Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Paragodas
Kαλημέρα σε όλους!!!!! Επαληθεύομαι για άλλη μια φορά...Έχω πει οτι σε αυτό τον όμιλο θα γίνει σφαγή μέχρι τέλους...!!Γίνονται πολύ ωραία παιχνίδια απ οτι μαθαίνω σε αθλητικά πλαίσια και η βαθμολογία όπως όλοι βλέπετε είναι στον αέρα...!! Για να δούμε τι θα γίνει αύριο...!!! Έχουμε Derbares πάλι...!!!!!

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1 Ήρθε η ώρα να κερδίσουν οι γηπεδούχοι. Έχουν χάσει πολύ έδαφος. Έστω και δύσκολα πιστεύω θα πάρουν το ροζ φύλλο.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1 Φορμαρισμένος ο Ποσειδώνας μετά την μεγάλη νίκη και μέσα στην Ολυμπιάδα. Μάλλον ήρθε ώρα να χάσει και το γκύζη. Derbaki

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1 Derbara Η ομάδα έκπληξη μέχρι στιγμής για εμένα(Εθνικός), αντιμετωπίζει μια ομάδα με πολύ καλά χαρατηριστικά και καλούς παίχτες. Θα γίνει μεγάλο παιχνίδι.Η Ολυμπιάδα το θέλει γιατί έχασε και την προηγούμενη εβδομάδα, από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έρχονται από μεγάλη νίκη. Για να δούμε...

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 Θα στηρίξω το ιστορικό σωματείο. Αν θέλει να παραμείνει κατηγορία πρέπει να πάρει τέτοια παιχνίδια.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2 Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι. Δε νομίζω οτι θα στραβοπατήσουν εκεί.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2 Derbaki κι εδώ. Δείχνει φορμαρισμένη η Κερατέα και κάνει ζημιές. Θα την πιστέψω για να βοηθήσει και στο μπάχαλο της βαθμολογίας.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1 Derbara Οι 2 πρωτοπόροι εδώ. Ήττα εκτός προγράμματος και για τους 2 την προηγούμενη αγωνιστική. Θα γίνει φοβερό παιχνίδι (εμπειρία εναντίον νεανικότητας). Θα κερδίσει όποιος το θέλει πιο πολύ. Για να δούμε... Στηρίζω 1 και για το μπάχαλο.


Υ.Γ. Φίλε MJ23 δεν μας ενημέρωσες... rolleyes.gif τι γίνεται στο ιστορικό σωματείο μετά τις αλλαγές?? Υπάρχει κινητικότητα? ηρέμησαν τα πράγματα?


Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία!!!
fear_me

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ αν δεν παιξει ο παντελιαδης σιγουρα ασσος

gspara
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
Πρεπει να το παρει.Αποτελεσματα δυσαναλογα του ροστερ.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Ανεβασμενη ψυχολογια και οι δυο.Το Γκυζη εχει ποιοτητα και λυσεις απο τον παγκο.Αξιζει στον Τιτανα Ξανθοπουλο να ξαναπαιξει ψηλα.

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
Αμφιρροπο.Δεν εχει περιθωρια για 3η ηττα εντος η Ολυμπιαδα.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Κρισιμο ματς επιβιωσης.Πονταρω εδρα.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Ανωτερος ο Μελας.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
Δυσκολη προβλεψη,οριακα ασσος.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Το ματς της αγωνιστικης.Θα γινει μεγαλη μαχη.Η καλυτερη επιθεση(Κουρος) εναντιον της καλυτερης αμυνας(ΟΦΗ).Πιστευω δεν θα κανει δευτερη σερι ηττα ο Κουρος.
Jabar
Δύο 1
Πολυνίκης-ΟΦΗ
Σας φτάνουν για ταμείο.
ilsant
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1 +10

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2 +1

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1 +2

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2 +5

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2 +5

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1 +10

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1 +12
doctor_dru
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
Σε δύσκολη φάση ο Πολυνίκης,χρειάζεται επειγόντως νίκες.Μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Ντέρμπι.Από μεγάλο διπλό ο Ποσειδώνας,αρκετή ποιότητα το Γκύζη.

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
Δύσκολο να κάνει 2η σερί ήττα εντός η Ολυμπιάδα,παρόλο που θα βρει απέναντί της έναν δυνατό αντίπαλο

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Ντέρμπι παραμονής.Όποιος χάσει θα βρεθεί σε δύσκολη θέση

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Πιο ποιοτικός ο Μελάς,ευκαιρία για διπλό

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
Ανεβασμένη η Κερατέα,απέναντι στην δυνατή Τούφα.Πάω με την μίνι έκπληξη

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
Ντέρμπι πρωτοπόρων.Πιστεύω στο τέλος θα ανέβουν και οι 2.Οριακό προβάδισμα στους γηπεδούχους
filologos
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1
Περιεργο ματς.Ισως το θελουν περισσοτερο.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
Δυσκολο και αυτο.Παω με εδρα.

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
Και αλλο ντερμπι εδω περα.Ας πω εδρα.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Καιγονται και οι δυο.Ισως το παρει σημερα.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Ευκαιρια για διπλο.Η Πολιτεια παει για Δ απ οτι φαινεται.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1
Καλη εδρα.Βλεπω να γινεται και οβερ το ματς.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
Το ντερμπι της αγωνιστικης.Απ οτι φαινεται δεν εχουν βοηθησει τον Παντελιαδη αρκετα οι αλλοι παιχτες.
Stathis
Ξερει κανεις ποσες ομαδες πεφτουν απο Γ ΕΣΚΑ απο καθε ομιλο φετος ?
fear_me
QUOTE(Stathis @ Dec 12 2014, 16:31 ) *
Ξερει κανεις ποσες ομαδες πεφτουν απο Γ ΕΣΚΑ απο καθε ομιλο φετος ?


Η προκυρηξη αναφερει σχετικα:

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗ Γ’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Οι ομάδες που θα καταλάβουν τις τρεις (3) τελευταίες θέσεις (12η,13η και 14η) καθενός από τους δύο (2) ομίλους της Γ’κατηγορίας υποβιβάζονται στην Δ’κατηγορία. Σε περίπτωση όμως που υποβιβασθεί μία ή και περισσότερες ομάδες της ΄Ενωσης από την Γ΄Εθνική Κατηγορία τότε σε αντιστοιχία αυξάνεται και ο αριθμός των υποβιβαζομένων ομάδων της Γ΄κατηγορίας Ε.Σ.Κ.Α.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ 1: Το Πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας της επόμενης αγωνιστικής περιόδου 2015-2016 θα διεξαχθεί με είκοσι οκτώ (28) ομάδες.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2 : Σε περίπτωση που χρειασθεί να συμπληρωθεί αριθμός ομάδων στην κατηγορία για οποιονδήποτε λόγο (συγχώνευση, αποχώρηση κλπ) για την διαδικασία συμπλήρωσης αποφασίζει το Δ.Σ. της Ε.Σ.Κ.Α.
Στην περίπτωση των υποβιβαζομένων ομάδων ισχύει το άρθρο 49 παρ.2 του Κανονισμού της Ε.Ο.Κ.
Stathis
thanks fear_me
bsktmn
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1 (+8 νομίζω)
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ-ΠΟΛΥΔΡΟΣΟ 62-54
North_gato
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 54-52
panther2910
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΑΡΙΩΝ - 2 +33
Φάναρε περαστικά....γύρνα γρήγορα γιατί σε έχουμε ανάγκη.....
soc11
Από ότι ενημερωθηκα, οφη - κουρος 1 (25)...
Με τους φιλοξενουμενους να έχουν κάποιες απουσίες, δύο από αυτές του παντελιαδη και του παξινου.
Escobar
Ποσειδών Ν.Ψ-ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου 1 +12(με επιφύλαξη).
Τρομερός για τους γηπεδούχους ο Αβανίδης με 30+ πόντους.
Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Ξανθόπουλος και ο Μυλωνάς προς το τέλος.
Μύλος το πρωτάθλημα μετά τις ήττες Εθνικού,Κούρου.
Καληνύχτα και καλό Σ/Κ!!!
Stathis
Είδα χθες το παιχνίδι του Πανελλήνιου στη Κυψέλη και κυριολεκτικά έμεινα με ανοιχτό στόμα .
Η ομάδα αυτή εκτός του ότι πάει τρένο από την κορυφή στο πάτο , πιστεύω ότι και η Δ ΕΣΚΑ είναι πολύ για αυτήν.

Τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους τους διοικούντες αποτελεί επίτευγμα , ένα τέτοιο σύλλογο με αυτή την ιστορία και τις υποδομές (κτιριακές και έμψυχες) που είχε ο ιστορικός , να βρεθεί του χρόνου στη Δ ΕΣΚΑ και μάλιστα να τους πέφτει και πολύ.

Και μια ερώτηση . Τους ηλεκτρονικούς πίνακες ( σκορ & 24 δευτ.) και τα πλαστικά καθίσματα τι τα κάνατε ρε παιδιά , τα πουλήσατε για να πάρετε τους μισθούς σας ?

Για το αποτέλεσμα του αγώνα το αναφέρει κάποιος φίλος παραπάνω 53-86 .
33 πόντους στο σπίτι σου από τον Αρίωνα.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ .
MJ 23
Ο ΑΜΠΑΛΟΣ ΤΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΠΓΣ...ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΜΠΑΛΟ ΠΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ...
gspara
ΤΟΥΦΑ-ΚΕΡΑΤΕΑ 64-72
MJ 23
καλημερα....ελπιζω σtο νεο διοικητικο συμβουλιο του πγς να βαλουν τα σωστα ατομα τωρα...να βαλουν ατομα που αγαπανε το συλλογο...εχουν δειξει ποιοι ειναι αυτοι...γιατι οσα οικονομικα προβληματα και να υπαρχουν...στην γ εσκα και γενικα στην εσκα μπορεις να διατηρηθεις!!!με τετοιο γηπεδο και γενικα στιβο βαρη κτλ που διαθετει ο συλλογος μπορει να μαζεψει υποδομες πιτσιρικαδες ειδικα της περιοχης που εχει πολλα παιδια,και να χτισει το μελλον του...ξυπνηστε και προχωρηστε!
gspara
soc11
Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να γραψω κατι, χωρις να εχει σχεση με το φορουμ, τον ομιλο και τα παιχνιδια του εννοω, και θα ηθελα να παρω καποιες γνωμες ή να δωσω αφορμη για συζητηση!
Χτες λοιπον,σε παιχνιδι μεγαλυτερης κατηγοριας απο αυτην που ειναι το φορουμ μας, εγινε το εξης ''περιεργο''..
Η ομαδα στην οποια ημουν βοηθος προπονητη, βρισκοταν πισω στο σκορ και το παιχνιδι πηγαινε προς το τελος του εχοντας περιπου 2 λεπτα για την ληξη. Η διαφορα βρισκοταν στους 6 ποντους και αποφασισαμε να πιεσουμε σε ολο το γηπεδο μετα απο εκτελεση δικων μας ελευθερων βολων. Η πιεση δουλεψε με αποτελεσμα,ενας αντιπαλος,με την κατοχη της μπαλας,να κλειστει πριν το κεντρο πολυ καλα και να βγει (απο εμας οπως εδειξε διαιτητης) η μπαλα εκτος γηπεδο για επαναφορα της αντιπαλης ομαδας. ο διαιτητης κρατουσε την μπαλα για να ξανακανει η αντιπαλη ομαδα επαναφορα,πισω απο το κεντρο υπενθυμιζω. Κοιταζοντας ομως το 24αρι, αυτο εδειχνε 16 δευτερα.. Εμεις λοιπον φωναξαμε προς τους διαιτητες,οτι εχει γινει παραβαση των 8 δευτερολεπτων και οτι η κατοχη θα πρεπει να αλλαξει.. Ερχεται λοιπον ο πρωτος διαιτητης στον παγκο και μας λεει χαρακτηριστικα οταν εμεις του λεμε οτι εχει γινει παραβαση τωμ 8 οτι: ''Δεν εχει γινει καμια παραβαση,βλεπω τα 8 οτι εχουν περασει αλλα εγω μετραω με το χερι και ακομα εχει δευτερα η αντιπαλη ομαδα''. Οταν ο προπονητης μας του λεει μα του 24αρι δειχνει 16, η απαντηση που παιρνει ειναι ''Σας ξαναλεω coach,εγω μετραω.. εαν η γραμματεια εχει κανει λαθος και εχει αρχισει το χρονομετρο νωριτερα? Εγω μετραω coach σε παρακαλω καθηστε στον παγκο σας..''
Ο coach μας συνεχισε να αναζητα τι εχει συμβει και γιατι οι διαιτητες δεν συνενοουνται καν μεταξυ τους για το αν εχει γινει καποιο λαθος κτλ και παει προς την γραμματεια για να ρωτησει τι γινεται. Δεχεται τεχνικη ποινη, και το παιχνιδι καπου εκει τελειωνει.
Ηθελα λοιπον με το φτωχο μπασκετικο μυαλο,να ρωτησω, δηλαδη να μην κοιταμε καθολου τα 24? Εμεις σαν παιχτες,σαν προπονητες? Να μην τα υπολογιζουμε? Αυτο το συμπερασμα δεν βγαινει μετα απο αυτα που ακουσαμε απο τον ρεφ??! Αρα δηλαδη εγω σαν παιχτης ας πουμε,μπορω να μετραω απο μονος μου,και να εχω 25, 25.5 δευτερα αν θελω στην επιθεση μου λογικα ε?! Αναλογα πως μετραω και εγω! Απιστευτα πραγματα παιδια.. Εγω ξερω οτι οταν μια ομαδα κανει out μετα απο καλαθι που δεχεται,ο διαιτητης κανει σημα στην γραμματεια να ξεκινησει το χρονομετρο σωστα? Και η γραμματεια λοιπον πρεπει να εχει τον νου της εκει, Πως λοιπον στην συγκεκριμενη φαση εγινε αυτο που μας ειπε ο ρεφ και εν τελη,η αμυνα και η πιεση στην συγκεκριμενη φαση που οδηγησε την αντιπαλη ομαδα σε λαθος , πηγε στραφη?
Αν καποιος εχει μια λογικη εξηγηση,ειμαι προθυμος να την ακουσω!
KillMits
QUOTE(soc11 @ Dec 16 2014, 14:30 ) *
Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να γραψω κατι, χωρις να εχει σχεση με το φορουμ, τον ομιλο και τα παιχνιδια του εννοω, και θα ηθελα να παρω καποιες γνωμες ή να δωσω αφορμη για συζητηση!
Χτες λοιπον,σε παιχνιδι μεγαλυτερης κατηγοριας απο αυτην που ειναι το φορουμ μας, εγινε το εξης ''περιεργο''..
Η ομαδα στην οποια ημουν βοηθος προπονητη, βρισκοταν πισω στο σκορ και το παιχνιδι πηγαινε προς το τελος του εχοντας περιπου 2 λεπτα για την ληξη. Η διαφορα βρισκοταν στους 6 ποντους και αποφασισαμε να πιεσουμε σε ολο το γηπεδο μετα απο εκτελεση δικων μας ελευθερων βολων. Η πιεση δουλεψε με αποτελεσμα,ενας αντιπαλος,με την κατοχη της μπαλας,να κλειστει πριν το κεντρο πολυ καλα και να βγει (απο εμας οπως εδειξε διαιτητης) η μπαλα εκτος γηπεδο για επαναφορα της αντιπαλης ομαδας. ο διαιτητης κρατουσε την μπαλα για να ξανακανει η αντιπαλη ομαδα επαναφορα,πισω απο το κεντρο υπενθυμιζω. Κοιταζοντας ομως το 24αρι, αυτο εδειχνε 16 δευτερα.. Εμεις λοιπον φωναξαμε προς τους διαιτητες,οτι εχει γινει παραβαση των 8 δευτερολεπτων και οτι η κατοχη θα πρεπει να αλλαξει.. Ερχεται λοιπον ο πρωτος διαιτητης στον παγκο και μας λεει χαρακτηριστικα οταν εμεις του λεμε οτι εχει γινει παραβαση τωμ 8 οτι: ''Δεν εχει γινει καμια παραβαση,βλεπω τα 8 οτι εχουν περασει αλλα εγω μετραω με το χερι και ακομα εχει δευτερα η αντιπαλη ομαδα''. Οταν ο προπονητης μας του λεει μα του 24αρι δειχνει 16, η απαντηση που παιρνει ειναι ''Σας ξαναλεω coach,εγω μετραω.. εαν η γραμματεια εχει κανει λαθος και εχει αρχισει το χρονομετρο νωριτερα? Εγω μετραω coach σε παρακαλω καθηστε στον παγκο σας..''
Ο coach μας συνεχισε να αναζητα τι εχει συμβει και γιατι οι διαιτητες δεν συνενοουνται καν μεταξυ τους για το αν εχει γινει καποιο λαθος κτλ και παει προς την γραμματεια για να ρωτησει τι γινεται. Δεχεται τεχνικη ποινη, και το παιχνιδι καπου εκει τελειωνει.
Ηθελα λοιπον με το φτωχο μπασκετικο μυαλο,να ρωτησω, δηλαδη να μην κοιταμε καθολου τα 24? Εμεις σαν παιχτες,σαν προπονητες? Να μην τα υπολογιζουμε? Αυτο το συμπερασμα δεν βγαινει μετα απο αυτα που ακουσαμε απο τον ρεφ??! Αρα δηλαδη εγω σαν παιχτης ας πουμε,μπορω να μετραω απο μονος μου,και να εχω 25, 25.5 δευτερα αν θελω στην επιθεση μου λογικα ε?! Αναλογα πως μετραω και εγω! Απιστευτα πραγματα παιδια.. Εγω ξερω οτι οταν μια ομαδα κανει out μετα απο καλαθι που δεχεται,ο διαιτητης κανει σημα στην γραμματεια να ξεκινησει το χρονομετρο σωστα? Και η γραμματεια λοιπον πρεπει να εχει τον νου της εκει, Πως λοιπον στην συγκεκριμενη φαση εγινε αυτο που μας ειπε ο ρεφ και εν τελη,η αμυνα και η πιεση στην συγκεκριμενη φαση που οδηγησε την αντιπαλη ομαδα σε λαθος , πηγε στραφη?
Αν καποιος εχει μια λογικη εξηγηση,ειμαι προθυμος να την ακουσω!


Kαλησπερα φιλε μου.Αν θες μια γνωμη απο τα λιγα που σκαμπαζω,νομιζω οτι αυτο που σας ελεγε ο διαιτητης ειναι σωστο.Παρεπιπτοντως εχω ξαναδει τετοια φαση.Δε θυμαμαι αν ηταν σε αγωνα μου ή σε αγωνα που ημουν θεατης.Αν υπαρχει βιντεο απτον αγωνα παντως με τη φαση καλο θα ηταν.Και,αν,ο ρεφ εχει δικιο μιλαμε για μεγαλη σφυριχτρα.Αν εχει αδικο μιλαμε για μεγαλο ''παντελονιασμα''...
Gkos
QUOTE (soc11 @ Dec 16 2014, 14:30 ) *
Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να γραψω κατι, χωρις να εχει σχεση με το φορουμ, τον ομιλο και τα παιχνιδια του εννοω, και θα ηθελα να παρω καποιες γνωμες ή να δωσω αφορμη για συζητηση!
Χτες λοιπον,σε παιχνιδι μεγαλυτερης κατηγοριας απο αυτην που ειναι το φορουμ μας, εγινε το εξης ''περιεργο''..
Η ομαδα στην οποια ημουν βοηθος προπονητη, βρισκοταν πισω στο σκορ και το παιχνιδι πηγαινε προς το τελος του εχοντας περιπου 2 λεπτα για την ληξη. Η διαφορα βρισκοταν στους 6 ποντους και αποφασισαμε να πιεσουμε σε ολο το γηπεδο μετα απο εκτελεση δικων μας ελευθερων βολων. Η πιεση δουλεψε με αποτελεσμα,ενας αντιπαλος,με την κατοχη της μπαλας,να κλειστει πριν το κεντρο πολυ καλα και να βγει (απο εμας οπως εδειξε διαιτητης) η μπαλα εκτος γηπεδο για επαναφορα της αντιπαλης ομαδας. ο διαιτητης κρατουσε την μπαλα για να ξανακανει η αντιπαλη ομαδα επαναφορα,πισω απο το κεντρο υπενθυμιζω. Κοιταζοντας ομως το 24αρι, αυτο εδειχνε 16 δευτερα.. Εμεις λοιπον φωναξαμε προς τους διαιτητες,οτι εχει γινει παραβαση των 8 δευτερολεπτων και οτι η κατοχη θα πρεπει να αλλαξει.. Ερχεται λοιπον ο πρωτος διαιτητης στον παγκο και μας λεει χαρακτηριστικα οταν εμεις του λεμε οτι εχει γινει παραβαση τωμ 8 οτι: ''Δεν εχει γινει καμια παραβαση,βλεπω τα 8 οτι εχουν περασει αλλα εγω μετραω με το χερι και ακομα εχει δευτερα η αντιπαλη ομαδα''. Οταν ο προπονητης μας του λεει μα του 24αρι δειχνει 16, η απαντηση που παιρνει ειναι ''Σας ξαναλεω coach,εγω μετραω.. εαν η γραμματεια εχει κανει λαθος και εχει αρχισει το χρονομετρο νωριτερα? Εγω μετραω coach σε παρακαλω καθηστε στον παγκο σας..''
Ο coach μας συνεχισε να αναζητα τι εχει συμβει και γιατι οι διαιτητες δεν συνενοουνται καν μεταξυ τους για το αν εχει γινει καποιο λαθος κτλ και παει προς την γραμματεια για να ρωτησει τι γινεται. Δεχεται τεχνικη ποινη, και το παιχνιδι καπου εκει τελειωνει.
Ηθελα λοιπον με το φτωχο μπασκετικο μυαλο,να ρωτησω, δηλαδη να μην κοιταμε καθολου τα 24? Εμεις σαν παιχτες,σαν προπονητες? Να μην τα υπολογιζουμε? Αυτο το συμπερασμα δεν βγαινει μετα απο αυτα που ακουσαμε απο τον ρεφ??! Αρα δηλαδη εγω σαν παιχτης ας πουμε,μπορω να μετραω απο μονος μου,και να εχω 25, 25.5 δευτερα αν θελω στην επιθεση μου λογικα ε?! Αναλογα πως μετραω και εγω! Απιστευτα πραγματα παιδια.. Εγω ξερω οτι οταν μια ομαδα κανει out μετα απο καλαθι που δεχεται,ο διαιτητης κανει σημα στην γραμματεια να ξεκινησει το χρονομετρο σωστα? Και η γραμματεια λοιπον πρεπει να εχει τον νου της εκει, Πως λοιπον στην συγκεκριμενη φαση εγινε αυτο που μας ειπε ο ρεφ και εν τελη,η αμυνα και η πιεση στην συγκεκριμενη φαση που οδηγησε την αντιπαλη ομαδα σε λαθος , πηγε στραφη?
Αν καποιος εχει μια λογικη εξηγηση,ειμαι προθυμος να την ακουσω!


Επειδή μίλαγα προχτες, με φίλο διαιτητή ,για παρόμοια φάση (που χε γίνει στο Μαρούσι-Κύμη ,όπου ο ρεφ δεν σφύριξε τα 8 δευτερόλεπτα ,παρότι το χρονόμετρο έδειχνε 15 ,και πήρε τεχνική η Κύμη στις διαμαρτυρίες) ,μου είπε ότι υπάρχει αρθρο μέσα στον κανονισμό όπου λέει ότι ο ρεφ είναι ο απόλυτος χρονομέτρης ,και δεν παίζει ρόλο τι δείχνει το ρολόι!
Δηλαδή μπορεί να το πάρει πάνω του ,αν έχει μετρήσει αλλιώς!

str
ο διαιτητης ακομα και αν εχει το δικαιωμα να μετραει επρεπε να συμβουλευτει το χρονομετρο...
ΑΛΛΑ...
τα 8 δευτερολεπτα εχουν περασει οταν το χρονομετρο δειχνει μπροστα 15!!!!
για ενα απλο λογο....οταν δειχνει 23 διανυεις το πρωτο δευτερολεπτο..(πχ 23¨45 εχει περασει 15 εκατοστα χρονος...)
22 το δευτερο
21 το τριτο
20 το τεταρτο
19 το πεμπτο
18 το εκτο
17 το εβδομο
16 το ογδο...

ΔΗΛΑΔΗ
16:01 EXΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 7 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 59 ΕΚΑΤΟΣΤΑ
16¨00 EXOYN ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩς 8 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ
15¨59 ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 8 ΔΕΥΕΤΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΕyΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ... ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΧΡΟΝΟΥ!!!

αρα..επειδη τα χρονομετρα διεχνουν μονο δευτερολεπτα και οχι δεκατα..για να εχει γινει παραβαση των 8 δευτ πρεπει το χρονομετρο/24αρι να δειχνει 15!!!!
Gkos
QUOTE (str @ Dec 16 2014, 15:38 ) *
ο διαιτητης ακομα και αν εχει το δικαιωμα να μετραει επρεπε να συμβουλευτει το χρονομετρο...
ΑΛΛΑ...
τα 8 δευτερολεπτα εχουν περασει οταν το χρονομετρο δειχνει μπροστα 15!!!!
για ενα απλο λογο....οταν δειχνει 23 διανυεις το πρωτο δευτερολεπτο..(πχ 23¨45 εχει περασει 15 εκατοστα χρονος...)
22 το δευτερο
21 το τριτο
20 το τεταρτο
19 το πεμπτο
18 το εκτο
17 το εβδομο
16 το ογδο...

ΔΗΛΑΔΗ
16:01 EXΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 7 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 59 ΕΚΑΤΟΣΤΑ
16¨00 EXOYN ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩς 8 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ
15¨59 ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 8 ΔΕΥΕΤΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΕyΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ... ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΧΡΟΝΟΥ!!!

αρα..επειδη τα χρονομετρα διεχνουν μονο δευτερολεπτα και οχι δεκατα..για να εχει γινει παραβαση των 8 δευτ πρεπει το χρονομετρο/24αρι να δειχνει 15!!!!



Δεν καταλαβες το νόημα του ποστ ,φίλε μου.

O ρεφ μετραει από μέσα του τα 8 δευτερολεπτα.

Αν κρινει αυτος οτι δεν εχουν περασει τα 8 ,το παιρνει πάνω του.

Και ας δειχνει 14 το χρονομετρο( να εχει βιαστει πχ να το ξεκινησει η γραμματεια ;p )

soc11
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια! Χαιρομαι που τουλαχιστον ξεκινησα εναν διαλογο! Σιγουρα δεν κρινω τον διαιτητη ουτε φυσικα ειναι υπευθυνος για την ηττα. Αρα με λιγα λογια ειναι φαση ''μην σου κατσει''...!
Να προσθεσω οτι ο συγκεκριμενος διαιτητης ηταν πολυ καλος σε ολο το παιχνιδι!
Gkos
QUOTE (Gkos @ Dec 16 2014, 15:42 ) *
Δεν καταλαβες το νόημα του ποστ ,φίλε μου.

O ρεφ μετραει από μέσα του τα 8 δευτερολεπτα.

Αν κρινει αυτος οτι δεν εχουν περασει τα 8 ,το παιρνει πάνω του.

Και ας δειχνει 14 το χρονομετρο( να εχει βιαστει πχ να το ξεκινησει η γραμματεια ;p )

Σου λέω ακραίο παραδειγμα,αλλά θέλω να πιάσεις το νόημα smile.gif



QUOTE (soc11 @ Dec 16 2014, 15:43 ) *
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια! Χαιρομαι που τουλαχιστον ξεκινησα εναν διαλογο! Σιγουρα δεν κρινω τον διαιτητη ουτε φυσικα ειναι υπευθυνος για την ηττα. Αρα με λιγα λογια ειναι φαση ''μην σου κατσει''...!
Να προσθεσω οτι ο συγκεκριμενος διαιτητης ηταν πολυ καλος σε ολο το παιχνιδι!



Aυτό που λες είναι το πιο σημαντικό!!!!!!!!

Γιατι καλή διαιτησία δεν βρίσκεις στις μέρες μας!
patrinos777
QUOTE(str @ Dec 16 2014, 15:38 ) *
ο διαιτητης ακομα και αν εχει το δικαιωμα να μετραει επρεπε να συμβουλευτει το χρονομετρο...
ΑΛΛΑ...
τα 8 δευτερολεπτα εχουν περασει οταν το χρονομετρο δειχνει μπροστα 15!!!!
για ενα απλο λογο....οταν δειχνει 23 διανυεις το πρωτο δευτερολεπτο..(πχ 23¨45 εχει περασει 15 εκατοστα χρονος...)
22 το δευτερο
21 το τριτο
20 το τεταρτο
19 το πεμπτο
18 το εκτο
17 το εβδομο
16 το ογδο...

ΔΗΛΑΔΗ
16:01 EXΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 7 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 59 ΕΚΑΤΟΣΤΑ
16¨00 EXOYN ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩς 8 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ
15¨59 ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 8 ΔΕΥΕΤΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΤΟΥ ΔΕyΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ... ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΧΡΟΝΟΥ!!!

αρα..επειδη τα χρονομετρα διεχνουν μονο δευτερολεπτα και οχι δεκατα..για να εχει γινει παραβαση των 8 δευτ πρεπει το χρονομετρο/24αρι να δειχνει 15!!!!


σωστός ο στρ. Ο διαιτητής οφείλει να μετράει από μέσα του τον χρόνο και να τον δείχνει κ με την χαρακτηριστική κίνηση του χεριού του. Αυτός ο χρόνος θα του δείξει αν έχουν ή οχι περάσει τα 8 δευτερόλεπτα γτ όπως όλοι καταλαβαίνουμε είναι αδύνατον για κάποιον ρεφ να συμβουλεύεται τον χρόνο απ τον πίνακα των 24 ταυτόχρονα με την εξελισσόμενη φάση. Το παίρνει πάνω του όπως λέμε γτ προφανώς μέσα του δεν μέτρησε (και δεν έδειξε-αυτό θα επαληθεφθεί αν υπάρχει βιντεο-)τα 8 δευτερα. Δεν θα συμφωνήσω πάντως αν ο χρόνος που φαίνεται στο 24 άρι είναι πχ 14..., εκει οτι λάθος κ αν κάνει η γραμματεία ή ο τρόπος που μετράνε ορισμένοι πιο άπρειροι κυρίως ρεφ ΠΡΕΠΕΙ να ναι δεσμευτικός για τους διαιτητές αλλιώς χάνεται κάθε αξιοπιστία από θεατές ή συμμετέχοντες. Προσοχή λοιπόν κ στις γραμματείες και απ τους ίδιους τους προπονητές που μπορούν να διαμαρτυρηθούν νωρίτερα αν παρατηρήσουν οτι το 24 αρι ξεκινάει νωρίτερα του επιτρεπτού...για να μην τρε΄χουν άπαντες σε τέτοιες φάσεις..
madmike1
QUOTE (gspara @ Dec 15 2014, 15:02 ) *

Θα ηταν καλυτερο να βαζατε φασεις και καλαθια και απο τις δυο ομαδες να εχουμε καλυτερη εικονα για το εκαστοτε ματς που θα παιζετε.ωραια σχολια ειχαι χαβαλε ο τυπος που περιγραφει!!!
dontshoottheref
ήδη απάντησαν σωστά πολλά παιδιά... ο διαιτητής είναι ο ΜΟΝΟΣ που μετράει τα 8 δευτερόλεπτα. Ναι, η γραμματεία είναι υποχρεωμένη να κοιτάει τον διαιτητή για να ξεκινήσει το χρονόμετρο μετά από επαναφορά αλλά: 1ον δεν το κάνει ποτέ, 2ον κανείς δεν εγγυάται οτι το χρονόμετρο δεν θα κολλήσει. Αν συμβεί αυτό λοιπόν, τα 8'' δεν θα γίνουν ποτέ;;; Άρα μετράει ο ρεφ και είναι υποχρέωση του φυσικά να μετράει σωστά... τσάμπα η τεχνική λοιπόν....
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους και σε όλο το forum!!! Ρεεε τι γίνεται σε αυτό τον όμιλο???μιλάμε για χαμό... Τα πάνω κάτω κάθε Παρασκευή!!!! Για να δούμε τι θα γίνει αύριο και ποιος θα κάνει Χριστούγεννα στην κορυφή.... Ξεκινάμε λοιπόν.!!


ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2 Έχει επανέλθει το Ψυχικό δε νομίζω οτι θα μπορέσει ο Τριφυλλιακός να κερδίσει.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 Θα στηρίξω έδρα.Το Γκύζη θέλει τη νίκη για να παραμείνει σε τροχιά ανόδου. Η Ολυμπιάδα δεν είναι και ιδιαίτερα σταθερή.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 To παιχνίδι της αγωνιστικής. Ο θάνατος σου η ζωή μου. Θα γίνει ματσάρα. Ο Εθνικός έχασε την προηγούμενη εβδομάδα μέσα στην Ολυμπιάδα ενώ ο ΟΦΗΗ προέρχεται από μεγάλη νίκη απέναντι στον Κούρο. Θα πάω με την έδρα απλά γιατί πρέπει να ποντάρω σε έναν από τους δύο.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2 Έστω και δύσκολα ο Πολυνίκης θα πάρει το ροζ φύλλο. Συνεχίζω να πιστεύω οτι αδικείται από την βαθμολογική του θέση.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1 Εύκολο βράδυ για τους γηπεδούχους. Αν κρίνω από την διαφορά της προηγούμενης εβδομάδος, δυστυχώς ο Πανελλήνιος μας τελείωσε.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 Σε φόρμα η Κερατέα αν χτυπήσει στους ψιλούς θα έχει εύκολο βράδυ απέναντι στην αξιόμαχη Πολιτεία.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 Θα ποντάρω στην έδρα αν και ο Κούρος χωρίς Παντελιάδη & Παξινό δεν μπορεί να κάνει πολλά. Αν παίξουν θα κερδίσει.

Υ.Γ Έλεγα από την αρχή οτι ο Κούρος δεν είναι φόβιτρο. Θα έχανε παιχνίδια. Όπως κι έγινε.

Υ.Γ.1 Όλες οι ομάδες που διεκδικούν άνοδο είναι ισάξιες. Θα παίξουν ρόλο οι διαφορές στο τέλος.


Quiz: Ποια ομάδα θα είναι στην κορυφή την Παρασκευή το βράδυ?

Καλή αγωνιστική σε όλους με υγεία..!!
loufer
QUOTE(Paragodas @ Dec 18 2014, 12:20 ) *
Quiz: Ποια ομάδα θα είναι στην κορυφή την Παρασκευή το βράδυ?


ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ (απόδοση 1.05). Όσο ο Τριχιάς δεν πονάει στο ποδάρι του, ο Εθνικός δεν χάνει...
Υ.Γ.: Κουμπαρούλη εγώ στα έλεγα πριν από ένα μήνα...
doctor_dru
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2 Σε καλή κατάσταση ο Ποσειδώνας,εύκολα ή δύσκολα θα επικρατήσει

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2 Ντέρμπι.Θέλουν την νίκη αμφότεροι για να μείνουν κοντά στην κορυφή

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2 Άλλο ένα ντέρμπι.Ελαφρύ προβάδισμα στους πρωτοπόρους

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2 Ο Αρίων πήρε ανάσα με την νίκη της προηγούμενης βδομάδας αλλά και οι 2 ομάδες παραμένουν σε δύσκολη θέση.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1 Άσσος και εύκολα λογικά

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 Ανεβασμένη η Κερατέα,θα το πάρει εύκολα ή δύσκολα

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 Δύσκολα τα πράγματα για Κούρο αν παίξει χωρίς Παντελιάδη-Παξινό
fear_me

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2
C_DM
QUOTE(dontshoottheref @ Dec 17 2014, 04:49 ) *
ήδη απάντησαν σωστά πολλά παιδιά... ο διαιτητής είναι ο ΜΟΝΟΣ που μετράει τα 8 δευτερόλεπτα. Ναι, η γραμματεία είναι υποχρεωμένη να κοιτάει τον διαιτητή για να ξεκινήσει το χρονόμετρο μετά από επαναφορά αλλά: 1ον δεν το κάνει ποτέ, 2ον κανείς δεν εγγυάται οτι το χρονόμετρο δεν θα κολλήσει. Αν συμβεί αυτό λοιπόν, τα 8'' δεν θα γίνουν ποτέ;;; Άρα μετράει ο ρεφ και είναι υποχρέωση του φυσικά να μετράει σωστά... τσάμπα η τεχνική λοιπόν....


Σωστός ο REF. Βάζουμε όμως και το link με τις επεξηγήσεις των κανονισμών που όλοι παίχτες και προπονητές υποχρεούνται
να γνωρίζουν. Γιατί δεν αρκεί μόνο η ανάγνωση του κανονισμού αλλά και πως ερμηνεύεται από τους διαιτητές.

http://www.odke.gr/images/Uploads/kanonism...iefkrinisis.swf
filologos
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
Μπορει να το χτυπησει.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Ωραιο ματς.Παω με εδρα.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
Ματσαρα.Ο κουμπαρος του loufer ισως το παρει.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Δεν δειχνει να μπορει εκτος ο Πολυνικης και απ την αλλη ο Αριων καιγεται.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Δεν αποφευγει το μοιραιο ο Πανελληνιος.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Το ιδιο.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2
Αν δεν παιξουν οι 2 παιχτες του Κουρου τοτε..
dontshoottheref
QUOTE (C_DM @ Dec 19 2014, 15:44 ) *
Σωστός ο REF. Βάζουμε όμως και το link με τις επεξηγήσεις των κανονισμών που όλοι παίχτες και προπονητές υποχρεούνται
να γνωρίζουν. Γιατί δεν αρκεί μόνο η ανάγνωση του κανονισμού αλλά και πως ερμηνεύεται από τους διαιτητές.

http://www.odke.gr/images/Uploads/kanonism...iefkrinisis.swf


σωστός, η διευκρίνηση είναι στη σελ. 56...
panther2910
ΑΡΙΩΝ - ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ - 1 +8

Καλές γιορτές σε όλους με υγεία!!
soc11
Κουρος-Τουφα 1 +8

Καλες γιορτες σε ολους!
Jabar
Εθνικός-ΟΦΗ 85-65
Escobar
Τριφυλλιακός Πολυδρόσου-Ποσειδών Ν.Ψ 2 (+27)
MJ 23
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 44-71

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 57-59

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 85-65

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 61-53

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 73-64

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 60-52
fear_me
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 70-61


ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 19 11 8 3
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 19 11 8 3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ 19 11 8 3
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 19 11 8 3

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Ν Ψ 18 11 7 4
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 17 11 6 5
ΤΟΥΦΑ 17 11 6 5
ΜΕΛΑΣ ΑΓ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 17 11 6 5
ΚΕΡΑΤΕΑ 17 11 6 5

ΤΡΙΦΥΛΙΑΚΟΣ 15 11 4 7
ΑΡΙΩΝΑΣ ΓΣ 15 11 4 7

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 14 11 3 8
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 13 11 2 9
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 12 11 1 10



Η επόμενη αγωνιστική 12η :

09/01/15 20:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ.
09/01/15 22:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ
09/01/15 21:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ
09/01/15 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
09/01/15 21:15 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
09/01/15 21:30 ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ
09/01/15 21:45 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
loufer
Καλημέρα...fear me διόρθωσε τη βαθμολογία smiley.gif
Ο Κουμπαρούλης είναι Πρωταθλητής Χειμώνα... Α ρε Θανασάρα, με πήγες ταμείο. Του χρόνου πάλι συμπαίκτες, αφού θα ανεβάσεις την ομάδα της καρδιάς σου
Jabar
1.ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ------- 19 11 8 3 0 785 724 61 5 1,082 1,084
2.ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ---------------- 19 11 8 3 0 778 730 48 5 0,863 1,066
3.ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ----------------19 11 8 3 0 676 605 71 4 1,076 1,117
4.ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96----------- 19 11 8 3 0 706 669 37 4 0,99 1,055
5.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ--------------- 18 11 7 4 0 738 678 60 0 1 1,088
6.ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ---------17 11 6 5 0 606 586 0 5 1,034 0
7.ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ---------------------17 11 6 5 0 706 708 -2 5 0,984 0,997
8.ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ---------------------- 17 11 6 5 0 729 702 27 4 1,026 1,038
9.ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ----------17 11 6 5 0 757 744 13 4 0,959 1,017
10.ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ -------15 11 4 7 0 550 645 -95 2 1,048 0,853
11.ΓΣ ΑΡΙΩΝ-------------------------15 11 4 7 0 716 716 0 1 0,954 1
12.ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ-----------------14 11 3 8 0 672 736 -64 0 1 0,913
13.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ----------------13 11 2 9 0 535 620 0 0 1 0
14.ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ---------------------12 11 1 10 0 666 757 -91 0 1 0,88
Paragodas
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους....

Αν και περίμενα μεγαλύτερη συμμετοχή στο Quizaki μου οφείλω να ομολογήσω οτι ο φίλος loufer είναι καλός γνώστης....!!!

The Winner is: Εθνικός Ελληνορώσων.
Εγώ για να πω την αλήθεια μου άλλον περίμενα αλλά δεν έκατσε..

Με εντυπωσίασε βέβαια το +20 του Εθνικού...!
Στο τέλος του 1ου γύρου θα κάνουμε και λεπτομερή ανάλυση....για όλες τις ομάδες...!!!

Loufer: Χρωστάω κέρασμα!!!! Μιας και πήγες ταμείο... Αν και κανονικά θα πρέπει να κεράσει ο κουμπαρούλης σου...!

Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία σε εσάς και τις οικογένειές σας...!!
Jabar
Ο κουμπαρούλης δεν γίνεται να κεράσει,είναι ένας πτωχός πλην τίμιος μεροκαματιάρης. Ο Εθνικός σκέφτεται προς τιμή του στις καινούριες εμφανίσεις να βάλει και το κίτρινο,κάτι σαν τη σημαία της Κύπρου.Όποιος μπασκετικός χρειάζεται ταξί και θέλει να περάσει ευχάριστα την ώρα του, με μία συζήτηση με έναν βαθύ γνώστη του αθλήματος, μπορεί να τον χρησιμοποιήσει. Λέγοντας Κύπρο,να μην ξεχνάμε τον καταπληκτικό διαιτητή και παίκτη Βελέντζα, που υπηρετεί την θητεία του στη Κύπρο. Τα παιδιά του Εθνικού ,του αφιερώνουν τις νίκες. Να προσέχεται τον εαυτό σας,όχι στις ξενόφερτες γαλοπούλες,ναι στο πατροπαράδοτο χοιρινό.Καλά Χριστούγεννα, με υγεία και χαρά.
Paragodas
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους τους φίλους!!!! Καλά παιχνίδια σε όλους. Ψιλο εύκολη αγωνιστική θα έλεγα η αυριανή χωρίς να αποκλείω εκπλήξεις λόγω διακοπής Χριστουγέννων. Ποιός θα την πατήσει άραγε?
Πάμε να δώσουμε σημεία λοιπόν:

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ.1 Δε νομίζω οτι θα στραβοπατήσει η Ολυμπιάδα μέσα στην έδρα της από τον Τριφυλλιακό. Εύκολα ή δύσκολα θα βγει ο άσσος.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2 Περίερη έξοδο για τους πρωτοπόρους. Αξιόμαχη ομάδα το Γκύζη. Πιστεύω οτι θα γίνει ωραίο παιχνιδάκι.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 Για να μείνει και σε τροχιά ανόδου ο Ποσειδώνας. Υπάρχει διαφορά δυναμικότητας.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1 Θα στηρίξω τους γηπεδούχους που πρέπει να μαζέψουν βαθμούς οπωσδήποτε.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2 Περίεργο παιχνίδι γιατί δεν ξέρουμε τι έχει γίνει μέσα στις γιορτές στον Πανελλήνιο αλλά θα πάω με την Κερατέα. Είναι πιο σοβαρή.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2 Εύκολο βράδυ για τους φιλοξενούμενους. Δε νομίζω οτι μπορεί να αντιδράσει η Πολιτεία.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 Θα ποντάρω στην έκπληξη εδώ και θα στηρίξω Τούφα. Καθαρά από έμπνευση και τπτ άλλο.

Υ.Γ Ρε παιδιά γιατί δεν συμμετέχετε παραπάνω στο forum?? Ο ομιλός έχει απίστευτο ενδιαφέρον. Κρίμα είναι... Όλοι μπαίνετε και κοιτάτε...Γράψτε και μια άποψη.

Υ.Γ.1 Περιμένω εκπλήξεις σε αυτή την αγωνιστική. Η διακοπή θα επηρεάσει.

Καλά παιχνίδια σε όλες τις ομάδες με υγεία.
loufer
Kαλή χρονιά σε όλους παιδιά με υγεία. Δύσκολες οι προβλέψεις μετά τη διακοπή, για τον ένα και μοναδικό λόγο ότι δεν ξέρουμε ποιες ομάδες προπονήθηκαν και πόσο. Ας δοκιμάσουμε όμως τις προβλέψεις μας.

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1 (Ελπίζω να μην βγει πάλι ο γραφικός να γράψει επειδή τον παίζω πάλι να χάσει)

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2 Εγώ ξέρω από έγκυρες πηγές rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif ότι ο Εθνικός προπονήθηκε full, η ψυχολογία των παιδιών είναι ανεβασμένη. Δύσκολη έδρα, αήττητο το Γκύζη εντός, θα πάω όμως με τον κουμπαρούλη...
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2 (Έχουμε κανένα νέο για Παντελιάδη? πότε επιστρέφει?)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
gspara
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.