Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
abovetherim
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 16 2019, 15:16 ) *
ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΊΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΈΣ ΤΕΛΙΚΆ

ΌΣΑ ΔΕΝ ΦΤΆΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΎ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.

ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΣΑΣ.
ΚΟΙΤΆΞΤΕ ΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΆ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΈΣ ΣΑΣ ΟΜΆΔΕΣ ΝΑ ΚΆΝΕΤΕ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΦΉΣΤΕ ΤΟΥΣ ΆΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΊΑ ΤΟΥΣ.

ΈΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΌΛΟΙ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ.
ΈΛΕΟΣ ΜΌΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΣΥΜΒΑΊΝΟΥΝ ΑΥΤΆ .
ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΆΜΕ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΌ ΜΑΣ ΣΠΊΤΙ ΑΛΛΆ ΝΑ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥ ΓΕΊΤΟΝΑ .


Δεν ξέρω αν αναφέρεστε σε μένα, αλλά αν το κάνατε, έχω να σας απαντήσω το εξής: Προσωπικά, δεν έκανα καμία κριτική. Σε πραγματικά γεγονότα αναφέρθηκα.
1. Ο Δούκας έπαιξε 25-30 λεπτά ζώνη. ΓΕΓΟΝΟΣ
2. Ο Δούκας έχει δύο γονείς παικτών, έναν από πέρσι κι έναν από φέτος, που με τον έναν ή τον άλλο τρόπο (χορηγίες κλπ), "σπρώχνουν" χρήμα στην ομάδα. ΓΕΓΟΝΟΣ
3. Ο Παναθηναϊκός δεν έχει ούτε ένα παιδί που να σουτάρει αξιόπιστα, όπως έχει ο Δούκας ή το Περιστέρι, ή η Ολυμπιάδα ή η Ακαδημία. ΓΕΓΟΝΟΣ
4. Ο γιος του εφόρου έπαιξε και μάλιστα με δεμένο χέρι τουλάχιστον 20-25 λεπτά. Επίσης τα περασμένα χρόνια, έπαιζε από το Προμίνι ως τους Παμπαίδες κάθε Σαββατοκύριακο. ΓΕΓΟΝΟΣ

Για να μην παρεξηγηθώ, τίποτα από αυτά, δεν είναι "κακό", με την έννοια που το αντιλαμβάνεστε ενδεχομένως.
Αρχίστε να ξεχωρίζετε τα γεγονότα από την κριτική και ίσως αρχίσετε να αντιλαμβάνεστε το τι συμβαίνει γύρω σας καλύτερα.
Φιλικά.
Doctor Snitch
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 16 2019, 15:16 ) *
ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΊΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΈΣ ΤΕΛΙΚΆ

ΌΣΑ ΔΕΝ ΦΤΆΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΎ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.

ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΣΑΣ.
ΚΟΙΤΆΞΤΕ ΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΆ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΈΣ ΣΑΣ ΟΜΆΔΕΣ ΝΑ ΚΆΝΕΤΕ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΦΉΣΤΕ ΤΟΥΣ ΆΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΊΑ ΤΟΥΣ.

ΈΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΌΛΟΙ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ.
ΈΛΕΟΣ ΜΌΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΣΥΜΒΑΊΝΟΥΝ ΑΥΤΆ .
ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΆΜΕ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΌ ΜΑΣ ΣΠΊΤΙ ΑΛΛΆ ΝΑ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥ ΓΕΊΤΟΝΑ .


Αγαπητέ όσο με αφορά,

Καμία ανοχή σε όποιον.....

*Είναι διεφθαρμένος, βρόμικος, βολεμένος, νταής, μισάνθρωπος και ζημιώνει τον διπλανό του.....
*Λειτουργεί με κάθε αθέμιτο μέσο και ανελίσσεται παρασιτικά, έρποντας, εκμεταλλεύοντας και ζημιώνοντας τον διπλανό του.....
*Κάνει από τη θέση που είναι, επίδειξη κάθε μορφής εξουσίας, δύναμης, πλούτου, ζημιώνοντας τον διπλανό του.....
*Προσπαθεί να επιβάλει με το ζόρι την άποψη του, τον έναν, τον μοναδικό, τον εκλεκτό, τον πεφωτισμένο, τον δήθεν, ζημιώνοντας τον διπλανό του.....

Γιατί καμία ανοχή; γιατί ΕΓΩ είμαι ο διπλανός του !

Υ.Γ κάποιος από τα κουμάντα του forum πρέπει να σου μιλήσει για τα Κεφαλαία.
Gkos
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 16 2019, 15:16 ) *
ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΊΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΈΣ ΤΕΛΙΚΆ

ΌΣΑ ΔΕΝ ΦΤΆΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΎ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.

ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΣΑΣ.



Αδερφέ,αν αναφέρεσαι σε μένα ,να σου πω ότι. . .δεν με ενδιαφέρει .
Και δεν έχω και παιδια😂
Να σαι καλα!
tiramolas111
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 16 2019, 15:16 ) *
ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΊΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΈΣ ΤΕΛΙΚΆ

ΌΣΑ ΔΕΝ ΦΤΆΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΎ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.

ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΣΑΣ.
ΚΟΙΤΆΞΤΕ ΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΆ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΈΣ ΣΑΣ ΟΜΆΔΕΣ ΝΑ ΚΆΝΕΤΕ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΦΉΣΤΕ ΤΟΥΣ ΆΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΊΑ ΤΟΥΣ.

ΈΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΌΛΟΙ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ.
ΈΛΕΟΣ ΜΌΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΣΥΜΒΑΊΝΟΥΝ ΑΥΤΆ .
ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΆΜΕ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΌ ΜΑΣ ΣΠΊΤΙ ΑΛΛΆ ΝΑ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥ ΓΕΊΤΟΝΑ .



ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ
Αλλωστε αυτο το σαιτ ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ για αυτο ,να λεμε την γνωμη μας και τα γεγονοτα ετσι οπως τα ζουμε,τα μαθαινουμε,τα ακουμε......αν εχεις αντιθετη αποψη καλως και θα σε ακουσουμε.
και θα επρεπε να ξερης πως καποιοι που γραφουν εδω ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ αθλητες που παιζουν μπασκετ,αλλα αγαπανε το ΜΠΑΣΚΕΤ και τους αρεσει να γραφουν.
m-papous
Τελικά τι έγινε στις διακοπές στα τουρνουά δεν θα μας πει κανείς? Θα μείνουμε μόνο με τις σπόντες.
STEPH CARRY
QUOTE(Doctor Snitch @ Jan 12 2019, 14:33 ) *
"what happens in Vegas stays in Vegas" ή "omerta" ή "Τα εν οίκω μη εν δήμω"

ότι σας ταιριάζει βάλτε....
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά Παίδων του Προμηθέα,
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Αντρέας Παπανδρέου",
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Δαίς".

Και μη μου μιλήσει κανείς για κουτσομπολιά, γιατί για αυτούς που γνωρίζουν, κάποιοι έχουν χάσει τον έλεγχο,κάποιοι νομίζουν ότι γίναν κάτι, κ.ο.κ

Αφήστε τα παιδιά να παίξουν, αλλιώς θα καταντήσουν σαν τα ΜΟΥΤΡΑ σας.

Πρέπει να φύγω, γιατί ψάχνω και δε μπορώ να βρω αναισθησιολόγο !


Αυτα που εχω μαθει:

Στο τουρνουα του Προμηθεα οι σχεσεις μεταξυ των παικτων του Πανιωνιου δεν ηταν και οι καλυτερες οπως επισης και μεταξυ των παικτων και του προπονητη.Τα ειπα με κομψο τροπο.Η πληροφορια ειναι εκ των εσω.

Στο Περιστερι ο Πεδουλακης εδωσε εντολη στον προπονητη να στειλει τον playmaker στην εξεδρα μετα απο αναρμοστη συμπεριφορα μεσα στο γηπεδο.Και απο οτι μου ειπαν δεν ειναι πρωτη φορα που εχει τετοια συμπεριφορα ο συγκεκριμενος παικτης.

Για το ΔΑΙΣ δεν εχω ενημερωση.

Να μας ενημερωσει εαν γινεται ο Doctor που απο οτι φαινεται γνωριζει.
m-papous
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 18 2019, 08:50 ) *
Στο Περιστερι ο Πεδουλακης εδωσε εντολη στον προπονητη να στειλει τον playmaker στην εξεδρα μετα απο αναρμοστη συμπεριφορα μεσα στο γηπεδο.Και απο οτι μου ειπαν δεν ειναι πρωτη φορα που εχει τετοια συμπεριφορα ο συγκεκριμενος παικτης.

Αν έγινε όντως αυτό, χίλια μπράβο στον Πεδουλάκη. Ας είναι μία εξαίρεση και ας μην έγινε από τον προπονητή του, σημαίνει πως δεν είναι ΟΛΟΙ και ΟΛΑ χάλια.
Doctor Snitch
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 18 2019, 08:50 ) *
Αυτα που εχω μαθει:

Στο τουρνουα του Προμηθεα οι σχεσεις μεταξυ των παικτων του Πανιωνιου δεν ηταν και οι καλυτερες οπως επισης και μεταξυ των παικτων και του προπονητη.Τα ειπα με κομψο τροπο.Η πληροφορια ειναι εκ των εσω.

Στο Περιστερι ο Πεδουλακης εδωσε εντολη στον προπονητη να στειλει τον playmaker στην εξεδρα μετα απο αναρμοστη συμπεριφορα μεσα στο γηπεδο.Και απο οτι μου ειπαν δεν ειναι πρωτη φορα που εχει τετοια συμπεριφορα ο συγκεκριμενος παικτης.

Για το ΔΑΙΣ δεν εχω ενημερωση.

Να μας ενημερωσει εαν γινεται ο Doctor που απο οτι φαινεται γνωριζει.


Πάντα με την επιφύλαξη της ορθότητας των πληροφοριών που έχω.

Για τον Προμηθέα, όσο αφορά τις συνθήκες, το περιβάλλον και τον τρόπο λειτουργίας ακαδημίας και σχολείου, δεν έχει καμία σχέση με αυτό που παρουσιάζεται σαν εικόνα προς τα έξω (πρόγραμμα 'Νους") και υπάρχουν γκρίνιες τόσο για την ποιότητα των υπηρεσιών του σχολείου (όποιος θέλει πάει και όποτε θέλει), όσο και την μεροληπτική αγωνιστική αντιμετώπιση εις βάρος των γηγενών αθλητών σε σχέση με τους "τρόφιμους".

Για το Περιστέρι, πέραν του περιστατικού με τον PM που το επιβεβαιώνω, την ίδια συμπεριφορά παρουσιάζει και ο ψηλός της ομάδας και αγωνιστικά αλλά και εξωαγωνιστικά (πολύ χειρότερη), με την διαφορά ότι εκείνος έχει την ανοχή των προπονητών του. Κάτι που ενοχλεί τα αποδυτήρια της ομάδας, αλλά δεν τολμάει να μιλήσει κανείς. Υ.Γ αν έχει κάποια σημασία για αυτούς που ξέρουν πολλά περισσότερα από εμένα, και οι δύο αθλητές έχουν κοινό εκπρόσωπο.

Για τον Δούκα, μου έχουν μεταφερθεί περιστατικά (δεν έχει γίνει μία φορά) για δημόσια λεκτική επίθεση γονέα (με εκφράσεις εκκλησιαστικού περιεχομένου) στον προπονητή και τον υπεύθυνο ακαδημιών, για την μικρή έως καθόλου συμμετοχή υπότροφου 100% στους αγώνες της ομάδας. Υπάρχει και μια μικρή μουρμούρα και από κανα δύο ακόμη γονείς 100% υπότροφων (οπό τους 8 συνολικά), οι οποίοι όμως κρατούν στάση αναμονής για περαιτέρω ενέργειες. Αιτία ο πλήρης "έλεγχος" λειτουργίας του τμήματος από τους 2 χορηγούς (100% υπότροφους) της ομάδας, κατά την δική τους άποψη πάντα.

Στον Πανιώνιο, περιμένουνε το μπαμ.

Όλες λοιπόν οι παραπάνω αναφορές, σχετίζονται με συμπεριφορές γονέων και ουχί των παιδιών που και καλά περνάνε και χαρούμενα με αυτό που κάνουν, αλλά οι γονείς τους επιμένουν να μην τους αφήνουν να το γευτούν στο βαθμό που μπορούν και για όσο χρόνο μπορούν. Φαινόμενο γνωστό σε όλους μας νομίζω, που δεν μας εκπλήσσει πια.

Ρεπό σήμερα biggrin.gif
Supman
Σε τουρνουά των ήμερων ακούστηκε από Έφορο ομάδας ...

"Ο προπονητής μας παίρνει λίγα χρήματα από την ομάδα άρα είναι θεμιτό να στραφεί σε άλλες λύσεις για να αντεπεξέλθει στις οικονομικές του υποχρεώσεις "

Κύριε Προπονητά πόσο κάνει το λεπτό ..... wink.gif

Supman
QUOTE(Doctor Snitch @ Jan 16 2019, 19:40 ) *
Αγαπητέ όσο με αφορά,

Καμία ανοχή σε όποιον.....

*Είναι διεφθαρμένος, βρόμικος, βολεμένος, νταής, μισάνθρωπος και ζημιώνει τον διπλανό του.....
*Λειτουργεί με κάθε αθέμιτο μέσο και ανελίσσεται παρασιτικά, έρποντας, εκμεταλλεύοντας και ζημιώνοντας τον διπλανό του.....
*Κάνει από τη θέση που είναι, επίδειξη κάθε μορφής εξουσίας, δύναμης, πλούτου, ζημιώνοντας τον διπλανό του.....
*Προσπαθεί να επιβάλει με το ζόρι την άποψη του, τον έναν, τον μοναδικό, τον εκλεκτό, τον πεφωτισμένο, τον δήθεν, ζημιώνοντας τον διπλανό του.....

Γιατί καμία ανοχή; γιατί ΕΓΩ είμαι ο διπλανός του !

Υ.Γ κάποιος από τα κουμάντα του forum πρέπει να σου μιλήσει για τα Κεφαλαία.



Καμία ανοχή γιατί και ΕΓΩ μπορεί να βρεθώ δίπλα του . shot.gif
Gkos
Αυτό με το Περιστέρι δεν το ήξερα.
Τα άλλα πάνω κάτω . . .
Ενδιαφέροντα πραματάκια.
tenten1980

Αυτό με το Περιστέρι δεν το ήξερα.
Τα άλλα πάνω κάτω . . .
Ενδιαφέροντα πραματάκια.

Πράγματι,
Πείτε μας πραγματάκια και από ΠΑΟ, BAC και ΑΕΚ
Όλο και κάτι θα υπάρχει...
Doctor Snitch
QUOTE (tenten1980 @ Jan 20 2019, 09:15 ) *
Αυτό με το Περιστέρι δεν το ήξερα.
Τα άλλα πάνω κάτω . . .
Ενδιαφέροντα πραματάκια.

Πράγματι,
Πείτε μας πραγματάκια και από ΠΑΟ, BAC και ΑΕΚ
Όλο και κάτι θα υπάρχει...


Βασικά εδώ μέσα, πολλοί ξέρουν πολλά, αφού είναι προπονητές, έφοροι και γονείς, αλλά....

ΑΕΚ, BAC, δεν είναι ασθενείς μου και δεν με εμπιστεύονται ακόμη. Προτιμούν άλλους συναδέλφους γιατρούς. Δε θα αντέξουν όμως για πολύ, που θα πάει.....

Από ΠΑΟ, τα τελευταία από την αναμέτρηση με τον Δούκα, πολλές επισκέψεις δέχτηκε συνάδελφος οφθαλμίατρος, είχαμε δύο νευρικούς κλονισμούς ευτυχώς όχι σοβαρούς, και όλοι οι υπόλοιποι μα όλοι, εξαιρουμένων των προπονητών και της διοίκησης βεβαίως-βεβαίως, αναζητώντας απάντηση στο βαθιά υπαρξιακό ερώτημα "για πιο λόγο παίζει ο υιός του εφόρου" θα στραφούν σε ερευνητικά κέντρα του εξωτερικού που κάνουν πειράματα σε ερπετά. Κατά τα άλλα είχαμε δύο αποχωρήσεις (σταματήσανε; αλλάξανε ομάδα; δε μου είπαν), μία από το παιδικό ΠΑΟ και μία από τη Τριπλή.

Έχω εφημερία, λόγω του ότι η Μακεδονία είναι Ελληνική λέει, και κάτι τέτοια χαζά.

Τα σέβη μου.
Doctor Snitch
QUOTE (tenten1980 @ Jan 20 2019, 09:15 ) *
Αυτό με το Περιστέρι δεν το ήξερα.
Τα άλλα πάνω κάτω . . .
Ενδιαφέροντα πραματάκια.

Πράγματι,
Πείτε μας πραγματάκια και από ΠΑΟ, BAC και ΑΕΚ
Όλο και κάτι θα υπάρχει...


Βασικά εδώ μέσα, πολλοί ξέρουν πολλά, αφού είναι προπονητές, έφοροι και γονείς, αλλά....

ΑΕΚ, BAC, δεν είναι ασθενείς μου και δεν με εμπιστεύονται ακόμη. Προτιμούν άλλους συναδέλφους γιατρούς. Δε θα αντέξουν όμως για πολύ, που θα πάει.....

Από ΠΑΟ, τα τελευταία από την αναμέτρηση με τον Δούκα, πολλές επισκέψεις δέχτηκε συνάδελφος οφθαλμίατρος, είχαμε δύο νευρικούς κλονισμούς ευτυχώς όχι σοβαρούς, και όλοι οι υπόλοιποι μα όλοι, εξαιρουμένων των προπονητών και της διοίκησης βεβαίως-βεβαίως, αναζητώντας απάντηση στο βαθιά υπαρξιακό ερώτημα "για πιο λόγο παίζει ο υιός του εφόρου" θα στραφούν σε ερευνητικά κέντρα του εξωτερικού που κάνουν πειράματα σε ερπετά. Κατά τα άλλα είχαμε δύο αποχωρήσεις (σταματήσανε; αλλάξανε ομάδα; δε μου είπαν), μία από το παιδικό ΠΑΟ και μία από τη Τριπλή.

Έχω εφημερία, λόγω του ότι η Μακεδονία είναι Ελληνική λέει, και κάτι τέτοια χαζά.

Τα σέβη μου.
m-papous
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
Α.Ε.Κ. - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
Gkos
Στο "ντέρμπι" της βραδιάς,ο Δούκας πέρασε από την Βάρη !
m-papous
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - Α.Ε.Κ. (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (1) (Όχι άλλα λάθη!)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ ΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (2)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
Gkos
Πολύ μεγάλο ματς στο ΔΑΙΣ,όπου ο Δούκας βρέθηκε να ηττάται με 18-33 στο 13' και να έχει να αντιμετωπίσει και την απουσία του Γιαννόπουλου,όμως με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να ισοφαρισει 60-60 στο 38' και εντέλει να στείλει το ματς στην παράταση οπου εκει(έχοντας χάσει και Κορκοντζέλο λόγω φάουλ) πήρε ένα σπουδαιο ροζ Φ.Α( όπως είχα προβλέψει στο 13ο λεπτό)!

Στον Ταφο,σε ένα πολύ βαρετό ματς,ο Παναθηναικός ο αυθεντικός επικράτησε του ιμιτασιόν με 73-46 αλλα πολυ πιο δύσκολα απόσο δείχνει το τελικό σκορ ,αφου οι φιλοξενούμενοι ακολουθουσαν από κοντά ως το 30'.
Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδουχοι άνοιξαν παρα πολυ την διαφορά με pm αυτόν που λατρεύετε να κράζετε.

G.
m-papous
QUOTE (Gkos @ Jan 29 2019, 22:19 ) *
όπως είχα προβλέψει στο 13ο λεπτό

Μάγος δεν είσαι. Δημητρίου - Τσεπέλης είναι στανταράκι. Παλιοί μανατζαρέοι - νέων εκολαπτόμενων πάλι στανταράκι.
Η ΑΕΚ φέτος είναι η χαρά του σκάουτινκ και του ...Πιτίνο. Καμπύλη μηδέν, βολές μηδέν τρέξιμο κι έχει ο Θεός.
Η αλήθεια είναι ότι το πήγε παράταση ο Δημητρίου για να μας ταλαιπωρήσει.
erasitexnis
ΠΛΑΤΩΝΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 1-2 μέχρι το 35 το παιχνίδι στον πόντο
Gkos
Μετά και το σημερινό αποτέλεσμα στο ΔΑΙΣ,κλείδωσαν νομίζω οι δυο ομάδες που θα παλέψουν για την πρωτιά,και σε δυο βδομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στο προαναφερθέν γήπεδο.

Hint:Μετά πεταγόμαστε για εφηβικό στα Μελίσσια,όπου ΚΑΟΜ και ΑΕΝΚ θα παίζουν για την απευθειας άνοδο στην Α Εφήβωνwink.gif
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Jan 29 2019, 23:03 ) *
Μάγος δεν είσαι. Δημητρίου - Τσεπέλης είναι στανταράκι. Παλιοί μανατζαρέοι - νέων εκολαπτόμενων πάλι στανταράκι.
Η ΑΕΚ φέτος είναι η χαρά του σκάουτινκ και του ...Πιτίνο. Καμπύλη μηδέν, βολές μηδέν τρέξιμο κι έχει ο Θεός.
Η αλήθεια είναι ότι το πήγε παράταση ο Δημητρίου για να μας ταλαιπωρήσει.


Κάποια αυτονόητα, από αυτόπτη μάρτυρα:

1. Η ευστοχία της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο ήταν απίστευτη, εξ ού και η διαφορά, οπότε τα περί καμπύλης δεν ευσταθούν..
2. Αφού η ΑΕΚ μονίμως για τους σχολιαστές σας είναι "χάλια", και ο Δημητρίου μάγος, πώς πήγαν στην παράταση και είναι 3η η ΑΕΚ, κλασική περίπτωση αντίφασης,
3. Σε συνέχεια του [2], να έχεις μαζέψει όλους τους καλούς της πιάτσας (λογω σχολείου) και να ιδρώνεις στην παράταση (με τα ανεμομαζώματα, για εσάς) της ΑΕΚ, δεν το λες και επιτυχία,
4. Το κοουτσάρισμα της ΑΕΚ έχει προβλήματα,
5. Εκεί, στο Δούκα, οι γονείς ας χαμηλώσουν τους τόνους, δεν είναι στην Τούμπα ούτε στο Προοδευτική-Αιγάλεω......
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Jan 30 2019, 06:09 ) *
Κάποια αυτονόητα, από αυτόπτη μάρτυρα:

1. Η ευστοχία της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο ήταν απίστευτη, εξ ού και η διαφορά, οπότε τα περί καμπύλης δεν ευσταθούν..
2. Αφού η ΑΕΚ μονίμως για τους σχολιαστές σας είναι "χάλια", και ο Δημητρίου μάγος, πώς πήγαν στην παράταση και είναι 3η η ΑΕΚ, κλασική περίπτωση αντίφασης,
3. Σε συνέχεια του [2], να έχεις μαζέψει όλους τους καλούς της πιάτσας (λογω σχολείου) και να ιδρώνεις στην παράταση (με τα ανεμομαζώματα, για εσάς) της ΑΕΚ, δεν το λες και επιτυχία,
4. Το κοουτσάρισμα της ΑΕΚ έχει προβλήματα,
5. Εκεί, στο Δούκα, οι γονείς ας χαμηλώσουν τους τόνους, δεν είναι στην Τούμπα ούτε στο Προοδευτική-Αιγάλεω......

Η ευστοχία σε κάποια σημεία κυρίως αρχή μαζί με το τρέξιμο είναι τυχαίο γεγονός. Κάτι που φάνηκε σε ολους τους μέχρι τώρα αγώνες. Γι' αυτό και καλή άμυνα και κακή επίθεση. Όταν όμως η μπάλα βαραίνει περιμένεις από ένα παίκτη. Χάνεις βολές οι οποίες είναι από την κοιλιά ή σα να πετάς σφαίρα. Μέτρισες χαμένες βολές στο τελευταίο λεπτό. Εκεί φαίνεται η διαφορά του παίκτη από τον τρεχαλατζή. Και όπως θα είδες ο Τσεπέλης από το 2ο λεπτό της παράτασης έριξε λευκή πετσέτα (από τις επιλογές του).
Στο Δούκα οι γονείς έχουν ρίξει τόσα λεφτά και η προοπτική του Πανελληνίου είναι τόσο βαθειά στο μυαλό τους που εγώ θα τους έλεγα παναγίες. Και λίγα κάναν με τέτοιο άγχος. Βρίζαν ακόμα και παιδάκια δημοτικού που είναι αδέλφια παικτών. Ο καθένας με τα ιδανικά του και τους στόχους του.
SteliosK94
QUOTE (m-papous @ Jan 30 2019, 09:21 ) *
Η ευστοχία σε κάποια σημεία κυρίως αρχή μαζί με το τρέξιμο είναι τυχαίο γεγονός.

Το τρέξιμο είναι τυχαίο γεγονός;;;;;;
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Jan 30 2019, 09:21 ) *
Η ευστοχία σε κάποια σημεία κυρίως αρχή μαζί με το τρέξιμο είναι τυχαίο γεγονός. Κάτι που φάνηκε σε ολους τους μέχρι τώρα αγώνες. Γι' αυτό και καλή άμυνα και κακή επίθεση. Όταν όμως η μπάλα βαραίνει περιμένεις από ένα παίκτη. Χάνεις βολές οι οποίες είναι από την κοιλιά ή σα να πετάς σφαίρα. Μέτρισες χαμένες βολές στο τελευταίο λεπτό. Εκεί φαίνεται η διαφορά του παίκτη από τον τρεχαλατζή. Και όπως θα είδες ο Τσεπέλης από το 2ο λεπτό της παράτασης έριξε λευκή πετσέτα (από τις επιλογές του).
Στο Δούκα οι γονείς έχουν ρίξει τόσα λεφτά και η προοπτική του Πανελληνίου είναι τόσο βαθειά στο μυαλό τους που εγώ θα τους έλεγα παναγίες. Και λίγα κάναν με τέτοιο άγχος. Βρίζαν ακόμα και παιδάκια δημοτικού που είναι αδέλφια παικτών. Ο καθένας με τα ιδανικά του και τους στόχους του.


Μόνο στα περί Δούκα θα συμφωνήσω. Όταν σε φθάνει η αντίπαλη ομάδα από το -12, και σε ισοφαρίζει για παράταση, θα νικήσει στην παράταση. Δεν χρειάζεται λευκή πετσέτα. Οι χαμένες βολές, όσο και αν σου κάνει εντύπωση, δεν κρίνουν το παιχνίδι (για όσους βλέπουν και παίζουν χρόνια μπάσκετ). Μπορείς να τις χάσεις, μπορείς να τις κερδίσεις. Και μιλάμε για 15αρια. Το παιχνίδι έχει χαθεί από επιλογές σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Για το τρεχαλητό, θα συμφωνήσω.
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Jan 30 2019, 10:22 ) *
Μόνο στα περί Δούκα θα συμφωνήσω. Όταν σε φθάνει η αντίπαλη ομάδα από το -12, και σε ισοφαρίζει για παράταση, θα νικήσει στην παράταση. Δεν χρειάζεται λευκή πετσέτα. Οι χαμένες βολές, όσο και αν σου κάνει εντύπωση, δεν κρίνουν το παιχνίδι (για όσους βλέπουν και παίζουν χρόνια μπάσκετ). Μπορείς να τις χάσεις, μπορείς να τις κερδίσεις. Και μιλάμε για 15αρια. Το παιχνίδι έχει χαθεί από επιλογές σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Για το τρεχαλητό, θα συμφωνήσω.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως έχει ειπωθεί και από πολλούς είναι ότι στο παιδικό, έχει σταματήσει ήδη η μπασκετική ανάπτυξη των περισσότερων παιδιών.
Όταν ο Πιτίνο μαθαίνει σε παίκτες ευρωλίγκα καμπύλη οι προπονηταράδες από το παιδικό και πριν απ' αυτό μαθαίνουν συστήματα. Συστήματα και πάλι συστήματα.
Για να αναπτυχθεί ένα παιδί θα πρέπει να κάνει πέρσοναλ. Για να κάνει πέρσοναλ θα πρέπει να διαθέσει λεπτά και χρόνο. Για να διαθέσει χρόνο θα πρέπει ή να φορτόσει το σχολείο και όποια άλλη δραστηριοότητα (γλώσσες κλπ) στον κόκορα, ή να κάνει ιδιαίτερα, άρα κι άλλα χρήματα. Επι πλέον για να έχουν αξία αυτά που μαθαίνει θα πρέπει και να έχει χρόνο συμμετοχής και προσπάθειες που σε πολλές περιπτώσεις μεταφράζεται σε επι πλέον χρήματα.
Και γαια τους προπονητάδες που νομίζουν πως έχουν παίκτες έτοιμους για ΝΒΑ και αυτοί είναι τουλάχιστον σαν τον Ομπράντοβιτσ και παίζουν για πρωτάθλημα τοπ θα πω μια φράση ενός μεγαλοπαράγοντα για έναν από αυτούς (από τους κορυφαίους).
"Ποιός @@@@ ένας υπαλληλάκος του χιλιάρικου είναι"
Βέβαια και μένα αν μου δίναν ένα χιλιάρικο μαύρα ήτοι τρία χιλιάρικα αν τα έπαιρνα καθαρά, τούμπες θάκανα.
STEPH CARRY
Τι πρωταθλημα και πανελληνιο λετε ρε παιδια.Αυτα τα εχει καθαρισει απο την αρχη το Περιστερι.
Ο αρχηγος εκει δεν αφηνει κανενα να του τα παρει.Οτι καταλαβε ο καθενας καταλαβε.
Στον Δουκα οι γονεις στην αρχη τις χρονιας μιλαγανε για εξαδα.Τωρα που θα βγουν δευτεροι πανηγυριζουν.Ειναι σαν να πηραν το πρωταθλημα.
Και το Περιστερι δυσκολευτηκε χθες απο οτι εμαθα.Ξερει κανειςι πως πηγε το παιχνιδι εκει?
Επισης να πω οτι η μεγαλυτερη αποτυχια φετος ηταν ο ΠΑΟ.Υπαρχει πολυ γκρινια εκει καθως επισης υπαρχει γκρινια και στην Τριπλη κορωνα.Απο οτι μαθαινω απο γονεις οι περισσοτεροι φευγουν.Υπαρχει μεγαλος αναβρασμος.
Του χρονου θα εχει πολλους περιζητητους γαμπρους.
Ακομα να πω πως φετος μου αρεσε πολυ ο Αρης.Ενδεχομενως εαν δεν ειχε φυγει απο εκει ο 2003 για τον Δουκα ο Αρης θα ειχε πολυ καλυτερη πορεια.Μπορουσε και τετραδα οπως φανηκε.
m-papous
QUOTE (m-papous @ Jan 28 2019, 11:03 ) *
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - Α.Ε.Κ. (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (1) (Όχι άλλα λάθη!)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ ΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (2)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)

Να πω και ένα μπράβο στο εαυτό μου. Να πάω ταμείο ούτε εγώ το περίμενα. Επιασα και κουκουβάουνες και ολυμπιάδα.
Καλά ο ΠΑΟ την Τριπλή και με τη διαφορά και με καλύτερο παίκτη τον... επιτέλους ο υπεύθηνος μαθαίνει. Τώρα με ποιούς θα συνεχίσει του χρόνου...
plateias_2
QUOTE (m-papous @ Jan 30 2019, 10:49 ) *
Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως έχει ειπωθεί και από πολλούς είναι ότι στο παιδικό, έχει σταματήσει ήδη η μπασκετική ανάπτυξη των περισσότερων παιδιών.
Όταν ο Πιτίνο μαθαίνει σε παίκτες ευρωλίγκα καμπύλη οι προπονηταράδες από το παιδικό και πριν απ' αυτό μαθαίνουν συστήματα. Συστήματα και πάλι συστήματα.
Για να αναπτυχθεί ένα παιδί θα πρέπει να κάνει πέρσοναλ. Για να κάνει πέρσοναλ θα πρέπει να διαθέσει λεπτά και χρόνο. Για να διαθέσει χρόνο θα πρέπει ή να φορτόσει το σχολείο και όποια άλλη δραστηριοότητα (γλώσσες κλπ) στον κόκορα, ή να κάνει ιδιαίτερα, άρα κι άλλα χρήματα. Επι πλέον για να έχουν αξία αυτά που μαθαίνει θα πρέπει και να έχει χρόνο συμμετοχής και προσπάθειες που σε πολλές περιπτώσεις μεταφράζεται σε επι πλέον χρήματα.
Και γαια τους προπονητάδες που νομίζουν πως έχουν παίκτες έτοιμους για ΝΒΑ και αυτοί είναι τουλάχιστον σαν τον Ομπράντοβιτσ και παίζουν για πρωτάθλημα τοπ θα πω μια φράση ενός μεγαλοπαράγοντα για έναν από αυτούς (από τους κορυφαίους).
"Ποιός @@@@ ένας υπαλληλάκος του χιλιάρικου είναι"
Βέβαια και μένα αν μου δίναν ένα χιλιάρικο μαύρα ήτοι τρία χιλιάρικα αν τα έπαιρνα καθαρά, τούμπες θάκανα.


Συμφωνώ απολύτως με όλα όσα λες. Σε πέντε γραμμές περιγράφεις την παθογένεια του συστήματος που δείχνει αθεράπευτο.
STEPH CARRY
QUOTE(m-papous @ Jan 30 2019, 11:49 ) *
Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως έχει ειπωθεί και από πολλούς είναι ότι στο παιδικό, έχει σταματήσει ήδη η μπασκετική ανάπτυξη των περισσότερων παιδιών.
Όταν ο Πιτίνο μαθαίνει σε παίκτες ευρωλίγκα καμπύλη οι προπονηταράδες από το παιδικό και πριν απ' αυτό μαθαίνουν συστήματα. Συστήματα και πάλι συστήματα.
Για να αναπτυχθεί ένα παιδί θα πρέπει να κάνει πέρσοναλ. Για να κάνει πέρσοναλ θα πρέπει να διαθέσει λεπτά και χρόνο. Για να διαθέσει χρόνο θα πρέπει ή να φορτόσει το σχολείο και όποια άλλη δραστηριοότητα (γλώσσες κλπ) στον κόκορα, ή να κάνει ιδιαίτερα, άρα κι άλλα χρήματα. Επι πλέον για να έχουν αξία αυτά που μαθαίνει θα πρέπει και να έχει χρόνο συμμετοχής και προσπάθειες που σε πολλές περιπτώσεις μεταφράζεται σε επι πλέον χρήματα.
Και γαια τους προπονητάδες που νομίζουν πως έχουν παίκτες έτοιμους για ΝΒΑ και αυτοί είναι τουλάχιστον σαν τον Ομπράντοβιτσ και παίζουν για πρωτάθλημα τοπ θα πω μια φράση ενός μεγαλοπαράγοντα για έναν από αυτούς (από τους κορυφαίους).
"Ποιός @@@@ ένας υπαλληλάκος του χιλιάρικου είναι"
Βέβαια και μένα αν μου δίναν ένα χιλιάρικο μαύρα ήτοι τρία χιλιάρικα αν τα έπαιρνα καθαρά, τούμπες θάκανα.


Απόλυτα συμφωνώ μαζί σου.
Στο πρόσφατο τουρνουά εφήβων στη Γερμανία της euroleague ολόκληρη Real επαιζε given go. Κανένα σύστημα. Μόνο given go.
Φαίνεται μάλλον ότι οι Ισπανοί δεν ξερουν από μπάσκετ.
Για αυτό βγάζουν παικταράδες.
Gkos
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 30 2019, 11:10 ) *
Τι πρωταθλημα και πανελληνιο λετε ρε παιδια.Αυτα τα εχει καθαρισει απο την αρχη το Περιστερι.
Ο αρχηγος εκει δεν αφηνει κανενα να του τα παρει.Οτι καταλαβε ο καθενας καταλαβε.


🤔🤔

Εγώ πιστεύω μπορεί ο Duke να σε διαψεύσει!
Gkos

 
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 30 2019, 11:10 ) *
Και το Περιστερι δυσκολευτηκε χθες απο οτι εμαθα.Ξερει κανειςι πως πηγε το παιχνιδι εκει?


Όπως θα γνωριζεις ,το γήπεδο της Αγίας Τριάδας είναι πολύ ιδιαίτερο (με τάπητα) και δύσκολη έδρα.

 http://www.peristeribc.gr/el/18FFF0C9

Χρειάστηκε ανατροπή στην τελευταία περίοδο η φιλοξενούμενη αφου δεχτήκε . . . 50 πόντους(!) από έναν παίκτη!

tenten1980
Στην Παλλήνη, λέει, έγιναν εγκλήματα φέτος. Ξέρει κανείς τίποτα, μπας και γλυτώσει και κανένας?
m-papous
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
Α.Ε.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Feb 4 2019, 10:16 ) *
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
Α.Ε.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)


Πες το προαίσθημα που με τσιγκλάει και το καταθέτω, αλλά "βλέπω" τουλάχιστον 3 αποτελέσματα κόντρα στις παραπάνω προβλέψεις.
Θα δείξει... rolleyes.gif
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 4 2019, 20:11 ) *
Πες το προαίσθημα που με τσιγκλάει και το καταθέτω, αλλά "βλέπω" τουλάχιστον 3 αποτελέσματα κόντρα στις παραπάνω προβλέψεις.
Θα δείξει... rolleyes.gif

Για κάνε κάτι να τσιγκλίσεις και μας.
SteliosK94
QUOTE (m-papous @ Jan 30 2019, 10:49 ) *
Το μεγαλύτερο πρόβλημα όπως έχει ειπωθεί και από πολλούς είναι ότι στο παιδικό, έχει σταματήσει ήδη η μπασκετική ανάπτυξη των περισσότερων παιδιών.
Όταν ο Πιτίνο μαθαίνει σε παίκτες ευρωλίγκα καμπύλη οι προπονηταράδες από το παιδικό και πριν απ' αυτό μαθαίνουν συστήματα. Συστήματα και πάλι συστήματα.
Για να αναπτυχθεί ένα παιδί θα πρέπει να κάνει πέρσοναλ. Για να κάνει πέρσοναλ θα πρέπει να διαθέσει λεπτά και χρόνο. Για να διαθέσει χρόνο θα πρέπει ή να φορτόσει το σχολείο και όποια άλλη δραστηριοότητα (γλώσσες κλπ) στον κόκορα, ή να κάνει ιδιαίτερα, άρα κι άλλα χρήματα. Επι πλέον για να έχουν αξία αυτά που μαθαίνει θα πρέπει και να έχει χρόνο συμμετοχής και προσπάθειες που σε πολλές περιπτώσεις μεταφράζεται σε επι πλέον χρήματα.
Και γαια τους προπονητάδες που νομίζουν πως έχουν παίκτες έτοιμους για ΝΒΑ και αυτοί είναι τουλάχιστον σαν τον Ομπράντοβιτσ και παίζουν για πρωτάθλημα τοπ θα πω μια φράση ενός μεγαλοπαράγοντα για έναν από αυτούς (από τους κορυφαίους).
"Ποιός @@@@ ένας υπαλληλάκος του χιλιάρικου είναι"
Βέβαια και μένα αν μου δίναν ένα χιλιάρικο μαύρα ήτοι τρία χιλιάρικα αν τα έπαιρνα καθαρά, τούμπες θάκανα.

Αν δεν έχει ταλέντο ένα παιδί και σαράντα χρόνια personal να κάνει, μπάσκετ δεν θα παίξει... Το ότι ένας σοβαρός personal μπορεί να βοηθήσει μπακετικά και αθλητικά ένα παιδί, αυτό είναι σίγουρο. Το πρόβλημα είναι πως οι περισσότεροι είναι λαμόγια και άσχετοι, που ενδιαφέρονται μόνο για να γδύσουν τους γονείς (καλά τους κάνουν). Παλιοί παίκτες που στηρίζονται περισσότερο στη φήμη τους ως αθλητές, παρά στην επιστημονική τους κατάρτιση πάνω στο άθλημα. Για τους φτωχούς, υπάρχει και το μοντέλο του Φιλαθλητικού, χωρίς χρήμα, personal κτλ. Πόσοι παίκτες βγήκαν από εκεί; Πόσοι παίζουν στην μεγάλη κατηγορία; Και δεν μιλάω για τον Γιάννη.
SteliosK94
QUOTE (SteliosK94 @ Feb 4 2019, 22:32 ) *
Αν δεν έχει ταλέντο ένα παιδί και σαράντα χρόνια personal να κάνει, μπάσκετ δεν θα παίξει... Το ότι ένας σοβαρός personal μπορεί να βοηθήσει μπακετικά και αθλητικά ένα παιδί, αυτό είναι σίγουρο. Το πρόβλημα είναι πως οι περισσότεροι είναι λαμόγια και άσχετοι, που ενδιαφέρονται μόνο για να γδύσουν τους γονείς (καλά τους κάνουν). Παλιοί παίκτες που στηρίζονται περισσότερο στη φήμη τους ως αθλητές, παρά στην επιστημονική τους κατάρτιση πάνω στο άθλημα. Για τους φτωχούς, υπάρχει και το μοντέλο του Φιλαθλητικού, χωρίς χρήμα, personal κτλ. Πόσοι παίκτες βγήκαν από εκεί; Πόσοι παίζουν στην μεγάλη κατηγορία; Και δεν μιλάω για τον Γιάννη.

Μπακετικά = Μπασκετικά!!
tiramolas111
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 4 2019, 20:11 ) *
Πες το προαίσθημα που με τσιγκλάει και το καταθέτω, αλλά "βλέπω" τουλάχιστον 3 αποτελέσματα κόντρα στις παραπάνω προβλέψεις.
Θα δείξει... rolleyes.gif


για πες τι προαισθανεσαι?λες να ειναι....αγωνιστική των...ΕΚΠΛΗΞΕΩΝ
Gkos
ΑΕΚ-ΠΑΟ 51-40 (19-14,31-21,43-29,51-40)

Δικαια νικήτρια η ΑΕΚ σε ένα πολυ πολυ μετριο ματς.

Ακόμα μια απογοητευτική εμφάνιση των πρασίνων που...ας μην εξωτερικευσω τις σκέψεις μου καλύτερα.

*Οι πράσινοι έγραψαν 0 στα τρίποντο παρόλο που η ΑΕΚ αγωνίστηκε με ζώνη για αρκετή ώρα.
*Διαμάντι ο Διαμαντης.

G.
m-papous
QUOTE (Gkos @ Feb 5 2019, 21:48 ) *
ΑΕΚ-ΠΑΟ 51-40 (19-14,31-21,43-29,51-40)

Δικαια νικήτρια η ΑΕΚ σε ένα πολυ πολυ μετριο ματς.

Ακόμα μια απογοητευτική εμφάνιση των πρασίνων που...ας μην εξωτερικευσω τις σκέψεις μου καλύτερα.

Όταν χάνεις 2 φορές από την Τριπλή ...Συγνώμη μία. Όσο νωρίτερα διώξουν τον Καλαϊτζή...

QUOTE (Gkos @ Feb 5 2019, 21:48 ) *
*Διαμάντι ο Διαμαντης.

Πετύχαν και ένα παίκτη από το συνονθύλευμα που μαζέψαν. Αλλά ακόμα και αυτός είναι ο μόνος που που είχε κάνει κάτι τα προηγούμενα χρόνια άρα ήταν ο μόνος που μπορούσαν να περιμένουν κάτι. Στους υπόλοιπους το ευχόταν.
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Feb 5 2019, 22:25 ) *
Όταν χάνεις 2 φορές από την Τριπλή ...Συγνώμη μία. Όσο νωρίτερα διώξουν τον Καλαϊτζή...


Πετύχαν και ένα παίκτη από το συνονθύλευμα που μαζέψαν. Αλλά ακόμα και αυτός είναι ο μόνος που που είχε κάνει κάτι τα προηγούμενα χρόνια άρα ήταν ο μόνος που μπορούσαν να περιμένουν κάτι. Στους υπόλοιπους το ευχόταν.


Πάντως, τα προγνωστικά πάλι δεν σας βγήκαν

Το παιδί που λέτε πολύ καλό, αλλά και ο 2004 σε συνεχή πολύ καλή κατάσταση
Vishnu
QUOTE (Vishnu @ Feb 5 2019, 22:49 ) *
Πάντως, τα προγνωστικά πάλι δεν σας βγήκαν

Το παιδί που λέτε πολύ καλό, αλλά και ο 2004 σε συνεχή πολύ καλή κατάσταση


Και για να λέμε και την πάσα αλήθεια, ο εν λόγω 2004 τους έχει βάλει πλάτη σε αρκετούς αγώνες...και, για μένα, τους πήρε 2-3 κρίσιμα παιχνίδια

Καλύτερες προβλέψεις την επόμενη φορά
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Feb 5 2019, 23:07 ) *
Και για να λέμε και την πάσα αλήθεια, ο εν λόγω 2004 τους έχει βάλει πλάτη σε αρκετούς αγώνες...και, για μένα, τους πήρε 2-3 κρίσιμα παιχνίδια

Καλύτερες προβλέψεις την επόμενη φορά

Αν λες για το Βαρδή έχεις 1000% δίκαιο. Αλλά ο Βαρδής δεν είναι όλοι οι άλλοι. Έχει παίξει σε 2 F4 συνεχόμενα, έχει πάρει το junior NBA. Την Εθνική δεν τη βάζω γιατί δεν είναι τίτλος τιμής δυστυχώς. Είναι απ' αυτούς που είναι ψημένοι και ξέρεις τι να περιμένεις. Εγώ μιλάω για όλους τους άλλους που ήρθαν από το πουθενά και βέβαια του χρόνου, στο εφηβικό, μάλλον εκεί θα καταλήξουν.
Dr.Dreamer
Από έναν φίλο στο fb.........

Μερος : γηπεδο μπάσκετ
Κατηγορια: εφηβικο
Αγωνας για τον πρωταθλητη της κατηγορίας!
Στην μια ομάδα οι αφοι αντετοκουμπο ( Γιάννης- Θανάσης).
Αντιπαλη ομαδα: Παναθηναϊκός
Θεατες: προπονητες γονεις και απλοι φιλαθλοι!!
Στα πηγαδακια:ειπε προπονητης οτι: τα αδερφια δεν μπορουν, εκτιμά οτι δεν θα παίξουν καθολου επάγγελματικο μπάσκετ ουτε στην Ελλαδα ποσο για το ΝΒΑ. Ομοσπονδιακός προπονητης συμφώνησε μαζι του κουνοντας το κεφαλι του συγκαταβατικο.

Τοτε τα 2 αυτα παιδια δεν ειχαν ιχνος χρηματος πανω τους.

Τα συμπερασματα δικα σας!!!

Υγ.
Σταματήστε να κρίνετε και ειδικά παιδιά σε μικρές ηλικίες.
Είναι άδικο για αυτά και για εσάς που τα γράφετε.
xxx-4711
πολυ καλος για την ΑΕΚ χθες και ο «2ος (στην καλύτερη περίπτωση) παίκτης της 2ης (στην καλύτερη περίπτωση) ομάδας της ένωσης που στο παιδικό βγαίνει τελευταία και καταϊδρωμένη στο πανελλήνιο»
m-papous
QUOTE (xxx-4711 @ Feb 6 2019, 07:05 ) *
πολυ καλος για την ΑΕΚ χθες και ο «2ος (στην καλύτερη περίπτωση) παίκτης της 2ης (στην καλύτερη περίπτωση) ομάδας της ένωσης που στο παιδικό βγαίνει τελευταία και καταϊδρωμένη στο πανελλήνιο»

Το κρατούσες όπως φαίνεται και πολύ καλά έκανες. Αλλά με τόση υποστήριξη 5ετές σίγουρο συμβόλαιο και τόσα λεφτά όπως είπε ο Gkos θα κάνεις και καναδυό παιχνίδια προς το τέλος της σεζόν. Και θα σταματήσεις τα ...airball.
Gkos
QUOTE (xxx-4711 @ Feb 6 2019, 07:05 ) *
πολυ καλος για την ΑΕΚ χθες και ο «2ος (στην καλύτερη περίπτωση) παίκτης της 2ης (στην καλύτερη περίπτωση) ομάδας της ένωσης που στο παιδικό βγαίνει τελευταία και καταϊδρωμένη στο πανελλήνιο»


Δεν κατάλαβα τίποτα . . .

QUOTE (m-papous @ Feb 6 2019, 08:37 ) *
Το κρατούσες όπως φαίνεται και πολύ καλά έκανες. Αλλά με τόση υποστήριξη 5ετές σίγουρο συμβόλαιο και τόσα λεφτά όπως είπε ο Gkos θα κάνεις και καναδυό παιχνίδια προς το τέλος της σεζόν. Και θα σταματήσεις τα ...airball.



Αααα καλά πήγε ,ντάξει είχε θετική παρουσία,βέβαια είχα πάρα πολυ άσχημα ποσοστά(κάπου 30% διπ και 40% βολές,ενώ τριπ δεν εβαλε νομίζω)!
Gkos
Σκούτας και Γιακείμη βλέπω την Τρίτη στο Δαις.
Δεν το βλέπω να τελειώνει ήρεμα το ματσάκι.
Και έλεγα να το δώκω ασσο🤔
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Feb 6 2019, 23:40 ) *
Σκούτας και Γιακείμη βλέπω την Τρίτη στο Δαις.
Δεν το βλέπω να τελειώνει ήρεμα το ματσάκι.
Και έλεγα να το δώκω ασσο🤔


κατα την ταπεινη μου άποψη η διαιτησία θα ειναι με τον ΔΟΥΚΑ
ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ το χέρι στην τσέπη καποιοι για να χασουν απο περιστερι....
ΑΛΛΑ ειναι η αποψη μου βεβαια και ισως να ειναι ολα οκ .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.