Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ /ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Gkos
Yes , 17:00 wink.gif
mpek
QUOTE (MAKHS @ Apr 19 2016, 21:24 ) *
Η διαφορά είναι ότι η ακαδημία μα Αρσεν. πρώτη στην ΕΣΚΑ και στους τελικούς του Πανελληνίου , και ο Ίκαρος με Χατζ. τέταρτος και καταϊδρωμένος στην ΕΣΚΑΝΑ . sad.gif

Έτσι είναι. Ήταν όμως ίδιας δυναμικότητας οι δύο διοργανώσεις ; Με εξαίρεση τον Δούκα (που συνεχιζω να πιστεύω ότι από έμψυχο υλικό ήταν ένα σκαλί επάνω) και την Ακαδημία που στα πλέι οφ έπαιξε καταπληκτικά, ήταν το περιστέρι και ο πάο ίδιας δυναμικότητας με ίκαρο ή ολυμπιακό ; Τέσπα, στο σημείο αυτό σταματώ γιατί είμαστε οριακά εντός θέματος.

Σήμερα με βρήκε χαλαρό ο Gkos και με πρόλαβε. Νίκησε ο Πανιώνιος με τέσσερις πόντους τον πρωτέα και πάμε σε τρίτο αγώνα. Από τον πανιώνιο διακρίθηκαν όλα τα παιδιά με το ομαδικό τους παιχνίδι και την πιεστική άμυνα. Από τον πρωτέα δεν διέκρινα κάποιον. Στα αρνητικά το μέτριο παιχνίδι και η πολύ γκρίνια εκατέρωθεν. Μήπως τα παιδιά του Πρωτέα με αριθμούς 4 και 6 έχουν πολύ θεατρικές αντιδράσεις -κλεμμένες από επαγγελματικά πρωταθλήματα- και διαμαρτύρονται υπερβολικά στους διαιτητές ; Στα θετικά η πάντα μπασκετική ατμόσφαιρα στο γήπεδο του πανιωνίου με τα πολλά μικρά του πανιωνίου να δίνουν άλλον αέρα με τις φωνές τους.

Ξέχασα τις κόρνες ! Θα καταλάβουν ποτέ οι γονείς οπαδοί ότι δεν υπάρχει "μάχη της κερκίδας" σε αυτές τις ηλικίες ; Στις υποδομές πηγαίνουμε για να εμψυχώσουμε τα παιδιά μας όχι για να σπάσουμε τα νεύρα των αντιπάλων (και των τριγύρω).
Gkos
Πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ στους εφήβους ο Ίκαρος Καλλιθέας


Για δεύτερη συνεχή χρονιά ο Ίκαρος Καλλιθέας κατέκτησε το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΚΑΝΑ . Η ομάδα της Καλλιθέας νίκησε και στο δεύτερο ματς 72-54 τον Ολυμπιακό και με sweep 2-0 νίκες πήρε την πρώτη θέση και θα εκπροσωπήσει την ¨Ενωση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στην Καστοριά 4-8 Μαίου .

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ –ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 54-72
Διαιτητές : Παπαφωτίου Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 10-23, 31-48, 38-68, 54-72
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δανιήλ, . Καμπούρης Αργ.) Αποστόλου Χρήστου Τουρλίδας , Παπαγεωργίου Μ. 13 , Παπαγεωργίου Π. Κοντραφούρης 4, Ντζάϊδας 2, Φιλίππου 8(1) , Αλεξόπουλος Φίλα 14(1), Γερονίκος 13
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ(Σορώτος Διονυσόπουλος): Σκυφτός 3(1) Αριδάς , Βάρσος , Σπανάκος 6(1) , Πασσαλίδης 2, Κουρέπης 16, Κατράνης , Τσάτας 12(2) , Σάλεχ 21, Ψαρράς 19 , Χατζηδάκης 2, Ανάργυρος

http://www.eskana.gr/2016/04/blog-post_43.html?m=1



Και την διαφορα βρηκαμε χαχαχα
Gkos
Στον μικρο τελικό των παιδων,ο Ικαρος παραταχθηκε χωρις Χατζηδακη(οπως καταλαβαινετε και απο το παραπανω ποστ) και εχασε ευκολα απο Ολυμπιακο που εκανε το 2-0 και πηρε την 3η θεση!

Στον εφηβων,την τριτη θεση ο Πανιωνιος!
Αντιγραφω απο την σελιδα του Κρονου!

"Β' ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α' ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 57-75 (0-2)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Μηλαπίδης, Γιακείμη
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 12-17, 29-40, 45-58, 57-75
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Τερζής) Μπακλαβάς 13, Χριστόπουλος, Δάσκος, Κόης 11(2), Μπογάς, Οικονόμου, Τσάβος 2, Ζάρμπαλης, Κουτσιαύτης 10, Ευθυμίου 21, Κίτσιος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δεγαίτας) Καρακεχαγιάς 18(2), Τοντόροβιτς, Δαραδήμος, Κοψιάς 27(5), Μαραγκέλης 2, Λατινάκης, Κρανάκης, Καπρής 13(1), Κιούσης 7(1), Αγγελοκωνσταντής 8, Γκέκας.
Η εφηβική ομάδα κατέλαβε την 4η θέση στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας της ΕΣΚΑΝΑ.Συγχαρητήρια στον προπονητή και στους αθλητές για την προσπάθεια που κατέβαλαν όλη την περίοδο. "


Για τους παμπαιδες,σε αγωνα που εληξε πριν λιγο στο Βαρικας,η Δραπετσωνα νικησε 70-51 την ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ,και αυριο(σημερα) παιζουν Πανιωνιος με Ικαρο στην Γλυφαδα με τον νικητη να κατακτα το πρωταθλημα ουσιαστικα.

Ουφ τα ειπα ολα.

Καληνυχτες.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(Gkos @ Apr 19 2016, 22:14 ) *
Πανιωνιος-Πρωτεας Βουλας 61-57


Με Τσακναριδη και Γαργαλη σε τοσο κακη μερα(μην πω εκτος αγωνα) δεν γινοταν να νικησει η Βουλα!

Υ.γ
Θα πρεπει να απαγορευρουν δια νομου οι κορνες!
Εχουν τελειωσει και οι αντοχες μου και η υπομονη μου...
Παω να κανω εμετο...

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ .ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΛΑΘΗ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ.ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΝΕΣ ......ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ .
mpek
QUOTE (mpek @ Apr 16 2016, 14:46 ) *
Aντιπαράθεση δηλώσεων μεταξύ Κρόνου αγίου δημητρίου και Ικαρου καλλιθέας. Για όσους δεν γνωρίζουν, στον αγώνα εφηβικού μεταξύ ίκαρου και κρόνου στις 4 απριλίου ο αθλητής του ικάρου γιώργος πετρόπουλος έριξε μια γερή γροθιά στον αντίπαλο αθλητή του κρόνου τάτση, ο οποίος πήγε στο νοσοκομείο με σπασμένη μύτη.

Στις 13 απριλίου ο κρόνος εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:
https://www.facebook.com/kronosbc?fref=ts

Σήμερα διαβάζω απάντηση φωτιά από ίκαρο:
https://www.facebook.com/ikaros.kallitheas/...003868056371728

Aναμένεται συνέχεια.


Ανακοινώσεων συνέχεια από τον Κρόνο:
https://www.facebook.com/kronosbc?fref=ts
Σε αναμονή νέας ανακοίνωσης του Ίκαρου.
polykos
QUOTE(Gkos @ Apr 19 2016, 19:28 ) *
Anyway ,νομίζω η κατάταξη που αρχίζει να αχνοφαίνεται, δείχνει δίκαια στα δικά μου μάτια.
Ο Πρωτέας αξίζει την πρωτιά για την σταθερότητα που επέδειξε όλη την χρονιά(και ας υστερεί σε ταλέντα) ,ο Πανιώνιος είναι τίμια ομάδα αλλά δεν είναι ομάδα για πρωτάθλημα(το Deree τον έχει πελάτη στους 2000) ,ο Ολυμπιακός έκανε αναμφισβητητα καλό 2ρο γύρο και δικαιούται την 3τη θέση,ενώ ο Ίκαρος δεν δικαίωσε τις προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί το καλοκαίρι.


Σαν υλικό Ικαρος-Βούλα διαφέρουν απο Πανιώνιο- οσφπ. Αλλά στο πρωτάθλημα και δη στα ματς κατάταξης βαραίνουν και άλλα πράγματα. Στο 1-2 δεν θα κάνω πρόβλεψη, μιας και υπάρχει το ματς του Σαββάτου (16,30 ορισμένο) στο μικρό κλειστό της Βούλας, μικρό για το ενδιαφέρον που έχει.

το Deree τον έχει πελάτη στους 2000 Βοήθα με λίγο, απο που προκύπτει αυτό????

Στον Πανιώνιο απαγορεύουμε τις κόρνες, μας ενοχλούν, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για τους άλλους.

Τέλος δεν θα συμφωνήσω στα περί γκρίνιας, μου φάνηκε αρκετά ήσυχο ματς στον τομέα αυτό.
Gkos
Δεν ειπα κατι κακο για τα παιδια,ειναι αδυναμιες μου αμφοτεροι ,αλλα χτες δεν βοηθησαν και οταν δεν τραβανε οι 2 "διεθνεις" σου δυσκολα να κανεις διπλο στο βαρικας...

Βιντεο απο χτες!

http://www.eskana.gr/2016/04/61-57-video-2.html?m=1
Gkos
QUOTE (mpek @ Apr 20 2016, 08:56 ) *
Ανακοινώσεων συνέχεια από τον Κρόνο:
https://www.facebook.com/kronosbc?fref=ts
Σε αναμονή νέας ανακοίνωσης του Ίκαρου.


Ερωτηση σοβαροτατη:

Αν σου σπασει η μυτη ,σου αφαιρουν σπληνα;;

Wtf?

Δεν εχω καταλαβει κατι;
Gkos

Καταρχας να πω οτι το παραπανω μηνυμα μου απαντουσε στον "ΕΤΣΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ" που εγραψε χτες βραδυ.
Ειχε "μεινει" στην προηγουμενη σελιδα το κινητο,τωρα τα ειδα τα νεα ποστ.

Ας απαντησω.

QUOTE (polykos @ Apr 20 2016, 09:24 ) *
Σαν υλικό Ικαρος-Βούλα διαφέρουν απο Πανιώνιο- οσφπ.



Σε τι διαφερουν δηλαδη;

Γινε πιο επεξηγηματικος!




QUOTE (polykos @ Apr 20 2016, 09:24 ) *
το Deree τον έχει πελάτη στους 2000 Βοήθα με λίγο, απο που προκύπτει αυτό????


Περυσι το Πασχα,στο τουρνουα μικρων ηλικιων στα Τρικαλα , οι ομαδες βρεθηκαν και νικησε το Deree,ενω και φετος τα Χριστουγεννα σε φιλικο στο Βαρικας ,το Deree επικρατησε κοντα 20 ποντους...wink.gif
Ελπιζω να σε καλυψαsmile.gif

*Για να προλαβω σχολια ,με βασικοτατους επαιξε στο φιλικο ο Πανιωνιος ,οπως και το Ντιρι.
Και κανανε και μια 5τη περιοδο για τους ακομα πιο μικρους μονο(2001 και κατω),οπου μειωσε ο Πανιωνιος στους 7-8 κατι τετοιο!

QUOTE (polykos @ Apr 20 2016, 09:24 ) *
Στον Πανιώνιο απαγορεύουμε τις κόρνες, μας ενοχλούν, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για τους άλλους.


Κανατε αλλα εσεις χτες,ας μην τα γραψω καλυτερα...

QUOTE (polykos @ Apr 20 2016, 09:24 ) *
Τέλος δεν θα συμφωνήσω στα περί γκρίνιας, μου φάνηκε αρκετά ήσυχο ματς στον τομέα αυτό.




Είπα ΕΓΩ ότι είχε γκρίνια χτες;



****Σχετικα με το F5 των παμπαιδων που η ΕΣΚΑΝΑ δεν μας κανει την τιμη να γραφει τιποτα,ας κανω εγω την ενημερωση.
Χτες βραδυ στο Βαρικας ,μετα τον τελικο παιδων ειχε το ΝΙΚΑΙΑ-Δραπετσωνα με πολυ ευκολη νικη της Δραπετσωνας (ηταν και 30 ποντους),που απεδειξε οτι ομτως ειχε καλη ομαδα οπως ειχα ακουσει.
Τελος παντων,σημερα στις 21:30 στο κλειστο γηπεδο στο γκολφ της Γλυφαδας (εχουν αλλαξει σχεδον ολα τα γηπεδα απο τον αρχικο ορισμο τους πριν μια βδομαδα-ρωτησα και μου το ειπαν) εχει Πανιωνιο-Ικαρο με τον νικητη να παιρνει και το πρωταθλημα ουσιαστικα(ηδη εχουν νικησει καποια αλλα ματς οι ομαδες)!
Αν κανεις ενδιαφερεται ,ας παει!

Εγω Γλυφαδα δεν παω,και Βουλα δηλαδη που θα παμε το Σαββατο με μιση καρδια παω..




polykos
Ενα παιχνίδι 11 μήνες πίσω κι ενα φιλικό στα χριστούγεννα που συνήθως ο οικοδεσπότης είναι ευγενικός με τον φιλοξενούμενο χαχαχαχ δεν συνιστά "πελατειακή σχέση". Μου λένε οτι έχω υψηλή αίσθηση χιούμορ, οπότε θα δεχτώ τον όρο.

Απο πρώτη ματιά Βούλα και Ικαρος έχουν ψηλούς, ο Πανιώνιος δεν έχει και ο οσφπ έχει ταλέντο αλλά μικρότερους σε ηλικία. Τα άλλα είναι πιο υποκειμενικά άρα και μη ανακοινώσιμα.

Τι κάναμε??? Καλό είναι να το μάθω να γίνουμε καλύτεροι!!!

Το παιδί του Κρόνου χτύπησε μεν στη μύτη και στη γνάθο, αλλά παραδόξως και εντελώς τυχαία βρ΄θηκε πρόβλημα στη σπλήνα που δεν έχει να κάνει με το περιστατικό του αγώνα. Απίστευτο και όμως αληθινό.

<για τη γκρίνια, έγραψε ο μπεκ
Gkos
QUOTE (polykos @ Apr 20 2016, 17:17 ) *
Ενα παιχνίδι 11 μήνες πίσω κι ενα φιλικό στα χριστούγεννα που συνήθως ο οικοδεσπότης είναι ευγενικός με τον φιλοξενούμενο χαχαχαχ δεν συνιστά "πελατειακή σχέση". Μου λένε οτι έχω υψηλή αίσθηση χιούμορ, οπότε θα δεχτώ τον όρο.



Ε πόσα να προλαβουν να παίξουν;
Ομάδα δυο ετών ειναι το Deree,και βρισκεται σε διαφορετικη ενωση με Πανιωνιοwink.gif

QUOTE (polykos @ Apr 20 2016, 17:17 ) *
Τι κάναμε??? Καλό είναι να το μάθω να γίνουμε καλύτεροι!!!


Να κάνω μια πρόβλεψη ;
Θα σας αφήσουν εξω το Σαββατο,χαχαχα!
Ειναι και μικρο το γήπεδο...

QUOTE (polykos @ Apr 20 2016, 17:17 ) *
Το παιδί του Κρόνου χτύπησε μεν στη μύτη και στη γνάθο, αλλά παραδόξως και εντελώς τυχαία βρεθηκε πρόβλημα στη σπλήνα που δεν έχει να κάνει με το περιστατικό του αγώνα. Απίστευτο και όμως αληθινό.


Οπως ενημερωθηκα,νωριτερα στον ιδιο αγώνα ,αλλος παικτης του Ικαρου χτυπησε καταλαθος το ιδιο παιδι στον σπληνα...

Πραγματικα απιστευτο!!!!

Περαστικα στο παιδι!

Τι αλλο να πω;;

Γιατι γραφουμε τοσες μερες ,ενα "περαστικα" δεν ειπε κανεις...
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(Gkos @ Apr 20 2016, 18:24 ) *
Ε πόσα να προλαβουν να παίξουν;
Ομάδα δυο ετών ειναι το Deree,και βρισκεται σε διαφορετικη ενωση με Πανιωνιοwink.gif



Να κάνω μια πρόβλεψη ;
Θα σας αφήσουν εξω το Σαββατο,χαχαχα!
Ειναι και μικρο το γήπεδο...
ΜΑΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΧΑΧΑΧΑ ΚΑΛΟ!!!!!!!!


Οπως ενημερωθηκα,νωριτερα στον ιδιο αγώνα ,αλλος παικτης του Ικαρου χτυπησε καταλαθος το ιδιο παιδι στον σπληνα...

Πραγματικα απιστευτο!!!!

Περαστικα στο παιδι!

Τι αλλο να πω;;

Γιατι γραφουμε τοσες μερες ,ενα "περαστικα" δεν ειπε κανεις...

polykos
Ετσι για την ιστορία ο Πανιώνιος νικώντας το βράδυ της Τετάρτης τον Ικαρο Καλ, με 67-53, είναι πρώτος στους Παμπαίδες της Εσκανα.
Gkos
QUOTE (polykos @ Apr 21 2016, 04:14 ) *
Ετσι για την ιστορία ο Πανιώνιος νικώντας το βράδυ της Τετάρτης τον Ικαρο Καλ, με 67-53, είναι πρώτος στους Παμπαίδες της Εσκανα.





Καμια εκπληξη...

Εγραψε και η ΕΣΚΑΝΑ


http://www.eskana.gr/2016/04/blog-post_21.html?m=1




ΠΆΜΠΑΙΔΕΣ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ : Στην πρώτη θέση ο Πανιώνιος 67-53 τον Ίκαρο Καλλιθέας



1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΡΕΠΟ -Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Α.Ε.Ο. 70 41
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ε. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 53 33
2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Α.Ε.Ο. Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 57 52
Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. 41 64
ΡΕΠΟ- ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ε.
3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 51 70
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ε. 67-53
ΡΕΠΟ- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Α.Ε.Ο.
Gkos
***Σήμερα Σάββάτο στις 12:00 το μεσημέρι στο Παύλος Γιαννακόπουλος,είναι ο τελικός των 2002 του τουρνουά των υποδομών του Πανιωνίου,μεταξύ ΚΑΠ και Πανιωνίου.
Οι ομάδες που κατέκτησαν πέρυσι τα μίνι,σε ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ αντίστοιχα δηλαδή.
Για όποιον ενδιαφέρεται το λέω.
Προφανώς ο Πανιώνιος δεν θα είναι πλήρης βέβαια...
mpek
Σήμερα γίνεται το τελευταίο παιχνίδι μεταξύ Πρωτέα και Πανιωνίου με τις πιθανότητες μοιρασμένες 50-50. Κατ΄εμένα Πρωτέας και Πανιώνιος έχουν ίδιο τρόπο παιχνιδιού, δηλαδή βασίζονται και οι δύο στην πιεστική άμυνα και στην ταχύτητα, με δυο λόγια στη δύναμη. Με αυτόν τον τρόπο επικράτησε ο πρωτέας του πιο ταλαντούχου αλλά νεαρότερου Ολυμπιακού και έτσι επικράτησε ο Πανιώνιος επί του ψηλότερου Ικάρου. Είμαι βέβαιος ότι σήμερα θα δούμε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο οποίο όλα είναι αβέβαια, εκτός από ένα: Ότι στο τέλος κάποιος θα χάσει. Ψυχραιμία λοιπόν στην κερκίδα, αφήστε ήσυχους τους διαιτητές και όχι εντάσεις με τους αντιπάλους.
Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων για την επιτυχημένη πορεία τους.
Gkos
QUOTE (Gkos @ Apr 19 2016, 22:14 ) *
Πανιωνιος-Πρωτεας Βουλας 61-57


Με Τσακναριδη και Γαργαλη σε τοσο κακη μερα(μην πω εκτος αγωνα) δεν γινοταν να νικησει η Βουλα!

Υ.γ
Θα πρεπει να απαγορευρουν δια νομου οι κορνες!
Εχουν τελειωσει και οι αντοχες μου και η υπομονη μου...
Παω να κανω εμετο...



http://www.eskana.gr/2016/04/1-1-61-57.html?m=1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 61-57(15-16,32-30,44-42,61-57)

Ο Πάνιωνιος ήθελε παραπάνω την νίκη ,την πήρε, και έστειλε την σειρά σε τρίτο αγώνα στην Βούλα σήμερα(σε λίγη ώρα),για να δούμε ποια ομάδα θα κατακτήσει τον τίτλο του πρωταθλητή.
Ο αγώνας δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ,με αρκετά λάθη,με τον Πανιώνιο να φέρνει τον αγώνα στα μέτρα του,και με την άμυνα του να κάνει το 1-1.

Βέβαια...πριν ξεκινήσει ο αγώνας μας περίμενε μια...ψυχρολουσία ,με τις πόρτες του Βαρίκας να παραμένουν ερμητικά κλειστές μέχρι τις 8 και κάτι ,με το πλήθος που είχε μαζευτεί απέξω,να δυσανασχετεί . . .
Όταν άνοιξαν οι θύρες(η μία για να είμαι ακριβής-αυτή στην πλευρά των αποδυτηρίων) ,μας περίμεναν νέες έκπληξεις ,αφού η κερκίδα που κάθονται ΠΑΝΤΑ οι φιλοξενούμενοι οπαδοί είχε καταληφθεί(όχι πλήρως εκείνη την στιγμή-πιο μετά όμως,ναι)από τα πιτσιρίκια των ακαδημιων των κυανέρυθρων(όσοι δεν ξέρετε,θα αναρωτιέστε πως γίνεται να γεμίσει ολόκληρη κερκίδα από πιτσιρίκια-ε,η ακαδημία του Πανιωνίου έχει πάρα πάρα πολλά),και η είσοδος επιτρεπόταν είτε στην μια κερκίδα ,είτε στις καρέκλες πέριξ του αγωνιστικού χώρου,ενώ από τα μεγάφωνα ακούγονταν συνθήματα(όχι ύμνος) οπαδών του Πανιωνίου(φθηνό αρκετά) .
Anyway,εγώ κατευθύνθηκα στις καρέκλες (φυσικά ),υποθέτωντας (αφελώς) ότι στην άλλη κερκίδα θα κάτσουν οι φίλοι της Βούλας και οι υπόλοιποι του Πανιωνίου και οι ουδέτεροι στις καρέκλες.
(Για να είμαι δίκαιος ,αυτός που άνοιξε την πόρτα μιλούσε/εξηγούσε σε όσους μπαίνανε,αλλά εγώ ήμουνα-κλασσικά-με ακουστικά να ακούω μουσική).

Βέβαια δεν χρειάστηκε πολύ να καταλάβω ότι τα πράματα ήταν αλλιώς(αν δεν άκουγα μουσική θα το είχα καταλάβει νωρίτερα),αφού μόλις ξεκίνησε ο αγώνας και σκόραρε ο Πανιώνιος είδα πανηγύρια και στις 2 πλευρές,και ψιλοκατάλαβα τι συνέβαινε(δεν. . . ήθελα να το πιστέψω ακόμα),ενώ μόλις σκόραρε ο Πρωτέας ,το πήρα απόφαση.
Και οι δύο κερκίδες λοιπόν,ήταν για φίλους του Πανιωνίου ,ενώ για όλους τους υπολοίπους ήταν οι καρέκλες ...
Δεν λέω,πρώτο τραπέζι πίστα οι καρέκλες,αλλά κομματάκι αγενές να κρατάς τις δυο κερκίδες για την πάρτη σου και να αφήνεις 30-40(wink.gif καρέκλες για τους φιλοξενούμενους και οι υπόλοιποι είτε οκλαδόν,είτε όρθιοι ,είτε απέξω(που λέει ο λόγος). . .
Γι αυτό λέω ,σήμερα στην Βούλα που'ναι και τόσο μικρό το γηπεδάκι ,θα'χει πολύ ενδιαφέρον...

Στα του αγώνα λοιπόν,ωθούμενος από τον κόσμο του ο Πανιώνιος μπήκε φουριόζος και προηγήθηκε πολύ γρήγορα με 7-2 αναγκάζοντας τον κόουτς Τσεμπέρη να ζητήσει τάιμ άουτ(το είχε ζητήσει πριν καν το 7-2) !
Μετά το τάιμ άουτ ακολούθησε το καλύτερο διάστημα των φιλοξενουμένων στον αγώνα όπου με μπροστάρη τον δαιμόνιο Τσακναρίδη έτρεξαν πολυ πολυ γρήγορα ένα 14-2 ,προηγούμενοι 16-9 πριν καν συμπληρωθεί το 7λεπτο,με τον Ναμία μάλιστα να έχει 0/2 βολες για να αυξήσει παραπάνω την διαφορά.
Με σημαντική βοήθεια από τους αδερφούς Κολοβέρους(που είχαν περάσει στο παρκέ) ,οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κλείσουν την περίοδο στο -1(15-16) εκμεταλλευόμενοι και την συνέχεια της αστοχίας του Πρωτέα,από την γραμμη της φιλανθρωπίας(είμαι περίεργος να δω ποσοστά).

Το ξεκίνημα της β περιόδου βρήκε τον Πρωτέα να κάνει ένα γρήγορο 5-0 με το 12(Κωστή τον φωνάζανε) να κάνει το 15-21 με τρίποντο.
Ως εκεί ήταν. . .
Ο Ρουμελιώτης απάντησε για 18-21,ο Κοπακάκης έκανε το 20-21,22-21 ο Αρμάος μετά από επιθετικό ριμπάουντ,25-21 με νέο τρίποντο του Ρουμελιώτη(!!!),ο Μυλωνάκης στο 15' ευστόχησε σε μια βολή για να σταματήσει το σερί του ιστορικού,25-24,27-24(0/2 βολές ο Μοσορας),27-27 ο Ναμίας με γκολ φαουλ με 2,5 λεπτά να απομένουν .
Από μια εύστοχη βολή κάθε βολή κάθε ομάδα για το 28-28 του Γαργάλη,32-28 ο Αρμάος,για να γράψει το σκορ ημιχρόνου ο Γαργαλης.

Στο 2ρο ημίχρονο,η ζώνη του Πρωτέα,δυσκόλεψε πολύ την ζωή του Πανιωνίου που ήταν άστοχος από τα 6,75,αλλά συνάμα και οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύονταν πολύ να βρουν σκορ στην πιεστική άμυνα των νεοσμυρνιωτών,με το σκορ να είναι στο 37-33 στο 26'.
Στο φινάλε της περιόδου ,άνοιξε το σκορ ,με τον Ρουμελιώτη (πάλι!!! ) με τρίποντο να κάνει το 42-35 και να δίνει προβάδισμα 7 πόντων στην γηπεδούχο,την Βούλα να απαντάει άμεσα με 2 καλάθια στο ανοιχτό γήπεδο για το 42-39,ο Δημητρακόπουλος να γράφει το 44-39,και το σκορ 10λεπτου να το κλείνει με νέο τρίποντο ο 12 της Βουλας(δεν θυμαμαι πως τον λένε-σόρρυ).
Πάνω κάτω τα ίδια είχαμε και στην τελευταία περίοδο,με τον ιστορικό να προσπαθεί να ξεφύγει,αλλά την Βούλα να ακολουθεί κατά πόδας χωρίς όμως να προσπεράσει ή (εστω) ισοφαρίσει.
46-42,47-42,47-45,49-45,49-47,
51-47 με 6,5 λεπτα να απομένουν, 53-49 Μοσορας στο 35',56-49 γκολ φαουλ Μόσορας 36',56-52 τριποντο ο 12(πάλι),56-53 ο Ναμίας,
57-53 με μια βολη ο Ι. Κολοβέρος με 2:50 να απομένουν,57-54 με 1/2 βολες Γαργαλης,58-54 ο Ρουμελιώτης,άστοχος ο Τσακναριδης,επιθετικό ριμπάουντ και
0/2 βολες,ο Πανιώνιος ήταν και εκείνος άστοχος,58-57 ο Αλεξανδρου στα 20",ο Πρωτέας έκανε γρήγορα φάουλ,ο Πανιώνιος έκανε με 2/2 βολες(όλε όλε) το 60-57 ,και οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία τους αλλά δεν την εκμεταλλεύτηκαν(παρότι οι γηπεδούχοι δεν έκαναν φάουλ) ,αφού ο Τσακναρίδης δεν βρήκε στόχο από τα 6,75 ,ο Γαργάλης πήρε το επιθετικό ριμπάουντ(βασικά η μπάλα πήγε πάνω του) ,0/2 βολές όμως(έλεος με τις βολές,έλεος-πραγματικά θέλω να δω στατιστικά-η Βουλα έχει αστοχήσει σε αμέτρητες) και με μια βολή ο Πανιώνιος εγραψε το τελικό σκορ σε έντονους πανηγυρισμούς με τον κόσμο του!

Στα μικρά μικρά:

*Ο Μπουρλακης(που αρκετοι ρωτάτε) ήταν στον πάγκο του Πρωτέα μεν,εκτός αποστολής δε.

*Δίπλά μου καθόταν μάνα παίκτη του Πρωτέα,όπου σε κάθε φάση που κάνανε φάουλ στον υιο της(και του κάνανε αρκετά) ,τιναζόταν από την θέση της και εσφιγγε τον αγκώνα μου(και μετά μου ζητούσε συγγνώμη,χαχα) wink.gif !!!!
Πωπω,το ζούσε έντονα!

*Για τις κόρνες τι να πω τώρα. .
Πόσο να αντέξεις με 3-4 κόρνες σε ακτίνα μερικών μέτρων ;
Ακόμα και να μην είσαι επιρρεπής (σαν εμένα) στις ημικρανίες.
Και δεν είναι μόνο ο θόρυβος,είναι και αυτή η μυρωδιά του υγραερίου σε τόσο γεμάτο χώρο.
Τραγωδία!
Δεν θέλω να το συζητήσω παραπάνω.

@@@Για τον τελευταίο τελικό ,θα πω Πρωτέα Βούλας,που άλλωστε το αξίζει παραπάνω και θα δώσει και ένα νέο αέρα, μια ομάδα πέρα από τις συνηθισμένες(Πανιώνιο,Ίκαρο) να πάει στο πανελλήνιο.

Τώρα για τα του γηπέδου τα είπαμε,(πολύ) μικρό γήπεδο και δεν υπάρχει και χώρος περιμετρικά του παρκέ να μπουν καρέκλες και τα συναφή,οπότε όποιος θέλει να παρευρεθεί,έχει κάνει τα κουμάντα του τέτοια ώρα.
Ειδικά οι Πανιώνιοι που θα έχουν διαθέσιμο ένα κομματάκι στην κερκίδα(αν το έχουν και αυτό-χαχαχα). . .
Εγώ πάντως πάω. . . προετοιμασμένος ,ως Βουλιώτης!!
Έχω μάθει απέξω ονόματα δρόμων και μαγαζιών της περιοχής ,ενώ αν τα πράγματα γίνουν πολύ ζόρικα,έχω μεριμνήσει να φτιάξω ένα μπλουζάκι "Τσακναρίδης <3 <3 " smile.gif

Καλή επιτυχία στις ομάδες,να γίνει ένα ωραίο ματς!

QUOTE (Gkos @ Apr 20 2016, 00:25 ) *
Στον μικρο τελικό των παιδων,ο Ικαρος παραταχθηκε χωρίς Χατζηδάκη,και εχασε ευκολα απο Ολυμπιακο που εκανε το 2-0 και πηρε την 3η θεση!


Ο Ολυμπιακός νίκησε 60-48 τον Ίκαρο Καλλιθέας και στον 2ο μικρό τελικό των παίδων και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με 2-0 νίκες .

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 60-48

Διαιτητές : Τσάτσης Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα : 14-14, 27-30, 39-35, 60-48

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χρυσανθόπουλος , Φραντζέσκος): Κατσάνι , Τσουμάνης 6 Τσπορμπασόγλου 2, Στριγάς , Φιλίππου , Γραμματικός 3(1) Πετρόπουλος 12(1) , Ποκουσέβσκι 15(1) Κιουρτζίδης , Ζευγαράς 15, Μερισιώτης 7

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χατζηδάκης , Βαληνδράς) Γαζής Χρήστου Διαμαντίδης Μαργέλης 16(2) , Μαλλιωτάκης , Κοντούδης 6(2) Γονίδης , Κοντιζάς 13(2) , Τριμερίτης 10 Καλλίλας 2, Λογοθέτης , Εμινίδης 1

QUOTE (mpek @ Apr 19 2016, 20:57 ) *
Συμφωνω με τις τοποθετησεις σου αλλα στην περίπτωση Χατζηδακη επιτρεψε μου να δω το πραγμα λιγο διαφορετικα: Με τον ιδιο τροπο δεν παιζει ο αρσενοπουλος ; Καθε επιθεση της ακαδημιας εχει το ιδιο μοτιβο: Αμυντικο ρημπ., μπαλα σε Αρσενοπουλο που θα κατεβει πολυ αργα ( ουτε σκεψη για αιφνιδιασμο), σκρην μονο ή διπλο για να ξαναπαρει τη μπαλα και να σουταρει και ο προπονητης του παρεχει ασυλο ακομη και στο airball. Ποια η διαφορα με Χατζηδακη δλδ ; Απλως στην ακαδημια η επιθεση ξεκιναει απο εξω ενω στον ικαρο απο μεσα.


Σε ευχαριστώ mpek.
Η προφανής απάντηση που θα μπορούσα να σου δώσω είναι αυτή του Μάκη(ότι η Ακαδημία κατέκτησε την ΕΣΚΑ,ενώ ο Ίκαρος κατετάγη 4τος στην ΕΣΚΑΝΑ ) ,αλλά κατάλαβες λάθος τι ήθελα να πω.
Θα το πω όσο πιο απλοικά μπορώ.

Η Ακαδημία λοιπόν ,κάνει ότι κάνει με Αρσενόπουλο και μετά ο Νικόλας,ξαπλώνει τον αμυντικό με μια σταυρωτή ,και πετάει ο τριποντάκι .
Αυτό είναι ωραίο στα μάτια ενός θεατή (όπως εγώ).

Ο Ίκαρος "ταίζει" Χατζηδάκη,και εκεί είτε βάζει καλάθι,είτε κερδίζει φάουλ/βολές(συνήθως).
Και κει αρχίζουν οι διαμαρτυρίες από τους αντιπάλους,και κάθε φορά τα ίδια.
Αυτό δεν είναι ωραίο στα μάτια ενός θεατή (όπως εγώ).
Κουράστηκα να το βλέπω σαν Gkos.Πόσο πιο απλά να το πω;
Κωμωδία κατάντησε.

Και δεν παραπονιέμαι γιατί είναι φυσική εξέλιξη όλο αυτό.

Να παίρνει την μπάλα ο Χατζηδάκης,να του κάνουν φάουλ,όλα.

Και γω το ίδιο θα έκανα άμα ήμουν προπονητής του Χατζηδάκη.

Απλά προτιμω να μην το βλέπω άλλο.

QUOTE (mpek @ Apr 19 2016, 23:18 ) *
Έτσι είναι. Ήταν όμως ίδιας δυναμικότητας οι δύο διοργανώσεις ; Με εξαίρεση τον Δούκα (που συνεχιζω να πιστεύω ότι από έμψυχο υλικό ήταν ένα σκαλί επάνω) και την Ακαδημία που στα πλέι οφ έπαιξε καταπληκτικά, ήταν το περιστέρι και ο πάο ίδιας δυναμικότητας με ίκαρο ή ολυμπιακό ;


Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση τώρα που μπορούμε να την κάνουμε μετά τον τελικό.
Πραγματικά πιστεύω η 4αδα του παιδικού ΕΣΚΑΝΑ ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική,αλλα θα θυμάσαι και συ,ότι τα Χριστούγεννα ο Δούκας έκανε φύλλο και φτερό τον Πρωτέα(με τα προβλήματα που παρουσιάστηκε έστω στο εν λόγω τουρνουά),όπως και τις εθνικές παίδων/παμπαίδων. . .

/ - / - / - / -

***Μετά από ένα (πολύ) μέτριο ματς,η ΚΑΠ επικράτησε 50-40 του Πανιωνίου και κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά των 2002 που διοργάνωναν οι κυανέρυθροι.
Ο Πανιώνιος παρά τις ελλείψεις του(σίγουρα, Σκόρδος και Ι.Κολοβέρος-για άλλους δεν ξερω),για τρία 10λεπτα προηγούταν και ήλεγχε τον αγώνα,αλλά όταν η ΚΑΠ "αποφάσισε" να παίξει,δεν μπόρεσε καν να αντιδράσει.
Συγχαρητήρια σε νικητές και ηττημένους για την προσπάθεια τους και καλό Πάσχα.
Gkos
Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η νικη ανατροπη του (χωρις Ρουμελιωτη) Πανιωνιου ,που βρεθηκε στο -19 αλλα απεδρασε με 69-65 απο την Βουλα!



Δυστυχως ειχαμε επεισοδια (με ξυλο) μετα το ματς με υπαιτιοτητα οπαδων(λεμε τωρα)του Πανιωνιου.
MAKHS
QUOTE(Gkos @ Apr 23 2016, 18:31 ) *
Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η νικη ανατροπη του (χωρις Ρουμελιωτη) Πανιωνιου ,που βρεθηκε στο -19 αλλα απεδρασε με 69-65 απο την Βουλα!



Δυστυχως ειχαμε επεισοδια (με ξυλο) μετα το ματς με υπαιτιοτητα οπαδων(λεμε τωρα)του Πανιωνιου.

Μπράβο στον Πανιώνιο που χωρίς μεταγραφές και χωρίς ψηλούς πήρε το τρόπαιο . Μπράβο και στον Gkos ο οποίος είχε διαπιστώσει εδώ και ένα χρόνο ότι ο μικρός Ιωσήφ είναι πράγματι πολύ σπουδαίος παίκτης . Μπράβο και στους προπονητές του Πανιωνίου που πήραν τον τίτλο με ένα παιδί που πέρσι έπαιζε στα μίνι . 77.gif
Gkos
QUOTE (MAKHS @ Apr 23 2016, 19:55 ) *
Μπράβο στον Πανιώνιο που χωρίς μεταγραφές και χωρίς ψηλούς πήρε το τρόπαιο . Μπράβο και στον Gkos ο οποίος είχε διαπιστώσει εδώ και ένα χρόνο ότι ο μικρός Ιωσήφ είναι πράγματι πολύ σπουδαίος παίκτης . Μπράβο και στους προπονητές του Πανιωνίου που πήραν τον τίτλο με ένα παιδί που πέρσι έπαιζε στα μίνι . 77.gif





Ευχαριστω φιλε Μακη,αλλα δεν νομιζω οτι μου αρμοζει καποιο ευσημο για κατι που εχει δει η μιση Αθηναwink.gif

Στους 21 ποντους σταματησε ο Ιωσηφ Κολοβερος(περι ου ο λογος- για οποιον δεν καταλαβε) και ηταν ο πρωτος σκορερ του αγωνα με τον Κοπακακη να εχει μεν 8,αλλα να βαζει τα 2 τριποντα που μετετρεψαν το 65-61 σε 65-67!

Για τον Πανιωνιο τι να πω,τετοιες ανατροπες και τετοια ψυχη μονο αυτος και η Λιβερπουλ στην μπαλα!
Πραγματικα refuse to loose!

Μολις ειδα Ρουμελιωτη να μην συμμετεχει στο ζεσταμα,πιστεψα οτι θα ειχαμε εναν περιπατο του Πρωτεα!
Και ετσι πηγαινε ως τις αρχες της επαναληψης...
Τι να πω;
Μπραβο τους!
Στο τελος ήθελα και γω να νικησει ο Πανιωνιος γιατι το αξιζε...
Εχει το know how ρε παιδι μουwink.gif



Υ.γ
Νομιζω αδικεις Πρωτεα,ουτε αυτος ειχε μεταγραφες αν δεν κανω λαθος.



http://moshatotaurossporty.blogspot.gr/201.../65-69.html?m=1
polykos
Οπως προείπε κάποιος η 4άδα της Εσκανα ήταν για ακόμα μια φορά πολύ δυνατή. Ετσι ο πρωταθλητής, ο Πανιώνιος, στην ουσία έπαιξε 6 τελικούς, το ίδιο βέβαια θα ίσχυε και για όποια άλλη ομάδα.
Η διαφορά είναι η "βαριά" φανέλλα. Και αυτό αναλύεται σε πολλά επι μέρους, κάποια άλλη στιγμή, ευκαιρίας δοθείσης.
Το ματσάκιον συγκλονιστικό, με πολύ ενέργεια απο όλα τα παιδιά.
Επίσης είναι και διδακτικόν, για όποιον θέλει να γνωρίσει το μαγικό κόσμο των παιδοεφηβικών.
Πάμε Τρίκαλα με το τραίνο κουτσου κουτσου, όπως κανουμε πάντα και βλέπουμε!!!!

ΥΓ Πρώτη φορά είδα τον Ανδρέα Ρουμελιώτη να ανεβάζει σφυγμούς, το παιδί τα έζησε ΟΛΑ. Πέμπτη προς Παρασκευή ο πιο φορμαρισμένος παίκτης να παίρνει αρνητικό απο το γιατρό, αυτό δεν "υπάρχει"!!! Αλλά πάνω απ΄όλα η υγεία και βέβαια πρέπει να το εννοούμε και να το σεβόμαστε.
MB0
Τι επαθε ο Ρουμελιωτης??
polykos
QUOTE(MB0 @ Apr 23 2016, 23:48 ) *
Τι επαθε ο Ρουμελιωτης??

λοιμώδη μονοπυρηνωση, η ασθένεια της εφηβείας
Gkos
Περαστικά του !
Runt
Περαστικά στο παιδί, και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στα πρωταθλήματα.
Καλό πανελλήνιο (ο Παταβουκας θα το πάρει ετσι δεν ειναι;, ) επίσης.
mpek
Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά αλλά και στους προπονητές του Πανιωνίου. Επίσης συγχαρητήρια στα παιδιά του πρωτέα που είχαν την καλύτερη ομάδα στην κανονική περίοδο αλλά έχασαν χθες στις λεπτομέρειες από έναν ψυχωμένο αντίπαλο. Δεν έχω όρεξη να γράψω περισσότερα για έναν αγώνα παιδικού στον οποίον έγιναν φασαρίες.

QUOTE (polykos @ Apr 24 2016, 00:20 ) *
λοιμώδη μονοπυρηνωση, η ασθένεια της εφηβείας

Αυτό λέγεται ατυχία αγαπητοί φίλοι ! Δεν είναι μόνο ότι ο Ανδρέας ήταν ο πιο φορμαρισμένος και παρόμοια. Για εμένα είναι ότι το παιδί ήταν μάλλον ο συνεπέστερος στις προπονήσεις του και η μεγαλύτερη ψυχή στην Εσκανα. Τέσπα, καλή ανάρρωση μέσα στις επόμενες εννέα εβδομάδες ώστε να είναι έτοιμος να βοηθήσει ξανά τους συμπαίκτες του.
Gkos
QUOTE (Runt @ Apr 24 2016, 00:58 ) *
Καλό πανελλήνιο (ο Παταβουκας θα το πάρει ετσι δεν ειναι;, ) επίσης.


Θα ελεγα οτι ειναι το ξεκαθαρο φαβορι.



QUOTE (mpek @ Apr 24 2016, 08:54 ) *
Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά αλλά δεν έχω όρεξη να γράψω περισσότερα για έναν αγώνα παιδικού στον οποίον έγιναν φασαρίες.


Οταν αποφασισεις μπορεις να γραψεις για το κοινο του φορουμwink.gif
Αλλο οι φασαριες,αλλο ο αγωναςwink.gif
Εγω θα γραψω αυριο μεθαυριο παντως,πληρες αγωνιστικο και εξαγωνιστικο(χαχα) ρεπορταζ .
Ως τοτε μπορειτε να διαβαζετε το χτεσινο ποστ #268 για το ρεπορταζ του αγωνα της Τριτης ,που απαντησα και σε καποια ερωτηματα του mpek!

QUOTE (mpek @ Apr 24 2016, 08:54 ) *
Αυτό λέγεται ατυχία αγαπητοί φίλοι ! Δεν είναι μόνο ότι ο Ανδρέας ήταν ο πιο φορμαρισμένος και παρόμοια.


Και ομως ήταν...
Σε ημιαγρια κατάσταση τον τελευταιο μηνα!


QUOTE (mpek @ Apr 24 2016, 08:54 ) *
Για εμένα είναι ότι το παιδί ήταν μάλλον ο συνεπέστερος στις προπονήσεις του και η μεγαλύτερη ψυχή στην Εσκανα.



Αυτο δεν το ξερω,δεν τις παρακολουθωwink.gif


QUOTE (mpek @ Apr 19 2016, 23:18 ) *
Μήπως τα παιδιά του Πρωτέα με αριθμούς 4 και 6 έχουν πολύ θεατρικές αντιδράσεις -κλεμμένες από επαγγελματικά πρωταθλήματα- και διαμαρτύρονται υπερβολικά στους διαιτητές ;





Για να μην το ξεχασω.
Το 4 ειναι ο Τσακναριδης και το 6 ο Ναμιας.
Για τον Ναμια ημουνα ψιλοσιγουρος οτι θα ειναι ενας εκ των 2 που αναφεροσουν,αλλα για τον παιχτουρινιο τον Τσκαναριδη οχι τετοια σε παρακαλω wink.gif wink.gif wink.gif





QUOTE (polykos @ Apr 23 2016, 21:39 ) *
Οπως προείπε κάποιος η 4άδα της Εσκανα ήταν για ακόμα μια φορά πολύ δυνατή. Ετσι ο πρωταθλητής, ο Πανιώνιος, στην ουσία έπαιξε 6 τελικούς, το ίδιο βέβαια θα ίσχυε και για όποια άλλη ομάδα.



Ωπα ωπα ,και η Ακαδημια επαιξε 5 τελικούς wink.gif !!!!

QUOTE (polykos @ Apr 23 2016, 21:39 ) *
Η διαφορά είναι η "βαριά" φανέλλα.



Η μονη "λογικη" εξηγηση που μπορω να βρω για χτες χαχαχα!
polykos
Ο 3ος Τελικός Παίδων
Πρωτέας Βούλας - Πανιώνιος

https://www.youtube.com/watch?v=AJZri7_DzHM

mpek
Τώρα που έληξε το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ θέλω να κάνω μία σύνοψη για τις τέσσερις ομάδες που συμμετείχαν στα play off:
Ίκαρος: Κατά τη γνώμη μου ήταν η ισχυρότερη ομάδα και πίστευα από την αρχή της περιόδου ότι θα φτάσει στους τελικούς. Κάτι πήγε πολύ στραβά εκεί και η ομάδα κατέληξε τέταρτη.
Ολυμπιακός: Η ευχάριστη έκπληξη της περιόδου. Ομάδα με παιδιά γεννημένα το 2001, έπαιξε κατά διαστήματα το ωραιότερο μπάσκετ που είδα φέτος και δεν υστέρησε σε δύναμη όπως λανθασμένα υπέθεσα. Πήγε μάλιστα τόσο καλά που δεν πέρασε στους τελικούς για έναν πόντο. Στα θετικά της ομάδας το γεγονός ότι φορμαρίστηκε την κατάλληλη περίοδο. Στα αρνητικά η ανούσια επίδειξη ισχύος κατά χαμηλής δυναμικότητας αντιπάλων.
Πρωτέας: Τελείωσε την κανονική περίοδο με μία και μοναδική ήττα από τον Ολυμπιακό. Ομάδα με παιδιά στον μέσο όρο ύψους της κατηγορίας, βασίστηκε στην πιεστική άμυνα, το κλέψιμο και τη γρήγορη επίθεση. Δυσκολεύτηκε ιδιαιτέρως απέναντι στην ψηλή και τεχνική ομάδα του Ολυμπιακού και δεν τα κατάφερε απέναντι στην όμοια στημένη ομάδα του Πανιωνίου. Περίμενα τον Πρωτέα στον τελικό και πίστευα ότι θα περνούσε ή θα αποκλειόταν από το Πανελλήνιο οριακά. Επομένως καμμία έκπληξη η συνολικά θετικότατη παρουσία της ομάδας.
Πανιώνιος: Η έκπληξη της διοργάνωσης, ούτε θετική ούτε αρνητική. Ομάδα πολύ προπονημένη, με πίεση στην άμυνα και πειθαρχία στην επίθεση, ίσως λίγο πιο κοντή του μέσου όρου όμως κατά τα άλλα όμοια με τον Πρωτέα. Έδειξε από την αρχή ότι έχει βλέψεις για ψηλά αν και δεν πίστευα ότι θα έφτανε στον τελικό. Κατέκτησε άξια το πρωτάθλημα και τώρα σκέφτονται το Πανελλήνιο, στο οποίο έχω τη γνώμη ότι Ακαδημία και Άρης υπερτερούν. Όμως ο Πανιώνιος έχει ένα σπουδαίο πλεονέκτημα: Εκτός από την πολύ προπόνηση και τη δύναμη (κυρίως ψυχική) στο παιχνίδι, έδειξε ότι δεν είναι άτυχος: Απέφυγε στα play off τον Ολυμπιακό τον οποίο κατά τη γνώμη μου απλώς δεν μπορούσε να νικήσει. Αντιμετώπισε την ποιοτικά ανώτερη ομάδα του Ικάρου την ώρα που στον Ίκαρο κάτι πήγαινε πολύ στραβά. Τέλος στο τρίτο παιχνίδι κατά του Πρωτέα ναι μεν στερήθηκε τον Ρουμελιώτη, εμφανίστηκε όμως ο μικρός Κολοβέρος ο οποίος έκανε μεγαλύτερη ζημιά, διαλύοντας ό,τι σχεδίασε ο αντίπαλος.
Ηθικό δίδαγμα: Όταν κάποιος βασιζεται στη σκληρή δουλειά και στην πειθαρχία και η ατυχία δεν τον κυνηγάει, συνήθως φτάνει ψηλά. Για να δούμε πόσο ψηλά.
Καλό Πάσχα και Ανάσταση.
Gkos
Να πουμε οτι τελικα ο Ρουμελιωτης δεν εχει μονοπυρηνωση και θα ειναι συντομα σε θεση να ενισχυσει τις προσπαθειες του Πανιωνιου (αλλα και της εθνικης) ...
Dhmhtrhs9
ασχετο τελελείως αλλα οκ...........ετοιμαζει μεγάλη βόμβα ο Ολυμπιακός...
MB0
Τεραστια θα ελεγα tongue.gif wink.gif
MAKHS
QUOTE(MB0 @ May 12 2016, 22:58 ) *
Τεραστια θα ελεγα tongue.gif wink.gif
Να το πάρει το ποτάμι ...? Εντάξει τώρα μην μας κρατάτε σε αγωνία .. cool.gif
Dhmhtrhs9
QUOTE (MAKHS @ May 12 2016, 23:55 ) *
Να το πάρει το ποτάμι ...? Εντάξει τώρα μην μας κρατάτε σε αγωνία .. cool.gif




νεος προπονητης στα παιδικοεφηβικα του Ολυμπιακου............Πολυ καλη κινηση
mpek
QUOTE (Dhmhtrhs9 @ Jun 7 2016, 11:09 ) *
νεος προπονητης στα παιδικοεφηβικα του Ολυμπιακου............Πολυ καλη κινηση

Πες το όνομα του ντε! Κακό είναι ;
bros
Σαββατης στα παιδικο Χρυσανθοπουλος Εφηβικο.
Dhmhtrhs9
QUOTE (bros @ Jun 7 2016, 20:18 ) *
Σαββατης στα παιδικο Χρυσανθοπουλος Εφηβικο.



Λαθος κανεις φιλε μου..Σαβατης εφηβικο και παιδικο.............με βοηθο χρυσανθοπουλο στο παιδικο.
mpek
Εγώ πάλι άκουσα Σαββάτης στο εφηβικό biggrin.gif
Ο καθένας βέβαια λέει ό,τι θέλει και σε τελική ανάλυση μικρή σημασία έχει αν θα πάει παιδικό ή εφηβικό. Πιο ενδιαφέρον για εμένα έχει πως θα συνεργαστούν Σαββάτης - Κεραμέας.
Dhmhtrhs9
QUOTE (mpek @ Jun 8 2016, 13:57 ) *
Εγώ πάλι άκουσα Σαββάτης στο εφηβικό biggrin.gif
Ο καθένας βέβαια λέει ό,τι θέλει και σε τελική ανάλυση μικρή σημασία έχει αν θα πάει παιδικό ή εφηβικό. Πιο ενδιαφέρον για εμένα έχει πως θα συνεργαστούν Σαββάτης - Κεραμέας.


Πρωτιος προπονητης στο εφηβικο....και μαζι με χρυσανθοπουλο παιδικο.
mpek
μια και πιάσαμε το εφηβικό του ολυμπιακού ορίστε οι "προχωρημένες επαφές" Αρσενόπουλου - Ολυμπιακού.
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...-kai-dimioyrgei
bros
Στον ολυμπιακο παντως ειναι πολυ μεσα στην αναπτυξη...αλλα με παιδια εξω απο τα συνορα μας.
Στην ΑΕΚ ειχαν πολυ κοσμο στα δοκιμαστικα γυρω στα 25 χωρις τους 99αρηδες που ειναι για σημερα.
Στους παιδες και παμπαιδες της αεκ σκεφτονται σοβαρα για προπονητη που περυσι ηταν Εσκανα παιδικο rolleyes.gif
Flinafim
QUOTE (mpek @ Jun 8 2016, 16:25 ) *
μια και πιάσαμε το εφηβικό του ολυμπιακού ορίστε οι "προχωρημένες επαφές" Αρσενόπουλου - Ολυμπιακού.
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...-kai-dimioyrgei

Πάντως υπαρχει κι αλλος σύλλογος που εχει ελπιδες μαζι του και δεν ειναι ο ΠΑΟ.
mpek
Έχω ρέντα αυτές τις ημέρες με τον Νίκο. Ορίστε ακόμη ένα άρθρο:
http://www.ebasket.gr/2016/06/erithrolefkos-o-arsenopoulos

Για το 2016 - 2017 θεωρώ ότι με την υπάρχουσα κατάσταση στο εφηβικό της Εσκανά ο Πανιώνιος και Πρωτέας έχουν πολύ ισχυρές ομάδες και προοπτική για να πρωταγωνιστήσουν. Αυτό βέβαια υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα γίνουν άλλες εντυπωσιακές κινήσεις από Ολυμπιακό (οι υπόλοιπες ομάδες δεν έχουν δυνατότητα για μεταγραφές ούτε υλικό για να διακριθούν). Αυτά για την Εσκανά γιατί στην Έσκα φυσάει άλλος άνεμος.
MAKHS
QUOTE(mpek @ Jun 9 2016, 13:03 ) *
Έχω ρέντα αυτές τις ημέρες με τον Νίκο. Ορίστε ακόμη ένα άρθρο:
http://www.ebasket.gr/2016/06/erithrolefkos-o-arsenopoulos

Για το 2016 - 2017 θεωρώ ότι με την υπάρχουσα κατάσταση στο εφηβικό της Εσκανά ο Πανιώνιος και Πρωτέας έχουν πολύ ισχυρές ομάδες και προοπτική για να πρωταγωνιστήσουν. Αυτό βέβαια υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα γίνουν άλλες εντυπωσιακές κινήσεις από Ολυμπιακό (οι υπόλοιπες ομάδες δεν έχουν δυνατότητα για μεταγραφές ούτε υλικό για να διακριθούν). Αυτά για την Εσκανά γιατί στην Έσκα φυσάει άλλος άνεμος.
200.000€ είναι πολλά λεφτά .......
Gkos
QUOTE (mpek @ Jun 9 2016, 13:03 ) *
Έχω ρέντα αυτές τις ημέρες με τον Νίκο. Ορίστε ακόμη ένα άρθρο:
http://www.ebasket.gr/2016/06/erithrolefkos-o-arsenopoulos



Υπάρχει ένα ακόμα του Sport24 που σου ξέφυγε . . .
Βραδινό,ψάξτο wink.gif

Επειδή έχουμε χάσει την μπάλα λίγο(εδώ και 3 σελίδες είστε όλοι off topic) θα σας παρακαλούσα να δείτε τον τίτλο του πάνω.

Είναι "Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ /ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2015-16" ,όχι "Αρσενόπουλος".

Υπάρχει topic για μεταγραφές υποδομών ,αν δεν σας καλυπτει υπαρχει topic για μεταγραφες Ολυ (γενικως) αν δεν σας καλυπτει μπορειτε να ανοιξετε ενα "Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2016-17" αν παλι δεν σας κάνει ανοίξτε ενα σκέτο "Νικος Αρσενοπουλος ,το επομενο project τπυ ελληνικου μπασκετ" και γράψτε εκεί.

Σε 20 μέρες έχει πανελλήνιο ο Πανιώνιος, και έχετε γεμισει 3 σελίδες με τον Αρσενόπουλο που αγωνίζεται (ακόμα) στην ΕΣΚΑ.

Ευχαριστώ.
mpek
Κακώς τα βάζεις μαζί μου και δεν καταλαβαίνω γιατί. Αναδημοσιεύω ό,τι βρίσκω χωρίς σχόλια -αν και κάποιος κακοπροαίρετος θα μπορούσε να γράψει πολλά- , χωρίς καν να ψάξω. Δεν θεωρώ ότι είμαι εκτός θέματος γιατί βρισκόμαστε σε μεταβατική περίοδο: Ούτε για την περίοδο 16-17 μπορούμε να ανοίξουμε τόπικ γιατί είναι πολύ νωρίς ούτε μπορεί να μείνει ασχολίαστη μία τέτοια μεταγραφή από μία ομάδα όπως ο ΟΣΦΠ. Αν θέτεις θέμα διακριτικότητας, πάλι μην τα βάζεις μαζί μου αλλά αυτούς που γράφουν εκτενή άρθρα με παχείς τίτλους και ποσά και θέτουν το όνομα του πιτσιρικά δίπλα στου Σπανούλη και του White.
Gkos
Δεν τα βαζω μαζι σου φιλε μου,με ολους τα βαζω γι αυτο χρησιμοποιησα και πληθυντικο.
Ειπα πριν καποιες μερες να μην γραφουμε για παιδια που εχουν ακομα αγωνιστικες υποχρεωσεις,δεν εισακουστηκα καθολου,τουλαχιστον ας γραφουμε στα σωστα topic.
Εδω μονο για Πανιωνιο παιδικο πρεπει να γραφουμε αυτη την στιγμη.
Και anyway,εχει καταντησει αστειο αυτο με τα ποστ για Αρσενοπουλο στο φορουμ....
Αμα δεν το βλεπετε...
Το ειπαμε,μια,δυο,τρεις,ε ποσες...;
polykos
Επαναφέροντας την ουσία του νήματος και κατ' απολειστικότητα για τους φίλους του φόρουμ, σας παρουσιάζω την παιδική ομάδα του Πανιωνίου όπως κατα τα 12/14 της θα εμφανιστεί στα Τρίκαλα.
https://drive.google.com/file/d/0B7r8XRf24M...iew?usp=sharing
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.