Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Jabar
QUOTE(loufer @ Nov 11 2014, 10:29 ) *
Τρένο η Εθνικάρα!!! Εάν δεν είχαν και την άτυχη στιγμή με τον Αρίωνα που εχασαν δικό τους παιχνίδι (αχ ρε κουμπαρούλη γιατί να στα παστελώνουν όλα στη μούρη, σου έχω πει μην παίζεις άμυνα πάνω στο σουτ, δίνεις στόχο...), θα φιγουράριζαν πρώτοι μαζί με Κούρο τώρα.

Αυτά λέει ο Θανάσης και θα γίνει μόδα. Θες να σουτάρεις ,σούταρε ελεύθερα.
ΣΟΥΛΗΣ
Φρονώ ότι πρέπει εμείς που αγαπάμε την ομάδα να τον στείλουμε στο καλό μπας και καταφέρει ο ιστορικός να παραμείνει στην κατηγορία, κάτι που με τον ξερόλα στην σύνθεση του φαντάζει απίθανο.
loufer
QUOTE(ΣΟΥΛΗΣ @ Nov 11 2014, 10:47 ) *
Φρονώ ότι πρέπει εμείς που αγαπάμε την ομάδα να τον στείλουμε στο καλό μπας και καταφέρει ο ιστορικός να παραμείνει στην κατηγορία, κάτι που με τον ξερόλα στην σύνθεση του φαντάζει απίθανο.


Σε ποιο ποστάρισμα αναφέρεσαι φίλε, ποιος είναι ο ξερόλας?

QUOTE(Jabar @ Nov 11 2014, 10:40 ) *
Αυτά λέει ο Θανάσης και θα γίνει μόδα. Θες να σουτάρεις ,σούταρε ελεύθερα.


Πολύ οικειότητα βλέπω με το Θανασάκη, σε έχει πάρει κούρσα? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Jabar
Τι κούρσα να με πάρει, που από το γήπεδο ,μέχρι το σουβλατζίδικο 200μ απόσταση χάθηκε.
loufer
QUOTE(Jabar @ Nov 11 2014, 11:14 ) *
Τι κούρσα να με πάρει, που από το γήπεδο ,μέχρι το σουβλατζίδικο 200μ απόσταση χάθηκε.


Κάνεις λάθος μάλλον, το παιδί είναι κινητό GPS, όπως στέλνει τις πάσες στα τούβλα έτσι σε πάει με κλειστά μάτια στον προορισμό σου...
Paragodas
QUOTE (loufer @ Nov 11 2014, 11:26 ) *
Κάνεις λάθος μάλλον, το παιδί είναι κινητό GPS, όπως στέλνει τις πάσες στα τούβλα έτσι σε πάει με κλειστά μάτια στον προορισμό σου...



Εύκολο το έχεις να κάνεις 200 μέτρα για να πας για σουβλάκι?????
Δεν μας λέτε τι έγινε χθες στο παιχνίδι?
MJ 23
QUOTE(ΣΟΥΛΗΣ @ Nov 11 2014, 10:47 ) *
Φρονώ ότι πρέπει εμείς που αγαπάμε την ομάδα να τον στείλουμε στο καλό μπας και καταφέρει ο ιστορικός να παραμείνει στην κατηγορία, κάτι που με τον ξερόλα στην σύνθεση του φαντάζει απίθανο.



στα λογια καλοι ειμαστε ολοι...για να σε δω την παρασκευη στο παιχνιδακι θα κανεις τιποτα εσυ?γιατι την παρασκευη...ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΟΟΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΚΥΨΕΛΗΣ..θα δουμε τι εχει να μας πει ο καραφλας και απο κοντα!
fear_me
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
Paragodas
Καλημέρα σε όλο τα μπασκετικά μούτρα της κατηγορίας...!!! περίεργα ματσάκια έχει και σήμερα ο όμιλος....
Για να δώσω τα σημερινά προγνωστικά μου !!!!!

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1 Εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει ο ΟΦΗ. Υπάρχει διαφορά δυναμικότητας.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2 Περίεργο παιχνιδάκι εδώ. Θα πάω με την έκπληξη και θα υποστηρίξω Γκύζη. Έμπνευση!!

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2 Εύκολο βράδυ για την Ολυμπιάδα.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2 Δε νομίζω οτι ο Πανελλήνιος μπορεί να πάρει το παιχνίδι.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2 Derbaki θα έχουμε εδώ. Πιστεύω οτι ο Εθνικός είναι πιο έτοιμη ομάδα.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 Εύκολα πράγματα για τον Κούρο.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2 Θα παω με τους φιλοξενούμενους κι εδώ... αν και δεν θα με εκπλήξει και ο άσσος. Έχουν ωραίο σύνολο όμως οι Αιγαλεώτες....

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες με υγεία...!!!!

filologos
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
Πιο σταθερη, ειναι και στην εδρα.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
Ενδιαφερον ματς.Λογω εδρας.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
Αλλοι στοχοι.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Δεν μπορουν οι γηπεδουχοι.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2
Δυσκολο και εδω για προβλεψη.Πιο εμπειροι οι φιλοξενουμενοι.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Σχετικα ευκολα.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Αμφιρροπο ματς.Πιο καλα στεκονται οι φιλοξενουμενοι.
gspara
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
Επιστροφη στις νικες για τον ανωτερο ΟΦΗ.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Ηρθε η ωρα για το πρωτο διπλο.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
Διαφορα δυναμικοτητας.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Δυσκολα τα πραγματα για τον ιστορικο ΠΓΣ.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2
Αδικειται απο την βαθμολογικη του θεση,ειναι σε φαση ανακαμψης.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Στανταρ.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
Εκανε σεφτε η Κερατεα,πιστευω θα ντουμπλαρει.
doctor_dru
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
MJ 23
λογω μπασκετ παναθηναικου δε μπορεσα να παρευρεθω στο γηπεδο...ο πγς κερδισε δυσκολα με 51-48 η 51-47 αν μου ειπαν καλα με δωρο που εκαναν οι αντιπαλοι...χασανε ευκολα καλαθια φανηκαν εντελως απροπονητοι οι παικτες του ψυχικου και δειχνει εδω και ενα μηνα οτι λογω τραυματισμου του πλευ κασκα εχουν ελλειψη στην θεση.οταν επιστρεψει ο πλευ πιστευω οτι θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα για το ψυχικο.στον πανελληνιο τωρα...οι ελλειψεις ειναι σοβαρες και το πρωταθλημα μεγαλο..με μια νικη δε σωζεται η παρτιδα. σηκω φυγε γιατι αυτοι τη στιγμη καποιοι νομιζουν οτι εισαι η σωτηρια του πγς...δεν εχουν καταλαβει οτι εισαι η καταστροφη του ομως που αυτο θα φανει στην πορεια!!!εισαι αμυριστος απο μπασκετ !εσυ οταν πρωτοειδες την μπαλλα του μπασκετ την πηγες στο τμημα γιατι νομιζες οτι ηταν βομβα...να ξερεις οτι θα εχουμε εξελιξεις μεσα στο επομενο χρονικο διαστημα...
doctor_dru
QUOTE(MJ 23 @ Nov 14 2014, 23:26 ) *
λογω μπασκετ παναθηναικου δε μπορεσα να παρευρεθω στο γηπεδο...ο πγς κερδισε δυσκολα με 51-48 η 51-47 αν μου ειπαν καλα με δωρο που εκαναν οι αντιπαλοι...χασανε ευκολα καλαθια φανηκαν εντελως απροπονητοι οι παικτες του ψυχικου και δειχνει εδω και ενα μηνα οτι λογω τραυματισμου του πλευ κασκα εχουν ελλειψη στην θεση.οταν επιστρεψει ο πλευ πιστευω οτι θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα για το ψυχικο.στον πανελληνιο τωρα...οι ελλειψεις ειναι σοβαρες και το πρωταθλημα μεγαλο..με μια νικη δε σωζεται η παρτιδα. σηκω φυγε γιατι αυτοι τη στιγμη καποιοι νομιζουν οτι εισαι η σωτηρια του πγς...δεν εχουν καταλαβει οτι εισαι η καταστροφη του ομως που αυτο θα φανει στην πορεια!!!εισαι αμυριστος απο μπασκετ !εσυ οταν πρωτοειδες την μπαλλα του μπασκετ την πηγες στο τμημα γιατι νομιζες οτι ηταν βομβα...να ξερεις οτι θα εχουμε εξελιξεις μεσα στο επομενο χρονικο διαστημα...

53-48 το σκορ του ματς
provat
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 65-69


Με αρκετα παραπονα η Πολιτεια απο τα σφυριγματα κυριως του ενος διαιτητη. Συνολικα της σφυριχτηκαν περιπου 35 φαουλ.
Shorty
Μας εχετε ζαλισει με τον Πανελληνιο , εννοω με τα εξωγηπεδικα σας , και αν οντως ισχυουν ολα αυτα που απο εγκυρες πηγες μου μεσα απο την ομαδα καραισχυουν ... εγω ενα εχω να πω μπραβο στα παιδια του πανελληνιου και αυτα που συνεχιζουν τωρα και αυτα που διωχθηκαν , που με τοσα προβληματα πλην το ματς με ΟΦΗ προσπαθει και χτυπαγε καθε ματς (βαση διαφορα ποντω καποια ματς δεν τα εχω δει ) ... οσων αφορα το παραπανω , δεν ειδα να το δινει δωρο ο Ποσειδων αντιθετως ο Πανελληνιος πηγε να το δωσει στο τελος δικο του ματς σε ολη την διαρκεια
PG TO C
ντροπή και αίσχος για ένα τόσο ιστορικό σωματείο να παίζει 3 εσκα . Καλύτερα να μην κατέβαζε ομάδα. Ελπίζω τουλάχιστον να βρεθεί κάποιος όπως στον τρίτωνα που δείχνει να επιστρέφει στις εθνικές κατηγορίες ...
GYZI13
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ...ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΙΣΧΥΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΔΗΣΤΗΧΩΣ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΠΙΝΙΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.ΣΤΟΝ ΚΟΛΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΗΝΥΓΑΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΣΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ...ΓΚΥΖΗ ΟΛΕ ΟΛΕ!!!ΕΔΩ ΠΕΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΕΝΟΜΑΙ!!!!Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΧΑΣΕ ΧΤΕΣ..ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΣ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ!ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΙΝ!
Jabar
Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι.Εδώ μιλάμε μπασκετικά και μπορείτε να κάνετε κρίσεις. Μειωτικοί ,απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί απαγορεύονται. Το λέω για κάποιον που γράφει για τον Πανελλήνιο. Μπασκετικές αιτιολογημένες κρίσεις ναι,προσωπικοί χαρακτηρισμοί ,όχι. Όταν εγγράφεστε καλό είναι να διαβάζετε τους κανονισμούς. Εδώ είμαστε παρέα, προάγουμε αυτό που αγαπάμε.Δεν μας αρέσει να απαγορεύουμε την ελεύθερη έκφραση,αλλά από την άλλη αν κάποιος θέλει να βρίσει κάποιον όχι εδώ ,αλλά να πάει να του τα πει.
GYZI13
ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΟΚ ΠΑΡΑΦΕΡΘΗΚΑ ΛΙΓΟ.ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΟΜΩΣ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣ ΕΧΟΥΝ.ΤΕΣΠΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!
fear_me
Μέχρι στιγμής αυτά υπάρχουν στο ίντερνετ:
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 56-34
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 65-69
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 53-48
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 65-74

για τα υπόλοιπα αν ξέρει κάποιος σκορ ας ενημερώσει
fear_me
QUOTE(fear_me @ Nov 15 2014, 11:54 ) *
Μέχρι στιγμής αυτά υπάρχουν στο ίντερνετ:
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 56-34
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 65-69
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 53-48
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 65-74

για τα υπόλοιπα αν ξέρει κάποιος σκορ ας ενημερώσει

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 59-52
fear_me
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 58-56
daniel10
6 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ.= 56 - 34
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ=
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96= 65 - 69
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ= 53 - 48
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ= 65 - 74
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ = 59 - 52
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ = 58 - 56

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)

1) ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11 5-1-0
2) KAO ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ 11 5-1-0
3) ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 10 * 5-0-0

4) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 10 4-2-0
5) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 9 * 4-1-0
6) ΑΕ ΓΚΥΖΗ - ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 9 3-3-0
7) ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 9 3-3-0
8) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 9 3-3-0
9) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 8 2-4-0

10) ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 8 2-4-0
11) ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ 8 2-4-0
12) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 8 2-4-0
13) ΓΣ ΑΡΙΩΝ 7 1-5-0
14) ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 6 0-6-0

18/11 ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.
GR-HAMMER
Καιρο εχω να γραφω και πρεπει να ειμαι ο γραφικος του forum...
αλλα εχω μια απορια...
μπορει μια ομαδα να κανει ενσταση για φανερη και επαναλαμβανομενη παραβαση κανονισμων απο ενα διαιτητη?
που συνιστα αλλοιωση αποτελεσματος?
υπαρχει καποιος που να μπορει να κρινει κατα τη διαρκεια ενος αγωνα τον ενα διαιτητη? απο τη γραμματεια αυτοι που γραφουνε το φυλλο αγωνος ισως?
γιατι το να κοροιδευουνε τον ιδρωτα μιας ομαδας απροκαλυπτα αληθεια ειναι αηδια...
και δε μιλαμε για το αν ειναι μια φαση φαουλ η οχι ή αν ειναι βηματα...αυτο πες γινεται...
αλλα 2 συνεχομενες φασεις να δινει 3 δευτερα ΠΡΙΝ ο παιχτης μας που εκανε σκριν στο 3ποντο... και τονιζω το πριν... και επαιρνε τη μπαλα εξω απο τη ρακετα... εκανε τριπλα και εβαζε lay up και τον χρεωνε με 3 δευτερα... απλα γιατι ΜΠΟΡΕΙ...
Χωρις πολλα πολλα, παιζουμε με σοβαροτατες απουσιες... αντιμετωπισαμε τους πρωτοπορους που χωρις παντελιαδη ητανε πολυ κακοι... επρεπε να φυγουμε με το διπλο... και απλα ενας ανθρωπος (ο θεος να τον κανει) τους εδωσε το παιχνιδι...
δεν εχω κατι με τα παιδια του κουρου... το παιχνιδι τους παιζαενε... και οι "λογομαχιες" κατα τη διαρκεια του αγωνα οφειλονταν στα νευρα της ομαδας μου απο τις παραλογες αποφασεις του ref...
και ξαναγυρναω στο 1ο ερωτημα... μπορει καποιος να κρινει εκεινη τη στιγμη το διαιτητη?
και στα του αγωνα... 5-10 ποντους μπροστα ο αριων μεχρι το ημιχρονο... ειμασταν πολυ καλυτεροι...πολλοι αστοχοι στο 2ο ημιχρονο... και οποτε βαζαμε goal βρισκοτανε ο ρεφ να μας το ακυρωσει... 6 ποντους μπροστα 2 λεπτα πριν τελειωσει ειμασταν και μετα αφου δε μπαιναμε στη ρακετα μη μας σφυριξει 3 σταματησανε να υπαρχουνε και φαουλ στη μια ρακετα... στην αλλη ΟΛΑ βολες...ο Μομτζος δε πρεπει να βγηκε απο τη ρακετα ποτε, ΠΟΤΕ ομως, και νομιζω του σφυριξανε 2-3 φορες παραβαση (ο αλλος διαιτητης ο ψηλος)...
δεν εχω κατι παραπανω να πω... η ομαδα μου κερδισε το παιχνιδι αυτο... και ας φυγαμε με το κιτρινο φυλλο αγωνα... οσοι ητανε γηπεδο γελασαν με τη ψυχη τους και ειδανε τα χαλια του ανυπαρκτου "επικινδυνου" διαιτητη...
καλη συνεχεια...
King James
Σε ενα παιχνιδι οπου κυριαρχησε η αστοχια και η νευρικοτητα καταφερε ο Κουρος να νικησει τον Αριωνα μια ομαδα η οποια με το καιρο θα κανει πολλες ζημιες ... Για 38 λεπτα η ομαδα του Αριωνα ηταν μπροστα ακομα και με 10+ ποντους και εδειχνε οτι θα κανει την μεγαλη εκπληξη, λυγισε στο τελευταιο 2λεπτο και εχασε τον αγωνα ... Με τετοια τραγικη εμφανιση του Κουρου και δεν το κερδιζεις δεν θα τον κερδισεις ποτε ... Εμπειρη ομαδα ο Κουρος που ξερει ακομα και στη χειροτερη βραδια του πως να διαχειριζετε την καστασταση αυτη , εδειξε χαρακτηρα και πηρε το ματς με απουσιες σημαντικες (Παντελιαδης) και 3-4 παιχτες χωρις προπονησεις απο τραυματισμους δειχνει και το βαθος αυτης της ομαδας ... Βεβαια παιζοντας στο 2 ημιχρονο αμυνα για σεμιναριο ο Αριων μετα βιας σκοραρε 17 ποντους σε ολο το 2 ημιχρονο ...με τετοια επιθεση δεν μπορεις να περιμενεις και κατι παραπανο με εναν αντιπαλο οπως τον Κουρο ... Διαιτησια τραγικη και για τις 2 ομαδες ... και οχι μονοπλευρα οπως αναφερουν παραπανω σχολια , ας βγουνε να πουνε για τις αντιδρασεις παιχτων και παραγοντων του Αριωνα που ηταν απαραδεκτες και συμπεριφορες που χαλασανε το παιχνιδι ... Καλη συνεχεια σε ολες της ομαδες
daniel10
6 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ.= 56 - 34
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ = 77 - 61
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96= 65 - 69
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ= 53 - 48
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ= 65 - 74
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ = 59 - 52
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ = 58 - 56

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)

1) ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11 5-1-0
2) KAO ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ 11 5-1-0
3) ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 10 * 5-0-0

4) ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 10 4-2-0
5) ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 9 * 4-1-0
6) ΑΕ ΓΚΥΖΗ - ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 9 3-3-0
7) ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 9 3-3-0
8) ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 9 3-3-0
9) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 8 2-4-0

10) ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 8 2-4-0
11) ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ 8 2-4-0
12) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 8 2-4-0
13) ΓΣ ΑΡΙΩΝ 7 1-5-0
14) ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 6 0-6-0

18/11 ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.
[
ENTI
καλησπερα και απο μενα..θα μεινω στο θεμα του πανελληνιου πλεον.δε ξερω απο το συλλογο κατι αλλα ξερω πολυ καλα αυτον τον ασχετο που εχει ερθει τι ρολο βαραγε στον κολονο σαν κολονιοτης που ειμαι.ο ανθρωπος ειναι λερα και τοπαιζε μαγκας στον ιασωνα κολονου.εκβιαζε τις γυναικες με τα δελτια.ξερει πολυ καλα να το κανει ειναι μανουλα σαυτα.στα μπασκετικα μας τωρα.αμφιροπο πρωταθλημα φετος πλην του κουρου πιστευω οτι οι υπολοιπες ομαδεσ ειναι ισοδυναμες.ο κουρος για ανοδο σιγουρα και για δ εσκα σιγουρα πανελληνιος και αριωνας και θα δειξει ποιοι αλλοι
dontshoottheref
QUOTE (GR-HAMMER @ Nov 15 2014, 16:22 ) *
Καιρο εχω να γραφω και πρεπει να ειμαι ο γραφικος του forum...
αλλα εχω μια απορια...
μπορει μια ομαδα να κανει ενσταση για φανερη και επαναλαμβανομενη παραβαση κανονισμων απο ενα διαιτητη?
που συνιστα αλλοιωση αποτελεσματος?
υπαρχει καποιος που να μπορει να κρινει κατα τη διαρκεια ενος αγωνα τον ενα διαιτητη? απο τη γραμματεια αυτοι που γραφουνε το φυλλο αγωνος ισως?


Η απλή απάντηση είναι όχι. Η γραμματεία δεν έχει κανένα δικαίωμα να κάνει το παραμικρό σε διαιτητή ακόμα και στο πιο προφανές λάθος. Μπορεί βεβαίως προφορικά να πει την άποψη του ο κριτής αλλά η απόφαση είναι πάντα του ρεφ... Επίσης καλώς ή κακώς δεν μπορείς να κάνεις και ένσταση (ή τέλος πάντων να την κερδίσεις) για αποφάσεις διαιτητή τύπου φάουλ, 3", βήματα κλπ. Μόνο για θέματα χρονομέτρησης (και αυτό κυρίως σε μεγαλύτερες κατηγορίες με αποδεικτικά βίντεο κλπ) και για θέματα συμμετοχών μπορείς να έχεις τύχη σε ένσταση. Τέλος, αν και δεν νομίζω να έχει γίνει ποτέ, μόνο ο 1ος διαιτητής έχει το δικαιώμα ακόμα και να αποβάλει τον 2ο ή κριτή αν θεωρήσει οτι κάτι δεν πάει καλά....
Shorty
QUOTE (dontshoottheref @ Nov 16 2014, 01:29 ) *
Η απλή απάντηση είναι όχι. Η γραμματεία δεν έχει κανένα δικαίωμα να κάνει το παραμικρό σε διαιτητή ακόμα και στο πιο προφανές λάθος. Μπορεί βεβαίως προφορικά να πει την άποψη του ο κριτής αλλά η απόφαση είναι πάντα του ρεφ... Επίσης καλώς ή κακώς δεν μπορείς να κάνεις και ένσταση (ή τέλος πάντων να την κερδίσεις) για αποφάσεις διαιτητή τύπου φάουλ, 3", βήματα κλπ. Μόνο για θέματα χρονομέτρησης (και αυτό κυρίως σε μεγαλύτερες κατηγορίες με αποδεικτικά βίντεο κλπ) και για θέματα συμμετοχών μπορείς να έχεις τύχη σε ένσταση. Τέλος, αν και δεν νομίζω να έχει γίνει ποτέ, μόνο ο 1ος διαιτητής έχει το δικαιώμα ακόμα και να αποβάλει τον 2ο ή κριτή αν θεωρήσει οτι κάτι δεν πάει καλά....


Μου αρεσει που απαντας χαχα !!
Jabar
QUOTE(dontshoottheref @ Nov 16 2014, 01:29 ) *
Η απλή απάντηση είναι όχι. Η γραμματεία δεν έχει κανένα δικαίωμα να κάνει το παραμικρό σε διαιτητή ακόμα και στο πιο προφανές λάθος. Μπορεί βεβαίως προφορικά να πει την άποψη του ο κριτής αλλά η απόφαση είναι πάντα του ρεφ... Επίσης καλώς ή κακώς δεν μπορείς να κάνεις και ένσταση (ή τέλος πάντων να την κερδίσεις) για αποφάσεις διαιτητή τύπου φάουλ, 3", βήματα κλπ. Μόνο για θέματα χρονομέτρησης (και αυτό κυρίως σε μεγαλύτερες κατηγορίες με αποδεικτικά βίντεο κλπ) και για θέματα συμμετοχών μπορείς να έχεις τύχη σε ένσταση. Τέλος, αν και δεν νομίζω να έχει γίνει ποτέ, μόνο ο 1ος διαιτητής έχει το δικαιώμα ακόμα και να αποβάλει τον 2ο ή κριτή αν θεωρήσει οτι κάτι δεν πάει καλά....

Έχει αποβάλει την γραμματεία ο Μπούσιας στην Πάτρα σε αγώνα τοπικού.
GR-HAMMER
QUOTE(King James @ Nov 15 2014, 20:14 ) *
Σε ενα παιχνιδι οπου κυριαρχησε η αστοχια και η νευρικοτητα καταφερε ο Κουρος να νικησει τον Αριωνα μια ομαδα η οποια με το καιρο θα κανει πολλες ζημιες ... Για 38 λεπτα η ομαδα του Αριωνα ηταν μπροστα ακομα και με 10+ ποντους και εδειχνε οτι θα κανει την μεγαλη εκπληξη, λυγισε στο τελευταιο 2λεπτο και εχασε τον αγωνα ... Με τετοια τραγικη εμφανιση του Κουρου και δεν το κερδιζεις δεν θα τον κερδισεις ποτε ... Εμπειρη ομαδα ο Κουρος που ξερει ακομα και στη χειροτερη βραδια του πως να διαχειριζετε την καστασταση αυτη , εδειξε χαρακτηρα και πηρε το ματς με απουσιες σημαντικες (Παντελιαδης) και 3-4 παιχτες χωρις προπονησεις απο τραυματισμους δειχνει και το βαθος αυτης της ομαδας ... Βεβαια παιζοντας στο 2 ημιχρονο αμυνα για σεμιναριο ο Αριων μετα βιας σκοραρε 17 ποντους σε ολο το 2 ημιχρονο ...με τετοια επιθεση δεν μπορεις να περιμενεις και κατι παραπανο με εναν αντιπαλο οπως τον Κουρο ... Διαιτησια τραγικη και για τις 2 ομαδες ... και οχι μονοπλευρα οπως αναφερουν παραπανω σχολια , ας βγουνε να πουνε για τις αντιδρασεις παιχτων και παραγοντων του Αριωνα που ηταν απαραδεκτες και συμπεριφορες που χαλασανε το παιχνιδι ... Καλη συνεχεια σε ολες της ομαδες


"εδειξε χαρακτηρα και πηρε το ματς" ,"διαιτησια τραγικη και οχι μονοπλευρα", ησουνα σιγουρα στο κλειστο του μπασκετ? εχει κατι ποδοσφαιρα διπλα, κατι τεννις νομιζω... ολη η κερκιδα γελαγε με τη διαιτησια, οχι την κακη διαιτησια, τη μονοπλευρη διαιτησια... αυτη που εγερνα το γηπεδο προς τον κουρο... φαντασου στο τελος απορησα γιατι δεν ηρθε ο κοντος ο διαιτητης να φωναξει "κουρος" μαζι με τους παιχτες...
για τις συμπεριφορες και τις αντιδρασεις αν διαβασες τι εγραψα, ητανε κακιστες, αλλα δικαιολογημενες σε ενα σημειο απο τα νευρα(στο τσακωμο με το παντελιαδη εχει δικιο ο παντελιαδης, γι'αυτο και μετα υπηρχανε συγγνωμες)... ας σου σφυριξουνε 3 φορες 3 δευτερολεπτα προκλητικα πριν μπεις στη ρακετα και να δω ποσο κοσμιος θα εισαι...
απλα προσεχε τι γραφεις γιατι γινεσε ρεζιλι... 100-0 ητανε η διαιτησια.. δεν ητανε απλα κακη..
δλδ αληθεια τοσο κακο ειναι να το παραδεχθεις...?
καλη συνεχεια...
Paragodas
Ξέρει κανείς πότε θα γίνει το Ολυμπιάδα 96 - Κούρος?
gk65
Γ ‘ΑΝΔΡΩΝ

18/11/14 20.30 Γ ‘ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ’96 ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΟΥΛΙΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΚΝΑΣ ΝΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
QUOTE(Paragodas @ Nov 18 2014, 10:01 ) *
Ξέρει κανείς πότε θα γίνει το Ολυμπιάδα 96 - Κούρος?



Απο το σαιτ της ΕΣΚΑ.
loufer
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΦΗ-ΚΟΥΡΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ θα πάνε για τις 3 θέσεις που οδηγουν στη Β, από οτι φαινεται...
Πολλά θα εξαρτηθουν και στα μεταξυ τους παιχνιδια που ακολουθουν.
Κουμπαρουλη γερά η Β ειναι κοντα!!!
gspara
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΚΟΥΡΟΣ 66-68 (16-14,24-32,46-45,66-68).

Συγκλονιστικο ντερμπι στην Πετρουπολη με τον Κουρο να αποδρα με ενα σημαντικο διπλο που τον εδραιωνει για τα καλα στην θεση του οδηγου στην μαχη της ανοδου.
Ηρωας του ματς ο Μομτσος ο οποιος με τριποντο-μαχαιρια εγραψε το 64-66 στα 24''.
Ο Ηλιοπουλος με 2/2 βολες ισοφαρισε 66-66 στα 15'',αλλα ο Παντελιαδης επισης με 2/2 βολες στα 6'' εδωσε τη νικη στην ομαδα του.
Το τριποντο του Ηλιοπουλου στην ληξη εγινε με καλες προυποθεσεις,αλλα βρηκε σιδερο.

Η Ολυμπιαδα ξεκινησε καλυτερα (9-2) με τον Τολιο να δινει γρηγορο ρυθμο και να βγαζει αιφνιδιασμους.

Το ταιμ-αουτ των φιλοξενουμενων σημανε και την αντεπιθεση τους καθως προσεξαν τις επιστροφες τους,επεβαλαν σετ παιχνιδι και κρατησαν την Ολυμπιαδα στον ενα ποντο στα πρωτα 8 λεπτα της 2ης περιοδου(17-28).

Η 3η περιοδος εξελιχθηκε σε μονομαχια Ηλιοπουλου-Παντελιαδη.
Ο πρωτος ομως βρηκε συμπαραστατη τον Μιχαλοπουλο που μετα απο ενα εντελως αστοχο 1ο ημιχρονο,ξεμπουκωσε στο δευτερο και η Ολυμπιαδα καταφερε να περασει και παλι μπροστα 41-40.

Το υπολοιπο διαστημα εξελιχθηκε σε τιτανομαχια με τους Ηλιοπουλο-Μιχαλοπουλο και Παντελιαδη-Παξινο να ηγουνται επιθετικα των ομαδων τους.
Οι γηπεδουχοι ξεφυγαν προς στιγμην 63-57,αλλα ο Κουρος αντεδρασε αμεσως και φτασαμε στο φιναλε που περιεγραψα στην αρχη.

Απο τον Κουρο που αγωνιστηκε χωρις τον Κακαρη,μεγαλο παιχνιδι ο Παντελιαδης που επεστρεψε μετα απο 2 απουσιες και αγωνιστηκε ολο το 40λεπτο.
Το σημαντικοτερο ομως ηταν η επιστροφη στα παρκε του τεραστιου παιχταρα Σωκρατη Παξινου 77.gif μετα τον τραυματισμο του που τον ειχε κρατησει εκτος αγωνιστικης δρασης μεχρι τωρα.
Του ευχομαι σιδερενιος και ελπιζω να επανεμφανιστει και στο φορουμ.

Απο την Ολυμπιαδα φοβερος ο Ηλιοπουλος και ο Μιχαλοπουλος στο 2ο ημιχρονο.

bball.gif Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες που λογικα θα τις δουμε στην πιο πανω κατηγορια του χρονου!!!
soc11
QUOTE (gspara @ Nov 18 2014, 23:56 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΚΟΥΡΟΣ 66-68 (16-14,24-32,46-45,66-68).

Συγκλονιστικο ντερμπι στην Πετρουπολη με τον Κουρο να αποδρα με ενα σημαντικο διπλο που τον εδραιωνει για τα καλα στην θεση του οδηγου στην μαχη της ανοδου.
Ηρωας του ματς ο Μομτσος ο οποιος με τριποντο-μαχαιρια εγραψε το 64-66 στα 24''.
Ο Ηλιοπουλος με 2/2 βολες ισοφαρισε 66-66 στα 15'',αλλα ο Παντελιαδης επισης με 2/2 βολες στα 6'' εδωσε τη νικη στην ομαδα του.
Το τριποντο του Ηλιοπουλου στην ληξη εγινε με καλες προυποθεσεις,αλλα βρηκε σιδερο.

Η Ολυμπιαδα ξεκινησε καλυτερα (9-2) με τον Τολιο να δινει γρηγορο ρυθμο και να βγαζει αιφνιδιασμους.

Το ταιμ-αουτ των φιλοξενουμενων σημανε και την αντεπιθεση τους καθως προσεξαν τις επιστροφες τους,επεβαλαν σετ παιχνιδι και κρατησαν την Ολυμπιαδα στον ενα ποντο στα πρωτα 8 λεπτα της 2ης περιοδου(17-28).

Η 3η περιοδος εξελιχθηκε σε μονομαχια Ηλιοπουλου-Παντελιαδη.
Ο πρωτος ομως βρηκε συμπαραστατη τον Μιχαλοπουλο που μετα απο ενα εντελως αστοχο 1ο ημιχρονο,ξεμπουκωσε στο δευτερο και η Ολυμπιαδα καταφερε να περασει και παλι μπροστα 41-40.

Το υπολοιπο διαστημα εξελιχθηκε σε τιτανομαχια με τους Ηλιοπουλο-Μιχαλοπουλο και Παντελιαδη-Παξινο να ηγουνται επιθετικα των ομαδων τους.
Οι γηπεδουχοι ξεφυγαν προς στιγμην 63-57,αλλα ο Κουρος αντεδρασε αμεσως και φτασαμε στο φιναλε που περιεγραψα στην αρχη.

Απο τον Κουρο που αγωνιστηκε χωρις τον Κακαρη,μεγαλο παιχνιδι ο Παντελιαδης που επεστρεψε μετα απο 2 απουσιες και αγωνιστηκε ολο το 40λεπτο.
Το σημαντικοτερο ομως ηταν η επιστροφη στα παρκε του τεραστιου παιχταρα Σωκρατη Παξινου 77.gif μετα τον τραυματισμο του που τον ειχε κρατησει εκτος αγωνιστικης δρασης μεχρι τωρα.
Του ευχομαι σιδερενιος και ελπιζω να επανεμφανιστει και στο φορουμ.

Απο την Ολυμπιαδα φοβερος ο Ηλιοπουλος και ο Μιχαλοπουλος στο 2ο ημιχρονο.

bball.gif Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες που λογικα θα τις δουμε στην πιο πανω κατηγορια του χρονου!!!

Καλησπερα και απο εμενα αν και πολυ αργα.. το ματς εσυ ακριβως,οπως το περιεγραψε ο φιλος! Ειμαι ο Παξινος και στο τελος,αφου αναφερθω στα του παιχνιδιου,θα πω και δυο πραγματα πιο ''προσωπικα''.
Πολυ ωραιο και δυνατο παιχνιδι,με καλο ρυθμο και καλο μπασκετ και απο τις δυο ομαδες. Νομιζω δικαιολογησαν και οι δυο γιατι θεωρουνται απο καποιους σαν υποψιφιες για τις θεσεις που οδηγουν στην Γ' .Εμεις,ειχαμε σε τρομερη μερα τον Σπυρο (Παντελιαδη) και μας πηρε επανω του σε ενα ακομα παιχνιδι βοηθωντας ολα τα παιδια,οχι μονο με μεσα στις γραμμες αλλα και εξω-ψυχολογικα. Το να κατσω να πω ποσο σημαντικος παιχτης ειναι, οχι μονο για την κατηγορια φυσικα αλλα και για ολο το μπασκετ,νομιζω οτι θα κουρασω το forum.. Εμεις ευτυχησαμε να φυγουμε νικητες σημερα αλλα το ιδιο θα μπορουσε να γινει και μετην Ολυμπιαδα που οπως σωστα ειπε ο φιλος,ειχε την ευκαιρια του τελευταιου σουτ στην τελευταια επιθεση 6'' πριν το τελος. Καλη συνεχεια στα παιδια της Ολυμπιαδας, μακρια απο τραυματισμους και λογικα θα ειναι στις ομαδες που θα ανεβουν ενα σκαλοπατι στο τελος της χρονιας. Οσο για εμας,χαιρομαστε σημερα,για αυτης την νικη απεναντι σε ενα πολυ σημαντικο αντιπαλο αλλα απο αυριο ξανα δουλεια και προπονηση αφου μας περιμενει δυσκολο, ξανα εκτος εδρας παιχνιδι με τον Μελα.
Θα ηθελα λοιπον τωρα να πω δυο πραγματα για εμενα,και οποις θελει ειλικρινα μπορει να μην διαβασει καν αυτην την παραγραφο αφου το forum ειναι φτιαγμενο για συζητησεις που αφορουν τα παιχνιδια πιο πολυ και λιγοτερα για τα ατομα καθε αυτα.. Θελα να σε ευχαριστησω για τα καλα σου λογια καταρχας. Δεν νομιζω να εχουμε γνωριστει απο κοντα,λογικα στα γηπεδα θα με εχεις δει πιο πολυ αν και θα ηθελα να γνωριστουμε γιατι βλεπω οτι πηγαινεις γενικα σε αρκετα γηπεδα και σου αρεσει, οπως και εμενα το αθλημα γενικοτερα πολυ! Λογικα λοιπον, θα με γνωριζεις απο αλλες χρονιες ή απο περυσι,γι αυτο και τα καλα σου λογια. Δυστηχως για εμενα, ειχα 2 πολυ σοβαρους τραυματισμους στο τελος του καλοκαιριου,συνεχομενους (μολις αποθεραπευτικε το ενα ποδι,χτυπησα αμεσως πολυ σοβαρα το αλλο) , με αποτελεσμα να ειμαι απο της 12 σεπτεμβρη (που χτυπσα στο ματς κυπελλου με τον Οφη) μεχρι και πριν 2 εβδομαδες,σε φυσικοθεραπευτηρια,ιατρια και ολα αυτα και να μην μπορω να περπατησω για 2+ μηνες. Μεγαλη ταλαιπωρια για εμενα και μεγαλο πανω απ ολα ψυχολογικο πληγμα.Δεν ξερω αν με εχεις και σε αλλα παιχνιδια (πριν χτυπησω) αλλα ειναι πολυ δυσκολο να ξερεις, πως μπορεις να παιξεις και τι μπορεις να κανεις μεσα στο γηπεδο, και να πρεπει να κανεις υπομονη ετσι ωστε σιγα σιγα να ξεκινας να μπορεις να τρεχεις (!) και μετα απο καιρο,αν ολα πανε καλα, να φτασεις να κανεις αυτο που εκανες πριν τις ατυχες στιγμες. Αυτο λοπον που ειδες σημερα ηταν το δευτερο παιχνιδι (γιατι επαιξα και λιγο στο προηγουμενο) μετα απο δυομιση μηνες.. Ολη η ομαδα προσπαθει να με κανει να νιωσω καλα και να φυγει ο φοβος του τραυματισμου (οσοι εχουν χτυπησει καταλαβαινουν πολυ καλα τι εννοω) και σιγα σιγα να ειμαι ο παλιος καλος Παξινος που ξερεις και εσυ. Και παλι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ειλικρινα δεν ξερω που εμαθες οτι ημουν τραυματιας τοσο καιρο! Μαλλον εισαι πολυ ''ψαγμενος'' και δεν το ξερω! Ελπιζω να γνωριστουμε και απο κοντα καποια στιγμη. ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ πανω απ ολα και το ποιος κερδιζει ή χανει, δευτερες σκεψεις αδερφια! Καλη συνεχεια και θα τα λεμε με προγνωστικα κτλ απο εδω και περα. Καλο βραδυ!
tommie1983
QUOTE (gspara @ Nov 18 2014, 23:56 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΚΟΥΡΟΣ 66-68 (16-14,24-32,46-45,66-68).

Συγκλονιστικο ντερμπι στην Πετρουπολη με τον Κουρο να αποδρα με ενα σημαντικο διπλο που τον εδραιωνει για τα καλα στην θεση του οδηγου στην μαχη της ανοδου.
Ηρωας του ματς ο Μομτσος ο οποιος με τριποντο-μαχαιρια εγραψε το 64-66 στα 24''.
Ο Ηλιοπουλος με 2/2 βολες ισοφαρισε 66-66 στα 15'',αλλα ο Παντελιαδης επισης με 2/2 βολες στα 6'' εδωσε τη νικη στην ομαδα του.
Το τριποντο του Ηλιοπουλου στην ληξη εγινε με καλες προυποθεσεις,αλλα βρηκε σιδερο.

Η Ολυμπιαδα ξεκινησε καλυτερα (9-2) με τον Τολιο να δινει γρηγορο ρυθμο και να βγαζει αιφνιδιασμους.

Το ταιμ-αουτ των φιλοξενουμενων σημανε και την αντεπιθεση τους καθως προσεξαν τις επιστροφες τους,επεβαλαν σετ παιχνιδι και κρατησαν την Ολυμπιαδα στον ενα ποντο στα πρωτα 8 λεπτα της 2ης περιοδου(17-28).

Η 3η περιοδος εξελιχθηκε σε μονομαχια Ηλιοπουλου-Παντελιαδη.
Ο πρωτος ομως βρηκε συμπαραστατη τον Μιχαλοπουλο που μετα απο ενα εντελως αστοχο 1ο ημιχρονο,ξεμπουκωσε στο δευτερο και η Ολυμπιαδα καταφερε να περασει και παλι μπροστα 41-40.

Το υπολοιπο διαστημα εξελιχθηκε σε τιτανομαχια με τους Ηλιοπουλο-Μιχαλοπουλο και Παντελιαδη-Παξινο να ηγουνται επιθετικα των ομαδων τους.
Οι γηπεδουχοι ξεφυγαν προς στιγμην 63-57,αλλα ο Κουρος αντεδρασε αμεσως και φτασαμε στο φιναλε που περιεγραψα στην αρχη.

Απο τον Κουρο που αγωνιστηκε χωρις τον Κακαρη,μεγαλο παιχνιδι ο Παντελιαδης που επεστρεψε μετα απο 2 απουσιες και αγωνιστηκε ολο το 40λεπτο.
Το σημαντικοτερο ομως ηταν η επιστροφη στα παρκε του τεραστιου παιχταρα Σωκρατη Παξινου 77.gif μετα τον τραυματισμο του που τον ειχε κρατησει εκτος αγωνιστικης δρασης μεχρι τωρα.
Του ευχομαι σιδερενιος και ελπιζω να επανεμφανιστει και στο φορουμ.

Απο την Ολυμπιαδα φοβερος ο Ηλιοπουλος και ο Μιχαλοπουλος στο 2ο ημιχρονο.

bball.gif Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες που λογικα θα τις δουμε στην πιο πανω κατηγορια του χρονου!!!

Αν ο Κούρος κέρδιζε τόσο καιρό χωρίς τον Παντελιάδη και χωρίς έναν ακόμη εξαιρετικό παίκτη, τότε μάλλον πρέπει να βρούμε τον δεύτερο.
Jabar
1.Αρκετός κόσμος 150 άτομα στο κλειστό η Πετρούπολη δείχνει ότι αγαπά το μπάσκετ.Κάμποσα παιδιά από τις ακαδημίες.
2.Συναπάντημα παλιών γνωστών από την Ιριδα, κατόπιν Νέων Παλατιανής και Άρη Πετρούπολης.Αυτά τα παιδιά συν τον κόουτς Γεωργαλά τα αγαπά ο κόουτς Κ, οπότε κάθησε στον πάγκο χθες.
3.Μόμτσος ιδιαίτερα άστοχος έβαλε το κρίσιμο.
4.Δύο τελείως διαφορετικά ημίχρονα.Σε κάποιους έκανε καλό που είδανε τη βαπτιστήρα τους στο ημίχρονο.
5.Παντελιάδης για προπονητής δεν ξέρω,γιατί αυτό που είδα ήταν έναν παίκτη να τα βάζει με όλους τους τρόπους.Απίστευτη επαφή με το καλάθι.Γνωστό αυτό άλλωστε.Τουλάχιστον υπήρξε σωστή επιθετική κατεύθυνση.Δώστε μου τη μπάλα και θα πάει συστημένη στο καλάθι.
6.Μεγάλη ευστοχία του Μιχαλόπουλου στο β ημίχρονο και πολύ καλό γεμάτο παιχνίδι όχι μόνο σουτ του Ηλιόπουλου.
7.Ελεύθερο το τελευταίο σουτ ,ίσως θα έπρεπε να πάει η μπάλα πιό κοντά στο καλάθι
8.Καλλίτερα δομημένο το παιχνίδι της Ολυμπιάδας κυρίως επιθετικά αμυντικά, νομίζω ότι μπορεί να πιέζει καλλίτερα σε μεγαλύτερο μέρος του γηπέδου.
9.Διαιτησία Μπούκας απαρατήρητος λίγα σφυρίγματα,ο άλλος κατά την προσφιλή του συνήθεια σφύριξε πολύ,παραπάνω από ότι έπρεπε κάποιες φορές έξω και από τη λογική και τη ροή του παιχνιδιού.
10. Δύο νέοι προπονητές κάνουν την αρχή τους από χαμηλές κατηγορίες όπως πρέπει ,να πειραματιστούν να μάθουν,καλή συνέχεια.
11.Τελικά ο Β όμιλος μου φαίνεται ελαφρά πιό γεμάτος όμιλος. Υπάρχουν αρκετά καλά ματς για να δεις.
12.Σιδερένιος και πάντα με υγεία στον Παξινό.
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους... Συνεχίζω να πιστεύω οτι θα γίνει πόλεμος στον συγκεκριμένο όμιλο μέχρι τέλους για να βρεθούν οι 3 ομάδες που θα πάρουν το εισητήριο της ανόδου....!!! Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη... Πάμε στα σημερινά τώρα..

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2 Υπάρχει διαφορά δυναμικότητας...

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 Εύκολο βράδυ για τους γηπεδούχους...

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1 Παλεύει όλα τα παιχνίδια ο Πανελλήνιος και μπράβο του αλλά δε νομίζω οτι έχει ελπίδες απέναντι στην Ολυμπιάδα..

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1 Θα στηρίξω την έδρα από έμπνευση αν και είμαι σίγουρος οτι θα γίνει derbaki σήμερα.. Δεν αποκελείω και το 2πλό.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1 Εύκολα ή δύσκολα θα πάρουν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι..

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2 Σκληρή ομάδα ο Αρίων ίσως αδικείται από την βαθμολογική του θέση, αλλά δε νομίζω να κερδίσει σήμερα.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1 Δύσκολη έδρα το Αιγάλεω αλλά θα περάσει ο Κούρος έστω και δύσκολα...

Υ.Γ. Είμαι βέβαιος οτι κάπου θα χάσει και ο Κούρος....!!! Κάπου θα στραβοπατήσει...

Υ.Γ.1. Ρε παιδιά τι χάλια είναι αυτά με τα 24??? Φτιάξτε τα χρονόμετρα επιτέλους... Είναι εικόνα να φωνάζει κάποιος και να μη τον ακούει κανένας??? Υπήρξε σκηνικό που φώναξε από την κερκίδα κάποιος και μπερδεύτηκαν όλοι.. ΕΛΕΟΣ

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες και με υγεία...!!!!
gspara
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
Δυσκολα απεναντι στην δυνατη Τουφα(εχει την καλυτερη επιθεση),αλλα καποια στιγμη πρεπει να κερδισει εντος.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Ευκολα θα κρατησει το αηττητο στην εδρα του.

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Ευκαιρια για εναν αυκολο ασσο μετα την απογοητευση απο το σασπενς της Τριτης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2
Εξακολουθω να πιστευω στην ανακαμψη του Πολυνικη.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2
Σε καλη κατασταση ο Εθνικος,αλλα ακολουθει ζορικο προγραμμα.Αποψε θα ρισκαρω στο διπλο της Κερατεας που δειχνει σε ανοδο.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Περσι κερδισε καθαρα ο Αριων.Φετος ομως το απορθητο καστρο του 'μπαζει'.Ειναι και ομαδα 3αδας ο ΟΦΗ.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Ειναι φαβορι ο Κουρος,τωρα που γυρισε και ο Παξινος προβλεπω 26-0!
fear_me

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
doctor_dru
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2
Ντέρμπι.Μικρό προβάδισμα στην Τούφα

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Άσσος.Λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα οι γηπεδούχοι

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Άσσος εύκολα μάλλον,εκτός αν μιλήσει η κούραση απ'το ματς της Τρίτης

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2
Θέλει να ανακάμψει ο Ποσειδώνας μετά το στραβοπάτημα με Πανελλήνιο,ενώ ο Πολυνίκης ψάχνει μια εκτός έδρας νίκη για να πάρει μπροστά

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
"Ξύπνησε" η Κερατέα αλλά δύσκολο να κερδίσει εκεί

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι.Πιθανόν να δυσκολευτούν αλλά θα το πάρουν

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Δύσκολη έξοδος για τον Κούρο που όμως παραμένει φαβορί
filologos
Καλημερα στα καλαθοσφαιροπροσωπα(ειπα και το φιλολογικο μου) biggrin.gif

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
gk65
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΡΟΣ 67-60.
MJ 23
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ....ΠΡΟΕΔΡΕ ΞΥΠΝΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ!!ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΚΟΜΑ....
GYZI13
Αε γκυζη πολυγωνο πολιτεια 81-73....παμε μωρη ομαδαρα!! Μεγαλη ανατροπη βγαλμενη απο τα στενα του γκυζη... Χαναμε μεχρι και 25 ποντους και στο δευτερο ημιχρονο ξυπνησαμε κ ανατρεψαμε το σκορ.. ΓΚΥΖΗ ΟΛΕ!!
filologos
QUOTE (gk65 @ Nov 21 2014, 23:46 ) *
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΡΟΣ 67-60.


ολοι κουβα...ηρθε ετσι και η πρωτη ηττα του Κουρου.
soc11
Καλησπερα και απο εμενα. Ηττα για εμας σημερα (Κουρος). Τα παιδια του Μελα ηταν καλυτερα σημερα και πηραν την νικη. Σε ενα γηπεδο ''περιεργο'' (οσων αφορα το δαπεδο), δεν υποτιμησαμε σε καμια περιπτωση την γηπεδουχο ομαδα, απλως δεν καταφεραμε να πιασουμε καλη αποδοση,ολοι μας (!) και ετσι ηρθε η ηττα για εμας. Η διαιτησια ηταν μια χαρα (γιατι τωρα τελευταια γινεται πολυς λογος εδω για αυτο το θεμα και εγω προσωπικα δεν θελω ποτε να μιλαω για αυτην,εκτος σε περιπτωση που ειναι δραματικα υπερ καποιου). Το ματς ηταν κλειστο στο σκορ, καμια ομαδα δεν μπορεσε να παρει διαφορα,μονο που στο τελος του τριτου δεκαλεπτου ο Μελας πηρε μια διαφορα 8 ποντων κατι που μπορεσαμε και μαζεψαμε γρηγορα,χωρις ομως να μπορεσουμε να παρουμε κεφαλι στο σκορ. Δεν ειμαι ανθρωπος που του αρεσουν οι δικαιολογιες, αλλα η κουραση σε εμας (λογο του δυσκολου παιχνιδιου της Τριτης) επαιξε τον ρολο της στο τελος καθως στα τελευταια λεπτα του 4ου δεκαλεπτου,δεν μπορουσαμε να κανουμε το κατι παραπανω και δεν ειχαμε ανασες να τρεξουμε αφου ημασταν ολοι αρκετα καταπονημενοι. Για να μην παρεξηγηθω,δεν λεω οτι ειναι η αιτια της ηττας αυτο, λεω απλα οτι σε εκεινο το χρονικο σημειο ηταν για ολους εμας πολυ εντονο.. Καλη συνεχεια στην ομαδα του Μελα και καμπανακι για εμας να βελτιωσουμε και αλλο καποια πραγματα για εμας που ισως με την μεχρι τωρα πορεια,τα ειχαμε ψιλοαφησει-αγνοησει... Ξακουραση και παγο!!! (το πλαστικο κατω ειναι ζορι...) smile.gif
doctor_dru
Έχουμε λεπτομέρειες από το Μελάς - Κούρος;;;

Στην Πετρούπολη η Ολυμπιάδα επικράτησε δύσκολα του Πανελλήνιου.Το ματς ξεκίνησε με την Ολυμπιάδα να παίρνει από νωρίς το προβάδισμα αλλά να μην μπορεί να ξεφύγει με παραπάνω από 5-6 πόντους.Στο 2ο δεκάλεπτο είχαμε το ξέσπασμα των γηπεδούχων που με κορυφαίους τους Μιχαλόπουλο και Καρακώστα έφτασαν την διάφορα σε διψήφια νούμερα.
Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να στέλνουν το ματς στο +14(36-22).Σε εκείνο το σημείο ξύπνησαν οι φιλοξενούμενοι που εσφιξαν την άμυνα τους και με αιχμή του δόρατος το #17 έτρεξαν ένα σερί 15-0 που τους έφερε μπροστά στο σκορ(36-37).Η Ολυμπιάδα αντέδρασε στο τελευταίο δίλεπτο του δεκαλέπτου και ξαναπερασε μπροστά(41-37).Ο Πανελλήνιος κατάφερε να μείνει κοντά στο ματς μέχρι το 36'(45-43) αλλά κάπου εκεί στέρεψε από ιδέες και λύσεις στην επίθεση.Το 6-0 σερί των γηπεδούχων με το τρίποντο του Μιχαλόπουλου και ένα λει απ του Τόλιου έστειλε το ματς στο +8 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.