Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2009-10 (1ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Kiddakos
Μεγάλη νίκη για τους Αγίους μέσα στην έδρα τους που έδειξαν ότι ακόμα και με σημαντικές απουσίες στο ρόστερ τους μπορούν να σταθούν αξιοπρεπώς στο παρκέ και να διεκδικήσουν μέχρι το τέλος τη νίκη και να την πάρουν! Μπράβο παιδιά 41.gif

Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
loufer
QUOTE(taper @ Nov 20 2009, 13:46 ) *
ναι αλλά τότε υπήρχε συναισθηση της καταστασης....και ήμασταν ΟΜΑΔΑ,έστω και χωρίς ταλέντο

και δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχει και η διάθεση πλέον ( ξεκινώντας από τον εαυτό μου)


Τι διάθεση να έχεις αφού ετοιμάζεσαι να σπιτώσεις το γκομενάκι και κάνεις ήδη πλάνα γάμου ''summer wedding 2010@Myconos???"
Κανόνισε να γυρίσεις καμιά μέρα από τη δουλειά και να σου έχει αδειάσει τα πάντα, μόνο το χαλάκι της τουαλέτας θα αφήσει...
LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ Nov 24 2009, 16:50 ) *
Τι διάθεση να έχεις αφού ετοιμάζεσαι να σπιτώσεις το γκομενάκι και κάνεις ήδη πλάνα γάμου ''summer wedding 2010@Myconos???"
Κανόνισε να γυρίσεις καμιά μέρα από τη δουλειά και να σου έχει αδειάσει τα πάντα, μόνο το χαλάκι της τουαλέτας θα αφήσει...


Αυτο το θέμα το είχε πρωτοσέλιδο στην Espresso... Μεγάλος Παίχτης Μπάσκετ Διεθνούς κλάσης... σπιτώνει γκομενάκι και παντρεύετε εντός του 2010.... και έλεγα ποιος να είναι ποιος να είναι....
Από μεγάλος Taper... το πολύ πολύ να σου δίνει μαζί σου κανένα ταπεράκι με παστίτσιο, κεφτεδάκια, πατατούλες....
Άλλαξέτο σε TAPERakias smile.gif
pain of salvation
Lord...
μιας και κρατας την σημαια στο τοπικ,ριξε τα προγνωστικα σου
taper
QUOTE(loufer @ Nov 24 2009, 15:50 ) *
Τι διάθεση να έχεις αφού ετοιμάζεσαι να σπιτώσεις το γκομενάκι και κάνεις ήδη πλάνα γάμου ''summer wedding 2010@Myconos???"
Κανόνισε να γυρίσεις καμιά μέρα από τη δουλειά και να σου έχει αδειάσει τα πάντα, μόνο το χαλάκι της τουαλέτας θα αφήσει...



QUOTE(LordOfTheCourts @ Nov 26 2009, 11:13 ) *
Αυτο το θέμα το είχε πρωτοσέλιδο στην Espresso... Μεγάλος Παίχτης Μπάσκετ Διεθνούς κλάσης... σπιτώνει γκομενάκι και παντρεύετε εντός του 2010.... και έλεγα ποιος να είναι ποιος να είναι....
Από μεγάλος Taper... το πολύ πολύ να σου δίνει μαζί σου κανένα ταπεράκι με παστίτσιο, κεφτεδάκια, πατατούλες....
Άλλαξέτο σε TAPERakias smile.gif


Σεμνάαααααααααααααα...
Δεν κάνει τέτοια λάθη o Taper
Άλλοι προσπαθούσαν να σπιτώσουν Ανατολικοευρωπαιές......
LordOfTheCourts
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΥ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΡΟΥΦ ΚΛ. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1

Περιμένω και τα δικά σου προγνωστικά smile.gif
Clyde the Clyde
Οιον Αγ.Στεφανου-Προμηθέας 60-66
Για το σκορ δεν είμαι σίγουρος καθώς ο πίνακας είχε τα χάλια του,όπως και το γήπεδο και μας πήρε και εμάς η κατρακύλα smiley.gif
Κακό μπάσκετ σε όλο το παιχνίδι,αλλά κρατάμε τη νίκη και συνεχίζουμε...
Κανένα άλλο ματς??? rolleyes.gif
blove.gif
pain of salvation
QUOTE(LordOfTheCourts @ Nov 26 2009, 17:22 ) *
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΥ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΡΟΥΦ ΚΛ. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ ΚΛ. ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1

Περιμένω και τα δικά σου προγνωστικά smile.gif

sorry Lord...ξεχαστηκα...
ΙΡΙΔΑ-ΚΟΥΚΑΚΙ 64-66
1ο δεκαλεπτο 17-9
Αρχες με μεσα 2ου δεκαλεπτου,περασαμε και απο τοτε δεν χασαμε την πρωτοπορια...ημιχρονο 31-37.
Κομβικο σημειο,ο τραυματισμος ενος παιδιου απο την Ιριδα(στο τελος 1ου δεκαλεπτου νομιζω),που οσο ηταν μεσα,ειχαμε καποιο προβλημα...
Στο τελος πηγαμε να χασουμε δικο μας παιχνδι...
Τα τριποντα του playmaker μας και η καλη μας αμυνα, εδωσαν την νικη.
Συνεχιζουμε...
dreamtheater
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ: 2 (+4π.)
KSNRKO
QUOTE(taper @ Nov 27 2009, 13:23 ) *
Φίλιππος- Καο Γέρακας 62-59

διαιτησία φοβερή.....
μας έπιασε από το λαιμό για αυτό στο τέλος τον έπιασα και εγω.αλλά είναι τόσο μικροί που ντράπηκαν - φοβήθηκαν να κρατήσουν το δελτίο

τελοςπαντων μας ακύρωσαν την προσπάθεια και την ελπίδα

( υποκειμενικά τα σχόλια για τη διαιτησία .απλά έτσι τα είδα)


Εαν και δεν ανηκω σε αυτο το topic γραφω επειδη πηρα την αφορμη απο το taper με το περιστατικο με το δαιτητη...το θεωρω μεγαλο λαθος να αντιδρας ετσι και ακομα μεγαλυτερο που το αναφερεις σε forum που το διαβαζουν παιδια..το μπασκετ ειναι αθλημα και ο σκοπος υπαρξης του ειναι η ψυχαγωγια των αθλουμενων και των θεατων.
coachara
77.gif
QUOTE(KSNRKO @ Nov 27 2009, 15:02 ) *
Εαν και δεν ανηκω σε αυτο το topic γραφω επειδη πηρα την αφορμη απο το taper με το περιστατικο με το δαιτητη...το θεωρω μεγαλο λαθος να αντιδρας ετσι και ακομα μεγαλυτερο που το αναφερεις σε forum που το διαβαζουν παιδια..το μπασκετ ειναι αθλημα και ο σκοπος υπαρξης του ειναι η ψυχαγωγια των αθλουμενων και των θεατων.

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
emekas
δυστηχως απουσιαζω φετος απο τις κερκιδες της κουκακαρας (και απο το φορουμ) λογω παραμεθωριου αλλα απο οτι βλεπω o pain τα καταφερνει μια χαρα.... παμε γερααααααααααααααα.....

υ.γ. pain μην τους λυπασαι
bop
@GMIL13: Πρέπει να είναι εντέλως ανίκανοι οι διαιτητές που θέλουν να δώσουν το παιχνίδι σε μια ομάδα και δεν τα καταφέρνουν. Μήπως υπερβάλλεις λίγο?
LordOfTheCourts
QUOTE(emekas @ Nov 27 2009, 19:32 ) *
δυστηχως απουσιαζω φετος απο τις κερκιδες της κουκακαρας (και απο το φορουμ) λογω παραμεθωριου αλλα απο οτι βλεπω o pain τα καταφερνει μια χαρα.... παμε γερααααααααααααααα.....

υ.γ. pain μην τους λυπασαι

Παραμεθώριο... ? Φαντάρος? Αν ναι καλός πολίτης....
Την Πέμπτη σας έχουμε προγραμματίσει και τους δύο tongue.gif (πελάτες 100% λέμε) Πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.... θυμίστε μου νούμερα φανέλας... (αναφέρομαι και σε εσένα pain smile.gif )
pain of salvation
QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 1 2009, 17:05 ) *
Παραμεθώριο... ? Φαντάρος? Αν ναι καλός πολίτης....
Την Πέμπτη σας έχουμε προγραμματίσει και τους δύο tongue.gif (πελάτες 100% λέμε) Πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.... θυμίστε μου νούμερα φανέλας... (αναφέρομαι και σε εσένα pain smile.gif )


Νουμερα και χωρις φανελα αμα λαχει smiley.gif ...
Κανεις δεν ειναι παικτης Lord...
Χαμογελα στην καμερα την Πεμπτη,θα σου κανω zoom... rolleyes.gif
Δυσκολο ματς για μας,ευχομαι και για σας
LordOfTheCourts
QUOTE(pain of salvation @ Dec 1 2009, 18:50 ) *
Νουμερα και χωρις φανελα αμα λαχει smiley.gif ...
Κανεις δεν ειναι παικτης Lord...
Χαμογελα στην καμερα την Πεμπτη,θα σου κανω zoom... rolleyes.gif
Δυσκολο ματς για μας,ευχομαι και για σας


Και για μας είναι σήγουρα δύσκολο ματς... αλλά ελπίζω να το πάρουμε....
Και εγώ φίλε μεγάλο νούμερο είμαι... αλλά στη φανέλα πήρα το 11... smile.gif
Την Πέμπτη περιμένω να σας γνωρίσω και από κοντά....
LordOfTheCourts
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 2
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
lebronjames
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΙΡΙΣ=1
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΚΡΟΝΟΣ=2
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦ.-ΟΙΟΝ=1
pain of salvation
Κουκακι-Κρονος Γερακα 71-74(33-26)...
επεσες μεσα Lord στην προβλεψη σου...
συγχαρητηρια για την νικη.
Ενα πραγματικο ντερμπυ,με ενταση,παθος,εναλλαγες συναισθηματων,χωρις καφριλες...
Τα χαλασαμε στο 3ο δεκαλεπτο,οπου και πηρατε το προβαδισμα και συνεχεια ακολουθουσαμε...
σας φταναμε,φευγατε λιγο και ξαναμανα,
ετσι πως πηγε στο τελος,αυτος που θα ηταν πιο ευστοχος στις βολες,αυτος που θα εβαζε το κρισιμο σουτ,θα νικουσε...
ετσι και εγινε,χασαμε κρισιμες βολες,εσεις τις βαλατε,χασαμε και ενα ελευθερο τριποντο,οπου μπηκε και βγηκε στα 4-5 δευτερα πριν το τελος(αν εμπαινε ,θα περνουσαμε 1) και αυτο ηταν...
Σκληρη ηττα για μας,αλλα δεν τα βαφουμε μαυρα,συνεχιζουμε δυνατα και οτι βγει.
Μπραβο στο Κουκακι για την προσπαθεια...

Το 11 φορουσες?...την εφαγες την ταπουλα σου απο τον ΜοσχοΛίνας tongue.gif blech.gif 19.gif
Ημουν γωνια με την καμερα...φωναζα οσο μπορουσα στον τρομερο διαιτητη ,αλλα δεν ακουγε...(νταξει,δεν εκρινε και το ματς,αλλα καποια σφυριγματακια του, ηταν ανω ποταμων και μας εκοβε τα ποδια...)

Καλη συνεχεια
cornelious
Paidia, sta prognwstika tis epomenis agwnistikis min ksexasete ton asso tis olympiadas papagou sto paixnidi me tous agious anargyrous....
Clyde the Clyde
Προμηθέας-Ίρις Πετρούπολης 55-45
Πολύ κακό παιχνίδι επιθετικά από την ομάδα μας...χάσαμε πολλά λέι-απ,πολλά ελεύθερα σουτ και στο τέλος βάλαμε την Ίριδα στο ματς με τα απίστευτα λάθη που κάναμε.
Η Ίριδα είχε τον καλύτερο σουτέρ της κατηγορίας για μένα με διαφορά από τον δεύτερο και ένα 1-2 που πήγαινε μόνο στο ντράιβ.Η διαιτησία ήταν κακή,χωρίς να επηρεάσει το αποτέλεσμα.
Συνεχίζουμε,έχουμε ένα δυνατό ματσάκι την άλλη εβδομάδα με την παρέα του LORD,όπου αν παίξουμε όπως σήμερα θα χάσουμε σίγουρα...
blove.gif
LordOfTheCourts
QUOTE(pain of salvation @ Dec 4 2009, 02:15 ) *
Κουκακι-Κρονος Γερακα 71-74(33-26)...
επεσες μεσα Lord στην προβλεψη σου...
συγχαρητηρια για την νικη.
Ενα πραγματικο ντερμπυ,με ενταση,παθος,εναλλαγες συναισθηματων,χωρις καφριλες...
Τα χαλασαμε στο 3ο δεκαλεπτο,οπου και πηρατε το προβαδισμα και συνεχεια ακολουθουσαμε...
σας φταναμε,φευγατε λιγο και ξαναμανα,
ετσι πως πηγε στο τελος,αυτος που θα ηταν πιο ευστοχος στις βολες,αυτος που θα εβαζε το κρισιμο σουτ,θα νικουσε...
ετσι και εγινε,χασαμε κρισιμες βολες,εσεις τις βαλατε,χασαμε και ενα ελευθερο τριποντο,οπου μπηκε και βγηκε στα 4-5 δευτερα πριν το τελος(αν εμπαινε ,θα περνουσαμε 1) και αυτο ηταν...
Σκληρη ηττα για μας,αλλα δεν τα βαφουμε μαυρα,συνεχιζουμε δυνατα και οτι βγει.
Μπραβο στο Κουκακι για την προσπαθεια...

Το 11 φορουσες?...την εφαγες την ταπουλα σου απο τον ΜοσχοΛίνας tongue.gif blech.gif 19.gif
Ημουν γωνια με την καμερα...φωναζα οσο μπορουσα στον τρομερο διαιτητη ,αλλα δεν ακουγε...(νταξει,δεν εκρινε και το ματς,αλλα καποια σφυριγματακια του, ηταν ανω ποταμων και μας εκοβε τα ποδια...)

Καλη συνεχεια


Πρώτα από όλα καλή συνέχεια, νομίζω ότι θα την έχετε, είσαστε πολύ καλή ομάδα. Δεύτερον, συγνώμη για το απαράδεκτο μπάσκετ που έπαιξα...Χητάω συγνώμη και από τους συμπαίκτες μου (σβήσε σε παρακαλώ τα ενοχοποιήτικά στοιχεία... και μην διαρεύσουν παραπέρα - το βίντεο που τράβηξες εννοώ).

Το τρίποντο όπως βγήκε θα μπορούσε εύκολα και να μπει, είχαμε μια διαφορά 8 πόντων στο τελευταίο 2λεπτό που με 2 τρίποντα δικά σας και 2 λάθος επιλογές μας στην επίθεση μας έφεραν στο σημείο να κινδυνεύουμε... αν και από την αρχή το ματς φαινόταν ότι θα τελείωνε στο πόντο....

Για την διαιτησία δεν θέλω να μιλήσω, εμένα προσωπικά με εβγαλε εκτός παιχνιδιού με 2 φάουλ στο 3λεπτο... το ένα δεν ήταν... και στην συνέχεια με σφηρίγματα που δεν έδινε σε περιπτώσεις φάουλ...και τα βήματα δεν ήταν βήματα... δες το στο βίντεο και πες μου tongue.gif ... Δεν είδα να έπαιζε η διαιτησία υπέρ μας...

Και η τάπα, στο παιχνίδι είναι smile.gif Ευτυχώς που υπάρχει και δεύτερος γύρος... tongue.gif εκεί θα πάρω το αίμα μου πίσω...
Δεύτερο ημιχρονο δεν μπόρεσα να παίξω, δέχτηκα σουτ στις... μπαλες μου, πήγα να λιποθυμήσω από τον πόνο και μέχρι τώρα περπατάω δύσκολα....

Το Μαρκόπουλο είναι υπερεκτιμημένο ...ή μου φαίνεται?
pain of salvation
QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 4 2009, 16:10 ) *
Πρώτα από όλα καλή συνέχεια, νομίζω ότι θα την έχετε, είσαστε πολύ καλή ομάδα. Δεύτερον, συγνώμη για το απαράδεκτο μπάσκετ που έπαιξα...Χητάω συγνώμη και από τους συμπαίκτες μου (σβήσε σε παρακαλώ τα ενοχοποιήτικά στοιχεία... και μην διαρεύσουν παραπέρα - το βίντεο που τράβηξες εννοώ).

Το τρίποντο όπως βγήκε θα μπορούσε εύκολα και να μπει, είχαμε μια διαφορά 8 πόντων στο τελευταίο 2λεπτό που με 2 τρίποντα δικά σας και 2 λάθος επιλογές μας στην επίθεση μας έφεραν στο σημείο να κινδυνεύουμε... αν και από την αρχή το ματς φαινόταν ότι θα τελείωνε στο πόντο....

Για την διαιτησία δεν θέλω να μιλήσω, εμένα προσωπικά με εβγαλε εκτός παιχνιδιού με 2 φάουλ στο 3λεπτο... το ένα δεν ήταν... και στην συνέχεια με σφηρίγματα που δεν έδινε σε περιπτώσεις φάουλ...και τα βήματα δεν ήταν βήματα... δες το στο βίντεο και πες μου tongue.gif ... Δεν είδα να έπαιζε η διαιτησία υπέρ μας...

Και η τάπα, στο παιχνίδι είναι smile.gif Ευτυχώς που υπάρχει και δεύτερος γύρος... tongue.gif εκεί θα πάρω το αίμα μου πίσω...
Δεύτερο ημιχρονο δεν μπόρεσα να παίξω, δέχτηκα σουτ στις... μπαλες μου, πήγα να λιποθυμήσω από τον πόνο και μέχρι τώρα περπατάω δύσκολα....

Το Μαρκόπουλο είναι υπερεκτιμημένο ...ή μου φαίνεται?


Ελπιζω να ειμαστε και εμεις πληρεις(μας λειπει κανα μηνα τωρα,ενας απο τους βασικους μας ψηλους) και γενικοτερα(εσεις και εμεις) να ειναι ολοι υγιεις,να παρουμε το αιμα μας πισω στην εδρα σας rolleyes.gif

Δεν θα το δω το βιντεο,ο κοουτς τα βλεπει...
Δεν θελω να στενοχωριεσαι ομως για την ταπα...την δεχτηκες απο εναν απο τους καλυτερους της κατηγοριας στον τομεα αυτο... smiley.gif
...και φυσικα και αυτον τον χρεωσαν με φαουλακια σε dt και τον χασαμε στα τελευταια 5 λεπτα...
Περαστικα για τον τραυματισμο σου...

Η τεχνικη που μας εδωσε(ηταν βεβαια σχετικα νωρις,αλλα εκει πηρατε την διαφορα),μας αποσυντονισε,αλλα και σε καποια μπασιματακια μας,που ειχαν επαφες και σπρωξιμο,δεν μας εδωσε τιποτα...anyway και οι 2 ομαδες θα εχουν τα παραπονα τους

Δεν ξερω γενικα αν ειναι υπερεκτιμημενο το Μαρκοπουλο,εμεις σιγουρα το υπερεκτιμησαμε παντως

Εχει πολυ δρομο ακομα,
καλη συνεχεια
gamaik
Συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες καλησπέρα!!!Παρεμβαίνω σπάνια άλλα τα υποτιμητικά σχόλια 2 προηγούμενων για την ομάδα των Αγίων με εξόργισαν!Εκφράσεις τύπου¨"καφενείο","τραγική ομάδα",κτλ πρόσβαλλουν τόσο την ιστορία του συλλόγου των Αγίων όσο και τους νύν και πρώην παίχτες που τα χουν δώσει όλα γι'αυτον!!Όσο για τον αγώνα,είχα τη χαρά να βρεθώ στο γήπεδο γιατί είδα ένα εκπληκτικό παιχνίδι.Οι Άγιοι κάναν το καλύτερο τους φετινό παιχνίδι,τα δώσαν όλα τα παιδια,ήταν απιστευτα εύστοχοι και παρότι 3,5' πριν το φινάλε ήταν μπροστά με 15 πόντους και είχαν το μομεντουμ του αγώνα,ξαφνικά χάναν την μπάλα εύκολα και με λάθος επιλογές και χωρίς καθαρό μυαλό φτάσαμε στο τελευταίο λεπτό με το Μαρκόπουλο να περνάει και μ'ενα πόντο μπροστά.Το ματς κρίθηκε τελικά απο τη γραμμή της φιλανθρωπίας με τους πιό εύστοχους και τυχερούς να πέρνουν το ροζ φύλλο!Τέλος λίγα λόγια για τους διαιτητές και την ομάδα του Μαρκόπουλου.Ο τρικαλιώτης ξεχώριζε χθές σα τη μύγα μες στο γάλα.Είχα ακούσει πολλά γιαυτον τον παίχτη,τα επικροτώ όλα.Είναι μια ομάδα μόνος του και το Μαρκόπουλο χρωστά την πρώτη θέση σε αυτόν.Τώρα αν οι άλλοι αξίζουν τόσο και κατα πόσο παιξαν τραγικά χθές δεν μπορώ να το κρίνω.Η αλήθεια είναι ότι χάσαν παρα πολλά ελεύθερα σουτ.Όσο για τους ρέφς ήταν αντικειμενικοί γενικά και αρκετά καλοί.Λάθη γίναν ανθρώπινα και δεν κρίναν το ματς.Φυσικά και δε θα συμφωνήσω με τις απίστευτες ανακρίβιες που ακούστηκαν παραπάνω γι"αυτους.Χάσατε κύριοι δικαίως,μη ψάχνετε αλλόυ δικαιολογίες.Καλή συνέχεια λοιπόν και στις 2 ομάδες!!!
Liveris
QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 4 2009, 17:10 ) *
Πρώτα από όλα καλή συνέχεια, νομίζω ότι θα την έχετε, είσαστε πολύ καλή ομάδα. Δεύτερον, συγνώμη για το απαράδεκτο μπάσκετ που έπαιξα...Χητάω συγνώμη και από τους συμπαίκτες μου (σβήσε σε παρακαλώ τα ενοχοποιήτικά στοιχεία... και μην διαρεύσουν παραπέρα - το βίντεο που τράβηξες εννοώ).

Το τρίποντο όπως βγήκε θα μπορούσε εύκολα και να μπει, είχαμε μια διαφορά 8 πόντων στο τελευταίο 2λεπτό που με 2 τρίποντα δικά σας και 2 λάθος επιλογές μας στην επίθεση μας έφεραν στο σημείο να κινδυνεύουμε... αν και από την αρχή το ματς φαινόταν ότι θα τελείωνε στο πόντο....

Για την διαιτησία δεν θέλω να μιλήσω, εμένα προσωπικά με εβγαλε εκτός παιχνιδιού με 2 φάουλ στο 3λεπτο... το ένα δεν ήταν... και στην συνέχεια με σφηρίγματα που δεν έδινε σε περιπτώσεις φάουλ...και τα βήματα δεν ήταν βήματα... δες το στο βίντεο και πες μου tongue.gif ... Δεν είδα να έπαιζε η διαιτησία υπέρ μας...

Και η τάπα, στο παιχνίδι είναι smile.gif Ευτυχώς που υπάρχει και δεύτερος γύρος... tongue.gif εκεί θα πάρω το αίμα μου πίσω...
Δεύτερο ημιχρονο δεν μπόρεσα να παίξω, δέχτηκα σουτ στις... μπαλες μου, πήγα να λιποθυμήσω από τον πόνο και μέχρι τώρα περπατάω δύσκολα....

Το Μαρκόπουλο είναι υπερεκτιμημένο ...ή μου φαίνεται?

Συγχαρητήρια Lord για τη χθεσινή σας νίκη...έτσι όπως τα είπες εσύ και ο pain είναι δηλ. όπως χάσαμε το παιχνίδι έτσι θα μπορούσαμε να το είχαμε πάρει με εκείνο το τρίποντο στο τέλος. Τεσπα, αυτό είναι το μπάσκετ γι'αυτό είναι και τόσο ωραίο. Αυτό που δεν είναι ωραίο είναι που ασχολούμαστε συνέχεια με τους διαιτητές, αν και η αλήθεια είναι ότι δίνουν κι αυτοί αφορμές...εγώ πάντως δεν κατάλαβα πότε έκανα 4 φάουλ καθώς τα 3 από αυτά ήταν εκτός φάσης! Γενικά όμως έγινε ένα καλό και δυνατό παιχνίδι χθες.Σου εύχομαι περαστικά και καλή συνέχεια!Ήθελα να σου μιλήσω στο τέλος αλλά οι δικοί μου την είχαν ψιλοπέσει στον Μαγγουνή και είχαμε αλλαγή σχεδίων λόγω πυρόσβεσης peace.gif Anyway, θα τα πούμε στον επόμενο γύρο.Έχετε καλή ομάδα και σίγουρα και το δεύτερο ματσάκι θα έχει αρκετό ενδιαφέρον. Έχε το νου σου πάντως γιατί εκτός από τον Μοσχονά και την τάπα του που λέει ο pain μπορεί να πέσεις και στις δικές μου δαγκάνες (Νο 5) smiley.gif

LordOfTheCourts
QUOTE(Liveris @ Dec 4 2009, 19:47 ) *
Συγχαρητήρια Lord για τη χθεσινή σας νίκη...έτσι όπως τα είπες εσύ και ο pain είναι δηλ. όπως χάσαμε το παιχνίδι έτσι θα μπορούσαμε να το είχαμε πάρει με εκείνο το τρίποντο στο τέλος. Τεσπα, αυτό είναι το μπάσκετ γι'αυτό είναι και τόσο ωραίο. Αυτό που δεν είναι ωραίο είναι που ασχολούμαστε συνέχεια με τους διαιτητές, αν και η αλήθεια είναι ότι δίνουν κι αυτοί αφορμές...εγώ πάντως δεν κατάλαβα πότε έκανα 4 φάουλ καθώς τα 3 από αυτά ήταν εκτός φάσης! Γενικά όμως έγινε ένα καλό και δυνατό παιχνίδι χθες.Σου εύχομαι περαστικά και καλή συνέχεια!Ήθελα να σου μιλήσω στο τέλος αλλά οι δικοί μου την είχαν ψιλοπέσει στον Μαγγουνή και είχαμε αλλαγή σχεδίων λόγω πυρόσβεσης peace.gif Anyway, θα τα πούμε στον επόμενο γύρο.Έχετε καλή ομάδα και σίγουρα και το δεύτερο ματσάκι θα έχει αρκετό ενδιαφέρον. Έχε το νου σου πάντως γιατί εκτός από τον Μοσχονά και την τάπα του που λέει ο pain μπορεί να πέσεις και στις δικές μου δαγκάνες (Νο 5) smiley.gif

Έπρεπε να μου μιλήσεις να καταλάβω ποιος είσαι... δεν πειράζει την επόμενη φορα...
Απλώς την επόμενη φορά θα πάιξω και εγώ καλά... εκτός από τους συμπάικτες μας και τότε θα έχετε σοβαρό πρόβλημα... smile.gif
Καλή συνέχεια, νομίζω ότι το αξίζεται με το παραπάνω... smiley.gif
Kiddakos
Γιατί ρε παιδιά την ομάδα των Αγίων Αναργύρων τη θεωρείτε καφενείο? Σε όλους τους αγώνες που έχει παίξει μέχρι τώρα στέκεται αξιοπρεπέστατα (εκτός απ το παιχνίδι με τον Αρίωνα) είτε κερδίζει είτε χάνει. Τι θα έπρεπε δηλαδή να κάνει, να κερδίσει με 20 πόντους διαφορά έχοντας 90% ποσοστό ευστοχίας στην επίθεση και καμιά εικοσαριά κλεψίματα στην άμυνα?!?!
Μην ξεχνάτε ότι πρόκειται για νεοφώτιστη ομάδα. Αλλά απ ότι κατάλαβα έχει χαλάσει το πρόγραμμα αρκετών ομάδων που θα νόμιζαν πως θα ναι ο σάκος του μποξ στον όμιλο. Και εδώ που τα λέμε, ο ένας διαιτητής στα κρίσιμα λεπτά έδωσε και ένα σφυριγματάκι υπέρ του Μαρκόπουλου. Κατά τα άλλα, είναι γεγονός ότι οι γηπεδούχοι στο συγκεκριμένο ματς ήταν πολύ εύστοχοι πίσω απ τα 6.25 και χωρίς αυτήν την παράμετρο θα ταν πολύ δύσκολο να νικήσουν, ενώ παραλίγο να πληρώσουν ακριβά την απειρία τους όταν η διαφορά πήγε απ το +15 στο -1 μέσα σε 5 λεπτά περίπου!!!.



Καλή συνέχεια σε όλους blove.gif
LordOfTheCourts
Βαθμολογία:
Μαρκόπουλο 18
Κρόνος Γέρακα 18
Κουκάκι 18
Παλατιανή 17
Προμηθέας 17
Άγιοι Ανάργυροι 16
Φίλιππος 16
Σπάτα 15
Ολυμπιάδα 14
Κεραμεικός 14
Αρίωνας 14
Δάφνη Δαφνίου 14
Ίριδα Πετρούπολη 14
Γέρακας 13
Άγιος Στέφανος 12
Καλύβια 10.
eskaman
10/12/2009 21:45:00 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
10/12/2009 21:00:00 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
10/12/2009 22:00:00 ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
10/12/2009 21:45:00 ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2
10/12/2009 21:00:00 ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
10/12/2009 20:30:00 ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
10/12/2009 21:30:00 . ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
10/12/2009 21:00:00 ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
LordOfTheCourts
10/12/2009 21:45:00 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
10/12/2009 21:00:00 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
10/12/2009 22:00:00 ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
10/12/2009 21:45:00 ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2
10/12/2009 21:00:00 ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
10/12/2009 20:30:00 ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
10/12/2009 21:30:00 . ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
10/12/2009 21:00:00 ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
lebronjames
κρονος-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ= 2 +12
Black_man
QUOTE(lebronjames @ Dec 11 2009, 00:00 ) *
κρονος-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ= 2 +12

Κεραμεικός-Σπάτα διπλό αν δεν κανω λάθος με 1 πόντο.Κρίμα για την ομάδα του κεραμεικού γιατί 3:40 πριν την λήξη το ματσάκι ήταν στους +11 και το έχασαν μέσα απο τα χέρια τους....Μέχρι τότε ήταν μια ομάδα με τα όλα της αλλα από εκεί και πέρα πήγαν να το πάρουν το ματς με τα τρίποντα και με τις ατομικές ενέργειες παιχτών που πολύ απλά δεν μπορούσαν(μόνοι τους)....Πολύ καλός το 5 αλλά του έλειπε πολύ η τελική προσπάθεια σε μερικές φάσεις....
cornelious
Το σιγουράκι της επόμενης αγωνιστικής:
Γ.Σ. Αγίων Αναργύρων - ΟΙΟΝ Άγίος Στέφανος στάνταρ "2"....
pain of salvation
Καλυβια-Κουκακι 43-63(22-33)
με το μυαλο στο φαγητο,κακη εμφανιση...
Kiddakos
Ολυμπιάδα Παπάγου - Αγ. Ανάργυροι 2 (+30)
LordOfTheCourts
Μαρκόπουλος 20, Κουκάκι 20, Προμηθέας 19, Παλατιανή 19, Κρόνος Γέρακα 19, Άγιοι Ανάργυροι 18, Φίλιππος 18, Σπάτα 17, Δάφνη Δαφνίου 16, Ολυμπιάδα Παπάγου 15, Κεραμεικός 15, Ίρις Πετρούπολης 15, Αρίωνας 15, Γέρακας 14, Άγιος Στέφανος 13, Καλύβια 11.
LordOfTheCourts
Έχει πέσει πολύ η κίνηση....
Clyde the Clyde
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1(πρέπει να το κερδίσει για να έχει ελπίδες)
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2(Δύσκολη έδρα,αλλά θα περάσει)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ 1(αν χάσει ο Αρίων μπλέκει)
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1(Εύκολα πιστεύω)
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1(Αν είναι σοβαρή θα κερδίσει)
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2(δεν θα είναι εύκολο)
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1(Ελπίζω να μην "προσφέρουμε" την έκπληξη της χρονιάς!) smiley.gif
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1(εύκολα ή δύσκολα)
blove.gif
LordOfTheCourts
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1 (Νομίζω (ελπίζω tongue.gif ) σήμερα θα γίνει η πρώτη έκπληξη)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ 1
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 (δεν θα είναι εύκολο- θα συμφωνήσω με τον Clyde)
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
pain of salvation
QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 15 2009, 17:48 ) *
Έχει πέσει πολύ η κίνηση....


Έλα,χαθηκαμε...
για ΚΟΥΚΑΚΙ-ΣΠΑΤΑ δεν λεω

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ 1
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1


taper
oε οε οε,
οε οε οε
κοιτα πως κατάντησες τον Γερακα κοντε smiley.gif

(νικη στο τσακ , αλλά ο m nodoul ούτε έρχεται να δει πως σέρνονται 2 μέτρα smiley.gif )

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ με υγεία
pain of salvation
Καλες γιορτες ρε ταπερ...
υγεια σε ολους...
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΣΠΑΤΑ 82-71(37-39)...
μπραβο στα παιδια,που ξεπερασαν απουσιες και προβληματα...
Συνεχιζουμε(απο του χρονου τα δυσκολα...)
Clyde the Clyde
Προμηθέας-Καλύβια 65-47
Καλή εμφάνιση μόνο στα πρώτα 14 λεπτά όπου πήραμε μια διαφορά 20+.
Κατά τα άλλα δεν ήμασταν όσο σοβαροί θα έπρεπε 68.gif
Καλές γιορτές σε όλους με υγεία πάνω απ'όλα! smiley.gif
blove.gif
LordOfTheCourts
Κάναμε την έκπληξη και δυστηχώς το όνειρο της ανόδου απομακρύνεται.... ΔΑΦΝΗ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ- ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1 (+15)
Πολύ κακό παιχνίδι από εμάς, θέλαμε 5 μπάλες για να παίξουμε, να μην μιλήσω για την άμυνα... Μπράβο στα παιδιά του Χαιδαρίου, δίκαια νίκη.
loufer
QUOTE(taper @ Dec 18 2009, 01:53 ) *
oε οε οε,
οε οε οε
κοιτα πως κατάντησες τον Γερακα κοντε smiley.gif


Ντροπή να αναφέρεσαι έτσι στον Αρχηγό σου, όρθιο χιλιόμετρο...Εσύ θα κρατήσεις την ομάδα μαζί με το "ΚΟΥΤΙ"...

QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 18 2009, 10:16 ) *
θέλαμε 5 μπάλες για να παίξουμε, να μην μιλήσω για την άμυνα...


...και λίγες λες
LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ Dec 18 2009, 11:24 ) *
Ντροπή να αναφέρεσαι έτσι στον Αρχηγό σου, όρθιο χιλιόμετρο...Εσύ θα κρατήσεις την ομάδα μαζί με το "ΚΟΥΤΙ"...



...και λίγες λες

Ευτυχώς που δεν υπήρχε κάμερα εχθές να καταγράψει τα γεγονότα.... ευτυχώς...
loufer
QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 18 2009, 12:03 ) *
Ευτυχώς που δεν υπήρχε κάμερα εχθές να καταγράψει τα γεγονότα.... ευτυχώς...


Κάνε μία ανάλυση και μη μας αφήνεις στο σκοτάδι...πως πήγε το παιχνίδι? ποιοι σκόραραν?
pain of salvation
QUOTE(LordOfTheCourts @ Dec 18 2009, 10:16 ) *
Κάναμε την έκπληξη και δυστηχώς το όνειρο της ανόδου απομακρύνεται.... ΔΑΦΝΗ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ- ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1 (+15)
Πολύ κακό παιχνίδι από εμάς, θέλαμε 5 μπάλες για να παίξουμε, να μην μιλήσω για την άμυνα... Μπράβο στα παιδιά του Χαιδαρίου, δίκαια νίκη.

Νωρις ειναι ακομα ρε Lord...
loufer
QUOTE(pain of salvation @ Dec 18 2009, 12:19 ) *
Νωρις ειναι ακομα ρε Lord...


Είναι που δεν ξέρεις, για αυτό τα λες...
LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ Dec 18 2009, 13:13 ) *
Κάνε μία ανάλυση και μη μας αφήνεις στο σκοτάδι...πως πήγε το παιχνίδι? ποιοι σκόραραν?

Δυστηχώς δεν θα μπορεσει να κάνεις κανένας σωστή ανάλυση... και οι 12 που είμαστε στην ομάδα και το προπονητικό team έχουν όλη από μια διαφορετική ανάλυση και η δικιά νομίζω δεν έχει και μεγάλη σημασία... αρκεί αυτό που λέω ότι θέλουμε 5 μπάλες... Και κάτι τελευταίο, χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τα παιδιά τους Χαιδαρίου, δεν μας νικησαν... εμείς χάσαμε... αν και έδιχναν πολύ πιο δυνατοί από εμάς....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.