Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2012-13 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
karfi
Μπορει καποιος να μας πει για το παιχνιδι στον ταφο του Ινδου? Φιλος απο μεσα ειδε το πρωτο δεκαλεπτο και μου ειπε ο Πρωτεας κατεβηκε χωρις το βασικο του 5αρι (ν. 15) και χωρις το βασικο του 3αρι (ν. 17)!! Γιατι αυτο?
dmouz
QUOTE (karfi @ Apr 6 2013, 13:52 ) *
Μπορει καποιος να μας πει για το παιχνιδι στον ταφο του Ινδου? Φιλος απο μεσα ειδε το πρωτο δεκαλεπτο και μου ειπε ο Πρωτεας κατεβηκε χωρις το βασικο του 5αρι (ν. 15) και χωρις το βασικο του 3αρι (ν. 17)!! Γιατι αυτο?

Καλησπέρα κι από μένα στο forum.
Στον τάφο του ινδού έγινε ένα εκπληκτικό παιχνίδι,με θέαμα αντάξιο των δύο ομάδων.Δυνατές μονομαχίες,εξαιρετικές άμυνες και καλοδουλεμένες επιθέσεις ήταν λίγα από όσα είδαμε το βράδυ της Παρασκευής.
Στο αγωνιστικό κομμάτι,η ομάδα μου ήταν συνεχώς 4-6 πόντους μπροστά μέχρι το 39' με ηρωικά καλάθια και προσαρμοσμένη ζώνη, προσπαθώντας να περιορίσουμε τον Διαμαντάκο.
Το τελευταίο λεπτό ήταν συναρπαστικό,αφού με δύο κακές επιθέσεις δικές μου,ο παναθηναικός ροκάνισε την διαφορά και έφτασε στη νίκη με γκολ-foul του νο 13, 2,3'' πριν την λήξη.
Κρίμα για τα παιδιά του Πρωτέα,που παρά τις δύο εξαιρετικά σημαντικές απουσίες,έκαναν κατά την προσωπική μου άποψη το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς.

Το νο 17 είναι εκτός με ολική ρήξη πρόσθιου χιαστού από το παιχνίδι με τους αμπελόκηπους,ενώ το νο 15 με μερική ρήξη απο τον οφη ηρακλείου.Και για τα δύο παιδιά δυστυχώς τελείωσε η χρονιά...
Hotter
Εχουμε και λέμε...το ντέρμπι της αγωνιστικής διεξήχθη στο περκιζας!μιση ωρα πριν την έναρξη κανεις δεν ήξερε αν θα γίνει το ματς αλλα τελικά με προσωπική ευθύνη του προέδρου των πρασίνων ο αγώνας αποφασίστηκε να ξεκινήσει. Το πάθος και απο της δυο πλευρές ξεχυλιζε..όρκο νίκης και αμιλλαρα απο τη μια Τριφυλλιακος απο την άλλη! Το ντέρμπι λοιπον ξεκινάει!ντερμπι είπα;γράψτε λάθος! Ενα 7-0 με σκυλισια άμυνα και ήδη 2-3 χαμένες επιθέσεις απο τους πολυδροσιωτες κατέστησε σαφές εξαρχής οτι το αφεντικό ειναι οι γηπεδούχοι...αδιαβαστοι και πολυ κακοί οι φιλοξενούμενοι μειώνουν σε 7-2 αλλα η περίοδος κλείνει με το 13-2 και με εικόνα διαφοράς κατηγορίας για τις 2 ομάδες! Όλοι απέξω πιστεύαμε οτι το ματς αργα η γρήγορα θα γυρίσει αλλα δενννν...ιδιο μοτίβο στη δεύτερη περίοδο και 26-8 στο ημίχρονο! Ακομα και τότε βέβαια τα φαντάσματα στοιχειωναν το περκιζας.... Το 3ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τις ομάδες να συμβαδίζουν στο επιμέρους σκορ της περιόδου... 4ο δεκάλεπτο πίεση και ζώνη απο το περιστέρι ζώνη 3-2 απο τον τριφυλλιακο...τα φαντάσματα ξυπνανε και η άμιλλα φτάνει στους 10 τη διάφορα..οι φωνές απο πάγκο και κερκίδα για την ζώνη μαλλον εισακούστηκαν και το μαν του μαν κάνει την εμφάνιση του για τους πολυδροσιωτες και ολα κάπου εκει τελείωσαν..ενα επιθετικό κρεσεντο του 8 με 3/3 τρίποντα και καλές αμυνες ολοκλήρωσαν οτι δεν κατέφερε ο Τριφυλλιακος 2 και 3 χρονια πριν...τα φαντάσματα πήγαν σπίτι τα παιδιά απο το περιστέρι απογοητεύτηκαν και τα όνειρα ανόδου παίρνουν σάρκα και οστά για τους βόρειους! Καλη συνέχεια και στους 2

Απορώ με την δουλεια του κοουτς της άμιλλας...οταν παίζεις ενα ντερμπι με τον τριφυλλιακο χρονια τωρα το πρώτο πράγμα π κανεις ειναι να διώξεις την μπάλα απο το 10 και 1-4 ζώνη για το 8...μαλλον αδιάβαστος γιατί αρνουμε να πιστέψω οτι το είδε υπερωπτικα το παιχνιδι!
vagm
κσλησπερα και απο μενα.... μετα απο μια ημερα ηρεμιας εχω να πω για το παιχνιδι τριφυλλιακος - αμιλλα: ενα παιχνιδι που αλλιως το σχεδιασαμε ολη την εβδομαδα στις προπονησεις και αλλα πραξαμε μεσα στον αγωνα.... λιγο το υπερβολικο αγχος λιγο η περισσοτερη ορεξη για δυνατη αμυνα των πρασινων εφερε το ματς σε ενα σημειο που δεν το περιμεναμε. εμεις με κακες επιλογες στην επιθεση κυριως λογου αγχους και κακων αμυνων λογου μη καθαρου μυαλου και ενας τριφυλλιακος εμφανως πιο εμπειρος και πιο ετοιμος (καθως ειναι γνωστης απο παλια) για ματς τελικο καταφερε να επιβληθει ευκολα (28-6 ημιχρονο) στο δευτερο μερος πιεσαμε προσπαθησαμε να τρεξουμε αλλα καποιες κακες επιλογες στην επιθεση δεν μας αφησαν να πλησιασουμε πιο κοντα απο τους 10 ποντους και καπου εκει ανελαβε δραση το νο 8 και μας πεθανε......
εμεις πρεπει να κινηγησουμε μεχρι τελους τις πιθανοτητες μας για την 4η θεση και τα μπαραζ που ισως δωσει ανοδο....
συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια του τριφυλλιακου για την προσπαθεια τους παιξανε καλυτερα και δικαια κερδισαν τον τελικο...
τελος πρεπει να δωσουμε συγχαρητηρια και στην διαιτησια που σε εναν τελικο ηταν αψεγαδιαστη..........
Tsiouaoua
Τρίτων ΑΟΑ 1 +20
Οι Αμπελόκηποι το πάλευαν στα ίσια μέχρι τα μέσα τησ δεύτερης περιόδου όπου σε ένα σημείο πέρασαν και μπροστά στο σκορ...!!!Απο κει και πέρα ο Τρίτωνας έκανε το ξέσπασμα του και πήγε στα αποδητύρια με καλή διαφορά... Στη συνέχεια η διαφορά έφτασε του 20+ με τους ΑΟΑ να ροκανίζουν και να την πάνε κοντά στους 10-12 αλλά μέχρι εκεί.. Δεν απειλήθηκε ποτέ ο Τρίτων και δεν έμοιαζε το παιχνίδι ότι μπορεί να γίνει κάτι περίεργο... Μπράβο στον Τρίτωανα για τη νίικη και τη συμπεριφορά των παιχτών... Καμία πρόκληση από κανέναν όπως ακουγόταν από μερικούς εδώ στο forum!!!!
Το καλάμι τελικά όντως το καβάλησαν εκεί στα δυτικά και δικαίωσαν πολλούς... Καλή συνέχεια!!!! wos_sport5.gif
North_gato
Εμειναν τρεις αγωνιστικες μεχρι τη ληξη του πρωταθληματος και η κατασταση ειναι σχεδον ξεκαθαρη.
Τριτωνας και Παναθηναικος θα λυσουν... τις διαφορες τους την τελευταια αγωνστικη οποτε θα κριθει η πρωτια στον ομιλο. την τριτη θεση που οδηγει σε απεθειας ανοδο την εχει καπαρωσει ο Τριφυλλιακος.
Αμιλλα και Πρωτεας θα παλεψουν μεταξυ τους για την τεταρτη προνομιουχο θεση που ενδεχομενως , με καποιες προυποθεσεις θα οδηγησει και αυτη στην Β ΕΣΚΑ. Αμπελοκηποι και ΟΦΗ ειναι ενετελως αδιαφοροι, δεν κινδυνευουν, ουτε και διεκδικουν.
Απο εκει και περα...σχεδον το χαος.
Ο ΑΟΝ Βυρωνος ειναι ηδη υποβιβασμενος και πεντε ομαδες (Ατταλος, Αχιλλεας, Πολιτεια, Εθνικος και Παιανια) παλευουν για να αποφυγουν τις δυο ακομα θεσεις που οδηγουν σε υποβιβασμο. Χωρις να ειμαι απολυτος προβλεπω οτι ο Ατταλος , ο Αιλλεας και Η Πολιτεια θα σωθουν ενω ο Εθνικος με την Παιανια θα υποβιβαστουν.

Οσο και αν στενοχωρησω μερικους, τα εγραψα...για να γινει κουβεντα..!!


Tsiouaoua
Η Πολιτεία κέρδισε πολύτιμο έδαφος τις τελευταίες αγωνιστικές... Δεν της φαινόταν όλη τη χρονιά ότι μπορούσε να το κάνει αυτό αλλά με αυτές τις νίκες που έκανε γύρισε το εις βάρος της κλίμα !!! Αχιλλέας θα σωθεί δν πιστεύω ότι θα κινδυνεύσει... Άτταλος και Εθνικός είναι για μένα στην πιο δύσκολη θέση για τη σωτηρία με την Παιανία να αποτελεί ερωτηματικό και δεν μπορώ να πω πολλά καθώς βρίσκεται σε ''εξέλιξη'' η αντεπίθεση της, και ποντάρει πολλά στην επόμενη αγωνιστική κόντρα στους αδιάφορους ΑΟΑ...!!! 3 αγωνιστικές φωτιά στις κάτω θέσεις ενώ σημαντικό ρόλο θα παίξουν και τα ρεπό!!!
karfi
QUOTE(dmouz @ Apr 6 2013, 15:19 ) *
Καλησπέρα κι από μένα στο forum.
Στον τάφο του ινδού έγινε ένα εκπληκτικό παιχνίδι,με θέαμα αντάξιο των δύο ομάδων.Δυνατές μονομαχίες,εξαιρετικές άμυνες και καλοδουλεμένες επιθέσεις ήταν λίγα από όσα είδαμε το βράδυ της Παρασκευής.
Στο αγωνιστικό κομμάτι,η ομάδα μου ήταν συνεχώς 4-6 πόντους μπροστά μέχρι το 39' με ηρωικά καλάθια και προσαρμοσμένη ζώνη, προσπαθώντας να περιορίσουμε τον Διαμαντάκο.
Το τελευταίο λεπτό ήταν συναρπαστικό,αφού με δύο κακές επιθέσεις δικές μου,ο παναθηναικός ροκάνισε την διαφορά και έφτασε στη νίκη με γκολ-foul του νο 13, 2,3'' πριν την λήξη.
Κρίμα για τα παιδιά του Πρωτέα,που παρά τις δύο εξαιρετικά σημαντικές απουσίες,έκαναν κατά την προσωπική μου άποψη το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς.

Το νο 17 είναι εκτός με ολική ρήξη πρόσθιου χιαστού από το παιχνίδι με τους αμπελόκηπους,ενώ το νο 15 με μερική ρήξη απο τον οφη ηρακλείου.Και για τα δύο παιδιά δυστυχώς τελείωσε η χρονιά...


Κακως δεν πηγα να δω το ματς λοιπον.


ohmy.gif Τι επιδημια χιαστων ειναι και αυτη, φετος?? Δεν θυμαμαι αλλη χρονια να εχω ακουσει και να εχω διαβασει για τοσους πολλους χιαστους! Απο τον Γκαλιναρι προχθες και το Μασκερανο, τον Μαντζαρη, τον Ντιαμπι, τη Στελλα Καλτσιδου μεχρι τον Ραζον Ροντο! Δεν μιλαω για Ρουμπι-δες, Κεβιν Λοβ-ιδες και Ροουζ-ιδες!
Ευχομαι περαστικα και στα 2 παιδια.
North_gato

ohmy.gif Τι επιδημια χιαστων ειναι και αυτη, φετος?? Δεν θυμαμαι αλλη χρονια να εχω ακουσει και να εχω διαβασει για τοσους πολλους χιαστους! Απο τον Γκαλιναρι προχθες και το Μασκερανο, τον Μαντζαρη, τον Ντιαμπι, τη Στελλα Καλτσιδου μεχρι τον Ραζον Ροντο! Δεν μιλαω για Ρουμπι-δες, Κεβιν Λοβ-ιδες και Ροουζ-ιδες!
Ευχομαι περαστικα και στα 2 παιδια.
[/quote]


Σε επιπεδο Γ ΕΣΚΑ, δυστυχως η ρηξη χιαστων η αχιλλειου τενοντα ειναι συνηθισμενο φαινομενο. Απλα δεν υπαρχει δελτιο τυπου για αυτους και ετσι δεν γινονται γνωστα. Και για τους δυο παικτες του Πρωτεα, αν καποιος δεν ειχε την απορια και δεν ρωτουσε, θα το μαθαιναμε?
karfi
QUOTE(North_gato @ Apr 7 2013, 13:41 ) *
Σε επιπεδο Γ ΕΣΚΑ, δυστυχως η ρηξη χιαστων η αχιλλειου τενοντα ειναι συνηθισμενο φαινομενο. Απλα δεν υπαρχει δελτιο τυπου για αυτους και ετσι δεν γινονται γνωστα. Και για τους δυο παικτες του Πρωτεα, αν καποιος δεν ειχε την απορια και δεν ρωτουσε, θα το μαθαιναμε?

Δεν εχεις αδικο σ αυτο που λες. Απλα πραγματικα τη φετινη σεζον, μαζι με τα μισα της περσινης, ο συγκεκριμενος τραυματισμος ειναι πολυ της μοδας. Δεν μιλαω μονο για την ΕΣΚΑ, αλλά σε παγκοσμιο επιπεδο τον "torn ACL" εχει φορεθει παρα πολυ. Στα 10-12 χρονια μετα τα 18 μου, που ασχολουμαι με τον αθλητισμο απο σνουκερ μεχρι μπειζμπολ.....που λεει ο λογος, δεν θυμαμαι να εχω ακουσει για τοσα πολλα περιστατικα του συγκεκριμενου τραυματισμου. Μου κανει πολυ εντυπωση. Καποτε (προ 10-15ετιας) η ρηξη χιαστου και αχιλλειου τενοντα ηταν "σχετικως" σπανιοι τραυματισμοι. Ο αχιλλειος κατα τη γνωμη μου ακομα σπανιζει. Η ρηξη χιαστων ομως ειναι πολυ της μοδας. Καποτε θα λεγαμε οτι φταιει η "α-γυμνασια" και η ελλειψη καλης αθλητικης καταστασης... Ο Γιαννακης εκανε καριερα χωρις χιαστους! Ο Ντεζουαν Μπλαιρ των Σπερς αγωνιζεται στο υψηλοτερο επιπεδο χωρις χιαστους! ( Καπου επεσε το ματι μου σε ενα σχετικο αρθρο - μια, δυο μερες πριν... basketblog ηταν, superbasket ηταν, sport24 ηταν... θα σε γελασω ) Η ουσια ειναι οτι οκ, για εναν αθλητη της Εσκα, αντε μπορεις ευκολα να πεις οτι δεν ηταν σωστα γυμνασμενος... για τον Ροουζ και τον Αβρααμ Παπαδοπουλο δεν μπορεις να πεις το ιδιο! Επι της ουσιας, εχω την αισθηση οτι ο συγκεκριμενος τραυματισμος ειναι της "μοδας" παγκοσμιως, επειδη εχει αυξηθει στα μεγιστα η καταπονηση των αθλητων. Οι ταχυτητες εχουν αυξηθει σε φοβερο βαθμο, συγκριτικα με το παρελθον και καπου αυτο ερχεται σε συγκρουση με τις φυσικες αθλητικες αντοχες του ανθρωπου. Τον αχιλλειο τον βαζω σε διαφορετικη κατηγορια. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο τραυματισμος του Ροουζ. Μιλαμε για εναν απο τους πιο γυμνασμενους αθλητες της περασμενης σεζον. Επαθε τη ρηξη σε εντελως ανυποπτη φαση πανω σε ενα στραβοπατημα κατα τη διαρκεια μιας προσγειωσης. Ειχα διαβασει περυσι μια αναλυση ενος τυπου που εν ολιγοις υποστηριζε οτι η ζημια ειχε γινει πιο πριν την συγκεκριμενη φαση και εκει απλα κοπηκε οτι ειχε απομεινει. Δεν μπορει επι εποχης Pistol Pete, Wilt Chamberlain, Bob Cousin και λοιπων, που οι αθλητες φορουσαν all starakia και τα mercurial vapor εμοιαζαν με εξωγηινη τεχνολογια, οι αθλητες να ειχαν λιγοτερους "σοβαρους" τραυματισμους! Η αισθηση μου ειναι οτι κατι "δεν παει καλα, κατι μας ξεφευγει...." Δεν μπορει ο αθλητισμος να εχει γεμισει με τοσα σοβαρα ρισκα, με τοσους σοβαρους κινδυνους...
Zourinho
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ (1)
AOΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) (2)
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (2)
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (1)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. (1)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ (1)
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΡΕΠΟ
Hotter

ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2 εκτός αν κατεβούν για τουρισμο
AOΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) 2 εύκολα
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 λόγω κινητρου
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 δύσκολα
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2 και μαθηματική άνοδος
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 λογικά
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΡΕΠO
Gilbert
QUOTE(Hotter @ Apr 11 2013, 15:31 ) *
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 2 εκτός αν κατεβούν για τουρισμο
AOΝ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Ε) 2 εύκολα
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 λόγω κινητρου
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 δύσκολα
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 2 και μαθηματική άνοδος
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 λογικά
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ - ΡΕΠO


Θα προτιμησω το προγνωστικο του φίλου Zourinho για το μάτς με τον Ατταλο φίλε Hotter και θα πάρω και εγώ Ασσο....Άφιλτρο!!!
Tsiouaoua
Πρωτέας - Τριτωνας (2)
Βύρωνας - ΠΑΟ (2)
Αχιλλέας - ΟΦΗ (1) Δύσκολα
Αμπελόκηποι - Παιανία (1)
Καματερό - Τριφυλλιακός (2) Δύσκολο
Άμιλλα - Πολιτεία (1)
patrinos777
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΤΡΙΤΩΝ=2
ΒΥΡΩΝΑΣ-ΠΑΟ=2
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΟΦΗ=1
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΠΑΙΑΝΙΑ=2
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΤΡΙΦ.=2
ΑΜΙΛΛΑ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ=1

ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΙΝΗΤΡΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ, Γ ΑΥΤΟ ΤΟ 2ΠΛΟ ΤΗΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ Η Ο ΑΣΣΟΣ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΣΤΟ 2 ΓΥΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΟΦΗ.ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ....ΜΠΡΙΖΕΣ ΕΧΕΙ....ΨΩΜΙ ΜΕ ΜΟΝΕΣ ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΗΔΗ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΕΝΟ ΒΥΡΩΝΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ Κ ΤΟΝ ΟΦΗ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ Θ ΑΝΕΒΟΥΝ Η ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΘΕΣΗ (ΠΕΡΑ ΑΠ ΤΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...)ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ.....

ΤΡΙΤΩΝ-ΠΑΟ: ΗΔΗ ΣΤΗΝ Β , ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ: ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ ΤΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΟΔΟ (ΑΤΤΑΛΟΣ* ΚΑΙ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ*)

ΑΜΙΛΛΑ sad.gifΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΑΧΙΛΛΕΑ*, ΟΦΗ)

ΠΡΩΤΕΑΣsad.gifΤΡΙΤΩΝΑ, ΠΑΙΑΝΙΑ*, ΕΘΝΙΚΟ) ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΕ ΛΟΓΙΚΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΤΗΝ 4 ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ Κ ΣΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΟΔΟ ΑΝ ΜΑΣ ΤΗΝ .,...ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΕΡΥΣΙ Η Ο ΔΟΥΚΑΣ ΣΤΗ Δ ΦΕΤΟΣ.....ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΑΜΙΛΛΑ Κ ΜΕ ΑΠΟΥΣΙΕΣ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ....

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (7-14) ΚΑΙ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ : ΟΦΗ,ΑΜΙΛΛΑ,ΑΤΤΑΛΟΣ* ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΜΕ 1 Η 2 ΝΙΚΕΣ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ,ΕΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΟΝ ....ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΑΤΤΑΛΟ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΙΚΗ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ (6-16) :ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ , ΠΡΩΤΕΑΣ*
ΑΤΤΑΛΟΣ (7-14) : ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ,ΠΟΛΙΤΕΙΑ*, ΑΧΙΛΛΕΑΣ
ΠΟΛΙΤΕΙΑ (6-16) : ΑΜΙΛΛΑ*, ΑΤΤΑΛΟΣ
ΠΑΙΑΝΙΑ (5-16) : ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ*, ΠΡΩΤΕΑΣ, ΒΥΡΩΝΑΣ*

ΣΕ ΤΕΤΡΑΠΛΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ (7 Η 8 ΝΙΚΕΣ ) ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΑΤΤΑΛΟ :=4-2 ,ΑΝ ΗΤΤΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ +5 ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΜΕΤΑ
ΠΟΛΙΤΕΙΑ=4-2, ΜΕ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ, ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ +6 ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΕΧΕΙ
ΕΘΝΙΚΟΣ= 2-4 (+10 ΑΠΟ ΠΑΙΑΝΙΑ)
ΠΑΙΑΝΙΑ= 2-4 (-10 ΑΠΟ ΕΘΝΙΚΟ)

ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ, ΕΧΕΙ ΗΔΗ 7 ΝΙΚΕΣ, ΕΧΕΙ ΕΚΤΙΣΕΙ ΤΟ ΡΕΠΟ ΤΟΥ , ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΛΟΓΙΚΑ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ Κ ΠΙΘΑΝΟΝ Κ Ο ΑΧΙΛΕΑΣ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΝΑ ΝΑΙ ΗΔΗ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΑΠΟ ΠΑΙΑΝΙΑ Κ ΑΝ ΧΑΣΕΙ ΜΕ -6 ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΟΠΟΥ ΜΠΛΕΧΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΣΩΖΕΤΑΙ.....

Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΑΤΣ....ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ 7 ΝΙΚΕΣ ΤΑΒΑΝΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΡΕΠΟ....,ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΒΑΣΗ 2 ΝΙΚΩΝ.....ΕΛΠΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΧΑΝΕΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΝΙΑ ΑΠΟ ΑΤΤΑΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΑΝΙΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΠΤ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΜΕΣΑ.....

ΠΟΛΙΤΕΙΑ: Κ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΑΒΑΝΙ ΤΙΣ 7 ΝΙΚΕΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ...,ΨΑΧΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΑΠΟΨΕ ΓΙΑ ΝΑ ...ΑΝΑΣΑΝΕΙ.ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΙΣ 8 ΝΙΚΕΣ....ΑΝ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ +5 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ ΘΑ ΧΕΙ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ.ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΜΕΙΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ ΣΤΙΣ 7....

ΠΑΙΑΝΙΑ: ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΣΤΗ ΔΥΣΜΕΝΕΣΤΕΡΗ ΘΕΣΗ..,ΕΧΕΙ 5 ΝΙΚΕΣ , ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΜΕ ΤΠΤ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ (ΕΧΕΙ 2 ΗΤΤΕΣ), ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 3 ΣΤΑ 3.ΜΑΤΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΕ ΑΟΑ ΣΤΟ ΓΟΥΔΙ, ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΕΝΤΟΣ ΜΕ ΠΡΩΤΕΑ (ΜΕ ΑΠΟΥΣΙΕΣ) ΚΑΙ ΒΥΡΩΝΑ ΕΚΤΟΣ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ...ΣΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ?ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΤΟ 3Χ3 ΝΑ ΦΤΑΣΕ4Ι ΤΙΣ 8 ΝΙΚΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ....ΜΕ ΜΙΑ ΓΚΕΛΑ.....ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΦΤΕΙ ΑΦΟΥ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ...

ΥΓ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩΣΑ ΕΞΤΡΑ ΚΙΝΗΤΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ......ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ (ΑΛΛΟΥΣ ) ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ....

QUOTE(patrinos777 @ Apr 12 2013, 16:07 ) *
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΤΡΙΤΩΝ=2
ΒΥΡΩΝΑΣ-ΠΑΟ=2
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΟΦΗ=1
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΠΑΙΑΝΙΑ=2
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΤΡΙΦ.=2
ΑΜΙΛΛΑ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ=1

ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΙΝΗΤΡΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ, Γ ΑΥΤΟ ΤΟ 2ΠΛΟ ΤΗΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ Η Ο ΑΣΣΟΣ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΣΤΟ 2 ΓΥΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΟΦΗ.ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ....ΜΠΡΙΖΕΣ ΕΧΕΙ....ΨΩΜΙ ΜΕ ΜΟΝΕΣ ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΗΔΗ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΕΝΟ ΒΥΡΩΝΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ Κ ΤΟΝ ΟΦΗ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ Θ ΑΝΕΒΟΥΝ Η ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΘΕΣΗ (ΠΕΡΑ ΑΠ ΤΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...)ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ.....

ΤΡΙΤΩΝ-ΠΑΟ: ΗΔΗ ΣΤΗΝ Β , ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ: ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ ΤΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΟΔΟ (ΑΤΤΑΛΟΣ* ΚΑΙ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ*)

ΑΜΙΛΛΑ sad.gifΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΑΧΙΛΛΕΑ*, ΟΦΗ)

ΠΡΩΤΕΑΣsad.gifΤΡΙΤΩΝΑ, ΠΑΙΑΝΙΑ*, ΕΘΝΙΚΟ) ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΕ ΛΟΓΙΚΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΤΗΝ 4 ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ Κ ΣΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΟΔΟ ΑΝ ΜΑΣ ΤΗΝ .,...ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΕΡΥΣΙ Η Ο ΔΟΥΚΑΣ ΣΤΗ Δ ΦΕΤΟΣ.....ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΑΜΙΛΛΑ Κ ΜΕ ΑΠΟΥΣΙΕΣ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ....

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (7-14) ΚΑΙ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ : ΟΦΗ,ΑΜΙΛΛΑ,ΑΤΤΑΛΟΣ* ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΜΕ 1 Η 2 ΝΙΚΕΣ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ,ΕΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΟΝ ....ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΑΤΤΑΛΟ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΙΚΗ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ (6-16) :ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ , ΠΡΩΤΕΑΣ*
ΑΤΤΑΛΟΣ (7-14) : ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ,ΠΟΛΙΤΕΙΑ*, ΑΧΙΛΛΕΑΣ
ΠΟΛΙΤΕΙΑ (6-16) : ΑΜΙΛΛΑ*, ΑΤΤΑΛΟΣ
ΠΑΙΑΝΙΑ (5-16) : ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ*, ΠΡΩΤΕΑΣ, ΒΥΡΩΝΑΣ*

ΣΕ ΤΕΤΡΑΠΛΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ (7 Η 8 ΝΙΚΕΣ ) ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΑΤΤΑΛΟ :=4-2 ,ΑΝ ΗΤΤΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ +5 ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΜΕΤΑ
ΠΟΛΙΤΕΙΑ=4-2, ΜΕ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ, ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ +6 ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΕΧΕΙ
ΕΘΝΙΚΟΣ= 2-4 (+10 ΑΠΟ ΠΑΙΑΝΙΑ)
ΠΑΙΑΝΙΑ= 2-4 (-10 ΑΠΟ ΕΘΝΙΚΟ)

ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ, ΕΧΕΙ ΗΔΗ 7 ΝΙΚΕΣ, ΕΧΕΙ ΕΚΤΙΣΕΙ ΤΟ ΡΕΠΟ ΤΟΥ , ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΛΟΓΙΚΑ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ Κ ΠΙΘΑΝΟΝ Κ Ο ΑΧΙΛΕΑΣ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΝΑ ΝΑΙ ΗΔΗ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΑΠΟ ΠΑΙΑΝΙΑ Κ ΑΝ ΧΑΣΕΙ ΜΕ -6 ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΟΠΟΥ ΜΠΛΕΧΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΣΩΖΕΤΑΙ.....

Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΑΤΣ....ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ 7 ΝΙΚΕΣ ΤΑΒΑΝΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΡΕΠΟ....,ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΒΑΣΗ 2 ΝΙΚΩΝ.....ΕΛΠΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΧΑΝΕΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΝΙΑ ΑΠΟ ΑΤΤΑΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΑΝΙΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΠΤ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΜΕΣΑ.....

ΠΟΛΙΤΕΙΑ: Κ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΑΒΑΝΙ ΤΙΣ 7 ΝΙΚΕΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ...,ΨΑΧΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΑΠΟΨΕ ΓΙΑ ΝΑ ...ΑΝΑΣΑΝΕΙ.ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΙΣ 8 ΝΙΚΕΣ....ΑΝ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ +5 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ ΘΑ ΧΕΙ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ.ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΜΕΙΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ ΣΤΙΣ 7....

ΠΑΙΑΝΙΑ: ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΣΤΗ ΔΥΣΜΕΝΕΣΤΕΡΗ ΘΕΣΗ..,ΕΧΕΙ 5 ΝΙΚΕΣ , ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΜΕ ΤΠΤ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ (ΕΧΕΙ 2 ΗΤΤΕΣ), ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 3 ΣΤΑ 3.ΜΑΤΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΕ ΑΟΑ ΣΤΟ ΓΟΥΔΙ, ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΕΝΤΟΣ ΜΕ ΠΡΩΤΕΑ (ΜΕ ΑΠΟΥΣΙΕΣ) ΚΑΙ ΒΥΡΩΝΑ ΕΚΤΟΣ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ...ΣΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ?ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΤΟ 3Χ3 ΝΑ ΦΤΑΣΕ4Ι ΤΙΣ 8 ΝΙΚΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ....ΜΕ ΜΙΑ ΓΚΕΛΑ.....ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΦΤΕΙ ΑΦΟΥ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ...

ΥΓ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩΣΑ ΕΞΤΡΑ ΚΙΝΗΤΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ......ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ (ΑΛΛΟΥΣ ) ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ....


ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΜΙΛΛΑ Κ ΠΡΩΤΕΑ.....ΓΙΑ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΕΛΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ Η ΓΡΑΦΗ Κ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ....ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ.....!!!!!!!!!!!Κ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΤΥΧΑΙΑ ΒΓΗΚΕ Ο....ΔΑΙΜΩΝ ΤΟΥ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ!!!!! shot.gif smiley.gif
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΟΙ....ΠΑΓΚΡΑΤΙΩΤΕΣ ...ΓΤ ΟΙ...ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΤΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟ Μ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ.....
Gilbert
Ατταλος-Τριφιλλιακος .....Ασσος....
Tsiouaoua
Aμπελόκηποι - Παιανία | Διπλό +3 |
Δεν σταματάει την αντεπίθεση της η Παιανία... Με τεράστιο το κίνητρο για νίκη και με χαμηλούς τόνους σε όλη τη δειάρκεια του αγώνα πήρε μία ακόμα -δικαιότατη- νίκη Και έκανε μεγάλο βήμα για παραμονή!!!!

Το τέλος αναμένεται συναρπαστικό....!!!! wos_sport5.gif shot.gif
Gilbert
QUOTE(Gilbert @ Apr 12 2013, 22:22 ) *
Ατταλος-Τριφιλλιακος .....Ασσος....


Ιντερνασιοναλ...είχαν τελειώσει τα αφιλτρα....

VLC
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ 38 - 55
soouza
Πρωτέας-Τρίτων 62-79(35-46 ημίχρονο).

Η πρωτοπόρος ομάδα των Σεπολίων πήρε ακόμα μία νίκη κόντρα στον Πρωτέα στο γήπεδο του Μετς.

Ο Τρίτωνας με πλουραλισμό στην επίθεση,χωρίς πολλά σουτ έξω από τα 6.75,χάνοντας πολλά rebounds,δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στο σημερινό ματς.Ήλεγξε απόλυτα το ρυθμό και συνεχίζει. rolleyes.gif

Ο Πρωτέας είχε μερικά τρίλεπτα όπου με ατομικές ενέργειες προκαλούσε ρήγματα και πλησίαζε στο σκορ.Τίποτα παραπάνω όμως καθώς η τακτική του δεν ήταν ξεκάθαρη.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif smiley.gif
explode
QUOTE (VLC @ Apr 13 2013, 00:30 ) *
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ 38 - 55


Επιτέλους μπορούμε και μαθηματικά να μιλήσουμε για την παλικαρίσια άνοδο μας!! Μπράβο σε όλους τους συμπαίχτες μου που παρόλο την αμφισβήτηση όλη την χρονιά, τα προβλήματα, το δύσκολο πρόγραμμα, πήραμε αυτό που δικαιωματικά μας άξιζε.

Υ.Γ.Gilbert την δεύτερα στην προπόνηση θέλω να μου μάθεις αυτά για την νέμεσις που ελεγες και να μου φέρεις και έναν άσσο άφιλτρο πάντα γιατί έμαθα σήμερα ότι δεν βρηκες. smiley.gif
Gilbert
Θα σου εξηγήσω...αλλα θα πρεπει να περιμένεις 3 χρονια !!!!! icon_drunk.gif smiley.gif
explode
QUOTE (Gilbert @ Apr 13 2013, 02:44 ) *
Θα σου εξηγήσω...αλλα θα πρεπει να περιμένεις 3 χρονια !!!!! icon_drunk.gif smiley.gif


Ok παιχταρά μου καταλαβαίνω laugh.gif μόνο μην ξεχάσεις τα τσιγάρα να είναι άφιλτρα καταλαβαινεις καλύτερα την ποιότητα του καπνού έτσι cool.gif
delicia
re paidia o attalos tha thn swsei fetos thn xronia?apo tote poy efyge o k.lygnos katadiaoulou paei.eseis ti lete poy ton peksate antipalo giati exw kairo na ton dw teleytaia. me neyriazei..
explode
QUOTE (delicia @ Apr 13 2013, 02:57 ) *
re paidia o attalos tha thn swsei fetos thn xronia?apo tote poy efyge o k.lygnos katadiaoulou paei.eseis ti lete poy ton peksate antipalo giati exw kairo na ton dw teleytaia. me neyriazei..


Πραγματικά έτσι όπως είναι τα πράγματα στα κάτω δεν υπάρχει περιθώριο για αναλύσεις, οποίος το παλέψει περισσότερο θα σωθεί αν θες την γνώμη μου ο Ατταλος αν είχε ανάλογη περιφέρεια όπως είναι μέσα στην ρακέτα δεν θα ηταν σ'αυτη την θεση τώρα, αλλά υπάρχει πρόβλημα σ αυτον τον τομέα.
karfi
QUOTE(karfi @ Jan 19 2013, 03:28 ) *

Προβλεψεις - Πιθανοτητες:

1η θεση: Τριτωνας (100%)
2η θεση: Παναθηναικος (96,3%) / Τριφυλλιακος (3,1%)/ Άλλη ομαδα (0,6%)
3η θεση: Τριφυλλιακος ( 54%)/ Αμιλλα (22%)/ Πρωτεας (20,9%)/ Παναθηναικος (3,1%)


Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου, θα πεσει να σε πλακωσει! 69.gif
Νομιζω τα ποσοστα που ειχα δωσει τοτε ηταν γαματα! icon_drunk.gif

Συγχαρητηρια και στους 3... Και οι τρεις ηταν υπεροχοι!
Ο Τριφυλλιακος αντεξε τους κραδασμους και πηρε μια δικαιη ανοδο.
karfi
QUOTE(karfi @ Jan 19 2013, 03:28 ) *

Προβλεψεις - Πιθανοτητες:

1η θεση: Τριτωνας (100%)
2η θεση: Παναθηναικος (96,3%) / Τριφυλλιακος (3,1%)/ Άλλη ομαδα (0,6%)
3η θεση: Τριφυλλιακος ( 54%)/ Αμιλλα (22%)/ Πρωτεας (20,9%)/ Παναθηναικος (3,1%)


Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου, θα πεσει να σε πλακωσει! 69.gif
Νομιζω τα ποσοστα που ειχα δωσει τοτε ηταν γαματα! icon_drunk.gif

Συγχαρητηρια και στους 3... Και οι τρεις ηταν υπεροχοι!
Ο Τριφυλλιακος αντεξε τους κραδασμους και πηρε μια δικαιη ανοδο.
explode
QUOTE (karfi @ Apr 13 2013, 10:42 ) *
Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου, θα πεσει να σε πλακωσει! 69.gif
Νομιζω τα ποσοστα που ειχα δωσει τοτε ηταν γαματα! icon_drunk.gif

Συγχαρητηρια και στους 3... Και οι τρεις ηταν υπεροχοι!
Ο Τριφυλλιακος αντεξε τους κραδασμους και πηρε μια δικαιη ανοδο.


Αν είχες αθλητική εφημερίδα θα την διάβαζα σίγουρα!!! smiley.gif
North_gato
QUOTE (delicia @ Apr 13 2013, 02:57 ) *
re paidia o attalos tha thn swsei fetos thn xronia?apo tote poy efyge o k.lygnos katadiaoulou paei.eseis ti lete poy ton peksate antipalo giati exw kairo na ton dw teleytaia. me neyriazei..



Πριν μερικες μερες ειχα γραψει σχετικα με την υποθεση της ουρας. Ακριβεις προβλεψεις βεβαια ειναι δυσκολο να κανει κανεις γιατι ομαδες της ουρας ειτε διασταυρωνονται μεταξυ τους ειτε παιζουν με αδιαφορες βαθμολογικα ομαδες και αν λαβεις υποψη και σχετικες πιεσεις δυσκολα βγαζεις ακρη. Εξακολουθω να ειμαι της αποψης οτι ο Ατταλος μαλλον θα την σωσει την χρονια. Μοναδικη περιπτωση ισως για το αντιθετο ειναι ενας συνδυασμος αποτελεσματων που μπορει να φερει απο τρεις εως πεντε ομαδες ισοβαθμες, και σε αυτην την περιπτωση δεν ξερω αν ευνοειται απο αυτο.
ted83
[quote name='karfi' date='Apr 8 2013, 02:01 ' post='593669']
Δεν εχεις αδικο σ αυτο που λες. Απλα πραγματικα τη φετινη σεζον, μαζι με τα μισα της περσινης, ο συγκεκριμενος τραυματισμος ειναι πολυ της μοδας. Δεν μιλαω μονο για την ΕΣΚΑ, αλλά σε παγκοσμιο επιπεδο τον "torn ACL" εχει φορεθει παρα πολυ. Στα 10-12 χρονια μετα τα 18 μου, που ασχολουμαι με τον αθλητισμο απο σνουκερ μεχρι μπειζμπολ.....που λεει ο λογος, δεν θυμαμαι να εχω ακουσει για τοσα πολλα περιστατικα του συγκεκριμενου τραυματισμου. Μου κανει πολυ εντυπωση. Καποτε (προ 10-15ετιας) η ρηξη χιαστου και αχιλλειου τενοντα ηταν "σχετικως" σπανιοι τραυματισμοι. Ο αχιλλειος κατα τη γνωμη μου ακομα σπανιζει. Η ρηξη χιαστων ομως ειναι πολυ της μοδας. Καποτε θα λεγαμε οτι φταιει η "α-γυμνασια" και η ελλειψη καλης αθλητικης καταστασης... Ο Γιαννακης εκανε καριερα χωρις χιαστους! Ο Ντεζουαν Μπλαιρ των Σπερς αγωνιζεται στο υψηλοτερο επιπεδο χωρις χιαστους! ( Καπου επεσε το ματι μου σε ενα σχετικο αρθρο - μια, δυο μερες πριν... basketblog ηταν, superbasket ηταν, sport24 ηταν... θα σε γελασω ) Η ουσια ειναι οτι οκ, για εναν αθλητη της Εσκα, αντε μπορεις ευκολα να πεις οτι δεν ηταν σωστα γυμνασμενος... για τον Ροουζ και τον Αβρααμ Παπαδοπουλο δεν μπορεις να πεις το ιδιο! Επι της ουσιας, εχω την αισθηση οτι ο συγκεκριμενος τραυματισμος ειναι της "μοδας" παγκοσμιως, επειδη εχει αυξηθει στα μεγιστα η καταπονηση των αθλητων. Οι ταχυτητες εχουν αυξηθει σε φοβερο βαθμο, συγκριτικα με το παρελθον και καπου αυτο ερχεται σε συγκρουση με τις φυσικες αθλητικες αντοχες του ανθρωπου. Τον αχιλλειο τον βαζω σε διαφορετικη κατηγορια. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο τραυματισμος του Ροουζ. Μιλαμε για εναν απο τους πιο γυμνασμενους αθλητες της περασμενης σεζον. Επαθε τη ρηξη σε εντελως ανυποπτη φαση πανω σε ενα στραβοπατημα κατα τη διαρκεια μιας προσγειωσης. Ειχα διαβασει περυσι μια αναλυση ενος τυπου που εν ολιγοις υποστηριζε οτι η ζημια ειχε γινει πιο πριν την συγκεκριμενη φαση και εκει απλα κοπηκε οτι ειχε απομεινει. Δεν μπορει επι εποχης Pistol Pete, Wilt Chamberlain, Bob Cousin και λοιπων, που οι αθλητες φορουσαν all starakia και τα mercurial vapor εμοιαζαν με εξωγηινη τεχνολογια, οι αθλητες να ειχαν λιγοτερους "σοβαρους" τραυματισμους! Η αισθηση μου ειναι οτι κατι "δεν παει καλα, κατι μας ξεφευγει...." Δεν μπορει ο αθλητισμος να εχει γεμισει με τοσα σοβαρα ρισκα, με τοσους σοβαρους κινδυνους...

Το κακό με τις ερασιτεχνικές κατηγορίες είναι ότι δεν υπάρχει safety net για τα παιδιά που τραυματίζονται. Εάν τραυματιστείς σοβαρά μην περιμένεις από το σωματείο να διορθώσει τη ζημιά που υπέστεις. Εναπόκειται σε μερικούς καλούς προπονητές και παράγοντες να σε βοηθήσουν κυρίως ηθικά και όχι οικονομικά. Υπάρχουν βέβαια και οι περιπτώσεις καποιων παραγόντων που σου ζητάνε πίσω ακόμα και το σακίδιο που πήρες στην αρχή της χρονιάς. Επίσης για τα παιδιά που εργάζονται, το ρισκό αυξάνεται ακόμα πιο πολύ, διότι ένας τραυματισμός σημαίνει αποχή από τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες. Και γνωρίζουμε καλά ότι στις μέρες μας οι εργοδότες δεν αστειεύονται. Οπότε σε παιδιά που εργάζονται και βρίσκουν λίγο χρόνο να προπονηθούν και να ενταχθούν σε κάποια ερασιτεχνική ομάδα, καλό είναι να έχουν διασφαλίσει πιο πριν την διαχείριση ενός τέτοιου τραυματισμού, κυριώς σε οικονομικό και επαγγελματικό επίπεδο. Δεν είναι μόνο δικές μου σκέψεις αλλά και οι σκέψεις ενός πολύ γνωστού γιατρού που επισκέφτηκα πριν από 2 εβδομάδες και μου είπε ότι θα χρειαστώ χειρουργείο. Ευτυχώς στην περίπτωση μου τα πάντα είναι διαχειρίσιμα (ασφάλιση, εργοδότης). Το μόνο που σου μένει είναι η πίκρα για το γεγονός ότι θα πρέπει να σταματήσεις να παίζεις μπασκετακι, το άθλημα που όλοι αγαπάμε.
Τάδε έφη το νούμερο 15 του Πρωτέαψ.
ted83
[quote name='karfi' date='Apr 8 2013, 02:01 ' post='593669']
Δεν εχεις αδικο σ αυτο που λες. Απλα πραγματικα τη φετινη σεζον, μαζι με τα μισα της περσινης, ο συγκεκριμενος τραυματισμος ειναι πολυ της μοδας. Δεν μιλαω μονο για την ΕΣΚΑ, αλλά σε παγκοσμιο επιπεδο τον "torn ACL" εχει φορεθει παρα πολυ. Στα 10-12 χρονια μετα τα 18 μου, που ασχολουμαι με τον αθλητισμο απο σνουκερ μεχρι μπειζμπολ.....που λεει ο λογος, δεν θυμαμαι να εχω ακουσει για τοσα πολλα περιστατικα του συγκεκριμενου τραυματισμου. Μου κανει πολυ εντυπωση. Καποτε (προ 10-15ετιας) η ρηξη χιαστου και αχιλλειου τενοντα ηταν "σχετικως" σπανιοι τραυματισμοι. Ο αχιλλειος κατα τη γνωμη μου ακομα σπανιζει. Η ρηξη χιαστων ομως ειναι πολυ της μοδας. Καποτε θα λεγαμε οτι φταιει η "α-γυμνασια" και η ελλειψη καλης αθλητικης καταστασης... Ο Γιαννακης εκανε καριερα χωρις χιαστους! Ο Ντεζουαν Μπλαιρ των Σπερς αγωνιζεται στο υψηλοτερο επιπεδο χωρις χιαστους! ( Καπου επεσε το ματι μου σε ενα σχετικο αρθρο - μια, δυο μερες πριν... basketblog ηταν, superbasket ηταν, sport24 ηταν... θα σε γελασω ) Η ουσια ειναι οτι οκ, για εναν αθλητη της Εσκα, αντε μπορεις ευκολα να πεις οτι δεν ηταν σωστα γυμνασμενος... για τον Ροουζ και τον Αβρααμ Παπαδοπουλο δεν μπορεις να πεις το ιδιο! Επι της ουσιας, εχω την αισθηση οτι ο συγκεκριμενος τραυματισμος ειναι της "μοδας" παγκοσμιως, επειδη εχει αυξηθει στα μεγιστα η καταπονηση των αθλητων. Οι ταχυτητες εχουν αυξηθει σε φοβερο βαθμο, συγκριτικα με το παρελθον και καπου αυτο ερχεται σε συγκρουση με τις φυσικες αθλητικες αντοχες του ανθρωπου. Τον αχιλλειο τον βαζω σε διαφορετικη κατηγορια. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο τραυματισμος του Ροουζ. Μιλαμε για εναν απο τους πιο γυμνασμενους αθλητες της περασμενης σεζον. Επαθε τη ρηξη σε εντελως ανυποπτη φαση πανω σε ενα στραβοπατημα κατα τη διαρκεια μιας προσγειωσης. Ειχα διαβασει περυσι μια αναλυση ενος τυπου που εν ολιγοις υποστηριζε οτι η ζημια ειχε γινει πιο πριν την συγκεκριμενη φαση και εκει απλα κοπηκε οτι ειχε απομεινει. Δεν μπορει επι εποχης Pistol Pete, Wilt Chamberlain, Bob Cousin και λοιπων, που οι αθλητες φορουσαν all starakia και τα mercurial vapor εμοιαζαν με εξωγηινη τεχνολογια, οι αθλητες να ειχαν λιγοτερους "σοβαρους" τραυματισμους! Η αισθηση μου ειναι οτι κατι "δεν παει καλα, κατι μας ξεφευγει...." Δεν μπορει ο αθλητισμος να εχει γεμισει με τοσα σοβαρα ρισκα, με τοσους σοβαρους κινδυνους...

Το κακό με τις ερασιτεχνικές κατηγορίες είναι ότι δεν υπάρχει safety net για τα παιδιά που τραυματίζονται. Εάν τραυματιστείς σοβαρά μην περιμένεις από το σωματείο να διορθώσει τη ζημιά που υπέστεις. Εναπόκειται σε μερικούς καλούς προπονητές και παράγοντες να σε βοηθήσουν κυρίως ηθικά και όχι οικονομικά. Υπάρχουν βέβαια και οι περιπτώσεις καποιων παραγόντων που σου ζητάνε πίσω ακόμα και το σακίδιο που πήρες στην αρχή της χρονιάς. Επίσης για τα παιδιά που εργάζονται, το ρισκό αυξάνεται ακόμα πιο πολύ, διότι ένας τραυματισμός σημαίνει αποχή από τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες. Και γνωρίζουμε καλά ότι στις μέρες μας οι εργοδότες δεν αστειεύονται. Οπότε σε παιδιά που εργάζονται και βρίσκουν λίγο χρόνο να προπονηθούν και να ενταχθούν σε κάποια ερασιτεχνική ομάδα, καλό είναι να έχουν διασφαλίσει πιο πριν την διαχείριση ενός τέτοιου τραυματισμού, κυριώς σε οικονομικό και επαγγελματικό επίπεδο. Δεν είναι μόνο δικές μου σκέψεις αλλά και οι σκέψεις ενός πολύ γνωστού γιατρού που επισκέφτηκα πριν από 2 εβδομάδες και μου είπε ότι θα χρειαστώ χειρουργείο. Ευτυχώς στην περίπτωση μου τα πάντα είναι διαχειρίσιμα (ασφάλιση, εργοδότης). Το μόνο που σου μένει είναι η πίκρα για το γεγονός ότι θα πρέπει να σταματήσεις να παίζεις μπασκετακι, το άθλημα που όλοι αγαπάμε.
Τάδε έφη το νούμερο 15 του Πρωτέαψ.
karfi
QUOTE(ted83 @ Apr 14 2013, 19:27 ) *
Το κακό με τις ερασιτεχνικές κατηγορίες είναι ότι δεν υπάρχει safety net για τα παιδιά που τραυματίζονται. Εάν τραυματιστείς σοβαρά μην περιμένεις από το σωματείο να διορθώσει τη ζημιά που υπέστεις. Εναπόκειται σε μερικούς καλούς προπονητές και παράγοντες να σε βοηθήσουν κυρίως ηθικά και όχι οικονομικά. Υπάρχουν βέβαια και οι περιπτώσεις καποιων παραγόντων που σου ζητάνε πίσω ακόμα και το σακίδιο που πήρες στην αρχή της χρονιάς. Επίσης για τα παιδιά που εργάζονται, το ρισκό αυξάνεται ακόμα πιο πολύ, διότι ένας τραυματισμός σημαίνει αποχή από τις επαγγελματικές σου δραστηριότητες. Και γνωρίζουμε καλά ότι στις μέρες μας οι εργοδότες δεν αστειεύονται. Οπότε σε παιδιά που εργάζονται και βρίσκουν λίγο χρόνο να προπονηθούν και να ενταχθούν σε κάποια ερασιτεχνική ομάδα, καλό είναι να έχουν διασφαλίσει πιο πριν την διαχείριση ενός τέτοιου τραυματισμού, κυριώς σε οικονομικό και επαγγελματικό επίπεδο. Δεν είναι μόνο δικές μου σκέψεις αλλά και οι σκέψεις ενός πολύ γνωστού γιατρού που επισκέφτηκα πριν από 2 εβδομάδες και μου είπε ότι θα χρειαστώ χειρουργείο. Ευτυχώς στην περίπτωση μου τα πάντα είναι διαχειρίσιμα (ασφάλιση, εργοδότης). Το μόνο που σου μένει είναι η πίκρα για το γεγονός ότι θα πρέπει να σταματήσεις να παίζεις μπασκετακι, το άθλημα που όλοι αγαπάμε.
Τάδε έφη το νούμερο 15 του Πρωτέαψ.


Καταρχας σου ευχομαι περαστικα.
Τα θεματα που αναφερεις δυστυχως υπαρχουν και μαλιστα μερικες φορες ειναι και ακομα χειροτερα απο οτι τα περιγραφεις. Προ 10ετιας υπηρχαν καποιες ομαδες που σε επιπεδο Α' εσκα και Β-Γ εθνικης ασφαλιζαν τους παικτες. Αυτες οι ομαδες βεβαια καθε χρονο ηταν ελαχιστες. Απο Β' εσκα και κατω, ποτε στην Ελλαδα δεν υπηρχε αυτη η "πολυτελεια", αν μπορει να επιτραπει η εκφραση της "πολυτελειας", για μια τετοια αυτονοητη για πολλες χωρες, παροχη. Το γιατι ειναι μια πολυ περιεργη ιστορια. Ειμαι στην ηλικια των 35+ και καποτε ειχα ασχοληθει με το κομματι της προπονητικης, κυριως σε παιδια. Εχω αρκετους (6-8) γνωστους και φιλους που εφυγαν σε ηλικια 18-20 για να πανε να κυνηγησουν τα ονειρα τους ειτε σε κολλεγια της Αμερικης, ειτε στη Γαλλια. Σε πληροφορω οτι σε κολλεγιο της Ιντιανα που παραπαιει αγωνιστικα και αγωνιζεται στη B division, το θεμα της ιατρικης ασφαλισης ειναι παντα νουμερο 1.
Αν θες τη γνωμη μου, δεν θα επρεπε να δινοταν σε κανενα σωματειο, οποιαδηποτε αγωνιστικη εγκριση, αν δεν ειχε ιατρικη ασφαλιση. Εντελως ουτοπικο, για την Ελλαδα της μιζας και της λαμογιας.

Αναφερω χαρακτηριστικο παραδειγμα της ανευθυνοτητας μερικων-μερικων: Αν εισαι απο την επαρχια, θα καταλαβεις αμεσως τι εννοω. Καθε χρονο, πριν ξεκινησουν τα πρωταθληματα και αφου εχουν εκδοθει τα αντιστοιχα δελτια, ειναι αναγκαια η ιατρικη θεωρηση. Σφραγιδα και υπογραφη παθολογου. Το 95% των ομαδων ανα την Ελλαδα, θεωρει τα δελτια εικονικα χωρις ποτε, να εξεταζεται κανεις. Πηγαινει ο μπαρμπα-Γιωργης στο φιλο γιατρο και του λεει Τακαρε, βαλε μια τζιφρα εδω, γιατι ξεκιναει το παιδικο μεθαυριο. Ειναι αδιανοητο αυτο το πραγμα! Η ανευθυνοτητα σε ολο της, το μεγαλειο! Πες λοιπον οτι ΟΚ, ιατρικη ασφαλιση κοστιζει πολυ. Εδω μιλαμε οτι μπαινουν παιδια 10-15 χρονων στα γηπεδα, χωρις να τους εχει εξετασει κανεις! Ειναι η Ελλαδα μπουρδελο, αλλά μαλακα Ελληνα εχεις τεραστιο μεριδιο ευθυνης.
Και καλα τωρα, πατουν ολοι πανω στην κριση. Οκ, μαζι τους! Τοτε ομως, που επιχορηγησεις ηταν παχυλες ακομα και για τα ερασιτεχνικα σωματεια, κανεις δεν ενδιαφεροταν για την ασφαλιση των αθλητων.

Οταν τραυματιζεσαι σε επισημη υποχρεωση μιας ομαδας, η ομαδα θα πρεπει να σε βοηθησει και οικονομικα και ψυχολικα. Σε πολλους η προταση μοιαζει να ειναι γραμμενη σε ξενη γλωσσα, αλλα ετσι ειναι το ΣΩΣΤΟ.

Ας σου πω μια ιστορια:
Πριν απο καποια χρονια, ο ΠΣΑΚ ειχε θιξει καποια πολυ σοβαρα τετοια ζητηματα που αφορουν το ελληνικο μπασκετ. Με μπροσταρη τοτε τον Λαζαρο Παπαδοπουλο, ειχε ασκηθει πολυ μεγαλη πιεση προς τους καρεκλοκενταυρους απατεωνες της ΕΟΚ. Ολοι σχεδον οι χρυσοπληρωμενοι διεθνεις ειχαν αρχικα ταχθει στο πλευρο του Λαζου. (ο Λαζος ηταν ο μονος που τοτε ΔΕΝ επαιζε σε Ολυμπιακο-Παναθηναικο).. Ειχαμε λοιπον τοτε το Lock-Out μας ή αλλιως καποιες απεργιες. Ολοι χερι χερι. Παπαλουκας, Διαμαντιδης, Σπανουλης, Μπουρουσης, Τσαρτσαρης, Βασιλοπουλος κ.λ.π, φανηκε οτι αρχικως ηθελαν πραγματικα να αλλαξουν κατι στο ελληνικο μπασκετ. Μεταξυ μας, μονο αυτοι μπορουσαν να βοηθησουν εκβιαζοντας λιγο ή πολυ τον Βασιλακοπουλο και την παρεα του. Αιτηματα μεταξυ αλλων: Υποχρεωτικη Ασφαλιση ολων των παικτων της Α2 και σειρες ρυθμισεων για την διοικητικη αναδιαρθρωση του ερασιτεχνικου κυριως αθλητισμου.
Μετα απο λιγο, για ενα παραξενο λογο ολα τα κακο(λο)μαθημενα κωλοπαιδα των δυο μεγαλων αρχισαν να αφηνουν το Λαζαρο μονο του και εκτεθειμενο. Ημουν στην κερκιδα στο ελληνικο οταν σε ματς, εσπασε η απεργια των αθλητων με βοηθεια των ματ. Απο τους διεθνεις μονο ο Λαζος. Δεν υπηρχε ουτε μια περιπτωση αν στη σεντρα του ελληνικου (ΑΕΚ-Ικαρος) ηταν συσσωμη η εθνικη, να ειχε δοθει εντολη να επεμβουν τα ματ. Την ιδια ωρα ο Μητσαρας και ο Θοδωρας εριχναν 100 ποντους σε παικτες που ηταν απληρωτοι και περιμεναν το καθε λαμογιο να τους δωσει ενα ευρω. Ειχε τεθει εκβιαστηκα το θεμα απο τους διοικουντες των μεγαλων. Μητσαρα παιρνεις 2.1 το χρονο και απεργεις για να ασφαλιστει ο Σακης Καρυδας και ο Τολης Κουτρουλιας στην Α2? Θοδωρουλη σε εφερα απο τη Ρωσια και σου δινω 3 το χρονο για να σωσεις το κυρος του Παπαγου... απο τους απατεωνες που κανουν οτι γουσταρουν! Για σοβαρευτειτε παιδακια! Τσουπ, προσοχη τα κωλοπαιδαρακια! Λες και ο Διαμαντιδης δεν θα μπορουσε αυριο να εβρισκε οσα ηθελε στην Ισπανια! Για την ιστορια ακομα και σημερα οι παικτες της Α2 παιζουν ανασφαλιστοι και τα παιδια μας-συμβολα του ελληνικου αθλητισμου με το ηθος και την αξιοπρεπεια.. που φερουν κατα καιρους το εθνοσημο... παιρνουν το χρονο, οσα εχουν μπατζετ οι υπολοιπες ομαδες της Α1 μαζι. Παιδια που εχουν βιωσει το χαλι του ερασιτεχνικου αθλητισμου και ειχαν τη δυναμη να αλλαξουν κατι, δεν εκαναν τιποτα απολυτως.
Και ερχομαστε και ζηταμε εσυ, εγω και ο αλλος, καποια αυτονοητα???!!! Χαχαχα! Ας γελασω, σε καποια αλλη χωρα, σε καποιον αλλο κοσμο.
Ολα τα παραπανω μαζι με πολλους αλλους παρομοιους λογους, ηταν οι λογοι που απεχω εμπρακτα απο το μπασκετ που λατρευω, 8 χρονια. Μονο χαβαλες και μπασκετικο "κουτσομπολιο" απο την μερια του θεατη. Να ναι καλα τα πολλα φιλαρακια που εχω και ασχολουνται με την σπυριαρα και παιρνω που και που, τη δοση μου, απο το μπασκετακι.
Περαστικα και παλι σε εσενα και τον αλλο συμπαικτη σου, ευχομαι να σας ξαναδω καποτε στα γηπεδα, γιατι φετος σας ειχα δει και ξερετε να σκατε την μπαλιτσα καλα!

***Δεν δαγκωνα τη γλωσσα μου με την μαλακια που εγραψα παραπανω! Εξω και ο Κομπι!
where_amazing_happens
QUOTE(karfi @ Apr 15 2013, 19:12 ) *
τα παιδια μας-συμβολα του ελληνικου αθλητισμου με το ηθος και την αξιοπρεπεια.. που φερουν κατα καιρους το εθνοσημο... παιρνουν το χρονο, οσα εχουν μπατζετ οι υπολοιπες ομαδες της Α1 μαζι. Παιδια που εχουν βιωσει το χαλι του ερασιτεχνικου αθλητισμου και ειχαν τη δυναμη να αλλαξουν κατι, δεν εκαναν τιποτα απολυτως.
Και ερχομαστε και ζηταμε εσυ, εγω και ο αλλος, καποια αυτονοητα???!!! Χαχαχα! Ας γελασω, σε καποια αλλη χωρα, σε καποιον αλλο κοσμο.


41.gif

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με αυτά που γράφεις. Η κατάσταση είναι ακριβώς όπως την περιγράφεις.

Ν.17 Πρωτέα , ο έτερος Καππαδόκης ....
Tsiouaoua
Η πιο Κρίσιμη Αγωνιστική, Μέχρι την επόμενη και τελευταία...!!!

Τρίτωνας - Βύρωνας .. Θα ρισκάρω στον Άσσο tongue.gif
ΟΦΗ - Παναθηναικός .. Άσσος
Παιανία - Πρωτέας .. Άσσος, Με Τέτοια φόρμα δεν χάνει η Παιανία
Εθνικός - Αμπελόκηποι .. Άσσος λόγω κινήτρου - πάθους
Πολιτεία - Άτταλος .. Άσσος
Αχιλλέας - Άμιλλα .. Άσσος σε Ματσάρα

wos_sport5.gif
North_gato
QUOTE (Tsiouaoua @ Apr 19 2013, 13:40 ) *
Η πιο Κρίσιμη Αγωνιστική, Μέχρι την επόμενη και τελευταία...!!!

Τρίτωνας - Βύρωνας .. Θα ρισκάρω στον Άσσο tongue.gif
ΟΦΗ - Παναθηναικός .. Άσσος
Παιανία - Πρωτέας .. Άσσος, Με Τέτοια φόρμα δεν χάνει η Παιανία
Εθνικός - Αμπελόκηποι .. Άσσος λόγω κινήτρου - πάθους
Πολιτεία - Άτταλος .. Άσσος
Αχιλλέας - Άμιλλα .. Άσσος σε Ματσάρα

wos_sport5.gif



Με την προυποθεση οτι τα αποτελεσματα της προτελευταιας αγωνιστικης ειναι τα παρακατω, και λεω προυποθεση γιατι προερχονται απο γνωστο site που συχνα εχει λαθη, η επομενη αγωνιστικη μαλλον ειναι διαδικαστικου χαρακτηρα.
Τα αποτελεσματα:
Τρίτων-Α.Ο.Ν Βύρωνος
ΟΦΗ Ηρακλείου-Παναθηναϊκός 52-82
Κτησιφών Παιανίας-Α.Ο Πρωτέας 59-72
Τριφυλλιακός Πολυδρόσου: Ρεπό
Κ.Α.Ο Εθνικός Ελληνορώσων-Α.Ο Αμπελοκήπων 50-59
Α.Ο Πολιτεία-Άτταλος Καματερού 1-2
Α.Ε Αχιλλεύς-ΠκΑΟ Άμιλλα 82-67
Αχιλλεας και Ατταλος διασταυρωνονται την τελευταια αγωνιστικη σε αδιαφορο και για τους δυο αγωνα μια και οι δυο εχουν σωθει εχοντας ηδη 32 και 31 βαθμους αντιστοιχα.
Η Πολιτεια εχει ρεπο επομενως τερματιζει τις αγωνιστικες της υποχρεωσεις με 31 βαθμους.
Ο Κτησιφων Παιανιας θα παιξει με Α.Ο.Ν. Βυρωνος, αν κερδισει θα φτασει στους 31 βαθμους.
Ο Εθνικος Ελληνορωσων θα παιξει με τον Α.Ο. Πρωτεα. Αν κερδισει θα φτασει και αυτος στους 31 βαθμους και θα εχουμε τριπλη ισοβαθμια (Πολιτεια, Κτησιφων, Εθνικος), αν χασει θα μεινει στους 30 και θα ειναι η δευτερη ομαδα που θα υποβιβαστει, αφηνοντας Πολιτεια και Κτησιφωντα σε ισοβαθμια, στην οποια υπερτερει η Πολιτεια, οποτε ο Κτησιφωντας θα ειναι η τριτη ομαδα που υποβιβαζεται.Στην περιπτωση τριπλης ισοβαθμιας η Πολιτεια υπερτερει και υποβιβαζονται Εθνικος και Κτησιφωντας.Στην περιπτωση που νικησει ο Εθνικος και χασει ο Κτησιφωντας, τοτε ισοβαθμει ο Εθνικος με την Πολιτεια οπου και παλι υπερτερει η Πολιτεια.
Επομενως σε οποιαδηποτε περιπτωση υποβιβαζονται οι Α.Ο.Ν Βύρωνος, Κτησιφών Παιανίας , Κ.Α.Ο Εθνικός Ελληνορώσων.
Για την τεταρτη θεση και οτι αυτη μπορει να προσφερει, μαχονται ο Πρωτεας και ΠκΑΟ Άμιλλα, με τον Πρωτεα να ειναι σε ευνοικοτερη θεση αφου δειχνει να ειναι σε σαφως καλυτερη αγωνιστικη κατασταση απο την Αμιλλα, αλλα παιζει με ασθενεστερο αντιπαλο (Κ.Α.Ο Εθνικός Ελληνορώσων) απο αυτην (ΟΦΗ Ηρακλείου, που εστω και αδιαφορος βαθμολογικα ειναι παντα αξιομαχος) Επομενως Ο Πρωτεας εχει προβαδισμα, στην περιπτωση ομως ισοβαθμιας η Αμιλλα υπερτερει.
soouza
Τρίτων-Νέοι Βύρωνος 70-46(32-21 ημίχρονο).

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση ο Τρίτωνας κέρδισε τους Νέους Βύρωνος και πλέον ετοιμάζεται για τη μάχη με τον Παναθηναικό.Μία μάχη όμως γοήτρου κι όχι επιβίωσης καθώς η άνοδος έχει έρθει εδώ και καιρό.Συνεπώς η πρωτιά δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα κίνητρο κι ένα γόητρο.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif smiley.gif

Υ.Γ. Η βραδιά ολοκληρώθηκε προ ολίγου με φανταστική ατμόσφαιρα,ποιοτικό φαγητό,μοναδικές μελωδίες σε όμορφο στέκι επιβεβαιώνοντας το μότο"Τέτοιες βραδιές μόνο με τον Τρίτωνα μπορούμε να ζήσουμε" 77.gif 41.gif icon_drunk.gif
Tsiouaoua
Τι έγινε ρε παιδιά το intercity ή αλλιώς ο καρβουνιάρης από τα δυτικά??? Γιατί παραπαίει τόσο πολύ...? Που είναι η υπερομάδα που μας παρουσίαζαν οι φίλοι?? Τα πολλά λόγια είναι φτώχια tongue.gif Ελπίζω και εύχομαι να μην υπάρχει θέμα υγείας (τραυματισμοί) των αθλητων και γενικά στο περιβάλλον της ομάδας για να εξηγήσει αυτή την κατάσταση....

ΟΦΗ - ΠΑΟ (2)
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΑΟΑ (2)

wos_sport5.gif
Saili
QUOTE (North_gato @ Apr 20 2013, 00:58 ) *
Με την προυποθεση οτι τα αποτελεσματα της προτελευταιας αγωνιστικης ειναι τα παρακατω, και λεω προυποθεση γιατι προερχονται απο γνωστο site που συχνα εχει λαθη, η επομενη αγωνιστικη μαλλον ειναι διαδικαστικου χαρακτηρα.
Τα αποτελεσματα:
Τρίτων-Α.Ο.Ν Βύρωνος
ΟΦΗ Ηρακλείου-Παναθηναϊκός 52-82
Κτησιφών Παιανίας-Α.Ο Πρωτέας 59-72
Τριφυλλιακός Πολυδρόσου: Ρεπό
Κ.Α.Ο Εθνικός Ελληνορώσων-Α.Ο Αμπελοκήπων 50-59
Α.Ο Πολιτεία-Άτταλος Καματερού 1-2
Α.Ε Αχιλλεύς-ΠκΑΟ Άμιλλα 82-67
Αχιλλεας και Ατταλος διασταυρωνονται την τελευταια αγωνιστικη σε αδιαφορο και για τους δυο αγωνα μια και οι δυο εχουν σωθει εχοντας ηδη 32 και 31 βαθμους αντιστοιχα.
Η Πολιτεια εχει ρεπο επομενως τερματιζει τις αγωνιστικες της υποχρεωσεις με 31 βαθμους.
Ο Κτησιφων Παιανιας θα παιξει με Α.Ο.Ν. Βυρωνος, αν κερδισει θα φτασει στους 31 βαθμους.
Ο Εθνικος Ελληνορωσων θα παιξει με τον Α.Ο. Πρωτεα. Αν κερδισει θα φτασει και αυτος στους 31 βαθμους και θα εχουμε τριπλη ισοβαθμια (Πολιτεια, Κτησιφων, Εθνικος), αν χασει θα μεινει στους 30 και θα ειναι η δευτερη ομαδα που θα υποβιβαστει, αφηνοντας Πολιτεια και Κτησιφωντα σε ισοβαθμια, στην οποια υπερτερει η Πολιτεια, οποτε ο Κτησιφωντας θα ειναι η τριτη ομαδα που υποβιβαζεται.Στην περιπτωση τριπλης ισοβαθμιας η Πολιτεια υπερτερει και υποβιβαζονται Εθνικος και Κτησιφωντας.Στην περιπτωση που νικησει ο Εθνικος και χασει ο Κτησιφωντας, τοτε ισοβαθμει ο Εθνικος με την Πολιτεια οπου και παλι υπερτερει η Πολιτεια.
Επομενως σε οποιαδηποτε περιπτωση υποβιβαζονται οι Α.Ο.Ν Βύρωνος, Κτησιφών Παιανίας , Κ.Α.Ο Εθνικός Ελληνορώσων.
Για την τεταρτη θεση και οτι αυτη μπορει να προσφερει, μαχονται ο Πρωτεας και ΠκΑΟ Άμιλλα, με τον Πρωτεα να ειναι σε ευνοικοτερη θεση αφου δειχνει να ειναι σε σαφως καλυτερη αγωνιστικη κατασταση απο την Αμιλλα, αλλα παιζει με ασθενεστερο αντιπαλο (Κ.Α.Ο Εθνικός Ελληνορώσων) απο αυτην (ΟΦΗ Ηρακλείου, που εστω και αδιαφορος βαθμολογικα ειναι πανττα αξιομαχος) Επομενως Ο Πρωτεας εχει προβαδισμα, στην περιπτωση ομως ισοβαθμιας η Αμιλλα υπερτερει.

Απο τον 1ο ομιλο πεφτουν δυο ομαδες και το ρεπο. Το αν θα πεσει αλλη ομαδα εξαρταται απο την γ εθνικη. Σημερα αν τελειωνε το πρωταθλημα θα υπηρχε μπαραζ του τριτου απο το τελος του 1ου ομιλου με τον τετερτο απο το τελος του 2ου ομιλου.
North_gato
QUOTE (Saili @ Apr 20 2013, 06:42 ) *
Απο τον 1ο ομιλο πεφτουν δυο ομαδες και το ρεπο. Το αν θα πεσει αλλη ομαδα εξαρταται απο την γ εθνικη. Σημερα αν τελειωνε το πρωταθλημα θα υπηρχε μπαραζ του τριτου απο το τελος του 1ου ομιλου με τον τετερτο απο το τελος του 2ου ομιλου.


Λαθος μου επομενως γιατι νομιζα οτι υποβιβαζοντουσαν τρεις και το ρεπο.
Για την διορθωση του μηνυσματος μου:
Σε τριπλης ισοβαθμια Πολιτειας, Εθνικου και Κτησιφωντα υποβιβαζεται ο Κτησιφωντας και παει σε μπαραζ ο Εθνικος.
Σε ισοβαθμια Εθνικου και Κτησιφωντα υποβιβαζεται ο Κτησιφωντας και παει σε μπαραζ ο Εθνικος.
Σε περιπτωση ισοβαθμιας Πολιτειας με Κτησιφωντα η Εθνικο υπερτερει η Πολιτεια.
ATHINOULA
QUOTE (patrinos777 @ Apr 12 2013, 16:12 ) *
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΤΡΙΤΩΝ=2
ΒΥΡΩΝΑΣ-ΠΑΟ=2
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΟΦΗ=1
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΠΑΙΑΝΙΑ=2
ΑΤΤΑΛΟΣ-ΤΡΙΦ.=2
ΑΜΙΛΛΑ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ=1

ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΙΝΗΤΡΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ, Γ ΑΥΤΟ ΤΟ 2ΠΛΟ ΤΗΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ Η Ο ΑΣΣΟΣ ΤΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥ ΣΤΟ 2 ΓΥΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΟΦΗ.ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ....ΜΠΡΙΖΕΣ ΕΧΕΙ....ΨΩΜΙ ΜΕ ΜΟΝΕΣ ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΗΔΗ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΕΝΟ ΒΥΡΩΝΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ Κ ΤΟΝ ΟΦΗ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ Θ ΑΝΕΒΟΥΝ Η ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΘΕΣΗ (ΠΕΡΑ ΑΠ ΤΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...)ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ.....

ΤΡΙΤΩΝ-ΠΑΟ: ΗΔΗ ΣΤΗΝ Β , ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ: ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ ΤΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΟΔΟ (ΑΤΤΑΛΟΣ* ΚΑΙ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ*)

ΑΜΙΛΛΑ sad.gifΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΑΧΙΛΛΕΑ*, ΟΦΗ)

ΠΡΩΤΕΑΣsad.gifΤΡΙΤΩΝΑ, ΠΑΙΑΝΙΑ*, ΕΘΝΙΚΟ) ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΕ ΛΟΓΙΚΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΤΗΝ 4 ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ Κ ΣΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΟΔΟ ΑΝ ΜΑΣ ΤΗΝ .,...ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΕΡΥΣΙ Η Ο ΔΟΥΚΑΣ ΣΤΗ Δ ΦΕΤΟΣ.....ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΑΜΙΛΛΑ Κ ΜΕ ΑΠΟΥΣΙΕΣ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ....

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (7-14) ΚΑΙ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ : ΟΦΗ,ΑΜΙΛΛΑ,ΑΤΤΑΛΟΣ* ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΜΕ 1 Η 2 ΝΙΚΕΣ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ,ΕΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΟΝ ....ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΑΤΤΑΛΟ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΙΚΗ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ (6-16) :ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ , ΠΡΩΤΕΑΣ*
ΑΤΤΑΛΟΣ (7-14) : ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ,ΠΟΛΙΤΕΙΑ*, ΑΧΙΛΛΕΑΣ
ΠΟΛΙΤΕΙΑ (6-16) : ΑΜΙΛΛΑ*, ΑΤΤΑΛΟΣ
ΠΑΙΑΝΙΑ (5-16) : ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ*, ΠΡΩΤΕΑΣ, ΒΥΡΩΝΑΣ*

ΣΕ ΤΕΤΡΑΠΛΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ (7 Η 8 ΝΙΚΕΣ ) ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΑΤΤΑΛΟ :=4-2 ,ΑΝ ΗΤΤΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ +5 ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΜΕΤΑ
ΠΟΛΙΤΕΙΑ=4-2, ΜΕ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ, ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ +6 ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΕΧΕΙ
ΕΘΝΙΚΟΣ= 2-4 (+10 ΑΠΟ ΠΑΙΑΝΙΑ)
ΠΑΙΑΝΙΑ= 2-4 (-10 ΑΠΟ ΕΘΝΙΚΟ)

ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ, ΕΧΕΙ ΗΔΗ 7 ΝΙΚΕΣ, ΕΧΕΙ ΕΚΤΙΣΕΙ ΤΟ ΡΕΠΟ ΤΟΥ , ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΛΟΓΙΚΑ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ Κ ΠΙΘΑΝΟΝ Κ Ο ΑΧΙΛΕΑΣ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΝΑ ΝΑΙ ΗΔΗ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΑΠΟ ΠΑΙΑΝΙΑ Κ ΑΝ ΧΑΣΕΙ ΜΕ -6 ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ , ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΟΠΟΥ ΜΠΛΕΧΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΣΩΖΕΤΑΙ.....

Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΑΤΣ....ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ 7 ΝΙΚΕΣ ΤΑΒΑΝΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΡΕΠΟ....,ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΒΑΣΗ 2 ΝΙΚΩΝ.....ΕΛΠΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΧΑΝΕΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΝΙΑ ΑΠΟ ΑΤΤΑΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΑΝΙΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΠΤ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΜΕΣΑ.....

ΠΟΛΙΤΕΙΑ: Κ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΑΒΑΝΙ ΤΙΣ 7 ΝΙΚΕΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ...,ΨΑΧΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΑΠΟΨΕ ΓΙΑ ΝΑ ...ΑΝΑΣΑΝΕΙ.ΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΙΣ 8 ΝΙΚΕΣ....ΑΝ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ +5 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ ΘΑ ΧΕΙ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ.ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΜΕΙΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΟΙ ΣΤΙΣ 7....

ΠΑΙΑΝΙΑ: ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΣΤΗ ΔΥΣΜΕΝΕΣΤΕΡΗ ΘΕΣΗ..,ΕΧΕΙ 5 ΝΙΚΕΣ , ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΣΕ ΜΟΝΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΜΕ ΤΠΤ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ (ΕΧΕΙ 2 ΗΤΤΕΣ), ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 3 ΣΤΑ 3.ΜΑΤΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΕ ΑΟΑ ΣΤΟ ΓΟΥΔΙ, ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΕΝΤΟΣ ΜΕ ΠΡΩΤΕΑ (ΜΕ ΑΠΟΥΣΙΕΣ) ΚΑΙ ΒΥΡΩΝΑ ΕΚΤΟΣ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ...ΣΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ?ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΤΟ 3Χ3 ΝΑ ΦΤΑΣΕ4Ι ΤΙΣ 8 ΝΙΚΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ....ΜΕ ΜΙΑ ΓΚΕΛΑ.....ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΦΤΕΙ ΑΦΟΥ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ...

ΥΓ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩΣΑ ΕΞΤΡΑ ΚΙΝΗΤΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ......ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ (ΑΛΛΟΥΣ ) ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ....



ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΜΙΛΛΑ Κ ΠΡΩΤΕΑ.....ΓΙΑ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΕΛΕΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ Η ΓΡΑΦΗ Κ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ....ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ.....!!!!!!!!!!!Κ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΤΥΧΑΙΑ ΒΓΗΚΕ Ο....ΔΑΙΜΩΝ ΤΟΥ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ!!!!! shot.gif smiley.gif
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΟΙ....ΠΑΓΚΡΑΤΙΩΤΕΣ ...ΓΤ ΟΙ...ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΤΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟ Μ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ.....

και τωρα τι θα κανουμε θα παιξουμε στο unibasket;
patrinos777
QUOTE(ATHINOULA @ Apr 24 2013, 11:41 ) *
και τωρα τι θα κανουμε θα παιξουμε στο unibasket;


γιατί.??έχουμε τίποτα καλό να ετοιμαστω????
κάτσε να τελειώσουμε που έχουμε και τον παναθηναικό μεθαύριο στον τάφο για την πρωτιά...και βλέπουμε...
Tsiouaoua
Παναθηναικός - Τρίτωνας 1
'Αμιλλα - ΟΦΗ 2
Βύρωνας - Κτησιφών 2?
Πρωατέας - Εθνικός 1
Αμπελόκηποι - Τριφυλλιακός 2?
Καματερό - Αχιλλέας 1
patrinos777
QUOTE(Tsiouaoua @ Apr 26 2013, 10:12 ) *
Παναθηναικός - Τρίτωνας 1
'Αμιλλα - ΟΦΗ 2
Βύρωνας - Κτησιφών 2?
Πρωατέας - Εθνικός 1
Αμπελόκηποι - Τριφυλλιακός 2?
Καματερό - Αχιλλέας 1

φίλε τσιουαουα...οι δυο μας μείναμε μάλλον,μέχρι και ο φίλος gspara εγκατέλειψε τον όμιλο....
εστω για το...καλό καλοκαίρι....τελευταίες προβλέψεις της σεζόν...

ΑΜΙΛΛΑ -ΟΦΗ=1. ΜΕ ΚΙΝΗΤΡΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΑΝΟΔΟ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΣΣΟΣ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΣΕΙ ΔΙΑΛΥΣΗ Η ΑΜΙΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΗΤΤΕΣ

ΒΥΡΩΝΑΣ-ΠΑΙΑΝΙΑ=2.ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΗΠΩΣ Κ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΑΝΙΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ=1.Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ...,ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΜΕ ΝΙΚΗ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗΝ 4 ΘΕΣΗ Κ ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΟΔΟ ΑΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ..,.ΤΡΙΦΥΛΛΙ, ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ....Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙ ΑΛΑΛ ΑΦΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ..ΜΕΤΣ....ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ=1.ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΝΙΚΗ ΟΙ ΑΟΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ ,ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ Ο ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ,ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΑΤΣ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ

ΑΤΤΑΛΟΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ=2.ΑΔΙΑΦΟΡΟ Κ ΕΔΩ ΤΟ ΜΑΤΣ, ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΟΣΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ,ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ -ΤΟ ΑΤΟΥ ΤΟΥ ΑΤΤΑΛΟΥ- ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΒΛΕΠΩ ΔΙΠΛΟ..

ΠΑΟ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ=2. ΓΙΑ ΕΜΑΣ -ΤΟΥΣ 30 ΑΝΩ- Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ...ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΑΝ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ, Γ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΖΟΥΜΕ(ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ, ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΕΥΞΗΣ ΤΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΣΟΥ ,ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ.ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΑΜΕ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΞΙΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΡΩΤΟΙ.
Υ.Γ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΠΕΛΕ ΟΦΕΙΛΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΕΛΙΚΑ,ΧΩΡΙΣ ΤΟ ...ΚΑΛΜΑΡΙΣΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΩΣ ΤΡΙΤΩΝΑΣ ΜΕ ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ ΔΙΧΑΛΑ Κ ΠΕΤΣΕΤΑ ΘΑΛΑΣΣΗΣ....ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΠΤ ΔΝΕ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ......
PG TO C
Patrine , εξαρτάται πόσο πάνω απο τα τριάντα είσαι. Εάν είσαι 31 είσαι στην πιο παραγωγική ηληκία.. αν είσαι 36 και πάνω.. κλάφτα... αχαχχχα. Δυνατός ο τρίτων από όσο διαβάζω. Ελπίζω να δώ μεγάλο σκορ... Που έχετε έδρα?
gspara
[quote name='patrinos777' date='Apr 26 2013, 15:19 ' post='596906']
φίλε τσιουαουα...οι δυο μας μείναμε μάλλον,μέχρι και ο φίλος gspara εγκατέλειψε τον όμιλο....




κανω ξεκουραση ενοψει πλειοφ......
Εμεις θα τα πουμε του χρονου....αλλα β εσκα θα παρω το αυστηρο μου υφος smiley.gif
Tsiouaoua
Αμπελόκηποι - Τριφυυλιακός (1) 61-55 Και πλέον οι Αοα περιμένουν τις εξλίξεις...... wos_sport5.gif
soouza
Παναθηναικός(Ε)-Τρίτων 85-60(43-25 ημίχρονο).

Οι έφηβοι του Παο έκαναν μία εκπληκτική εμφάνιση σε όλα τα επίπεδα δείχνοντας σωματικά και πνευματικά πανέτοιμοι.Αντιθέτως ο Τρίτωνας δε φάνηκε συνεπής σε κανένα σημείο του αγώνος χάνοντας από νωρίς.

Το παιχνίδι των νεαρών παιχτών του Παο περιείχε ταχύτατες μεταβιβάσεις από άμυνα σε επίθεση.Γρήγορες πάσες στο μισό γήπεδο,καλές συνεργασίες και πολύ δημιουργία.Δυνατή άμυνα με ενέργεια και καλή χρησιμοποίηση των σωματικών προσόντων.Εν γένει,τέλειες επιλογές και ελάχιστα λάθη.

Ο Τρίτωνας δεν αντέδρασε πουθενά,υποχώρησε στη δεύτερη θέση αλλά αυτό δεν αμαυρώνει την προσπάθεια όλου του χρόνου.Πρόκειται για μία εκπληκτική χρονιά σε όλα τα επίπεδα κι όλοι αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. 41.gif 77.gif

Ο Παναθηναικός,ομάδα πρότυπο κατ εμέ,είναι μία ασύγκριτη εικόνα άξια προς μίμηση που αγγίζει το τέλειο.Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές του και τον Κώστα Παπαδόπουλο.

Καλό Πάσχα σε όλους. bball.gif smiley.gif
mpele
αμιλλα - οφη 87-65 νομιζω. για εμας τελειωσε η χρονια με νικη και η συνεχεια θα δειξει που θα μας βρει σαν ομαδα. δυστηχως καποιοι δεν ηθελαν να ανεβουμε φετος λογω διαφορων προβληματων και συνθηκων που επικρατουσαν στο σωματειο και για αυτο και η πορεια μετα τον τριφυλιακο ηταν η κατηφορα που ολοι ειδατε.. μπασκετακι ολοι θα παιζουμε καπου γιατι το γουσταρουμε οποτε τα πολλα λογια ειναι φτωχεια. επειδη τοσο καιρο δεν εγραφα δεν το εκρινα σκοπιμο μετα απ οτι εγινε φιλε πατρινε επειδη ειδα πως μ απευθυνες το λογω σε πολλα αλλα ειχα πει πως θελω να σταματησω την κοντρα μεταξυ μας και για αυτο δεν σου απαντησα το μονο που θελω να σου ζητησω ειναι ενα συγνωμη δημοσια που με το τριποντο μ σ στερησα την δοξα και το στεμμα του πρωταθλητη....οσο για μενα για να σε προλαβω η ομαδα μ ναι δεν ανεβηκε δεν μπορεσε και δεν την αφησαν εσωτερικοι παραγοντες να ανεβει ( θα τα πουμε απο κοντα στα μονα αυτα) οποτε καταλαβαινεις..καλο πασχα σε ολους με υγεια παιδια
[/quote]
mpele
και κατι ακομα ..ετυχε να παρακολουθησω τα 15 τελευταια λεπτα του πρωτεα - ελληνορωσοι. το οποιο εντελως τυχαια αλλαξε ωρα και εγινε 9 και 45 απο 7 και 45 για να γνωριζει ολα τα αποτελεσματα. ειναι κριμα εξωτερικοι παραγοντες οπωσ φιλιες προπονητων κτλπ να κρινουν αποτελεσματα τα οποια στα παρκε μπορουν να εχουν διαφορετικη καταληξη. εννοω πως ο προποντητης των ελληνοροσων μολις εμαθε πως εχασε η παιανια εβαλε μεσα 5 μικρους για να δωσει το παιχνιδι στη φιλη του προπονητρια του πρωτεα προκαλωντας την δυσφορια αλλα και κραξιμο πολων θεατων του που ειχαν παει να τουσ δουν εκτος και ενω το παινχιδι ηταν 45-45 6 λεπτα πριν το τελος. αυτα ειναι δανεικα παντως και κριμα πραγματικα... καλο πασχα και παλι σε ολους
Saili
QUOTE (mpele @ Apr 27 2013, 03:10 ) *
και κατι ακομα ..ετυχε να παρακολουθησω τα 15 τελευταια λεπτα του πρωτεα - ελληνορωσοι. το οποιο εντελως τυχαια αλλαξε ωρα και εγινε 9 και 45 απο 7 και 45 για να γνωριζει ολα τα αποτελεσματα. ειναι κριμα εξωτερικοι παραγοντες οπωσ φιλιες προπονητων κτλπ να κρινουν αποτελεσματα τα οποια στα παρκε μπορουν να εχουν διαφορετικη καταληξη. εννοω πως ο προποντητης των ελληνοροσων μολις εμαθε πως εχασε η παιανια εβαλε μεσα 5 μικρους για να δωσει το παιχνιδι στη φιλη του προπονητρια του πρωτεα προκαλωντας την δυσφορια αλλα και κραξιμο πολων θεατων του που ειχαν παει να τουσ δουν εκτος και ενω το παινχιδι ηταν 45-45 6 λεπτα πριν το τελος. αυτα ειναι δανεικα παντως και κριμα πραγματικα... καλο πασχα και παλι σε ολους



Θα διαφωνησω μαζι σου επειδη ετυχε να ειμαι στο γηπεδο. Ο Εθνικος κατεβηκε με 10 παικτες απο τους οποιους ενας ηταν τραυματιας και δεν χρησιμοποιηθηκε. Παιζανε 7 παικτες και στο τελος εβαλε τον 9ο 5 λεπτα πριν τη ληξη γιατι ο 8ος επαιζε απο τα μεσα του 3ου 10λεπτου.Αν σε ενα αδιαφορο παιχνιδι οπως εξελιχτηκε για τον Εθνικο γιατι να μην παιξουν τα παιδια που προσπαθησαν ολη τη χρονια?. Το αποτελεσμα εγινε γνωστο απο τις αρχες του 3ου δεκλεπτου.

Μηπως πρεπει να αναλογιστεις τα δικά σου λάθη (ήττα απο Παιανια, Πολιτεια, Αχιλέα) και που έφερες σε αυτη την δυσκολη θέση και τον Εθνικό κάνοντας ενα πρωτάθλημα κ____ς? Εκτος αν τα έστησες....
κανε λοιπον την αυτοκριτική σου για σενα αλλα και για την ομαδα σου και παψε να ασχολεισαι με τους αλλους και να δημιουργεισ εντυπωσεις.....

Και κατι τελευταιο ενα ειναι το σιγουρο οτι τα δανεικα επιστρεφονται......

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.