Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A ' ΕΣΚΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Gkos
Άνετο διπλό της Δαφνης στην Πευκη!

56-71 κάτι τέτοιο.
doctor_dru
Διαγόρας - Αμπελόκηποι 78-72(41-38)

Οι Αμπελόκηποι τα έδωσαν όλα και έφτασαν μια ανάσα από την εκπληξη της πρεμιέρας
Gkos
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 83-64
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 67-64
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ – ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 53-58
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 58-70
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 65-81
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. – ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 78-72
ΡΕΠΟ: ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ

 

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 53
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 58

Διαιτητές: Κάρδαρης, Μαγκουνής

Δεκάλεπτα: 16-17, 26-29, 37-42, 53-58.
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (Τραχανάς): Λιαπούρης 4, Χριστοφάκης 10, Βαρσαμούλης 3, Παπαδόπουλος 16, Θαλασσινός 15 (1), Χριστόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 3 (1), Στρίγκος, Κατριβάνος.
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 (Αναστασόπουλος): Κορκοσούρας 10 (2), Αφαλίδης 16 (1), Μαμουνής 10 (1), Αθανασούλας 14, Ιορδάνου 2, Σωτηριάδης 4 (1), Τσαγισβίλι, Γιάννης, Mπότσας 2, Γερακίνης.

 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 83
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 64

Διαιτητές: Μπίκας, Τσαχάκης

Δεκάλεπτα: 20-10, 39-24, 62-49, 83-64.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ (Καρατζάς): Δημητρακούλης, Τσόλης, Τσακίρης 24 (3), Λιανδράκης 20 (1), Παπανδρέου 10, Ουζουνίδης 2, Υφαντής 10, Στράγκας 10, Ζήρος 3 (1), Μπάτσος 4.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Γιαννάκης): Αρσενίδης 5, Ανδρουλάκης, Τσίγγανος, Βαρσάμος 2, Μακρής, Δημητριάδης 15, Σπανίδης, Μορφονιός 23 (4), Αμπελάς 2, Πουλής 12 (3), Παπαδημητράκης 3, Γκατζούλης 2.

 

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 58
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 70

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 18-13, 31-23, 41-49, 58-70.

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Καρούτζος, Μαστοράκης): Δαμίγος, Κοκκινάκης 1, Αποστόλου 6, Κολακτσής, Αντωνόπουλος, Γκατζούλης Σ., Παρδαβέλλας 10 (1), Κωστόπουλος, Ευαγγελίτσης 23, Στεργίου 6, Σέχος 8 (1), Τσιάτσιος 4.
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ (Μπουζούλας): Τσέλιος 17 (3), Καμπέρης 7, Σιδέρης, Πίτσας, Κολοτούρος 3, Δολιανίτης, Καραγιώργης 4, Κοσμάς 5 (1), Βεζιρτζόγλου, Νάτσος 20, Μοσχονάς 6, Κατσικάκης 8.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. 78
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 72

Διαιτητές: Αποστολίδης, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 18-17, 41-38, 59-61, 78-72.

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ.(Καράμπελας Ι., Καράμπελας Π.): Μονέος 5, Κουμπούρας 5 (1), Σκαλωμένος 14 (1), Τρικαλιώτης, Καράμπαμπας 7 (1),
Μαυροειδάκος 11, Καρασταμάτης 17 (4), Παπαδολιάς 10, Κεσχινίδης, Παπαϊωάννου 1, Ντιφαντής 8.
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Σγούρος, Αποστολάκης): Ζαχαρόπουλος, Παρασκευόπουλος 14, Καραλής 12 (1), Καλφαγιάννης 5, Δεληγιάννης 6, Βαλλινδράς 15 (2),
Ζευγώλης 2, Πολύζος 9, Αντωνιάδης.


http://eska.gr/?p=12577
gspara
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 67-64 (21-26,44-42,51-54,67-64).

Δραματικο ματς στην Αγια Βαρβαρα με τον κορυφαιο Βαμβακιδη να πετυχαινει το καλαθι του αγωνα (65-63) στα 10'' και να δινει τη νικη στην ομαδα του.
Η Νηαρ(χωρις Γιαννουλακο παλι) ειχε τον ελεγχο του αγωνα στην μεγαλυτερη διαρκεια και το ματς μυριζε διπλο με το Νικηφορο να δειχνει αγχωμενος.
Ενα τεραστιο τριποντο του μεγιστου Κωστα Τζιωτη ομως (62-61) εγειρε την ψυχολογια υπερ της ομαδας του.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ......Παπαναγοπουλος-Βαμβακιδης-Καμνιωτης-Χατζηιωαννου-Σιαμανδουρας
ΝΗΑΡ ΗΣΤ..........Μπουραζανης-Χατζηκωστης-Καπετζογλου-Γκουτσιδης-Καλαρας

Η Νηαρ εκανε φοβερο ξεκινημα (5-14) και στα πρωτα 17' ειχε τον απολυτο ελεγχο προηγουμενη μεχρι το 26-36.
Κορυφαιος ο Καπετζογλου και πολυ καλος ο Γκουτσιδης.
Το Νικηφορο κραταγε στο ματς ο Βαμβακιδης με βοηθεια απο τον Καμνιωτη.

Η εισοδος του Ζαχαροπουλου και λιγο μετα του Τζιωτη βοηθησαν τους γηπεδουχους να πανε προηγουμενοι στην αναπαυλα με 3ποντο-μπαζερ του τελευταιου.

Στο 2ο ημιχρονο το ματς ηταν ντερμπυ με τα καλαθια να μπαινουν με το σταγονομετρο και τη Νηαρ να εχει συνεχως ελαφρυ προβαδισμα 4-5 ποντων.
Με τον Χατζηκωστη ομως σε κακη μερα και τους ψηλους της,Γκουτσιδη-Καλαρα,φορτωμενους με φαουλ δεν αντεξε μεχρι τελους και Τζιωτης-Βαμβακιδης εδωσαν τη νικη στο Νικηφορο.

Φυσικα προλαβαμε και το 2ο ημιχρονο στο Αιγαλεω και απολαυσαμε την ομαδαρα των Αμπελοκηπων.
Δεν χρειαζοταν παρα μια ματια στον παγκο τους κατα την διαρκεια του αγωνα για να καταλαβεις την μαγεια αυτης της ομαδας!!!Νεαρα παιδια με απιστευτο παθος που γυαλιζε το ματι τους.
Αν επαιζε σημερα ο Αθανασοπουλος το αποτελεσμα θα ηταν διαφορετικο.

Τελικα δεν ειμασταν τοσο αιθεροβαμονες οσοι πονταραμε στο διπλο.....Μετανοειται!!!!!
MENEGIN11
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ -ΝΗΑΡ
ματσ για γερα νευρα κ σε αγια βαρβαρα κ σε δακ αιγαλεω.μαχητικη η νηαρ ηστ ,στερειται ομως λυσεων περα απο μια καλη πενταδα για α εσκα,περιμενει βεβαια σχεδον ολα απο το χατζηκωστη στην επιθεση.απο τα 3 παιδια που εχει μεσα στο καλαθι δε ποσταρει κανεις αξιοπρεπως,ειναι παντως μαχητες αλλα μεχρι εκει.οταν επιστρατευσε ζωνη 3-2 καθαρισαν οι συνηθεις υποπτοι τζιωτης βαμακιδης.λιγα πραγματα οι ψηλοι του νικηφορου επιθετικα παροτι κ παλι δεν επαιξε γιαννουλακος,ολοι μαζι δε κανουν εναν ασημενιο.τον εχω ευκολα το gspara στο στοιχημα της νηαρ,η ομαδα που ειδα μενει εκτος πενταδας.ο νικηφορος εχει λυσεις κ συνοχη,αλλα νομιζω οτι φετος θα κανει μεχρι μια αναγνωριστηκη χρονια μακρια απο κινδινους.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
προλαβα κ ειδα 14 λεπτα διαγορα -αμπελοκηποι κ απ οτι βλεπω τα δεκαλεπτα μαλλον ολο το παιχνιδι κυλησε οπως αυτο που ειδα εκτος απο το τελευταιο διλεπτο που ο καραμπελας εκανε τη κινηση που πηρε το παιχνιδι..οι αμπελοκηποι με σχημα καμικαζι,ολοι ανοιχτα χτυπουσαν με 1-1 καρασταματη κ οποιο πενταρι ειχε μεσα ο διαγορας η επαιζαν πικ - ποπ εξω κ εκτελουσαν με σουτ.αντιθετα ο διαγορας πηγαινε σχεδον ολη τη πενταδα στο ποστ κ επαιρνε κ αυτος ποντους αλλα αδυνατουσε να ακολουθησει στην αμυνα,μεχρι το σημειο 38.10 που επαιξε με 5αρι το σκαλωμενο,ασσο τρικαλιωτη 2 μονεο 3 παπαδολια 4 καρασταματη,εκλεισε την αμυνα εκοψε το στρειτ μπολ κ πηρε το παιχνιδι.πολλοι καλοι οι αμπελοκηποι πηγαν το ματσ στο δικο τους στυλ οποιος τους υποτιμησει θα προβληματιστει.στο γηπεδο κ ο κοουτς την ανοδων καλαφατακης.
gspara
QUOTE (periman @ Oct 6 2015, 00:44 ) *
τον εχω ευκολα το gspara στο στοιχημα της νηαρ,η ομαδα που ειδα μενει εκτος πενταδας.


Εκλεισαν οι καλπες η προλαβαινω να αλλαξω και να πονταρω Αμπελοκηπους??
Swko10
Μεγάλο διπλό της Δάφνης Δαφνίου (Α΄ ΕΣΚΑ)
Αποτέλεσμα εικόνας για ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

Πρεμιέρα είχαμε στο συναρπαστικό πρωτάθλημα της Α΄ ΕΣΚΑ με την 1η αγωνιστική να αποτελεί παρελθόν. Οι νεοφώτιστοι Νικηφόρος, Κουκάκι και Δάφνη Δαφνίου μπήκαν με το δεξί απέναντι σε Νήαρ Ηστ, ΓΣ Χαλανδρίου και Πεύκη αντίστοιχα, δίνοντας μία ιδιαίτερη γεύση με το καλημέρα στο νέο πρωτάθλημα. Νικηφόρο ποδαρικό και για τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας καθώς και τον Αίολο Ταύρου οι οποίοι επικράτησαν απέναντι στον ΑΟΚ Χαλάνδρι και την Παλατιανή. Τέλος ο Διαγόρας Δρυοπιδέων κατάφερε να ''λυγίσει'' τους αξιόμαχους Αμπελόκηπους και να μπει με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα. Δείτε scorers, αναλύσεις και τους κορυφαίους από όλα τα γήπεδα. SPORTSOFFICERS -Mαριάννα


http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/10/blog-post_41.html
MENEGIN11
QUOTE(gspara @ Oct 6 2015, 01:09 ) *
Εκλεισαν οι καλπες η προλαβαινω να αλλαξω και να πονταρω Αμπελοκηπους??

εσυ κ ο αδωνις.μη βιαζεσαι,σουπερ οι αμπελοκηποι αλλα το ανταρτικο πιανει μονο στους μεγαλους(βεβαια καποιος θα τη πατησει κ θα χασει ενα ρουμπο) αλλα με τις ισαξιες ομαδες που εχουν κ αυτοι τους δικους τους ταλιμπαν θα εχει απωλειες. peace.gif
gspara
QUOTE (periman @ Oct 6 2015, 01:15 ) *
εσυ κ ο αδωνις.μη βιαζεσαι,σουπερ οι αμπελοκηποι αλλα το ανταρτικο πιανει μονο στους μεγαλους(βεβαια καποιος θα τη πατησει κ θα χασει ενα ρουμπο) αλλα με τις ισαξιες ομαδες που εχουν κ αυτοι τους δικους τους ταλιμπαν θα εχει απωλειες. peace.gif

Ανεξαρτητα απο θεσεις,βαθμολογιες και ανοδους εγω σαν ενας απλος ουδετερος-γυρολογος, αυτο το μπασκετ μου αρεσει να βλεπω.Το μπασκετ των Αμπελοκηπων και το κλιμα/φιλοσοφια αυτης της ομαδας.Αυτος ειναι και ο λογος που τους ακολουθω συχνα τα τελευταια χρονια.

Δραττομαι της ευκαιριας να γραψω κατι που ηθελα απο το καλοκαιρι.
Σημερα στο Αιγαλεω ηταν το φαντασμα του δημιουργου και εμνευστη αυτης της ομαδας,του κοουτς Νικου Γκατιδη.
Παραμενουν αγνωστοι οι λογοι που η διοικηση αποφασισε να μην ανανεωσει με τον προπονητη που την ανεβασε απο την Δ στην Α Εσκα με μηδενικο μπατζετ και απειρες ωρες προσωπικης δουλειας.Καταφερε μαλιστα δουλευοντας με νεαρους αθλητες να εμφανισει μια ομαδα με συγκεκριμενο και προσωπικο στυλ που επαιξε και εξακλουθει να παιζει,κατα γενικη αποδοχη,ελκυστικο μπασκετ.
Δεν ξερω αν μονο εγω εχω αυτη την απορια για την συγκεκριμενη κινηση,την οποια χαρακτηριζω το λιγοτερο ανφερ..........
MENEGIN11
QUOTE(gspara @ Oct 6 2015, 01:34 ) *
Ανεξαρτητα απο θεσεις,βαθμολογιες και ανοδους εγω σαν ενας απλος ουδετερος-γυρολογος, αυτο το μπασκετ μου αρεσει να βλεπω.Το μπασκετ των Αμπελοκηπων και το κλιμα/φιλοσοφια αυτης της ομαδας.Αυτος ειναι και ο λογος που τους ακολουθω συχνα τα τελευταια χρονια.

Δραττομαι της ευκαιριας να γραψω κατι που ηθελα απο το καλοκαιρι.
Σημερα στο Αιγαλεω ηταν το φαντασμα του δημιουργου και εμνευστη αυτης της ομαδας,του κοουτς Νικου Γκατιδη.
Παραμενουν αγνωστοι οι λογοι που η διοικηση αποφασισε να μην ανανεωσει με τον προπονητη που την ανεβασε απο την Δ στην Α Εσκα με μηδενικο μπατζετ και απειρες ωρες προσωπικης δουλειας.Καταφερε μαλιστα δουλευοντας με νεαρους αθλητες να εμφανισει μια ομαδα με συγκεκριμενο και προσωπικο στυλ που επαιξε και εξακλουθει να παιζει,κατα γενικη αποδοχη,ελκυστικο μπασκετ.
Δεν ξερω αν μονο εγω εχω αυτη την απορια για την συγκεκριμενη κινηση,την οποια χαρακτηριζω το λιγοτερο ανφερ..........

77.gif 77.gif 77.gif γιατί πανω απ όλα είμαστε μπασκετικό.χωρίς καμια μομφή στο τωρινό κοουτσ ίσως είναι κ ο λογος που στη δική μου προτίμηση για Άβαντα σε κομπλιμέντα,τουλάχιστο φέτος θα μείνουν χαμηλά. 68.gif 68.gif 68.gif
Flash3P
QUOTE (gspara @ Oct 5 2015, 18:38 ) *
Ο Βασιλης Αντωνιαδης δεν ειναι 29 αλλα 24.

Eνώ ο Παραδεισάς από 22 τον έκανε η ΕΣΚΑ 29 !!! Δεν θα μπορεί να βρει ομάδα του χρόνου !!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Gourou
QUOTE (tekton @ Oct 5 2015, 22:51 ) *
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΚΟΥΚΑΚΙ 58-70
Σε ένα πολύ κακό αγώνα. Και οι δυο ομάδες θα παλέψουν για να μην υποβιβαστούν. Ειδικά στο Χαλάνδρι οι παίχτες δεν βρίσκονταν ούτε με GPS.

Το Κουκακι με τόσα λεφτά που εχει ρίξει και φέτος παει τουλάχιστον για πρώτη πεντάδα...οτι λιγότερο θα θεωρηθεί αποτυχία...!!!😂😂😂 smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Gkos
Αν τα μέτρησα καλά,νικητής ο Push με 5/6 επιτυχημένες προβλέψεις,ενώ αρκετοί είχαμε 4/6 !
Απόλυτο δεν έκανε κανείς και πως να κανει όταν την Πεύκη την χάσαμε όλοι σχεδόν ενώ οι πιο πολλοί και την Παλατιανή!
Είχαμε και ενα 0/6 ,και όχι δεν ήταν ο gspara smiley.gif (σου ειπα να μην κοντράρεις Ιωνικό smile.gif )
Flash3P
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 78-72

Δεν έχω να πω πολλά για το παιχνίδι. Παλέψαμε και όλοι μας (ακόμη και τα παιδιά που δεν έπαιξαν) έδωσαν την ψυχή τους για να πάρουμε αυτό το διπλό. Λίγο καθαρό μυαλό να είχαμε στο 51-58 και ίσως καταφέρναμε να αποδράσουμε με το διπλό μέσα από το Αιγάλεω. Συνεχίζουμε λοιπόν με το κεφάλι κάτω για τον επόμενο τελικό για μας την ερχόμενη Δευτέρα με την Παλατιανή.

ΥΓ.1 Συγχαρητήρια στα παιδιά του Διαγόρα.

ΥΓ.2 Καλή χρονιά σε όλες τις ομάδες και πάνω απ'όλα υγεία και χωρίς σοβαρούς τραυματισμόυς. Καλό βραδυ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Ampasketos
Καλησπέρα και από μένα φίλοι μου. Πολύ γεμάτη η αγωνιστική που μας πέρασε. Μεγάλο παιχνίδι στο Αιγάλεω. Τυχερός τελικά που δεν έφυγα στο δεκάλεπτο για να πάω προς Νικηφόρο μεριά όπου και εκεί έγινε ματσάρα.

Όποιος δεν έχει μυαλό...έχει πόδια λένε αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση οι Αμπελόκηποι σήμερα ήξεραν τι θέλανε και ανοίξανε όπως μας έχουν συνηθίσει το γήπεδο. Η παρέα του Δελιγιάννη άντεξε στο πρώτο ημίχρονο και ''έσβησε'' σε όλο το μάτς τον Τρικαλιώτη ( Αν θυμάμαι καλά 0/8 τρίποντα και 0/4 δίποντα). Μεγάλη ζημία έκανε από τους γηπεδούχους ο Σκαλωμένος αλλά και ο Α Σ Υ Λ Η Π Τ Ο Σ Καρασταμάτης που σταμάτησε στους 17 με 4 τρίποντα !!! Παρόλα αυτά φάνηκε η απειρία της συγκεκριμένης κατηγορίας από τους φιλοξενούμενους στην διαχείρηση που έπρεπε να κάνουν όταν περάσανε μπροστά στο σκορ αν θυμάμαι καλά για 6 !!! Πιο έμπειρη ομάδα ο Διαγόρας που για μένα είναι ένα από τα φαβορί για την 3αδα.

Επίσης, μ'αρεσε η εικόνα του πάγκου από τους Αμπελόκηπους που πανηγύριζε κάθε καλάθι σαν μία παρέα.

Επόμενη αγωνιστική λέω να πάω να δω την Πεύκη που παίζει στο μέσα στο Αιγάλεω.

Τέλος, αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει καθώς και καινούργιος στο φόρουμ, το 13 των Αμπελοκήπων είναι ο Παραδεισάς; Τον είδα σήμερα στον πάγκο και μου έκανε εντύπωση γιατί τον είχα δει πριν κάποια χρόνια στα απίστευτα επί χρονιές εφηβικά που καθοδηγούσε ο μέγας Νίκος Γκατίδης όπου έριχνε σε κάθε αγωνιστική 20 και 25 πόντους.

υ.γ Όποιος έχει ρεπορτάζ από το Κουκάκι παρακαλώ θα ήθελα πολύ να το διαβάσω καθώς είναι από τις μεγάλες μου συμπάθιες μπασκετικά. Ευχαριστώ πολύ. rolleyes.gif
Prankster
QUOTE(Ampasketos @ Oct 6 2015, 02:45 ) *
Καλησπέρα και από μένα φίλοι μου. Πολύ γεμάτη η αγωνιστική που μας πέρασε. Μεγάλο παιχνίδι στο Αιγάλεω. Τυχερός τελικά που δεν έφυγα στο δεκάλεπτο για να πάω προς Νικηφόρο μεριά όπου και εκεί έγινε ματσάρα.

Όποιος δεν έχει μυαλό...έχει πόδια λένε αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση οι Αμπελόκηποι σήμερα ήξεραν τι θέλανε και ανοίξανε όπως μας έχουν συνηθίσει το γήπεδο. Η παρέα του Δελιγιάννη άντεξε στο πρώτο ημίχρονο και ''έσβησε'' σε όλο το μάτς τον Τρικαλιώτη ( Αν θυμάμαι καλά 0/8 τρίποντα και 0/4 δίποντα). Μεγάλη ζημία έκανε από τους γηπεδούχους ο Σκαλωμένος αλλά και ο Α Σ Υ Λ Η Π Τ Ο Σ Καρασταμάτης που σταμάτησε στους 17 με 4 τρίποντα !!! Παρόλα αυτά φάνηκε η απειρία της συγκεκριμένης κατηγορίας από τους φιλοξενούμενους στην διαχείρηση που έπρεπε να κάνουν όταν περάσανε μπροστά στο σκορ αν θυμάμαι καλά για 6 !!! Πιο έμπειρη ομάδα ο Διαγόρας που για μένα είναι ένα από τα φαβορί για την 3αδα.

Επίσης, μ'αρεσε η εικόνα του πάγκου από τους Αμπελόκηπους που πανηγύριζε κάθε καλάθι σαν μία παρέα.

Επόμενη αγωνιστική λέω να πάω να δω την Πεύκη που παίζει στο μέσα στο Αιγάλεω.

Τέλος, αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει καθώς και καινούργιος στο φόρουμ, το 13 των Αμπελοκήπων είναι ο Παραδεισάς; Τον είδα σήμερα στον πάγκο και μου έκανε εντύπωση γιατί τον είχα δει πριν κάποια χρόνια στα απίστευτα επί χρονιές εφηβικά που καθοδηγούσε ο μέγας Νίκος Γκατίδης όπου έριχνε σε κάθε αγωνιστική 20 και 25 πόντους.

υ.γ Όποιος έχει ρεπορτάζ από το Κουκάκι παρακαλώ θα ήθελα πολύ να το διαβάσω καθώς είναι από τις μεγάλες μου συμπάθιες μπασκετικά. Ευχαριστώ πολύ. rolleyes.gif


Ναι ο Άρης Παραδεισάς είναι...Θα είναι σύντομα έτοιμος
podosfairofilosbasketikos
Χτες δουλευα απογευμα και δεν καταφερα να παω πουθενα,αλλα ρε μπαγασες η αναλυση που κανετε στα ματς ειναι εκπληκτικη!!
His Airness
Παρακολουθησα χθες το ματς Πευκη-Δαφνη η πευκη θελει πολυ δουλεια ακομα καθως εδειξε πως δεν ηταν ετοιμη και πως δεν εχει δεσει σαν ομαδα και οτι εκανε το εκανε με ατομικες κυριως ενεργιες, πολλα τραβηγμενα τριποντα και μηδεν συνεργασιες, δεν υπηρχε καθολου χημεια στην ομαδα, ηταν κοντα στο ματς μεχρι τα μεσα του 3ου δεκαλεπτου γιατι εχει πολλοι καλες μοναδες με προσωπικοτητα ομως μονο αυτοβδεν φτανει, θεωρω οτι αυτο θα αλλαξει και θα παρουσιαστει πολυ καλυτερη, το μεγαλυτερο της πααντως προβλημα ειναι στον ασσο, απο την αλλη η δαφνη εδειξε οτι πολυ πολυ σοβαρη και εδειξε απο την αρχη τι ηθελε μεσα στο ματς, πολλες ομορφες συνεργασιες φανηκε δουλεμενη ομαδα, εχει θεωρω ενα πολυ ποιοτικο ροστερ που μπορει να παιζει στο ιδιο τεμπο ανεξαρτητα με το ποιος ειναι μεσα, αλλωστε την διαφορα εχθες την εκαναν οι παλιοι κυριως με 5αδα τσατσανη-γκινη-βοιδιλο-μιχοπουλο-τασουλα να κανσι εκπλικτικη 3η περιοδο, κορυφαιοι πιστευω μιχοπουλος, γκινης, τασουλας με κορυφαιο τον τασουλαωο οποιος εκανε παρτυ σε αμυνα και επιθεση χωρις να ειναι εκπληκτικος εκανε ενα απο τα πιο αθορυβα double double ενω η αμυνα του και τα σκριν του ηταν σεμιναριακα. Θεωρω οτι η ΔΑφνη ειναι το πρωτο φαβορι για ανοδο αν και ακομα ειναι νωρις.
MENEGIN11
ηδη ανεβηκε στο εσκα μπασκετ το πευκη δαφνη.
Gkos
To εκπληκτικό κάρφωμα του Κορρέ (vid)


Με το «καλημέρα» στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ, μετά την επικράτηση της στην έδρα της πολύ ισχυρής Πεύκης με 81-65.

Δείτε ένα video με ένα καταπληκτικό κάρφωμα στον αιφνιδιασμό τουΓιώργου Κορρέ:


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.0QGASagg.dpuf
Swko10
Ολόκληρο το ματς και σχόλια από τον αγώνα της Πεύκης με τη Δάφνη Δαφνίου

Η Εσκα εξελίσσεται όλο και περισσότερο και στο χθεσινό ματς φωτιά της πρεμιέρας μεταξύ Πεύκης και Δάφνης Δαφνίου, υπήρχε κάμερα στο σημείο, η οποία τράβηξε όλον τον αγώνα και πλέον είναι στη διάθεση όλων μας. Δείτε λοιπόν όλο το παιχνίδι, την καρφωματάρα - καλύτερή του φάση, αλλά και δηλώσεις. SPORTSOFFICERS



http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/10/blog-post_39.html
Gkos
QUOTE (Ampasketos @ Oct 6 2015, 02:45 ) *
υ.γ Όποιος έχει ρεπορτάζ από το Κουκάκι παρακαλώ θα ήθελα πολύ να το διαβάσω καθώς είναι από τις μεγάλες μου συμπάθιες μπασκετικά. Ευχαριστώ πολύ. rolleyes.gif


Αδερφέ έχουν γράψει οι sportsofficers http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/10/...ost_41.html?m=1 ενώ μπορεί και να γράψει το Κουκάκι στην σελίδα του στο φουμπου( ακόμα δεν έχει γράψει).
Ακόμα ίσως θέλει να μας πει και ο tekton που παρευρέθηκε.

Εγώ να σου πω,ότι (μετά από ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο)  όλα κρίθηκαν στην τρίτη περίοδο (10-26 το επιμέρους( ,όπου στην πίεση και τις παγίδες του  Κουκακίου ,τα νεαρά γκαρντ του ΓΣ ήπιαν θάλασσα,με συνέπεια πολλά κλεψίματα και αιφνιδιασμούς και ένα 16-0 που έκανε το 33-23  ,  33-39!
Ε μετά το Κουκάκι συνέχισε τα ίδια :37-45 και 41-49 στο 30',44-57 στο 35' και τελικό 58-70 εύκολα.

Ο Ευαγγελίτσης πάλεψε για ΓΣ (ήταν και η κόρη του στο γήπεδο και τον υποστήριζε ένθερμα) ,αλλά μην φανταστείς και τίποτα τρομερό.
Όταν είχε κριθεί το ματς εβαλε σερί πόντους,ενώ γενικά πήρε αρκετές προσπάθειες.
Δύσκολα θα σωθεί ο ΓΣ.

Α btw,καλωσήρθες.
pain of salvation
Ε άσε μας ρε gkos

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΑΚΙ 58-70(31-23)

Μπήκα 2ο ημίχρονο και απλά γύρισα το ματς.Δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Αλλά άντε για τον Ampasketo που θέλει...ας πούμε και 2 λογάκια για τα παιδιά που έπαιξαν και μπάσκετ.
1ο ημίχρονο,από ότι άκουσα,είχαμε μαλώσει με τις μπασκέτα μας.Προσπαθούσαμε να την καλοπιάσουμε με βολές(πρέπει να χάσαμε 10+),με κοντινα σουτάκια,lay-up,τίποτα...
2ο ημίχρονο,είπαμε να παίξουμε μπάσκετ,να τρέξουμε,να πιέσουμε στο κατέβασμα το αργό Χαλάνδρι,να κλεισουμε διαδρόμους που έψαχναν τον Ευαγγελιτση,να ιδρώσουμε,να πορωθούμε,να παίξουμε αυτό που ξέρουμε ρε παιδί μου(άσε που αλλάξαμε και μπασκέτα).Το 33-23 έγινε 33-39...Το γ δεκάλεπτο 41-49(επιμέρους 10-26).Στο 4ο είχαμε το ίδιο σκηνικο,με την διαφορά,σχεδόν πάντα κοντά στους 10.
1η νίκη μας στην Α ΕΣΚΑ,1η μας εκτός.
Συνεχίζουμε σεμνά και ταπεινά

Tekton,μην δίνει σημασία στον Gourou.
Και εμείς για να προσπαθήσουμε να σωθούμε μας έχουμε,αλλά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.
Άσε που εγώ στο 2ο ημίχρονο με 48 πόντους ενεργητικό,κλεψίματα και αιφνιδιασμούς δε το λέω και πολύ κακό μπάσκετ
gspara
QUOTE (pain of salvation @ Oct 6 2015, 11:18 ) *
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΑΚΙ 58-70(31-23)

Σε περιμενα με προσμονη,ξερω οτι αυτη ειναι η ωρα σου icon_wave.gif

Για κανε μας και ενα σκαουτινγκ ριπορτ για τον Νατσο αν επιτρεπεται?
Gkos
QUOTE (pain of salvation @ Oct 6 2015, 11:18 ) *
Ε άσε μας ρε gkos


Χαχα,σορρυ!
Μαζί γράψαμε και γράψαμε και τα ίδια πάνω κάτω 😂

Ε ,περίμενα τόσες ώρες,δεν φάνηκε κανείς,είπα να απαντήσω εγώ στο παιδί μην φανούμε αγενείς στον νέο!
pain of salvation
QUOTE(gspara @ Oct 6 2015, 10:22 ) *
Σε περιμενα με προσμονη,ξερω οτι αυτη ειναι η ωρα σου icon_wave.gif

Για κανε μας και ενα σκαουτινγκ ριπορτ για τον Νατσο αν επιτρεπεται?


Είναι πολύ νέος για να στέλνει από τώρα φιλάκια στην κερκίδα μας.Αυτό.
Άντε και ότι ήταν άψογος στα οργανωτικά,έκλεβε πορτοφόλια,μαμούνι στην άμυνα,βέλος στον αιφνιδιασμό,έβαζε και τις βολές που έχαναν οι άλλοι,γενικά ο καλύτερος στο παρκέ.Και αυτό
smile.gif
KOBY
Ηταν κανεις Φιλαδελφεια? Έκπληξη της αγωνιστικής για μενα οχι τόσο ο άσσος οσο το σκορ...
Ο Νάτσο ειναι ο Άσσος από Αγ Δημήτριο????
Gkos
QUOTE (KOBY @ Oct 6 2015, 15:45 ) *
Ο Νάτσο ειναι ο Άσσος από Αγ Δημήτριο????


smile.gif


gspara
QUOTE (push @ Sep 3 2015, 13:06 ) *
Πολυ δυνατη πενταδα..ποιοτικη..με καλη εδρα και δυσκολη για τους λογους που ειπες..πενταδα περπατωντας..διεκδικει μεχρι τον θανατο ις δυο πρωτες θεσεις..μειονεκτηματα:δεν υπαρχει κλασικος ασσος(και ο εμιρης και ο κορωνιδης ειναι δυαρια που μπορουν να παιξουν και λιγο ασσοι) και ειναι πολυ σοφτ ομαδα..στο ξυλο και εκτος εδρας σε δυσκολα ματς θεο και τσουμπρη θα ψαχνουν να τους βρουν(ομως και οι δυο πολυ μπασκετ)..απλα δεν μπορουν στο σκληρο παιχνιδι..αυτα θεωρω σαν βασικα χαρακτηριστικα της πευκης..προσωπικα στην σειρα δυναμικοτητας που λες θα βαζει αλλη ομαδα..και ο διαγορας και η δαφνη ειναι ενα κλικ καλυτερες..βαση ροστερ παντα..γιατι το ταμειο το κανει το παρκε.

Bλεποντας σημερα και εγω το ντερμπυ στην Πευκη θυμηθηκα τα πολυ σωστα σχολια που ειχε κανει ο φιλος push πριν ενα μηνα για την τρυπα της Πευκης στο 1 και για ελλειψη σκληραδας.
Επαληθευτηκε πληρως thumbsup.gif

Φανηκε πολυ νωρις,στην 2η περιοδο και στο διαστημα που καθησε για 1-2 λεπτα στον παγκο ο Κορωνιδης και η Πευκη ηπιε θαλασσα.Ο Κορωνιδης πρεπει να αποφορτιστει απο το κατεβασμα και να μπορεσει να κινηθει πιο ανετα.
Πολυ κακη η αμυνα της Πευκης και ανυπαρκτες επιστροφες.
filologos
QUOTE (gspara @ Oct 7 2015, 00:16 ) *
Bλεποντας σημερα και εγω το ντερμπυ στην Πευκη θυμηθηκα τα πολυ σωστα σχολια που ειχε κανει ο φιλος push πριν ενα μηνα για την τρυπα της Πευκης στο 1 και για ελλειψη σκληραδας.
Επαληθευτηκε πληρως thumbsup.gif

Φανηκε πολυ νωρις,στην 2η περιοδο και στο διαστημα που καθησε για 1-2 λεπτα στον παγκο ο Κορωνιδης και η Πευκη ηπιε θαλασσα.Ο Κορωνιδης πρεπει να αποφορτιστει απο το κατεβασμα και να μπορεσει να κινηθει πιο ανετα.
Πολυ κακη η αμυνα της Πευκης και ανυπαρκτες επιστροφες.


Εχεις απολυτο δικιο...Μια αμυνα που επαιζε με τα ματια και πολυ σοφτ.Και στην επιθεση ομως δεν τα πηγαν καλυτερα..χωρις συνδεση,χωρις πλανο,ο καθενας εκανε ο τι ηθελε.Αντιθετα η Δαφνη πολυ δουλευμενη,μαχητικη,ηξερε τι ηθελε και αν δεν και ηταν και αστοχη σε καποια ελευθερα σουτ τοτε θα ηταν και μεγαλυτερη η διαφορα.Εγω απογοητευτηκα απ την Πευκη παντως βλεποντας το ματς σημερα.Φαβορι η Δαφνη και βλεπω τους βορειους να την πατανε και αλλου αν συνεχισουν ετσι (περα απ τα ντερμπυ).Ειδικα η ζωνη που καναν στην αρχη ηταν αν μη τι αλλο τραγικη.Θελει δουλεια ακομα...
push
QUOTE (gspara @ Oct 7 2015, 00:16 ) *
Bλεποντας σημερα και εγω το ντερμπυ στην Πευκη θυμηθηκα τα πολυ σωστα σχολια που ειχε κανει ο φιλος push πριν ενα μηνα για την τρυπα της Πευκης στο 1 και για ελλειψη σκληραδας.
Επαληθευτηκε πληρως thumbsup.gif

Φανηκε πολυ νωρις,στην 2η περιοδο και στο διαστημα που καθησε για 1-2 λεπτα στον παγκο ο Κορωνιδης και η Πευκη ηπιε θαλασσα.Ο Κορωνιδης πρεπει να αποφορτιστει απο το κατεβασμα και να μπορεσει να κινηθει πιο ανετα.
Πολυ κακη η αμυνα της Πευκης και ανυπαρκτες επιστροφες.

Δεν ειναι θεμα επιβεβαιωσης η δικαιωσης..ειναι η πραγματικοτητα και ειναι ο τροπος που σχεδιαστηκε η ομαδα.ειναι καλοι παιχτες..ποιοτικοι..αλλα ειναι 5-6..ειναι σοφτ και εχουν ασσο δυαρι..μπορει παρακατω να δουμε αλλα..αλλα ο τροπος που δομηθηκε η ομαδα εδειχναν αυτα και αυτα εγιναν πρωτη αγωνιστικη..θα δουμε..εγω πιστευω και το εχω ξαναπει πως η πιο σωστα δομημενη ομαδα ειναι ο διαγορας..εχει ρολιστες εχει ξυλοκοπους εχει ποιοτητα και εχει και 3 παιχτες με προσωπικοτητα και ηγετικες ικανοτητες..το θεμα εινα να βρουν ρολους..στο κυπελλο με νφ μου ειπαν γιατι δεν προλαβαινω με την δουλεια να παω πουθενα ακομα οτι επαιξε Τρικαλιωτης Σκαλωμενος μισο μισο..εγω αυτο δεν θα το εκανα ποτε..ομως μην κρινουμε ακομα τιποτα ειναι πολυ νωρις για τις ομαδες και για τους προπονητες..ακομα διαβαζουν και μαθαινουν τις μαδες τους..μετα απο 3 4 αγωνιστικη θα φαινονται πιο ξεκαθαρα τα πραγματα!
MENEGIN11


Δεν ειναι θεμα επιβεβαιωσης η δικαιωσης..ειναι η πραγματικοτητα και ειναι ο τροπος που σχεδιαστηκε η ομαδα.ειναι καλοι παιχτες..ποιοτικοι..αλλα ειναι 5-6..ειναι σοφτ και εχουν ασσο δυαρι..μπορει παρακατω να δουμε αλλα..αλλα ο τροπος που δομηθηκε η ομαδα εδειχναν αυτα και αυτα εγιναν πρωτη αγωνιστικη..θα δουμε..εγω πιστευω και το εχω ξαναπει πως η πιο σωστα δομημενη ομαδα ειναι ο διαγορας..εχει ρολιστες εχει ξυλοκοπους εχει ποιοτητα και εχει και 3 παιχτες με προσωπικοτητα και ηγετικες ικανοτητες..το θεμα εινα να βρουν ρολους..στο κυπελλο με νφ μου ειπαν γιατι δεν προλαβαινω με την δουλεια να παω πουθενα ακομα οτι επαιξε Τρικαλιωτης Σκαλωμενος μισο μισο..εγω αυτο δεν θα το εκανα ποτε..ομως μην κρινουμε ακομα τιποτα ειναι πολυ νωρις για τις ομαδες και για τους προπονητες..ακομα διαβαζουν και μαθαινουν τις μαδες τους..μετα απο 3 4 αγωνιστικη θα φαινονται πιο ξεκαθαρα τα πραγματα!
[/quote]
εχεις δικιο μαλλον 30-10 πρεπει να παιζουν γιατι στο διαστημα που προλαβα με τους αμπελοκηπους κ ειδα,ο ενας εκανε οτι μπορουσε σε αμυνα-επιθεση για να κερδισει ο διαγορας κ ο αλλος οτι επρεπε για να χασει.αδιαμφισβητητη η αξια κ των 2 αλλα με τετοια αποδοση ειτε του ενος ειτε του αλλου,δεν χρειαζεται να εχουν περισοτερο χρονο κ ειδικα μαζι για να ειναι ακμαιοι,αφου ο σκαλωμενος δινει μεγαλες μαχες στην αμυνα κ στα ποστ συν το κατεβασμα κ ο τρικαλιωτης δεν ειναι πια ο παιχτης που ηταν,χωρια οτι εχει ξεχασει να παιζει σε ομαδες πρωταθλητισμου τα 3 τελευταια χρονια.τη δευτερα παντως απο το διαγορα εμφανιστηκαν στο γηπεδο 3 απο τους 8 καλους παιχτες που εχει(παπαιωανου μονεος κεσχινιδης ειναι ρολιστες κυριως για αμυνα) σκαλωμενος καρασταματης μαυροειδακος(φορτωθηκε με ανοητα φαουλ).με μια προχειρη ματια ο διαγορας πηρε το παιχνιδι λογω εμπειριας προσωπικοτητων κ κινησεων του παγκου,κ μαλλον καλο πρεπει να του εκανε ο τροπος της νικης γιατι αφυπνιστηκε.
KOBY
Βλέποντας και εγω το παιχνίδι περισσότερο εντυπωσιάστηκα από την Δάφνη παρά απογοητεύτηκα από την Πεύκη.
Η Πεύκη είναι μια ομάδα με 6-7 εξαιρετικούς παίχτες επιθετικά με τρανταχτές αδυναμίες στην άμυνα. Αυτό που περίμενα να δω πάνω κάτω είδα. Βρέθηκαν σε κακή μέρα οι Μπαρμπαρής, Εμίρης που είναι πραγματικά όπλα αν και δεν ξέρω αν έφταιγε η κακή μέρα ή η εξαιρετική αντιμετώπιση της Δάφνης. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κωσταντώνης ήταν απολαυστικός. Οργάνωνε μαεστρικά μπροστά και εκτελούσε καθώς ο Κορωνίδης επέλεξε να ξεκινήσει δίνοντας του κάποια σουτ! Επίσης οργάνωνε την άμυνα καθοδηγώντας τις τριπλές αλλαγές που επέλεξε να ξεκινήσει η Δάφνη και της βγήκε τρομερά καθώς αποσυντονίστηκε τελείως η επίθεση της Πεύκης. Ο Κορωνίδης δεν έβρισκε διαγώνιες πάσες και οι μόνες επιλογές που έβρισκε ήταν είτε προσωπικές ενέργειες ή ποσταρίσματα του Τσιουμπρη(κάτι που δεν του αρέσει και πολύ) σε miss match.
Με την είσοδο του Σαμουρέλη ο οποίος κόβει γρήγορα στο καλάθι και χτυπώντας με εκ νέου πικ μετά την αρχική τριπλή αλλαγή η Πεύκη βρήκε λύσεις κοντά στο καλάθι αλλά έχασε σε άμυνα στη ρακέτα και σε αμυντικό ριμπάουντ ενώ η Δάφνη χτυπούσε στο transition με τα πολύ γρήγορα guard της.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δεσποτάκης κόλλησε τον δαίμονα Γκίνη πάνω στον Κορωνίδη και έπαιξε Hedge out με τον Τασούλα να διδάσκει(χαρακτηριστικό παράδειγμα ενα hedge out στο 33' στον Κορωνίδη που τον στέλνει στην σέντρα με την υποσημείωση οτι ο Χρήστος κοντεύει τα 35!!!)

Τρομερό επίπεδο ετοιμότητας για την εποχή και καλά μοιρασμένοι ρόλοι(χαρακτηριστικός ο τρόπος που ξόδεψαν τα φαουλ τους Τσατσάνης-Σκούταρης) με τον Ταταρούνη στον πάγκο,τον Κορρέ και τον Φιλιπόπουλο να μην παίρνουν μεγάλο κομμάτι στην επίθεση κάτι που θα κάνουν στην συνέχεια. Βάζει δύσκολα σε αντιπάλους απο πολύ νωρίς και για μένα δικαίως χρίζεται το πρώτο φαβορί.

Κορυφαίοι ο Κωνσταντώνης στο πρώτο ημίχρονο και ο Γκινης στο δεύτερο. Εκπληκτικός ο Τασούλας και τρομερός ο Μιχόπουλος?(14) σε άμυνα και επιθετικά transition.

Συγνώμη για τη φλυαρία αλλά διασκέδασα πολύ παρακολουθώντας το ματσακι.

Υ.γ Ο coach Παρασκευόπουλος έδινε σε πολλά παιδιά στον Κρόνο την ευκαιρία να πάρουν εμπειρίες σε υψηλό επίπεδο ακόμα και όταν ο Κρόνος διεκδικούσε άνοδο από Γ σε Β εθνική άσχετα αν εντέλει την έχασε. Ο Νάτσο μπορεί να μην ήταν ο πιο ταλαντούχος αλλά σίγουρα ήταν ο πιό "θρασύς". Περιμένω ευκαιρία να τον δω στο Κουκάκι με σημαντικό ρόλο.
RudyKok
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΑΙΟΛΟΣ 53-58

ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ.
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ ΟΣΟ ΜΕ ΤΟΑ ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΓΚΡΙ.
ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΕΔΕΙΞΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΤΗΣ ΑΚΡΙΒΑ ΟΙ ΔΙΑΤΗΤΕΣ ΦΡΟΝΤΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΚΙΟΛΑΣ ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΡΟΝΤΕΟ ΜΕ ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ
ΟΜΑΔΕΣ.
ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ, ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ (ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΑΦΕΣ) ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΥΝΕΧΟΥΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ "ΑΡΧΟΝΤΕΣ" ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ (ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ)
ΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΝ ΑΙΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ ΤΟΝ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ (ΑΣ ΕΙΝΑΙ 41) ΚΑΙ ΤΟ Νο. 13 ΤΗΣ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ) ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΑΙΟΛΟΥ)
ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΙΛΙΚΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΗΘΟΥΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΑΤΖΕΤ ΟΠΩΣ Ο ΑΙΟΛΟΣ, Η ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ, ΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ κλπ ΔΙΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΗΡΕΜΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΚΡΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ
fastbreak70
μικρη-συντομη παρεμβαση

το καλυτερο αμυντικο τρανσισιον και οι καλοι χειριστες στον ασσο θα βγαλει την πρωτη-ες ομαδες....
και στην α' εσκα λιγες θα το εχουν αυτό....
push
QUOTE (periman @ Oct 7 2015, 10:59 ) *
Δεν ειναι θεμα επιβεβαιωσης η δικαιωσης..ειναι η πραγματικοτητα και ειναι ο τροπος που σχεδιαστηκε η ομαδα.ειναι καλοι παιχτες..ποιοτικοι..αλλα ειναι 5-6..ειναι σοφτ και εχουν ασσο δυαρι..μπορει παρακατω να δουμε αλλα..αλλα ο τροπος που δομηθηκε η ομαδα εδειχναν αυτα και αυτα εγιναν πρωτη αγωνιστικη..θα δουμε..εγω πιστευω και το εχω ξαναπει πως η πιο σωστα δομημενη ομαδα ειναι ο διαγορας..εχει ρολιστες εχει ξυλοκοπους εχει ποιοτητα και εχει και 3 παιχτες με προσωπικοτητα και ηγετικες ικανοτητες..το θεμα εινα να βρουν ρολους..στο κυπελλο με νφ μου ειπαν γιατι δεν προλαβαινω με την δουλεια να παω πουθενα ακομα οτι επαιξε Τρικαλιωτης Σκαλωμενος μισο μισο..εγω αυτο δεν θα το εκανα ποτε..ομως μην κρινουμε ακομα τιποτα ειναι πολυ νωρις για τις ομαδες και για τους προπονητες..ακομα διαβαζουν και μαθαινουν τις μαδες τους..μετα απο 3 4 αγωνιστικη θα φαινονται πιο ξεκαθαρα τα πραγματα!

εχεις δικιο μαλλον 30-10 πρεπει να παιζουν γιατι στο διαστημα που προλαβα με τους αμπελοκηπους κ ειδα,ο ενας εκανε οτι μπορουσε σε αμυνα-επιθεση για να κερδισει ο διαγορας κ ο αλλος οτι επρεπε για να χασει.αδιαμφισβητητη η αξια κ των 2 αλλα με τετοια αποδοση ειτε του ενος ειτε του αλλου,δεν χρειαζεται να εχουν περισοτερο χρονο κ ειδικα μαζι για να ειναι ακμαιοι,αφου ο σκαλωμενος δινει μεγαλες μαχες στην αμυνα κ στα ποστ συν το κατεβασμα κ ο τρικαλιωτης δεν ειναι πια ο παιχτης που ηταν,χωρια οτι εχει ξεχασει να παιζει σε ομαδες πρωταθλητισμου τα 3 τελευταια χρονια.τη δευτερα παντως απο το διαγορα εμφανιστηκαν στο γηπεδο 3 απο τους 8 καλους παιχτες που εχει(παπαιωανου μονεος κεσχινιδης ειναι ρολιστες κυριως για αμυνα) σκαλωμενος καρασταματης μαυροειδακος(φορτωθηκε με ανοητα φαουλ).με μια προχειρη ματια ο διαγορας πηρε το παιχνιδι λογω εμπειριας προσωπικοτητων κ κινησεων του παγκου,κ μαλλον καλο πρεπει να του εκανε ο τροπος της νικης γιατι αφυπνιστηκε.

Periman ειδες 10 λεπτα λες και εβγαλες τον ανθρωπο ρολιστα ολκης και να παιζει 10 λεπτα..εγω σδεν εχω δει κανενα ματς αλλα με βαση την εικονα που εχω απο τους παιχτες θα σου πω το εξης:αν ο Τρικαλιωτης παιζει 10 λεπτα ο διαγορας θα βγει τριτος..οπως και αν ο Σκαλωμενος παιζει 10 λεπτα το ιδιο..ειναι παιχτες που θα οδηγησουν στην ανοδο..αυτοι και ο καρασταματης..μην ακουω τρελες..ειδες 10 λεπτα ενα ματς..και δυο να δεις..και τρια..και να μην ειναι καλος..αυτος θα οδηγηση στην ανοδο..οπως και ο σκαλωμενος..εγω ειπα απλα οτι εγω ημουν κοοτς θα επαιζαν μαζι και θα εκανα παρτυ..α εσκα ειναι οχι α1 για να ειναι ακμαιοιι..και οι δυο επαιζαν 35 λεπτα σε πολυ παραπανω κατηγοριες..και αν θες την γνωμη μου πρωσοπικα ο σκαλωμενος μπορει να ειναι σκυλι μαυρο αλλο την ποιοτητα του Τρικαλιωτη δεν την εχει..δυο την εχουν σ αυτη την κατηγορια στους κοντους..ο ταταρουνης και ο κορωνιδης..τελος παντων αυτα ειναι θεματα του διαγορα..εδω λεμε την γνωμη μας απλα χωρις να εχει και καμια σημασια.
Swko10
Η πεντάδα της εβδομάδας από τους SPORTSOFFICERS. (Ά Εσκα)

Το τοπικό πρωτάθλημα για εμάς είναι το ΝΒΑ μας. Η πρώτη αγωνιστική της Ά Εσκα ολοκληρώθηκε και εμείς έχουμε τη δική μας καλύτερη πεντάδα της εβδομάδας. Συμφωνείτε; Διαφωνείτε; Αυτή είναι η καλύτερη πεντάδα της Ά Εσκα για την πρώτη αγωνιστική. Περιμένουμε τα σχόλια και τις απόψεις σας, στο κάτω μέρος του άρθρου. SPORTSOFFICERS



http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/10/...fficers_43.html
podosfairofilosbasketikos
QUOTE (periman @ Oct 7 2015, 10:59 ) *
Δεν ειναι θεμα επιβεβαιωσης η δικαιωσης..ειναι η πραγματικοτητα και ειναι ο τροπος που σχεδιαστηκε η ομαδα.ειναι καλοι παιχτες..ποιοτικοι..αλλα ειναι 5-6..ειναι σοφτ και εχουν ασσο δυαρι..μπορει παρακατω να δουμε αλλα..αλλα ο τροπος που δομηθηκε η ομαδα εδειχναν αυτα και αυτα εγιναν πρωτη αγωνιστικη..θα δουμε..εγω πιστευω και το εχω ξαναπει πως η πιο σωστα δομημενη ομαδα ειναι ο διαγορας..εχει ρολιστες εχει ξυλοκοπους εχει ποιοτητα και εχει και 3 παιχτες με προσωπικοτητα και ηγετικες ικανοτητες..το θεμα εινα να βρουν ρολους..στο κυπελλο με νφ μου ειπαν γιατι δεν προλαβαινω με την δουλεια να παω πουθενα ακομα οτι επαιξε Τρικαλιωτης Σκαλωμενος μισο μισο..εγω αυτο δεν θα το εκανα ποτε..ομως μην κρινουμε ακομα τιποτα ειναι πολυ νωρις για τις ομαδες και για τους προπονητες..ακομα διαβαζουν και μαθαινουν τις μαδες τους..μετα απο 3 4 αγωνιστικη θα φαινονται πιο ξεκαθαρα τα πραγματα!

εχεις δικιο μαλλον 30-10 πρεπει να παιζουν γιατι στο διαστημα που προλαβα με τους αμπελοκηπους κ ειδα,ο ενας εκανε οτι μπορουσε σε αμυνα-επιθεση για να κερδισει ο διαγορας κ ο αλλος οτι επρεπε για να χασει.αδιαμφισβητητη η αξια κ των 2 αλλα με τετοια αποδοση ειτε του ενος ειτε του αλλου,δεν χρειαζεται να εχουν περισοτερο χρονο κ ειδικα μαζι για να ειναι ακμαιοι,αφου ο σκαλωμενος δινει μεγαλες μαχες στην αμυνα κ στα ποστ συν το κατεβασμα κ ο τρικαλιωτης δεν ειναι πια ο παιχτης που ηταν,χωρια οτι εχει ξεχασει να παιζει σε ομαδες πρωταθλητισμου τα 3 τελευταια χρονια.τη δευτερα παντως απο το διαγορα εμφανιστηκαν στο γηπεδο 3 απο τους 8 καλους παιχτες που εχει(παπαιωανου μονεος κεσχινιδης ειναι ρολιστες κυριως για αμυνα) σκαλωμενος καρασταματης μαυροειδακος(φορτωθηκε με ανοητα φαουλ).με μια προχειρη ματια ο διαγορας πηρε το παιχνιδι λογω εμπειριας προσωπικοτητων κ κινησεων του παγκου,κ μαλλον καλο πρεπει να του εκανε ο τροπος της νικης γιατι αφυπνιστηκε

ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..ΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!

Η ΠΕΥΚΗ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΚΛΗΡΩΣΗ Ο ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΠΕΥΚΗ ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.
giolit
QUOTE (KOBY @ Oct 7 2015, 11:51 ) *
Βλέποντας και εγω το παιχνίδι περισσότερο εντυπωσιάστηκα από την Δάφνη παρά απογοητεύτηκα από την Πεύκη.
Η Πεύκη είναι μια ομάδα με 6-7 εξαιρετικούς παίχτες επιθετικά με τρανταχτές αδυναμίες στην άμυνα. Αυτό που περίμενα να δω πάνω κάτω είδα. Βρέθηκαν σε κακή μέρα οι Μπαρμπαρής, Εμίρης που είναι πραγματικά όπλα αν και δεν ξέρω αν έφταιγε η κακή μέρα ή η εξαιρετική αντιμετώπιση της Δάφνης. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κωσταντώνης ήταν απολαυστικός. Οργάνωνε μαεστρικά μπροστά και εκτελούσε καθώς ο Κορωνίδης επέλεξε να ξεκινήσει δίνοντας του κάποια σουτ! Επίσης οργάνωνε την άμυνα καθοδηγώντας τις τριπλές αλλαγές που επέλεξε να ξεκινήσει η Δάφνη και της βγήκε τρομερά καθώς αποσυντονίστηκε τελείως η επίθεση της Πεύκης. Ο Κορωνίδης δεν έβρισκε διαγώνιες πάσες και οι μόνες επιλογές που έβρισκε ήταν είτε προσωπικές ενέργειες ή ποσταρίσματα του Τσιουμπρη(κάτι που δεν του αρέσει και πολύ) σε miss match.
Με την είσοδο του Σαμουρέλη ο οποίος κόβει γρήγορα στο καλάθι και χτυπώντας με εκ νέου πικ μετά την αρχική τριπλή αλλαγή η Πεύκη βρήκε λύσεις κοντά στο καλάθι αλλά έχασε σε άμυνα στη ρακέτα και σε αμυντικό ριμπάουντ ενώ η Δάφνη χτυπούσε στο transition με τα πολύ γρήγορα guard της.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δεσποτάκης κόλλησε τον δαίμονα Γκίνη πάνω στον Κορωνίδη και έπαιξε Hedge out με τον Τασούλα να διδάσκει(χαρακτηριστικό παράδειγμα ενα hedge out στο 33' στον Κορωνίδη που τον στέλνει στην σέντρα με την υποσημείωση οτι ο Χρήστος κοντεύει τα 35!!!)

Τρομερό επίπεδο ετοιμότητας για την εποχή και καλά μοιρασμένοι ρόλοι(χαρακτηριστικός ο τρόπος που ξόδεψαν τα φαουλ τους Τσατσάνης-Σκούταρης) με τον Ταταρούνη στον πάγκο,τον Κορρέ και τον Φιλιπόπουλο να μην παίρνουν μεγάλο κομμάτι στην επίθεση κάτι που θα κάνουν στην συνέχεια. Βάζει δύσκολα σε αντιπάλους απο πολύ νωρίς και για μένα δικαίως χρίζεται το πρώτο φαβορί.

Κορυφαίοι ο Κωνσταντώνης στο πρώτο ημίχρονο και ο Γκινης στο δεύτερο. Εκπληκτικός ο Τασούλας και τρομερός ο Μιχόπουλος?(14) σε άμυνα και επιθετικά transition.

Συγνώμη για τη φλυαρία αλλά διασκέδασα πολύ παρακολουθώντας το ματσακι.

Υ.γ Ο coach Παρασκευόπουλος έδινε σε πολλά παιδιά στον Κρόνο την ευκαιρία να πάρουν εμπειρίες σε υψηλό επίπεδο ακόμα και όταν ο Κρόνος διεκδικούσε άνοδο από Γ σε Β εθνική άσχετα αν εντέλει την έχασε. Ο Νάτσο μπορεί να μην ήταν ο πιο ταλαντούχος αλλά σίγουρα ήταν ο πιό "θρασύς". Περιμένω ευκαιρία να τον δω στο Κουκάκι με σημαντικό ρόλο.


Ηταν πράγματι ωραίο ματσάκι αλλά χωρις σασπένς. Την διαφορά στο "ντέρμπυ" της Πεύκης για εμενα την έκανε το βαθύ ρόστερ της δαφνης αφού ουσιαστικα χωρίς ταταρούνη , φιλιππόπουλο κ σκούταρη (με φαουλ) κατάφερε να νικήσει πραγματικά στο ρελαντί. μολις έσφιξε λίγο την αμυνα της η πευκη τους χαριζε την μπαλα. Η Πευκη παντως εδωσε την εντύπωση μιας πολύ κουρασμενης ομάδας κ αυτό δεν ξερω αν οφείλεται στην βαριά προετοιμασια ή στην χημεία της ομάδας. Αν είναι το πρώτο..τοτε στην πορεια θα διορθωθεί αν ειναι όμως το δεύτερο.... Αντιθέτως η δαφνη πήγαινε 2 ταχυτητες παραπάνω, και εδω δεν ξερω αν είναι λόγω ελαφρυας προετοιμασιας κ οι παιχτες ειναι ξεκουραστοι, ή αν είναι λόγω χημείας, αν είναι το πρώτο στην πορεία θα σκασει, αν είναι το δευτερο τοτε φιλοι μου η δαφνη ειναι για μένα από τωρα πρωτη.Παντως εάν βρεθουν σε καλή μέρα όλοι της δαφνης και ανακαμψει ο φιλος μου ο Τατα ...δεν μπορω να φανταστώ τι θα γίνει..!!
gspara
QUOTE (RudyKok @ Oct 7 2015, 11:54 ) *


Θα σε παρακαλουσα πολυ να μην γραφεις με κεφαλαια γραμματα.
RudyKok
συγνώμη, δεν έγινε εσκεμμένα. Ευχαριστώ για τη διόρθωση.
Ampasketos
QUOTE (pain of salvation @ Oct 6 2015, 11:18 ) *
Ε άσε μας ρε gkos

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΚΟΥΚΑΚΙ 58-70(31-23)

Μπήκα 2ο ημίχρονο και απλά γύρισα το ματς.Δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Αλλά άντε για τον Ampasketo που θέλει...ας πούμε και 2 λογάκια για τα παιδιά που έπαιξαν και μπάσκετ.
1ο ημίχρονο,από ότι άκουσα,είχαμε μαλώσει με τις μπασκέτα μας.Προσπαθούσαμε να την καλοπιάσουμε με βολές(πρέπει να χάσαμε 10+),με κοντινα σουτάκια,lay-up,τίποτα...
2ο ημίχρονο,είπαμε να παίξουμε μπάσκετ,να τρέξουμε,να πιέσουμε στο κατέβασμα το αργό Χαλάνδρι,να κλεισουμε διαδρόμους που έψαχναν τον Ευαγγελιτση,να ιδρώσουμε,να πορωθούμε,να παίξουμε αυτό που ξέρουμε ρε παιδί μου(άσε που αλλάξαμε και μπασκέτα).Το 33-23 έγινε 33-39...Το γ δεκάλεπτο 41-49(επιμέρους 10-26).Στο 4ο είχαμε το ίδιο σκηνικο,με την διαφορά,σχεδόν πάντα κοντά στους 10.
1η νίκη μας στην Α ΕΣΚΑ,1η μας εκτός.
Συνεχίζουμε σεμνά και ταπεινά

Tekton,μην δίνει σημασία στον Gourou.
Και εμείς για να προσπαθήσουμε να σωθούμε μας έχουμε,αλλά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.
Άσε που εγώ στο 2ο ημίχρονο με 48 πόντους ενεργητικό,κλεψίματα και αιφνιδιασμούς δε το λέω και πολύ κακό μπάσκετ


Ευχαριστώ τον Pain και τον Gkos για την πλήρη ανάλυση τους !!! Σίγουρα 4η αγωνιστική θα το δω και από κοντά φέτος !!! Μ'αρέσει αρκετά το μπάσκετ και η φιλοσοφία που έχει σαν ομάδα !!! Πέρυσι το είδα ουκ ολίγες φορές στο Ρουφ και μπορώ να πω ότι μαζί με τους Αμπελόκηπους ήταν αν οχι οι δυο πιο απολαυστικές ομάδες της κατηγορίας...σίγουρα μέσα στις καλύτερες !!!

Καλή αρχή να έχετε και ελπίζω σε να συνεχίσετε όπως και κάνατε και στην 1η αγωνιστική smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Swko10
Μπαίνει στο πρωτάθλημα το Αιγάλεω με ντέρμπι. (Ά Εσκα)

Η πρώτη αγωνιστική βρήκε τις νεοφώτιστες ομάδες να κάνουν τη δική τους επανάσταση. Η δεύτερη αγωνιστική είναι παρούσα και οι SPORTSOFFICERS είναι εδώ με το πρόγραμμα και τις προβλέψεις τους. SPORTSOFFICERS



http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/10/blog-post_90.html
MENEGIN11

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΡΕΠΟ: ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
gspara
QUOTE (periman @ Oct 11 2015, 19:22 ) *

Αν μαθεις και το τηλεοπτικο ματσακι εισαι αρχηγος smile.gif
MENEGIN11
Αύριο πρωι θα πάρω τηλ εσκα να μάθω,να μη πάω τζάμπα.το ίδιο εκανα κ πρωτη αγών που είδα το πεύκη δάφνη στο καναλι εσκα,κ μου εκατσαν τα δυο ματσακια στο Αιγάλεω.
filologos
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. 2
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΡΕΠΟ: ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1 το ρεπο
Gkos
ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΑΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 2
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1

Πάω για το τζακ ποτ από την προηγούμενη βδομάδα smile.gif
Ampasketos
Ο κουβάς ήταν τεράστιος την 1η εβδομάδα αλλά τώρα νομίζω πως θα κάνω 6/6.

Πάμε να ρίξουμε λοιπόν μία ματιά στα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής.


ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. 1 (Θα πάω με την έδρα. Δεν με έπεισε ο Διαγόρας την προηγούμενη αγωνιστική και νομίζω οτι θα έχει θέματα στο πρώτο εκτός έδρας του).

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 (Αν και βαριά ομάδα ο Νικηφόρος διαθέτει την εμπειρία να πάρει το ''επαγγελματικό'' διπλό και μάλιστα χωρίς μεγάλη απόδοση).

ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2 (Αθλητικό το Αιγάλεω όμως η Πεύκη πρέπει να καλύψει το χαμένο έδαφος από την προηγούμενη αγωνιστική. Δύσκολα νομίζω ότι θα γίνει η έκπληξη στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Θα είναι και το παιχνίδι που θα παρακολουθήσω, οπότε θα προσπαθήσω να το καλύψω εδω όσο μπορώ).

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1 (Είναι από τα παιχνίδια που αν είχαν απόδοση θα κλείδωνε στο 1.07. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι).

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 1 (Άπειρος ο Ιωνικός. 2/2 το Κουκάκι που θα συνεχίσει το αήττητο του. Νομίζω με +10).

ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1 (Νομίζω πως το ''γαλατικό χωριό'' θα κάνει την πρώτη του νίκη. Βαρόμετρο η απόδοση του Δελιγιάννη όπως επίσης και των αξιόπιστων σουτέρ που διαθέτει η απίστευτα ταχύτατη ομάδα του Σγουρού. Άσσο ημίχρονο/Άσσο τελικό).

ΡΕΠΟ: ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 (Και φέτος το ρεπό δεν έκανε προσθήκες. Εύκολο διπλό χωρίς καν να κατέβει η ομάδα του Αίολου στο γήπεδο).

Καλή αγωνιστική σε όλες της ομάδες smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
fastbreak70
{{{ ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2 (Αθλητικό το Αιγάλεω όμως η Πεύκη πρέπει να καλύψει το χαμένο έδαφος από την προηγούμενη αγωνιστική. Δύσκολα νομίζω ότι θα γίνει η έκπληξη στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Θα είναι και το παιχνίδι που θα παρακολουθήσω, οπότε θα προσπαθήσω να το καλύψω εδω όσο μπορώ).}}}


εδω αν είναι καλα ο ασσος του αιγαλεω (σχεδόν 2σεζον εκτος λογω τραυματισμου) θα τριβεις τα ματια σου από την ανατροπη.!.!.!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.