Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LOST-Prison Break !!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
j-kidd13
Aυτο το House περι τινος προκειται?Για πες ενα ρεζουμε της ιστοριας...
sihainas
House (πάτα εδώ jason για περισσότερες info) και Supernatural είναι τα μόνα που αξίζουν πλέον... ίσως και το Lost αλλά γι'αυτό όλα θα εξαρτηθούν από το πως/πότε/αν θα απαντηθούν οι 3.000.000 γρίφοι που έχουν μπει στη μέση tongue.gif
Air Kef
Το House M.D.?

Δεν ξέρεις τίποτα για το House M.D. ??

Μιλάμε σοβαρά τώρα;;;; huh.gif

Σπυροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!! biggrin.gif


Ένας απίστευτος,κυνικός, είρωνας, άθεος γιατρός (γιατρός - Θεός), με πάθηση στον μοιρό που τον αναγκάζει να κουτσαίνει,να πονάει και να πέρνει 1 κουτι Vicodin την μέρα, είναι το κεντρικό πρόσωπο και σε καθε επεισόδιο σώζει κάποιον ασθενή από κάποια πάθηση που είναι φαινομενικά αδύνατον να διαγνωσθεί. Αυτό μαζί με την ομάδα του.
Γύρω από αυτό εξελίσσονται όλα. Προσεγμένες ιστορίες, θέματα ηθικής, τα πάντα όλα.

Τους 3 πρώτους κύκλους τους έχω δει σπασμοδικά αφού το έβρισκα κάπως μονότονο με μονο πραγματικό ενδιαφέρον τις απίστευτες ατάκες του πρωταγωνιστή, ωστόσο από τον 4ο και μετά η σειρά απογειώνεται, ξεπερνώντας στην λίστα μου PB-Dexter-Lost-Ηeroes που είναι οι άλλες σειρές που έχω δει. Ειδικά ο 5ος κύκλος είναι το κάτι άλλο.


Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment


biggrin.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Air Kef @ May 14 2009, 04:52 ) *
Το House M.D.?

Δεν ξέρεις τίποτα για το House M.D. ??

Μιλάμε σοβαρά τώρα;;;; huh.gif

Σπυροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!! biggrin.gif

Ο House είναι το άτομο που δε θέλεις να γνωρίζεις αλλά γουστάρεις κάργα να τον παρακολουθείς. 56.gif

Αν και έχει ξαναπαιχτεί, είναι μία καλή περιγραφή του τί γίνεται στη σειρά:
Flash
QUOTE
Ο House είναι το άτομο που δε θέλεις να γνωρίζεις αλλά γουστάρεις κάργα να τον παρακολουθείς. 56.gif


[Λύκος mode] Τι λες ρε άμπαλο αγόρι που δε θέλεις να τον γνωρίζεις;;; Εγώ πλήρωνα όσο όσο για να τριγυρνάω γύρω του και να μιλάω μαζί του ακόμα κι αν με έκανε ένα με το πάτωμα με τις θανατηφόρες ατάκες του!!! [/Λύκος mode]

Κεφ με έφτιαξες... Πάω να δω το τελευταίο τώρα. Είχα μείνει στο προηγούμενο cool.gif
babysac
Οσο και να πηγαινω τον χαουζ σαν το λοστ τπτ στην τηλεοραση. smiley.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Flash @ May 14 2009, 12:08 ) *
[Λύκος mode] Τι λες ρε άμπαλο αγόρι που δε θέλεις να τον γνωρίζεις;;; Εγώ πλήρωνα όσο όσο για να τριγυρνάω γύρω του και να μιλάω μαζί του ακόμα κι αν με έκανε ένα με το πάτωμα με τις θανατηφόρες ατάκες του!!! [/Λύκος mode]

Δικαίωμά σου αν θέλεις να είσαι η Cuddy....ταγάρι!
Flash
Να του μιλάω είπα ότι θέλω ρε όχι να τον π.... smiley.gif


Ο Φόρμαν ή ο Τσέης θα ήθελα να είμαι γιατί αυτό θα συνεπάγεται και την απαραίτητη θήλεια συντροφιά 69.gif
dizzy_fingers
Είσαι ο Wilson, έκλεισε tongue.gif.
Flash
Η ζήλεια θα σε φάει tabusoάμπαλε tongue.gif

j-kidd13
Χθες καταφερα και ειδα το τελευταιο επεισοδιο του 5oυ κυκλου στο lost.....Εντυπωσεις απο οσους το παρακολουθησαν???
Προσωπικα το βρηκα συγκλονιστικο...Επιφυλασε αρκετες αποκαλυψεις,παρ ολα αυτα,επειδη σε καποια σημεια εχασα τον μπουσουλα,αρχιζω απο σημερα κι ολας ενα rewind ολων των προηγουμενων κυκλων για να θυμηθω τα οσα εχουν προηγηθει και εχω ξεχασει, ωστε να μπορεσω να καταληξω καπου!
Omar Little
QUOTE(j-kidd13 @ May 18 2009, 15:33 ) *
Χθες καταφερα και ειδα το τελευταιο επεισοδιο του 5oυ κυκλου στο lost.....Εντυπωσεις απο οσους το παρακολουθησαν???
Προσωπικα το βρηκα συγκλονιστικο...Επιφυλασε αρκετες αποκαλυψεις,παρ ολα αυτα,επειδη σε καποια σημεια εχασα τον μπουσουλα,αρχιζω απο σημερα κι ολας ενα rewind ολων των προηγουμενων κυκλων για να θυμηθω τα οσα εχουν προηγηθει και εχω ξεχασει, ωστε να μπορεσω να καταληξω καπου!



Πολύ καλό και gamechanging, στα πρότυπα του φινάλε του 3ου κύκλου. Αλλά έλεος με τα ερωτικά τρίγωνα-τετράγωνα, χαλάνε ότι ενδιαφέρον έχει η σειρά. Οι λόγοι που ώθησαν το Τζακ και τη Τζουλιέτ να δράσουν όπως έδρασαν, ήταν λες και απευθύνονται σε 15χρονα παιδάκια. Ευτυχώς το υπόλοιπο επεισόδιο τα επισκίασε αυτά.

Όλα τα λεφτά η αρχική σκηνή στην παραλία!!!

Πάντως φιλική συμβουλή, μην κάτσεις να σχοληθείς με θεωρίες και ψάχνεις απαντήσεις. Έχουν δείξει ότι ανα πάσα στιγμή μπορούν να σου αλλάξουν τα δεδομένα και μετά θα ψάχνεσαι πάλι. Οπότε άραξε και δες τη σειρά γι αυτό που είναι... Pure fun και τπτ άλλο. Για κάτι πιο σοβαρό υπάρχουν άλλες πολύ ανώτερες σειρές. wink.gif
saou
Το τελευταίο επεισόδιο του lost ήταν μια παρανοική μπούρδα και μισή. Και στο φίλο που ετοιμάζεται να κάνει rewind μπας και βγάλει άκρη θα συνιστούσα να κάνει οτιδήποτε άλλο στο χρόνο του... Οι τύποι πολύ απλά έχουν χάσει τελείως τη μπάλα, νόημα δεν βγαίνει με τίποτα πια, η σειρά δυστυχώς έχει ξεπέσει στα όρια της γλαφυρότητας...

Κρίμα γιατί ήταν η μόνη που παρακολουθούσα με συνέπεια τα τελευταία 3 χρόνια.
Alexmei
δεν το θεωρώ σποιλ το παρακατω γι αυτό δεν το μαρκάρω. -> το PB τελιώνει σε αυτό τον κύκλο στο 22 επισόδειο, τα δύο τελευταία επισόδεια είναι παρα πολύ καλά, δείτε τα.
j-kidd13
Εχει βγει ενα επεισοδιο του prison break με τιτλο the final break....
Υποτιθεται οτι η σειρα τελειωσε στο 22ο επεισοδιο.Γνωριζει κανεις τι ειναι?
Giorgos#4
η νοβα παντως την δευτερα θα δειξει το 23ο επεισοδιο

21:05 PRISON BREAK IV - 23. The Old Ball and Chain ΚΓΣΕ / PGA - Κατάλλ. Επιθυμ. Γον. Συν. ΣΕΙΡΑ Αστυνομική



ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ LINK ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ 23!!!!!!



http://www.nova.gr/gr/tvguide.asp?movieid=...1&r=5242261
j-kidd13
QUOTE(Giorgos#4 @ Jun 5 2009, 18:07 ) *
η νοβα παντως την δευτερα θα δειξει το 23ο επεισοδιο

21:05 PRISON BREAK IV - 23. The Old Ball and Chain ΚΓΣΕ / PGA - Κατάλλ. Επιθυμ. Γον. Συν. ΣΕΙΡΑ Αστυνομική



ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ LINK ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ 23!!!!!!



http://www.nova.gr/gr/tvguide.asp?movieid=...1&r=5242261

Aυτο που κατεβασα εγω ειναι το 23ο και 24ο επεισοδιο μαζι...Μαλλον θα δειχνει καποια γεγονοτα πριν τον θανατο του Σκοφιλντ...
sihainas
Κι εγώ δεν το είχα δει γιατί νόμιζα ότι θα ήταν καμιά βλακεία που θα ήταν ο Σκόφιλντ στο κρεβάτι ετοιμοθάνατος και θα τον κλαίγανε καμία σχέση όμως... δείτε το είναι καλό.
Alexmei
έχω πάντως μια απορία. Δεν υποτίθεται ότι ξεγράφτηκαν από τoν ομιτζι-ηρθα-στο-last-episode-να-σωσω-την-κατασταση Paul όλα τα οποία κατηγορούνταν;
virgin13
παντως ηταν αναμενομενο το τελος του prison break
Giorgos#4
QUOTE(Alexmei @ Jun 6 2009, 01:05 ) *
έχω πάντως μια απορία. Δεν υποτίθεται ότι ξεγράφτηκαν από τoν ομιτζι-ηρθα-στο-last-episode-να-σωσω-την-κατασταση Paul όλα τα οποία κατηγορούνταν;




οχι γιατι οπως λεει στο επ.23 η κριστινα για την πολιτεια θεωρουνταν οτι δεν εχει σχεση με την εταιρεια επομενως ο φονος της δεν ειχε σχεση με το scyla και δεν μπορουσε να παραγραφει
kotzito
Παιζει κανα αλλο καλο σιριαλ τυπου Prison Break για να βλεπω τωρα που τελειωσε,περα του κλασσικου 24;Aυτο πως σας φαινεται;
Κατι βιντεακια που ειδα παντως μου φαινεταi καλο.Δεν ειναι σαν τον PB,αλλα ειναι και αυτο δρασης απ΄ οτι καταλαβα.

Βreaking Bad


Υ.Γ.-Το Bones λεει κι αυτο τιποτα;
Ray Allen...!
QUOTE(kojito @ Jun 10 2009, 20:42 ) *
Παιζει κανα αλλο καλο σιριαλ τυπου Prison Break για να βλεπω τωρα που τελειωσε,περα του κλασσικου 24;Aυτο πως σας φαινεται;
Κατι βιντεακια που ειδα παντως μου φαινεταi καλο.Δεν ειναι σαν τον PB,αλλα ειναι και αυτο δρασης απ΄ οτι καταλαβα.

Βreaking Bad


Υ.Γ.-Το Bones λεει κι αυτο τιποτα;

Το πρίζον μπρέικ είναι πραγματικά καταπληκτικό...Φοβερό. Για το μπόουνς έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά δεν έχω δικιά μου άποψη φίλε.
Gravedigger
Supernatural και τα μυαλά στα μπλέντερ...
sihainas
+1 στο Supernatural... όσο παιρνάνε οι σαιζόν γίνεται όλο και καλύτερο... Θα σου πρότεινα και το Lost αν δεν το έχεις δει αλλά είναι 5 σαιζόν και πάει για 6η του χρόνου....και αν και φέτος ήταν καταιγιστικό οι προηγούμενες σαιζόν έκαναν αρκετά μεγάλη κοιλιά.

Τέλος θα δώσω και μία ψήφο στο Dexter γιατί είναι ωραίο να είσαι με το μέρος ενός serial killer... και φυσικά γιατί είναι αρκετά μικρό.. μόλις 12 επεισόδια η κάθε σαιζόν.
spysta
εγω να προτεινω για χαβαλετδικη με περιεργο χιουμορ το Big bang theory !!!!το στορυ περιλαμβανει κατι nerds genius παληκαρακια που ταλαντευονται αναμεσα στον δικο τους κοσμο (υπερηρωων,εξισωσεων κτλ) και στον πραγματικο κοσμο thumbsup.gif thumbsup.gif

και φυσικα το How i met your mother .. απλα και μονο για τον Θ-Ε-Ο/ΕΙΔΩΛΟ Burney laugh.gif 71.gif 77.gif 56.gif !!!τελος
sihainas
Ναι αν είναι να πάμε σε κωμωδια τότε συμφωνώ με Spysta και θα προσθέσω και το Californication που είναι επίσης μικρό (12 επεισόδια η season x 2 season μέχρι τώρα) προσωπικά αν τα έβαζα σε σειρά αυτά τα τρία θα πήγαινε: Californication > How i met your mother (μόνο για τον Barney αξίζει να την δεις αυτή τη σειρά) > Big Bang Theory
Flash
Εγώ από την πλευρά μου θα δώσω άνετα +10 σε Lost και Dexter για σενάριο, ερμηνείες, ατμόσφαιρα και +11 στον παντού και πάντα αξιομνημόνευτο House...

Επίσης συμφωνώ απόλυτα με τις προτάσεις του spysta καθώς οι δύο συγκεκριμένες σειρές είναι νομίζω ότι καλύτερο κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια σε sitcoms παγκοσμίως. Ο Barney είναι φύσικά legend...wait for it... ary μορφή biggrin.gif

Edit: To Californication όσο κάφρικο χιούμορ και να έχει κάποιος (no offence, και μένα μου αρέσει) δεν το λες και κωμωδία. Έχει πολλά κοινωνικό-κατι θέματα και ανατροπές.
spysta
QUOTE(Flash @ Jun 11 2009, 00:16 ) *
Εγώ από την πλευρά μου θα δώσω άνετα +10 σε Lost και Dexter για σενάριο, ερμηνείες, ατμόσφαιρα και +11 στον παντού και πάντα αξιομνημόνευτο House...

Επίσης συμφωνώ απόλυτα με τις προτάσεις του spysta καθώς οι δύο συγκεκριμένες σειρές είναι νομίζω ότι καλύτερο κυκλοφορεί τα τελευταία χρόνια σε sitcoms παγκοσμίως. Ο Barney είναι φύσικά legend...wait for it... ary μορφή biggrin.gif

Edit: To Californication όσο κάφρικο χιούμορ και να έχει κάποιος (no offence, και μένα μου αρέσει) δεν το λες και κωμωδία. Έχει πολλά κοινωνικό-κατι θέματα και ανατροπές.

Kαταρχας προφερεται ... LEGEEEENN ...wait for it .. DAAAAAARYY !!!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif ΘΕΟΥΛΗΣ

Επισης DEXTER εννοειται οτι ειναι MUST και οσο περνανε οι σεζον γινεται καλυτερο .. η 3η ΤΑ ΣΠΑΕΙ .(τουλαχιστον στην αρχη ειναι φοβερη.)

Εντωμεταξυ δεν ξερω αν εχετε δει το SIX FEET UNDER (ειναι παλια σειρα) οπου ο Michael C Hall (πρωταγωνιστης του DEXTER) παιζει εναν gay νεκροθαφτη.Την σειρα εγω προσωπικα την βρισκω ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ με ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ερμηνειες απο ολους. (ειναι μελο βεβαια και ισως να κουρασει αλλα εχει πολυ μαυρο χιουμορ και τρομερες ατακες)
Αξιζει να την δειτε .. οσο περνανε οι σεζον γινεται ακομα καλυτερη. (στοιχειο MUST της σειρας οι καυστικες συζητησεις νεκροθαφτων και πεθαμενων σε μια ατυπη αναλυση της ζωης και του θανατου αλλα και οσων συμβαινουν σημερα μεταξυ ενος νεκρου που πια δεν ενδιαφερεται και ενος ζωντανου που τα λουζεται ολα καθημερινα)
sihainas
Για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι βγήκε το 1ο επεισόδιο της νέας season του Dexter... ακόμα δεν το έχω δει αλλά είπα να ενημερώσω...
Spyros91
παιδια το califonication ειναι η σειρα που διαφημιζει το σκαι?
panos75
Είδα πριν λίγες μέρες κι'εγώ το φινάλε του "Prison Break".
Καλό ήταν αν και το τέλος μου φάνηκε ολίγον τι τραβηγμένο. Μάλλον επρόκειτο για μια (αχρείαστη) προσπάθεια να πουν οι δημιουργοί της σειράς "κοιτάξτε πόσο τολμηροί είμαστε! σίγουρα δεν το περιμένατε ΑΥΤΟ!!!".

Γενικώς πάντως η τέταρτη σεζόν ήταν η καλύτερη μετά την πρώτη και το "Prison Break" φεύγει αφήνοντας πολύ καλές αναμνήσεις.
OnLy_PAS-AthEnS
Prison Break και τα μυαλα στα καγκελα ρεεεε...
Η τοπ σειρε που εχω δει εβερ ομως..........
ΘΕΙΚΟ ΑΠΛΑ>>>>...>>>>>
Ειχα φτασει σε σημειο εχοτντας στην κατοχη μου αρχικα τον πρωτο κυκλο..ν βλεπω επεισοδειο και να θελω και αλλο και αλλο και να βλεπω ενα κυκλο σε 2 μερες..!
Alexmei
παιδιά η νεα season lost πότες βγαίνει;
Omar Little
QUOTE(Alexmei @ Sep 26 2009, 18:43 ) *
παιδιά η νεα season lost πότες βγαίνει;


Έχουνε πει Γενάρη 2010 αλλά όχι συγκεκριμένη ημερομηνία και θα είναι αν θυμάμαι καλά 18 επεισόδια.
Alexmei
hm οκ μαν thnx a lot for the info
Gravedigger
Λίγο άσχετο με το τόπικ (αλλά και πιο σχετικό από το να το ποστάρω στο καλύτερη σειρά ever).
Νέο κόλλημα.Harper's Island.Δείτε το, δεν θα χάσετε τίποτα.1 season (13 επεισόδια) και τέλος.
Και κλασικά supernatural smile.gif
j-kidd13
Bρηκε κανεις ελληνικους υποτιτλους για το πρωτο επεισοδιο του Lost???
pitto
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 9 2010, 00:17 ) *
Bρηκε κανεις ελληνικους υποτιτλους για το πρωτο επεισοδιο του Lost???



έχουν βγει από την Πέμπτη ρε φίλε !!!!
δεν έχω το λινκ τώρα γιατί τώρα είμαι στην δουλειά, μόλις το δω στο σπίτι θα στο στείλω
Alexmei
φοβερό φινάλε πρέπει να είναι του lost. Τουλάχιστον έτσι έδειξε.

Spoiler Alert:

ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΒΟΜΒΑ ΣΚΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ
pitto
Η αρχή του 6ου κύκλου, απλά επιβεβαίωσε την σκέψη μου : οι σεναριογράφοι είναι είτε...έγκλειστοι σε φρενοκομείο , είτε ιδιοφυίες !!!!

πολύ μπέρδεμα ρε αδερφάκι μου...........

SoKRaM
QUOTE(pitto @ Feb 9 2010, 15:22 ) *
Η αρχή του 6ου κύκλου, απλά επιβεβαίωσε την σκέψη μου : οι σεναριογράφοι είναι είτε...έγκλειστοι σε φρενοκομείο , είτε ιδιοφυίες !!!!

πολύ μπέρδεμα ρε αδερφάκι μου...........



Ειτε πολυ μ@λακες ... πως τα το μαζεψουν τοσο μπερδεμα λοιπον?
pitto
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 9 2010, 00:17 ) *
Bρηκε κανεις ελληνικους υποτιτλους για το πρωτο επεισοδιο του Lost???


πάρε και διάλεξε !!!!
http://www.tvsubtitles.net/episode-24309.html

http://www.tvsubtitles.net/episode-24310.html

http://www.greeksubtitlesproject.com/get_g...es.php?id=81914

http://www.subs.gr/portal/infusions/pro_do...d.php?catid=933



QUOTE(SoKRaM @ Feb 9 2010, 20:27 ) *
Ειτε πολυ μ@λακες ... πως τα το μαζεψουν τοσο μπερδεμα λοιπον?

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
j-kidd13
Thank you.... smiley.gif
Βαριομουν να ψαχνω στο google οποτε ενα ποστ εδω και σου λυνει το προβλημα...Παντως με το που ξεκινησε ο 3ος κυκλος βγηκαν και αλλες αποριες...Ειδαμε αλλη μια "φυλη" να κατοικεί στο νησι στο 1970φευγα,ειδαμε το ποδι απο το αγαλμα στην παραλια(και πιθανοτατα ολο το νησι μιας και φανηκαν και τα σπιτια των αλλων) να βρισκεται στον βυθο της θαλασσας...Ειδαμε μετα την εκρηξη να επανερχονται στο αεροπλανο οι πρωταγωνιστες,και μαλιστα την στιγμη που συνεβη αρχικα το ατυχημα μετα το κενο αερος,να μην συμβαινει τιποτα....
pitto
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 9 2010, 22:18 ) *
Thank you.... smiley.gif
Βαριομουν να ψαχνω στο google οποτε ενα ποστ εδω και σου λυνει το προβλημα...Παντως με το που ξεκινησε ο 3ος κυκλος βγηκαν και αλλες αποριες...Ειδαμε αλλη μια "φυλη" να κατοικεί στο νησι στο 1970φευγα,ειδαμε το ποδι απο το αγαλμα στην παραλια(και πιθανοτατα ολο το νησι μιας και φανηκαν και τα σπιτια των αλλων) να βρισκεται στον βυθο της θαλασσας...Ειδαμε μετα την εκρηξη να επανερχονται στο αεροπλανο οι πρωταγωνιστες,και μαλιστα την στιγμη που συνεβη αρχικα το ατυχημα μετα το κενο αερος,να μην συμβαινει τιποτα....


ξέρεις τί γίνεται ? με τα τόσα μπρος-πίσω στον χρόνο, τα χανεις λίγο....ξεχνας ποιοι είναι οι "Αλλοι" και οι "Αλλοι" ξεχνουν ποιος είσαι εσύ !!!!!
Αλλά όσα χρόνια και αν περάσουν, αυτός ο άτιμος ο Ρίτσαρντ να είναι ΠΑΝΤΑ 30 χρονών ???????????????
pitto
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 9 2010, 00:17 ) *
Bρηκε κανεις ελληνικους υποτιτλους για το πρωτο επεισοδιο του Lost???


Lost - Season 6-03
http://rapidshare.com/files/348703005/xame...t.markos_dj.rar
http://rapidshare.com/files/348702965/xame...3.markos_dj.rar
morfi
Πεθαίνει ο Τζακ στο τέλος;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.