Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2012-13 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
kondoros
QUOTE(patrinos777 @ Feb 21 2013, 15:36 ) *
μου φαίνεται πως δίνεις μεγάλη σημασία στο τι.....λέγεται κατα τη διάρκεια ή μετά τη λήξη ενός αγώνα....,δεν είμαστε στην Α1 για να μας απασχολούν τα παρασκήνια τόσο πολύ, έχω ζήσει φαινόμενα από ομαδική εισβολή οπαδών στο γήπεδο....από αντικείμενα όλων των ειδών ...από....εμετικές συμπεριφορές και συνθήματα.....μέχρι και ομπρελιά από γιαγιά 90 χρονών σε αγώνα στο αίγιο πριν από....χιλιάδες χρόνια.....που προκάλεσε κανα 20αρι ράμματα σ ενα φουκαρά συμπαίκτη μου.....,κ ξέρεις τι έχω διαπιστώσει τόσα χρόνια...?η ....κακή έδρα....τα χάνει τα παιχνίδια ...δεν τα κερδίζει....ειδικά όταν υποστηρίζει κ την καλύτερη ομάδα....., όπως και να χει πάντως κ εγώ προτιμώ να παίζω σε ένα γήπεδο που να με βρίζουν εν χορώ όλο το γήπεδο...παρά να παίζω σε ερημιά. για να μην σου αναφέρω περσινά παιχνίδια με διαιτητές///που επιδείκνυαν τη μαγκιά τους....στους φωνακλάδες παράγοντες...με διατησίες 90-10 από κόντρα στις φωνές.....θα σου αναφέρω το φετινό με αμπελόκηπους, φωνές από εξέδρα (ενώ παίζουμε εκτός έδρας...) σκορ κάπου 11-4 εναντίν μας στο 5....με 3 τεχνικές ποινές με συνεχόμενα κόντρα σφυρίγματα για κανα 3 λεπτο....κ αποβολή....οπαδού....!!!!προφανέστατα ως επίδειξη δύναμης....,αποτέλεσμα...?εκνευρισμός σε όλη την ομάδα.....κ 4 φάουλ το 5αρι μας στο......8.......γτ δεν προσέξασμε τη γραμματεία που φώναξε...? το 3 φαουλ......γτ τα 3 λαμπακια του πινακα στο ν 12 ήταν καμμενα.....!!!!!!ο εκνευρισμός και οι....φωνές λοιπον τη χειρότερη ομάδα βοηθουν....οχι την θεωρητικά καλύτερη....
για τις νίκες με άτταλο κ άμιλλα που μου λές δεν τα πήραμε καθόλου με ξύλο και τραμπουκισμούς.....ο μεν ατταλος πλήρωσε την τακτική του πολύ δυναμικού παιχνιδιού κ ελλείψη εναλακτικών λύσεων κατέρρευσε στο τέλος.....απ τα πολλά φάουλ....στο δε με την άμιλλα....με σκορ ημιχρόνου καπου στο 35-17...υπάρχει παίκτης της άμιλλας που να θεωρεί οτι έχασαν ...αδικα...?και δεν εννοώ άνετα.....αν θεωρούν οτι έχασαν από....σφυρίγματα ή ..λεπτομέρειες λέω....


Patrine, apla gia tin istoria, kai epeidi vlepw na sou aresei na vazeis saltses smile.gif...Oi texnikes itan 2 kai malista dikaiotates kathws o enas brosta mou erikse panagia ston ref...itan sto 18o lepto kai oxi stin arxi tou paixnidiou kai me score iper sas... kai episis gia ta kontra sfirigmata den tha asxolithw giati dn prokeite na vgaloume akri (o kathenas vlepei oti thelei). Alla sovara twra 90-10? Me b imixrono kai to mats na einai sto X, se 20 lepta eixate 6 omadika smile.gif. Oso anafora apovoli opadou, auto twra itan se kapoio allo gipedo na sou pw tin alitheia...

Oso anafora gia to 4o faoul tou 12, ton pinaka kai ta loipa einai ligo asteio sto spiti tou kremasmenou na milane gia sxoini...Ston agio nikolao, den iparxei pinakas, ara tha eprepe na isastan proponimenoi gia na rwtate tin grammateia gia faoul...

Kai eilikrina, omada pou exei 16-0, se ena prwtathima pou to exei xaraktirisei tragikou epipedou kai tautoxrona na tin paizoun kai 10-90 kai na asxoleitai kai me tin diaitisia...Ola auta simvainoun stin G Eska?

G-Eska! Where Amazing happens smiley.gif

kabamaru18
γεια σας κ απο μενα..φιλε πατρινε οσον αφορα φετινο παιχνιδι δικαια ηττα για ομαδα μου στον αγ.νικολαο..παιξαμε πολυ ασχημα κ σε καμια περιπτωση δεν αξιζαμε νικη..στην μοναδικη φορα που πηγαμε να κανουμε σερι καλο εγινε η φασαρια..αλλα δεν επηρεασε παιχνιδι..επειδη παντως βλεπω θυμασαι αγωνες περυσι..θυμισου τον μεταξυ μας αγωνα κ πες μας τι ειχε γινει απο κοσμο σας τον καταπληκτικο..οταν στο α μερος ειμασταν μπροστα κ με διαφορα κιολας κ τι εγινε στο β μερος..να θυμισω εγω;;δεν σας συμφερει..ακομα θυμαμαι την κουβεντα διαιτητη περυσι οταν τον του ειπα βγαλτους εξω να παιξουμε κ η απαντηση του ηηταν πως θα βγω εγω μετα..κ να τρεμει να σφυριξςι..ο καραφλος ο ψηλος..ξερεις ποιον λεω καλα..τεσπα..δικαια ειστε στην 1η θεση δεν το αμφισβητει κανεις μας αλλα οσον αφορα γηπεδικο ξερεις καλα οτι εχουν ολοι εδω δικιο..κ για γηπεδο ΑΟΑ τα λαμπακια εφταιγαν;;ελα ρε φιλε..δεν εχετε ταμπλο στον αγ.νικολαο κ σας πειραξε τοσο;;λιγο οξυμωρο ακουγεται..Τελος οπως λεει κ mpele εμεις το παιχνιδι στο περκιζα εχουμε σημειωσει τη νικη..στα παιχνιδια μας θα γινει ωραιο ντερμπακι παντως..
Doperman
QUOTE (patrinos777 @ Feb 21 2013, 15:36 ) *
μου φαίνεται πως δίνεις μεγάλη σημασία στο τι.....λέγεται κατα τη διάρκεια ή μετά τη λήξη ενός αγώνα....,δεν είμαστε στην Α1 για να μας απασχολούν τα παρασκήνια τόσο πολύ, έχω ζήσει φαινόμενα από ομαδική εισβολή οπαδών στο γήπεδο....από αντικείμενα όλων των ειδών ...από....εμετικές συμπεριφορές και συνθήματα.....μέχρι και ομπρελιά από γιαγιά 90 χρονών σε αγώνα στο αίγιο πριν από....χιλιάδες χρόνια.....που προκάλεσε κανα 20αρι ράμματα σ ενα φουκαρά συμπαίκτη μου.....,κ ξέρεις τι έχω διαπιστώσει τόσα χρόνια...?η ....κακή έδρα....τα χάνει τα παιχνίδια ...δεν τα κερδίζει....ειδικά όταν υποστηρίζει κ την καλύτερη ομάδα....., όπως και να χει πάντως κ εγώ προτιμώ να παίζω σε ένα γήπεδο που να με βρίζουν εν χορώ όλο το γήπεδο...παρά να παίζω σε ερημιά. για να μην σου αναφέρω περσινά παιχνίδια με διαιτητές///που επιδείκνυαν τη μαγκιά τους....στους φωνακλάδες παράγοντες...με διατησίες 90-10 από κόντρα στις φωνές.....θα σου αναφέρω το φετινό με αμπελόκηπους, φωνές από εξέδρα (ενώ παίζουμε εκτός έδρας...) σκορ κάπου 11-4 εναντίν μας στο 5....με 3 τεχνικές ποινές με συνεχόμενα κόντρα σφυρίγματα για κανα 3 λεπτο....κ αποβολή....οπαδού....!!!!προφανέστατα ως επίδειξη δύναμης....,αποτέλεσμα...?εκνευρισμός σε όλη την ομάδα.....κ 4 φάουλ το 5αρι μας στο......8.......γτ δεν προσέξασμε τη γραμματεία που φώναξε...? το 3 φαουλ......γτ τα 3 λαμπακια του πινακα στο ν 12 ήταν καμμενα.....!!!!!!ο εκνευρισμός και οι....φωνές λοιπον τη χειρότερη ομάδα βοηθουν....οχι την θεωρητικά καλύτερη....
για τις νίκες με άτταλο κ άμιλλα που μου λές δεν τα πήραμε καθόλου με ξύλο και τραμπουκισμούς.....ο μεν ατταλος πλήρωσε την τακτική του πολύ δυναμικού παιχνιδιού κ ελλείψη εναλακτικών λύσεων κατέρρευσε στο τέλος.....απ τα πολλά φάουλ....στο δε με την άμιλλα....με σκορ ημιχρόνου καπου στο 35-17...υπάρχει παίκτης της άμιλλας που να θεωρεί οτι έχασαν ...αδικα...?και δεν εννοώ άνετα.....αν θεωρούν οτι έχασαν από....σφυρίγματα ή ..λεπτομέρειες λέω....

Τι πλήρωσε ο Ατταλος???? Πλακα κανεισ??? Εχεις δει πολλά παιχνίδια φέτος με 9 αντιαθλητικά να δίνονται σε ενα παιχνίδι κ τα 6 απο αυτά στο β??? Τεσπα κουραστηκα να προσπαθώ να αποδείξω οτι άξια εισαι 1ος αλλα είχες βοηθεια καθώς κ το τρένο απο τα δυτικα ειχε κ εχει μια μικρή. Εγω φίλαθλος ειμαι να βλέπω σωστα παιχνίδια θέλω. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
MJ 23
η πρωτια ειναι πρωτια...απο κει και περα ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει...και μενα με ποναει οταν καποιος αλλος ειναι πρωτος και δεν ειμαι εγω και ψαχνω χιλιους δυο λογους ως αντιδραση...απο κει και περα οποιος αμφισβητει καποιον που ειναι πρωτος μπορει πολυ απλα να το αποδειξει μεσα στο γηπεδο...αν καποιος τον κερδισει και ειναι απο κατω του μπορει να λεει οτι θελει μετα....πατρινε εγω ειμαι μικροοοοοοοος ακομα!!!!χεχε σε περιμενω να παιξουμε κανα μονακι τωρα που ανοιγει ο καιρος να βγαλουμε και κανα φραγκο σου εχω καλους αντιπαλους.... smiley.gif
patrinos777
QUOTE(Doperman @ Feb 21 2013, 17:24 ) *
Τι πλήρωσε ο Ατταλος???? Πλακα κανεισ??? Εχεις δει πολλά παιχνίδια φέτος με 9 αντιαθλητικά να δίνονται σε ενα παιχνίδι κ τα 6 απο αυτά στο β??? Τεσπα κουραστηκα να προσπαθώ να αποδείξω οτι άξια εισαι 1ος αλλα είχες βοηθεια καθώς κ το τρένο απο τα δυτικα ειχε κ εχει μια μικρή. Εγω φίλαθλος ειμαι να βλέπω σωστα παιχνίδια θέλω. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...


αν φίλε ντοπερμαν....χρεώθηκες ......9 αντιαθλητικά στο μεταξύ μας και είμασταν σχεδόν μαζί στο ...30.....τότε στείλτο στα ...ρεκόρ γκίνες....γτ σίγουρα τέτοιο πράγμα δεν έχει ξαναγίνει σε αγώνα ούτε..σχολικού πρωταθλήματος...κ κατά δεύτερον τότε είσαι μάλλον κ καλύτερη ομάδα από μενα....,σέβομαι την προσπάθεια σου σαν ομάδα αλλά αν θεωρείς οτι η διαφορά των ομάδων μας ήταν οι διαιτητές.....τότε παρακολουθείς άλλο πρωτάθλημα.....

QUOTE(MJ 23 @ Feb 21 2013, 18:53 ) *
η πρωτια ειναι πρωτια...απο κει και περα ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει...και μενα με ποναει οταν καποιος αλλος ειναι πρωτος και δεν ειμαι εγω και ψαχνω χιλιους δυο λογους ως αντιδραση...απο κει και περα οποιος αμφισβητει καποιον που ειναι πρωτος μπορει πολυ απλα να το αποδειξει μεσα στο γηπεδο...αν καποιος τον κερδισει και ειναι απο κατω του μπορει να λεει οτι θελει μετα....πατρινε εγω ειμαι μικροοοοοοοος ακομα!!!!χεχε σε περιμενω να παιξουμε κανα μονακι τωρα που ανοιγει ο καιρος να βγαλουμε και κανα φραγκο σου εχω καλους αντιπαλους.... smiley.gif

επειδή ξέρω πόσο θρήσκος είσαι.....και τι....εκκλησίες θα μου φέρεις για μονά....δεν κλέβω εκκλησίες!!!!!!!!!!!!χαχα , μιας που τελειώνουμε κ νωρίς φ΄τος....φέρε τα φυντανάκια σου κυπριάδου μετά το πάσχα!!!!

QUOTE(kondoros @ Feb 21 2013, 16:08 ) *
Patrine, apla gia tin istoria, kai epeidi vlepw na sou aresei na vazeis saltses smile.gif...Oi texnikes itan 2 kai malista dikaiotates kathws o enas brosta mou erikse panagia ston ref...itan sto 18o lepto kai oxi stin arxi tou paixnidiou kai me score iper sas... kai episis gia ta kontra sfirigmata den tha asxolithw giati dn prokeite na vgaloume akri (o kathenas vlepei oti thelei). Alla sovara twra 90-10? Me b imixrono kai to mats na einai sto X, se 20 lepta eixate 6 omadika smile.gif. Oso anafora apovoli opadou, auto twra itan se kapoio allo gipedo na sou pw tin alitheia...

Oso anafora gia to 4o faoul tou 12, ton pinaka kai ta loipa einai ligo asteio sto spiti tou kremasmenou na milane gia sxoini...Ston agio nikolao, den iparxei pinakas, ara tha eprepe na isastan proponimenoi gia na rwtate tin grammateia gia faoul...

Kai eilikrina, omada pou exei 16-0, se ena prwtathima pou to exei xaraktirisei tragikou epipedou kai tautoxrona na tin paizoun kai 10-90 kai na asxoleitai kai me tin diaitisia...Ola auta simvainoun stin G Eska?

G-Eska! Where Amazing happens smiley.gif

πάντα μια ωραία σάλτσα ομορφαίνει την ιστορία....αλλά άλλο η σάλτσα...κ άλλο η παραπληροφόρηση......., σου γράφω και το σκορ νομίζω....στο 11-4 αν θυμάμαι καλά...έγινε η αναμπουμπούλα με την εξέδρα...με ταυ στον ψηλό μας μετά από φάουλ....και με ΔΙΚΑΙΗ αποβολή του οπαδού...με βάση το τι είπε..., κ μετά προφανέστατα διατησία 90-10 για 2 3 λεπτά.....με ατάκα κ του ρεφ.αν συνεχίσετε...θα σφυρίζω έτσι όλη νύχτα......ΔΕΝ ΕΙΠΑ διατησία 90-10....σ ολο το ματς....ειπα για 2 3 λεπτα κ με σκοπιμότητα....ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΙ ΕΔΩΣΕ ΓΕΝΙΚΑ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ..ΔΕΝ Μ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ..Κ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΑΤΗΣΙΕΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΗ Γ ΕΣΚΑ.......,αν θες...λέω κ άριστη τη διαιτησία...δεν έχω θέμα εναντίον της.....Ακόμα κ για τα 4 φάουλ....επίσης σου είπα οτι φυσικά κ είναι δικό μας λάθος που δνε το είδαμε ή ακο΄ύσαμε απ τη γραμματεία.....το οτι ήταν καμένο το λαμπάκι δεν το..κατακρίνω, απλό γεγονός είναι και ο .. λόγος που δεν το είδαμε άμεσα......κ γεγονός είναι οτι σε κανέναν δνε αρέσει να παίζει χωρίς πίνακα....,αν οχι σε σας που θα παίξετε 1 ματς...φαντάσου σε μας που έχουμε παίξει...20.....Νομίζω είμαι σαφέστατος στο τι λέω....κ αν θές ρίξε κ μια ματιά στο φύλλο αγώνος για να δεις οτι το 12 μας είχε 4 ο φαουλ στο...8.9...οχι στο 18...

QUOTE(kabamaru18 @ Feb 21 2013, 16:30 ) *
γεια σας κ απο μενα..φιλε πατρινε οσον αφορα φετινο παιχνιδι δικαια ηττα για ομαδα μου στον αγ.νικολαο..παιξαμε πολυ ασχημα κ σε καμια περιπτωση δεν αξιζαμε νικη..στην μοναδικη φορα που πηγαμε να κανουμε σερι καλο εγινε η φασαρια..αλλα δεν επηρεασε παιχνιδι..επειδη παντως βλεπω θυμασαι αγωνες περυσι..θυμισου τον μεταξυ μας αγωνα κ πες μας τι ειχε γινει απο κοσμο σας τον καταπληκτικο..οταν στο α μερος ειμασταν μπροστα κ με διαφορα κιολας κ τι εγινε στο β μερος..να θυμισω εγω;;δεν σας συμφερει..ακομα θυμαμαι την κουβεντα διαιτητη περυσι οταν τον του ειπα βγαλτους εξω να παιξουμε κ η απαντηση του ηηταν πως θα βγω εγω μετα..κ να τρεμει να σφυριξςι..ο καραφλος ο ψηλος..ξερεις ποιον λεω καλα..τεσπα..δικαια ειστε στην 1η θεση δεν το αμφισβητει κανεις μας αλλα οσον αφορα γηπεδικο ξερεις καλα οτι εχουν ολοι εδω δικιο..κ για γηπεδο ΑΟΑ τα λαμπακια εφταιγαν;;ελα ρε φιλε..δεν εχετε ταμπλο στον αγ.νικολαο κ σας πειραξε τοσο;;λιγο οξυμωρο ακουγεται..Τελος οπως λεει κ mpele εμεις το παιχνιδι στο περκιζα εχουμε σημειωσει τη νικη..στα παιχνιδια μας θα γινει ωραιο ντερμπακι παντως..

φιλε καμπα....καλή μνήμη (ελπίζω να ) έχω....,αν χάναμε με διαφορά στο ημίχρονο πέρισυ....δνε το θυμάμαι.....θυμάμαι οτι στο τέλος χάσατε άνετα σχετικά, εμμένωντας σε πολλά τρίποντα στο κακό καλάθι πλέον κ οχι στο χαμηλό..του πρώτου ημιχρόνου ,που ευτυχώς φέτος φτιάχτηκε...., για τον κόσμο έχω κουραστεί να γράφω....αν έρχονται 200 άτομα.....με 100 γυναίκες αναμεσα τους....θα υπάρξουν κ 5-10 πιο φωνακλάδες.....που όπως είπα κ στον κόνδορο...δνε κάνουν παντα καλό στις ομάδες τους.....αν προκαλούν εκνευρισμό....,ειλικρινά ελπίζω να μην πιστεύεισ οτι κ περισι έχασεσ από διαιτησία ...γτ δνε νομίζω να είναι αλήθεια....κ επέτρεψέ μου....οτι δνε είναι δουλειά σου να λές σε ρεφ....βγάλε τον κόσμο έξω....μηνν τρελαινόμαστε με πράγματα αυτονόητα.....,μακάρι να μαζέψετε κ εσείς φέτος ...500 άτομα στο στολίδι σας....κ δεν έχουμε κανένα θέμα να κάνετε σαματά 40 λεπτά....εναντίον μας..κ μετά όλα καλά....,υπάρχει ομάδα να έχει παράπονο απ τη φιλοξενεία παιχτών η ομάδας γενικά..?οτι κ αν γινεται....στο παιχνιδι με φωνές κλπ....τελειώνει στο 40....
εί[πα κ στον κονδορο...για τα λαμπάκια.....δνε μου φταίνε...ουτε η διαιτησία....καλή συνέχεια.....
patrinos777
λέω και τα προγνωστικά μου......κ μετά παίρνω άδεια 20 μέρες μετ αποδοχών........απ το φορουμ.....

1)ΠΟΛΙΤΕΙΑ -ΤΡΙΤΩΝ=2. ΥΠΟΠΤΗ ΟΜΑΔΑ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ...ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΤΕ ΕΝΤΟΣ ΕΙΤΕ ΕΚΤΟΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΡΙΤΩΝΑ , ΠΑΟ, ΠΡΩΤΕΑ ΚΑΙ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ ΕΝΩ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΜΑΤΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ 2-10 ΠΟΝΤΟΥΣ....ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ..ΑΡΑ Κ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....,ΓΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟΧΟΣ ΤΟ 17Χ 17 ΚΑΙ Η ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.....

2)ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΑΟ=2.ΠΛΗΡΗΣ Ο ΠΑΟ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ....,ΑΝ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ 2 ΚΑΛΟΙ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΠΑΕΙ ΝΤΕΡΜΠΥ....,Ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟΤΡΑΧΗΛΗ ΟΜΑΔΑ..ΕΧΕΙ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΔΥΝΑΤΑ...ΑΡΑ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ Κ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΟ....ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤΣ Κ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟΥΣ....-ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜ ΑΚΙΝΗΤΡΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΚ.ΜΥΛΟ....Κ ΔΝΕ ΤΑ ΧΟΥΝ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ...ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ...ΟΥΤΕ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ....

3)ΑΜΙΛΛΑ-ΒΥΡΩΝΑΣ=1. Κ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΟΡ ΛΟΓΙΚΑ, ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΑΣΚΕΤ ΕΚΑΤΕΡΟΘΕΝ , Ο ΒΥΡΩΝΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΙΧΝΕΙ Η ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ Κ ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ ΑΛΛΟΥ ΜΑΛΛΟΝ.....

4)ΑΤΤΑΛΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ=2. ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ......,ΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ.....ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ....,ΜΕ ΔΘΝΑΜΗ Κ ΧΑΜΗΛΟ ΣΚΟΡ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΦΟΥ ΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΕΥΑΛΩΤΟΣ.....

5)ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΦΗ=1 ΛΟΓΩ ΕΔΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΣΣΟΣ.....,ΠΙΟ ΠΛΗΡΗΣ ΣΕ ΛΥΣΕΙΣ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΟΙ ΡΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΟΦΗ , Κ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΑΝΟΞΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ....ΑΝ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΑ ΣΟΥΤ Κ ΤΟ ΣΚΟΡ ΤΟΥ ΟΦΗ..ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΜΑΛΛΟΝ....

6)ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ=ΩΣ....ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΑΔΥΝΑΤΩΝ .....ΤΟ ΔΙΝΩ.....2!!!!!!ΧΑΧΑΧΑ!ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ....ΤΣΙΤΩΘΟΥΝ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΡΚΙΖΑ...ΓΤ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΥΡΙΟ.....ΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ.....ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙ Η ΠΑΙΑΝΙΑ....Κ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΜΥΝΑ....ΓΤ Κ ΤΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΦΕΤΟΣ....ΑΥΤΟ ΚΟΒΩ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ...ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ....Κ ΔΝΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ...2-14.....,Ο ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΗ ΦΑΚΑ ΤΗΣ....ΖΩΝΗΣ....ΑΦΟΥ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΑΡΙΘΜΟ ΨΗΛΩΝ Κ ΜΠΟΙ.....,ΑΝ ΤΣΙΜΠΗΣΕΙ Η ΠΑΙΑΝΙΑ Κ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ.....ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ....,ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ....Κ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΣΤΟ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΣΟΥΤ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ......

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ.......!!!
Zourinho
ΠΟΛΙΤΕΙΑ -ΤΡΙΤΩΝ:1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΑΟ:1
ΑΜΙΛΛΑ-ΒΥΡΩΝΑΣ:2
ΑΤΤΑΛΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ:1
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΦΗ:1
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ:2
Gilbert
QUOTE(Zourinho @ Feb 22 2013, 11:09 ) *
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ:2

Διπλό??? Με γύρο χοιρινό ή κοτόπουλο? 69.gif 69.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
AmnesiaHaze
QUOTE (Gilbert @ Feb 22 2013, 12:36 ) *
Διπλό??? Με γύρο χοιρινό ή κοτόπουλο? 69.gif 69.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Φαντάζομαι τα γραψε όλα αλά nba φάση, αλλιώς δεν εξηγούνται και οι υπόλοιπες προβλέψεις rolleyes.gif


Όσο για τα ματσάκια
ΠΟΛΙΤΕΙΑ -ΤΡΙΤΩΝ:2
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΑΟ:2
ΑΜΙΛΛΑ-ΒΥΡΩΝΑΣ:1
ΑΤΤΑΛΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ:2
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΦΗ:2
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ:1
chris_paul
QUOTE (AmnesiaHaze @ Feb 22 2013, 19:06 ) *
Φαντάζομαι τα γραψε όλα αλά nba φάση, αλλιώς δεν εξηγούνται και οι υπόλοιπες προβλέψεις rolleyes.gif


Όσο για τα ματσάκια
ΠΟΛΙΤΕΙΑ -ΤΡΙΤΩΝ:2
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΑΟ:2
ΑΜΙΛΛΑ-ΒΥΡΩΝΑΣ:1
ΑΤΤΑΛΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ:2
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΦΗ:2
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ:1



Καλησπερα σε ολους τους μπασκετοφιλους. Παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ και με αρκετο ενδιαφερον.
Γραφω για πρωτη φορα αλλα δεν μπορω να συγκρατηθω με αυτα που ειδα σημερα στον αγωνα εθνικου ελληρωσσων - οφ ηρακλειου.
Το πρωτο ειναι η απαραδεκτη διαιτησια. Ειδικα αυτη η ξανθια με το κοντο μαλλι τα εκανε ροιδο ενω ο δευτερος δεν πηρε ποτε καποια πρωτοβουλια. Επειδη εχουν μια σφυριχτρα μπορουν να κανουν οτι θελουν? δεν σεβονται τον κοπο και των ιδρωτα των παιδιων. Κατα τ αλλα εγινε ενα πολυ ωραιο χορταστικο παιχνιδι με τον οφ ηρακλειου να παιρνει τη νικη στα τελευταια δευτερολεπτα με 74-79. πολλα συγχαρητηρια στα παιδια του εθνικου που παλεψαν μεχρι τελους και με κοντρα διαιτησια. Αλλα θα επρεπε να ηταν και πιο προσεκτικοι στην περιφερειακη αμυνα καθως δεχτηκαν πολλα τριποντα.
Το δευτερο που με εξοργισε ηταν το απαραδεκτο γηπεδο. κινδυνευει αμεσα η σωματικη ακεραιοτητα των αθλητων. Σε καθε σημειο εκανες πατιναζ.... ΗΜΑΡΤΟΝ! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΤΑΠΗΤΑΣ!!! δεν μπορει καποιος να επιληφθει του θεματος και να βαλουν εστω ενα ψευτοπαρκε? Να γινει μια εκκληση στον δημο.
soouza
Πολιτεία-Τρίτων 61-72(39-30 ημίχρονο).

Κοιτάζοντας το ζέσταμα η εικόνα της Πολιτείας(δε την είχα δει στον πρώτο γύρο)δεν έδειχνε ικανή να ανακόψει το σερί του Τρίτωνος.Τα παιχνίδια κερδίζονται στο γήπεδο όμως. wink.gif

Το πρώτο μέρος ήταν αποκλειστικά των γηπεδούχων,καθώς πέρα από όποιες τακτικές έδειξαν να το θέλουν πιο πολύ.Η νωχελικότητα των φιλοξενουμένων χτύπησε κόκκινο καθώς δεν υπήρξε όρεξη για το παραμικρό. cool.gif

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως,είχαμε μια επαναφορά της πρωτοπόρου στην κατηγορία ομάδος,με απίστευτη ενέργεια,πάθος και διάθεση να επιστρέψουν στο ματς.Έτσι άλλαξε άρδην ο ρυθμός,έγινε πιο γρήγορος με τον Τρίτωνα να προσπερνά στο τέλος της τρίτης περιόδου και να αποκτά τον απόλυτο έλεγχο στην τέταρτη περίοδο. biggrin.gif

Φυσιολογικά λοιπόν ήρθε ακόμη μια νίκη. blove.gif

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif smiley.gif
where_amazing_happens
Ατταλος - Πρωτεας 2
mpele
αμιλλα- νεοι βυρωνα 66-40.. καλο παιχνιδι με χρονο συμμετοχης σε ολους τους παιχτες και καλο θεαμα ανα διαστηματα.
καλη συνεχεια
Zourinho
QUOTE(Zourinho @ Feb 22 2013, 11:09 ) *
ΠΟΛΙΤΕΙΑ -ΤΡΙΤΩΝ:1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΑΟ:1
ΑΜΙΛΛΑ-ΒΥΡΩΝΑΣ:2
ΑΤΤΑΛΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ:1
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΦΗ:1
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ:2

ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ! ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ*(σορρυ τωρα ειδα τα κεφαλαια!)
6η Αγωνιστική ΕΠΟΜΕΝΗ

01/03/13 (ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ.) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2πλο
01/03/13 (ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2πλο
01/03/13 (ΜΥΡΑΚΤΗΣ) ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ασσος
01/03/13 (ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ασσος
01/03/13 (ΠΑΙΑΝΙΑΣ) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ διπλο
01/03/13 (ΓΟΥΔΗ Δ.Α.) ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2πλο

μετα το ενα 100% αποτυχια θα δουμε και αυτη την εβδομαδα τι θα βγαλει. παντως νομιζω οτι ειναι η περισσοτερη αμφιρροπη αγων με ολες τις ομαδες να μπορουν να κανουν τον ασσο και το διπλο οποιος κανει προβλεψη αυτη την εβδομαδα μπορει πολυ ευκολα να παει για κουβα.
Εγω δεν βαζω λεφτα σε κανενα, μονο τις προβλεψεις μου για να παει κουβα αλλος!!
κατι σαν eskabet 69.gif

ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΡΕΠΟ
patrinos777
είπα να ξεκουραστώ....αλλά δεν μ αφήνετε σε ησυχία.......ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΌς-ΠΑΙΑΝΊΑ=64-63.?????
gilbert.......αναμένω εξέλιξη αγώνα και .....νικητήριο σούτ.....
Saili
QUOTE (patrinos777 @ Feb 25 2013, 14:11 ) *
είπα να ξεκουραστώ....αλλά δεν μ αφήνετε σε ησυχία.......ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΌς-ΠΑΙΑΝΊΑ=64-63.?????
gilbert.......αναμένω εξέλιξη αγώνα και .....νικητήριο σούτ.....


Η Παιανία ανεβασμένη μετά την νίκη της επί του Εθνικού. Θα παλέψει πολύ για την σωτηρία!!!!

QUOTE (where_amazing_happens @ Feb 23 2013, 00:19 ) *
Ατταλος - Πρωτεας 2


Γνωρίζουμε το σκορ?

01/03/13 (ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ.) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
01/03/13 (ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
01/03/13 (ΜΥΡΑΚΤΗΣ) ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
01/03/13 (ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2
01/03/13 (ΠΑΙΑΝΙΑΣ) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
01/03/13 (ΓΟΥΔΗ Δ.Α.) ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2

01/03/13 (ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ.) ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
01/03/13 (ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ) ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
01/03/13 (ΜΥΡΑΚΤΗΣ) ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1
01/03/13 (ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2
01/03/13 (ΠΑΙΑΝΙΑΣ) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
01/03/13 (ΓΟΥΔΗ Δ.Α.) ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2
North_gato
[quote name='Saili' date='Feb 25 2013, 17:22 ' post='589372']
Η Παιανία ανεβασμένη μετά την νίκη της επί του Εθνικού. Θα παλέψει πολύ για την σωτηρία!!!!



Γνωρίζουμε το σκορ?

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 61- 72
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) 45- 63
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 66- 40
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ 41- 58
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΡΕΠΟ
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 74- 79
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 64- 63
Tsiouaoua
Ο zourinho μαλλον ''trollarei'' με τις προβλέψεις του δεν εξηγείται αλλιώς χαχαχα!!! tongue.gif

Από εκεί και πέρα.. Επόμενη Αγωνιστική!!!

Τρίτων - Αχιλλέας (1) (+15-20)

Παναθηναικός - Άμιλλα (1) Κάπου εδώ μάλλον θα σταματήσει το σερί της Άμιλλας!!!! Αν το πάρουν και αυτό τι να πω, θα με κάνουν να τους χειροκροτίσω και να τους αποθεώσω!!!! Για να δούμε πάρα πολύ ενδιαφέρον derbaki..

Βύρωνας - Άτταλος Καματερού (2) Καλύτερη ομάδα σαφώς το Καματερό δεν πιστεύω να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες σε σημείο να χάσουν τον αγώνα...

ΟΦΗ - Αμπελόκηποι (No Bet, 1X2) Ισόβαθμες οι ομάδες, οι διαφορές τους όσον αφορά επίθεση - άμυνα είναι ελάχιστες έως μηδαμινές, παρόμοιο στυλ παιχνιδιού θα έλεγα, πραγματικά δεν χωράνε οι προβλέψεις!!!!

Παιανία - Πολιτεία (1) (+15)

Ελληνορώσσοι - Τριφυλλιακός (2) Θα είναι αμφίρροπο κατά τη γνώμη μου, πολύ ένταση με 2 ομάδες που διαφέρουν αρκετά στον τρόπο παιχνιδιού τους!!!! Δεν γνωρίζω τι έγινε στην προηγούμενη αγωνιστική στη Περκίζα κόντρα στη Παιανία αλλά το σκορ με τον 1 πόντο τελική διαφορά με κάνουν να προβληματίζομαι!!!! Παρόλαυτα Διπλό...!!!

Χμμ αν χάσω κάπου τα λεφτά μου θα είναι σε αυτό το ματς θαρρώ!!!

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες με ωραίο μπασκετ και καλές διαιτησίες!!! wos_sport5.gif
Saili
Ποσοι πεφτουν απο τον ομιλο και ποιοι πιστευετε οτι θα πεσουν;
Gilbert
QUOTE(patrinos777 @ Feb 25 2013, 14:11 ) *
είπα να ξεκουραστώ....αλλά δεν μ αφήνετε σε ησυχία.......ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΌς-ΠΑΙΑΝΊΑ=64-63.?????
gilbert.......αναμένω εξέλιξη αγώνα και .....νικητήριο σούτ.....


Αθλια εμφάνιση φίλε μου....Πολύ καλη ομάδα η Παιανία και απορώ πως παλεύει για τη σωτηρια. Δεν Υπήρξε νικητηριο σουτ γιατι η διαφορά ήταν στους 4 και με ενα 3π στο τελος με αρκετη τυχη μειωθηκε η διαφορά στον πόντο.
Πάμε για διπλό τωρα στον Εθνικό (με κεμπάπ)!!!
kondoros
QUOTE(Saili @ Feb 26 2013, 04:24 ) *
Ποσοι πεφτουν απο τον ομιλο και ποιοι πιστευετε οτι θα πεσουν;


Από τον όμιλο πέφτουν 2 (+ το ρεπό 3) με βάση την προκήρυξη, και "σπρώχνουν" προς τα κάτω όσες ομάδες πέσουν από την Γ' Εθνικη, οπου η κατάσταση είναι ανοιχτή...

Το πιο πιθανό για εμένα είναι να πέσουν 3 ομάδες, με τα προγνωστικά να μην είναι τόσο εύκολα...

Καλή συνέχεια σε όλους.
vagm
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1/1 πολυ ευκολα λογικα αφου η ομαδα απο τον κοκ. μυλο δειχνει να τα παρατησε οχι οτι ειχε επλιδες βεβαια....
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ θα ρισκαρω να ΜΑΣ στυριξω παρα τις αρκετες μας απουσιες κοντρα σε μια αηττητη εδρα και μια πολυ δυνατη ομαδα...
ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 λογικα ο ατταλος με τον νεο προπονητη να θελει να δειξει οτι μπορει να κανει πραγματα και να μην κινδυνεψει στο τελος...
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ αμφιρροπο παιχνιδι αναμεσα σε δυο καλες ομαδες θα ρισκαρω το 2 των μαχητων απο τους αμπελοκηπους...
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (ετσι κ αλλιως τους στυριζω καιρο) ντερμπι παραμονης στην παιανια που δειχνει ανεβασμενη κοντρα σε μια πολιτεια χωρις λυσεις που αντεχει συνηθως 2,5 δεκαλεπτα......
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ κανονικα το ματς ειναι NO BET... ο τριφυλλιακος ειναι σαφως καλυτερος αλλα φαινεται πεσμενος , ο εθνικος απο την αλλη σκοραρει αρκετα πραγμα που δυσκολευει τον τριφυλλιακο!!! λογικα θα δουμε την αποθεωση της κλειστhς ζωνης και οτι βγει.... θεωρω πως ενα μικρο προβαδισμα εχουν οι γηπεδουχοι....
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΡΕΠΟ
καλα παιχνιδια.....
AmnesiaHaze
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ : 1
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ : 1
ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ : 2
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ : 1
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ : 1
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. : 2
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΡΕΠΟ
Tsiouaoua
Μεγάλη νίκη για τους Αμπελόκηπους μέσα στο Ηράκλειο +10... Πολύ ψύχραιμη η ομάδα στα κρίσιμα σημεία, πράγμα που δεν συναντάει κανείς εύκολα σε ομάδες με τόσο χαμηλό μέσο όρο ηλικίας!!!! Πραγματικά δειαχειρίστηκαν οι παίχτες άψογα τις συνθήκες του παιχνιδιού ειδικά όταν η μπάλα έκαιγε προς το τέλος...!!! Οι ΑΟΑ ανέκαθεν συντηρούσαν ένα προβάδισμα, άλλωτε μεγάλο άλλοτε πολύ μικρό, με τον ΟΦΗ να προσπερνάει στο τρίτο δεκάλεπτο και από τότε έγινε ένα πολύ μεγάλο ματς και από τις 2 ομάδες!!!! Μεγάλα σουτ και από τους 2 με τρίποντα κυρίω και ομηρικές μάχες!!!! Είναι το ματς που λένε ''όπιος το θέλει περισσότερο θα το πάρει'' και αυτοί ήταν οι Αμπελόκηποι!!!

Καλη συνέχεια και στις 2 ομάδες!!!!
soouza
Τρίτων-Αχιλλέας 63-29(32-17 ημίχρονο).

Ο μήνας μπήκε καλά για την ομάδα του Τρίτωνος με μία ακόμα επαγγελματική νίκη. rolleyes.gif Αν εξαιρέσει λοιπόν κανείς την πρώτη περίοδο,όπου και υπήρξε μία σχετική κόντρα,το υπόλοιπο κομμάτι ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα των Σεπολίων.

Οι γηπεδούχοι με κύριο χαρακτηριστικό τις καλές πάσες,συνεπώς τις καλές συνεργασίες,έπιασαν το νούμερο δεκαοχτώ(18)στις νίκες και συνεχίζουν.Η είδηση της ημέρας ήταν ότι το γήπεδο δεν ήτο κατάμεστο. ohmy.gif

Οι φιλοξενούμενοι δυστυχώς είχαν μία κακή απόδοση αλλά περισσότερο μία κακή εικόνα με πολλά σουτ και καθόλου σωστό προσανατολισμό.Μάταια παραδόθηκαν αμαχητί.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif smiley.gif
vagm
ΠΑΟ - ΑΜΙΛΛΑ 1 +13 .... ΕΝΑ ΣΟΥΠΕΡ ΠΡΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΘΕΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΒΡΙΣΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΕΩΣ ΚΑΙ 9 ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ +4 ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ... ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΝΤΟΝΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΕΦΟΡΟ ΤΟΥ ΠΑΟ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑΞΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ .... ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΤΩΝ ΑΜΥΝΤΙΚΩΝ ΤΗΣ ΑΜΙΛΛΑΣ ΣΦΥΡΙΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΦΑΟΥΛ ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΟ ΤΠΤ.... ΟΙ ΨΗΛΟΙ ΤΟΥ ΠΑΟ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΝΑΝΕ ΣΤΗ ΡΑΚΕΤΑ ΤΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΟΝΤΕ 3' ΠΟΥ ΦΟΝΑΖΕ Ο ΠΑΓΚΟΣ ΑΛΛΑ Κ ΟΛΗ Η ΚΕΡΚΙΔΑ ....
.ΜΕΧΡΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ Η ΑΜΙΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ.... Ο ΠΑΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 20 ΠΟΝΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ +13 ΥΠΕΡ ΤΟΥ!!! ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟ ΝΙΚΗΣΕ Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ (ΣΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ 2-3 ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΣΥΜΑΝΤΙΚΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ) ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΞΑ ΟΙ ΣΦΥΡΙΧΤΕΣ... ΧΑΙ ΛΑΙΤ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΣΕ ΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥΤΑΡΕ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΗΣ ΑΜΙΛΛΑΣ 40" ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΩΣ ΕΙΡΩΝΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΜΑΧΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....
ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΚΙΖΑΣ..... ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ) ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ???????
ΕΓΩ ΛΕΩ ΠΩΣ ΝΑΙ.....
ΥΓ ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΙΤΩΝΑ.... ΕΚΕΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΑΦΟΥ ΧΑΣΟΥΝ ΝΙΚΗΣΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ 2ΠΛΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Flash3P
OΦΗ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 69-81 (Ημίχρονο 32-37) rolleyes.gif

Μάτς για γερά νεύρα και με νικητή αυτόν που το ήθελε περισσότερο. Συγχαρητήρια στην ομάδα των Αμπελοκήπων που εκτός από την μοναδική φορά που βρέθηκε πίσω στο σκορ, στην 3η περίοδο με 56-55 νομίζω, έδειξε χαρακτήρα και προσπέρασε χωρίς να χάσει το προβάδισμα ή να απειληθεί ξανά.
bball.gif
Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες και καλή συνέχεια...

smiley.gif


Υ.Γ Όποιος μπορεί ας γράψει και τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων(εκτός του Τρίτωνα-Αχιλλέα και ΠΑΟ-Άμιλλας που έχουν αναφερθεί πιο πάνω). Ευχαριστώ πολύ. smiley.gif
mpele
παο - αμιλλα 72 -59. ενα ματσ για γερα νευρα καθολη την διαρκεια του. η αμιλλα μπηκε πολυ δυνατα αιφνιδιαζοντας τον παο και προηγηθηκε ακομα και με 10 ποντους απο πολυ νωρις κρατωντας αυτο το προβαδισμα μεχρι το ημιχρονο οπου τελειωσε 31-35. ενα μετριο τριτο δεκαλεπτο που μασ βρηκε ισοπαλους 49-49 και ενα τεταρτο δεκαλεπτο που τ πρωτο φαουλ δοθηκε στο 3,45 για την ληξη να διαμορφωνουν το τελικο αποτελεσμα..ισως πλεον να αλλαχαν οι κανονισμοι και να μη υπαρχουν 3 δευτερολεπτα οταν ο αλλοσ κατασκηνωνει κατω απο την ρακετα. πρωτη φορα ακουσα σε αγωνα ¨ΜΠΑΣΚΕΤ διαιτητη να κανει παρατηρηση σε παιχτη που κραταγε στην αμυνα του τον ψηλο αντι να δωσει φαουλ, ισως μπερδευτηκε με το ποδοσφαιρο. πραγματικα ο παο εχει πολυ καλη ομαδα και πιστευω πωσ δεν χρειαζεται τα προβοκατσια του προπονητη και εφορου προς τους διαιτητες για να κερδιζει τετοια ματσ. χαηλαητ του αγωνα το γεγονος πωσ ενα γηπεδο χειροκροταγε την αμιλλα 20 δευτερα πριν τελειωσει το παιχνιδι με τα παιδια του παο να τα εχουν χαμενα και τουσ διαιτητες να κρυβονται απο ντροπη. ελπιζω καποια στιγμη να φυγουν αυτοι οι γκριζοι λυκοι απο το αθλημα που τοσο αγαπαμε ολοι εδω μεσα και να καθαρισει ο αθλητισμος, γιατι απο οτι διαβαζω και αλλες ομαδες εχουν σφαχτει αντιμετωπιζοντας τον παο στο ταφο ( τριφυλιακος, αμπελοκηποι κτλπ) . εμεις συνεχιζουμε στα δυσκολα εντοσ με τριτων αν και η χρονια για μασ παιζεται στο περκιζασ που αν δεν μασ σφαξουν θα κερδισουμε. καλη συνεχεια σε ολους
Gilbert
[quote name='mpele' date='Mar 2 2013, 03:40 ' post='589940'αν και η χρονια για μασ παιζεται στο περκιζασ που αν δεν μασ σφαξουν θα κερδισουμε. καλη συνεχεια σε ολους
[/quote]
Εχεις πολυ κοντή μνήμη φίλε μου...ξεχνάς οτι στο πρώτο παιχνιδι κερδισατε με 4τεχνικες και 2 αντιαθλητικα και ααααααλλα τόσα όργια των διαιτητών όπου ο ενας μάλιστα μας ζηταγε συγνώμη στο τέλος.ευχομαι να έρθετε με αυτη την νοοτροπία που γράφεις,οτι δηλαδή μονο οι διαιτητές μπορούν να σας στερήσουν τη νίκη.Μας έδωσες τεράστιο κίνητρο φίλε μου και σε ευχαριστούμε .....
vagm
QUOTE(Gilbert @ Mar 2 2013, 13:33 ) *
[quote name='mpele' date='Mar 2 2013, 03:40 ' post='589940'αν και η χρονια για μασ παιζεται στο περκιζασ που αν δεν μασ σφαξουν θα κερδισουμε. καλη συνεχεια σε ολους

Εχεις πολυ κοντή μνήμη φίλε μου...ξεχνάς οτι στο πρώτο παιχνιδι κερδισατε με 4τεχνικες και 2 αντιαθλητικα και ααααααλλα τόσα όργια των διαιτητών όπου ο ενας μάλιστα μας ζηταγε συγνώμη στο τέλος.ευχομαι να έρθετε με αυτη την νοοτροπία που γράφεις,οτι δηλαδή μονο οι διαιτητές μπορούν να σας στερήσουν τη νίκη.Μας έδωσες τεράστιο κίνητρο φίλε μου και σε ευχαριστούμε .....

Επειδή μάλλον εσυ έχεις πολυ κοντή μνήμη και τα βλέπεις όπως θα ήθελες να είναι .... Θα σου θυμίσω οτι όλο το παιχνίδι κυνηγαγατε -20 πόντους (μην μπερδευεσαι) κ όταν ξεκινήσατε την μανουρα (φωνές κ κλαψα προς τους ρεφ) απο τον πάγκο κ με εναν παίχτη (ισως να σαι κ σύ) ξεχασανε να σφυρίζουν και το μειώσατε!!!! Αν ψάχνετε για κίνητρο θα σου δώσω αλλο ένα..... Η διάφορα μας σε ποιοτητα είναι τόση που 3 χρόνια να παίζουμε δεν μας κερδίζετε (άκρη μην άρχισετε την κλαψα απο το πρώτο λεπτό)!!!
Gilbert
QUOTE(vagm @ Mar 2 2013, 14:03 ) *
Επειδή μάλλον εσυ έχεις πολυ κοντή μνήμη και τα βλέπεις όπως θα ήθελες να είναι .... Θα σου θυμίσω οτι όλο το παιχνίδι κυνηγαγατε -20 πόντους (μην μπερδευεσαι) κ όταν ξεκινήσατε την μανουρα (φωνές κ κλαψα προς τους ρεφ) απο τον πάγκο κ με εναν παίχτη (ισως να σαι κ σύ) ξεχασανε να σφυρίζουν και το μειώσατε!!!! Αν ψάχνετε για κίνητρο θα σου δώσω αλλο ένα..... Η διάφορα μας σε ποιοτητα είναι τόση που 3 χρόνια να παίζουμε δεν μας κερδίζετε (άκρη μην άρχισετε την κλαψα απο το πρώτο λεπτό)!!!

Κοντός ψαλμός αλληλούια φίλε μου....απλά ειναι κακό να βγάζεις τόσο πολυ γλώσσα .υπαρχει και η Νεμεσις μετα την ύβρη
vagm
QUOTE(Gilbert @ Mar 2 2013, 14:30 ) *
Κοντός ψαλμός αλληλούια φίλε μου....απλά ειναι κακό να βγάζεις τόσο πολυ γλώσσα .υπαρχει και η Νεμεσις μετα την ύβρη

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Κ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΣΕ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΜΕ ΤΑ ΕΞΗΣ.... ΥΒΡΙΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΜΙΛΛΑΣ ΣΤΟΝ Α' ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ) Η ΝΕΜΕΣΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΟΡΓΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ Η ΥΒΡΙΣ (Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ POST) ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΤΙΣΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΤΙΜΩΡΙΑ (Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΟ ΠΕΡΚΙΖΑΣ)......
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ....
ΤΕΛΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΑΜΙΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ(ΓΤ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΓΚΕΛΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ)
Tsiouaoua
Πόσο πολύ έχει καβαλήσει το καλάμι η ομάδα της Άμιλλας??? Μα πόσο πολύ καταντάει γραφικό, μάγκες αφήστε τα post και όλα αυτά και καθήστε να μιλήσετε στο γήπεδο...!!!! wos_sport5.gif
vagm
QUOTE(Tsiouaoua @ Mar 2 2013, 19:20 ) *
Πόσο πολύ έχει καβαλήσει το καλάμι η ομάδα της Άμιλλας??? Μα πόσο πολύ καταντάει γραφικό, μάγκες αφήστε τα post και όλα αυτά και καθήστε να μιλήσετε στο γήπεδο...!!!! wos_sport5.gif

Φίλε είσαι άδικος τουλάχιστον αν λες για μένα... Εγω έχω παραδεχτεί πολλές φορές πολλές ομάδες όπως αοα πρωτεα Τρίτωνα και ΠΑΟ αλλα δεν δέχομαι να βγαίνει ο κάθε ένας και να λέει οτι θελει .... Λέγοντας ψέματα για δήθεν εύνοια της διαιτησίας σε παιχνίδι 20 πόντων που κατάφεραν κ το έκαναν -4 (λογικα το αντίθετο έπρεπε να γινόταν αν μας ευνοουσε η διαιτησία!!)
Τωρα για το αν μιλάμε στο γήπεδο νομίζω οτι το βλέπουν όλοι.... Τεςπα καλη συνέχεια σε όλους!!!
Tsiouaoua
Γενικώς αναφέρομαι δεν μιλάω προσοπικά.... Έχεις δίκιο και συμφωνώ μαζί σου στο πρώτο σκέλος!!! Στο δεύτερο εννοώ να αφήσεις-ετε τα σχόλια για το παιχνίδι και να μιλήσετε στο γήπεδο!!! Όπιος το πάρει ας κοκορευτεί μέσα στην Περκίζα και όχι κάτι βδομάδες πριν από το forum smile.gif Κανείς δεν διαφωνεί ότι τα λέτε μέσα στο γήπεδο το δείχνει άλλωστε το σερί που είχατε, απλά για το ματς με το Πολύδροσσο αναφέρθηκα και μόνο!!! biggrin.gif
kabamaru18
Γεια σας και απο μενα..Οπως διαβασατε απο συμπαικτες και φιλους ηττηθηκαμε με 13 ποντους στον ταφο του ινδου..Ενας πολυ ομορφος αγωνας ο οποιος ειχε μια καταπληκτικη Αμιλλα στο Α' Μερος και τυχαια ο παναθηναικος ηταν πισω μονο 4 ποντους αλλα στη συνεχεια στο β΄μερος μετα τις απειλες προπονητη και εφορου ομαδας Παο ολα αλλαξαν..θα μου πειτε τα ιδια κανει ο προεδρος τους..μονο που δεν ητανε απλα απειλες αλλα και υβρεις κατα αυτων με απαραδεκτους χαρακτηρισμους!!ενας παναθηναικος ο οποιος πιεζοντας σε ολο το γηπεδο και τελειωνει γ΄περιοδος εχοντας λιγοτερα φαουλ απο εμας!! εκει ολα τελειωσαν παιχτες κοσμος και προπονητης βγηκαν απο ρυθμο τους και παναθηναικος πηρε ενα προβαδισμα που κρατησε ως το τελος..!!
Υ.Γ)οσον αφορα φιλε gilbert επειδη δεν τα λες καλα ολα..δεν περασατε ουτε μια φορα μπροστα στο σκορ,ο διαιτητης ποσες τεχνικες και αδιαθλητικα εδωσε σε εμας??και αρχισατε φωνες,κακο και απειλες..διαφωνεις πουθενα και εδω??Για μας ολα τα λεφτα ειναι το παιχνιδι στην Περκιζα και εκει ας ελπισουμε να παιχτει μπασκετ στα ισια και να δουμε ποιος ειναι καλυτερη ομαδα!!γιατι οι περισσοτεροι εδω περα υποστηριζουν οτι ειμαστε ΠΟΛΥ καλυτερη ομαδα,αλλα εσεις εχετε μεγαλη ΕΜΠΕΙΡΙΑ που ειναι το οπλο σας!!
Υ.Γ1)τσιουαουα θεωρεις επαρση το οτι πανηγυριζουμε για νικες μας και αν με το καλο δεν ειχαμε ιδιο προπονητη απο αρχη χρονιας θα μασταν ακομα ψηλοτερα για μενα??θεωρουμε οτι ειμαστε πολυ καλη ομαδα και παλευουμε ολα τα παιχνιδια με το ιδιο παθος!!για συμπεριφορα παιδιων ας μιλησουν ολοι το αν ειμαστε προκλητικοι και επαρμενοι στους αγωνες..εδω ειμαστε!!γιατι αν δεν κανω λαθος Αμπελοκηπους παιζεις και εχουμε πει και τα καλυτερα για εσας προσωπικα...τα υπολοιπα στο γηπεδο μαγκες!!
Υ.Γ2)Τρομερη σκηνη με παναθηναικο ο κοσμος μας ο οποιος χειροκρουτουσε διαιτητες στα τελευταια 30'' και εκεινοι μαζι με παιχτες παο να κοιτουν αποσβωλεμενοι και εμεις να μην πραγματοποιουμε τελευταια επιθεση κρατωντας στα χερια την μπαλα..
Υ.Γ3)Τελος μια φαση χαρακτηριστη που υπαρχει και σε φωτογραφια..αγκαλια του play maker του brown σε ενα συμπαικτη μου και ο διαιτητης κανει παρατηρηση στον παιχτη του παο οτι θα του δωσει επομενη φαση φαουλ..χαχαχαχα!!ουτε κιτρινη να απειλησει...
Saili
QUOTE (vagm @ Mar 2 2013, 14:03 ) *
Επειδή μάλλον εσυ έχεις πολυ κοντή μνήμη και τα βλέπεις όπως θα ήθελες να είναι .... Θα σου θυμίσω οτι όλο το παιχνίδι κυνηγαγατε -20 πόντους (μην μπερδευεσαι) κ όταν ξεκινήσατε την μανουρα (φωνές κ κλαψα προς τους ρεφ) απο τον πάγκο κ με εναν παίχτη (ισως να σαι κ σύ) ξεχασανε να σφυρίζουν και το μειώσατε!!!! Αν ψάχνετε για κίνητρο θα σου δώσω αλλο ένα..... Η διάφορα μας σε ποιοτητα είναι τόση που 3 χρόνια να παίζουμε δεν μας κερδίζετε (άκρη μην άρχισετε την κλαψα απο το πρώτο λεπτό)!!!


Πολυ μεγαλη ιδεα εχεις για την ομαδα σου! Η ποιοτητα οπως λες φαινεται στο γηπεδο και οχι στο forum. Μην ξεχνας οτι εχετε χασει απο ΑΟΑ και Εθνικο και πριν την Περκιζα εχεις Τριτωνα, Παιανια εξω, και Εθνικο. Φυλαξου μην πας στον Τριφυλιακο και εισαι αδιαφορος! Και μετα κλαμααααα....
Flash3P
QUOTE (kabamaru18 @ Mar 2 2013, 22:25 ) *
Γεια σας και απο μενα..Οπως διαβασατε απο συμπαικτες και φιλους ηττηθηκαμε με 13 ποντους στον ταφο του ινδου..Ενας πολυ ομορφος αγωνας ο οποιος ειχε μια καταπληκτικη Αμιλλα στο Α' Μερος και τυχαια ο παναθηναικος ηταν πισω μονο 4 ποντους αλλα στη συνεχεια στο β΄μερος μετα τις απειλες προπονητη και εφορου ομαδας Παο ολα αλλαξαν..θα μου πειτε τα ιδια κανει ο προεδρος τους..μονο που δεν ητανε απλα απειλες αλλα και υβρεις κατα αυτων με απαραδεκτους χαρακτηρισμους!!ενας παναθηναικος ο οποιος πιεζοντας σε ολο το γηπεδο και τελειωνει γ΄περιοδος εχοντας λιγοτερα φαουλ απο εμας!! εκει ολα τελειωσαν παιχτες κοσμος και προπονητης βγηκαν απο ρυθμο τους και παναθηναικος πηρε ενα προβαδισμα που κρατησε ως το τελος..!!
Υ.Γ)οσον αφορα φιλε gilbert επειδη δεν τα λες καλα ολα..δεν περασατε ουτε μια φορα μπροστα στο σκορ,ο διαιτητης ποσες τεχνικες και αδιαθλητικα εδωσε σε εμας??και αρχισατε φωνες,κακο και απειλες..διαφωνεις πουθενα και εδω??Για μας ολα τα λεφτα ειναι το παιχνιδι στην Περκιζα και εκει ας ελπισουμε να παιχτει μπασκετ στα ισια και να δουμε ποιος ειναι καλυτερη ομαδα!!γιατι οι περισσοτεροι εδω περα υποστηριζουν οτι ειμαστε ΠΟΛΥ καλυτερη ομαδα,αλλα εσεις εχετε μεγαλη ΕΜΠΕΙΡΙΑ που ειναι το οπλο σας!!
Υ.Γ1)τσιουαουα θεωρεις επαρση το οτι πανηγυριζουμε για νικες μας και αν με το καλο δεν ειχαμε ιδιο προπονητη απο αρχη χρονιας θα μασταν ακομα ψηλοτερα για μενα??θεωρουμε οτι ειμαστε πολυ καλη ομαδα και παλευουμε ολα τα παιχνιδια με το ιδιο παθος!!για συμπεριφορα παιδιων ας μιλησουν ολοι το αν ειμαστε προκλητικοι και επαρμενοι στους αγωνες..εδω ειμαστε!!γιατι αν δεν κανω λαθος Αμπελοκηπους παιζεις και εχουμε πει και τα καλυτερα για εσας προσωπικα...τα υπολοιπα στο γηπεδο μαγκες!!
Υ.Γ2)Τρομερη σκηνη με παναθηναικο ο κοσμος μας ο οποιος χειροκρουτουσε διαιτητες στα τελευταια 30'' και εκεινοι μαζι με παιχτες παο να κοιτουν αποσβωλεμενοι και εμεις να μην πραγματοποιουμε τελευταια επιθεση κρατωντας στα χερια την μπαλα..
Υ.Γ3)Τελος μια φαση χαρακτηριστη που υπαρχει και σε φωτογραφια..αγκαλια του play maker του brown σε ενα συμπαικτη μου και ο διαιτητης κανει παρατηρηση στον παιχτη του παο οτι θα του δωσει επομενη φαση φαουλ..χαχαχαχα!!ουτε κιτρινη να απειλησει...



Θέλω να αναφερθώ σε ένα κομμάτι που προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ και πιστεύω ενδιαφέρει και εσάς αρκετά(όσοι βλέπετε τις συζητήσεις του forum αλλά και παίζετε σε αυτόν τον όμιλο). Η αντιμετώπιση που υπάρχει στους έφηβους του ΠΑΟ κατά την ταπεινή μου άποψη πιστεύω διαιτητικά είναι πολύ επιηκής. Πολλές φορές οι referees κάνουν τα στραβά μάτια και όταν το παιχνίδι ξεφύγει από τα όρια του σκληρού και πάει στα όρια του αντιαθλητικού(ειδικά αν η πλάστιγγα γέρνει συνήθως προς του αντιπάλους) τότε τα φάουλ είναι τριπλάσια και τετραπλάσια αλλά οχι από τον ΠΑΟ...από τους άλλους. H περσυνή ομάδα που για μένα ήταν ίσως η ΚΟΡΥΦΑΙΑ εφηβική ομάδα των τελευταίων ετών, είχε και στην Δ'ΕΣΚΑ εύνοια την οποία δεν είχε ανάγκη. Το ίδιο γίνεται και τώρα. Αλλά πιο είναι το θέμα; Η ομάδα τους δεν έχει καμία σχέση με την περσυνή(είναι σαν να συγκρίνω LOS ANGELES LAKERS με ΗΛΥΣΙΑΚΟ icon_wave.gif ) από άποψη ποιότητας και με το πλεονέκτημα των σφυριγμάτων δυστηχώς παίρνουν κάποια μάτς τα οποία θα ΕΠΡΕΠΕ να χάσουν και από οσο βλέπω και στο forum, δεν είναι και λίγα αυτά. Όπως είχε γίνει και με πολλές ομάδες από εδω... peace.gif
vagm

QUOTE(Saili @ Mar 3 2013, 01:03 ) *
Πολυ μεγαλη ιδεα εχεις για την ομαδα σου! Η ποιοτητα οπως λες φαινεται στο γηπεδο και οχι στο forum. Μην ξεχνας οτι εχετε χασει απο ΑΟΑ και Εθνικο και πριν την Περκιζα εχεις Τριτωνα, Παιανια εξω, και Εθνικο. Φυλαξου μην πας στον Τριφυλιακο και εισαι αδιαφορος! Και μετα κλαμααααα....

Πρωτον δεν εχω μεγαλη ιδεα αλλα σιγουριά!! Δεύτερον Απο ποια ομάδα είσαι για να ξερω κ γω με ποιον περίπου μιλάω αλλα λογικά απο Χαλάνδρι μεριά σε κόβω.....τρίτον Εννοείται οτι έχω χάσει απο τους πολυ καλούς αμπελοκηπους ΠΑΟ μεσα έξω Τρίτωνα έξω και έχω κάνει μια σοβαρή ήττα "γκελα" απο εθνικό μονο που όλα πλην του ΠΑΟ στον τάφο έγιναν πριν την αλλαγή προπόνητη και αλλαγή ψυχολογίας κ γενικότερα κλίματος στην ομάδα.... Οσο αφορά το προγραμμα το ανάφερα κ πιο πριν "αν δεν γκελαρουν και οι δυο κάπου αλλού" και αυτο παει κ στους δυο.... Εσύ έχεις εύκολο προγραμμα;;; Οφη Πολιτεία Αχιλλέα;;; ΑΣΕ μας εμάς κ κοιτά την ομάδα σου .... Και αδιάφορος να ειμαι είσαι σίγουρος οτι θα με κερδίσεις;;; Οσο αφορά το ματς με τον Τρίτωνα το χάσω το κέρδισω αδιάφορο είναι γτ αν δεν γκελαρω αλλού πρεπει να σε κερδίσω.... Και να σε ενημερώσω κλαμενος δεν θα ειμαι γτ δεν έχω μάθει να κλαίω .... Αν με κερδίσεις πίστεψε με θα παραδεχτω την ήττα μου και στο γήπεδο κ στο φόρουμ κ όπου θες.... Αλλα να με κερδίσεις πρώτα(η να γκελαρω αλλου μια κ σύ το έχεις σίγουρο οτι δεν θα γκελαρεις) και αν σε πείραξαν αυτα που έγραψα θυμίσου οτι ξεκίνησε απο πόστ φίλου/παίχτη του τροφυλιακου σε άσχετο πόστ παίχτη της άμιλλας και έγραφε κάτι για διαιτησία σε ένα ματς το ξαναλέω :20 πόντων που έπεσε στους 4 μετα απο συνεχόμενη διαμαρτυρία (αφού δεν δέχεστε την κλαψα) παίχτη και πάγκου.... Αν ευνοουσε εμάς ο ρεφ το παιχνίδι θα έπρεπε να ήταν στους 4 και να πήγαινε στους 20 όχι το αντίθετο..... Τι δεν κατάλαβες απο όλα αυτα δεν καταλαβαίνω.... Το ύφος μου είναι απάντηση σ αυτόν που λέει οτι θέλω διαιτησία για να κερδίσω..... Ας έρθει ένας αντίπαλος οποίας ομάδας κ να πει αν είχαμε ύφος η στιλ ψωνιων στο γήπεδο.....
Tsiouaoua
Άμιλλα -Τρίτων .. Αμφίρροπο μεν, Διπλό δε!!! (2) με μικρή αντίσταση

Άτταλος - Παναθηναικός .. (2) 20+

Αμπελόκηποι - Πρωτέας .. (1Χ2) Πολύ δύσκολο να γίνει πρόβλεψη (Μέχρι 8-10 η διαφορά αν δεν λήξει Χ)

Τριφυλλιακός - ΟΦΗ .. (1)

Αχιλλέας - Παιανία .. (1) σε Derbaki

Πολιτεία - Ελληνορώσσοι .. (1Χ2) με καμία ομάδα να μη ξεπερνάει τους 60 πόντους!!! Under tongue.gif

Ρεπό ο Βύρωνας!!!!!

wos_sport5.gif sport-smiley-017.gif wos_sport3.gif
Flash3P
QUOTE (Tsiouaoua @ Mar 6 2013, 12:27 ) *
Άμιλλα -Τρίτων .. Αμφίρροπο μεν, Διπλό δε!!! (2) με μικρή αντίσταση

Άτταλος - Παναθηναικός .. (2) 20+

Αμπελόκηποι - Πρωτέας .. (1Χ2) Πολύ δύσκολο να γίνει πρόβλεψη (Μέχρι 8-10 η διαφορά αν δεν λήξει Χ)

Τριφυλλιακός - ΟΦΗ .. (1)

Αχιλλέας - Παιανία .. (1) σε Derbaki

Πολιτεία - Ελληνορώσσοι .. (1Χ2) με καμία ομάδα να μη ξεπερνάει τους 60 πόντους!!! Under tongue.gif

Ρεπό ο Βύρωνας!!!!!

wos_sport5.gif sport-smiley-017.gif wos_sport3.gif


Άμιλλα-Τρίτωνας 1 (Θα ποντάρω στο πάθος των δυτικών προαστίων και την αδιαφορία του πρωταθλητή Τρίτωνα)

'Ατταλος-Παναθηναϊκός 2 (Χαλαρά)

Αμπελόκηποι-Πρωτέας (Μακάρι να κερδίσει ο καλύτερος smiley.gif )

Τριφυλλιακός-ΟΦΗ 2 (Θα ποντάρω στην έκπληξη)

Αχιλλέας-Παιανία 2 (Πολύ καλύτερη η Παιανία και ίσως μία από τις τελευταίες τις ευκαρίες ώστε να μαζέψει βαθμούς)

Πολιτεία-Ελληνορώσων 2 (Ως πότε θα χάνουν αυτοί οι Ελληνορώσοι έστω και οριακάwink.gif
Zourinho
Άμιλλα-Τρίτωνας 1
'Ατταλος-Παναθηναϊκός 1
Αμπελόκηποι-Πρωτέας 1
Τριφυλλιακός-ΟΦΗ 2
Αχιλλέας-Παιανία 2
Πολιτεία-Ελληνορώσων 1
patrinos777
QUOTE(ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ @ Mar 6 2013, 22:49 ) *
Άμιλλα-Τρίτωνας 1 (Θα ποντάρω στο πάθος των δυτικών προαστίων και την αδιαφορία του πρωταθλητή Τρίτωνα)

'Ατταλος-Παναθηναϊκός 2 (Χαλαρά)

Αμπελόκηποι-Πρωτέας (Μακάρι να κερδίσει ο καλύτερος smiley.gif )

Τριφυλλιακός-ΟΦΗ 2 (Θα ποντάρω στην έκπληξη)

Αχιλλέας-Παιανία 2 (Πολύ καλύτερη η Παιανία και ίσως μία από τις τελευταίες τις ευκαρίες ώστε να μαζέψει βαθμούς)

Πολιτεία-Ελληνορώσων 2 (Ως πότε θα χάνουν αυτοί οι Ελληνορώσοι έστω και οριακάwink.gif


ΑΤΤΑΛΟΣ-ΠΑΟ=2. ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΥΚΟΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΠΛΟ...

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΠΡΩΤΕΑΣ=2.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΚΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΕΝΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΟΑ.ΤΟΝ ΨΗΛΟ ΤΟΥΣ.ΑΝ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ.ΚΛΙΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ 2ΠΛΟ...ΑΛΛΛΑ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ Κ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΟΡ....

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΟΦΗ=1.ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΣΤΟΧΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΜΑΤΣ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΑΦΟΥ Ο ΤΡΙΦ. ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΖΩΝΕΣ ΕΝΩ Ο ΟΦΗ ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ ΑΔΙΑΚΡΙΤΑ.ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΑΛΛΙΩΣ ΑΣΣΟΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ=2.ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ Ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΗ ΑΠ ΤΗ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΟΥ....,Η ΠΑΙΑΝΙΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΝΙΚΕΣ ΑΡΧΙΖΕΙ Κ ΕΛΠΙΖΕΙ ΒΑΣΙΜΑ ΣΕ ΣΩΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ ΤΟ 2ΠΛΟ....,ΑΡΚΕΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΤΑ ΣΟΥΤ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΈΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ..,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΡΜΙΑ ΓΙΑ.....Δ ΕΣΚΑ....ΟΥΤΕ ΣΟΥΤΕΡ ΓΙΑ....Α.....ΟΠΟΤΕ ΜΑΓΚΕΣ....ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ.....

ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΣΟΙ=1.ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ,ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΣΕΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΟΙ....,ΛΟΓΩ ΕΔΡΑΣ ΑΣΣΟΣ....

ΑΜΙΛΛΑ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ=2. ΟΥΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ.....ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ.....ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΕΙΝΙΑ....ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ...ΤΡΕΝΩΝ, ΑΝ ΚΑΙ Η ΑΜΙΛΛΑ ΤΗΝ ΨΙΛΟΕΚΤΡΟΧΙΑΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ....,ΣΤΟΧΟΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ....ΤΗΣ ΑΜΙΛΛΑΣ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΕΝ ΟΨΕΙ...ΠΕΡΚΙΖΑΣ , ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΦΟΥ ΔΝΕ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ....2...!
Υ.Γ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ....ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΙΕΣΗ.....ΕΠΕΙΣΑ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΞΟΥΜΕ 1-3-1 ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...ΝΤΕΡΜΠΑΚΙ..., ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΗΝ Π[ΕΙΤΕ ΜΕΘΑΥΡΙΟ...ΟΤΙ ΧΑΡΑΜΙΣΑΤΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ 1-3-1...... shot.gif smiley.gif

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
patrinos777
QUOTE(ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ @ Mar 6 2013, 22:49 ) *
Άμιλλα-Τρίτωνας 1 (Θα ποντάρω στο πάθος των δυτικών προαστίων και την αδιαφορία του πρωταθλητή Τρίτωνα)

'Ατταλος-Παναθηναϊκός 2 (Χαλαρά)

Αμπελόκηποι-Πρωτέας (Μακάρι να κερδίσει ο καλύτερος smiley.gif )

Τριφυλλιακός-ΟΦΗ 2 (Θα ποντάρω στην έκπληξη)

Αχιλλέας-Παιανία 2 (Πολύ καλύτερη η Παιανία και ίσως μία από τις τελευταίες τις ευκαρίες ώστε να μαζέψει βαθμούς)

Πολιτεία-Ελληνορώσων 2 (Ως πότε θα χάνουν αυτοί οι Ελληνορώσοι έστω και οριακάwink.gif


ΑΤΤΑΛΟΣ-ΠΑΟ=2. ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΥΚΟΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΠΛΟ...

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΠΡΩΤΕΑΣ=2.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΚΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΕΝΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΟΑ.ΤΟΝ ΨΗΛΟ ΤΟΥΣ.ΑΝ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ.ΚΛΙΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ 2ΠΛΟ...ΑΛΛΛΑ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ Κ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΟΡ....

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ-ΟΦΗ=1.ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΣΤΟΧΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΜΑΤΣ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΑΦΟΥ Ο ΤΡΙΦ. ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΖΩΝΕΣ ΕΝΩ Ο ΟΦΗ ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ ΑΔΙΑΚΡΙΤΑ.ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΑΛΛΙΩΣ ΑΣΣΟΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ=2.ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ Ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΗ ΑΠ ΤΗ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΟΥ....,Η ΠΑΙΑΝΙΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΝΙΚΕΣ ΑΡΧΙΖΕΙ Κ ΕΛΠΙΖΕΙ ΒΑΣΙΜΑ ΣΕ ΣΩΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ ΤΟ 2ΠΛΟ....,ΑΡΚΕΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΤΑ ΣΟΥΤ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΈΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ..,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΡΜΙΑ ΓΙΑ.....Δ ΕΣΚΑ....ΟΥΤΕ ΣΟΥΤΕΡ ΓΙΑ....Α.....ΟΠΟΤΕ ΜΑΓΚΕΣ....ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ.....

ΠΟΛΙΤΕΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΣΟΙ=1.ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ,ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΣΕΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΟΙ....,ΛΟΓΩ ΕΔΡΑΣ ΑΣΣΟΣ....

ΑΜΙΛΛΑ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ=2. ΟΥΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ.....ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ.....ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΕΙΝΙΑ....ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ...ΤΡΕΝΩΝ, ΑΝ ΚΑΙ Η ΑΜΙΛΛΑ ΤΗΝ ΨΙΛΟΕΚΤΡΟΧΙΑΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ....,ΣΤΟΧΟΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ....ΤΗΣ ΑΜΙΛΛΑΣ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΕΝ ΟΨΕΙ...ΠΕΡΚΙΖΑΣ , ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΦΟΥ ΔΝΕ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ....2...!
Υ.Γ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ....ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΙΕΣΗ.....ΕΠΕΙΣΑ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΞΟΥΜΕ 1-3-1 ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...ΝΤΕΡΜΠΑΚΙ..., ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΗΝ Π[ΕΙΤΕ ΜΕΘΑΥΡΙΟ...ΟΤΙ ΧΑΡΑΜΙΣΑΤΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ 1-3-1...... shot.gif smiley.gif

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
doctor_dru
Άμιλλα-Τρίτωνας 1
'Ατταλος-Παναθηναϊκός 2
Αμπελόκηποι-Πρωτέας 1
Τριφυλλιακός-ΟΦΗ 1
Αχιλλέας-Παιανία 2
Πολιτεία-Ελληνορώσων 1
Flash3P
TO KAΛΥΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΚΡΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ Γ'ΕΣΚΑ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΓΟΥΔΙΟΥ. Τελικό αποτέλεσμα 90-89 υπέρ του Πρωτέα στην 3Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ. Συγχαρητήρια στους στην ομάδα μου για την προσπάθεια και ας χάσαμε το τελευταίο σουτ. Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα του Πρωτέα. Καλή συνέχεια σε όλους.
soouza
Άμιλλα-Τρίτων 62-61παράταση,54-54 κανονικός αγώνας,35-26 ημίχρονο.

Μεγάλο ματς στο αχανές στολίδι του Μπουρναζίου με αρκετό κόσμο εκατέρωθεν. blove.gif

Η Άμιλλα υποχρέωσε τον Τρίτωνα στην πρώτη του ήττα σε ένα ματς που κρίθηκε στις πολλές,μα πολλές λεπτομέρειες.Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο ενώ στην παράταση τα συναισθήματα εναλλάσονταν τύπου πιγκ-πογκ.

Στο πρώτο μέρος,οι γηπεδούχοι με πολύ όρεξη είχαν τον απόλυτο έλεγχο κυρίως με ευστοχία από μακριά(συνολικά 12 και πλέον εύστοχα τρίποντα).Γενικότερα όμως η εικόνα μίλαγε από μόνη της.Ήθελαν πιο πολύ τη νίκη και πάταγαν συνεχώς το γκάζι.

Ο Τρίτωνας αφυπνίστηκε μετά την ανάπαυλα και με επιμέρους σκορ 3-19 της τρίτης περιόδου πέρασε 38-45 δείχνοντας μια πολύ καλή διάθεση αμυντικά και διεισδύοντας όταν έπρεπε.Ο αγώνας όμως δεν είχε αλλάξει τέμπο.

Πράγματι στο τέλος έγιναν ομηρικές μάχες με αποτέλεσμα τον έξτρα χρόνο της παράτασης.Κι εκεί πολλές εναλλαγές στην πρωτοπορεία με την Άμιλλα να περνά με εύστοχο τρίποντο 62-61,11 δεύτερα πριν τη λήξη.Η επαναφορά,μετά από time out,έφερε την ομάδα των Σεπολίων σε δύο άστοχα σουτ κάτω από το καλάθι και τους παίχτες της Άμιλλας να πανηγυρίζουν έξαλλα.

Στα πηγαδάκια έξωθεν του γηπέδου διέκρινε κανείς ένα μελαγχολικό συναίσθημα στα πρόσωπα όλων των Τριτωνιτών.Μας κακοφάνηκε η ήττα αλλά έτσι είναι αυτά. smiley.gif

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif
mpele

αμιλλα - τριτων 62-61 κ.δ 54-54 (35-26 ημιχρονο) .
ενα παιχνιδι πραγματικη διαφημιση του μπασκετ. σε ενα "γεματο" γηπεδο ( δεν το γεμιζει ουτε ο ολυμπιακος) για πρωτη φορα παιχτηκε ενα απο τα πιο ομορφα και συναρπαστηκοτερα παιχνιδια της γ εσκα με τις 2 ομαδες για διαφορετικους λογους να θελουν την νικη. η αμιλλα πιο πολυ ψυχολογικους ενοψει συνεχειας μια και την ενοιαζε μονο το περκιζας ( παρολο που μαλλον θα παει αδιαφορη εκει μετα την βομβα που εσκασε) και τριτωνας για να βγει και μαθηματικα πρωταθλητης. συγχαρητηρια για την συμπεριφορα των εμπειρων παιδιων του τριτωνα που εχουν κοσμισει με την παρουσια τους γηπεδα σε υψηλοτερες κατηγοριες ( 13,15) και του προπονητη τους, διοτι η αρνητικη εικονα που δημιουργουν εδω στο φορουμ κατι τυπακια τυπου πατρινου που γραφουν, ( αλλα απο οτι εμαθα σε καρφωσε δηλαδη συμπαικτης σου( νο4) εισαι μεταξυ κερκιδας και παγκου αλλα εχεις αποψη για ολα και να κραζεις και να σχολιαζεις) δεν αντιπροσοπευουν σιγουρα κανεναν απο τους πρωταγωνιστες των παρκε. μας ειχατε πει μυρωδιαδες της εσκα στο εντος αλλα σημερα ειδατε πως μαλλον πεσατε εξω. συγχαρητηρια στην αμιλλαρα που μετα την προσωρινη διακοπη του τρενου λογω απεργιας καυσιμων η πορεια συνεχιζεται και το τρενο ξαναξεκινα με τον στοχο να γινεται ολοενα και πιο ωρατος. και επειδη θα αναρρωτιεσαι ποιος ειμαι ειμαι εκεινος που εκανε καλμα..καλμα.....οταν σας προσπερασαμε με το τριποντο μου.. καλη συνεχεια και ανυπομονω για το ποστ σου.
Tsiouaoua
Ματσάρες από τις λίγες έγιναν σε αυτή την αγωνιστική!!!! Στο Γουδι μετά από 2 Παρατάσεις 66-66 και 76-76 αν δεν κανς κάπιο λάθος συγχωρέστε με, ο Πρωτέας πήρε το διπλό με 90-89 τελικό σκορ με χαμένη την τελευταία φάση για τους ΑΟΑ.... Αν κάποια ομάδα ξέφυγε κάποια στιγμή κάπως στο σκορ ήταν ο Πρωτέας μεχρι 9 πόντους νομίζω!!! Οι Αμπελόκηποι το γύρισαν και σε ένα φινάλε για γερά νεύρα το πήγαν στην παράταση!!! Πόντο Πόντο στην Παράταση, πολλές μάχες πολύ ένταση και καπάκι νέα παράταση!!!! Το τέλος βρήκε νικήτρι την ομάδα του Πρωτέα σε ένα ματς που κανείς Φίλαθλος δεν θέλει να τελειώσει!!!
Ανάλογο σκηνικό και στο Μπουρνάζι με νικητή τον γηπεδούχο αυτή τη φορά σε επίσης φοβερό ματς, και το γεγονός είναι η πρώτη ήττα του Τρίτωνα!!!! Η Άμιλλα πιστεύω οτι είναι αδιαφιλονίκητο φαβορί για την Άνοδο πλέον...!!! wos_sport5.gif
vagm
τα λεω τοσο καιρο και καποιοι με κραζετε ..... τοσο καιρο δειχναμε αλλα σημερα αποδειξαμε ποιοι ειμαστε!!!! για μας δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα παρα την ηττα του τριφυλλιακου απο τον οφη (που σαι σιγουρε saili????) γτ οι 4 ποντοι διαφορα δεν μας δεινει μεγαλο αβανταζ (εχουμε κ δυσκολη συνεχεια)......
για το παιχνιδι τωρα ....
η αμιλλα ξεκινησε πολυ δυνατα και ετρεξε τον τριτωνα και προσπερασε ως και 10 ποντους, στο 3ο δεκαλεπτο η παρεα απο τα δυτικα επαθε ενα μπλακ αουτ με την δυναμικη αμυνα του τρτωνα που ανεβασε στροφες και προηγηθηκε!!! το τελος του 4ου δεκαλεπτου βρηκε τις ομαδες στο Χ ... στην παραταση υστερα απο εκπληκτικες αμυνες και ενα μεγαλο 3ποντο 11.5'' πριν το τελος η αμιλλα προηγηθηκε και τελικα κερδισε ... υποχρεωνοντας α) τον τριτωνα στην πρωτη του ηττα, β) στην πληρη παραδοχη οτι ειμαστε μια πολυ καλη ομαδα
ΥΓ RESPECT στον φιλο ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ που μας πονταρε τοσο εμας οσο και το 2πλο του οφη...
ΥΓ2 η νεμεσις ηρθε περιμενω την τιση.....
ΥΓ3φιλε saili βλεπω δεν με ακουσες που σου προτεινα να κοιτας την ομαδα σου οσον αφορα τις πιθανες μας γκελες .... τωρα θελω πιο διακριτικα σχολια .....
φιλακια.... η οπως ειπε κ ο mpele : "calma calma..."
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.