Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Pierce
ΛΥΣΑΞΤΕ ΤΣΑΟΥΣΕΣ^2


Απλώς να πώ ότι το αφεντικό της λίγκας από φέτο είναι ο jasonick. Εγώ πιθανότατα δεν θα έχω τον απαραίτητο χρόνο.
Να εμφανίζονται οι παλιοί, να δούμε πόσες θέσεις θα υπάρχουν. Οπότε όποιος είναι δηλώνει συμμετοχή και βλέπουμε (-ει ο jasonick)

  • giorgos14
  • klow13
  • Voyager
  • teopt13
  • kudelin8
  • jasonick
  • Zoys
  • Κnickerbroker
  • duncan21
  • pmam
  • Nuntius
  • massey


Waiting list : Konst, yorgos, pygolampidas, Kotzito , Supg18

http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?...p;seasonId=2015
giorgos14
Ετσι εξηγειται η επι 2 συναπτα ετη γκρινια προς το προσωπο του commissioner...Χαλιφης στη θεση του χαλιφη δηλαδη ε? Αμα κανετε και γνωστο οπαδων των φοινιξ-λουζερ-σανς co-commissioner θα μιλαμε για εγκλημα. Και επειδη ως γνωστον η καλυτερη αντισταση γινεται εκ των εσω, φυσικα και οι παπιες μου και εγω συμμετεχουμε.Καλη αρχη ρεμαλια
SupG18
<-------- rookie ετοιμος για δραση! smiley.gif
klow13
Έβδομος πρόπερσι, έκτος πέρσι, το πενταετές πλάνο μου (Ναι ρε Αλμπέρτο) έχει τεθεί σε πλήρη εφαρμογή.
Μέσα και φέτος.
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Sep 17 2014, 16:12 ) *
Ετσι εξηγειται η επι 2 συναπτα ετη γκρινια προς το προσωπο του commissioner...Χαλιφης στη θεση του χαλιφη δηλαδη ε? Αμα κανετε και γνωστο οπαδων των φοινιξ-λουζερ-σανς co-commissioner θα μιλαμε για εγκλημα. Και επειδη ως γνωστον η καλυτερη αντισταση γινεται εκ των εσω, φυσικα και οι παπιες μου και εγω συμμετεχουμε.Καλη αρχη ρεμαλια


Κακεντρεχείς ανακοινώσεις σαν αυτές από τον Πανόπουλο της d-leauge είναι συνηθισμένες όλα αυτά τα χρόνια . Ευχόμαστε παρόλαυτα την ερυθρόλευκη υγεία του μπασκετικού Ολυμπιακού να πέσει πάνω στους αιώνιους 8ους των βρεγμένων παπιών.

Με αυτόν τον πρόεδρο η λίγκα φέτος θα απογειωθεί icon_drunk.gif . Ο κύριος Αγαπούλας είναι πλέον έτοιμος να αναλάβει δράση πάταξης των περσινών ύποπτων παραιτήσεων ομάδων, των trade και των veto.

Επίσης αναμένουμε ακόμα την απόφαση από την περσινή προεδρία για τον πρωταθλητή των Ufo οποίος δεν έχει πάρει αδειοδότηση και εκκρεμεί η παρουσία του στα 2 νομικά πρωταθλήματα του Forum .(εξαιρείτε το μη αναγνωρισμένο πρωτάθλημα του Patrick ( -Καλαμάρι; -Βοb; )

Έπειτα από την επιτυχημένη συνεργασία με το φιλικό σωματείο του Jasonick , έρχεται μια νέα πνοή και δυναμική παρουσία αναγεννημένη από τους κόκκους της ερήμου της Αριζόνα.
Νέο όνομα, νέα προεδρία υπό νέα διεύθυνση σας παρουσιάζουμε τους : Arizona Tibeto Fighter.


Οι εξορισμένοι ,από πέρσι στο Θηβέτ(ο), Πολεμιστές της Αριζόνα γαλουχήθηκαν στις πιο αντίξοες συνθήκες διαβίωσης και είναι έτοιμοι για το φετινό πρωτάθλημα. Ευχόμαστε ότι καλύτερο για όλα τα σωματεία και καλά trades.

Υ.Γ. Για κάρτα μέλους και εισιτήρια διαρκείας της ομάδας θα βγει νέα ανακοίνωση όπου θα γίνουν και τα αποκαλυπτήρια της νέας φανέλας. smiley.gif
teopt13
Μέσα και εγώ, απλά να ξεκαθαριστεί το ζήτημα του αν ανεβαίνει ο πρώτος, οι δύο πρώτοι ή κανείς.Και γενικά καλό θα ήταν να θεσπιστεί εξ αρχής φέτος ποιοί είναι οι κανόνες όσον αφορά την μεταφορά παιχτών ανάμεσα στις λίγκες..
giorgos14
H διοικηση της Κ.Α.Ε Xanthi's Ducks υστερα απο τη συκοφαντικη δυσφημιση που δεχεται κατα συρροην απο συγκεκριμενους μανατζερ εχει να δηλωσει τα εξης:

bball.gif Τονιζουμε τη δυσαρεσκεια μας στην καταστρατηγηση καθε δημοκρατικης διαδικασιας που οδηγει στον ορισμο του jasonick,ναι αυτου που περσυ υποστηριζε το Λεμπρον στους τελικους, ως νεος κομισσιονερ στη Λιγκα μας

bball.gif Περιμενουμε να δουμε αν θα διατηρηθει το μεχρι προτινος νοσυρο κλιμα της λιγκας που περιελαμβανε ανθρωπους που απο γεναρη το χαν παρατησει και αλλους που ζηταγαν της παναγιας τα ματια για τον Καντερ.

bball.gif Οι μουγκοι μιλησαν και οι τυφλοι ειδαν κυριε Πιρς.Αυτος που δεν μπορουσε να κανει καλα το co-owner και να ελεγξει τις δηλωσεις του θα μπορεσει να κανει καλα 14 ατομα;

bball.gif Οταν εισαι co-owner και φτιαξεις ομαδα,τι γινεσαι;Μηπως co-team;

Y.Γ. Ηρθε η ωρα να σταματησει αυτο το πρωταθλημα των δανεικων και παραρτηματων.Ησουν,εισαι και θα εισαι ο Εργοτελης του Φανταζι voyager...

Υ.Γ2 Α και voyager ξεχασαμε.Δεν βρεχει,φτυνουν οι ανεξαρτητοι φιλαθλοι των Xanthi's Ducks...

Y.Γ3 Καλες οι δηλωσεις σου αλλα θα συμμετεχεις αν και εφ'οσον υπαρχει χωρος και συμφωνησουμε ολοι.Μην ξεχνας οτι περσι δεν ειχες ομαδα...

kudelin8
οι περσινοι παναξιοι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ area51 UFOs και ο χαρισματικος coach/manager kudelin8 ανακοινωνουν την συμμετοχη τους στον φετινο μαραθωνιο...οσον αφορα θεματα αδειοδοτησης εγκαλουμε στην ταξη το νεοσυσταθεν σωμματειο των fighters υπενθυμιζοντας οτι ουδεποτε ειχαμε θεματα νομιμοτητας.ανακοινωνουμε δε στην διοικουσα επιτροπη οτι το νομικο μας τμημα θα ασχοληθει καθολη τη διαρκεια της preseason ωστε να αποδοθουν τα του καισαρος τω καισαρι και να ανεβουμε κατηγορια(οπως ο πρωταθλητης της σεζον 2012-13)..αν αυτο δεν καταστει δυνατον οι μονοι χαμμενοι ειναι οι υπολοιποι managers της dleague που θα αρκεστουν στις θεσεις 2-15 της τελικης βαθμολογιας.
jasonick
Μέσα και η Team Ivey.
Δεν καταλαβαίνω την έκρηξη σου Γιώργο άλλωστε θα φας και εσύ από την πίτα έχουμε αποδείξει με το Χρήστο ότι θέλουμε μία λίγκα που να παίζονται όλα επί ίσοις όροις.
Zoys
Το καλό με την ομάδα μου είναι ότι μόνο καλύτερα μπορεί να πάει φέτος. 69.gif
giorgos14
Aρα μεχρι τωρα εχουμε : εμενα,jasonick,zoys,teopt,kudelin,klow13 και οι supg18,voyager που δηλωσαν πως μπορουν να μπουν αν περισσεψουν θεσεις.Λογικα ο supg18 προηγειται γιατι εξεφρασε πρωτος ενδιαφερον smiley.gif
kotzito
Μέσα κι εγώ αν περισσέψει καμιά θέση.
SteveNashidis
Χαίρομαι για τις αντιδράσεις που προκάλεσαν οι Θηβετιανοί μονομάχοι . Αχώνευτη για κάποιους η υποβάθμιση της μελλοντικής θέσης τους σε draft ,βαθμολογία κλπ......... shot.gif

QUOTE
Μέσα κι εγώ αν περισσέψει καμιά θέση.


Εννοείτε ότι υπάρχει θέση (μην ακους αυτούς που λένε ότι δεν υπάρχουν. Εκείνοι δεν έχουν εξασφαλίσει καν την αδειοδότηση) και σε καλωσορίζουμε μιας και είσαι αγαπητός στις τάξεις των οπαδών μας icon_wave.gif

Αναμένουμε τη Φινλανδική αυτοκρατορία των Νούντιων , να δηλώσει συμμετοχή ώστε να έχουμε και κάποιον σοβαρό !

(επίσης υπάρχει και ομαδική συνομιλία στο σκαιπ. οι ενδιαφερομένοι να στείλουν pm)
duncan21
Ο Γιώργος βαδίζει στα χνάρια μου ή απλά χαράζει δική του πορεία όσον αφορά την κόντρα με Voyager.Εύγε Γιώργο.

Το ποστάρω κι εδώ.Dedicated σαφώς στον Voyager.Ετοιμάσου,κάνε τα βάρη σου,φτιάξε το κορμί γιατί μάλλον δεν γλυτώνεις την φωτογράφηση στο τέλος της σεζόν.

http://bleacherreport.com/articles/2165464...-fantasy-league
SteveNashidis
Προς το παρόν έχω αφήσει τα γυμναστήρια και τα βάρη και πήγα διακοπές . Συναντήθηκα τυχαία με τον φίλο σου , στη Βραζιλία σε πολυτελή πισίνα 5αστερου ξενοδοχείου.

Έχεις χαιρετίσματα by the way.

konst
Καλησπέρα, θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ στη league σας.Αν υπάρχει κάποια κενή θέση είμαι μέσα.
giorgos14
QUOTE(konst @ Sep 17 2014, 17:21 ) *
Καλησπέρα, θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ στη league σας.Αν υπάρχει κάποια κενή θέση είμαι μέσα.



Aδερφε,με ολα οσα βλεπεις και θες ακομα να μπλεξεις;εισαι σιγουρος;
giorgos14
QUOTE(konst @ Sep 17 2014, 17:21 ) *
Καλησπέρα, θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ στη league σας.Αν υπάρχει κάποια κενή θέση είμαι μέσα.



Aδερφε,με ολα οσα βλεπεις και θες ακομα να μπλεξεις;εισαι σιγουρος;
pygolampidas
Καλησπερα σε ολους..Αν υπαρξουν κενες θεσεις θα ηθελα και εγω να συμμετασχω...
yorgos
Κι εγώ μια από τα ίδια.
Pierce
O κυβερνητικός εκπρόσωπος/πρόεδρος/stern/Χομπίστας/Μπλέ Power Ranger, δεν έχει να κάνει κάποια περαιτέρω δήλωση επί των θεμάτων που τέθηκαν, την δεδομένη χρονική στιγμή.
konst
QUOTE(giorgos14 @ Sep 17 2014, 22:16 ) *
Aδερφε,με ολα οσα βλεπεις και θες ακομα να μπλεξεις;εισαι σιγουρος;


Μας αρέσουν τα μπλεξίματα αδερφέ Γιώργο...
Knickerbocker
Ρίχτε ημερομηνία για draft...Sorry απλα η απεξάρτηση δεν πήγε τοσο καλα!καλα πιθανή αλλαγή σκυτάλης ξεπερνά και το stern to silver.καλη σεζόν με ίντριγκα και πάθος.
giorgos14
Πραγματοποιηθηκαν σημερα τα πρωτα mock drafts-δοκιμαστικα παικτων,προκειμενου να διαπιστωσουμε ποιοι εχουν την καταλληλη ψυχικη δυναμη για να σηκωσουν το βαρος της φανελας των παπιων.Σιγουρα απορριφθηκαν οι φλορο-σανς που φανηκαν κατωτεροι των περιστασεων απο τη πρωτη στιγμη...

smiley.gif
SG3ptshooter
Σας δίνω ένα μήνα να πείσετε τον comissioner πως 1. δε γίνεται να παίζω με το ζόρι υπό τον τίτλο Ivey Fluffers και 2. δεν πρέπει να πάρουμε το Deron πριν τον δωδέκατο γύρο.
jasonick
Με τα χίλια ζόρια να καταλάβω γιατί δεν πιστεύεις Deron, αλλά ντάξει περιμένουμε τα φιλικά όπου θα κάνει τα 20/10 του και θα τον δίνει 2ο γυρο cool.gif το ESPN και δυστυχώς θα μας τον προλάβουν, ο μεγάλος Phil τι σε πείραξε; Δέκα βραχιόλια, άπειρα λεφτά σε cash εκτός αν με μπλοφάρεις ότι δεν σου αρέσει οπότε μπήκες ήδη στο νόημα της ομάδας, συγχαρητήρια. tongue.gif

Όσον αφορά τη λίγκα τώρα και τους παλιούς ο Νούντιος βαριέται να ποστάρει στο φόρουμ tongue.gif αλλά λέει είναι μέσα, οι Johnaros, HLR αν δεν κάνω λάθος μας είχαν ενημερώσει ότι είναι έξω και ο ντόπας πέρσυ πρέπει να το είχε παρατήσει από την αρχή, οπότε έξω και αυτός φαντάζομαι. Οπότε περιμένουμε τον duncan να δούμε τι θα κάνει με την ομάδα του Άρη και τους pmam, massey να επιβεβαιώσουν αν είναι μέσα.

Επίσης είδα ότι υπάρχουν trophies, έφτιαξα 2 κατηγορίες σύμφωνα με αυτό, άμα είναι θα φτιάξω περισσότερες κατηγορίες μπας και σηκώσουμε τίποτα και εμείς. tongue.gif
kudelin8
QUOTE (jasonick @ Sep 21 2014, 17:54 ) *
Με τα χίλια ζόρια να καταλάβω γιατί δεν πιστεύεις Deron, αλλά ντάξει περιμένουμε τα φιλικά όπου θα κάνει τα 20/10 του και θα τον δίνει 2ο γυρο cool.gif το ESPN και δυστυχώς θα μας τον προλάβουν, ο μεγάλος Phil τι σε πείραξε; Δέκα βραχιόλια, άπειρα λεφτά σε cash εκτός αν με μπλοφάρεις ότι δεν σου αρέσει οπότε μπήκες ήδη στο νόημα της ομάδας, συγχαρητήρια. tongue.gif

Όσον αφορά τη λίγκα τώρα και τους παλιούς ο Νούντιος βαριέται να ποστάρει στο φόρουμ tongue.gif αλλά λέει είναι μέσα, οι Johnaros, HLR αν δεν κάνω λάθος μας είχαν ενημερώσει ότι είναι έξω και ο ντόπας πέρσυ πρέπει να το είχε παρατήσει από την αρχή, οπότε έξω και αυτός φαντάζομαι. Οπότε περιμένουμε τον duncan να δούμε τι θα κάνει με την ομάδα του Άρη και τους pmam, massey να επιβεβαιώσουν αν είναι μέσα.

Επίσης είδα ότι υπάρχουν trophies, έφτιαξα 2 κατηγορίες σύμφωνα με αυτό, άμα είναι θα φτιάξω περισσότερες κατηγορίες μπας και σηκώσουμε τίποτα και εμείς. tongue.gif

Καλο θα ηταν να συμπληρωθει και η κατηγορια champion η οποια σε πεισμα πολλων δεν χηρευει αλλα εχει ιδιοκτητη τον υποφαινομενο..να υποθεσω απλη παραλειψη και ουχι εμπαθεια αγαπητε jasonick.ακομα καλω τον οψιμο commissioner της λιγκας να προστατεψει το προιον του και να ασκησει πιεσεις ως προς το θεμα της ανοδου.εκτος αν το επιμελες θαψιμο της υποθεσης ηταν προαπαιτουμενο για την αναληψη της θεσης
με φιλικη παντα διαθεση,
ο Πρωταθλητης
giorgos14
QUOTE(jasonick @ Sep 21 2014, 14:54 ) *
Με τα χίλια ζόρια να καταλάβω γιατί δεν πιστεύεις Deron, αλλά ντάξει περιμένουμε τα φιλικά όπου θα κάνει τα 20/10 του και θα τον δίνει 2ο γυρο cool.gif το ESPN και δυστυχώς θα μας τον προλάβουν, ο μεγάλος Phil τι σε πείραξε; Δέκα βραχιόλια, άπειρα λεφτά σε cash εκτός αν με μπλοφάρεις ότι δεν σου αρέσει οπότε μπήκες ήδη στο νόημα της ομάδας, συγχαρητήρια. tongue.gif

Όσον αφορά τη λίγκα τώρα και τους παλιούς ο Νούντιος βαριέται να ποστάρει στο φόρουμ tongue.gif αλλά λέει είναι μέσα, οι Johnaros, HLR αν δεν κάνω λάθος μας είχαν ενημερώσει ότι είναι έξω και ο ντόπας πέρσυ πρέπει να το είχε παρατήσει από την αρχή, οπότε έξω και αυτός φαντάζομαι. Οπότε περιμένουμε τον duncan να δούμε τι θα κάνει με την ομάδα του Άρη και τους pmam, massey να επιβεβαιώσουν αν είναι μέσα.

Επίσης είδα ότι υπάρχουν trophies, έφτιαξα 2 κατηγορίες σύμφωνα με αυτό, άμα είναι θα φτιάξω περισσότερες κατηγορίες μπας και σηκώσουμε τίποτα και εμείς. tongue.gif



duncan κατεβα μονο και μονο για να κανεις αντιπολιτευση στους νεους κομμισιονερ!
SG3ptshooter
QUOTE(giorgos14 @ Sep 21 2014, 19:07 ) *
αντιπολιτευση στους νεους κομμισιονερ!

Ο Χριστός και η Παναγία που θα δεχόμουν να γίνω κομιτατζής. Δεν έχω αρμοδιότητες. Αν κάνει κι άλλα τέτοια posts για Deron δεν ξέρω καν αν θα είμαι co-owner του.
giorgos14
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 21 2014, 17:20 ) *
Ο Χριστός και η Παναγία που θα δεχόμουν να γίνω κομιτατζής. Δεν έχω αρμοδιότητες. Αν κάνει κι άλλα τέτοια posts για Deron δεν ξέρω καν αν θα είμαι co-owner του.



οχι οχι,εσυ απλα εισαι ο co-owner του ενος κομμισιονερ.Η αλλη η μουχριτσα ο voyager εχει αναλαβει χρεη co-commisioner
jasonick
QUOTE(kudelin8 @ Sep 21 2014, 18:57 ) *
Καλο θα ηταν να συμπληρωθει και η κατηγορια champion η οποια σε πεισμα πολλων δεν χηρευει αλλα εχει ιδιοκτητη τον υποφαινομενο..να υποθεσω απλη παραλειψη και ουχι εμπαθεια αγαπητε jasonick.ακομα καλω τον οψιμο commissioner της λιγκας να προστατεψει το προιον του και να ασκησει πιεσεις ως προς το θεμα της ανοδου.εκτος αν το επιμελες θαψιμο της υποθεσης ηταν προαπαιτουμενο για την αναληψη της θεσης
με φιλικη παντα διαθεση,
ο Πρωταθλητης


Αρχικά η κατηγορία του champion δίνεται αυτόματα στον πρώτο από εδώ και πέρα, ενώ για τους προηγούμενους πρωταθλητές δεν υπήρχε τέτοια επιλογή οπότε πρέπει να φτιάξω νέο κύπελλο. Επειδή όμως η ομάδα του duncan δεν είναι πλέον στην λίγκα το επεξεργάζομαι πως θα το κάνω (τα trophies δίνονται σε ομάδες όχι σε owners).
Για την άνοδο τώρα, θα εξαρτηθεί από τις ομάδες που θα δηλώσουν πάνω. Αν δεν κάνω λάθος έχουν άτομα που το είχαν παρατήσει λόγω στρατού αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος για αυτό, θα ρωτήσω να δούμε τι παίζει.
SteveNashidis
Να απαντήσω στην λασπολογια ότι δεν έχω αποδεχτεί θέση αντιπροέδρου της λίγκας. Απλά στηρίζω τον νέο πρόεδρο με τις σωστές ιδέες του.
Καλά θα κάνετε να ασχοληθείτε με τα ζητήματα των ομάδων σας που δε βλέπω να παίρνουν αδειοδότηση.

Υ.Γ
Κούρασε το θέμα του περσινού πρωταθλητή και της μη προβολής του. Ξεχνάνε κάποιοι την ευγενική χορηγία των αποσυρθεντων τηγανιτων και λοιπών ομάδων που τα παράτησαν από Δεκέμβρη.
Υ.Γ. Γιωργάκη η εμπάθεια σου ξεπερνά αυτή προς τον λεμπρον. Θα παρακαλούσα να ρίξεις τους τόνους γιατί μες την χρονιά πάλι με εμένα θα κάνεις τρειντ
sacarame
Λοιπόν για να ξεκαθαριστούν κάποια πράγματα, γιατί βλέπω να ανεβαίνουν οι παλμοί.

1) Η ιδέα για τα βραβεία στη λίγκα είναι φρέσκια σχετικά καθώς κι εμείς πέρσι το λανσάραμε πρώτη φορά. Οπότε ο νικ το εφάρμοσε άμεσα με το που ανέλαβε.

2) Κομμίσιονερ της λίγκας είναι ο jasonick. Αν τυχόν χρειαστεί βοήθεια, που οκ λογικό είναι μιας και όλοι έχουμε και ασχολίες εκτός παιχνιδιού και δεν μπορεί να είναι όλη τη βδομάδα παρών για να ελέγχει τρεηντς κλπ κλπ, θα γίνει και αυτό.

3) Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει τόσο θέμα αυτό με τον περσινό πρωταθλητή. Αυτός που κέρδισε πέρσι είναι πρωταθλητής, απλά τα πράγματα. Οπότε το μόνο που θεωρώ ότι πρέπει να απασχολεί τον καθένα αυτή τη στιγμή είναι η συμμετοχή του και η "προετοιμασία" για το ερχόμενο ντραφτ.

Τα της περσινής ανόδου έχουν καλυφθεί πιστεύω, και αν τυχόν αλλάξει κάτι και χρήζει ανακοίνωσης, αυτή θα γίνει. Οι λεπτομέρειες της φετινής σεζόν θα ξεκαθαριστούν άμεσα μόλις ολοκληρωθούν οι συμμετοχές..
massey
Μεσα και εγω blove.gif

Το τοπικ το χα δει απλα το σκεφτομουν γιατι φετος δεν θα χω πολυ χρονο και δεν ηθελα να το παρατησω στη μεση και να μαμησω το πρωταθλημα peace.gif

Αλλα μετα απο ωριμη σκεψη blink.gif και επειδη κατα Φλεβαρη θα χαλαρωσω λιγο η SiDreamTeam μεσα για ακομα μια χρονια wav.gif

Lonis_t
Καλησπέρα σας!

Είμαι καινουριος στον κόσμο του Fantasy και θα ήθελα να συμμετασχω και γω αν γινεται..

SteveNashidis
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πολλοί ενδιαφερομενοι έχουν πρώτο ποστ στο φαντασι και μηδενική παρουσία στο φόρουμ . Με κάθε σεβασμό προς τα παιδιά αλλά μετά τους ψεκασμούς αυτό είναι το δεύτερο πιο ανεξήγητο φαινόμενο και ακουμπά σε θεωρίες συνωμοσίας :-Ρ
jasonick
Να ενημερώσω ότι η διορία για τους παλιούς για να ανανεώσουν την θέση τους αλλά και για τους νέους να δηλώσουν συμμετοχή είναι η ερχόμενη Κυριακή 28 Σεπτέμβρη. Στη συνέχεια θα ανακοινωθεί η τελική μορφή της D-League.

Εκ του γραφείου των Ivey Bluffers
Ο νέος commissioner που όλοι (θα) αγαπήσετε
tongue.gif

pmam
Οι Efkarpia Titans επιστρέφουν στη λίγκα και ο ιδιοκτήτης στο φόρουμ, μετά από μια παρατεταμένη περίοδο αποχής!
Καθυστερημένα λοιπόν δηλώνω και γω συμμετοχή για φέτος. bball.gif

Υ.Γ. Ευχαριστώ το νέο κομμίσσιονερ για την ενημέρωση/επαναφορά και του εύχομαι καλή θητεία.
Lonis_t
QUOTE(Voyager @ Sep 22 2014, 19:58 ) *
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πολλοί ενδιαφερομενοι έχουν πρώτο ποστ στο φαντασι και μηδενική παρουσία στο φόρουμ . Με κάθε σεβασμό προς τα παιδιά αλλά μετά τους ψεκασμούς αυτό είναι το δεύτερο πιο ανεξήγητο φαινόμενο και ακουμπά σε θεωρίες συνωμοσίας :-Ρ


Αν και εχω εδω και καιρό το λογαριασμό, η αλήθεια είναι ότι αραιά και που παρακολουθούσα το σαιτ και δεν είχα συμμετάσχει ενεργα σε συζητήσεις.

Τώρα είπα να ξεκινήσω από το φανταζυ και σιγά σιγά να γίνω πιο ενεργός στο φόρουμ.

Επίσης, μια απορία. Ποια η διαφορά ανάμεσα σε NBA Fantasy και NBA D league? Είναι 2 διαφορετικές κατηγορίες?
j-kidd13
QUOTE(truth1982 @ Sep 24 2014, 14:52 ) *
Αν και εχω εδω και καιρό το λογαριασμό, η αλήθεια είναι ότι αραιά και που παρακολουθούσα το σαιτ και δεν είχα συμμετάσχει ενεργα σε συζητήσεις.

Τώρα είπα να ξεκινήσω από το φανταζυ και σιγά σιγά να γίνω πιο ενεργός στο φόρουμ.

Επίσης, μια απορία. Ποια η διαφορά ανάμεσα σε NBA Fantasy και NBA D league? Είναι 2 διαφορετικές κατηγορίες?


Το nba fantasy ειναι η αρχικη λιγκα που ξεκινησε πριν χρονια,και ειμαστε στανταρ τα ατομα που συμμετεχουμε.Απλα επειδη προπερσυ εκδηλωσαν ενδιαφερον και αλλα μελη για το παιχνιδι,δημιουργηθηκε αλλη μια για τους υπολοιπους.
jasonick
Για να οργανωθούμε λίγο για το draft.
Έβαλα εδώ τρεις ημέρες και αυτό που έχετε να κάνετε είναι να βάλετε το όνομα σας και τικ στα κουτάκια που σας βολεύει η ημερομηνία.

Οι επιλογές είναι:
1) Παρασκευή 17 Οκτωβρίου, ώρες 21.00 και 23.00
Επειδή ακολουθεί Σαββάτο, έβαλα και επιλογή για πιο αργά.

2) Σαββάτο 18 Οκτωβρίου, ώρες 13.00 και 15.00
Προφανώς για Σαββάτο, έβαλα νωρίτερα τις ώρες. Κοίταξα και το πρόγραμμα Superleague, ο Ολυμπιακός παίζει στις 20.30 μέχρι και Σαντερλαντάρα χάνουμε για πάρτυ σας, τόσο cool commissioner είμαστε.

3) Δευτέρα 20 Οκτωβρίου, ώρες 19.00 και 21.00
Σε σχέση με την Παρασκευή έβαλα πιο νωρίς τις ώρες γιατί ακολουθεί καθημερινή.

Η Κυριακή, που θα ήταν μια προφανής επιλογή δεν την έβαλα γιατί κατά πάσα πιθανότητα η άλλη λίγκα θα κάνει το draft εκείνη την ημέρα και αυτό μας επηρεάζει και εμάς. Από ότι φαίνεται το draft τους θα είναι κατά τις 21.00 οπότε για πιο μετά άκυρο και για πιο πριν παίζει ο Παναθηναικός κατά τις 16.00, οπότε θα ήμασταν στο όριο.

Υ.Γ: Προφανώς από τα αποτελέσματα, θα πάρουμε μία πρώτη εικόνα για την ημερομηνία. Η οριστική απόφαση θα βγει μόλις μπουν και τα νέα άτομα και ψηφίσουν και αυτά.
giorgos14

1) Παρασκευή 17 Οκτωβρίου 23.00 by me.Eιναι η μονη ωρα που ισως μπορεσω,ολες τις αλλες δουλευω
jasonick
Τώρα που το ξανασκέφτηκα, μιλώντας με άτομα της λίγκας και επειδή η άλλη λίγκα δεν είναι σίγουρο ότι θα κάνει το draft την Κυριακή πρόσθεσα και την Κυριακή (ώρες 18.00, 21.00 και 23.00). Έβαλα επίσης και την Κυριακή 26 Οκτώβρη που είναι δύο μέρες πριν το τζάμπολ. Οπότε όσοι ψηφίσατε κάντε ένα edit αν μπορείτε.
teopt13
Παιδιά εγώ με τίποτα Παρασκευή ή Σάββατο γιατί θα είμαι στο αεροπλάνο!Οποιαδήποτε άλλη μέρα δεν έχω κανένα θέμα..
massey
Κυριακη οποιαδηποτε ωρα..
Lonis_t
Οι μέρες που μπορώ είναι οι παρακάτω:

1) Παρασκευή 17 Οκτωβρίου, ώρες 21.00 και 23.00

2) Σαββάτο 18 Οκτωβρίου, ώρες 13.00 και 15.00

3) Οποιαδήποτε Κυριακή θέλετε επισης
pmam
Σάββατο και Δευτέρα μπορώ. Αν κρατήσει λιγότερο από μία ώρα, ίσως μπορέσω και παρασκευή στις 9. Για Κυριακή δεν ξέρω.
jasonick
D-League 2014-2015
  • giorgos14
  • klow13
  • Voyager
  • teopt13
  • kudelin8
  • jasonick
  • Zoys
  • Κnickerbroker
  • duncan21
  • pmam
  • Nuntius
  • massey
  • SupG18
  • kotzito
  • konst


Με bold είναι οι ρούκηδες, στους οποίους να τους πω καλωσήρθατε στη λίγκα μας και καλή χρονιά να έχετε. Δύο πράγματα θέλω από εσάς για αρχή, πρώτον να μου δώσετε τα mail σας μέσω pm για να σας κάνω invite στην λίγκα και δεύτερον να μπείτε εδώ -> http://doodle.com/gp3zt45nb8r229yy να βάλετε το όνομα σας και να τικάρετε τις ημερομηνίες που σας βολεύουν για το draft. Θα παρακαλέσω και κάποιους πάλιους που πόσταραν και εδώ για το θέμα να προσθέσουν το όνομα τους, εκτός αν δεν είναι σίγουροι ακόμα οπότε πάω πάσο.
jasonick
Δυστυχώς δεν βρέθηκε μέρα που να μπορούμε να είμαστε όλοι μέσα για αυτό θα πάμε στην επόμενη δυνατή μέρα.
Λοιπόν, 11/13 έχουν ψηφίσει Κυριακή 19 Οκτωβρίου ώρα 23.00 και μιλώντας με αυτούς τους δύο που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα μου είπαν ότι δεν έχουν πρόβλημα για τότε. Οπότε πάμε για draft με 13 άτομα ή μάλλον με 13μιση μιας και βλέπω το Χρήστο να κοιμάται στη μέση του 5ου γύρου. tongue.gif
jasonick
Βασικά επειδή κάποιοι μπορεί να είναι offline, τι λέτε να βγάλουμε την σειρά για το draft από τώρα;
Το λέω αυτό γιατί αυτοί που δεν θα μπορέσουν να είναι μέσα, ξέρωντας τη σειρά που επιλέγουν θα μπορέσουν να φτιάξουν σε καλύτερο βαθμό τα predraft rankings και το autopick strategy. Βάζω poll στην λίγκα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.