Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
gspara
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15

1 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
2 ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
3 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ
5 Κ.Α.Π.
6 ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
7 ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
8 ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ
9 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
10 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
11 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
12 ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

http://www.eska.gr/index.php?option=com_co...5&Itemid=24
Ειδικη Προκηρυξη Πρωταθληματος Παιδων-Εφηβων 2014-15.

Στο Πρωταθλημα Παιδων εχουν δικαιωμα συμμετοχης αθλητες που γεννηθηκαν απο 1-1-1999 και νεωτεροι.

Εναρξη Πρωταθληματος την Τριτη 16-9-2014.
gspara
http://eska.gr/?page_id=3287

Το προγραμμα της Α' Κατηγοριας Παιδων.
Gkos
Λοιπόν.

Ξεκινάμε από το περσινό πρωταθλητή Δουκα,που πέρασε με κάπου 17 πόντους από την Ακαδημια.

Ο Παναθηναικός δυσκολευτηκε παρα πολυ,και μετα από ενα κακό πρώτο ημιχρονο,έκανε ενα μετριο ,για να κερδισει με 8 τον αξιόμαχο Παπάγο.

Ο τρίτος διεκδικητης,εδειξε από την αρχη να με δικαιώνει,σκορπίζοντας στους 5 ανέμους την (κακιστη ) ΑΕΝΚ με 61-30 (5-12 ,17-27 ,27-49 αν τα θυμαμαι καλα-για 40αρα και βαλε ηταν).

Στην μαχη της ουράς (sic ) ,το ανανεωμενο Μαρουσι μετα από ενα φτωχό πρώτο ημιχρονο,που βρεθηκε να χάνει 27-25, εκανε την ανατροπή και πέτυχε την νικη ψυχολογιας με 70-57 ,παιρνοντας και διαφορα για πιθανη ισοβαθμια.

Στους εφηβους,το Περιστερι επικράτησε σχετικα ευκολα της (και στο εφηβικο κακης) ΑΕΝΚ με 7-10 π.

Ηταν 14-29  η ανάπαυλα ,το έφτασε στο καλάθι η γηπεδούχος αλλα ο Ζερβόπουλος καθαρισε.

Να τονίσω ότι ο Σκουλιδας δεν έπαιζε,θα ξερω πιο αργά γιατι.

Καληνυχτες
wike side
QUOTE(Gkos @ Sep 17 2014, 00:29 ) *
Λοιπόν.

Ξεκινάμε από το περσινό πρωταθλητή Δουκα,που πέρασε με κάπου 17 πόντους από την Ακαδημια.

Ο Παναθηναικός δυσκολευτηκε παρα πολυ,και μετα από ενα κακό πρώτο ημιχρονο,έκανε ενα μετριο ,για να κερδισει με 8 τον αξιόμαχο Παπάγο.

Ο τρίτος διεκδικητης,εδειξε από την αρχη να με δικαιώνει,σκορπίζοντας στους 5 ανέμους την (κακιστη ) ΑΕΝΚ με 61-30 (5-12 ,17-27 ,27-49 αν τα θυμαμαι καλα-για 40αρα και βαλε ηταν).

Στην μαχη της ουράς (sic ) ,το ανανεωμενο Μαρουσι μετα από ενα φτωχό πρώτο ημιχρονο,που βρεθηκε να χάνει 27-25, εκανε την ανατροπή και πέτυχε την νικη ψυχολογιας με 70-57 ,παιρνοντας και διαφορα για πιθανη ισοβαθμια.

Στους εφηβους,το Περιστερι επικράτησε σχετικα ευκολα της (και στο εφηβικο κακης) ΑΕΝΚ με 7-10 π.

Ηταν 14-29  η ανάπαυλα ,το έφτασε στο καλάθι η γηπεδούχος αλλα ο Ζερβόπουλος καθαρισε.

Να τονίσω ότι ο Σκουλιδας δεν έπαιζε,θα ξερω πιο αργά γιατι.

Καληνυχτες



Με πρόλαβε ο φίλος μου αλλά έχω και κάποια αποτελέσματα ακόμα:ο ΠΑΟ έκανε υγιεινό περίπατο με το Αιγάλεω στους εφήβους και η ΚΑΠ κέρδισε τον Φιλ αθλητικό και τον Αμύντα σε εφήβους και παίδες αντίστοιχα,δεν μου απαντά η πηγή μου
για το triple crown-Αρης Πετρούπολης στους παίδες για να κλείσουμε την αγωνιστική εκεί. Θελω να πω ότι η νίκη του Αμαρουσίου είναι για μένα η μόνη έκπληξη της αγωνιστικής στους παίδες και αποδεικνύει ότι η φανέλα είναι βαριά.
MAKHS
QUOTE(wike side @ Sep 17 2014, 01:03 ) *
Με πρόλαβε ο φίλος μου αλλά έχω και κάποια αποτελέσματα ακόμα:ο ΠΑΟ έκανε υγιεινό περίπατο με το Αιγάλεω στους εφήβους και η ΚΑΠ κέρδισε τον Φιλ αθλητικό και τον Αμύντα σε εφήβους και παίδες αντίστοιχα,δεν μου απαντά η πηγή μου
για το triple crown-Αρης Πετρούπολης στους παίδες για να κλείσουμε την αγωνιστική εκεί. Θελω να πω ότι η νίκη του Αμαρουσίου είναι για μένα η μόνη έκπληξη της αγωνιστικής στους παίδες και αποδεικνύει ότι η φανέλα είναι βαριά.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 33-69






Gkos
QUOTE (MAKHS @ Sep 17 2014, 11:19 ) *
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 33-69



Ενδιαφέρον....

Δεν την είχαμε για τόσο δυνατή την Τριπλή Κορωνα ,ή για τόσο αδύνατο τον Αρη ...

(Πάντα το νόμισμα έχει δύο όψεις)


Παντως δεν ήταν αναμενόμενη τέτοια ευρείας έκταση νίκη!
AS1972
AΚΑΔΗΜΙΑ - ΔΟΥΚΑΣ 45-60. Πολύ ψηλά κορμιά ο Δούκας, προσωπικά ξεχώρισα τον Δραγάτη. Πολύ ώραιο στυλ,
προσόντα, ύψος, εκρηκτικότητα, άνεση με τη μπάλα. Πολύ καλός και ο Φωτόπουλος, έκανε όλο το παιχνίδι του Δούκα.
Φωτόπουλος, Κατσούλης και Γεραμάνης έχουν περάσει από την Ακαδημία (BAC) αν δεν κάνω λάθος. Οι γηπεδούχοι το πήγαν
ως το -7 κάποια στιγμή, αλλά δεν έχουν το βάθος στο ρόστερ για να κοντράρουν 40 λεπτά ομάδες όπως ο Δούκας που πάνε για
πρωτάθλημα. Όσο άντεξε ο Ζαχόπουλος, άντεξε και η BAC, που όμως όπως έμαθα έχει και 5-6 γεννημένους το 2000
στο ρόστερ, οπότε πάλι καλά.
eliodin
Αν το 7 του Δούκα ήταν ο Φωτόπουλος θεωρώ ότι ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Η Ακαδημία ίσως μπορούσε κάτι παραπάνω αν ο 99άρης Καραγιάννης δεν προερχόταν απο τραυματισμό και μόνο 1 προπόνηση μέσα στη εβδομάδα που πέρασε. Επίσης να συμπληρώσω ότι όντως κάποια στιγμή η Ακαδημία έπαιζε με 4 παίκτες γεννημένους το 2000.
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Sep 17 2014, 12:30 ) *
AΚΑΔΗΜΙΑ - ΔΟΥΚΑΣ 45-60. Πολύ ψηλά κορμιά ο Δούκας, προσωπικά ξεχώρισα τον Δραγάτη. Πολύ ώραιο στυλ,
προσόντα, ύψος, εκρηκτικότητα, άνεση με τη μπάλα. Πολύ καλός και ο Φωτόπουλος, έκανε όλο το παιχνίδι του Δούκα.
Φωτόπουλος, Κατσούλης και Γεραμάνης έχουν περάσει από την Ακαδημία (BAC) αν δεν κάνω λάθος. Οι γηπεδούχοι το πήγαν
ως το -7 κάποια στιγμή, αλλά δεν έχουν το βάθος στο ρόστερ για να κοντράρουν 40 λεπτά ομάδες όπως ο Δούκας που πάνε για
πρωτάθλημα. Όσο άντεξε ο Ζαχόπουλος, άντεξε και η BAC, που όμως όπως έμαθα έχει και 5-6 γεννημένους το 2000
στο ρόστερ, οπότε πάλι καλά.




Ναι,και οι 3 έχουν περάσει απο Ακαδημία.
Και οχι πολυ παλια.


Ο Ζαχοπουλος μου αρεσει και τον εκτιμω αλλα αν αυτος ειναι που περιμενουν να τραβηξει το καρο απο την λασπη,εχει πολυ χαμηλο ταβανι η ΑΚΑΔΗΜΙΑ.

QUOTE (eliodin @ Sep 17 2014, 13:52 ) *
Αν το 7 του Δούκα ήταν ο Φωτόπουλος θεωρώ ότι ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Η Ακαδημία ίσως μπορούσε κάτι παραπάνω αν ο 99άρης Καραγιάννης δεν προερχόταν απο τραυματισμό και μόνο 1 προπόνηση μέσα στη εβδομάδα που πέρασε. Επίσης να συμπληρώσω ότι όντως κάποια στιγμή η Ακαδημία έπαιζε με 4 παίκτες γεννημένους το 2000.




Ο Φωτοπουλος ειναι ο 1,95 ξανθος γκαρντ....
Δεν υπαρχει αλλος να τον μπερδεψεις.
Αυτον θα λες λογικα.

Δεν ειδα το ματς και δεν ξερω αν επαιξε ασσος ή πηγε στο δυο λογω Δουβληsmile.gif
wike side
QUOTE(eliodin @ Sep 17 2014, 13:52 ) *
Αν το 7 του Δούκα ήταν ο Φωτόπουλος θεωρώ ότι ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Η Ακαδημία ίσως μπορούσε κάτι παραπάνω αν ο 99άρης Καραγιάννης δεν προερχόταν απο τραυματισμό και μόνο 1 προπόνηση μέσα στη εβδομάδα που πέρασε. Επίσης να συμπληρώσω ότι όντως κάποια στιγμή η Ακαδημία έπαιζε με 4 παίκτες γεννημένους το 2000.



Το 7 του Δούκα είναι ο Δραγατης
Gkos
QUOTE (wike side @ Sep 17 2014, 15:23 ) *
Το 7 του Δούκα είναι ο Δραγατης




Τι δ@@ολο;

Ολο το φορουμ,Ελληνογερμανικη ειχε παει χτες;

Ευτυχως που πηγα Κηφισια τελικα ,γιατι δεν την μπορω την πολυκοσμιαsmile.gif
AS1972
QUOTE (wike side @ Sep 17 2014, 15:23 ) *
Το 7 του Δούκα είναι ο Δραγατης


Εγώ πλην του Φωτόπουλου μιλάω για ένα ψηλό του Δούκα που έπαιζε περιφερειακός, πολύ λεπτός με μακριά άκρα, πολύ εκρηκτικός, νομίζω φορούσε το 12 ή το 14 και μου είπαν οτι τον πήραν από τον Πλάτωνα. Γι' αυτόν μιλούσα στο πρώτο ποστ....
Gkos
;;;;


Στο ποστ σου αναφερθηκες ονομαστικα σε Φωτοπουλο,Δραγατη,Γεραμαμη,Κατσουλη.


Σε κανεναν αλλον.



Η απαντηση αφορουσε το παρακατω παληκαρι!
filos
Η αλήθεια είναι ότι αν η Ακαδημία είχε κρατήσει όλους τους παίκτες που της έχουν φύγει τα τελευταία 3-4 χρόνια θα είχε ένα παιδικό φέτος που δεν θα παιζόταν...
Gkos
ΛΟΙΠΟΝ,επειδή μπλεξαμε τα μπουτια μας εδω,ρωτησα να ξεμπλεξουμε.



το 7 ειναι ο Φωτοπουλος και το 14 ο Δραγατης(που δεν επαιζε Πλατωνα αλλα τελος παντων)


Ο Φωτοπουλος ξανθος,ο Δραγατης μελαχρινος.

Ψηλοι και οι δυο .


Οκ;


Οποτε τωρα ξερετε ποιον ειδατεsmile.gif
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 17 2014, 16:10 ) *
ΛΟΙΠΟΝ,επειδή μπλεξαμε τα μπουτια μας εδω,ρωτησα να ξεμπλεξουμε.



το 7 ειναι ο Φωτοπουλος και το 14 ο Δραγατης(που δεν επαιζε Πλατωνα αλλα τελος παντων)


Ο Φωτοπουλος ξανθος,ο Δραγατης μελαχρινος.

Ψηλοι και οι δυο .


Οκ;


Οποτε τωρα ξερετε ποιον ειδατεsmile.gif


Επειδή όντως τα μπλέξαμε, εγώ ξέρω ποιον είδα.... απλά κι εγώ απόρησα με το ποστ για το νούμερο 7 και πίστεψα προς στιγμήν οτι έκανα λάθος....
Επιμένω πάντως οτι ο Δραγάτης ήταν ή ξεκίνησε από Πλάτωνα, το έλεγαν στην κερκίδα... για ψάξτο....
filos
Ο Δραγάτης θεωρείται ένας από τους πιο ταλαντούχους 99αρηδες, βασικός στην Εθνική Παμπαίδων. Έχει φοβερό σωματότυπο, εκρηκτικότητα και ξέρει πολύ μπάσκετ. Θα είναι από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Ξεχωρίζει μέσα στην ομάδα του Δούκα. Δεν είναι δυνατόν να τον μπερδέψει κάποιος με τον Φωτόπουλο...Καλός κι αυτός αλλά άλλο επίπεδο.
AS1972
QUOTE (filos @ Sep 17 2014, 16:26 ) *
Ο Δραγάτης θεωρείται ένας από τους πιο ταλαντούχους 99αρηδες, βασικός στην Εθνική Παμπαίδων. Έχει φοβερό σωματότυπο, εκρηκτικότητα και ξέρει πολύ μπάσκετ. Θα είναι από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Ξεχωρίζει μέσα στην ομάδα του Δούκα. Δεν είναι δυνατόν να τον μπερδέψει κάποιος με τον Φωτόπουλο...Καλός κι αυτός αλλά άλλο επίπεδο.


Δεν τον μπέρδεψε κανείς... το ποστ για το νούμερο 7 μας μπέρδεψε, αλλά το λύσαμε. Και άλλωστε υπενθυμίζω οτι στο αρχικό μου ποστ, ήταν ο πρώτος που ξεχώρισα, το παλικάρι μέσα στο γήπεδο ξεχωρίζει σαν τη μύγα στο γάλα: ο πιο γρήγορος και ο πιο εκρηκτικός, όποτε ήθελε περνούσε τον προσωπικό του αντίπαλο. Αλλά το "μυαλό" του Δούκα, παραμένει ο Φωτόπουλος. Ψάχνοντας βρήκα οτι όντως ο Δραγάτης έπαιζε πέρσι στον σύλλογο Κηφισιά 2003 "Πλάτων", που έχει έδρα στα εκπαιδευτήρια Πλάτωνα στα Γλυκά Νερά. Αυτό εννοούσα όταν έγραψα οτι έπαζε στον Πλάτωνα...
eliodin
QUOTE (Gkos @ Sep 17 2014, 16:10 ) *
ΛΟΙΠΟΝ,επειδή μπλεξαμε τα μπουτια μας εδω,ρωτησα να ξεμπλεξουμε.



το 7 ειναι ο Φωτοπουλος και το 14 ο Δραγατης(που δεν επαιζε Πλατωνα αλλα τελος παντων)


Ο Φωτοπουλος ξανθος,ο Δραγατης μελαχρινος.

Ψηλοι και οι δυο .


Οκ;


Οποτε τωρα ξερετε ποιον ειδατεsmile.gif


Το Δραγάτη (14) τον ήξερα από παλιά. Με διαφώτισες για τον Φωτόπουλο, οπότε ευχαριστώ πολύ.


QUOTE (AS1972 @ Sep 17 2014, 16:47 ) *
Δεν τον μπέρδεψε κανείς... το ποστ για το νούμερο 7 μας μπέρδεψε, αλλά το λύσαμε. Και άλλωστε υπενθυμίζω οτι στο αρχικό μου ποστ, ήταν ο πρώτος που ξεχώρισα, το παλικάρι μέσα στο γήπεδο ξεχωρίζει σαν τη μύγα στο γάλα: ο πιο γρήγορος και ο πιο εκρηκτικός, όποτε ήθελε περνούσε τον προσωπικό του αντίπαλο. Αλλά το "μυαλό" του Δούκα, παραμένει ο Φωτόπουλος. Ψάχνοντας βρήκα οτι όντως ο Δραγάτης έπαιζε πέρσι στον σύλλογο Κηφισιά 2003 "Πλάτων", που έχει έδρα στα εκπαιδευτήρια Πλάτωνα στα Γλυκά Νερά. Αυτό εννοούσα όταν έγραψα οτι έπαζε στον Πλάτωνα...


Συγγνώμη για το μπέρδεμα, αλλά για μένα χθες ο Φωτόπουλος ( το 7) ήταν σε διάρκεια ο καλύτερος του Δούκα. Το Δραγάτη τον βλέπω από παιδάκι και θεωρώ και εγώ ότι είναι όντως εξαιρετική περίπτωση.
AS1972
QUOTE (eliodin @ Sep 17 2014, 17:01 ) *
Το Δραγάτη (14) τον ήξερα από παλιά. Με διαφώτισες για τον Φωτόπουλο, οπότε ευχαριστώ πολύ.




Συγγνώμη για το μπέρδεμα, αλλά για μένα χθες ο Φωτόπουλος ( το 7) ήταν σε διάρκεια ο καλύτερος του Δούκα. Το Δραγάτη τον βλέπω από παιδάκι και θεωρώ και εγώ ότι είναι όντως εξαιρετική περίπτωση.


Συμφωνώ 100%, γι' αυτό και αναφέρθηκα στα προσόντα του,
αλλά είπα επίσης οτι ο Φωτόπουλος ήταν το "μυαλό" του Δούκα σε όλο το ματς!
wike side
Οφείλω μια συγνώμη αλλά η "πηγή" μου είχε καταράχτη εχθές.Ετσι έβλεπε το 7 χ2 =14
Gkos
QUOTE (filos @ Sep 17 2014, 16:10 ) *
Η αλήθεια είναι ότι αν η Ακαδημία είχε κρατήσει όλους τους παίκτες που της έχουν φύγει τα τελευταία 3-4 χρόνια θα είχε ένα παιδικό φέτος που δεν θα παιζόταν...



Aυτό που γράφεις αδερφέ, είναι πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ θεωρητικό.....


Και εξηγούμαι :

Σε αυτές τις ηλικίες οι παίκτες πάνε και έρχονται στις "καλές" ομάδες......

Με την ίδια "λογική" ,και το Μαρούσι αν είχε κρατήσει όσους φύγανε τα τελευταία 3-4 χρόνια,θα είχε 4 σερί πρωταθλήματα Παίδων ΕΣΚΑ(πιθανά και πανελλήνια ) και στους εφήβους σίγουρους τελικούς με ΠΑΟ.....

Δεν πάει έτσι....

Για παράδειγμα θα σου φέρω τους παίκτες στους οποίους αναφέρθηκες

Φωτόπουλος :Ξεκίνησε από Πανιώνιο, μετά Μαρούσι, έναν χρονο στην Ακαδημία και τώρα Δούκα!

Θεωρείται πάικτης της Ακαδημίας?

Κατσούλης : Ξεκίνησε από Δούκα,πέρασε από Μαρούσι ,Ακαδημία και τώρα Δούκα.

Αυτός θεωρείεται της Ακαδημίας ?

Για Γεραμανη δεν ξέρω όλο το ιστορικό ,σόρρυ smile.gif


QUOTE (filos @ Sep 17 2014, 16:26 ) *
Ο Δραγάτης θεωρείται ένας από τους πιο ταλαντούχους 99αρηδες, βασικός στην Εθνική Παμπαίδων. Έχει φοβερό σωματότυπο, εκρηκτικότητα και ξέρει πολύ μπάσκετ. Θα είναι από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Ξεχωρίζει μέσα στην ομάδα του Δούκα. Δεν είναι δυνατόν να τον μπερδέψει κάποιος με τον Φωτόπουλο...Καλός κι αυτός αλλά άλλο επίπεδο.



O Δραγάτης θεωρείται Ο κορυφαίος 99ρης,έχει βραβευτεί πολλάκις( και με υποτροφία για εξωτερικό αν θυμάμαι καλά) στα τουρνουά που γίνονται μεταξύ των Ενώσεων , είναι βασικός στην εθνική παμπαίδων και νο 8 στην λίστα των 99ρηδων στο Eurohopes ( http://www.eurohopes.com/rankings/1999 ).

Aυτά ισχύουν .

Το ματς δεν το είδα οπότε δεν έχω άποψη....

QUOTE (AS1972 @ Sep 17 2014, 16:47 ) *
Δεν τον μπέρδεψε κανείς... το ποστ για το νούμερο 7 μας μπέρδεψε, αλλά το λύσαμε. Και άλλωστε υπενθυμίζω οτι στο αρχικό μου ποστ, ήταν ο πρώτος που ξεχώρισα, το παλικάρι μέσα στο γήπεδο ξεχωρίζει σαν τη μύγα στο γάλα: ο πιο γρήγορος και ο πιο εκρηκτικός, όποτε ήθελε περνούσε τον προσωπικό του αντίπαλο. Αλλά το "μυαλό" του Δούκα, παραμένει ο Φωτόπουλος. Ψάχνοντας βρήκα οτι όντως ο Δραγάτης έπαιζε πέρσι στον σύλλογο Κηφισιά 2003 "Πλάτων", που έχει έδρα στα εκπαιδευτήρια Πλάτωνα στα Γλυκά Νερά. Αυτό εννοούσα όταν έγραψα οτι έπαζε στον Πλάτωνα...



Αδερφέ, ο Δραγάτης ήταν παίκτης του Αμαρουσίου ,ήδη από την ηλικία των μίνι έπαιζε στο παιδικό της ομάδας στην Α κατηγορία ,και το καλοκαίρι του 2013 (για λόγους που δεν έχουν σημασία) ,αποφάσισε να κάνει και αυτός το γνωστό δρομολόγιο που κάνουν όλο και πιο συχνά πάικτες ακαδημιών τα τελευταία χρονια,αυτό από το Μαρούσι στον Δούκα ....
Δεν τα βρήκαν οι ομάδες (δεν ξέρω γιατί, ειλικρινά και να ήξερα δεν θα το έγραφα) και μετά έχασα τα ίχνη του......

Έχω ακούσει ότι ήταν σε 200 ομάδες....

Από Ολυμπιάδα Παπάγου και έπαιζε στο αντρικό της, ότι ήταν στην Κηφισιά 2003 ,όταν ήταν στον Πλάτωνα.....Όπου θες!

Πάντως στις κλήσεις της ΕΣΚΑ, στην Κηφισιά 2003 τον είχε καταχωρημένο ως ομάδα....

Ότι είναι η ίδια ομάδα με Πλάτωνα ,δεν το ήξερα ομολογώ ,από σένα το μαθαίνω....


Αλλά και πάλι,δεν αλλάζει κάτι ,ουσιαστικά έναν χρόνο ρεπό είχε ,καθότι αν θυμάμαι καλά( που θυμάμαι) ,ο Πλάτωνας δεν κατέβαζε παιδικό(φέτος κατεβασε) και ήδη από Φλεβάρη ,Μάρτη έκανρ προπονήσεις στο ΔΑΙΣ με τον Δούκα....

Οπότε στο νόημα δεν αλλάζει κάτι....

Αλλά δεν ήξερα ότι ο Πλάτωνας είναι η Κηφισιά 2003 ,αυτό ισχύει!

wike side
θα συμφωνήσω με τον φίλο Gkos και θα επισημάνω κάτι,κάνουμε όλοι το ίδιο λάθος,δεν έχουν σημασία οι ομάδες-ως προς το
αποτέλεσμα-αλλά η ΠΑΡΑΓΩΓΉ ΠΑΙΚΤΩΝ.Επιτέλους θα πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι τι θέλουμε,ανούσιες καλές παρουσίες
ομάδων και πρωταθλήματα ή παραγωγή παικτών για να πάει μπροστά το άθλημα;
Υπάρχουν χαρακτηριστικά παραδείγματα¨καλών¨ομάδων(ως προς το αποτέλεσμα) που καταστρέφουν ταλαντούχα παιδιά γιατί
τα χρησιμοποιούν σε λάθος θέσεις για το τώρα και χάνουν οριστικά το αύριο.
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 23 2014, 15:16 ) *
Aυτό που γράφεις αδερφέ, είναι πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ θεωρητικό.....


Και εξηγούμαι :

Σε αυτές τις ηλικίες οι παίκτες πάνε και έρχονται στις "καλές" ομάδες......

Με την ίδια "λογική" ,και το Μαρούσι αν είχε κρατήσει όσους φύγανε τα τελευταία 3-4 χρόνια,θα είχε 4 σερί πρωταθλήματα Παίδων ΕΣΚΑ(πιθανά και πανελλήνια ) και στους εφήβους σίγουρους τελικούς με ΠΑΟ.....

Δεν πάει έτσι....

Για παράδειγμα θα σου φέρω τους παίκτες στους οποίους αναφέρθηκες

Φωτόπουλος :Ξεκίνησε από Πανιώνιο, μετά Μαρούσι, έναν χρονο στην Ακαδημία και τώρα Δούκα!

Θεωρείται πάικτης της Ακαδημίας?

Κατσούλης : Ξεκίνησε από Δούκα,πέρασε από Μαρούσι ,Ακαδημία και τώρα Δούκα.

Αυτός θεωρείεται της Ακαδημίας ?

Για Γεραμανη δεν ξέρω όλο το ιστορικό ,σόρρυ smile.gif





O Δραγάτης θεωρείται Ο κορυφαίος 99ρης,έχει βραβευτεί πολλάκις( και με υποτροφία για εξωτερικό αν θυμάμαι καλά) στα τουρνουά που γίνονται μεταξύ των Ενώσεων , είναι βασικός στην εθνική παμπαίδων και νο 8 στην λίστα των 99ρηδων στο Eurohopes ( http://www.eurohopes.com/rankings/1999 ).

Aυτά ισχύουν .

Το ματς δεν το είδα οπότε δεν έχω άποψη....




Αδερφέ, ο Δραγάτης ήταν παίκτης του Αμαρουσίου ,ήδη από την ηλικία των μίνι έπαιζε στο παιδικό της ομάδας στην Α κατηγορία ,και το καλοκαίρι του 2013 (για λόγους που δεν έχουν σημασία) ,αποφάσισε να κάνει και αυτός το γνωστό δρομολόγιο που κάνουν όλο και πιο συχνά πάικτες ακαδημιών τα τελευταία χρονια,αυτό από το Μαρούσι στον Δούκα ....
Δεν τα βρήκαν οι ομάδες (δεν ξέρω γιατί, ειλικρινά και να ήξερα δεν θα το έγραφα) και μετά έχασα τα ίχνη του......

Έχω ακούσει ότι ήταν σε 200 ομάδες....

Από Ολυμπιάδα Παπάγου και έπαιζε στο αντρικό της, ότι ήταν στην Κηφισιά 2003 ,όταν ήταν στον Πλάτωνα.....Όπου θες!

Πάντως στις κλήσεις της ΕΣΚΑ, στην Κηφισιά 2003 τον είχε καταχωρημένο ως ομάδα....

Ότι είναι η ίδια ομάδα με Πλάτωνα ,δεν το ήξερα ομολογώ ,από σένα το μαθαίνω....


Αλλά και πάλι,δεν αλλάζει κάτι ,ουσιαστικά έναν χρόνο ρεπό είχε ,καθότι αν θυμάμαι καλά( που θυμάμαι) ,ο Πλάτωνας δεν κατέβαζε παιδικό(φέτος κατεβασε) και ήδη από Φλεβάρη ,Μάρτη έκανρ προπονήσεις στο ΔΑΙΣ με τον Δούκα....

Οπότε στο νόημα δεν αλλάζει κάτι....

Αλλά δεν ήξερα ότι ο Πλάτωνας είναι η Κηφισιά 2003 ,αυτό ισχύει!



Εντάξει, κουβέντα κάνουμε για να μαθαίνουμε όλοι πράγματα...
Για τον Κατσούλη νομίζω κάνεις λάθος... το 2009 και το 2010, ήταν 10-11 χρόνων (γεννημένος 1999) και ήταν στο BAC, άρα χλωμό να άρχισε το μπάσκετ κάπου αλλού νωρίτερα. Μάλιστα το 2012, κι ενώ ήταν ήδη 2-3 χρόνια στην ομάδα, μαζί με Σταμούλη και την υπόλοιπη καλή φουρνιά των 99άρηδων της Ακαδημίας (γιατί όντως υπήρχε τέτοια όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω) έπαιξαν τελικό ΕΣΚΑ μίνι κι έχασαν από το Περιστέρι. Το ματς υπάρχει και στο youtube... http://www.youtube.com/watch?v=VX0nBCYYgHc
Gkos
Kαι μιας και βλέπω ότι βρεθήκατε πολλοί την προηγούμενη Τρίτη στην Ελληνογερμανική ,και μιας και είμαι (γεννημένος ) περίεργος θα μπορούσα να ρωτήσω τον καθένα ξεχωριστά γιατί επέλεξε αυτό το γήπεδο να πάει στην πρεμιέρα ,και όχι κάποιο άλλο???

Θέλατε όλοι να δείτε Δραγάτη να κάνει come back ?

Γιατί αυτή την αίσθηση μου δημιουργήσατε ...

Αν κανείς έχει την καλοσύνη ας μου πει....

Εγώ προσωπικά ,που είχα 1000 λόγους να είμαι στο εν λόγω γήπεδο ,και όταν έγινε η κλήρωση το είχα σημειώσει ως στανταράκι ότι θα είμαι εκεί ,προτίμησα για λόγους "ενδιαφέροντος " να βρεθώ στην Κηφισιά όπου ανέμενα δυο πολύ δυνατα ματς ανάμεσα σε ΑΕΝΚ και Περιστερι ,τόσο σε παίδες όσο και σε εφήβους....

(Το τι είδα τελικά ,αφήστε το ,πονεμενη ιστορία).....



Προγνωστικά για σήμερα θα δωσει κανείς ???

Κάνω την αρχή!!!!



23/09/14 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1

23/09/14 20:00 ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1

23/09/14 20:45 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2

23/09/14 20:15 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

23/09/14 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

23/09/14 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 1


AS1972
Και κάτι ακόμα, μια που αναφέρθηκε...
Καλό και άγιο το site που ανέφερες και ναι, ακούμε νέα ονόματα από ταλέντα, παίκτες κλπ,
αλλά για μένα προσωπικά λίστα νέων παικτών που στην ηλικία των 97άρηδων
έχει τον Χαραλαμπόπουλο στο νούμερο 8(!!!!!!) χαμηλότερα από κάτι απίθανους,
συμπεριλαμβανομένου και του Παπαγιάννη (στους απίθανους), αυτή η λίστα λοιπόν
είναι για τον π...... αν με πιάνεις... Και αν έχεις σχέση με το χώρο θα ξέρεις καλά
τι μανατζερικά παιχνίδια παίζονται πίσω από τέτοιες λίστες, για να τους δίνεις
σημασία. Είναι μόνο για να περνάμε την ώρα μας και να κάνουμε τέτοιες κουβέντες...
wike side
Θα έλεγα ότι είναι η αγωνιστική του απόλυτου "άσσου" και θα ήθελα αιτιολόγηση για το διπλό της ΑΕΝΚ(κουβέντα να γίνεται)
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Sep 23 2014, 15:31 ) *
Εντάξει, κουβέντα κάνουμε για να μαθαίνουμε όλοι πράγματα...
Για τον Κατσούλη νομίζω κάνεις λάθος... το 2009 και το 2010, ήταν 10-11 χρόνων (γεννημένος 1999) και ήταν στο BAC, άρα χλωμό να άρχισε το μπάσκετ κάπου αλλού νωρίτερα. Μάλιστα το 2012, κι ενώ ήταν ήδη 2-3 χρόνια στην ομάδα, μαζί με Σταμούλη και την υπόλοιπη καλή φουρνιά των 99άρηδων της Ακαδημίας (γιατί όντως υπήρχε τέτοια όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω) έπαιξαν τελικό ΕΣΚΑ μίνι κι έχασαν από το Περιστέρι. Το ματς υπάρχει και στο youtube... http://www.youtube.com/watch?v=VX0nBCYYgHc


Αδερφε με ταλαιπωρεις μεσημεριατικα ,αλλα σου εχω την απαντηση που ζηταςsmile.gif

2005-2006 Μαρουσι

2006-2007 Δουκα

2007-2011 bac

2011-2014 Δουκα


Βλεπεις;

Παίζει μπασκετ απο πολυ μικρος ,οντωςsmile.gif


Συζητηση κανουμεsmile.gif




QUOTE (AS1972 @ Sep 23 2014, 15:51 ) *
Και κάτι ακόμα, μια που αναφέρθηκε...
Καλό και άγιο το site που ανέφερες και ναι, ακούμε νέα ονόματα από ταλέντα, παίκτες κλπ,
αλλά για μένα προσωπικά λίστα νέων παικτών που στην ηλικία των 97άρηδων
έχει τον Χαραλαμπόπουλο στο νούμερο 8(!!!!!!) χαμηλότερα από κάτι απίθανους,
συμπεριλαμβανομένου και του Παπαγιάννη (στους απίθανους), αυτή η λίστα λοιπόν
είναι για τον π...... αν με πιάνεις... Και αν έχεις σχέση με το χώρο θα ξέρεις καλά
τι μανατζερικά παιχνίδια παίζονται πίσω από τέτοιες λίστες, για να τους δίνεις
σημασία. Είναι μόνο για να περνάμε την ώρα μας και να κάνουμε τέτοιες κουβέντες...




Προφανως και το eurohopes δεν ειναι κατι θεσφατο,απλα ενας
μπουσουλας να βλεπουμε και να κανουμε μια συγκριση.

Προφανως και αυτα ειναι παιγχνιδια μανατζερ,και αναλογα με τον μανατζερ ανεβαινεις και στην λιστα.


Εδω καλα καλα χωρις μανατζερ,εθνικη παμπαιδων δεν σε παιρνουν...

Δυστυχως,αυτη ειναι η πραγματικοτητα.


Αλλα ας μην ανοιξουμε τωρα αυτη την συζητηση ,δεν θελω να γκρινιαζωsmile.gif
AS1972
QUOTE (Gkos @ Sep 23 2014, 16:47 ) *
Αδερφε με ταλαιπωρεις μεσημεριατικα ,αλλα σου εχω την απαντηση που ζηταςsmile.gif

2005-2006 Μαρουσι

2006-2007 Δουκα

2007-2011 bac

2011-2014 Δουκα


Βλεπεις;

Παίζει μπασκετ απο πολυ μικρος ,οντωςsmile.gif


Συζητηση κανουμεsmile.gif


Ναι, μόνο που το bac ιδρύθηκε Σεπτέμβριο του 2008... δεν αμφισβητώ το οτι έχει ξεκινήσει αλλού, ένα χρόνο πχ στο μαρούσι ή στο δούκα όταν ήταν 6 ετών, μόνο που ήδη στα στοιχεία σου βρήκα ένα λάθος. Επίσης, το 2012 όπως έγραψα παραπάνω έπαιξε τελικό μίνι εσκα, άρα έμεινε παραπάνω στο bac.... δεύτερο λάθος, γιατί το 2011 λες οτι έφυγε. Επίσης το γεγονός οτι τα πιο "σημαντικά" χρόνια, από 9-13 που μαθαίνει τα βασικά του μπάσκετ, ήταν στο bac, τον καθιστά "προϊόν" της ακαδημίας, όπως και να το κάνουμε...

Στο άλλο που έγραψες για μάνατζερ, εθνικές παμπαίδων κλπ συμφωνώ όχι 100%, αλλά 1000%...
εδώ γίνονται τέτοια στις μικτές της ΕΣΚΑ...
αλλά ούτε εγώ θέλω να γκρινιάζω...
jhantzop
ΜΑΡΟΥΣΙ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 54-55

με τρίποντο στο τελευταίο, κυριολεκτικά, δευτερόλεπτο

Gkos
ΚΑΠ-Ακαδημια Αθηνών σε ματς κακοποιηση του μπασκετ ,45-32


Το Περιστέρι κέρδισε ανετα,ενώ η Πετρούπολη πέρασε από το Μαρούσι με τριποντο στην εκπνοη!!!!!


Σε λίγο θα ξέρουμε για ΠΑΟ και Δουκα,από Τριπλη Κορώνα θα αργησω να μαθω.
eliodin
QUOTE (Gkos @ Sep 23 2014, 22:04 ) *
ΚΑΠ-Ακαδημια Αθηνών σε ματς κακοποιηση του μπασκετ ,45-32


Το Περιστέρι κέρδισε ανετα,ενώ η Πετρούπολη πέρασε από το Μαρούσι με τριποντο στην εκπνοη!!!!!


Σε λίγο θα ξέρουμε για ΠΑΟ και Δουκα,από Τριπλη Κορώνα θα αργησω να μαθω.


Στην Ακαδημία ήτανε στραβό το κλήμα (πολλά επιπόλαια και άστοχα σούτ), τραυματίστηκε και ο Ζαχόπουλος και ήρθε το γλυκό και έδεσε. Και η ΚΑΠ πάντως λιγα πράγματα. Μάλλον ο χαρακτηρισμός περι κακοποίησης του μπάσκετ είναι κοντά στην πραγματικότητα.
Gkos
Παο-Αμυντας 60-50

Τριπλη Κορωνα-ΑΕΝΚ 52-59 (δεχομαι συγχαρητηρια ο μονος στην Ελλαδα που επαιζε διπλο ημουνα)

Και ο Δουκας 90 κατι -50 κατι το Γαλατσι!
eliodin
QUOTE (Gkos @ Sep 23 2014, 23:38 ) *
Παο-Αμυντας 60-50

Τριπλη Κορωνα-ΑΕΝΚ 52-59 (δεχομαι συγχαρητηρια ο μονος στην Ελλαδα που επαιζε διπλο ημουνα)

Και ο Δουκας 90 κατι -50 κατι το Γαλατσι!


Άρα χωρίς νίκη μέχρι τώρα είναι Ακαδημία, Γαλάτσι,Παπάγος και Αμύντας;
gspara
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΑΠΑΓΟΥ 59-40(9-9,22-18,48-28).

Oλα τα λεφτα η 3η περιοδος για το ΓΣΠ οπως μαρτυρα και η διακυμανση ανα 10λεπτο.Κορυφαιος ο σεληνιασμενος Γιωργος Μεγας που,ειδικα σε αυτο το διαστημα,με 10 ποντους(2τριπ-2διπ) πατησε το γκαζι για τους γηπεδουχους.
Καλη εμφανιση και απο τον Καργιαννη που προπονειται και με το αντρικο,ενω απουσιαζε ο Ιωαννου.

Γρηγορη ομαδα ο Παπαγου που ηταν μαχητικος στο 1ο ημιχρονο,εστιαζοντας με αρκετη επιτυχια στο μαρκαρισμα του Μπιμπουδη.
Ξεχωρισε ο ψηλος της ομαδας(13) που σκοραρε κυριως περιφερειακα.Αν δεν κανω λαθος.περσι επαιζε στο παιδικο του Αμυντα με συμμετοχες και στο εφηβικο.
Πολλη δουλεια και το 12 σε ριμπαουντ και μπλοκ.
wike side
QUOTE(Gkos @ Sep 23 2014, 23:38 ) *
Παο-Αμυντας 60-50

Τριπλη Κορωνα-ΑΕΝΚ 52-59 (δεχομαι συγχαρητηρια ο μονος στην Ελλαδα που επαιζε διπλο ημουνα)

Και ο Δουκας 90 κατι -50 κατι το Γαλατσι!



Τα έχεις από εμένα (αν και δεν μου δικαιολόγησες το προγνωστικό)
Γιατί κακοποίηση ΚΑΠ-BAC ACADEMY ?( αν έχεις εικόνα )
jhantzop
Το σωστό σκορ... ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 65-57
Gkos
QUOTE (wike side @ Sep 24 2014, 00:41 ) *
Τα έχεις από εμένα (αν και δεν μου δικαιολόγησες το προγνωστικό)
Γιατί κακοποίηση ΚΑΠ-BAC ACADEMY ?( αν έχεις εικόνα )




Δεν προλαβα αδερφε,τρεχω και δεν φτανω.


Ναι εχω εικονα,στο 15' που τραυματιστηκε ο Ζαχοπουλος ηταν 11-3!


Να πω κατι αλλο;


Και ο Ζαχοπουλος να μην τραυματιζοταν και να τραυματιζοταν ο Καρακατσανης και ο Μπελεξης ,διπλο δεν ερχοταν.

Ηταν τετοια η εικονα της Ακαδημιας,θλιβερη που δεν χωρανε σχολια....

Αυτος ο Προισκος,τι να πω...


Σε ολο το δευτερο ημιχρονο αφησαν τον (παμπαιδα) Αρσενοπουλο να ριχνει τριποντα αβερτα!

Δεν υπηρχε κατι αλλο.

Τα γκρεμισε και αυτος(μπορει να ειχε και 1/25 και να ξεπερασε το ρεκορ του Τζελαλη απο περσι στους τελικους με Μαρουσι),εικονα διαλυσης.


Απεναντι σε οχι και ιδαιτερα καλη ΚΑΠ.


Απο ενα σημειο κ μετα μπηκαν τα δευτεροτριτα κ καπως σωσαν τα προσχηματα
wike side
QUOTE(Gkos @ Sep 24 2014, 00:54 ) *
Δεν προλαβα αδερφε,τρεχω και δεν φτανω.


Ναι εχω εικονα,στο 15' που τραυματιστηκε ο Ζαχοπουλος ηταν 11-3!


Να πω κατι αλλο;


Και ο Ζαχοπουλος να μην τραυματιζοταν και να τραυματιζοταν ο Καρακατσανης και ο Μπελεξης ,διπλο δεν ερχοταν.

Ηταν τετοια η εικονα της Ακαδημιας,θλιβερη που δεν χωρανε σχολια....

Αυτος ο Προισκος,τι να πω...


Σε ολο το δευτερο ημιχρονο αφησαν τον (παμπαιδα) Αρσενοπουλο να ριχνει τριποντα αβερτα!

Δεν υπηρχε κατι αλλο.

Τα γκρεμισε και αυτος(μπορει να ειχε και 1/25 και να ξεπερασε το ρεκορ του Τζελαλη απο περσι στους τελικους με Μαρουσι),εικονα διαλυσης.


Απεναντι σε οχι και ιδαιτερα καλη ΚΑΠ.


Απο ενα σημειο κ μετα μπηκαν τα δευτεροτριτα κ καπως σωσαν τα προσχηματα



Αυτό που εκτιμώ σε σένα είναι οτι είσαι άμεσος και περιεκτικός.
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Sep 24 2014, 00:43 ) *
Το σωστό σκορ... ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ 65-57




Δικο μου λαθος,επρεπε να διευκρινισω οτι εννοω 60κατι-50κατι με 10 ποντους διαφορα,απλα οταν τρεχει το ρεπορταζ και προσπαθω να μιλησω με ολους με ενα κινητο και συναμα να δω και το Μαρουσι-Μελισσια ,αυτα γινονταιsad.gif

QUOTE (wike side @ Sep 24 2014, 00:59 ) *
Αυτό που εκτιμώ σε σένα είναι οτι είσαι άμεσος και περιεκτικός.




Εχω αρχισει να αμφιβαλλω εντονα για την προπονητικη ικανοτητα του Παταβουκα.....

Περυσι μια χαρα,βατοτατος ομιλος,βατοτατες ολες οι κληρωσεις(μην πω κανονισμενες,και φαει καμια μηνυση το φορουμ),ειχαμε και τον Ζενιου να ριχνει ξυλο στην ρακετα,μια χαρα.


Φετος δεν τον εβλεπω καλα ,και αν ο τραυματισμος του Ζαχοπουλου ειναι σοβαρος(που απο τον τροπο που επεσε και εφυγε υποβασταζομενος,ειναι πιθανο να ειναι) ,τον βλεπω καραφαβορα για επιστροφη στην φυση...


Σε αυτο το σημειο ,να ευχηθω περαστικα στον Ζαχοπουλο και να μην ειναι κατι σοβαρο.


Αυριο τα υπολοιπα,σβηνω.
eliodin
QUOTE (Gkos @ Sep 24 2014, 00:54 ) *
Δεν προλαβα αδερφε,τρεχω και δεν φτανω.


Ναι εχω εικονα,στο 15' που τραυματιστηκε ο Ζαχοπουλος ηταν 11-3!


Να πω κατι αλλο;


Και ο Ζαχοπουλος να μην τραυματιζοταν και να τραυματιζοταν ο Καρακατσανης και ο Μπελεξης ,διπλο δεν ερχοταν.

Ηταν τετοια η εικονα της Ακαδημιας,θλιβερη που δεν χωρανε σχολια....

Αυτος ο Προισκος,τι να πω...


Σε ολο το δευτερο ημιχρονο αφησαν τον (παμπαιδα) Αρσενοπουλο να ριχνει τριποντα αβερτα!

Δεν υπηρχε κατι αλλο.

Τα γκρεμισε και αυτος(μπορει να ειχε και 1/25 και να ξεπερασε το ρεκορ του Τζελαλη απο περσι στους τελικους με Μαρουσι),εικονα διαλυσης.


Απεναντι σε οχι και ιδαιτερα καλη ΚΑΠ.


Απο ενα σημειο κ μετα μπηκαν τα δευτεροτριτα κ καπως σωσαν τα προσχηματα


Για τον Προίσκο τι εννοείς; Δεν τον είδα και τόσο κακό.
Gkos
Αδερφε,ειλικρινα δεν εχω κουραγιο να αναλυσω.

Τι καλο εκανε ο Προισκος;

Τι;

Για να βαλει καλαθι χρειαστηκε να φτασουμε στην τεταρτη περιοδο και να τον μαρκαρουν ,κατα 1,5 κεφαλι κοντυτεροι του...

Ε,αυτο ειναι επιτυχια για εναν παικτη που θεωρειται ταλεντο;


Παντως σε συγκριση με τους αλλους ,ηταν καλος.

Του βαζω 2/10.

Ειμαι λαρτζ.


Το θεμα ειναι πως καταφερνω να πηγαινω στα χειροτερα ματς καθε αγωνιστικης ενω τα εχω ξεδιαλεξει προσεκτικα...

Θα ξεχασω και αυτα που ξερω σε λιγο...


Γι αυτο την επομενη Τριτη θα παω στην β κατηγορια που εχει κατι ωραια ματσακια στα μερη του (εξαφανισμενου) Τζαμπαρ!!

Οι πιο παλιοι καταλαβανsmile.gif




markos70
QUOTE (Gkos @ Sep 24 2014, 02:20 ) *
Αδερφε,ειλικρινα δεν εχω κουραγιο να αναλυσω.

Τι καλο εκανε ο Προισκος;

Τι;

Για να βαλει καλαθι χρειαστηκε να φτασουμε στην τεταρτη περιοδο και να τον μαρκαρουν ,κατα 1,5 κεφαλι κοντυτεροι του...

Ε,αυτο ειναι επιτυχια για εναν παικτη που θεωρειται ταλεντο;


Παντως σε συγκριση με τους αλλους ,ηταν καλος.

Του βαζω 2/10.

Ειμαι λαρτζ.


Το θεμα ειναι πως καταφερνω να πηγαινω στα χειροτερα ματς καθε αγωνιστικης ενω τα εχω ξεδιαλεξει προσεκτικα...

Θα ξεχασω και αυτα που ξερω σε λιγο...


Γι αυτο την επομενη Τριτη θα παω στην β κατηγορια που εχει κατι ωραια ματσακια στα μερη του (εξαφανισμενου) Τζαμπαρ!!

Οι πιο παλιοι καταλαβανsmile.gif

Κατ΄αρχάς θέλω να χαιρετίσω όλους τους φίλους του forum καθώς είναι το πρώτο post.
Επειδή βρέθηκα και εγώ χθές στην Αγία Παρασκευή, θέλω να συμφωνήσω 100% στα όσα ανέφερε ο φίλος Gkos.
Για κάποιους παίκτες (αρχίζω να πιστεύω πολλούς) ισχύει το "όλο λάδι και από τηγανίτα τίποτα". Αντιθέτως είδα παιδιά που μπήκαν ως αλλαγές (δευτερότριτα που λέει και ο Gkos) και έδειξαν πολύ καλά στοιχεία.
Gkos
Την προηγουμενη βδομαδα ολοι Ελληνογερμανικη,τωρα ολοι Αγια Παρασκευη(;;)

Φαν της Ακαδημιας ολοι; smile.gif


Στο Δαις ακουσα,ειχε καρφωμαΤΑ απο Δραγατηsmile.gif


Καλημερες.

QUOTE (markos70 @ Sep 24 2014, 08:56 ) *
Κατ΄αρχάς θέλω να χαιρετίσω όλους τους φίλους του forum καθώς είναι το πρώτο post.
Επειδή βρέθηκα και εγώ χθές στην Αγία Παρασκευή, θέλω να συμφωνήσω 100% στα όσα ανέφερε ο φίλος Gkos.
Για κάποιους παίκτες (αρχίζω να πιστεύω πολλούς) ισχύει το "όλο λάδι και από τηγανίτα τίποτα". Αντιθέτως είδα παιδιά που μπήκαν ως αλλαγές (δευτερότριτα που λέει και ο Gkos) και έδειξαν πολύ καλά στοιχεία.



Welcome

smiley.gif
AS1972
Καλημέρα, ήμουν κι εγώ Κοντόπευκο, συμφωνώ κατά 95% με όσα γράφτηκαν και θέλω να προσθέσω μόνο τα εξής:
Όλο το παιχνίδι της Ακαδημίας, με ότι αυτό συνεπάγεται σε τέτοιες ηλικίες, το κάνει ο Ζαχόπουλος. Ήταν λογικό λοιπόν οι υπόλοιποι να "χαθούν" μόλις τραυματίστηκε και να τους πάρει ώρα να βγουν μπροστά. Λογικά ο μικρός έχει βαρύ διάστρεμμα οπότε θα μείνει 2-4 ματς εκτός. Στο υπόλοιπο ματς για το BAC ο Αρσενόπουλος έδειξε οτι μπορεί να παίξει σε πολύ καλό επίπεδο και δεν συμφωνώ πολύ στο ότι πήρε πολλές προσπάθειες γιατί δεν ήταν τραβηγμένες από τα μαλλιά πλην ελαχίστων. Η πλειοψηφία ήταν ψιλοελεύθερα σουτ γιατί το ματς είχε χαλαρώσει και ο νικητής είχε κριθεί από νωρίς. Υπενθυμίζω δε οτι οι περισσότεροι παίκτες του Παταβούκα είναι 2000αροι... και οτι επίσης το πρόγραμμα στην αρχή για μια νέα ομάδα με μικρότερα σε ηλικία παιδιά ήταν δύσκολο: με Δούκα (εκ των φοβορί) πρεμιέρα και με ΚΑΠ εκτός, όταν όλοι θυμούνται οτι είναι η ομάδα που τους στέρησε στο παμπαιδικό πέρσι το φάιναλ φορ, σε εκείνο το ματς με τις 5-6 παρατάσεις. Θέλω να πω δλδ οτι εκτός από ετοιμασία εντός γηπέδου, χρειάζεται και ψυχολογική που δεν ξέρω αν και σε τι βαθμό έγινε. Τώρα, με το Γαλάτσι θα κριθούν, αλλά λογικά θα παίξουν χωρίς Ζαχόπουλο...Ατυχία...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Sep 24 2014, 11:19 ) *
Καλημέρα, ήμουν κι εγώ Κοντόπευκο, συμφωνώ κατά 95% με όσα γράφτηκαν και θέλω να προσθέσω μόνο τα εξής:
Όλο το παιχνίδι της Ακαδημίας, με ότι αυτό συνεπάγεται σε τέτοιες ηλικίες, το κάνει ο Ζαχόπουλος. Ήταν λογικό λοιπόν οι υπόλοιποι να "χαθούν" μόλις τραυματίστηκε και να τους πάρει ώρα να βγουν μπροστά. Λογικά ο μικρός έχει βαρύ διάστρεμμα οπότε θα μείνει 2-4 ματς εκτός. Στο υπόλοιπο ματς για το BAC ο Αρσενόπουλος έδειξε οτι μπορεί να παίξει σε πολύ καλό επίπεδο και δεν συμφωνώ πολύ στο ότι πήρε πολλές προσπάθειες γιατί δεν ήταν τραβηγμένες από τα μαλλιά πλην ελαχίστων. Η πλειοψηφία ήταν ψιλοελεύθερα σουτ γιατί το ματς είχε χαλαρώσει και ο νικητής είχε κριθεί από νωρίς. Υπενθυμίζω δε οτι οι περισσότεροι παίκτες του Παταβούκα είναι 2000αροι... και οτι επίσης το πρόγραμμα στην αρχή για μια νέα ομάδα με μικρότερα σε ηλικία παιδιά ήταν δύσκολο: με Δούκα (εκ των φοβορί) πρεμιέρα και με ΚΑΠ εκτός, όταν όλοι θυμούνται οτι είναι η ομάδα που τους στέρησε στο παμπαιδικό πέρσι το φάιναλ φορ, σε εκείνο το ματς με τις 5-6 παρατάσεις. Θέλω να πω δλδ οτι εκτός από ετοιμασία εντός γηπέδου, χρειάζεται και ψυχολογική που δεν ξέρω αν και σε τι βαθμό έγινε. Τώρα, με το Γαλάτσι θα κριθούν, αλλά λογικά θα παίξουν χωρίς Ζαχόπουλο...Ατυχία...


Διαφωνώ ότι κόστισε η απουσία Ζαχόπουλου ,καθότι και με την παρουσία του ,σε άλλο γήπεδο ήταν η BAC...

Kαι αυτός κακιστοτατος ήταν.....

Επισής διαφωνώ και με Αρσενόπουλο, καθότι δεν γίνεται να είσαι άσσος (και ας παίζεις κατά συνθήκη 2άρι -άσχετα που μετά την αποχώρηση Ζαχόπουλου ξαναπήγε στο 1) και να έχεις 25 τρίποντα και μια ασσιστ....

Δεν γίνεται!

Δώσε πάσα!

Αυτά είναι καθαρή ευθύνη του κυρίου στον πάγκο ,που απλά ...κοίταγε!


Υ.γ.Το ότι είναι 2000ροι επίσης δεν λέει κάτι,θα τους έχει του χρόνου ,να ξανανέβουν Α κατηγορία.

Υ.γ.2. Ο Ζαχόπουλος κατά πάσα πιθανότητα θα παίξει με Γαλάτσι(ούτε να με πληρώσουν δεν πάω να το δω αυτό το ματς ) ,καθότι το διάστρεμμα είναι ελαφρύ ,και οφειλόταν και στο ότι ήταν κουρασμένος( έκανα ρεπορταζ ) .

Αυτα.



Το βραδυ άμα βρω χρόνο ,θα γράψω , τι είδαμε μέχρι τώρα,ποιοι έχουν ξεχωρίσει κλπ κλπ.
doctor_j
Νικηφόρο ήταν τo αποτέλεσμα στο ματς της Παιδικής ομάδας του ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ!

Οι Παίδες που καθοδηγούνται από τον κόουτς Σταθάκη, πήραν το ροζ φύλλο, κερδίζοντας τον Παπάγου με 59-40.

Το Περιστέρι είναι ΕΔΩ και συνεχίζει την πολύ καλή δουλειά του στα τμήματα υποδομής, με στόχο να δώσει στο ελληνικό μπάσκετ τα αστέρια του αύριο.

Αναλυτικά οι πόντοι της ομάδας μας:

ΠΑΙΔΙΚΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 59-40

(ΣΤΑΘΑΚΗΣ) ΔΕΛΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΕΓΑΣ 16(4), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 9,
ΣΚΡΕΜΠΟΣ, ΜΠΙΜΠΟΥΔΗΣ 10, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ, ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ 5, ΜΕΝΕΞΕΣ 11 (1), ΓΑΛΑΝΗΣ,
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 8.

http://gsperisteri.gr/index.php/news/baske...337-dyo-sta-dyo
MAKHS
Ο Καρβούνης τελικά που παίζει , Πάο η Περιστέρι ?
Gkos
QUOTE (MAKHS @ Sep 27 2014, 15:21 ) *
Ο Καρβούνης τελικά που παίζει , Πάο η Περιστέρι ?



Σιγά τον Καρβούνη ,ας παίζει όπου θέλει smile.gif

(Αν και όταν γράφτηκε στο φόρουμ ότι εφυγε από ΠΑΟ και ρώτησα,μου είχαν πει ότι όντως έφυγε )


Αλλο ,με προβληματίζει εμένα...

ΤΟΝ ΑΛΚΗ ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ !
gspara
QUOTE (Gkos @ Sep 27 2014, 16:09 ) *
Σιγά τον Καρβούνη ,ας παίζει όπου θέλει smile.gif

(Αν και όταν γράφτηκε στο φόρουμ ότι εφυγε από ΠΑΟ και ρώτησα,μου είχαν πει ότι όντως έφυγε )


Αλλο ,με προβληματίζει εμένα...

ΤΟΝ ΑΛΚΗ ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ !

Hταν με πολιτικα στον παγκο ο Ιωαννου...δεν ξερω τον λογο,φανταζομαι οχι κατι σοβαρο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.