Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
ak11596
QUOTE (Gkos @ Dec 4 2018, 21:44 ) *
Ακόμα μια νίκη για το Περιστέρι,που πέρασε και από τον Αγιο Θωμα και πλέον έχει ξεκάθαρο προβάδισμα.
Το ματς ήταν ισόπαλο ως το 30' ,όμως στην συνεχεια οι φιλοξενούμενοι νίκησαν πιο εύκολα απότι δείχνει το τελικό σκορ.
Να πω την αμαρτία μου,απόσο έχω δει,δεν μου φαίνεται και τόσο δυνατή η ομάδα των ΔΠ,ώστε να τελειώσει αήττητη τον 1ο γύρο και να περάσει από δύσκολες έδρες,αλλά αυτό θα έπρεπε να προβληματίσει τους ανταγωνιστάς της . . .

Υ.γ.Σε λιγο θα κανει και διπλό το εφηβικό,το πρώτο μισό της σεζόν, εξελίσσεται σε χρονιά ΓΣΠ σε όλα τα ηλικιακά τμήματα . . .


Συμφωνώ... για όσους ενδιαφέρονναι 54-61 το σκορ
tenten1980
Triple/BAC: Τραγική εικόνα των δύο ομάδων και των δύο πάγκων. Διαγωνισμός λαθών, στασημότητα προβεβλημένων και των δύο ομάδων.
Μεγάλη η απουσία του τραυματισμένου της BAC.
tiramolas111
QUOTE (tenten1980 @ Dec 5 2018, 07:19 ) *
Triple/BAC: Τραγική εικόνα των δύο ομάδων και των δύο πάγκων. Διαγωνισμός λαθών, στασημότητα προβεβλημένων και των δύο ομάδων.
Μεγάλη η απουσία του τραυματισμένου της BAC.


ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΠΩΣ Ο ΣΕΡ ΠΑΤΑΒΟΥΚ ΧΤΗΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΘΛΗΤΗ ΤΟΥ.....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ?
ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ....ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ BAC ......και με τίποτα για αυτο δεν φταίνε οι ΑΘΛΗΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ.

ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ......ΑΛΛΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ.......

tiramolas111
QUOTE (tenten1980 @ Dec 5 2018, 07:19 ) *
Triple/BAC: Τραγική εικόνα των δύο ομάδων και των δύο πάγκων. Διαγωνισμός λαθών, στασημότητα προβεβλημένων και των δύο ομάδων.
Μεγάλη η απουσία του τραυματισμένου της BAC.



Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ BAC ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΦΕΤΟΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΟΓΩ ΣΟΒΑΡΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣ ΣΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΤΟΥ
ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΙΞΕ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ 1Ο ΜΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΝΟΜΙΖΩ
SteliosK94
Στο 25' η ΑΕΚ ήταν 15 πόντους μπροστά. Εκεί ο coach επιστράτευσε το μυστικό όπλο. Ζωνάρα! Το πρόβλημα είναι πως τα μικρά παιδιά πρέπει να μαθαίνουν να παίζουν σωστό μπάσκετ και όχι πως να καταστρέφουν το παιγνίδι του αντιπάλου...
m-papous
QUOTE (SteliosK94 @ Dec 5 2018, 08:50 ) *
Στο 25' η ΑΕΚ ήταν 15 πόντους μπροστά. Εκεί ο coach επιστράτευσε το μυστικό όπλο. Ζωνάρα! Το πρόβλημα είναι πως τα μικρά παιδιά πρέπει να μαθαίνουν να παίζουν σωστό μπάσκετ και όχι πως να καταστρέφουν το παιγνίδι του αντιπάλου...

Αν κερδίζεις στο 25 με 15 και χάνεις με 10 ουσιαστικά δηλαδή δεν βάζεις σε 15λεπτά ούτε 10 τότε η ζώνη είναι δικαιολογία. Το να σουτάρεις και να μη βρίσκεις στεφάνι είναι ότι δεν τόχεις. Άλλο προπονήσεις και άλλο αγώνας. Διαφορές μπορεί να παίρνεις αλλά όχι παιχνίδια.

QUOTE (SteliosK94 @ Dec 5 2018, 08:50 ) *
Στο 25' η ΑΕΚ ήταν 15 πόντους μπροστά. Εκεί ο coach επιστράτευσε το μυστικό όπλο. Ζωνάρα! Το πρόβλημα είναι πως τα μικρά παιδιά πρέπει να μαθαίνουν να παίζουν σωστό μπάσκετ και όχι πως να καταστρέφουν το παιγνίδι του αντιπάλου...

Αν κερδίζεις στο 25 με 15 και χάνεις με 10 ουσιαστικά δηλαδή δεν βάζεις σε 15λεπτά ούτε 10 τότε η ζώνη είναι δικαιολογία. Το να σουτάρεις και να μη βρίσκεις στεφάνι είναι ότι δεν τόχεις. Άλλο προπονήσεις και άλλο αγώνας. Διαφορές μπορεί να παίρνεις αλλά όχι παιχνίδια.
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Dec 5 2018, 09:28 ) *
Αν κερδίζεις στο 25 με 15 και χάνεις με 10 ουσιαστικά δηλαδή δεν βάζεις σε 15λεπτά ούτε 10 τότε η ζώνη είναι δικαιολογία. Το να σουτάρεις και να μη βρίσκεις στεφάνι είναι ότι δεν τόχεις. Άλλο προπονήσεις και άλλο αγώνας. Διαφορές μπορεί να παίρνεις αλλά όχι παιχνίδια.


Αν κερδίζεις στο 25 με 15 και χάνεις με 10 ουσιαστικά δηλαδή δεν βάζεις σε 15λεπτά ούτε 10 τότε η ζώνη είναι δικαιολογία. Το να σουτάρεις και να μη βρίσκεις στεφάνι είναι ότι δεν τόχεις. Άλλο προπονήσεις και άλλο αγώνας. Διαφορές μπορεί να παίρνεις αλλά όχι παιχνίδια.


Είναι η δεύτερη φορά που εκεί στην ΑΕΚ πήραν διαφορά και το έχασαν. Η πρώτη, πιο light, ήταν με τον ΠΑΟ (εκτός). Η "ζωνάρα" είναι σαφώς δικαιολογία, και είναι δικαιολογία γιατί όσοι είναι λίγο πιο παλιοί ξέρουν πόσο εύκολα σπάει. Όμως, όταν δεν υπάρχει η φιλοσοφία του σουτ γενικότερα, τί να περιμένεις. Κρίμα για τον κόπο των παιδιών της ΑΕΚ και την υπερπροσπάθεια! Του χρόνου: καλύτερο scouting και καλύτερη διαχείριση των αγώνων!
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Dec 5 2018, 12:29 ) *
Είναι η δεύτερη φορά που εκεί στην ΑΕΚ πήραν διαφορά και το έχασαν. Η πρώτη, πιο light, ήταν με τον ΠΑΟ (εκτός). Η "ζωνάρα" είναι σαφώς δικαιολογία, και είναι δικαιολογία γιατί όσοι είναι λίγο πιο παλιοί ξέρουν πόσο εύκολα σπάει. Όμως, όταν δεν υπάρχει η φιλοσοφία του σουτ γενικότερα, τί να περιμένεις. Κρίμα για τον κόπο των παιδιών της ΑΕΚ και την υπερπροσπάθεια! Του χρόνου: καλύτερο scouting και καλύτερη διαχείριση των αγώνων!

Ένα πρόβλημα διορθώνεται όταν δεν είναι εγγενές. Αλλά όταν στη ζώνη αντί να παίζεις μπάσκετ το αλλάζεις σε μήλα και τα σουτ που κάνεις θα είναι ή αράουτ που λέγαμε οι παλιοί ή θα βγάζεις την κοιλιά σου και θα την πετάς δεν έχεις τύχη.
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Dec 5 2018, 13:33 ) *
Ένα πρόβλημα διορθώνεται όταν δεν είναι εγγενές. Αλλά όταν στη ζώνη αντί να παίζεις μπάσκετ το αλλάζεις σε μήλα και τα σουτ που κάνεις θα είναι ή αράουτ που λέγαμε οι παλιοί ή θα βγάζεις την κοιλιά σου και θα την πετάς δεν έχεις τύχη.


Kαλά, δεν απαιτείται να είσαι και ο Πρέλεβιτς για να σπάσει η ζώνη. Αυτό λέω: στα περισσότερα παιχνίδια η έμφαση δίνεται σε αιφνιδιασμούς, τρεχαλητό πάνω κάτω σαν τον Βέγγο, και τζαρτζαρίσματα με μπούκες. Δεν είναι αυτό μπάσκετ!
abovetherim
Καλησπέρα σας. Διαβάζοντας τα σχόλια της αγωνιστικής, έχω να κάνω δύο παρατηρήσεις: ένα για πράγματα που είδα και ένα για κάποια που δεν είδα, αλλά ρώτησα 3-4 ανθρώπους στους οποίους έχω εμπιστοσύνη.
1. Είδα για τρίτη φορά φέτος σε ντέρμπι το Περιστέρι και έχω να παρατηρήσω τα εξής: σε αυτό το επίπεδο, όταν έχεις παίκτη 2.05, ξέρει, δεν ξέρει να βάλει τη μπάλα στο καλάθι, έχεις συγκριτικό πλεονέκτημα. Επίσης πιστεύω πως το νούμερο 6 της ομάδας, ο κινητήριος μοχλός της, αυτός που κατεβάζει, πασάρει και σκοράρει όποτε χρειάζεται, είναι ο αδιαμφισβήτητος mvp του πρώτου γύρου και ο παίκτης που έχει γυρίσει παιχνίδια υπέρ της ομάδας του. Είναι εκεί στα δύσκολα και πιστεύω πως είναι ο καλύτερος γκαρντ της κατηγορίας αυτή τη στιγμή, με διαφορά από τον δεύτερο. Όσο για τη ζώνη, να θυμίσω πως πρόπερσι ο ΠΑΟΚ πήρε ένα πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων με ζώνη και ζον-πρες αλλά δεν είδα κανένα να διαμαρτύρεται.
2.Στο Σεντ Λορενς δεν ήμουν αλλά ρώτησα. Μου είπαν λοιπόν, ότι ο κόουτς τον γηπεδούχων μιλούσε πολύ άσχημα στους παίκτες του, ακόμα και σε παιδί που τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει. Μου είπαν επίσης ότι ο κόουτς της Ακαδημίας δεν σηκώθηκε από την καρέκλα του σε όλο το παιχνίδι, ωστόσο σε ένα τάιμάουτ πέταξε με δύναμη στο παρκέ το πινακάκι, που τινάχτηκε προς τα πάνω και χτύπησε στο χέρι ένα παιδί καθισμένο στο πάγκο, το οποίο παιδί ωστόσο συνέχισε να αγωνίζεται κανονικά και μάλιστα έβαλε και κρίσιμα καλάθια στο τέλος.
Επαναλαμβάνω, το ένα ματς το είδα, για το άλλο ρώτησα 3-4 ανθρώπους, τους οποίους εμπιστεύομαι.
Ελπίζω να βοήθησα.
Vishnu
QUOTE (abovetherim @ Dec 5 2018, 16:15 ) *
Καλησπέρα σας. Διαβάζοντας τα σχόλια της αγωνιστικής, έχω να κάνω δύο παρατηρήσεις: ένα για πράγματα που είδα και ένα για κάποια που δεν είδα, αλλά ρώτησα 3-4 ανθρώπους στους οποίους έχω εμπιστοσύνη.
1. Είδα για τρίτη φορά φέτος σε ντέρμπι το Περιστέρι και έχω να παρατηρήσω τα εξής: σε αυτό το επίπεδο, όταν έχεις παίκτη 2.05, ξέρει, δεν ξέρει να βάλει τη μπάλα στο καλάθι, έχεις συγκριτικό πλεονέκτημα. Επίσης πιστεύω πως το νούμερο 6 της ομάδας, ο κινητήριος μοχλός της, αυτός που κατεβάζει, πασάρει και σκοράρει όποτε χρειάζεται, είναι ο αδιαμφισβήτητος mvp του πρώτου γύρου και ο παίκτης που έχει γυρίσει παιχνίδια υπέρ της ομάδας του. Είναι εκεί στα δύσκολα και πιστεύω πως είναι ο καλύτερος γκαρντ της κατηγορίας αυτή τη στιγμή, με διαφορά από τον δεύτερο. Όσο για τη ζώνη, να θυμίσω πως πρόπερσι ο ΠΑΟΚ πήρε ένα πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων με ζώνη και ζον-πρες αλλά δεν είδα κανένα να διαμαρτύρεται.
2.Στο Σεντ Λορενς δεν ήμουν αλλά ρώτησα. Μου είπαν λοιπόν, ότι ο κόουτς τον γηπεδούχων μιλούσε πολύ άσχημα στους παίκτες του, ακόμα και σε παιδί που τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει. Μου είπαν επίσης ότι ο κόουτς της Ακαδημίας δεν σηκώθηκε από την καρέκλα του σε όλο το παιχνίδι, ωστόσο σε ένα τάιμάουτ πέταξε με δύναμη στο παρκέ το πινακάκι, που τινάχτηκε προς τα πάνω και χτύπησε στο χέρι ένα παιδί καθισμένο στο πάγκο, το οποίο παιδί ωστόσο συνέχισε να αγωνίζεται κανονικά και μάλιστα έβαλε και κρίσιμα καλάθια στο τέλος.
Επαναλαμβάνω, το ένα ματς το είδα, για το άλλο ρώτησα 3-4 ανθρώπους, τους οποίους εμπιστεύομαι.
Ελπίζω να βοήθησα.

Επίτρεψε μου, για το [1] και αναφορικά με το χθεσινό παιχνίδι: ο 2.05 και ο πολύ καλός 6 ήταν και στο πρώτο ημίχρονο, που το Περιστέρι έχανε 15 πόντους, οπότε μάλλον η Ζώνη στο β΄ και οι αδυναμίες της ΑΕΚ γύρισαν το ματς
tiramolas111
QUOTE (abovetherim @ Dec 5 2018, 16:15 ) *
Καλησπέρα σας. Διαβάζοντας τα σχόλια της αγωνιστικής, έχω να κάνω δύο παρατηρήσεις: ένα για πράγματα που είδα και ένα για κάποια που δεν είδα, αλλά ρώτησα 3-4 ανθρώπους στους οποίους έχω εμπιστοσύνη.
1. Είδα για τρίτη φορά φέτος σε ντέρμπι το Περιστέρι και έχω να παρατηρήσω τα εξής: σε αυτό το επίπεδο, όταν έχεις παίκτη 2.05, ξέρει, δεν ξέρει να βάλει τη μπάλα στο καλάθι, έχεις συγκριτικό πλεονέκτημα. Επίσης πιστεύω πως το νούμερο 6 της ομάδας, ο κινητήριος μοχλός της, αυτός που κατεβάζει, πασάρει και σκοράρει όποτε χρειάζεται, είναι ο αδιαμφισβήτητος mvp του πρώτου γύρου και ο παίκτης που έχει γυρίσει παιχνίδια υπέρ της ομάδας του. Είναι εκεί στα δύσκολα και πιστεύω πως είναι ο καλύτερος γκαρντ της κατηγορίας αυτή τη στιγμή, με διαφορά από τον δεύτερο. Όσο για τη ζώνη, να θυμίσω πως πρόπερσι ο ΠΑΟΚ πήρε ένα πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων με ζώνη και ζον-πρες αλλά δεν είδα κανένα να διαμαρτύρεται.
2.Στο Σεντ Λορενς δεν ήμουν αλλά ρώτησα. Μου είπαν λοιπόν, ότι ο κόουτς τον γηπεδούχων μιλούσε πολύ άσχημα στους παίκτες του, ακόμα και σε παιδί που τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει. Μου είπαν επίσης ότι ο κόουτς της Ακαδημίας δεν σηκώθηκε από την καρέκλα του σε όλο το παιχνίδι, ωστόσο σε ένα τάιμάουτ πέταξε με δύναμη στο παρκέ το πινακάκι, που τινάχτηκε προς τα πάνω και χτύπησε στο χέρι ένα παιδί καθισμένο στο πάγκο, το οποίο παιδί ωστόσο συνέχισε να αγωνίζεται κανονικά και μάλιστα έβαλε και κρίσιμα καλάθια στο τέλος.
Επαναλαμβάνω, το ένα ματς το είδα, για το άλλο ρώτησα 3-4 ανθρώπους, τους οποίους εμπιστεύομαι.
Ελπίζω να βοήθησα.


ΣΕ ευχαριστουμε φυσικα και βοήθησες.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ της ομαδας των κουκουβαουνων επι της ισχυρης παντα
ολυμπιάδας παπάγου.....στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικης κατα την γνώμη μου.
Doctor Snitch
QUOTE (abovetherim @ Dec 5 2018, 17:15 ) *
Καλησπέρα σας. Διαβάζοντας τα σχόλια της αγωνιστικής, έχω να κάνω δύο παρατηρήσεις: ένα για πράγματα που είδα και ένα για κάποια που δεν είδα, αλλά ρώτησα 3-4 ανθρώπους στους οποίους έχω εμπιστοσύνη.
1. Είδα για τρίτη φορά φέτος σε ντέρμπι το Περιστέρι και έχω να παρατηρήσω τα εξής: σε αυτό το επίπεδο, όταν έχεις παίκτη 2.05, ξέρει, δεν ξέρει να βάλει τη μπάλα στο καλάθι, έχεις συγκριτικό πλεονέκτημα. Επίσης πιστεύω πως το νούμερο 6 της ομάδας, ο κινητήριος μοχλός της, αυτός που κατεβάζει, πασάρει και σκοράρει όποτε χρειάζεται, είναι ο αδιαμφισβήτητος mvp του πρώτου γύρου και ο παίκτης που έχει γυρίσει παιχνίδια υπέρ της ομάδας του. Είναι εκεί στα δύσκολα και πιστεύω πως είναι ο καλύτερος γκαρντ της κατηγορίας αυτή τη στιγμή, με διαφορά από τον δεύτερο. Όσο για τη ζώνη, να θυμίσω πως πρόπερσι ο ΠΑΟΚ πήρε ένα πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων με ζώνη και ζον-πρες αλλά δεν είδα κανένα να διαμαρτύρεται.
2.Στο Σεντ Λορενς δεν ήμουν αλλά ρώτησα. Μου είπαν λοιπόν, ότι ο κόουτς τον γηπεδούχων μιλούσε πολύ άσχημα στους παίκτες του, ακόμα και σε παιδί που τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει. Μου είπαν επίσης ότι ο κόουτς της Ακαδημίας δεν σηκώθηκε από την καρέκλα του σε όλο το παιχνίδι, ωστόσο σε ένα τάιμάουτ πέταξε με δύναμη στο παρκέ το πινακάκι, που τινάχτηκε προς τα πάνω και χτύπησε στο χέρι ένα παιδί καθισμένο στο πάγκο, το οποίο παιδί ωστόσο συνέχισε να αγωνίζεται κανονικά και μάλιστα έβαλε και κρίσιμα καλάθια στο τέλος.
Επαναλαμβάνω, το ένα ματς το είδα, για το άλλο ρώτησα 3-4 ανθρώπους, τους οποίους εμπιστεύομαι.
Ελπίζω να βοήθησα.


1,Αδιαμφισβήτητος MVP του Α' γύρου είναι η Ακαδημία του Παναθηναϊκού, η οποία σε δύο χρόνια έχει διώξει τους καλύτερους προπονητές της. Μεταξύ αυτών, τον έναν πρόπερσι που πήγε στον Δούκα (10-1 φέτος) και τον άλλον πέρσι που πήγε στο Περιστέρι (11-0 φέτος),
2,Αντί αυτών, φέτος έχει δυο υπαλλήλους που εργάζονται στην Ακαδημία με την κακή νοούμενη δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία και συμπεριφορά.Γίνεται μεγάλη προσπάθεια από μέρος τους να εκθέσουν τους αθλητές τους, αλλά στο τέλος μάντεψε ποιος εκτίθεται. Έτσι είναι όμως αγαπημένοι μου, όσο ο "πελάτης πληρώνει", έχει πάντα δίκιο.
Φεύγω γιατί σε λίγο ξεκινούν τα χειρουργεία.
The fundanental
QUOTE (Doctor Snitch @ Dec 6 2018, 07:53 ) *
1,Αδιαμφισβήτητος MVP του Α' γύρου είναι η Ακαδημία του Παναθηναϊκού, η οποία σε δύο χρόνια έχει διώξει τους καλύτερους προπονητές της. Μεταξύ αυτών, τον έναν πρόπερσι που πήγε στον Δούκα (10-1 φέτος) και τον άλλον πέρσι που πήγε στο Περιστέρι (11-0 φέτος),
2,Αντί αυτών, φέτος έχει δυο υπαλλήλους που εργάζονται στην Ακαδημία με την κακή νοούμενη δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία και συμπεριφορά.Γίνεται μεγάλη προσπάθεια από μέρος τους να εκθέσουν τους αθλητές τους, αλλά στο τέλος μάντεψε ποιος εκτίθεται. Έτσι είναι όμως αγαπημένοι μου, όσο ο "πελάτης πληρώνει", έχει πάντα δίκιο.
Φεύγω γιατί σε λίγο ξεκινούν τα χειρουργεία.


Συμφωνώ 1000% !!! τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟ θα πρέπει να είναι MVP των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ γενικότερα .... κάνε ταμείο : οι original ακαδημίες του ΠΑΟ (βλ. ερασιτέχνης), ο PAO BC Academy (βλ. Frankie), o PAO BC Academy Νο2 (βλ. Triple Crown και/ή πρώην Frankie και/ή ομόσταβλος) που όλοι αγωνίζονται με τα ίδια σήματα κ.ο.κ. και η BAC που θυμίζει το ΚΚΕ εσωτ. (για τους μεγαλύτερους) καθώς την "τρέχουν" πρώην του ΠΑΟ. Επίσης πρώην παλαίμαχοι αθλητές κατέχουν θέσεις και στην ΕΣΚΑ και στον PAO BC Academy !!! Συμπέρασμα κατ' εμέ : το μεροκάματο βγαίνει όπου υπάρχει πελατεία και εμπόριο ελπίδας !!!
fairbasket
QUOTE (m-papous @ Dec 5 2018, 14:33 ) *
Ένα πρόβλημα διορθώνεται όταν δεν είναι εγγενές. Αλλά όταν στη ζώνη αντί να παίζεις μπάσκετ το αλλάζεις σε μήλα και τα σουτ που κάνεις θα είναι ή αράουτ που λέγαμε οι παλιοί ή θα βγάζεις την κοιλιά σου και θα την πετάς δεν έχεις τύχη.

Ερώτηση:που είναι ο ψηλός της ΑΕΚ που θα βοηθούσε στο σπάσιμο της ζώνης?Απάντηση:STO PERISTERI!!!!!
Ανέκδοτο: Άσσος(πραγματικός,όχι μαϊμού)κατεβάζει τη μπάλλα, αντιλαμβάνεται αλλαγή της άμυνας σε ζώνη και αρχίζει να στήνει την ομάδα....Τον πετάει ο προπονητής έξω και του λέει:"Γιατί δεν έκανες το σύστημα?"Απαντάει βέβαια ο παίκτης ότι είδε τη ζώνη και άλλαξε το σύστημα. Αποτέλεσμα: o παίκτης βλέπει τα μαρούλια ανάποδα,ζεσταίνει πάγκο,τρώει ποπ κόρν κλπ κλπ κλπ.
Για να ξέρετε σε ποιούς έχουν πέσει τα παιδιά μας!!!!
tiramolas111
QUOTE (fairbasket @ Dec 8 2018, 22:37 ) *
Ερώτηση:που είναι ο ψηλός της ΑΕΚ που θα βοηθούσε στο σπάσιμο της ζώνης?Απάντηση:STO PERISTERI!!!!!
Ανέκδοτο: Άσσος(πραγματικός,όχι μαϊμού)κατεβάζει τη μπάλλα, αντιλαμβάνεται αλλαγή της άμυνας σε ζώνη και αρχίζει να στήνει την ομάδα....Τον πετάει ο προπονητής έξω και του λέει:"Γιατί δεν έκανες το σύστημα?"Απαντάει βέβαια ο παίκτης ότι είδε τη ζώνη και άλλαξε το σύστημα. Αποτέλεσμα: o παίκτης βλέπει τα μαρούλια ανάποδα,ζεσταίνει πάγκο,τρώει ποπ κόρν κλπ κλπ κλπ.
Για να ξέρετε σε ποιούς έχουν πέσει τα παιδιά μας!!!!

αν θελης πες μας σε ποια ομαδα εγινε αυτο?στην ΒΑC?στον ΠΑΟ? η στην ΑΕΚ?
m-papous
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
Α.Ε.Κ. - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (2)
fairbasket
QUOTE (tiramolas111 @ Dec 10 2018, 08:25 ) *
αν θελης πες μας σε ποια ομαδα εγινε αυτο?στην ΒΑC?στον ΠΑΟ? η στην ΑΕΚ?

Το γεγονός είναι πραγματικό, δεν έχει συμβεί και σε κάποιες από τις τρεις στο κοντινό παρελθόν,εκεί συμβαίνουν παρόμοια πράγματα: πχ δίνουμε το 3 σύστημα δέκα φορές για να σουτάρει ο εκλεκτός" στο μεταξύ η άμυνα έχει αντιληφθεί πλήρως το σύστημα αλλά ο κόουτς συνεχίζει. Ο δε εκκολαπτόμενος άσσος χαμπάρι για το κενό στη strong side και πάει λέγοντας....Απόψε προσέχτε τα συστήματα και δείτε τα κενά που προκαλούν οι προσαρμοσμένες άμυνες στα περίφημα συστήματα και τη μη εκμετάλλευση.Οι δε προπονητές των περισσοτέρων ομάδων πολλές φορές δεν αντιλαμβάνονται τις αλλαγές στην άμυνα, αλλά ούτε και οι άσσοι τους,που στην πραγματικότητα είναι απλά καλά γκάρντ αλλά όχι άσσοι. ΌΛα αυτά τα τραγικά συμβαίνουν γιατί κανείς δε μαθαίνει στα παιδιά αυτοματισμούς, 2 vs 2 , 3 vs 3 κλπ.
Vishnu
QUOTE (m-papous @ Dec 10 2018, 12:33 ) *
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
Α.Ε.Κ. - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (2)

ΑΕΚ- ΑΟΚ: 59-49 [1]
erasitexnis
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 76-85
Εξαιρετική η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ στο 30' ήταν +6
Dr.Dreamer
Αποτελέσματα 12ης αγωνιστικής

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 91 - 69
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. 80 - 31
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 64 - 54
Α.Ε.Κ. - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 59 - 49
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 77 - 85
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 62 - 74
Falcon
Ποιες ομάδες θα πάνε στα Play offs και ποια θα πάει στο Πανελλήνιο?
m-papous
QUOTE (Falcon @ Dec 13 2018, 21:17 ) *
Ποιες ομάδες θα πάνε στα Play offs και ποια θα πάει στο Πανελλήνιο?

Play off μάλλον Περιστέρι, ΠΑΟ, Δούκας, ΑΕΚ και πανελλήνιο Περιστέρι.

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (2)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (2)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - Α.Ε.Κ. (Κυριακή) (2)
m-papous
Θα το κάνει τελικά το κύπελλο η ΕΣΚΑ? Ή δεν υπάρχει διάθεση από τις ομάδες?
Dr.Dreamer
Deree - ΑΕΚ 0-20, λόγο έλλειψης ιατρού.

Καλές γιορτές σε όλους.
m-papous
QUOTE (Dr.Dreamer @ Dec 23 2018, 14:50 ) *
Deree - ΑΕΚ 0-20, λόγο έλλειψης ιατρού.

Καλές γιορτές σε όλους.

Είναι κρίμα τα παιδιά να προσπαθούν να κρατήσουν την ομάδα στην κατηγορία και οι υπεύθυνοι??? να σφυρίζουν. Γιατί δεν είναι και χτεσινή ομάδα το ντιρί.
Gkos
QUOTE (m-papous @ Dec 21 2018, 08:15 ) *
Θα το κάνει τελικά το κύπελλο η ΕΣΚΑ? Ή δεν υπάρχει διάθεση από τις ομάδες?


Με Δουκα στην Πατρα ,πως να γίνει;


"Έφτασε η ώρα για το μεγάλο διεθνές Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά Παίδων (U16) με την επωνυμία Promitheas New Year's Cup 2019, που θα διοργανώσει από 2-4 Ιανουαρίου 2019 ο Προμηθέας Πάτρας στα νέα ιδιόκτητα γήπεδα του, στον Καστελλόκαμπο, με την συμμετοχή του δευτεραθλητή Ελλάδας 2018 και 6 φορές κατόχου του τίτλου στους Παίδες, Πανιωνίου ΓΣΣ, του πανίσχυρου στα τμήματα υποδομής Α.Σ.Ε. Δούκα, της Στιίντα Βουκουρεστίου, μιας ομάδας που τρέχει ένα φιλόδοξο project στα τμήματα υποδομής της, έχοντας ως απώτερο στόχο την τροφοδοσία της Εθνικής Ρουμανίας με αθλητες υψηλού επιπέδου.και φυσικά του οικοδεσπότη Προμηθέα Πάτρας (με 2 μετάλλια στις τελευταίες 3 διοργανώσεις των Παίδων). Μετά το επιτυχημενο Promitheas X-Mas Cup 2018 οι φίλοι του μπάσκετ στην Πάτρα θα έχουν -και πάλι- την ευκαιρία να θαυμάσουν υψηλής ποιότητας μπάσκετ, απολαμβάνοντας παίκτες που θα πρωταγωνιστήσουν τα επόμενα χρόνια στο ελληνικό μπάσκετ.

Roster U16 2018 102

Το πρόγραμμα του Τουρνουά (Όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά σε live streaming από το Promitheas TV στο Youtube):

Τετάρτη 2/1

18:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

20:00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ vs ΣΤΙΙΝΤΑ ΒΟΥΚΟΥΡ.



Πέμπτη 3/1

18:00 ΣΤΙΙΝΤΑ ΒΟΥΚΟΥΡ. vs ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

20:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ



Παρασκευή 4/1

11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ vs ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

13:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ vs ΣΤΙΙΝΤΑ ΒΟΥΚΟΥΡ "
m-papous
QUOTE (Gkos @ Dec 31 2018, 16:22 ) *
Με Δουκα στην Πατρα ,πως να γίνει;

Η προκήρυξη δεν έλεγε για τις 4 πρώτες ομάδες υποχρεωτικά. Άλλη μια πρωτοπόρα και επιτυχημένη οργάνωση από ΕΣΚΑ.
Ή για όσους δεν κατάλαβαν λέμε και καμία ... να περάσεις η ώρα.

Καλή χρονιά. Με υγεία σε όλα τα παιδιά.
Gkos
Θα το κάνουν το καλοκαιρι,μην τρέχουμε στα κρυα 😘
Gkos
Μαντζούκας and friends vs rest of Greece είναι η φάση.
Αναμενόμενο θα μου πείτε,πριν μια βδομάδα τα έκανε απέναντι σε εφήβουςwink.gif wink.gif

m-papous
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
Α.Ε.Κ. - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (1)
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
Gkos
Το ένα πιο βαρετό από το άλλο.
Ευτυχώς έχει Ευρωλιγκα!
Gkos
Ενώ στην ΕΣΚΑΝΑ έχει αναβληθεί όλη η αγωνιστική ημέρα,στην ΕΣΚΑ δεν φαίνεται να έχουμε κάτι παρόμοιο!
A.P.
Ηταν κάποιος παρών να μεταφερει εντυπωσεις?

https://tsiotras.blogspot.com/2019/01/wwwan...fVpbs9BrG2nYx78
m-papous
Παρακαλώ κάποιος ποιο καλός γνώστης αν μπορεί να μου πει:

1. Στις πόσες χιλιάδες ευρώ ξοδεμένες ένας γονιός καταλαβαίνει πως το παιδί του δεν τόχει. Δεν μιλώ για συγκεκριμένη ομάδα ή χρονιά.

2. Μιλώ για συγκεκριμένη ομάδα και χρονιά. Ένας παίκτης παιδικού που εκτός από τις προπονήσεις αυθαδιάζει στον προπονητή του και κατά τη διάρκεια του αγώνα εις επίκοον όλων δεν "τιμωρείται" γιατί υπάρχει ειδική παιδαγωγική μέθοδος, γιατί φοβάται μη χαρακτηριστεί ρατσιστής για κάποιο άλλο λόγο (τα έχει λίγα σε σχέση με τις πλάτες του παιδιού) ή κάτι άλλο;
Doctor Snitch
"what happens in Vegas stays in Vegas" ή "omerta" ή "Τα εν οίκω μη εν δήμω"

ότι σας ταιριάζει βάλτε....
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά Παίδων του Προμηθέα,
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Αντρέας Παπανδρέου",
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Δαίς".

Και μη μου μιλήσει κανείς για κουτσομπολιά, γιατί για αυτούς που γνωρίζουν, κάποιοι έχουν χάσει τον έλεγχο,κάποιοι νομίζουν ότι γίναν κάτι, κ.ο.κ

Αφήστε τα παιδιά να παίξουν, αλλιώς θα καταντήσουν σαν τα ΜΟΥΤΡΑ σας.

Πρέπει να φύγω, γιατί ψάχνω και δε μπορώ να βρω αναισθησιολόγο !
SKY67
QUOTE(Doctor Snitch @ Jan 12 2019, 13:33 ) *
"what happens in Vegas stays in Vegas" ή "omerta" ή "Τα εν οίκω μη εν δήμω"

ότι σας ταιριάζει βάλτε....
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά Παίδων του Προμηθέα,
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Αντρέας Παπανδρέου",
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Δαίς".

Και μη μου μιλήσει κανείς για κουτσομπολιά, γιατί για αυτούς που γνωρίζουν, κάποιοι έχουν χάσει τον έλεγχο,κάποιοι νομίζουν ότι γίναν κάτι, κ.ο.κ

Αφήστε τα παιδιά να παίξουν, αλλιώς θα καταντήσουν σαν τα ΜΟΥΤΡΑ σας.

Πρέπει να φύγω, γιατί ψάχνω και δε μπορώ να βρω αναισθησιολόγο !


Ειναι ώρα να αναρωτηθούμε ποιος ειναι υπεύθυνος για αυτά που συμβαίνουν.
Θα πω κάτι που συνέβηκε στη γιορτή της ΕΣΚΑ και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.
Ο Κος προπονητής του Παναθηναϊκού αλλά ταυτόχρονα και του αναπτυξιακού, όταν ανέβηκε
να βραβευθεί για την 3η θέση των Α εφήβων ΕΣΚΑ , ηταν μόνος του και είπε τα εξής: `Δεν ήρθε κανείς γιατί τερμάτισαν
στη 3η θέση. Εαν ηταν πρώτοι όλοι θα ηταν εδώ!!!!!!`
Αυτός διαχιρειζεται ένα κομματι απο το μπασκετικο μέλλον της Ελλάδας!!!
Τα συμπεράσματα ανήκουν στο καθένα απο εμάς.




STEPH CARRY
QUOTE(Doctor Snitch @ Jan 12 2019, 14:33 ) *
"what happens in Vegas stays in Vegas" ή "omerta" ή "Τα εν οίκω μη εν δήμω"

ότι σας ταιριάζει βάλτε....
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά Παίδων του Προμηθέα,
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Αντρέας Παπανδρέου",
...για αυτά που γίνανε και ειπωθήκανε στο "Δαίς".

Και μη μου μιλήσει κανείς για κουτσομπολιά, γιατί για αυτούς που γνωρίζουν, κάποιοι έχουν χάσει τον έλεγχο,κάποιοι νομίζουν ότι γίναν κάτι, κ.ο.κ

Αφήστε τα παιδιά να παίξουν, αλλιώς θα καταντήσουν σαν τα ΜΟΥΤΡΑ σας.

Πρέπει να φύγω, γιατί ψάχνω και δε μπορώ να βρω αναισθησιολόγο !



ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ.
ΣΤΟ ΔΑΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ?
tenten1980
Αυτό που κάνετε δεν έχει κανένα νόημα.
Χωρίς πολλά πολλά, γράψτε τι έγινε στην Πάτρα, στο Δαις και στο Περιστέρι, να μάθουμε και εμείς που δεν ξέρουμε...
Gkos
Ούτε εγώ ξέρω μην με ρωτάτε😂

Αντε πείτε μας!
Gkos
Μπορεί η αναμέτρηση στο ΔΑΙΣ να είναι αυτή που ξεχωρίζει και τραβάει αυτοδικαίως όλα τα βλέματα ,όμως για τους μερακλήδες υπάρχουν και άλλες αναμετρησεις με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

*Στον 2ο όμιλο της Β κατηγορίας παίδων ,ο Απόλλωνας φιλοξενεί την Πεντέλη.
Στον αγώνα του πρώτου γύρου η Πεντέλη επικράτησε με το χορταστικό 78-75 και αυτό είναι το αποτέλεσμα που χωρίζει τις δυο ομάδες αφού δεν έχουν στραβοπατήσει αλλού.
Ουσιαστικά δηλαδή μετά το πέρας της αναμέτρησης θα ξέρουμε την πρώτη ομάδα που θα είναι Α παίδων του χρόνου.
Ακολουθεί και αναμέτρηση για την Α ΕΦΗΒΩΝ μεταξύ Απόλλωνα και Αμύντα.

*Στο Γουδί,ο ΕΦΑΟΖ φιλοξενει το Παγκράτι στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ κατηγορίας.
Παρόμοια περίπτωση και δω,με τους ροσονέρι να έχουν επικρατήσει με 50-37 στην αναμέτρηση του Μετς !
Η διαφορά ειναι πως εδώ η πρώτη θέση του ομίλου δεν σημαίνει και αυτόματα και άνοδο.
Μετά θα ακολουθήσει και η αναμέτρηση των εφήβων με την ΑΕΚ!

G.
Gkos
Περίπατος για Δούκα στο ντέρμπι της αγωνιστικής
Στα λόγια ντέρμπι,γιατί ο Παναθηναικός(δεν ξέρω πως βγήκε πρώτος στις Σέρρες😂),δεν έχει δικαιώσει σε καμιά περίπτωση τις φιλοδοξίες του καλοκαιριού.
abovetherim
Το σκορ, για την ιστορία, 71-50. Περίπατος από το πρώτο τρίλεπτο (9-0 άρχισε το παιχνίδι).
Οι γονείς και οι συγγενείς να αλαλάζουν, να χειροκροτούν και να πανηγυρίζουν βλέποντας τα παιδιά τους να κερδίζουν με μια παθητική ζώνη 2-3, κλειστή όσο δεν παίρνει και ακόμα πιο κλειστή όποτε η μπάλα πήγαινε στο ποστ. 14 ετών παιδιά (γιατί οι περισσότεροι των νικητών είναι 2004 από όσο ξέρω) και παίζουν 25-30 λεπτά ζώνη. Και από ότι πληροφορήθηκα δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που συμβαίνει. Μπορεί έτσι να πάρει η ομάδα το πρωτάθλημα και μπράβο της, αλλά κανείς τους δεν θα παίξει μπάσκετ και τα χρήματα που σκορπούν 2-3 γονείς εκεί, θα πάνε στράφι. Και είναι κρίμα γιατί ο ένας εκ των δύο χορηγών έχει προοπτικές... Και για να πούμε και κάτι καλό, πολύ καλά δουλεμένη η ομάδα στην επίθεση, με κίνηση, πάσες, αξιοποίηση σχεδόν όλων, παιχνίδι μέσα στο καλάθι, αλλά και αρκετά παιδιά που μπορούν να σουτάρουν. Για να λέμε και τα καλά...

Όσο για τους, χαμένους: είναι απορίας άξιο πως με τρεις Ακαδημίες και δεκάδες παιδιά στη δεξαμενή επιλογής, δεν είχε ούτε έναν χθες, τουλάχιστον στην 12άδα που κατέβασαν, που να μπορεί να σουτάρει αξιοπρεπώς και με σωστή μηχανική. Τα παιδιά προσπαθούσαν να σουτάρουν και νόμιζες οτι πετάνε ωρολογιακή βόμβα, μην εκραγεί στα χέρια τους. Ελπίζω να έχουν καταλάβει πια ότι δεν αρκεί ΜΟΝΟ να είσαι 1.90-1.95 για να παίξεις μπάσκετ. Ναι, είναι βασικό αυτό, αλλά όχι το μόνο που χρειάζεται. Αν στον άθλιο τρόπο και τα ποσοστά που σούταρε όλη η ομάδα, προσθέσεις και τον πολύ κακό τρόπο που επέμεναν να σπάσουν τη ζώνη (προφανώς δεν έχουν διδαχθεί άλλον), το πράγμα γίνεται ακόμα χειρότερο.
Και μια απορία ακόμα: Γιατί ο κόουτς επιμένει τόσο πολύ να εκθέτει τον γιο του πρώην εφόρου; ΟΚ, το καταλαβαίνω μέχρι πέρσι να παίζει από προμίνι ως και παμπαίδες, λόγω σπρωξίματος. Αλλά και στη νέα κατάσταση; αλήθεια, τι παίζεται;
Αυτά. Καλημέρα σας.
tiramolas111
QUOTE (abovetherim @ Jan 16 2019, 08:37 ) *
Το σκορ, για την ιστορία, 71-50. Περίπατος από το πρώτο τρίλεπτο (9-0 άρχισε το παιχνίδι).
Οι γονείς και οι συγγενείς να αλαλάζουν, να χειροκροτούν και να πανηγυρίζουν βλέποντας τα παιδιά τους να κερδίζουν με μια παθητική ζώνη 2-3, κλειστή όσο δεν παίρνει και ακόμα πιο κλειστή όποτε η μπάλα πήγαινε στο ποστ. 14 ετών παιδιά (γιατί οι περισσότεροι των νικητών είναι 2004 από όσο ξέρω) και παίζουν 25-30 λεπτά ζώνη. Και από ότι πληροφορήθηκα δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που συμβαίνει. Μπορεί έτσι να πάρει η ομάδα το πρωτάθλημα και μπράβο της, αλλά κανείς τους δεν θα παίξει μπάσκετ και τα χρήματα που σκορπούν 2-3 γονείς εκεί, θα πάνε στράφι. Και είναι κρίμα γιατί ο ένας εκ των δύο χορηγών έχει προοπτικές... Και για να πούμε και κάτι καλό, πολύ καλά δουλεμένη η ομάδα στην επίθεση, με κίνηση, πάσες, αξιοποίηση σχεδόν όλων, παιχνίδι μέσα στο καλάθι, αλλά και αρκετά παιδιά που μπορούν να σουτάρουν. Για να λέμε και τα καλά...

Όσο για τους, χαμένους: είναι απορίας άξιο πως με τρεις Ακαδημίες και δεκάδες παιδιά στη δεξαμενή επιλογής, δεν είχε ούτε έναν χθες, τουλάχιστον στην 12άδα που κατέβασαν, που να μπορεί να σουτάρει αξιοπρεπώς και με σωστή μηχανική. Τα παιδιά προσπαθούσαν να σουτάρουν και νόμιζες οτι πετάνε ωρολογιακή βόμβα, μην εκραγεί στα χέρια τους. Ελπίζω να έχουν καταλάβει πια ότι δεν αρκεί ΜΟΝΟ να είσαι 1.90-1.95 για να παίξεις μπάσκετ. Ναι, είναι βασικό αυτό, αλλά όχι το μόνο που χρειάζεται. Αν στον άθλιο τρόπο και τα ποσοστά που σούταρε όλη η ομάδα, προσθέσεις και τον πολύ κακό τρόπο που επέμεναν να σπάσουν τη ζώνη (προφανώς δεν έχουν διδαχθεί άλλον), το πράγμα γίνεται ακόμα χειρότερο.
Και μια απορία ακόμα: Γιατί ο κόουτς επιμένει τόσο πολύ να εκθέτει τον γιο του πρώην εφόρου; ΟΚ, το καταλαβαίνω μέχρι πέρσι να παίζει από προμίνι ως και παμπαίδες, λόγω σπρωξίματος. Αλλά και στη νέα κατάσταση; αλήθεια, τι παίζεται;
Αυτά. Καλημέρα σας.


Ξέρεις ποσοι ΚΑΛΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ εχουν φαγωθει στον Παναθηναικο απο ΚΑΤΙ εφορους και τα βλασταρια τους σαν τον κυριο που λες?
αλλιως θα επαιζαν οι πιο αξιοι και οχι οι πιο......ΨΗΛΟΙ αμπαλοι οπως πολυ σωστα το λες.Αλλα δυστυχως αυτη ειναι
ΓΕΝΙΚΑ η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ οπότε μην ψαχνομαστε γιατι ?το ενα γιατι?το αλλο.
Οσο για τον Δουκα ισως ειναι και το πιο ΑΚΡΙΒΟ σε ΔΑΠΑΝΗ παιδικο στην Α κατηγορία ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,μην σου κάνει εντύπωση
διότι μονο τα λεφτα των ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ (νομίζω 8 ειναι 100%) ποσο στοιχιζουν να βαλεις καταλαβαίνεις όμως ποσο βαθιά εβαλαν το χερι φετος οι....χορηγοι και οι υπευθυνοι για να εχουν ενα παιδικο για πρωτάθλημα.ΑΝ πληρώσω και εγω θα εχω μια καλη ομαδα.αυτο ειναι σιγουρο.
Ειπαμε οι ομαδες στην ΕΣΚΑ αεκ-παο-Δούκας-Περιστερι που ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για αθλητές ΠΑΝΤΑ θα ειναι 2 επιπεδα παραπανω
ειναι κανονας.Απλα μου κανει ΕΝΤΥΠΩΣΗ που ενω τα παιδια σε αυτες της ΟΜΑΔΕΣ ειναι απο ΕΞΕΔΡΑ ΕΩΣ ΠΑΓΚΟ δεν φευγουν να πανε σε μικροτερες ομαδες να παιζουν ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙς ΛΕΝΕ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΥΝ ΣΤΟ.....ΜΠΟΝΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ.....ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΙΠΟΤΑ.
Συμφωνώ απολυτα με την ζωνη που παιζει ο ΔΟΥΚΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΕΣΚΑΝΑ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....οποτε αφου επιτρεπεται απο τους κανονισμους ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ.

m-papous
Κι ο ΠΑΟ ακριβή ομάδα είναι. Και ο ΠΑΟ και το Περιστέρι έχουν σώσει παιχνίδια με ζώνη. Αλλά και αυτή πρέπει να ξέρεις να την παίξεις. Πήγε όπως έμαθα και ο Τσεπέλης να παίξει ζώνη χτες και μετά προσπαθούσε να μαζέψει τη διαφορά Καμμια 10ρια πόντους σε ένα λεπτό).
tiramolas111
QUOTE (m-papous @ Jan 16 2019, 09:38 ) *
Κι ο ΠΑΟ ακριβή ομάδα είναι. Και ο ΠΑΟ και το Περιστέρι έχουν σώσει παιχνίδια με ζώνη. Αλλά και αυτή πρέπει να ξέρεις να την παίξεις. Πήγε όπως έμαθα και ο Τσεπέλης να παίξει ζώνη χτες και μετά προσπαθούσε να μαζέψει τη διαφορά Καμμια 10ρια πόντους σε ένα λεπτό).


yΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ πρέπει να ξερης να την παιξεις....την ζωνη και επειδη τον ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ τον ειχαμε ΕΣΚΑΝΑ και ξερουμε
οπως σου ειπα δεν ΜΠΟΡΕΙ να παιξει κατι αλλο ΑΛΛΑ την ζώνη που ΠΑΙΖΕΙ ξερη πολυ καλα γιατι την παιζει ΧΡΟΝΙΑ
και ο ΠΑΟ ειναι ακριβη ομάδα αλλα και το Περιστερι και η ΑΕΚ επισης ακολουθουν ομως.
Βέβαια ο ΔΟΥΚΑΣ ειναι η πιο ακριβη ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ Α ΠΑΙΔΙΚΟ.
Doctor Snitch
QUOTE (abovetherim @ Jan 16 2019, 08:37 ) *
Μπορεί έτσι να πάρει η ομάδα το πρωτάθλημα και μπράβο της, αλλά κανείς τους δεν θα παίξει μπάσκετ και τα χρήματα που σκορπούν 2-3 γονείς εκεί, θα πάνε στράφι. Και είναι κρίμα γιατί ο ένας εκ των δύο χορηγών έχει προοπτικές...

Όσο για τους, χαμένους: είναι απορίας άξιο πως με τρεις Ακαδημίες και δεκάδες παιδιά στη δεξαμενή επιλογής, δεν είχε ούτε έναν χθες, τουλάχιστον στην 12άδα που κατέβασαν, που να μπορεί να σουτάρει αξιοπρεπώς και με σωστή μηχανική. Τα παιδιά προσπαθούσαν να σουτάρουν και νόμιζες οτι πετάνε ωρολογιακή βόμβα, μην εκραγεί στα χέρια τους. Ελπίζω να έχουν καταλάβει πια ότι δεν αρκεί ΜΟΝΟ να είσαι 1.90-1.95 για να παίξεις μπάσκετ. Ναι, είναι βασικό αυτό, αλλά όχι το μόνο που χρειάζεται.

Και μια απορία ακόμα: Γιατί ο κόουτς επιμένει τόσο πολύ να εκθέτει τον γιο του πρώην εφόρου; ΟΚ, το καταλαβαίνω μέχρι πέρσι να παίζει από προμίνι ως και παμπαίδες, λόγω σπρωξίματος. Αλλά και στη νέα κατάσταση; αλήθεια, τι παίζεται;
Αυτά. Καλημέρα σας.



* Ο ένας εκ των χορηγών έχει φροντίσει να κρατήσει και άλλες πόρτες ανοικτές. Τις έχει τακάρει με κούτες για να μην κλείσουν....Οι άλλοι χορηγοί θα πάνε άκλαυτοι.

* Όταν έχουν μάθει με τις μπούκες, και τις ηρωικές εξόδους πετώντας κρότου-λάμψης, όλα εξηγούνται. Εγώ που είμαι τόσο ψηλός με βάζει η γυναίκα να ανεβοκατεβάζω καλοκαιρινά και χειμερινά. Για αυτό κοίταξα και έγινα γιατρός.

* Δεν εκτίθεται κανένας. Ούτε ο Υπεύθυνος Ακαδημιών, ούτε ο Προπονητής του Παιδικού, ούτε ο Έφορος (όχι και πρώην), ούτε ο γιος του. Όλα γίνονται γιατί έτσι έτυχε. Κάτι σαν την επάρατη νόσο ένα πράγμα. Θα το πάνε μέχρι το τέλος Και η ζωή συνεχίζεται.

* Εδώ ζώνη παίζει ο προπονητής του Περιστερίου για να κερδίσει την "μέσα ραχούλα bc", για να πληρωθεί και τον επόμενο μήνα.

* Τίποτε και καμία ομάδα από τις 4 αναφερόμενες δεν είναι ακριβή, αφού καμία τους δεν φροντίζει να δημιουργήσει προστιθέμενη αξία στο κεφάλαιό της. "Αέρα" πουλάνε στους γονείς (και στα παιδιά δυστυχώς), ακριβό μεν, θα το δεχτώ. Τα έχω ξαναγράψει. Δεν γνωρίζουν τι σημαίνει παραγωγή, παραγωγική διαδικασία, ανάπτυξη, εξέλιξη. Και μας το φωνάζουν δυνατά ότι δεν ξέρουν και δεν θέλουν να το πράξουν, γιατί πρέπει να επενδύσουν εκατομμύρια. Χωνέψτε το.

Και για να μιλήσουμε σοβαρά, 7 γράμματα Ξ Ε Φ Τ Υ Λ Α

Καλή χρονιά, χωρίς τραυματισμούς !

Gkos
Εγώ δεν παρευρέθηκα στο ΔΑΙΣ εψές (όπως καταλάβατε),αλλά μου μεταφέρθηκε πολύ κακή εικόνα(ούτε το βίντεο να μην πάρω μου είπανε😂!!) ...
Αλλα δεν μου κάνει εντύπωση,καθότι από την πρώτη φορά που είδα φέτος ΠΑΟ,εγώ την είπα την γνώμη μου.Ένα ημίχρονο αρκούσε.

"
QUOTE (Gkos @ Oct 16 2018, 20:07 ) *
Αναπαυλα στον Ταφο και το σκορ ισοπαλο 27-27!

Οκ εβλεπα τα αποτελεσματα αλλα αν αυτος ο Παναθηναικος ειναι φαβορι για πανελληνιο εγω ειμαι η Χριστινα Κολετσα !


Εν τω μεταξυ είπα σε έναν θεατή της χτεσινής αναμέτρησης ότι ο ΠΑΟ εθεωρείτο το φαβορί το καλοκαίρι ,και ακόμα γελάει.
Θα τον πάμε σε νοσοκομείο αν συνεχίσει ,έχω αρχίσει και ανησυχώ.

Υ.γ.Ποσους είχε στον πάγκο χτες το τριφύλλι;
Και δεν εννοω παίκτας.



Υ.γ.2.

Τα αποτελέσματα γιατί δεν τα ανεβάζει κανείς;

Αντε να μπω ΕΣΚΑ. . .
STEPH CARRY
ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΊΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΈΣ ΤΕΛΙΚΆ

ΌΣΑ ΔΕΝ ΦΤΆΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΎ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.

ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΣΑΣ.
ΚΟΙΤΆΞΤΕ ΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΆ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΈΣ ΣΑΣ ΟΜΆΔΕΣ ΝΑ ΚΆΝΕΤΕ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΦΉΣΤΕ ΤΟΥΣ ΆΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΊΑ ΤΟΥΣ.

ΈΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΌΛΟΙ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ.
ΈΛΕΟΣ ΜΌΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΣΥΜΒΑΊΝΟΥΝ ΑΥΤΆ .
ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΆΜΕ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΌ ΜΑΣ ΣΠΊΤΙ ΑΛΛΆ ΝΑ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥ ΓΕΊΤΟΝΑ .


storm2
QUOTE (STEPH CARRY @ Jan 16 2019, 15:16 ) *
ΟΙ ΠΑΡΟΙΜΊΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΈΣ ΤΕΛΙΚΆ

ΌΣΑ ΔΕΝ ΦΤΆΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΎ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ.

ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΣΑΣ.
ΚΟΙΤΆΞΤΕ ΤΑ ΔΙΚΆ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΆ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΈΣ ΣΑΣ ΟΜΆΔΕΣ ΝΑ ΚΆΝΕΤΕ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΦΉΣΤΕ ΤΟΥΣ ΆΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΊΑ ΤΟΥΣ.

ΈΧΕΤΕ ΓΙΝΕΙ ΌΛΟΙ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ.
ΈΛΕΟΣ ΜΌΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΣΥΜΒΑΊΝΟΥΝ ΑΥΤΆ .
ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΆΜΕ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΌ ΜΑΣ ΣΠΊΤΙ ΑΛΛΆ ΝΑ ΜΑΣ ΝΟΙΆΖΕΙ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥ ΓΕΊΤΟΝΑ .


Αν και δεν έχω γράψει παραπάνω, θα ήθελα να σου πω ότι το blog για αυτό υπάρχει για να καταγράφονται απόψεις. Αν δεν μας αρέσουν μπορούμε με επιχειρήματα να απαντήσουμε. Αν θέλεις πες μας τα δικά σου.

Μόνο στην Ελλάδα βλέπεις όταν ένας αγώνας σε οποιοδήποτε άθλημα λήγει "πολλά - λίγα" να ακολουθούν σχόλια (εύστοχα ή όχι), εξηγήσεις και πειράγματα από την μία πλευρά ή την άλλη; Στο εξωτερικό & στα social media δεν έχεις παρατηρήσει κάτι;

Το να αποτρέπουμε και να φιμώνουμε την αντίθετη άποψη δεν είναι το καλύτερο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.