Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2012-13 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
North_gato

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. : 1
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ : 1
ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ : 2
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ : 1
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ : 1
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ : 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΡΕΠΟ : 2 rolleyes.gif
patrinos777
QUOTE(bmaniac @ Feb 8 2013, 23:37 ) *
Μπορεί κάποιος φίλος να ενημερώσει ως προς την ακριβή τοποθεσία του κλειστού του Αγίου Νικολάου Πατησίων, έδρας του Τρίτωνα?

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ, ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ

QUOTE(Tsiouaoua @ Feb 11 2013, 00:37 ) *
Ναι Patrinos77777 τη δική σου συμβουλή ήθελε και περίμενε ο coach των ΑΟΑ... Είμαι σίγουρος tongue.gif Μήπως είσαι και coach ρε παιδί μου ή scouter όπως λέει ο kondoros γιατί πολύ ειδικός μου φαίνεσαι και πολλές παρεμβάσεις και συμβουλές δίνεις!!!! Ενημερωτικά ρωτάω δεν ειρωνεύομαι smile.gif

ΦΙΛΕ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ...ΟΥΤΕ ΚΟΟΥΤΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ.....ΜΟΝΟΓΚΑΖΟ...SCOUTER...., ΦΙΛΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΠΑΣ Κ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ...ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ.....
ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΤΩΝ ΑΟΑ ΗΘΕΛΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ Η ΟΧΙ....Ο ΦΙΛΟΣ ΚΟΝΔΟΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΑΙΞΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΝΕΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ 1-3-1, Κ ΕΧΑΣΑΝ ΜΕ 6......, ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ....ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ......
vagm
QUOTE(patrinos777 @ Feb 12 2013, 16:11 ) *
ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ, ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ


ΦΙΛΕ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ...ΟΥΤΕ ΚΟΟΥΤΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ.....ΜΟΝΟΓΚΑΖΟ...SCOUTER...., ΦΙΛΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΠΑΣ Κ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ...ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ.....
ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΤΩΝ ΑΟΑ ΗΘΕΛΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ Η ΟΧΙ....Ο ΦΙΛΟΣ ΚΟΝΔΟΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΑΙΞΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΝΕΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ 1-3-1, Κ ΕΧΑΣΑΝ ΜΕ 6......, ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ....ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ......

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ 1-3-1 Ο ΑΟΑ ΕΠΑΙΞΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΓΤ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΜΙΛΛΑΣ ΤΗΝ ΕΣΠΑΣΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ (ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ) ΑΛΛΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΜΥΝΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΩ) ΣΤΟ ΜΕΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ (ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ) ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ (ΠΟΥ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΖΩΝΗ) ΠΑΙΖΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ....ΑΝΟΔΟΥ
ΠΡΩΓΝΩΣΤΙΚΑ:
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ 1 ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ Ο ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ...
ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΥΚΟΛΑ..
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2 ΘΑ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΓΤ ΤΟ 7-0 ΣΕΡΙ ΔΕΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ΑΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΑΜΙΛΛΑΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΤΣ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ...
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1 ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ Ο ΑΟΑ ...
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1 ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΩ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ...
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.....
kondoros
QUOTE(patrinos777 @ Feb 12 2013, 16:11 ) *
ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ, ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ


ΦΙΛΕ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ...ΟΥΤΕ ΚΟΟΥΤΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ.....ΜΟΝΟΓΚΑΖΟ...SCOUTER...., ΦΙΛΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΠΑΣ Κ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ...ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ.....
ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΤΩΝ ΑΟΑ ΗΘΕΛΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ Η ΟΧΙ....Ο ΦΙΛΟΣ ΚΟΝΔΟΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΑΙΞΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΝΕΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ 1-3-1, Κ ΕΧΑΣΑΝ ΜΕ 6......, ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ....ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ......


Patrine καλή επιτυχία για απόψε. Σχετικα με το ματς Αμιλλα - Αμπελοκηποι δεν θα το συνεχίσω γιατι το εχουμε ανάγει σε τεραστιο θεμα.

Μια ερώτηση κλειδί? Στο ματσ με τους Ελληνορώσους έδωσες συμβουλή στον δικό σας coach ή στον Ελληορώσων και πήγε έτσι το ματσάκι?

smiley.gif

Κάνουμε πλακίτσα μην παρεξηθει κανένας.


P.S για τον Vagn. Η Άμιλλα στο παιχνίδι μας με ζώνη 10 λεπτά (αρά τα shoot δεν ήταν μόνο στη ζώνη) ειχε κάτω απο 20%. Καταλαβαίνω τη σκοπιμότητα των post για το επερχόμενο derby. Ο Πρωτέας έχει μεγάλη ποικιλία στις ζώνες και το Μετσ Β δεν ειναι ευκολο γήπεδο.
patrinos777
QUOTE(kondoros @ Feb 13 2013, 11:42 ) *
Patrine καλή επιτυχία για απόψε. Σχετικα με το ματς Αμιλλα - Αμπελοκηποι δεν θα το συνεχίσω γιατι το εχουμε ανάγει σε τεραστιο θεμα.

Μια ερώτηση κλειδί? Στο ματσ με τους Ελληνορώσους έδωσες συμβουλή στον δικό σας coach ή στον Ελληορώσων και πήγε έτσι το ματσάκι?

smiley.gif

Κάνουμε πλακίτσα μην παρεξηθει κανένας.


P.S για τον Vagn. Η Άμιλλα στο παιχνίδι μας με ζώνη 10 λεπτά (αρά τα shoot δεν ήταν μόνο στη ζώνη) ειχε κάτω απο 20%. Καταλαβαίνω τη σκοπιμότητα των post για το επερχόμενο derby. Ο Πρωτέας έχει μεγάλη ποικιλία στις ζώνες και το Μετσ Β δεν ειναι ευκολο γήπεδο.

δεν με διαβάζεις φίλε κόνδορε.....με προσοχή.....,για το ματσ με τους ελληνορώσους έδωσα συμβουλή -ευχή να φανούν τα παιδιά ανταγωνιστικά (όπως φάνηκαν με το παραπάνω) γτ μας χρειαζόταν η κόντρα πριν το σημερινό παιχνίδι και να μην επαναληφθεί το ματς -παρωδία του πρώτου γύρου......
στο δικό μου κόουτς δε...η μόνη μου συμβουλή είναι να κάνει την...προσευχή του για απόψε.....,άλλες συμβουλές με 22-0 φέτος δεν νομίζω να χρειάζεται....αν χάσει κανα ματσάκι...κάτι μπορεί να σκεφτώ για συμβουλή.... shot.gif
patrinos777
QUOTE(kondoros @ Feb 13 2013, 11:42 ) *
Patrine καλή επιτυχία για απόψε. Σχετικα με το ματς Αμιλλα - Αμπελοκηποι δεν θα το συνεχίσω γιατι το εχουμε ανάγει σε τεραστιο θεμα.

Μια ερώτηση κλειδί? Στο ματσ με τους Ελληνορώσους έδωσες συμβουλή στον δικό σας coach ή στον Ελληορώσων και πήγε έτσι το ματσάκι?

smiley.gif

Κάνουμε πλακίτσα μην παρεξηθει κανένας.


P.S για τον Vagn. Η Άμιλλα στο παιχνίδι μας με ζώνη 10 λεπτά (αρά τα shoot δεν ήταν μόνο στη ζώνη) ειχε κάτω απο 20%. Καταλαβαίνω τη σκοπιμότητα των post για το επερχόμενο derby. Ο Πρωτέας έχει μεγάλη ποικιλία στις ζώνες και το Μετσ Β δεν ειναι ευκολο γήπεδο.

δεν με διαβάζεις φίλε κόνδορε.....με προσοχή.....,για το ματσ με τους ελληνορώσους έδωσα συμβουλή -ευχή να φανούν τα παιδιά ανταγωνιστικά (όπως φάνηκαν με το παραπάνω) γτ μας χρειαζόταν η κόντρα πριν το σημερινό παιχνίδι και να μην επαναληφθεί το ματς -παρωδία του πρώτου γύρου......
στο δικό μου κόουτς δε...η μόνη μου συμβουλή είναι να κάνει την...προσευχή του για απόψε.....,άλλες συμβουλές με 22-0 φέτος δεν νομίζω να χρειάζεται....αν χάσει κανα ματσάκι...κάτι μπορεί να σκεφτώ για συμβουλή.... shot.gif
kondoros
QUOTE(patrinos777 @ Feb 13 2013, 12:06 ) *
δεν με διαβάζεις φίλε κόνδορε.....με προσοχή.....,για το ματσ με τους ελληνορώσους έδωσα συμβουλή -ευχή να φανούν τα παιδιά ανταγωνιστικά (όπως φάνηκαν με το παραπάνω) γτ μας χρειαζόταν η κόντρα πριν το σημερινό παιχνίδι και να μην επαναληφθεί το ματς -παρωδία του πρώτου γύρου......
στο δικό μου κόουτς δε...η μόνη μου συμβουλή είναι να κάνει την...προσευχή του για απόψε.....,άλλες συμβουλές με 22-0 φέτος δεν νομίζω να χρειάζεται....αν χάσει κανα ματσάκι...κάτι μπορεί να σκεφτώ για συμβουλή.... shot.gif


Αμα πιάνουν οι ευχές σου τόσο πολύ δεν κάνεις κατι με το jocker μπας και σωθούμε smiley.gif

Καλή επιτυχία απόψε!
gspara
Προσωπικα γουσταρω πολυ να διαβαζω τα σχολια του πατρινου.Ειναι γνωστης του αθληματος και της κατηγοριας και τα δικα του ποσταρισματα οπως και αλλων συμφορουμιτων με βοηθανε να παρακολουθησω καθοτι ειναι μολίς η 2η χρονια που βλεπω εσκα και θελω εντατικα μαθηματα.
Ελπιζω να παω σημερα και να γινει ωραιο ματσακι.
Απαιτω μαλιστα απο τον πατρινο να μην παιξουν ζωνη για τον Ευαγγελιτση αλλα στα ισα μαν-του-μαν!!! smiley.gif
patrinos777
QUOTE(kondoros @ Feb 13 2013, 13:00 ) *
Αμα πιάνουν οι ευχές σου τόσο πολύ δεν κάνεις κατι με το jocker μπας και σωθούμε smiley.gif

Καλή επιτυχία απόψε!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ....
ΥΓ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΟ....ΤΖΟΚΕΡ ΝΑ ΤΑ.....ΕΥΛΟΓΗΣΩ.... shot.gif

QUOTE(gspara @ Feb 13 2013, 13:11 ) *
Προσωπικα γουσταρω πολυ να διαβαζω τα σχολια του πατρινου.Ειναι γνωστης του αθληματος και της κατηγοριας και τα δικα του ποσταρισματα οπως και αλλων συμφορουμιτων με βοηθανε να παρακολουθησω καθοτι ειναι μολίς η 2η χρονια που βλεπω εσκα και θελω εντατικα μαθηματα.
Ελπιζω να παω σημερα και να γινει ωραιο ματσακι.
Απαιτω μαλιστα απο τον πατρινο να μην παιξουν ζωνη για τον Ευαγγελιτση αλλα στα ισα μαν-του-μαν!!! smiley.gif


ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ SOLD OUT....ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ...?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΕΣ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΖΩΝΕΣ Η ΜΑΝ ΤΟΥ ΜΑΝ......Η ΒΑΣΙΚΗ ΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑΚΤΙΚΗ ΘΑ ΝΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ 3-4 ΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΤΣΗ....Κ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΥΤ ΑΠ ΕΞΩ ΞΕΜΑΡΚΑΡΙΣΤΑ......ΜΠΑΣ ΚΑΙ...ΚΟΜΠΛΑΡΟΥΝ.......ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ.....ΜΟΝΑΞΙΑ.....!!!!! smiley.gif
Gilbert

ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ SOLD OUT....ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ...?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΕΣ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΖΩΝΕΣ Η ΜΑΝ ΤΟΥ ΜΑΝ......Η ΒΑΣΙΚΗ ΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑΚΤΙΚΗ ΘΑ ΝΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ 3-4 ΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΤΣΗ....Κ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΥΤ ΑΠ ΕΞΩ ΞΕΜΑΡΚΑΡΙΣΤΑ......ΜΠΑΣ ΚΑΙ...ΚΟΜΠΛΑΡΟΥΝ.......ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ.....ΜΟΝΑΞΙΑ.....!!!!! smiley.gif
[/quote]


Κάτο τέτοιο έπαθε και η θρυλάρα στον τελικό και κόντεψε να χτίσει 2ο κλειστο!!!!!
karfi
Εχω καιρο να γραψω στο φορουμ και ηρθε η ωρα να το ξανακανω. Μεχρι στιγμης δεν εχω πεσει εξω στις προβλεψεις που ειχα δωσει μετα τις γιορτες. Ολα βαδιζουν βαση του νομου των πιθανοτητων. Δυστυχως δεν καταφερα να παρακολουθησω ουτε το Ματς του Τριφυλλιακου με τον Πρωτεα, αλλα ουτε και το ματς του Τριφυλλιακου με τον Παναθηναικο. Γενικα δευτερο γυρο δεν εχω προλαβει να δω καθολου. Αν τα καταφερω μπορει να παω στο Μετς την Παρασκευη. Μιας και ο ομιλος παραμενει αρκετα ξεκαθαρος σε αρκετες θεσεις, το ενδιαφερον αποκλειστικα επικεντρωνεται στις θεσεις 3-4-5. Ο Τριφυλλιακος ειχε μια τεραστια ευκαρια με τον Παναθηναικο αλλα δεν καταφερε να κανει την υπερβαση, που θα ανεβαζε κατακορυφα τις πιθανοτητες του για ανοδο. Παμε λοιπον στα 2 σημαντικα ματς της αγωνιστικης.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. Αν δεν υπηρχε το κυπελλο, δεν θα γραφαμε πολλα γιατι ο Τριτωνας θα ηταν ξεκαθαρο φαβορι! Η σημερινη υπερπροσπαθεια του ομως δινει πολλες ελπιδες στον Τριφυλλιακο. Ο Τριφυλλιακος βασιζεται κυριως σε 2 παικτες που ειναι εμπειροι και ξερουν να κοντρολαρουν πληρως το παιχνιδι. Ο Τριτωνας ειναι μια πληρεστατη ομαδα που στην εδρα του μπορει να πνιξει οποιοδηποτε αντιπαλο. Η ερωτηση ειναι μια: " Ο Τριφυλλιακος θα θελει το ματς σιγουρα περισσοτερο.. μπορει ο Τριτωνας να βρει κινητρο, δυναμεις και ψυχικα αποθεματα για να συνεχισει το εκπληκτικο ρεκορ του με 0 ηττες παθητικο???? "


ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ Ματς γριφος για απαιτητικους λυτες! Κρισιμοτατης σημασιας και για τις 2 ομαδες! Πανομοιοτυπη προσεγγιση του ματς. Η λογικη λεει οτι θα φορεθει πολυ η ζωνη εκατερωθεν. Η Αμιλλα βασιζεται στη δυναμη κοντα στα καλαθια και στην ταχυτητα 1-2 περιφερειακων. Δεν ειναι φοβερα ποιοτικη, ειναι σιγουρα ομως η πιο μαχητικη ομαδα του ομιλου και δικαιολογει πληρως την Περιστεριωτικη καταγωγη της. Ο Πρωτεας παλι, στην εδρα του κανει φοβερα ματς και σχεδον σε καθε κρισιμο ματς με τον κοσμο του στο πλευρο του, κανει καταθεση ψυχης. Η τεχνικη δεν του λειπει, ισως του λειπει η εμπειρια. Ειμαι σιγουρος οτι και οι δυο ομαδες θα ειναι πολυ καλα διαβασμενες, για αυτο δεν περιμενω να δω ποιοτικο παιχνιδι. Η σκοπιμοτητα και η κρισιμοτητα του παιχνιδιου, θα κανει το παιχνιδι σκληρο στα ορια του αντιαθλητικου. Αυτος που θα εχει καθαρο μυαλο και θα ειναι ψυχραιμος θα παρει το ματσακι. Ισως το πιο δυσκολο εργο να το εχουν οι διαιτητες, που θα παιξουν καθοριστικο ρολο στην ομαλη εκβαση του αγωνα. Προβλεψη για αυτο το ματς: UNDER 110.5 ποντους! Σημειο βγαινει πολυ δυσκολα! Αν παω στο γηπεδο, θα γραψω πληρες ρεπορταζ με καθε λεπτομερεια αλλα και πολυ παρασκηνιακο υλικο! 69.gif
soouza
Τρίτων-Τριφυλλιακός Πολυδρόσου 76-66(37-26 ημίχρονο).

Πολύ σημαντική νίκη επί του τρίτου στη βαθμολογία Τριφυλλιακού πέτυχε ο Τρίτωνας διευρύνοντας το σερί του. rolleyes.gif

Δεν είχα δει τη φιλοξενούμενη ομάδα που έχει κάτι αντιφατικό.Πολύ κακή τεχνική κατάρτιση αλλά μοναδική εμπειρία.Δε με εκπλήσσει λοιπόν η θέση που προφανώς βρίσκεται δίκαια.Το παιχνίδι της δε βασίζεται σε τακτικές αλλά στην κυκλοφορία της μπάλας καθώς και τη δημιουργία που προκύπτει από το τίποτε προιόν της απόλυτης εμπειρίας μερικών παικτών.

Από την άλλη ο Τρίτωνας με βαριά πόδια μεν αλλά καλό ρυθμό έπαιξε καλύτερα του αναμενομένου δεύτερο ματς σε δύο μέρες και δεν έδειξε σημάδια κόπωσης.Προστάτεψε το Νίκο Κρίτσαλο και χρησιμοποίησε όλο το ρόστερ για το φρεσκάρισμα.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif smiley.gif

Στο ημίχρονο του αγώνος η διοίκηση προέβη σε δύο βραβεύσεις.Η μία στην κυρία Ψαράκη,η οποία βοήθησε τα μέγιστα για να αποκτήσει η ομάδα των Σεπολίων μόνιμη στέγη στο κλειστό του Αγίου Νικολάου.

Η άλλη αφορούσε το Στηβ Γιατζόγλου για τη συνολική του παρουσία στο άθλημα!Χωρίς σχόλια,R E S P E C T!!! 41.gif
mpele


πρωτεας- αμιλλα 61-64 (35-26).
ενα ματσ ντερμπι οπως αναμενοταν. σκληρο παιχνιδι με πολλες εναλλαγες του σκορ και δοκιμες διαφορων αμυνων για να εξουδετερωσουν η μια ομαδα την αλλη. ο πρωτεας καλη νεανικη ομαδα αλλα ισως τησ λειπει το κατι παραπανω. η ομαδα μου με ψυχολογια νικητη εκανε ενα απο τα διπλα( ΑΝΟΔΟΥ) που επρεπε και συνεχιζει.....8 χ 8 και που ξερεις το τρενο απο τα δυτικα καπου μπορει να σταματησει...ΦΟΡΤΣΑ ΑΜΙΛΛΑΡΑ!!!!!!!!!......και κτ τελυταιο φιλε πατρινε ( χωρις να σε ξερω βεβαια) και χωρις παρεξειγηση απορω φυσικα που μας εχεις δει εσυ??...η 1-3-1 ζωνη ουτε σμρα επιασε...μονο καλυτεροι γινομαστε ετσι..καλη συνεχεια και στους δυο...
karfi
Πρωτεας- Αμιλλα 61-64 (35-26)
Επεσα εξω τελικα. Το παιχνιδι ηταν "μπασκετικο" με καλο θεαμα και ενα συγκλονιστικο 2ο ημιχρονο.

Αναλυτικα:
Πρωτο Ημιχρονο:
Το τελειο ημιχρονο για τον Πρωτεα. Ολα λειτουργουν περιφημα. Η καλη τους αμυνα, τους δινει ρυθμο στην επιθεση και κλεινουν το ημιχρονο στο +9. Απολυτος ελεγχος του παιχνιδιου και φαινεται οτι δεν θα χασουν το ματς. Κακη η Αμιλλα που μοιαζει ωρες ωρες να παλευει με τα κυματα. Η αμυνα του Πρωτεα φαινεται αδιασπαστη. Οι δυο ομαδες παιζουν κυριως man to man, με βοηθειες απο τη weak side. Οι βοηθειες του Πρωτεα λειτουργουν αψογα, ενω αντιθετα η Αμιλλα χανει ολα τα miss matches στη ρακετα.

Δευτερο Ημιχρονο:
Πρωτοβουλια των κινησεων ο Πρωτεας, με την Αμιλλα να εχει ανεβασει την πιεση της. Πανω εκει γινεται το συμβαν του αγνωα... και ενω ο Πρωτεας ειναι στο +7. Για λογο που δεν εγινε προφανης στην κερκιδα, το (13) του Πρωτεα και ενω ειχε χρεωθει με το 4ο φαουλ του, ερχεται σε συμπλοκη με το (11) της Αμιλλας. Πεφτουν οι πρωτες ψιλες και στη συνεχεια ο βοηθος προπονητη του Πρωτεα, εμπλεκεται και αυτος στη συρραξη. Ευτυχως, ολοι οι υπολοιποι ηταν ψυχραιμοι (αποριας αξιο) και δεν γενικευτηκε η συμπλοκη. Σωστη αποβολη για (13 Πρωτεα)_(11 Αμιλλας) και βοηθο προπονητη Πρωτεα. Καπου εδω διαταραχθηκαν οι ισορροπιες του παιχνιδιου. Μεγαλυτερη ζημια για τον Πρωτεα καθως το (13) μεχρι εκεινη τη στιγμη ειχε καλη αποδοση και εδινε ενεργεια στον Πρωτεα. Στο πρωτο ημιχρονο ειχε μερικα μεγαλα σουτ. Το (11) της Αμιλλας ειχε κινηθει σε ρηχα νερα. Το +7 του Πρωτεα γινεται +2 και εχουμε ντερμπι. Μετα απο λιγο η Αμιλλα το γυρναει σε ζωνη. Αλλα με ενα σουτ του (17) του Πρωτεα και μερικες ομηρικες μαχες απο το (15) και το (8) του Πρωτεα, ο Πρωτεας συντηρει ενα μικρο προβαδισμα. (κατω των 5 ποντων).
Στα μεσα της 4ης περιοδου χρεωνεται με 5ο φαουλ το (18) του Πρωτεα και ετσι ξαναλλαζουν οι ισορροπιες. Το (18) ειναι ο καλος μικρος του Πρωτεα. Αλλαγες πλανω ξανα για τον Πρωτεα και η Αμιλλα με μπροσταρη το (10), το (5) και μεγαλα σουτ απο το (13) παιρνει προβαδισμα +4..+6. Συγκλονιστικη προσπαθεια του (7) απο τον Πρωτεα που παει να παρει το ματς μονος του.
Φαση κλειδι του ματς: Λιγοτερο απο ενα λεπτο για να ληξει το παιχνιδι και επαναφορα απο τον Πρωτεα απο το κεντρο του γηπεδου. Στο +2 η Αμιλλα εκεινη τη στιγμη. Αψυχολογητο σουτ τριων ποντων απο τον πλει μεικερ του Πρωτεα ενω ηθελε 13-14 δευτερολεπτο για να εκπνευσει το 24''.
Επειδη ομως το μπασκετ ειναι ο βασιλιας των συγκινησεων στα ομαδικα αθληματα, το ματς ειχε ακομα δραση. Μετα απο επιθεσεις απελπισιας του Πρωτεα και φαουλ, η διαφορα ειναι στο +6 για την Αμιλλα με 16'' για να τελειωσει το παιχνιδι. Βηματα απο παικτη της Αμιλλας και κατοχη για τον Πρωτεα. Τριποντο απο το (17) του Πρωτεα και η διαφορα στο +3 για την Αμιλλα με 7'' να απομενουν για τη ληξη. Μεγαλη πασα προς το κεντρο απο την Αμιλλα κλεψιμο απο τον Πρωτεα, φτανει η μπαλα ξανα στο (17) του Πρωτεα που σουταρει ξανα τριποντο αλλα αυτη τη φορα αστοχει. Η κορνα της ληξης βρισκει την Αμιλλα να πανηγυριζει για την τεραστια νικη που εκανε.
Διακριθεντες:
Για τους χαμενους (Πρωτεα): Μεγαλες μαχες εδωσαν οι (7), (8), (15) κ (17)
Για τους νικητες (Αμιλλα): (5), (10), (13) και (7)

Key stat: Η σωστη αποβολη του (13) και το 5ο φαουλ του (18) για τον Πρωτεα. Αν δεν ειχε γινει ενα απο τα δυο παραπανω γεγονοτα, ο Πρωτεας θα ειχε παρει το ματς.

Συμπερασμα: Η πιο ψυχραιμη Αμιλλα ειχε αβανταζ και πηρε μια δικαιη νικη.

***Και για να λεμε και τα καλα καμια φορα. Ηταν απο τις καλυτερες διαιτησιες που εχω δει σε ντερμπακια της Γ και Β εσκα. Αξιζουν παρα πολλα συγχαρητηρια και στους 2 διαιτητες. Ειχαν σωστοτατη κριση και στην συρραξη αλλα και κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου ηταν αψογοι.

Συγχαρητηρια σε ολους για το πολυ καλο παιχνιδι.

Η Αμιλλα ειναι "καβαλα στο αλογο" και χρειαζεται απλα να κερδισει στο Περκιζας. Αν δεν κανει καποια αλλη μη αναμενομενη γκελα θα παιξει εναν τελικο με τον Τριφυλλιακο. Ο Τριφυλλιακος δεν καταφερε ουτε σημερα να κανει μια υπερβαση. Ηττηθηκε φυσιολογικα απο τον Τριτωνα και επεσε στην 4η θεση. Εχει βγαλει ομως το δυσκολο προγραμμα του. Για τον Πρωτεα θα χρειαστει ενα θαυμα για προλαβει την 3αδα. Θελει νικη της Αμιλλας μεσα στο Περκιζας, να κερδισει τον Τριτωνα στο Μετς την ανοιξη και να κανει ενα τεραστιο θαυμα στον ταφο του Ινδου, χωρις αλλη γκελα...
Εχω την αισθηση οτι η Αμιλλα θα κερδισει τον Τριφυλλιακο και θα ανεβει κατηγορια!
Tsiouaoua
Σε ένα ενδιαφέρον ματς, οι Αμπελόκηποι νίκησαν τον Άτταλο καματερού για 9 πόντους αν δεν κάνω λάθος!!!! Πολύ καλός ο Άτταλος, παθιασμένος έως και σκυλιασμένος για τη νίκη με πολύ καλη άμυνα απτο δεύτερο δεκάλεπτο και μετά κυρίως.... Οι ΑΟΑ δυσκολεύτηκαν, ενώ μέχρι και τα μέσα της τελευταίας περιόδου ηταν μαζί στο σκορ και σε μερικά σημεία ο Άτταλος είχε προσπερασει σε ένα ωραίο derbaki... Τελικά οι ΑΟΑ πήραν το ροζ φύλλο με σωστό μπάσκετ και ψύχραιμο στα κρίσιμα σημεία...

Παιανία - Ελληνορώσσοι (1) και πλέον οι Ελληνορώσσοι ίσως μπαίνουν σε μπελάδες!!!!
patrinos777
QUOTE(mpele @ Feb 15 2013, 23:38 ) *
πρωτεας- αμιλλα 61-64 (35-26).
ενα ματσ ντερμπι οπως αναμενοταν. σκληρο παιχνιδι με πολλες εναλλαγες του σκορ και δοκιμες διαφορων αμυνων για να εξουδετερωσουν η μια ομαδα την αλλη. ο πρωτεας καλη νεανικη ομαδα αλλα ισως τησ λειπει το κατι παραπανω. η ομαδα μου με ψυχολογια νικητη εκανε ενα απο τα διπλα( ΑΝΟΔΟΥ) που επρεπε και συνεχιζει.....8 χ 8 και που ξερεις το τρενο απο τα δυτικα καπου μπορει να σταματησει...ΦΟΡΤΣΑ ΑΜΙΛΛΑΡΑ!!!!!!!!!......και κτ τελυταιο φιλε πατρινε ( χωρις να σε ξερω βεβαια) και χωρις παρεξειγηση απορω φυσικα που μας εχεις δει εσυ??...η 1-3-1 ζωνη ουτε σμρα επιασε...μονο καλυτεροι γινομαστε ετσι..καλη συνεχεια και στους δυο...


σας έχω δει το '84 σε παιχνιδι β εσκα άμιλλα-πέρα κλουμπ......

επειδή μάλλον τα ποσταρίσματά μου δεν σου γίνονται κατανοητά ,ως προς το ύφος εννοώ , καλό θα είναι να μην τα σχολιάζεις γτ πάει το θέμα αλλού απ την πραγματικότητα....,η φιλική συμβουλή για 1-3-1 αφορούσε τουσ ΑΟΑ απέναντι στην ομάδα σου και οχι την ομάδα σου, η δικια σου η ομάδα δεν χρειάζεται συμβουλές....,αν χρειαστείς....ενημέρωσε με και κάτι θα σου προτείνω.

τώρα αν όντως οι άλλοι σε παίζουν 1-3-1 (κάτι που αρνούνται όλοι μέχρι τώρα...) κ κερδίζεις εσύ...και με άνεση κιόλας....τότε μάλλον μου χρωστάς κ ευχαριστώ...όχι ειρωνεία......

και για να μην παρεξηγηθείς κ εσύ τώρα......διάβασε πιο πάνω ένα ποστ ...ο πατρινοσ δεν ασχολείται γτ είναι πρώτος....., κ αυτό ισχύει......δεν ασχολούμαι (σοβαρά ) με την ομάδα σου , είμαι πρώτος , εσύ....δεν ξέρω.....θα δω την παρασκευή πριν τα προγνωστικά.....,μέχρι τότε σου θυμίζω οτι οι φιλικές μου συμβουλές δεν κρύβουν σκοπιμότητα ή ...μεροληψία προς κάποια ομάδα....,απλώς ελπίζω να βελτιώσουν τον ανταγωνισμό σ ένα τραγικό από πλευράς ανταγωνισμού πρωτάθλημα....
mpele
μπαινω στον κοπο να σου απαντησω γιατι για κοπο προκειται μονο και μονο για να σου πω πως οτι και να λες οσο και να μην σας αρεσει το τρενο απο τα δυτικα δε σταματαει. γινεσαι προκλητικος χωρις λογο , ενω αν ειχες παιξει λιγο μπασκετακι θα ηξερες πως η αμιλλαρα ηταν μεχρι και γ εθνικη. οσο για να μαθεις που ειμαι, επειδη εσυ εισαι μαλλον πρωτος και "τοσο καλος¨συγχαρητηρια βεβαια γι αυτο, οταν θα ερθεις για να βρεθουμε αντιπαλοι να προσεχεις γιατι το τρενο απο τα δυτικα τρεχει ασταματητα και μπορει να σε πατησει και να μην προλαβεις να επιβιβαστεις καλημερα και καλη συνεχεια στο πρωταθλημα που μαλλον δεν σου αρεσει και τοσο...
Hotter
QUOTE (mpele @ Feb 17 2013, 15:47 ) *
μπαινω στον κοπο να σου απαντησω γιατι για κοπο προκειται μονο και μονο για να σου πω πως οτι και να λες οσο και να μην σας αρεσει το τρενο απο τα δυτικα δε σταματαει. γινεσαι προκλητικος χωρις λογο , ενω αν ειχες παιξει λιγο μπασκετακι θα ηξερες πως η αμιλλαρα ηταν μεχρι και γ εθνικη. οσο για να μαθεις που ειμαι, επειδη εσυ εισαι μαλλον πρωτος και "τοσο καλος¨συγχαρητηρια βεβαια γι αυτο, οταν θα ερθεις για να βρεθουμε αντιπαλοι να προσεχεις γιατι το τρενο απο τα δυτικα τρεχει ασταματητα και μπορει να σε πατησει και να μην προλαβεις να επιβιβαστεις καλημερα και καλη συνεχεια στο πρωταθλημα που μαλλον δεν σου αρεσει και τοσο...

Βλέπω υπερβολική σιγουριά εκει στο περιστέρι μην το πω αλαζονεία..φυλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά λέει ο λαός..
mpele
για να τελειωνει καπου εδω η παρεξειγηση που αναψε χωρις λογο ο φιλος πατρινος, με την προκλητικη 1-3-1 που πιστευει πως θα χασουμε, κανεις δεν ειπε τιποτα και δεν μιλησε για καμια σιγουρια. ολα εξαλλου κρινονται μεσα στο παρκε. εχουμε δει πολυ καλυτερες ομαδες απο εμας και του εχουμε επισημανει βλεπε παο- πρωτεα-τριφιλιακο-αμπελοκηπους . ισως εχουμε το πιο ανατγωνιστικο πρωταθλημα αλλα σε καποιους δεν αρεσει. καλη συνεχεια
vagm
QUOTE(mpele @ Feb 17 2013, 20:16 ) *
για να τελειωνει καπου εδω η παρεξειγηση που αναψε χωρις λογο ο φιλος πατρινος, με την προκλητικη 1-3-1 που πιστευει πως θα χασουμε, κανεις δεν ειπε τιποτα και δεν μιλησε για καμια σιγουρια. ολα εξαλλου κρινονται μεσα στο παρκε. εχουμε δει πολυ καλυτερες ομαδες απο εμας και του εχουμε επισημανει βλεπε παο- πρωτεα-τριφιλιακο-αμπελοκηπους . ισως εχουμε το πιο ανατγωνιστικο πρωταθλημα αλλα σε καποιους δεν αρεσει. καλη συνεχεια

καλησπερα και απο μενα... παρακολουθω τις συζητησεις και διακρινω μια αλαζονεια τοσο απο τον φιλο mpele αλλα πιο πολυ απο τον patrino (ο οποιος ειρωνευεται κι ολας) εγω εχω να προτεινω ΗΡΕΜΙΑ και οι οποιες διαφορες να λυθουν με μπασκετικες διαδικασιες σε 3 αγωνιστηκες......
Η αποψη μου ειναι: για την Αμιλλα πολυ καλη και νεανικη ομαδα με εμφαση στο ελευθερο (αρα απροβλεπτο) μπασκετ και στη δυναμη και με μεγαλη αυτοπεποιθηση μετα το 8 στα 8 (μονο ο Τριτωνας εχει καλυτερο ρεκορ αν θυμαμαι καλα) αλλα δεν χρειαζεται να παρουν τα μυαλα τους αερα......
οσο για τον Τριτων καλη ομαδα με πληροτητα σε ολες τις θεσεις αλλα καπως υπερεκτιμημενη ομαδα γτ πιστευω αν επαιζε σε οποιοδηποτε αλλο γηπεδο ισως να μην ειχαν 16-0 γτ ολοι ξερουν τι συμβαινει στο ΤΡΑΓΙΚΟ γηπεδο του Τριτωνα χωρις ρολοι (αν εξαιρεσουμε το τελευταιο ματσ κυπελλου) και με οπαδους κατι περισοοτερο απο θερμους που δεν αφηνουν την ομαλη διεξαγωγη του αγωνα οταν εκεινος γινεται ντερμπι παρασυροντας μαζι τους παιχτες και προπονητη (ας με διαψευσει οποισδηποτε παιχτης ομαδας εκτος τριτωνα γτ σε οσα παιχνιδια εχω δει αυτο γινεται)... και για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι αδικα βρισκεται στην πρωτη θεση εννοειται οτι ειναι η καλυτερη ομαδα του ομιλου .... απλα δεν χρειαζεται η ειρωνια και η αλαζονεια απο μερια παιχτων του!!!!
ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ... θελω να δωσω συγχαρητηρια στην ομαδα που μου εχει κλεψει την συμπαθεια ... την ΠΑΙΑΝΙΑ για την μεγαλη νικη, που με εκανε να πληρωθω στο στοιχημα ;-) και να ατενιζει με αισιοδοξια το μελλον της στην κατηγορια......
και κατι τελευταιο γιατι ακουω πολλα σχολια αρνητικα για την κατηγορια..... εχετε δει ποσο τραγικη ειναι η β εσκα?? εγω πιστευω οτι οι 4 καλυτερες ομαδες (για μενα ΑΜΙΛΛΑ,ΠΑΟ,ΠΡΩΤΕΑΣ,ΤΡΙΤΩΝ) οχι μονο θα σωζοντουσαν ανετα αλλα καποιες ισως εφταναν ως τα play off στην πιο πανω κατηγορια.....
και επειδη το θεμα μας κουρασε ολους... οτι και να μου απαντησετε δεν προκειται να συνεχισω την συζητηση....
patrinos777
QUOTE(mpele @ Feb 17 2013, 15:47 ) *
μπαινω στον κοπο να σου απαντησω γιατι για κοπο προκειται μονο και μονο για να σου πω πως οτι και να λες οσο και να μην σας αρεσει το τρενο απο τα δυτικα δε σταματαει. γινεσαι προκλητικος χωρις λογο , ενω αν ειχες παιξει λιγο μπασκετακι θα ηξερες πως η αμιλλαρα ηταν μεχρι και γ εθνικη. οσο για να μαθεις που ειμαι, επειδη εσυ εισαι μαλλον πρωτος και "τοσο καλος¨συγχαρητηρια βεβαια γι αυτο, οταν θα ερθεις για να βρεθουμε αντιπαλοι να προσεχεις γιατι το τρενο απο τα δυτικα τρεχει ασταματητα και μπορει να σε πατησει και να μην προλαβεις να επιβιβαστεις καλημερα και καλη συνεχεια στο πρωταθλημα που μαλλον δεν σου αρεσει και τοσο...

ο κόπος φίλε είναι όλος δικός μου.....γτ προφανώς είτε δεν διαβάζεις τα ποστς.....είτε δεν θες να τα καταλάβεις....,ελπίζω να τα καταλαβαίνουν όλοι οι άλλοι...για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις.....
στο ξαναγράφω όσο πιο κατηγορηματικά μπορώ οτι ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ με την ομάδα σου αρνητικά όπως εσυ αντιλαμβάνεσαι....,σου εύχομαι αν αξίζεις να ανέβεις τρένο οχι β εσκα μόνο.....αλλα με wild card και β εθνική......,και επειδή έχεις δίκιο στο οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ αν εσύ βγάζεις γλώσσα ιστορικά για την ..αμιλλαρα σου...της γ εθνικής τότε προφανώς ομάδες τύπου ΤΡΙΤΩΝΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ ΠΡΩΤΕΑ που έχουν κοσμήσει κατα καιρούς Α1 και Α2....δεν θα πρεπε να ..καταδέχονται να παίξουν μαζί σου.....,και ως προς ....χαρακτηρισμούς στυλ ...τρένου....κλπ....θα σου πω....κούλαρε λίγο....μέχρι την προηγούμενη πέμπτη.....ήσουν 5ος στη.....Γ έσκα....οχι πρώτος στην Α......, κ αν είσια εσύ τρένο με 11-4.....εγώ τι είμαι.....με 16-0.....το..intercity../????
τώρα αν μ αρέσει το πρωτάθλημα ή όχι.....ειδικά σε σχέση με το 16 ομάδων περσινό κ με την εξέλιξη που είχε....για το οποίο θα πρεπε να χεις και εικόνα αφού συμμετείχε και η άμιλλα.....(εκτοσ αν είσαι κανας...χτεσινός...κ το παίζεις ...αμιλάρα.....) προφανώς και δεν μ αρέσει.....να βλέπω τρένα εμάς και τον παο που χάνει μόνο αν το θέλει......3 ομάδες για άνοδο.....άλλες 5 να μην πηγαίνουν για τπτ....κ 3 στο τέλος να παλεύουν για 2 θέσεις με ρεκόρ ....1-13......ο καθένας....σε πρωτάθλημα 13 ομάδων ......δηλώνει πρωτάθλημα χαμηλού επιπέδου....κ δεν έχω διάθεση να το...εξυψώσω...για να μεγαλώσω και την πολύ καλή πορεία της ομάδας μου......ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΚΟΡ 51-17...και χάρηκα ιδιαίτερα με την προσπάθεια του εθνικού να βγάλει τη ρετσινιά παίζοντας ανταγωνιστικά μπασκετικά και με πάθος κ να χάσει με τρόπο που σπάνια συμβαίνει σε τέτοια κατηγορία....
υ.γ. και την ομάδα σου την ....ξέρω καλά από το 2003......ρώτα κ κανα παλιό παράγοντα της ομάδας σου να σε ενημερώσει ποια κατηγορία έπαιζε τότε......,καλή επιτυχία στου ς λοιπούς αγώνες σου....κ όποτε χρειαστείς ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ σε κανα ματς που θα σαι αουτσαιντερ....στειλε ενα πμ
Tsiouaoua
Καλά Μpele ηρέμισε λίγο με αυτό το τρένο και το τρένο και το ένα και το άλλο.... Έχει δρόμο ακόμα το πρωτάθλημα έχετε ένα σερί αλλά μην τα ισοπεδώνεις όλα!!!! Δεν γίνατε η υπερομάδα του ομίλου (κάπως έτσι το παρουσίαζεις) οπότε όπως λέει και ο άλλος φίλος φύλα τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά στο τέλος!!!! Όσο για τον patrino όταν είσαι τόσο ψιλά στη βαθμολογία και με εμφανής διαφορά υλικού και δυναμικής, τότε η ειρωνία ίσως έχει θέση στα λεγόμενα του τον καταλαβαίνω γιατί και μέσω των οδηγιών που δίνει συνέχεια και προσφέρει τις ''γνώσεις'' του θέλει να το παίξει ιστορία και να πικάρει αντιπάλους!!!! tongue.gif Προφανώς ξέρει και ο ίδιος πως χωρίς αυτό το απαίσιο γήπεδο ίσως να μην είχαν αυτό το σερί καθώς υπάρχουν ομάδες που μπορούσαν να διεκδικήσουν τη νίκη και στον Άγιο νικόλαο και εκτός έδρας... Παρολα αυτά είναι πραγματικά κρίμα μία ομολογουμένως πολή καλή ομάδα για ψηλότερες κατηγορίες απο τη Γ εσκα να παίζει σε τέτιο γήπεδο... Εύχομαι να γίνει κάτι σύντομα για αυτό!!!! wos_sport5.gif
patrinos777
QUOTE(Tsiouaoua @ Feb 18 2013, 00:49 ) *
Καλά Μpele ηρέμισε λίγο με αυτό το τρένο και το τρένο και το ένα και το άλλο.... Έχει δρόμο ακόμα το πρωτάθλημα έχετε ένα σερί αλλά μην τα ισοπεδώνεις όλα!!!! Δεν γίνατε η υπερομάδα του ομίλου (κάπως έτσι το παρουσίαζεις) οπότε όπως λέει και ο άλλος φίλος φύλα τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά στο τέλος!!!! Όσο για τον patrino όταν είσαι τόσο ψιλά στη βαθμολογία και με εμφανής διαφορά υλικού και δυναμικής, τότε η ειρωνία ίσως έχει θέση στα λεγόμενα του τον καταλαβαίνω γιατί και μέσω των οδηγιών που δίνει συνέχεια και προσφέρει τις ''γνώσεις'' του θέλει να το παίξει ιστορία και να πικάρει αντιπάλους!!!! tongue.gif Προφανώς ξέρει και ο ίδιος πως χωρίς αυτό το απαίσιο γήπεδο ίσως να μην είχαν αυτό το σερί καθώς υπάρχουν ομάδες που μπορούσαν να διεκδικήσουν τη νίκη και στον Άγιο νικόλαο και εκτός έδρας... Παρολα αυτά είναι πραγματικά κρίμα μία ομολογουμένως πολή καλή ομάδα για ψηλότερες κατηγορίες απο τη Γ εσκα να παίζει σε τέτιο γήπεδο... Εύχομαι να γίνει κάτι σύντομα για αυτό!!!! wos_sport5.gif

φίλε τσιουαουα....όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται λέει μια σοφή παροιμία.....,είναι αρκετά εμφανές το ύφος των γραφομένων μου και ποτέ ούτε ειρωνεύομαι κανέναν ούτε το παίζω ιστορία....μοιράζοντας γνώσεις....,εντελώς κριτικά κ εντελώς φιλικά χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα λέω 2 3 πραγματάκια προς εκμετάλλευση πιο αδύναμων ομάδων απέναντι στα φαβορί...έτσι για να δούμε πιο ανταγωνιστικά ματσάκια...απ οτι στον 1ο γύρο......Πόσο μάλλον να το παίζω ιστορία εκ του ασφαλούς όντας πρώτος κ αήττητος...οταν πέρισι τέτοια εποχή μέτραγα 2-12 και..αστείες ήττες.....
τώρα για το απαίσιο γήπεδο.....κ το αν θα χάναμε ..δεν το ξέρω..αλλα όσο θυμάμαι τα φετινα μας ματς..κ με ομάδες β που παίξαμε...δεν νομίζω να φέραμε παιχνίδι στο σουτ....η έστω να νικήσαμε στις λεπτομέρειες....για να δεχτώ αυτό που λές.....
Και εγώ είχα κ έχω πολλές ενστάσεις για την ποιότητα του γηπέδου όπως και άλλοι στην ομάδα αλλά δεχτήκαμε κ την αλλαγή απο στρέφη άγιο νικόλαο σχεδόν αδιαμαρτύρητα γτ είναι προτιμότερο να παίζεις σε γήπεδο με 100-200 άτομα παρά σε καλύτερο γήπεδο μεταξύ συγγενών.....,δεν είναι αλήθεια άχαρο να παίζεις σε άδειο γήπεδο κ ας είναι αυτό στολίδι οπως πχ της άμιλλας...?ίσως το καλύτερο μαζί μ ετου γέρακα κλειστο στα τοπικά και ακόμα κ με 50 άτομα...φαίνεται έρημο....
konstantinos_bc
QUOTE (patrinos777 @ Feb 17 2013, 02:43 ) *
σας έχω δει το '84 σε παιχνιδι β εσκα άμιλλα-πέρα κλουμπ......


Ασχετο αλλα το τμημα καλαθοσφαιρισης του Περα Κλουμπ ιδρυθηκε το 1987..
pcl
QUOTE(konstantinos_bc @ Feb 18 2013, 09:54 ) *
Ασχετο αλλα το τμημα καλαθοσφαιρισης του Περα Κλουμπ ιδρυθηκε το 1987..


και άρχησαν τα όργανα μετά..
Tsiouaoua
Ναι δεν λέω ότι θα χάνατε κανένα παιχνίδι, απλά ότι υπήρχαν σημαντικές ευκαιρίες (βλ. Περκιζα, Γουδι με Ελληνορώσσους) που νιώσατε κοντά το στραβοπάτημα... Αυτό ήθελα να πω όχι ότι δεν αξίζει η θέση που έχετε προς Θεού χαχα tongue.gif smile.gif
Στο τελευταίο σκέλος συμφωνώ μαζί σου, και εγώ στη θέση σου και πιστεύω οι περισσότεροι θέλουν το καλύτερο γήπεδο ώστε η ομάδα να πηγαίνει καλύτερα!!! Είτε είναι κατάλληλο είτε όχι αυτό είναι καθαρά θέμα του σωματείου... Προφανώς δεν σας αρέσει και εσάς αλλά αφού αυτό έχετε το εκμεταλεύεστε και δεν σας χαλάει καθόλου αφού σαρώνεται εκεί μέσα (όπως και εκτός απλά αναφέρομαι στην έδρα σας) smile.gif ...!!! wos_sport5.gif
MJ 23
χαλαρωστεεεεεεε ο μιχαλακης ειναι εδω επεστρεψε μετα απο καιρους!!!!!!ηρθα για να σταματησω τα τρενα....αυτα που μπορω ομως τον καρβουνιαρη ανετα τον σταματαω....το ιντερσιτυ λιγο δυσκολο!!!!ο νοων νοητω!! smiley.gif
teo4
καποιος λεει οτι προσφερει γνωσεις..... ποιος του ειπε οτι τις εχει???
καποιος λεει οτι δινει συμβουλες ....ποιος τις ζητησε???
καποιος μιλαει με υφακι... ποιος νομιζει οτι ειναι?????
βλεπω τις κατηγοριες αρκετα χρονια και αυτα που διαβαζω τωρα τελευταια με αηδιαζουν πραγματικα..... ελεος ρε παλικαρια....
εχω δει αρκετα παιχνιδια φετος στον ομιλο αυτο και πραγματικα χαιρομαι καποιες ομαδες (ΑΟΑ,ΑΜΙΛΛΑ,ΠΡΩΤΕΑ) .... αλλα καποιες εχουν γινει κουραστικες!!!
δεν μπορω να καταλαβω πως ο τριτωνας καταφερε να χασει τη συμπαθεια που ειχε στις αρχες σχεδον απο ολους τους φιλους αυτων των κατηγοριων..... μηπως τελικα το αηττητο σας κανει κακο???? μηπως το υφακι του πατρινου βγαινει και στο γηπεδο απο ολη την ομαδα??? μηπως οι αχαρακτηριστοι οπαδοι σας που κανουν το γηπεδο μπ....λο (ακομα το συζητανε στο χαλανδρι) μηπως αντι να σας θαυμαζουν αρχισαν να σας μισουν?? να ξερετε οτι και τα ιντερσιτι ΕΚΤΡΟΧΙΑΖΟΝΤΑΙ (και πιστευω δεν αργει η στιγμη) και οπως παει τ προγραμμα μαλλον τη ζημια θα στη κανει ο φιλος μπελε φιλε μου πατρινε!!!
Ο ΑΟΑ σιγουρα δεν ειναι υπερομαδα σιγουρα δεν ειναι φοβητρο αλλα εχει κατι που μ αρεσει: πιτσιρικαδες, παθος, ενεργεια προσπαθεια για ωραιο μπασκετ
Η Αμιλλα τρενο δεν ειναι (ας στεναχωρω καποιους στη δυση) αλλα μπορει να γινει ο περσινος τριτωνας που μετα την αλλαγη προπονητη εφερε τα πανω κατω (απο 3-4 στο 11-4 και συνεχιζουν) με τη μονη διαφορα οτι φετος η αμιλλα προλαβαινει την ανοδο.. και εδω νεανικη ομαδα, με παθος, πολυ ωραιο και γρηγορο μπασκετ με πολυ καλους σουτερ .... μονο να φροντισουν να μην γινουν σαν αυτους που κοροιδευουν ...
Ο Πρωτεας και αυτη νεανικη ομαδα.... με πολυ καλους αυτοματισμους, γρηγορα γκαρ, εξυπνες αμυνες, καλη προπονητρια, αλλα με δυο αρνητικα... απειρια και φοβο στα κρισιμα παιχνιδια (τους ειδα στο τελευταιο παιχνιδι με την Αμιλλα κ παροτι νικαγαν εως και 11 ποντους στο 3ο δεκαλεπτο εδειχναν να φοβουντε και τελικα εχασαν) δυστυχως γι αυτους φαινεται πως εχασαν το τρενο της ανοδου απο το τρενο του μπελε :-) βεβαια θαυματα γινονται.....
Tsiouaoua
Φίλε patrine777777 , όπως καταλαβαίνεις ελάχιστοι είναι αυτοί που πήραν τις συμβουλές αποδεκτικά (αν όντως υπάρχει κάπιος) , οπότε για να κλείνει αυτό το θέμα από εμένα (γιατί εγώ το άρχισα με τις συμβουλές που ήθελες να δώσεις στον kondoros) θέλω να σου πω να τις κρατίσεις για την δικιά σου ομάδα... Οι φράσεις τύπου το κάνω για να βοηθήσω τις πιο αδύναμες ομάδες να κοντράρουν τις μεγαλύτερες γιατι θέλουν ανταγωνισμό (εννοώντας την δικιά σου) δεν μπαίνω στο κόπο να το σχολιάσω καν γιατί όπως είπα θέλω να το κλείσω το θέμα.... Το προσπερνάω χαμογελώντας tongue.gif Η ουσία είναι ότι παρότι δίνεις συμβουλές και δείχνεις να ξέρεις 2 πράγματα παραπάνω, θα τα πούμε στο τέλος ανακεφαλαιώνοντας για τη χρονιά καθώς το αήττητο σου δεν μαυ φαίνεται προσοπικά να το κρατάτε οπότε ο καθένας κοιτάει τη δική του καμπούρα και μετά των άλλων.... (Δεν λέω ότι έχει η ομάδα σου κάποια καμπούρα, αλλά τωρα τελευταία φαίνεται να αρχίζει να εμφανίζεται και δεν ξέρω πόσο θα αντέξετε χωρίς αυτην) Εδώ θα μαστε!!!! wos_sport5.gif biggrin.gif
patrinos777
QUOTE(Tsiouaoua @ Feb 19 2013, 01:54 ) *
Φίλε patrine777777 , όπως καταλαβαίνεις ελάχιστοι είναι αυτοί που πήραν τις συμβουλές αποδεκτικά (αν όντως υπάρχει κάπιος) , οπότε για να κλείνει αυτό το θέμα από εμένα (γιατί εγώ το άρχισα με τις συμβουλές που ήθελες να δώσεις στον kondoros) θέλω να σου πω να τις κρατίσεις για την δικιά σου ομάδα... Οι φράσεις τύπου το κάνω για να βοηθήσω τις πιο αδύναμες ομάδες να κοντράρουν τις μεγαλύτερες γιατι θέλουν ανταγωνισμό (εννοώντας την δικιά σου) δεν μπαίνω στο κόπο να το σχολιάσω καν γιατί όπως είπα θέλω να το κλείσω το θέμα.... Το προσπερνάω χαμογελώντας tongue.gif Η ουσία είναι ότι παρότι δίνεις συμβουλές και δείχνεις να ξέρεις 2 πράγματα παραπάνω, θα τα πούμε στο τέλος ανακεφαλαιώνοντας για τη χρονιά καθώς το αήττητο σου δεν μαυ φαίνεται προσοπικά να το κρατάτε οπότε ο καθένας κοιτάει τη δική του καμπούρα και μετά των άλλων.... (Δεν λέω ότι έχει η ομάδα σου κάποια καμπούρα, αλλά τωρα τελευταία φαίνεται να αρχίζει να εμφανίζεται και δεν ξέρω πόσο θα αντέξετε χωρίς αυτην) Εδώ θα μαστε!!!! wos_sport5.gif biggrin.gif


φίλε τσιαουα...ελπίζω να μην είσαι απ αυτούς που...λογοκρίνουν τα μη αρεστά ...η είναι τσακωμένοι με το διάλογο γτ τότε μάλλον κακώς βρίσκεσαι σ ενα δημόσιο φορουμ, όπως οι φίλοι απ το περιστέρι vagm k mpele που οτι δνε τους αρέσει μεταφράζεται σε ειρωνεία και αλλαζονεία.....
αν δεν θές λοιπόν να διαβάζεις τη γνώμη ...τις συμβουλές....τα προγνωστικά ....τις εκτιμήσεις μου ή όπως μπορεί να μεταφραστούν τα λεγόμενά μου εδώ..τότε προφανώς μην το κάνεις....δνε θα παρεξηγηθώ...,θα τις διαβάζουν οι άλλοι φορουμίτες που γουστάρουν τις διαφορετικές απόψεις....
στην ουσία τώρα αφου ΚΑΙ εσύ αναφέρεσαι στο...αήττητο της ομάδας μου λυπάμαι που μάλλον αυτό μας έχει κάνει αντιπαθείς σε άλλους , και εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη τον καλύτερο από σένα καλό είναι να προσπαθείς να τον φτάσεις ανεβαίνοντας στο επίπεδό του , μην προσπαθείς να του κόψεις τα πόδια για να πέσει στο δικό σου ,πράγμα που γίνεται παραδοσιακά στην ελλάδα κ σε άλλους τομείς πλην αθλητισμού...
για μένα κ πιστεύω και για τους περισσότερους αθλητές του τρίτωνα είχε πολύ μεγαλύτερη σημασία το..θαύμα του κυπέλλου....παρά το..αήττητο στη γ έσκα σε μια υπβαθμισμένη κατηγορία (συμφωνώ κ με το φίλο που έγραψε κ για τη β) αποτέλεσμα του μέτρου με τον...μικρό(ο θεος να τον κάνει τον 20χρονο...μικρό) που περισσότερο κόβει το μπασκετάκι στους 21.....παρά δίνει πραγματικές ευτκαιρίες στους 20αρηδες....Για μένα ψυχολογικά χάσαμε στους ελληνορώσους...κ αυτό το πατατράκ μας ήταν κ απαραίτητο έστω κ αν δεν κόστισε (από τύχη) και βαθμολογικά
τέλος όταν ακούς απ το δικό μου το στόμα τη λέξη αήτττο...κ το πάμε για το...17 στα 17...κλπ δεν είναι αυτοσκοπός. ούτε αλλαζονεία ...είανι το λογικό κίνητρο για μια ομάδα που έχει ήδη ανέβει, να διατηρήσει το επίπεδο και την προσπάθεια της στο μέγιστο βαθμό για να μην βαρέσει διάλυση απ το.....φλεβάρη......
patrinos777
QUOTE(teo4 @ Feb 19 2013, 01:32 ) *
καποιος λεει οτι προσφερει γνωσεις..... ποιος του ειπε οτι τις εχει???
καποιος λεει οτι δινει συμβουλες ....ποιος τις ζητησε???
καποιος μιλαει με υφακι... ποιος νομιζει οτι ειναι?????
βλεπω τις κατηγοριες αρκετα χρονια και αυτα που διαβαζω τωρα τελευταια με αηδιαζουν πραγματικα..... ελεος ρε παλικαρια....
εχω δει αρκετα παιχνιδια φετος στον ομιλο αυτο και πραγματικα χαιρομαι καποιες ομαδες (ΑΟΑ,ΑΜΙΛΛΑ,ΠΡΩΤΕΑ) .... αλλα καποιες εχουν γινει κουραστικες!!!
δεν μπορω να καταλαβω πως ο τριτωνας καταφερε να χασει τη συμπαθεια που ειχε στις αρχες σχεδον απο ολους τους φιλους αυτων των κατηγοριων..... μηπως τελικα το αηττητο σας κανει κακο???? μηπως το υφακι του πατρινου βγαινει και στο γηπεδο απο ολη την ομαδα??? μηπως οι αχαρακτηριστοι οπαδοι σας που κανουν το γηπεδο μπ....λο (ακομα το συζητανε στο χαλανδρι) μηπως αντι να σας θαυμαζουν αρχισαν να σας μισουν?? να ξερετε οτι και τα ιντερσιτι ΕΚΤΡΟΧΙΑΖΟΝΤΑΙ (και πιστευω δεν αργει η στιγμη) και οπως παει τ προγραμμα μαλλον τη ζημια θα στη κανει ο φιλος μπελε φιλε μου πατρινε!!!

................................................................................
.................................................................................
..............










άλλος κομήτης πάλι αυτός.......νέος (θα ναι πακετάκι με αυτόν της ...ρωσίας......)πάμε λοιπόν.....:

ποια φράση μου εσύ την αντιλαμβάνεσαι ως.....προσφορά ....γνώσεων........μήπως δεν καταλαβαίνεις???????
για τις συμβουλές μου .....ένας γρήγορα που θυμάμαι να τις ζήτησε είναι ο gspara...εσένα ποιός σου μίλησε...?????
εσύ που μιλάς με υφάκι......ποιός νομίζεις οτι είσαι.....???(κ κυρίως από ποιά ομάδα είσαι....έτσι για να δούμε και την...αντικειμενικότητά σου.......)
ο τρίτωνας κατάφερε να χάσει τη συμπάθεια μόνο αυτών που...ζηλο-φθονούν την επιτυχία, όλοι οι υγιείς φίλαθλοι χαίρονται να βλέπουν ομάδες να παίζουν όμορφο μπάσκετάκι που να φέρνει κ αποτέλεσμα....κ να φτάνει να παίζει με ομάδα Γ εθνικής στο κύπελλο.....προσπαθώντας και εκεί ακόμα να φανεί ανταγωνιστική ......το αήττητο όντως μας κάνει κακό γτ χαλαρώνουμε , αλλά το....υφάκι το δικό μου..????όλης της ομάδας.?????υπάρχει παίκτης ή προπονητής που να έχει παράπονο από κακή συμπεριφορά παίκτη ή προπονητή.του τρίτωνα..??????υπάρχει παίκτης των ελληνορώσων ή της παιανίας-κ τις αναφέρω γτ έχασαν με τις μεγαλύτερες διαφορές στο εντός μας-που να αντιμετώπισαν συμπεριφορά υποτιμιτική ή άσχημη επειδή κερδίσαμε με μεγάλη διαφορά???????φιλαράκο γτ μάλλον ή είσαι τουρίστας στα παιχνίδια ή βαλτός.....έχουμε παίξει με ομάδες που παίζουν μόνο ξύλο.....με ομάδες που παίζουν μόνο ζώνη στα 5 μέτρα....με ομάδες που κατέβασαν παίκτη με προπονητική οδηγία......μπές μέσα χτύπα τους να εκνευριστούν να βγού απ το παιχνίδι κλπ...κ δνε συνεχίζω γτ τέτοιες συμπεριφορές θα πρεπε να ναι ξένες στον αθλητισμό, η δική μου η ομάδα όμως.....δεν έχει προκαλέσει ποτέ...με το ζόρι προσπαθούμε να κρατήσουεμ τους πιο ευερέθιστους να μην τσιμπούν στισ προκλήσεις....., αυτά για τα υφάκια.....πες τα αλλού..οχι σε μένα....
οι αχαρακτήριστοι οπαδοί μας..../?????ποιοι είναι...?????απ τους 150 που έρχονται γήπεδο οι 140 είναι γονείς ...γκόμενες....φίλοι παιχτών -πολλοί κ οι ίδιοι παίχτες-το εφηβικό κ το γυναικείο τμήμα της ομάδας, σε ενοχλο΄ύν αυτοί.???ή οι 10 πιο φωνακλάδες που μένουν χαρακτηρίζουν όλη την έδρα ή την ατμόσφαιρα..που ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ...ως ...μπουρδόλο όπως λές??????? τότε φιλαράκο μην πας ποτέ να παίξεις στο ζεφύρι ...στη ροδόπολη...στα εξάρχεια....στου παπάγου ή στο σπόρτιγκ......αν σε ενοχλούν οι....φωνές.....,κάτσε να απολάυσεις το μπασκετάκι σε κανα ...play-station....και άσε τα γήπεδα.....(στο χαλάνδρι ....άλλα συζητάνε....όχι την ατμόσφαιρα...)
σταμάτησαν να μας θαυμάζουν ....κ άρχισαν να ΜΑΣ ΜΙΣΟΥΝ??????( ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΙΑ ΤΡΕΛΛΟΣ??????????)
ΙΝΤΕΡCITY δεν αυτο-χαρακτηρίστικα....για έπαινο.......,είναι η λογική ακολουθία.....αν είναι ...τρένο ο..μπέλε....μς ρεκόρ 11-4......,και όντως εκτροχιάζονται (πχ το δικό μας με ελληνορώσους σαν εμφάνιση ή στην ήττα απ το χαλάνδρι σαν αποτέλεσμα κ μάλιστα με διαφορά 5 ημερών) αλλά για το αν πιστεύεισ οτι θα αργήσει...??????κ εγώ πιστεύω εις ένα Θεό...πατέρα παντοκράτορα.......
και ζημιά δεν κάνει σε μένα ο μπελε....εγώ δεν έχω ιδιαίτερο κίνητρο να τον κερδίσω ...αυτός έχει.....δεν μας έχει τάξει κανα ....πριμ η ...διοίκηση για το...αήττητο......,αν κ αν συνεχίσετε έτσι......το βλέπω πιθανό να το βάλουν!!!!!!!!!καλά θα κάνεις κ εσυ κ ο μπέλε να σημαδεύετε το ματς στην πέρκιζα.....κ οχι το δικό μας ή με τον παο για την άνοδο.....γτ αν προσέξεις βαθμολογικά κ το πρόγραμμα.....ακόμα κ με αυτές τις δύο νίκες αν χάσεις (ειδικά με +4) στην πέρκιζα.....πάπαλα η άνοδος......., βλέπεις τελικά οτι χρειάζονται οι συμβουλές μου γτ όσο κ αν βαυκαλίζονται κάποιοι οτι είναι γνώστες της κατηγορίας και...φίλαθλοί της......ούτε το πρόγραμμμα ξέρουν .....ούτε τις βαθμολογικές ισορροπίες..???????
Lazeras
QUOTE(karfi @ Feb 16 2013, 05:19 ) *
Πρωτεας- Αμιλλα 61-64 (35-26)
Επεσα εξω τελικα. Το παιχνιδι ηταν "μπασκετικο" με καλο θεαμα και ενα συγκλονιστικο 2ο ημιχρονο.

Αναλυτικα:
Πρωτο Ημιχρονο:
Το τελειο ημιχρονο για τον Πρωτεα. Ολα λειτουργουν περιφημα. Η καλη τους αμυνα, τους δινει ρυθμο στην επιθεση και κλεινουν το ημιχρονο στο +9. Απολυτος ελεγχος του παιχνιδιου και φαινεται οτι δεν θα χασουν το ματς. Κακη η Αμιλλα που μοιαζει ωρες ωρες να παλευει με τα κυματα. Η αμυνα του Πρωτεα φαινεται αδιασπαστη. Οι δυο ομαδες παιζουν κυριως man to man, με βοηθειες απο τη weak side. Οι βοηθειες του Πρωτεα λειτουργουν αψογα, ενω αντιθετα η Αμιλλα χανει ολα τα miss matches στη ρακετα.

Δευτερο Ημιχρονο:
Πρωτοβουλια των κινησεων ο Πρωτεας, με την Αμιλλα να εχει ανεβασει την πιεση της. Πανω εκει γινεται το συμβαν του αγνωα... και ενω ο Πρωτεας ειναι στο +7. Για λογο που δεν εγινε προφανης στην κερκιδα, το (13) του Πρωτεα και ενω ειχε χρεωθει με το 4ο φαουλ του, ερχεται σε συμπλοκη με το (11) της Αμιλλας. Πεφτουν οι πρωτες ψιλες και στη συνεχεια ο βοηθος προπονητη του Πρωτεα, εμπλεκεται και αυτος στη συρραξη. Ευτυχως, ολοι οι υπολοιποι ηταν ψυχραιμοι (αποριας αξιο) και δεν γενικευτηκε η συμπλοκη. Σωστη αποβολη για (13 Πρωτεα)_(11 Αμιλλας) και βοηθο προπονητη Πρωτεα. Καπου εδω διαταραχθηκαν οι ισορροπιες του παιχνιδιου. Μεγαλυτερη ζημια για τον Πρωτεα καθως το (13) μεχρι εκεινη τη στιγμη ειχε καλη αποδοση και εδινε ενεργεια στον Πρωτεα. Στο πρωτο ημιχρονο ειχε μερικα μεγαλα σουτ. Το (11) της Αμιλλας ειχε κινηθει σε ρηχα νερα. Το +7 του Πρωτεα γινεται +2 και εχουμε ντερμπι. Μετα απο λιγο η Αμιλλα το γυρναει σε ζωνη. Αλλα με ενα σουτ του (17) του Πρωτεα και μερικες ομηρικες μαχες απο το (15) και το (8) του Πρωτεα, ο Πρωτεας συντηρει ενα μικρο προβαδισμα. (κατω των 5 ποντων).
Στα μεσα της 4ης περιοδου χρεωνεται με 5ο φαουλ το (18) του Πρωτεα και ετσι ξαναλλαζουν οι ισορροπιες. Το (18) ειναι ο καλος μικρος του Πρωτεα. Αλλαγες πλανω ξανα για τον Πρωτεα και η Αμιλλα με μπροσταρη το (10), το (5) και μεγαλα σουτ απο το (13) παιρνει προβαδισμα +4..+6. Συγκλονιστικη προσπαθεια του (7) απο τον Πρωτεα που παει να παρει το ματς μονος του.
Φαση κλειδι του ματς: Λιγοτερο απο ενα λεπτο για να ληξει το παιχνιδι και επαναφορα απο τον Πρωτεα απο το κεντρο του γηπεδου. Στο +2 η Αμιλλα εκεινη τη στιγμη. Αψυχολογητο σουτ τριων ποντων απο τον πλει μεικερ του Πρωτεα ενω ηθελε 13-14 δευτερολεπτο για να εκπνευσει το 24''.
Επειδη ομως το μπασκετ ειναι ο βασιλιας των συγκινησεων στα ομαδικα αθληματα, το ματς ειχε ακομα δραση. Μετα απο επιθεσεις απελπισιας του Πρωτεα και φαουλ, η διαφορα ειναι στο +6 για την Αμιλλα με 16'' για να τελειωσει το παιχνιδι. Βηματα απο παικτη της Αμιλλας και κατοχη για τον Πρωτεα. Τριποντο απο το (17) του Πρωτεα και η διαφορα στο +3 για την Αμιλλα με 7'' να απομενουν για τη ληξη. Μεγαλη πασα προς το κεντρο απο την Αμιλλα κλεψιμο απο τον Πρωτεα, φτανει η μπαλα ξανα στο (17) του Πρωτεα που σουταρει ξανα τριποντο αλλα αυτη τη φορα αστοχει. Η κορνα της ληξης βρισκει την Αμιλλα να πανηγυριζει για την τεραστια νικη που εκανε.
Διακριθεντες:
Για τους χαμενους (Πρωτεα): Μεγαλες μαχες εδωσαν οι (7), (8), (15) κ (17)
Για τους νικητες (Αμιλλα): (5), (10), (13) και (7)

Key stat: Η σωστη αποβολη του (13) και το 5ο φαουλ του (18) για τον Πρωτεα. Αν δεν ειχε γινει ενα απο τα δυο παραπανω γεγονοτα, ο Πρωτεας θα ειχε παρει το ματς.

Συμπερασμα: Η πιο ψυχραιμη Αμιλλα ειχε αβανταζ και πηρε μια δικαιη νικη.

***Και για να λεμε και τα καλα καμια φορα. Ηταν απο τις καλυτερες διαιτησιες που εχω δει σε ντερμπακια της Γ και Β εσκα. Αξιζουν παρα πολλα συγχαρητηρια και στους 2 διαιτητες. Ειχαν σωστοτατη κριση και στην συρραξη αλλα και κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου ηταν αψογοι.

Συγχαρητηρια σε ολους για το πολυ καλο παιχνιδι.

Η Αμιλλα ειναι "καβαλα στο αλογο" και χρειαζεται απλα να κερδισει στο Περκιζας. Αν δεν κανει καποια αλλη μη αναμενομενη γκελα θα παιξει εναν τελικο με τον Τριφυλλιακο. Ο Τριφυλλιακος δεν καταφερε ουτε σημερα να κανει μια υπερβαση. Ηττηθηκε φυσιολογικα απο τον Τριτωνα και επεσε στην 4η θεση. Εχει βγαλει ομως το δυσκολο προγραμμα του. Για τον Πρωτεα θα χρειαστει ενα θαυμα για προλαβει την 3αδα. Θελει νικη της Αμιλλας μεσα στο Περκιζας, να κερδισει τον Τριτωνα στο Μετς την ανοιξη και να κανει ενα τεραστιο θαυμα στον ταφο του Ινδου, χωρις αλλη γκελα...
Εχω την αισθηση οτι η Αμιλλα θα κερδισει τον Τριφυλλιακο και θα ανεβει κατηγορια!
To 17 είναι πάρα πολύ καλός παίχτης.Τον έχω δει στο γήπεδακι στο Μετς (πολύ όμορφο btw το γήπεδο) και για μένα μαζί με τον ψηλό του Πρωτέα είναι μακράν οι καλύτεροι παίχτες της ομάδας.Γνώμη μου.Πολύ μπασκετικός και ομαδικός και στην οικονομία ενός αγώνα σίγουρα είναι από τους πρώτους.Πάρα πολύ καλός.Το 13 ενώ είναι καλός και γρήγορος έχει κάποια θεματάκια με την αντίληψη του παιχνιδιού.Για να πω την αλήθεια σε ομάδα δική μου δεν θα έκανε καν προπόνηση.Το 4 πολύ καλός,καλό ball handling αλλά έχει πρόβλημα στο να δει την extra πάσα (βελτιώνεται αυτό με την εμπειρεία) και στο σουτ.Το βασικό 4άρι για μένα είναι το μεγάλο πρόβλημα της ομάδας.Κακός αμυντικός και έχει το νου του μόνο στο σκορ.Φυσική κατάσταση όχι πολύ καλή και υπερεκτιμά πολυ τις δυνατότητες του.Ξέρω ότι τα σύγχρονα 4άρια πρέπει να σουτάρουν αλλά δεν γίνεται να σουτάρει 10 τρίποντα το παιχνίδι.Πολύ κακός μηχανισμός στο σουτ.Επίσης κακή νοοτροπία μέσα στο γήπεδο.Επίσης δεν θα περνούσε σε δική μου ομάδα ούτε από έξω από το γήπεδο.Το 7 αδικείται από τον χρόνο που παίζει.Τσαμπουκάς,αθλητικός και ομαδικός.Μου αρέσει.Το 11 καλός και δυνατός στην επίθεση,στην άμυνα τραγικός.Και το 5άρι όπως είπα.Παιχταράς.Δυνατός ομαδικός καλός στην άμυνα,ηγέτης.Πάρα πολύ καλός.Ότι καλύτερο έχω δει στην κατηγορία.Το 5 τον έχω δει και στον Πόλις Καλλιθέας.Πολύ καλός οργανωτής και ψυχή που μου αρέσει.Δεν είναι για πολλά λεπτά για να έχει καθαρό μυαλό.Στην άμυνα λόγω ύψους έχει θέμα αλλά είναι φοβερός πασέρ και οργανωτής.Καλός παίχτης με μοναδική μαύρη στιγμή (σε 7 ματς που έχω δει την ομάδα)η απόφαση που πήρε στα τελευταία δευτερόλεπτα του τελευταίου ματς.Γενικά πολύ ωραία ομάδα ο Πρωτέας.Πληρώνουν τα λάθη και την απειρεία κάποιων παιχτών μάλλον για αυτό και δεν είναι όσο ψηλά αξίζουν να είναι.
Doperman
Διαβάζω πάρα πολύ καιρό τα όσα λέγονται κ γράφονται εδώ για τον συγκεκριμένο όμιλο. Αλλά θέλω να ρωτήσω τους αήττητους αν πιστεύουν οτι κ να κόντευαν να χάσουν κάποιο παιχνίδι οι παραγοντές τουσ με τισ γνωριμίες που έχουν κ τουσ στηρίζουν θα τους άφηναν να χάσουν??? Γιατι εν ώρα παιχνιδιού ατάκες του στυλ ¨καλα πιστεύατε οτι θα σας αφήναν να μασ κερδίσετε¨ δεν αρμόζουν σε ομαδα με τέτοιο μπάτζετ κ παίκτεσ τέτοιου βεληνεκούς... Κ όταν παράγοντες κάνουν βόλτες στην κερκίδα απο όποια μεριά ειναι ο διαιτητης κοιταζωντάσ τον στα μάτια??? Κ σφυρίγματα τελευταίας στιγμής υπέρ?? Τότε τ έχουν να πουν.. Κ να επισημάνω οτι ολα αυτά τα ξέρω σαν φίλαθλος γιατι έχω παρακολουθήσει τα περισσότερα από τα ματς της ομάδας των πρώτων. . Δικαιωματικά αξίζουν κ βρίσκονται σ αυτη την θέση εννοείται αλλά σίγουρα με λίγο πιο αντικειμενικές διαιατησίες σε κάποια ματς κ ίσως πιο ανθρώπινους φιλάθλους θα είχαν μια ή δύο ηττες το πολυ.. Κ πάλι πρώτοι αλλα ίσως λίγο πιο αξιοκρατικά.
MJ 23
QUOTE(Doperman @ Feb 19 2013, 17:53 ) *
Διαβάζω πάρα πολύ καιρό τα όσα λέγονται κ γράφονται εδώ για τον συγκεκριμένο όμιλο. Αλλά θέλω να ρωτήσω τους αήττητους αν πιστεύουν οτι κ να κόντευαν να χάσουν κάποιο παιχνίδι οι παραγοντές τουσ με τισ γνωριμίες που έχουν κ τουσ στηρίζουν θα τους άφηναν να χάσουν??? Γιατι εν ώρα παιχνιδιού ατάκες του στυλ ¨καλα πιστεύατε οτι θα σας αφήναν να μασ κερδίσετε¨ δεν αρμόζουν σε ομαδα με τέτοιο μπάτζετ κ παίκτεσ τέτοιου βεληνεκούς... Κ όταν παράγοντες κάνουν βόλτες στην κερκίδα απο όποια μεριά ειναι ο διαιτητης κοιταζωντάσ τον στα μάτια??? Κ σφυρίγματα τελευταίας στιγμής υπέρ?? Τότε τ έχουν να πουν.. Κ να επισημάνω οτι ολα αυτά τα ξέρω σαν φίλαθλος γιατι έχω παρακολουθήσει τα περισσότερα από τα ματς της ομάδας των πρώτων. . Δικαιωματικά αξίζουν κ βρίσκονται σ αυτη την θέση εννοείται αλλά σίγουρα με λίγο πιο αντικειμενικές διαιατησίες σε κάποια ματς κ ίσως πιο ανθρώπινους φιλάθλους θα είχαν μια ή δύο ηττες το πολυ.. Κ πάλι πρώτοι αλλα ίσως λίγο πιο αξιοκρατικά.



φιλε ntoperman...επειδη βλεπω οτι ξεφυτρωνετε ενας ενας εδω και κοντραρετε μια ομαδα που αυτη τη στιγμη ειναι πρωτη με το σπαθι της κανονικα...που ησουν περσι να μιλησεις οταν αυτη η ομαδα με τους ιδιους παραγοντες το τονιζω ιδιους παραγοντες ειχε κλεισει τον πρωτο γυρο και κινδυνευε να πεσει??δεν ειχε ευνοικη διαιτησια περσι??ξαφνικα φετος τους παραγοντες τους συμπαθησαν και ευνοουν την ομαδα?πως γινεται αυτο??και περσι οι ιδιοι ηταν παλι στην κερκιδα πιστεψε με....στο λεω απλα...Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΛΙΜΑ σε συνδυασμο με το μπασκετ που ξερουν τα παιδια και με την εδρα-κλουβι που φουλαρει σε καθε ματσακι, ολα αυτα ειναι συν για αυτη την ομαδα......καλη συνεχεια σε ολους σας!! smiley.gif
Doperman
QUOTE (MJ 23 @ Feb 19 2013, 18:46 ) *
φιλε ntoperman...επειδη βλεπω οτι ξεφυτρωνετε ενας ενας εδω και κοντραρετε μια ομαδα που αυτη τη στιγμη ειναι πρωτη με το σπαθι της κανονικα...που ησουν περσι να μιλησεις οταν αυτη η ομαδα με τους ιδιους παραγοντες το τονιζω ιδιους παραγοντες ειχε κλεισει τον πρωτο γυρο και κινδυνευε να πεσει??δεν ειχε ευνοικη διαιτησια περσι??ξαφνικα φετος τους παραγοντες τους συμπαθησαν και ευνοουν την ομαδα?πως γινεται αυτο??και περσι οι ιδιοι ηταν παλι στην κερκιδα πιστεψε με....στο λεω απλα...Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΛΙΜΑ σε συνδυασμο με το μπασκετ που ξερουν τα παιδια και με την εδρα-κλουβι που φουλαρει σε καθε ματσακι, ολα αυτα ειναι συν για αυτη την ομαδα......καλη συνεχεια σε ολους σας!! smiley.gif

Πραγματικά δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου κ το φωνάζω κ εγώ οτι άξια βρίσκεται σ αυτη την θέση. Απλά ίσως δεν φταίνε οι παραγοντες αλλα κ οι διαιτητές που υποστηρίζουν πάντα τον γνωστό κ τον δυνατό. Εγω δεν τα βάζω με κανεναν είναι πραγματικά η μόνη ομάδα που αξίζει ετσι να ανέβει λόγω μπάσκετ που αποδίδει αλλα κ υλικού που έχει... Απλα μην νομίζουμε όλοι οτι είναι τόσο υπερ ομάδα.. Εχει κ αυτή οπως κ το τρένο τις εξωτερικές βοηθειέσ του.
teo4
patrine συνεχιζε να ειρωνευεσαι..... μονο κατεβα απο το καλαμι γτ δεν ξερεις τι μπορει να συμβει καμια φορα!!!!
το υφακι εννοειται πως καποιοι παιχτες σας το εχουν οταν γυριζουν και λενε σε αντιπαλους τους "μυρωδιαδες της γ εσκα" λες και αυτοι παιζουν αλλου...
οσο για τους οπαδους σας χωριζονται σε δυο κατηγοριες: α)τους γραφικους που βριζουν απειλουν διαιτητες παιχτες και βολταρουν στο παρκε την ωρα που βαρανε βολες (πχ Ευαγγελιτσης που σας χειροκροταγε ειρωνικα στο τελος) και β) κατι παιδακια που παιρνουν παραδειγμα απο τους γραφικους.... τωρα αν θεωρεις το γηπεδο σας μπασκετικο και τους οπαδους σας μπασκετικους το επομενο σταδιο ειναι το ζεφυρι!!!
μπασκετικη ατμοσφαιρα εχει ο ΑΟΑ κ ο Πρωτεας
τον mpele ουτε τον ξερω ουτε με νοιαζει να τον μαθω (χωρις παρεξηγηση)
δεν ειμαι ουτε παιχτης ουτε φιλαθλος της Αμιλλας
δεν ειπα οτι εχουν κινιτρο να σας κερδισουν ειπα τι πιστευω οτι θα γινει και ουτε ειπα οτι θα ανεβουν!!!
ξερεις τι δεν καταλαβαινω???
γτ τοσο ΚΟΜΠΛΕΞ????
γτ να λες οτι ειμαι αμιλλα κ οχι ΑΟΑ η ΠΡΩΤΕΑΣ???? τοσο κομπεξ εχεις με τα παιδια??? παντως εκανες παλι ΛΑΘΟΣ οπως ΠΑΝΤΑ δλδ δεν εχω σχεση με την κατα τ αλλα πολυ συμπαθη μου ομαδα.....
γτ να θες και να νομιζεις οτι τα ξερεις ολα και νομιζεις οτι εχει δικιο και δεινεις και συμβουλες απο πανω????
παντως θα σου δωσω εγω μια συμβουλη ΧΑΛΑΡΩΣΕ κ απολαυσε την χαρα της Κορυφης και ασε μας να λεμε...
και μια ευχη ....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ
MJ 23
φιλε ντοπερμαν λες και οι διαιτητες να ηταν αλλοι περσι?ο τριτωνας εχει την καλυτερα ομαδα αυτη τη στιγμη γιαυτη την κατηγορια γιαυτο και βρισκεται και εκει που ειναι...teo τα παρατραγουδα με τις εξεδρες ειναι και θα ειναι σε ολες τις ομαδες!!εφοσον εισαι του χωρου πρεπει να το γνωριζεις αυτο καλα...ειρωνικα χειροκροτηματα βρισιδια κτλ κτλ....ο τριτων αν θυμαμαι καλα ειναι η δευτερη χρονια του στην γ εσκα και εφτασε η ωρα του να ανεβει..αν περσι ηταν λιγο πιο τυχερος θα μπορουσε να ειχε ανεβει περσι για οσους θυμουνται....φετος ανεβαινει λοιπον....απο κει και περα του χρονου στην β εσκα δε ξερω τι θα ακολουθησει καθως θα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα....πατρινε στην β θα με βρεις του χρονου να κοντραριζομαστε εμεις!!!!!!χεχε smiley.gif
karfi
Προγνωστικα 5ης αγωνιστικης 2ου γυρου

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ Ευκολο βραδυ για τον Τριτωνα! Ξερο διπλο! Προταση: 2

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) Ωραιο ματς. Αν ο Αχιλλεας παει το παιχνιδι σε αργο τεμπο και μεγαλες επιθεσεις, ισως να εχει καποιες ελπιδες απεναντι στα πιτσιρικια του Παναθηναικου. Παρολα αυτα υπαρχει φαβορι στην αναμετρηση και αυτος δεν ειναι αλλος εκτος απο τον Παναθηναικο. Προταση: 2

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ Ευκολο βραδυ αναμενεται να εχει η ανεβασμενη ψυχολογικα κυριως, Αμιλλα. Θα κανει ενα καλο ξεμουδιασμα εν οψει της δυσκολης συνεχειας. Προταση: 1 και +20

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Οσο τρελο και να ακουστει πιστευω οτι ματς δεν θα ειναι ευκολο για τον Πρωτεα. Παρα την συντριβη του πρωτου γυρο. Το γηπεδο ειναι παραξενο και δεν ξερω πως θα αντιδρασει ο Πρωτεας μετα την σημαντικη ηττα του απο την Αμιλλα. Προταση: 2 μεν αλλά....

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Το ντερμπι της αγωνιστικης. Ο ΟΦΗ ειναι καλυτερη ομαδα μεν, αλλα και ο Εθνικος στην εδρα του παλευει ολα τα ματς με νυχια και με δοντια. Ο Εθνικος καιγεται περισσοτερο για την νικη και για αυτο θα του δωσω ενα μικρο προβαδισμα. Προταση: 1

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ Επιστροφη στις νικες για τον Τριφυλλιακο. Η Παιανια δεν μπορει να σταματησει τον Τριφυλλιακο στην εδρα του. Προταση: 1 και +15


Ρεπο: ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
kondoros
Στην πιο "δραστήρια" βδομάδα για το forum να δώσω και εγώ τα προγνωστικά μου

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ Δεν υπάρχει σύγκριση - 2.

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) Ο Αχιλλέας έχει ξεκινήσει με το αριστερό το δεύτερο γύρο και σα να δείχνει οτι το έχει παρατήσει. 2

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ Εύκολο βράδυ - 1

ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Το θέλει ο Πρωτέας το παιχνίδι, αλλά δεν θα είναι εύκολο. 2

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Δύσκολο κ ενδιαφέρον παιχνίδι. Οι Ελληνορώσοι έχουν δείξει οτι έχουν πολυ δυνατή έδρα αλλά ο δεύτερος γύρος δεν πάει καλά. Από την άλλη το Ηράκλειο ειναι πολύ εμπειρη ομάδα. Θα βάλω την τριπλή μου - 1Χ2

ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ Και εδώ πιστεύω οτι υπάρχει φαβορί αλλά δεν θα είναι εύκολο παιχνίδι. 1


Ρεπο - ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ Σε διαφωνία με τους υπόλοιπους για τα "μέσα μαζικής μεταφοράς (τρενο, intercity, κτλ.)" το ΡΕΠΟ δεν έχει καταφέρει ΚΑΝΕΝΑΣ να το σταματήσει φετος smiley.gif Πρόταση 1

Patrine σαν ο "Ρομπεν των Δασών" των αδυνάτων που έχεις ανακηρυχθει, περιμένω τις αναλύσεις σου και προτάσεις, μήπως δουμε καμμιά έκπληξη icon_drunk.gif

Καλή επιτυχια σε όλους.
patrinos777
QUOTE(MJ 23 @ Feb 19 2013, 20:57 ) *
φιλε ντοπερμαν λες και οι διαιτητες να ηταν αλλοι περσι?ο τριτωνας εχει την καλυτερα ομαδα αυτη τη στιγμη γιαυτη την κατηγορια γιαυτο και βρισκεται και εκει που ειναι...teo τα παρατραγουδα με τις εξεδρες ειναι και θα ειναι σε ολες τις ομαδες!!εφοσον εισαι του χωρου πρεπει να το γνωριζεις αυτο καλα...ειρωνικα χειροκροτηματα βρισιδια κτλ κτλ....ο τριτων αν θυμαμαι καλα ειναι η δευτερη χρονια του στην γ εσκα και εφτασε η ωρα του να ανεβει..αν περσι ηταν λιγο πιο τυχερος θα μπορουσε να ειχε ανεβει περσι για οσους θυμουνται....φετος ανεβαινει λοιπον....απο κει και περα του χρονου στην β εσκα δε ξερω τι θα ακολουθησει καθως θα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα....πατρινε στην β θα με βρεις του χρονου να κοντραριζομαστε εμεις!!!!!!χεχε smiley.gif


κάτσε μωρή παλιόγρια να μαστε καλά κ εσύ κ εγώ του χρόνου......κ ας κοντραριζόμαστε και στα ...ανοιχτά της ...κυπριάσου!!!!!!!!!!!!!!!
patrinos777
QUOTE(Doperman @ Feb 19 2013, 16:53 ) *
Διαβάζω πάρα πολύ καιρό τα όσα λέγονται κ γράφονται εδώ για τον συγκεκριμένο όμιλο. Αλλά θέλω να ρωτήσω τους αήττητους αν πιστεύουν οτι κ να κόντευαν να χάσουν κάποιο παιχνίδι οι παραγοντές τουσ με τισ γνωριμίες που έχουν κ τουσ στηρίζουν θα τους άφηναν να χάσουν??? Γιατι εν ώρα παιχνιδιού ατάκες του στυλ ¨καλα πιστεύατε οτι θα σας αφήναν να μασ κερδίσετε¨ δεν αρμόζουν σε ομαδα με τέτοιο μπάτζετ κ παίκτεσ τέτοιου βεληνεκούς... Κ όταν παράγοντες κάνουν βόλτες στην κερκίδα απο όποια μεριά ειναι ο διαιτητης κοιταζωντάσ τον στα μάτια??? Κ σφυρίγματα τελευταίας στιγμής υπέρ?? Τότε τ έχουν να πουν.. Κ να επισημάνω οτι ολα αυτά τα ξέρω σαν φίλαθλος γιατι έχω παρακολουθήσει τα περισσότερα από τα ματς της ομάδας των πρώτων. . Δικαιωματικά αξίζουν κ βρίσκονται σ αυτη την θέση εννοείται αλλά σίγουρα με λίγο πιο αντικειμενικές διαιατησίες σε κάποια ματς κ ίσως πιο ανθρώπινους φιλάθλους θα είχαν μια ή δύο ηττες το πολυ.. Κ πάλι πρώτοι αλλα ίσως λίγο πιο αξιοκρατικά.


αφήνω ασχολίαστα τα 'λίγο παρεξηγήσιμα' για τις ατάκες που ακούγονται στο γήπεδο όπως λες, γτ σε βλέπω άνθρωπο σκεπτόμενο, με τη μικρή επισήμανση οτι κάθε παράγοντας ή φίλαθλος θέλει να έχει την ψευδαίσθηση εν ώρα παιχνιδιού οτι βοηθά την ομάδα του στη νίκη εξ ου και το παραμύθι που πουλάνε και οι επαγγελματικές ομάδες του στυλ....ο υπέροχος κόσμος μας.....ο 6ος.....12ος....128ος μας παίχτης κοκ....(έχοντας βέβαια εκεί και....οικονομικά κίνητρα από εισιτήρια κλπ) ενώ στην πραγματικότητα όποιος έχει πατήσει παρκέ η χόρτο στη ζωή του 5 6 φορές γνωρίζει οτι ένας παράγοντας βοηθά την ομάδα του στο στήσιμο του κορμού της και στη διατήρηση καλού κλίματος και ψυχολογίας στα αποδυτήρια , ο κόσμος δε όντως βοηθά με την παρουσία του δίνοντας ένα εξτρα κίνητρο σε όσους παίζουν.....ΑΛΛΑ σε όλους όσους παίζουν.....οχι μόνο στους γηπεδούχους....., αν ήμουν αντίπαλος του τρίτωνα φέτος θα ανυπομονούσα να παίξω στο γήπεδό του λόγω ατμόσφαιρας...όπως ανυπομονώ να παίξω κ εγώ με τον παο στη λεωφόρο με τον πρωτέα στο μετς σε [παιχνίδια που σου μένουν αξέχαστα για μια ζωή μόνο κ μόνο απ την ατμόσφαιρά τους.......Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΟΜΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ....ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΟΥΤΕ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΟΥΤΕ....ΛΑΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΝΙΚΗ.....Κ ΑΝ ΕΣΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ....ΑΘΛΗΣΑΙ..ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ......ΓΤ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΛΛΟΘΙ ΣΕ ΕΞΩΓΕΝΕΙΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ....Κ ΟΧΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΒΕΛΤΙΩΣΗ
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για μπάτζετ και υλικο.....αυτός είναι κ ο λόγος που δεν ....βγάζω γλώσσα όπως νομίζουν καποιοι στενόμυαλοι......είναι ντροπή να λες ....ειμαι κάποιος στη γ έσκα....έχοντας δίπλα σου τέτοιους παίχτες...., κ ο ίδιος ο προπονητής μας ξέρει....οτι κ να αφήσει τον παγκο κ πάει για καφέ.....πάλι θα κερδίσουμε πιθανότατα στον αυτόματο.....εγώ το ξέρω γ αυτό κ θεώρώ παρασσάγγας μεγαλύτερη επιτυχία τις νίκες του κυπέλλου.....παρά τις νίκες της γ εσκα τις οποίες........ζηλεύουν κάποιοι.....γτ δεν φτάνει το .....μάτι τους παραπάνω.....
τώρα για πιθανές ήττες όπως λές κ αφού έχεις δει κ πολλά εντός μας αν θες πες μου σε ποιό απ τα ματς με....ΟΦΗ, ΕΘΝΙΚΟ,ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΑΜΙΛΛΑ, ΠΡΩΤΕΑ, ΠΑΟ, ΠΑΙΑΝΙΑ, ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ,που παιξαμε εντος ,θεωρείς οτι ευνοηθήκαμε από σφυρίγματα ή εύνοια διαιτητών ή απ τη συμπεριφόρά των..παραγόντων μας να...σουλατσάρουν δεξιά -αριστερά, γτ εγώ δεν νομίζω να παιξε κανα ρόλο , αν πάλι εννοείς κ τα εκτός μας γράψε μου αν θες ποιο παιχνίδι εννοείς για να σου πω τη γνωμη μου χωρίς να....πλατυάζουμε συνέχεια....
patrinos777
QUOTE(teo4 @ Feb 19 2013, 19:50 ) *
patrine συνεχιζε να ειρωνευεσαι..... μονο κατεβα απο το καλαμι γτ δεν ξερεις τι μπορει να συμβει καμια φορα!!!!
το υφακι εννοειται πως καποιοι παιχτες σας το εχουν οταν γυριζουν και λενε σε αντιπαλους τους "μυρωδιαδες της γ εσκα" λες και αυτοι παιζουν αλλου...
οσο για τους οπαδους σας χωριζονται σε δυο κατηγοριες: α)τους γραφικους που βριζουν απειλουν διαιτητες παιχτες και βολταρουν στο παρκε την ωρα που βαρανε βολες (πχ Ευαγγελιτσης που σας χειροκροταγε ειρωνικα στο τελος) και β) κατι παιδακια που παιρνουν παραδειγμα απο τους γραφικους.... τωρα αν θεωρεις το γηπεδο σας μπασκετικο και τους οπαδους σας μπασκετικους το επομενο σταδιο ειναι το ζεφυρι!!!
μπασκετικη ατμοσφαιρα εχει ο ΑΟΑ κ ο Πρωτεας
τον mpele ουτε τον ξερω ουτε με νοιαζει να τον μαθω (χωρις παρεξηγηση)
δεν ειμαι ουτε παιχτης ουτε φιλαθλος της Αμιλλας
δεν ειπα οτι εχουν κινιτρο να σας κερδισουν ειπα τι πιστευω οτι θα γινει και ουτε ειπα οτι θα ανεβουν!!!
ξερεις τι δεν καταλαβαινω???
γτ τοσο ΚΟΜΠΛΕΞ????
γτ να λες οτι ειμαι αμιλλα κ οχι ΑΟΑ η ΠΡΩΤΕΑΣ???? τοσο κομπεξ εχεις με τα παιδια??? παντως εκανες παλι ΛΑΘΟΣ οπως ΠΑΝΤΑ δλδ δεν εχω σχεση με την κατα τ αλλα πολυ συμπαθη μου ομαδα.....
γτ να θες και να νομιζεις οτι τα ξερεις ολα και νομιζεις οτι εχει δικιο και δεινεις και συμβουλες απο πανω????
παντως θα σου δωσω εγω μια συμβουλη ΧΑΛΑΡΩΣΕ κ απολαυσε την χαρα της Κορυφης και ασε μας να λεμε...
και μια ευχη ....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ


1) (να με συγχωρείς που βάζω και το (1) στην απάντησή μου προς εσένα γτ σε αφορά μόνο έμμεσα.....αλλά..) όποιος έχει στοιχειώδες μυαλό και κρίση καταλαβαίνει αν μ αυτά που λέω δείχνω αλλαζονεία ή που κάνω χιούμορ για να μην χάσει κ το φορουμ την πραγματική του ταυτότητα, του τρόπου δηλ να ανταλλάσουμε νέα , απόψεις κ να κάνουμε πλακίτσα μπασκετική μεταξύ μας , φίλοι -συμπαίκτες πρώην και νύν -χρόνια αντίπαλοι......, αλλά είπαμε εσένα ....δε σε αφορά το 1...!
2)αν είσαι παίκτης και άκουσες απ το στόμα κάποιου συμπαίκτη μου ....οτι είσαι μυρωδιάς της γ έσκα σου ζητάω εκ μέρους όλης της ομάδας και του προπονητή νομίζω......ΣΥΓΝΩΜΗ.....
3)είπα πολύ καθαρά οτι δεν προκαλούμε ποτε......κ οτι κρατάμε με το ζόρι τους πιο ευερέθιστους να μην αντιδρούν σε προκλήσεις......αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν αντιδρούμε ποτε....κ με κανένα τρόπο......, αν κάποοι απο σας έχετε την ψευδαίσθηση οτι εν ώρα αγώνα θα μας λετε΄....μανάδες....κ εμείς θα λέμε.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...Ή ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΗ ...ΜΑΜΑ ΜΟΥ......να σου υπενθυμίσω οτι λεγόμαστε....τρίτωνας και οχι.....κολλέγιο ΑΘΗΝΏΝ.......
4)επειδή πάντως δεν είσαι παίκτης.....κ επειδή μας διαβάζουν και πολλά παιδιά ή ...παιδιά που παίζουν μπασκετάκι.....θα σε παρακαλούσα το δικό σου κόμπλεξ να κοιτάς απ την εξέδρα και να....προσέυχεσαι να πατήσεις παρκέ κανα 2 λεπτο....μην το μεταδίδεις και σε παιδιά που αθλούνται.....ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΊΖΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΛΕΞΕΙΣ ΟΠΩΣ ...ΚΟΜΠΛΕΞ , ΑΛΛΑΖΟΝΕΙΑ...ΕΠΑΡΣΗ....τα δυο τεελυταία γτ θα σε αποβάλλει αν οχι το.....σύστημα , οι ίδιοι οι....συμπαίκτες σου....και το κόμπλεξ...γτ είανι κ πρέπει να είναι ξένο στην ψυχολογία κάθε αθλητή....ο αθλητισμός έχει άπειρες ευκαιρίες ....βελτίωσης..προσπάθειας....και επιδίωξης της επιτυχίας......κ όσες αποτυχίες κ αν έρθουν να σε δυναμώνουν πρέπει για να πετύχεις.......
η έκθεση ιδεών είναι για να δείξω σε όλους οτι ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΙΑ ΠΑΙΚΤΗΣ......Κ ΑΝ ΗΣΟΥΝ....ΤΟ ΚΟΨΕς.....ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ....., γτ μόνο κάποιος κομπλεξικός...θα μπορούσε να μπαίενι σ ενα γήπεδο σε...αρκετούς αγώνες μιας ομάδας....για να την κατηγορήσει μετά....κ να μεταφέρει ψέμματα.....του στυλ.....ειρωνικά χειροκροτήματα του ευαγγελίτση κλπ.....το απιδί κ προς τιμήν του χειροκρότησε τον κόσμο....χαιρέτισε όλους εμάς εναν εναν και στα αποδυτήρια...ακόμα κ έπιασε κουβέντα στο τέλος κ μ ε κάποιους απ τους παράγοντες...παρά την ένταση του ματς.....εσύ φίλε προφανώς θα χειροκροτούσες...ειρωνικά στο τέλος.....γ αυτό κ δεν παίζεις........αυτός όπως κ κάθε φυσιολογικός αθλητής...ευχαριστεί 200 ανθρώπους ...που αφησαν το σπιτάκι τους.....για να έρθουν να χειροκροτήσουν 24 μαντραχαλάδες......, κ αυτός κ αν έχει παίξει.....σε ......απείθαρχες έδρες.......
5)καλά μας ανέλυσες ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ........ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ.....?????? ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΎΜΕ ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΌς ΕΊΣΑΙ.......Η ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ...ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ.......
6) αν το .....περαστικά μου .....αφορά την ήττα απ το χαλάνδρι να σαι καλά φίλε μου....ευχαριστώ πολύ, και σου αντεύχομαι ......περαστικά γτ φαίνεται πόσο αυτό το 16-0 (για να μην πω κ τα περσινά.......) σου χει κάτσει βαρύ στο στομάχι........κ το βλέπεις και live απ οτι λες........
Doperman
QUOTE (patrinos777 @ Feb 20 2013, 15:57 ) *
αφήνω ασχολίαστα τα 'λίγο παρεξηγήσιμα' για τις ατάκες που ακούγονται στο γήπεδο όπως λες, γτ σε βλέπω άνθρωπο σκεπτόμενο, με τη μικρή επισήμανση οτι κάθε παράγοντας ή φίλαθλος θέλει να έχει την ψευδαίσθηση εν ώρα παιχνιδιού οτι βοηθά την ομάδα του στη νίκη εξ ου και το παραμύθι που πουλάνε και οι επαγγελματικές ομάδες του στυλ....ο υπέροχος κόσμος μας.....ο 6ος.....12ος....128ος μας παίχτης κοκ....(έχοντας βέβαια εκεί και....οικονομικά κίνητρα από εισιτήρια κλπ) ενώ στην πραγματικότητα όποιος έχει πατήσει παρκέ η χόρτο στη ζωή του 5 6 φορές γνωρίζει οτι ένας παράγοντας βοηθά την ομάδα του στο στήσιμο του κορμού της και στη διατήρηση καλού κλίματος και ψυχολογίας στα αποδυτήρια , ο κόσμος δε όντως βοηθά με την παρουσία του δίνοντας ένα εξτρα κίνητρο σε όσους παίζουν.....ΑΛΛΑ σε όλους όσους παίζουν.....οχι μόνο στους γηπεδούχους....., αν ήμουν αντίπαλος του τρίτωνα φέτος θα ανυπομονούσα να παίξω στο γήπεδό του λόγω ατμόσφαιρας...όπως ανυπομονώ να παίξω κ εγώ με τον παο στη λεωφόρο με τον πρωτέα στο μετς σε [παιχνίδια που σου μένουν αξέχαστα για μια ζωή μόνο κ μόνο απ την ατμόσφαιρά τους.......Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΟΜΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ....ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΟΥΤΕ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΟΥΤΕ....ΛΑΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΝΙΚΗ.....Κ ΑΝ ΕΣΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ....ΑΘΛΗΣΑΙ..ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ......ΓΤ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΛΛΟΘΙ ΣΕ ΕΞΩΓΕΝΕΙΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ....Κ ΟΧΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΒΕΛΤΙΩΣΗ
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για μπάτζετ και υλικο.....αυτός είναι κ ο λόγος που δεν ....βγάζω γλώσσα όπως νομίζουν καποιοι στενόμυαλοι......είναι ντροπή να λες ....ειμαι κάποιος στη γ έσκα....έχοντας δίπλα σου τέτοιους παίχτες...., κ ο ίδιος ο προπονητής μας ξέρει....οτι κ να αφήσει τον παγκο κ πάει για καφέ.....πάλι θα κερδίσουμε πιθανότατα στον αυτόματο.....εγώ το ξέρω γ αυτό κ θεώρώ παρασσάγγας μεγαλύτερη επιτυχία τις νίκες του κυπέλλου.....παρά τις νίκες της γ εσκα τις οποίες........ζηλεύουν κάποιοι.....γτ δεν φτάνει το .....μάτι τους παραπάνω.....
τώρα για πιθανές ήττες όπως λές κ αφού έχεις δει κ πολλά εντός μας αν θες πες μου σε ποιό απ τα ματς με....ΟΦΗ, ΕΘΝΙΚΟ,ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΑΜΙΛΛΑ, ΠΡΩΤΕΑ, ΠΑΟ, ΠΑΙΑΝΙΑ, ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟ,που παιξαμε εντος ,θεωρείς οτι ευνοηθήκαμε από σφυρίγματα ή εύνοια διαιτητών ή απ τη συμπεριφόρά των..παραγόντων μας να...σουλατσάρουν δεξιά -αριστερά, γτ εγώ δεν νομίζω να παιξε κανα ρόλο , αν πάλι εννοείς κ τα εκτός μας γράψε μου αν θες ποιο παιχνίδι εννοείς για να σου πω τη γνωμη μου χωρίς να....πλατυάζουμε συνέχεια....

Συμφωνώ κ λέω οτι ειναι χαρα για ολουσ καποιοι ανθρωποι να βάζουν τα λεφτά τουσ σε μία ομάδα Γ εσκα αλλά παίχτες σας εχουν πει οτι εσεις οι πουθενάδες για να με περασετε θα πρεπει να μαι νεκρός η οτι σιγά μην σας αφήναν να μασ κερδίσετε. Τα ξέρω πολύ καλά αυτά τα δύο λεγόμενα ακούστηκαν στο ίδιο παιχνίδι με το Καματερό κ για ρώτα ένα κύριο λίγο γεματούλη παραγοντά σας γιατι άφησ ετην παρέα του στο Β ημίχρονο ενώ ήταν καντα το Καματερό στο σκορ (απόριας άξιο βέβαια) κ πήγε απο την μερια που κανατε επίθεση κ καθόταν στα κάγκελα κ ελεγε τα δικά του στους διαιτητές???? Για κακή του τύχη όμως τον πήρε χαμπάρι παίκτης του Καματερου κ οταν του είπε τι κανεισ ρε??? Αυτός απόρησε κ έφυγε??? Κ το παιχνιδι με την Αμιλλά? Η κερκίδα σασ το πήρε....Τραμπουκισμοί κ ξύλο.. Αλλα για να μην παρεξηγηθώ επιμένω οτι άξια ειστε στην 1η θέση.. Ροστερ απιστευτο για Γ εσκα κ εμπειρία πολυ..
MJ 23
οχι και παλιογρια ρε πατρινε στο ανθος της ηλικιας μας!!!ετοιμασουυυυυυυ σε θελω ετοιμο κανε προετοιμασια!!! smiley.gif smiley.gif
teo4
QUOTE (patrinos777 @ Feb 20 2013, 16:40 ) *
1) (να με συγχωρείς που βάζω και το (1) στην απάντησή μου προς εσένα γτ σε αφορά μόνο έμμεσα.....αλλά..) όποιος έχει στοιχειώδες μυαλό και κρίση καταλαβαίνει αν μ αυτά που λέω δείχνω αλλαζονεία ή που κάνω χιούμορ για να μην χάσει κ το φορουμ την πραγματική του ταυτότητα, του τρόπου δηλ να ανταλλάσουμε νέα , απόψεις κ να κάνουμε πλακίτσα μπασκετική μεταξύ μας , φίλοι -συμπαίκτες πρώην και νύν -χρόνια αντίπαλοι......, αλλά είπαμε εσένα ....δε σε αφορά το 1...!
2)αν είσαι παίκτης και άκουσες απ το στόμα κάποιου συμπαίκτη μου ....οτι είσαι μυρωδιάς της γ έσκα σου ζητάω εκ μέρους όλης της ομάδας και του προπονητή νομίζω......ΣΥΓΝΩΜΗ.....
3)είπα πολύ καθαρά οτι δεν προκαλούμε ποτε......κ οτι κρατάμε με το ζόρι τους πιο ευερέθιστους να μην αντιδρούν σε προκλήσεις......αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν αντιδρούμε ποτε....κ με κανένα τρόπο......, αν κάποοι απο σας έχετε την ψευδαίσθηση οτι εν ώρα αγώνα θα μας λετε΄....μανάδες....κ εμείς θα λέμε.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...Ή ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΗ ...ΜΑΜΑ ΜΟΥ......να σου υπενθυμίσω οτι λεγόμαστε....τρίτωνας και οχι.....κολλέγιο ΑΘΗΝΏΝ.......
4)επειδή πάντως δεν είσαι παίκτης.....κ επειδή μας διαβάζουν και πολλά παιδιά ή ...παιδιά που παίζουν μπασκετάκι.....θα σε παρακαλούσα το δικό σου κόμπλεξ να κοιτάς απ την εξέδρα και να....προσέυχεσαι να πατήσεις παρκέ κανα 2 λεπτο....μην το μεταδίδεις και σε παιδιά που αθλούνται.....ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΊΖΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΛΕΞΕΙΣ ΟΠΩΣ ...ΚΟΜΠΛΕΞ , ΑΛΛΑΖΟΝΕΙΑ...ΕΠΑΡΣΗ....τα δυο τεελυταία γτ θα σε αποβάλλει αν οχι το.....σύστημα , οι ίδιοι οι....συμπαίκτες σου....και το κόμπλεξ...γτ είανι κ πρέπει να είναι ξένο στην ψυχολογία κάθε αθλητή....ο αθλητισμός έχει άπειρες ευκαιρίες ....βελτίωσης..προσπάθειας....και επιδίωξης της επιτυχίας......κ όσες αποτυχίες κ αν έρθουν να σε δυναμώνουν πρέπει για να πετύχεις.......
η έκθεση ιδεών είναι για να δείξω σε όλους οτι ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΙΑ ΠΑΙΚΤΗΣ......Κ ΑΝ ΗΣΟΥΝ....ΤΟ ΚΟΨΕς.....ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ....., γτ μόνο κάποιος κομπλεξικός...θα μπορούσε να μπαίενι σ ενα γήπεδο σε...αρκετούς αγώνες μιας ομάδας....για να την κατηγορήσει μετά....κ να μεταφέρει ψέμματα.....του στυλ.....ειρωνικά χειροκροτήματα του ευαγγελίτση κλπ.....το απιδί κ προς τιμήν του χειροκρότησε τον κόσμο....χαιρέτισε όλους εμάς εναν εναν και στα αποδυτήρια...ακόμα κ έπιασε κουβέντα στο τέλος κ μ ε κάποιους απ τους παράγοντες...παρά την ένταση του ματς.....εσύ φίλε προφανώς θα χειροκροτούσες...ειρωνικά στο τέλος.....γ αυτό κ δεν παίζεις........αυτός όπως κ κάθε φυσιολογικός αθλητής...ευχαριστεί 200 ανθρώπους ...που αφησαν το σπιτάκι τους.....για να έρθουν να χειροκροτήσουν 24 μαντραχαλάδες......, κ αυτός κ αν έχει παίξει.....σε ......απείθαρχες έδρες.......
5)καλά μας ανέλυσες ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ........ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ.....?????? ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΎΜΕ ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΌς ΕΊΣΑΙ.......Η ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ...ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ.......
6) αν το .....περαστικά μου .....αφορά την ήττα απ το χαλάνδρι να σαι καλά φίλε μου....ευχαριστώ πολύ, και σου αντεύχομαι ......περαστικά γτ φαίνεται πόσο αυτό το 16-0 (για να μην πω κ τα περσινά.......) σου χει κάτσει βαρύ στο στομάχι........κ το βλέπεις και live απ οτι λες........

θα πω α) οτι ισως το χιουμορ που λες οτι κανεις να μην το καταλαβα εγω και να παρεξηγησα.....ως ειρωνια (επηρεασμενος και απο αυτα που διαβαζα πιο πριν) γιατι δεν σε ξερω προσωπικα να ξερω πως μιλας....
β)για το μυρωδιας της γ εσκα το ειπε παιχτης σας (δεν λεω εσυ γτ απο αυτα που γραφεις δεν φαινεσαι τετοιος και δεν ξερω το νουμερο που φορας) και αν το εννοεις την δεχομαι την συγνωμη σου.... για το Νο 3 συμφωνω.... το αντιθετο θα ηταν παραλογο κι ολας!!για το Νο4 εισαι σε ολο ΛΑΘΟΣ..... πρωτον παιζω, δευτερον αν διαβασεις πιο παλια ειχα πει οτι ο τριτων ηταν η ομαδα που ολοι συμπαθουσαν και κοντευει να την μισουν ολοι (καπως ετσι το χα γραψει.... μην με διορθωσεις αν ξεχασα ενα κομμα) και πιστεψε με μεσα στους ολους ημουν κ γω και πολλα παιδια απο την ομαδα μου αλλα βλεπωντας καποιες συμπεριφορες οπως αυτες που ειπα εγω αλλαξα γνωμη (μπορει να μην σε νοιαζει για εναν οπως εμενα αλλα αν αλλαξει πολλων να σε πειραξει) και ερχομαι στο γηπεδο για να δω τους καλυτερους αθλητες της κατηγοριας μας... αυτο επρεπε να σε τιμα οχι να "βριζεις" τωρα αν σε αυτες ειδα συμπεριφορες αθλιες (απο την κερκιδα οπως ξαναειπα οχι απο σας - με παιχτες μονο το μυρωδιαδες σας χρεωνω-) δεν μπορω να καταλαβω γιατι με κανει κομπλεξικο και σε κανει να πιστευεις οτι δεν παιζω???
οσο για τον ευαγγελιτση επειδη τα εβλεπα πιο χαλαρα και πιο ηρεμα απο εσενα που επαιζες θα σου πω ακριβως τι εγινε.... σε μια φαση μανουριαζει με καποιον απο σας στο τελος ενος δεκαλεπτου (αυτα γινονται δεν λεω κατι) μπαινει μετα μεσα τον εβριζαν κτλ και οταν βαραγε βολες στο τελος καποιοι ηταν στην πλαγια γραμμη (μην πω μεσα στο γηπεδο) και τον εβριζαν, βαζει 2/2 και γυριζει και τους κοιταει... και στο τελος χειροκροτησε ειρωνικα πιστεψε με!!! οσο για εσας γτ να μην σας χαιρετησει?? αξιοι συγχαρητητριων εισαστε, ΑΘΛΟ κανατε και μεχρι το 35΄ μεσα εισαστε!!! αλλο αυτο και αλλο ολα τα αλλα που λεγαμε πριν.......
το περαστικα δεν πηγαινε εκει που λες αλλα στο κοπλεξ που νομιζω οτι εβγαλες στο προηγουμνο ποσταρισμα σου!!!
φιλε θα σου πω κατι και το σταματαω εδω..... δεν εχω κατι μαζι σου (δεν σε ξερω κι ολας) δεν εχω κατι με τον τριτωνα!!
αλλα δεν γινεται να εχεις εσυ την σωστη αποψη σε ολα και οποιος διαφωνει να μην παιζει (παρακαλαω για 2 λεπτα οπως λες)
η να ειναι παιχτης η οπαδος της αμιλλας (αυτο δεν καταλαβα ακομα πως το συμπερανες - η αληθεια ειναι οτι σαν ομαδα την συμπαθω πολυ και ας με πονεσε - ) οσο για το 16-0 οπως λες ΜΑΓΚΙΑ σας και δεν μου χει κατσει στο στομαχι ..... ειστε οι καλυτεροι μακραν και οπως ειναι το προγραμμα εχετε δυο δυσκολα εκτος εδρας (Αμιλλα που οπως βλεπω ψιλοαδιαφοροι θα ειναι γτ θα θελουν ετσι κ αλλιως το παιχνιδι στο χαλανδρι - εκτος αν ο mpele και η παρεα του το παρουν πατριωτικα να γινουν ο περσινος τριτωνας- και Πρωτεας που και αυτος πλεον αδιαφορος ειναι) που αν τα νικησετε θα βγειται αξια αηττητοι!!!

απλα αν οντως εκανες χιουμορ και το πειρα εγω ως αλλαζωνεια ισως φταιω για την επιθετικη μου αμυνα γι αυτο στο post μου αυτο επαιξα λιγο zone......
καλη συνεχεια ....
vagm
ΗΡΕΜΑΑΑΑΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΡΑΚΕΥΗ!!!!
ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΚΟΝΤΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΩΝ.....
ΑΣ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΕΝΤΟΣ ΠΑΡΚΕ
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2 ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ....
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) ΛΟΓΙΚΑ 2!!! ΚΡΑΤΑΩ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΟ ΕΙΧΕ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΔΟΥΚΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑ...
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 1 ΕΥΚΟΛΑ ΜΑΛΛΟΝ
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ????? ΛΟΓΙΚΑ 2 ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΧΑΛΑΡΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ "ΝΕΟΥ" ΑΤΤΑΛΟΥ
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.... ΘΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΤΟΝ 1
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΧΩ ΣΤΥΡΙΞΕΙ "ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΑ" ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ.... ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΛΛΟΝ!!!
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΡΕΠΟ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ KONDORO.... ΤΟ ΡΕΠΟ ΠΑΕΙ ΤΡΕΕΕΕΕΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ATHINOULA
Γ' ΕΣΚΑ 2012-13 (1ος Όμιλος)
που εισαι ρε παλιε γειτονα πατρινε;τι κανει το αδερφακι σου ;παιζει πουθενα;ειχες παρει κιλα περσι που σε ειδα μετα απο τοσα χρονια; φετος μετα τον υποβιβασμο μας δεν παιξαμε.ηταν τραγικο αυτο που παθαμε περυσι αλλα ελπιζω φετος στο τελος να χαμογελασουμε και να γυρισουμε στη γ.στα 37 μου αντεχω ακομα. ποτε θα σε παιξω κανα μονακι;
patrinos777
QUOTE(ATHINOULA @ Feb 21 2013, 10:09 ) *
Γ' ΕΣΚΑ 2012-13 (1ος Όμιλος)
που εισαι ρε παλιε γειτονα πατρινε;τι κανει το αδερφακι σου ;παιζει πουθενα;ειχες παρει κιλα περσι που σε ειδα μετα απο τοσα χρονια; φετος μετα τον υποβιβασμο μας δεν παιξαμε.ηταν τραγικο αυτο που παθαμε περυσι αλλα ελπιζω φετος στο τελος να χαμογελασουμε και να γυρισουμε στη γ.στα 37 μου αντεχω ακομα. ποτε θα σε παιξω κανα μονακι;

αυτό το αγαπημένος παίκτης....marc petway me skotose!!!!μην λές άγνωστες ...λέξεις σε φορουμ με μ.ο. ηλικίας τα..25!!!!χαχαχα, το αδερφάκι μου μετά από 10 χρόνια μόνο γυμναστήρια...παλιμπαιδίζει , πήρε μπάλα και ανεβαίνει που κ που γιΑ μονά στην Αλεξάνδρας...!!!εγώ από τότε που με θυμάσαι είμαι+15....(επίτηδες τα βαλα....γτ τα χρειάζομαι στη νέα μου θέση.......) για σένα ευτυχώς βλέπουμε συχνά το αδερφάκι σου να μας...ενημερώνει για τα νέα σου......και μια χαρά σε έιδα πέρισυ....απορώ που δεν φώναζες στους κοντούς να σου δίνουν κ καμια μπάλα στο ποστ.....!!!!!χαχα , για μονάκι...εκεί που είσαι στην....εξορία....δύσκολο ν αανέβουμε και οι δύο.....οπότε αν ψηθείς να μπείς κέντρο.....το κανονίζουμε άμεσα!!!!
υ.γ. αυτό που πάθατε πέρισυ υπό νορμάλ συνθήκες......δεν γίνεται.....αλλά τόσα χρόνια στην έσκα οχι μόνο δεν έχω ξαναπαίξει σε τόσο τρελό πρωτάθλημα.....ούτε καν έχω παρακολουθήσει κάτι αντίστοιχο.....και ανταγωνιστικό.....ευτυχώς απ οτι βλέπω....γυρνάτε φέτος....., οπότε καλή επιτυχία στη συνέχεια.......(σου στέλνω στο μαιλ το τηλ μου και του νίκου , πάρε τηλ όποτε θες να τα πούμε κ από κοντά)

QUOTE(MJ 23 @ Feb 20 2013, 17:40 ) *
οχι και παλιογρια ρε πατρινε στο ανθος της ηλικιας μας!!!ετοιμασουυυυυυυ σε θελω ετοιμο κανε προετοιμασια!!! smiley.gif smiley.gif


τι φωνάζεις ρε ....μιχαλάκη.....κ εμένα στις ..παλιόγριες με βάζω......είμαι και ΄΄΄μεγαλύτερή σου !!!!!!χαχαχα
patrinos777
QUOTE(Doperman @ Feb 20 2013, 17:14 ) *
Συμφωνώ κ λέω οτι ειναι χαρα για ολουσ καποιοι ανθρωποι να βάζουν τα λεφτά τουσ σε μία ομάδα Γ εσκα αλλά παίχτες σας εχουν πει οτι εσεις οι πουθενάδες για να με περασετε θα πρεπει να μαι νεκρός η οτι σιγά μην σας αφήναν να μασ κερδίσετε. Τα ξέρω πολύ καλά αυτά τα δύο λεγόμενα ακούστηκαν στο ίδιο παιχνίδι με το Καματερό κ για ρώτα ένα κύριο λίγο γεματούλη παραγοντά σας γιατι άφησ ετην παρέα του στο Β ημίχρονο ενώ ήταν καντα το Καματερό στο σκορ (απόριας άξιο βέβαια) κ πήγε απο την μερια που κανατε επίθεση κ καθόταν στα κάγκελα κ ελεγε τα δικά του στους διαιτητές???? Για κακή του τύχη όμως τον πήρε χαμπάρι παίκτης του Καματερου κ οταν του είπε τι κανεισ ρε??? Αυτός απόρησε κ έφυγε??? Κ το παιχνιδι με την Αμιλλά? Η κερκίδα σασ το πήρε....Τραμπουκισμοί κ ξύλο.. Αλλα για να μην παρεξηγηθώ επιμένω οτι άξια ειστε στην 1η θέση.. Ροστερ απιστευτο για Γ εσκα κ εμπειρία πολυ..

μου φαίνεται πως δίνεις μεγάλη σημασία στο τι.....λέγεται κατα τη διάρκεια ή μετά τη λήξη ενός αγώνα....,δεν είμαστε στην Α1 για να μας απασχολούν τα παρασκήνια τόσο πολύ, έχω ζήσει φαινόμενα από ομαδική εισβολή οπαδών στο γήπεδο....από αντικείμενα όλων των ειδών ...από....εμετικές συμπεριφορές και συνθήματα.....μέχρι και ομπρελιά από γιαγιά 90 χρονών σε αγώνα στο αίγιο πριν από....χιλιάδες χρόνια.....που προκάλεσε κανα 20αρι ράμματα σ ενα φουκαρά συμπαίκτη μου.....,κ ξέρεις τι έχω διαπιστώσει τόσα χρόνια...?η ....κακή έδρα....τα χάνει τα παιχνίδια ...δεν τα κερδίζει....ειδικά όταν υποστηρίζει κ την καλύτερη ομάδα....., όπως και να χει πάντως κ εγώ προτιμώ να παίζω σε ένα γήπεδο που να με βρίζουν εν χορώ όλο το γήπεδο...παρά να παίζω σε ερημιά. για να μην σου αναφέρω περσινά παιχνίδια με διαιτητές///που επιδείκνυαν τη μαγκιά τους....στους φωνακλάδες παράγοντες...με διατησίες 90-10 από κόντρα στις φωνές.....θα σου αναφέρω το φετινό με αμπελόκηπους, φωνές από εξέδρα (ενώ παίζουμε εκτός έδρας...) σκορ κάπου 11-4 εναντίν μας στο 5....με 3 τεχνικές ποινές με συνεχόμενα κόντρα σφυρίγματα για κανα 3 λεπτο....κ αποβολή....οπαδού....!!!!προφανέστατα ως επίδειξη δύναμης....,αποτέλεσμα...?εκνευρισμός σε όλη την ομάδα.....κ 4 φάουλ το 5αρι μας στο......8.......γτ δεν προσέξασμε τη γραμματεία που φώναξε...? το 3 φαουλ......γτ τα 3 λαμπακια του πινακα στο ν 12 ήταν καμμενα.....!!!!!!ο εκνευρισμός και οι....φωνές λοιπον τη χειρότερη ομάδα βοηθουν....οχι την θεωρητικά καλύτερη....
για τις νίκες με άτταλο κ άμιλλα που μου λές δεν τα πήραμε καθόλου με ξύλο και τραμπουκισμούς.....ο μεν ατταλος πλήρωσε την τακτική του πολύ δυναμικού παιχνιδιού κ ελλείψη εναλακτικών λύσεων κατέρρευσε στο τέλος.....απ τα πολλά φάουλ....στο δε με την άμιλλα....με σκορ ημιχρόνου καπου στο 35-17...υπάρχει παίκτης της άμιλλας που να θεωρεί οτι έχασαν ...αδικα...?και δεν εννοώ άνετα.....αν θεωρούν οτι έχασαν από....σφυρίγματα ή ..λεπτομέρειες λέω....
patrinos777
QUOTE(teo4 @ Feb 20 2013, 19:37 ) *
θα πω α) οτι ισως το χιουμορ που λες οτι κανεις να μην το καταλαβα εγω και να παρεξηγησα.....ως ειρωνια (επηρεασμενος και απο αυτα που διαβαζα πιο πριν) γιατι δεν σε ξερω προσωπικα να ξερω πως μιλας....
β)για το μυρωδιας της γ εσκα το ειπε παιχτης σας (δεν λεω εσυ γτ απο αυτα που γραφεις δεν φαινεσαι τετοιος και δεν ξερω το νουμερο που φορας) και αν το εννοεις την δεχομαι την συγνωμη σου.... για το Νο 3 συμφωνω.... το αντιθετο θα ηταν παραλογο κι ολας!!για το Νο4 εισαι σε ολο ΛΑΘΟΣ..... πρωτον παιζω, δευτερον αν διαβασεις πιο παλια ειχα πει οτι ο τριτων ηταν η ομαδα που ολοι συμπαθουσαν και κοντευει να την μισουν ολοι (καπως ετσι το χα γραψει.... μην με διορθωσεις αν ξεχασα ενα κομμα) και πιστεψε με μεσα στους ολους ημουν κ γω και πολλα παιδια απο την ομαδα μου αλλα βλεπωντας καποιες συμπεριφορες οπως αυτες που ειπα εγω αλλαξα γνωμη (μπορει να μην σε νοιαζει για εναν οπως εμενα αλλα αν αλλαξει πολλων να σε πειραξει) και ερχομαι στο γηπεδο για να δω τους καλυτερους αθλητες της κατηγοριας μας... αυτο επρεπε να σε τιμα οχι να "βριζεις" τωρα αν σε αυτες ειδα συμπεριφορες αθλιες (απο την κερκιδα οπως ξαναειπα οχι απο σας - με παιχτες μονο το μυρωδιαδες σας χρεωνω-) δεν μπορω να καταλαβω γιατι με κανει κομπλεξικο και σε κανει να πιστευεις οτι δεν παιζω???
οσο για τον ευαγγελιτση επειδη τα εβλεπα πιο χαλαρα και πιο ηρεμα απο εσενα που επαιζες θα σου πω ακριβως τι εγινε.... σε μια φαση μανουριαζει με καποιον απο σας στο τελος ενος δεκαλεπτου (αυτα γινονται δεν λεω κατι) μπαινει μετα μεσα τον εβριζαν κτλ και οταν βαραγε βολες στο τελος καποιοι ηταν στην πλαγια γραμμη (μην πω μεσα στο γηπεδο) και τον εβριζαν, βαζει 2/2 και γυριζει και τους κοιταει... και στο τελος χειροκροτησε ειρωνικα πιστεψε με!!! οσο για εσας γτ να μην σας χαιρετησει?? αξιοι συγχαρητητριων εισαστε, ΑΘΛΟ κανατε και μεχρι το 35΄ μεσα εισαστε!!! αλλο αυτο και αλλο ολα τα αλλα που λεγαμε πριν.......
το περαστικα δεν πηγαινε εκει που λες αλλα στο κοπλεξ που νομιζω οτι εβγαλες στο προηγουμνο ποσταρισμα σου!!!
φιλε θα σου πω κατι και το σταματαω εδω..... δεν εχω κατι μαζι σου (δεν σε ξερω κι ολας) δεν εχω κατι με τον τριτωνα!!
αλλα δεν γινεται να εχεις εσυ την σωστη αποψη σε ολα και οποιος διαφωνει να μην παιζει (παρακαλαω για 2 λεπτα οπως λες)
η να ειναι παιχτης η οπαδος της αμιλλας (αυτο δεν καταλαβα ακομα πως το συμπερανες - η αληθεια ειναι οτι σαν ομαδα την συμπαθω πολυ και ας με πονεσε - ) οσο για το 16-0 οπως λες ΜΑΓΚΙΑ σας και δεν μου χει κατσει στο στομαχι ..... ειστε οι καλυτεροι μακραν και οπως ειναι το προγραμμα εχετε δυο δυσκολα εκτος εδρας (Αμιλλα που οπως βλεπω ψιλοαδιαφοροι θα ειναι γτ θα θελουν ετσι κ αλλιως το παιχνιδι στο χαλανδρι - εκτος αν ο mpele και η παρεα του το παρουν πατριωτικα να γινουν ο περσινος τριτωνας- και Πρωτεας που και αυτος πλεον αδιαφορος ειναι) που αν τα νικησετε θα βγειται αξια αηττητοι!!!

απλα αν οντως εκανες χιουμορ και το πειρα εγω ως αλλαζωνεια ισως φταιω για την επιθετικη μου αμυνα γι αυτο στο post μου αυτο επαιξα λιγο zone......
καλη συνεχεια ....

σ ενα κατεβατό 40 γραμμών ρε τεο....σου γράφω ΕΝΑ ειρωνικό το (1) κ εσύ το παίρνεις τοις μετροιτοις!!!!!!χαχα, αυτή η κουβέντα φίλε μου πρέπει να γίνει από κοντα γτ δυσκολεύει η γραπτή επικοινωνία........τεσπα...αλοίμονο αν ζητάγαμε συγνώμη από κάθε κουβέντα που ακούγεται στο γήπεδο γτ τότε θα καταφερόμασταν όλοι εναντίον όλων συνέχεια...αλλα αν αυτή η κουβέντα έχει ειπωθεί από κάποοιον απ την ομάδα κ σε επίραξε τόσο....να την κρατήσεις τη συγνώμη, αν κ επιμένω πολλά ακούγονται σ ενα γήπεδο...είτε ως πλακίτσα...είτε ως πρόκληση....είτε ως απάντηση σε αντίστοιχες συμπεριφορές.φιλικά όμως και αφού επιμένεις οτι παίζεις.....κακώς σε...επηρέασε τόσο αν δεν είσαι ...μυρωδιάς όντως...γτ μάλλον σε καλό σου βγήκε........, τ΄τεοιες κουβέντες ειδικά αν είναι απρόκλητες.....μάλλον σε κάνουν να παίζεις ....300% καλύτερα απ οτι συνηθως , παρά σε ...αποθαρρύνουν.....
για τους παράγοντες σου έχω ήδη απαντήσει σε άλλο ποστ.......για τον ευαγγελίτση.....είσαι λαθος....., οτι κ αν έγινε με παίχτη....οτι κ αν έγινε με ...παράγοντα (αυτός κ αν έχει ακούσει ...ουουου κ εξωωω σε βολές στη ζωή του....) το χειροκρότημα στο τέλος αφορούσε εσένα κ τους άλλουσ 200 που άφησαν τα σπίτια τους κ ήρθαν γήπεδο....δεν αφορά τους 2 3 5 που θα ξεπ[εράσουν τα όρια εν ώρα αγώνα....., γτ κ μετά ...ο ίδιος συνομιλούσε με αυτούς που λες οτι....χειροκρότησε ειρωνικά.....
αν είσαι παίκτης όπως λές απέβαλλε απ το λεξιλόγιο σου λέξεις όπως κόμπλεξ ή αλλαζονεία , αλλιώςε καλύτερα να σταματήσεις......κ αν όντως όπως λες δεν είσαι.....μην βλέπεις και τους άλλους με τισ αντίθετες απόψεις τους ως τέτοιους....αν διαβάσεις τώρα προηγούμενα ποστ δικά μου....ουδέποτε ειρωνεύτηκα ή έκανα λογοκρισία σε ποστ άλλου, εσύ το έκανες.....κ κάποιοι άλλοι.....μπορείς να γράφεις οτι θες σαν άποψη σου....αν με αφορά θα σου απαντήσω αν θέλω...κια τούμπαλιν....έτσι λειτουργεί εδώ....., πάντα κ με μια δόση χιούμορ για να γουστάρουμε κ να γίνεται κουβέντα.......
τέλος...κ για να μην αυτοδιαφημίζομαι εγώ δεν γράφω ανώνυμα, και που παίζω ξέρεις....και το νούμερό μου τα τελευταία 4 χρόνια το ίδιο είναι, όποτε μου το δίνουνε βέβαια......, αν θέλεις ...φανερώσου κ εσυ.....για να μην υπάρχουν και παρεξηγήσεις στην...αντικειμενικότητα του καθενός.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.