Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
hidalgo
QUOTE(GR-HAMMER @ Jul 15 2009, 16:55 ) *
ποιον γεωργοπαπαδακο απο τους 2?

το μουσατο
samios25
To Κορωπι εκλεισε δρακοπουλο ,μουρτζουκο ,παππαλουκα, κελεση, μπουσουλα ανανεωσε καραβασιλη,βλαχο,τσιλιβακο,κουτσουκο και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις .

Καλη συνεχεια σε Ν. Βελυζιωτη και σε Γ. Κοκκινο .

Αγωνιστικος στοχος της ομαδας καλη μας....διασκεδαση( δεν δεχομαστε στα τραπεζια μας πρωην....παιχτες)
Jabar
QUOTE(hidalgo @ Jul 15 2009, 21:53 ) *
το μουσατο

Σάκη Γεωργοπαπαδάκο όλη τη χρονιά πέρυσι έκανε προπόνηση με Αρη.Ο άλλος έπαιζε Μίλωνα πέρυσι.
garaki
QUOTE(samios25 @ Jul 13 2009, 19:26 ) *
απο την σκυλλα στην χαρυβδη?το σκεφτκατε καλα εκει στην πρωτευουσα του κρασιου.

Η χαρυβδη ειναι ο δρακοπουλος,η σκυλα;ρε παιδες ο φιλος μου ο μπουχερτ που εκλεισε τελικα;
GR-HAMMER
QUOTE(Jabar @ Jul 15 2009, 22:09 ) *
Σάκη Γεωργοπαπαδάκο όλη τη χρονιά πέρυσι έκανε προπόνηση με Αρη.Ο άλλος έπαιζε Μίλωνα πέρυσι.


o σακης εκανε προπονηση με αλλη ομαδα οληυ τη χρονια περσι αλλα τεσπα...
πολυ δυνατη μεταγγραφη...ανεβαζει πολυ την ομαδα κατα τη γνωμη μ...
tongue.gif
kagouras
QUOTE(anto10 @ Jul 11 2009, 15:04 ) *
Γνωριζει κανεις ολοκληρο το ροστερ του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ παικτες και θεσεις που παιζουν?

den xerw gia roster,ena xerw omws.to ena favori exei onoma.......FOA........!
anto10
QUOTE(kagouras @ Jul 16 2009, 22:07 ) *
den xerw gia roster,ena xerw omws.to ena favori exei onoma.......FOA........!

Ακουσα οτι ο φιλαθλητικος εκλεισε Βαρυπατη....
Smico
QUOTE(anto10 @ Jul 17 2009, 02:23 ) *
Ακουσα οτι ο φιλαθλητικος εκλεισε Βαρυπατη....


Και εγω αυτο ακουσα.. οσο αναφορα το Ροστερ του ΦΟΑ θα ξεκινησω με τους πιο παλιους κ οσους γνωριζω

Μακρης 1
Ντυφαντης 5
Μπαζιωτης 2
Καρατζας 5
Γκικας 1
Ρουσσης 3
Κουμπουρας 2
Γρυλης 2-3
Γεωργιαδης 4
Βαρυπατης 4

ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
GR-HAMMER
Μετα απο 2 πολυ ομαρφες χρονιες στον Χαραυγιακο..
1 ανοδο και μια παρολιγο ανοδο...ηρθε ο καιρος να αλλαξω σωματειο...
περασα παρα πολυ ομορφα, με συμπαικτες, προπονητες, διοικηση και πιστευω εκανα μονο φιλους οσο αγωνιζομουνα εκει...
νεα ομαδα: Α.Ο. ΚΩΦΩΝ Γ εσκα επισης...
καλος προπονητης, καλο κλιμα απ'οτι εχω δει μεχρι τωρα...
για στοχους κτλ, μετα τη προετοιμασια...
KOKO
Ο μεγάλος Bill Tsek στη ΦΕΑ!!!
pointguard
QUOTE(KOKO @ Jul 20 2009, 12:47 ) *
Ο μεγάλος Bill Tsek στη ΦΕΑ!!!

Exairetika nea k terastia metagrafh.. Automatos o attalos paei gia anodo
mimos8
QUOTE(KOKO @ Jul 20 2009, 15:47 ) *
Ο μεγάλος Bill Tsek στη ΦΕΑ!!!

ειναι δυνατον???αφου εδωσε ολοκληρη συνεντευξη τυπου για την αποχωρηση του απο την ενεργο δραση!και δημιουργηθηκε και ειδικο γκρουπ στο facebook γι αυτο (http://www.facebook.com/group.php?gid=101775516235&ref=ts#/group.php?gid=101775516235&ref=ts). για να αλλαξε αποφαση τοσο γρηγορα μαλλον του προσφερθηκαν πολυ ευνοικοι οροι στο συμβολαιο του με υψηλες για την κατηγορια αποδοχες........
Steryios
QUOTE(mimos8 @ Jul 20 2009, 16:04 ) *
ειναι δυνατον???αφου εδωσε ολοκληρη συνεντευξη τυπου για την αποχωρηση του απο την ενεργο δραση!και δημιουργηθηκε και ειδικο γκρουπ στο facebook γι αυτο (http://www.facebook.com/group.php?gid=101775516235&ref=ts#/group.php?gid=101775516235&ref=ts). για να αλλαξε αποφαση τοσο γρηγορα μαλλον του προσφερθηκαν πολυ ευνοικοι οροι στο συμβολαιο του με υψηλες για την κατηγορια αποδοχες........

ειναι οντως αληθεια.η ομαδα του προτεινε κλειστο διετες συμβολαιο με ετησιες αποδοχες κοντα στα 500.000€,με σπιτι,αυτοκινητο και την εφορια πληρωμενη...αλλα εκεινος επειδη ειναι ΜΕΓΑΣ αρνηθηκε την προσφορα και συμφωνησε αφιλοκερδως...BIG TSEK IS BACK!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(mimos8 @ Jul 20 2009, 16:04 ) *
ειναι δυνατον???αφου εδωσε ολοκληρη συνεντευξη τυπου για την αποχωρηση του απο την ενεργο δραση!και δημιουργηθηκε και ειδικο γκρουπ στο facebook γι αυτο (http://www.facebook.com/group.php?gid=101775516235&ref=ts#/group.php?gid=101775516235&ref=ts). για να αλλαξε αποφαση τοσο γρηγορα μαλλον του προσφερθηκαν πολυ ευνοικοι οροι στο συμβολαιο του με υψηλες για την κατηγορια αποδοχες........

Γι'αυτο επεστρεψε...... για ολους αυτους που μπηκαν στο γκρουπ
..... εβαλα κι εγω λιγο το χερακι μου την Παρασκευη......
nairepao
Καμια μεταγραφη του ΓΣ Κηφισιας εχει κανεις να μας πει?
leonkalf
Το Λαγονήσι πήρε τον Νίκο Κραψίτη (από Βουλιαγμένη).

Περιφερειακός παίκτης, με καλό σουτ αλλά και drive, έπαιζε χρόνια σε ομάδες εσκανα (Δάφνη Αγ. Δημητρίου, AONA, Βουλιαγμένη)
#13.
QUOTE(nairepao @ Jul 22 2009, 11:17 ) *
Καμια μεταγραφη του ΓΣ Κηφισιας εχει κανεις να μας πει?


Εσύ τι έκανες τελικά;

Ο κ. Παπαδάκης ξέρει με τι ασχολείσαι την ώρα της δουλειάς;;;
leonkalf
QUOTE (#13. @ Jul 22 2009, 16:52 ) *
Ο κ. Παπαδάκης ξέρει με τι ασχολείσαι την ώρα της δουλειάς;;;

Βάιε.... κρύβε λόγια!!! cool.gif
Άσε το παιδί να ξελαμπικάρει λίγο!! Έχει πήξει!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(nairepao @ Jul 22 2009, 12:17 ) *
Καμια μεταγραφη του ΓΣ Κηφισιας εχει κανεις να μας πει?

Γιατι ρε??
Θες να δεις αν θα εχει θεση για παιξεις???
nairepao
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 22 2009, 17:00 ) *
Γιατι ρε??
Θες να δεις αν θα εχει θεση για παιξεις???

να δω αν καλυφθηκε το κενο μου θελω...αλλωστε εμαθα οτι εχεις αρχισει ηδη και σκαβεις το λακο του Μπιλ προκειμενου να εκδικηθεις που σε εκανε να εντρυφησεις στα μυστικα του Αζαξ...οποτε δεν θα ηταν ασχημα να σε ειχα για προπονητη (αν και τυπικα εγω θα επρεπε να σε ειχα) και να εκανα οτι γουσταρα...

QUOTE(#13. @ Jul 22 2009, 16:52 ) *
Εσύ τι έκανες τελικά;

κάτσε να δουμε αν θα εχω χρονο φετος...αν εχω, θελω καπου σχετικα χαλαρά, όχι οπως περσι
Steryios
Και ο Τσεκούρας στη ΦΕΑ!
18/7/2009
Την ύστατη ώρα αποκτήθηκε ο Βασίλης Τσεκούρας από την Πολιτεία. Ο ''Bill Tsek'' που αγωνίζεται στη θέση 4, είναι παλιός γνώριμος της ομάδας, αφού έπαιξε στη ΦΕΑ πριν δύο χρόνια. Μάλιστα ο ίδιος είχε αποφασίσει να σταματήσει το μπάσκετ, όμως μετά από αρκετή πίεση πείστηκε να συνεχίσει για μια ακόμα χρονιά.
Έτσι λοιπόν έκλεισε το ρόστερ του αντρικού και ορίστηκε ραντεβού στις 18 Αυγούστου για την έναρξη της προετοιμασίας.


www.despotakis.gr
T-mits
QUOTE(GR-HAMMER @ Jul 20 2009, 13:18 ) *
Μετα απο 2 πολυ ομαρφες χρονιες στον Χαραυγιακο..
1 ανοδο και μια παρολιγο ανοδο...ηρθε ο καιρος να αλλαξω σωματειο...
περασα παρα πολυ ομορφα, με συμπαικτες, προπονητες, διοικηση και πιστευω εκανα μονο φιλους οσο αγωνιζομουνα εκει...
νεα ομαδα: Α.Ο. ΚΩΦΩΝ Γ εσκα επισης...
καλος προπονητης, καλο κλιμα απ'οτι εχω δει μεχρι τωρα...
για στοχους κτλ, μετα τη προετοιμασια...

Ελα ρε Hammer καλη επιλογη εκανες!Τα παιδια ειναι πολυ καλα(φιλοι μου)και ξερουν μπασκετακι!Στην αμυνα φανταζομαι θα εχετε λιγα προβληματα.Οσο για τον coach ειναι super!!!Μπραβο
GR-HAMMER
QUOTE(T-mits @ Jul 23 2009, 03:18 ) *
Ελα ρε Hammer καλη επιλογη εκανες!Τα παιδια ειναι πολυ καλα(φιλοι μου)και ξερουν μπασκετακι!Στην αμυνα φανταζομαι θα εχετε λιγα προβληματα.Οσο για τον coach ειναι super!!!Μπραβο


και εγω εχω φιλαρακια απο εκει...αυτος ητανε ο λογος που πηγα κυριως...
μπασκετακι ξερουνε μπολικο..
οσο για την αμυνα, δε πιστευω οτι θα εχουμε προβλημα...θα βαλω τα δυνατα μου για να τη δυναμωσω...ξερεις τωρα...τα στιβαρα μου μπρατσα!! αχαχαχχα
οι προσθηκες πιστευω ητανε καλες παντως...θα δουμε...
εσεις? πηρατε τιποτα? η παρεουλα οπως περσι και οτι βγει?
T-mits
QUOTE(GR-HAMMER @ Jul 23 2009, 05:06 ) *
και εγω εχω φιλαρακια απο εκει...αυτος ητανε ο λογος που πηγα κυριως...
μπασκετακι ξερουνε μπολικο..
οσο για την αμυνα, δε πιστευω οτι θα εχουμε προβλημα...θα βαλω τα δυνατα μου για να τη δυναμωσω...ξερεις τωρα...τα στιβαρα μου μπρατσα!! αχαχαχχα
οι προσθηκες πιστευω ητανε καλες παντως...θα δουμε...
εσεις? πηρατε τιποτα? η παρεουλα οπως περσι και οτι βγει?

Δεν ξερω για τα μπρατσα αλλα η ταχυτητα σου θα βοηθησει παρα πολυ, τρεχεις σαν διαολος! smiley.gif
Εμεις στα ιδια επιπεδα με την περσινη χρονια περιπου.Ηρθανε 2-3 παιδια,θα δειξει...
zigolo7
Η Νίκη Αμαρουσίου πήρε τους παρακάτω παίκτες:

Δημητριάδη Λευτέρη (5αρι - 2.03)
Καλαντωνέα Ηλία (5αρι - 2.05)
Παπαγεωργίου Γιώργο (3αρι - 1.94)
Γιαννάκης Κυριάκος (2,3αρι - 1.92)
Στασινόπουλος Λευτέρης (1ος - 1.86)

Έμειναν οι:
Κουτσώνας, Κοντογιάννης, Τάσιος, Γιατράκος Χ., Γιατράκος Α.,Υφαντής
Steryios
QUOTE(zigolo7 @ Jul 29 2009, 01:12 ) *
Η Νίκη Αμαρουσίου πήρε τους παρακάτω παίκτες:

Δημητριάδη Λευτέρη (5αρι - 2.03)
Καλαντωνέα Ηλία (5αρι - 2.05)
Παπαγεωργίου Γιώργο (3αρι - 1.94)
Γιαννάκης Κυριάκος (2,3αρι - 1.92)
Στασινόπουλος Λευτέρης (1ος - 1.86)

Έμειναν οι:
Κουτσώνας, Κοντογιάννης, Τάσιος, Γιατράκος Χ., Γιατράκος Α.,Υφαντής

εδρα φυσικα θα εχετε στο Σπυρο Λουη σωστα?γιατι κατι διαβασα οτι θα μετακομισει το Μαρουσι εκει οποτε μηπως υπαρξουν αλλαγες...
zigolo7
QUOTE(Steryios @ Jul 29 2009, 07:54 ) *
εδρα φυσικα θα εχετε στο Σπυρο Λουη σωστα?γιατι κατι διαβασα οτι θα μετακομισει το Μαρουσι εκει οποτε μηπως υπαρξουν αλλαγες...


Στο Λούη θα παίζει η ομάδα.
spyros diamantopoulos
QUOTE(RUBI @ Jul 1 2009, 12:45 ) *
Χαρτοματσιδης Κωστας υπεγραψε στα ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ.
Κουγιανο Μιχαλης υπεγραψε στα ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ.
Μαγειρας Γιωργος υπεγραψε στα ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ.
Κορβινγκτον Δημητρης μαλλον παιζει ενα χρονο ακομη και υπογραφει στα ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ.

Οντως εξαιρετικες μεταγραφες απο βριλησσια...εχω γνωμη και για τους 4 παιχτες με τους οποιους
εχω παιξει και αντιπαλος πολλες φορες και θεωρω οτι το επιπεδο τους ειναι παρα πολυ καλο...
καλη επιτυχια σε ομαδες που κινουνται τοσο σοβαρα...και στις υπολοιπες φυσικα...
hidalgo
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Jul 31 2009, 19:52 ) *
Οντως εξαιρετικες μεταγραφες απο βριλησσια...εχω γνωμη και για τους 4 παιχτες με τους οποιους
εχω παιξει και αντιπαλος πολλες φορες και θεωρω οτι το επιπεδο τους ειναι παρα πολυ καλο...
καλη επιτυχια σε ομαδες που κινουνται τοσο σοβαρα...και στις υπολοιπες φυσικα...

αληθευει οτι θα ειναι στο παγκο ο γερολυκος σγουριτσας?
azeppos
Καλησπερα σας
Αρχικα ο κορβινγκτον τελικα παρεμεινε στη πεντελη..
Οσο για τον γερολυκο,πατερα,φιλο Σγουριτσα πλεον θα ειναι προπονητης της Ολυμπιαδας Παπαγου...
DORIAN
QUOTE(azeppos @ Aug 1 2009, 20:30 ) *
Καλησπερα σας
Αρχικα ο κορβινγκτον τελικα παρεμεινε στη πεντελη..
Οσο για τον γερολυκο,πατερα,φιλο Σγουριτσα πλεον θα ειναι προπονητης της Ολυμπιαδας Παπαγου...


Πραγματικα ο Κορβινγκτον εμεινε στον ΝΑΟ .
Αντ'αυτου πηγε στα ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ο Γιαννης Σταμος, που δεν αγωνισθηκε περυσι στον ΝΑΟ,λογω υποχρεωσεων (διορισμος σαν λιμενοφυλακας), καθως και ενας ακομη ψηλος 2.Ο3 δανεικος απο ΝΑΟ, που προερχεται απο ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ.
Προπονητης της ομαδας θα ειναι ο Μαριος Σπηλιωτοπουλος.
DORIAN
Jabar εισαι εδω?
Θα γραψεις κανενα νεο απο τον ΧΟΛΑΡΓΟ?
Ποιο ειναι το νεο ροστερ της ομαδας σου?και οποιας αλλης ομαδας .
pointguard
Ο Χολαργός πήρε Στρατάκη, Τασσόπουλο, Κουτουζή και απ ότι έχω μάθει έμειναν και οι περσινοί! 1ο φαβορί κατά την γνώμη μου..
pusher
QUOTE(Jabar @ Jul 15 2009, 22:09 ) *
Σάκη Γεωργοπαπαδάκο όλη τη χρονιά πέρυσι έκανε προπόνηση με Αρη.Ο άλλος έπαιζε Μίλωνα πέρυσι.


Άσχετο με το παραπάνω post αλλά μήπως θα ήταν εύκολο με κάποιο τρόπο να κοινοποιηθεί η κλήρωση της Α' ΕΣΚΑ? Προσπαθώ να τη βρω στο site της ΕΣΚΑ αλλά δεν υπάρχει ακόμη. Αν δεν πήρε κάποιος εφημερίδα την επόμενη της κλήρωσης δεν μπορεί πλέον να την βρεί πουθενά. Κάποια βοήθεια έστω σε ποιο ιστοτολογιο θα μπορούσα να τη βρώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
RUBI
Μπορει καποιος φιλος να μας πει τι μεταγραφες εχουν γινει μεχρι σημερα στην Α ΕΣΚΑ ? Ενδιαφερον θα εχει να παρουμε μια εικονα απο τα ροστερ των ομαδων για μια πρωτη γευση.
Ευχαριστω.
apapadim
Καποιες μετεγγραφες του Α.Ο.Ζωγραφου: 1)Κανναβος απο Ενωση Ηρακλειου,2)Σιλιντζιρης επισης απο Ενωση Ηρακλειου,3)Αλεξοπουλος απο Βριλλησια,4)Καλοβρυνας απο Μιλωνα,5)Παπαδημητρακης απο Ολυμπιαδα Παπαγου.Τα υπολοιπα την επομενη εβδομαδα.
dominik
καποιες ακομα μεταγραφες:πετριανιδης και ο παπαβασιλειου,που επαιζε σπατα την περασμενη σεζον,ειναι παικτες του τυφων ηρακλειου
ο γαλανακης,που περσι επαιζε αργοναυτη,ειναι πλεον παικτης του δασαλ!
να στε καλα
ο τελακης,που επαιζε ποσειδωνα νεου ψυχικου επεστρεψε στην παλληνη
dion
Εμαθα οτι ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ πηρε τον Τσιριγωτακη
Γνωριζει κατι σχετικο κανεις?
Inf3rn0_MaSt3R
Παιδες δεν εχω δελτιο και θελω να βρω καμια ομαδα να παιξω! Γνωριζω basket μενω περιστερι ιλιον οποια ομαδα ενδιαφερετε ας μου πει γιατι δε ξερω που εχουν προπονησεις ωστε να παω να μιλησω απο κοντα και να με δουν!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.