Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2009-10 (1ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
papalouk7
QUOTE(to 10 to kalo @ Oct 2 2009, 00:45 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ 1 +9..................ομαδάρααααααααα!!!! smile.gif

.......ο Κεραμεικός (προσωπική άποψη) αν συνεχίσει έτσι, έχει καπαρώσει θέση για Γ ΕΣΚΑ. Ελπίζω να βρεθούν καλύτερα στο γήπεδο στη συνέχεια.

......το ματσάκι ήταν για παραπάνω πόντους εν τέλει.......καλή συνέχεια σε όλους.


Γεια σας παιδες,θα απαντησω αποκλειστικα στον φιλο μου που εγραψε για το παιχνιδακι.τελευταια αγωνιστικη εδω θα ειμαστε...ολοι...οσο για το αν εχει καπαρωσει θεση για γ εσκα ο κεραμεικος μαλλον εισαι λιγο...για να κρινεις ομαδες απο την πρωτη αγωνιστικη.οπως ειπα εδω θα ειμαστε...φιλε
loufer
QUOTE(taper @ Sep 30 2009, 18:11 ) *
Η χρονιά για την ομάδα μου ΚΑΟ θα είναι χρονιά επιβίωσης.μας πούλησε και ο επι χρόνια ηγέτης smiley.gif της ομάδας ( το γνωστό κοντοπουτανο ) και μας αφησε μόνους να παλευουμε για την σωτηρία.ΝΤΕΛΙΡΙΟ!!!!!!!


Θα απαντήσω στον επιστήθιο φίλο μου ΜΕΓΑ TAPER, με το παρακάτω απόφθεγμα.
''Έναν ηγέτη πρέπει να τον φοβούνται και να τον αγαπούν. Αν δεν γίνεται και τα δύο, τότε καλύτερα μόνο να τον φοβούνται.''
Το φάντασμα του Αρχηγού θα πλανάται πάντα στο κλειστό του Γέρακα.
10karo
φίλε papalouk7.......όπως είδες στο ποστάρισμά μου...έγραψα ότι ελπίζω να βρεθείτε σαν ομάδα στη συνέχεια....ούτε λίγο είμαι ούτε τπτ...φίλε.....

αυτό που είδα όμως χθες από την ομάδα σου δε μου άρεσε. Χωρίς λύσεις, χωρίς επιθετική φιλοσοφία, χωρίς σουτέρ να πάρει την ομάδα στα δύσκολα. Συμφωνώ ότι είναι πρώτη αγωνιστική...ελπίζω να πάτε καλύτερα...φίλε...κ εδώ θα είστε να τα λέμε.
loufer
QUOTE(to 10 to kalo @ Oct 2 2009, 11:54 ) *
φίλε papalouk7.......όπως είδες στο ποστάρισμά μου...έγραψα ότι ελπίζω να βρεθείτε σαν ομάδα στη συνέχεια....ούτε λίγο είμαι ούτε τπτ...φίλε.....

αυτό που είδα όμως χθες από την ομάδα σου δε μου άρεσε. Χωρίς λύσεις, χωρίς επιθετική φιλοσοφία, χωρίς σουτέρ να πάρει την ομάδα στα δύσκολα. Συμφωνώ ότι είναι πρώτη αγωνιστική...ελπίζω να πάτε καλύτερα...φίλε...κ εδώ θα είστε να τα λέμε.


Ακόμα δεν ξεκίνησε η σεζόν και πάλι προβλήματα δημιουργείς, μαζί με τον tripontopirouna είστε οι πιο εριστικοί του BasketForum... torture.gif torture.gif torture.gif torture.gif torture.gif torture.gif
pain of salvation
Παλατιανη-Κουκακι 67-69...
ολοι κουβα,εκτος απο την παλια καραβανα loufer(καλα παιχνιδια στην νεα σου ομαδα)
ντερμπι,σχεδον παντα μπροστα το Κουκακι...πηγαμε να βγαλουμε τα ματακια μας στο τελος...αξιζαμε την νικη
καλη συνεχεια σε ολους
loufer
QUOTE(pain of salvation @ Oct 2 2009, 12:02 ) *
Παλατιανη-Κουκακι 67-69...
ολοι κουβα,εκτος απο την παλια καραβανα loufer(καλα παιχνιδια στην νεα σου ομαδα)
ντερμπι,σχεδον παντα μπροστα το Κουκακι...πηγαμε να βγαλουμε τα ματακια μας στο τελος...αξιζαμε την νικη
καλη συνεχεια σε ολους


Όποιος έχει καεί στο χυλό... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Καλό πρωτάθλημα να έχετε, σε ευχαριστώ πολύ.
10karo
....ζητώ συγγνώμη louf.....δεν είχα ποτέ τέτοιο σκοπό...smile.gif

...ευτυχώς να λες που δεν παίζω φέτος.......smile.gif smile.gif smile.gif......next year θα με φας πάλι στη μάπα!!!!
loufer
QUOTE(to 10 to kalo @ Oct 2 2009, 12:16 ) *
....ζητώ συγγνώμη louf.....δεν είχα ποτέ τέτοιο σκοπό...smile.gif

...ευτυχώς να λες που δεν παίζω φέτος.......smile.gif smile.gif smile.gif......next year θα με φας πάλι στη μάπα!!!!


Γλυτώσαμε τη μουρμούρα σου να λες... next year πιάνω τα χρόνια του Χριστού, οπότε μπορεί και να μη σε φάω στη μάπα. Αν θες μπορώ να σε μανατζάρω και να σου βρω ομάδα Α1 Σουηδίας...Δελεαστικότατο έτσι???
10karo
QUOTE(loufer @ Oct 2 2009, 10:18 ) *
Γλυτώσαμε τη μουρμούρα σου να λες... next year πιάνω τα χρόνια του Χριστού, οπότε μπορεί και να μη σε φάω στη μάπα. Αν θες μπορώ να σε μανατζάρω και να σου βρω ομάδα Α1 Σουηδίας...Δελεαστικότατο έτσι???



.......δε γίνεται να μην παίξουμε αντίπαλοι άλλη μια χρονιά πριν το κόψουμε!!!!! δε γίνεται αυτό!!!...έχω πρόταση από Νορβηγία αλλά μάλλον δε θα τη δεχτώ....σε ευχαριστώ πάντως....έχω σκοπό να παίξω με τα φιλαράκια μου μια χρονιά ακόμα πριν το κόψω. Οπότε άρχισε να ετοιμάζεσαι!!!!

......η μουρμούρα θα υπάρχει αλλά από την εξέδρα φέτος.....smile.gif

loufer
Καμιά πληροφορία έχουμε για το παιχνίδι Φίλιππος - Κρόνος?
Athens Basketball Academy
QUOTE(loufer @ Oct 2 2009, 14:06 ) *
Καμιά πληροφορία έχουμε για το παιχνίδι Φίλιππος - Κρόνος?

O Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ Γ. ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ...ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓ.ΙΡΟΘΕΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ...
ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΧΑΡΙΣΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟ ΠΕΡ. ΠΑΡΟΤΙ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ +16 ΠΟΝΤΟΥΣ...
ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΜΕ +1 ΜΕ ΑΣΤΟΧΟ ΚΑΛΑΘΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ...
Ο ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΒΡΑΔΙΑ,ΚΑΘΩΣ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΥΣΤΟΧΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΩΝ 6,25...
ΕΤΣΙ Ο Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ...ΕΝΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΦΕΤΟΣ....
taper
QUOTE(loufer @ Oct 2 2009, 11:06 ) *
Θα απαντήσω στον επιστήθιο φίλο μου ΜΕΓΑ TAPER, με το παρακάτω απόφθεγμα.
''Έναν ηγέτη πρέπει να τον φοβούνται και να τον αγαπούν. Αν δεν γίνεται και τα δύο, τότε καλύτερα μόνο να τον φοβούνται.''
Το φάντασμα του Αρχηγού θα πλανάται πάντα στο κλειστό του Γέρακα.

ΗΓΕΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ. Θα έλεγα ότι μου θυμίζεις τον Γιωργάκη smiley.gif σοβαρός και μετρημένος
loufer
QUOTE(taper @ Oct 2 2009, 14:31 ) *
ΗΓΕΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ. Θα έλεγα ότι μου θυμίζεις τον Γιωργάκη smiley.gif σοβαρός και μετρημένος


Άμα θες να συνεχιστεί η φιλία μας, θα σβήσεις ΤΗΝ ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ, ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΗ, ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ παρομοίωσή σου ( μηδέν εις το πηλίκιον) και θα με παρομοιάσεις με κάτι διαφορετικό (εκτός πολιτικής σκηνής)...Αναμένω με αγωνία την καινούρια προσφώνηση...

QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 2 2009, 14:28 ) *
O Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ Γ. ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ...ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓ.ΙΡΟΘΕΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ...
ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΧΑΡΙΣΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟ ΠΕΡ. ΠΑΡΟΤΙ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ +16 ΠΟΝΤΟΥΣ...
ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΜΕ +1 ΜΕ ΑΣΤΟΧΟ ΚΑΛΑΘΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ...
Ο ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΒΡΑΔΙΑ,ΚΑΘΩΣ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΥΣΤΟΧΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΩΝ 6,25...
ΕΤΣΙ Ο Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ...ΕΝΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΦΕΤΟΣ....


Θα συμφωνήσω μαζί σου, το roster του Κρόνου είναι το πιο ποιοτικό των τελευταίων χρόνων και έχει όλα τα φόντα να ανέβει κατηγορία, αλλά να ξέρεις ότι οι 2 θέσεις της ανόδου κρίνονται στις 5-7 ήττες στο σύνολο των 30 αγώνων, οπότε μια ομάδα πρέπει να προσέξει πολύ τις ''γκέλες'' και να διαχειριστεί σωστά τις ήττες της.
10karo
...κ μόλις πληροφορήθηκα ότι οι Άγιοι κέρδισαν κ μάλιστα εύκολα. Για περαιτέρω θα σας γράψουν οι αρμόδιοι.

.......το τρένο συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε πέρσι.....συγχαρητήρια στα παιδιά κ τον coach των Αγίων.
Athens Basketball Academy
QUOTE(loufer @ Oct 2 2009, 14:38 ) *
Άμα θες να συνεχιστεί η φιλία μας, θα σβήσεις ΤΗΝ ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ, ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΗ, ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ παρομοίωσή σου ( μηδέν εις το πηλίκιον) και θα με παρομοιάσεις με κάτι διαφορετικό (εκτός πολιτικής σκηνής)...Αναμένω με αγωνία την καινούρια προσφώνηση...



Θα συμφωνήσω μαζί σου, το roster του Κρόνου είναι το πιο ποιοτικό των τελευταίων χρόνων και έχει όλα τα φόντα να ανέβει κατηγορία, αλλά να ξέρεις ότι οι 2 θέσεις της ανόδου κρίνονται στις 5-7 ήττες στο σύνολο των 30 αγώνων, οπότε μια ομάδα πρέπει να προσέξει πολύ τις ''γκέλες'' και να διαχειριστεί σωστά τις ήττες της.

ΩΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΑΛΕΝΤΩΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ Ο Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ Γ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΦΕΤΟΣ...ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ 20-23...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο COACH ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΣΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ...
ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΝ Α.Ο ΚΡΟΝΟ Γ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ...ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ...

ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΑΙΧΤΗ,ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ...
ΠΑΡΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΚΤΗ...ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ 5...
ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΑΛΕΝΤΩΝ....
nikefalin
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 2 2009, 14:56 ) *
ΩΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΑΛΕΝΤΩΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ Ο Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ Γ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΦΕΤΟΣ...ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ 20-23...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο COACH ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΣΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ...
ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΝ Α.Ο ΚΡΟΝΟ Γ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ...ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ...

ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΑΙΧΤΗ,ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ...
ΠΑΡΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΚΤΗ...ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ 5...
ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΑΛΕΝΤΩΝ....


Kαλωσόρισες στο φόρουμ, γράφε σε παρακαλώ πολύ με μικρά πεζά γράμματα, τα κεφαλαία κουράζουν και δείχνουν "κραυγές" .

papalouk7
QUOTE(to 10 to kalo @ Oct 2 2009, 11:54 ) *
φίλε papalouk7.......όπως είδες στο ποστάρισμά μου...έγραψα ότι ελπίζω να βρεθείτε σαν ομάδα στη συνέχεια....ούτε λίγο είμαι ούτε τπτ...φίλε.....

αυτό που είδα όμως χθες από την ομάδα σου δε μου άρεσε. Χωρίς λύσεις, χωρίς επιθετική φιλοσοφία, χωρίς σουτέρ να πάρει την ομάδα στα δύσκολα. Συμφωνώ ότι είναι πρώτη αγωνιστική...ελπίζω να πάτε καλύτερα...φίλε...κ εδώ θα είστε να τα λέμε.



Φιλε μαλλον επειδη βλεπεις το μπασκετακι απ εξω εχεις αλλη γνωμη.την ομαδα στα δυσκολα δεν την παιρνουν οι σουτερ αλλα αυτοι που εχουν καθαρο μυαλο στο τελος.κ τελος να αναφερθω σε κατι αλλο.δεν μπορει μια ομαδα που ειναι μπροστα στο σκορ(βλεπε ολυμπιαδα) μετα το δευτερο δεκαλεπτο να ειναι στο τριλεπτο σε καθε περιοδο με 5 ομαδικα.αν μη τι αλλο αυτο εμενα μου λεει πολλα.αυτα φιλε μου...
Athens Basketball Academy
QUOTE(pain of salvation @ Jun 24 2009, 12:44 ) *
Προμηθέας
Θρακομακεδόνες Οίον Αγ. Στεφάνου
ΚΑΟ Γέρακας
Κρόνος Γέρακας
Καλύβια
Αρίωνας
Παλατιανή
Φίλιππος Περιστερίου
Δάφνη Δαφνίου
Ίριδα Πετρούπολης
Άγιοι Ανάργυροι
Ολυμπιάδα Παπάγου
Κεραμεικός
Σπάτα
Μαρκόπουλο
Κουκάκι

1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
01/10/2009 21:45:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΚΛ. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ 68-59
01/10/2009 21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 84-69
01/10/2009 21:45:00 ΜΕΤΣ Β ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 71-66
01/10/2009 21:00:00 ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΥ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 68-59
01/10/2009 21:00:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 73-43
01/10/2009 21:45:00 ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΛ. ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 76-61
01/10/2009 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α΄ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 67-69
01/10/2009 21:30:00 ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 63-67
papalouk7
QUOTE(to 10 to kalo @ Oct 2 2009, 16:40 ) *
....φίλε papalouk......το μπασκετάκι δεν το βλέπω απ έξω....το συγκεκριμένο μόνο είδα. Αν μήτε άλλο είμαι χρόνια αμέτρητα πλέον ενεργός. Φαντάζομαι ότι είσαι το Νο7....το play του Κεραμεικού....κ σαν play που μάλλον είσαι θα έπρεπε να έχεις διαφορετική άποψη. Μη κολλάς σε αυτό που είπα (για το σουτέρ)....η γενική εικόνα (επαναλαμβάνω αν κ αρχή) της ομάδας του Κεραμεικού απλά δε μου άρεσε. Προσωπική γνώμη εξέφρασα. Δεν είχε λύσεις, δεν γύρναγε καλά την μπάλα, έχασε πολλά reb, έφαγε εύκολα καλάθια, γύρναγε (ώρες ώρες) πολύ λάθος την μπάλα.

.....όσον αφορά τη διαιτησία κ τα φάουλ. είναι αλήθεια ότι η Ολυμπιάδα έπαιξε πιο δυνατά κ σωστά φτάνατε στο bonus των βολών. Το συγκεκριμένο όμως δίδυμο διαιτητών ήταν κωμικοτραγικό!!!!!!!.....κ η πλειοψηφία των σφυριγμάτων ήταν υπέρ σας.
......αυτά κ καλή συνέχεια.....smile.gif



Φιλε μου κανεις καποιο λαθος.δεν ειμαι παιχτης του κεραμεικου...."Ειμαι" στην ομαδα αλλα δεν ειμαι το 7(αν κ θα το ηθελα) ουτε κανενας αλλος.απλα παρακολουθω τα παιχνιδια του κεραμεικου καιρο τωρα....αυτο μονο..δεν ειναι προσωπικο αυτο μαζι σου...
10karo
QUOTE(papalouk7 @ Oct 2 2009, 13:55 ) *
Φιλε μου κανεις καποιο λαθος.δεν ειμαι παιχτης του κεραμεικου...."Ειμαι" στην ομαδα αλλα δεν ειμαι το 7(αν κ θα το ηθελα) ουτε κανενας αλλος.απλα παρακολουθω τα παιχνιδια του κεραμεικου καιρο τωρα....αυτο μονο..δεν ειναι προσωπικο αυτο μαζι σου...


.....ούτε εγώ έχω κάτι το προσωπικό μαζί σου.......παρεξήγησες την προσωπική κ μόνο άποψή μου.....καλή συνέχεια στην ομάδα σου.....
Kiddakos
Αγ. Ανάργυροι Σπάτα 76-61.

Με το δεξί ξεκινήσε η νεοφώτιστη ομάδα, σε ένα παιχνίδι που δεν ξεκίνησε και με τις καλύτερες συνθήκες για τους γηπεδούχους με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 11-12 υπέρ των Σπάτων. Με το ξεκίνημα όμως του 2ου δεκαλέπτου, οι Άγιοι άσφυξαν τν άμυνα τους , έκλεψαν αρκετές φορές την μπάλα και έπαιξαν πιο ορθολογιστικά στην επίθεση φτιάχνοντας με τη λήξη του ημιχρόνου μια διαφορά 7 πόντων (36-29). Στην επανάλληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν μέχρι το τέλος του αγώνα, και έτσι η διαφορά στο 30' ανέβηκε στο
53-39. Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κατί στην απόδοση των ομάδων και το τελικό σκορ, ήρθε φυσιολογικα.


Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
coachara
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 2 2009, 14:56 ) *
ΩΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΑΛΕΝΤΩΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ Ο Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ Γ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΦΕΤΟΣ...ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ 20-23...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο COACH ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΣΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ...
ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΝ Α.Ο ΚΡΟΝΟ Γ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ...ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ...

ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΑΙΧΤΗ,ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ...
ΠΑΡΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΚΤΗ...ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ 5...
ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΑΛΕΝΤΩΝ....

o σθγκεκριμενος παιχτης ειχε στην πλατη του ομαδα β εθνικης...λες να δυσκολευτη εκει?δικιο εχεις σε οσα λες για το μπασκετ...ομως η σθγκεκριμενη περιπτωση για τις κατηγοριες αυτες ειναι απιαστη αδερφε....αστο....εχει τους λογους του που εφυγε απο τα ψηλα σαλονια αλλα εγω δεν θα τους καταλαβω ποτε...μου ειπαν για θεμα δουλειασ...δεν καταλαβαινω ουτε καν αυτο...ξερει πολυ μπασκετ ο τυπος αστο...
Athens Basketball Academy
QUOTE(coachara @ Oct 4 2009, 01:30 ) *
o σθγκεκριμενος παιχτης ειχε στην πλατη του ομαδα β εθνικης...λες να δυσκολευτη εκει?δικιο εχεις σε οσα λες για το μπασκετ...ομως η σθγκεκριμενη περιπτωση για τις κατηγοριες αυτες ειναι απιαστη αδερφε....αστο....εχει τους λογους του που εφυγε απο τα ψηλα σαλονια αλλα εγω δεν θα τους καταλαβω ποτε...μου ειπαν για θεμα δουλειασ...δεν καταλαβαινω ουτε καν αυτο...ξερει πολυ μπασκετ ο τυπος αστο...

Αγαπητέ φίλε...Γνωρίζουμε πολύ καλά τον συγκεκριμένο παίχτη...Κι όπως επίσης και τους λόγους για τους οποίους αγωνίζεται πλέον σ'αυτό το επίπεδο...
Δεν αμφισβητούμε την αγωνιστική κατάσταση του παίχτη..'Ομως το μπάσκετ είναι καθαρά ομαδικό άθλημα...Κι ένας μόνο παίχτης δεν είναι αρκετός...
Αν αξιοποιήσουν οι υπόλοιπες ομάδες τα ποιοτικά τους ολοκληρωμένα ρόστερ....


*Αthens Basketball Academy*
Athens Basketball Academy
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 2 2009, 16:21 ) *
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
01/10/2009 21:45:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΚΛ. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ 68-59
01/10/2009 21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 84-69
01/10/2009 21:45:00 ΜΕΤΣ Β ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 71-66
01/10/2009 21:00:00 ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΥ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 68-59
01/10/2009 21:00:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 73-43
01/10/2009 21:45:00 ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΛ. ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 76-61
01/10/2009 21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α΄ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 67-69
01/10/2009 21:30:00 ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 63-67

1ος Όμιλος

Παλατιανή - Κουκάκι 67-69 (39-41)

Διαιτητές: Κονταράτος-Πολυχρόνης

Παλατιανή (Κακαλιάς): Μισιακός 2, Τσιμπώνης 4, Κουφός Δ., Τσατσάνης 15 (2), Κελεσίδης Π. 5, Κελεσίδης 8, Μιxελής, Ψάρρης 20 (3), Κουφός Σπ. 4, Μαντέλος 9 (1).

Κουκάκι (Τριαντάφυλλος): Μαμμής, Ανδρίτσος 2, Σιδερής 5 (1), Αλωνηστιώτης 14 (1), Σιδερίδης 13 (3), Ζούμπος 3 (1), Χωριανόπουλος, Μπουζούλας 4, Ρακιντζάκης, Μοσχονάς 13, Κατσικάκης 10.

Μαρκόπουλο - Οίον Αγ. Στεφάνου 84-69 (40-33)

Διαιτητές: Μανουσόπουλος-Μαγκουνής.

Μαρκόπουλο (Χασιώτης): Τρικαλιώτης 13 (3), Παπάρας 15 (3), Τσαντούλης 11 (1), Στεφάτος 8, Παπαγιαννάκος 23, Σούρλας 2, Γεροδήμος 12 (2), Ορφανός, Σουρμπάτης, Πλιάκος, Λαμανδρέας, Πετρακάκης.

Οίον Αγ. Στεφάνου (Λιαγκόζης): Παναγιωτάκης 1, Τσιλαβής 3 (1), Τύρρος 9 (3), Αλεξόπουλος 8, Σωτήρος 13, Ευσταθίου 2, Αβδελάς 21 (5), Γρηγοράκης 12, Θεοδωρόπουλος, Σπανός, Τουλούζης, Τζανής.

Φίλιππος - Κρόνος Γέρακα 68-59 (35-24)

Διαιτητές: Καπνιά-Καλαϊτζάκης.

Φίλιππος (Σγούρος): Κατσιάμπης 9 (2), Τσιμπέρης 9 (1), Καραγιαννιώτης 11, Γόματος 2, Ζυγούρης 15 (2), Σηφναίος 7 (1), Μπατιστάκης 6, Κατρίτσιος 9 (1).

Κρόνος Γέρακα (Σφήκας): Βασιλόπουλος, Τσομόκος 6 (1), Γιαννακόπουλος 7 (1), Mοσχοβίτης, Παπαντώνης, Συνοδινός 4, Κολοβός 2, Βουλουμάνος 8, Παρδαβέλας 22 (1), Χανιώτης 10 (1).

Αρίωνας - Ίρις Πετρούπολης 71-66 (33-33)

Διαιτητές: Θεωνάς-Γιακείμη.

Αρίωνας (Καζάκης): Δεμρτζόγλου 2, Μαραμένος 13 (2), Βέλιος 7 (2), Αναστασιάδης 7 (2), Καραμαλέγκος 6, Παπαγόρας 4, Σμάγκιν 28 (1), Τομαράς, Παγκράτης, Κούρτης, Καραδήμας 4.

Ίρις Πετρούπολης (Κάργιαννης): Τόλιος 24 (2), Φαρούπος 7, Κοτσάφτης, Δαβιλάς, Σπηλιόπουλος, Μπέτσης 4, Ηλιόπουλος 16 (1), Καρακώστας 2, Ψυχογιός 5, Μαντανίκας, Βοσκάκης 3 (1), Απεσλίδης 5.

ΚΑΟ Γέρακα - Καλύβια 73-43 (41-16)

Διαιτητές: Κουνάνης-Νικολόπουλος.

ΚΑΟ Γέρακα (Μαστοράκης): Αβαρκιώτης 8, Λυμπερόπουλος 3, Τσουχνικάς, Βασιλάκος 22 (1), Καραγιάννης 7, Κόρος, Αλιμπέρτης 3 (1), Μπάτσος 14, Δεδούσης, Πανταζής, Γκιάτας 8 (2), Χατζησωκράτης 8.

Καλύβια (Φραγκογιάννης): Νικολάου, Γιώγιακας 2, Ρωμαίος 7 (1), Μουστάκας 4, Μάνος 12 (2), Μάρας, Στραταριδάκης, Μπούτσης 12 (1), Γκίκας, Γεωργίου, Γεωργίου Β., Γρίβας 6.

Δάφνη Δαφνίου - Προμηθέας 63-67 (38-40)

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Χριστίδης Η.
Δάφνη Δαφνίου (Μπεκές): Ράλλιος 2, Κασκάνης 2, Μήλιος 4, Γάριος 11 (1), Γκόφας, Τασούλας 2, Βεκρής 9 (1), Νικολετάκης 21, Βλάσσης, Βαμβακίδης 12 (1)

Προμηθέας (Αναστασόπουλος): Παπαευσταθίου, Σταβράκης, Σιμόπουλος 5, Κωστόπουλος 21 (4), Γκαραγκάνης 12 (3), Φλώρος, Βουρδουμπάς 16 (1), Λιοσάτος 3 (1), Χριστοδουλόπουλος 3, Μακούλης 7 (1)

Ολυμπιάδα Π.- Κεραμεικός 68-59

Αγ. Ανάργυροι Σπάτα 76-61

Η επόμενη αγωνιστική (08/10): Οίον Αγ. Στεφάνου-Ολυμπιάδα Π., Ίρις Πετρούπολης-Μαρκόπουλο, Κρόνος Γέρακα-Αρίωνας, Καλύβια Θ.-Φίλιππος, Σπάτα-ΚΑΟ Γέρακα, Κουκάκι-Αγ. Ανάργυροι, Προμηθέας-Παλατιανή, Κεραμεικός-Δάφνη Δαφνίου.


coachara
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 4 2009, 14:37 ) *
Αγαπητέ φίλε...Γνωρίζουμε πολύ καλά τον συγκεκριμένο παίχτη...Κι όπως επίσης και τους λόγους για τους οποίους αγωνίζεται πλέον σ'αυτό το επίπεδο...
Δεν αμφισβητούμε την αγωνιστική κατάσταση του παίχτη..'Ομως το μπάσκετ είναι καθαρά ομαδικό άθλημα...Κι ένας μόνο παίχτης δεν είναι αρκετός...
Αν αξιοποιήσουν οι υπόλοιπες ομάδες τα ποιοτικά τους ολοκληρωμένα ρόστερ....


*Αthens Basketball Academy*

δεν διαφςνς μαζι σου πουθενα...εχεις δικιο απολυτο...ομως πιστευω οτι σε αυτην κ στην επομενη κατηγορια δεν μπορει να σταματηθει ο συγκεκριμενος...τελος παντων...παντως εχεις δικιο...
GREER
QUOTE(coachara @ Oct 4 2009, 15:13 ) *
δεν διαφςνς μαζι σου πουθενα...εχεις δικιο απολυτο...ομως πιστευω οτι σε αυτην κ στην επομενη κατηγορια δεν μπορει να σταματηθει ο συγκεκριμενος...τελος παντων...παντως εχεις δικιο...

Συμφωνω με κοουτσαρα. Και κυριως εαν εβλεπες την ομαδα περσυ και την ομαδα φετος θα καταλαβαινες τι εννοω. Τι να λεμε τωρα?? Ειναι σαν να παιζει ο πατερας με τα παιδακια του. Και προς Θεου, δεν το λεω ειρωνικα. Ουτε υποτιμω τους υπολοιπους παιχτες. Το λεω ετσι, επειδη αυτο το συναισθημα μου βγαζει!!!
coachara
QUOTE(GREER @ Oct 4 2009, 16:56 ) *
Συμφωνω με κοουτσαρα. Και κυριως εαν εβλεπες την ομαδα περσυ και την ομαδα φετος θα καταλαβαινες τι εννοω. Τι να λεμε τωρα?? Ειναι σαν να παιζει ο πατερας με τα παιδακια του. Και προς Θεου, δεν το λεω ειρωνικα. Ουτε υποτιμω τους υπολοιπους παιχτες. Το λεω ετσι, επειδη αυτο το συναισθημα μου βγαζει!!!

κοιτα την ομαδα δεν την ξερω κ θα ηθελα πολυ να τους δω...παντως ειναι απιστευτο βασικος παιχτης κ πρωτοκλασατος β εθνικης να παιζει σ αυτην την κατηγορια...ειναι απιστευτο....σουπερ παιχτης για τις εθνικες κατηγοριες...για εκει τι?ειναι απιστευτη η επιλογη που εκανε...κριμα...αυτος θα ξερει καλυτερα βεβαια...τωρα με τον τρικαλιωτη θα αποκτηση κ ουδετερους θαυμαστες το μαρκοπουλο...
assistant
QUOTE(coachara @ Oct 4 2009, 18:08 ) *
κοιτα την ομαδα δεν την ξερω κ θα ηθελα πολυ να τους δω...παντως ειναι απιστευτο βασικος παιχτης κ πρωτοκλασατος β εθνικης να παιζει σ αυτην την κατηγορια...ειναι απιστευτο....σουπερ παιχτης για τις εθνικες κατηγοριες...για εκει τι?ειναι απιστευτη η επιλογη που εκανε...κριμα...αυτος θα ξερει καλυτερα βεβαια...τωρα με τον τρικαλιωτη θα αποκτηση κ ουδετερους θαυμαστες το μαρκοπουλο...

Σιγουρα το μπασκετ ειναι ομαδικο αθλημα κι επιβραβευει την ομαδικη προσπαθεια αλλα το να παιζει ο Τριακλιωτης στη β εσκα ειναι αναλογικα σαν να κατεβουν να παιξουν στη γ εθνικη ο Διαμαντιδης,ο Σπανουλης ή ο Παπαλουκας.Δε θ αλλαξουν αμεσως το επιπεδο και τους στοχους της ομαδας που θα πανε;;;;;;;;;;
coachara
QUOTE(assistant @ Oct 4 2009, 18:58 ) *
Σιγουρα το μπασκετ ειναι ομαδικο αθλημα κι επιβραβευει την ομαδικη προσπαθεια αλλα το να παιζει ο Τριακλιωτης στη β εσκα ειναι αναλογικα σαν να κατεβουν να παιξουν στη γ εθνικη ο Διαμαντιδης,ο Σπανουλης ή ο Παπαλουκας.Δε θ αλλαξουν αμεσως το επιπεδο και τους στοχους της ομαδας που θα πανε;;;;;;;;;;

ετσι ακριβως ειναι....κ να σου πω κ κατα...αν οι συμπαικτες του ειναι καλοι για την β η την α εσκα τοτε θα αν εβουν τρενο....δεν λεω οτι τα παιδια θα ειναι στα επιπεδα του αλλα για β η α εσκα μπορει να ειναι μια χαρα,αν ειναι λοιπον με το πολυ παραπανω που θα τους δωσει ο τρικαλιωτης τοτε μαλλον θα ανεβουν τρενο...
Athens Basketball Academy
QUOTE(assistant @ Oct 4 2009, 18:58 ) *
Σιγουρα το μπασκετ ειναι ομαδικο αθλημα κι επιβραβευει την ομαδικη προσπαθεια αλλα το να παιζει ο Τριακλιωτης στη β εσκα ειναι αναλογικα σαν να κατεβουν να παιξουν στη γ εθνικη ο Διαμαντιδης,ο Σπανουλης ή ο Παπαλουκας.Δε θ αλλαξουν αμεσως το επιπεδο και τους στοχους της ομαδας που θα πανε;;;;;;;;;;

Αγαπητοί φίλοι..Και βέβαια ένας πολύ καλός παίχτης μπορεί ν'αλλάξει το επίπεδο μιας ομάδας και μάλιστα μέσα από αυτόν να μάθουν και οι υπόλοιποι παίχτες...καθώς και τα ταλέντα...Ο προηγούμενος φίλος έθεσε ένα θέμα πως είναι σαν να κατέβει στη γ' εθνική ο Παπαλουκάς, Διαμαντίδης κτλπ.
Πιστεύετε πως ένας μεγάλος παίχτης δεν χρειάζεται και το υπόλοιπο έμψυχο δυναμικό να τον βοηθάει...;;Κακά τα ψέματα ένας μόνο παίχτης δεν μπορεί ν'ανταποκριθεί σ'όλες τις υποχρέωσεις μιας ομάδας...και είναι σίγουρο πως θα ΄χει και κακές στιγμές...Το μπάσκετ είναι ενα άθλημα το οποίο απαρτίζεται από 5...και όχι από έναν.......
Τέλος θα θέλαμε ν'αναφέρουμε στο φίλο που είπε κάτι σχετικά με το επίπεδο του πρωταθλήματος...Αγαπητέ φίλε το επίπεδο της κατηγορίας είναι πολύ καλό...Και παίζεται πολύ όμορφο μπάσκετ...H Athens Basketball Academy υποστηρίζει το καλό μπάσκετ...γι'αυτό παρακολουθεί κι αυτήν την κατηγορία...
Δεν χρειάζεται να υποβαθμίζεται κάτι...σε σχέση με μια ταμπέλα που λέγεται "Α1" , "Α2", Β' ΕΤΗΝΙΚΙ....Ελπίζουμε να καταλαβαίνετε τί εννοούμε...

Ευχαριστούμε,

*Αthens Basketball Academy*
GREER
Καταρχας θα συμφωνησω με κοουτσαρα για ακομη μια φορα οτι ειναι απιστευτο οτι παιζει αυτος ο παιχτης σε αυτη τη κατηγορια. Αλλα μαλλον δεν γινοταν να γινει αλλιως. Επισης δεν νομιζω οτι διαφωνει κανεις οτι το μπασκετ απαρτιζεται απο πεντε και χρειαζονται ΟΛΟΙ για να γινει μια καλη ομαδα καλη. Αλλα ρε παλικαρια εδω μιλαμε για χαωδης διαφορα, χωρις να θελω να υποτιμισω τη πολυ καλη προσπαθεια που κανουν ολα τα παιδια!!!

Υ.Γ. Το επιπεδο των Α και Β Εσκα ειναι κατω του μετριου!!! Απο περσυ (ξανα)παρακολουθω ΕΣΚΑ, μετα απο πολλα χρονια, και το επιπεδο εχει πεσει παρα παρα παρα πολυ(κατα τη γνωμη μου παντα)!!! Ελπιζω οτι τωρα με τις νεες επιτυχιες της Εθνικης, αλλα και με την αυξηση του ενδιαφεροντος στην Α1 να ξαναβγουν νεες φουρνιες Ελληνων παιχτων με ταλεντο!!
Athens Basketball Academy
QUOTE(GREER @ Oct 5 2009, 02:20 ) *
Καταρχας θα συμφωνησω με κοουτσαρα για ακομη μια φορα οτι ειναι απιστευτο οτι παιζει αυτος ο παιχτης σε αυτη τη κατηγορια. Αλλα μαλλον δεν γινοταν να γινει αλλιως. Επισης δεν νομιζω οτι διαφωνει κανεις οτι το μπασκετ απαρτιζεται απο πεντε και χρειαζονται ΟΛΟΙ για να γινει μια καλη ομαδα καλη. Αλλα ρε παλικαρια εδω μιλαμε για χαωδης διαφορα, χωρις να θελω να υποτιμισω τη πολυ καλη προσπαθεια που κανουν ολα τα παιδια!!!

Υ.Γ. Το επιπεδο των Α και Β Εσκα ειναι κατω του μετριου!!! Απο περσυ (ξανα)παρακολουθω ΕΣΚΑ, μετα απο πολλα χρονια, και το επιπεδο εχει πεσει παρα παρα παρα πολυ(κατα τη γνωμη μου παντα)!!! Ελπιζω οτι τωρα με τις νεες επιτυχιες της Εθνικης, αλλα και με την αυξηση του ενδιαφεροντος στην Α1 να ξαναβγουν νεες φουρνιες Ελληνων παιχτων με ταλεντο!!

Aγαπητέ φίλε...Την αναβάθμιση του ελληνικού μπάσκετ την πραγματοποιούμε όλοι μαζί φίλαθλοι-ακαδημίες-παίχτες-ομάδες-διοικήσεις...Η ΕΣΚΑ έχει ομάδες που παίζουν πολύ καλό μπάσκετ...που θα ζήλευαν και μεγαλύτερες κατηγορίες.....Χωρίς να θέλουμε να μειώσουμε την αγωνιστική κατάσταση του παίχτη...
Ως ακαδημία μπάσκετ θέτουμε ένα ερώτημα...Ένας πάρα πολύ καλός παίχτης πόσους πόντους μπορεί να επιτύχει...;;20-30-40;;;Χωρίς την συμμετοχή όλων,
μ'ένα μόνο πολύ καλό παίχτη κάθε ομάδα θεωρείται μέτρια...Ένα ολοκληρωμένο ποιοτικό ρόστερ μπορεί να ξεπεράσει και να υπερνικήσει οποιoνδήποτε πολύ καλό παίχτη,ο οποίος είναι μόνος του ποιοτικός....Υπάρχουν πολλά παραδείγματα από διάφορες ομάδες κατά τον κόσμο.....

Ευχαριστούμε,

*Αthens Basketball Academy*
coachara
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 5 2009, 02:43 ) *
Aγαπητέ φίλε...Την αναβάθμιση του ελληνικού μπάσκετ την πραγματοποιούμε όλοι μαζί φίλαθλοι-ακαδημίες-παίχτες-ομάδες-διοικήσεις...Η ΕΣΚΑ έχει ομάδες που παίζουν πολύ καλό μπάσκετ...που θα ζήλευαν και μεγαλύτερες κατηγορίες.....Χωρίς να θέλουμε να μειώσουμε την αγωνιστική κατάσταση του παίχτη...
Ως ακαδημία μπάσκετ θέτουμε ένα ερώτημα...Ένας πάρα πολύ καλός παίχτης πόσους πόντους μπορεί να επιτύχει...;;20-30-40;;;Χωρίς την συμμετοχή όλων,
μ'ένα μόνο πολύ καλό παίχτη κάθε ομάδα θεωρείται μέτρια...Ένα ολοκληρωμένο ποιοτικό ρόστερ μπορεί να ξεπεράσει και να υπερνικήσει οποιoνδήποτε πολύ καλό παίχτη,ο οποίος είναι μόνος του ποιοτικός....Υπάρχουν πολλά παραδείγματα από διάφορες ομάδες κατά τον κόσμο.....

Ευχαριστούμε,

*Αthens Basketball Academy*

εχεις δικιο απολθτο φιλε μου σε ολα...μπορει τελικα το μαρκοπουλο κ να νην ανεβει,,απλα μιλαμε για την αξια του συγκεκριμενου παιχτη κ οχι εδω αλλα στις εθνικες κατηγοριες....εσυ σωστα τα λες κ σωστα αγωνιζεσαι για το καλυτερο του μπασκετ..ειναι πολυ πολυ δυσκολο παντως ο τρικαλιωτης να μην καταφερει να ανεβασει την ομαδα του..
pain of salvation
QUOTE(GREER @ Oct 5 2009, 00:20 ) *
Καταρχας θα συμφωνησω με κοουτσαρα για ακομη μια φορα οτι ειναι απιστευτο οτι παιζει αυτος ο παιχτης σε αυτη τη κατηγορια. Αλλα μαλλον δεν γινοταν να γινει αλλιως. Επισης δεν νομιζω οτι διαφωνει κανεις οτι το μπασκετ απαρτιζεται απο πεντε και χρειαζονται ΟΛΟΙ για να γινει μια καλη ομαδα καλη. Αλλα ρε παλικαρια εδω μιλαμε για χαωδης διαφορα, χωρις να θελω να υποτιμισω τη πολυ καλη προσπαθεια που κανουν ολα τα παιδια!!!

Υ.Γ. Το επιπεδο των Α και Β Εσκα ειναι κατω του μετριου!!! Απο περσυ (ξανα)παρακολουθω ΕΣΚΑ, μετα απο πολλα χρονια, και το επιπεδο εχει πεσει παρα παρα παρα πολυ(κατα τη γνωμη μου παντα)!!! Ελπιζω οτι τωρα με τις νεες επιτυχιες της Εθνικης, αλλα και με την αυξηση του ενδιαφεροντος στην Α1 να ξαναβγουν νεες φουρνιες Ελληνων παιχτων με ταλεντο!!



παρα παρα παρα πολυ σε σχεση με τι?(δεν παρακολουθω πολυ καιρο Β' ΕΣΚΑ,5 χρονια περιπου,κυριως για το Κουκακι και για τους φιλους και συγγενεις που παιζουν εκει...)
με παλιοτερα?
με αλλη κατηγορια?
(συμφωνω με το παρακατω post του Athens...)

Το επιπεδο της Α1 συνολικα και αναλογικα ειναι πιο τραγικο απο της Β' ΕΣΚΑ...
(Εδω παιζει στην Α1 ο Κακιουζης 69.gif ...συγγνωμη κιολας...)
xoxli44
Καλη χρονια σε ολους εστω κ καθηστεριμενα!Παντως αυτος ο ομιλος ειναι πιο βατος κ πιο ευκολος για τις ομαδες που θα διεκδικησουν την ανοδο απο τον αλλο ομιλο της Β
assistant
QUOTE(xoxli44 @ Oct 6 2009, 17:22 ) *
Καλη χρονια σε ολους εστω κ καθηστεριμενα!Παντως αυτος ο ομιλος ειναι πιο βατος κ πιο ευκολος για τις ομαδες που θα διεκδικησουν την ανοδο απο τον αλλο ομιλο της Β

Δε νομιζω πως συμφωνω μαζι σου φιλε,κι οχι μονο εγω γιατι εχω κανει πολλη συζητηση για το θεμα με αρκετα παιδια.Σκεψου μονο οτι στον αλλο ομιλο φιανονται να ξεχωριζουν τα Πετραλωνα τα οποια σ αυτον τον ομιλο δε νομιζω πως θα ηταν στην πρωτη 4αδα.Ολα αυτα βεβαια ειναι θεωριες και μενει ν αποδειχθουν στην πραξη.
LordOfTheCourts
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 2 2009, 13:56 ) *
ΩΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΑΛΕΝΤΩΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ Ο Α.Ο ΚΡΟΝΟΣ Γ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΦΕΤΟΣ...ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ 20-23...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο COACH ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΣΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ...
ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΝ Α.Ο ΚΡΟΝΟ Γ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ...ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ...

Γεια σου,πρώτα από όλα, και καλά post... για να μιλάς για φαβορί και ταλέντα, σημαίνει ότι έχεις δει όλες τις ομάδες και σήγουρα θα έχεις δει και προπονήσεις των ομάδων...
Είναι πολύ νωρίς να μιλάμε για άνοδο... πολύ νωρίς...
Athens Basketball Academy
QUOTE(pain of salvation @ Jun 24 2009, 12:44 ) *
Προμηθέας
Θρακομακεδόνες Οίον Αγ. Στεφάνου
ΚΑΟ Γέρακας
Κρόνος Γέρακας
Καλύβια
Αρίωνας
Παλατιανή
Φίλιππος Περιστερίου
Δάφνη Δαφνίου
Ίριδα Πετρούπολης
Άγιοι Ανάργυροι
Ολυμπιάδα Παπάγου
Κεραμεικός
Σπάτα
Μαρκόπουλο
Κουκάκι

Την Πέμπτη πραγματοποιείται η 2η αγωνιστική στην ΕΣΚΑ με πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια να κυριαρχούν...Αγωνιστική, ιδιαίτερης σημασίας για τις ομάδες που εχάσαν έδαφος στην 1η αγωνιστική και διεκδικούν την άνοδο...H *Athens Basketball Academy* θα είναι εκεί...
Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής:

1oς ΟΜΙΛΟΣ:

2η Αγωνιστική:

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
08/10/2009 21:00:00 ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
08/10/2009 20:30:00 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
08/10/2009 21:30:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ
08/10/2009 21:00:00 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
08/10/2009 21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ
08/10/2009 20:00:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
08/10/2009 21:30:00 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ
08/10/2009 21:45:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

2oς ΟΜΙΛΟΣ:

2η Αγωνιστική:

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
08/10/2009 21:30:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
08/10/2009 21:00:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
08/10/2009 21:00:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ
08/10/2009 21:00:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄ ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
08/10/2009 20:30:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
08/10/2009 21:00:00 ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
08/10/2009 21:00:00 ΠΕΥΚΗΣ Β ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
08/10/2009 20:30:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ
Athens Basketball Academy
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 7 2009, 13:55 ) *
Την Πέμπτη πραγματοποιείται η 2η αγωνιστική στην ΕΣΚΑ με πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια να κυριαρχούν...Αγωνιστική, ιδιαίτερης σημασίας για τις ομάδες που εχάσαν έδαφος στην 1η αγωνιστική και διεκδικούν την άνοδο...H *Athens Basketball Academy* θα είναι εκεί...
Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής:

1oς ΟΜΙΛΟΣ:

2η Αγωνιστική:

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
08/10/2009 21:00:00 ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
08/10/2009 20:30:00 ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
08/10/2009 21:30:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ
08/10/2009 21:00:00 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
08/10/2009 21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ
08/10/2009 20:00:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
08/10/2009 21:30:00 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ
08/10/2009 21:45:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

2oς ΟΜΙΛΟΣ:

2η Αγωνιστική:

Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
08/10/2009 21:30:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
08/10/2009 21:00:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
08/10/2009 21:00:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ
08/10/2009 21:00:00 ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄ ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
08/10/2009 20:30:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
08/10/2009 21:00:00 ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
08/10/2009 21:00:00 ΠΕΥΚΗΣ Β ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
08/10/2009 20:30:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ

Απόψε η *Athens Basketball Academy* σε πολλές προπονήσεις των ομάδων, πριν την αγωνιστική...Και κυρίως στις ομάδες που διεκδικούν άνοδο...
jhantzop
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 7 2009, 14:41 ) *
Απόψε η *Athens Basketball Academy* σε πολλές προπονήσεις των ομάδων, πριν την αγωνιστική...Και κυρίως στις ομάδες που διεκδικούν άνοδο...


Τι εννοείς; με μπέρδεψες...


LordOfTheCourts
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 7 2009, 13:41 ) *
Απόψε η *Athens Basketball Academy* σε πολλές προπονήσεις των ομάδων, πριν την αγωνιστική...Και κυρίως στις ομάδες που διεκδικούν άνοδο...

Απο τόσο νωρίς.... δεν μπορεις να βγάζεις συμπερασματα για ομάδες ανόδου....
Athens Basketball Academy
QUOTE(LordOfTheCourts @ Oct 7 2009, 17:00 ) *
Απο τόσο νωρίς.... δεν μπορεις να βγάζεις συμπερασματα για ομάδες ανόδου....

ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΜΕΡΑΣ:

Ποιές ομάδες κατά τη γνώμη σας έχουν τις περισσότερες πιθανότητες,για άνοδο....;;;;


*Athens Basketball Academy*
coachara
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 7 2009, 17:22 ) *
ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΜΕΡΑΣ:

Ποιές ομάδες κατά τη γνώμη σας έχουν τις περισσότερες πιθανότητες,για άνοδο....;;;;


*Athens Basketball Academy*

καλη ερωτηση αλλα γι αυτους που ξερουν την κατηγορια...εγω θα πω σιγουρα το μαρκοπουλο λογο του παιχταρα τρικαλιωτη που ακομα δεν μπορω να χωνεψω οτι παιζει σ αυτην την κατηγορια....
GREER
QUOTE(pain of salvation @ Oct 5 2009, 16:28 ) *
παρα παρα παρα πολυ σε σχεση με τι?(δεν παρακολουθω πολυ καιρο Β' ΕΣΚΑ,5 χρονια περιπου,κυριως για το Κουκακι και για τους φιλους και συγγενεις που παιζουν εκει...)
με παλιοτερα?
με αλλη κατηγορια?
(συμφωνω με το παρακατω post του Athens...)

Το επιπεδο της Α1 συνολικα και αναλογικα ειναι πιο τραγικο απο της Β' ΕΣΚΑ...
(Εδω παιζει στην Α1 ο Κακιουζης 69.gif ...συγγνωμη κιολας...)

Σε σχεση με τις ΕΣΚΑ πριν 5-6 χρονια. Μιλαμε τοτε υπηρχαν ομαδαρες με απιστευτο ταλεντο και ποιοτητα. Λυπαμαι που το λεω, αλλα δεν συγκρινεται καν το τοτε επιπεδο με το τωρα. Δεν το κρυβω οτι η Α'ΕΣΚΑ περσυ με απογοητευσε. Πραγματικα ευχομαι να διαψευτω πανηγυρικα φετος. Και επιμενω με την Α'ΕΣΚΑ, γιατι(μην ξεχναμε) οτι ειναι μια κατηγορια κατω απο τη Γ'ΕΘΝΙΚΗ!!!!!! Και πολλοι εδω μεσα ξερουν τι σημαινει Γ'Εθνικη...
loufer
QUOTE(GREER @ Oct 8 2009, 11:32 ) *
Σε σχεση με τις ΕΣΚΑ πριν 5-6 χρονια. Μιλαμε τοτε υπηρχαν ομαδαρες με απιστευτο ταλεντο και ποιοτητα. Λυπαμαι που το λεω, αλλα δεν συγκρινεται καν το τοτε επιπεδο με το τωρα. Δεν το κρυβω οτι η Α'ΕΣΚΑ περσυ με απογοητευσε. Πραγματικα ευχομαι να διαψευτω πανηγυρικα φετος. Και επιμενω με την Α'ΕΣΚΑ, γιατι(μην ξεχναμε) οτι ειναι μια κατηγορια κατω απο τη Γ'ΕΘΝΙΚΗ!!!!!! Και πολλοι εδω μεσα ξερουν τι σημαινει Γ'Εθνικη...


Καλημέρα φίλε GREER, παρακολουθώ τα γραφόμενά σου εδώ και καιρό για το επίπεδο της Α ΕΣΚΑ και για την παρουσία του Τρικαλιώτη στην ομάδα του Μαρκόπουλου (που δεν είσαι ο μόνος που τον αναφέρει). Θα μου επιτρέψεις να σου κάνω κάποιες επισημάνσεις.
Είναι αληθές ότι το επίπεδο στις κατηγορίες της ΕΣΚΑ έχει πέσει τελευταία, το ίδιο όμως συμβαίνει παράλληλα και στην Β και Γ Εθνική τα τελευταία χρόνια. Εξάλλου ειδικά το επίπεδο της Γ εθνικής, με εξαίρεση 4-5 ομάδες που πρωταγωνιστούν δεν έχει μεγάλες διαφοροποιήσεις από αυτό της Α, για να μην αναφερθώ σε μερικές περιπτώσεις επαρχιακών ομάδων που συμμετέχουν σε αυτό.
Όσον αφορά τον Τρικαλιώτη, ο οποίος αποτελεί ένα χαρισματικό άσσο, η παρουσία του ανεβάζει κάποιες στροφές την ομάδα του Μαρκόπουλου, αλλά ένας τέτοιος παίκτης πρέπει να έχει και τους ανάλογους συμπαίκτες που να κατανοούν το παιχνίδι του για να οδηγήσει μια ομάδα σε άνοδο. Θα σου θυμίσω ανάλογες περιπτώσεις Σταυρακόπουλου και Βουρτζούμη σε ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑ. Και τον Διαμαντίδη, που λέει ο λόγος, να κατεβάσεις να παίξει σε ομάδα Α ή Β ΕΣΚΑ δεν θα αποδώσει τα αναμενόμενα, ούτε αυτός ούτε η ομάδα του. Αυτοί οι παίκτες έχουν συνηθίσει να παίζουν μπάσκετ με διαφορετικά κορμιά, παίρνουν ένα pick και αδειάζει όλος ο χώρος μπροστά τους και δεν είναι εύκολο να προσαρμοστούν στο μπάσκετ των τοπικών κατηγοριών.

Athens Basketball Academy
QUOTE(loufer @ Oct 8 2009, 12:09 ) *
Καλημέρα φίλε GREER, παρακολουθώ τα γραφόμενά σου εδώ και καιρό για το επίπεδο της Α ΕΣΚΑ και για την παρουσία του Τρικαλιώτη στην ομάδα του Μαρκόπουλου (που δεν είσαι ο μόνος που τον αναφέρει). Θα μου επιτρέψεις να σου κάνω κάποιες επισημάνσεις.
Είναι αληθές ότι το επίπεδο στις κατηγορίες της ΕΣΚΑ έχει πέσει τελευταία, το ίδιο όμως συμβαίνει παράλληλα και στην Β και Γ Εθνική τα τελευταία χρόνια. Εξάλλου ειδικά το επίπεδο της Γ εθνικής, με εξαίρεση 4-5 ομάδες που πρωταγωνιστούν δεν έχει μεγάλες διαφοροποιήσεις από αυτό της Α, για να μην αναφερθώ σε μερικές περιπτώσεις επαρχιακών ομάδων που συμμετέχουν σε αυτό.
Όσον αφορά τον Τρικαλιώτη, ο οποίος αποτελεί ένα χαρισματικό άσσο, η παρουσία του ανεβάζει κάποιες στροφές την ομάδα του Μαρκόπουλου, αλλά ένας τέτοιος παίκτης πρέπει να έχει και τους ανάλογους συμπαίκτες που να κατανοούν το παιχνίδι του για να οδηγήσει μια ομάδα σε άνοδο. Θα σου θυμίσω ανάλογες περιπτώσεις Σταυρακόπουλου και Βουρτζούμη σε ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑ. Και τον Διαμαντίδη, που λέει ο λόγος, να κατεβάσεις να παίξει σε ομάδα Α ή Β ΕΣΚΑ δεν θα αποδώσει τα αναμενόμενα, ούτε αυτός ούτε η ομάδα του. Αυτοί οι παίκτες έχουν συνηθίσει να παίζουν μπάσκετ με διαφορετικά κορμιά, παίρνουν ένα pick και αδειάζει όλος ο χώρος μπροστά τους και δεν είναι εύκολο να προσαρμοστούν στο μπάσκετ των τοπικών κατηγοριών.

Καλημέρα σε όλους τους φίλους...Η *Athens Basketball Academy* συμφωνεί απόλυτα με τον παραπάνω φίλο...Η ΕΣΚΑ επαναλαμβάνουμε έχει ομάδες πολύ καλές,που παίζουν ποιοτικό μπάσκετ...που θα ζήλευαν και ομάδες σε μεγαλύτερες κατηγορίες...Πολύ σωστή η τοποθέτηση σου φίλε loufer...
Όσον αφορά τον φίλο GREER προσπάθησε να μην είσαι τόσο ισοπεδωτικός...Η ΕΣΚΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ...
Και η *Athens Basketball Academy* βρίσκεται κοντά στο καλό Ελληνικό Μπάσκετ...και στα νέα ταλέντα...

Η Αthens Basketball Academy παρευρέθηκε σε προπονήσεις των: A.O Koυκάκι, Αρίωνα, Α.Ο Κρόνος Γέρακα, Παλατιανή.

-Δύσκολο αναμένεται το παιχνίδι μεταξύ: A.O ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΡΙΩΝΑ με πολύ δυνατές και τις δύο ομάδες...και επαναλαμβάνουμε με πολύ καλό υλικό τον Α.Ο ΚΡΟΝΟ και με καλά ταλέντα...

-Το Κουκάκι πολύ σκληρή ομάδα και αδιάσπαστη,με καλή άμυνα...Παίζει με Αγ.Αναργύρους..θα είναι ντέρμπι...Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι....


*Αthens Basketball Academy*
GREER
QUOTE(loufer @ Oct 8 2009, 12:09 ) *
Καλημέρα φίλε GREER, παρακολουθώ τα γραφόμενά σου εδώ και καιρό για το επίπεδο της Α ΕΣΚΑ και για την παρουσία του Τρικαλιώτη στην ομάδα του Μαρκόπουλου (που δεν είσαι ο μόνος που τον αναφέρει). Θα μου επιτρέψεις να σου κάνω κάποιες επισημάνσεις.
Είναι αληθές ότι το επίπεδο στις κατηγορίες της ΕΣΚΑ έχει πέσει τελευταία, το ίδιο όμως συμβαίνει παράλληλα και στην Β και Γ Εθνική τα τελευταία χρόνια. Εξάλλου ειδικά το επίπεδο της Γ εθνικής, με εξαίρεση 4-5 ομάδες που πρωταγωνιστούν δεν έχει μεγάλες διαφοροποιήσεις από αυτό της Α, για να μην αναφερθώ σε μερικές περιπτώσεις επαρχιακών ομάδων που συμμετέχουν σε αυτό.
Όσον αφορά τον Τρικαλιώτη, ο οποίος αποτελεί ένα χαρισματικό άσσο, η παρουσία του ανεβάζει κάποιες στροφές την ομάδα του Μαρκόπουλου, αλλά ένας τέτοιος παίκτης πρέπει να έχει και τους ανάλογους συμπαίκτες που να κατανοούν το παιχνίδι του για να οδηγήσει μια ομάδα σε άνοδο. Θα σου θυμίσω ανάλογες περιπτώσεις Σταυρακόπουλου και Βουρτζούμη σε ομάδες της ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑ. Και τον Διαμαντίδη, που λέει ο λόγος, να κατεβάσεις να παίξει σε ομάδα Α ή Β ΕΣΚΑ δεν θα αποδώσει τα αναμενόμενα, ούτε αυτός ούτε η ομάδα του. Αυτοί οι παίκτες έχουν συνηθίσει να παίζουν μπάσκετ με διαφορετικά κορμιά, παίρνουν ένα pick και αδειάζει όλος ο χώρος μπροστά τους και δεν είναι εύκολο να προσαρμοστούν στο μπάσκετ των τοπικών κατηγοριών.

Δεν διαφωνω σε αυτα που λες. Στα περισσοτερα εχεις δικιο. Ενταξει δεν ειπα οτι ειναι ο Διαμαντιδης. Παντως, εαν εβλεπες το Μαρκοπουλο περσυ και φετος, θα καταλαβαινες τι εννοω... Και ειναι πολυ σημαντικο και σπουδαιο που οι παιχτες του Μαρκοπουλου προσπαθουν και μαθαινουν απο αυτον και φυσικα βελτιωνονται σημαντικα.

Υ.Γ. Το οτι λεω τη πραγματικοτητα(συμφωνα με την αποψη μου) οπως ειναι και χωρις παραμυθια της χαλιμας, δεν νομιζω οτι ειναι ισοπεδοση!!!!
Clyde the Clyde
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

Η Αthens Basketball Academy παρευρέθηκε σε προπονήσεις των: A.O Koυκάκι, Αρίωνα, Α.Ο Κρόνος Γέρακα, Παλατιανή.
Οπότε μάθαμε τις ομάδες που πάνε για άνοδο σύμφωνα με τα λεγόμενα της Αthens Basketball Academy...
loufer
QUOTE(Athens Basketball Academy @ Oct 7 2009, 17:22 ) *
ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΜΕΡΑΣ:

Ποιές ομάδες κατά τη γνώμη σας έχουν τις περισσότερες πιθανότητες,για άνοδο....;;;;

*Athens Basketball Academy*


Τις παραθέτω με σειρά προτεραιότητας: Προμηθέας, Μαρκόπουλο (όσο παίζει ο Τρικαλιώτης), Κουκάκι, Κρόνος (όσο διατηρείται καλό το κλίμα).
Athens Basketball Academy
QUOTE(Clyde the Clyde @ Oct 8 2009, 14:49 ) *
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

Η Αthens Basketball Academy παρευρέθηκε σε προπονήσεις των: A.O Koυκάκι, Αρίωνα, Α.Ο Κρόνος Γέρακα, Παλατιανή.
Οπότε μάθαμε τις ομάδες που πάνε για άνοδο σύμφωνα με τα λεγόμενα της Αthens Basketball Academy...

Αγαπητέ φίλε,σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να διαστρεβλώνεις τις απόψεις και τις κοινοποιήσεις της *Athens Basketball Academy*...Σε διαφορετική περίπτωση θα κινηθούμε νομικά...Η Αthens Basketball Academy έχει πάρει θέση για το ποιές ομάδες θεωρεί φαβορί για την άνοδο,σύμφωνα με την τωρινή εικόνα που έχει διαμορφώσει...Μέσα από προπονήσεις,φιλικά και την 1η αγωνιστική...Kαι υπάρχουν σε αντίστοιχες δημοσιεύσεις...
Θα σε παρακαλούσαμε ιδιαίτερα να προσέχεις τα λεγόμενα σου....

Ευχαριστούμε,

*Athens Basketball Academy*
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.