Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
fear_me
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2 (ο loufer φαινεται πως εχει εμπιστες πηγες)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2 (@loufer ο παντελιαδης θα ειναι γυρω στον ενα μηνα ακομα εξω)

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
loufer
QUOTE(fear_me @ Jan 9 2015, 11:53 ) *
@loufer ο παντελιαδης θα ειναι γυρω στον ενα μηνα ακομα εξω)



Θα μου πεις τώρα και ποιος από τον Κούρο νοίκιαζε το σπίτι στον Ξηρό??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Paragodas
QUOTE (loufer @ Jan 9 2015, 12:40 ) *
Θα μου πεις τώρα και ποιος από τον Κούρο νοίκιαζε το σπίτι στον Ξηρό??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif



Τι έχει πάθει ο Παντελιάδης?
loufer
QUOTE(Paragodas @ Jan 9 2015, 12:45 ) *
Τι έχει πάθει ο Παντελιάδης?


Συγκρούστηκε στο παιχνίδι με τον Εθνικό με τον κουμπαρούλη μου στον ώμο, έπαθε ζημιά δυστυχώς, περαστικά του!
Από την άλλη ο κουμπαρούλης με τα χάπια που μπουκώνει δεν κατάλαβε τίποτα rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
soc11
Καλησπερα και απο εμενα!

Καλη χρονια σε ολους, αθλητες και μη! Υγεια παιδια πανω απ' ολα και ολα τα αλλα ερχονται!
Δεν γραφω ποτε πριν τα παιχνιδια,μονο μετα,για λογους ενημερωσης για το αποτελεσμα της ομαδος μας. Απλα ηθελα να διευκρινησω οτι ο Παντελιαδης θα ειναι κανονικα στην δωδεκαδα για το σημερινο παιχνιδι. Δεν γνωριζω ο φιλος που εγραψε οτι θα ειναι για ενα μηνα ακομα εξω (!) που το γνωριζει, αλλα εγω γνωριζω οτι θα ειναι στην δωδεκαδα κανονικα για σημερα..

Καλη τυχη σε ολους σημερα,περιμενουμε αποτελεσματα!
doctor_dru
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
filologos
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ilsant
QUOTE(gspara @ Jan 9 2015, 11:52 ) *
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ 1

Έχω την αίσθηση ότι θα σε πάμε για μια φορά ακόμα κουβά Ο σχεδιασμός της διοίκησης το καλοκαίρι όπως φαίνεται ήταν για τα πανηγύρια πάρα το πολύ καλό ροστερ που μαζεύτηκε
bsktmn
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 46-36

(17-11,07-06,15-5,07-14)
GR-HAMMER
καλη χρονια σε ολους...
αν και συνηθως απεχω απο το forum...
οχι για καποιο συγκεκριμενο λογο, απλα γιατι οτι γραφω παντα αδικο εχω...
τεσπα...
εγινε ενα παιχνιδι σημερα...
ποσειδωνας ψυχικου - αριωνας...
καλυτερος ο ποσειδωνας στη μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα... μας προδωσαν οι χαμενες βολες και οι κακες επιλογες στο τελος του αγωνα...
νομιζω 79-65 το τελικο σκορ αλλα λιγη σημασια εχει...
η διαφορα εγινε προς το τελος...
δικαιη νικη του ποσειδωνα γιατι οταν επρεπε εβαλε τα καλαθια που επρεπε...
θα σταθω ομως σε καποια ατομα... που δηλωνουνε ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ.. και ειναι οι αρχοντες του αγωνα...
πριν αρχισει ακομα το παιχνιδι επειδη οι ομαδες δε μπηκανε αμεσα μεσα... σφυριξανε ποινη απο ενα time-out στη καθε ομαδα (βιαζοντουσαν να φυγουνε μαλλον)... ΑΡΧΟΝΤΕΣ του αγωνα... και δηλωνανε οτι θα σφυριζουνε συνεχεια τεχνικες ποινες για καθε "θεατρο"
μετα μοιραζανε τεχνικες ποινες για εφευρεσεις δικες τους.. απλα επειδη μπορουν...
δεν επηρεασαν το αποτελεσμα... τα γελια σφυριγματα ητανε και για τις 2 ομαδες...
εκτος απο τη τραγελαφικη διαιτησια και τις ανυπαρκτες ταιχνικες ποινες στη καθε ομαδα
προκαλω τον κυριο τσαγκαμιλη.. (προεδρο της ΚΕΔ) να συζητησει λιγο με το 1ο διαιτητη του αγωνα... για τη συμπεριφορα του...
απλα τελειωσε το παιχνιδι και υπηρχανε 2 ομαδες που δινανε τα χερια και "βριζανε" μαζι τον "αρχοντα" του αγωνα...
για την αναρμοστη συμπεριφορα του
ναι αληθεια τον βρισανε... τον διαιτητη... παιχτες-παραγοντες-φιλαθλοι....
απλα να γυρναει αυτος ο "αρχοντας" και να λεει σε παιχτη "ελα εξω να λογαριαστουμε που θα με βρισεις!"
πιστευω πρεπει να τιμωρηθει...
και να συνεχιζει "θα σου κανω συμπληρωματικη εκθεση κτλ" ειναι απλα ΓΕΛΟΙΑ....
αμα φοραει παντελονια απλα περιμενω μια συγγνωμη και προς τις 2 ομαδες για τη συμπεριφορα του...
αμα δεν... οτι πιστευει ο κανενας...
ψηλε απο το ποσειδωνα δεν με ξερεις, ουτε προκειται να κερδισω κατι απο αυτο... ειμαι μαρτυρας για το τι σου ειπε ο "μαγκας" διαιτητης... και αμα τυχον τολμησει να κανει συμπληρωματικη(που αποκλειεται γιατι εχει βρεγμενη τη φωλια του) θα μιλησουμε να σε "καλυψω" αν και "αντιπαλος" γιατι ειναι η αληθεια...
λογικα απλα θα πει οτι δεν ξερει τιποτα... και δεν εγινε τιποτα...
χαιρομαι που ξερω το ονομα του... ποιος ειναι ... κτλ...

και για να μη παρεξηγουμαι... επειδη παντα μπορει να παρεξηγηθω...
μιλαω σε ενα φορουμ και ειναι η προσωπικη μου αποψη... καμια σχεση με το σωματειο που αγωνιζομαι...
φωραγα το #13 στο συγκεκριμενο αγωνα... οπως και σε ολα τα προηγουμενα...
και ναι ειμαι καθετα εναντιον στον 1ο διαιτητη της αναμετρησης και ζηταω το σωματειο που ειναι αρμοδιο για τη διαιτησια να πραξει τα δεοντα...
για τη συμπεριφορα του...
και πιστευω αν χρειαστει το παιδι απο την "αντιπαλη" ομαδα που δεν λεω ουτε νουμερο ουτε ονομα θα ειναι μαζι μου....
ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΟΡΙΣΕΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ....
καλημερες...
drazen 3
QUOTE (ilsant @ Jan 9 2015, 20:06 ) *
Έχω την αίσθηση ότι θα σε πάμε για μια φορά ακόμα κουβά Ο σχεδιασμός της διοίκησης το καλοκαίρι όπως φαίνεται ήταν για τα πανηγύρια πάρα το πολύ καλό ροστερ που μαζεύτηκε

Γκυζη Πολυγωνου-ΚΑΟ 62-54....ομορφα ,απλα και ...Γκυζιωτικα....!!!η προσωπικη αποψη μου για τις ομαδες πλεον ειναι οι εξης....Καποιοι αδικουν τους εαυτους τους και καποιοι για καποιο λογο ειναι στις πρωτες θεσεις χωρις να δειχνουν κατι τοσο αξιολογο για να δικαιολογουν την θεση τους.,..
fear_me
QUOTE(drazen 3 @ Jan 10 2015, 10:30 ) *
Γκυζη Πολυγωνου-ΚΑΟ 62-54....ομορφα ,απλα και ...Γκυζιωτικα....!!!η προσωπικη αποψη μου για τις ομαδες πλεον ειναι οι εξης....Καποιοι αδικουν τους εαυτους τους και καποιοι για καποιο λογο ειναι στις πρωτες θεσεις χωρις να δειχνουν κατι τοσο αξιολογο για να δικαιολογουν την θεση τους.,..

εγω θα σου προτεινα να μην βγαζεις συμπερασματα αν εχεις δει τις ομαδες μονο 1 φορα...smile.gif
King James
Ο Κουμπαρούλης είναι Πρωταθλητής Χειμώνα... Α ρε Θανασάρα, με πήγες ταμείο. Του χρόνου πάλι συμπαίκτες, αφού θα ανεβάσεις την ομάδα της καρδιάς σου


Πρωταθλητης Χειμωνα ανακηρυσσεται αυτος που τον βρισκει 1ο με το περας του 1ου γυρου ...κρατα μικρο καλαθι γτ βλεπεις η γκελα ηρθε για τον κουμπαρουλη σου ... Επειδη τυχαινει να εχω δει ολες τις ομαδες ο ΚΑΟ δεν θα ειναι στη τελικη τριαδα ...

Πολιτεια - Κουρος 2 +9 ( Με απουσιες πολλες και μεγα ατυχο τον υπερπαιχτη Παξεινο που τον βρηκε ακομη μια φορα η ατυχια να γυρισει τον αστραγαλο στο τριτο λεπτο του παιχνιδιου στον ηδη καταπονεμενο απο βαρυ τραυματισμο) Περαστικα Σωκρατη.
ΥΓ. Παντελιαδης υγιεστατος εδω και κανα μηνα απλα δεν υπαρχει λογος να παιξει μιας και η ομαδα τα καταφερνει εξησου καλα και χωρις αυτον ... Το ροστερ ειναι επαρκης και μεγαλο για να παρει την πρωτη θεση και την ανοδο στη Β' ΕΣΚΑ ...
Καλη χρονια με υγεια σε ολα τα παιδια
MJ 23
καλησπερα και καλη χρονια!!επιστροφη στον πανελληνιο 2 παικτων εμπειρων...αλλα 2 κουκοι δε φερνουν την ανοιξη και ειδικα τωρα με βαρυ κλιμα και κακη ψυχολογια....πλεον τα πραγματα εχουν τελειωσει ο πγς ηττηθηκε με 6 ποντους απο την κερατεα και για ολα αυτα φταιει το χερακι που εβαλε το καλοκαιρι ο μεγιστος εφορας που εφυγε νυχτα απο τον πγς αφου καταφερε να τον καταστρεψει και να τους διωξει ολους....πλεον πρεπει να μαζεψουν τα συντριμμια τους και να κανουν το σχεδιασμο του χρονου για την δ εσκα αρκει να μπουν αξιοπιστοι ανθρωποι παραγοντες και ατομα που πονανε τον συλλογο και οχι ατομα που θελουν να <φανε>
loufer
Προς τον King James: Εάν δεν κάνω λάθος έχασες πολύ εύκολα από τον Εθνικό, και εάν θες το βάζουμε το στοιχηματάκι για τον εάν θα ανέβει ο κουμπαρούλης, όπως πιστεύω ότι θα ανέβεις και εσύ. Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Εθνικός έχει το πιο γεμάτο ρόστερ από ολες τις ομάδες.
Προς Drazen3: Το μπασκετάκι είναι έτσι που ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει αναλογα με το πως θα παίξει. Συγχαρητήρια για την Γκυζιώτικη νίκη σας, αλλά στο Β γύρο έχει και Ελληνορωσιώτικη επίσκεψη... και όπως όλοι ξέρουμε στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό.
King James
QUOTE(loufer @ Jan 10 2015, 14:35 ) *
Προς τον King James: Εάν δεν κάνω λάθος έχασες πολύ εύκολα από τον Εθνικό, και εάν θες το βάζουμε το στοιχηματάκι για τον εάν θα ανέβει ο κουμπαρούλης, όπως πιστεύω ότι θα ανέβεις και εσύ. Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Εθνικός έχει το πιο γεμάτο ρόστερ από ολες τις ομάδες.
Προς Drazen3: Το μπασκετάκι είναι έτσι που ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει αναλογα με το πως θα παίξει. Συγχαρητήρια για την Γκυζιώτικη νίκη σας, αλλά στο Β γύρο έχει και Ελληνορωσιώτικη επίσκεψη... και όπως όλοι ξέρουμε στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό.

Για την ωρα εκτιθεσαι ως προς τον πρωταθλητη χειμωνα ... βιαζεσαι και το οτι θα ανεβεις μιας και εισαι κατωτερος απο 4-5 ομαδες ... κοντος ψαλμος , υπομονη εχει δρομο ακομα
ilsant
QUOTE(loufer @ Jan 10 2015, 14:35 ) *
Προς Drazen3: Το μπασκετάκι είναι έτσι που ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει αναλογα με το πως θα παίξει. Συγχαρητήρια για την Γκυζιώτικη νίκη σας, αλλά στο Β γύρο έχει και Ελληνορωσιώτικη επίσκεψη... και όπως όλοι ξέρουμε στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό.

Μην έχοντας δει τον εθνικό και με το Γκύζη απροπονητο και τον ξανθοπουλο τραυματία ( 1/7 διποντα και αρκετη ωρα εξω)πίστευα και εγώ ότι το διπλό θα έρθει. Είναι αλήθεια ότι το Γκύζη δεν έπιασε υψηλά επίπεδα απόδοσης.Αλλά παραδοξος η νίκη ήρθε εύκολα. Λέω παραδοξος γιατί ο εθνικός ήταν και πρώτος και προπονημενος. Εμένα προσωπικά δεν με έπεισε ο εθνικός ότι μπορεί να ανέβει. Δεν ξέρω αν έλειπαν παίχτες. Κουρος οφη ψυχικό και Ολυμπιάδα σίγουρα πολύ καλύτερες ομάδες. ( τουλαχιστον απο αυτα που εχω δει στα μεταξυ μας ματς).Πάντως μπράβο στον προπονητή του εθνικού που έχει καταφέρει να έχει την ομάδα τόσο ψηλά. Loufer τσάμπα σε βλέπω να πληρώνεις τον μπαρμπερη για το ξύρισμα γιατί μάλλον το παιχνίδι του δεύτερου γύρου θα είναι αδιάφορο βαθμολογικά
loufer
QUOTE(King James @ Jan 10 2015, 15:20 ) *
Για την ωρα εκτιθεσαι ως προς τον πρωταθλητη χειμωνα ... βιαζεσαι και το οτι θα ανεβεις μιας και εισαι κατωτερος απο 4-5 ομαδες ... κοντος ψαλμος , υπομονη εχει δρομο ακομα


Λεμπρόν, προσωπικές απόψεις εκφράζω, εσύ εχεις τη μυγα και μυγιαζεσαι που σου θιξαμε τον Κουρο, σωματειο το οποιο δεν συγκρινεται με την ιστορια του Εθνικου Ελληνορωσων. Μια ζωη ασανσερ στη Δ και στη Γ, και ευτυχως που ηρθε ο Παντελιαδης για να σε ανεβασει. Επισης δεν παιζω στον Εθνικο, παιζει εκει ο κουμπαρος μου, κατωτεροσ ο Εθνικος δεν ειναι απο καμια ομαδα, οπως προειπα ολα ειναι θεμα μερας, τυχης και προπονησης. Δεν υπαρχει κανενα φοβητρο στον ομιλο.
Να ειμαστε καλα να τα ξαναπουμε στο τελοσ της σεζον, σε καλο κλιμα παντα.

ΥΓ. Πρωταθλητης χειμωνα, παρολο που δεν τελειωσε ο πρωτος γυρος ειναι ο Εθνικοσ, γιατι παει ημερολογιακα, εαν τελειωνε ο πρωτος γυρος το Μαρτιο τι θα ελεγεσ?
fear_me
Δικιά μου προσωπική άποψη ,από όσα έχω δει μέχρι στιγμής , είναι πως θα ανέβουν με την σειρά η Ολυμπιάδα,ο Εθνικός και ο Κούρος...Η πρώτη γιατί είναι η καλύτερη ομάδα,ο δευτέρος γιατί εκτός από το πιο πλήρες ρόστερ έχει κάνει και πολύ καλή δουλειά ο προπονητής και ο τρίτος λόγω ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ και μόνο...είναι πολύ νωρίς πάντως ακόμα και υπάρχει αρκέτος δρόμος σε ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα που ακόμα και μέτριοτατες ομάδες όπως το γκύζη πχ μπορουν να κερδίσουν καλύτερες ομάδες...τέλος από ότι μου είπαν ο εθνικος χτες έτυχε να έχει τραγικά ποσοστά σε βολές και τρίποντα(πράγμα που δεν συνηθίζεται) ,οπότε μάλλον κακή παρένθεση ήταν αυτο το στραβοπάτημα ,παρά κανόνας όπως νομίζεται εκεί στο γκύζη...καλό για σας θα ήταν να προσγειωθείτε γιατί στα επόμενα παιχνίδια θα έχετε πίκρες αν πάτε με τέτοια νοοτροπία blove.gif ...
drazen 3
QUOTE (fear_me @ Jan 10 2015, 15:40 ) *
Δικιά μου προσωπική άποψη ,από όσα έχω δει μέχρι στιγμής , είναι πως θα ανέβουν με την σειρά η Ολυμπιάδα,ο Εθνικός και ο Κούρος...Η πρώτη γιατί είναι η καλύτερη ομάδα,ο δευτέρος γιατί εκτός από το πιο πλήρες ρόστερ έχει κάνει και πολύ καλή δουλειά ο προπονητής και ο τρίτος λόγω ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ και μόνο...είναι πολύ νωρίς πάντως ακόμα και υπάρχει αρκέτος δρόμος σε ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα που ακόμα και μέτριοτατες ομάδες όπως το γκύζη πχ μπορουν να κερδίσουν καλύτερες ομάδες...τέλος από ότι μου είπαν ο εθνικος χτες έτυχε να έχει τραγικά ποσοστά σε βολές και τρίποντα(πράγμα που δεν συνηθίζεται) ,οπότε μάλλον κακή παρένθεση ήταν αυτο το στραβοπάτημα ,παρά κανόνας όπως νομίζεται εκεί στο γκύζη...καλό για σας θα ήταν να προσγειωθείτε γιατί στα επόμενα παιχνίδια θα έχετε πίκρες αν πάτε με τέτοια νοοτροπία blove.gif ...

Αδερφε το Γκυζη δεν τρεφει καμια αυταπατη....κραταμε την εδρα μας ,αν εξαιρεσεις την προηγουμενη αγωνιστικη που χασαμε δυο ποντους και κοιταμε ενα ενα ταπαιχνιδια...Για τον Εθνικο κατι εχεις δει λαθος....Πληρης δεν ειναι...στη θεση 5 και 4 στην κυριολεξια δεν υπαρχει πουθενα...αυτη η ψευτοπιεση επι 40 λεπτα δεν μπορει να σε ανεβασει κατηγορια....εχει φιλοτιμους παιχτες στην περιφερεια χωρις συγκεκριμενο πλανο....τελικη τριαδα κατα την προσωπικη μου αποψη θα ειναι Ολυμπιαδα-Κουρος και Ποσειδωνας....κραταω μια επιφυλαξη για την Τουφα...μην τρεφεις αυταπατες....
fear_me
QUOTE(drazen 3 @ Jan 10 2015, 18:04 ) *
Αδερφε το Γκυζη δεν τρεφει καμια αυταπατη....κραταμε την εδρα μας ,αν εξαιρεσεις την προηγουμενη αγωνιστικη που χασαμε δυο ποντους και κοιταμε ενα ενα ταπαιχνιδια...Για τον Εθνικο κατι εχεις δει λαθος....Πληρης δεν ειναι...στη θεση 5 και 4 στην κυριολεξια δεν υπαρχει πουθενα...αυτη η ψευτοπιεση επι 40 λεπτα δεν μπορει να σε ανεβασει κατηγορια....εχει φιλοτιμους παιχτες στην περιφερεια χωρις συγκεκριμενο πλανο....τελικη τριαδα κατα την προσωπικη μου αποψη θα ειναι Ολυμπιαδα-Κουρος και Ποσειδωνας....κραταω μια επιφυλαξη για την Τουφα...μην τρεφεις αυταπατες....

Τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγώνων άλλα δείχνουν ,αλλά για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις ... icon_wave.gif
gk65
προκαλω τον κυριο τσαγκαμιλη.. (προεδρο της ΚΕΔ) να συζητησει λιγο με το 1ο διαιτητη του αγωνα... για τη συμπεριφορα του...
απλα τελειωσε το παιχνιδι και υπηρχανε 2 ομαδες που δινανε τα χερια και "βριζανε" μαζι τον "αρχοντα" του αγωνα...





Δεν υπαρχει κανενας Τσαγκαμιλης.
Προεδρος της ΚΕΔ ΕΣΚΑ ειναι ο Ακελ. Εκει να κανεις τα παραπονα σου.
Ειναι στην ΕΣΚΑ τα πρωινα.
Παντα ακουει τα παραπονα των σωματειων.
drazen 3
QUOTE (fear_me @ Jan 10 2015, 22:47 ) *
Τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγώνων άλλα δείχνουν ,αλλά για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις ... icon_wave.gif

Το Ιδιο ισχυει και για τον Κουρο...3 ηττες αλλα αλλο επιπεδο ομαδας....Δεν το λεω γιατι κατι ξερω παραπανω....οτι ειδα στο γηπεδο...
fear_me
QUOTE(drazen 3 @ Jan 11 2015, 12:12 ) *
Το Ιδιο ισχυει και για τον Κουρο...3 ηττες αλλα αλλο επιπεδο ομαδας....Δεν το λεω γιατι κατι ξερω παραπανω....οτι ειδα στο γηπεδο...

Εξήγησε μου σε παρακαλώ ,το άλλο επίπεδο ομάδας πως το κρίνεις;
drazen 3
Αν και μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα,θα στο εξηγησω....Παντελιαδη εστω και σε αυτη την ηλικια δεν βρισκεις ευκολα...Μομτζο εστω και στα 40 φευγα δεν βρισκεις παλι...Πλει μεικερ σαν τον Κακαρη δεν εχουν πολλες ομαδες....Και για να μην το κουραζομαι,θα σου πω το εξης...Αν ο Εθνικος καταφερει και ανεβει θα ειμαι ο πρωτος ο οποιος εκεινο το βραδυ, θα γραψω οτι εκανα λαθος που δεν υπολογισα αυτην την ομαδα...
fear_me
QUOTE(drazen 3 @ Jan 11 2015, 17:10 ) *
Αν και μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα,θα στο εξηγησω....Παντελιαδη εστω και σε αυτη την ηλικια δεν βρισκεις ευκολα...Μομτζο εστω και στα 40 φευγα δεν βρισκεις παλι...Πλει μεικερ σαν τον Κακαρη δεν εχουν πολλες ομαδες....Και για να μην το κουραζομαι,θα σου πω το εξης...Αν ο Εθνικος καταφερει και ανεβει θα ειμαι ο πρωτος ο οποιος εκεινο το βραδυ, θα γραψω οτι εκανα λαθος που δεν υπολογισα αυτην την ομαδα...

Παντελιαδη προφανως δεν βρισκεις,οτι και να πουμε ειναι λιγο για αυτον..τους αλλους δεν τους ξερω και δεν μου εκανε και καποιος εντυπωση απο τους παικτες του κουρου...αλλα ειναι διαφορετικη συζητηση οταν μιλας για αξια παικτων ατομικα και διαφορετικη για επιπεδο ομαδας,οπως επισης και ενας παικτης μονος του δεν μπορει να κερδιζει μια καλα δουλεμενη ομαδα και υπαρχουν απειρα παραδειγματα για αυτο...τωρα αν εσενα σου αρεσει να βλεπεις εναν παικτη να βαραει 40 βολες σε καθε ματς και μια ομαδα που δεν παιζει τιποτα σε αμυνα και επιθεση να εχει ενα μπονους 25 ποντων απο τις βολες του ,τοτε τι να σου πω..εγω αυτο δεν το θεωρω καν επιπεδο ομαδας αλλα το μπασκετακι ειναι και πως το αντιλαμβανεται ο καθενας και τι του αρεσει...εσενα μπορει να ταιριαζει αυτο στην φιλοσοφια σου,ενω εμενα οχι και για αυτο να διαφωνουμε...και επειδη οντως μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα ,νομιζα δεν χρειαζοταν να πω τα παραπανω...αλλα κοιτα να δεις που τελικα δεν ειναι...ευχαριστω για την εξηγηση παντως,να ξερεις ομως οτι δεν ειναι ατομικο αθλημα και με την λογικη παιρνω τον ταδε παικτη αρα εχω καλυτερη ομαδα δεν υφισταται...ολα ειναι θεμα δουλειας και αυτο το θεωρουσα αυτονοητο για καποιον που ασχολειται με ομαδικο αθλημα... peace.gif
patrinos777
Καλη χρόνια σε ολους με υγεια! Πέρα απ την...παραφιλολογια έχουμε και τα υπολοιπα αποτελεσματα μήπως?
gspara
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 65-60
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 62-54
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 79-64
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 46-35
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 60-66
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 64-73
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 52-65

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ)

1. ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 21
2. ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 21
3. ΟΛΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 21
4. ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡ 20
5. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Ν.Ψ. 20
6. ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛ 19
7. ΚΕΡΑΤΕΑ 19
8. ΤΟΥΦΑ 18
9. ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘ 18
10.ΤΡΙΦΥΛΙΑΚΟΣ 16
11.ΑΡΙΩΝΑΣ ΓΣ 16
12.ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 16
13.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 14
14.ΠΟΛΙΤΕΙΑ 13
Paragodas
Καλημέρα κ καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους...

Να καταθέσω κι εγώ λοιπόν την αποψή μου για όλα αυτά που ειπώθηκαν... Καταρχήν να ξεκαθαρίσω οτι δεν είμαι με καμία ομάδα και προσπαθώ να βλέπω όσο πιο αντικειμενικά γίνεται τα πράγματα. Κατά την γνώμη μου, δεν μπορεί να βγει αποτέλεσμα απο μια και μόνο εμφάνιση κάποιας ομάδας. Το θέμα και ειδικά σε αυτές τις κατηγορίες είναι η συνέχεια και η συνέχεια κρίνεται από το αν μια ομάδα είναι ΟΜΑΔΑ και αν προπονείται σωστά και με συνέπεια. Δεν είμαι με τον Εθνικό αλλά επειδή το κάνατε κουβέντα δεν μπορεί να είναι τυχαίο οτι έχει κερδίσει όλα τα derby εκτός ενός αν δεν κάνω λάθος και έχει χάσει μόνο από "χειρότερες" ομάδες. Το ίδιο ισχύει και για τον ΟΦΗΗ.. Σε μια κακή βραδιά μπορούν να εμφανιστούν όλες οι ομάδες και ειδικά μετά από διακοπή.... Εγώ προσωπικά περίμενα εκπλήξεις το είχα γράψει κι όλας. Για εμένα οι ομάδες που θα παλέψουν για την άνοδο είναι οι Κούρος, Ολυμπιάδα, ΟΦΗΗ, κ Εθνικός και μάλιστα πιστεύω οτι θα παίξουν και ρόλο ακόμη και οι διαφορές μεταξύ τους. ¨Οι υπόλοιπες ομάδες απλά προσπαθούν να μην πέσουν κατηγορία και να κάνουν κάποια δώρα στις παραπάνω ομάδες με κάποιες νίκες.

Δεν μπορώ να ξέρω αν είχε απουσίες ο Εθνικός προχθές αν υπάρχει κάποιος που ξέρει μπορεί να μας ενημερώσει....!!

Ο Κούρος κατά την αποψή μου δεν είναι ομάδα απλά εχει τον Παντελιάδη του οποίου η παρουσία και μόνο στο παρκέ μπορεί να σου πάρει παιχνίδι. Πιο ομάδα είναι το Ψυχικό και δεν θα εκπλαγώ αν μείνει και έξω από την άνοδο ο Κούρος.
Μπασκετικά όμως υπάρχουν πιο ομάδες από τον Κούρο.

Στο τέλος θα φανούν όλα αλλά είναι νωρίς ακόμη!!!! Ο όμιλος θα έχει τομερό ενδιαφέρον και ειδικά αν συνεχιστούν τα στραβοπατήματα των πρωτοπώρων!!
gspara
filologos
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Δυσκολο.Πονταρω διπλο.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
Εστω δυσκολα.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
Ανωτερη

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
Αν παιξουν οπως με Κουρο.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Καλη εδρα.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Ξεκαθαρο φαβορι.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Το ιδιο.
gspara
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Ανωτερο το Γκυζη.....δεν εκμεταλλευεται την εδρα του ο Τριφυλλιακος.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
Αμφιρροπο,μικρη διαφορα στον ασσο.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
Αν και πιστευω θα ζοριστει.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Σε καλυτερη κατασταση ο Ποσειδωνας.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2
Εχει την δυναμικη.Θελει μια καλη νικη για να ανεβει βαθμολογικα και ψυχολογικα.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Ακλονητος ασσος.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Επισης.
fear_me

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Ανωτερο το Γκυζη αν και ο τριφυλλιακος δυσκολεψε την ολυμπιαδα εκτος εδρας την προηγουμενη αγωνιστικη...

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
το ντερμπι της αγωνιστικης,εχοντας δει και τις 2 ομαδες δυσκολος ασσος νομιζω

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
παω με την εκπληξη!!

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
ανεβασμενος ο Ποσειδωνας και ο μελας με βαση το σκορ του προηγουμενου αγωνα δεν πρεπει να ειναι στα καλυτερα του.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
ο πολυνικης δεν εχει παρει αλλα και αλλα παιχνιδια,δεν νομιζω να νικησει εκτος την κερατεα...

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
ανετα...

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ανετα και εδω..
doctor_dru
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Από μεγάλη νίκη το Γκύζη,θέλει να κρατήσει επαφή με την τριάδα

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
Δύσκολο να κάνει 2η σερί ήττα ο Εθνικός,ειδικά στην έδρα του

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
Ανώτερη η Ολυμπιάδα αλλά ίσως δυσκολευτεί

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Δύσκολη έδρα αλλά αν ο Ποσειδώνας θέλει να κοιτάει ψηλά πρέπει να το πάρει

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Ανεβασμένη η Κερατέα,έστω και δύσκολα θα το πάρει

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Ανώτερος ο Κούρος,άσσος και λογικά με μεγάλη διαφορά

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Ομοίως..
Paragodas
Καλησπέρα σε όλους τουε φίλους,

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1 Πολύ ψηλά είναι το Γκύζη δε νομίζω οτι είναι τόσο καλό. Ο Τριφυλλιακός πρέπει να πάρει τα παιχνίδια μέσα στην έδρα του αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία.


ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 Δεν βλέπω δεύτερη σερί ήττα. Έστω και δύσκολα θα πάρουν το ροζ φύλλο οι γηπεδούχοι απέναντι στην πάντα αξιόμαχη Τούφα.


ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 Θα ποντάρω στην έκπληξη εδώ καθώς ο Αρίωνας μπορεί να κάνει ζημιές. Αν δεν προσέξει η Ολυμπιάδα θα χάσει το παιχνίδι.


ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1 Θα πάω με την έδρα κι εδώ για την έκπληξη αν και είναι σε καλή κατάσταση το Ψυχικό.


ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1 Έστω και δύσκολα πιστεύω θα το πάρει η φορμαρισμένη Κερατέα.


ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1 Εύκολο βράδυ για τους γηπεδούχους.


ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 Εύκολο βράδυ κι εδώ για τους γηπεδούχους. Είναι ανώτερη ομάδα.

Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία!!!


ilsant
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Swko10

Οι SPORTSOFFICERS θέλοντας να διευρύνουν τους ορίζοντες τους, και επειδή με τον τρόπο σας εσείς μας το ζητήσατε, θα προσπαθήσουμε να ασχοληθούμε και με τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ.
Πέφτει η αυλαία του πρώτου γύρου στους 2 ομίλους της Γ΄ ΕΣΚΑ και ας δούμε το πρόγραμμα της 13ης αγ. των δυο ομίλων της Γ΄ ΕΣΚΑ. Θα περιμένουμε από τις ομάδες που επιθυμούν να μας βοηθήσουν στην καλύτερη ενημέρωση για αυτή τη κατηγορία να μας στέλνουν μετά από κάθε αγώνα το φύλλο αγώνων στο sportsofficers@gmail.com. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/01/...post_4.html?m=1
skropion2
Καλο μεσημερι .. Έχοντας δει λιγα παιχνιδια φετος , η τριαδα θα προκυψει δυσκολα και μετα απο διαφορες ποντων κλπ
Προγνωστικά:

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ Δύσκολα 2

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1 η παλια μου ομάδα μετα απο την ήττα (ντέρμπυ)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2 Δύσκολα(ντέρμπυ)

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1 λόγω έδρας

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1 εύκολα

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 εύκολα
Escobar

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΤΟΥΦΑ 1

ΑΡΙΩΝ-ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 1

ΜΕΛΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ 1

ΚΕΡΑΤΕΑ-ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 2

ΚΟΥΡΟΣ -ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 1

ΟΦΗ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

GodSmack
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2
Μεγάλη νίκη για το Γκύζι την προηγούμενη ευδομάδα και με νίκη με τον Τριφυλλιακό είναι κοντάστο κόλπο ανόδου. Αντίθετα ο Τριφυλλιακός ψάχνει τόπο να σωθεί και δεν νομίζω να διεκδικήσει κάτι σήμερα. Πάω στο διπλό λόγο κίνητρου.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
Ταβανίσιος. Νίκη και με μισό πόντο θέλει ο Εθνικός για να είναι μέσα στο κόλπο της ανόδου

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
Δεν έχει περιθώρια για στραβοπατήματα καθώς όλα είναι οριακά στην κορυφή

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Ο Μελας απογοήτευσε φέτος σε σχέση με πέρσι δείχνει να του λέιπει το κάτι παραπάνω. Θα πάω με πολύ ρίσκο στο διπλό καθώς αυτές οι νίκες είναι ανόδου για τον Πασιδώνα που δείχνει αρκετά δυνατός φέτος

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Ταβανίσιος.Αλλη ομάδα η Κερατέα σε σχέση όπως ξεκίνησε την σεσόν. . έστω και με μισό πόντο θα το πάρει

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Ταβανίσιος

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Ταβανίσιος
Escobar
ΜΕΛΑΣ-Ποσειδών Ν.Ψ 1(+10 με επιφύλαξη,σχετικά εύκολα).
Shorty
ΚΟΥΡΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ = 1(+6)
gspara
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 67-79
ΑΡΙΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 41-70
ΜΕΛΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ 65-55
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 74-76 β παρ (68-68 α παρ)(53-53 καν. αγ.)
ΟΦΗ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ 62-60
Shorty
QUOTE (gspara @ Jan 17 2015, 01:26 ) *
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 67-79
ΑΡΙΩΝ-ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 41-70
ΜΕΛΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ 65-55
ΚΕΡΑΤΕΑ-ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 74-76 β παρ (68-68 α παρ)(53-53 καν. αγ.)
ΟΦΗ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ 62-60


Ο πολλυνικης βρισκοταν σε δυο μερη ταυτοχρονα ?
Gkos
QUOTE (Shorty @ Jan 17 2015, 01:57 ) *
Ο πολλυνικης βρισκοταν σε δυο μερη ταυτοχρονα ?



Γιατί όχι;;; wink.gif



Την Ολυμπιάδα θα εννοει προφανώς με Αριων. . .smile.gif

QUOTE (Swko10 @ Jan 16 2015, 15:45 ) *
Οι SPORTSOFFICERS θέλοντας να διευρύνουν τους ορίζοντες τους, και επειδή με τον τρόπο σας εσείς μας το ζητήσατε, θα προσπαθήσουμε να ασχοληθούμε και με τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ.
Πέφτει η αυλαία του πρώτου γύρου στους 2 ομίλους της Γ΄ ΕΣΚΑ και ας δούμε το πρόγραμμα της 13ης αγ. των δυο ομίλων της Γ΄ ΕΣΚΑ. Θα περιμένουμε από τις ομάδες που επιθυμούν να μας βοηθήσουν στην καλύτερη ενημέρωση για αυτή τη κατηγορία να μας στέλνουν μετά από κάθε αγώνα το φύλλο αγώνων στο sportsofficers@gmail.com. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/01/...post_4.html?m=1



Καλό ξεκίνημα να έχετε!
Swko10
Ευχαριστούμε πολύ. Περιμένουμε με χαρά, όσους επιθυμούν να στείλουν φύλλα αγώνος, ή να αρθρογραφήσουν παρέα μας τα τεκτενόμενα στη Γ εσκα, με χαρά να ανεβάσουμε και εμείς μαζί σας, το επίπεδο των τοπικών κατηγοριών της αθήνας.

Καλό ξημέρωμα
GYZI13
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΡΟΖ ΦΥΛΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ!!!ΕΤΣΙ ΤΡΕΛΛΑΝΕ ΜΑΣ ΓΚΥΖΗ ΟΛΕ!!ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!
gspara
QUOTE (Shorty @ Jan 17 2015, 01:57 ) *
Ο πολλυνικης βρισκοταν σε δυο μερη ταυτοχρονα ?

smile.gif ......διορθωθηκε.
soc11
Καλημέρα από εμένα! Χτες ήταν η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου και είμαστε στα μισά του δρόμου της φετινής χρονιάς. Για το χτεσινό παιχνίδι της ομάδας μου (κουρος), δεν μπορώ να φέρω άποψη καθώς δεν αγωνιστικα λόγο τραυματισμού στο παιχνίδι με την πολιτεία και επίσης έμαθα ότι δεν πήρε χρόνο συμμετοχής και ο Σπύρος. Για να μην παρεξηγηθώ, αυτά τα δύο δεν έχουν να κάνουν σχέση με το αποτέλεσμα και δεν τα αναφέρω για αυτόγτον λόγο. Ο λόγος που τα αναφέρω είναι ότι οι ομάδες του ομίλου, σε κάθε παιχνίδι, όπως και όλες οι ομάδες φυσικά, έχουν τα δικά τους προβλήματα, που έχουν προκειψει είτε μέσα από την εβδομάδα που προηγείται από το παιχνίδι είτε από το προηγούμενο παιχνίδι του ομίλου. Έμαθα τηλεφωνικά, ότι εχτές η ομάδα ήταν κατώτερη των αναμενομενων και παρουσιάστηκε "χαλαρή". Δεν ήμουν καν στο γήπεδο οπότε όλα αυτά με επιφύλαξη.
Τώρα, ένα γενικό σχόλιο για τον όμιλο. Καταρχάς, την προηγούμενη εβδομάδα έβλεπα να γράφονται γνώμες για το ποιος θα ανέβει, ποιος μπορεί να κοντράρει ποιον κτλ αλλα δεν είπα την άποψή μου λόγο του ότι το βάρος είχε πέσει στην αποθεραπεια του χτυπηματος. Άποψη μου λοιπόν, ότι είναι ποοοολυ νωρίς για να πει κάποιος ποιος θα είναι στην τριάδα και ποιος όχι. Βλέπετε ότι σε κάθε αγωνιστική, κάποια ομάδα, που είναι ψηλά στον όμιλο, δεν αγωνίζεται καλά, έχει προβλήματα με κάποιους παίχτες, κάποιοι βρίσκονται σε καλή μέρα και όλες οι ομάδες μπορεί να χάσουν από οποιαδήποτε. Η βαθμολογία για εμένα δείχνει, όχι τόσο πολύ ποιος είναι ξεκάθαρο φαβορί για να είναι σίγουρα μέσα στην τριάδα αλλά ποιες ομάδες, μπορούν να πάρουν το ροζ φύλλο, ακόμα και όταν βρεθούν σε μμέτρια ή και κακή βραδιά, η κάθε μία με τα δικά της όπλα. Είτε αυτό είναι παίχτες, είτε μέσα από τρικ στον τρόπο παιχνιδιού. Καμία έδρα δεν είναι εύκολη όταν πας να παίξεις εκτός σε αυτόν τον όμιλο, άσχετα με την θέση της γηπεδούχου ομάδας. Για παράδειγμα θα φέρω εμάς, πήγαμε στην πολιτεία, που όλοι ξέρετε βαθμολογία που βρίσκεται, και δυσκολεύει κάμε πάρα πολύ να κερδίσουμε. Δεν θα αναφέρω τραυματισμους και το αν έπαιξε ο Παντελιαδης η ο Μομτζος ούτε θα αναφέρω την ποιότητα του γηπέδου (που οποίος έχειππαίξει καταλαβαίνει τι εννοω) . Δεν μπορείς να κάνεις για αυτά. Παίζεις και πας στο επόμενο. Προσπαθώ λοιπόν να σας πω ότι δεν υπάρχει η ομάδα που θα πεις, "παίζει εκεί, εύκολο 2ο". Και αυτό είναι το ωραίο στο όμιλο. Επίσηςββλέπετε ότι ακόμα και εντός έδρας κάποιοι παρουσιαζονται κατώτερο από ότι το περιμένουν και μια βραδιά η οποία θα φαινόταν να έχουν προβάδισμα λόγο έδρας, δεν εξελίσσεται έτσι..
Πιστεύω ακόμα ότι το πρωτάθλημα, και η κατηγορία γενικότερα, έχει ομάδες οι οποίες παίρνουν σκορ από συγκεκριμένος παίχτες. Δηλαδή, κάθε ομάδα έχει 2-3 παιδιά, που τραβάνε το σκορ και είναι σημαντικοί σε αυτό το κομμάτι. Σίγουρα σε κάθε παιχνίδι, υπάρχουν και παίχτες οι οποίοι βάζουν παραπάνω απ ότι κανονικό, αλλά σε ένα μεγάλο ποσοστό, οι ομάδες είναι έτσι. Έτσι είναι η κατηγορία. Στις χαμηλές κατηγορίες αυτό είναι πολύ έντονο. Έτσι λοιπόν, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το τι θα κάνουν αυτοί στην συγκεκριμένη βραδιά που παίζει η ομάδα τους. Όπως λοιπόν όλες οι ομάδες, έτσι και εμείς έχουμε ππαιδιά που τραβάνε στο σκορ. Νομίζω, προσωπική μου άποψη, ότι είναι λάθος να λέγεται από κάποιους ότι ο κουρος κερδίζει γιατί έχει τον παντελιαδη ή τον μομτζο. Σίγουρα, όπως είπε και κάποιος, κανείς δεν μπορεί να κερδίσει μια ομάδα μόνος του. Για εμάς όμως, αυτά τα δύο παιδιά, παίζουν μεγάλο ρόλο στο σκοραρισμα και είναι φυσικόνα τα "ψψάχνουμε" μέσα στο παιχνίδι έτσι ώστε να έρθει το αποτέλεσμα για εμάς πιο εύκολα. Όλα τα παιδιά της ομάδας βοηθάνε, ο καθένας με τον τρόπο του. Αυτό δεν ισχύει μόνο για εμάς έτσι, για όλους! Οπότε το ότι έχουμε τετοιους παίχτες στην ομάδα μας, σημαίνει ότιθα ππρέπει να τους βάλουμε μέσα στο παιχνίδι και να αποτελέσουν βασικό άξονα, μέσα από τα συστήματα και τον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας, για να φτάσει η ομάδα στην νίκη. Οπότε θα ήθελα να μην γίνει ξανά αναφορά στο ότι ο κουρος κερδίζει λόγο του συγκεκριμενων παικτών. Όλες οι μάχες έχουν τα όπλα τους και αν αυτά δεν παίξουν, τότε δυσκολευονται..
Καλή συνέχεια από εμένα, σε όλους, και θυμάστε ότι το πρωτάθλημα έχειππολύ δρόμο ακόμα. Υγεία σε όλες τις ομάδες..

Sorry για κάποια λάθη στην σύνταξη αλλά μέσω της και ελέω τ9,καποιες λέξεις γίνονται... sad.gif
fear_me
υπαρχουν καπου τα αποτελεσματα συγκεντρωμενα για να δουμε και την βαθμολογια στο τελος του πρωτου γυρου?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.