Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
deksi_pag
απο ηλιουπολη μερια τι νεα εχουμε?
andreas koropi
QUOTE(terastios @ Jul 8 2009, 16:34 ) *
o Βελυζιώτης που έπαιζε πέρσι Κορωπί ? bball.gif


Θα ηθελα να ευχαριστησω τοσο το Νικο Βελυζιωτη οσο και τον Γιωργο Κοκκινο για την προσφορα τους στο Κορωπι , τους ευχομαι μια χρονια χωρις τραυματισμους και να χαρουν για αλλη μια χρονια επιτυχιες με τις νεες τους ομαδες.
pusher
QUOTE(hidalgo @ Jul 8 2009, 15:10 ) *
βελυζιοτης -διαμαντης οι 2 ασσοι του αετου για του χρονου


Επειδή μάλλον είσαι ο πιο ουσιαστικός στο κομμάτι ενημέρωσηςς μετακινήσεων, σου είναι εύκολο να κάνεις μια μέχρι στιγμής καταγραφή των "τελειωμένων" μετεγγραφών-υποσχετικών? Ακούγονται πολλά για όλες τις ομάδες αλλά συγκεντρωτικά δεν έχουμε μια αναφορά. Σ' ευχαριστώ ούτως ή άλλως... rolleyes.gif
Basket lover
Κινήσεις ουσίας στους άντρες!
9/7/2009
Σε 5 μεταγραφές προχώρησε η αντρική ομάδα της ΦΕΑ ενόψη του σχεδιασμού της για τη νέα χρονιά και τη συμμετοχή της στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ, αφού πρώτα όμως εξασφάλισε τη παραμονή του βασικού της κορμού, των παιδιών δηλαδή που ανέβασαν την ομάδα. Άλλωστε αυτή ήταν και η βασική προϋπόθεση που έθεσε ο coach Μάριος Δεσποτάκης ώστε να παραμείνει για δεύτερη χρονιά στο τιμόνι της ομάδας.
Έτσι λοιπόν, Πρας, Ρωμοσιός, Τσακίρης, Βιδάκης, Μαστρακούλης Στ, και τα περισσότερα από τα υπόλοιπα παιδιά θα παραμείνουν και του χρόνου. Αυτούς θα συμπληρώσουν ο Χαρακτινός από το Γαλάτσι, ο Σωτηράκης από την Ν. Ιωνία, ο Σύλλας και ο Κρητικός από τον Ιωνικό Ν.Φ. και ο Γιοβάνης από την ΑΕΚ Περιστερίου. Ισως γίνει ακόμα μια μεταγραφή, κάτι που αποφασιστεί τις επόμενες μέρες...
Επίσης ακοκτήθηκαν ως ελεύθεροι πλέον ο Αναστασόπουλος από την ΑΕΚ Περιστερίου και ο Αργυρόπουλος από τον Φίλιππο, οι οποίοι βέβαια έπαιξαν και πέρσυ στη ΦΕΑ με υποσχετική.
Από την ομάδα αποδεσμεύτηκαν οι Δρούγκας, Μαστρακούλης Ν., Δαρμογιάννης, Μαραθοβουνιώτης και Σεϊταρίδης.

Η προετοιμασία των ανδρών θα αρχίσει στις 18 Αυγούστου, ενώ σήμερα ολοκληρώνονται οι προπονήσεις της μεταβατικής περιόδου.

www.despotakis.gr


Επιτέλους ακούσαμε και κατι για το αντρικό της ΦΕΑ. biggrin.gif
Δεν εχω γνώση από μεταγραφές αντρικού, πάντως επειδή ξέρω τα παιδια και τον coach, καλά θα κάνουν οι άλλες ομάδες να μην υποτιμησουν την ΦΕΑ και φέτος... Ειδατε τι έγινε πέρυσι... rolleyes.gif
hidalgo
QUOTE(pusher @ Jul 9 2009, 16:28 ) *
Επειδή μάλλον είσαι ο πιο ουσιαστικός στο κομμάτι ενημέρωσηςς μετακινήσεων, σου είναι εύκολο να κάνεις μια μέχρι στιγμής καταγραφή των "τελειωμένων" μετεγγραφών-υποσχετικών? Ακούγονται πολλά για όλες τις ομάδες αλλά συγκεντρωτικά δεν έχουμε μια αναφορά. Σ' ευχαριστώ ούτως ή άλλως... rolleyes.gif

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω περισοτερο,ανεβαινω μονο τα σαβ-κυρ αθηνα
απο το πορο στον οποιο δουλευω στο ασκελι σε μια κατασκευη.
τα οποια νεα μαθαινω ειναι απο φιλους που παμε για καφε,κ δεν εχω
(λογω οικογενειακων υποχρεωσεων) πολυ χρονο να διαθεσω.ευελπιστω
απο τη προετοιμασια να ειμαι πιο ενεργος
duke10


Εστω και λιγο καθυστερημενα θελω και εγω να πω δυο λογια για τον φιλο μου, Billtsek.
Εστω και αν δεν ειμασταν συμπαιχτες για πολυ καιρο καιρο μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους χαρακτηρες που εχω γνωρισει, μεσα και εξω απο το γπεδο. Ειλικρινης, παντα με το χαμογελο στα χειλη και η ψυχη των αποδυτηριων. Μαζι του η προπονηση γινοταν ποιο ευχαριστη. Οσο για τα μπασκετικα του χαρακτηριστικα, θα συμφωνησω απολυτα με το mimo. Σε καθε προπονηση, παντα, εδινε το 100%.Ηταν ετοιμος να διεκδικησει ολες τις μπαλες (και ολα τα επιθετικα φαουλ) που μπορουσε.Κριμα που δε καταφεραμε να παιξουμε περισσοτερο καιρο μαζι. Καλη συνεχεια Bill, σε οτι και να κανεις. τα υπολοιπα θα στα πω απο κοντα...
tsek, tsek, tsek, tsek, tsek, tsek.
HighLow
Παπαλουκάς στον Αγιο Θωμά?
icon_wave.gif
andreas koropi
QUOTE(HighLow @ Jul 10 2009, 11:42 ) *
Παπαλουκάς στον Αγιο Θωμά?
icon_wave.gif



ma nomizo oti einai 30+ , kai exoyn parei idi ton ashmenio
loufer
QUOTE(andreas koropi @ Jul 10 2009, 13:05 ) *
ma nomizo oti einai 30+ , kai exoyn parei idi ton ashmenio


Σε όλα μέσα είσαι, ενημερωμένος όσο δεν πάει, μέχρι και τι νούμερο παπούτσι φοράω ξέρεις... smiley.gif smiley.gif
aardvark
QUOTE(andreas koropi @ Jul 10 2009, 12:05 ) *
ma nomizo oti einai 30+ , kai exoyn parei idi ton ashmenio

30 ειναι και δεν τους πιανει το μετρο τους '79 φετος
GREER
QUOTE(coachara @ Jul 8 2009, 17:37 ) *
ρε σταματησε ο τρικαλιωτης επαγγελματικα το μπασκετ κ πηγε μαρκοπουλο?γκριρ τι εγινε ρε?αυτοι η παιχταρα πηγε εσκα(σαν να το εκοψε ειναι)απο επιλογη του?α π ι σ τ ε υ τ ο..............

Ναι σταματησε δυστυχως το επαγγελματικο μπασκετ. Και ειμαι σκασμενος που τοσο καλος παιχτης θα παιξει σε τετοια κατηγορια. Μακαρι να τον εκμεταλευτουν τα παιδια εκει και να παρουν απο αυτον. Θα τους ανεβασει μονος του φετος και με 2 παιχτες ακομα παρεα, θα τους ανεβασει και του χρονου!!! Σε 2 χρονια θα τους εχει ανεβασει 2 κατηγοριες. Πραγματικα σου μιλαω ειμαι σκασμενος. Αλλα καλα εκανε, γιατι σκεφτηκε το μελλον του και οχι το παρον του και προσπαθησε να διασφαλιστει απο τα 29 του. Δυσκολη, αλλα θαρραλεα η αποφαση του. Και ειναι μαγκια του που συνεχιζει το μπασκετ, γιατι δεν ειναι ευκολο να τα συνδυασει και τα δυο. Πες μου ομως και τη γνωμη σου... Πιστευεις οτι καλα εκανε και πηγε στο Μαρκοπουλο??? Γενικα δεν πιστευεις οτι θα βοηθησει και τα υπολοιπα παιδακια να μαθουν καλυτερο μπασκετ???
coachara
QUOTE(GREER @ Jul 10 2009, 13:24 ) *
Ναι σταματησε δυστυχως το επαγγελματικο μπασκετ. Και ειμαι σκασμενος που τοσο καλος παιχτης θα παιξει σε τετοια κατηγορια. Μακαρι να τον εκμεταλευτουν τα παιδια εκει και να παρουν απο αυτον. Θα τους ανεβασει μονος του φετος και με 2 παιχτες ακομα παρεα, θα τους ανεβασει και του χρονου!!! Σε 2 χρονια θα τους εχει ανεβασει 2 κατηγοριες. Πραγματικα σου μιλαω ειμαι σκασμενος. Αλλα καλα εκανε, γιατι σκεφτηκε το μελλον του και οχι το παρον του και προσπαθησε να διασφαλιστει απο τα 29 του. Δυσκολη, αλλα θαρραλεα η αποφαση του. Και ειναι μαγκια του που συνεχιζει το μπασκετ, γιατι δεν ειναι ευκολο να τα συνδυασει και τα δυο. Πες μου ομως και τη γνωμη σου... Πιστευεις οτι καλα εκανε και πηγε στο Μαρκοπουλο??? Γενικα δεν πιστευεις οτι θα βοηθησει και τα υπολοιπα παιδακια να μαθουν καλυτερο μπασκετ???

Σιγουρα γι αυτους ειναι δωρο θεου...ομως αυτο που ξερω εγω οτι ειναι μεγαλη απωλεια για σας...
Ειναι απιστευτο παντως....τελος παντων...καλη σταδιοδρομια να εχει οτι κ αν κανει....
KOKO
QUOTE(aardvark @ Jul 10 2009, 07:17 ) *
30 ειναι και δεν τους πιανει το μετρο τους '79 φετος

Ετσι εμεις οι 79ρηδες ειμαστε draft φετος!!! icon_drunk.gif
eskaman
Καλησπερα.εχουμε κανα νεο απο τις ομαδες του χαλανδριου? bball.gif
terastios
QUOTE(HighLow @ Jul 10 2009, 11:42 ) *
Παπαλουκάς στον Αγιο Θωμά?
icon_wave.gif


Δεν είναι ακόμα σίγουρο ...φλερτάρει με ομαδα των βορείων προαστίων bball.gif
GREER
QUOTE(coachara @ Jul 10 2009, 13:48 ) *
Σιγουρα γι αυτους ειναι δωρο θεου...ομως αυτο που ξερω εγω οτι ειναι μεγαλη απωλεια για σας...
Ειναι απιστευτο παντως....τελος παντων...καλη σταδιοδρομια να εχει οτι κ αν κανει....

Δεν ειναι απλα απιστευτο. Ειναι τρελο!!! Πραγματικα μεγαλη απωλεια για εμας και δωρο του Μεγαλοδυναμου για τους αλλους!! Μακαρι να τους βγει ομως εκει στο Μαρκοπουλο, γιατι το προσπαθουν πολυ και εχουν καποιες καλες ιδεες.
hidalgo
παραμονη ρηγου-βασιλειου-γεωργαλα στη πετρουπολη,κ καλυψη του κενου
που αφησε ο χρονοπουλος με τον γεωργοπαπαδακο

κατσογιαννος σε εφοα που αν κ εχει τρυγαζη φανταρο με
μπιτσικα-κατσογιαννο-επιστροφη γεωργιαδη, πιθανοτατα σιαμητρου,
τσιατσιο πιο ενεργο φετος συν τις υπολοιπες δημοκρατικες δυναμεις
μαλλον θα εχει καλυτερη πορεια απο τη περσινη
zigolo7
Στην απόκτηση δυο νέων παικτών προχώρησε η Νίκη Αμαρουσίου. Οι Κυριάκος Γιαννάκης και Λεύτερης Στασινόπουλος είναι επίσημα μέλη της ομάδας, αποτελώντας τα δυο πρώτα μεταγραφικά αποκτήματα του φετινού καλοκαιριού. Ο Κυριάκος Γιαννάκης (28 ετών, 1.92μ.) αποκτήθηκε από τον Πρωτέα Γρεβενών, αγωνίζεται στη θέση «2», ενώ μπορεί να καλύψει και αυτή του σμολ φόργουορντ. Ο Λευτέρης Στασινόπουλος (25 ετών, 1.89μ.) ήρθε από τον Πορφύρα και θα καλύψει τη θέση του πλέι μέικερ. Οι δυο παίκτες ήδη βρίσκονται στη διάθεση του προπονητή της Νίκης Κυριάκου Κοσμίδη
hidalgo
η μονη παραφωνια στις παραπανω φωτο ειναι το μπουκαλι νερο πανω στο τραπεζι
αντι για σαμπανιες ουισκι κλπ
Jabar
Click to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachment
Ιστορικές στιγμές ζήσαμε.Η μεγαλύτερη μεταγραφή στη φετινή ΕΣΚΑ.
Ο ΛΥΚΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ.Η ΣΗΜΑΙΑ ΚΥΜΑΤΙΖΕΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΣΤΟΝ ΙΣΤΟ ΤΗΣ.Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΗΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΦΑΝΕΛΑΣ.
Μετά από περιπλάνηση σε άλλες ομάδες, όπου το πλούσιο ταλέντο του έγινε ευρύτατα γνωστό,τον βλέπετε να υπογράφει με τον πρόεδρο που τον μεγάλωσε σαν παιδί του.Οταν η μεταγραφή έγινε γνωστή και άλλοι παίκτες έσπευσαν να υπογράψουν.Βρίσκοντας στην ίδια ομάδα τον αδελφό του Μουστακάτο,δηλώνει πανευτυχής.Πρώτο φαβορί στη Γ ΕΣΚΑ ΑΧΑΡΝΗΣ.Επιτέλους ο Λύκος ξανά σε δράση.Το πολυπληθέστατο φαν κλαμπ θα δίνει το παρόν κάθε Παρασκευή βράδυ.
Εμπρος να κάνουμε όμορφες τις Παρασκευές μας.
zigolo7
QUOTE(hidalgo @ Jul 11 2009, 10:25 ) *
παραμονη ρηγου-βασιλειου-γεωργαλα στη πετρουπολη,κ καλυψη του κενου
που αφησε ο χρονοπουλος με τον γεωργοπαπαδακο

κατσογιαννος σε εφοα που αν κ εχει τρυγαζη φανταρο με
μπιτσικα-κατσογιαννο-επιστροφη γεωργιαδη, πιθανοτατα σιαμητρου,
τσιατσιο πιο ενεργο φετος συν τις υπολοιπες δημοκρατικες δυναμεις
μαλλον θα εχει καλυτερη πορεια απο τη περσινη


+ Λουφόπουλο και παγόπουλο νομίζω.
Jabar
QUOTE(hidalgo @ Jul 11 2009, 13:37 ) *
η μονη παραφωνια στις παραπανω φωτο ειναι το μπουκαλι νερο πανω στο τραπεζι
αντι για σαμπανιες ουισκι κλπ

Το νερό ήταν για τα φυτά,η σαμπάνια έρευσε άφθονη με την έξοδο από το Γραφείο.Τα μπουκάλια ανοίχτηκαν το βράδυ
σε γνωστό κέντρο και με παρουσία αιθέριων υπάρξεων την παρουσία των οποίων επiμελήθη ο Λύκος.
j-kidd13
QUOTE(Jabar @ Jul 11 2009, 13:59 ) *
Το νερό ήταν για τα φυτά,η σαμπάνια έρευσε άφθονη με την έξοδο από το Γραφείο.Τα μπουκάλια ανοίχτηκαν το βράδυ
σε γνωστό κέντρο και με παρουσία αιθέριων υπάρξεων την παρουσία των οποίων επεμελήθη ο Λύκος.

Mε λιγα λογια,ολοκληρωθηκε με τον πλεον αναμενωμενο τροπο η σημαντικοτερη μετακινηση παικτη φετος σε οποιαδηποτε κατηγορια(συμπεριλαμβανομενων Α1,Α2 κλπ)στα εγχωρια πρωταθληματα...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Αρχισατε το δουλεμα λαμογια??????
καλαααααααααααααα.......
nikefalin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 11 2009, 12:10 ) *
Αρχισατε το δουλεμα λαμογια??????
καλαααααααααααααα.......


Λυκάκο είσαι τρέλα με την πράσινη φανέλα!
spysta
το ΜΠΑΑΑΑΑΑΜΜ του καλοκαιριου ειναι γεγονος ..

THE RETURN OF THE KING !!! jedi.gif
ΛΥΚΟΣ πεινασμενος για νεα ''δαχτυλιδια'' στην ομαδα της καρδιας του !!!!

wav.gif

anto10
Γνωριζει κανεις ολοκληρο το ροστερ του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ παικτες και θεσεις που παιζουν?
pusher
QUOTE(nikefalin @ Jul 11 2009, 14:47 ) *
Λυκάκο είσαι τρέλα με την πράσινη φανέλα!


Ο Λύκος κι αν εγέρασε
κι άσπρισε το μαλί του
προσέξτε φουκαράδες μου
πύραυλος το κ.... του.
Κι αν όλοι εσεις νομίζατε
το μπάσκετ πως θα αφήσει
τώρα να μπείτε στη σειρά
να σας καλογ.....!

ΛΥΚΕ ΘΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΥΟ ΣΕΡΙ ΑΝΟΔΟΥΣ...

Καλή χρονιά, γεμάτη υγεία.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(pusher @ Jul 12 2009, 02:40 ) *
Ο Λύκος κι αν εγέρασε
κι άσπρισε το μαλί του
προσέξτε φουκαράδες μου
πύραυλος το κ.... του.
Κι αν όλοι εσεις νομίζατε
το μπάσκετ πως θα αφήσει
τώρα να μπείτε στη σειρά
να σας καλογ.....!

ΛΥΚΕ ΘΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΥΟ ΣΕΡΙ ΑΝΟΔΟΥΣ...

Καλή χρονιά, γεμάτη υγεία.

Ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα.
Κι εσυ οτι επιθυμεις να το παθεις..........
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 12 2009, 04:57 ) *
Ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα.
Κι εσυ οτι επιθυμεις να το παθεις..........


Τι λεφτα εχεις μοιρασει ρε ατιμε για να σου γραφουν τετοια????

Επιτελους,εκλεισες καπου και μπορουμε να κοιμομαστε τα βραδια ησυχοι..
Δεν μας επαιρνε ο υπνος απο την αγωνια.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif
SPP
Καλημερα.Μηπως ξερει να μου πει καποιος αν καποιον τον διαγραψει η ομαδα τι θεωρειται ελευθερος η αποδεσμευμενος?Και μεχρι ποτε εχει περιθωρειο να παει σε καποια ομαδα?Ευχαριστω πολυ.
ETHNIKOSGS
QUOTE(SPP @ Jul 12 2009, 08:14 ) *
Καλημερα.Μηπως ξερει να μου πει καποιος αν καποιον τον διαγραψει η ομαδα τι θεωρειται ελευθερος η αποδεσμευμενος?Και μεχρι ποτε εχει περιθωρειο να παει σε καποια ομαδα?Ευχαριστω πολυ.

6-15 και θεωρειται αποδεσμευμενος
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Jul 12 2009, 05:25 ) *
Τι λεφτα εχεις μοιρασει ρε ατιμε για να σου γραφουν τετοια????

Επιτελους,εκλεισες καπου και μπορουμε να κοιμομαστε τα βραδια ησυχοι..
Δεν μας επαιρνε ο υπνος απο την αγωνια.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Θα σκασεις απο την ζηλια σου αμπαλιξ tongue.gif tongue.gif tongue.gif
leonkalf
αρκετές επιστροφές φέτος..
mimos8
ΛΥΚΕ συγχαρητηρια για την επιστροφη σου αλλα ακουσα μια φημη.....οτι στην πρωτη στραβη της ομαδας σου αναλαμβανει coach ο μπιλαλης!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(mimos8 @ Jul 12 2009, 12:12 ) *
ΛΥΚΕ συγχαρητηρια για την επιστροφη σου αλλα ακουσα μια φημη.....οτι στην πρωτη στραβη της ομαδας σου αναλαμβανει coach ο μπιλαλης!

Απο ποτε εγινε κοουτς ρε συ αυτος??
pusher
QUOTE(ETHNIKOSGS @ Jul 12 2009, 10:24 ) *
6-15 και θεωρειται αποδεσμευμενος


Και σε περίπτωση που δεν μπορέσει να βρει ομάδα μέχρι τις 15, η μόνη ομάδα στην οποία μπορεί να αγωνιστεί είναι αυτή που τον αποδέσμευσε.
nairepao
QUOTE(Jabar @ Jul 11 2009, 13:45 ) *
Click to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachment
Ιστορικές στιγμές ζήσαμε.Η μεγαλύτερη μεταγραφή στη φετινή ΕΣΚΑ.
Ο ΛΥΚΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ.Η ΣΗΜΑΙΑ ΚΥΜΑΤΙΖΕΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΣΤΟΝ ΙΣΤΟ ΤΗΣ.Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΗΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΦΑΝΕΛΑΣ.
Μετά από περιπλάνηση σε άλλες ομάδες, όπου το πλούσιο ταλέντο του έγινε ευρύτατα γνωστό,τον βλέπετε να υπογράφει με τον πρόεδρο που τον μεγάλωσε σαν παιδί του.Οταν η μεταγραφή έγινε γνωστή και άλλοι παίκτες έσπευσαν να υπογράψουν.Βρίσκοντας στην ίδια ομάδα τον αδελφό του Μουστακάτο,δηλώνει πανευτυχής.Πρώτο φαβορί στη Γ ΕΣΚΑ ΑΧΑΡΝΗΣ.Επιτέλους ο Λύκος ξανά σε δράση.Το πολυπληθέστατο φαν κλαμπ θα δίνει το παρόν κάθε Παρασκευή βράδυ.
Εμπρος να κάνουμε όμορφες τις Παρασκευές μας.

εγω παντως απο τις πρωτες φωτο νομιζα οτι υπεγραφε στον Ολυμπιακο παρουσια του Σαββα Θεοδωριδη...Τρεμε Κοουτς των Αχαρνων...Προτεινω να παρουν ειδικο κλειδαριθμο στην κληρωση ο ΓΣ Κηφισιας και οι Αχαρνεις προκειμενου να πεσουν στον ιδιο ομιλο και να τελειωσει το πρωταθλημα με την μεταξυ τους αναμετρηση.
mimos8
QUOTE(BILLTSEK @ Jul 6 2009, 15:15 ) *
1986 -2009..τελικα το πηρα αποφαση!! μετα απο πολυ σκεψη εφτασε η στιγμη που δεν ηθελα..να σταματησω το μπασκετακι που τοσο πολυ αγαπω.23 χρονια προσπαθουσα παντα να δινω τον καλυτερο εαυτο μου (η αληθεια ειναι οτι ειχα περιορισμενες δυνατοτητες).παντα ειχα κινητρο κ στοχο για αυτο περασα πολυ καλα κανοντας το χομπυ μου..αυτο συμβουλευω τους νεοτερους παικτες σε οποια κατηγορια κ αν παιζουν..δουλεια πολυ υπομονη κ επιμονη..να κανετε παντα αυτο που θελει ο προπονητης κ δεν θα βγειτε χαμενοι..να μην βαζετε το εγω σας πανω απο την ομαδα .ετσι θα σας αγαπανε κ οι συμπαικτες σας.κ μην ξεχνατε μπασκετ δεν ειναι μονο να σκοραρω!θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσα παιδια ειχα συμπαικτες ολα αυτα τα χρονια !!εκανα πολλους φιλους κ αυτο ειναι το μεγαλο κερδος μου!!θελω να αναφερω μερικα ονοματα που πραγματικα ηταν παικταραδες κ δεν θα τουςξεχασω ποτε.ΤΣΑΓΚΑΡΗς ΑΝΤ.{Ο ΓΚΑΛΗς ΤΗΣ ΕΣΚΑ!!δεινος σκορερ με σπασιμο μεσης κ τον χαζευαμε με ποσους τροπους εβαζε καλαθι. ΣΟΥΣΟΥΝΗς ΧΡ.{τρομερες κινησεις μεσα στην ρακετα δυνατος κ καλος αμυντικος.ο τελειος σεντερ!}ΜΑΝΩΛΗς ΚΩΣ.{απιστευτη δυναμη.νομιζα οτι επεφτα σε τοιχο οταν παιζαμε}ΔΑΦΝΗΣ Γ.{ασσος με απιστευτη ταχητητα.διαστημοπλοιο ο τυπος!!)ΖΕΡΒΟς{ηρεμη δυναμη..μαεστρος!}ΠΑΠΑΙςΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΣ{απιστευτος παικτης αλλα τεμπελης.κριμα θα ειχε κανει μεγαλη καριερα.}ΠΟΛΙΤΕΙΑ¨ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ{μια απο τις δυο καψουρες{μενουδακοοοοοοοο} που ειχα για να παιξω συμπαικτης .τα καταφερα!!προπονητης μεσα στο γηπεδο!!!ειναι για πιο πανω..} ΚΟΥΚΗς{τρομερος σουτερ κ πολυ γρηγορος!}ΚΑΡΤΑΝΟΣ Π{τριποντακιας κ ωραια καρφωματα οταν εχει ορεξη.θεαματικος πολυ..}ΦΕΑ"ΠΡΑς΄{Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣστα 23 χρονια!!!!}ΜΑΣΤΡΑΚΟΥΛΗς,ΤΣΑΚΙΡΗΣ,ΡΩΜΟΣΙΟΣ,ΒΙΔΑΚΗΣ..
DREAM TEAM k συνεχιζουνε.μπορει να επαιξα μια χρονια μονο αλλα δεθηκα πολυ με την ομαδα..τελευταια επιθυμια ηταν να ειμαι μαζι τους αλλα δεν τα καταφερα..{δεν αδικηθηκα παντως απο τον κοουτς υπηρχαν καλυτεροι}ξεχασα αρκετους αλλα ελπιζω να μην με παρεξηγησουν.γερασα κ η μνημη μου δεν ειναι καλη..χαχαχα!τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στους προπονητες μου KOYTSOYKO N{ΜΑς ΜΑΖΕΨΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΑΝΕΣ ΤΟ 1986.ΚΑΛΟς ΑΝΘΡΩΠΟς Κ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗς}ΒΑΛΣΑΜΙΔΗς,ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν.,ΠΕΤΡΑΚΑΚΗς Δ.{ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ!!}ΑΘΑΝΑ ΣΟΠΟΥΛΟΣ{ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΣΑΝ ΠΑΙΚΤΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΥΦΛΟΣ ΧΑΧΑ!!}ΖΑΡΕΙΦΟΠΟΥΛΟΣ{ΜΕ ΕΒΑΖΕ ΑΣΣΟ ΣΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ..ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!}ΧΡΥΣΟΓΕΛΟΣ{ΠΟΛΥ ΚΑΛΟς ΠΡΟΠΟΝΗΤΗς ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑς}ΚΟΥΚΗς,ΚΑΡΑΤΖΑΣ{ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΟΥΤΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.ΕΧΕΙ ΤΑΛΕΝΤΟ Ο ΤΥΠΟΣ Κ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ}Κ ενας προπονητης που δεν προλαβα να εχω.ΔΕΣΠΟΤΑΚΗς.ο καλυτερος!!! ξερει να παιρνει το 100% του παικτη.γαμωτο κριμα ειμαι ηδη 37..καλο καλοκαιρι σε ολους κ να προσεχετε την υγεια σας !!!

http://www.facebook.com/home.php?#/group.p...6235&ref=nf
malonis
QUOTE(Jabar @ Jun 6 2009, 07:52 ) *
Πολύ καλή κίνηση των Νέων Παλατιανής.Αρχίζουν συνεργασία με πάρα πολύ καλό προπονητή.Αναλαμβάνει την αντρική και την οργάνωση των ακαδημιών.Σκοπός δεν είναι η αναπαλαίωση της ομάδας και η πρόσκαιρη άνοδος .Σκοπός η ανάδειξη νέων ταλέντων και επενδύουν σε προπονητή από εκεί που πρώτα πρέπει να αρχίζει μια ομάδα τον προπονητή
Click to view attachment

Από τις υποδομές της ομάδας έουν βγει κατά καιρούς καλοί παίκτες λέγεται μάλιστα ότι ένας από τους κορυφαίους έχει την όρεξη να βοηθήσει με τις γνώσεις και την αγάπη του την ομάδα.
ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ Ημερομηνία γέννησης: 15 Αυγούστου 1978 Τόπος γέννησης: Περιστέρι Ύψος: 1μ.95 Θέση: Γκαρντ Προηγούμενες ομάδες: Α.Ο. Νέοι Παλατιανής,

Ειμαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω τις μεταγραφες της ομαδας ΑΟ Νεοι Παλατιανης μετα απο μεγαλη προσπαθεια της διοικησης και οσων ασχολουνται με την ομαδα!
Παιχτες της Παλατιανης λοιπον ειναι:

1. Μισιακος Κωστας απο Πολυκρατη Σαμου
2. Ψαρρης Κωστας απο Πολυκρατη Σαμου
3. Τσατσανης Δημητρης απο Αμιλλα Περιστεριου
4. Μαντελος Παυλος απο Σπατα
5. Δημητρακουλης Παναγιωτης απο Χολαργο
6. Μικελης Χρηστος απο ΑΕΚ Περιστεριου
7. Παππας Σωτηρης απο Ικαρο Καλλιθεας
8. Γιαννας Βασιλης (εφηβος) απο Εκπ. Πλατωνα
9. Βασιλακης Ευθυμης (εφηβος) απο Σπορτινγκ


Νεος προπονητης της ομαδας ο Παναγιωτης Κακαλιας. Τους καλοσοριζω στην ομαδα και ευχομαι υγεια, να περασουμε καλα φετος και να ευχαριστηθουμε μπασκετ!

Θα ηθελα επισης να ευχαριστησω εκ μερους των παιχτων τους: Σιμο Γιωργο( πρωτος προπονητης που ειχαμε), Ριζο Τασο (δευτερος προπονητης που ειχαμε), Σταθακη Μιχαλη(βοηθος προπονητη) και τους πρωην συμπαιχτες: Βασιλειου Μακη, Σαρρη Γιαννη. Ευχομαι σε ολους καλη επιτυχια στις νεες ομαδες τους!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(nairepao @ Jul 13 2009, 14:16 ) *
εγω παντως απο τις πρωτες φωτο νομιζα οτι υπεγραφε στον Ολυμπιακο παρουσια του Σαββα Θεοδωριδη...Τρεμε Κοουτς των Αχαρνων...Προτεινω να παρουν ειδικο κλειδαριθμο στην κληρωση ο ΓΣ Κηφισιας και οι Αχαρνεις προκειμενου να πεσουν στον ιδιο ομιλο και να τελειωσει το πρωταθλημα με την μεταξυ τους αναμετρηση.

Λες να μεινουν εκεινη την ημερα χωρις κοουτς και οι 2 ομαδες???
samios25
απο την σκυλλα στην χαρυβδη?το σκεφτκατε καλα εκει στην πρωτευουσα του κρασιου.
anto10
Κινειται τιποτα ρε παιδια???καμια μεταγραφη???
πολυ ησυχια βλεπω...
nairepao
Ενδιαφερεται καμια ομαδα (Γ ή Δ εσκα) στα βορεια προαστεια για ενα ψηλο και γρηγορο στα ποδια και στα χερια ασοδυοτριαροσεντερ με πλουσια καραφλα(εγω ειμαι αυτος)??Πληροφοριες για το πλουσιο ταλεντο μου στον Λυκο που τον εχω κανει μαγκα ουκ ολιγες φορες...τελαυταια μερα αυριο των αποδεσμευσεων, θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας
leonkalf
Ακόμα ρε Πανο δεν έκλεισες ομάδα;;;

Εφυγα διακοπες και κόλλησε το θέμα; smile.gif

Καλη επιτυχία ... έστω και τελευταία στιγμη
RUBI
Μπορει καποιος φιλος να μας πει ποιες ειναι οι καλες μεταγραφες που εχουν γινει φετος στην Α'ΕΣΚΑ?
Τελος παιχτες οπως ο Μανωλας,Παναγιωτοπουλος.. ξερουμε κατι?
hidalgo
ΑΡΘΡΟ 7ο: ΔΙΚΑΙΟΥΜΕΝΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΘΛΗΤΕΣ
Στο Πρωτάθλημα δικαιούνται να πάρουν μέρος αθλητές που πληρούν τους όρους των Αθλητικών Νόμων, των ισχυόντων Κανονισμών της Ε.Ο.Κ. και των Προκηρύξεων Ε.Ο.Κ. και Ε.Σ.Κ.Α.

Κάθε σωματείο δικαιούται να δηλώσει σε κάθε αγώνα μέχρι δώδεκα (12) αθλητές.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 1: Για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011 οι συμμετέχουσες στο πρωτάθλημα ομάδες υποχρεώνονται στην δωδεκάδα να δηλώνουν και τρεις (3) αθλητές γεννημένους από το 1991 και νεώτερους.



σας δινω μια ιδεα για την προκυρηξη της γ,δ εσκα για του χρονου τα οποια αναφερονται απο
φετος.εχω την εντυπωση οτι ανοιγουν οι ασκοι του αιολου.
leonkalf
Αρχιζει και η Εσκα τα ´καλα´ της εσκανα; 68.gif

Τουλαχιστον δεν βαζει υποχρεωτικες συμμετοχες στην 5αδα κλπ.
Koan
QUOTE(leonkalf @ Jul 15 2009, 16:42 ) *
Αρχιζει και η Εσκα τα ´καλα´ της εσκανα; 68.gif

Τουλαχιστον δεν βαζει υποχρεωτικες συμμετοχες στην 5αδα κλπ.

γιατί το κατακρίνετε? εγω το θεωρώ πολύ θετικό μέτρο.. να μη βλέπουμε μονο οτι μας βολεύει (χωρις να εννοω κατι προσωπικα αφου δε σε ξερω) αλλα να κοιταμε και το γενική ανάπτυξη του χώρου..
GR-HAMMER
QUOTE(hidalgo @ Jul 11 2009, 13:25 ) *
παραμονη ρηγου-βασιλειου-γεωργαλα στη πετρουπολη,κ καλυψη του κενου
που αφησε ο χρονοπουλος με τον γεωργοπαπαδακο


ποιον γεωργοπαπαδακο απο τους 2?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.