Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ /ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
mpek
Γεμάτη μπάσκετ η χθεσινή ημέρα. Για τον αγώνα Ολυμπιακός Πρωτέας δεν έχω να γράψω πολλά πράγματα: Στον αγωνιστικό χώρο υπήρχε μόνο ο Ολυμπιακός ο οποίος έπαιζε μπάσκετ και σκόραρε κατά βούληση. Στα μέσα της 2ης περιόδου η διαφορά έφτασε τους 23 πόντους, όμως με πιεστική άμυνα του πρωτέα στο τελευταίο δίλεπτο της 2ης περιόδου το ημίχρονο έκλεισε 24 36. Εκεί που λέγαμε ότι το παιχνίδι θα γυρίσει, οι μικροί του Ολυμπιακού ξέφυγαν με το ξεκίνημα της 3ης περιόδου και χάθηκαν. Η διαφορά έφτασε τους 29 ή 30 πόντους και μόνο στο τέλος μείωσε ο πρωτέας στο αξιοπρεπές όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα τελικό σκορ 67 51. Αγωνιστικά δεν μπορώ να γράψω κάτι για τον ολυμπιακό: Γρήγοροι, εύστοχοι, ομαδικοί, χθες ήταν ομάδα όνειρο. Ο Πρωτέας χωρίς σουτ από μέση απόσταση και χωρίς να απειλεί από τη ρακέτα (όποιος πλησίαζε έτρωγε τάπα), βασίστηκε μόνο στην πιεστική του άμυνα. Ακόμη και ο Γαργαλης που λόγω διαστάσεων έχω τη γνώμη ότι θα μπορούσε να βγάλει εκτός αγώνα τα δύο ψηλά παιδιά του Ολυμπιακού, δεν πήρε προσπάθειες.
Αναμένουμε τον τελευταίο αγώνα στον οποίο συνεχίζω να θεωρώ τον Πρωτέα φαβορί λόγω έδρας.
mpek
Τελείως διαφορετικό παιχνίδι στο Ίκαρος Πανιώνιος: Τα παιδιά του Ικάρου παίζοντας το τελευταίο τους χαρτί μέσα στη δύσκολη έδρα τους απέναντι σε έναν αντίπαλο από τον οποίο έχασαν ήδη τρεις φορές, ξεκίνησαν αποφασιστικά και δεν έχασαν το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή ως το τέλος του αγώνα. Ο πανιώνιος βασιζόμενος στην πιεστική του άμυνα αλλά και στην θαυμάσια επιθετικά παρουσία των παιδιών του έμενε συνεχώς σε απόσταση 6 έως 9 πόντων και στα 9 τελευταία δευτερόλεπτα επιχείρησε να προηγηθεί για πρώτη και τελευταία φορά. Δεν τα κατάφερε όμως κυρίως λόγω του πείσματος που είχαν τα ικαρόπουλα ξέροντας ότι η πλάτη τους ήταν στον τοίχο. Στα αγωνιστικά: Από τον Πανιώνιο δεν υστέρησε κανένα παιδί. Όμως συγκινητική ήταν η παρουσία του ρουμελιώτη σε άμυνα και επίθεση. Πολύ κρίσιμα καλάθια από τον Δημητρακόπουλο και ουσιαστικότατοι οι Κολοβέρος Κοπακάκης. Επίσης ηρωική ήταν άμυνα των Λουτριώτη και Μακαριάδη στον Χατζηδάκη. Ξαναγράφω πάντως ότι κανένα παιδί του πανιωνίου δεν υστέρησε.
Ίκαρος: Περίπου τα ίδια για τον Ίκαρο. Κορυφαίος ο Χατζηδάκης ο οποίος σκόραρε, πάσαρε και μάζευε ρημπάουντς. Αδύνατο σημείο η αμυντική του ανυπαρξία. Η τριάδα κοντούδης, καλίλας και τριμερίτης σκόραραν κρίσιμα καλάθια και είχαν θετικότατη παρουσία. Και πάλι αδύνατο σημείο ήταν η ανυπαρκτη άμυνα του Κοντούδη, ο οποίος αν και επιθετικά είναι πολύ καλός, στην άμυνα δημιουργεί θέματα. Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν η (μη) χρησιμοποίηση του μαργέλη: Το παιδί αυτό έπαιξε ελάχιστα, όσο έπαιξε έδωσε ενέργεια στην ομάδα, έπαιξε άμυνα, σκοράρισε κρίσιμα καλάθια, όμως ο προπονητής Χατζηδάκης επέμενε στη μη χρησιμοποίηση του! Είπαμε, o coach ξέρει αλλά πως θα γίνει να μάθουμε και εμείς οι αδαείς κάποτε ?
Δύο λέξεις για τη διαιτησία: Πράγματι κακή η διαιτησία, διαμόρφωσε κατά τη γνώμη μου το αποτέλεσμα. Δεν νομίζω όμως οτι υπήρχε πρόθεση όπως υποστήριζε η πλευρά των Πανιωνίων. Απλώς η πολύ πιεστική άμυνα του πανιωνίου και η καταπιεστική ατμόσφαιρα του Ιφιγενείας παρέσυραν τον διαιτητή σε λάθος σφυρίγματα.
Πάμε στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι όπου με βάση τα χθεσινά και τα κολλήματα που έχει ο πάγκος του ικάρου, θεωρώ φαβορί τον Πανιώνιο.
polykos
Απολαυστικό ματς, με υψηλό σκορ.
Πιστεύω την Τρίτη το βράδυ, οι παίδες του Πανιωνίου θα είναι στον τελικό.
Απο καιρό πίστευα οτι ο Ολυμπιακός θα είναι κι αυτός εκεί.

Ο Ραχιώτης (πίου, πίου κάνει το μπατσικό!), μετά το "κακό" του παιχνίδι στο δαις, έκανε πάλι "κακό" παιχνίδι. Καλά ο έτερος(βαφτισιμιός ή κάτι άλλο) διαιτητής, απλά ακόμα δεν ξέρει να κρύβεται.
Χτές κάποιοι ντόπιοι ψευτοπαράγοντες, ξεπέρασαν τα κοινώς αποδεκτά. Οι συμμαχίες που τελευταία "οικοδομούνται" θα αποτύχουν παταγωδώς.
Την Τρίτη στο Βαρίκας καλό είναι για το γενικότερο καλό, όλα να είναι ευπρεπή, ακόμα και την ύστατη στιγμή ας αντιληφθούν όλοι οτι το μπάσκετ είναι πιο όμορφο χωρίς χειραγώγηση.
akratacity
Ο Στριγας του Ολυμπιακου εχει προοπτικες να παιξει καποια στιγμη σε κορυφαιο επιπεδο?
Επεσα τυχαια σημερα πανω σε κατι αρθρα για νεο Σπανουλη και παραξενευτηκα...
mpek
QUOTE (akratacity @ Apr 10 2016, 23:36 ) *
Ο Στριγας του Ολυμπιακου εχει προοπτικες να παιξει καποια στιγμη σε κορυφαιο επιπεδο?
Επεσα τυχαια σημερα πανω σε κατι αρθρα για νεο Σπανουλη και παραξενευτηκα...

Δεν ειδα κάτι τέτοιο. Είδα πολλά νεαρά παιδιά με καλά σωματικά προσόντα αλλά από αυτό το σημείο έως νέο Σπανούλη η διαφορά είναι χαώδης sad.gif
akratacity
QUOTE (mpek @ Apr 11 2016, 08:56 ) *
Δεν ειδα κάτι τέτοιο. Είδα πολλά νεαρά παιδιά με καλά σωματικά προσόντα αλλά από αυτό το σημείο έως νέο Σπανούλη η διαφορά είναι χαώδης sad.gif

Ναι το καταλαβαινω οτι η διαφορα ειναι τεραστια και τετοια αρθρα σαν αυτο που διαβασα μονο κακο κανουν στα παιδια.
Εγω απο μερικα βιντεακια που εχω δει απο το παιδικο του Ολυμπιακου, μου εχει κανει εντυπωση το νο 10, νομιζω Πετροπουλος λεγεται. Ψηλο γκαρντ που μπορει να κανει καριερα αν βελτιωθει στο χειρισμο της μπαλας.
Dhmhtrhs9
QUOTE (akratacity @ Apr 10 2016, 23:36 ) *
Ο Στριγας του Ολυμπιακου εχει προοπτικες να παιξει καποια στιγμη σε κορυφαιο επιπεδο?
Επεσα τυχαια σημερα πανω σε κατι αρθρα για νεο Σπανουλη και παραξενευτηκα...



καλημερα .καμία σχέση ..και ειναι κριμα αν υπαρχουν τετοια δημοσιευματα..
Flinafim
QUOTE (akratacity @ Apr 11 2016, 13:05 ) *
Ναι το καταλαβαινω οτι η διαφορα ειναι τεραστια και τετοια αρθρα σαν αυτο που διαβασα μονο κακο κανουν στα παιδια.
Εγω απο μερικα βιντεακια που εχω δει απο το παιδικο του Ολυμπιακου, μου εχει κανει εντυπωση το νο 10, νομιζω Πετροπουλος λεγεται. Ψηλο γκαρντ που μπορει να κανει καριερα αν βελτιωθει στο χειρισμο της μπαλας.

Συμφωνώ..στο χειρισμό πάσχει πολυ για Γκαρντ ´ομως...
mpek
σήμερα το βράδυ όλοι ήσυχα ε ? Οι διαιτητές δεν κατεβαίνουν να αδικήσουν κανέναν στις υποδομές. Ας κοιτάξουν οι προπονητές και παράγοντες τα χάλια τους και οι γονείς τα χάλια των πάγκων τους και ας αφήσουν τους διαιτητές ήσυχους να σφυρίξουν ό,τι βλέπουν.
Ακόμη και ο Ίκαρος που ευνοήθηκε ολοφάνερα στον αγώνα του Σαββάτου με τον Πανιώνιο ξεκίνησε να δημιουργεί κλίμα :
https://www.facebook.com/ikaros.kallitheas/...000965486661985
polykos
QUOTE(mpek @ Apr 12 2016, 09:24 ) *
Ας κοιτάξουν οι προπονητές και παράγοντες τα χάλια τους και οι γονείς τα χάλια των πάγκων τους και ας αφήσουν τους διαιτητές ήσυχους να σφυρίξουν ό,τι βλέπουν.

οσον αφορά τον Πανιώνιο η λέξη "χάλια" και στις 2 αναφορές σου δεν μου μοιάζει πραγματική, αληθινή, πειστική.
Κάτι άλλο ισως έχεις στο μυαλό σου, αλλά η γενίκευση δε βοηθάει πουθενά.

Υγ θέλω να πιστεύω οτι το fb του Ικάρου, χακεύτηκε. Διότι αν είναι ¨επίσημη ανακοίνωση", καλύτερα να παραιτηθούν απο τη συνέχεια των αγώνων, διότι είναι εντελώς γελοία η λέξη "παρενόχληση", έχουν στο μυαλό τους άλλο άθλημα, οχι μπάσκετ χαχαχαχαχαχαχα
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(mpek @ Apr 12 2016, 09:24 ) *
σήμερα το βράδυ όλοι ήσυχα ε ? Οι διαιτητές δεν κατεβαίνουν να αδικήσουν κανέναν στις υποδομές. Ας κοιτάξουν οι προπονητές και παράγοντες τα χάλια τους και οι γονείς τα χάλια των πάγκων τους και ας αφήσουν τους διαιτητές ήσυχους να σφυρίξουν ό,τι βλέπουν.
Ακόμη και ο Ίκαρος που ευνοήθηκε ολοφάνερα στον αγώνα του Σαββάτου με τον Πανιώνιο ξεκίνησε να δημιουργεί κλίμα :
https://www.facebook.com/ikaros.kallitheas/...000965486661985

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΥΡΟΔΩΤΟΥΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑ.ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ,ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 16 ΕΤΩΝ ΜΟΛΙΣ.ΛΑΘΗ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ .ΛΑΘΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΔΡΑΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΑΣ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ .
Gkos
QUOTE (akratacity @ Apr 10 2016, 23:36 ) *
Ο Στριγας του Ολυμπιακου εχει προοπτικες να παιξει καποια στιγμη σε κορυφαιο επιπεδο?
Επεσα τυχαια σημερα πανω σε κατι αρθρα για νεο Σπανουλη και παραξενευτηκα...



Σοβαρα τωρα;

Για δωσε λινκ!

QUOTE (mpek @ Apr 12 2016, 09:24 ) *
σήμερα το βράδυ όλοι ήσυχα ε ? Οι διαιτητές δεν κατεβαίνουν να αδικήσουν κανέναν στις υποδομές. Ας κοιτάξουν οι προπονητές και παράγοντες τα χάλια τους και οι γονείς τα χάλια των πάγκων τους και ας αφήσουν τους διαιτητές ήσυχους να σφυρίξουν ό,τι βλέπουν.
Ακόμη και ο Ίκαρος που ευνοήθηκε ολοφάνερα στον αγώνα του Σαββάτου με τον Πανιώνιο ξεκίνησε να δημιουργεί κλίμα :
https://www.facebook.com/ikaros.kallitheas/...000965486661985



Χμ,θα εχουμε ενα ενδιαφερον αν μη τι αλλο βραδυ...


QUOTE (polykos @ Apr 12 2016, 11:44 ) *
Υγ θέλω να πιστεύω οτι το fb του Ικάρου, χακεύτηκε. Διότι αν είναι ¨επίσημη ανακοίνωση", καλύτερα να παραιτηθούν απο τη συνέχεια των αγώνων, διότι είναι εντελώς γελοία η λέξη "παρενόχληση", έχουν στο μυαλό τους άλλο άθλημα, οχι μπάσκετ χαχαχαχαχαχαχα



Μπα,καθολου.
Το συνηθιζουν να γραφουν τετοια "τσιτατα".
Αλλωστε το ποστ ειναι ακομα εκει,δεν σβηστηκε.
Gkos
http://youtu.be/tY2OH2bb8EU


Τα στογμιοτυπα από τον αγωνα του Σαββατου στην Καλλιθέα.

Εψαξα ορισμους διαιτητων Σκουτας και Ποντας οριστηκαν για σημερα βλέπω...
Gkos
Ίκαρος-Πανιώνιος 84-83 (20-13,39-32,61-55,84-83)

Ο Ίκαρος κατάφερε να διαχειριστεί όλη την πίεση που υπήρχε(με την πλάτη στον τοίχο,3/3 ήττες από το αντίπαλο του) και την μεγάλη κούραση (η μισή ομάδα ήταν στην Καβάλα, Τετάρτη με Παρασκευή για το πανελλήνιο σχολικό-ουσιαστικά παίξανε με Πανιώνιο και ξαναγύρισαν να παίξουν πάλι με τον ιστορικό) και να φέρει την σειρά στα ίσα και σε τρίτο αγώνα σήμερα(σε λίγα λεπτά)  στο (κατάμεστο) Βαρίκας.

Στην μάχη μεταξύ Τριμερίτη με Δημητρακόπουλου στο τελευταίο 1,5 λεπτό ,νικητής βγήκε ο πρώτος, με τον (συγκινητικό) Δημητρακόπουλο να χάνει την ευκαιρία να δώσει μια απίστευτη (όπως εξελίχτηκε) νίκη στους φιλοξενούμενους ,με fade away στην εκπνοή.

Ο Ίκαρος είχε από το πρώτο λεπτό το προβάδισμα και όποτε ο Πανιώνιος πλησίαζε ,έβρισκε λύσεις.

Αρχικές 5άδες:

Ίκαρος:Τριμερίτης,Κοντιζας,Κοντουδης,Χρηστ
ου,Χατζηδάκης.

Πανιώνιος:Κοπακάκης,Αρμαος,Δημητρακόπουλο
,Ρουμελιώτης και Λουτριώτης(νομίζω).

Εξέλιξη πρώτου 10λεπτου:

3-0
5-3
7-5

Πρώτες αλλαγές Πανιωνίου,Μοσόρας αντι Δημητρακόπουλου και
Κολοβερος αντι Αρμάου.

9-5
9-9 5'
13-9
20-13 τέλος Α.

Στις αρχές της 2ρης περιόπου ο Ίκαρος προηγήθηκε με +11(28-17) με ασιστ του Καλλιλα σε Χατζηδάκη.

36-27
36-29
39-29
39-32 Ανάπαυλα.

61-55 30'

Στην τέταρτη περίοδο ο Ίκαρος ξέφυγε με +8(69-61) αλλά ο Πανιώνιος συνέχισε αμείωτη την προσπάθεια του για να φτάσουμε στο συγκλονιστικό φινάλε .

72-67
73-71 στο 36,5'
75-71 Χατζηδακης στο 37'
75-73 Δημητρακοπουλος με 2:40 να απομένουν
78-73 με τρίποντο από την γωνία του Μαργελη με 2,5 λεπτά να μένουν.
78-75 ο Δημητρακόπουλος με 2:19 χρόνο
78-77 Δημητρακόπουλος στο 38'
79-77 με μια βολή Κοντίζα(θα αναφερθώ πιο κάτω σε αυτή την φάση).
79-79 Ρουμελιώτης στα 90"
Τριμερίτης ντραιβ,Τριμερίτης τριποντο στα 40" και 84-79
84-81 Δημητρακόπουλος στα 32"
84-83 Δημητρακόπουλος στα 16" και αστόχησε στο τελευταιο.

Τα καλάθια (δεν ξέρω πόσα-δεν το είδα) υπάρχουν και στο βίντεο που πόσταρα παραπάνω.

*Σχετικά με την διαιτησία,θα μπορούσα να  σφάξω με το βαμβάκι τον Ραχιώτη,που τα έχει κάνει μαντάρα στην Ελληνογερμανική ,και ήδη τον έχουν περιλάβει οι υπόλοιποι για το ματς στην Καλλιθέα, αλλά δεν θα το κάνω.

Το παιγχνίδι είχε πολλές πολλές επαφές ,ήταν πραγματικά πολύ πολύ δύσκολο,με πολλή γκρίνια .

Θα σταθώ σε μια φάση όμως,αυτή που ανέφερα και παραπάνω.

Οι παίκτες του Πανιωνίου,κάνουν παγίδα στον Κοντίζα στην σέντρα ,στην πλευρά του γηπέδου που είναι απέναντι από την κερκίδα,μπροστά στην γραμματεία δηλαδή,με τους παίκτες να έχουν πρόσωπο στην γραμματεία.
Ο Κοντίζας γλιστράει,ο ρεφ που ναι ακριβώς μπροστά δεν σφυρίζει τίποτα ,και πετάγεται ο Ραχιώτης που ναι απέναντι, στα δεξιά της κερκίδας και δίνει φάουλ.

Μα είναι δυνατόν παληκάρι μου να παίρνεις αυτό το σφύριγμα;
Και πυροβολισμό να είδες,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΦΥΡΙΓΜΑ!

*Εγώ έγραψα λίγο πιο πολύ την εξέλιξη μιας και ο mpek είχε ήδη γράψει ένα τέλειο (τόσο συντακτικα όσο και σε περιεκτικότητα) κείμενο που συνόψιζε όσα είδαμε.
Θα συμφωνήσω ότι έπαιξε καταπληκτική άμυνα ο Πανιώνιος,αλλα πως δέχτηκε 83 πόντους βρε mpek; ; ; wink.gif

Κατά τα άλλά,κακώς δεν έδωσα προγνωστικά ,θα πηγαίναμε ταμείο,αλλά φοβήθηκα την 30άρα της Βούλας στο πρώτο ματς και την κούραση των παιδιών του Ικαρου.
Πάντως σας είχα πει ότι τα βλέπω ανοιχτά τα ζευγάρια και δεν θα μου κάνει εντύπωση οποιαδήποτε εκ των 4ρων πάρει το πρωτάθλημα και βλέπετε. . .
Αμφότερα σε τρίτο αγώνα.

Σήμερα θα ψηφίσω έδρα σε αμφότερα τα ματσάκια.
Στα της Βούλας με προβλημάτισε η ευρεία ήττα δεν λέω,αλλά πιστεύω ο κόουτς Τσεμπέρης θα βρει τις λύσεις και ντάξει,μου φαίνεται κάπως να κάνει 2 σερι ήττες σε 3 μέρες η ομάδα που ήταν αήττητη τόσο καιρό.
Στα του Βαρίκας,πιστεύω ότι χημεία ,έδρα (ακόμα και διαιτησία-το γράφω τώρα που όλοι είναι γήπεδο ώστε να μην προκαλέσω ) θα δώσουν σχετικά εύκολη νίκη σε  Πανιώνιο.

Να πω την αμαρτία μου φιλοπανιώνιος δεν είμαι,ενώ συμπαθώ Ίκαρο,και γενικώς μου αρέσει να υποστηρίζω φιλοξενούμενους,αλλά σήμερα θέλω να νικήσει ο Πανιώνιος.
Και χωρίς να ξέρω κανένα παιδί,ενώ από Ίκαρο ξέρω.
Wtf ,ώρες ώρες με προβληματίζει ο εαυτός μου. . .

Να δούμε ένα ήρεμο ματς και να νικήσει ο καλύτερος.
Ναι,σωστά μαντέψατε,σας γράφω από το Βαρίκας.

QUOTE (Dhmhtrhs9 @ Apr 9 2016, 10:51 ) *
διακρινω μια αδιορατη εμπάθεια για τον ολυμπιακό? η γελιέμαι?  


Κοίτα ,όπως θα βλέπεις στα αριστερά, είμαι Παναθηναικός,οπότε φιλολυμπιακό δεν με λες σε καμιά των περιπτώσεων .
Δεν μου είναι συμπαθής ομάδα,αυτό ξεκάθαρο.
Βασικά ούτε ο Πανιώνιος(όπως θα νόμισες) μου είναι,φιλοαρειανός είμαι αν ενδιαφέρεσαιwink.gif

Αλλα  βρες μου που έχω γράψει καλά λόγια για Παναθηναικό...
Και για Δούκα θα μπορούσες να πεις ότι τον σφάζω με το βαμβάκι. . .

Αντικειμενικά για όλους προσπαθώ να γράφω.
Όσο μπορώ να γράφω δηλαδή,πάντά υπάρχει υποκειμενικότητα.

Τώρα για Ολυμπιακό,οκ ίσως είμαι υπερβολικός,άμα θες πες μου εσύ που έχει ταλέντο η ομάδα.
Ζητώ συγγνώμη πάντως για την διατύπωση,κρατάω ότι είπε ο mpek.
Θα νικήσει πανεύκολα ο Ίκαρος

Για τις ακαδημίες σου απάντησε ο mpek.

QUOTE (mpek @ Apr 9 2016, 12:36 ) *
Μου κλέβεις τη δόξα φίλε Δημήτρη: Εγώ έγραψα πρώτος "Στο Εφηβικό δεν τίθεται θέμα: Ο ίκαρος θα περάσει άνετα από το Μπραχάμι και μετά θα διαλύσει τον Ολυμπιακό." Με βάση την έως σήμερα αγωνιστική εικόνα των ομάδων αυτό πιστεύω. Είπαμε να μην βιάζομαι αλλά τα προγνωστικά γίνονται πριν τον αγώνα, όχι μετά biggrin.gif .


Η αλήθεια είναι ότι με πρόλαβες και δημοσίευσες πρώτος ,αλλά το είχα γράψει πρώτος,την Τετάρτη στο ΣΕΦ(πάντα γράφω στο κινητό την ώρα του αγώνα όλο τον "σκελετό" και τα σχόλια ,και όταν βρω χρόνο για το "ρεκτιφιέ"  το δημοσιεύω wink.gif

Gkos
Αναπαυλα στο Βαρικας 33-30 με πολυ καλη διαιτησια!!
mpek
63 50 οκτώ λεπτά πριν τη λήξη. δεν θα μου φάει ο gkos όλη την ενημέρωση

3.14 πριν τη λήξη 70 - 66 με δοχικούς πόντους μαργέλη. μικρή επιφύλαξη γιατί από την τρύπα που είμαι βλέπω τα μισά.

74 - 70 περίπου 1.20΄πριν τη λήξη. παμε για δύσκολο τέλος.

λήξη με 81 73 με κλέψιμο μάλλον ρουμελιώτη. Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά των δύο ομάδων.
xxx-4711
Παίδες ΕΣΚΑΝΑ (Ημιτελικά): Πρωτέας Βούλας - Ολυμπιακός Π. (10-15 1ο δεκ., 27-27 ημίχρονο, 40-41 3ο δεκ., 58-57 τελικό)

https://www.facebook.com/proteasvoulas/posts/978249308896020
Gkos
Στον τελικό ο Πανιώνιος!

Πανιωνιος-Ικαρος 81-73(22-22,33-30,54-45,81-73)

Μετά από ενα μέτριο τολμώ να πω αγώνα,με καλη διατησια επισης τολμω να πω,ο Πανιωνιος εκαμψε την αντισταση του Ικαρου που τα περιμενε ολα(μα ΟΛΑ) απο τον Χατζηδακη(εχει ξεπερασει τους 30 ποντους,μην πω κοντα 40).

Με την εναρξη της τελευταιας περιοδου ,η διαφορα εφτασε στους 17( 63-46) και ο Πανιωνιος φανηκε να καθαρίζει,αλλα πολυ γρηγορα ο Ικαρος με συνεχομενους ποντους του (ποιου αλλου; ) Χατζηδακη μειωσε 65-57 και ειχαμε παλι αγώνα.
Προσπαθησε ο Ικαρος,μειωσε στους 4(70-66,72-68,74-70),μειωσε και στους 3(76-73) στα 55" με γκολ φαουλ ξερετε ποιου αλλα ο (συγκλονιστικος) Ρουμελιωτης ευστοχησε για 2 βολες για το 78-73 ,ο Καλλιλας εκανε αιρμπολ σε προσπαθεια 3 ποντων,ο (2ρο σερι ματς αφαντος) Αρμαος εκανε το 79-73 στα 35",και ο Ρουμελιωτης εκλεψε για να κανει το 81-73 και να τελειωσει τον αγωνα....

Ηρεμη και ωραια η ατμοσφαιρα στο γηπεδο.

QUOTE (mpek @ Apr 12 2016, 22:00 ) *
63 50 οκτώ λεπτά πριν τη λήξη. δεν θα μου φάει ο gkos όλη την ενημέρωση

3.14 πριν τη λήξη 70 - 66 με δοχικούς πόντους μαργέλη. μικρή επιφύλαξη γιατί από την τρύπα που είμαι βλέπω τα μισά.

74 - 70 περίπου 1.20΄πριν τη λήξη. παμε για δύσκολο τέλος.

λήξη με 81 73 με κλέψιμο μάλλον ρουμελιώτη. Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά των δύο ομάδων.



Δεν ντρεπεσαι;; wink.gif

Δες τι κειμεναρα ειχα ετοιμασει και ανεβασα 1 λεπτο αφοτου εληξε το ματςwink.gif
mpek
[quote name='Gkos' post='765403' date='Apr 12 2016, 22:03 ']Στον τελικό ο Πανιώνιος!

Πανιωνιος-Ικαρος 81-73(22-22,33-30,54-45,81-73)

Μετά από ενα μέτριο τολμώ να πω αγώνα,με καλη διατησια επισης τολμω να πω,ο Πανιωνιος εκαμψε την αντισταση του Ικαρου που τα περιμενε ολα(μα ΟΛΑ) απο τον Χατζηδακη(εχει ξεπερασει τους 30 ποντους,μην πω κοντα 40).

Με την εναρξη της τελευταιας περιοδου ,η διαφορα εφτασε στους 17( 63-46) και ο Πανιωνιος φανηκε να καθαρίζει,αλλα πολυ γρηγορα ο Ικαρος με συνεχομενους ποντους του (ποιου αλλου; ) Χατζηδακη μειωσε 65-57 και ειχαμε παλι αγώνα.
Προσπαθησε ο Ικαρος,μειωσε στους 4(70-66,72-68,74-70),μειωσε και στους 3(76-73) στα 55" με γκολ φαουλ ξερετε ποιου αλλα ο (συγκλονιστικος) Ρουμελιωτης ευστοχησε για 2 βολες για το 78-73 ,ο Καλλιλας εκανε αιρμπολ σε προσπαθεια 3 ποντων,ο (2ρο σερι ματς αφαντος) Αρμαος εκανε το 79-73 στα 35",και ο Ρουμελιωτης εκλεψε για να κανει το 81-73 και να τελειωσει τον αγωνα....

Άριστο κείμενο ! Εγώ έγραφα απλώς σκορ, από όσα έγραψες είδα τα μισά biggrin.gif
Gkos
Ο Ικαρος εκανε το χρέος του και επικράτησε στον Αγιο Δημητριο επι του γηπεδουχου Κρόνου και θα βρει στον τελικο τον Ολυμπιακο.πρωτο τζαμπολ στο κλειστο της Ιφιγενειας την Παρασκευη (νομίζω).

Για εφηβους γραφω τωρα,μην μπερδευτουμε.
Ειχε πολλη κινηση φετος το topic οποτε απο του χρονου ξεχωριστα Παιδες και Εφηβοι και στην ΕΣΚΑΝΑ.
Gkos
16:30 το Σαββάτο στην Βούλα,ο πρώτος τελικός παίδων.
Γιατι μας χαλάτε την Α2 ρε παιδιά;
Και έχει ματσάρες . . . sad.gif

polykos
το μεγάλο κέρδος χθες ήταν η ατμόσφαιρα του αγώνα, λίγοι γραφικοί, καλή διαιτησία
λαμπάκια κανονικα στην θέση τους στο ταμπλό αλλά και 24άρι (ποσο συναρπαστικό!!!!!!)
και πάνω απ΄ολα η κερκίδα με τα πολλά πιτσιρίκια
https://www.facebook.com/panioniosbasketballacademy/ έχει 2 μικρα βιντεο για γεύση
benchwarmer
Ξέρει κανείς αν έχει αποφασιστεί πού και πότε θα γίνει η τελική φάση, είτε σε παίδες είτε σε έφηβους? Ευχαριστώ smile.gif
polykos
QUOTE(benchwarmer @ Apr 13 2016, 15:14 ) *
Ξέρει κανείς αν έχει αποφασιστεί πού και πότε θα γίνει η τελική φάση, είτε σε παίδες είτε σε έφηβους? Ευχαριστώ smile.gif

παιδες στα Τρίκαλα 22-26/6

εφηβοι στην Καστοριά 4-8/5
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(xxx-4711 @ Apr 12 2016, 22:01 ) *
Παίδες ΕΣΚΑΝΑ (Ημιτελικά): Πρωτέας Βούλας - Ολυμπιακός Π. (10-15 1ο δεκ., 27-27 ημίχρονο, 40-41 3ο δεκ., 58-57 τελικό)

https://www.facebook.com/proteasvoulas/posts/978249308896020

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ .ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΥΣΤΟΧΙΑ ΣΤΑ ΣΟΥΤ .Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΠΙΕΖΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΕΚΤΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ .
polykos
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΣΚΑΝΑ

16/04/16 16.30 ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
19/04/16 20.15 ΚΛ. ΒΑΡΙΚΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
23/04/16 16.30 ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


16/04/16 19.00 ΚΛ. ΕΘΝ, ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
19/04/16 19.00 ΚΛ. ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ.
23/04/16 19.00 ΚΛ. ΕΘΝ, ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
mpek
Χωρίς προγνωστικά η σειρά Πρωτέας Πανιώνιος. Για εμένα ο Πρωτέας έχει δύο πλεονεκτήματα που είναι η έδρα και σχετική υπεροχή σε ψηλούς λόγω Βασίλη Γάργαλη. Όμως τα παιδιά του Πανιωνίου έδειξαν ότι δεν καταλαβαίνουν τίποτε και με την ψυχολογία τους πολύ ψηλά θα κατέβουν στη Βούλα, όπου στο παιχνίδι της κανονικής περιόδου έχασαν στη λήξη.
Εύχομαι να δούμε ωραία παιχνίδια και προ πάντων ΗΡΕΜΙΑ .
polykos
QUOTE(mpek @ Apr 14 2016, 18:22 ) *
Όμως τα παιδιά του Πανιωνίου έδειξαν ότι δεν καταλαβαίνουν τίποτε και με την ψυχολογία τους πολύ ψηλά θα κατέβουν στη Βούλα, όπου στο παιχνίδι της κανονικής περιόδου έχασαν στη λήξη.


στον αγώνα αυτό "έφαγαν" και αρκετό ατιμώρητο "αγωνιστικό ξύλο".
Ελπίζω οι ιθύνοντες να μην είναι τόοοοοσο ανεκτικοί!!!

διόρθωση της στιγμής

16/04/16 17,00 ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Gkos
QUOTE (polykos @ Apr 14 2016, 18:34 ) *
16/04/16 17,00 ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Πφ...

Το 16:30 ηταν πιο βολικο ωστε να παμε και Καλλιθεα με την ησυχια μας αμα θελουμε.
Gkos
Σήμερα ξεκινανε οι τελικοι των εφήβων,με τον Ικαρο να αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό ,στο κλειστό της Εθνικης Αντιστασεως στις 21:30.

Ο δευτερος αγωνας θα γινει στο βοηθητικο του ΣΕΦ την Τριτη στις 20:30 ενω αν χρειαστεί και τριτος αγώνας ,θα γινει την επομενη Παρασκευη ίδια ωρα.

Η ομαδα του Ικαρου θα παραταχθεί στους τελικους με ενίσχυση από το παιδικό μάλιστα.

Καλη επιτυχια στα παιδιά!
mpek
QUOTE (Gkos @ Apr 15 2016, 15:50 ) *
Σήμερα ξεκινανε οι τελικοι των εφήβων,με τον Ικαρο να αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό ,στο κλειστό της Εθνικης Αντιστασεως στις 21:30.

Ο δευτερος αγωνας θα γινει στο βοηθητικο του ΣΕΦ την Τριτη στις 20:30 ενω αν χρειαστεί και τριτος αγώνας ,θα γινει την επομενη Παρασκευη ίδια ωρα.

Η ομαδα του Ικαρου θα παραταχθεί στους τελικους με ενίσχυση από το παιδικό μάλιστα.

Καλη επιτυχια στα παιδιά!


Ακούω ότι στον πάγκο του εφηβικού θα καθίσει ο πατέρας Χατζηδάκης. O Σορώτος δεν είναι χαρούμενος ούτε με το επεισόδιο που προκάλεσε ο πετρόπουλος ούτε από τη στάση του ικάρου σχετικά. Είμαι περίεργος να δω.

HEAD HUNTER
Πονηρο ματς.!!
Gkos
Την Κυριακή ξεκινάει και το περίφημο F5 των παμπαίδων της ΕΣΚΑΝΑ,με τον Ολυμπιακό που έμοιαζε "σιγουράκι" για πρωτιά,να έχει. . . αποκλειστεί καθώς δεν κατέβαζε καθόλου τους 2001 του παιδικού.
Έτσι τώρα ο Πανιώνιος φαντάζει αδιαφιλονίκητο φαβορί!

Μέχρι την επόμενη Κυριακή κάθε ομάδα θα'χει παίξει και τα 4 ματς της(!!!) ,με όσους παμπαίδες συμμετέχουν και στα παιδικά ομάδων τους(Κολοβέρος,Μπουρλάκης) να "κινδυνεύουν" να αγωνιστούν μέχρι και σε 7 αγώνες μέσα σε μια βδομάδα (αν πάνε σε τρίτο τελικό οι παίδες)!
Ουτε στο ΝΒΑ αυτά!

http://www.eskana.gr/2016/04/final-5.html?m=1



QUOTE (mpek @ Apr 15 2016, 17:25 ) *
Ακούω ότι στον πάγκο του εφηβικού θα καθίσει ο πατέρας Χατζηδάκης. O Σορώτος δεν είναι χαρούμενος ούτε με το επεισόδιο που προκάλεσε ο πετρόπουλος ούτε από τη στάση του ικάρου σχετικά. Είμαι περίεργος να δω.


Αυτο δεν το ηξερα (προδωσες παντως ποια θα ειναι η ενισχυση απο παιδικο-χαχα) και δινει ενα ξαφνικο ενδιαφερον στην σειρα!
Αν πάει κανείς στο ας ενημερώσει.
Σκόπευα να πάω,αλλά θα κερδίσει ο Ίκαρος και θέλω να δω και λίγο Ευρωλίγκα.
Gkos
Η ενημερωςη που εχω απο Καλλιθεα

"Δεκ 27-11 τσόντα"

"49-21 ημ ,δηλαδή οι άλλες ομάδες της Εσκανα πώς είναι;"


Αυταααα...
Παγκο καθεται ο Σορωτος κανονικα.
Gkos
Ανετη νικη του Ικαρου στους 30 ποντους στο ρελαντι.
Την Τριτη παει στο ΣΕΦ για να εκμεταλλευτει ενα απο τα 2 ματς μπολ του.
Καληνυχτα.
mpek
Aντιπαράθεση δηλώσεων μεταξύ Κρόνου αγίου δημητρίου και Ικαρου καλλιθέας. Για όσους δεν γνωρίζουν, στον αγώνα εφηβικού μεταξύ ίκαρου και κρόνου στις 4 απριλίου ο αθλητής του ικάρου γιώργος πετρόπουλος έριξε μια γερή γροθιά στον αντίπαλο αθλητή του κρόνου τάτση, ο οποίος πήγε στο νοσοκομείο με σπασμένη μύτη.

Στις 13 απριλίου ο κρόνος εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:
https://www.facebook.com/kronosbc?fref=ts

Σήμερα διαβάζω απάντηση φωτιά από ίκαρο:
https://www.facebook.com/ikaros.kallitheas/...003868056371728

Aναμένεται συνέχεια.
Gkos
QUOTE (Gkos @ Apr 12 2016, 22:03 ) *
Στον τελικό ο Πανιώνιος!

Πανιωνιος-Ικαρος 81-73(22-22,33-30,54-45,81-73)

Μετά από ενα μέτριο τολμώ να πω αγώνα,με καλη διατησια επισης τολμω να πω,ο Πανιωνιος εκαμψε την αντισταση του Ικαρου που τα περιμενε ολα(μα ΟΛΑ) απο τον Χατζηδακη(εχει ξεπερασει τους 30 ποντους,μην πω κοντα 40).

Με την εναρξη της τελευταιας περιοδου ,η διαφορα εφτασε στους 17( 63-46) και ο Πανιωνιος φανηκε να καθαρίζει,αλλα πολυ γρηγορα ο Ικαρος με συνεχομενους ποντους του (ποιου αλλου; ) Χατζηδακη μειωσε 65-57 και ειχαμε παλι αγώνα.
Προσπαθησε ο Ικαρος,μειωσε στους 4(70-66,72-68,74-70),μειωσε και στους 3(76-73) στα 55" με γκολ φαουλ ξερετε ποιου αλλα ο (συγκλονιστικος) Ρουμελιωτης ευστοχησε για 2 βολες για το 78-73 ,ο Καλλιλας εκανε αιρμπολ σε προσπαθεια 3 ποντων,ο (2ρο σερι ματς αφαντος) Αρμαος εκανε το 79-73 στα 35",και ο Ρουμελιωτης εκλεψε για να κανει το 81-73 και να τελειωσει τον αγωνα....

Ηρεμη και ωραια η ατμοσφαιρα στο γηπεδο.



Πανιώνιος-Ίκαρος

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον πανταχού παρόντα (και τα πάντα πληροντα-χαχα) Ρουμελιώτη(που ευστόχησε σε μεγάλα σουτ όταν η μπάλα έκαιγε και ο Ίκαρος πραγματοποιούσε την αντεπίθεση του),ο Πανιώνιος πέρασε στον τελικό που θα αντιμετωπίσει τον Πρωτέα Βούλας με μειονέκτημα έδρας με το πρώτο τζάμπολ σε λίγες ώρες.

Για τον Ίκαρο ,ο Χατζηδάκης σταμάτησε στους δεν_ξέρω _πόσους_πόντους-δεν βρήκα στατιστικά ,αλλά ένας κούκος,τα ξέρετε. . .

Στα αγωνιστικά ,η αναμέτρηση ξεκίνησε με πολύ καλό ρυθμό και μεγάλο σκορ (11-10 4',13-13 6',16-17 8',22-19 9') με τις ομάδες να συμβαδίζουν και το τρίποντο του Καλλίλα να γράφει το 22-22 του 10λέπτου.
Χαρακτηριστικό του τρόπου επίθεσης του Ικάρου,είναι ότι ο Χατζηδάκης πρέπει ήδη να'χε 15 πόντους,και νομιζω στο 13-13 ήταν όλοι δικοί του !!!!!

Στο 2ρο 10λεπτο ο ρυθμός έπεσε λίγο και είχαμε την παρακάτω εξέλιξη
24-22 12'
24-24 13'
24-26
26-26
26-28 15'
31-28 στο 18' μετά από ένα ηρωικό φόλοου του Κολοβέρου για το 29-28 και μετα από καλάθι Ρουμελιώτη στο ανοιχτό γήπεδο από ΠΑΣΑΡΑ του Κοπακάκη.
31-30
33-30 ο Ιωσηφ Κολοβέρος, 2 αστοχες βολές ο Ίκαρος κατι λάθη και ανάπαυλα.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και έφτασαν για πρώτη φορά στο +8(38-30) με κλέψιμο Κοπακάκη και ένα τριποντο του Ρουμελιώτη.
Ο Ίκαρος αντέδρασε και μείωσε 40-37 με γκολ φάουλ του (θετικού) Μαργέλη.
46-40 ο Δημητρακοπουλος στο 26',ξαναπλησίασε ο Ίκαρος 48-45 για να κάνει ένα 6-0 ο Πανιώνιος για το 54-45 της περιόδου(μαλιστα για εκατοστα του δευτερολέπτου δεν μετρησε καλαθι του Ρουμελιώτη μετα από κλέψιμο του).
Συνέχισε στον ίδιο ρυθμό ο ιστορικός και στην τελευταία περίοδο όπου έφτασε στο
63-46 στο 32' (15-1 το σερί) και μετά πάνω κάτω τα έχουμε γράψει την Τρίτη.
Μείωσε 65-57 ο Χατζηδάκης με 5,5 λεπτά να απομένουν,68-57 ο Ρουμελιώτης,68-60 ο Μαργελης,70-60 Κοπακακης,
70-62 Χατζηδάκης στο 36'
70-64 37' Μαργέλης,
70-66 Κοντίζας με 2,5 λεπτα να απομενουν (εκεί χτύπησε και είχαμε διακοπή),72-66 Μοσορας μετά από επιθετικό ριμπάουντ,
72-68 Χατζηδακης με 2' στο ρολόι,74-68 Ρουμελιώτης με δυσκολο πολύ σουτ και
74-70 με βολες Καλλίλα στα 80",76-70 βολες Ρουμελιώτης στα 57" και το υπόλοιπο το ξέρετε,το γράψαμε Τρίτη βράδυ wink.gif

*Πολύς κόσμος στο κλειστό αναμενόμενα,αλλά σε κόσμια επίπεδα ,με καμια 60-70ρια(στην πορεια λιγόστεψαν) παιδάκια της ακαδημιας του Πανιώνιου να καθονται περιμετρικά του αγωνιστικού χώρου και να δίνουν ιδιαίτερο χρώμα με τα συνθήματα τουςwink.gif

*Αναρωτιόταν ο mpek γιατί ο Μαργέλης δεν παίζει παραπάνω(λογική απορία) και την Τρίτη είχε την ευκαιρία να πάρει χρόνο με τον Κοντούδη (τόσο) αρνητικό.
Αλλά κατάφερε ο θεούλης να κάνει 4 φάουλ στα πάρα πάρα πολύ γρήγορα.
Έπαιξε πάντως όλη την τελευταία περίοδο χωρίς να αποβληθεί και ήταν καλός.

*Φάκελος Χατζηδάκη(παίκτη):Υπερόπλο για τα δεδομένα του παιδικού και καλά κάνει ο προπονητής/πατέρας του να έχει βασίσει το παιγχνίδι πάνω του.
Αλλά θα έπρεπε να υπάρχουν και εναλλακτικά πλάνα.
Βγήκε έξω κανά 5λεπτό στο τέλος της β περιόδου(και για να ξεκουραστεί και γιατί είχε 2 φάουλ) και ο Ίκαρος δεν ήξερε τι να κάνει την μπάλα!
Σοβαρολογώ!
Και να πεις ότι οι υπόλοιποι δεν ξέρουν μπάσκετ;
Δεν ισχύει.
Νομίζω ότι τελικά αυτή την υπερβολική εξάρτηση του από τον Χατζηδάκη πλήρωσε ο Ίκαρος. . .

Στα προγνωστικά θα πάρω Πρωτέα σήμερα,και την Τρίτη Πανιώνιο.
Τα λέω από τώρα να κάνετε τα πονταρίσματα σας wink.gif

Εγώ θα προτιμήσω να δω Α2 και να παρευρεθώ μονάχα στον μικρό τελικό.
Μου πέφτει και μακριά η Βούλα άλλωστε.
Αν πάμε σε τρίτο ματς(που θα πάμε) ,θα πάμε.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά!

ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
http://www.eskana.gr/2016/04/play-off-61-42-1-0.html
Gkos
Στον μικρο τελικο ο Ολυμπιακος επιβληθηκε με 74-63 του Ικαρου.
Gkos
Δεν πηγε κανεις Βουλα ...ε ;;; ;(
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(Gkos @ Apr 16 2016, 23:02 ) *
Δεν πηγε κανεις Βουλα ...ε ;;; ;(

ΣΧςΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ .ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ .ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΔΡΕΣ ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ .ΤΩΡΑ Ν. ΣΜΥΡΝΗ ,ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
Aυριο 8.15 στο βαρικας ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ για το δευτερο παιχνιδι τις τελικης φασης των παιδων.ο πανιωνιος δεν εχει περιθωρια και το παιχνιδι θα εχει πιεση απο το πρωτο λεπτο.πιστευω οτι θα γινει ενα καλο ματσακι.
Gkos
QUOTE (Gkos @ Apr 16 2016, 20:56 ) *
Στον μικρο τελικο ο Ολυμπιακος επιβληθηκε με 74-63 του Ικαρου.



1τος μικρός τελικός παίδων ΕΣΚΑΝΑ
Ίκαρος-Ολυμπιακός 63-74(16-20,29-36,39-53,63-74)

Ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε την ανοδική του πορεία και έκανε το μπρέικ,εύκολα στην έδρα του Ικάρου,σε έναν αγώνα που αρνητικοί πρωταγωνιστές ήταν διαιτητές. . .
Όχι,δεν ευνόησαν κάποια ομάδα,απλά βαρεθήκαμε να μετράμε τεχνικές ποινές εκατέρωθεν.
Στα του αγώνα ,οι ερυθρόλευκοι είχαν το προβάδισμα από την αρχή και νίκησαν (πιο εύκολα απόσο θα περίμεναν) ,εκμεταλλευόμενοι και το ροτέισον των γηπεδούχων(μην φανταστείτε τρελά πράματα-εβαλε από ένα 4λεπτο 2-3 παιδιά που δεν είχαν παίξει με Πανιώνιο-και ο Στρίγκας του Ολυμπιακού έπαιξε ελάχιστα πάντως)!

*Παρότι δεν του έλειψαν τα λάθη,πολύ καλός(και πρώτος σκόρερ) ο Σέρβος.

*Αρκετός κόσμος στο (μικρό) κλειστό της Ιφιγενείας ,φυσικά όχι κατάμεστο.

*Στα της διαιτησίας τι να πω ρε παιδιά. . . ;
Κουράστηκα!
Με το που μπήκα στο γήπεδο στην έναρξη της β περιόδου(έβλεπα τον Πέττα να κατεδαφίζει το ΔΑΙΣ και άργησα-έλεος ρε Νίκο,δεν έχουν λεφτά να αγοράσουν νέα στεφάνια στα εκπαιδευτήρια-τα δώσανε όλα στα παιδικοεφηβικά) ,ένας παίκτης του Ολυ,χρεώθηκε με τεχνική ποινή γιατι έκανε δυο φορές φάουλ σε Χατζηδάκη πριν μπει στο παρκέ η μπάλα μετά την επαναφορά.
Αργότερα στο β ημίχρονο ,ο Κεραμέας πήρε δυο τεχνικές ποινές(και αποβολή) γιατί φώναζε/απαιτούσε στον ρεφ να του μιλάει στον πληθυντικό(. . .) ,μετα πήρε και ο Χατζηδακης ενα Τ ,γιατι ζητούσε ένα αντιαθλητικό για τον υιο του,βασικά θα βαρεθώ να γράφω και δεν τα θυμάμαι και όλα,καθε λίγο και λιγάκι διακοπή είχαμε.

Σχόλια:

*Χατζηδάκης άμα πάρει την μπάλα στο ποστ, δεν σταματιέται παρά μόνο με φάουλ.
Fact.
Ο Πανιώνιος δεν είχε πολλά και (πολύ) ψηλά παιδιά,αλλά και ο Ολυμπιακός που έχει πληθώρα από τέτοια,τίποτα.
Φάουλ μάζευαν εναλλαξ όλοι.

*Σκέφτομαι να μην ξαναδώ αγώνα του Ικάρου και γενικά αγώνα που συμμετέχει ο Χατζηδάκης .
Παικταράς κάθε άλλο,αλλά δεν παλεύεται η κατάσταση.
Κάθε λίγο και λιγάκι φάουλ και μετά να φωνάζουν και οι προπονητές απέξω.
Ο μεν πατέρας ότι τρώει ξύλο και δεν του σφυράνε φάουλ(οκ τρώει,αλλά πόσα να του δώσουν χριστιανέ μου; 45 ; ),ο δε αντίπαλος προπονητής ότι του δίνουν φάουλ με το παραμικρό και ότι κάνει 3 δευτερόλεπτα συνέχεια.
Κουραστηκα .
Σε κάθε ματς τα ίδια.
Η ίδια ιστορία.

Anyway ,νομίζω η κατάταξη που αρχίζει να αχνοφαίνεται, δείχνει δίκαια στα δικά μου μάτια.
Ο Πρωτέας αξίζει την πρωτιά για την σταθερότητα που επέδειξε όλη την χρονιά(και ας υστερεί σε ταλέντα) ,ο Πανιώνιος είναι τίμια ομάδα αλλά δεν είναι ομάδα για πρωτάθλημα(το Deree τον έχει πελάτη στους 2000) ,ο Ολυμπιακός έκανε αναμφισβητητα καλό 2ρο γύρο και δικαιούται την 3τη θέση,ενώ ο Ίκαρος δεν δικαίωσε τις προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί το καλοκαίρι.
Δεν λέω ότι πήγε άσχημα ,απλά δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

1τος μικρός τελικός εφήβων ΕΣΚΑΝΑ
Πανιώνιος-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 67-54(36-29)

Μετά την λήξη του αγώνα στην Καλλιθέα ,πετάχτηκα στο Βαρίκας να δω το β ημίχρονο του μικρού τελικού εφήβων.
Μπροστα σε ελάχιστο κόσμο,ο Πανιώνιος κατάφερε να νικήσει παρότι αγωνίστηκε και χωρίς τον Μελισσουργό(εκτός των γνωστών απουσιών)!
Παίξανε μάλιστα και κάτι παιδιά που δεν τα έχω ξαναδεί να πατάνε παρκέ!!!
Ο Κρόνος ανέτρεψε το σκορ του ημιχρόνου και έφτασε στο 40-46 στο 28' ,αλλά μετά δεν υπήρχε στο γήπεδο.
Η τρίτη περιοδος έληξε 49-46 με 2 τριπ του Καρακεχαγιά και ένα του Κοψιά,ένα ακόμα του πρώτου έκανε το 52-46 και οι φιλοξενούμενοι δεν επέστρεψαν ποτέ.

Τώρα θα γίνω (πολύ) κακός:

Παληκάρια του Κρόνου,πως είναι δυνατόν να χάνετε εύκολα από τον συγκεκριμένο Πανιώνιο;
Θέλει προσπάθεια αυτό που καταφέρατε.
Εγωισμό δεν έχετε;

Όποτε είδα εφηβικό ΕΣΚΑΝΑ φέτος σκέτη απογοήτευση.
Ο ένας χειρότερος του άλλου είναι.

Πέρυσι ο Ίκαρος ,είδε τα ραδίκια ανάποδα να αποκλείσει Ολυμπιακό και Πανιώνιο και να πάει πανελλήνιο,και φέτος (που η ομάδα είναι δύο σκάλες κάτω από την περσινή-δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς ) θα πάει Καστοριά περπατώντας. . .


Υ.γ. Αυτη η @@@Εσκανά δεν μπορεί να ανεβάζει κανά άρθρο με αποτελέσματα για το παμπαίδων;
F5 είναι διάολε!
Η ΕΣΚΑ που λέγαμε παλιά ,έχει βελτιωθεί πολύ σε αυτό τον τομέα. . .




******Για σήμερα τα έχουμε πει :Σύλλογος αιώνιος,Πανιώνιος.
Θα είμαι και στο Βαρίκας.
Για τους εφήβους ,νομίζω καμιά 15αρια ο Ίκαρος στο χαλαρό.
Θα παλέψει ο Ολυμπιακός μέσα στο ΣΕΦ όσο μπορεί κλπ κλπ,και ζήσανε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.

Τέλος,τα είπα όλα.
mpek
QUOTE (Gkos @ Apr 19 2016, 19:28 ) *
*Σκέφτομαι να μην ξαναδώ αγώνα του Ικάρου και γενικά αγώνα που συμμετέχει ο Χατζηδάκης .
Παικταράς κάθε άλλο,αλλά δεν παλεύεται η κατάσταση.
Κάθε λίγο και λιγάκι φάουλ και μετά να φωνάζουν και οι προπονητές απέξω.
Ο μεν πατέρας ότι τρώει ξύλο και δεν του σφυράνε φάουλ(οκ τρώει,αλλά πόσα να του δώσουν χριστιανέ μου; 45 ; ),ο δε αντίπαλος προπονητής ότι του δίνουν φάουλ με το παραμικρό και ότι κάνει 3 δευτερόλεπτα συνέχεια.
Κουραστηκα .
Σε κάθε ματς τα ίδια.
Η ίδια ιστορία.

Συμφωνω με τις τοποθετησεις σου αλλα στην περίπτωση Χατζηδακη επιτρεψε μου να δω το πραγμα λιγο διαφορετικα: Με τον ιδιο τροπο δεν παιζει ο αρσενοπουλος ; Καθε επιθεση της ακαδημιας εχει το ιδιο μοτιβο: Αμυντικο ρημπ., μπαλα σε Αρσενοπουλο που θα κατεβει πολυ αργα ( ουτε σκεψη για αιφνιδιασμο), σκρην μονο ή διπλο για να ξαναπαρει τη μπαλα και να σουταρει και ο προπονητης του παρεχει ασυλο ακομη και στο airball. Ποια η διαφορα με Χατζηδακη δλδ ; Απλως στην ακαδημια η επιθεση ξεκιναει απο εξω ενω στον ικαρο απο μεσα.
Gkos
Αναπαυλα στο Βαρικας, 32-30!

Θα καταφερει να ισοφαρισει ο Πανιωνιος;

Σε μια ωρα θα ξερουμε;


Εγω παντως στο λαιβ,Βουλα θα επαιζα χεχε!
MAKHS
QUOTE(mpek @ Apr 19 2016, 20:57 ) *
Συμφωνω με τις τοποθετησεις σου αλλα στην περίπτωση Χατζηδακη επιτρεψε μου να δω το πραγμα λιγο διαφορετικα: Με τον ιδιο τροπο δεν παιζει ο αρσενοπουλος ; Καθε επιθεση της ακαδημιας εχει το ιδιο μοτιβο: Αμυντικο ρημπ., μπαλα σε Αρσενοπουλο που θα κατεβει πολυ αργα ( ουτε σκεψη για αιφνιδιασμο), σκρην μονο ή διπλο για να ξαναπαρει τη μπαλα και να σουταρει και ο προπονητης του παρεχει ασυλο ακομη και στο airball. Ποια η διαφορα με Χατζηδακη δλδ ; Απλως στην ακαδημια η επιθεση ξεκιναει απο εξω ενω στον ικαρο απο μεσα.

Η διαφορά είναι ότι η ακαδημία μα Αρσεν. πρώτη στην ΕΣΚΑ και στους τελικούς του Πανελληνίου , και ο Ίκαρος με Χατζ. τέταρτος και καταϊδρωμένος στην ΕΣΚΑΝΑ . sad.gif
Gkos
44-42 στο 30'
Gkos
58-57 20"
Gkos
Πανιωνιος-Πρωτεας Βουλας 61-57


Με Τσακναριδη και Γαργαλη σε τοσο κακη μερα(μην πω εκτος αγωνα) δεν γινοταν να νικησει η Βουλα!

Υ.γ
Θα πρεπει να απαγορευρουν δια νομου οι κορνες!
Εχουν τελειωσει και οι αντοχες μου και η υπομονη μου...
Παω να κανω εμετο...
MB0
Πότε ειναι ο αγώνας στη βούλα? Σάββατο?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.