Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
drazen 3
Φιλε μου οι τελιτσες ειναι απλα ο καθημερινος τροπος γραφης μου σε δουλεια και sms...αν το καταλαβε καποιος αλλιως ζηταω συγνωμη ...το Forum για μενα ειναι τροπος για να δειξεις σε καποιον πως εξελιχθηκε ενα παιχνιδι οπως κανει και ο Παξινος για τον Κουρο επειδη δεν γινεται μα εχουμε εικονα απο ολα τα γηπεδα....οι απαντησεις μου ειναι εντελως μπασκετικες και χωρις να λεω τιποτα παραπανω....μην το κουραζεις λοιπον και αν θες να πεις κατι αλλο περα απο το να διαγραφει o gspara μπορεις να μου απαντησεις,.......
m_aspros
QUOTE (drazen 3 @ Mar 28 2015, 23:24 ) *
Φιλε μου οι τελιτσες ειναι απλα ο καθημερινος τροπος γραφης μου σε δουλεια και sms...αν το καταλαβε καποιος αλλιως ζηταω συγνωμη ...το Forum για μενα ειναι τροπος για να δειξεις σε καποιον πως εξελιχθηκε ενα παιχνιδι οπως κανει και ο Παξινος για τον Κουρο επειδη δεν γινεται μα εχουμε εικονα απο ολα τα γηπεδα....οι απαντησεις μου ειναι εντελως μπασκετικες και χωρις να λεω τιποτα παραπανω....μην το κουραζεις λοιπον και αν θες να πεις κατι αλλο περα απο το να διαγραφει o gspara μπορεις να μου απαντησεις,.......

ok σου απαντώ λοιπόν ότι δεν θέλω να διαγραφεί ο gspara!(λόξυγγας θα τον βσσανίζει τον άνθρωπο).
Μάλλον εσυ δεν διαβάζεις προσεκτικά τελικά, οι τελίτσες και ο τρόπος γραφής αφορούσαν το δικό μου σχόλιο και όχι το δικό σου!
Σου τονίζω ότι στο αρχικό μου σχόλιο ΕΚΑΝΑ ΧΙΟΥΜΟΡ! πως να να στο πω διαφορετικά?
Τις απαντήσεις σου δεν τις έκρινε κανείς, αντίλογος εκφράστηκε. Έχει διαφορά.
Ας το κλείσουμε το ανούσιο πια ανύπαρκτο θέμα, είναι δυνατόν να γράφω επί λέξει :
"Χαλαρά παιδιά να έχουμε τις μπασκετικές στιγμές να χαλαρώνουμε τις Παρασκευές μας!"
και να το θεωρείς μομφή και κακοπροαίρετο σχόλιο?
PITMAIKL
QUOTE(m_aspros @ Mar 28 2015, 22:55 ) *
Φίλε μου συνοδοιπόρε του forum , χιούμορ έκανα!!!να ρίξω τους τόνους προσπάθησα!!!
Γιατί τόσος εκνευρισμός??????Λες να επηρεάζονται ομάδες και αποτελέσματα από τις προβλέψεις των φίλων εδώ?


Επειδή προσπαθείς κυριολεκτικά να δημιουργήσεις θέμα από το πουθενά, γιατί εσυ σχολίασες χωρίς να προσέξεις τον τρόπο γραφής (τελείτσες κλπ) που φώναζαν ότι κάνουμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟ χιούμορ και μας την είπες κιόλας, κλέβω τις δικές σου λέξεις μήπως και καταλάβεις "πριν γραψετε λοιπον κατι και εκφρασετε αντιλογο σκεφτειτε πρωτα....δεν κανει κακο..."

Είναι και σίγουρος ότι αν η ομάδα του ήταν πλήρης δεν υπήρχε περίπτωση να χάσει.......
drazen 3
Πιστευα οτι γινεται σοβαρη συζητηση....Τα ξσναλεμε 15/5....καλο βραδυ...
m_aspros
QUOTE (drazen 3 @ Mar 29 2015, 01:26 ) *
Πιστευα οτι γινεται σοβαρη συζητηση....Τα ξσναλεμε 15/5....καλο βραδυ...


Να σε βοηθήσω να καταλάβεις επιτέλους ότι το σχόλιο μου για "διαγραφή" του gspara έγινε με διάθεση χιούμορ επειδή συνήθως έδινε στις προβλέψεις του νίκη του Πολυνίκη και στον αγώνα με το Γκύζη έδωσε το αντίθετο.
Με αφορμή λοιπόν τo σχόλιο του loufer για τα προγνωστικά, που ήταν στο ίδιο μήκος κύματος , και για να πέσουν οι, όποιοι, τόνοι τόλμησα να κάνω χιούμορ. Εσύ το παρεξήγησες και παρά τις προσπάθειες μου να στο εξηγήσω γίνεσαι προσβλητικός με το να μας αποκαλείς ασόβαρους.
Για τις μπασκετικές σου αναλύσεις να σου θυμίσω ότι σε όλο το παιχνίδι οι κοιμισμένοι του Πολυνίκη είχαν το προβάδισμα από 1 έως και 18 πόντους. Λογικό λοιπόν να χαλαρώσουν στο 1 τελευταίο λεπτό και εσείς πολύ σωστά να προσπαθήσετε να κρατήσετε την διαφορά..
Η Ντορίτα πήρε μόνο ένα ταιμ στο τελευταίο λεπτό, οπότε το πικρόχολο σχόλιο σου καταρρίπτεται για τους 2 αυτούς λόγους.
Στο γήπεδο μέσα φίλε μου μπαίνουν και παίζουν όσοι παίκτες έχει ο κάθε coach στην διάθεση του. Η ιστορία των αγώνων δεν γράφεται με υποθέσεις. Ενημερωτικά ο Πολυνίκης από την αρχή της χρονιάς είναι νοσοκομείο, έπαιξε ένα σχεδόν ολόκληρο γύρο με πιτσιρικάδες στον άσσο, αλλά δεν το κάναμε ποτέ σημείο αναφοράς.
Δεν χρειάζεται μπασκετική γνώση για να χτυπάς κάθε παιχνίδι, πόσο μάλλον εκείνα που μπορεί να κρίνουν πολλά στην τελική βαθμολογία (ισοβαθμίες κλπ).
Όσο για το 15/5 ειλικρινά δεν κατάλαβα γιατί το έγραψες αλλά ίσως δεν το πολυσκέφτηκες λόγω της περασμένης ώρας.
Συγγνώμη από την παρέα του forum που γράφτηκαν τόσα πολλά για ένα ασήμαντο και από το πουθενά θέμα αλλά σε διαφορετική περίπτωση θα έμεναν λάθος εντυπώσεις απέναντι σε τρίτους, gspara, μη εμπλεκόμενους στο "θέμα".

soc11
Οι ποντοι της ομαδας μας στο παιχνιδι με τους Ελληνορωσους: Μπαλοπιτος 2, Κακαρης 4, Σπυριδης 5(1), Ταχιατης 7(1), Παχης 1, Μπουτσης 2, Θεοφανιδης 4, Γεωργιαδης 10, Παξινος 15(2) Μομτζος 20(2) (24 rebound!).

Και ενα βιντεο με καποιες απο τις φασεις του παιχνιδιου:
gspara
Παιδια δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης.Το σχολιο του m_aspros για την προβλεψη μου ειχε πραγματι χιουμοριστικη διαθεση.........βεβαια δεν κρυβω οτι ειχα λοξυγκα το σ/κ biggrin.gif
Οπως δεν κρυβω οτι ειμαι φαν του Γκυζη και η προβλεψη μου ειχε και συναισθηματικες επιρροες.
Ας μεινουμε ψυχραιμοι και μπασκετικοι.Ερχεται ζορικη αγωνιστικη με δυνατα παιχνιδια blove.gif
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους και στον πιο ενδιαφέρον όμιλο της ΕΣΚΑ.... Πολύ κρίσιμη θα χαρακτήριζα τη σημερινή αγωνιστική...ειδικά για τις 3 πρώτες θέσεις.... έπεσα μέσα για άλλη μια φορά που έλεγα οτι θα υπάρξουν ανακατατάξεις..Για να δούμε:

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2 Δεν χάνει ο Πολυνίκης. Είναι με κεκτημένη ταχύτητα και θέλει νίκη για να τελειώσει και με την υπόθεση παραμονή.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2 Δεν έχει κανένα περιθώριο απώλειας το Ψυχικό. Κερδίζει και μένει στο παιχνίδι της ανόδου. Αν χάσει χάνεται....

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2 Χάλια στον 2ο γύρο οι γηπεδούχοι απέναντι σε μια ομάδα που παίζει με την φωτιά... Από 1η έχει βρεθεί σε θέση εκτός ανόδου και θέλει νίκη ότι και να γίνει.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1 Αδιάφοροι και οι 2. Θα πάω με τους γηπεδούχους.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 Εύκολο βράδυ για τους γηπεδούχους.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2 Δυνατή η Κερατέα μέσα στην έδρα της αλλά ποντάρω στην έκπληξη. Είναι το τελευταίο ζαρτί της Τούφας αν θέλει να ελπίζει σε παραμονή.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 Ο Κούρος με νίκη κλειδώνει την 1η θέση. Από την πλευρά του ο ΟΦΗΗ αν πάρει νίκη εκεί μέσα κλειδώνει την μια θέση ανόδου. το σίγουρο είναι οτι θα γίνει ματσάρα.

Υ.Γ. Για να δούμε ποιος θα αντέξει μέχρι τέλους. Έχω την εντύπωση οτι πάλι θα έχουμε εκπλήξεις σήμερα.

Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία...!
Reignman40
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Saras005
4 αγωνιστικες απομενουν για το φιναλε και προσωπικα πιστευω οτι αυτη η αγωνιστικη κρινει σχεδον τα παντα κυριως στο θεμα της ανοδου οπου γινεται μαχη μεταξυ τεσσαρων ομαδων για τρεις θεσεις. Ας δουμε τι μας επιφυλασσει η 10η αγωνιστικη του δευτερου γυρου στον Β ομιλο της Γ ΕΣΚΑ:

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2
Ο Πολυνικης δεν νομιζω οτι θα δυσκολευτει. Εχει σωθει σε αντιθεση με τον Τριφυλλιακο που η νεα χρονια θα τον βρει μαλλον στην Δ ΕΣΚΑ.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Το Γκυζη εχει σωθει εκτος συγκλονιστικου απροοπτου. Ο Ποσειδωνας με νικη πιστευω κλειδωνει την ανοδο και μπορει στο τελος της βραδιας να ειναι και στην πρωτη θεση. Νικη ευκολα ή δυσκολα για τον Ποσειδωνα σε ενα αρκετα ενδιαφερον ματς.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Ο Εθνικος στην εδρα του ειναι πολυ καλος ανεξαρτητα που στον δευτερο γυρο ειναι αλλη ομαδα. Θα παω με τον γηπεδουχο αν και η Ολυμπιαδα ειναι μια πολυ ποιοτικη ομαδα που αν ομως ηττηθει χανει το τρενο της ανοδου. Αντιθετο αποτελεσμα δεν θα μου προκαλεσει εκπληξη.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Ο Αριωνας εχει μια αρκετα δυνατη εδρα και δεν νομιζω να δυσκολευτει κοντρα στον ηδη πεσμενο ΠΓΣ. Προβλεπω ανοιχτο ματς κοντρα σε δυο βαθμολογικα αδιαφορες ομαδες.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Ο Μελας με νικη δεν μπλεκει σε περιπτωση που πεσουν 6 ομαδες. Δεν πιστευω οτι θα δυσκολευτει, ιδιαιτερα μεσα στην πολυ δυνατη εδρα που διαθετει, κοντρα στην ηδη πεσμενη Πολιτεια.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
Η Τουφα με νικη συνεχιζει να ελπιζει σε παραμονη. Δεν νομιζω οτι μπορει να καταφερει να την παρει μεσα στην Κερατεα η οποια διαθετει μια πολυ σκληρη εδρα και με νικη ουσιαστικα κλειδωνει την παραμονη της. Ασσος ευκολα ή δυσκολα σε ενα αρκετα ενδιαφερον ματς.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Το ματς της αγωνιστικης. Ο Κουρος με νικη ειναι κατα 90% πρωτος ενω αν ηττηθει δεν χανει την ανοδο καθως εχει σχετικα βατο προγραμμα. Απο την αλλη ο ΟΦΗ αν ηττηθει μπλεκει. Αν ομως κερδισει κανει ενα μεγαλο βημα για την ανοδο. Θα παω με τους φιλοξενουμενους παρολο που και οι 2 ομαδες εχουν εξισου ισχυρα κινητρα.

Πιστευω οτι σε αυτη την αγωνιστικη θα δουμε πολυ ωραια ματς. Οσοι παρακολουθησετε καποια απο αυτα θα θελαμε να μας πειτε 1-2 λογια ετσι ωστε να ξερουμε τι εγινε. Υγεια σε ολους χωρις τραυματισμους!!

gspara
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1

filologos
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2
Ανεβασμενος.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Ματσαρα 1η.Πιο πολυ ενδιαφερεται ο Ποσειδων.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Ματσαρα 2η.Εδρα.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Μονοπλευρο ενδιαφερον.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Το ιδιο.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 2
Αδιαφορη η Κερατεα.Το θελει η Τουφα.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
Ματσαρα 3η.Εδρα.
His Airness
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2

ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
soc11
Κουρος - Οφη 2 (+9) αν δεν κάνω λάθος.
Μεγάλη νίκη του Οφη που ήταν καλύτερος σε όλο το παιχνίδι και κατά την γνώμη μου δίκαια πήρε το παιχνίδι.
Η ομάδα του Ηρακλείου, έπαιξε πολύ καλή άμυνα (εγώ προσωπικά από τα δύο παιδιά που με είχαν σε όλο το παιχνίδι δεν μπόρεσα να πάρω ανάσα και νομίζω είναι η καλύτερη άμυνα που έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα), έπαιξε το μπάσκετ που περιμέναμε και που μας είχε πει ο προπονητής μας, εμείς δεν μπορέσαμε να κόψουμε κάποια από τα στοιχεία που έχει στο παιχνίδι του ο Οφη, όπως το pick and roll και εφόσον δεν ανταποκρυθηκαμε 100% σε αυτά που μας είχε πει ο coach, φτάσαμε να κυνηγάμε στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και να μην μπορούμε να κάνουμε το κάτι παραπάνω και να ρίξουμε την διαφορά κάτω από τους 3-4 πόντους για να έχουμε τύχη στο παιχνίδι. Οι φιλοξενουμενοι ευστοχησαν σε αρκετά σουτ τριών πόντων με αποτέλεσμα να παίρνουν ανάσα οπότε εμείς κλείναμε την διαφορά. Βέβαια αυτό ήταν αποτέλεσμα, όπως είπα και πριν της κακής αντιμετώπισης του pick που είχαμε σε αρκετές φάσεις.
Εμείς λοιπόν, πλέον, με την τετραπλη ισοβαθμία, μένουμε 4 και εκτός θέσεων ανόδου, αφού έχουμε χάσει όλες τις διαφορές με τις ομάδες που είναι μαζί μας. Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι στις αγωνιστικές που επόμενουν αφού δεν υπάρχουν παιχνίδια που μπορεί να αλλάξουν κάτι στην κορυφή.
Κρίμα για εμάς και την προσπάθεια που κάναμε μετά τον ερχομό του καινούργιου προπονητή και αφού μείναμε χωρίς οδηγό στο τιμόνι της ομάδας χωρίς να το περιμένει κάνεις...
Νομίζω ότι η χρονιά για την ομάδα της Αναβυσσου πρέπει να θεωρείται επιτυχημένη διότι είναι νεοφωτιστη στην κατηγορία και έφτασε να παλεύει μέχρι τέλους έτσι ώστε να κάνει την υπέρβαση και να ανέβει 2η σερί χρόνια. Κανείς μας δεν κρύβει ότι με τα τελευταία αποτελέσματα, ο στόχος της ομάδας ήταν να ανέβει εφόσον κρατούσε την πρώτη θέση αλλά δυστηχως, να μην ανεβαίνεις λόγο 4ης ισοβαθμιας, νομίζω είναι κρίμα. Αυτά έχει το μπάσκετ, για αυτό το γουστάρουμε όλοι μας, όλοι όσοι γράφουμε εδώ και άλλοι τόσοι που δεν το κάνουμε, και για αυτό, μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο, δεν πρέπει να πανηγυρίζεις.
Καλη συνέχεια σε όλους, καλές γιορτές, καλή ανάσταση και από εδώ και πέρα χαλαρώνουν οι ρυθμοί και λόγο του αποτελεσματος και της βαθμολογίας αλλά και λόγο της "βαριας" χρονιάς για κάποια παιδιά..
bsktmn
ΤΡΙΦΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 43-56

Σε ένα μέτριο γενικά παιχνίδι ο Πολυνίκης μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ και με εξάρσεις στην απόδοση του κατάφερε να έχει μια διαφορά ασφαλείας 10-15 περίπου πόντων.
Η υπεροχή του Πολυνίκη στην περιφέρεια αλλά κυρίως μέσα στην ρακέτα ήταν εμφανής και εκεί κρίθηκε το τελικό αποτέλεσμα.
Ακόμη και όταν οι παίκτες του Τριφυλιακού προσπάθησαν να πιέσουν σε όλο το γήπεδο οι του Πολυνίκη αντέδρασαν σωστά στις περισσότερες περιπτώσεις και κατάφεραν να πετύχουν εύκολα καλάθια.

loufer
QUOTE(soc11 @ Apr 3 2015, 23:08 ) *
Κρίμα για εμάς και την προσπάθεια που κάναμε μετά τον ερχομό του καινούργιου προπονητή και αφού μείναμε χωρίς οδηγό στο τιμόνι της ομάδας χωρίς να το περιμένει κάνεις...
Νομίζω ότι η χρονιά για την ομάδα της Αναβυσσου πρέπει να θεωρείται επιτυχημένη διότι είναι νεοφωτιστη στην κατηγορία και έφτασε να παλεύει μέχρι τέλους έτσι ώστε να κάνει την υπέρβαση και να ανέβει 2η σερί χρόνια. Κανείς μας δεν κρύβει ότι με τα τελευταία αποτελέσματα, ο στόχος της ομάδας ήταν να ανέβει εφόσον κρατούσε την πρώτη θέση αλλά δυστηχως, να μην ανεβαίνεις λόγο 4ης ισοβαθμιας, νομίζω είναι κρίμα. Αυτά έχει το μπάσκετ, για αυτό το γουστάρουμε όλοι μας, όλοι όσοι γράφουμε εδώ και άλλοι τόσοι που δεν το κάνουμε, και για αυτό, μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο, δεν πρέπει να πανηγυρίζεις.
Καλη συνέχεια σε όλους, καλές γιορτές, καλή ανάσταση και από εδώ και πέρα χαλαρώνουν οι ρυθμοί και λόγο του αποτελεσματος και της βαθμολογίας αλλά και λόγο της "βαριας" χρονιάς για κάποια παιδιά..


Μην βιάζεσαι φίλε και μην απογοητεύεσαι, αναμένονται ανακατατάξεις στις κατηγορίες της ΕΣΚΑ και ψήνεται και κάποια συγχώνευση στη Β Εσκα, οπότε μπορεί να ανέβουν και ο 4ος από τη Γ... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ilsant
QUOTE(loufer @ Apr 4 2015, 10:12 ) *
Μην βιάζεσαι φίλε και μην απογοητεύεσαι, αναμένονται ανακατατάξεις στις κατηγορίες της ΕΣΚΑ και ψήνεται και κάποια συγχώνευση στη Β Εσκα, οπότε μπορεί να ανέβουν και ο 4ος από τη Γ... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Σίγουρα θα ανέβουν και οι τεταρτοι Θα υπάρξει και συγχώνευση του Αετού με το Μαρούσι Το θέμα είναι ότι δεν έχει προβλεφθεί αγώνας κατάταξης για τους 5ους και αν κάτσει μια συγχώνευση ακόμα να δούμε τι θα γίνει
gspara
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 23ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 43-56
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 40-71
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 53-64
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 74-63
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 99-44
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 62-75
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 67-76


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 23 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Ν.Ψ. 40
2. ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 40
3.ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 40

4. ΚΟΥΡΟΣ 40
5. ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝ. 36
6. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 36
7. ΑΕ ΓΚΥΖΗ 34 *
8. ΜΕΛΑΣ 35
9. ΚΕΡΑΤΕΑ 34
1Ο.ΤΟΥΦΑ 33
11.ΑΡΙΩΝΑΣ 32

12.ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 30
13.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 26
14.ΠΟΛΙΤΕΙΑ 24 *


* Ενα αγωνα λιγοτερο.
str
επειδη τα παιδια του πολυνικη κανουν πολυ καλη δουλεια με τα βιντεο, αν καποιος απ τον πολυνικη διαβαζει , ας στειλει ενα πμ πως μπορουμε να βρουμε ολοκληρο το βιντεο απο καποιον αγωνα...ετσι για το αρχειο μας...να μας το κανει share...
bsktmn
QUOTE(str @ Apr 7 2015, 13:04 ) *
επειδη τα παιδια του πολυνικη κανουν πολυ καλη δουλεια με τα βιντεο, αν καποιος απ τον πολυνικη διαβαζει , ας στειλει ενα πμ πως μπορουμε να βρουμε ολοκληρο το βιντεο απο καποιον αγωνα...ετσι για το αρχειο μας...να μας το κανει share...


To email της Εφόρου για επικοινωνία σχετικά με τα video είναι xrysa_bm@hotmail.com. Από όσο γνωρίζω τα διαθέτουν σε ενδιαφερόμενους.
bsktmn
QUOTE(bsktmn @ Apr 4 2015, 01:03 ) *
ΤΡΙΦΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 43-56

Σε ένα μέτριο γενικά παιχνίδι ο Πολυνίκης μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ και με εξάρσεις στην απόδοση του κατάφερε να έχει μια διαφορά ασφαλείας 10-15 περίπου πόντων.
Η υπεροχή του Πολυνίκη στην περιφέρεια αλλά κυρίως μέσα στην ρακέτα ήταν εμφανής και εκεί κρίθηκε το τελικό αποτέλεσμα.
Ακόμη και όταν οι παίκτες του Τριφυλιακού προσπάθησαν να πιέσουν σε όλο το γήπεδο οι του Πολυνίκη αντέδρασαν σωστά στις περισσότερες περιπτώσεις και κατάφεραν να πετύχουν εύκολα καλάθια.

[https://www.youtube.com/watch?v=lpDEf2iuzQE]
drazen 3
QUOTE (gspara @ Apr 4 2015, 13:13 ) *
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 23ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 43-56
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 40-71
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 53-64
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 74-63
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 99-44
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 62-75
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 67-76


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 23 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Ν.Ψ. 40
2. ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 40
3.ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 40

4. ΚΟΥΡΟΣ 40
5. ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝ. 36
6. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 36
7. ΑΕ ΓΚΥΖΗ 34 *
8. ΜΕΛΑΣ 35
9. ΚΕΡΑΤΕΑ 34
1Ο.ΤΟΥΦΑ 33
11.ΑΡΙΩΝΑΣ 32

12.ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 30
13.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 26
14.ΠΟΛΙΤΕΙΑ 24 *


* Ενα αγωνα λιγοτερο.

Πολιτεια -Γκυζη Πολυγωνου σημερα 21.30....το αναβληθεν που ειχε διακοπει λογω βροχης!
drazen 3
Πολιτεία/-Γκύζη 53-66
gspara
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 23 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Ν.Ψ. 40
2. ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 40
3.ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 40

4. ΚΟΥΡΟΣ 40
5. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 36
6. ΑΕ ΓΚΥΖΗ 36
7. ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝ. 36
8. ΜΕΛΑΣ 35
9. ΚΕΡΑΤΕΑ 34
1Ο.ΤΟΥΦΑ 33
11.ΑΡΙΩΝΑΣ 32

12.ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 30
13.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 26
14.ΠΟΛΙΤΕΙΑ 25

gspara
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ(29/4) 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
filologos
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ(29/4) 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
Reignman40
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
doctor_dru
Νίκες για Ολυμπιάδα και ΟΦΗ Ηρακλείου
bsktmn
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ-ΑΡΙΩΝ 72-67(παρ. 59-59 κ.α.)

Παιχνίδι για δυνατά νεύρα στην Αγία Βαρβάρα με 2 ομάδες που θα μπορούσαν και οι 2 να πάρουν την νίκη.
Ο Πολυνίκης ξεκίνησε με ένα εντυπωσιακό 11-2 όμως ο Αρίωνας όχι μόνο ανέτρεψε την διαφορά αλλά με ένα 6-18 πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Πολυνίκη να βρίσκει τρόπους και ενέργεια να ανατρέπει τις διαφορές που αποκτούσε ο Αρίωνας.
Το παιχνίδι πήγε στην παράταση αφού οι παίκτες του Πολυνίκη ανέτρεψαν μια διαφορά 7 πόντων, κυρίως με ένα μεγάλο 3ποντο από τον μικρό Μπαραμπούτη, που είχε δημιουργήσει ο Αρίωνας μέχρι περίπου το τελευταίο λεπτό του 4ου δεκαλέπτου.
Με 3 δευτερόλεπτα για την λήξη ο Πολυνίκης είχε την ευκαιρία να πάρει τον αγώνα όμως ο πολύ καλός Γαβρίδης αστόχησε και στις 2 βολές.
Στην παράταση ο Αρίωνας μπήκε πιο δυνατά, δημιούργησε διαφορά 7-8 πόντων, ο Πολυνίκης βρήκε ενέργεια και σκορ από τον Πανδή ο οποίος με δικούς του πόντους ισοφάρισε και κατάφερε έτσι να περάσει μπροστά στο σκορ.
Ο Αρίωνας μάλλον αδικείται από την βαθμολογική του θέση αφού έδειξε στοιχεία καλής ομάδας.
Ίσως ο απίστευτα δύσκολος όμιλος να έχει αδικήσει αρκετές ομάδες.
provat

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 61-58
GYZI13
ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΧΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΤΡΟΠΑ!!ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ..ΠΑΜΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

Υ.Γ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ Ο ΒΟΗΘΟΣ ΣΟΥΤΕΡ ΣΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟ ΔΡΑΣΗ ΣΥΝ 2 ΜΕ 3 ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ!!
gspara


H παραταση στο Πολυνικης-Αριων.
soc11
Καλησπέρα.

Τουφα - Κουρος 76-65

Σε ολο το παιχνίδι μπροστά οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έδειξαν από την αρχή ότι ήθελαν το παιχνίδι, έπαιξαν με πάθος, κάτι που έλειπε από εμάς και κέρδισαν καθαρά το παιχνίδι. Εμείς πλέον περιμένουμε τον αγώνα μπαράζ μεταξύ τον 4ων των δύο ομίλων και ελπίζω στην συνέχεια, να είμαστε πιο σοβαροί και να παρουσιαστουμε έτοιμοι για εκείνο τον αγώνα.

Οι πόντοι της ομάδας μας: Θεοφανιδης 2, Γεωργιάδης 2, Σπυριδης 8(2), Κακαρης 7, Παχης 10(2), Μπουτσης 2, Παξινος 25(2), Μομτζος 9.

Καλη συνέχεια σε όλους.
gspara
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 24ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 85-56
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 55-45
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 70- 60
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 72- 67
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (29/4)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 64- 60
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 73-62

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 24 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Ν.Ψ. 42
2. ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 42
3.ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 42

4. ΚΟΥΡΟΣ 41
5. ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 38
6. ΑΕ ΓΚΥΖΗ 37
7. ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝ. 37
8. ΚΕΡΑΤΕΑ 35
9.ΤΟΥΦΑ 35
10. ΜΕΛΑΣ 35 *
11.ΑΡΙΩΝΑΣ 33

12.ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 31
13.ΠΟΛΙΤΕΙΑ 27
14.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 26 *


* Ενα αγωνα λιγοτερο.
gk65
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΜΕΛΑΣ 45-63.
Saras005
Προτελευταια αγωνιστικη και οι περισσοτερες θεσεις εχουν κριθει. Το μεγαλυτερο ενδιαφερον επικεντρωνεται στο πλασαρισμα των 3 πρωτων που θα ανεβουν και στη μεση της βαθμολογιας καθως οι ομαδες που πεφτουν ειναι ηδη γνωστες.

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2
Ο πεσμενος Τριφυλλιακος κοντρα στην Ολυμπιαδα που εχει ηδη ανεβει. Νικη για τους φιλοξενουμενους για να ελπιζουν σε στραβοπατημα του ΟΦΗ ή του Ποσειδωνα για να περασουν ως πρωτοι.

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1
Ντερμπι μεταξυ 2 ομαδων που εχουν σωθει και δεν προλαβαινουν την ανοδο. Θα παω με τους γηπεδουχους που ειναι δυνατοι μεσα στην εδρα τους.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
Και σε αυτο το ματς ισχυει οτι και στο ματς της Ολυμπιαδας. Ο Ποσειδωνας κερδιζει και συνεχιζει στην κορυφη. Νικη ευκολα ή δυσκολα κοντρα στον ηδη πεσμενο αλλα πολυ δυνατο στην εδρα του Αριωνα.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Αλλο ενα ενδιαφερον ματς μεταξυ 2 ομαδων που εχουν σωθει και δεν προλαβαινουν την ανοδο. Θα παω και εδω με τους γηπεδουχους που εχουν μια δυνατη εδρα. Δεν αποκλειω βεβαια διπλο του Πολυνικη.

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
Ευκολο βραδυ για την Κερατεα που θελει να ελπιζει να μην πεσουν 6 ομαδες γιατι ειναι μεσα σε αυτες, οποτε αυτο το παιχνιδι πρεπει να το παρει και θα το παρει.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Η ηττα του Κουρου κοντρα στην Τουφα την προηγουμενη αγωνιστικη του στερησε αρκετες ελπιδες για ανοδο. Κοντρα στην πολιτεια σημερα δεν θα εχει προβλημα και θα περιμενει 2 ηττες στους 2 αγωνες που απομενουν απο τους 3 πρωτοπορους για να ανεβει αυτος, πραγμα δυσκολο.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
Ο ΟΦΗ θα παρει το ροζ φυλλο αγωνα ευκολα ή δυσκολα και εξασφαλιζει την ανοδο. Η Τουφα απο την αλλη ειναι ηδη μπλεγμενη και θα προσπαθησει για το καλυτερο δυνατο.
gspara
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 2

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1

filologos
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 2

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1
gk65
ΜΕΛΑΣ - ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 85-66
Jabar
Εθνικός- Γκυζι 86-66
MJ 23
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 52-63

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 86-66

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 74-90

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 85-66

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 68-46

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 60-56

ΜΕΤΑ και τα χθεσινα αποτελεσματα οι θεσεις ξεκαθαριστηκαν για το ποιοι αποχαιρετουν την κατηγορια και ποιοι ανεβαινουν.ΚΕΡΑΤΕΑ ΤΟΥΦΑ ΑΡΙΩΝΑΣ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑ και ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ του χρονου θα αγωνιζονται στην δ εσκα.
Swko10
Μάχη για τον τίτλο (Γ2 ΕΣΚΑ)


Πέφτει η αυλαία του 2ου ομίλου με το ενδιαφέρον να εστιάζεται στην κορυφή όπου Ποσειδών Ψυχικού, ΟΦΗ Ηρακλείου και Ολυμπιάδα Πετρούπολης διεκδικούν το πρωτάθλημα ενώ οι υπόλοιπες αναμετρήσεις αναμένεται να κυμανθούν χωρίς κάποιο ιδιαίτερο άγχος. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/2_14.html
Saras005
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 1


ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1


ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1


ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1


ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2


ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Jabar
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 63-70
Jabar

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 83-69
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 63-70
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΚΟΥΡΟΣ 55-76
ΑΕ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 76-42
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΝΨ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 73-71


axe
ΠΑΛΛΗΝΗ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 2 +10 Πρωταθλητης Γ'!!!

ηθελα να δω αυτο το ματσακι γιατι εχω παιξει και με τις 2 ομαδες μεσα στη σεζον και τις ξερω καλα. ημουνα περιεργος για την εκβαση του αγωνα και θεωρουσα φαβορι τον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ πριν το παιχνιδι. η ΠΑΛΛΗΝΗ ειναι καλη ομαδα με εμπειρα παιδια αλλα εχει ενα θεμα στο βαθος του παγκου ενω απο την αλλη ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ειναι πληρης με παρα πολυ δυνατες μοναδες σε ολες τις θεσεις. ειχε βεβαια απουσιες και αυτο φανηκε απο το γεγονος οτι κατεβασαν 10αδα.
το αποτελεσμα... ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ δεν επιασε αποδοση, ή ισως δεν τον αφησε η ΠΑΛΛΗΝΗ με τη δυνατη αμυνα της, και δεν μπορεσε να ξεφυγει ποτε στο σκορ. η ΠΑΛΛΗΝΗ επαιζε απο την περιφερεια και εμενε κοντα σε αποσταση αναπνοης, χωρις ομως να μπορει να προσπερασει ενω απο την αλλη ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ εκανε το ενα λαθος μετα το αλλο και φαινοταν οτι επαιζε μια ταχυτητα κατω απο αυτο που πραγματικα ξερω οτι μπορει.
κοντα στο 35' η ΠΑΛΛΗΝΗ περασε μπροστα αλλα εκει ηταν που ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ αφυπνιστηκε και με ενα καλο τελευταιο 2λεπτο ξεφυγε στο σκορ. η ΠΑΛΛΗΝΗ εκανε φαουλ στην αμυνα για να σταματαει το χρονο, μπροστα ομως δεν εβαλε τπτ με αποτελεσμα να διαμορφωθει το σκορ στο 63-53... νομιζω
θα περιμενα να δω λιγο πιο ελευθερο μπασκετ και απο τις 2 ομαδες αλλα η τακτικη και η νευρικοτητα ηταν εκεινη που τελικα επικρατησε.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και στις 2 ομαδες και καλη επιτυχια στη Β!!!

gspara
http://sportcity.gr/2015/05/23/%CE%BF-%CE%...%85-43-5624-30/
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΟΦΗ 43-56 (24-30).
jedai
Ο ΜΕΛΑΣ Αγ Ελευθέριος Αιγάλεω (Περίοδος 2015-2016 Γ’ ΕΣΚΑ) ενημερώνει ότι η Ανδρική ομάδα κάθε Τρίτη (22.00 μμ) και Τετάρτη (19.00μμ) στο κλειστό Γυμναστήριο του 6ου ΓΕΛ Αιγάλεω (Προόδου 1 & Μίνωος) θα πραγματοποιεί «ανοικτές προπονήσεις» και δοκιμές παικτών.

Για ενημέρωση και πληροφορίες καλέστε 6937028711 Λαζάρου Γιώργος (coach)

Eπίσημο σαϊτ Ομάδας [http://www.melasoagioseleutherios.gr/el]
Ομάδα (Κλειστή) facebook Νέα αναρτήσεις [https://www.facebook.com/groups/MELAS GHETTO]
coach_k
Η Α.Ε.Κ. Περιστερίου (Γ’ ΕΣΚΑ) ενημερώνει θα πραγματοποιεί ανοικτές προπονήσεις και δοκιμές παικτών.
Το Ανδρικό τμήμα θα κάνει προπόνησεις κάθε Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 στο ανακαινισμένο κλ. Ανθούπολης (οδός Αργυροκάστρου & Αγ.Σώστη-Περιστέρι)

Πληροφορίες στο 6970645247 Καφαντάρης Ιωάννης (coach)

www.aek-peristeri.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.