Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A ' ΕΣΚΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
kondoros
QUOTE(KOBY @ Dec 2 2015, 11:52 ) *
Ωραία μπασκετοκουβεντα και πάλι στην Α.
Είδα όλο το ματς φάση φάση και έχω να πω ότι δεν πρέπει να υπάρχει πεντάδα αγωνιστικής που να μην ξεκινάει από το νούμερο 9 της Πεύκη.
Μπαίνει στο 3 λόγω των φάουλ του γαπκιαδη, μεταφέρεται στο 4 μετά την απώλεια του Μπαρμπαρη, μαρκάρει επιτυχώς από 1 μέχρι 5 μαζεύει άπειρα rebound τελειώνει με 21 πόντους οικονομικοτατα. Επίσης με τα έξυπνα κοψιματα του διαλύει την προσπάθεια του Διαγόρα να παίξει παγίδα στα πικ η hedge out και τους αναγκάζει να παίξουν τριπλή αλλαγή στην οποία ο κορωνιδης κάνει πάρτυ.
Μάνατζερ δεν είμαι προμοσιον δεν κάνω από το σπικαζ κατάλαβα ότι τον λένε κουκακη και ότι πρέπει να είναι μικρός . Πολύ κουβέντα έχουμε κάνει για τους μεγάλους της κατηγορίας αλλά στην πραγματικότητα η έσκα πρέπει να υπάρχει για να αναδεικνύει τέτοια παιδια.


Το 9 είναι ο Παναγιώτης Κουκάκης ο οποίος ήταν και πέρσι στην Πεύκη με αρκετά καλή χρονιά. Πολύ αθλητικός με έφεση στο rebound, μαχητής και πολύ καλός αμυντικός "ψηλά", παίζει στο 4 αλλά μπορεί να αγωνιστεί και στο 3. Ήταν στο ρόστερ του Ψυχικού το 2012-2013, ένα χρόνο Περισσό (αν δεν κανω λάθος) και μετά 2 χρόνια Πεύκη.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι κλειδί για την πορεία της Πεύκης καθώς κάποιοι πρέπει να κάνουν και την βρώμικη δουλεία και στην Πεύλη από το βασικό rotation, αυτός και ο γαπκιάδης φαίνεται να αναλαμβάνουν αυτό το ρόλο (μαζί με τον Μπαρμπαρή όταν δεν αποβαλλεται). Για την ηλικία του (1991) μαζί με τον συνομηλικό του Αντωνιάδη από Αμπελόκηπους για μένα είναι τα καλύτερα prospects για την συγκεκριμένη θέση.
ioannisbasket
QUOTE (push @ Dec 2 2015, 11:55 ) *
Aν οι μισθοφοροι γιγαντα εχουν την ψυχη και τα κακαλα του Σκαλωμενου,του Τρικαλιωτη και του Κορωνιδη καλα κανουν και τους παιρνουν..το θεμα ειναι να παιζεις τα λεφτα που παιρνεις και οχι να κοροιδευεις..καποιοι παικτες ειναι τιμη των ομαδων και της εσκα που σγωνιζονται..

+++++++1
Ειναι ευκαιρία και για τους μικρούς να μαθουν πως παίζεται μπάσκετ σε υψηλο επίπεδο, δίπλα σ αυτους,και να μην νομίζουν όπως γίνεται συνήθως ότι γίναν παιχταράδες ......
Gourou
QUOTE (fastbreak70 @ Dec 2 2015, 11:29 ) *
πολύ καλα κανεις και τα καταθέτεις μηπως και παραδειγματιστουν και άλλες ομαδες της Α ΕΣΚΑ .
οι περισοτερες που πρωταγωνιστουν για ανοδο 'αγοραζουν' κάθε χρονο 15μισθοφορους (ηλικιας +34) και νομιζουν ότι "καλλιεργουν" μπάσκετ.!.!


Κουκάκι κύριοι... και οι υπόλοιποι ακολουθούν!!! Με διαφορά κιόλας ... shot.gif shot.gif shot.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Υπόδειγμα ομάδας σε όλα...και μπράβο τους... 41.gif 41.gif 41.gif
coachfarmar
QUOTE (RudyKok @ Dec 2 2015, 10:42 ) *
παίρνοντας αφορμή από το σχόλιο του φίλου push θα ήθελα και εγώ να επισημάνω ορισμένα πράγματα για αυτή την ομάδα αφού
είναι η ομάδα που συμπαθώ και παρακολουθώ πιο πολύ από όλες.
υπάρχει ένας πρόεδρος (Κακομανώλης) όπου έχει βάλει χρήματα, ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ το άθλημα και το κυριότερο επενδύει στις
ακαδημίες του (με Τεχνικό υπεύθυνο τον Κλήμη που είναι Α΄προπονητής στον Σπόρτινγκ) παρ' όλο που δεν έχει ούτε ανοικτό
γήπεδο. Έκανε και λάθη - τα οποία και ο ίδιος αναγνωρίζει - Ειδικά πέρσι παρά το γεγονός ότι ανέβηκε η ομάδα κατηγορία.
Φέτος έφερε κάποιους πολύ καλούς παίκτες - ίσως και καλύτερους από κάποιους περσινούς του κατά την ταπεινή μου άποψη - και
έφερε έναν ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ που όσο μπόι του λείπει άλλο τόσο δουλευταράς είναι και επένδυσε σε πιτσιρικάδες (από 17 - 22) με
όρεξη για διάκριση. θυμηθείτε μόνο ότι κάποιοι φίλοι στην αρχή τον Αίολο τον είχαν πρώτο φαβορί για να πέσει. ΙΣΩΣ ΒΙΑΣΤΗΚΑΝ
ΛΙΓΟ. Σε επίπεδο οργάνωσης το σωματείο - από αυτά που βλέπω - δεν έχει να ζηλέψει και πολλά ακόμα και από ομάδες παραπάνω
κατηγοριών. Αρκεί να πώ - ως γονιός που έχω το παιδί μου στο σύλλογο - ότι πάντα υπάρχει γιατρός σε όλα τα αγωνιστικά τμήματα
εδώ και τέσσερα χρόνια που αυτός ο άνθρωπος είναι στο σύλλογο. τι να πεί κανείς για το φιλανθρωπικό του έργο? τη βοήθεια του
σε οικογένειες που έχουν ανάγκη? και τι πόλεμο έχει φάει!!!!!!!!!!!!!!τι ψέματα και κακοήθειες!!!!!!!!!!!!!
εγώ πάντως τον βλέπω συνέχεια γελαστό αλλά πάντα ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟ.
παίρνω την ευθύνη να τα πώ επιτέλους - και λίγα είπα - γιατί αυτοί οι άνθρωποι δεν λείπουν από τον Αίολο αλλά λείπουν από
το μπάσκετ.
με συγχωρείτε αν σας κούρασα


Ολα αυτα σωστα που λες για τον προεδρο του Αιολου..Πολυ σωστα αυτα που κανει και οτι οσοι δεν εχουν χρηματα απ τους γονεις δεν τους παιρνει συνδρομη..Εγω δυο ερωτησεις εχω.Πρωτον αφου ανεβηκε τραινο γιατι εφυγαν ο Προπονητης της ανοδου και ορισμενοι απ τους παικτες παιδια του κοουτς;;; Μηπως γιατι πιστολιασε ορισμενους απ αυτους αφηνοντας τους απληρωτους;;; Εγω ξερω οταν στην πιατσα θελεις να κανεις ενα καλο ονομα πρεπει οτι ταζεις να το εκπληρωνεις.Δευτερον ο Αιολος ανεβηκε αερα περσι και εκανε φιεστα ανοδου και μπραβο του.Στην φιεστα ως απουσιαζαν ορισμενοι παικτες οι οποιοι δεν εκληθηκαν καν να παραστουν.Οπως και να χει στην ομαδα ανηκαν και αυτοι και αγνοηθηκαν..Παντα φιλικα αναρωτιεμαι και χωρις εμπαθεια η δολο.
RudyKok
φιλε μου αυτά λεει η μια πλευρα του νομισματος
η άλλη που ξερω εγω (αυτα τα λιγα που ακουστηκαν) λεει αλλα
ότι δηλαδή καποιοι προσπαθησαν να εκμεταλλευτουν καταστασεις και να πιαστουν από την ευγενεια και την καλοσυνη ενός
ανθρωπου
ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ Ο ΧΑΛΑΡΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΑΙΟΛΟΣ
ΚΑΙ Ο ΚΛΗΜΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΩΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ
ΛΟΓΙΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ
οσο για τη φιεστα που λες - κατά τη γνωμη μου και μονο - δεν πρεπει να καλεσεις αυτους που δεν πατουσαν σε προπονηση
από το Μαρτιο και επελεξαν να σταματησουν ενημερωνοντας μονο τον μπασκετικο μπαμπα τους και τον εφορο
εγω ξερω ότι ο προπονητης κληθηκε και δεν συμφωνησε επειδή του ζητηθηκε χαμηλοτερο μπατζετ και ανανεωση παικτων
οσο για τα χρηματα που λες ότι δεν πηραν εχω ξαναπει ότι ο καθενας μπορει να λεει ότι θελει. και αν είναι ετσι, γιατι να το κανει
αφου δεν εκαναν προπονηση? μηπως ξερουμε τις συμφωνιες τους? και αφου δεν πληρωνόντουσαν γιατι εμεναν?
οι πραξεις δειχνουν αλλα παντως.
πλην του Χαλαρη που πηγε Γ΄εθνικη επειδή το παιδι ηθελε μεγαλυτερη κατηγορια και ισως περισσοτερα χρηματα και του Κλημη
που είναι πρωτος προπονητης στη Γ΄εθνικη ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟΝ ΑΙΟΛΑΚΟ ολοι οι αλλοι προπονηταραδες και παικταράδες που πηγαν? δεν το εχω ψαξει αλλα
νομιζω Β΄ΕΣΚΑΝΑ?
ΚΑΙ Ο ΑΙΟΛΑΚΟΣ? (όπως καποιοι τον αποκαλουσαν το καλοκαιρι) ΜΗΠΩΣ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΗΘΕΛΑΝ Η ΘΑ
ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ?
και εγω από τη μερια μου χωρις καμμια εμπαθεια και δολο τα λεω γνωρίζοντας ότι δεν εκφραζω τον προεδρο γιατι ξερω
ότι ουτε καν ασχολειται με τετοια πραγματα.
ας μας πουν καποιοι καλοθελητες (γιατι αυτά τα ειδα με τα ματια μου) για κατι σακουλαρες βρεφικα γαλατα που τα εδινε
κάθε εβδομαδα σε καποιους, φαρμακα τζαμπα σε καποιους αλλους, σερβις αυτοκινητων σε καποιους τριτους που δεν πληρωσαν
ποτε και τα καλυψε αυτος, για μισθους το καλοκαιρι σε κατι ανεργους παικταράδες.................
αυτά δε μετρανε?
αυτά όμως δε γινονται γνωστα. μονο ότι μας συμφερει.
κατά τη γνωμη μου ας νομιζει και ας λεει ότι θελει ο καθενας
εμενα το μονο που με νοιαζει είναι να βλεπω την ομαδα μου να αγωνιζεται τιμια και να εχει τους ανθρώπους της να είναι καλα
όλα τα αλλα...................................
denny
Εχει γινει μια ματσαρα Πευκη-Διαγορας με σουπερ κλοτσοσκουφι και Κορωνιδη-Κουκακη και αντι να διαβασουμε καμια Αμπασκετοκουβεντα για το παιχνιδι-να αναλυσουμε ακομα και τι χρωμα καλτσες φοραγε ο παιχταρας ο κορωνιδης- λεμε για την κοινωνικη προσφορα του Κυριου Κακομανωλη?
Προς RudyKok: Ποια ικανα παιδια 17-22 παιζουν στον αιολο φετος ? Οι παιχτες που παιζουν ειναι 27+(πλην Αφαλιδη στα 25) και του χρονου θα φυγουν(κρινοντας απο τις προηγουμενες χρονιες τους). Οποτε παλι απο την αρχη μεχρι να κανει ο προεδρος τη δουλεια του και να τα παρατησει.
Gourou
QUOTE (denny @ Dec 3 2015, 13:46 ) *
Εχει γινει μια ματσαρα Πευκη-Διαγορας με σουπερ κλοτσοσκουφι και Κορωνιδη-Κουκακη και αντι να διαβασουμε καμια Αμπασκετοκουβεντα για το παιχνιδι-να αναλυσουμε ακομα και τι χρωμα καλτσες φοραγε ο παιχταρας ο κορωνιδης- λεμε για την κοινωνικη προσφορα του Κυριου Κακομανωλη?
Προς RudyKok: Ποια ικανα παιδια 17-22 παιζουν στον αιολο φετος ? Οι παιχτες που παιζουν ειναι 27+(πλην Αφαλιδη στα 25) και του χρονου θα φυγουν(κρινοντας απο τις προηγουμενες χρονιες τους). Οποτε παλι απο την αρχη μεχρι να κανει ο προεδρος τη δουλεια του και να τα παρατησει.



Σωστός... 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
RudyKok
Προς gourou και Denny έχω να πω
Αφαλιδης 23
Μαμουνης 22
Ιορδανου 19
Μπότσας 21
Γερακίνης 19 παίζει και στο εφηβικό
Γιάννης 21
Τσίγκενοπουλος 21
Δάφνης 19
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ
Πόσους μικρούς πρέπει να έχει μια ομάδα της Α - με συμμετοχή όλοι - για εσένα φίλε μου;
Οι μεγάλοι είναι ο Κορκοσουρας, ο Αθανασοπουλος και ο Μαρίνος που είναι πάνω από 30 και ο επίσης μεγάλος Καδηγιαννοπουλος που είναι 28
Αυτά για να μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους
Για τον πρόεδρο τα είπαμε.........λέτε ότι θέλετε
RudyKok
Ξέχασα και τον Τσαγισβιλι που είναι 20 χρόνων. Άρα σύνολο εννέα μικροί στη δωδεκάδα.
RudyKok
Σήμερα η συνέχεια Αμπελοκηποι - Αίολος στο Στρέφη στις 8.30.
Δυο δεκάλεπτα έμειναν............να δούμε θα τελειώσει η θα έχουμε πάλι πατινάζ των παικτών;
Zourinho
QUOTE(RudyKok @ Dec 4 2015, 14:23 ) *
Σήμερα η συνέχεια Αμπελοκηποι - Αίολος στο Στρέφη στις 8.30.
Δυο δεκάλεπτα έμειναν............να δούμε θα τελειώσει η θα έχουμε πάλι πατινάζ των παικτών;


το γηπεδο ειναι οκ εχθες εγινε και το κυψελιακος-οκα μεσογειων.....χωρις νερα η πατιναζ
gspara
QUOTE
Τιμωρία 2 αγωνιστικών στο City

Με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των Θυρών τιμωρήθηκε τελικά το Αιγάλεω για τα όσα έγιναν στον εκτός έδρας αγώνα με τη Νηαρ Ηστ στη Καισαριανή…

Χωρίς κόσμο για τα επόμενα δύο εντός έδρας παιχνίδια θα κληθεί να δώσει το Αιγάλεω μετά την τιμωρία που επέβαλε η ΕΣΚΑ στο City για τα όσα έγιναν στην αναμέτρηση της Καισαριανής.

Έτσι σύμφωνα με την απόφαση το Αιγάλεω θα αγωνιστεί χωρίς κόσμο στα παιχνίδια πρωταθλήματος με ΝΕΦΟ Νικηφόρο (14/12/15) και ΑΟΝ Παλατιανής (18/01/16).

Βέβαια σε περίπτωση πρόκρισης επί του ΑΟΚ Χαλανδρίου στο Κύπελλο, το Αιγάλεω θα είναι γηπεδούχος την 2η αγωνιστική με τους αγώνες να φιλοξενούνται από 12/01 έως 29/01.

Σε αυτή τη περίπτωση αν ο αγώνας κυπέλλου οριστεί στις 12 Ιανουαρίου τότε θα πραγματοποιηθεί κεκλεισμένων των Θυρών και η ομάδα να αγωνιστεί με κόσμο στον αγώνα με την Παλατιανή.


http://aoaigaleo.gr/2015/12/04/%CF%84%CE%B...%84%CE%BF-city/
fastbreak70
Τιμωρία 2 αγωνιστικών στο City
Χωρίς κόσμο για τα επόμενα δύο εντός έδρας παιχνίδια θα κληθεί να δώσει το Αιγάλεω μετά την τιμωρία που επέβαλε η ΕΣΚΑ στο City για τα όσα έγιναν στην αναμέτρηση της Καισαριανής.
---------------------------------------------------------------------------------------------
ρητορικη ερωτηση.
<<επαρχει αγωνιστικη σεζον τα τελευταια 15χρονια που το αιγαλεω δεν εχει καθολου αγωνιστικη "κεκλεισμενων">>.!.!

ευτυχως που δεν μετρησε το επιβαρυντικο παρελθον....
Swko10
Νικητής στο εξ'αναβολής ο Αίολος (Ά Εσκα)

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση μεταξύ Αμπελοκήπων και Αιόλου, η ομάδα του Ταύρου δεν απειλήθηκε πέραν ενός σημείου που έφτασε η απόσταση στους 8 πόντους, όπου και πάλι με συνεχόμενη αντεπίθεση ξαναέφτασε τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα. SPORTSOFFICERS


http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/12/blog-post_77.html
fastbreak70
παρακαλω ξερει κανεις ποιο παιχνιδι στο βιντεο ΕΣΚΑ ;
gspara
QUOTE (fastbreak70 @ Dec 6 2015, 20:48 ) *
παρακαλω ξερει κανεις ποιο παιχνιδι στο βιντεο ΕΣΚΑ ;

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΑΙΟΛΟΣ.
RudyKok
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 1
Η έκπληξη της αγωνιστικής

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
Νομίζω σχετικά εύκολα

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
Και εδώ εύκολα νομίζω

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 2
Νομίζω μέχρι τώρα ο Αίολος πατάει καλύτερα στο πρωτάθλημα. είναι σε καλύτερη κατάσταση

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1
Ίσως το πιο δύσκολο παιχνίδι για προγνωστικά. Πάω με την έδρα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Πιο εύκολα δε γίνεται

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ
MENEGIN11
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 2

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1


ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 2

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
push
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 1

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1


ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 1

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Ampasketos
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 2 ( O Ρόμπερτ έχει δώσει άλλη ηρεμία στην ομάδα της Πεύκης και αυτό φαίνεται. Τους ξέρει άλλωστε και από τον αγώνα με τους Αμπελόκηπους).

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2 (Τσαφ Τσουφ)

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1 (Καλή ομάδα ο Ιωνικός. Θα το παλέψει το Αιγάλεω).

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 2 (Πάει να δώσει συνέχεις στις καλές του εμφανίσεις. Ίσως οριακά και κυρίως σε ένα κρύο γήπεδο όπως είναι αυτό του Χαλανδρίου).

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1 (Ο θάνατος σου, η ζωή μου. Ο νικητής παίρνει μία ανάσα και ψυχολογία και ο χαμένος την ''πρωτιά'' της τελευταίας θέσης. Νομίζω οριακά άσσος καθώς ο πάγκος τον φιλοξενουμένων δεν έχει βοηθήσει μέχρι τώρα τα αναμενόμενα).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 (Εύκολα, απλά και ωραία).

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
KOBY
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 2 Σταθερά κακή η Παλατιανή. Διορθώνει τα κακώς κείμενα σιγά σιγά η Πεύκη.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2 Εύκολα

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1 Πολύ καλά μονταρισμένς ο Ιωνικός δεν θα κινδυνεύσει σε τέτοια ματς.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 1 Το πιο αμφίροπο ματς. Εδρα.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1 Χ Πραγματικά δεν ξέρω τι να επιλέξω.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 Ευκολα και ανασυνταξη
gspara
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 2
Δεν εχει το βαθος για να κοντραρει η Παλατιανη.Θεωρω οτι θα περασει ευκολα η Πευκη γιατι αλλιως ειναι σαν να κανει ενα βημα μπροστα και δυο πισω.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
Φαβορι ο Ιωνικος.Ενδιαφερον ματς παρολαυτα,με το Αιγαλεω να μειωνει εσχατως τα πολλα κενα διαστηματα στην αποδοση του.Αν παρει και τα ριμπαουντ.Ο Αλεξιου ποτε επιστρεφει?Το ματς που θα επιλεξω να παρακολουθησω παρακινουμενος βασικα απο το πολυ ωραιο ματσαρισμα των 2 νεαρων παιχταραδων στην θεση του ποιντγκαρντ....ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ vs ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ!!!

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 2
H εικονα των 2 ομαδων με οδηγει να πονταρω διπλο....μην πω και ανετο.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1
Οι εμπειροι της Νηαρ θα καθαρισουν.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

** Σε μια πρωτη ματια μου φανηκε αναλατη η αγωνιστικη.Μετα καταλαβα.Αγωνιστικη διχως Κουκακι,κρεβατι διχως μαξιλαρι sad.gif
pain of salvation
πίκρα
filologos
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 2
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 1
ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
MENEGIN11
δε ξερω ΄ποσο επηρεαζονται οι αποδοσεις αλλα αιγαλεω κ νηαρ,εφαγαν απο 2 κεκλεισμενων για τα επεισοδεια.
doctor_dru
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 2
Η Πεύκη έχει βρει το δρόμο της και έρχεται από μεγάλη νίκη που δεν θα επιτρέψει να πάει χαμένη

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
Το φαβορί για την πρωτιά απέναντι στον Νικηφόρο που αγνοεί την νίκη εδώ και καιρό(6 σερί ήττες)

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
Ο Ιωνικός πάλεψε στα ίσια την Δάφνη και τα πήγε εξαιρετικά.Ώρα να επιστρέψει στις νίκες απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 2
Το Χαλάνδρι μέχρι στιγμής δεν παίζει σύμφωνα με τις δυνατότητές του.Ο Αίολος αν είναι σοβαρός όπως συνηθίζει δεν θα έχει
πρόβλημα να πάρει την νίκη

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1
Σημαντικό ματς και για τις 2 ομάδες που καίγονται.Λόγω έδρας και εμπειρίας πάω προς τον άσσο

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - Γ. Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Επιστροφή στις νίκες για τον Διαγόρα που έρχεται απ’την πρώτη ήττα του.Το Χαλάνδρι παρουσιάζεται καλύτερο τον τελευταίο καιρό αλλά θα αναζητήσει αλλού νίκες
jhantzop
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΠΕΥΚΗ 2
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ 2
ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Swko10
Δύσκολα εκτός έδρας ματς για Δάφνη και Πεύκη, εν αναμονή Διαγόρας και Ιωνικός (Ά Εσκα)

Η Εσκα έχει την τιμητική της τις Δευτέρες και αυτήν την αγωνιστική Πεύκη και Δάφνη δοκιμάζονται σε δύσκολες έδρες με τις αναμετρήσεις να κρίνονται τουλάχιστον ως αμφίρροπες. Ο Διαγόρας και ο Ιωνικός επιστρέφουν στην έδρα της ψάχνοντας τις νίκες που θα τους δώσουν και πάλι ώθηση, ενώ και σε Καισαριαννή, αλλά και σε Χαλάνδρι, οι γηπδούχοι θα ψάξουν νίκες που θα τους ξεκολλήσουν για τη δύσκολη συνέχεια. Διαβάστε προβλέψεις, βαθμολογία και όλο το πρόγραμμα της ημέρας, μόνο στους SPORTSOFFICERS



http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/12/blog-post_61.html
Swko10
Πρώτη η Δάφνη και περιμένει το ντέρμπι. Άλλη ομάδα η Πεύκη. (Α΄ ΕΣΚΑ)

Από την κορυφή της βαθμολογίας θα φιλοξενήσει την επόμενη εβδομάδα η Δάφνη Δαφνίου τον δεύτερο Διαγόρα Δρυοπιδέων, αφού κατάφερε και πήρε ένα άνετο διπλό μέσα στην Αγία Βαρβάρα απέναντι στον Νικηφόρο. Άλλη ομάδα εδώ και μερικές εβδομάδες δείχνει η Πεύκη, η οποία επέτρεψε στην Παλατιανή να σκοράρει μόνο 41 πόντους και την ανάγκασε να δεχθεί την έβδομη φετινή της ήττα, την ώρα που ο κακός το βράδυ της δευτέρας Ιωνικός Νέας Φιλαδελφείας, έστω και δύσκολα και με κορυφαίο και πάλι τον Τσακίρη, κατάφερε και υπέταξε το αξιόμαχο Αιγάλεω . SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/12/10.html
gspara
QUOTE (Swko10 @ Dec 7 2015, 22:27 ) *
............ την ώρα που ο κακός το βράδυ της δευτέρας Ιωνικός Νέας Φιλαδελφείας, έστω και δύσκολα και με κορυφαίο και πάλι τον Τσακίρη, κατάφερε και υπέταξε το αξιόμαχο Αιγάλεω . SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/12/10.html

Μαλλον αλλο αγωνα ειδα γιατι στα δικα μου ματια κορυφαιος παιχτης του αγωνα ηταν ο εκπληκτικος εφηβος του Αιγαλεω,ΣΑΜΑΡΟΥΚΟΒΑΣ 77.gif 41.gif !!!!!!!!
Εκτος βεβαια αν κρινουμε μονο απο το φ.α.
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Dec 7 2015, 23:13 ) *
Μαλλον αλλο αγωνα ειδα γιατι στα δικα μου ματια κορυφαιος παιχτης του αγωνα ηταν ο εκπληκτικος εφηβος του Αιγαλεω,ΣΑΜΑΡΟΥΚΟΒΑΣ 77.gif 41.gif !!!!!!!!
Εκτος βεβαια αν κρινουμε μονο απο το φ.α.

Ο μικρός ήταν αποκάλυψη σήμερα!! 77.gif
Με εξαίρεση το τελευταίο 4-5λεπτο που ο Τσακίρης πέτυχε κρίσιμα καλάθια,σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι αντιμετωπίστηκε πάρα πολύ καλά από το Αιγάλεω.Ειδικά ο Δρακόπουλος στο πρώτο ημίχρονο,μαζί με τις βοήθειες των υπολοίπων,τον κράτησε στα ρηχά.
Εγώ θα ρίξω την ψήφο μου για mvp στον Αλεξίου,ο οποίος στην επανεμφάνιση του ήταν εξαιρετικός! shot.gif
Swko10
Πρώτη η Δάφνη και περιμένει το ντέρμπι. Άλλη ομάδα η Πεύκη. (Α΄ ΕΣΚΑ)

Από την κορυφή της βαθμολογίας θα φιλοξενήσει την επόμενη εβδομάδα η Δάφνη Δαφνίου τον δεύτερο Διαγόρα Δρυοπιδέων, αφού κατάφερε και πήρε ένα άνετο διπλό μέσα στην Αγία Βαρβάρα απέναντι στον Νικηφόρο, ενώ ο μελλοντικός της αντίπαλος, συνέτριψε το Χαλάνδρι, δείχνοντας πανέτοιμος για τον μεγάλο αγώνα της Ά Εσκα. Άλλη ομάδα εδώ και μερικές εβδομάδες δείχνει η Πεύκη, η οποία επέτρεψε στην Παλατιανή να σκοράρει μόνο 41 πόντους και την ανάγκασε να δεχθεί την έβδομη φετινή της ήττα, την ώρα που ο κακός το βράδυ της δευτέρας Ιωνικός Νέας Φιλαδελφείας, έστω και δύσκολα και με κορυφαίο και πάλι τον Τσακίρη, κατάφερε και υπέταξε το αξιόμαχο Αιγάλεω. Συνεχίζουμε στην Καισαριανή, όπου η Νήαρ Ήστ έκανε τα εύκολα του πρώτου ημιχρόνου, δύσκολα και εν τέλη πήρε ένα πολύ σημαντικό δίποντο απέναντι στους Αμπελοκήπους. Ολοκληρώνουμε με τη νίκη του ΑΟΚΧ ακριβώς στο φινάλε απέναντι στον Αίολο, η οποία τον κρατά δύο βαθμούς πιο πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/12/10.html
gspara
QUOTE (doctor_dru @ Dec 7 2015, 23:30 ) *
Ο μικρός ήταν αποκάλυψη σήμερα!! 77.gif
Με εξαίρεση το τελευταίο 4-5λεπτο που ο Τσακίρης πέτυχε κρίσιμα καλάθια,σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι αντιμετωπίστηκε πάρα πολύ καλά από το Αιγάλεω.Ειδικά ο Δρακόπουλος στο πρώτο ημίχρονο,μαζί με τις βοήθειες των υπολοίπων,τον κράτησε στα ρηχά.
Εγώ θα ρίξω την ψήφο μου για mvp στον Αλεξίου,ο οποίος στην επανεμφάνιση του ήταν εξαιρετικός! shot.gif

Mεγαλο ματς ο Αλεξιου και ντερμπαρα στο 2ο ημιχρονο μετα απο ενα πολυ κακο 1ο ημιχρονο.
Το Αιγαλεω καταφερε στην 3η περιοδο να παρει διαφορα 10 ποντων με τον Σαμαρουκοβα εκτος απο τους ποντους που πετυχε να κανει πολυ δουλεια και στην αμυνα και να μαζευει τα ριμπαουντ σαν φυστικια.

Στο τελευταιο τριλεπτο μιλησε η εμπειρια και η κλαση του Τσακιρη που πετυχε κρισιμα καλαθια.Στο μεγαλυτερο χρονικο διαστημα,οπως γραφει ο doctor dru,ο Δρακοπουλος ειχε καταφερει να τον βγαλει εκτος ρυθμου.

Απο τον Ιωνικο που καταφερε να περιορισει τον Αθανασοπουλο,Παπανδρεου-Λιανδρακης-Στραγκας στην πρωτη γραμμη των διακριθεντων.

Απο το Αιγαλεω,εκτος απο τους προαναφερθεντες,πολυ καλος ο Ταγαρης,ενω εδωσε λυσεις και ο Δημητρης Χανιωτης.
Πολυ σημαντικο για τους φιλοξενουμενους οτι ο Σταυρουλης δεν μπορεσε να βοηθησει παραπανω απο ελαχιστα λεπτα στο 2ο ημιχρονο,καθως ηταν φανερα ανετοιμος(τραυματισμος?ασθενεια?).Απουσιαζε επισης ο Σεχου.
MENEGIN11
πηγα να δω τους 2 πρωτοπορους στο αιγαλεω,στην αγια βαρβαρα η δαφνη αποφασισε να κρυψει πραγματα κ οταν καταλαβε οτι δεν υπηρχε κατασκοπεια στο γηπεδο ,πατησε το γκαζι κ τελειωσε το παιχνιδι.πολυ καλος ο φιλιποπουλος,ενω οι ποντοι του κορρε ηταν αποτελεσμα της σταθερας που διεπει τη δαφνη,πιεση κ οβερ πλει κ αιφνιδιασμος.στο αιγαλεω ο διαγορας επαιξε με τα νευρα του ευαγγελιτση,τον εβγαλε ευκολα εκτος αγωνα(δε θελει κ πολυ),αλλαξε πανω του 3 παιχτες-ντιφαντη-μαυροειδακο-κεσχινιδη,ενω τον χτυπησε κ στην επιθεση,ειχε 3 φαουλ στο 15 κ μετα ασχοληθηκε με το πως θα κρυψει την (μαλλον) θλαση στους προσαγωγους του σκαλωμενου ο οποιος επαιξε τα πρωτα 6 λεπτα σε ενα πολυ κρυο γηπεδο,το οποιο ζεστανε καπως η διαθεση των παιχτων του διαγορα να σβησουν κ ψυχολογικα την ηττα απο τη πευκη.
mike2012
Ρε παιδιά το παλικαράκι του ΑΙΓΑΛΕΩ λέγεται ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΘΗΣ γιός του παλιού μπασκετμπολίστα και προπονητή Στάθη και της ΜΑΡΙΑΣ ΣΑΜΟΡΟΥΚΟΒΑ που τίμησε την φανέλα με το εθνόσημο Πρόσφατα κλήθηκε και στην εθνική εφήβων
fastbreak70
QUOTE(gspara @ Dec 8 2015, 00:13 ) *
Mεγαλο ματς ο Αλεξιου και ντερμπαρα στο 2ο ημιχρονο μετα απο ενα πολυ κακο 1ο ημιχρονο.
Το Αιγαλεω καταφερε στην 3η περιοδο να παρει διαφορα 10 ποντων με τον Σαμαρουκοβα εκτος απο τους ποντους που πετυχε να κανει πολυ δουλεια και στην αμυνα και να μαζευει τα ριμπαουντ σαν φυστικια.

Στο τελευταιο τριλεπτο μιλησε η εμπειρια και η κλαση του Τσακιρη που πετυχε κρισιμα καλαθια.Στο μεγαλυτερο χρονικο διαστημα,οπως γραφει ο doctor dru,ο Δρακοπουλος ειχε καταφερει να τον βγαλει εκτος ρυθμου.

Απο τον Ιωνικο που καταφερε να περιορισει τον Αθανασοπουλο,Παπανδρεου-Λιανδρακης-Στραγκας στην πρωτη γραμμη των διακριθεντων.

Απο το Αιγαλεω,εκτος απο τους προαναφερθεντες,πολυ καλος ο Ταγαρης,ενω εδωσε λυσεις και ο Δημητρης Χανιωτης.
Πολυ σημαντικο για τους φιλοξενουμενους οτι ο Σταυρουλης δεν μπορεσε να βοηθησει παραπανω απο ελαχιστα λεπτα στο 2ο ημιχρονο,καθως ηταν φανερα ανετοιμος(τραυματισμος?ασθενεια?).Απουσιαζε επισης ο Σεχου.


ολοι το ειχαν ευκολο 2πλο...
το αιγαλεω βγαινει από αυτό το παιχνιδι "πολύ κερδισμενο"...
1ον- κερδισε τον σταθη
2ον- μεχρι το τελευταιο 3λεπτο ηταν πεντακάθαρα μεσα στο παιχνιδι....
μαλιστα αν ο αθανασοπουλος(κουρασμένος-μη καθαρο μυαλο 2ο ημιχ.) τελειωνε σωστα σε 3δικα του ντραιβ θα ειχε παρει και το παιχνιδι.

το ζητουμενο είναι η σταδιακη βελτιωση και αυτή ηταν ΚΑΤΑΦΑΝΕΣΤΑΤΗ.(στο προηγουμενο ειχε 25αμυντικα ριμπ. ΧΑΜΕΝΑ!.!)

storm2
Δείτε τα στατιστικά για την Α ΕΣΚΑ εώς και την 10η αγωνιστική

http://omadanet.gr/stats/em/
push
QUOTE (periman @ Dec 8 2015, 00:18 ) *
πηγα να δω τους 2 πρωτοπορους στο αιγαλεω,στην αγια βαρβαρα η δαφνη αποφασισε να κρυψει πραγματα κ οταν καταλαβε οτι δεν υπηρχε κατασκοπεια στο γηπεδο ,πατησε το γκαζι κ τελειωσε το παιχνιδι.πολυ καλος ο φιλιποπουλος,ενω οι ποντοι του κορρε ηταν αποτελεσμα της σταθερας που διεπει τη δαφνη,πιεση κ οβερ πλει κ αιφνιδιασμος.στο αιγαλεω ο διαγορας επαιξε με τα νευρα του ευαγγελιτση,τον εβγαλε ευκολα εκτος αγωνα(δε θελει κ πολυ),αλλαξε πανω του 3 παιχτες-ντιφαντη-μαυροειδακο-κεσχινιδη,ενω τον χτυπησε κ στην επιθεση,ειχε 3 φαουλ στο 15 κ μετα ασχοληθηκε με το πως θα κρυψει την (μαλλον) θλαση στους προσαγωγους του σκαλωμενου ο οποιος επαιξε τα πρωτα 6 λεπτα σε ενα πολυ κρυο γηπεδο,το οποιο ζεστανε καπως η διαθεση των παιχτων του διαγορα να σβησουν κ ψυχολογικα την ηττα απο τη πευκη.

Ματσαρα ολκης την δευτερα..αιμα κ αμμος!!μια μικρη αναλυση:η Δαφνη υπερεχει στους ψηλους και μειονεκτει στους κοντους...ειναι πιο γεματη πιο σκληρη αλλα με μικροτερης προσωπικοτητας παικτες..πλην της Πευκης που ηταν ομως 1η αγωνιστικη δεν εχει παιξει πολυ δυσκολο ματς εναντι του Διαγορα που εχει βγαλει το Ν.Φ αλλα εχασε στην Πευκη..γρηγορο και αθλητικο παιχνιδι που ταιριαζει στην κατηγορια για να καθαριζει τα ματς μπαμ μπαμ..ομως τωρα παιζει με εμπειρους αντιπαλους και με παικτες με προσωπικοτητα και ποιοτητα..βεβαια ο Διαγορας στη Πευκη το πλεονεκτημα να εχεις Σκαλωμενο Τρικαλιωτη το εκανε μειονεκτημα..δεν επαιξαν ποτε μαζι και αυτο ειναι αποστολη αυτοκτονιας..θα τα δουμε ολα μετα το ματς φυσικα..αλλα εκτος απο τεραστιο παιχνιδι ειναι και περιεργο..διαφορετικο στυλ μπασκετ..διαφορετικα τα σημεια που υπερτερουν ο ενας εναντι του αλλου και μενει να δουμε ποιος θα επιβιωσει..ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΜΜΟΣ!!!!!!
MENEGIN11
QUOTE(storm2 @ Dec 8 2015, 10:18 ) *
Δείτε τα στατιστικά για την Α ΕΣΚΑ εώς και την 10η αγωνιστική

http://omadanet.gr/stats/em/

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

QUOTE(push @ Dec 8 2015, 11:46 ) *
Ματσαρα ολκης την δευτερα..αιμα κ αμμος!!μια μικρη αναλυση:η Δαφνη υπερεχει στους ψηλους και μειονεκτει στους κοντους...ειναι πιο γεματη πιο σκληρη αλλα με μικροτερης προσωπικοτητας παικτες..πλην της Πευκης που ηταν ομως 1η αγωνιστικη δεν εχει παιξει πολυ δυσκολο ματς εναντι του Διαγορα που εχει βγαλει το Ν.Φ αλλα εχασε στην Πευκη..γρηγορο και αθλητικο παιχνιδι που ταιριαζει στην κατηγορια για να καθαριζει τα ματς μπαμ μπαμ..ομως τωρα παιζει με εμπειρους αντιπαλους και με παικτες με προσωπικοτητα και ποιοτητα..βεβαια ο Διαγορας στη Πευκη το πλεονεκτημα να εχεις Σκαλωμενο Τρικαλιωτη το εκανε μειονεκτημα..δεν επαιξαν ποτε μαζι και αυτο ειναι αποστολη αυτοκτονιας..θα τα δουμε ολα μετα το ματς φυσικα..αλλα εκτος απο τεραστιο παιχνιδι ειναι και περιεργο..διαφορετικο στυλ μπασκετ..διαφορετικα τα σημεια που υπερτερουν ο ενας εναντι του αλλου και μενει να δουμε ποιος θα επιβιωσει..ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΜΜΟΣ!!!!!!

με βαση το χτεσινο παιχνιδι κ την αστοχια του καρασταματη,αν παιξει με 3 το παπαδολια κ μαζι τρικαλιωτη σκαλωμενο,η δαφνη δε χρειαζεται να παιξει αμυνα εκτος ρακετας αφου πισω απο τα 4μ δε βαζει γκολ κανεις..... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
push
QUOTE (periman @ Dec 8 2015, 11:51 ) *
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


με βαση το χτεσινο παιχνιδι κ την αστοχια του καρασταματη,αν παιξει με 3 το παπαδολια κ μαζι τρικαλιωτη σκαλωμενο,η δαφνη δε χρειαζεται να παιξει αμυνα εκτος ρακετας αφου πισω απο τα 4μ δε βαζει γκολ κανεις..... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Καταρχην ο κοουτς ειναι αλλος δεν ειμαστε εμεις..εμεις λεμε αποψεις ετσι για την ιστορια..αλλα το να λες οτι με Τρικαλιωτη και Σκαλωμενο στο παρκε ο Διαγορας χανει πραγματα και δεν κερδιζει το λιγοτερο ειναιι ιεροσυλο..τελος παντων αυτα δεν εχουν σημασια για μας..αλλος εχει το πηδαλιο..θα ειμαστε εδω ξανα και ξανα για την καθε αναλυση..
MENEGIN11
Μόλις μπήκα στι σάιτ της ΕΣΚΑ κ είδα τους διαιτητές της δευτέρας,κορομηλας-τσωνος στη δάφνη ,μιλάμε για Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός όχι αστεία.
gspara
Φοβερο φιναλε στο Χαλανδρι-Αιολος,αξιζει να δειτε εστω το 4ο δεκαλεπτο!!!
Το Χαλανδρι μετετρεψε το 54-50 σε 68-55 καπου στο 37΄ και ο Αιολος με ενα εντυπωσιακο σερι 13-0 ισοφαρισε.Τη νικη εδωσε τελικα με 1/2 βολες ο Π''κωνσταντινου καθως στην τελευταια επιθεση Κορκοσουρας-Τσιγγενοπουλος αστοχησαν.

Κορυφαιος του αγωνα ο Χριστοφορος Αμπελας,ο οποιος ειδικα στην 3η περιοδο ηταν ασταματητος.Καλη εμφανιση ο Βαρσαμος,κακως δεν ηταν στο παρκε στο διαστημα της ανατροπης.
Ο Κορκοσουρας ηγηθηκε μεν επιθετικα του Αιολου,αλλα εκανε και αρκετες τραβηγμενες μπουκες στην κινηση της προσαρμοσμενης πανω του αμυνας των γηπεδουχων.Καλη εμφανιση απο Μαρινο-Μαμουνη.
Swko10
Η πεντάδα της εβδομάδας από τους SPORTSOFFICERS. 10η Αγωνιστική (Ά Εσκα)

Η ψιχάλα πριν τη μπόρα ήταν η χθεσινή αγωνιστική, με τα περισσότερα αποτελέσματα να κρίνονται ως αναμενόμενα και μία εβδομάδα πριν το μεγάλο ντέρμπι της Εσκα οι SPORTSOFFICERS έχουμε και πάλι τους 5 καλύτερους της εβδομάδας.




http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/12/...icers-10_8.html
tekton
Tο Αιγάλεω ανακοίνωσε νέο προπονητή τον Κώστα Ρουμελιώτη.
Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω πως είναι εξαιρετική επιλογή. Θαυμάσιος προπονητής αν μπορέσει να κάνει ελεύθερα τη δουλειά του.
http://aoaigaleo.gr/category/%CE%BC%CF%80%...BA%CE%B5%CF%84/
Postman
QUOTE(tekton @ Dec 9 2015, 13:11 ) *
Tο Αιγάλεω ανακοίνωσε νέο προπονητή τον Κώστα Ρουμελιώτη.
Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω πως είναι εξαιρετική επιλογή. Θαυμάσιος προπονητής αν μπορέσει να κάνει ελεύθερα τη δουλειά του.
http://aoaigaleo.gr/category/%CE%BC%CF%80%...BA%CE%B5%CF%84/


Αυτό ακριβώς.... ελεύθερα. Γιατι ειναι πολλά τα γραμμάτια που εξοφλούνται, και στο Αντρικό και στο Εφηβικό. Τα είδαμε τα βλέπουμε αλλά νισάφι πια. smile.gif
MENEGIN11
λεω να πρηξουμε το καβαλιερατο να κανει live το δαφνη-διαγορας τη δευτερα(πολλα σαιτ κανουν παιχνιδια γ - β εθνικης) αφου υπαρχει τεραστιο ενδιαφερον για το παιχνιδι κ με τη κινητοποιηση που θα υπαρχει στη δαφνη με παιδακι κ πανηγυρια,θα μεινει μπασκετικος κοσμος απ εξω,χωρια τη βαβουρα.νομιζω αξιζει το κοπο,πεφτει κ λιγο μακρια το δαφνι κ απ οτι δειχνει θα εχει κακοκαιρια για τους μηχανοβιους.....
gspara
QUOTE (periman @ Dec 10 2015, 09:35 ) *
λεω να πρηξουμε το καβαλιερατο να κανει live το δαφνη-διαγορας τη δευτερα(πολλα σαιτ κανουν παιχνιδια γ - β εθνικης) αφου υπαρχει τεραστιο ενδιαφερον για το παιχνιδι κ με τη κινητοποιηση που θα υπαρχει στη δαφνη με παιδακι κ πανηγυρια,θα μεινει μπασκετικος κοσμος απ εξω,χωρια τη βαβουρα.νομιζω αξιζει το κοπο,πεφτει κ λιγο μακρια το δαφνι κ απ οτι δειχνει θα εχει κακοκαιρια για τους μηχανοβιους.....

Θα κανουμε τον αγωνα μας icon_drunk.gif ......εγω ετσι κιαλλιως περισσοτερο ψηνομαι να δω Αιολο-Ιωνικο!!

Για υποβιβασμους απο Γ Εθνικη εχεις τσεκαρει καθολου?Τι προβλεπεις?
Kidd4
QUOTE(gspara @ Dec 10 2015, 09:19 ) *
Θα κανουμε τον αγωνα μας icon_drunk.gif ......εγω ετσι κιαλλιως περισσοτερο ψηνομαι να δω Αιολο-Ιωνικο!!

Για υποβιβασμους απο Γ Εθνικη εχεις τσεκαρει καθολου?Τι προβλεπεις?



Καταρχήν η πρόβλεψη μου για το ντέρμπι της Δευτέρας είναι άσσος και +8 και πάνω.
Ματσάρα θα είναι αλλά η Δάφνη είναι σε άλλο επίπεδο,έστω και με την εμπειρία που έχει ο Διαγόρας.

Από Γ'Εθνική στο Β' 'Ομιλο: Σπόρτιγκ πολύ δύσκολα θα σωθεί,Άρης Νικαίας (δεν ξέρω αν επηρεάζει γιατί είναι Εσκανά) θα τη σώσει εύκολα ή δύσκολα,Ηλυσιακός πεσμένος.

Α' 'Ομιλο:ΦΕΑ και Ιωνία για μια θέση (αν πέσουν 4 τελικά από Γ').Τις έχω δει και τις 2 ομάδες πιστεύω ένα κλικ καλύτερη η Ιωνία
loufer
QUOTE(gspara @ Dec 10 2015, 10:19 ) *
Θα κανουμε τον αγωνα μας icon_drunk.gif ......εγω ετσι κιαλλιως περισσοτερο ψηνομαι να δω Αιολο-Ιωνικο!!

Για υποβιβασμους απο Γ Εθνικη εχεις τσεκαρει καθολου?Τι προβλεπεις?


Προβλέπω 3-4 αθηναϊκές να πέφτουν, οπότε πάμε πάλι σε τρομακτικά σενάρια για την Α (5 ή 6 ομάδες για φούντο)!!!
MENEGIN11
3 θα πέσουν σίγουρα,όχι γιατί είναι χύμα αλλά γιατί δε υπαρχουν άλλοι να πέσουν οποτε απο α ΕΣΚΑ θα πέσουν 2 απο προκυρηξη συν 3.δε στη πτώση ν.Ιωνία κ δε νομιζω να κινδυνεύσει άλλη, αλλιως θα έχουμε τη περσινή σφαγή.

Για το ντέρμπι,νομιζω οτι θα είναι κοντά το σκορ γιατί δε νομιζω να κάνουν πανω απο 3-4 ήττες κ οι δυο,οπότε θα προφυλάξουν την ισοβαθμία,κυρίως βέβαια οι φιλοξενούμενοι, αφού κ γω δίνω προβάδισμα στη δάφνη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.