Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ /ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE (xxx-4711 @ Nov 18 2015, 23:25 ) *
ειδες το βιντεο;
ειναι και αριστεροχειρας; ξερεις ετος γεννησης;
εδω η συνθεση του πρωτεα
http://www.proteasvoulas.gr/index.php/el/t...a/paides/roster

ΤΟ 17 ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ ΒΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ.
Flinafim
QUOTE (xxx-4711 @ Nov 18 2015, 23:25 ) *
ειδες το βιντεο;
ειναι και αριστεροχειρας; ξερεις ετος γεννησης;
εδω η συνθεση του πρωτεα
http://www.proteasvoulas.gr/index.php/el/t...a/paides/roster

Ξέρω του μπουρλακη φίλε...2002...
xxx-4711
ναι για τον μπουρλακη ρωτησα θενξ για την απαντηση
QUOTE
Ούτε ο Ολυμπιακός δεν στάθηκε εμπόδιο για τον Ίκαρο, καθώς η ομάδα της Καλλιθέας νίκησε εντός έδρας με 65-56. Σημαντική νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος απέναντι στον Πρωτέα Βούλας, ανεβαίνοντας ξανά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το Παλαιό Φάληρο με μια επιβλητική εμφάνιση σταμάτησε το σερί των τριών τελευταίων αγωνιστικών του Πανελευσινιακού. Κρόνος και Ιωνικός κέρδισαν με σχετική ευκολία σε Αγ. Δημήτριο και Νίκαια, αντίστοιχα, ενώ η Ευρυάλη έκανε το “διπλό” στον Άλιμο.

Το ματς που ξεχώρισε: “Σφράγισε” τη δεύτερη θέση ο Πανιώνιος
Επικράτηση που ισοβαθμεί με τη δεύτερη θέση στην Α’ Φάση πέτυχε ο Πανιώνιος στο “Αν. Βαρίκας” κόντρα στον Πρωτέα. Πολύ άσχημα και αγχωμένα ξεκίνησαν αμφότερες οι ομάδες, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 7-8. Στη δεύτερη περίοδο τα πράγματα άλλαξαν θεαματικά και με τον Μπούρα να οδηγεί, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διατηρήσουν την πρωτοπορία τους.
Μετά την ανάπαυλα, οι “πάνθηρες” επέστρεψαν στο παρκέ αποφασισμένοι να κερδίσουν το ματς και με παίκτη-κλειδί τον Μελισσουργό, ο Πανιώνιος προηγήθηκε για πρώτη φορά με +8 (35-29, 27′). Εκ τότε οι “κυανέρυθροι” δεν επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να αντιδράσουν. Μετά από δύο προσωπικές ενέργειες του Μπίρη, μάλιστα, η απόσταση έφτασε σε διψήφιο νούμερο (52-40, 37′). Κάπρης, Καρακεχαγιάς και Κοψιάς συνέβαλαν, επίσης, σημαντικά στο τελικό 55-45.

Αποτελέσματα:

Πανιώνιος 55-45 Πρωτέας Βούλας
Ίκαρος Καλλιθέας 65-56 Ολυμπιακός
Άλιμος 49-63 Ευρυάλη Γλυφάδας
Παλαιό Φάληρο 71-52 Πανελευσινιακός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-53 Προοδευτική
Ιωνικός Νίκαιας 75-66 Ηλεκτρούπολη

Βαθμολογία:

Ίκαρος Καλλιθέας 16 (8-0)
Πανιώνιος 15 (7-1)
Πρωτέας Βούλας 14 (6-2)
Ολυμπιακός 13 (5-3)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου 13 (5-3)
Παλαιό Φάληρο 11 (3-5)
Πανελευσινιακός 11 (3-5)
Ηλεκτρούπολη 11 (3-5)
Ευρυάλη Γλυφάδας 11 (3-5)
Ιωνικός Νίκαιας 11 (3-5)
Προοδευτική 10 (2-6)
Άλιμος 8 (0-8)

Φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 55-45
Δεκάλεπτα: 7-8, 22-23, 41-37, 55-45
Πανιώνιος (Δεγαΐτας): Καρακεχαγιάς 8(1), Δαραδήμας, Κοψιάς 8, Μπίρης 7(1), Μελισσουργός 15(1), Κρανάκης 2, Καπρής 13(1), Κιούσης, Αγγελοκωνσταντής 2
Πρωτέας (Τσεμπέρης): Χαρούν 12, Γεωργάκης, Δρίτσας, Κόβατς 6, Νικολάου 6, Βενέτης, Τσαπραλής 1, Τσακναρίδης, Μπούρας 17(1), Σωτηρίου, Κίκης 4

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 68-53
Δεκάλεπτα: 21-11, 35-31, 52-41, 68-53
Κρόνος (Τερζής): Μπακλαβάς 14(1), Αυγερινός 2, Δάσκος 2, Κόης 13, Κίτσιος, Σιγάλας 3, Οικονόμου, Βαφείδης 4, Γιαννακόπουλος 6, Κουτσιαύτης 10, Ευθυμίου 6, Τάτσης 8.
Προοδευτική (Ζαχαρής): Ρέκας 5, Δογρανλής 15(1), Χρήστου, Λαουτάρης, Μουστάκος Γ. 7(1), Μακαρατζής 22(1), Μουστάκος Β., Τσιάκος, Γεωργακόπουλος 2, Σφυρόερας 2

http://www.eurohoops.net/el/ellada/149253/...w_theme=enabled

την επομενη αγωνιστικη πρωτεας βουλας εναντιον ικαρου μονομαχια γαργαλη χατζηδακη υποψηφιων για τις θεσεις των σεντερ στην επομενη εθνικη παιδων
mpek
Προγνωστικά Παίδων Εσκανά:
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Ντέρμπι κατ΄όνομα αλλά νομίζω ότι θα επικρατήσει εύκολα ο πρωτέας. Καλύτερος ο πρωτέας, παίζει στην έδρα του, αγχωμένος ο ίκαρος, απλώς 1.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ πάρα πολλά με πάρα πολύ λίγα
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 σχετικά εύκολα
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 2
ΑΟΝΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1 λόγω έδρας.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ 2 αν και η αναπτυξιακη είναι απρόβλεπτη. Εξαρτάται ποιοι (δεν) θα κατέβουν.
qwert123
QUOTE (xxx-4711 @ Nov 20 2015, 03:03 ) *
ναι για τον μπουρλακη ρωτησα θενξ για την απαντηση

http://www.eurohoops.net/el/ellada/149253/...w_theme=enabled

την επομενη αγωνιστικη πρωτεας βουλας εναντιον ικαρου μονομαχια γαργαλη χατζηδακη υποψηφιων για τις θεσεις των σεντερ στην επομενη εθνικη παιδων


Υποψηφιοι δεν ειναι,γιατι και οι δυο θα ειναι εθνικη.

Ο αγωνας την τριτη Πρωτεα-Ικαρου ειναι ντερμπυ και θα κριθει απο ολους τους παιχτες που θα χρησιμοποιηθουν + στις αντοχες της καθε ομαδας.
mpek
Αντε μπραβο, να γραφουν και αλλοι στο τοπικ για να υπάρχει ενδιαφέρον. Οσο για το πρωτεας ικαρος τωρα που το ξανασκεφτομαι , ο πρωτεας υπερτερει στον παγκο και στους ψηλους: ο τσεμπερης ειναι ικανοτατος και εχει καλο κλιμα στην ομαδα του σε αντιθεση με ικαρο που υποβοσκουν εριδες. Στους ψηλους εκτος του γαργαλη εχει ο πρωτεας εναν ευσωμο νεαρο ( δεν θυμαμαι ονομα) που κανει τη δουλεια του τελεια. Ο ικαρος μετα τον χατζιδακη δεν εχει τπτ. Οτιδηποτε λιγοτερο απο 15 ποντους διαφορα το θεωρω εκπληξη.
qwert123
QUOTE (mpek @ Nov 22 2015, 13:32 ) *
Αντε μπραβο, να γραφουν και αλλοι στο τοπικ για να υπάρχει ενδιαφέρον. Οσο για το πρωτεας ικαρος τωρα που το ξανασκεφτομαι , ο πρωτεας υπερτερει στον παγκο και στους ψηλους: ο τσεμπερης ειναι ικανοτατος και εχει καλο κλιμα στην ομαδα του σε αντιθεση με ικαρο που υποβοσκουν εριδες. Στους ψηλους εκτος του γαργαλη εχει ο πρωτεας εναν ευσωμο νεαρο ( δεν θυμαμαι ονομα) που κανει τη δουλεια του τελεια. Ο ικαρος μετα τον χατζιδακη δεν εχει τπτ. Οτιδηποτε λιγοτερο απο 15 ποντους διαφορα το θεωρω εκπληξη.


Οταν εννοεις εριδες τι εννοεις..εαν ξερεις κατι ριξτο στο παρκε να μαθουμε,εαν δεν ξερεις παραπληροφορεις το κοσμο.
Εκπληξη θα ειναι αυτο που λες εσυ για 15 ποντους στο κεφαλι...εγω πιστευω οτι ο Ικαρος εχει αρκετα ποιοτικα παιδια και παιδια αγωνιστες,μην ξεχνας οτι ειναι καινουργια ομαδα,και δεν ξερεις τι μπορουν να βγαλουν αναπασα στιγμη στο παρκε.Ακομα μην ξεχνας οτι εχαναν με 15 απο Πανιωνιο σε σημειο του αγωνα που πηγαινε ευκολα για 25....και το γυρισαν και παραλιγο να το παρουν,και χωρις Χατζηδακη και με διαιτησια που εκανε το καθηκον της απεναντι στον Πανιωνιο.
Εαν λες οτι ο Ικαρος εχει Χαζηδακη και τιποτε αλλο,δεν εχεις γνωση για το ροστερ του Ικαρου.
Και κατι αλλο,ο Ικαρος εχει εναν κοουτς που εκτος τον αρνητικων που μπορει να εχει,εχει ενα μεγαλο πλεονεκτημα.....ειναι Δασκαλος.
Περιμενουμε τις εριδες που υποβοσκουν....
mpek
απαραίτητη διευκρίνηση: έγραψα "Ο ικαρος μετα τον χατζιδακη δεν εχει τπτ. " Εννοώ ότι δεν έχει κανέναν άλλον στη γραμμή των ψηλών. Για αυτό έγραφα στην προηγούμενη πρόταση για ψηλούς. Τέσπα, ο ίκαρος έχει ομαδάρα και πολύ καλό προπονητή, τα ίδια γράφω από τις αρχές σεπτεμβρίου. Όμως στην παρούσα φάση δεν πείθει, εμένα τουλάχιστον. Έχασε από τον υποδεέστερο πανιώνιο, ζορίστηκε με τα μικρά του ολυμπιακού, οι γκρίνιες πάνε και έρχονται (εσύ που είσαι μέσα στην ομάδα ξέρεις καλύτερα). Πάντως τα παιχνίδια κρίνονται στο παρκέ, οπότε καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά.
qwert123
QUOTE (mpek @ Nov 22 2015, 18:39 ) *
απαραίτητη διευκρίνηση: έγραψα "Ο ικαρος μετα τον χατζιδακη δεν εχει τπτ. " Εννοώ ότι δεν έχει κανέναν άλλον στη γραμμή των ψηλών. Για αυτό έγραφα στην προηγούμενη πρόταση για ψηλούς. Τέσπα, ο ίκαρος έχει ομαδάρα και πολύ καλό προπονητή, τα ίδια γράφω από τις αρχές σεπτεμβρίου. Όμως στην παρούσα φάση δεν πείθει, εμένα τουλάχιστον. Έχασε από τον υποδεέστερο πανιώνιο, ζορίστηκε με τα μικρά του ολυμπιακού, οι γκρίνιες πάνε και έρχονται (εσύ που είσαι μέσα στην ομάδα ξέρεις καλύτερα). Πάντως τα παιχνίδια κρίνονται στο παρκέ, οπότε καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά.


Τωρα τοποθετηθηκες σωστα,οσο αναφορα τα των ροστερ.
Αντε παλι με τις γκρινιες...για να το λες αρα ξερεις και μαλλον εσυ εισαι μεσα στην ομαδα η ξερεις καποιους καποιον.
Καλη επιτυχια και στις δυο ομαδες με καλο μπασκετ και απο τις δυο.
mpek
Ανετη νικη του πρωτεα με 12 ή 14 ποντους. Ξεκινησε δυνατα ο ικαρος αλλα ο πρωτεας δεν πανικοβληθηκε, ισορροπησε και μετα ξεφυγε. Καλυτερος του αγωνα για εμενα το παιδακι ο αριστεροχειρ του πρωτεα. Αυτο το παιδι κανει σωστα τα βασικά. Πασαρει, σουταρει οταν πρεπει ευστοχα, βλεπει και αμυνεται. Εχει βεβαια και συμπαικτες. Ωραιος ο γαργαλης και γενικα ηταν ο πρωτεας που ηξερα. Απο ικαρο προσπαθησε πολυ ο μαργελης στην επιθεση αλλα ηταν πολυ μονος.
MAKHS
QUOTE(mpek @ Nov 24 2015, 22:22 ) *
Ανετη νικη του πρωτεα με 12 ή 14 ποντους. Ξεκινησε δυνατα ο ικαρος αλλα ο πρωτεας δεν πανικοβληθηκε, ισορροπησε και μετα ξεφυγε. Καλυτερος του αγωνα για εμενα το παιδακι ο αριστεροχειρ του πρωτεα. Αυτο το παιδι κανει σωστα τα βασικά. Πασαρει, σουταρει οταν πρεπει ευστοχα, βλεπει και αμυνεται. Εχει βεβαια και συμπαικτες. Ωραιος ο γαργαλης και γενικα ηταν ο πρωτεας που ηξερα. Απο ικαρο προσπαθησε πολυ ο μαργελης στην επιθεση αλλα ηταν πολυ μονος.

Ευχαριστούμε mpek .... smile.gif
Lemoni70
Καλησπέρα και απο μένα..παρακολουθω το παιδικο πρωταθλημα λογω του οτι παιζει ο ανηψιος μου στον κρονο και θελω να παραθεσω και γω την γνωμη μου για την εως τωρα πορεια του πρωταθληματος...ξεκιναω με το απολυτο φαβορι που κατα την γνωμη μου είναι ο πρωτεας..ομαδα με ολη σημασια της λεξεως..τρεχουν παιζουν αμυνα σκυλισια και έχουν καλο προπονητη με εναν ψηλο που ξεχωριζει Γαργάλης...ομολογω πωσ μ εχει εντυπωσιασει αυτοτο παιδι για την ασκετικη εφυια του..παιζει με πλατη πασσαρει σκοραρει κανει τα παντα...δευτερος πανιωνιος...παιδια χρονια μαζι υπο τις οδηγιες του γκουρου των πρωταθληματων κωνσταντωνη (γνωστος για τις αντιπ;οδαγωγικες του συνηθιες..) με τριπλετα ρουμελιωτη αρμαου κοπακακη να σηκωνουν τον συαυρο του μαρτυριου..ποιο σοβαρος ο κοπακακης κανει πολλες δουλειες μεσα στογηπεδο παιζει τρεις θεσεις..ρουμελιωτης μια μπαλα μονος του για να πασαρει πρεπει να χιονησει..αρμαος αν ειναι στην μερα του...παμε στον ικαρο που τον βλεπω να τερματιζει τριτος..κατα την γνωμη μου κακος προπονητης..μπορει οπως λεει ο φιλος παραπανω να ειναι δασκαλος αλλα σε κουτσαρισμα αστα να πανε στον διαολο....παιζει με την φωτια..το να κοουτσαρεις τον γιο σου σε τετοια ηλικια ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια...αν χαλαρωσει ο μαργελης και μαθει να παιζει αμυνα αυτη ηομαδα θ αλλαξει επιπεδο...τεταρτος ο ολυμπιακος ψηλα παιδια που θελουν πολυ δουλεια...ξεχωριζει το παιδι απο τα γιαννενα προβλημα μεγαλο στονασσο...αξιομαχη και μαχητικη ομαδα ο κρονος παρατις αντιθετες προβλεψεια...(φυγη χατζηβερογλου κλπ) εξαδα με το ζορι η δραπετσωνα...πολυ καλο το παιδι που παιζει ασσος νομιζω πηγε απο πανιωνιο και βελτιωση του ψηλου, οσο για τον ρουση ειλικρινα δεν θέω να εκφερω γνωμη...αυτη ειναι η γνωμη μου και ας με συνχωρησει οποιος εχει αντιθετη γνωμη..μιλαω μονο μπασκετικα και χωρις συναισθημα...
mpek
Oλυμπιακός Άλιμος 111 – 19: Δεν μπορώ παρά να εκφράσω τον βαθύτατο σεβασμό μου και να δώσω συγχαρητήρια στον προπονηταρά του Ολυμπιακού. Μην είναι αυτό που λένε «η αξία του ηττημένου δίνει αξία στον νικητή» ; Δύσκολο. Ο Άλιμος είναι η πρώτη ομάδα που υποβιβάζεται και δεν μπορεί να κάνει τίποτε για αυτό. Είναι μια ομαδούλα από 8 έως 12 παιδάκια 2000 έως 2002 που κατεβαίνουν για πλάκα και μπράβο για το κουράγιο τους. Μηπως ο προπονηταράς του Ολυμπιακού δεν ξέρει τι σημαίνει «ευ αγωνίζεσθαι» ; Πιθανόν, ίσως μάλιστα να νομίζει ότι το «εφαγονοίζεσται» είναι σουβλατζίδικο στο Ζεφύρι. Ακόμη και έτσι όμως τι καταλαβαίνει αυτός ο προπονηταράς όταν ακούει fair play που βρίσκεται πρώτη μούρη στη Euroleague ; Προφανώς τίποτε. Όπως η πλειοψηφία των Ελλήνων προπονηταράδων έτσι και αυτός κουβαλάει τις δικές του εμπειρίες από το όποιο αθλητικό παρελθόν του και αυτό σε συνδιασμό με την παιδεία του, τον κάνει να ξεσπάει στους αδύναμους. Αυτός ο προπονηταράς λοιπόν –που προφανώς θα λέει στους γονείς ότι είναι παιδαγωγός- θα λέει σήμερα στους κολλητούς-ομοίους του ότι έριξε «κατοστάρα». Οι κακές γλώσσες όμως λένε ότι μάλλον είναι loser: Από τον Πανιώνιο έχασε 4 πόντους αν και προηγούνταν στο ημίχρονο με 12. Από τον Ίκαρο πήγε στην παράταση και έχασε ξανά. Ακόμη και με τους αδύναμους Κρόνο και Ιωνικό ξελάσπωσε τυχαία. Mε τον Άλιμο όμως «σκότωσε τον πεθαμένο».

Και γιατί όχι ; Τέτοιοι προπονηταράδες δεν μπορούν να σκεφτούν ότι στους 40 πόντους διαφορά, ίσως να έλεγαν στα παιδάκια τους να μην πιέζουν, να μην βγαίνουν σε αιφνιδιασμό και να κάνουν επιθέσεις στα 24΄΄ . Αυτά είναι παλιές συνήθειες, η σύγχρονη Ελληνική Ανωτάτη Προπονητική διδάσκει ότι όπου βρεις αδύνατο, τον διασύρεις.
Ήθελα να ήξερα: Τι λέει για αυτό ο σοβαρότατος Νίκος Κεραμέας ;
Μην ξεχάσω: Καλή τύχη με τον Πρωτέα.
mpek
Φίλε lemoni70 καλώς ήρθες στο τόπικ, άντε για να ζωντανέψει λίγο. Στα μισά από όσα γράφεις συμφωνώ. Στα υπόλοιπα όμως όχι. Γράφεις. " παμε στον ικαρο που τον βλεπω να τερματιζει τριτος.." Εγώ βλέπω τον ίκαρο 1ο ή 2ο. Έχει πλήρη ομάδα, ψηλούς κοντούς κλπ αλλά κυρίως έχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης. Ο Πρωτέας κατά τη γνώμη μου από πέρυσι την άνοιξη έχει τερματίσει. Το ίδιο ο πανιώνιος μόνο που αυτός δεν έχει ψηλό.
"κατα την γνωμη μου κακος προπονητης..μπορει οπως λεει ο φιλος παραπανω να ειναι δασκαλος αλλα σε κουτσαρισμα αστα να πανε στον διαολο....παιζει με την φωτια.." Η προϊστορία του Χατζηδάκη τόσο σε άνδρες όσο και σε γυναίκες λέει ότι είναι πολύ καλός προπονητής. Πέραν τούτου όμως εσύ είσαι ευχαριστημένος από τους προπονητές του Κρόνου και θεωρείς τον Χατζηδάκη κακό !;! Ο Κρόνος φέτος όποτε πήγε το παιχνίδι στον πόντο, έχασε. Ποιος φταίει, η κακή τύχη και η διαιτησία ; Όπως έχω γράψει πολλές φορές ο Κρόνος τον Σεπτέμβριο του 2014 είχε ομάδα που φέτος πήγαινε για πανελλήνιο και φέτος είναι μία ανάσα από τη ζώνη υποβιβασμού. Αν δεν φταίει το προπονητικό τημ για αυτό, ποιος φταίει δλδ;
"το να κοουτσαρεις τον γιο σου σε τετοια ηλικια ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια..." Ελληνική πρωτοτυπία ναι, παγκόσμια όχι. Το ίντερνετ είναι γεμάτο από παραδείγματα αμερικανών κυρίως αθλητών, από μπάσκετ έως πυγμαχία, που προπονητής του αθλητή είναι ο πατέρας του.
"αξιομαχη και μαχητικη ομαδα ο κρονος παρατις αντιθετες προβλεψεια...(φυγη χατζηβερογλου κλπ) …" Aν καταλαβαίνω σωστά, τοποθετείς τον Κρόνο 5ο; Μπορεί να έχεις δίκιο, πάντως η σημερινή βαθμολογική του θέση σύμφωνα με την ΕΣΚΑΝΑ είναι στην 3η θέση από το τέλος, σε ισοβαθμία με Π Φάληρο, Τερψιθέα και Ιωνικό. Αν πέσουν τρεις, αισθάνεσαι ήσυχος ;
"αυτη ειναι η γνωμη μου και ας με συνχωρησει οποιος εχει αντιθετη γνωμη..μιλαω μονο μπασκετικα και χωρις συναισθημα..." Εδώ τις γνώμες μας γράφουμε καλοπροαίρετα και προσπαθούμε να μιλάμε μπασκετικά. Από μέρους μου καλωσορίζω όποιον σοβαρό άνθρωπο θέλει να γράψει.
Lemoni70
[/indent]
QUOTE (mpek @ Nov 25 2015, 10:59 ) *
Φίλε lemoni70 καλώς ήρθες στο τόπικ, άντε για να ζωντανέψει λίγο. Στα μισά από όσα γράφεις συμφωνώ. Στα υπόλοιπα όμως όχι. Γράφεις. " παμε στον ικαρο που τον βλεπω να τερματιζει τριτος.." Εγώ βλέπω τον ίκαρο 1ο ή 2ο. Έχει πλήρη ομάδα, ψηλούς κοντούς κλπ αλλά κυρίως έχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης. Ο Πρωτέας κατά τη γνώμη μου από πέρυσι την άνοιξη έχει τερματίσει. Το ίδιο ο πανιώνιος μόνο που αυτός δεν έχει ψηλό.
"κατα την γνωμη μου κακος προπονητης..μπορει οπως λεει ο φιλος παραπανω να ειναι δασκαλος αλλα σε κουτσαρισμα αστα να πανε στον διαολο....παιζει με την φωτια.." Η προϊστορία του Χατζηδάκη τόσο σε άνδρες όσο και σε γυναίκες λέει ότι είναι πολύ καλός προπονητής. Πέραν τούτου όμως εσύ είσαι ευχαριστημένος από τους προπονητές του Κρόνου και θεωρείς τον Χατζηδάκη κακό !;! Ο Κρόνος φέτος όποτε πήγε το παιχνίδι στον πόντο, έχασε. Ποιος φταίει, η κακή τύχη και η διαιτησία ; Όπως έχω γράψει πολλές φορές ο Κρόνος τον Σεπτέμβριο του 2014 είχε ομάδα που φέτος πήγαινε για πανελλήνιο και φέτος είναι μία ανάσα από τη ζώνη υποβιβασμού. Αν δεν φταίει το προπονητικό τημ για αυτό, ποιος φταίει δλδ;
"το να κοουτσαρεις τον γιο σου σε τετοια ηλικια ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια..." Ελληνική πρωτοτυπία ναι, παγκόσμια όχι. Το ίντερνετ είναι γεμάτο από παραδείγματα αμερικανών κυρίως αθλητών, από μπάσκετ έως πυγμαχία, που προπονητής του αθλητή είναι ο πατέρας του.
"αξιομαχη και μαχητικη ομαδα ο κρονος παρατις αντιθετες προβλεψεια...(φυγη χατζηβερογλου κλπ) …" Aν καταλαβαίνω σωστά, τοποθετείς τον Κρόνο 5ο; Μπορεί να έχεις δίκιο, πάντως η σημερινή βαθμολογική του θέση σύμφωνα με την ΕΣΚΑΝΑ είναι στην 3η θέση από το τέλος, σε ισοβαθμία με Π Φάληρο, Τερψιθέα και Ιωνικό. Αν πέσουν τρεις, αισθάνεσαι ήσυχος ;
"αυτη ειναι η γνωμη μου και ας με συνχωρησει οποιος εχει αντιθετη γνωμη..μιλαω μονο μπασκετικα και χωρις συναισθημα..." Εδώ τις γνώμες μας γράφουμε καλοπροαίρετα και προσπαθούμε να μιλάμε μπασκετικά. Από μέρους μου καλωσορίζω όποιον σοβαρό άνθρωπο θέλει να γράψει.

[indent]


Σεβαστη η αποψη σου φίλε μου..εγω κάνω κρισεις για την εως τωρα συμπεριφορα παικτων και ομαδων...δεν αμφισβητω την αξια του προπονητη χατζηδακη απλα είναι δυσκολο να εισαι αμεροληπτος με το παιδι σου οταν εισαι προπονητης του..ειδα τον αγωνα με τον πανιωνιο και το παιγνιδι το εχασε αυτος με την εμονη να πηγαινει η μπαλα στο πεντε και με την φτηνη δικαιολογια της διαιτησιας..σε κατι που βιαστηκα ειναι ο ιωνικος που εχει αξιομαχη ομαδα αλλα στηριζεται αυστηρα σε δυο παικτες...
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE (mpek @ Nov 25 2015, 10:59 ) *
Φίλε lemoni70 καλώς ήρθες στο τόπικ, άντε για να ζωντανέψει λίγο. Στα μισά από όσα γράφεις συμφωνώ. Στα υπόλοιπα όμως όχι. Γράφεις. " παμε στον ικαρο που τον βλεπω να τερματιζει τριτος.." Εγώ βλέπω τον ίκαρο 1ο ή 2ο. Έχει πλήρη ομάδα, ψηλούς κοντούς κλπ αλλά κυρίως έχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης. Ο Πρωτέας κατά τη γνώμη μου από πέρυσι την άνοιξη έχει τερματίσει. Το ίδιο ο πανιώνιος μόνο που αυτός δεν έχει ψηλό.
"κατα την γνωμη μου κακος προπονητης..μπορει οπως λεει ο φιλος παραπανω να ειναι δασκαλος αλλα σε κουτσαρισμα αστα να πανε στον διαολο....παιζει με την φωτια.." Η προϊστορία του Χατζηδάκη τόσο σε άνδρες όσο και σε γυναίκες λέει ότι είναι πολύ καλός προπονητής. Πέραν τούτου όμως εσύ είσαι ευχαριστημένος από τους προπονητές του Κρόνου και θεωρείς τον Χατζηδάκη κακό !;! Ο Κρόνος φέτος όποτε πήγε το παιχνίδι στον πόντο, έχασε. Ποιος φταίει, η κακή τύχη και η διαιτησία ; Όπως έχω γράψει πολλές φορές ο Κρόνος τον Σεπτέμβριο του 2014 είχε ομάδα που φέτος πήγαινε για πανελλήνιο και φέτος είναι μία ανάσα από τη ζώνη υποβιβασμού. Αν δεν φταίει το προπονητικό τημ για αυτό, ποιος φταίει δλδ;
"το να κοουτσαρεις τον γιο σου σε τετοια ηλικια ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια..." Ελληνική πρωτοτυπία ναι, παγκόσμια όχι. Το ίντερνετ είναι γεμάτο από παραδείγματα αμερικανών κυρίως αθλητών, από μπάσκετ έως πυγμαχία, που προπονητής του αθλητή είναι ο πατέρας του.
"αξιομαχη και μαχητικη ομαδα ο κρονος παρατις αντιθετες προβλεψεια...(φυγη χατζηβερογλου κλπ) …" Aν καταλαβαίνω σωστά, τοποθετείς τον Κρόνο 5ο; Μπορεί να έχεις δίκιο, πάντως η σημερινή βαθμολογική του θέση σύμφωνα με την ΕΣΚΑΝΑ είναι στην 3η θέση από το τέλος, σε ισοβαθμία με Π Φάληρο, Τερψιθέα και Ιωνικό. Αν πέσουν τρεις, αισθάνεσαι ήσυχος ;
"αυτη ειναι η γνωμη μου και ας με συνχωρησει οποιος εχει αντιθετη γνωμη..μιλαω μονο μπασκετικα και χωρις συναισθημα..." Εδώ τις γνώμες μας γράφουμε καλοπροαίρετα και προσπαθούμε να μιλάμε μπασκετικά. Από μέρους μου καλωσορίζω όποιον σοβαρό άνθρωπο θέλει να γράψει.

ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΑΒΑΝΙ .ΜΑΛΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.
Lemoni70
QUOTE (ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Nov 25 2015, 15:04 ) *
ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΑΒΑΝΙ .ΜΑΛΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.

Συμφωνω απολυτα..ομαδα με ολη την σημασια της λεξης..15 χρονων δεν υπαρχει ταβανι τωρα αρχιζει η πορεια τους..
qwert123
QUOTE (Lemoni70 @ Nov 25 2015, 15:26 ) *
Συμφωνω απολυτα..ομαδα με ολη την σημασια της λεξης..15 χρονων δεν υπαρχει ταβανι τωρα αρχιζει η πορεια τους..


Απλα σε καποιες ομαδες,οι ιδιες οι ομαδες εχουν πιασει ταβανι και δεν προκειτε να πανε παραπανω,ως χημεια αναφερομε,ενω εν αντιθεση τα παιδια που τις αποτελουν ειναι πολλα που προς το παρον δεν εχουν βγαλει πραγματα στο παρκε.
mpek
QUOTE (qwert123 @ Nov 25 2015, 19:04 ) *
Απλα σε καποιες ομαδες,οι ιδιες οι ομαδες εχουν πιασει ταβανι και δεν προκειτε να πανε παραπανω,ως χημεια αναφερομε,ενω εν αντιθεση τα παιδια που τις αποτελουν ειναι πολλα που προς το παρον δεν εχουν βγαλει πραγματα στο παρκε.

για λέγε qwert123, πήγες σε κανέναν αγώνα χθες ; Τι είδες ;
qwert123
QUOTE (mpek @ Nov 25 2015, 19:41 ) *
για λέγε qwert123, πήγες σε κανέναν αγώνα χθες ; Τι είδες ;


Εφυγα απο τη Βουλα πριν τελειωσει το 3δεκ,και ανεβηκα στο δουκα να προλαβω το τελευταιο γιατι ημιχρονο 31-31 και ειχε ψωμι χαχαχα.
Στη βουλα το πρωτο δεκαλεπτο το πηρε ο ικαρος..οσο αντεξε στη πιεση καλα τα πηγε και παλι χωρις κατι το ιδιαιτερο εκτος μαργελη που εδειξε ανεβασμενος αν μπορουμε να πουμε,αλλα μονο μπροστα οταν δινεις δεν λεει κατι,δεν πηρε τιποτα ο ικαρος απο το 9 που επαιξε μονος του τον πανιωνιο και ηταν εξαιρετικος με τον οσφπ χωρις να τον δω..απλα εμαθα.Ο ικαροςθελει πολλη δουλεια για να γινει ομαδα,σε αντιθεση με τον πρωτεα που εχει ΟΜΑΔΑ...βρισκονται με κλειστα τα ματια και εχουν φυσικη κατασταση πολη καλη+παγκο.Στον ικαρο υλικο εχουν αλλα.....
Μου εκανε εντυπωση το σκορ του οσφπ...θελει να δειξει κατι ο κοουτς...ποιος ξερει,ο καθενας λειτουργςι οπως νομιζει.
Στα υπολοιπα παιχνιδια ρουτινα χωρις τιποτα το ιδιαιτερο.
mpek
Μου εκανε εντυπωση το σκορ του οσφπ...θελει να δειξει κατι ο κοουτς...ποιος ξερει,ο καθενας λειτουργςι οπως νομιζει.
Εμένα πάντως και σε κάτι φίλους που για κακή τους τύχη κουβαλούν το ίδιο μυαλό με εμένα, "ο κόουτς έδειξε". Καταλάβαμε αλλά δυστυχώς δεν είναι ο μόνος

Πάμε στα προγνωστικά της ερχόμενης τρίτης γιατί αύριο ελπίζω ότι θα έχω δουλειά και δεν θα προλάβω (μακάρι):

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ σφαγή αμάχων.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ το ίδιο
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ το ίδιο
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ το ίδιο
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΑΟΝΑ 1. Ντερμπάκι βλέπω 50-50 αλλά πιστεύω το ΠΦ
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1 οριακά.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ Πολύ οριακό. Επειδή η αναπτυξιακή αποτελείται από μικρούς και επειδή πρέπει να παίξουν όλοι, θεωρώ ότι ο Κρόνος έχει προβάδισμα.
Πάντως αυτό το τριήμερο είναι κρίσιμο για την ομάδα του Μπραχαμίου: Αν σημειώσει δύο νίκες, απομακρύνεται από την επικίνδυνη ζώνη. Αν σημειώσει μία νίκη, τρέχα γύρευε. Μόνο μην χάσει και από τους δύο.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE (mpek @ Nov 26 2015, 21:41 ) *
Μου εκανε εντυπωση το σκορ του οσφπ...θελει να δειξει κατι ο κοουτς...ποιος ξερει,ο καθενας λειτουργςι οπως νομιζει.
Εμένα πάντως και σε κάτι φίλους που για κακή τους τύχη κουβαλούν το ίδιο μυαλό με εμένα, "ο κόουτς έδειξε". Καταλάβαμε αλλά δυστυχώς δεν είναι ο μόνος

Πάμε στα προγνωστικά της ερχόμενης τρίτης γιατί αύριο ελπίζω ότι θα έχω δουλειά και δεν θα προλάβω (μακάρι):

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ σφαγή αμάχων.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ το ίδιο
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ το ίδιο
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ το ίδιο
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΑΟΝΑ 1. Ντερμπάκι βλέπω 50-50 αλλά πιστεύω το ΠΦ
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1 οριακά.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ Πολύ οριακό. Επειδή η αναπτυξιακή αποτελείται από μικρούς και επειδή πρέπει να παίξουν όλοι, θεωρώ ότι ο Κρόνος έχει προβάδισμα.
Πάντως αυτό το τριήμερο είναι κρίσιμο για την ομάδα του Μπραχαμίου: Αν σημειώσει δύο νίκες, απομακρύνεται από την επικίνδυνη ζώνη. Αν σημειώσει μία νίκη, τρέχα γύρευε. Μόνο μην χάσει και από τους δύο.

http://www.eskana.gr/2015/12/a-10.html
http://www.eskana.gr/2015/12/1080.html
mpek
προγνωστικά ερχόμενης Τρίτης:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 (ελπίζω). Αν χάσει ο Κρονος είναι για κλάματα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
ΑΟΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 1
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 2 επειδή το ΠΦ δεν έχει περιθώριο ήττας. Βέβαια ερώτημα είναι αν θα κατέβει πλήρης η αναπτυξιακή.

Πάνω από όλα βέβαια υγεία και καλή επιτυχία στα παιδιά.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE (mpek @ Dec 4 2015, 14:12 ) *
προγνωστικά ερχόμενης Τρίτης:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 (ελπίζω). Αν χάσει ο Κρονος είναι για κλάματα.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
ΑΟΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 1
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 2 επειδή το ΠΦ δεν έχει περιθώριο ήττας. Βέβαια ερώτημα είναι αν θα κατέβει πλήρης η αναπτυξιακή.

Πάνω από όλα βέβαια υγεία και καλή επιτυχία στα παιδιά.

ΝΤΕΡΜΥ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΟΝ ΑΟΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ.
xxx-4711
ΤΕΛΟΣ Α΄ ΓΥΡΟΥ 11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α΄ ΠΑΙΔΩΝ
Αήττητοι στον α΄ γύρο οι παίδες του Πρωτέα Βούλας

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 57 50
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 44 42
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 82 49
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 28 72
ΑΟΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 61 64
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 66 71
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 64 58

δυσκολευτηκε αρκετα ο πρωτεας απεναντι στον ολυμπιακο αν και προηγηθηκε 14-0 στα πρωτα λεπτα
ημιχρονο 30-23. πολυ αστοχος ο γαργαλης χρεωθηκε και με τριτο φαουλ στην αρχη του τριτου δεκαλεπτου
μειωσε ο ολυμπιακος στους 6 αλλα οι γηπεδουχοι με πιεστικη αμυνα πηραν ξανα διψηφια διαφορα, καλυτερος για τον πρωτεα ο δευτερος ψηλος του (νο 11 συμφωνα με το σαιτ της ομαδας το ονομα του ειναι τασος καματερος) απο τον ολυμπιακο ξεχωρισε ο ζευγαρας. επισης το νο 10 (πετροπουλος; ) εδειξε αρκετα καλα στοιχεια στην επιθεση

οι ποντοι του πανωνιου: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Πανιώνιος: 61-64

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 25-39, 41-57, 61-64

Πανιώνιος(Κωνσταντώνης): Κοπακάκης 17(2), Κολοβέρος Ι. 1, Κολοβέρος Α. 10, Γαλάνης 2, Ματσάγκος, Λουτριώτης 3, Τσιμπούκης 3(1), Μωραΐτης 2, Πάγκαλος, Δημητρακόπουλος 10(1), Αρμάος 3(1), Ρουμελιώτης 13(1)

http://elarepanionares.blogspot.gr/

Α΄ ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 59 73
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 31 79
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 59 34
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 44 80
ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 76 69
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 75-67

Ηλεκτρούπολη - Πανιώνιος: 77-68

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 31-35, 51-52, 77-68

Πανιώνιος(Δεγαΐτας): Καρακεχαγιάς 14(1), Κοψιάς 20(3), Μπίρης 3, Μελισσουργός 12, Κρανάκης 2, Καπρής 10, Κιούσης, Αγγελοκωνσταντής 7
MAKHS
QUOTE(xxx-4711 @ Dec 9 2015, 01:58 ) *
ΤΕΛΟΣ Α΄ ΓΥΡΟΥ 11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α΄ ΠΑΙΔΩΝ
Αήττητοι στον α΄ γύρο οι παίδες του Πρωτέα Βούλας

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 57 50
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 44 42
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 82 49
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 28 72
ΑΟΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 61 64
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 66 71
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 64 58

δυσκολευτηκε αρκετα ο πρωτεας απεναντι στον ολυμπιακο αν και προηγηθηκε 14-0 στα πρωτα λεπτα
ημιχρονο 30-23. πολυ αστοχος ο γαργαλης χρεωθηκε και με τριτο φαουλ στην αρχη του τριτου δεκαλεπτου
μειωσε ο ολυμπιακος στους 6 αλλα οι γηπεδουχοι με πιεστικη αμυνα πηραν ξανα διψηφια διαφορα, καλυτερος για τον πρωτεα ο δευτερος ψηλος του (νο 11 συμφωνα με το σαιτ της ομαδας το ονομα του ειναι τασος καματερος) απο τον ολυμπιακο ξεχωρισε ο ζευγαρας. επισης το νο 10 (πετροπουλος; ) εδειξε αρκετα καλα στοιχεια στην επιθεση

οι ποντοι του πανωνιου: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Πανιώνιος: 61-64

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 25-39, 41-57, 61-64

Πανιώνιος(Κωνσταντώνης): Κοπακάκης 17(2), Κολοβέρος Ι. 1, Κολοβέρος Α. 10, Γαλάνης 2, Ματσάγκος, Λουτριώτης 3, Τσιμπούκης 3(1), Μωραΐτης 2, Πάγκαλος, Δημητρακόπουλος 10(1), Αρμάος 3(1), Ρουμελιώτης 13(1)

http://elarepanionares.blogspot.gr/

Α΄ ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 59 73
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 31 79
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 59 34
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 44 80
ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 76 69
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 75-67

Ηλεκτρούπολη - Πανιώνιος: 77-68

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 31-35, 51-52, 77-68

Πανιώνιος(Δεγαΐτας): Καρακεχαγιάς 14(1), Κοψιάς 20(3), Μπίρης 3, Μελισσουργός 12, Κρανάκης 2, Καπρής 10, Κιούσης, Αγγελοκωνσταντής 7
Ευχαριστούμε πολύ xxx-4711
mpek
προγνωστικά 1ης αγωνιστικής 2ου γύρου(με το καλό):
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 εύκολα
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 εύκολα
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1
ΑΟΝΑ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 λόγω διαφοράς ποιότητας. Πάντως αν ο ΑΟΝΑ που παίζει στην έδρα του βρει σε κακή ημέρα την ασταθή ομάδα του Ικάρου, μπορεί να το κάνει ντέρμπυ.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2. Όπως πριν μονο που εδώ δεν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά ποιότητας. Υπερτερεί ο πανιώνιος λόγω δεμένου και αθλητικού συνόλου, όμως τα παιδάκια του Ιωνικου μέσα στην έδρα τους θα παίξουν μπασκετ. Θυμάμαι μάλιστα ότι στον πρώτο γύρο ο πανιώνιος επικράτησε δύσκολα.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1-Χ-2 ντέρμπυ παραμονής. Οποιος χάσει θέτει υποψηφιότητα για υποβιβασμό, ιδιαιτέρως το ΠΦ μετά την ήττα από Αναπτυξιακή. Αδύναμο το ΠΦ, με τεράστια προβλήματα ο Κρόνος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ 1

Καλή επιτυχία και υγεία.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE (mpek @ Dec 12 2015, 10:37 ) *
προγνωστικά 1ης αγωνιστικής 2ου γύρου(με το καλό):
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 2 εύκολα
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 εύκολα
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1
ΑΟΝΑ ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 λόγω διαφοράς ποιότητας. Πάντως αν ο ΑΟΝΑ που παίζει στην έδρα του βρει σε κακή ημέρα την ασταθή ομάδα του Ικάρου, μπορεί να το κάνει ντέρμπυ.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2. Όπως πριν μονο που εδώ δεν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά ποιότητας. Υπερτερεί ο πανιώνιος λόγω δεμένου και αθλητικού συνόλου, όμως τα παιδάκια του Ιωνικου μέσα στην έδρα τους θα παίξουν μπασκετ. Θυμάμαι μάλιστα ότι στον πρώτο γύρο ο πανιώνιος επικράτησε δύσκολα.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1-Χ-2 ντέρμπυ παραμονής. Οποιος χάσει θέτει υποψηφιότητα για υποβιβασμό, ιδιαιτέρως το ΠΦ μετά την ήττα από Αναπτυξιακή. Αδύναμο το ΠΦ, με τεράστια προβλήματα ο Κρόνος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ 1

Καλή επιτυχία και υγεία.

http://www.eskana.gr/2015/12/a-12.html
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE (ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Dec 16 2015, 16:47 ) *
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
http://tsiotras.blogspot.gr/2015/12/blog-p...l#ixzz3txJTcBaX
mpek
Ας δούμε τα προγνωστικά της επόμενης αγωνιστικής παίδων ΕΣΚΑΝΑ:
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ 1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 1 Ελπίζω ο προπονηταράς του ολυμπιακού να μην επιδιώξει πάλι την αυτοεπιβεβαίωση του όπως με Άλιμο.
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ ΑΟΝΑ 2
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1 Αν και θα ανακάμψει ο κρόνος μετά την αλλαγή προπονητή, ο πανιώνιος δεν χάνει.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1Χ2 Ντέρμπυ ουραγών αν και το ΠΦ μετά την δεύτερη ήττα του από τον Κρόνο δείχνει να είναι ο τρίτος του υποβιβασμού.
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ 1

Καλή επιτυχία στα παιδιά και υγεία.
mpek
[quote name='ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ' date='Dec 17 2015, 13:44 ' post='747850']
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
http://tsiotras.blogspot.gr/2015/12/blog-p...l#ixzz3txJTcBaX
[/quot
Αυτο μαλλον ταιριαζει στο τοπικ nationals- εθνικη παιδων
mpek
Σπουδαία νίκη πέτυχε χθες ο κρόνος επί του πανιωνιου μέσα στο Βαρίκας. Αν και δεν πήγα γιατί περίμενα να επιβληθεί (σχετικά) εύκολα ο πανιώνιος, μαθαίνω ότι ο φιλοξενούμενος προηγήθηκε στο ημίχρονο με 8 πόντους και απειλήθηκε μόνο κάπου στα μέσα της 3ης περιόδου όταν ο πανιώνιος ισοφάρισε. Προφανώς η αντικατάσταση του προπονητή από τον βαγγέλη καβάσιλα έδωσε ορμή στον κρόνο. Μένει να δούμε αν αυτό θα έχει συνέχεια. Από την άλλη πλευρά μαθαίνω ότι ο πανιώνιος χθες ήταν άστοχος και διστακτικός με αποτέλεσμα ηττηθεί δίκαια.

Καλά Χριστούγεννα στα παιδιά και πάντα με υγεία.
xxx-4711
απεκτησε ο ολυμπιακος τον 14χρονο σερβο αλεξει ποκουσεφσκι, μαλλον ειναι το παιδι για το οποιο ειχε γραψει ενας φιλος παλιοτερα περισσοτερες πληροφοριες εδω:

http://www.eurohoops.net/el/featured-el/16...84%CE%B1-%CF%87

στο αρθρο αναφερει και τον ζευγαρα (γραφει οτι ειναι 2.04 μαλλον χλωμο)
mpek
ωραίο παιχνίδι στην Αργυρούπολη όπου ο ολυμπιακός νίκησε δύσκολα τον ΑΟΝΑ με πέντε πόντους (αν θυμάμαι καλά). Ποιοτικότερος ο ολυμπιακός που στερήθηκε τον τσουμάνη μάλλον λόγω τραυματισμου, πιο πεισματάρης ο ΑΟΝΑ. Όποια μπασκετική φάση θυμάμαι προερχόταν από τους φιλοξενούμενους, χωρίς να θέλω να μειώσω την προσπαθεια των παιδιών της Αργυρούπολης. Σχετικά με το παιδάκι από Σερβία: Ταλαντούχος, ψηλός, με τεχνικά στοιχεία, αν δουλευτεί θα διακριθεί. Τίποτε περισσότερο ή λιγότερο.
mpek
μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη ... Ο Ολυμπιακός νίκησε οριακά την περασμένη τρίτη την Αργυρούπολη, ρίσκαρε πολύ, μα πάρα πολυ με την Αναπτυξιακή, χθες όμως έχασε από τον μαχητικό Ιωνικό στην παράταση. Δεν πήγα στο παιχνίδι, ακούω όμως γκρίνιες για τον μικρό σέρβο ότι κάνει κατάχρηση στις προσπάθειες χωρίς να του μιλάει κανείς. Δεν ειδα κάτι τέτοιο με την Αργυρουπολη αλλά μπορεί να άλλαξαν τα πράγματα από τότε.
Δύσκολα νίκησε ο ίκαρος το παλαιό φάληρο. Κουρασμένα έως και βαριεστημένα τα παιδιά του ικάρου, ίσως επηρεάστηκαν από τη χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου, πάντως δυσκολεύτηκαν απροσδόκητα.

Μία πολύ άσχημη στιγμή εκτυλίχθηκε χθες στον αγώνα Τερψιθέα Πανιώνιος. Παραθέτω ολόκληρο το κείμενο από το sportshero:

http://www.sportshero.gr/index.php/sports/...nearoi-athlites

"Δυστυχώς η κακιά στιγμή δεν περιμένει κανέναν και τα αποτελέσματα της προχειρότητας γίνονται αυτόματα εμφανή σε κάτι τέτοια περιστατικά.
Χθες 19 Ιανουαρίου του Σωτηρίου έτους 2016, στα μισά της τέταρτης περιόδου του αγώνα για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΚΑΝΑ, ανάμεσα στην Τερψιθέα Γλυφάδας και τον Πανιώνιο, ένας αθλητής των γηπεδούχων στην προσπάθειά του να διεισδύσει στην αντίπαλη ρακέτα έπεσε και χτύπησε με δύναμη το κεφάλι του στο παρκέ. Το παιχνίδι διακόπηκε προσωρινά και όλοι περιμέναμε ότι θα σηκωθεί αμέσως μετά από λίγα δευτερόλεπτα, όπως γίνεται στις περισσότερες των περιπτώσεων. Αυτό όμως δεν συνέβη. Τριάντα δευτερόλεπτα μετά την πτώση του, ο γιατρός του αγώνα πήγε κοντά του για να του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες έχοντας και την σύμπραξη του γιατρού του Πανιωνίου. Ο παίκτης σύρθηκε μέχρι έξω από τις γραμμές του γηπέδου για να συνεχιστεί το παιχνίδι, όπως και έγινε...
Έπρεπε ή δεν έπρεπε; Αυτό το κρίνει ο γιατρός ο οποίος προφανώς θεώρησε ότι δεν υπήρχε μεγαλύτερος κίνδυνος για τον αθλητή.Το παιχνίδι συνεχίστηκε.
Όταν πέρασαν τα επόμενα πέντε λεπτά της ώρας και αφού είχε πρώτα σηκωθεί ο αθλητής για να καθίσει στην συνέχεια σε μια καρέκλα και να ξαναξαπλώσει τελικά στο παρκέ, ο γιατρός του αγώνα είδε ότι η κατάσταση δεν διορθωνόταν δραστικά και τηλεφώνησε για να ζητήσει ασθενοφόρο (21:10μμ). Το κοντινότερο νοσοκομείο ήταν το Ασκληπιείο Βούλας. Το αν είχε υπηρεσία ή όχι δεν το ξέρω. Όσο συνεχιζόταν το παιχνίδι, ο αθλητής παρέμενε ξαπλωμένος στο παγωμένο παρκέ, με τους γιατρούς από πάνω του. Σιγά σιγά ξεκίνησε να φωνάζει ότι πονούσε το κεφάλι του και να βογκάει τόσο δυνατά, ξεπερνώντας τον ήχο ακόμη και του παιχνιδιού σε κάποιες στιγμές. Όμως το παιχνίδι συνεχίστηκε και κάποια στιγμή τελείωσε.
Οι φωνές του αθλητή ακούγονταν πλέον καθαρά σε ολόκληρο το γυμναστήριο και το ασθενοφόρο παρέμενε άφαντο. Στις 21:25 μπήκαν στο παρκέ οι ομάδες εφήβων της Ευρυάλης Γλυφάδας και του Πανιωνίου για να κάνουν ζέσταμα για το επόμενο παιχνίδι. Για τα επόμενα 30 λεπτά ο αθλητής βογγούσε και φώναζε ότι πονάει το κεφάλι του και 2 μέτρα δίπλα του οι κραδασμοί από το ζέσταμα των παικτών συνεχίζονταν. Δεν ξέρω τι αναφέρει ο κανονισμός σε αυτές τις περιπτώσεις ή αν αναφέρει καν κάτι, αλλά μήπως θα ήταν το καλύτερο για τον αθλητή να μην υποστεί και αυτή την ταλαιπωρία, την στιγμή που παρέμενε πλέον 50 λεπτά ξαπλωμένος στο πάτωμα κλαίγοντας, βογγώντας και φωνάζοντας σε κάποιες στιγμές από τον πόνο, χωρίς φορείο ή έστω κουβέρτα από κάτω του και 2 μπουφάν να σκεπάζουν το σώμα του;
Στις 21:58μμ οι διαιτητές απέσυραν τις ομάδες από το παρκέ αναβάλλοντας τελικά το παιχνίδι των εφήβων. Στις 22:00μμ μετά από 50 λεπτά αναμονής, το ασθενοφόρο έφτασε και οι τραυματιοφορείς πήραν τον αθλητή για να τον οδηγήσουν στο νοσοκομείο. Το sportshero.gr, έχει σε βίντεο και την στιγμή του τραυματισμού και την ταλαιπωρία που υπέστη ο αθλητής, αλλά από σεβασμό προς τον ίδιο και την οικογένειά του δεν θα το μεταδώσει. Με την ευχή όλα να πήγαν καλά κατά την διάρκεια της νύχτας και να αναρρώσει ο νεαρός το ταχύτερο δυνατό έχουμε κάποιες ερωτήσεις.
1. Η ΕΟΚ έχει ως έναν από τους χορηγούς της μεγάλο ιδιωτικό θεραπευτήριο. Δεν θα μπορούσε να ζητηθεί από εκεί ασθενοφόρο και όχι να περιμένουμε για 50 λεπτά το ΕΚΑΒ; Ποια η χρησιμότητα ενός τέτοιου χορηγού άν δεν χρησιμεύει για όλα τα σοβαρά περιστατικά;

2. Αν το μπάσκετ είναι ενιαίο και οι Ενώσεις κομμάτια της ΕΟΚ δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλεψη για τέτοιες περιπτώσεις, ώστε να χρησιμοποιείται η καλύτερη δυνατή λύση όχι μόνο για τις Εθνικές κατηγορίες, αλλά σε κάθε επείγουσα ανάγκη;

3. Η ΕΣΚΑΝΑ και η ΕΣΚΑ (γιατί η κακιά στιγμή δεν περιμένει κανέναν), έχουν κινηθεί προς την κατεύθυνση να βρουν τέτοια χορηγία που να καλύπτει αυτές τις περιπτώσεις;

4. Πόσο δύσκολο είναι να υπάρχουν στα γυμναστήρια από 2 κουβέρτες σαν αυτές του στρατού έτσι ώστε αν χρειαστεί να ξαπλώσει κάποιος αθλητής να είναι ζεστός και να μην επιβαρύνει ακόμη περισσότερο τον οργανισμό του;

5. Φορείο στα κλειστά γυμναστήρια πότε θα υπάρξει; Έχει κάνει κανείς συμβόλαιο ότι δεν θα συμβαίνουν επείγοντα περιστατικά; Γιατί αν έχει κάνει τον κορόϊδεψαν...

6. Πόσο πιο σημαντική είναι η διεξαγωγή ενός αγώνα και η ολοκλήρωσή του με έναν αθλητή ξαπλωμένο 2 μέτρα πιο πέρα να σφαδάζει από τους πόνους επί 20 λεπτά και ενώ το ματς διεξάγεται;

7. Δεν θα μπορούσε το ζέσταμα του επόμενου αγώνα να μην ξεκινήσει καν μέχρι να φύγει από το γυμναστήριο ο αθλητής για να μην επιβαρύνεται ακόμη περισσότερο; Με έναν απλό πονοκέφαλο και δεν αντέχουμε οποιοδήποτε θόρυβο, σκεφτείτε τις πέρασε αυτό το παιδί...

8. Η μια ώρα που περάσαμε όλοι μας κοντά του ακούγοντάς τον να βογκάει και να φωνάζει ήταν και για εμάς πολύ δύσκολη. Έγινε τηλεφώνημα από τους υπεύθυνους του αγώνα στην Ένωση για να ζητηθούν οδηγίες; Ποιες ήταν αυτές που δόθηκαν;

9. Είναι πολύ σημαντικότερη από την υγεία των αθλητών η τέλεση ενός αγώνα;;;

Κάποια πράγματα πρέπει να αναθεωρηθούν άμεσα και να προστατευθούν οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες, ΟΛΟΙ οι αθλητές και αθλήτριες, ΟΛΟΙ οι άνθρωποι όποια ηλικία και ιδιότητα και αν έχουν. Γιατί η κακιά στιγμή δεν περιμένει τους... υπεύθυνους πρώτα να πάθουν άλλοι κάτι και μετά αυτοί να πάρουν τις αποφάσεις.

Νιφλής Γιώργος "
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
[quote name='mpek' date='Jan 20 2016, 20:37 ' post='751349']
μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη ... Ο Ολυμπιακός νίκησε οριακά την περασμένη τρίτη την Αργυρούπολη, ρίσκαρε πολύ, μα πάρα πολυ με την Αναπτυξιακή, χθες όμως έχασε από τον μαχητικό Ιωνικό στην παράταση. Δεν πήγα στο παιχνίδι, ακούω όμως γκρίνιες για τον μικρό σέρβο ότι κάνει κατάχρηση στις προσπάθειες χωρίς να του μιλάει κανείς. Δεν ειδα κάτι τέτοιο με την Αργυρουπολη αλλά μπορεί να άλλαξαν τα πράγματα από τότε.
Δύσκολα νίκησε ο ίκαρος το παλαιό φάληρο. Κουρασμένα έως και βαριεστημένα τα παιδιά του ικάρου, ίσως επηρεάστηκαν από τη χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου, πάντως δυσκολεύτηκαν απροσδόκητα.

Μία πολύ άσχημη στιγμή εκτυλίχθηκε χθες στον αγώνα Τερψιθέα Πανιώνιος. Παραθέτω ολόκληρο το κείμενο από το sportshero:

http://www.sportshero.gr/index.php/sports/...nearoi-athlites

"Δυστυχώς η κακιά στιγμή δεν περιμένει κανέναν και τα αποτελέσματα της προχειρότητας γίνονται αυτόματα εμφανή σε κάτι τέτοια περιστατικά.
Χθες 19 Ιανουαρίου του Σωτηρίου έτους 2016, στα μισά της τέταρτης περιόδου του αγώνα για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΚΑΝΑ, ανάμεσα στην Τερψιθέα Γλυφάδας και τον Πανιώνιο, ένας αθλητής των γηπεδούχων στην προσπάθειά του να διεισδύσει στην αντίπαλη ρακέτα έπεσε και χτύπησε με δύναμη το κεφάλι του στο παρκέ. Το παιχνίδι διακόπηκε προσωρινά και όλοι περιμέναμε ότι θα σηκωθεί αμέσως μετά από λίγα δευτερόλεπτα, όπως γίνεται στις περισσότερες των περιπτώσεων. Αυτό όμως δεν συνέβη. Τριάντα δευτερόλεπτα μετά την πτώση του, ο γιατρός του αγώνα πήγε κοντά του για να του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες έχοντας και την σύμπραξη του γιατρού του Πανιωνίου. Ο παίκτης σύρθηκε μέχρι έξω από τις γραμμές του γηπέδου για να συνεχιστεί το παιχνίδι, όπως και έγινε...
Έπρεπε ή δεν έπρεπε; Αυτό το κρίνει ο γιατρός ο οποίος προφανώς θεώρησε ότι δεν υπήρχε μεγαλύτερος κίνδυνος για τον αθλητή.Το παιχνίδι συνεχίστηκε.
Όταν πέρασαν τα επόμενα πέντε λεπτά της ώρας και αφού είχε πρώτα σηκωθεί ο αθλητής για να καθίσει στην συνέχεια σε μια καρέκλα και να ξαναξαπλώσει τελικά στο παρκέ, ο γιατρός του αγώνα είδε ότι η κατάσταση δεν διορθωνόταν δραστικά και τηλεφώνησε για να ζητήσει ασθενοφόρο (21:10μμ). Το κοντινότερο νοσοκομείο ήταν το Ασκληπιείο Βούλας. Το αν είχε υπηρεσία ή όχι δεν το ξέρω. Όσο συνεχιζόταν το παιχνίδι, ο αθλητής παρέμενε ξαπλωμένος στο παγωμένο παρκέ, με τους γιατρούς από πάνω του. Σιγά σιγά ξεκίνησε να φωνάζει ότι πονούσε το κεφάλι του και να βογκάει τόσο δυνατά, ξεπερνώντας τον ήχο ακόμη και του παιχνιδιού σε κάποιες στιγμές. Όμως το παιχνίδι συνεχίστηκε και κάποια στιγμή τελείωσε.
Οι φωνές του αθλητή ακούγονταν πλέον καθαρά σε ολόκληρο το γυμναστήριο και το ασθενοφόρο παρέμενε άφαντο. Στις 21:25 μπήκαν στο παρκέ οι ομάδες εφήβων της Ευρυάλης Γλυφάδας και του Πανιωνίου για να κάνουν ζέσταμα για το επόμενο παιχνίδι. Για τα επόμενα 30 λεπτά ο αθλητής βογγούσε και φώναζε ότι πονάει το κεφάλι του και 2 μέτρα δίπλα του οι κραδασμοί από το ζέσταμα των παικτών συνεχίζονταν. Δεν ξέρω τι αναφέρει ο κανονισμός σε αυτές τις περιπτώσεις ή αν αναφέρει καν κάτι, αλλά μήπως θα ήταν το καλύτερο για τον αθλητή να μην υποστεί και αυτή την ταλαιπωρία, την στιγμή που παρέμενε πλέον 50 λεπτά ξαπλωμένος στο πάτωμα κλαίγοντας, βογγώντας και φωνάζοντας σε κάποιες στιγμές από τον πόνο, χωρίς φορείο ή έστω κουβέρτα από κάτω του και 2 μπουφάν να σκεπάζουν το σώμα του;
Στις 21:58μμ οι διαιτητές απέσυραν τις ομάδες από το παρκέ αναβάλλοντας τελικά το παιχνίδι των εφήβων. Στις 22:00μμ μετά από 50 λεπτά αναμονής, το ασθενοφόρο έφτασε και οι τραυματιοφορείς πήραν τον αθλητή για να τον οδηγήσουν στο νοσοκομείο. Το sportshero.gr, έχει σε βίντεο και την στιγμή του τραυματισμού και την ταλαιπωρία που υπέστη ο αθλητής, αλλά από σεβασμό προς τον ίδιο και την οικογένειά του δεν θα το μεταδώσει. Με την ευχή όλα να πήγαν καλά κατά την διάρκεια της νύχτας και να αναρρώσει ο νεαρός το ταχύτερο δυνατό έχουμε κάποιες ερωτήσεις.
1. Η ΕΟΚ έχει ως έναν από τους χορηγούς της μεγάλο ιδιωτικό θεραπευτήριο. Δεν θα μπορούσε να ζητηθεί από εκεί ασθενοφόρο και όχι να περιμένουμε για 50 λεπτά το ΕΚΑΒ; Ποια η χρησιμότητα ενός τέτοιου χορηγού άν δεν χρησιμεύει για όλα τα σοβαρά περιστατικά;

2. Αν το μπάσκετ είναι ενιαίο και οι Ενώσεις κομμάτια της ΕΟΚ δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλεψη για τέτοιες περιπτώσεις, ώστε να χρησιμοποιείται η καλύτερη δυνατή λύση όχι μόνο για τις Εθνικές κατηγορίες, αλλά σε κάθε επείγουσα ανάγκη;

3. Η ΕΣΚΑΝΑ και η ΕΣΚΑ (γιατί η κακιά στιγμή δεν περιμένει κανέναν), έχουν κινηθεί προς την κατεύθυνση να βρουν τέτοια χορηγία που να καλύπτει αυτές τις περιπτώσεις;

4. Πόσο δύσκολο είναι να υπάρχουν στα γυμναστήρια από 2 κουβέρτες σαν αυτές του στρατού έτσι ώστε αν χρειαστεί να ξαπλώσει κάποιος αθλητής να είναι ζεστός και να μην επιβαρύνει ακόμη περισσότερο τον οργανισμό του;

5. Φορείο στα κλειστά γυμναστήρια πότε θα υπάρξει; Έχει κάνει κανείς συμβόλαιο ότι δεν θα συμβαίνουν επείγοντα περιστατικά; Γιατί αν έχει κάνει τον κορόϊδεψαν...

6. Πόσο πιο σημαντική είναι η διεξαγωγή ενός αγώνα και η ολοκλήρωσή του με έναν αθλητή ξαπλωμένο 2 μέτρα πιο πέρα να σφαδάζει από τους πόνους επί 20 λεπτά και ενώ το ματς διεξάγεται;

7. Δεν θα μπορούσε το ζέσταμα του επόμενου αγώνα να μην ξεκινήσει καν μέχρι να φύγει από το γυμναστήριο ο αθλητής για να μην επιβαρύνεται ακόμη περισσότερο; Με έναν απλό πονοκέφαλο και δεν αντέχουμε οποιοδήποτε θόρυβο, σκεφτείτε τις πέρασε αυτό το παιδί...

8. Η μια ώρα που περάσαμε όλοι μας κοντά του ακούγοντάς τον να βογκάει και να φωνάζει ήταν και για εμάς πολύ δύσκολη. Έγινε τηλεφώνημα από τους υπεύθυνους του αγώνα στην Ένωση για να ζητηθούν οδηγίες; Ποιες ήταν αυτές που δόθηκαν;

9. Είναι πολύ σημαντικότερη από την υγεία των αθλητών η τέλεση ενός αγώνα;;;

Κάποια πράγματα πρέπει να αναθεωρηθούν άμεσα και να προστατευθούν οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες, ΟΛΟΙ οι αθλητές και αθλήτριες, ΟΛΟΙ οι άνθρωποι όποια ηλικία και ιδιότητα και αν έχουν. Γιατί η κακιά στιγμή δεν περιμένει τους... υπεύθυνους πρώτα να πάθουν άλλοι κάτι και μετά αυτοί να πάρουν τις αποφάσεις.

Νιφλής Γιώργos ΝΤΕΡΜΠΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ. ΡΕΒΑΝΣ ΖΗΤΑΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΙΚΑΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 8.15 ΣΤΟ ΒΑΡΙΚΑΣ.
mpek
Στον πρώτο από τους δύο ενδιαφέροντες αγώνες της περασμένης αγωνιστικής ο πανιώνιος νίκησε τον Ίκαρο Καλλιθέας δυσκολότερα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ. Στο ημίχρονο το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο ή στον πόντο και ο αγώνας κρίθηκε περίπου στα μέσα της 4ης περιόδου όταν τα παιδιά του πανιωνίου ευστόχησαν σε κάποια σουτ ενώ ο ίκαρος δεν μπορούσε να "βρει" καλάθι. Και οι δύο ομάδες έπαιξαν ζώνη, ο ίκαρος ξεκίνησε νωρίτερα και τον μιμήθηκε λίγο αργότερα ο πανιώνιος. Πολλά παράπονα -ως συνήθως- από τον ίκαρο για τη διαιτησία με κύριο επιχείρημα ότι ο Χατζηδάκης φορτώθηκε πολύ γρήγορα με φάουλ, όπως έγινε και στον πρώτο αγώνα. Κατά τη γνώμη μου οι διαιτητές σφύριζαν ό,τι έβλεπαν και τα λάθη τους δεν έγιναν από πρόθεση. Αν ο Ίκαρος στηρίζεται υπερβολικά στον ψηλό του, δεν φταίνε οι διαιτητές ούτε ο αντίπαλος προπονητής που προσαρμόζεται επάνω του. Από τον πανιώνιο αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον λουτριώτη που, αν και υστερεί σε σωματικά προσόντα, έπαιξε τον Χατζηδάκη παληκαρίσια, πονηρά, όπως θέλετε πείτε το, πάντως όχι αντιαθλητικά. Τέλος ξανά κατά τη γνώμη μου υπάρχει τέτοια διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες υπέρ του ικάρου, η οποία δεν επιτρέπει δικαιολογίες περί διαιτησίας.
mpek
Στο δεύτερο παιχνίδι μεταξύ Κρόνου και Ολυμπιακού αποδείχθηκε ότι ο ερχομός Καβάσιλα στον πάγκο του γηπεδούχου έφερε άνεμο ανανέωσης. Συνεχίζει βέβαια η μπάλα να περνάει σε κάθε επίθεση απαραιτήτως από τα χέρια του Αγγελόπουλου ο οποίος παραμένει ο πρώτος σκόρερ, ωστόσο αποκτούν ρόλο και άλλα παιδιά όπως κυρίως ο μαλτσινιώτης ο οποίος ήταν παραμελημένος. Βέβαια δεν πιστεύω ότι ο Κρόνος θα μπορούσε να νικήσει τον φετινό Ολυμπιακό ακόμη και με παιδιά 2001, αν ο ολυμπιακός δεν είχε τα δικά του εσωτερικά θέματα. Εκεί που η ομάδα του πειραιά πήγαινε τραίνο στον 1ο γύρο, εκεί που περιμέναμε όλοι ότι με την άφιξη του μικρού σέρβου θα ενισχυόταν, ξαφνικά η ομάδα κάθισε και παρά λίγο να έχανε από τη μικτή εσκανά ! Ο Τσουμάνης προσπάθησε, όμως έτσι δεν γίνεται δουλειά. Εκεί στον πειραιά πρέπει να δουν τι θα κάνουν με τα νέα δεδομένα.
mpek
Προγνωστικά επόμενης αγωνιστικής Α΄Παίδων Εσκανά (έτσι και αλλιώς μόνος μου γράφω και μάλλον μόνος μου διαβάζω):

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ -- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ: 2
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 1 γιατί ο πανιώνιος είναι γηπεδούχος, έχει ψυχολογία λόγω νίκης επί Ικάρου και επειδή αγωνίζεται με παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας.
ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -- ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ: Και μόνο που συνεχίζουν και κατεβαίνουν τα παιδάκια του Αλίμου τους αξίζουν συγχαρητήρια .
ΑΟΝΑ -- ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: 1
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ -- ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ : 1 Σε άνοδο ο Κρόνος, σκληροτράχηλη η Δραπετσώνα. Πιστεύω ότι ο Κρόνος θα επικρατήσει λόγω γηπέδου και ψυχολογίας.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -- ΕΣΠΕΡΟΣ: 1 Σοβαρή ομάδα ο Ιωνικός, δεν θα κινδυνεύσει.
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ -- ΕΣΠΕΡΟΣ: 1
Gkos
Σε διαβάζω εγώ φανατικά biggrin.gif
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(mpek @ Feb 4 2016, 12:53 ) *
Προγνωστικά επόμενης αγωνιστικής Α΄Παίδων Εσκανά (έτσι και αλλιώς μόνος μου γράφω και μάλλον μόνος μου διαβάζω):

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ -- ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ: 2
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 1 γιατί ο πανιώνιος είναι γηπεδούχος, έχει ψυχολογία λόγω νίκης επί Ικάρου και επειδή αγωνίζεται με παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας.
ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -- ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ: Και μόνο που συνεχίζουν και κατεβαίνουν τα παιδάκια του Αλίμου τους αξίζουν συγχαρητήρια .
ΑΟΝΑ -- ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: 1
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ -- ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ : 1 Σε άνοδο ο Κρόνος, σκληροτράχηλη η Δραπετσώνα. Πιστεύω ότι ο Κρόνος θα επικρατήσει λόγω γηπέδου και ψυχολογίας.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -- ΕΣΠΕΡΟΣ: 1 Σοβαρή ομάδα ο Ιωνικός, δεν θα κινδυνεύσει.
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ -- ΕΣΠΕΡΟΣ: 1

Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ !!!!!!!!!!
mpek
Χωρίς έκπληξη πέρασε η χθεσινή αγωνιστική της Α παίδων ΕΣΚΑΝΑ. Ή μάλλον υπήρξε μία πολύ δυσάρεστη έκπληξη τουλάχιστον για εμένα, η "περιφανής" νίκη του Ικάρου εις βάρος του Αλίμου με 99 - 12. Έγραψα στις 25 Νοεμβρίου 2015 ολόκληρο ποστ εις βάρος του προπονητή του ολυμπιακού, ο οποίος νίκησε τα παιδάκια του Αλίμου με 111 - 19. Έρχεται τώρα ο προπονητής του Ικάρου, ο καθόλα σοβαρός Γιώργος Χατζηδάκης και νικάει την ανισχυρη ομάδα του Αλίμου που έχει παιδάκια ακόμη και 13 χρονών με αυτή τη διαφορά. Από εκτίμηση προς το παρελθόν του Χατζηδάκη δεν θα επαναλάβω όσα έγραψα κατά του Ολυμπιακού αλλά ας σκεφτεί ο ίδιος και όσοι πατέρες και φίλοι του μπάσκετ διαβάζουν αυτό το ποστ: Μια τέτοια ανούσια επίδειξη δύναμης οφελεί κάποιον ; Που είναι το fair play που προβάλλεται στις αθλητικές διοργανώσεις ;
Εκτός αν απέκτησε ξαφνικά ο Ίκαρος τόσο ισχυρή ομάδα που πλέον ο κοουτς δεν μπορεί να ελέγξει. Αν είναι έτσι, υποκλίνομαι και περιμένω να δω αντίστοιχες ευρείες νίκες με Ολυμπιακό και Πρωτέα.
Δεν θα γράψω περισσότερα για να μην γίνω (περισσότερο) κακός.
Gkos
Εγώ θα έγραφα για τα (μαύρα) χάλα του Ολυμπιακού (και σε παιδικο και σε εφηβικό),αλλά δεν θα κάνω τον κόπο...
mpek
Νομιζω οτι εισαι υπερβολικα αυστηρος με τα μικρα του ολυμπιακου. Ξερω οτι δεν επαιζε ο πετροπουλος, τα παιδια ειναι κατα κυριο λογο 2001 και ο πανιωνιος πονταρει στη δυναμη και την πιεση. Παρολα αυτα χτυπησαν το παιχνιδι. Τι να εκαναν παραπανω ;
mpek
Για να δούμε τα προγνωστικά της αγωνιστικής 16 Φεβρουαρίου Α παίδων ΕΣΚΑΝΑ:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 Ποιοτικότερος ο Πρωτέας και γηπεδούχος, νομίζω θα επικρατήσει εύκολα . -
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 Διαφορά στη δύναμη και όχι μόνο. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου δίνω διαφορά +15 υπέρ Ίκαρου . -

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -- ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 Είπαμε, στα παιδάκια του Αλίμου αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια τους . -
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ -- ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 1 Εύκολα ή δύσκολα δραπετσώνα.

ΕΣΠΕΡΟΣ -- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 εύκολα

ΑΟΝΑ -- ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ντέρμπυ στη μέση της βαθμολογίας. Θεωρώ ότι ο ΑΟΝΑ έχει προβάδισμα . -
ΑΟΝΑ -- ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ Εξαρτάται πως θα παραταχθεί η αναπτυξιακή. Λογικά 1 .

Ανεξάρτητα από το τι προβλέπω εγώ, τα παιχνίδια παίζονται στο γήπεδο. Επομένως καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά, να διασκεδάσουν το παιχνίδι τους και μακριά από τραυματισμούς.
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(mpek @ Feb 12 2016, 09:52 ) *
Για να δούμε τα προγνωστικά της αγωνιστικής 16 Φεβρουαρίου Α παίδων ΕΣΚΑΝΑ:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 Ποιοτικότερος ο Πρωτέας και γηπεδούχος, νομίζω θα επικρατήσει εύκολα . -
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 Διαφορά στη δύναμη και όχι μόνο. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου δίνω διαφορά +15 υπέρ Ίκαρου . -

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -- ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1 Είπαμε, στα παιδάκια του Αλίμου αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια τους . -
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ -- ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 1 Εύκολα ή δύσκολα δραπετσώνα.

ΕΣΠΕΡΟΣ -- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 εύκολα

ΑΟΝΑ -- ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Ντέρμπυ στη μέση της βαθμολογίας. Θεωρώ ότι ο ΑΟΝΑ έχει προβάδισμα . -
ΑΟΝΑ -- ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ Εξαρτάται πως θα παραταχθεί η αναπτυξιακή. Λογικά 1 .

Ανεξάρτητα από το τι προβλέπω εγώ, τα παιχνίδια παίζονται στο γήπεδο. Επομένως καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά, να διασκεδάσουν το παιχνίδι τους και μακριά από τραυματισμούς.

http://www.eskana.gr/2016/02/a-19.html
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
http://moshatotaurossporty.blogspot.gr/2016/02/68-69-1.html
mpek
πήγα την τρίτη να δω Κρόνος Αργυρούπολη. Έφτασα στο γήπεδο στην αρχή της 2ης περιόδου όπου έγινε η καταστροφή για τον Κρόνο: Ο κρόνος πρέπει να έβαλε 2-3 καλάθια ενώ η αργυρούπολη σχεδόν πετούσε. Το ημίχρονο έληξε με 18 πόντους διαφορά υπέρ των φιλοξενούμενων. Για τον Κρόνο έχω γράψει πολλές φορές τη γνώμη μου, οπότε δεν θα επανέλθω. Από τον ΑΟΝΑ δεν υστέρησε κανένα παιδί, όμως μου άρεσε πολύ ακόμη μία φορά ο Αρνοκούρος ο οποίος αθλητικά είναι ψηλά, έχω τη γνώμη ότι βρίσκεται στην κορυφή της κατηγορίας.
Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής μεταξύ Ίκαρου και Πρωτέα δεν πήγα λόγω στενότητας γηπέδου και αναμενόμενου φανατισμού. Κέρδισε ο Πρωτέας με έναν πόντο, αν και ο ίκαρος είχε ξεφύγει με διψήφια διαφορά. Θετικό για τον πρωτέα ότι καταφερε να γυρίσει το παιχνίδι μέσα σε μία πολύ δύσκολη έδρα. Θετικό για τον ίκαρο ότι χτύπησε στα ίσια τον δυνατότερο αντίπαλο της κατηγορίας με δύο ουσιώδεις ελλείψεις, τις απουσίες Κοντιζά και Μαργέλη.
Δεν θα γράψω τα αρνητικά γιατί αποφάσισα να γίνω καλός άνθρωπος rolleyes.gif
mpek
και να μην ξεχάσω ! Συγχαρητήρια στο τεχνικό επιτελείο του Ολυμπιακού και την ομαδάρα τους. Συνέτριψαν τα παιδάκια του Αλίμου με 103 - 44 ! Με αυτόν τον τρόπο παιδαγωγούν τα παιδιά που έχουν και προάγουν το fair play. Μπράβο τους ...
mpek
προβλέψεις επόμενης αγωνιστικής:
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 1
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΔΑΣ - ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2
ΑΟΝΑ - ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ το μοναδικό παιχνίδι που είναι αμφίροπο. Νομίζω ότι ο ιωνικός μέσα στην έδρα του θα επιβληθεί δύσκολα ή εύκολα.
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 αν και εξαρτάται πως θα παραταχθεί η αναπτυξιακή.

Καλή επιτυχία στα παιδιά χωρίς τραυματισμούς και χωρίς διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές (αυτό το τελευταίο απευθύνεται κυρίως σε προπονητές και παράγοντες).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.