Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LOST-Prison Break !!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
center
QUOTE(Flash @ May 30 2008, 19:10 ) *
Χθες λοιπόν προβλήθηκε το διπλό, χορταστικό επεισόδιο του lost με το οποίο τελείωσε ο απίστευτος 4ος κύκλος. Υπάρχουν αρκετές απαντήσεις και η συνέχεια προβλέπεται ακόμη καλύτερη. Παρόλα αυτά το τελευταίο πλάνο εμένα προσωπικά με τσάκισε. Όσοι το δουν θα καταλάβουν τι εννοώ.

Μόλις το είδα...
Η σειρά απλώς δεν παίζεται....
Και είχα την απορία μου, ποιος να ήταν εκεί μέσα από την πρώτη στιγμή που το έδειξε... Αλλά δεν φαντάστηκα ποτέ μου ότι θα ήταν αυτός..
77.gif LOST και πάλι LOST 77.gif

Μου φαίνεται ότι θα περιμένω να τελειώσει και η επόμενη σεζόν και να τα δω όλα μαζί....
(Έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα)
kostakis19
Οι περισσοτεροι εδω φαινεται να ειναι φαν του Lost.Δεν εχω ξεκινησει να το βλεπω(δεν εχω δει ουτε ενα επεισοδιο αν και ειναι στα αμεσα σχεδια μου).Ομως ως πιστος οπαδος του Prison Break tongue.gif εχω να πω σ' αυτους που ενδιαφερονται πως η 4η χρονια θα αρχισει να προβαλλεται απο 1η Σεπτεμβρη ενω ακολουθουν και τα τρειλερ:
http://www.youtube.com/watch?v=7sw14-E-Mew
http://www.youtube.com/watch?v=uRz7mcSGGuU
http://www.youtube.com/watch?v=VW3360Y7kmw
leelo15
QUOTE(kostakis19 @ Jul 13 2008, 23:17 ) *
Οι περισσοτεροι εδω φαινεται να ειναι φαν του Lost.Δεν εχω ξεκινησει να το βλεπω(δεν εχω δει ουτε ενα επεισοδιο αν και ειναι στα αμεσα σχεδια μου).Ομως ως πιστος οπαδος του Prison Break tongue.gif εχω να πω σ' αυτους που ενδιαφερονται πως η 4η χρονια θα αρχισει να προβαλλεται απο 1η Σεπτεμβρη ενω ακολουθουν και τα τρειλερ:

Και εγω οπαδος του Prison Break στο φουλ.
Αλλα λογικα τον 4 κυκλο θα περιμενω αρκετα για να τον δω, ισως καπως μεσω ιντερνετ..

Μου εχουν μεινει καποια ερωτηματα στο 3 κυκλο και στα τραιλερ για τον 4.
Ο Μαχοουν πως ξαφνικα ξεκολλησε απο τα ναρκωτικα? Το "big surprise" που λενε τι θα ειναι? Ευχομαι οχι οτι η Σαρα ζει.. Και τελος ο Σουκρε φαινεται να κραταει μωρο και να ειναι εκτος Σονα που σημαινει οτι μαλλον θα εχουμε και αλλη αποδραση που σιγα, σιγα κατανταν βαρετες.
panos75
Φαν του PB κι'εγώ. Έχω κατεβάσει κι'έχω δει τους δύο πρώτους κύκλους.
Τώρα κατεβάζω και τον τρίτο.

Ευτυχώς που η σειρά σημείωσε επιτυχία στον ΑΝΤ1 κι'άνοιξε η πόρτα για να δούμε κι'άλλες τέτοιες σε λογικές ώρες. Νισάφι πια μα τα ελληνικά σίριαλ που αποθεώνουν την κακογουστιά.

Όσο για το ''Lost'', τέσσερα χρόνια τώρα αναρωτιέμαι τι ακριβώς του βρίσκουν όλοι αυτοί που δηλώνουν φανατικοί του. Όσες φορές προσπάθησα να το παρακολουθήσω βαρέθηκα αφόρητα μετά από 10 λεπτά.
sihainas
Βλέπω ότι κανείς δεν το έχει αναφέρει...την περασμένη Δευτέρα προβλήθηκε το 1ο διπλό επεισόδιο του Prison Break για τη νέα season... Φάνηκε να ξαναβρίσκει το ενδοιαφέρον της μετά από έναν πολύ κακό 3ο κύκλο...για να δούμε...

Τέλος πάντων σήμερα...κάνοντας ένα διάλειμα από το διάβασμα αποφάσισα να δω το Dr. Horrible's Sing-Along Blog το οποίο είναι μία μίνι κομική/sci-fi/musical σειρά 3ων 15λεπτων επεισοδίων με πρωταγωνιστή τον "Barney" από το How I met your mother ή αλλιώς Neil Patrick Harris...

Τη σειρά μπορείτε να την βρείτε στο itunes (ή και άλλου tongue.gif ) για να περάσετε ευχάριστα και με κάτι διαφορετικό από τα συνηθισμένα 45λεπτο...

http://www.tv.com/dr.-horribles-sing-along...26/summary.html
jois21
Επισης Dexter S03E01 is leaked...
Alexmei
QUOTE(sihainas @ Sep 7 2008, 03:50 ) *
Βλέπω ότι κανείς δεν το έχει αναφέρει...την περασμένη Δευτέρα προβλήθηκε το 1ο διπλό επεισόδιο του Prison Break για τη νέα season... Φάνηκε να ξαναβρίσκει το ενδοιαφέρον της μετά από έναν πολύ κακό 3ο κύκλο...για να δούμε...

Τέλος πάντων σήμερα...κάνοντας ένα διάλειμα από το διάβασμα αποφάσισα να δω το Dr. Horrible's Sing-Along Blog το οποίο είναι μία μίνι κομική/sci-fi/musical σειρά 3ων 15λεπτων επεισοδίων με πρωταγωνιστή τον "Barney" από το How I met your mother ή αλλιώς Neil Patrick Harris...

Τη σειρά μπορείτε να την βρείτε στο itunes (ή και άλλου tongue.gif ) για να περάσετε ευχάριστα και με κάτι διαφορετικό από τα συνηθισμένα 45λεπτο...

http://www.tv.com/dr.-horribles-sing-along...26/summary.html



με άσπρο, γιατί είναι spoiler: Καλά ήταν τρομερή η αλλαγή σε αυτόν τον κύκλο, βέβαια πολύ αναμενόμενη η επιστροφή της "μαμάς" Σάρα, επίσης στον θάνατο του Φίσερ πετάχτηκα από τον καναπέ μου,αν και στην συγκεκριμένη σκηνή περίμενα να γίνει κάτι τέτοιο.

Τώρα το όλο νέο σενάριο "We will destroy the company" είναι πολύ... χλιαρό θα πω, μιας και είναι οι μισοί από την fox river, με 1-2 άτομα + για να φτιαχτεί η ομάδα και κλασσικά μέσα σε 1 μέρα, ο νέος κακός έχει φάει 300 άτομα που όλα σχετίζονται με τους προταγωνιστές.

Λέτε η Γκρέτσεν να την συμπαθήσουμε στο τέλος; wtf?

Skylla and Xaridi smiley.gif
jois21
Αυτο το πριζον μπρεικ γινεται ολο πιο προβλεψιμο και αδιαφορο.

Η αποδραση και διαφυγη ειχε καποιο ενδιαφερον, τωρα απο τα 2 πρωτα, μολις, επισοδια φαινεται οτι ολη η σεζον θα ειναι μια "αμερικανια". Αφου περασαν τα ευκολα (φυλακες) ηρθε η ωρα να εξοντωσουν την σουπερ-μυστικη-οργανωση-με-δυναμη-ισαξια-της-κυβερνυσης-των-ΗΠΑ η οποια χρησιμοποιει περιεργους ελληνικους κωδικους για να χαρακτηρισει τα σατανικα σχεδια της. Μετα οι αμερικανικες αντερκαβερ υπηρεσιες στρατολογουν μια ομαδα επιλεκτων που στους μισους δινουν "αφεση αμαρτιων" μονο αν εκπληρωσουν τις εντολες τους. Η ομαδα αποτελειται απο: Τον καπτεν ιδιοφυια με βλεμα "λεγε ο,τι θες εγω ειμαι το μυαλο και θα σε ξεσκισω στο τελος, αφου το ξερεις" το οποιο βαρεθηκα να βλεπω σε καθε σκηνη. Τον πρωην τυχοδιωκτη μικροεγκληματια πιθηκα αδερφο του (και σε σωμα και σε μυαλο) που δε μπορει να ξεχωρισει ενα κομμενο κεφαλι απο μια νταλικα. Εναν ανικανο, χαντουλη, χεστη φυλακα που μενει με τη μαμα του στα 40. Μια γιατρο με ψηχολογικα προβληματα που "αναστηθηκε"* στον 4ο κυκλο, υποχρεωτικη παρουσια αφου ο πρωταγωνιστης πρεπει να εχει γκομενα. Εναν πρωην πρακτορα του FBI, πρωην ναρκωμανη και πιθανον με ψυχολογικα προβληματα λογο θανατου της οικογενειας του που τον σταματα να πιαστει στα χερια με τον πιθηκα το καλο της πατριδας. Και τελος, το κλασικο computer nerd παιδακι που εχει κατασκευασει σουπερ παρανομες πατεντες (υπο)κλοπων και εκτιει με αυτο τον τροπο την ποινη του.
Πολυ χολυγουντ βλεπετε εσεις οι παραγωγοι...

Συνεχιζω να το βλεπω μονο για τον μαχοουν και τον τ-μπαγκ.

*δεδομενου οτι η σαρα το εσκασε, υποθετοντας οτι θα μπορουσε να ερθει σε επαφη με τον μποροους γιατι η εταιρια πηγε να τον κοροιδεψει; huh.gif
Alexmei
QUOTE(jois21 @ Sep 7 2008, 21:33 ) *
Αυτο το πριζον μπρεικ γινεται ολο πιο προβλεψιμο και αδιαφορο.

Η αποδραση και διαφυγη ειχε καποιο ενδιαφερον, τωρα απο τα 2 πρωτα, μολις, επισοδια φαινεται οτι ολη η σεζον θα ειναι μια "αμερικανια". Αφου περασαν τα ευκολα (φυλακες) ηρθε η ωρα να εξοντωσουν την σουπερ-μυστικη-οργανωση-με-δυναμη-ισαξια-της-κυβερνυσης-των-ΗΠΑ η οποια χρησιμοποιει περιεργους ελληνικους κωδικους για να χαρακτηρισει τα σατανικα σχεδια της. Μετα οι αμερικανικες αντερκαβερ υπηρεσιες στρατολογουν μια ομαδα επιλεκτων που στους μισους δινουν "αφεση αμαρτιων" μονο αν εκπληρωσουν τις εντολες τους. Η ομαδα αποτελειται απο: Τον καπτεν ιδιοφυια με βλεμα "λεγε ο,τι θες εγω ειμαι το μυαλο και θα σε ξεσκισω στο τελος, αφου το ξερεις" το οποιο βαρεθηκα να βλεπω σε καθε σκηνη. Τον πρωην τυχοδιωκτη μικροεγκληματια πιθηκα αδερφο του (και σε σωμα και σε μυαλο) που δε μπορει να ξεχωρισει ενα κομμενο κεφαλι απο μια νταλικα. Εναν ανικανο, χαντουλη, χεστη φυλακα που μενει με τη μαμα του στα 40. Μια γιατρο με ψηχολογικα προβληματα που "αναστηθηκε"* στον 4ο κυκλο, υποχρεωτικη παρουσια αφου ο πρωταγωνιστης πρεπει να εχει γκομενα. Εναν πρωην πρακτορα του FBI, πρωην ναρκωμανη και πιθανον με ψυχολογικα προβληματα λογο θανατου της οικογενειας του που τον σταματα να πιαστει στα χερια με τον πιθηκα το καλο της πατριδας. Και τελος, το κλασικο computer nerd παιδακι που εχει κατασκευασει σουπερ παρανομες πατεντες (υπο)κλοπων και εκτιει με αυτο τον τροπο την ποινη του.
Πολυ χολυγουντ βλεπετε εσεις οι παραγωγοι...

Συνεχιζω να το βλεπω μονο για τον μαχοουν και τον τ-μπαγκ.

*δεδομενου οτι η σαρα το εσκασε, υποθετοντας οτι θα μπορουσε να ερθει σε επαφη με τον μποροους γιατι η εταιρια πηγε να τον κοροιδεψει; huh.gif



+10000 Σε όλααααααααααααααααα χαχα post of the month jois! 77.gif

Τώρα δεν ξέρω αυτό που λες είναι σωστό, αλλά πως να έρθει σε επαφή; Ίσως τλκ δεν το είχε σκάσει αλλά ήταν όλα κόρρρρπα τον αντι-εταιρία. Σκέψου το, την στέλνουν πίσω στο Σικάγο, στέλνουν άλλο κεφάλι στον Μπάροους για να πιέσουν κτλ κτλ, αλλά στο τέλος θα του την δίνανε (αν δεν τους σκοτώνανε) αφού ο Whistler ήξερε που ήταν η Σάρα.

Επίσης κάτι που ξέχασα. Πολύ ξενέρωσα που έγινε "επανάσταση" στην Sona και έφυγαν όλοι οι κρατούμενοι....
jois21
QUOTE(Alexmei @ Sep 7 2008, 21:48 ) *

Επίσης κάτι που ξέχασα. Πολύ ξενέρωσα που έγινε "επανάσταση" στην Sona και έφυγαν όλοι οι κρατούμενοι....



Ισως περασανε καλαζνικωφ και μπαζουκας μεσα στις ντοματες και φαγανε τους φυλακες και τα ελικοπτερα...
PanosIlio
Ας το ξεθάψω λίγο αυτό το θεματάκι...

Πόσο ακόμα, πόσο ακόμα θα μας ξενερώνει αυτή η σειρά με αυτό το απίστευτο ξεχείλωμα που έχουν κάνει στο σενάριο?????

Στο Prison Break αναφέρομαι, ανάθεμα και ο τίτλος του.

Το βλέπω βέβαια αλλά το κοιτάζω ως 2 διαφορετικές σειρές πλέον, 1 που ήταν στην φυλακή και η 2η σαιζόν που είχε κάποια σχέση και μετά όλα τα άλλα που τα έχουν κάνει αχταρμά λιγάκι...

Το παρακολουθεί ακόμα κανείς?

btw 21 Ιανουαρίου ξεκινάει το Lost, άντε να δούμε τι θα δούμε και εκεί, πάντως εκεί μας αφήσανε με το "Τι έγινε τώρα ρε παιδιά..." στο στόμα, ανυπομονώ να ξεκινήσει.
j-kidd13
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Dec 30 2008, 15:28 ) *
Ας το ξεθάψω λίγο αυτό το θεματάκι...

Πόσο ακόμα, πόσο ακόμα θα μας ξενερώνει αυτή η σειρά με αυτό το απίστευτο ξεχείλωμα που έχουν κάνει στο σενάριο?????

Στο Prison Break αναφέρομαι, ανάθεμα και ο τίτλος του.

Το βλέπω βέβαια αλλά το κοιτάζω ως 2 διαφορετικές σειρές πλέον, 1 που ήταν στην φυλακή και η 2η σαιζόν που είχε κάποια σχέση και μετά όλα τα άλλα που τα έχουν κάνει αχταρμά λιγάκι...

Το παρακολουθεί ακόμα κανείς?

btw 21 Ιανουαρίου ξεκινάει το Lost, άντε να δούμε τι θα δούμε και εκεί, πάντως εκεί μας αφήσανε με το "Τι έγινε τώρα ρε παιδιά..." στο στόμα, ανυπομονώ να ξεκινήσει.

Eμένα το Prison Break με έκανε και κόλλησα περισσότερο στον τελευταίο κύκλο...Μετά τον 1ο κύκλο έκανε μια μικρή κοιλιά...Βέβαια έχει ξεφύγει λίγο απο την αρχική ιστορία και μου θυμίζει πολύ Lost με την έννοια οτι γίνονται ανατροπές και συμβαίνουν διάφορα γεγονότα απο εκεί που δεν το περιμένεις...Το μόνο που περιμένουμε πλέον είναι να ξεκινήσει το τιτανομεγιστοτεράστιο Lost!!!
sihainas
Όντως το Prison Break δεν έχει σχέση με τη σειρά που άρχισε αλλά νομίζω ότι φέτος έχει ένα ενδοιαφέρον και πάλι...πέρσι όντως ήταν βλακεία αλλά φέτος κάτι λέει.

Όσο για το lost...είπαμε...θα δείξει πως θα λυθούν όλα τα μυστήρια... μέχρι στιγμής είναι φοβερό...αλλά θα δούμε στο τέλος...
kotzito
Εγω παρακολουθω ακομα PB και μου φαινεται το ιδιο περιπετειωδες.Εχει το στοιχειο της δρασης και της συνεχους εγρηγορσης.Αν και το σεναριο οντως εχει γινει ψιλοπροβλεψιμο γιατι ξερεις οτι οταν βλεπεις να τους πιανουν η να χανουν κατι,ο Σκοφιλντ εχει προνοησει απο πριν.
Air Kef
Ένα πράγμα μπορώ θα ρωτήσω για το Prison Break.

Μόνο εμένα μου σηκώνεται με το που βλέπω την Γκρέτσεν;

PanosIlio
QUOTE(Air Kef @ Dec 31 2008, 11:46 ) *
Ένα πράγμα μπορώ θα ρωτήσω για το Prison Break.

Μόνο εμένα μου σηκώνεται με το που βλέπω την Γκρέτσεν;


Automatic? smiley.gif

Έχει ένα σκυλέ λοοκ δεν μπορώ να πω.

Πάντως εγώ προτιμούσα την γκόμενα του Γουίστλερ, στον Παναμά.

Πάντως όσο για τη σειρά, δεν λέω και ανατροπές έχει και ενδιαφέρον αλλά πλέον δεν έχει σχέση με το πως ξεκίνησε, δεν συνδέεται με τίποτα, απλά είναι κάτι άλλο. Αυτό δεν μου αρέσει, που δεν βρήκαν τρόπο η ιστορία να φαίνεται ότι έχει μια λογική συνέχεια και συνέπεια.
j-kidd13
QUOTE(Air Kef @ Dec 31 2008, 11:46 ) *
Ένα πράγμα μπορώ θα ρωτήσω για το Prison Break.

Μόνο εμένα μου σηκώνεται με το που βλέπω την Γκρέτσεν;

Κef δεν είσαι ο μόνος που του συμβαίνει αυτό.....!Παρεπιπτόντως και η Γκόμενα του Γουϊστλερ ηταν φοβερή....
Flash
QUOTE(Air Kef @ Dec 31 2008, 12:46 ) *
Ένα πράγμα μπορώ θα ρωτήσω για το Prison Break.

Μόνο εμένα μου σηκώνεται με το που βλέπω την Γκρέτσεν;


Έτσι ρε Κεφ!!!!!

Πολύ πάνω από τη γιατρό για μένα. Ματάρες... (Χ4 tongue.gif )

Γενικά πάντως κι εμένα ο τέταρτος κύκλος είναι αυτός που μου αρέσει περισσότερο μετά τον πρώτο. Αρκεί να το τελειώσουν επιτέλους.
j-kidd13
Το θέμα είναι οτι,όπως είπε και Kojito,έχει γίνει κάπως προβλέψιμο γιατί πλέον ξέρουμε οτι σε όποιαδήποτε αναποδιά τύχει στους ήρωες,το βιονικό και αλάνθαστο μυαλό που ονομάζεται Σκόφιλντ θα βρεί την λύση,(αφού δειξει προς στιγμήν οτι απογοητεύεται,για να περάσει την εντύπωση στο κοινό οτι επιτέλους κάποιος του την έφερε...!)
Flash
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 31 2008, 15:56 ) *
Το θέμα είναι οτι,όπως είπε και Kojito,έχει γίνει κάπως προβλέψιμο γιατί πλέον ξέρουμε οτι σε όποιαδήποτε αναποδιά τύχει στους ήρωες,το βιονικό και αλάνθαστο μυαλό που ονομάζεται Σκόφιλντ θα βρεί την λύση,(αφού δειξει προς στιγμήν οτι απογοητεύεται,για να περάσει την εντύπωση στο κοινό οτι επιτέλους κάποιος του την έφερε...!)


Ε καλά ρε j-kidd, αυτό είναι κοινό μειονέκτημα για κάθε made in the USA τηλεοπτική ή κινηματογραφική παραγωγή περιπέτειας. Το ξέρουμε ότι τελικά ότι κι αν συμβεί οι καουμπόηδες θα νικήσουν απλά περιμένουμε να δούμε τον τρόπο...
j-kidd13
QUOTE(Flash @ Dec 31 2008, 14:02 ) *
Ε καλά ρε j-kidd, αυτό είναι κοινό μειονέκτημα για κάθε made in the USA τηλεοπτική ή κινηματογραφική παραγωγή περιπέτειας. Το ξέρουμε ότι τελικά ότι κι αν συμβεί οι καουμπόηδες θα νικήσουν απλά περιμένουμε να δούμε τον τρόπο...

Αυτό είναι προφανές,δεν διαφωνώ.Το θέμα είναι ο τρόπος που το παρουσιάζεις...Στο prison break την πατάνε σε ένα επεισόδιο πχ,και στο αμέσως επόμενο ο Σκόφιλντ έχει βρεί την λύση(που θα είναι και πάντα ένα βήμα μπροστά απο τους αντιπάλους),και έχει σκεφτεί και 2-3 εναλλακτικά σενάρια για οτιδήποτε μπορεί να προκύψει.Για παράδειγμα στο Lost δεν ισχύει αυτό.Οι πρωταγωνιστές είναι σχεδόν πάντα ένα βήμα πίσω απο τους "άλλους",και θα τους δεις και να εξαπατώνται,και να χάνουν κτλ αλλα το σενάριο είναι έτσι φτιαγμένο ωστε να ανατρέπουν την κατάσταση μετά απο 10 επεισόδια,όχι στο επόμενο.Είναι διαφορετικό για τον τηλεθεατή αυτό.
Alexmei
ενα θα πω για το prisonbreak. Ο T-bag είναι απέθαντος 77.gif
sihainas
Για να μην ξεχνιόμαστε... μια βδομάδα έμεινε για το lost...και επειδή εξεταστική δεν φαίνεται πουθενά στον ορίζοντα... λέω να δω ξανά την περσυνή εντυπωσιακή season για να μπω στο κλίμα tongue.gif
PanosIlio
Τα επόμενα 8 επεισόδια θα είναι και τα τελευταία για το Prison Break.

http://www.cosmo.gr/Media/USA/227283.html

Νομίζω πως πολύ καλά κάνουν και το τελειώνουν φέτος, δε σήκωνε και άλλο.

Για να δούμε τι θα δούμε...
j-kidd13
Ξέρουμε πότε βγαίνει το επόμενο επεισόδιο prison???
Flash
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 15 2009, 21:05 ) *
Ξέρουμε πότε βγαίνει το επόμενο επεισόδιο prison???


Απρίλιο. Ελπίζω να έχουν ένα δυνατό φινάλε για να μας αποζημιώσουν για την κακή τρίτη σεζόν και τις επιμέρους κοιλιές των σεζόν 2 και 4 (προσωπικά η 4η μου αρέσει αρκετά παρότι όντως έχει ξεχειλώσει η ιστορία).
kotzito
Κι εμενα προσωπικα μου αρεσει η 4η σεζον,αν και θεωρω καλυτερη την 2η απο 2η,3η και 4η(γιατι η 1η ουσιαστικα εχει αλλη υποθεση απο αυτες,καθως ειναι μεσα στην φυλακη).Οντως το σεναριο εχει ψιλοξεχιλωθει και γινεται επαναλαμβανομενο γιατι μια ο Σκοφιλντ θυσιαζεται για τους αλλους,μια η Σκυλα αλλαζει συνεχεια χερια,μια τους πιανουν αστυνομοι η εχθροι και ξεφευγουν(Μαχοουν,Σκοφιλντ)
Alexmei
νομίζω θα είναι ένα δύωρο επισόδειο και τέλος. κάπως έτσι ανακοίνωσαν ότι θα γίνει. Δεν πειράζει έχει και 4η season Heroes icon_wave.gif
Flash
QUOTE(Alexmei @ Jan 17 2009, 04:30 ) *
νομίζω θα είναι ένα δύωρο επισόδειο και τέλος. κάπως έτσι ανακοίνωσαν ότι θα γίνει. Δεν πειράζει έχει και 4η season Heroes icon_wave.gif


Μπα, παραπάνω θα είναι:

According to TVGuide.com, Fox president Kevin Reilly explained, "[Prison Break] got to a point where a lot of the stories had been told," which is a kind way to say the show was running on fumes creatively. At least six hours of the drama are left to go, with the possibility of a few more hours added as Reilly said he wants the program to "finish strong."

Και μια γεύση από την 5η season του Lost

Air Kef
Κάτι άκουσα ότι θα πάρουν στο "Lost" και τον Μαικλ Σκόφιλντ.

( Ενδεχόμενα spoilers,αν δεν έχετε δει τους τελευταίους κύκλους των σειρών lost-prison break: )

Για την ακρίβεια, ο Μπεν θα πείσει τον Σκόφιλντ,να συλληφθεί για να τον στείλουν στην ιδια φυλακή με τον Χιούγκο, ώστε να αποδράσουν κι οι δύο μαζί και να πάνε αυτοι πρέπει στο νησί.Φήμες λένε, ότι τελικά στο νησί θα πάει και ο Σκόφιλντ,με την Σάρα και τον Λινκολν, όπου τα αδέλφια θα ανοίξουν την επιχείριση για καταδύσεις που πάντοτε ονειρεύοντουσαν. Αυτός άλλωστε είναι κι ο λόγος που ο Σκόφιλντ θα πειστεί από τον Μπεν να του φέρει τον Χιούγκο από την φυλακή.
Φήμες λένε, ότι έτσι, οι δυο πασίγνωστες σειρές Lost - Prison Break από την νέα σεζόν θα συγχωνευτούν και θα προβάλλονται μαζί, ως "The lost prison break". Eννοείται οτι ο όγκος του Σκόφιλντ θα θεραπευτεί κατευθείαν στο νησί και ο Μαικλ θα λύσει το μυστήριο του νησιού, όπου τελικά το έχει ευλογήσει ο Πάππας και έχει όλες αυτές τις συμπεριφορές. Μάλιστα, η Dharma, γνωστή και ως "Εταιρία", ήταν τελικά πίσω από ολα. Ειχει έρθει σε συνεννόηση με τον Πάππα, ώστε να κάνει τα πειράματα της στο νησί, και όποιο εύρημα βρει εκεί, να το μεταφέρει και να το χρησιμοποιεί σε όλον τον κόσμο, προσθέτοντας απλά λίγη άμμο του νησιού, ώστε να κρατάει της μαγικές του δυνατότητες.
Flash
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Φοβερή φαντασία θα πρέπει να έχει όποιος το έγραψε αυτό !!!!

Μήπως να μπλεχτούν και οι Ηeroes μέσα να το αποτελειώσουμε το θέμα ; icon_drunk.gif
spysta
Ειναι ξεκαθαρο οτι οι Heroes θα ειναι η συνεχεια του ''The LOST Prison Break'' καπου στην 35η σεζον οπου θα ανακαλυψουμε οτι οι υπερανθρωποι αυτοι απεκτησαν αυτες τις εξωπραγματικες δυνατοτητες απο μια αναπαντεχη παρεμβολη στα πειραματα πανω στο νησι .. θα γινει της #&&*()^) με μαχες ,εταιρειες,συμφεροντα και τον Ααρον σε ηλικια 30 χρονων να αποτελει το σωτηρα ολου του κοσμου που ο μοχθηρος Γουολτ θελει να καταστρεψει.. 69.gif 69.gif

ΥΓ.Ο Γουλοτ λογω παιδικων τραυματων του τη σβουριξε .. μισει τους παντες και θελει να εξοντωσει κυριως τους πατεραδες

Το σηριαλ θα λεγεται ..''Heroes from the LOST Prison Break''
Air Kef
Δικό μου είναι. biggrin.gif
Flash
QUOTE(Air Kef @ Jan 25 2009, 13:26 ) *
Δικό μου είναι. biggrin.gif


77.gif 77.gif 77.gif

ΠΙΣΤΕΥΩ ! peace.gif
j-kidd13
QUOTE(Air Kef @ Jan 25 2009, 15:26 ) *
Δικό μου είναι. biggrin.gif

Νομίζω οτι πρέπει να το προτείνεις με email στον σεναριογράφο του lost...
JohnStockton
Απ οτι καταλαβαινω ειμαστε πολλοι εθισμενοι και στις 2 σειρες.Τις παρακολουθω φανατικα και τις 2 αν και το ΡΒ με εχει ψιλοκουρασει(για ολα βρισκει λυση αυτος ο Σκοφιλντ).Το Λοστ απο την αλλη μ εχει κρατησει περισσοτερο.Αντε ν βγει το επομενο επισοδειο.................
j-kidd13
Ξερει κανεις τι θα γινει με το prison break?Υπαρχει το ενδεχομενο να προβληθουν 2 επεισοδια τωρα τον Απριλιο,17 κ 24,τα οποια θα ειναι και τα τελευταια της σειρας,αλλα και να υπαρξει και 5ος κυκλος...
kotzito
Αρχικα ειχε ακουστει οτι αυτα τα 2 επεισοδια(θα βγουν σιγουρα) θα ειναι και τα τελευταια.Τωρα μιας και στην υποθεση εχουν μεινει αρκετα ερωτηματα να λυθουν,δεν νομιζω μεσα σε 1-2 επεισοδια να απαντηθουν.Οποτε βλεπω να βγαινουν και λιγα ακομα επεισοδια.Για 5ο κυκλο το θεωρω λιγακι δυσκολο,καθως μπορει να εχουν αντιληφθει και οι συντελεστες οτι η πλοκη εχει αρχισει να κουραζει.
Flash
Βασικά δεν υπάρχει καμία αμφιβολία για το μέλλον του Prison Break. To Fox έχει ανακοινώσει εδώ και 3 μήνες ότι αυτός θα είναι ο τελευταίος κύκλος. http://www.rlslog.net/prison-break-ending-...s-after-season/ . Λογικό άλλωστε αφού η τηλεθέαση έχει πέσει από τα 8-9 εκατομμύρια θεατές στα 6 περίπου.

Και δεν μένουν 2 αλλά 6 επεισόδια βρε παιδιά smile.gif. Έχουν προβληθεί ήδη 16 και ο κύκος θα ολοκληρωθεί στα 22. Συνεπώς υπάρχει αρκετός χρόνος να μας λυθούν όλες οι απορίες (το πόσο ικανοποιητικά θα γίνει αυτό είναι άλλο θέμα...)
j-kidd13
QUOTE(Flash @ Apr 6 2009, 14:43 ) *
Βασικά δεν υπάρχει καμία αμφιβολία για το μέλλον του Prison Break. To Fox έχει ανακοινώσει εδώ και 3 μήνες ότι αυτός θα είναι ο τελευταίος κύκλος. http://www.rlslog.net/prison-break-ending-...s-after-season/ . Λογικό άλλωστε αφού η τηλεθέαση έχει πέσει από τα 8-9 εκατομμύρια θεατές στα 6 περίπου.

Και δεν μένουν 2 αλλά 6 επεισόδια βρε παιδιά smile.gif. Έχουν προβληθεί ήδη 16 και ο κύκος θα ολοκληρωθεί στα 22. Συνεπώς υπάρχει αρκετός χρόνος να μας λυθούν όλες οι απορίες (το πόσο ικανοποιητικά θα γίνει αυτό είναι άλλο θέμα...)

Βασικα εγω ψαχνοντας στο ιντερνετ (στο wikipedia συγκεκριμενα )βρηκα για 2 επιπλεον επεισοδια...Anyway,καλυτερα τα 2 απο τα 6....
Flash
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 6 2009, 12:48 ) *
Βασικα εγω ψαχνοντας στο ιντερνετ (στο wikipedia συγκεκριμενα )βρηκα για 2 επιπλεον επεισοδια...Anyway,καλυτερα τα 2 απο τα 6....


QUOTE
The fourth, current and final season of the serial drama television series Prison Break commenced airing in the United States on September 1, 2008. It has currently aired 16 episodes and will have at least six more episodes, which will air from April 17, 2009


http://en.wikipedia.org/wiki/Prison_Break_(season_4)
j-kidd13
Εγω κοιταξα εδω http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Prison_Break_episodes...Aλλα εμεινα στη λιστα με τα επεισοδια,δεν διαβασα τα κειμενα...ΟΚ...
j-kidd13
Ρε παιδια εχει βρει κανεις υποτιτλους για το 18ο επεισοδιο του prison break???
sihainas
http://tvsubtitles.net/subtitle-67414.html
j-kidd13
QUOTE(sihainas @ Apr 28 2009, 15:23 ) *

2 μερες τωρα ψαχνω και δεν βρισκω....
Thanks!!!
Giorgos#4
παντως το prison break s4 μετα το επεισοδιο 12 (εκει περα περιπου) θεωρω πως εχει χασει κατι απο την ποιοτητα του.ειναι εμφανες αν καποιος δει s1 και μετα s4
kotzito
Τωρα κατεβασα το #17 και το #18.Για να δουμε τι παιζει.Την Παρασκευη βγαινει και το καινουριο επεισοδιο.Συνολικα μεχρι το 24ο επεισοδιο θα φτασει μαλλον και μετα τερμα.




Damn.Ισχυει οτι πεθαινει ο Λινκολν στο 17;




Air Kef: Προσοχή στο spoiling. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!
Giorgos#4
στο δεκαεξι ειμαι δεν ξερω αν ισχυει αυτο kojito!παντως προτιμω να γινει κατι ανατρεπτικονα ερθουν ολα τουμπα να τελειωνουμε!η ψυχη μας εχει βγει
j-kidd13
Πως σας φανηκε το τελευταιο επεισοδιο στο prison break???Αυτος ο Σκοφιλντ ολο αναμεσα σε μεγαλα διλληματα βρισκεται...Να δω τωρα τι θα κανει..?? 69.gif 69.gif 69.gif
Air Kef
Παρατήστε τα όλα και δείτε House. Το τελευταίο επεισόδιο του 5ου κύκλου, απλώς καθηλώνει, κόβει ανάσα, δεν καταπίνεις σάλιο κτλ. Είμαι εκστασιασμένος.

Σεπτέμβρη ο 6ος κύκλος. Ευτυχώς μεσολαβεί εξεταστική και καλοκαίρι και θα περάσει εύκολα ο καιρός.. biggrin.gif

Η μόνη σειρά που όσο περνάει ο καιρός βελτιώνεται, κι αυτό συνεχώς. Απορώ που θα φτάσει.

Smells like Vicodin.. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.