Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Falcon
Φαβορί για τον τίτλο είναι Περιστέρι και Δούκας.

Όμως έχω την αίσθηση ότι ο ΠΑΟ έχει τα μεγαλύτερα περιθώρια βελτίωσης. Ενώ διαθέτει πολύ καλό ροστερ (πολλά παιδιά με εμπειρία από το περυσινό παιδικό ως μικρότεροι, αθλητικά κορμιά με καλά μπασκετικά προσόντα), δεν έχει δείξει τον καλό του εαυτό. Η ομάδα δείχνει λίγο αδιάφορη, χωρίς πάθος, φοβισμένη και ασυντόνιστη, ενώ σε κανέναν αγώνα δεν έχουν πιάσει καλή απόδοση.

Παρά ταύτα στον αγώνα με Περιστέρι επικράτησαν σχετικά άνετα ενώ είχαν 5 τραυματίες στον πάγκο και βασικούς παίχτες που παίζουν αλλά προσπαθούν να επανέλθουν από τραυματισμό.

Εάν το προπονητικό team βρει τρόπο να εξαντλήσει τα περιθώρια βελτίωσης (κυρίως στο ψυχολογικό κομμάτι), αρχής γενομένης από τον αγώνα με BAC (έρχεται από σερί 6 νικών), τότε δεν αποκλείω να δούμε εκπλήξεις.
Doctor Snitch
Τελικά όταν χώνεις λεφτά, και στόματα κρατάς κλειστά, και ταΐζεις πολλούς, και κρατάς πολλές πόρτες ανοιχτές, και είσαι παράγοντας που επιβάλεις τον γιο σου.
Σχετικά με την χθεσινή ανταπόκριση από το "Χρήστος Αγγουράκης" .

Δε φαντάζομαι να δώ κανα emoji banana στο forum smiley.gif
tiramolas111
QUOTE (Falcon @ Feb 24 2019, 12:49 ) *
Φαβορί για τον τίτλο είναι Περιστέρι και Δούκας.

Όμως έχω την αίσθηση ότι ο ΠΑΟ έχει τα μεγαλύτερα περιθώρια βελτίωσης. Ενώ διαθέτει πολύ καλό ροστερ (πολλά παιδιά με εμπειρία από το περυσινό παιδικό ως μικρότεροι, αθλητικά κορμιά με καλά μπασκετικά προσόντα), δεν έχει δείξει τον καλό του εαυτό. Η ομάδα δείχνει λίγο αδιάφορη, χωρίς πάθος, φοβισμένη και ασυντόνιστη, ενώ σε κανέναν αγώνα δεν έχουν πιάσει καλή απόδοση.

Παρά ταύτα στον αγώνα με Περιστέρι επικράτησαν σχετικά άνετα ενώ είχαν 5 τραυματίες στον πάγκο και βασικούς παίχτες που παίζουν αλλά προσπαθούν να επανέλθουν από τραυματισμό.

Εάν το προπονητικό team βρει τρόπο να εξαντλήσει τα περιθώρια βελτίωσης (κυρίως στο ψυχολογικό κομμάτι), αρχής γενομένης από τον αγώνα με BAC (έρχεται από σερί 6 νικών), τότε δεν αποκλείω να δούμε εκπλήξεις.


Mην ανυσυχεις φιλε μου το Ματσακι θα το παρει ο Παναθας ο κοσμος να χαλασει......ειναι σιγουρο σου λεω.... wink.gif
m-papous
21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ε.Κ. - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (1)
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΑΣ - ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (2)
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
Hip
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 25 2019, 07:07 ) *
Τελικά όταν χώνεις λεφτά, και στόματα κρατάς κλειστά, και ταΐζεις πολλούς, και κρατάς πολλές πόρτες ανοιχτές, και είσαι παράγοντας που επιβάλεις τον γιο σου.
Σχετικά με την χθεσινή ανταπόκριση από το "Χρήστος Αγγουράκης" .

Δε φαντάζομαι να δώ κανα emoji banana στο forum smiley.gif

Μιλας με γριφους γεροντα! Εννοεις ειδαμε παι (με περισπωμενη) σε 12αδα Δουκα πχ;
Doctor Snitch
QUOTE(Hip @ Feb 25 2019, 15:57 ) *
Μιλας με γριφους γεροντα! Εννοεις ειδαμε παι (με περισπωμενη) σε 12αδα Δουκα πχ;


41.gif
yeap
Hip
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 25 2019, 18:03 ) *
41.gif
yeap


Ενταξει, μαλλον θα ειναι λογο των απουσιων που ειχε η ομαδα. Προφανως το εφηβικο δεν εχει καλυτερο PG για να κατεβασει για 12ο στο ανδρικο. Τωρα θα μου πεις....PG....τελος παντων biggrin.gif
Hello Dol-ly που λεει και ο Louis Armstrong.
tiramolas111
QUOTE (Hip @ Feb 25 2019, 23:49 ) *
Ενταξει, μαλλον θα ειναι λογο των απουσιων που ειχε η ομαδα. Προφανως το εφηβικο δεν εχει καλυτερο PG για να κατεβασει για 12ο στο ανδρικο. Τωρα θα μου πεις....PG....τελος παντων biggrin.gif
Hello Dol-ly που λεει και ο Louis Armstrong.



xaxaxax.....ενα θα σας πω......ΕΙΝΑΙ πολλα τα ΛΕΦΤΑ""""""""
ελπιζω να καταλαβαινεται γιατι ΠΡΟΜΟΤΑΡΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο συγκεκριμενος παικτης......
Doctor Snitch
QUOTE(Hip @ Feb 25 2019, 23:49 ) *
Ενταξει, μαλλον θα ειναι λογο των απουσιων που ειχε η ομαδα. Προφανως το εφηβικο δεν εχει καλυτερο PG για να κατεβασει για 12ο στο ανδρικο. Τωρα θα μου πεις....PG....τελος παντων biggrin.gif
Hello Dol-ly που λεει και ο Louis Armstrong.


1964, με 2 βραβεία Grammy, Καλύτερου τραγουδιού, και καλύτερης ερμηνείας από τον Louis

77.gif
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ Feb 26 2019, 07:31 ) *
xaxaxax.....ενα θα σας πω......ΕΙΝΑΙ πολλα τα ΛΕΦΤΑ""""""""
ελπιζω να καταλαβαινεται γιατι ΠΡΟΜΟΤΑΡΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο συγκεκριμενος παικτης......

Η απορία μου είναι, αφού πέφτουν τόσα λεφτά για διαφήμηση και promotion του παιδιού γιατί κανείς δεν γράφει ονόματα. Όταν ο γονιός εκθέτει με ή χωρίς εισαγωγικά το παιδί του εμείς κριβόμαστε πίσω από το δάκτυλο.
tiramolas111
QUOTE (m-papous @ Feb 26 2019, 10:03 ) *
Η απορία μου είναι, αφού πέφτουν τόσα λεφτά για διαφήμηση και promotion του παιδιού γιατί κανείς δεν γράφει ονόματα. Όταν ο γονιός εκθέτει με ή χωρίς εισαγωγικά το παιδί του εμείς κριβόμαστε πίσω από το δάκτυλο.



o γονεας καθε αθλητη σεβαστε παππου μπορει να κανει οτι θελει για το παιδι του,,εμεις στο forum καλυτερα να αποφευγουμε τα ονοματα,νομιζω ετσι ειναι το καλυτερο.Αυτη ειναι βεβαια η δικη μου γνωμη.
Παντως σε πολλα εχεις ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ δικιο,στο αναγνωριζω αυτο και βεβαια και....λογο ηλικιας η εμπειρια σου μεγαλη.
Doctor Snitch
QUOTE(tiramolas111 @ Feb 26 2019, 14:03 ) *
o γονεας καθε αθλητη σεβαστε παππου μπορει να κανει οτι θελει για το παιδι του,,εμεις στο forum καλυτερα να αποφευγουμε τα ονοματα,νομιζω ετσι ειναι το καλυτερο.Αυτη ειναι βεβαια η δικη μου γνωμη.
Παντως σε πολλα εχεις ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ δικιο,στο αναγνωριζω αυτο και βεβαια και....λογο ηλικιας η εμπειρια σου μεγαλη.


Αγαπητέ, ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει για το παιδί του, το σκυλί του, ή την γυναίκα του (με τον παρά του... και τη κυρά του), λογαριασμός δε μου πέφτει, με την προϋπόθεση όμως ότι δεν βλάπτει τον διπλανό του. Αν τον διπλανό του δεν τον απασχολεί η βλάβη που υφίσταται (εάν υφίσταται) οκ, σεβαστό. Απλά εγώ δε δέχομαι να μου προκαλέσεις άμεση ή έμμεση βλάβη. Ας το κάνει σε εσένα που δεν σε ενδιαφέρει.

Παππού όσο αφορά τα ονόματα, περισσότερο με ενδιαφέρει να γνωρίζω αυτούς που ταΐζει για να μην μιλάνε και να τους έχει υποχείρια. Και πίστεψέ με είναι πολλοί.
m-papous
QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 26 2019, 14:20 ) *
Παππού όσο αφορά τα ονόματα, περισσότερο με ενδιαφέρει να γνωρίζω αυτούς που ταΐζει για να μην μιλάνε και να τους έχει υποχείρια. Και πίστεψέ με είναι πολλοί.

Ονόματα για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι και να δίνουμε την αξία που πρέπει στον καθένα. Όσο δεν λέμε Θα υπάρχουν άνθρωποι που θα θαυμάζουμε αντί να φτύνουμε.

QUOTE (Doctor Snitch @ Feb 26 2019, 14:20 ) *
Αγαπητέ, ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει για το παιδί του, το σκυλί του, ή την γυναίκα του (με τον παρά του... και τη κυρά του), λογαριασμός δε μου πέφτει, με την προϋπόθεση όμως ότι δεν βλάπτει τον διπλανό του. Αν τον διπλανό του δεν τον απασχολεί η βλάβη που υφίσταται (εάν υφίσταται) οκ, σεβαστό. Απλά εγώ δε δέχομαι να μου προκαλέσεις άμεση ή έμμεση βλάβη. Ας το κάνει σε εσένα που δεν σε ενδιαφέρει.

Σωατά αν δεν σε βλάψει σκασίλα σου. Αλλά αν δεν ξέρεις με ποιόν έχεις να κάνεις μπορεί και να την πατήσεις, αλλίως θα τη γλύτωνες.
ak11596
Άνετα ο Πλάτωνας 46-23 (ημιχρονο) την ΚΑΠ στο Ολυμπιο...
storm2
Πιο ευκολα απο οτι δειχνει το σκορ, το Περιστερι πηρε το διπλο στην εδρα της Τριπλης με 54-66.
Doctor Snitch
QUOTE (m-papous @ Feb 26 2019, 14:40 ) *
Ονόματα για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι και να δίνουμε την αξία που πρέπει στον καθένα. Όσο δεν λέμε Θα υπάρχουν άνθρωποι που θα θαυμάζουμε αντί να φτύνουμε.


Σωατά αν δεν σε βλάψει σκασίλα σου. Αλλά αν δεν ξέρεις με ποιόν έχεις να κάνεις μπορεί και να την πατήσεις, αλλίως θα τη γλύτωνες.



Καλά και ωραία όλα αυτά, αλλά σημασία έχει ότι οι συμπαίκτες του δεν θα την γλυτώσουν γιατί ξέρουν με τι έχουν να κάνουν.
Έμαθα μάλιστα, ότι στην προπόνηση της Κυριακής τον ψάχνανε, και η απάντηση που τους δόθηκε ήταν ότι δεν θα έκανε προπόνηση για να είναι ξεκούραστος στο απογευματινό ματς του αντρικού. Περιττό να πω, ότι γελάνε και τα security στο Δαίς.
STEPH CARRY
Εχουμε ρεπορταζ απο ταφο για το χθεσινο παιχνιδι ΠΑΟ BAC?
Gkos
Δεν τα κατάφερε το Παιδικό της TeleUnicom BAC κόντρα στον Παναθηναϊκό, στο κλειστό "Παύλος Γιαννακόπουλος" της Λεωφόρου. Για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας της ΕΣΚΑ, η Ακαδημία ήθελε νίκη με 10 πόντους διαφορά για να φθάσει τον Παναθηναϊκό στην 4η θέση, υπερισχύοντας στην ισοβαθμία. Οι παίκτες του Κώστα Παταβούκα, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό κόντρα σε όλες τις δυσκολίες και είχαν το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου (30-30). Ένα κενό διάστημα πέντε λεπτών στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου, έδωσε την πρωτοπορία στους πράσινους, την οποία και κράτησαν ως το τέλος (71-61 το τελικό αποτέλεσμα) παρά τη συγκλονιστική προσπάθεια όλων των παιδιών στα τελευταία λεπτά του ματς για την ανατροπή. Η αυλαία της κανονικής περιόδου πέφτει την ερχόμενη Τρίτη στο κλειστό της Ελληνογερμανικής (5/3, 20:00) με αντίπαλο την Triple Crown. Ανεξαρτήτως αποτελέσματος, η TeleUnicom BAC θα καταλάβει την 5η θέση στη βαθμολογία. Και οι θέσεις στην ουρά ξεκαθάρισαν με τις Κουκουβάουνες, το Deree και την Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής να υποβιβάζονται.

Παναθηναϊκός - TeleUnicom BAC 71-61

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 30-30, 52-41, 71-61

Από το σαιτ της Bac.
Έλεγα να κατηφορίσω αλλά υπερνίκησε η δύναμη του κρεβατιού smile.gif
jimbarca
Παρακολουθω με ιδιαιτερη προσοχη εδω και ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ το συγκεκριμενο φορουμ που αφορα τους παιδες της Α' ΕΣΚΑ και μενω καταπληκτος με δυο συγκεκριμενα πραγματα: 1) το ποσο ευκολα και ανωνυμα σπιλωνονται ανθρωποι και 15χρονα παιδια-αθλητες, και μαλιστα απο ΓΟΝΕΙΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥΣ, φυσικα με τη βοηθεια της κρυψωνας που λεγεται "ανωνυμια του ιντερνετ" και πισω απο ενα διαδικτυακο ψευδωνυμο και 2) πως επιτρεπουν αυτην την καταπτυστη συμπεριφορα οι admin του site και κυριως ο Θοδωρης (με τον οποιον γνωριζομαστε προσωπικα), τη στιγμη που δεν τολμαει καποιος να ψελλισει το παραμικρο για εναν διαιτητη π.χ. και τρωει κιτρινη και προειδοποιηση....
Ειμαι παλιο μελος στο Basketforum και εχω διαβασει πολλα απιστευτα πραγματα και παλιοτερα και σε τοπικς αλλων κατηγοριων. Αλλωστε στην ΑΠΙΘΑΝΗ αυτη χωρα που ζουμε και με τη χρηση των social media και των forums και blogs, ο καθε ενας γραφει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ο,τι του κατεβει, για να μην πω αλλη λεξη και φαω καρτα απο τους admins...
Το να φτανεις ομως σε σημειο να προσβαλλεις παιδακια και γονεις, χωρις στοιχεια, παρα μονο πετωντας λασπη στον ανεμιστηρα, μονο και μονο επειδη εχεις ΕΜΠΑΘΕΙΑ απεναντι σε ανθρωπους γιατι δεν παιζει το δικο σου παιδι επειδη θεωρεις οτι ειναι κραμα Lebron James, Magic Johnson και Michael Jordan, αυτο φτανει στα ορια της προκλησης...
Θα ηθελα παρα πολυ να ακουσω τι εχει να πει καποιος admin για ολα αυτα και κυριως ο gspara, οπως επισης αν εχει καποιος απο εσας στοιχεια για ολα αυτα που γραφετε κατα καιρους, ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Γιατι οι αμεσα ενδιαφερομενοι θα κινησουν νομικες διαδικασιες και θα γελασουν και οι μπετοβεργες...
ΥΓ. Το παιδι που τρωει τη μεγαλυτερη λεζα, με αφορμη την παρουσια του στην ανδρικη ομαδα προχθες, δεν θεωρειται αλλα ΕΙΝΑΙ ενα πολυ μεγαλο prospect του μπασκετ, γι'αυτο μου κανει ακομα μεγαλυτερη εντυπωση το οτι αντιμετωπιζεται απο καποιους εδω μεσα ως περιπου ασχετος και μυρωδιας ως παικτης...
Αλλα ειπαμε: να πεθανει η κατσικα του γειτονα, αντι να φροντισουμε για την υγεια της δικης μας...
Ειμαι σιγουρος οτι θα επανελθω επι του θεματος, γιατι δεν περιμενω να αλλαξει κατι. Απλως να ξερετε οτι στο εξης θα υπαρξουν συνεπειες.
Αυτα.
m-papous
QUOTE (jimbarca @ Feb 27 2019, 14:45 ) *
Παρακολουθω με ιδιαιτερη προσοχη εδω και ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ το συγκεκριμενο φορουμ που αφορα τους παιδες της Α' ΕΣΚΑ και μενω καταπληκτος με δυο συγκεκριμενα πραγματα: 1) το ποσο ευκολα και ανωνυμα σπιλωνονται ανθρωποι και 15χρονα παιδια-αθλητες, και μαλιστα απο ΓΟΝΕΙΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥΣ, φυσικα με τη βοηθεια της κρυψωνας που λεγεται "ανωνυμια του ιντερνετ" και πισω απο ενα διαδικτυακο ψευδωνυμο και 2) πως επιτρεπουν αυτην την καταπτυστη συμπεριφορα οι admin του site και κυριως ο Θοδωρης (με τον οποιον γνωριζομαστε προσωπικα), τη στιγμη που δεν τολμαει καποιος να ψελλισει το παραμικρο για εναν διαιτητη π.χ. και τρωει κιτρινη και προειδοποιηση....
Ειμαι παλιο μελος στο Basketforum και εχω διαβασει πολλα απιστευτα πραγματα και παλιοτερα και σε τοπικς αλλων κατηγοριων. Αλλωστε στην ΑΠΙΘΑΝΗ αυτη χωρα που ζουμε και με τη χρηση των social media και των forums και blogs, ο καθε ενας γραφει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ο,τι του κατεβει, για να μην πω αλλη λεξη και φαω καρτα απο τους admins...
Το να φτανεις ομως σε σημειο να προσβαλλεις παιδακια και γονεις, χωρις στοιχεια, παρα μονο πετωντας λασπη στον ανεμιστηρα, μονο και μονο επειδη εχεις ΕΜΠΑΘΕΙΑ απεναντι σε ανθρωπους γιατι δεν παιζει το δικο σου παιδι επειδη θεωρεις οτι ειναι κραμα Lebron James, Magic Johnson και Michael Jordan, αυτο φτανει στα ορια της προκλησης...
Θα ηθελα παρα πολυ να ακουσω τι εχει να πει καποιος admin για ολα αυτα και κυριως ο gspara, οπως επισης αν εχει καποιος απο εσας στοιχεια για ολα αυτα που γραφετε κατα καιρους, ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Γιατι οι αμεσα ενδιαφερομενοι θα κινησουν νομικες διαδικασιες και θα γελασουν και οι μπετοβεργες...
ΥΓ. Το παιδι που τρωει τη μεγαλυτερη λεζα, με αφορμη την παρουσια του στην ανδρικη ομαδα προχθες, δεν θεωρειται αλλα ΕΙΝΑΙ ενα πολυ μεγαλο prospect του μπασκετ, γι'αυτο μου κανει ακομα μεγαλυτερη εντυπωση το οτι αντιμετωπιζεται απο καποιους εδω μεσα ως περιπου ασχετος και μυρωδιας ως παικτης...
Αλλα ειπαμε: να πεθανει η κατσικα του γειτονα, αντι να φροντισουμε για την υγεια της δικης μας...
Ειμαι σιγουρος οτι θα επανελθω επι του θεματος, γιατι δεν περιμενω να αλλαξει κατι. Απλως να ξερετε οτι στο εξης θα υπαρξουν συνεπειες.
Αυτα.

Ποιές συνέπειες;

Για να αρχίσω να τρέμω.

Κι αυτό το "κραμα Lebron James, Magic Johnson και Michael Jordan" τόχεις ξαναπεί. Αλλά είναι καλό. Και παίζει να ισχύει και γι΄αυτούς που κόπτεσαι.
jimbarca
QUOTE (m-papous @ Feb 27 2019, 15:24 ) *
Ποιές συνέπειες;

Για να αρχίσω να τρέμω.

Κι αυτό το "κραμα Lebron James, Magic Johnson και Michael Jordan" τόχεις ξαναπεί. Αλλά είναι καλό. Και παίζει να ισχύει και γι΄αυτούς που κόπτεσαι.


Δεν βλεπω να σχολιαζεις επι της ουσιας. Μονο ειρωνια και εντυπωσεις.
Οσο για τις συνεπειες, λιγη υπομονη.
storm2
Φίλε jimbarca χωρίς να έχω εμπλακεί στο θέμα, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουμπί "αναφορά" για να ενημερωθούν οι admins σε όποια posts θεωρείς ότι είναι εκτός κανονισμών.

Μια γενική υπενθύμιση θα ήθελα να κάνω σε κάποιους (δεν αναφέρομαι στον jimbarca) που θέλουν σώνει και καλά να περάσουν την άποψη τους και επιμένουν πολύ, λες και είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνήσουμε μαζί τους.

Σε αυτές τις σελίδες που επιτρέπεται η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων ανώνυμα, ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ θα υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, πόσο μάλλον όταν το θέμα είναι αθλητικό όπου υπάρχουν υποστηρικτές από διαφορετικές ομάδες, με διαφορετικές ιδιότητες, με διαφορετικό γνωστικό επίπεδο, με διαφορετικές εμπειρίες. Δεν διεκδικούν αυτές οι σελίδες την σουπερ αξιοπιστία ή την σουπερ ανάλυση από τους σουπερ ειδικούς. Ας αφήσουμε να ακουστεί και η διαφορετική άποψη - βασική προυπόθεση είναι να τηρείται ο κανονισμός http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5133
STEPH CARRY
QUOTE(jimbarca @ Feb 27 2019, 14:45 ) *
Παρακολουθω με ιδιαιτερη προσοχη εδω και ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ το συγκεκριμενο φορουμ που αφορα τους παιδες της Α' ΕΣΚΑ και μενω καταπληκτος με δυο συγκεκριμενα πραγματα: 1) το ποσο ευκολα και ανωνυμα σπιλωνονται ανθρωποι και 15χρονα παιδια-αθλητες, και μαλιστα απο ΓΟΝΕΙΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥΣ, φυσικα με τη βοηθεια της κρυψωνας που λεγεται "ανωνυμια του ιντερνετ" και πισω απο ενα διαδικτυακο ψευδωνυμο και 2) πως επιτρεπουν αυτην την καταπτυστη συμπεριφορα οι admin του site και κυριως ο Θοδωρης (με τον οποιον γνωριζομαστε προσωπικα), τη στιγμη που δεν τολμαει καποιος να ψελλισει το παραμικρο για εναν διαιτητη π.χ. και τρωει κιτρινη και προειδοποιηση....
Ειμαι παλιο μελος στο Basketforum και εχω διαβασει πολλα απιστευτα πραγματα και παλιοτερα και σε τοπικς αλλων κατηγοριων. Αλλωστε στην ΑΠΙΘΑΝΗ αυτη χωρα που ζουμε και με τη χρηση των social media και των forums και blogs, ο καθε ενας γραφει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ο,τι του κατεβει, για να μην πω αλλη λεξη και φαω καρτα απο τους admins...
Το να φτανεις ομως σε σημειο να προσβαλλεις παιδακια και γονεις, χωρις στοιχεια, παρα μονο πετωντας λασπη στον ανεμιστηρα, μονο και μονο επειδη εχεις ΕΜΠΑΘΕΙΑ απεναντι σε ανθρωπους γιατι δεν παιζει το δικο σου παιδι επειδη θεωρεις οτι ειναι κραμα Lebron James, Magic Johnson και Michael Jordan, αυτο φτανει στα ορια της προκλησης...
Θα ηθελα παρα πολυ να ακουσω τι εχει να πει καποιος admin για ολα αυτα και κυριως ο gspara, οπως επισης αν εχει καποιος απο εσας στοιχεια για ολα αυτα που γραφετε κατα καιρους, ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Γιατι οι αμεσα ενδιαφερομενοι θα κινησουν νομικες διαδικασιες και θα γελασουν και οι μπετοβεργες...
ΥΓ. Το παιδι που τρωει τη μεγαλυτερη λεζα, με αφορμη την παρουσια του στην ανδρικη ομαδα προχθες, δεν θεωρειται αλλα ΕΙΝΑΙ ενα πολυ μεγαλο prospect του μπασκετ, γι'αυτο μου κανει ακομα μεγαλυτερη εντυπωση το οτι αντιμετωπιζεται απο καποιους εδω μεσα ως περιπου ασχετος και μυρωδιας ως παικτης...
Αλλα ειπαμε: να πεθανει η κατσικα του γειτονα, αντι να φροντισουμε για την υγεια της δικης μας...
Ειμαι σιγουρος οτι θα επανελθω επι του θεματος, γιατι δεν περιμενω να αλλαξει κατι. Απλως να ξερετε οτι στο εξης θα υπαρξουν συνεπειες.
Αυτα.

Επειδή απόλυτα συμφωνώ και το έχω εκφράσει σε παλιότερο ποστ όταν στοχοποιηθηκε ένα αντίστοιχο παιδί του Παναθηναϊκού ρωτησα και έμαθα ότι την Κυριακή το παιδικό του Δούκα είχε ρεπό και πως το συγκεκριμένο παιδί δεν έχει χάσει ποτέ προπόνηση και είναι από τους πιο δουλευταραδες.
Οι σχέσεις του δε με τους συμπαίκτες του είναι άριστες.
Καλό είναι όμως η συζήτηση να τελειώσει εδώ γιατί το σάιτ αυτό είναι για να καταθέτουμε απόψεις για το μπάσκετ και όχι να στοχοποιουνται ανήλικα παιδιά
m-papous
QUOTE (storm2 @ Feb 27 2019, 15:47 ) *
Φίλε jimbarca χωρίς να έχω εμπλακεί στο θέμα, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουμπί "αναφορά" για να ενημερωθούν οι admins σε όποια posts θεωρείς ότι είναι εκτός κανονισμών.

Μια γενική υπενθύμιση θα ήθελα να κάνω σε κάποιους (δεν αναφέρομαι στον jimbarca) που θέλουν σώνει και καλά να περάσουν την άποψη τους και επιμένουν πολύ, λες και είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνήσουμε μαζί τους.

Σε αυτές τις σελίδες που επιτρέπεται η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων ανώνυμα, ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ θα υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, πόσο μάλλον όταν το θέμα είναι αθλητικό όπου υπάρχουν υποστηρικτές από διαφορετικές ομάδες, με διαφορετικές ιδιότητες, με διαφορετικό γνωστικό επίπεδο, με διαφορετικές εμπειρίες. Δεν διεκδικούν αυτές οι σελίδες την σουπερ αξιοπιστία ή την σουπερ ανάλυση από τους σουπερ ειδικούς. Ας αφήσουμε να ακουστεί και η διαφορετική άποψη - βασική προυπόθεση είναι να τηρείται ο κανονισμός http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5133

Στο forum αρκετές φορές πήραμε παρατηρήσεις και κάρτες για κάτι που λέμε. Ας μας πει κάποιος όταν κάποιος μπαίνει και απειλεί δεν υαρχει πρόβλεψη. Η το ότι κάποιος ξέρει οποιονδήποτε από τους admin του δίνει το δικαίωμα για ειδική μεταχείριση
Hip
Παντως εγω δεν ειδα κανεναν να μιλαει για την αξια του παιδιου. Αν και το ποσο prospect ειναι ενα παιδι σε ηλικια 15 ετων ειναι ενα θεμα, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.
Παντως η αληθεια ειναι πως ο Δουκας εχει 3 ή 4 παιχτες στην Εθνικη U15 και σιγουρα εχει και εφηβικο. Δεν βρεθηκε ενα παιδι απο το εφηβικο , αφου οι υπολοιποι 15 χρονοι δεν ειναι τοσο καλοι, να συμπληρωσει την 12 αδα σε ενα παιχνιδι του ανδρικου; Αφου ετσι κι αλλιως δεν θα επαιζε. Απλη απορια εκφραζω. Η πολιτικη της καθε ομαδας ειναι δικο της θεμα βεβαια.Αλλα οπως λεει και το ρητο "η γυναικα του καισαρα δεν αρκει να ειναι τιμια, πρεπει και να φαινεται τιμια"
Υ Γ Το παιδι ειναι εξαιρετικος χαρακτηρας και αρκετα ταλαντουχος, για μενα τουλαχιστον. Δεν το συζηταω βεβαια αν εχει την ικανοτητα ενα παιδι 15 χρονων να παιξει απεναντι σε ανδρες.
m-papous
QUOTE (Hip @ Feb 27 2019, 16:13 ) *
Παντως εγω δεν ειδα κανεναν να μιλαει για την αξια του παιδιου. Αν και το ποσο prospect ειναι ενα παιδι σε ηλικια 15 ετων ειναι ενα θεμα, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.
Παντως η αληθεια ειναι πως ο Δουκας εχει 3 ή 4 παιχτες στην Εθνικη U15 και σιγουρα εχει και εφηβικο. Δεν βρεθηκε ενα παιδι απο το εφηβικο , αφου οι υπολοιποι 15 χρονοι δεν ειναι τοσο καλοι, να συμπληρωσει την 12 αδα σε ενα παιχνιδι του ανδρικου; Αφου ετσι κι αλλιως δεν θα επαιζε. Απλη απορια εκφραζω. Η πολιτικη της καθε ομαδας ειναι δικο της θεμα βεβαια.Αλλα οπως λεει και το ρητο "η γυναικα του καισαρα δεν αρκει να ειναι τιμια, πρεπει και να φαινεται τιμια"
Υ Γ Το παιδι ειναι εξαιρετικος χαρακτηρας και αρκετα ταλαντουχος, για μενα τουλαχιστον. Δεν το συζηταω βεβαια αν εχει την ικανοτητα ενα παιδι 15 χρονων να παιξει απεναντι σε ανδρες.

Βλέπω μιλάτε για κάποιο παιδί άλλος ότι είναι καλός άλλο ότι δενα είναι άλλος απειλεί αλλά όταν ζήτησα παραπάνω να μας πείτε και όνομα για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι δεν μπήκε κάνεις στον κοπο
STEPH CARRY
Η πολιτικη της καθε ομαδας ειναι δικο της θεμα βεβαια.Αλλα οπως λεει και το ρητο "η γυναικα του καισαρα δεν αρκει να ειναι τιμια, πρεπει και να φαινεται τιμια"
Υ Γ Το παιδι ειναι εξαιρετικος χαρακτηρας και αρκετα ταλαντουχος, για μενα τουλαχιστον. Δεν το συζηταω βεβαια αν εχει την ικανοτητα ενα παιδι 15 χρονων να παιξει απεναντι σε ανδρες.
[/quote]

Η νοοτροπία που έχει ό Γιαννόπουλος σαν τεχνικός διευθυντής είναι γνωστή αφού και πέρσι ανέβαζε παιδιά στο αντρικό και από το παιδικο(Όχι μόνο τον Ανασταση) και από το εφηβικό και να θυμίσω ότι η ομάδα του Δούκα ήταν στην Α2.Και σε αρκετά παιχνίδια κάτι που φέτος βλέπω να ξαναγίνεται με τα οικονομικά προβλήματα που έχει το αντρικό.
Αυτό νομίζω είναι υγεία σε μια ομάδα η οποία πρέπει να στηρίζεται και σε παιδιά της Ακαδημίας.
jimbarca
QUOTE (m-papous @ Feb 27 2019, 16:07 ) *
Στο forum αρκετές φορές πήραμε παρατηρήσεις και κάρτες για κάτι που λέμε. Ας μας πει κάποιος όταν κάποιος μπαίνει και απειλεί δεν υαρχει πρόβλεψη. Η το ότι κάποιος ξέρει οποιονδήποτε από τους admin του δίνει το δικαίωμα για ειδική μεταχείριση


Απειλη;;;; Σοβαρα μιλας τωρα;;;; Πρωτα απ'ολα δεν απευθυνθηκα προσωπικα σε σενα. Εσυ ειρωνευτηκες. Στο μονο που αναφερθηκα ηταν η νομικη διαδικασια για οποιον προσβαλλει ανθρωπους αυθαιρετα, ειδικα 15χρονους αθλητες και τους γονεις τους. Οσο για το "ειδικη μεταχειριση απο τους admins", ειναι τουλαχιστον αστειο διοτι πολυ απλα δεν εχω γραψει κατι που ειναι εναντιον στους κανονες του φορουμ για να δεχτω παρατηρηση.
Παλι καλα που βρεθηκαν ανθρωποι να πουν καποια πραγματα για το παιδι γιατι καποιοι θελουν να μας ψησουν οτι παιζει επειδη πληρωνει ο πατερας του... Το περσινο παραδειγμα του Ανασταση που ηταν παιδικο και κατεβαινε αντρικο, το προσπερνουν βεβαια γιατι ΕΤΣΙ ΒΟΛΕΥΕΙ... Μηπως πληρωνε ανθρωπους και ο μπαμπας Κωστοπουλος;;;; Η μηπως τα σκαει και στον Παναθηναικο φετος για τα παιδια του;;;;
gspara
Ευχαριστω τους συμφορουμιτες για τα ''report'',δεν μπορεσα να τοποθετηθω νωριτερα και δυστυχως βλεπω το συγκεκριμενο τοπικ εχει γινει πεδιο μαχης.

Προσωρινα κλειδωνει για να εξεταστουν τα προηγουμενα ποστ.
gspara
Tελευταια φορα που εκθετουμε αθλητη 14-15 ετων με ειρωνικους κ προσβλητικους χαρακτηρισμους.
Προσεχουμε τα ποστ που ανεβαζουμε να τηρουν τους κανονισμους.Να μην εχουν δηλαδη εμπρηστικο/επιθετικο χαρακτηρα και να σεβομαστε τα υπολοιπα μελη,ακομα κι αν εχουν αντιθετη αποψη.Αν εχουμε προβλημα με καποιον διαχειριστη,το εκφραζουμε με προσωπικο μηνυμα,συμφωνα με τον κανονισμο #9.

Κατα συνεπεια,οι χρηστες Doctor Snitch,tiramolas111,jimbarca,m-papous τιμωρουνται με +1 φαουλ.

Το τοπικ ανοιξε και αν δεν θελετε να κλεισει μονιμα,συνεχιζουμε μονο με αγωνιστικα θεματα.
Hip
QUOTE (m-papous @ Feb 27 2019, 16:27 ) *
Βλέπω μιλάτε για κάποιο παιδί άλλος ότι είναι καλός άλλο ότι δενα είναι άλλος απειλεί αλλά όταν ζήτησα παραπάνω να μας πείτε και όνομα για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι δεν μπήκε κάνεις στον κοπο

Προσωπικα ονομα θα πω μονο για αγωνστικους λογους, ασχετα απο ηλικια. Οταν εισαι στο φυλλο αγωνα το ονομα σου ειναι δημοσιο και κρινεται κιολας. Θα σου ελεγα λοιπον να διαβασεις την συνθεση του Δουκα στο παιχνιδι με την Δαφνη, αλλα και παλι ειναι ο δωδεκατος παιχτης που δεν επαιξε καθολου. Οποτε δεν θα σε βοηθησει καθολου. Παντως ξαναλεω, με τον φοβο πως το σχολιο μου ειναι εμπρηστικο ισως ( ; ) πως ενας παμπαιδας στην δωδεκαδα μιας ομαδας ανδρων δεν μπαινει καθε μερα σε εναν αγωνα, ντερμπυ ειδικα.
Οταν υπαρχουν παιδες και εφηβοι στην ομαδα αλλα ακομα και αλλοι παμπαιδες που ειναι επιπεδου εθνικης. Περιμενουμε λοιπον στα υπολοιπα παιχνιδια να δουμε κι αλλους παιχτες στην δωδεκαδα προφανως απο 15 χρονων μεχρι και 18. Για να δικαιωθει και η πολιτικη της ομαδας που βαζει παιδια της στην ανδρικη για καποιο λογο.
Παντως αν τα βαζει για να δειξει την δουλεια της ομαδας στις μικρες ηλικιες, να επισημανω πως καλυτερα ειναι να βαζει παιδια που ειναι 3-4 χρονια στην ομαδα και οχι μισο χρονο απο μεταγραφη. Η αλλη λογικη που μπορω να καταλαβω ειναι η επιβραβευση για την προσπαθεια τους. Και εδω ξαναλεω υπαρχουν και αλλα παιδια που προσπαθουν και ειναι και μεγαλυτερης ηλικιας.
Σε αλλη περιπτωση θα επιμεινω στην λογικη της γυναικας του καισαρα. Δεν τον πηραν δα και τα χρονια το παιδι. Δεν τον εκθετουν μονο τα σχολια αλλα και οι λογοι που γεννουν τα σχολια. Καλο ειναι να προσεχουν ολοι, οχι μονο οι σχολιαστες του φορουμ, αλλα και γονεις, προπονητες και παραγοντες καθε παιδιου ή ομαδας.
storm2
Για να επανερθουμε, ακουω προγνωστικα για το Περιστερι - ΑΕΚ και για τα play off. Αποψη μου ειναι οτι παρο το δυσκολο εμποδιο του ΠΑΟ, το Περιστερι βασιζομενο σε συγκεκριμενες μοναδες και χωρις να εχει μεγαλο βαθος στον παγκο, θα καταφερει να εκπληρωσει τον στοχο του φετος. Και λεω φετος γιατι και περυσι τερματισε πρωτο στην κανονικη περιοδο αλλα...
m-papous
QUOTE (storm2 @ Feb 28 2019, 21:53 ) *
Για να επανερθουμε, ακουω προγνωστικα για το Περιστερι - ΑΕΚ και για τα play off. Αποψη μου ειναι οτι παρο το δυσκολο εμποδιο του ΠΑΟ, το Περιστερι βασιζομενο σε συγκεκριμενες μοναδες και χωρις να εχει μεγαλο βαθος στον παγκο, θα καταφερει να εκπληρωσει τον στοχο του φετος. Και λεω φετος γιατι περυσι...

(1)

Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχει σημασία στην τελική κατάταξη.
Όπως είπα και πιο πάνω, ο ΠΑΟ μπορεί να κερδίσει το Περιστέρι στα play off οπότε ο Δούκας μπορεί και 1ος και η ΑΕΚ θα είναι 4η.
Αν το Περιστέρι περάσει τον ΠΑΟ τότε ο Δούκας 2ος και η ΑΕΚ μπορεί και 3η.
m-papous
22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (1)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (2)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Α.Ε.Κ. (1)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (-)
Gkos
Διπλό της ΑΕΚ στο Ανδρέας Παπανδρέου.
Dr.Dreamer
22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 80-75
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ------;
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 67-60
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Α.Ε.Κ. 56-64
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 98-90
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 42-80
Doctor Snitch
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΕ 14/03/2019 20:00 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-Α.Ε.Κ.
ΠΕ 14/03/2019 20:30 ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΔΕ 18/03/2019 20:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΔΕ 18/03/2019 20:45 Δ.Γ.ΑΓ.ΘΩΜΑ Α.Ε.Κ. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-Α.Ε.Κ.
Gkos
Μεγάλο ματς σήμερα στα ΔΠ ,όπου το αποτέλεσμα θα κρίνει και τον πρωταθλητή κατά την ταπεινή μου άποψη,αφου πιστεύω ότι όποιος νικήσει σήμερα(ειδικά αν είναι οι πράσινοι) θα πάει και τελικό.
Και εκεί η μια ομάδα είναι 2-0 με Δούκα και η άλλη με 0-2 ...
ak11596
ΔΑΙΣ : ΔΟΥΚΑΣ-ΑΕΚ 24-10 (1ο δεκάλεπτο). Δύσκολα τα πράγματα για την Ένωση...
ak11596
QUOTE (ak11596 @ Mar 14 2019, 20:49 ) *
ΔΑΙΣ : ΔΟΥΚΑΣ-ΑΕΚ 24-10 (1ο δεκάλεπτο). Δύσκολα τα πράγματα για την Ένωση...

35-25 στο ημίχρονο...
tiramolas111
QUOTE (ak11596 @ Mar 14 2019, 21:18 ) *
35-25 στο ημίχρονο...



Ξερετε απο το αλλοπ ματς αποτελεσμα ημιχρονου?
ak11596
QUOTE (ak11596 @ Mar 14 2019, 21:18 ) *
35-25 στο ημίχρονο...

Τέλος 3ου και η ΑΕΚ έχει... καταρρεύσει... 50-34...
Αποχωρηση λοιπόν από το ΔΑΙΣ για... σουβλάκια και Euroleague...!!!
storm2
Το Περιστερι κερδισε με 7 ποντους διαφορα και παει στον Ταφο με 2-1.
Dr.Dreamer
Τελικό στο Δαΐς 61-55. Μειώνοντας ακόμη και στους 3 πόντους λίγο πριν το τέλος η ΑΕΚ.
Vishnu
QUOTE (Dr.Dreamer @ Mar 14 2019, 23:21 ) *
Τελικό στο Δαΐς 61-55. Μειώνοντας ακόμη και στους 3 πόντους λίγο πριν το τέλος η ΑΕΚ.


Η αποθέωση της προπονητικής ευφυίας, σήμερα στο ΔΑΙΣ. Ο φοβερός προπονητής με τη ζωνάρα να ιδρώνει να νικήσει μία τραγική ΑΕΚ. Τελικά, νίκησε, και αυτή τη φορά με μία "ευγενική προσφορά" της αντίπαλης ιδιοφυίας, που και κατέβασε την ΑΕΚ να παίξει όπως ευνοούσε τον Δούκα, και έβγαλε τον παίχτη που του γύρισε το ματς 2 παρά λεπτά στο τέλος, και ενώ ήταν μπροστά ο Δούκας με τρείς. Μία ευγενική προσφορά της ΑΕΚ, λοιπόν, και....ασφαλή τα συμπεράσματα για τους ειδήμονες του παιδικού μπάσκετ
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Mar 14 2019, 23:57 ) *
Η αποθέωση της προπονητικής ευφυίας, σήμερα στο ΔΑΙΣ. Ο φοβερός προπονητής με τη ζωνάρα να ιδρώνει να νικήσει μία τραγική ΑΕΚ. Τελικά, νίκησε, και αυτή τη φορά με μία "ευγενική προσφορά" της αντίπαλης ιδιοφυίας, που και κατέβασε την ΑΕΚ να παίξει όπως ευνοούσε τον Δούκα, και έβγαλε τον παίχτη που του γύρισε το ματς 2 παρά λεπτά στο τέλος, και ενώ ήταν μπροστά ο Δούκας με τρείς. Μία ευγενική προσφορά της ΑΕΚ, λοιπόν, και....ασφαλή τα συμπεράσματα για τους ειδήμονες του παιδικού μπάσκετ

Θάθελα πολύ να σχολιάσω αλλά έχω φάουλ από admin και δεν θέλω να πάρω και κάρτα.
Δεν ξέρω και το Θοδωρή,,,
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Gkos
Μπορώ να σου κανονίσω καφέ.
Ειμαι ο μάνατζερ του Θοδωρη 😘
tiramolas111
QUOTE (Vishnu @ Mar 14 2019, 23:57 ) *
Η αποθέωση της προπονητικής ευφυίας, σήμερα στο ΔΑΙΣ. Ο φοβερός προπονητής με τη ζωνάρα να ιδρώνει να νικήσει μία τραγική ΑΕΚ. Τελικά, νίκησε, και αυτή τη φορά με μία "ευγενική προσφορά" της αντίπαλης ιδιοφυίας, που και κατέβασε την ΑΕΚ να παίξει όπως ευνοούσε τον Δούκα, και έβγαλε τον παίχτη που του γύρισε το ματς 2 παρά λεπτά στο τέλος, και ενώ ήταν μπροστά ο Δούκας με τρείς. Μία ευγενική προσφορά της ΑΕΚ, λοιπόν, και....ασφαλή τα συμπεράσματα για τους ειδήμονες του παιδικού μπάσκετ



Συμφωνω απολυτα μαζι σου σε ολα και μαλιστα η διαπιστωση της ζωνης ειναι σημα κατατεθεν του προπονητικου μεγαλειου
του προπονηταρα του Δουκα.
κριμα για την ΑΕΚ ισως με εναν αλλον προπονητη να μπορουσε για κατι καλυτερο.

QUOTE (storm2 @ Mar 14 2019, 22:28 ) *
Το Περιστερι κερδισε με 7 ποντους διαφορα και παει στον Ταφο με 2-1.


ΑΝ μπορει καποιος ασ πει λιγα λογια για τον αγωνα......σε τι κατασταση ηταν οι ομαδες?
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 15 2019, 00:19 ) *
Μπορώ να σου κανονίσω καφέ.
Ειμαι ο μάνατζερ του Θοδωρη 😘

Περιμένω.
biggrin.gif
Doctor Snitch
Περιστέρι-ΠΑΟ

Είναι πραγματικά πολύ δυσάρεστη η εικόνα που παρουσιάζει ο ΠΑΟ. Όταν καταλήγουν να είναι ζητούμενα τα αυτονόητα και τα βασικά του μπάσκετ, και αντί αυτού κυρίαρχα είναι οι δημόσιες σχέσεις και η αναξιοκρατία, τότε όλα έχουν την εξήγησή τους.
Ένας μπασκετικός τρόπος σκέψης και ανάλυσης, που εξελίσσεται σε νοοτροπία η οποία αποτυπώνεται στο παρκέ και τείνει να γίνει βασική αρχή λειτουργίας σε μία Ακαδημία, μέσω τη οποίας επιβάλλεται η «μετριότητα» και η ανέλιξη του κάθε «εκλεκτού», δυστυχώς έχει αυτά τα αποτελέσματα.

Τώρα όσο αφορά το παιχνίδι, η άποψή μου είναι ότι..

Όσο αφορά τον ΠΑΟ, είναι παραπάνω εμφανής η έλλειψη play maker που πασάρει, δημιουργεί και απειλεί. Είχανε τέτοιον παίκτη στην ακαδημία, αλλά.... Έχουνε 6 guards που περνάγανε το κέντρο με έξι εφτά ντρίπλες, και είτε θα κάνανε ηρωική μπούκα, είτε λάθος πάσα. Οι ψηλοί δεν τροφοδοτήθηκαν. Δεν σχολιάζω τα σουτ, που είναι περίπτωση να μπορούν να σουτάρουν σωστά 2-3. Για επιθετικό transition ούτε λόγος. Δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί στο συγκεκριμένο αγώνα ο ποιοτικότερος παίκτης του ΠΑΟ, έπαιξε στα 3 πρώτα δεκάλεπτα συνολικά 14-15 λεπτά και ήταν θετικότατος, και σε όλο το 4ο δεκάλεπτο ξεχάστηκε στον πάγκο. Μάλιστα μπήκε στα τελευταία 14 δεύτερα του αγώνα για να πάρει το τελευταίο σουτ (wink.gif (!). Η front line τώρα, πέρα από τα πολύ ψηλά κορμιά, τίποτε άλλο. Δεν πήγανε σε επαφή, ούτε επιθετικά, ούτε αμυντικά, δεν πατήσανε ζωγραφιστό λόγω του φόβου τους που δεν τους άφησε, και αρκέστηκαν σε σουτ μέσης απόστασης. Μάλιστα υπήρξαν και κάποιοι τολμηροί ψηλοί που επιχείρησαν 3-4 σουτ και από τα 6,75. Είχανε τέτοιον παίκτη ρακέτας στην ακαδημία, που δεν φοβάται και μάχεται, αλλά....

Όσο αφορά το Περιστέρι έπαιξε με πολύ κλειστό rotation, με πέντε παίκτες, ουσιαστικά με 2-3, και κατά βάση με έναν. Χρησιμοποιήθηκαν άλλοι 2-3 από τον πάγκο για πάρα πολύ λίγο διάστημα, ουσιαστικά για τις απαραίτητες ανάσες των βασικών. Έχουν play maker και ψηλό και όλοι οι άλλοι ξέρουν πάρα πολύ καλά τον ρόλο τους. Μάλιστα οι ρολίστες αποδείχθηκαν πάρα πολύ αποτελεσματικοί επιθετικά. Αμυντικά λειτούργησαν με zone press σε όλο το γήπεδο, κατά βάση έπαιξαν man to man, και περιοδικά ζώνη για να παίρνουν ανάσες οι βασικοί. Επιθετικά, όλο το παιχνίδι ήταν και είναι έξυπνα προσαρμοσμένο κατά βάση πάνω στον ψηλό, που ομολογουμένως είναι αποτελεσματικός και έχει παρουσιάσει πρόοδο σε σχέση με πέρυσι. Θεωρώ ότι πρέπει προσέχει τα 3 δεύτερα στη ρακέτα, να μην ουρλιάζει σαν να τον σφάζουν σε κάθε επαφή, και τα βηματάκια του όταν έρχονται οι βοήθειες. Αν τα φτιάξει αυτά, δεν θα έχει ανάγκη αρωγής. Στον play maker ας του μιλήσει κάποιος να μην είναι τόσο υπερόπτης και μπλαζέ και ότι δεν χρειάζεται να κοιτάει την εξέδρα τόσο πολύ, μετά από κάθε καλάθι.

Αν δεν υποστούν κάποιο ηλεκτροσόκ και οι δύο ομάδες και δεν αλλάξει κάτι, τη προσεχή Δευτέρα το Περιστέρι θα περάσει από τον «τάφο» εύκολα ή δύσκολα και θα πάει δίκαια στον τελικό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.