... wink.gif
ΘΥΜΗΣΟΥ που σου λεω......το περιστερι θα το χασει απο τον παναθηναικο....Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ νικη του Παναθηναικου ΑΟ.ηταν
απιστευτα σημαντικη σε πολλους τομεις και με το 1-1 νικες μαλλον.....παει για τιτλο.
Ετσι πιστευω.
Gkos
Φιλε μου και να περασει Περιστερι χανει 2-0 απο Δουκα!
Εισαι υπερβολικα αισιοδοξος!
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Feb 20 2019, 00:45 ) *
Φιλε μου και να περασει Περιστερι χανει 2-0 απο Δουκα!
Εισαι υπερβολικα αισιοδοξος!


Υπερβολικα ισως.....Αλλα εδω θα ειμαστε και θα τα....δουμε παρεα...
wink.gif Ο Δουκας φανταστικη πορεια αλλα δεν ειναι για....παρακατω οταν τα....πραγματα σοβαρεψουν....
Τιτλο η ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Η ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....και για μενα μαλλον Παναθηναικος......διοτι το σημερινο διπλο μεσα στο περιστερι ηταν χρυσαφι απο....πολλες πλευρες. wink.gif
αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου φυσικα.


QUOTE (Gkos @ Feb 20 2019, 00:45 ) *
Φιλε μου και να περασει Περιστερι χανει 2-0 απο Δουκα!
Εισαι υπερβολικα αισιοδοξος!


Υπερβολικα ισως.....Αλλα εδω θα ειμαστε και θα τα....δουμε παρεα...
wink.gif Ο Δουκας φανταστικη πορεια αλλα δεν ειναι για....παρακατω οταν τα....πραγματα σοβαρεψουν....
Τιτλο η ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Η ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....και για μενα μαλλον Παναθηναικος......διοτι το σημερινο διπλο μεσα στο περιστερι ηταν χρυσαφι απο....πολλες πλευρες. wink.gif
αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου φυσικα.
Doctor Snitch
QUOTE(tiramolas111 @ Feb 20 2019, 00:23 ) *
Καμμια χρονια δεν παει ΤΕΛΕΙΩΣΕ φιλε μου.. Σήμερα το περιστερι εχασε ΑΝΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΑΝΙΚΟ ΑΟ.,και τωρα ο ΠΑΟ ΕΧΕΙ 1-1 νικες το περιστερι
και περιμενε να δεις στους τελικους τι καζο θα φαει το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ....ΧΑΧΑΧΑ.....σου ειπα το ιδιο εργο με περσι θα δουμε.....
τραινο το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ o ΠΑΝΑΘΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ..... wink.gif
ΘΥΜΗΣΟΥ που σου λεω......το περιστερι θα το χασει απο τον παναθηναικο....Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ νικη του Παναθηναικου ΑΟ.ηταν
απιστευτα σημαντικη σε πολλους τομεις και με το 1-1 νικες μαλλον.....παει για τιτλο.
Ετσι πιστευω.


Μένω στην άποψη και τη θέση μου
Doctor Snitch
QUOTE(tiramolas111 @ Feb 20 2019, 00:23 ) *
Καμμια χρονια δεν παει ΤΕΛΕΙΩΣΕ φιλε μου.. Σήμερα το περιστερι εχασε ΑΝΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΑΝΙΚΟ ΑΟ.,και τωρα ο ΠΑΟ ΕΧΕΙ 1-1 νικες το περιστερι
και περιμενε να δεις στους τελικους τι καζο θα φαει το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ....ΧΑΧΑΧΑ.....σου ειπα το ιδιο εργο με περσι θα δουμε.....
τραινο το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ o ΠΑΝΑΘΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ..... wink.gif
ΘΥΜΗΣΟΥ που σου λεω......το περιστερι θα το χασει απο τον παναθηναικο....Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ νικη του Παναθηναικου ΑΟ.ηταν
απιστευτα σημαντικη σε πολλους τομεις και με το 1-1 νικες μαλλον.....παει για τιτλο.
Ετσι πιστευω.


Μένω στην άποψη και τη θέση μου
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 20 2019, 08:40 ) *
Μένω στην άποψη και τη θέση μου


παντως το ζευγαρι των τελικων ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ θα παω να τα παρακολουθησω σιγουρα
θα ειναι πολυ ωραια παιχνιδια.
Doctor Snitch
Η βαθμολογία με δύο αγωνιστικές να απομένουν είναι:
Περιστέρι 39
Δούκας 37
ΑΕΚ 36
ΠΑΟ 35

Έχουμε και λέμε:
Ο Δούκας φαίνεται εκ πρώτης όψεως να έχει κάποιο πλεονέκτημα με τις διασταυρώσεις, καθώς ότι αποτέλεσμα και να φέρει, χάσει-κερδίσει, θα σταυρώσει με ΑΕΚ (ακόμη και σαν 3ος ,με αντίστοιχα δύο νίκες της ΑΕΚ, σαν 2η) ή με ΠΑΟ, με πλεονέκτημα 2-0 και με τους δύο. Άρα είτε 1ος είτε 2ος , ακόμη και 3ος δεν έχει και πολύ νόημα. Δεν θα ήθελε ημιτελικό με Περιστέρι από το οποίο χάνει με 2-0, αλλά και μαθηματικά δεν γίνεται.

Το Περιστέρι που θα ήθελε τον Δούκα στο τελικό με 2-0, θα έχει ή ΑΕΚ ή ΠΑΟ, γιατί είτε χάσει, είτε κερδίσει θα είναι πρωτοδεύτερος. Με τον ΠΑΟ είναι 1-1 με πλεονέκτημα έδρας για τον ΠΑΟ, οπότε με μία νίκη επί της ΑΕΚ την πάει στο 2-0.
Σε αυτό το σημείο παίζουν ρόλο τα αποτελέσματα ΑΕΚ και ΠΑΟ. Η ΑΕΚ με μία νίκη (Ολυμπιάδα) και μία ήττα (Περιστέρι) φτάνει τους 39. Θα χάνει έτσι από το Περιστέρι 2-0. Ο ΠΑΟ με δύο νίκες φτάνει και αυτός τους 39, αλλά δεν αλλάζει κάτι γιατί μεταξύ τους (1-1) έχει πλεονέκτημα ή ΑΕΚ. Αν η ΑΕΚ χάσει και από Ολυμπιάδα θα έρθει 4η , γιατί ο ΠΑΟ θα κάνει τουλάχιστον μία νίκη για να εξασφαλίσει τουλάχιστον την 4η θέση. Αυτό βέβαια θα συμφέρει το Περιστέρι που θα έχει 2-0 την ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ μαθηματικά μπορεί να καταταγεί από 2η έως 4η, κάτι που μπορεί να καθορίσει και τα ζευγάρια.

Η διαίσθηση μου είναι:
ΠΑΟ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (1-1) με πλεονέκτημα ΠΑΟ
ΔΟΥΚΑΣ-ΑΕΚ (2-0) με πλεονέκτημα αυτός που θα καταταγεί 2ος

Αυτά, κουράστηκα πάω για ύπνο….

Υ.Γ δε μπορεί σίγουρα έχω κάνει λάθη, σίγουρα....

m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 21 2019, 10:51 ) *
Η διαίσθηση μου είναι:
ΠΑΟ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (1-1) με πλεονέκτημα ΠΑΟ
ΔΟΥΚΑΣ-ΑΕΚ (2-0) με πλεονέκτημα αυτός που θα καταταγεί 2ος

Νομίζω πως αυτά θα είναι τα ζευγάρια.
Αν κερδίσει ο ΠΑΟ Ο Δούκας μάλλον θα το πάρει από φέτος και η ΑΕΚ 4η.
Αν κερδίσει το Περιστέρι, τότε μάλλον θα πάρει και την 1η θέση και η ΑΕΚ μπορεί και 3η.
Vishnu
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 21 2019, 10:51 ) *
Η βαθμολογία με δύο αγωνιστικές να απομένουν είναι:
Περιστέρι 39
Δούκας 37
ΑΕΚ 36
ΠΑΟ 35

Έχουμε και λέμε:
Ο Δούκας φαίνεται εκ πρώτης όψεως να έχει κάποιο πλεονέκτημα με τις διασταυρώσεις, καθώς ότι αποτέλεσμα και να φέρει, χάσει-κερδίσει, θα σταυρώσει με ΑΕΚ (ακόμη και σαν 3ος ,με αντίστοιχα δύο νίκες της ΑΕΚ, σαν 2η) ή με ΠΑΟ, με πλεονέκτημα 2-0 και με τους δύο. Άρα είτε 1ος είτε 2ος , ακόμη και 3ος δεν έχει και πολύ νόημα. Δεν θα ήθελε ημιτελικό με Περιστέρι από το οποίο χάνει με 2-0, αλλά και μαθηματικά δεν γίνεται.

Το Περιστέρι που θα ήθελε τον Δούκα στο τελικό με 2-0, θα έχει ή ΑΕΚ ή ΠΑΟ, γιατί είτε χάσει, είτε κερδίσει θα είναι πρωτοδεύτερος. Με τον ΠΑΟ είναι 1-1 με πλεονέκτημα έδρας για τον ΠΑΟ, οπότε με μία νίκη επί της ΑΕΚ την πάει στο 2-0.
Σε αυτό το σημείο παίζουν ρόλο τα αποτελέσματα ΑΕΚ και ΠΑΟ. Η ΑΕΚ με μία νίκη (Ολυμπιάδα) και μία ήττα (Περιστέρι) φτάνει τους 39. Θα χάνει έτσι από το Περιστέρι 2-0. Ο ΠΑΟ με δύο νίκες φτάνει και αυτός τους 39, αλλά δεν αλλάζει κάτι γιατί μεταξύ τους (1-1) έχει πλεονέκτημα ή ΑΕΚ. Αν η ΑΕΚ χάσει και από Ολυμπιάδα θα έρθει 4η , γιατί ο ΠΑΟ θα κάνει τουλάχιστον μία νίκη για να εξασφαλίσει τουλάχιστον την 4η θέση. Αυτό βέβαια θα συμφέρει το Περιστέρι που θα έχει 2-0 την ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ μαθηματικά μπορεί να καταταγεί από 2η έως 4η, κάτι που μπορεί να καθορίσει και τα ζευγάρια.

Η διαίσθηση μου είναι:
ΠΑΟ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (1-1) με πλεονέκτημα ΠΑΟ
ΔΟΥΚΑΣ-ΑΕΚ (2-0) με πλεονέκτημα αυτός που θα καταταγεί 2ος

Αυτά, κουράστηκα πάω για ύπνο….

Υ.Γ δε μπορεί σίγουρα έχω κάνει λάθη, σίγουρα....


Ερώτηση: Γιατί στο ζευγάρι Περιστέρι -ΠΑΟ, έχει πλεονέκτημα ο ΠΑΟ, και είναι πλεονέκτημα έδρας? (καθώς είναι 1-1, και το Περιστέρι μάλλον 1ο)


Gkos
Καταρχάς ο ΠΑΟ δεν είναι σίγουρα 4ος
Αν χάσει 10+ εντός από Bac πάει 5ος.
Δυσκολο αλλά δεν μιλάμε για κάτι εξωφρενικό.
Doctor Snitch
QUOTE(Vishnu @ Feb 21 2019, 12:07 ) *
Ερώτηση: Γιατί στο ζευγάρι Περιστέρι -ΠΑΟ, έχει πλεονέκτημα ο ΠΑΟ, και είναι πλεονέκτημα έδρας? (καθώς είναι 1-1, και το Περιστέρι μάλλον 1ο)


Λάθος μου, το βρήκες. Το είπα , κάτι δε μου άρεσε με τα πλεονεκτήματα.
Thanx

QUOTE(Gkos @ Feb 21 2019, 12:56 ) *
Καταρχάς ο ΠΑΟ δεν είναι σίγουρα 4ος
Αν χάσει 10+ εντός από Bac πάει 5ος.
Δυσκολο αλλά δεν μιλάμε για κάτι εξωφρενικό.


Συμφωνούμε !

QUOTE(m-papous @ Feb 21 2019, 11:29 ) *
Νομίζω πως αυτά θα είναι τα ζευγάρια.
Αν κερδίσει ο ΠΑΟ Ο Δούκας μάλλον θα το πάρει από φέτος και η ΑΕΚ 4η.
Αν κερδίσει το Περιστέρι, τότε μάλλον θα πάρει και την 1η θέση και η ΑΕΚ μπορεί και 3η.



Πολύ πιθανό, και άκρως ρεαλιστικό.
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Feb 21 2019, 12:56 ) *
Καταρχάς ο ΠΑΟ δεν είναι σίγουρα 4ος
Αν χάσει 10+ εντός από Bac πάει 5ος.
Δυσκολο αλλά δεν μιλάμε για κάτι εξωφρενικό.



Διαβασα αυτο που γραφεις και ειλικρινα δνε το ηξερα αυτο...αν δηλαδη η BAC νικησει οπως λες με η 10 η και πιο πολυ.. ειναι εκτος ο Παναθας???
χαχαχχα.....την τριτη ο ταφος θα......γερνει απο την μια πλευρα γιατι αν ΓΙΝΕΙ αυτο βλεπω στον ΠΑΝΑΘΑ ΝΑ φευγουν ολοι τους στο προπονητικο team.
OΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ νικη του ΠΑΟ ΒΛΕΠΩ ο κοσμος να χαλασει......ΑΤΥΧΗ η BAC ΣΙΓΟΥΡΑ αλλα οταν θελη τον αγωνα ο ΠΑΝΑΘΑΣ
ΘΑ νικησει απο ολες της πλευρες....χιχιχιχιχι ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω...... wink.gif
Doctor Snitch
QUOTE(tiramolas111 @ Feb 21 2019, 13:58 ) *
Διαβασα αυτο που γραφεις και ειλικρινα δνε το ηξερα αυτο...αν δηλαδη η BAC νικησει οπως λες με η 10 η και πιο πολυ.. ειναι εκτος ο Παναθας???
χαχαχχα.....την τριτη ο ταφος θα......γερνει απο την μια πλευρα γιατι αν ΓΙΝΕΙ αυτο βλεπω στον ΠΑΝΑΘΑ ΝΑ φευγουν ολοι τους στο προπονητικο team.
OΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ νικη του ΠΑΟ ΒΛΕΠΩ ο κοσμος να χαλασει......ΑΤΥΧΗ η BAC ΣΙΓΟΥΡΑ αλλα οταν θελη τον αγωνα ο ΠΑΝΑΘΑΣ
ΘΑ νικησει απο ολες της πλευρες....χιχιχιχιχι ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω...... wink.gif


Εγώ δεν καταλαβαίνω.....
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 21 2019, 15:10 ) *
Εγώ δεν καταλαβαίνω.....



Μα φυσικα εννοω πως την τριτη ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ με τιποτα ο ΠΑΝΑΘΑΣ....... wink.gif
προσωπικη μου αποψη βεβαια.......... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.