Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΣΚΑ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
hidalgo
[quote name='team10' date='Jun 20 2009, 13:09 ' post='315517']
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

Α ΕΣΚΑ

ΜΟΝΟ Ο ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ(ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ,ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟ,ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΑΣΗΜΕΝΙΟ)ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΦΟΥΛ ΓΙΑ Γ ΕΘΝΙΚΗ.

Η ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΙΔΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ

ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑ ΧΡΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

ο θωμας μπαινει πρωτος στη στροφη στην αντιπαραθεση που εχει ανοιξει με τις
3 ομαδες του ζωγραφου για πρωτη φορα μαζι στην α κατηγορια

η νικη αμαρουσιου μετα την ενασχοληση του μαστροκωστοπουλου με το σπορτιγκ
δυσκολα θα παει για πανω απο τη μεση

ο χολαργος ψαχνει για δευτερο ασσο

η ραφηνα κινειται αρκετα,οπως κ τα ανω λιοσια

πετρουπολη,απολλων,γαλατσι,ηρακλειο,ζωγραφ
ου ειναι οι ομαδες τουλαχιστο
που σιγουρα ψαχνουν κατ αρχας λιγες κ φθηνες λυσεις

η εφοα πηρε μπιτσικα κ ψαχνει 1 παιχτη ακομα για μεσα στο καλαθι

το κορωπι οταν ερθει η ωρα θα κινηθει δυναμικα(εχει λεφτα,αλλα οχι για ανοδο)

η πεντελη δε θα εχει προβλημα

ο αετος οπως κ περσι ξεκιναει λαθος στη πιο κρισιμη θεση κ σημειωστε την
ημερομηνια που το λεω,αν δε παει καλα η ομαδα θα επιστρεψει ο φετινος
προπονητης

η μονη που κινηται εντος πλανου ειναι η φεα στην οποια δεν πληρωνεται κανεις
ουτε υπαρχει πλανο για αμοιβομενους,η ποιοτητα ομως κ η εμπειρια καποιων
παιχτων δυσκολα θα φερουν την ομαδα σε κινδινο

επισης οσο προπονουνται οι ομαδες της γ εθνικης,μαθαινω για μεγαλες
παρελασεις παιχτων σε αγια παρασκευη,αιολο,κρονο,σπορτιγκ ιλιον
δυσκολα θα αρχισει το νταραβερι στην α εσκα

panagos
Και μετά συζητάμε για την πτώση του επιπέδου του Ελληνικού μπάσκετ. Άμα δεν φτιάξεις καλά τμήματα υποδομής και δεν έχεις ένα Α' πλάνο παρα μόνο κοιτάς τι κάνει ο διπλανός σου και τι θα κάνεις για να τον καταστρεψεις τότε είσαι χαμένος απο χέρι. rolleyes.gif
amasta
QUOTE (hidalgo @ Jun 20 2009, 17:32 ) *
Γ ΕΣΚΑ

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΠΡΩΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟΥΣ 2 ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΑΚΡΑΝ(ΠΑΠΑΔΕΑΣ,ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ)
ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΙΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΑΙ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΣΥΝ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ
ΑΡΑ Η ΟΜΑΔΑ ΦΟΥΛ ΓΙΑ Β ΕΣΚΑ.

εχω την εντυπωση οτι το προβλημα στην ομαδα αυτη ειναι εκτος του αγωνιστικου
χωρου,καθως κ η αξιοπιστια της οικονομικα αφου βασικος της παιχτης φετος
διατυμπανιζει οπου παει οτι δεν τηρηθηκε η συμφωνια τους,οπψς επισης κ προπονητης
που δουλευε για το συλογο(οχι ο πρωτος προπονητης)

Το προβλημα του Χαλανδριου ειναι αγωνιστικο και εννοω εντος γηπεδου και παγκου.Αν ειχαν μεινει ολα τα παιδια που εφηγαν απο την ομαδα περσι θα ειχαν ανεβει ευκολα χωρις δραχμη.Τωρα ξαφνικα αρχιζουν να ριχνουν χρημα στα λογια,δεν ξερω,μπορει και οχι,ενω τοσα χρονια η ομαδα στηριζοταν στα παιδια της που ηταν ολα μια παρεα αλλα ξαφνικα χαθηκαν.Την απαντηση στο γιατι χαθηκαν νομιζω την ξερετε και βρισκεται στον παγκο της ομαδας πολλα χρονια.Οι ομαδες φτιαχνονταο κυριοι για να εχουν διαρκεια,δεν αγοραζονται.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Ο Τσεπελης παει απο τον ΓΣΚ στους Αγ. Αναργυρους.
#13.
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 20 2009, 18:21 ) *
Ο Τσεπελης παει απο τον ΓΣΚ στους Αγ. Αναργυρους.


O κ. nairepao θα μας δώσει κανένα νέο από Γ.Σ. Κηφισιάς;
Εσύ τι θα κάνεις τελικά τελείωσε η ενεργός δράση για σένα;;;
nikefalin
QUOTE(#13. @ Jun 20 2009, 21:53 ) *
O κ. nairepao θα μας δώσει κανένα νέο από Γ.Σ. Κηφισιάς;
Εσύ τι θα κάνεις τελικά τελείωσε η ενεργός δράση για σένα;;;


o κος nairepao νομίζω πως αποχώρησε πανομοιοτρόπως, όσο για τον κο Λύκο διαπραγματεύεται άμεσα την καριέρα του εξωφυλαρούχα .
Οι διαπραγματεύσεις είναι σκληρές όμως, δεν θα ενδώσει εύκολα στην πλειάδα των ομάδων που επιζητούν τις συγκεκριμένες υπηρεσίες
loufer
QUOTE(hidalgo @ Jun 20 2009, 17:32 ) *
Γ ΕΣΚΑ

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΙΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΑΙ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ


Γα..Βίκος το μπιφτεκοπιστόλι...από ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ, από τον ΑΟΚ για ποιον λες??? γιατί τον Θανασάρα δοκίμασαν ομάδες από πολύ ψηλάααα να τον πάρουν αλλά βρήκαν τοίχο...
ka1972
Ο Ατταλος Καματερου ψαχνει ασσο για βασικο . Υπενθυμιζω οτι ο Ατταλος ανεβηκε φετος στη Β ΕΣΚΑ
Steryios
ο Χαρακτηνός στη ΦΕΑ.
assistant
QUOTE(Steryios @ Jun 21 2009, 12:57 ) *
ο Χαρακτηνός στη ΦΕΑ.

Φιλε Στεργιο φαινεται οτι εχετε μπαλες περισσευμα εκει...............γιατι ο συγκεκριμενος θελει μια μονος του.
Steryios
QUOTE(assistant @ Jun 21 2009, 14:02 ) *
Φιλε Στεργιο φαινεται οτι εχετε μπαλες περισσευμα εκει...............γιατι ο συγκεκριμενος θελει μια μονος του.

αυτο δε θελω να το σχολιασω γιατι δεν ειναι δικη μου υποθεση.νομιζω οτι ο κοουτς ξερει περισσοτερα απο ολους μας φερνοντας τον(ξανα) στην ομαδα.αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι ειναι ενας πολυ καλος παικτης,εμπειρος και πολυ καλο παιδι ο οποιος οταν βρει τον ρολο του,οπως και οι υπολοιποι στην ομαδα,θα μας βοθησει παρα πολυ.
hidalgo
QUOTE(Steryios @ Jun 21 2009, 14:20 ) *
αυτο δε θελω να το σχολιασω γιατι δεν ειναι δικη μου υποθεση.νομιζω οτι ο κοουτς ξερει περισσοτερα απο ολους μας φερνοντας τον(ξανα) στην ομαδα.αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι ειναι ενας πολυ καλος παικτης,εμπειρος και πολυ καλο παιδι ο οποιος οταν βρει τον ρολο του,οπως και οι υπολοιποι στην ομαδα,θα μας βοθησει παρα πολυ.

νομιζω οτι αν παραμεινει ο ιδιος προπονητης δε θα υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα στη διαχειρηση
nairepao
QUOTE(#13. @ Jun 20 2009, 22:53 ) *
O κ. nairepao θα μας δώσει κανένα νέο από Γ.Σ. Κηφισιάς;
Εσύ τι θα κάνεις τελικά τελείωσε η ενεργός δράση για σένα;;;

Ο Γ.Σ. Κηφισιας μαθαινω (μιας και δεν ειμαι πλεον στην ομαδα-ανεπισημα προς το παρον) οτι θα συνεχισει με εντελως διαφορετικο ροστερ απο αυτο της τελευταιας χρονιας και ηδη οι προπονησεις ειναι σε ρυθμους προετοιμασιας...

Ο Λυκος εχει εγκαταλειψει χρονια τωρα την ενεργο δραση, απλα δεν το εχει καταλαβει...και αλλαξτε του επιτελους το ονομα, δεν τον βλεπετε οτι βγαζει φλυκταινες?
pitbull
Ο χολαργος εκλεισε κωσταρα, κοτσικι, αγγελη, νιωτακη και σιαγκρη.
Jabar
QUOTE(pitbull @ Jun 22 2009, 12:25 ) *
Ο χολαργος εκλεισε κωσταρα, κοτσικι, αγγελη, νιωτακη και σιαγκρη.

Από ότι βλέπω απαγορεύτηκαν οι μεταγραφές πάνω από 30 αλλά επετράπησαν εκείνες πάνω από 40.Θα κατέβει και το μεγάλο παλτό με το όνομα Ηρακλειανός?
pitbull
QUOTE(Jabar @ Jun 22 2009, 12:38 ) *
Από ότι βλέπω απαγορεύτηκαν οι μεταγραφές πάνω από 30 αλλά επετράπησαν εκείνες πάνω από 40.Θα κατέβει και το μεγάλο παλτό με το όνομα Ηρακλειανός?

με την απαγορευση των 30 και πανω απαγορευσαν και τις μεταγραφες κατω του 1,70 υψους
peace
QUOTE(pitbull @ Jun 22 2009, 11:25 ) *
Ο χολαργος εκλεισε κωσταρα, κοτσικι, αγγελη, νιωτακη και σιαγκρη.


Καλησπέρα!Για διευκρινήστε ρε παιδιά . ..
Το Νιωτάκη τον μικρό?Τον Σιαγκρη τον γνωστό που έπαιζε Πεύκη?
assistant
Σημερα εμαθα οτι γινεται η κληρωση των ομιλων της β εσκα οποτε ξεκιναει τυπικα η νεα χρονια.Νομιζω οτι η ομαδα μου θα εχει μια αξιοπρεπεστατη παρουσια απ τη στιγμη που καταφερε να κρατησει το βασικο κορμο της.Απ ο,τι μαθαινω μαλιστα κινουμαστε και πολυ καλα στην περαιτερω στελεχωση της ομαδας με νεους παιχτες.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(#13. @ Jun 20 2009, 22:53 ) *
O κ. nairepao θα μας δώσει κανένα νέο από Γ.Σ. Κηφισιάς;
Εσύ τι θα κάνεις τελικά τελείωσε η ενεργός δράση για σένα;;;

Το καραφλοειδες δεν εχει καμια σχεση πλεον με την ομαδα,
πιο πολλα μαθαινω εγω παρα αυτος.

Εφυγαν σχεδον ολοι και ψαχνουν τωρα για παιχτες..
Πηραν τον Οθωνα (με τα λεφτα που εδιναν στον Τσεπελη)
και κοιτανε τωρα για ψηλους.
Αλλα με τον νεο νομο για τους 30ρηδες ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα.
Δεν μπορουν να κανουν οτι περσι που μαζεψαν οποιον γνωστο και φιλο ειχε ο κοουτς
που ειχε να παιξει μπασκετ 2-3 χρονια.
Ολοι ομως ηταν ανω των 30.

Εγω εχω 2-3 προτασεις και θα δουμε.
HighLow
QUOTE(assistant @ Jun 20 2009, 14:30 ) *
Θεοδωριδης-Τασιοπουλος στο Θωμα ή στον Αετο κλεισανε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

NAI πακέτο στον Αγιο Θωμά...
toney the greek
QUOTE(hidalgo @ Jun 20 2009, 16:32 ) *
Γ ΕΣΚΑ

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΠΡΩΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟΥΣ 2 ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΑΚΡΑΝ(ΠΑΠΑΔΕΑΣ,ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ)
ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΙΚΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΑΙ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΣΥΝ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ
ΑΡΑ Η ΟΜΑΔΑ ΦΟΥΛ ΓΙΑ Β ΕΣΚΑ.

εχω την εντυπωση οτι το προβλημα στην ομαδα αυτη ειναι εκτος του αγωνιστικου
χωρου,καθως κ η αξιοπιστια της οικονομικα αφου βασικος της παιχτης φετος
διατυμπανιζει οπου παει οτι δεν τηρηθηκε η συμφωνια τους,οπψς επισης κ προπονητης
που δουλευε για το συλογο(οχι ο πρωτος προπονητης)



Αγαπητε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θεωρω οτι εισαι μαλλον λαθος ενημερωμενος ,η κακοηθης η καποιος απο τους παρελασαντες που δεν εκανες για την ομαδα!!!

Ανμη τι αλλο η ομαδα αυτη πηγε εκει που πηγε στηριγμενη στα (καλα πολυ καλα ) παιδια της και στους ανθρωπους που αγαπουν το αθλημα και αυτα τα παιδια !!!

Το βαθος αυτης της ομαδος ειναι τετοιο που θα θελανε πολλοι να το εχουν !!! Αντεξε σε διαβολες -ρουφιανων και κακοηθεστατων ανθρωπων που ροσπαθησαν να προβληθουν και ακομα να κλεισουν και δουλιτσες μεσα απο αυτη την ομαδα!!!
Το οχημα ομαδα ομως την χρονια που περασε το πηγαμε για service και βιολογικο καθαρισμα ,θελω να πιστευω πως ειναι κατανοητο οτι εφτασε η στιγμη να σηκωσουμε τη ματια μας προς τον ηλιο !!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΔΙΑΤΕΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΡΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΜΕΝΑ ΘΑΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ !!!! ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΕΛΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ (ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ!!)

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΙΛΑΤΕ ΚΥΡΙΕ ???

Θεωρω οτι αυτη η καλυψη του ανδρισμου μεσα στην ανωνυμια δημιουργει υπανθρωπους που ευκολα ξεστομιζουν κατηγοριες

και πετουν λασπη !!!!
jhantzop
QUOTE(toney the greek @ Jun 22 2009, 14:54 ) *
Αγαπητε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θεωρω οτι εισαι μαλλον λαθος ενημερωμενος ,η κακοηθης η καποιος απο τους παρελασαντες που δεν εκανες για την ομαδα!!!

Ανμη τι αλλο η ομαδα αυτη πηγε εκει που πηγε στηριγμενη στα (καλα πολυ καλα ) παιδια της και στους ανθρωπους που αγαπουν το αθλημα και αυτα τα παιδια !!!

Το βαθος αυτης της ομαδος ειναι τετοιο που θα θελανε πολλοι να το εχουν !!! Αντεξε σε διαβολες -ρουφιανων και κακοηθεστατων ανθρωπων που ροσπαθησαν να προβληθουν και ακομα να κλεισουν και δουλιτσες μεσα απο αυτη την ομαδα!!!
Το οχημα ομαδα ομως την χρονια που περασε το πηγαμε για service και βιολογικο καθαρισμα ,θελω να πιστευω πως ειναι κατανοητο οτι εφτασε η στιγμη να σηκωσουμε τη ματια μας προς τον ηλιο !!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΔΙΑΤΕΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΡΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΜΕΝΑ ΘΑΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ !!!! ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΕΛΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ (ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ!!)

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΜΙΛΑΤΕ ΚΥΡΙΕ ???

Θεωρω οτι αυτη η καλυψη του ανδρισμου μεσα στην ανωνυμια δημιουργει υπανθρωπους που ευκολα ξεστομιζουν κατηγοριες

και πετουν λασπη !!!!!


Αγαπητέ toney the greek πρόσεξε τον τρόπο έκφρασής σου.

Και παρακαλώ πολύ κάντε μια προεπισκόπηση όταν είναι να κάνετε παράθεσει προηγούμενων posts ώστε να βγαίνουν σωστά.
KOKO
QUOTE(assistant @ Jun 21 2009, 08:02 ) *
Φιλε Στεργιο φαινεται οτι εχετε μπαλες περισσευμα εκει...............γιατι ο συγκεκριμενος θελει μια μονος του.

Φιλαρακο μονο οι μπαλες φετος θα ειναι τετραγωνες για να μην τις κραταει κανεις πολυ!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif

QUOTE(KOKO @ Jun 22 2009, 10:53 ) *
Φιλαρακο μονο οι μπαλες φετος θα ειναι τετραγωνες για να μην τις κραταει κανεις πολυ!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif

Με την ευκαιρια θα ηθελα να αναφερω την παραμονη μου για αλλη μια χρονια(ελπιζω)στη ΦΕΑ.Παρεα με τους υπολοιπους συμπαιχτες μου και τον κοουτς θα προσπαθησουμε πανω απ'ολα να ευχαριστηθουμε αυτο που κανουμε!!!Να αθλουμαστε!!Γιατι και λογω της δουλειας μου το μονο λαθος που μπορει να κανει καποιος ειναι να κοιταζει να βγαλει λεφτα απο το μπασκετακι!Δε λεω και τα οδοιπορικα απαραιτητα ειναι αλλα καταλαβενετε οτι η ομαδα μου αλλαζει ολα τα προγνωστικα των σκεψεων!! 69.gif 69.gif
Basket lover
QUOTE(KOKO @ Jun 22 2009, 17:00 ) *
Φιλαρακο μονο οι μπαλες φετος θα ειναι τετραγωνες για να μην τις κραταει κανεις πολυ!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif


Με την ευκαιρια θα ηθελα να αναφερω την παραμονη μου για αλλη μια χρονια(ελπιζω)στη ΦΕΑ.Παρεα με τους υπολοιπους συμπαιχτες μου και τον κοουτς θα προσπαθησουμε πανω απ'ολα να ευχαριστηθουμε αυτο που κανουμε!!!Να αθλουμαστε!!Γιατι και λογω της δουλειας μου το μονο λαθος που μπορει να κανει καποιος ειναι να κοιταζει να βγαλει λεφτα απο το μπασκετακι!Δε λεω και τα οδοιπορικα απαραιτητα ειναι αλλα καταλαβενετε οτι η ομαδα μου αλλαζει ολα τα προγνωστικα των σκεψεων!! 69.gif 69.gif


Αυτό ειναι το καλύτερο νέο! 69.gif

Εμείς απλά υποσχόμαστε οτι θα γεμιζουμε και πάλι το γηπεδο και θα ειμαστε δίπλα σας γιατι το αξίζετε! 77.gif

ΦΕΑ ΟΛΕ! 69.gif
assistant
Εκλεισε σημερα ο Λαδικος στο Γαλατσι.
samios25
Κατι γαβγισε προς κορωπι μερια................με ενα σκυλο με χρυσο λουρακι χτες στη βουλιαγμενη ο γνωστος..........
assistant
Εκλεισε Στρατακης στο Χολαργο.Πολυ καλη μεταγραφη.
zikos
QUOTE(KOKO @ Jun 22 2009, 17:00 ) *
Φιλαρακο μονο οι μπαλες φετος θα ειναι τετραγωνες για να μην τις κραταει κανεις πολυ!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif


Με την ευκαιρια θα ηθελα να αναφερω την παραμονη μου για αλλη μια χρονια(ελπιζω)στη ΦΕΑ.Παρεα με τους υπολοιπους συμπαιχτες μου και τον κοουτς θα προσπαθησουμε πανω απ'ολα να ευχαριστηθουμε αυτο που κανουμε!!!Να αθλουμαστε!!Γιατι και λογω της δουλειας μου το μονο λαθος που μπορει να κανει καποιος ειναι να κοιταζει να βγαλει λεφτα απο το μπασκετακι!Δε λεω και τα οδοιπορικα απαραιτητα ειναι αλλα καταλαβενετε οτι η ομαδα μου αλλαζει ολα τα προγνωστικα των σκεψεων!! 69.gif 69.gif


Ποσο καιρο ειχαμε να διαβάσουμε κατι τετοιο? Μπραβο αγορι μου.... Αν το απολαυσετε εσεις σιγουρα θα το απολαυσουν όλοι... φυσικά & ειναι απαραίτητα τα οδοιπορικά αρκει να μην ειναι αυτοσκοπός.. καλη συνεχεια...
Alexny
QUOTE(jhantzop @ Jun 22 2009, 15:15 ) *
Αγαπητέ toney the greek πρόσεξε τον τρόπο έκφρασής σου.

Και παρακαλώ πολύ κάντε μια προεπισκόπηση όταν είναι να κάνετε παράθεσει προηγούμενων posts ώστε να βγαίνουν σωστά.



μια χαρα εκφραστηκε ο ανθρωπος. κ σα μελος της ομαδας χρονια εχει 100% δικιο
jhantzop
QUOTE(Alexny @ Jun 23 2009, 13:53 ) *
μια χαρα εκφραστηκε ο ανθρωπος. κ σα μελος της ομαδας χρονια εχει 100% δικιο


Προφανώς είχε και άλλα το post. Και δεν είπα αν είχε δίκιο ή άδικο.


garaki
Εχω μια πληροφορια που ομως δεν μπορω να επιβεβαιωσω ουτε απο την μερια της ομαδας ουτε απο του παιχτη γιατι δεν τους γνωριζω...αν ομως ισχυει ειναι ισως η καλυτερη μεταγραφη που εγινε ποτε στην εσκα...

Εν ενεργεια παιχτης β εθνικης,πλει μεικερ(παιχταρας πραγματικως),βασικος σε ομαδα ανοδου,28 χρονων,με γεματες χρονιες με 7 8 χρονια γ β εθνικη παντα βασικος κ μπροσταρης με με με με....που για προσωπικους λογους εξωαγωνιστικους(θεμα δουλειας) αφηνει το επαγγελματικο μπασκετ εκλεισε στο μαρκοπουλο για να μην το κοψει τελειως και να κανει και τις δουλειες του.....
Ειναι πληροφορια απο τριτο προσωπο γι αυτο δεν μπορω να το επιβεβαιωσω και δεν γραφω και ονομα...
Ειναι αν κ μονο αν ισχυει παντα ΥΠΕΡΜΕΤΑΓΡΑΦΗ και μολις βγει το ονομα θα το διαπιστωσουμε ολοι....
Jabar
QUOTE(garaki @ Jun 23 2009, 14:50 ) *
Εχω μια πληροφορια που ομως δεν μπορω να επιβεβαιωσω ουτε απο την μερια της ομαδας ουτε απο του παιχτη γιατι δεν τους γνωριζω...αν ομως ισχυει ειναι ισως η καλυτερη μεταγραφη που εγινε ποτε στην εσκα...

Εν ενεργεια παιχτης β εθνικης,πλει μεικερ(παιχταρας πραγματικως),βασικος σε ομαδα ανοδου,28 χρονων,με γεματες χρονιες με 7 8 χρονια γ β εθνικη παντα βασικος κ μπροσταρης με με με με....που για προσωπικους λογους εξωαγωνιστικους(θεμα δουλειας) αφηνει το επαγγελματικο μπασκετ εκλεισε στο μαρκοπουλο για να μην το κοψει τελειως και να κανει και τις δουλειες του.....
Ειναι πληροφορια απο τριτο προσωπο γι αυτο δεν μπορω να το επιβεβαιωσω και δεν γραφω και ονομα...
Ειναι αν κ μονο αν ισχυει παντα ΥΠΕΡΜΕΤΑΓΡΑΦΗ και μολις βγει το ονομα θα το διαπιστωσουμε ολοι....

Ισχύει.Σε αφήνω να το διασταυρώσεις και να το δημοσιεύσεις πρώτος.
gorilakos
QUOTE(garaki @ Jun 23 2009, 14:50 ) *
Εχω μια πληροφορια που ομως δεν μπορω να επιβεβαιωσω ουτε απο την μερια της ομαδας ουτε απο του παιχτη γιατι δεν τους γνωριζω...αν ομως ισχυει ειναι ισως η καλυτερη μεταγραφη που εγινε ποτε στην εσκα...

Εν ενεργεια παιχτης β εθνικης,πλει μεικερ(παιχταρας πραγματικως),βασικος σε ομαδα ανοδου,28 χρονων,με γεματες χρονιες με 7 8 χρονια γ β εθνικη παντα βασικος κ μπροσταρης με με με με....που για προσωπικους λογους εξωαγωνιστικους(θεμα δουλειας) αφηνει το επαγγελματικο μπασκετ εκλεισε στο μαρκοπουλο για να μην το κοψει τελειως και να κανει και τις δουλειες του.....
Ειναι πληροφορια απο τριτο προσωπο γι αυτο δεν μπορω να το επιβεβαιωσω και δεν γραφω και ονομα...
Ειναι αν κ μονο αν ισχυει παντα ΥΠΕΡΜΕΤΑΓΡΑΦΗ και μολις βγει το ονομα θα το διαπιστωσουμε ολοι....
Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
GREER
QUOTE(garaki @ Jun 23 2009, 14:50 ) *
Εχω μια πληροφορια που ομως δεν μπορω να επιβεβαιωσω ουτε απο την μερια της ομαδας ουτε απο του παιχτη γιατι δεν τους γνωριζω...αν ομως ισχυει ειναι ισως η καλυτερη μεταγραφη που εγινε ποτε στην εσκα...

Εν ενεργεια παιχτης β εθνικης,πλει μεικερ(παιχταρας πραγματικως),βασικος σε ομαδα ανοδου,28 χρονων,με γεματες χρονιες με 7 8 χρονια γ β εθνικη παντα βασικος κ μπροσταρης με με με με....που για προσωπικους λογους εξωαγωνιστικους(θεμα δουλειας) αφηνει το επαγγελματικο μπασκετ εκλεισε στο μαρκοπουλο για να μην το κοψει τελειως και να κανει και τις δουλειες του.....
Ειναι πληροφορια απο τριτο προσωπο γι αυτο δεν μπορω να το επιβεβαιωσω και δεν γραφω και ονομα...
Ειναι αν κ μονο αν ισχυει παντα ΥΠΕΡΜΕΤΑΓΡΑΦΗ και μολις βγει το ονομα θα το διαπιστωσουμε ολοι....

Ειναι τελειωμενη υποθεση και ο συγκεκριμενος παιχτης θα κοσμει τα γηπεδα της ΕΣΚΑ. Μια απο τις μεγαλυτερες μεταγραφες στη ΕΣΚΑ και μεγαλη πληγη για εμας που τον χασαμε!!!
garaki
QUOTE(gorilakos @ Jun 23 2009, 14:55 ) *
Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

τι κανει?πεστω να πω το ναι η το οχι...
gorilakos
QUOTE(garaki @ Jun 23 2009, 14:58 ) *
τι κανει?πεστω να πω το ναι η το οχι...

τ.......... 77.gif bball.gif
samios25
Τρικαλιωτης.
garaki
77.gif
QUOTE(samios25 @ Jun 23 2009, 15:05 ) *
Τρικαλιωτης.

ακριβως...αρα ισχυει....θα πω αυτο και χαιρετω...για την "β εθνικη" απιστευτος παιχτης για εδω τιιιιιιιιι? 77.gif


τεραστια μεταγραφη για το μαρκοπουλο μπραβο γιγαντες...
nikefalin
είναι λίγο οφ τόπικ, αλλά αφορά ολες τις κατηγορίες


QUOTE
ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ



Οι δηλώσεις συμμετοχής όλων των πρωταθλημάτων Ανδρών-Γυναικών, Κυπέλου Ανδρών-Γυναικών και τμημάτων υποδομής των σωματείων της Ένωσης, πρέπει να υποβληθούν στα γραφεία της Ε.Σ.Κ.Α. αυτοπροσώπως ή με συστημένη επιστολή (πρωτότυπες) μέχρι την ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009.

Οι δηλώσεις συμμετοχής των τουρνουά Παγκορασίδων και Παμπαίδων πρέπει να υποβληθούν στα γραφεία της Ε.Σ.Κ.Α. αυτοπροσώπως ή με συστημένη επιστολή (πρωτότυπες) μέχρι την ΤΕΤΑΡΤΗ 23 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009.



και το πιο σημαντικό

QUOTE
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Ε.Σ.Κ.Α ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΑΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ &ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-2010



ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2009 ΠΑΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 ΑΝΔΡΙΚΑ-ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ

& ΤΜΗΜΑΤΑ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ Ε.Σ.Κ.Α. (ΥΔΡΑΣ 4-ΓΑΛΑΤΣΙ )



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΩΤ/ΤΟΣ ΩΡΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 14-09-09 18.30

Α’ΑΝΔΡΩΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 28-09-09 18.45

Β’ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΜΠΤΗ 01-10-09 18.50

Γ’ΑΝΔΡΩΝ(1ος ομιλος) ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16-10-09 19.00

Γ’ΑΝΔΡΩΝ(2ος ομιλος) ΤΕΤΑΡΤΗ 14-10-09 19.00

Γ’ΑΝΔΡΩΝ(3ος ομιλος) ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16-10-09 19.00

Δ’ΑΝΔΡΩΝ ΔΕΥΤ.-ΤΕΤ. ΑΠΟ 15-10-09 & ΜΕΤΑ 19.15

Α’ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 27-09-09 17.45

Β’ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 27-09-09 18.00

Γ’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Η έναρξη του πρωταθλήματος

θα καθορισθεί μετά τις δηλώσεις συμμετοχής 18.15

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΠΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 19-09-09 17.30

Β΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 19-09-09 17.15

Α΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 19-09-09 17.15

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Η έναρξη του πρωταθλήματος

θα καθορισθεί μετά τις δηλώσεις συμμετοχής 17.15

Α΄ ΠΑΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ ΤΡΙΤΗ 15-09-09 17.15

Β΄ ΠΑΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 14-09-09 17.15
assistant
Πολλες ομαδες της εσκα αδυνατουν απ ο,τι μαθαινω να συμπληρωσουν το ροστερ τους α)γιατι οι ομαδες δεν εχουν μια β)οι παιχτες εχουν μαθει καλως-κακως να παιρνουν σεβαστα ποσα γ)λογω του καινουριου κανονισμου για τις μετακινησεις των ανω των 30 χρονων αθλητων
Μακαρι ολα να πανε καλα για τις ομαδες αλλα και τους αθλητες κυριως.
RAPTOR
Ακουστηκε κατι για ενσταση Χολαργου εις βαρος του Ταυρου,για παικτη που ειχε συμμετοχη σε Ταυρο και Αθηναικο την ιδια περιοδο?
loufer
Αδράττομαι της ευκαιρίας την προτελευταία μέρα της μεταγραφικής περιόδου για να θίξω ένα θέμα αρκετά σοβαρό το οποίο και πιστεύω ότι απασχολεί πολλούς παίκτες. Την πάγια τακτική των διοικήσεων των περισσοτέρων ομάδων να κρατάνε δέσμιους του παίκτες τους, χωρίς να τους δίνουν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν αλλού την τύχη τους. Και θα σας αναφέρω ένα χειροπιαστό παράδειγμα. Ο Θανάσης Τριχιάς είναι παίκτης στον ΑΟΚ Χαλανδρίου τα τελευταία 5 χρόνια. Πιστεύω ότι η πλειονότητα των παικτών που έχουν παίξει είτε ως αντίπαλοι είτε ως συμπαίκτες έχουν να πουν τα καλύτερα για το συγκεκριμένο παίκτη, όχι μόνο απο μπασκετικής αξίας και μυαλού αλλά και ήθους. Κάθε χρόνο αυτός ο παίκτης έχει προτάσεις από μεγαλύτερης κατηγορίας ομάδες και μάλιστα Εθνικών κατηγοριών. Κάθε χρόνο ο πρόεδρος της ομάδας που ανήκει ο κος Αντώνης Λέκκας αρνείται κατηγορηματικά να τον δώσει (ούτε καν δανεικό, δε μιλάμε καν για το ενδεχόμενο της μεταγραφής). Χαρακτηριστικό παράδειγμα προς 3ετίας που αρνήθηκε πρόταση η οποία προσέγγιζε 5ψήφιο νούμερο από ομάδα για να το πουλήσει. Ειλικρινά, μου είναι αδύνατο να συνειδητοποιήσω για ποιο λόγο επιμένει φασιστικά να κρατάει αυτό τον παίκτη στην ομάδα του, η οποία αποτελεί απλά έναν ασανσέρ μεταξύ Β και Γ ΕΣΚΑ. Ο Τριχιάς είναι πλέον 27 χρονών και του στερούν το δικαίωμα να παίξει εκεί που πραγματικά του αξίζει, ήθελα να ήξερα κύριε Λέκκα εάν έχετε ποτέ σκεφτεί ότι έχετε ένα ερασιτεχνικό σωματείο και όχι ομάδα εθνικής κατηγορίας για να κάνετε παζάρια και να περιμένετε την ώρα να πουλήσετε τον μόσχο το σιτευτό. ΕΛΕΟΣ, είμαστε ερασιτέχνες σχεδόν όλοι και προσπαθούμε να κάνουμε την πλάκα μας και να ευχαριστηθούμε αυτό που αγαπάμε. Έχετε ποτέ προσπαθήσει να έρθετε στην θέση των παικτών, πως 8α σας φαινόταν έτσι και σας αντιμετώπιζαν με τέτοιο τρόπο, αλλά δυστυχώς έχουμε μάθει στην εποχή μας να κοιτάμε όλοι την πάρτη μας αποκλειστικά.
taper
QUOTE(loufer @ Jun 24 2009, 10:03 ) *
Αδράττομαι της ευκαιρίας την προτελευταία μέρα της μεταγραφικής περιόδου για να θίξω ένα θέμα αρκετά σοβαρό το οποίο και πιστεύω ότι απασχολεί πολλούς παίκτες. Την πάγια τακτική των διοικήσεων των περισσοτέρων ομάδων να κρατάνε δέσμιους του παίκτες τους, χωρίς να τους δίνουν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν αλλού την τύχη τους. Και θα σας αναφέρω ένα χειροπιαστό παράδειγμα. Ο Θανάσης Τριχιάς είναι παίκτης στον ΑΟΚ Χαλανδρίου τα τελευταία 5 χρόνια. Πιστεύω ότι η πλειονότητα των παικτών που έχουν παίξει είτε ως αντίπαλοι είτε ως συμπαίκτες έχουν να πουν τα καλύτερα για το συγκεκριμένο παίκτη, όχι μόνο απο μπασκετικής αξίας και μυαλού αλλά και ήθους. Κάθε χρόνο αυτός ο παίκτης έχει προτάσεις από μεγαλύτερης κατηγορίας ομάδες και μάλιστα Εθνικών κατηγοριών. Κάθε χρόνο ο πρόεδρος της ομάδας που ανήκει ο κος Αντώνης Λέκκας αρνείται κατηγορηματικά να τον δώσει (ούτε καν δανεικό, δε μιλάμε καν για το ενδεχόμενο της μεταγραφής). Χαρακτηριστικό παράδειγμα προς 3ετίας που αρνήθηκε πρόταση η οποία προσέγγιζε 5ψήφιο νούμερο από ομάδα για να το πουλήσει. Ειλικρινά, μου είναι αδύνατο να συνειδητοποιήσω για ποιο λόγο επιμένει φασιστικά να κρατάει αυτό τον παίκτη στην ομάδα του, η οποία αποτελεί απλά έναν ασανσέρ μεταξύ Β και Γ ΕΣΚΑ. Ο Τριχιάς είναι πλέον 27 χρονών και του στερούν το δικαίωμα να παίξει εκεί που πραγματικά του αξίζει, ήθελα να ήξερα κύριε Λέκκα εάν έχετε ποτέ σκεφτεί ότι έχετε ένα ερασιτεχνικό σωματείο και όχι ομάδα εθνικής κατηγορίας για να κάνετε παζάρια και να περιμένετε την ώρα να πουλήσετε τον μόσχο το σιτευτό. ΕΛΕΟΣ, είμαστε ερασιτέχνες σχεδόν όλοι και προσπαθούμε να κάνουμε την πλάκα μας και να ευχαριστηθούμε αυτό που αγαπάμε. Έχετε ποτέ προσπαθήσει να έρθετε στην θέση των παικτών, πως 8α σας φαινόταν έτσι και σας αντιμετώπιζαν με τέτοιο τρόπο, αλλά δυστυχώς έχουμε μάθει στην εποχή μας να κοιτάμε όλοι την πάρτη μας αποκλειστικά.

FREE ΤΡΙΧΙΑ και κάθε είδος Τριχια

ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ smiley.gif smiley.gif
assistant
QUOTE(loufer @ Jun 24 2009, 10:03 ) *
Αδράττομαι της ευκαιρίας την προτελευταία μέρα της μεταγραφικής περιόδου για να θίξω ένα θέμα αρκετά σοβαρό το οποίο και πιστεύω ότι απασχολεί πολλούς παίκτες. Την πάγια τακτική των διοικήσεων των περισσοτέρων ομάδων να κρατάνε δέσμιους του παίκτες τους, χωρίς να τους δίνουν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν αλλού την τύχη τους. Και θα σας αναφέρω ένα χειροπιαστό παράδειγμα. Ο Θανάσης Τριχιάς είναι παίκτης στον ΑΟΚ Χαλανδρίου τα τελευταία 5 χρόνια. Πιστεύω ότι η πλειονότητα των παικτών που έχουν παίξει είτε ως αντίπαλοι είτε ως συμπαίκτες έχουν να πουν τα καλύτερα για το συγκεκριμένο παίκτη, όχι μόνο απο μπασκετικής αξίας και μυαλού αλλά και ήθους. Κάθε χρόνο αυτός ο παίκτης έχει προτάσεις από μεγαλύτερης κατηγορίας ομάδες και μάλιστα Εθνικών κατηγοριών. Κάθε χρόνο ο πρόεδρος της ομάδας που ανήκει ο κος Αντώνης Λέκκας αρνείται κατηγορηματικά να τον δώσει (ούτε καν δανεικό, δε μιλάμε καν για το ενδεχόμενο της μεταγραφής). Χαρακτηριστικό παράδειγμα προς 3ετίας που αρνήθηκε πρόταση η οποία προσέγγιζε 5ψήφιο νούμερο από ομάδα για να το πουλήσει. Ειλικρινά, μου είναι αδύνατο να συνειδητοποιήσω για ποιο λόγο επιμένει φασιστικά να κρατάει αυτό τον παίκτη στην ομάδα του, η οποία αποτελεί απλά έναν ασανσέρ μεταξύ Β και Γ ΕΣΚΑ. Ο Τριχιάς είναι πλέον 27 χρονών και του στερούν το δικαίωμα να παίξει εκεί που πραγματικά του αξίζει, ήθελα να ήξερα κύριε Λέκκα εάν έχετε ποτέ σκεφτεί ότι έχετε ένα ερασιτεχνικό σωματείο και όχι ομάδα εθνικής κατηγορίας για να κάνετε παζάρια και να περιμένετε την ώρα να πουλήσετε τον μόσχο το σιτευτό. ΕΛΕΟΣ, είμαστε ερασιτέχνες σχεδόν όλοι και προσπαθούμε να κάνουμε την πλάκα μας και να ευχαριστηθούμε αυτό που αγαπάμε. Έχετε ποτέ προσπαθήσει να έρθετε στην θέση των παικτών, πως 8α σας φαινόταν έτσι και σας αντιμετώπιζαν με τέτοιο τρόπο, αλλά δυστυχώς έχουμε μάθει στην εποχή μας να κοιτάμε όλοι την πάρτη μας αποκλειστικά.
Aυτα ειναι οντως απαραδεκτα πραγματα κι ειδικα γι αυτες τις κατηγοριες που το μπασκετ πρεπει να ναι χαρα και διασκεδαση και τιποτα παραπανω.
Εσυ ευτυχως φιλε loufer δεν ειχες προβλημα με τον προεδρο της ομαδας σου και σ αφησε να κανεις το παραπανω βημα.Γραψε μας ομως τη νεα σου ομαδα.............μη γραφω εγω και τις μεταγραφες συνφορουμιτων.
nikefalin
QUOTE(loufer @ Jun 24 2009, 08:03 ) *
Αδράττομαι της ευκαιρίας την προτελευταία μέρα της μεταγραφικής περιόδου για να θίξω ένα θέμα αρκετά σοβαρό το οποίο και πιστεύω ότι απασχολεί πολλούς παίκτες. Την πάγια τακτική των διοικήσεων των περισσοτέρων ομάδων να κρατάνε δέσμιους του παίκτες τους, χωρίς να τους δίνουν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν αλλού την τύχη τους. Και θα σας αναφέρω ένα χειροπιαστό παράδειγμα. Ο Θανάσης Τριχιάς είναι παίκτης στον ΑΟΚ Χαλανδρίου τα τελευταία 5 χρόνια. Πιστεύω ότι η πλειονότητα των παικτών που έχουν παίξει είτε ως αντίπαλοι είτε ως συμπαίκτες έχουν να πουν τα καλύτερα για το συγκεκριμένο παίκτη, όχι μόνο απο μπασκετικής αξίας και μυαλού αλλά και ήθους. Κάθε χρόνο αυτός ο παίκτης έχει προτάσεις από μεγαλύτερης κατηγορίας ομάδες και μάλιστα Εθνικών κατηγοριών. Κάθε χρόνο ο πρόεδρος της ομάδας που ανήκει ο κος Αντώνης Λέκκας αρνείται κατηγορηματικά να τον δώσει (ούτε καν δανεικό, δε μιλάμε καν για το ενδεχόμενο της μεταγραφής). Χαρακτηριστικό παράδειγμα προς 3ετίας που αρνήθηκε πρόταση η οποία προσέγγιζε 5ψήφιο νούμερο από ομάδα για να το πουλήσει. Ειλικρινά, μου είναι αδύνατο να συνειδητοποιήσω για ποιο λόγο επιμένει φασιστικά να κρατάει αυτό τον παίκτη στην ομάδα του, η οποία αποτελεί απλά έναν ασανσέρ μεταξύ Β και Γ ΕΣΚΑ. Ο Τριχιάς είναι πλέον 27 χρονών και του στερούν το δικαίωμα να παίξει εκεί που πραγματικά του αξίζει, ήθελα να ήξερα κύριε Λέκκα εάν έχετε ποτέ σκεφτεί ότι έχετε ένα ερασιτεχνικό σωματείο και όχι ομάδα εθνικής κατηγορίας για να κάνετε παζάρια και να περιμένετε την ώρα να πουλήσετε τον μόσχο το σιτευτό. ΕΛΕΟΣ, είμαστε ερασιτέχνες σχεδόν όλοι και προσπαθούμε να κάνουμε την πλάκα μας και να ευχαριστηθούμε αυτό που αγαπάμε. Έχετε ποτέ προσπαθήσει να έρθετε στην θέση των παικτών, πως 8α σας φαινόταν έτσι και σας αντιμετώπιζαν με τέτοιο τρόπο, αλλά δυστυχώς έχουμε μάθει στην εποχή μας να κοιτάμε όλοι την πάρτη μας αποκλειστικά.


Παλικάρια αυτή τη "δυνατότητα" ομηρίας την έδωσε η ΕΟΚ. Παλιότερα, σε ερασιτέχνες αθλητές αρκούσε ένας χρόνος αποχής από αγώνες ώστε να μπορεί να αποκτήσει την ελευθερία του . Εδώ και κάποια χρόνια, η ΕΟΚ άλλαξε τον νόμο, τον ένα χρόνο τον έκανε τριετία "προστατεύωντας" έτσι τα ερασιτεχνικά σωματεία.

Το μέτρο αυτό σαφώς κι έχει διπλή ανάγνωση, και όποιος θελήσει από οποιαδήποτε πλευρά να εκμεταλλευτεί την κατάσταση μπορεί να το κάνει. Είναι καθαρά ζήτημα προθέσεων.


taper
QUOTE(assistant @ Jun 24 2009, 12:31 ) *
Aυτα ειναι οντως απαραδεκτα πραγματα κι ειδικα γι αυτες τις κατηγοριες που το μπασκετ πρεπει να ναι χαρα και διασκεδαση και τιποτα παραπανω.
Εσυ ευτυχως φιλε loufer δεν ειχες προβλημα με τον προεδρο της ομαδας σου και σ αφησε να κανεις το παραπανω βημα.Γραψε μας ομως τη νεα σου ομαδα.............μη γραφω εγω και τις μεταγραφες συνφορουμιτων.

δεν τον άφησε , απλα επικαλέστηκε την οκταετία smiley.gif και το σπιτι εχει χωριστει στα δύο με εκατερωθεν πολεμικα ανακοινωθεν
assistant
QUOTE(taper @ Jun 24 2009, 12:37 ) *
δεν τον άφησε , απλα επικαλέστηκε την οκταετία smiley.gif και το σπιτι εχει χωριστει στα δύο με εκατερωθεν πολεμικα ανακοινωθεν

Sorry δεν το ηξερα αυτο ασε που δεν πιστευα οτι ο loufer πατησε τα 28.
loufer
QUOTE(assistant @ Jun 24 2009, 12:41 ) *
Sorry δεν το ηξερα αυτο ασε που δεν πιστευα οτι ο loufer πατησε τα 28.


Όχι απλά 28 αλλά πρόσθεσε και ένα ΜΟΥΝΤΙΑΛ ακόμα, και 8α βγάλεις την ηλικία που μπαίνω τον Αύγουστο...
Απλά θα βρώ αντίπαλο τον ΛΑΔΙΚΟ από τη νέα σεζόν... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

QUOTE(nikefalin @ Jun 24 2009, 12:33 ) *
Παλικάρια αυτή τη "δυνατότητα" ομηρίας την έδωσε η ΕΟΚ. Παλιότερα, σε ερασιτέχνες αθλητές αρκούσε ένας χρόνος αποχής από αγώνες ώστε να μπορεί να αποκτήσει την ελευθερία του . Εδώ και κάποια χρόνια, η ΕΟΚ άλλαξε τον νόμο, τον ένα χρόνο τον έκανε τριετία "προστατεύωντας" έτσι τα ερασιτεχνικά σωματεία.

Το μέτρο αυτό σαφώς κι έχει διπλή ανάγνωση, και όποιος θελήσει από οποιαδήποτε πλευρά να εκμεταλλευτεί την κατάσταση μπορεί να το κάνει. Είναι καθαρά ζήτημα προθέσεων.


Φίλε nikefalin,
Δεν δίνω βάση στο ποιος ''νομοθέτησε'', εξάλλου αυτοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται για αυτό και έχουμε από τα χειρότερα πρωταθλήματα στην Ευρώπη από άποψη οργάνωσης, μεθοδεύσεων και παρασκηνίων...
Απλά προσπαθώ να ''ξεθάψω'' το φιλότιμο κάποιων παραγόντων και να τους ευαισθητοποιήσω...Θα ήθελαν τα παιδιά τους να αντιμετωπίζουν την ίδια συμπεριφορά σε αντίστοιχες περιπτώσεις??? Αντί να ψάχνουν να κάνουν αρπαχτές προσπαθώντας να πουλήσουν παίκτες απαιτώντας εξωφρενικά ποσά, ας οργανώσουν τις ακαδημίες τους και να προσπαθήσουν να έχουν έσοδα και να βγάλουν ταλέντα από εκεί, γιατί εκεί βρίσκεται το μέλλον του μπάσκετ...
assistant
QUOTE(loufer @ Jun 24 2009, 13:01 ) *
Όχι απλά 28 αλλά πρόσθεσε και ένα ΜΟΥΝΤΙΑΛ ακόμα, και 8α βγάλεις την ηλικία που μπαίνω τον Αύγουστο...
Απλά θα βρώ αντίπαλο τον ΛΑΔΙΚΟ από τη νέα σεζόν... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif



Φίλε nikefalin,
Δεν δίνω βάση στο ποιος ''νομοθέτησε'', εξάλλου αυτοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται για αυτό και έχουμε από τα χειρότερα πρωταθλήματα στην Ευρώπη από άποψη οργάνωσης, μεθοδεύσεων και παρασκηνίων...
Απλά προσπαθώ να ''ξεθάψω'' το φιλότιμο κάποιων παραγόντων και να τους ευαισθητοποιήσω...Θα ήθελαν τα παιδιά τους να αντιμετωπίζουν την ίδια συμπεριφορά σε αντίστοιχες περιπτώσεις??? Αντί να ψάχνουν να κάνουν αρπαχτές προσπαθώντας να πουλήσουν παίκτες απαιτώντας εξωφρενικά ποσά, ας οργανώσουν τις ακαδημίες τους και να προσπαθήσουν να έχουν έσοδα και να βγάλουν ταλέντα από εκεί, γιατί εκεί βρίσκεται το μέλλον του μπάσκετ...

ελα ρε σειρουλες ειμαστε.βγαλε τοτε τη φωτογραφια απ την πενταημερη γιατι ξεγελας τον κοσμο.γραψε μας που πηγες και κανα νεο απ την ομαδα σου.
leonkalf
Αλέξης Καλφόπουλος μάλλον επιστρέφει στην ΕΣΚΑ και κατά πάσα πιθανότητα οδεύει προς Τυφώνα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.