Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA LIVE 08 VS NBA 2K8
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
jois21
QUOTE
Για την κονσόλα το μόνο που ξέρω είναι ότι έχει καλύτερα γραφικά απο το PS3. Πες μου κι εσύ τι πιστεύεις γενικότερα.


Καλα ετοιμαζεσαι να το αγορασεις και δεν εχεις ιδεα;
Δεν εννοουσα σε συγκριση με το ps3, αλλα σε σχεση με τα υπολοιπα "ιδια" 360. Υπαρχουν 3 γνωστες εκδοσεις, ομως υπαρχουν και σημαντικες αλλαγες στο hardware αναλογα την περιοδο που φτιαχτηκε το καθενα.

QUOTE
Το XBox360 παίρνει νομίζω High Definition ενώ το PS3 πάιρνει blu-ray.

Στο 360 υπηρχε optional HD-DVD ντραιβ το οποιο δε πωλειται πλεον αφου απετυχε το συγκεκριμενο φορμα.

QUOTE
Άρα καλύτερο δεν είναι.


Δλδ ειναι καλυτερο επειδη εχει μπλουρει; Καλο κι αυτο...

QUOTE
επίσης το ps3 έχει wireless controller, φανταστικό μενού, ενσωματομένο wireless router αλλά και βήσμα για καλωδιο για συνδεση στο internet, ο ήχος δεν ξέρω πως ονομάζεται, νομίζω super audio ή κάτι τέτοιο... (εκτός αν υποστηρίζωει super audio CD, μάλλον εκεί μπερδεύτηκα)


Εχει wifi που στο 360 ειναι optional. Ethernet για ιντερνετ και δικτυο υπαρχει απο το xbox v1. Στον ηχο δε ξερω αν εχει κατι παραπανω, και τα 2 υποστιριζουν πολυκαναλο παντως.

QUOTE
Και βέβαια το κλασσικό control και όχι το άθλιο του XBox


Αναλογως τι βολευει τον καθενα, δεν ειχαν ολοι ps1&2 πριν...

QUOTE
Έχει σκληρό δίσκο το Xbox; Νομίζω το Ps3 έχει και διάφορες εκδώσεις με 40η ,60η και 80η δίσκο.


Δεν βγαινουν ολες οι εκδοσεις πια, καποιες καταργηθηκαν. Το 360 εχει κι αυτο δισκο (αποσπωμενο) αναλογα την εκδοση. Η φτηνη εχει μονο καρτα μνημης.

QUOTE
Στο ps3 έχει internet browser σαν κανονικό pc, και έχει απευθείας σύνδεση στο ps3 site για να κατεβάζεις demo και να αγοράζεις και παιχνίδια.


Οταν το live! μεσουρανουσε η σονυ κοιμοταν ακομα...

QUOTE
Δέχεται media server το Xbox; Δλδ σύνδεση σε computer (που έχεις θέσει εσύ σαν media server) και να παίρνει αρχεία από εκεί μόνο να τα παίζει;


Αν δε συνεργαζεται με windows media center το 360 ποιο θα το κανει;

QUOTE
Π.χ. εγώ έχω το PS3 και κατεβάζω ταινίες και αντί να τις βλέπω στο PC της βλέπω μέσω του media server στην τηλεόραση και βέβαια σε διαπλασματικά διαφορετική ποιότητα ήχου και εικόνας από ότι στο pc. Βέβαια δεν υποστηρίζει όλα τον ειδών τα αρχεία αλλά με τα updates που γίνονται συνεχώς δεν θα αργίσει πολύ.


Οταν το βιντεο του ps3, και δει αυτα που ειναι για κατεβασμα (δλδ μη blueray), ξεπερασει την ποιοτητα του πισι θα παω να παρω 3-4.

QUOTE
για το High Def- Bluray δεν μου είπες ακόμα. smile.gif


Σου λεω εγω. tongue.gif
ΟΚ, με το ps3 δεν χρειαζεται να αγορασεις σημερα ξεχωρα standalone BL player. Φαντασου οτι ακομα και οταν βρισκοταν σε ψηλοτερη τιμη ηταν ισως παλι φτηνοτερο απο ολα τα players.
Ελα ομως που δεν υπαρχουν ακομα μπλουρει να δεις. Οποτε καποιος που το αγορασε πριν καιρο πληρωσε μια αχρηστη λειτουργια. Οποιος το πηρε τωρα πληρωσε λιγο φτηνοτερα μια αχρηστη λειτουργια.
Οταν κυκλοφορησουν πιο "ελευθερα" τα παιχνιδια του, θα τα ξανασκασει παλι για BL ρεκορντερ και δισκακια. Καλο ε;
Οποιος θελει να κανει/βλεπει τα παντα στον καλυτερο δυνατο βαθμο παιρνει 360+htpc και ειναι καλυμενος για πολυ καιρο.

QUOTE
Σε συμφέρει να πάρεις ps3. είναι το μέλλον το xbox έχει ξοφλίσει. το ps3 είναι πολυεργαλείο κάνει φανταστικά πράγματα.


Βρε χομοσαπιενς ( tongue.gif ) το ps3 εχει οσο ενα 360 και ενα πισι μαζι (aka ultimate game/multimedia station), πιο ειναι το μελλον;
Alexmei
QUOTE(jois21 @ Jul 8 2008, 19:04 ) *
Στο 360 υπηρχε optional HD-DVD ντραιβ το οποιο δε πωλειται πλεον αφου απετυχε το συγκεκριμενο φορμα.
Δλδ ειναι καλυτερο επειδη εχει μπλουρει; Καλο κι αυτο...


Μα και βέβαια είναι καλύτερη η ποιότητα του blu ray, είναι μου φένεται από τις λίγες συσκευές που έχουν blu ray


QUOTE
Οταν το live! μεσουρανουσε η σονυ κοιμοταν ακομα...

Ξέρεις ότι τα πράγματα δεν βγαίνουν όλα μαζί, κάποια πέρνουν περισσότερο χρόνο από άλλα. Η Sony δούλευε στο ps3 αρκετό καιρό, δεν έβγαλε άλλη συσκευή αμέσως για να έχει μόνο και μόνο σύνδεση. Αν όπως λες τότε όταν η sony έβγαζε τα ps1 (γιατί για την εποχή τους ήταν superwow) ή Microsoft είχε πέσει σε χειμέρια νάρκη.

QUOTE
Αν δε συνεργαζεται με windows media center το 360 ποιο θα το κανει;

Όντως αυτή η διευκρίνηση μου ξέφυγε tongue.gif

QUOTE
Οταν το βιντεο του ps3, και δει αυτα που ειναι για κατεβασμα (δλδ μη blueray), ξεπερασει την ποιοτητα του πισι θα παω να παρω 3-4.

Δλδ υπονοείς ότι κάνω μαλακία που τα βλέπω στην οθώνη αντί στο pc;
Απλά dvd, τα έβαλα στο απλό dvd player και μετά στο playstation3. Ω φίλε μου μάντεψε! Για πέταμα τα dvd Players. Aνεβάζει τη ποιότητα εμφανέστατα. ας μην επαναλαμβάνομαι.

QUOTE
Ελα ομως που δεν υπαρχουν ακομα μπλουρει να δεις. Οποτε καποιος που το αγορασε πριν καιρο πληρωσε μια αχρηστη λειτουργια. Οποιος το πηρε τωρα πληρωσε λιγο φτηνοτερα μια αχρηστη λειτουργια.


Αν ήταν να επενδύουμε στο "τώρα" και όχι στο "μετά" τότε............

QUOTE
Οταν κυκλοφορησουν πιο "ελευθερα" τα παιχνιδια του, θα τα ξανασκασει παλι για BL ρεκορντερ και δισκακια. Καλο ε;


δεν κατάλαβα τι θες να πεις...

QUOTE
Βρε χομοσαπιενς ( tongue.gif ) το ps3 εχει οσο ενα 360 και ενα πισι μαζι (aka ultimate game/multimedia station), πιο ειναι το μελλον;


Εγώ έχω το 40η ps3, και μου στοίχησε γύρω στα 300-350€
Ένα ΚΑΛΟ pc και όχι μούφα κάνει γύρω στα 1000 €, μαζί με το xbox 360 που κάνει 300-500 € (δεν βρήκα ακριβώς τι τιμή έχει) πάμε στα 1300-1500€ άρα ποιος είναι χομοσάπιενς; tongue.gif
Pierce
που βρηκες ρε αλεξ 300 ευρω το ps3;(υποψιαζομαι οτι λογω του αφορολογητου της Ροδου εγινε αυτο dry.gif)
SlobodaN
Καταρχήν σας ευχαριστώ για την βοήθεια που μου δώσατε και με το κόστος ότι βγήκαμε από λίγο έως πολύ off topic. Απλά θέλω να αναφέρω τα εξής: Δεν με ενδιαφέρουν router kai ethernet και internet. Θέλω απλά μια παιχνιδομηχανή για να παίζω στην 42'' LCD μου και να μου αποδίδει τα ει δυνατόν καλύτερα γραφικά. Τα παιχνίδια μου θα είναι μετρημένα: NBA2K8 (MUST BUY) κάνα pes2008 και κάνα Call Of Duty. Αυτά για αρχή τουλάχιστον και μετά βλέπουμε.. Φίλε μου Jois21 δεν είναι ότι δεν έχω idea επί του θέματος απλά δεν με νοιάζουν τόσο τα extra γιαυτό και σκοπεύω να πάρω την απλή έκδοση με την memory card(200 ευρώ).Δεν με νοιάζει δλδ και τόσο ο σκληρός.Άσε που κάνει και 70 ευρώ παραπάνω. Οπότε 200 ευρώ και το τσιπάρισμα μου έιπε κάποιος ότι κάνει 90.(ακριβό δεν είναι..?) Αυτά παίδες καλό βράδυ και οποιαδήποτε τοποθέτηση επί του (off topic) θέματος καλοδεχούμενη biggrin.gif
sihainas
Sorry κιόλας αλλά θα πάρεις call of duty και "δεν σε ενδοιαφέρουν τα ethernet κλπ"; Τι να το κάνεις τότε; Το single player σε 4-5 ώρες το έχεις τερματίσει... το multiplayer είναι όλο το ζουμί... καλά για προ και 2k δεν είναι απαραίτητο καθώς μαζεύεις παρέα και παίζεις αλλά στο call of duty το internet είναι must.

Anyway εγώ αν έπαιρνα αύριο κονσόλα θα είμουν ανάμεσα στ 360 και Wii... το ps3 πανάκριβο και δεν έχει και την γκάμα που εχει το xbox (που φτάσαμε ε; το playstation και να υστερεί σε τίτλους... η microsoft το έμαθε το μάθημά της...οι επεξεργαστές και οι gpus δεν έχουν καμία απολύτως σημασία για τους gamers...γι'αυτό άλλωστε και "πάτωσε" το 1ο xbox...παρόλο που ήταν πιο δυνατο από το PS2)
Alexmei
QUOTE(pierce21 @ Jul 8 2008, 20:16 ) *
που βρηκες ρε αλεξ 300 ευρω το ps3;(υποψιαζομαι οτι λογω του αφορολογητου της Ροδου εγινε αυτο dry.gif)


το 2007 το 40η έκανε 399€ η τιμή έπεσε μετά από ένα χρόνο λίγο. no big deal.

QUOTE(SlobodaN @ Jul 8 2008, 21:06 ) *
Καταρχήν σας ευχαριστώ για την βοήθεια που μου δώσατε και με το κόστος ότι βγήκαμε από λίγο έως πολύ off topic. Απλά θέλω να αναφέρω τα εξής: Δεν με ενδιαφέρουν router kai ethernet και internet. Θέλω απλά μια παιχνιδομηχανή για να παίζω στην 42'' LCD μου και να μου αποδίδει τα ει δυνατόν καλύτερα γραφικά. Τα παιχνίδια μου θα είναι μετρημένα: NBA2K8 (MUST BUY) κάνα pes2008 και κάνα Call Of Duty. Αυτά για αρχή τουλάχιστον και μετά βλέπουμε.. Φίλε μου Jois21 δεν είναι ότι δεν έχω idea επί του θέματος απλά δεν με νοιάζουν τόσο τα extra γιαυτό και σκοπεύω να πάρω την απλή έκδοση με την memory card(200 ευρώ).Δεν με νοιάζει δλδ και τόσο ο σκληρός.Άσε που κάνει και 70 ευρώ παραπάνω. Οπότε 200 ευρώ και το τσιπάρισμα μου έιπε κάποιος ότι κάνει 90.(ακριβό δεν είναι..?) Αυτά παίδες καλό βράδυ και οποιαδήποτε τοποθέτηση επί του (off topic) θέματος καλοδεχούμενη biggrin.gif


αφού θες γραφικά καλύτερα να πάρεις ps3 με blu ray αντί το high def που είναι....gtp biggrin.gif

για cod χρειάζεσαι internet αλλιώς πεταμένα λεφτά το game

Υ.Γ. kbl
SlobodaN
QUOTE(Alexmei @ Jul 8 2008, 21:26 ) *
το 2007 το 40η έκανε 399€ η τιμή έπεσε μετά από ένα χρόνο λίγο. no big deal.
αφού θες γραφικά καλύτερα να πάρεις ps3 με blu ray αντί το high def που είναι....gtp biggrin.gif

Υ.Γ. kbl


Τι σχέση έχει το bluray με τα γραφικά του παιχνιδιού? Είπα, δεν με νοιάζει για ταινίες μόνο games man..
Alexmei
QUOTE(SlobodaN @ Jul 8 2008, 21:28 ) *
Τι σχέση έχει το bluray με τα γραφικά του παιχνιδιού? Είπα, δεν με νοιάζει για ταινίες μόνο games man..



blink.gif blink.gif

Δεν ξέρω πως να απαντήσω....


Θα βάλω τα δυνατά μου..... Τα blu ray, high definition , σκ@τά definition ισχύουν για όλα τα games, ταινίες. ε.. οι ταινίες έχουν εικόνα, και τα παιχνίδια έχουν εικόνα. Η ποιότητα της εικόνας στο ps3 είναι μέχρι και bluray. Tα παιχνίδια βγαίνουν σε bluray. άρα καλύτερα γραφικά.

δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα.
sihainas
Ίσα ίσα που το πρόβλημα του ps3 είναι το blu-ray... καθώς λόγω χαμηλής ταχύτητας του drive πολλά παιχνίδια πρέπει να τα κάνεις install rolleyes.gif rolleyes.gif
SlobodaN
QUOTE(Alexmei @ Jul 8 2008, 21:37 ) *
blink.gif blink.gif

Δεν ξέρω πως να απαντήσω....
Θα βάλω τα δυνατά μου..... Τα blu ray, high definition , σκ@τά definition ισχύουν για όλα τα games, ταινίες. ε.. οι ταινίες έχουν εικόνα, και τα παιχνίδια έχουν εικόνα. Η ποιότητα της εικόνας στο ps3 είναι μέχρι και bluray. Tα παιχνίδια βγαίνουν σε bluray. άρα καλύτερα γραφικά.

δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα.



Δεν έχεις να κάνεις και με χαζό man. Μπορείς να το εξηγήσεις και με πιο ωραίο τρόπο.
Alexmei
biggrin.gif Δεν ήθελα να σε προσβάλω φίλε μου και συγγνώμη εάν το έκανα. Απλά μου φάνηκε άκρως περίεργο αυτό που είπες πιο πάνω. Υπέρβαλλα soz peace.gif

Sihainas όντως αυτό που λες είναι ένα μειονέκτημα αλλά και πάλι αξίζει λόγο του αποτελέσματος. οκ πιάνει χώρο στον δίσκο αλλά (εάν δεν βαριέσαι) μπορείς να κάνεις unistall τα "παλιά" παιχνίδια και να βάζεις τα καινούργεια, έχοντας τα σε CD.

Βέβαια εάν τα κατεβάζεις και τα πληρώνεις δεν βοηθάει καθόλου αλλά τι στο καλό; όλα τέλεια είναι;
jois21
QUOTE(Alexmei @ Jul 8 2008, 19:49 ) *
Μα και βέβαια είναι καλύτερη η ποιότητα του blu ray, είναι μου φένεται από τις λίγες συσκευές που έχουν blu ray


Καποιος μπερδευτηκε λιγο...
Το μπλουρει ειναι καλυτερο απο τι; Αφου ειναι το μοναδικο μεσο χαι ντεφινισιον σημερα. Ειναι σα να ελεγα πριν 2-3 χρονια οτι το dvd εχει την καλυτερη ποιοτητα. ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙ;


QUOTE
Ξέρεις ότι τα πράγματα δεν βγαίνουν όλα μαζί, κάποια πέρνουν περισσότερο χρόνο από άλλα. Η Sony δούλευε στο ps3 αρκετό καιρό, δεν έβγαλε άλλη συσκευή αμέσως για να έχει μόνο και μόνο σύνδεση. Αν όπως λες τότε όταν η sony έβγαζε τα ps1 (γιατί για την εποχή τους ήταν superwow) ή Microsoft είχε πέσει σε χειμέρια νάρκη.


Δε βγαινουν μαζι, συμφωνοι. Η σονυ ειχε στη διαθεση της ενα επιπλεον χρονο να αναπτηξει το ps3, και αυτο που καταφερε ηταν να κυκλοφορησει μια πανακριβη συσκευη που δεν ειχε καν καλυτερα γραφικα απο το 360. Οταν το εβγαλε στην αγορα ηξερε καιρο πριν τις δυνατοτητες του αντιπαλου, αυτο μου λεει οτι δε μπορουσε να το ξεπερασει οσο κι αν προσπαθησε. Αντιθετα προσπαθησε να το παρουσιασει ως ανωτερο βαζοντας διαφορα εξτρα που ουδεμια σχεση εχουν με το gaming.
Τα ps1&2 θα μεινουν στην ιστορια, αναμφισβητητο. Η σονυ βγαζει ηλεκτρονικες συσκευες και η Μ$ γουιντοους, κι αυτο αναμφισβητητο. Καμια εταιρια που ανταγωνιζοταν τις 2 κονσολες της σονυ δεν εβγαλε κατι καλυτερο ουτε σε δυνατοτητες ουτε σε Games, αναμφισβητητο. Οταν ομως ερχετε απο το πουθενα το χβοχ 1 με πολυ περισσοτερες δυνατοτητες και το 360 με περισσοτερα παιχνιδια, ιδιες δυνατοτητες ενα χρονο πριν, φτηνοτερο και ειναι μαλιστα για καιρο πιο επιτυχημενο εγω ποιον πρεπει να αμφισβητω;


QUOTE
Δλδ υπονοείς ότι κάνω μαλακία που τα βλέπω στην οθώνη αντί στο pc;
Απλά dvd, τα έβαλα στο απλό dvd player και μετά στο playstation3. Ω φίλε μου μάντεψε! Για πέταμα τα dvd Players. Aνεβάζει τη ποιότητα εμφανέστατα. ας μην επαναλαμβάνομαι.


Οχι, καλα κανεις και βλεπεις στη τιβι.
Τα παλιοτερα dvd players, αλλα και τα νεοτερα "φτηνα" δεν κανουν το καταλληλο upscale τη χαμηλη αναλυση του dvd στην αναλυση των συγχρονων οθονων ενω δεν εχουν και ψηφιακη εξοδο (hdmi κτλ.). Ετσι ειναι λογικο να παιζει καλυτερα το ps3 που και upscale κανει και hdmi εχει. Το θεμα ειναι οτι ενα πισι σωστα ρυθμισμενο παιζει ακομα καλυτερα, δεν εχει αντιπαλο σε κανενα τομεα...


QUOTE
Αν ήταν να επενδύουμε στο "τώρα" και όχι στο "μετά" τότε............


Δλδ διαφωνεις οτι οποιος πηρε ps3 πριν 1 χρονο+ πληρωσε κατι αχρηστο τουλαχιστον για τα επομενα 2 χρονια; rolleyes.gif

QUOTE
δεν κατάλαβα τι θες να πεις...


Για να αντιγραψεις παιχνιδι θες μπλουρει ρεκορντερ...

QUOTE
Εγώ έχω το 40η ps3, και μου στοίχησε γύρω στα 300-350€


Mε ενα γρηηγορο σερτς το 40αρη εχει 400-500+, το 60αρη 550+... rolleyes.gif rolleyes.gif

QUOTE
Ένα ΚΑΛΟ pc και όχι μούφα κάνει γύρω στα 1000 €, μαζί με το xbox 360 που κάνει 300-500 € (δεν βρήκα ακριβώς τι τιμή έχει) πάμε στα 1300-1500€ άρα ποιος είναι χομοσάπιενς; tongue.gif


Ενα πισι ικανο να παιζει τα παντα εχει κατω απο 400. Αν παιζει και games, +150Ε...
To 360 ξεκιναει κατω απο 200, με 250Ε εχει μια πολυ καλη εκδοση. Αρα παμε στα 650Ε (με την προυποθεση οτι δε θα παιζεις games στο πισι) + το κοστος των DL-dvd. 4 παιχνιδια στο ps3 εχουν πανω απο 200Ε, να συνεχισω;
Μαντεψε. tongue.gif


QUOTE
(ακριβό δεν είναι..?)


ναι

QUOTE
Θα βάλω τα δυνατά μου..... Τα blu ray, high definition , σκ@τά definition ισχύουν για όλα τα games, ταινίες. ε.. οι ταινίες έχουν εικόνα, και τα παιχνίδια έχουν εικόνα. Η ποιότητα της εικόνας στο ps3 είναι μέχρι και bluray. Tα παιχνίδια βγαίνουν σε bluray. άρα καλύτερα γραφικά.

δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα.


Θα βαλω και γω τα δυνατα μου.
Το μπλουρει δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενα δισκακι. Ουτε μετρητης ποιοτητας ειναι, ουτε αναλυσης, ουτε τιποτα. Ειναι το μεσο στο οποιο γαρφονται τα δεδομενα, τα οποια ειναι τοσο κακογραμμενα που ενω το μπλουρει εχει αρκετα μεγαλυτερη χωρητικοτητα απο τα DL-dvd του 360, τα γραφικα παραμενουν ιδια ή χειροτερα.
Alexmei
Τότε φίλε μου jois21 μάλλον είμαι γκαβός που μαρέσει να βλέπω σε bluray...αποσύρομαι biggrin.gif

Slobodan πάρε την συμβουλή του jois21. έχει βαθιά γνώση του αντικειμένου!


2k8 of course biggrin.gif
SlobodaN
Όλα καλά Alexmei δεν υπάρχει θέμα οκ. Λοιπόν,μόλις παράγγειλα το XBOX360 το απλό πακέτο (200Ευρώ) θα μου έρθει απο βδομάδας και θα είναι και τσιπαρισμένο. Δυστυχώς η μεγαλύτερη αισχροκέρδεια είναι τα λεφτά που σου παίρνουν να στο τσιπάρουν (90 ευρώ). Και άλλους που ρώτησα μου είπαν απο 80-90. Υπερβολικό ποσό αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή. Άλλωστε στη Χιο 2 καταστήματα υπάρχουν με κονσόλες που τσιπάρονται. 290 λοιπόν.. ε δεν θα πάρω και δεύτερο χειριστήριο? Θα πάρω.. άλλα 40 ευρώπουλα (τόσο δεν κάνει?) πάμε στα 330.. και 15 ευρω το 2Κ8 (αντιγραφή),345... την πιάσαμε την καλή δλδ πάλι... ελπίζω να αξίζει τον κόπο.. wink.gif
Das Kapital
Δε θα το ελεγα αισχροκερδια φιλε,σου τσιπαρει το μηχανημα οσο αξιζει να αγορασεις 1,5 παιχνιδι,μην περιμενεις να στο κανει και τσαμπα,απο ολη την ιστορια θα βγεις κερδισμενος,15Ε δε χρειαζεται να δωσεις απο τη στιγμη που εχεις ιντερνετ,μπαινεις σε ενα τορρενταδικο και κατεβαζεις οτι θες,το προβλημα ξερεις ποιο ειναι ομως;

Οταν κατεβασεις ενα παιχνιδι ή το αγορασεις πειρατικο δε νιωθεις την ιδια ανυπομονησια να το πρωτοπαιξεις και ουτε το εκτιμας τοσο,ασε που εχεις τη δυνατοτητα να εχεις μεγαλη γκαμα παιχνιδιων ως αποτελεσμα να μην ασχοληθεις ποτε σοβαρα με ενα παιχνιδι,αποψη μου ολα αυτα γιατι μου εχει συμβει κατι παρομοιο.Αλλο πραγμα το γνησιο αλλο το μουφε!
SlobodaN
QUOTE(lebron15 @ Jul 9 2008, 13:34 ) *
Δε θα το ελεγα αισχροκερδια φιλε,σου τσιπαρει το μηχανημα οσο αξιζει να αγορασεις 1,5 παιχνιδι,μην περιμενεις να στο κανει και τσαμπα,απο ολη την ιστορια θα βγεις κερδισμενος,15Ε δε χρειαζεται να δωσεις απο τη στιγμη που εχεις ιντερνετ,μπαινεις σε ενα τορρενταδικο και κατεβαζεις οτι θες,το προβλημα ξερεις ποιο ειναι ομως;

Οταν κατεβασεις ενα παιχνιδι ή το αγορασεις πειρατικο δε νιωθεις την ιδια ανυπομονησια να το πρωτοπαιξεις και ουτε το εκτιμας τοσο,ασε που εχεις τη δυνατοτητα να εχεις μεγαλη γκαμα παιχνιδιων ως αποτελεσμα να μην ασχοληθεις ποτε σοβαρα με ενα παιχνιδι,αποψη μου ολα αυτα γιατι μου εχει συμβει κατι παρομοιο.Αλλο πραγμα το γνησιο αλλο το μουφε!



Σε αυτό που λες συμφωνώ 100%. Άλλη γλύκα να ανοίγεις τη ζελατίνα του κουτιού με τις οδηγίες χρήσεως με το illustrasion εξώφυλλο και να ξεκινάς να παίζεις. Εσύ ποια κονσόλα έχεις αν επιτρέπεται..

Για το τσιπάρισμα απλά λέω ότι είναι υπόθεση 20-30 λεπτών να γίνει και για μένα είναι πάρα πολλά τα λέφτά.. Θα τα δώσω βέβαια μη έχοντας και άλλη επιλογή..
Alexmei
Παιδιά μία παράκληση προς τους μοντς να γίνει σπλιτ το τόπικ γιατί ξεφύγαμε αρκετά smile.gif
Das Kapital
Χαλασμενο μη τσιπαρισμενο ps1,χαλασμενο μη τσιπαρισμενο ps2 και δε νομιζω πως θα παρω αλλη κονσολα,δε μου αρεσει πλεον να παιζω video games εκτος pro evolution αντε και αν φαω κανα κολλημα με τα GTA και για αυτα υπαρχει η λυση του pc,εμενα ολα αυτα που ανεφερες παραπανω μου συνεβησαν κατα καποιο τροπο οταν πηγα στο fnac στο mall οπου εβλεπα τους γνησιους δισκους του Νοτη και μου ετρεχαν τα σαλια tongue.gif ναι μεν τα εχω ολα αλλα αλλο να εχεις το βιβλιαρακι με τους στιχους,το σημειωμα του καλλιτεχνη κλπ και γενικα ολη αυτη η πειρατεια καταστρεφει τη μουσικη και το gaming,πολλα ειπα ομως,ενας απο αυτους ειμαι και εγω wink.gif
jois21
QUOTE(Alexmei @ Jul 9 2008, 12:41 ) *
Τότε φίλε μου jois21 μάλλον είμαι γκαβός που μαρέσει να βλέπω σε bluray...αποσύρομαι biggrin.gif

Slobodan πάρε την συμβουλή του jois21. έχει βαθιά γνώση του αντικειμένου!
2k8 of course biggrin.gif


Οταν λες μπλουρει εννοεις οτι τα αγοραζεις/νοικιαζεις; Αν βρισκεις τοσο πολλα, μπραβο σου!
Κανεις δεν ειπε οτι ειναι γκαβος οποιος βλεπει σε μπλουρει. Ημαρτον. blink.gif Ο,τι θελετε διαβαζετε μερικοι.

Και δεν εχω τοσο βαθια γνωση...

QUOTE
και 15 ευρω το 2Κ8


Δεν εχεις DSL ή dvd-r;
SlobodaN
Δεν εχεις DSL ή dvd-r;
[/quote]


Ναι σωστά. Απλά το 2Κ8 θα το πάρω επί τόπου επειδή βιάζομαι θέλω πολύ να παίξω αυτό το παιχνίδι. Όλα τα υπόλοιπα απο torrent ok.
nikolas12
Παιδια εγω μολις επαιξα NBA LIVE 08 για pc και ηταν τρομερο.Αψογος χειρισμος,εκπληκτικα γραφικα,κανενα ελλατωμα.Σε οσους αρεσει η σειρα να το παρουν.
SlobodaN
QUOTE(hip-hop @ Jul 9 2008, 19:53 ) *
Παιδια εγω μολις επαιξα NBA LIVE 08 για pc και ηταν τρομερο.Αψογος χειρισμος,εκπληκτικα γραφικα,κανενα ελλατωμα.Σε οσους αρεσει η σειρα να το παρουν.



Re hip hop, με συγχωρείς κιόλας αλλά.. λες υπερβολικά πράγματα. Τα ΝΒΑ LIVE προσωπικά τα τρώω στη μάπα απο το 1998!! Άντε 2 η 3 να αξίζανε με κορυφαίο το περσινό. Το φετινό που αναφέρεις?.. ΑΙΣΧΟΣ!!! Καλά που απο βδομάδας θα έχω το 2Κ να παίξω και κάνα πραγματικό μπάσκετ και όχι "κάτι σαν μπάσκετ"...
apkat
Εγω παντως που απο την μια εχω λιωσει το 2007 λιγο που επαιξα το 2008 το βρηκα σαφως καλυτερο.Μονο πολυ εκνευριστικο σημειο η δυσκολια στο τριποντο.Κατα τα αλλα ομως σαφως βρλτιωμενο το παιχνιδι.Και σε γραφικα και βασικα σε κινησεις.

Στην συγκριση βεβαια με το 2κ8 ειναι χιλιομετρα πισω.
nikolas12
QUOTE(SlobodaN @ Jul 9 2008, 20:12 ) *
Re hip hop, με συγχωρείς κιόλας αλλά.. λες υπερβολικά πράγματα. Τα ΝΒΑ LIVE προσωπικά τα τρώω στη μάπα απο το 1998!! Άντε 2 η 3 να αξίζανε με κορυφαίο το περσινό. Το φετινό που αναφέρεις?.. ΑΙΣΧΟΣ!!! Καλά που απο βδομάδας θα έχω το 2Κ να παίξω και κάνα πραγματικό μπάσκετ και όχι "κάτι σαν μπάσκετ"...


Δεν ξερω για σενα εγω τα τρια τελευταια τα εχω λιωσει στο psp.Πραγματικο μπασκετ;Μηπως μπαινεις μες την οθονη και παιζει και συ;Και τα δυο βιντεοπαιχνιδια ειναι.Αν ειναι δυνατον.Τι ειναι το κατι σαν μπασκετ;Μηπως παιζουν χαντμπολ παραλληλα ή ρακμπυ;

QUOTE(apkat @ Jul 9 2008, 20:42 ) *
Εγω παντως που απο την μια εχω λιωσει το 2007 λιγο που επαιξα το 2008 το βρηκα σαφως καλυτερο.Μονο πολυ εκνευριστικο σημειο η δυσκολια στο τριποντο.


Υποθετοντας οτι παιζεις ρουκυ λεβελ.Δεν ειναι δυσκολο απλα πρεπει να το πατησεις για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και θα δεις που θα μπαινει ευκολα bball.gif .
apkat
Δεν παιζω ομως στο ρουκι.Στο δυσκολοτερο επιπεδο παιζω.Και τριποντο μπαινει μονο με αιτηση.φανταζομαι οτι κατι παιζει με τα hot spots ομως επειδη δεν το εχω παιξει πολυ δεν το εχω καταλαβει.

Ρε χιπ-χοπ εννοει οτι το 2κ8 ειναι πολυ καλυτερο ο ανθρωπος.Πριν απαντησεις σκεψου λιγο. smile.gif
SlobodaN
[quote name='hip-hop' date='Jul 10 2008, 18:47 ' post='216996']
Δεν ξερω για σενα εγω τα τρια τελευταια τα εχω λιωσει στο psp.Πραγματικο μπασκετ;Μηπως μπαινεις μες την οθονη και παιζει και συ;Και τα δυο βιντεοπαιχνιδια ειναι.Αν ειναι δυνατον.Τι ειναι το κατι σαν μπασκετ;Μηπως παιζουν χαντμπολ παραλληλα ή ρακμπυ;


SlobodaN
Μόλις παρήγγειλα απο το play.com το 2Κ8 με 23 Ευρώπουλα μόνο σφραγισμένο ολοκαίνουργιο. Λογικά μέχρι τέλος της ερχόμενης εβδομάδας θα το έχω στα χέρια μου. Άντε γιατί θα πάθω παράκρουση σε λίγο.. Ολόκληρη Χίος και να μην έχει ένα 2Κ8 όχι μόνο γνήσιο η μεταχειρισμένο αλλά ούτε και για ενοικίαση βρε αδερφέ!! Ε ήμαρτον!! Ρε παιδιά πήγα σε 2 καταστήματα με κονσόλες, πήγα Γερμανό, μίλησα με Multirama, με Ushop, με 2 Dvdadika και ούτε ένας δεν το διαθέτει! Άμπαλοι τελείως όλοι τους.

Τα είπα και ξελάφρωσα 19.gif
SlobodaN
Moυ ήρθε σήμερα το παιχνίδι για το 360.Άλλη μία ψήφος υπέρ του 2Κ άλλη μία συντριβή της ΕΑ Sports..

Sorry EA.. icon_wave.gif


YΓ: Αν είναι έτσι το 2Κ8 τρομάζω στην ιδέα για το πως θα είναι το 9..

Α και μετά απο τους πρώτους μου 5 αγώνες κατάφερα επιτέλους να κάνω και την πρώτη μου νίκη. Απέναντι στους Heat.. Ας όψεται ο Dirk βέβαια 77.gif
Air Kef
Ειπε καποιος για δυσκολια στο 3π στο live 2008;;;;

Ρυθμηζεται με καποιο τροπο αυτό,γιατι ειναι σχεδόν αδύνατον να χάσει ελευθερο σουτ καποιος παικτης που εχει πανω απο 70 στο σουτ.
SlobodaN
QUOTE(Air Kef @ Jul 31 2008, 14:45 ) *
Ειπε καποιος για δυσκολια στο 3π στο live 2008;;;;

Ρυθμηζεται με καποιο τροπο αυτό,γιατι ειναι σχεδόν αδύνατον να χάσει ελευθερο σουτ καποιος παικτης που εχει πανω απο 70 στο σουτ.



Eμένα ποιος θα μου ρυθμίσει στο 2Κ τον Alonzo Mourning να στρίβει λίγο γρηγορότερα απο νταλίκα? mellow.gif Σήμερα στην πρεμιέρα τον έκανε ότι ήθελε ο Rasheed Wallace...
SlobodaN
Λοιπόν αυτό που έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι το εξής.. στο 2Κ αν δεν παίξεις με σύστημα ρε δεν πα να έχεις τον ΘΕΟ τον ίδιο SG παιχνίδι δεν κερδίζεις.Πρέπει αναγκαστικά να μάθω 3-4 συστήματα για να μπορέσω να κοντράρω τα παιχνίδια αλλιώς μονίμως θα κυνηγάω στο σκόρ.Το επιθετικό παιχνίδι με isolation τύπου Γκέρσον δεν πιάνει με τίποτα. Άσε που με το που δουν οτι ο το αστέρι σου αρχίζει και τους φορτώνει καλάθια σου κοτσάρουν ένα περιποιημένο double team και σε σβήνουν. Οπότε το να μάθω κάποια συστήματα είναι μονόδρομος δυστυχώς. Το θέμα όμως είναι ότι και το inside manual του παιχνιδιού είναι της πλάκας τα συστήματα δεν τα δείχνει πολύ κατανοητά. Πάντως μάγκες καμία σχέση με NBA Live που έπαιρνε την μπάλλα ο T MΑC και σου κέρδιζε το ματσάκιον μόνος του. Εδώ αυτά κομμένα. Η παίζεις ομαδικά και με σύστημα κυρίως στην επίθεση η κάνεις quit απο την δεύτερη περίοδο..
SlobodaN
http://www.play.com/HOME/HOME/6-/Search.ht...&go.y=0&cur=258

Για όποιον ενδιαφέρεται. Το έκανα ήδη preorder προ ολίγου στα 35 Ευρώ για το 360. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή ευκαιρία.
SlobodaN
Πάρτε μία πρώτη γεύση για το τι ακολουθεί..

http://www.youtube.com/watch?v=n--BDvJQo80&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qnftoYd66_o&feature=related


ΥΓ: Μήπως έχω πάρει εξ ολοκλήρου επ'ώμου το topic? tongue.gif
SlobodaN
To 2K9 βρίσκεται καθοδόν απο Αγγλία για το σπίτι μου. Στην πρώτη ευκαιρία θα σας πω εντυπώσεις. cool.gif
spysta
QUOTE(SlobodaN @ Oct 8 2008, 17:01 ) *
To 2K9 βρίσκεται καθοδόν απο Αγγλία για το σπίτι μου. Στην πρώτη ευκαιρία θα σας πω εντυπώσεις. cool.gif

Eννοειται οτι περιμενουμε εντυπωσεις w00t.gif !!!!Για κονσολα ή pc το πηρες ???
PanosIlio
Το 2Κ9 το Σαββάτο δεν κυκλοφορεί Ελλάδα?
PanosIlio
Η απάντηση στην παραπάνω ερώτηση είναι 10/10, αύριο δηλαδή...

Αλλά ψάχνοντας λίγο παραπάνω βρήκα και αυτό .

Είχαμε πρόβλημα πέρσι με updates στα roster των ομάδων, ε οι τύποι το πήγαν ακόμα παραπέρα και όχι μόνο έλυσαν αυτό το πρόβλημα αλλά οι παίκτες, τα ρόστερ, οι κινήσεις του κάθε παίκτης, στατιστικά και κλπ κλπ θα ανανεώνονται αυτόματα κάθε φορά που μπαίνουμε online.

Αυτό θα είναι πολύ ενδιαφέρον 41.gif 41.gif blove.gif
SlobodaN
QUOTE(spysta @ Oct 9 2008, 02:16 ) *
Eννοειται οτι περιμενουμε εντυπωσεις w00t.gif !!!!Για κονσολα ή pc το πηρες ???


Για ΧΒΟΧ360. Το είχα προπαραγγείλει απο τον Αύγουστο. cool.gif
captain charisma
για να παιξεις ονλινε πρεπει να χεις το γνησιο ε?
μαλλον και με την αντιγραφη θα μπορουμε να παιζουμε ονλινε γιατι ετσι γινεται με ολα τα games.
SlobodaN
QUOTE(big dirk @ Oct 9 2008, 14:55 ) *
για να παιξεις ονλινε πρεπει να χεις το γνησιο ε?
μαλλον και με την αντιγραφη θα μπορουμε να παιζουμε ονλινε γιατι ετσι γινεται με ολα τα games.


Κάπου είδα ότι πρέπει να το έχεις γνησιο για να παίζεις online και να κάνεις update τα ρόστερ.
SlobodaN
Eάν πάτε εδώ http://www.youtube.com/results?search_quer...ch&search_type= θα δείτε κάτι μάλλον ανησυχητικό.. και το απεύχομαι σε όλους.
PanosIlio
Χαχαχαχαχα τρομερά νεύρα ο τύπος biggrin.gif biggrin.gif

Λογικά αυτό είναι 1/1000000.

Δεν είναι κάτι που θα συμβαίνει σε όλα.

Ελπίζω smile.gif
SlobodaN
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 10 2008, 12:05 ) *
Χαχαχαχαχα τρομερά νεύρα ο τύπος biggrin.gif biggrin.gif

Λογικά αυτό είναι 1/1000000.

Δεν είναι κάτι που θα συμβαίνει σε όλα.

Ελπίζω smile.gif



Koίτα εδώ που τα λέμε μια ανησυχία την έχω.. θα ξέρω εντός επόμενης εβδομάδας όταν το λάβω. Πάντως το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι ένα γρήγορο καλάθι για την επαναφορά!
PanosIlio
Εγώ θα πάω να το αγοράσω το απόγευμα από πλαίσιο, θα σας πω εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία smile.gif
dizzy_fingers
Από την περιγραφή του βίντεο δεξιά:

QUOTE
I didn't expect to get so many views and comments, so I'll address those that have been trying to help me with the "Glitch of the Year"

The issue was fixed just a little while after I posted the video. Simply delete the "settings" data from your saved data utility and restart the console. Everything worked fine afterward.


The video is kinda pointless now, but apparently, it gave people a good laugh. So I'll keep it up for your enjoyment.

And would the smart-asses stop leaving "Haha, that sucks for you" messages? Like I said, the issue's been solved. Thanks for your input guys!


Μην ανησυχείς slobo biggrin.gif.
Ήταν πολύ βαρύ bug για να τους ξεφύγει έτσι εύκολα smile.gif.
Pierce
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 10 2008, 10:42 ) *
Εγώ θα πάω να το αγοράσω το απόγευμα από πλαίσιο, θα σας πω εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία smile.gif

να υποθεσω οτι απο χθες το απογευμα το xbox δεν εχει κλεισει για αυτο δεν εχεις γραψει και εντυπωσεις tongue.gif
PanosIlio
QUOTE(pierce21 @ Oct 11 2008, 16:08 ) *
να υποθεσω οτι απο χθες το απογευμα το xbox δεν εχει κλεισει για αυτο δεν εχεις γραψει και εντυπωσεις tongue.gif



tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Όοοοοχι έχει κλείσει αρκετές φορές biggrin.gif

Έχω παίξει 3-4 παιχνιδάκια, ομολογώ πως είναι αρκετά καλό, αλλά...πως να το πω είχα μεγαλύτερες προσδοκίες, ναι μεν στα γραφικά η δουλειά είναι τέλεια, ναι μεν ένα καινούργιο στοιχείο στην άμυνα (δεν λέω ποιο είναι θα το δείτε μόνοι σας) κάνει ακόμα πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι αλλά λίγο, λίγο το gameplay με χαλάει.

Δεν ξέρω αν είναι επείδή ακόμα είναι νωρίς και δεν έχω ανακαλύψει όλα όσα μπορεί να προσφέρει το παιχνίδι αλλά ομολογώ πως στο 2Κ8 είχαι ένα τικ περισσότερο έλεγχο του παίκτη μου, τώρα ναι μεν είναι καλύτερα αυτά που κάνει ένας παίκτης στο παρκέ, πιο ρεαλιστικά, πιο όμορφα κτλ αλλά νιώθω σαν να έχω χάσει λίγο το έλεγχο.

Δηλαδή, στο 2Κ8 με τον αριστερό μοχλό που κινείς τον παίκτη έλεγχες παράλληλα και τις τρίπλες, πίσω από την πλάτη, ριβέρς, σταυρωτή κοκ. Τώρα αυτό είναι κάποιος δύσκολο να το κάνεις, πχ με την κίνηση μισοφέγγαρο πλέον μόνο ριβέρς τρίπλα μου κάνει και όχι πίσω από την πλάτη.

Πλέον χρησιμοποιείς περισσότερο το RT και το LT (για XBOX μιλάω) και εμένα μου κάνει κάπως αυτό.

Τέσπα μπορεί να είναι και κόλλημα δικό μου, άλλοι μπορεί να το βλέπουν διαφορετικά.

Πάντως το παιχνίδι έχει ανέβει σίγουρα 1 επίπεδο προς τα πάνω και είναι πάρα πολύ καλό smile.gif
SlobodaN
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 12 2008, 10:36 ) *
tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Όοοοοχι έχει κλείσει αρκετές φορές biggrin.gif

Έχω παίξει 3-4 παιχνιδάκια, ομολογώ πως είναι αρκετά καλό, αλλά...πως να το πω είχα μεγαλύτερες προσδοκίες, ναι μεν στα γραφικά η δουλειά είναι τέλεια, ναι μεν ένα καινούργιο στοιχείο στην άμυνα (δεν λέω ποιο είναι θα το δείτε μόνοι σας) κάνει ακόμα πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι αλλά λίγο, λίγο το gameplay με χαλάει.

Δεν ξέρω αν είναι επείδή ακόμα είναι νωρίς και δεν έχω ανακαλύψει όλα όσα μπορεί να προσφέρει το παιχνίδι αλλά ομολογώ πως στο 2Κ8 είχαι ένα τικ περισσότερο έλεγχο του παίκτη μου, τώρα ναι μεν είναι καλύτερα αυτά που κάνει ένας παίκτης στο παρκέ, πιο ρεαλιστικά, πιο όμορφα κτλ αλλά νιώθω σαν να έχω χάσει λίγο το έλεγχο.

Δηλαδή, στο 2Κ8 με τον αριστερό μοχλό που κινείς τον παίκτη έλεγχες παράλληλα και τις τρίπλες, πίσω από την πλάτη, ριβέρς, σταυρωτή κοκ. Τώρα αυτό είναι κάποιος δύσκολο να το κάνεις, πχ με την κίνηση μισοφέγγαρο πλέον μόνο ριβέρς τρίπλα μου κάνει και όχι πίσω από την πλάτη.

Πλέον χρησιμοποιείς περισσότερο το RT και το LT (για XBOX μιλάω) και εμένα μου κάνει κάπως αυτό.

Τέσπα μπορεί να είναι και κόλλημα δικό μου, άλλοι μπορεί να το βλέπουν διαφορετικά.

Πάντως το παιχνίδι έχει ανέβει σίγουρα 1 επίπεδο προς τα πάνω και είναι πάρα πολύ καλό smile.gif


Με την επαναφορά όλα καλά? w00t.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
PanosIlio
QUOTE(SlobodaN @ Oct 12 2008, 14:08 ) *
Με την επαναφορά όλα καλά? w00t.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



Ναι ναι όλα καλά smiley.gif
SlobodaN
Δυστυχώς ακόμα δεν έχω λάβει το παιχνίδι ενώ έχει γίνει posted από της 8/10. Ψιλοανησυχώ αν και πιστεύω ότι θα το λάβω ίσως οφείλεται σε φόρτο εργασίας γενικότερα..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.