Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA LIVE 08 VS NBA 2K8
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
captain charisma
βρηκα τα λινκς για το νβα 2κ9 ειναι 40 κομματια των 200ΜΒ το ενα
αν θελετε το ποσταρω και εδω για να το κατεβασετε.μονο αν συμφωνουν οι μοντς
SlobodaN
QUOTE(big dirk @ Oct 22 2008, 03:25 ) *
βρηκα τα λινκς για το νβα 2κ9 ειναι 40 κομματια των 200ΜΒ το ενα
αν θελετε το ποσταρω και εδω για να το κατεβασετε.μονο αν συμφωνουν οι μοντς



Eλπίζω να συμφωνήσουν rolleyes.gif
dizzy_fingers
Με πμ στον big_dirk smile.gif.

SlobodaN
Λοιπόν χτες μου ήρθε το 2Κ9 για 360. Πάνω κάτω θα συμφωνήσω με τον Pano όσον αφορά τα γραφικά είναι φοβερά και απ ότι παρατήρησα υπάρχει και τεράστια βελτίωση στον ήχο, γίνεται ακόμα πιο ρεαλιστικός. 2 πράγματα με χαλάνε.. πρώτον η κάμερα στην οποία πραγματικά δεν βρίσκω το λόγο να γίνει αυτή η αλλαγή στο broadcast. Η περσινή κάμερα ήταν άπαιχτη. Γενικότερα δεν είναι άσχημη όμως ίσως είναι και θέμα συνήθειας. Θα δείξει στην πορεία. Και δεύτερον τα controls. Όντως με το stick δεν έχεις πλέον τον απόλυτο έλεγχο των κινήσεων και θα πρέπει να χρησιμοποιείς και τα πάνω κουμπιά. Θυμίζει λίγο χειρισμό Live δηλαδή. Κατά τα άλλα super παιχνίδι και περισσότερα στη συνέχεια, ένα ολόκληρο χειμώνα εχουμε μπροστά μας..
PanosIlio
Έχω να δηλώσω πάντως το εξής, δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ δεν μπορώ να παίξω άμυνα.

Κάθε φορά που πιάνω ένα τέτοιο παιχνίδι, πάντα σώζω ένα roster που έχω φτιάξει μια dream team, απλά και μόνο γιατί καμιά φορά θέλω να έχω μια ομάδα τέλεια smiley.gif

Ε λοιπόν στο επίπεδο all star και με αυτή την ομάδα όχι μόνο δεν μπορώ να παίξω άμυνα αλλά στην επίθεση γίνονται κουλά πράγματα. Είναι λες κι το παιχνίδι είναι φτιαγμένο για να ακολουθεί τις επιταγές της πραγματικότητας Στερν, όχι πάνω από 3 σταρ σε μια ομάδα. Και χάνω τα άχαστα αλλά και στην άμυνα τρώω τρελά καλάθια από τους σταρ της αντίπαλης ομάδας.

Τι double team, τι πίεση 4/4, τι ζώνες, τίποτα δεν πιάνει, πάντα κάποιος θα είναι μόνος του και φυσικά θα το κολλήσει. Έλεος.

Αλλά θα το μάθω που θα μου πάει 69.gif
spysta
KAMMENOΣ mode on
Λοιπον το κατεβασα και γω στο pc !!!!!!!ΑΠΛΑ RESPEEECT !!!! wav.gif
Φυσικα θα παω να το παρω και στο 360 .. για να κανουμε στα τουρνουα με τα αλλα ρεμαλια και σε ΤV και σε pc!!!!!!! smiley.gif
ΚΑΜΜΕΝΟΣ mode of
PanosIlio
Μιας και το έχεις σε PC δεν κάνεις τον κόπο να ανεβάσεις 1-2 screenshots για να δούμε τι λέει και από γραφικά στο PC,

Ε, φανταστικέ συμφορουμίτη smiley.gif
spysta
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 24 2008, 09:59 ) *
Μιας και το έχεις σε PC δεν κάνεις τον κόπο να ανεβάσεις 1-2 screenshots για να δούμε τι λέει και από γραφικά στο PC,

Ε, φανταστικέ συμφορουμίτη smiley.gif

Ωωωωπππ σορυ ρε μαν .. τωρα το ειδα το ποστ σου !!Και εχω ανεβει Αθηνα οπου δεν εχω το 2Κ9 εδω, αλλα στην Πατρα.
Θα ανεβασω αν ειναι την αλλη εβδομαδα που θα κατεβω ξανα!!
btw .. δεν ξερω πως να το κανω αυτο tongue.gif .. μηπως μπορει να μου πει καποιος ??? smiley.gif
benchwarmer
Μολις επαιξα το NBA 2K9...

Δεν το συνιστω σε οποιονδηποτε εχει υποχρεωσεις, φιλους, οικογενεια, σχολειο κλπ κλπ smiley.gif smiley.gif
SlobodaN
QUOTE(benchwarmer @ Oct 28 2008, 18:38 ) *
Μολις επαιξα το NBA 2K9...

Δεν το συνιστω σε οποιονδηποτε εχει υποχρεωσεις, φιλους, οικογενεια, σχολειο κλπ κλπ smiley.gif smiley.gif


Δηλαδή θα βγει το παρεμφερές σύνθημα "Το 2Κ9 έπαιξα... την γκόμενα παράτησααααα"....
j-kidd13
Eίναι τρελό κόλλημα.....Εγώ στο παρελθόν είχα παίξει μόνο μια φορά το 2κ8 και παρότι είχα ένα πρόβλημα στον χειρισμό με το 2κ9,έφαγα ώρες μπροστά στην οθόνη...Είναι παιχνίδι για λιώσιμο!
lakersdynasty
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 28 2008, 23:43 ) *
Eίναι τρελό κόλλημα.....Εγώ στο παρελθόν είχα παίξει μόνο μια φορά το 2κ8 και παρότι είχα ένα πρόβλημα στον χειρισμό με το 2κ9,έφαγα ώρες μπροστά στην οθόνη...Είναι παιχνίδι για λιώσιμο!


Που να δεις τι επαθα εγω που μεχρι τωρα επαιζα μονο τα nba live απο το 98!

Πολυ ωραιο παιχνιδακια. Πολυ ρεαλιστικο.

Λιγο τον χειρισμο να συνηθισω και στο παιχνιδι και στα μενου και ολα καλα! smiley.gif
SlobodaN
Yπάρχει ένα θέμα για 2Κ9.. Μου είναι λίγο δύσκολο να εφαρμόσω τα συστήματα κυρίως τα επιθετικά. Δλδ πχ θέλω να παίξω το Free SF η to PF Low Post2 ή κάποια άλλα και γενικά δεν μου βγαίνουν καλά στο παιχνίδι. Πηγαίνω στο playbook για να τα δω και χωρίς να θέλω να σας φανώ άσχετος αλλά δεν με βοηθάει και ιδιαίτερα αυτό..Ως εκ τούτου αναγκάζομαι να παίζω πιο free παιχνίδι με συνέπεια να κερδίζω τους Clippers με 10 και να χάνω απο τους Blazers με 12... Anyway,υπάρχει κανένας τρόπος για να το δω πιο
"καθαρά" το ζήτημα των offensive συστημάτων?
lakersdynasty
QUOTE(SlobodaN @ Nov 5 2008, 20:38 ) *
Yπάρχει ένα θέμα για 2Κ9.. Μου είναι λίγο δύσκολο να εφαρμόσω τα συστήματα κυρίως τα επιθετικά. Δλδ πχ θέλω να παίξω το Free SF η to PF Low Post2 ή κάποια άλλα και γενικά δεν μου βγαίνουν καλά στο παιχνίδι. Πηγαίνω στο playbook για να τα δω και χωρίς να θέλω να σας φανώ άσχετος αλλά δεν με βοηθάει και ιδιαίτερα αυτό..Ως εκ τούτου αναγκάζομαι να παίζω πιο free παιχνίδι με συνέπεια να κερδίζω τους Clippers με 10 και να χάνω απο τους Blazers με 12... Anyway,υπάρχει κανένας τρόπος για να το δω πιο
"καθαρά" το ζήτημα των offensive συστημάτων?


Στο κεντρικο μενου στα GAME MODES υπαρχει μια επιλογη που σου λεει PRACTICE. Εκει θα επιλεξεις PLAYS και θα διαλεξεις μια ομαδα για να κανεις προπονηση στα συστηματα με την αρχικη της πενταδα. Αν θες κατα την διαρκεια της προπονησης αλλαζεις και παικτες.

Στην προπονηση σου δειχνει αυτα που ειναι στα σχεδιαγραμματα αλλα με τους παικτες στο γηπεδο.

Η μπλε συνεχωμενη γραμμη αντιστοιχει στην κινηση του παικτη προς μια κατευθυνση η πρασινη διακεκομενη με πασα στον παικτη που θα ειναι στην αλλη ακρη της γραμμης η που θα φτασει εκει μετα απο κινηση και η γκριζα γραμμη σου δειχνει την πορεια που θα ακολουθησει ο αλλος παικτης για να καταληξει εκει που θα κανεις πασα.

Οταν κανεις κατι στραβα απλα κανεις σουτ και προχωραει στο επομενο συστημα. Τα συστηματα στα δινει συνεχωμενα το ενα μετα το αλλο και λογικα για να αλλαξεις τα συστηματα πρεπει να τα αλλαξεις απο το playbook της ομαδας και να κανεις save τα νεα settings.

Βεβαια αυτα στα αναφερω χωρις να ξερω αν εχεις δοκιμασει ηδη αυτη την λυση. smile.gif

Παντως και εγω το μονο συστημα που εφαρμοζω πολυ συχνα ειναι το πικ εν ρολ, η στο φλου συνεργασια δυο ψηλων και ποσταρισμα.

Και επειδη παιζω συνεχεια με τους Lakers απλα μου βγαινει. tongue.gif
captain charisma
επιτελους εβαλα το παιχνιδι στο πσ και το εκανα ινσταλ και εβαλα να παιξω ενα ματς φιλικο τεσπα και ολα ηταν τελεια..τα γραφικα οι παικτες τα παντα...αλλα εδω εχω ενα προβληματακι σημερα που καθησα να παιξω παλι φιλικο για να συνηθησω τα κουπια παρατηρησα το εξης οταν βαζω καλαθι ο αντιπαλος δεν παιρνει τη μπαλα για να κανει επαναφορα και καθυστερει λιγακι και ετσι εχω την ευκαιρια να παρω τη μπαλα και να βαλω κι αλλα καλαθια αυτο ειναι βλακεια και δεν εχει ενδιαφερον.αν ξερει κανεις καποια λυση πανω σ αυτο το προβλημα ευπροσδεκτος
j-kidd13
Αν κοιτάξεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις οτι το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει ξανααναφερθεί...Δεν νομίζω οτι διορθώνεται.Εμένα στο PS3 δεν είχε κανένα πρόβλημα...Το αγόρασες η το κατέβασες απο σαιτ?
captain charisma
με τορρεντ το κατεβασα.
Pierce
QUOTE (SlobodaN @ Oct 10 2008, 10:45 ) *
Eάν πάτε εδώ http://www.youtube.com/results?search_quer...mp;search_type= θα δείτε κάτι μάλλον ανησυχητικό.. και το απεύχομαι σε όλους.



QUOTE (dizzy_fingers @ Oct 11 2008, 15:05 ) *
Από την περιγραφή του βίντεο δεξιά:

QUOTE

I didn't expect to get so many views and comments, so I'll address those that have been trying to help me with the "Glitch of the Year"

The issue was fixed just a little while after I posted the video. Simply delete the "settings" data from your saved data utility and restart the console. Everything worked fine afterward.

The video is kinda pointless now, but apparently, it gave people a good laugh. So I'll keep it up for your enjoyment.

And would the smart-asses stop leaving "Haha, that sucks for you" messages? Like I said, the issue's been solved. Thanks for your input guys!


Μην ανησυχείς slobo biggrin.gif.
Ήταν πολύ βαρύ bug για να τους ξεφύγει έτσι εύκολα smile.gif.
j-kidd13
Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις απο κάποιο άλλο torrent ή απο rapidshare....
captain charisma
βρηκα λυση στο προβλημα.για οσυος εχουν το ιδιο προβλημα απλα καντε το παρακατω

Ypologistis moy --> Xrhstes --> (to onoma tou USer) -->AppData -->Roaming --> 2K Sports-->NBA 2K9 σβηνετε το cache και τα saves!!!

**** πριν ξεκινησετε πηγαινετε στο υπολογιστης μου, στο μενου και στα ergaleia --> epiloges fakelon --> proboli (kartela) --> kai meta epelekse Emfanisi kryfon arxeion kai fakelon...

ελπιζω να βοηθησα
sacarame
Μόλις πριν λίγο έπαιξα για πρώτη φορά το 2κ9..Πραγματικά τα σπάει!!!!!!Ενα μονάχα πρόβλημα είχα..Οι παίκτες δεν κάρφωναν με τίποτα όταν πάταγα το κουμπί του σουτ.Με το ζόρι έκαναν lay-up σε κανένα αιφνιδιασμό...Υπάρχει κάποιος συνδυασμός κουμπιών για να καρφώσει ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά?
benchwarmer
QUOTE(sacarame @ Nov 11 2008, 23:32 ) *
Μόλις πριν λίγο έπαιξα για πρώτη φορά το 2κ9..Πραγματικά τα σπάει!!!!!!Ενα μονάχα πρόβλημα είχα..Οι παίκτες δεν κάρφωναν με τίποτα όταν πάταγα το κουμπί του σουτ.Με το ζόρι έκαναν lay-up σε κανένα αιφνιδιασμό...Υπάρχει κάποιος συνδυασμός κουμπιών για να καρφώσει ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά?


Για καρφωμα πατας το κουμπι του σουτ και το κουμπι του τρεξιματος μαζι... (νομιζω)
PanosIlio
Υπάρχει συνδυασμός ναι.

Μαζί με το κουμπί του σουτ ή και με το δεξιό αναλογικό μοχλό (αυτό ανάλογα με την κατεύθυνση που του δίνεις κάνει και διαφορετική κίνηση, όταν πατάς το κουμπί "επιλέγει" ο υπολογιστής τι θα κάνει) πρέπει να έχεις πατημένο και το κουμπί της ταχύτητας/ενέργειας.

ΥΓ: Με πρόλαβε ο παγκοζεστένεις tongue.gif
sacarame
Οκ σύντεκνοι,ευχαριστώ.Θα το δοκιμάσω άμεσα για να δω τα αποτελέσματα
captain charisma
και γω παρατηρησα οτι δεν μπορεις να καρφωσεις ετσι απλα...αλλα πρεπει να πατας τρεξιμο και μολις φτασεις στο καλαθι πατας και το κουπι του σουτ και γινεται το καρφωμα..και αυτο μονο αμα εισαι ελευθερος η εχεις τον αντιπαλο πλαγιως,γιατι αν τον εχεις φατσα δεν μπορεις. αλλα οταν παιρνω σεντερ τυπου σακ γιαο χαουαρντ και ειμαι κοντα στο καλαθ αντι να τελειωσει τη φαση με ενα δυνατο καρφωμα αναμεσα στους αντιπαλους αμυντικους κανει ενα απλο λει απ...αυτο ειναι καπως βλακεια. παντως οι περισσοτεροι παικτες εχουν τις δικες τους κινησεις και αυτο το εχουν πετυχει σε μεγαλο βαθμο.απλα αν καναν κατι και με το καρφωμα θα ημουν ευχαριστημενος...
εκτος απ το κουπι του σουτ εχει αλλα τεσσερα κουπια για σουτ τα οποια εκτελεις με διαφορετικο τροπο

σε γενικες γραμμες το παιχνιδι ειναι πολυ καλο
lakersdynasty
Παιδια αυτο διορθωνεται οπως και αλλα χαρακτιριστικα του τροπου παιχνιδιου αν ασχοληθειτε λιγο με τα sliders.

Συγκεκριμενα στο μενου MAIN MENU --> FEATURES --> MY NBA --> GAME SLIDERS

μπορειτε να φτιαξετε τα δικα σας sliders σε αμυνα επιθεση και για τις "τασεις" και "ικανοτητες" που θελετε να εχουν οι παικτες σε αμυνα και επιθεση.

Συγκεκριμενα για τα καρφωματα υπαρχει στο μενου "OFFENCE" ενα slider το οποιο ονομαζεται DUNK IN TRAFFIC.
Αυξανοντας αυτον τον δεικτη (δεν ξερω ποσο ειναι το default γιατι το εχω αλλαξει ηδη) θα δοκιμαζει ο παικτης να καρφωσει πιο συχνα εστω και αν εχει μπρωστα του αλλους παικτες.

Εννοειται ομως οτι θα χρεωνεστε πιο ευκολα και καποια επιθετικα σε αρκετες περιπτωσεις...

Αυτα πιο κατω ειναι γενικα τα sliders που χρησιμοποιω σε superstar επιπεδο αν θελει να δοκιμασει καποιος κατι διαφορετικο.

http://www.sportsgamer.com/forums/nba-2k/1...k9-sliders.html

Καλα καρφωματα. smiley.gif

lakersdynasty


illegal defence απο τον καθαριστη του γηπεδου. icon_drunk.gif

Και εγω επαιζα στο γηπεδο των Wizards χθες και μπηκε μεσα στο γηπεδο η μασκοτ την ωρα που εκανα επιθεση. laugh.gif

Πλακα ειχε...
lakersdynasty
http://2ksports.com/forums/showthread.php?t=195171

Εδω λενε οτι αρχες του 2009 θα εχουμε Euroleague patch file για το nba 2k9.
PanosIlio
Μακάρι να είναι καλό.

Συνήθως όταν βγαίνουν patch το εκάστοτε παιχνίδι χάνει.

Θέλει πολύ δουλειά και μακάρι να είναι καλό. Ας περιμένουμε και θα δούμε.
dizzy_fingers
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Nov 18 2008, 16:02 ) *
Συνήθως όταν βγαίνουν patch το εκάστοτε παιχνίδι χάνει.

Κατά ποιόν τρόπο γίνεται αυτό?
PanosIlio
Δεν χάνει σε γραφικά αλλά χάνει πχ σε ρεαλισμό όσον αφορά τα πρόσωπα, τα γήπεδα και τις κινήσεις.

Είναι πάρα πολύ μεγάλη διαδικασία να κάτσεις να σχεδιάσεις τα πρόσωπο, να αντιστοιχήσεις κινήσεις στον κάθε παίκτη μέσα από την όποια βάση που αποθηκεύονται όλα αυτά.

Επίσης είναι πάρα πολύ δύσκολο να φτιαχτεί η σωματοδομή του κάθε παίκτη.

Με βάση αυτά που γνωρίζω το να δημιουργήσεις ένα patch προϋποθέτει να δημιουργήσεις όλους τους παίκτες με το εργαλείο που έχει μέσα το παιχνίδι. Άρα είναι δύσκολο έως αδύνατο να πετύχεις το ρεαλισμό που έχουν οι ήδη φτιαγμένοι παίκτες από τους δημιουργούς.

Επίσης οι κινήσεις, θα χρησιμοποιηθούν αυτά που ήδη υπάρχουν, δεν μπορούν να προσθέσουν extra, άρα και πάλι όχι στο επίπεδο ρεαλισμού που ήδη υπάρχει.

Με τα γήπεδα το ίδιο επίσης, πρέπει με κάποιο τρόπο να παρέμβουν στη βάση (υποθετικά μιλάω) και να αντικαταστήσουν γραφικά κτλ) ή με κάποιο άλλο τρόπο.

Όλα αυτά είναι υποθέσεις αλλά μιας και η ομάδα που το σχεδιάζει δεν φαίνεται να έχει σχέση με την 2Κ sports η δουλειά όλη θα είναι ημί-επαγγελματική. Θα ρίξουν πολύ δουλειά, πολλές ώρες και το αποτέλεσμα θα είναι εντυπωσιακό αλλά δεν θα είναι το ίδιο.

Αν δεις εδώ για παράδειγμα http://nba-serbia.com/main/ έχει κάτι screenshots από ένα άλλο patch που έχουν με το σέρβικο πρωτάθλημα. Δες τα πρόσωπα, καμία λεπτομέρεια, είναι φτιαγμένα από το παιχνίδι.

Επαναλαμβάνω, η δουλειά τους θα είναι σπουδαία αλλά δεν θα είναι το ίδιο.

Εκτός και αν το καλύτερο το φυλάνε για αυτό το patch biggrin.gif
dizzy_fingers
Α, εγώ κατάλαβα πως εννοούσες ότι μακροπρόθεσμα το ίδιο το παιχνίδι θα έχανε και σε ρώτησα για να καταλάβω πού το στηρίζεις αυτό.

Γνωρίζω τη διαδικασία που χρειάζεται για να γίνει ένα patch - είχα συμμετάσχει και στη δημιουργία του Aris Euroleague patch που είχε βγει για το Live πριν μερικά χρόνια - ωστόσο δεν πιστεύω πως θα χαθεί τίποτα από την ευχαρίστηση του παιχνιδιού.

Είναι προφανές πως θα χρησιμοποιήσουν απαράλλαχτο τον πυρήνα του παιχνιδιού και απλά θα του αλλάξουν το περιτύλιγμα, άλλωστε και ο κόσμος δε ζητάει κάτι περισσότερο.
Αλίμονο αν τους ζητούσαμε να πιάσουν τον Γιασικεβίτσιους, να τους κολλήσουν αυτά τα "σπυριά" για να του κάνουν motion capturing και να περαστεί η signature κίνησή του στο παιχνίδι.

Τα γραφικά, δεδομένου ότι το patch θα βγει για pc, δε θα ήταν ούτως ή άλλως HD (όχι, τουλάχιστον, για τον πολύ κόσμο jois...σε προλαβαίνω προτού πεταχτείς tongue.gif) οπότε δε μας πολυαπασχολεί η λεπτομέρεια.

Σ.σ.: Όσον αφορά τα πρόσωπα, υπήρχε η δυνατότητα στο live να προστίθενται πραγματικά faces (δηλαδή να κόλλαγες πραγματική φωτογραφία παίχτη στο texture της φάτσας - με την κατάλληλη παραμόρφωση ασφαλώς ώστε να "απλωθεί" μία 2διάστατη φωτό σε ένα 3διάστατο πρόσωπο). Αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και στο 2Κ, τότε ίσως δούμε όμορφα αποτελέσματα κι εκεί.

Η κίνηση, όμως, ο χειρισμός και το gameplay γενικότερα είναι τα βασικά στοιχεία που μαζί με το Euroτύλιγμα με κάνουν να ανυπομονώ για αυτό το patch.
PanosIlio
Όχι βρε, το παιχνίδι σαν αξία τι να χάσει, ίσα ίσα που κερδίζει από τέτοιες προσπάθειες wink.gif

Όποτε εσείς που το έχετε για PC να το περιμένετε tongue.gif
spysta
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι η Euroleague δεν κανει μια συμφωνια με καποια καταλληλη εταιρεια για να βγαλουν ενα επισημο Euroleague LIVE παιχνιδι ??Καθε χρονο ακουμε οτι θα γινει .. και καθε χρονο περιμενουμε για πατσακι!!Ειναι τοσο μεγαλο το κοστος και πιστεουν σε μια μεγαλη αποτυχια??Πιστευουν οτι δεν θα ανταποκριθει ο κοσμος ??Νομζιω οτι οι περισσοτεροι Ευρωπαιοι που παιζουν παιχνιδια σχετικα με το ΝΒΑ σε PC, PS3, X-BOX360 θα ενδιαφερθουν για ενα game για την Ευρωλιγκα και οι πωλησεις θα ναι μια χαρα.
PanosIlio
QUOTE(spysta @ Nov 18 2008, 21:18 ) *
Πιστευουν οτι δεν θα ανταποκριθει ο κοσμος ??Νομζιω οτι οι περισσοτεροι Ευρωπαιοι που παιζουν παιχνιδια σχετικα με το ΝΒΑ σε PC, PS3, X-BOX360 θα ενδιαφερθουν για ενα game για την Ευρωλιγκα και οι πωλησεις θα ναι μια χαρα.


Το λόγο που δεν επενδύει καμιά εταιρεία που ασχολείται με παιχνίδια που έχουν να κάνουν με το basket τον λες και μόνος σου.

λες "...οι περισσότεροι Ευρωπαίοι.." που σημαίνει όχι όλοι οι Ευρωπαίοι, σίγουρα κανένας Αμερικανός και φυσικά κανένας από Ασία μεριά.

Άρα η πίτα είναι πολύ μικρή, δεν τους συμφέρει.
sacarame
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Nov 20 2008, 14:57 ) *
Το λόγο που δεν επενδύει καμιά εταιρεία που ασχολείται με παιχνίδια που έχουν να κάνουν με το basket τον λες και μόνος σου.

λες "...οι περισσότεροι Ευρωπαίοι.." που σημαίνει όχι όλοι οι Ευρωπαίοι, σίγουρα κανένας Αμερικανός και φυσικά κανένας από Ασία μεριά.

Άρα η πίτα είναι πολύ μικρή, δεν τους συμφέρει.



Εντάξει δεν είναι ανάλογη η αγορά με αυτήν της Αμερικής.Ομως για μέσα στην Ευρώπη θα ήταν μια καλή κίνηση πιστεύω καθώς και η αγορά της Ευρώπης δεν είναι ανάξια λόγου..Επίσης θα μπορούσε ένα τέτοιο παιχνίδι να βοηθήσει την προώθηση του αθλήματος καθώς πολλά πιτσιρίκια ταυτίζονται πιο πολύ με τους παίκτες των ομάδων της χώρας τους από ότι με τον Κόμπι και τον Λεμπρόν,καθώς έχουν την ευκαιρία να τους βλέπουν πιο πολλές φορές.Αρα ίσως ένα τέτοιο παιχνίδι να έφερνε πιο κοντά το μπάσκετ στο ευρωπαϊκό κοινό.Τέλος,στην Κίνα νομίζω έχουν γίνει κάποια ανοίγματα προς αυτή την αγορά καθώς νομίζω ότι και η Ευρωλίγκα αλλά και αρκετές ομάδες από μόνες τους(Ολυμπιακός,ΠΑΟ) έχουν συνάψει συμφωνίες με τοπικά κανάλια ώστε να δείχνουν αγώνες και εκεί..
PanosIlio
Σαν μέγεθος η Ευρώπη, συγκριτικά με ΗΠΑ - Καναδά - Ασία είναι πολύ μικρή. Και δεν μιλάμε μόνο για αυτό αλλά και για πολλά άλλα προϊόντα.

Από την άλλη δεν μπορούμε να ξέρουμε αν έχουν γίνει τέτοιες επαφές, μπορεί και να έχουν γίνει αλλά τα λεφτά που ζητάει η Ευρωλίγκα ή η FIBA Europe να είναι πάρα πολλά.

Και υπάρχει και κάτι άλλο. Στο 2Κ9 έχει τις ομάδες του NBA και τα ρόστερ τους. Πόσες ομάδες είναι αυτές? 30? +κινήσεις, γήπεδα, στυλ κτλ.

Για να πετύχει ένα τέτοιο εγχείρημα στην Ευρώπη θες και Ευρωλίγκα, και Εθνικά Πρωταθλήματα και Εθνικές ομάδες και EuroCup.

Πολύ μεγαλύτερο νούμερο ομάδων και ρόστερ, πολύ περισσότερα στατιστικά πολύ περισσότερη δουλειά.

Επίσης αν, λέω αν, ποτέ έβγαινε κάτι τέτοιο εγώ προσωπικά θα περίμενα ακριβώς τα ίδια με την ΝΒΑ έκδοση. Δηλαδή πρόσωπα, κινήσεις, γήπεδα κοκ. Και νομίζω και οι δημιουργοί αυτού του παιχνιδιού θα επιθυμούσαν κάτι ανάλογο για να διατηρήσουν το πολύ καλό όνομά τους.

Για βάλτε τα κάτω...
spysta
Ειναι οντως μικρη η πιτα .. αλλα δεν νομζιω οτι ιεναι τοσο μικρη για να τους αποτρεψει απο μια τετοια κινηση .Εκτος βεβαια και αν εχουν κανει ενα market plan και εχουν βγαλει οτι τελικα το κοστος και το ρισκο θα ειναι μεγαλο για ενα τετοιο εγχειρημα.Τοτε παω πασο ..

Παντως ενα game με ολες τις ομαδες της Ευρωλιγκα και ULEB θα ηταν τελειο .. (Καπου στις 45-50 ομαδες)
Εκτος κι αν θελουν να βγαλουν ενα game με τα πρωταθληματα της Ισπανιας,Ελλαδας,Ρωσσιας,Ιταλιας (καπου στις 80 ομαδες).. πω πω ΤΕΛΕΙΑ θα ηταν

Τσαμπα κανω ονειρα βεβαια smiley.gif .. δεν προκειται να βγει αναλογο game!!Οποτε ας ελπισουμε να ειναι καλο το πατσακι που λεγεται οτι θα βγει
Mamuwalde
νομίζω θα μπορούσε το topic να μεταφερθεί σε κάποιο του στυλ : NBA2K9 vs τίποτα tongue.gif

το 2Κ9 στο pc είναι εξαιρετικό αν και λίγο βαρύ . έχει κινήσεις , χαβαλέ ,δεν ξέρω μόνο αν έιναι customizable αρκετά όπως τα προηγούμενα NBAlive . με μερικά patches από τις πωρωμένες κοινότητες μπορεί να κάψει οικογένειες biggrin.gif

είναι περίεργο πάντως που δεν έχουν αναπτυχθεί πολύ τα basket games [είτε manager είτε action] . και δεν μπορείς να πεις ότι δεν υπάρχει αγορά . αν δείτε τι παιχνίδια κυκλοφορούν [στυλ hockey, κλπ] .

πάτως το 2K9 , είναι να μην το πιάσεις στα χέρια σου . οι επί πτυχίο , ίσα που αποκληρώνονται . οι δεσμευμένοι χωρίζουν . χάλια , παιδιά χάλια σας λέω ...
hagi
Και γω πάντως πιστεύω ότι δεν υπάρχει τόσο μεγάλος λόγως να μην βγαίνει ένα Ευρωπαϊκό παιχνίδι.

Αλλά τουλάχιστον απολαμβάνουμε εξαιρετικό παιχνίδι και πιστευω να βελτιωθούν κι άλλο.
benchwarmer
Εγω, αυτο που περιμενω εκτος των αλλων ειναι ενα basketball manager εφαμιλλο των football manager.... Μαλλον ζηταω πολλα ομως...
SlobodaN
Ρε παιδιά στο 2Κ9 στο PC ο παίχτης μου κάνει μεν intentional foul αλλά δεν σφυρίζεται με αποτέλεσμα να κερδίζω την μπάλλα. Υπάρχει καμιά λύση σε αυτό?
benchwarmer
QUOTE(SlobodaN @ Nov 22 2008, 14:59 ) *
Ρε παιδιά στο 2Κ9 στο PC ο παίχτης μου κάνει μεν intentional foul αλλά δεν σφυρίζεται με αποτέλεσμα να κερδίζω την μπάλλα. Υπάρχει καμιά λύση σε αυτό?


Χα!!! Το ειχα παθει και γω σε εναν αγωνα... Στους υπολοιπους ομως δουλευε και δουλευει κανονικα...
SlobodaN
QUOTE(big dirk @ Nov 11 2008, 17:08 ) *
βρηκα λυση στο προβλημα.για οσυος εχουν το ιδιο προβλημα απλα καντε το παρακατω

Ypologistis moy --> Xrhstes --> (to onoma tou USer) -->AppData -->Roaming --> 2K Sports-->NBA 2K9 σβηνετε το cache και τα saves!!!

**** πριν ξεκινησετε πηγαινετε στο υπολογιστης μου, στο μενου και στα ergaleia --> epiloges fakelon --> proboli (kartela) --> kai meta epelekse Emfanisi kryfon arxeion kai fakelon...

ελπιζω να βοηθησα



O Θεός του μπάσκετ ας έχει καλά τον Big Dirk rolleyes.gif
captain charisma
αυτο με τα φαουλ το ειχα παρατηρησει και γω και επισης δεν δουλευαν τα χρονομετρα των 24 δευτερολεπτων και δεν ηξερα ποσο χρονο ειχα για να κανω επιθεση....

αλλα εκανα αυτη τη διαδικασια που αναφερω πιο πανω και ολα οκ
apkat
Και γω εχω το προβλημα με το φαουλ..Αλλα δεν καταλαβα τι ακριβως πρεπει να διαγραψω.Το εχω κατεβασει απο τορρεντ και στον φακελο του 2κ9 ειναι απειρα αρχεια..
captain charisma
Ypologistis moy --> Xrhstes --> (to onoma tou USer) -->AppData -->Roaming --> 2K Sports-->NBA 2K9 σβηνετε το cache και τα saves!!!

**** πριν ξεκινησετε πηγαινετε στο υπολογιστης μου, στο μενου και στα ergaleia --> epiloges fakelon --> proboli (kartela) --> kai meta epelekse Emfanisi kryfon arxeion kai fakelon...


κανε αυτη τη διαδικασια
apkat
QUOTE(big dirk @ Nov 22 2008, 18:40 ) *
Ypologistis moy --> Xrhstes --> (to onoma tou USer) -->AppData -->Roaming --> 2K Sports-->NBA 2K9 σβηνετε το cache και τα saves!!!

**** πριν ξεκινησετε πηγαινετε στο υπολογιστης μου, στο μενου και στα ergaleia --> epiloges fakelon --> proboli (kartela) --> kai meta epelekse Emfanisi kryfon arxeion kai fakelon...


κανε αυτη τη διαδικασια

icon_drunk.gif

Ρε dirk διαβασα τι ειχες γραψει..Δεν ξερω τι ειναι το cache και τα saves και πως να τα σβησω.Ειναι μεσα στα χυμα αρχεια που υπαρχουν στον φακελο;;
captain charisma
λοιπον επειδη δεν καταλαβες ας σου πω

πηγαινε ο υπολογιστης μου, μετα στο τοπικο δισκο που εχεις εγκαταστησει το παιχνιδι εκει εχει διαφορους φακελους βρες αυτον που λεει documents and settings ανοιξε το και εκει θα βρεις 2 φακελους που λεει ο ενας all users και ο αλλος π.χ giorgos θα μπεις στο φακελο ''giorgos'' εκει θα βρεις το φακελο aplication data, μπαινεις μεσα και εχει το παιχνιδι με το ονομα 2ksports, μεσα σ αυτο εχει ενα φακελο nba2k9 το οποιο περιεχει τα cache και τα saves. σβηνεις αυτους τους 2 φακελους και εισαι οκ.μετα δεν θα εχει προβλημα το παιχνιδι

αυτη ειναι η διαδικασια.πιο λιανα δεν μπορω να στο κανω
SlobodaN
QUOTE(apkat @ Nov 22 2008, 19:08 ) *
icon_drunk.gif

Ρε dirk διαβασα τι ειχες γραψει..Δεν ξερω τι ειναι το cache και τα saves και πως να τα σβησω.Ειναι μεσα στα χυμα αρχεια που υπαρχουν στον φακελο;;


Πήγαινε Έναρξη-Προγράμματα-Βοηθήματα και πήγαινε στην εντολή Εκτέλεση. Γράψε αυτό C:\Users\SMART\AppData\Roaming και θα σε παέι απευθείας εκεί που θέλεις. Κάπου εκεί έχει 2Κ Sports και εκεί είναι οι 2 φάκελοι cache και saves. Σβήσε όλα τα περιεχόμενά τους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.