Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LOST-Prison Break !!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
morfi
Το πρώτο επεισόδιο της τέταρτης σεζόν του Lost ήταν καταπληκτικό. Κλασσικό επεισόδιο Lost, σε καθηλώνει και σε κάνει μέχρι το επόμενο να σκέφτεσαι πως, γιατί, αν και τι επιτέλους συμβαίνει. Ελπίζω μόνο να μη κάνει καμία κοιλιά και μας ξενερώσει.

btw, θυμάστε το άγαλμα που παρατήρησε ο Σαίντ προς το τέλος της δεύτερης σεζόν ; Ναι αυτό, που είχε μόνο τέσσερα δάχτυλα και έλειπε το υπόλοιπο wacko.gif. Τόσο καιρό σκεφτόμουν τι μπορεί να είναι, αλλά κάποιος μέσα από τη παραγωγη δήλωσε ότι σε αυτή τη σεζόν θα εξηγήσει τι παίζει με αυτό.


Το Prison Break από την άλλη αν και έκανε μία μικρή κοιλιά στην αρχή της τρίτης σεζόν, στη πορεία κατάφερε πάλι να με κρατήσει σε αγωνία και να με κάνει να τρελαθώ. Έχω δεί τα 10 πρώτα και σε λίγο θα έχω τη δυνατότητα να δω και το τελευταίο που έχει βγει.
Gravedigger
Εγώ είδα το τελευταίο...ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ?Σοβαρά τώρα το σημείο που τελειώνει είναι το χειρότερο που θα μπορούσε.Όπως όλα βέβαια αλλά μέχρι τώρα δεν είχε χρειαστεί να περιμένω τόσο πολύ!
spysta
Αν παρατηρησατε στο πρωτο επισοδειο του 4ου κυκλου στο LOST... οταν ο Χερλι πηγαινει στην καλυβα .... ο τυπας στην κουνιστη καρεκλα ειναι ΣΤΑΝΤΑΡ ο πατερας του Τζακ..φαινεται και απο το κουστουμακι ...και ο αλλος που φαινεται το ματι του πρεπει να ειναι ο Τζεικομπ
Εχω μια εξηγηση (αλλα να δω και μερικα επεισοδιακια ακομα tongue.gif ) για το τι μαλλον παιζει με τον Χερλι και τα σκηνικα στα flash forwrds που ελεγε ο Χερλι στον Τζακ ..οτι δεν θα το μαρτυρισω ..και οτι τοτε εκανα λαθος και επρεπε να ειχα ερθει μαζι σου και οχι με τον Λοκ !!
Τα flash forwards αν παρατηρησατε ηταν χρονικα πιο πισω απο τα αλλα στον 3 κυκλο που δειχνουν τον Τζακ να ψαχνει το νησι και να συναντιεται με την Κειτ .... οπως φαινεται απο δω και περα .. θα εχουμε πολυ δραση και εξελιξεις εξω απο το νησι σε μελλοντικο χρονο !!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Π - Α - Ν - Ι - Κ - Ο - Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
sihainas
Πολύ μυστήριο το lost...μακάρι να συνεχίσει έτσι αυτό με τον πατέρα του Τζακ τώρα που το είπες το είδα κι εγώ και πρέπει να 'χεις δίκιο... όσο για τον Τζέικομπ λογικά αυτός θα είναι αλλά...την τελευταία φορά που τον "είδαμε" δεν του έμοιαζε καθόλου αυτουνού tongue.gif
Air Kef
Τι να πω ρε παιδια.Πολυ φαντασια εχετε. tongue.gif

Εγω στην καλύβα εκτος απο το ματι,μονο μια σκια βλέπω να καθετε στην καρέκλα.

Επισης,spysta, τοτε για το τελος του β κυκλου που ελεγες οτι ενας απο τους 2 ερευνητες ειναι ο Τζακ, πολυ δυσκολο το βλεπω..Μοιαζει ελαχιστα. tongue.gif


Prison break εξακολουθει να ειναι τρομερό.Κατι μου λεει οτι θα αποτυχουν σε αυτην την αποδραση,οπως απετυχαν και στην 1η του αποδραση στα μεσα του 1ου κυκλο,που ειχαν αλλαξει τον σωληνα κατω απο το ιατρειο.

Παιδια το κατέβασα σε μεγαλύτερη αναλυση (μεγεθος 1.1 γιγα!) και αξιζει πραγματικα ο λιγος χρονος παραπάνω. Η εικονα ειναι φοβερή.Βεβαια κατεβασα και το μικρο των 350 μεγκα,γιατι δν σκοπευω να γραφω μονο 4 επεισοδια ανα dvd. tongue.gif



Αυτο που με ξενερωνει πραγματικα πολύ,ειναι οτι δν ειμαι στο κλιμα και την ψυχολογια της,οπως ημουν τις μερες που εβλεπα τα επεισοδια με την μια,το ενα μετά το αλλο.
Πραγματικα τοτε,θυμομουν τα παντα,ημουν στην ψυχολογια του καθε χαρακτήρα κτλ. Τωρα σε ενα επεισοδιο 45 λεπτών,μεχρι να ζεσταθείς,εχει τλειεωσει το μισο.. Με κανει να σκεφτομαι σοβαρα,να περιμενω να τελειωσουν οι κυκλοι να τα δω ολα μαζι!
Το εχει κανει κανενας;
Gravedigger
QUOTE(Air Kef @ Feb 7 2008, 09:58 ) *
Αυτο που με ξενερωνει πραγματικα πολύ,ειναι οτι δν ειμαι στο κλιμα και την ψυχολογια της,οπως ημουν τις μερες που εβλεπα τα επεισοδια με την μια,το ενα μετά το αλλο.
Πραγματικα τοτε,θυμομουν τα παντα,ημουν στην ψυχολογια του καθε χαρακτήρα κτλ. Τωρα σε ενα επεισοδιο 45 λεπτών,μεχρι να ζεσταθείς,εχει τλειεωσει το μισο.. Με κανει να σκεφτομαι σοβαρα,να περιμενω να τελειωσουν οι κυκλοι να τα δω ολα μαζι!
Το εχει κανει κανενας;

Όντως αυτό είναι μεγάλη ξενέρα!Ειδικά μετά την αναμονή 2 βδομάδων για το 11ο επεισόδιο,κάπου είχα χαθεί...Καλά που μας δείχνει και τι έγινε στα προηγούμενα.Και εγώ έχω σκεφτεί να κάνω αυτό που λες αλλά δεν νομίζω να αντέξω να περιμένω τόσο καιρό,ξέροντας ότι μπορώ να τα δω!
morfi
QUOTE(spysta @ Feb 7 2008, 01:42 ) *
Τα flash forwards αν παρατηρησατε ηταν χρονικα πιο πισω απο τα αλλα στον 3 κυκλο που δειχνουν τον Τζακ να ψαχνει το νησι και να συναντιεται με την Κειτ ....

Αυτό ήθελα να συμπληρώσω. Ο Τζακ λέει στο Χάρλει ότι "σκέφτομαι να αφήσω μούσι" ενώ ήταν της άποψης πως έκαναν καλά και έφυγαν από το νησί. Στο τέλος της 3ης έχει μούσι και έλεγε πως δεν έπρεπε ποτέ να φύγουν. Tι τον έκανε άραγε να αλλάξει γνώμη ;

btw, το επόμενο επεισόδιο στην Αμερική παίζεται σήμερα, οπότε κάπου αύριο θα το έχουν ανεβάσει.
spysta
και ομως Air αν παρατηρησεις καλυτερα ... θα δεις οτι και στο τελος της β σεζον ο ενας απο τους δυο ερευνητες (πρεπει να tongue.gif ) ειναι ο Τζακ ... και ο τυπας στην κουνιστη ειναι ο πατερας του ...
Αυτο που ειπες το εχω κανει μονο με το niptuck και το dexter(ΦΟΒΕΡΟ) ... και οντως ισχυει αυτο που λες ..οτι αν το βλεπεις μια φορα την εβδομαδα (και αν) .. χανεις λιγο μερικα σημεια και την ψυχολογια των χαρακρτηρων
klearxos
QUOTE(spysta @ Feb 8 2008, 03:13 ) *
και ομως Air αν παρατηρησεις καλυτερα ... θα δεις οτι και στο τελος της β σεζον ο ενας απο τους δυο ερευνητες (πρεπει να tongue.gif ) ειναι ο Τζακ ... και ο τυπας στην κουνιστη ειναι ο πατερας του ...
Αυτο που ειπες το εχω κανει μονο με το niptuck και το dexter(ΦΟΒΕΡΟ) ... και οντως ισχυει αυτο που λες ..οτι αν το βλεπεις μια φορα την εβδομαδα (και αν) .. χανεις λιγο μερικα σημεια και την ψυχολογια των χαρακρτηρων


Εγω παντως που εψαξα το συγκεκριμενο επεισοδια δεν βρηκα καμια ομοιοτητα μεταξυ του Jack και του "Ρωσου"
center
QUOTE(Air Kef @ Jan 28 2008, 08:37 ) *
Τοσο θεος ειναι αυτος ο Σκοφιλντ πια;;;

Είναι , είναι.....!!!
Και ο Λινκ , και ο Σούκρε!!
Ο Λίνκ όμως καλύτερος από όλους!!! (ποτέ δεν ξεχνώ την σκηνή με τον Μπιλ Κιμ...)
biggrin.gif biggrin.gif
KobeBryant
Απιστευτο το 2 επεισοδιο απο το Lost. Θα ειναι μαλλον η καλυτερη χρονια του Lost φετος πολλα μπερδεματα και πολυ αγωνια icon_joy.gif icon_joy.gif
Air Kef
Πηρα απόφαση να μην τα συνεχίσω με τον απιστευτο ρυθμο τους ενος επεισοδιου/βδομαδα.


Ειδικά Prison Break που εχει αλλα 12 επεισοδια για το τελος του κυκλου,δεν ξαναβλέπω.Μολις τελειωσει θα τα δω ολα μαζι να ξεχαρμανιάσω. biggrin.gif


Λοστ επισης σταματάω. Ισως κανω καποιο catch up μεσα στη σεζόν,αλλα θα πρεπει να γεμισουν καποιες ωρες επεισοδιων.
sarounas
QUOTE(Air Kef @ Feb 7 2008, 09:58 ) *
Πραγματικα τοτε,θυμομουν τα παντα,ημουν στην ψυχολογια του καθε χαρακτήρα κτλ. Τωρα σε ενα επεισοδιο 45 λεπτών,μεχρι να ζεσταθείς,εχει τλειεωσει το μισο.. Με κανει να σκεφτομαι σοβαρα,να περιμενω να τελειωσουν οι κυκλοι να τα δω ολα μαζι!
Το εχει κανει κανενας;

αμέ, εγώ...
είναι φοβερό να είσαι αναγκασμένος να φύγεις και να μην σε αφήνει icon_drunk.gif

το prison break με έχει καθηλώσει όσο καμία άλλη σειρά

πάντα μου άρεσαν οι ταινίες που είχαν θέμα την φυλακή
μακράν καλύτερη όλων αλλά και μία από τις πιο αγαπημένες μου συνολικά ήταν το –προ 15ετίας περίπου-
Ρίτα Χέιγουορθ- η τελευταία έξοδος
με τον τεράστιο Μόργκαν Φρίμαν και τον Τιμ Ρόμπινς,
το είχα δει πρώτη φορά παραμονή πανελληνίων εξετάσεων για μένα και μου ήταν πραγματικά ευεργετικό

επομένως πριν ακόμη δω την σειρά και σε συνάρτηση με αυτά που άκουγα δεν είχα αμφιβολία αν θα μου άρεσε
βρήκα λοιπόν ευκαιρία το τριήμερο (Τρίτη-σήμερα 2:00πμ) και είδα όλα τα επεισόδια του πρώτου κύκλου,
φυσικά κάηκα shot.gif

να πω μόνο ότι την Τετάρτη έχασα και τον ημιτελικό Ολυμπιακού-Άρη icon_drunk.gif icon_drunk.gif με την πρώτη του Γιαννάκη αφού προτίμησα να δω σύντομα –από βίντεο σε κανένα τεταρτάκι περίπου- μόνο το τελευταίο δεκάλεπτο, για να μην χάνω χρόνο από την σειρά rolleyes.gif

την Κυριακή το πρωί αν καταφέρω και ξυπνήσω αρκετά νωρίς θα ξεκινήσω τον δεύτερο κύκλο
και ο θεός βοηθός wink.gif
spysta
Ειδα σημερα το 2ο επεισοδιο απο την 4 σεζον του LOST !!!!Πολυ καλο ... εχει μερικες απαντησεις ... το 1ο βεβαια ηταν πολυ καλυτερο ... τσπ
Αν παρατηρησατε .. στην αρχη του 2ου επεισοδιου ..εκει που δειχνει την υποθαλασσια φαση με αυτους που ψαχνουν για κατι ...και τυχαια? βρισκουν το αεροπλανο ...αν παρατηρησετε ... στα συντριμια υπαρχει και το μπροστινο μερος του αεροπλανου .. δηλ το πιλοτιριο .. πραγμα το οποιο δειχνει οτι ΦΥΣΙΚΑ ολο αυτο το σκηνικο ειναι μουφα ..καθως το πιλοτιριο ειχε σκασει πανω στο νησι (εκει στον 1ο κυκλο οπου το τερας σκοτωνει τον πιλοτο) και μονο το πισω μερος ηταν μεσα στη θαλασσα .. και φυσικα ΔΙΠΛΑ στο νησι ..
ειναι περιεργο βεβαια που δειξανε τοσο καθαρα οτι ολο αυτο ειναι μια καλοστημενη φαρσα απο τους <<απ'εξω>> ... εκτος κι αν δεν ειναι rolleyes.gif ??
KobeBryant
Τελος η απεργια των σεναριογραφων!!! biggrin.gif Θα αρχιζουν να γυριζονται κανονικα ποια τα επεισοδια.
spysta
QUOTE(KobeBryant @ Feb 10 2008, 23:35 ) *
Τελος η απεργια των σεναριογραφων!!! biggrin.gif Θα αρχιζουν να γυριζονται κανονικα ποια τα επεισοδια.

που το διαβασες αυτο ρε τρελε ...??? biggrin.gif
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!! smiley.gif
kemp
το λοστ 4 02 τρελα.....
το prison καλουτσικο βλεπεται τωρα τελευταια αλλα πολυ icon_drunk.gif οι σεναριογραφοι.


Spoiler:
η γαλανοματα σκοτονει τον αρχηγο της φυλακης και μετα απο λιγες μερες κανει ανενοχλητη επισκεπτηριο!!!!!
KobeBryant
QUOTE(spysta @ Feb 11 2008, 01:52 ) *
που το διαβασες αυτο ρε τρελε ...??? biggrin.gif
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!! smiley.gif

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntit...34&lngDtrID=253
Air Kef
Ωραιο spoiler ρε. 68.gif


Το εκανα εντιτ.

Εγω το εχω δει,για αλλους το λεω. tongue.gif
PanosIlio
Να παρακαλέσω γιατί μόλις έπεσε στα χέρια μου η 2η σαιζόν του PB να μην λέτε τι γίνεται στο 2ο και 3ο κύκλο. Ευχαριστώ.
Alexmei
QUOTE(spysta @ Feb 11 2008, 00:52 ) *
που το διαβασες αυτο ρε τρελε ...??? biggrin.gif
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!! smiley.gif



Αν ισχύει αυτό είμαστε πολύ τυχεροί! smile.gif

Μόλις είδα το τελευταίο επισόδειο της δεύτερης Σεζόν του Heroes και έχω μείνει κόκκαλο! πρέπει όπως και δήποτε να το δείτε, έχει πολύ ωραία πλοκή και δράση.

Περιμένω με αγωνία τα καινούργια επισόδια! biggrin.gif biggrin.gif
sihainas
Καλούτσικο το Heroes αλλά... πολύ κλέψιμο από το 4400 (το οποίο δυστυχώς δεν πάει για 5η σαιζόν) ρε παιδάκι μου... με τίποτα δεν συγκρίνεται ως προς την πλοκή και την αγωνία κλπ. με τα PB και Lost wink.gif
dizzy_fingers
Έχει άλλες αρετές το Heroes.
Με την έξαρση των περιπετειών και των "ουάου-τρέχω-τρέχω-και-δε-φτάνω-σε-5-μήνες-η-συνέχεια-της-καταπληκτικής-πλοκής-κι-εγώ-κρατιέμαι-σε-αναμμένα-κάρβουνα" σειρών, ο κόσμος πλέον κάθε φορά που βλέπει καινούρια σειρά περιμένει να δει το ίδιο.

Δεν ισχύει εδώ στην περίπτωση του Heroes. Προσωπικά θα την κατέτασσα πιο πολύ στα "κοινωνικά"(με νταβαντουριάρικες προεκτάσεις) παρά στις περιπέτειες αν κρίνουμε τη βάση που δίνει στη σκιαγράφηση των πρωταγωνιστών (όχι, το να δείχνεις ξεκάρφωτα flash back την ώρα που το τέρας ετοιμάζεται να σε στείλει μια για πάντα να δεις τα ραδίκια ανάποδα ΔΕΝ είναι ανάπτυξη χαρακτήρων tongue.gif).
Επίσης ένα ακόμη θετικό είναι η φοβερή σκηνοθεσία και φωτογραφία της σειράς. Όταν την έβλεπα είχα την εντύπωση πως σε κάθε σκηνή, αν πάταγα το printscreen θα έβγαινε ένα πανέμορφο screensaver....σε κάθε σκηνή!
morfi
Και όπως πολύ σωστά θα φαντάζεστε, το 12o επεισόδιο του Prison Break ήταν εκπληκτικό ! Η απόδραση ήταν αντάξια της πρώτης (να φανταστείτε πως εκείνη τη στιγμή από τον ενθουσιασμό μου πίστευα πως ήταν καλύτερη !). Τελείως απρόβλεπτη και ευφιέστατη από την αρχή μέχρι το τέλος. To πλάνo που τελικά άλλαξε τελευταία στιγμή, το σχέδιο για το πως θα εξαφανιστούν... η ευφυία και το θάρρος στο μεγαλείο τους.

Spoiler :
Κρίμα για το Σούκρε.

Πάντως, αυτές οι δύο αποδράσεις από τη Σόνα με είχαν καθηλώσαν και με έκαναν σχεδόν να τρέμω από την αγωνία μου.
morfi
QUOTE(Air Kef @ Jan 28 2008, 08:37 ) *
Για κορίτσια:
Τοσο θεος ειναι αυτος ο Σκοφιλντ πια;;;

Φίλε Air Kef, ξέρεις πως δεν είμαι κορίτσι και σίγουρα όχι γκέι. Αλλά ξέρω ότι θα ακουστεί κάπως έτσι...

Ο Σκόφιλντ είναι ο μοναδικός άντρας που λέω πως είναι καύλ ... biggrin.gif
sihainas
Εμένα πάλι το τελευταίο επεισόδιο δεν με ενθουσίασε...spoiler: έτσι θα πάει τώρα δηλαδή θα ψάχνουνε να βρούνε τον Γουίσλερ; Είναι πολύ σπαστικό...αλλά θα μου πείτε ακόμα στο 12ο επεισόδιο είμαστε πως θα περάσουν άλλα 10 για να τελειώσει η σαιζόν 68.gif
morfi
^ :
Due to the current writers strike, Paul Scheuring recently commented "If the strike doesnt get resolved soon the season ends in February with 13 episodes." However, according to Fox Networks, the show will most probably go in Hiatus until new episodes can be written and produced.

sihainas μόνο με το τέλος χαλάστηκες ; Όλο το προηγούμενο δεν σου άρεσε ;
KobeBryant
Με 13 επεισοδια θα τελειωσει τελικα ο 4 κυκλος του lost. Στην αρχη ειχαν πει για 16 αλλα λογω της απεργιας προλαβαν να γυριστουν μονο 8. Τελικα αποφασισαν να γυρισουν ακομη 5 αντι για 8. Κατι ειναι και αυτο biggrin.gif

http://www.buddytv.com/articles/lost/lost-...ason-16558.aspx
sihainas
QUOTE(morfi @ Feb 12 2008, 17:34 ) *
^ :
Due to the current writers strike, Paul Scheuring recently commented "If the strike doesnt get resolved soon the season ends in February with 13 episodes." However, according to Fox Networks, the show will most probably go in Hiatus until new episodes can be written and produced.

sihainas μόνο με το τέλος χαλάστηκες ; Όλο το προηγούμενο δεν σου άρεσε ;


Αν και είχε αρκετές ανακρίβειες (βλέπε.. βάζω το ράδιο και νομίζουν ότι πυροβολάω, είμαστε σε μια καλύβα 8χλμ. έξω από την πόλη ok ερχόμαστε ή o Πατέρας του McGrady πήρε τη βάρκα και ήξερε που ακριβώς θα τους βρει... κλπ κλπ.) Αν εξαιρέσεις αυτά...μια χαρά επεισόδιο ήταν

ps. Μόνο ένα επεισόδιο θα έχει ακόμα????????????? Το καλό που τους θέλω να είναι συνταρακτικό αλλιώς...
morfi
QUOTE(sihainas @ Feb 12 2008, 18:24 ) *
Αν και είχε αρκετές ανακρίβειες (βλέπε.. βάζω το ράδιο και νομίζουν ότι πυροβολάω, είμαστε σε μια καλύβα 8χλμ. έξω από την πόλη ok ερχόμαστε ή o Πατέρας του McGrady πήρε τη βάρκα και ήξερε που ακριβώς θα τους βρει... κλπ κλπ.) Αν εξαιρέσεις αυτά...μια χαρά επεισόδιο ήταν

Η σειρά έχει από την αρχή ορισμένες ανακρίβειες αλλά επειδή είναι... σειρά δεν δίνω και πολύ βάση. Η τελευταία όμως που αναφέρεις είναι στα αλήθεια ίσως η χειρότερη που έχω δεί στο Prison Break. Για τη πρώτη, πιστεύω πως αφού τον είδαν και αυτόν να πυροβολεί τότε είναι εύκολο να ξεγελάστηκαν, ακόμη και για αρκετά λεπτά. Για τη δεύτερη, εγώ θυμάμαι πως της το είπε επίτηδες.
Gravedigger
Επικό επεισόδιο του Prison Break.Πραγματικά δηλαδή είναι από τα καλύτερα που έχω δει.Είχε τόση δράση που μου φάνηκε ότι κράτησε πολύ λίγο.

ΥΓ1.Για το spoiler του Morfi.Πραγματικά κρίμα....Και είναι ο αγαπημένος μου...
ΥΓ2.Ο 2ος αγαπημένος μου έγινε ο McGrady!Και γαμώ τα παιδάκια! tongue.gif
Wilkinson
QUOTE(morfi @ Feb 12 2008, 17:16 ) *
Φίλε Air Kef, ξέρεις πως δεν είμαι κορίτσι και σίγουρα όχι γκέι. Αλλά ξέρω ότι θα ακουστεί κάπως έτσι...

Ο Σκόφιλντ είναι ο μοναδικός άντρας που λέω πως είναι καύλ ... biggrin.gif

77.gif 77.gif 77.gif
Edw tha simfwnisw oloklirwtika me ton morfi biggrin.gif respect biggrin.gif
captain charisma
εχω δει ολα τα επεισοδια του pb και εχω να πω οτι ειναι τελεια σειρα....οσο για το λοστ ειδα 3-4 επεισοδια και δεν μ αρεσε καθολου...μουφα σειρα ειναι κατα την ταπεινη μου αποψη icon_wave.gif ....100% pb!!! και τα μυαλα στα καγκελα!!!!
spysta
QUOTE(big dirk @ Feb 12 2008, 22:00 ) *
εχω δει ολα τα επεισοδια του pb και εχω να πω οτι ειναι τελεια σειρα....οσο για το λοστ ειδα 3-4 επεισοδια και δεν μ αρεσε καθολου...μουφα σειρα ειναι κατα την ταπεινη μου αποψη icon_wave.gif ....100% pb!!! και τα μυαλα στα καγκελα!!!!

Κανεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λαθος ....
Μην κρινεις απο 2-3 επεισοδια ... κατσε να δεις κανονικα ... και θα καταλαβεις smiley.gif
KobeBryant
Respect το 3 επεισοδιο του Lost 77.gif 77.gif 77.gif
Φοβερο φιναλε εμεινα με ανοικτο το στομα blink.gif blink.gif
Spoiler
το αλλο που κολλησα ηταν τοτε που εκανε το πειραμα ενας απο αυτους που ηρθαν και διαπιστωσε οτι το νησι εχει 31 λεπτα διαφορα απο τον κανονικο κοσμο!!!!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif Κατι παιζει εδω biggrin.gif

Επισης ο διαλογος Miles k Herly:
-Εσύ ποιός είσαι;
- Που στο διάολο πήγαν, μπουλούκο;
- Θαυμάσια. Το πλοίο μας έστειλε κι άλλο Σώγιερ. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Alexmei
Spoiler:Παιδιά η Σάρα ως ηθοποιός ήταν έγκυος γι αυτό την "σκοτώσαν" και θα γυρίσει στο 13 επισόδιο άκουσα. Θυμηθείτε στην αρχή της σεζόν που ο Λινκον πάει σε ένα νεκροτομείο και του δείχνουν ένα πτώμα, που νόμιζαν ότι είναι η Σάρα αλλά δεν ήταν αυτή κ της έμοιαζε. Ίσως αυτό είναι το περίφημο δώρο στον Λινκ που του έκαναν wink.gif

παιδιά εγώ ξενέρωσα με πράγματα στο 12ο:

1)Ο Μπαμπάς του ΜcGrady πήρε το ρίσκο και Ω ΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ ΒΡΗΚΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ.
2) Πρέπει να κυνηγάνε τον μ@λάκα τον Whistler
3) ο Τμπακ που σαν καλό μπ@στ@#(δι που είναι, έδωσε τον Σούκρε στην τελευταία στιγμή και πάλι ξέφυγε.
4)ο Whistler που έχασε το βιβλιαράκι και το βρήκε ο Τμπακ, άρα καταλάβαμε τι θα γίνει μετά...


Αλλά anyway, πάντα συνεχίζω να το βλέπω....
spysta
τωρα βαζω να δω το 3 του LOST ...Θα επανελθω σε καμια ωρα με εντυπωσεις ..
sihainas
Κι εγώ μόλις το είδα το 3ο... όσο πάει γίνεται και καλύτερο... πως στον μπιπ γίνεται έτσι η κατάσταση μετά το νησί; w00t.gif

QUOTE(Alexmei @ Feb 16 2008, 01:40 ) *
Spoiler:Παιδιά η Σάρα ως ηθοποιός ήταν έγκυος γι αυτό την "σκοτώσαν" και θα γυρίσει στο 13 επισόδιο άκουσα. Θυμηθείτε στην αρχή της σεζόν που ο Λινκον πάει σε ένα νεκροτομείο και του δείχνουν ένα πτώμα, που νόμιζαν ότι είναι η Σάρα αλλά δεν ήταν αυτή κ της έμοιαζε. Ίσως αυτό είναι το περίφημο δώρο στον Λινκ που του έκαναν wink.gif


Tο είχα ακούσει και παλιότερα ότι μπορεί να γυρίσει η Σάρα...για να δούμε...
spysta
ΦΟΒΕΡΟ το 3 επεισοδια απο 4σαιζον στο LOST!!!!!ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ !!!!!

Λοιπον κατεμε ... η εξης θεωρεια ...
Καταρχας ..6 εφυγαν συνολικα απο το νησι .. οι 4 που ξερουμε μεχρι στιγμης ειναι ο Τζακ,Κειτ,Τσαρλυ και Σαγιντ (δεν ξερω κατα ποσο περιλαμβανεται σ αυτους ο νεκρος .. που πηγε στην κηδεια του μονο ο Τζακ στον τριτο κυκλο ..ή αν ειναι καποιος εκ των Τσαρλυ και Σαγιντ)

Λοιπον στο τελος εκει που μιλαει ο Μπεν με τον Σαγιντ και του λεει οτι ''την τελευταια φορα που σκεφτηκες με την καρδια και οχι με το οπλο σου θυμασε τι εγινε ...''
μπορει να παιχτηκε σκηνικο οπου τους καθαρισαν ολους οι <<κακοι>> απο το πλοιο .. και εμειναν μονο 6 .. με αποτελεσμα .. ο Σαγιντ να στρατολογηθει στην ομαδα του Μπεν για να εκδικηθει για τους φιλους του ... πραγμα που χρησιμοποιησε ως αφορμη και ο Μπεν για να τον στρατολογησει ....
Επισης ειναι ξεκαθαρο οτι τοσο η Ισπανιδα που την σκοτωσε ο Λοκ με το μαχαιρι ..οσο και η Γερμανιδα που μπαλαμουτιαζοτανε tongue.gif με τον Σαγιντ .. δουλευαν και οι δυο στην οργανωση που κυνηγαει τον Μπεν ... λογω του μπρασελε αυτο .. μαλλοιν οι αλλοι τεσσερις που εσκασαν με το ελικοπτερο .. ο σαικο.ο πιλοτος.η ανθρωπολογος και ο γκοζ μπαστερ .. μαλλον για ξεκαρφωμα τους βαλανε .. για να μην τους υποψιαστει ή τους φοβηθει ο Μπεν ..


ποιο να ειναι αραγε το μυστικο που ευλαβικα προσπαθουν να κρατησουν οι 6 εναπομηναντες εξω απο το νησι ...???? 39.gif 39.gif



ΥΓ.spoiler πως βαζω ρε μαγκες ??
sihainas
Θύμισέ μου λίγο από που ξέρουμε ότι ο Τσάρλυ είναι εκτός νησιού και όχι κάτω εις τους ουρανούς; rolleyes.gif

Σπόιλερ βάζεις αλλάζοντας το χρώμα των γραμμάτων σε άσπρο
spysta
QUOTE(sihainas @ Feb 16 2008, 01:47 ) *
Θύμισέ μου λίγο από που ξέρουμε ότι ο Τσάρλυ είναι εκτός νησιού και όχι κάτω εις τους ουρανούς; rolleyes.gif

Σπόιλερ βάζεις αλλάζοντας το χρώμα των γραμμάτων σε άσπρο

Σορυ μπερδευτικα !!!!!Εννουσα τον Χερλυ !!!!!!!!!!!
spysta
QUOTE(spysta @ Feb 16 2008, 01:42 ) *
ΦΟΒΕΡΟ το 3 επεισοδια απο 4σαιζον στο LOST!!!!!ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ !!!!!

Λοιπον κατεμε ... η εξης θεωρεια ...
Καταρχας ..6 εφυγαν συνολικα απο το νησι .. οι 4 που ξερουμε μεχρι στιγμης ειναι ο Τζακ,Κειτ,Τσαρλυ και Σαγιντ (δεν ξερω κατα ποσο περιλαμβανεται σ αυτους ο νεκρος .. που πηγε στην κηδεια του μονο ο Τζακ στον τριτο κυκλο ..ή αν ειναι καποιος εκ των Τσαρλυ και Σαγιντ)

Λοιπον στο τελος εκει που μιλαει ο Μπεν με τον Σαγιντ και του λεει οτι ''την τελευταια φορα που σκεφτηκες με την καρδια και οχι με το οπλο σου θυμασε τι εγινε ...''
μπορει να παιχτηκε σκηνικο οπου τους καθαρισαν ολους οι <<κακοι>> απο το πλοιο .. και εμειναν μονο 6 .. με αποτελεσμα .. ο Σαγιντ να στρατολογηθει στην ομαδα του Μπεν για να εκδικηθει για τους φιλους του ... πραγμα που χρησιμοποιησε ως αφορμη και ο Μπεν για να τον στρατολογησει ....
Επισης ειναι ξεκαθαρο οτι τοσο η Ισπανιδα που την σκοτωσε ο Λοκ με το μαχαιρι ..οσο και η Γερμανιδα που μπαλαμουτιαζοτανε tongue.gif με τον Σαγιντ .. δουλευαν και οι δυο στην οργανωση που κυνηγαει τον Μπεν ... λογω του μπρασελε αυτο .. μαλλοιν οι αλλοι τεσσερις που εσκασαν με το ελικοπτερο .. ο σαικο.ο πιλοτος.η ανθρωπολογος και ο γκοζ μπαστερ .. μαλλον για ξεκαρφωμα τους βαλανε .. για να μην τους υποψιαστει ή τους φοβηθει ο Μπεν ..
ποιο να ειναι αραγε το μυστικο που ευλαβικα προσπαθουν να κρατησουν οι 6 εναπομηναντες εξω απο το νησι ...???? 39.gif 39.gif
ΥΓ.spoiler πως βαζω ρε μαγκες ??

Παιδες εκανα λαθος ... μπερδεψα τα ονοματα ... οπου βλεπετε Τσαρλυ βατλε Χερλυ !!!!!!!! smiley.gif
jois21
QUOTE(Alexmei @ Feb 16 2008, 01:40 ) *
Spoiler:Παιδιά η Σάρα ως ηθοποιός ήταν έγκυος γι αυτό την "σκοτώσαν" και θα γυρίσει στο 13 επισόδιο άκουσα. Θυμηθείτε στην αρχή της σεζόν που ο Λινκον πάει σε ένα νεκροτομείο και του δείχνουν ένα πτώμα, που νόμιζαν ότι είναι η Σάρα αλλά δεν ήταν αυτή κ της έμοιαζε. Ίσως αυτό είναι το περίφημο δώρο στον Λινκ που του έκαναν wink.gif

παιδιά εγώ ξενέρωσα με πράγματα στο 12ο:

1)Ο Μπαμπάς του ΜcGrady πήρε το ρίσκο και Ω ΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ ΒΡΗΚΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ.
2) Πρέπει να κυνηγάνε τον μ@λάκα τον Whistler
3) ο Τμπακ που σαν καλό μπ@στ@#(δι που είναι, έδωσε τον Σούκρε στην τελευταία στιγμή και πάλι ξέφυγε.
4)ο Whistler που έχασε το βιβλιαράκι και το βρήκε ο Τμπακ, άρα καταλάβαμε τι θα γίνει μετά...


Αλλά anyway, πάντα συνεχίζω να το βλέπω....


α.αν το ξεχασες εχει ηδη βρει ενα τμημα της σε συσκευασια δωρου... αρα αποκλειεται να γυρισει

β.δε θα ειχε νοημα χωρις αυτα, εξαλλου ο τ-μπαγκ ειναι ο πιο συμπαθης.
spysta
QUOTE(jois21 @ Feb 16 2008, 02:39 ) *
α.αν το ξεχασες εχει ηδη βρει ενα τμημα της σε συσκευασια δωρου... αρα αποκλειεται να γυρισει

β.δε θα ειχε νοημα χωρις αυτα, εξαλλου ο τ-μπαγκ ειναι ο πιο συμπαθης.

Μπορει στην συσκευασια δωρου να ηταν το κεφαλι της κοπελας που της εμοιαζε .... αν και γω θυμαμαι που ελεγε ο Ελ Τζει .. οτι ηταν μπροστα στην προετοιμασια του δωρου ...αλλα και παλι θα μπορουσαν να ειχαν βαλει την αλλη κοπελα στη θεση της .. εξαλλου πανω στο σοκ που σε πιανει οταν αντικρισεις το δωρο (Λινκον)... δυσκολα θα κατσεις να δεις με λεπτομεριες αν ειναι η ιδια ... επομενως το να ξανασκασει η Σαρα ειναι πολυ πιθανο .. και θα εχει βαση
jois21
Η συμπεριφορα του μαικλ και η σχεση του με τον ψαρα βασιζεται εδω και πολλα επισοδια σαυτο, χλωμο να ανατραπει εως αδυνατο
KobeBryant
QUOTE(spysta @ Feb 16 2008, 03:42 ) *
ΦΟΒΕΡΟ το 3 επεισοδια απο 4σαιζον στο LOST!!!!!ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ !!!!!

Λοιπον κατεμε ... η εξης θεωρεια ...
Καταρχας ..6 εφυγαν συνολικα απο το νησι .. οι 4 που ξερουμε μεχρι στιγμης ειναι ο Τζακ,Κειτ,Τσαρλυ και Σαγιντ (δεν ξερω κατα ποσο περιλαμβανεται σ αυτους ο νεκρος .. που πηγε στην κηδεια του μονο ο Τζακ στον τριτο κυκλο ..ή αν ειναι καποιος εκ των Τσαρλυ και Σαγιντ)

Λοιπον στο τελος εκει που μιλαει ο Μπεν με τον Σαγιντ και του λεει οτι ''την τελευταια φορα που σκεφτηκες με την καρδια και οχι με το οπλο σου θυμασε τι εγινε ...''
μπορει να παιχτηκε σκηνικο οπου τους καθαρισαν ολους οι <<κακοι>> απο το πλοιο .. και εμειναν μονο 6 .. με αποτελεσμα .. ο Σαγιντ να στρατολογηθει στην ομαδα του Μπεν για να εκδικηθει για τους φιλους του ... πραγμα που χρησιμοποιησε ως αφορμη και ο Μπεν για να τον στρατολογησει ....
Επισης ειναι ξεκαθαρο οτι τοσο η Ισπανιδα που την σκοτωσε ο Λοκ με το μαχαιρι ..οσο και η Γερμανιδα που μπαλαμουτιαζοτανε tongue.gif με τον Σαγιντ .. δουλευαν και οι δυο στην οργανωση που κυνηγαει τον Μπεν ... λογω του μπρασελε αυτο .. μαλλοιν οι αλλοι τεσσερις που εσκασαν με το ελικοπτερο .. ο σαικο.ο πιλοτος.η ανθρωπολογος και ο γκοζ μπαστερ .. μαλλον για ξεκαρφωμα τους βαλανε .. για να μην τους υποψιαστει ή τους φοβηθει ο Μπεν ..
ποιο να ειναι αραγε το μυστικο που ευλαβικα προσπαθουν να κρατησουν οι 6 εναπομηναντες εξω απο το νησι ...???? 39.gif 39.gif
ΥΓ.spoiler πως βαζω ρε μαγκες ??


Ρε να τους σκοτωσαν ολους και να εμειναν αυτοι οι 6 αποκλειεται. Πολλες φορες εχουν πει πως δεν επρεπε να αφησουν τους αλλους στο νησι. Οποτε το πιο πιθανο ειναι να εφυγαν μονο αυτοι οι 6. Και για καποιο λογο να εκβιαζει ο Μπεν τον Σαγιντ. Αυτοι που ηρθαν με το αεροπλανο δεν ειναι ασχετοι. Ο πιλοτος ειχε τον φιλο του στην πτηση που επεσε, η αλλη δουλευει με την Dharma και ο φυσικος για τα πειραματα στο νησι, τον αλλον δεν μπορω να το συνδεσω. Εγω πιστευω οτι το μυστικο που θελουν να κρατησουν ειναι οτι υπαρχουν και αλλοι στο νησι που δεν φυγανε, και θεωρουνται νεκροι στον εξω κοσμο. αααα αυτος που μαλλον εχει ο Μπεν στο πλοιο πρεπει να ειναι ο Μαικλ

Αυτο με την διαφορα χρονου μπορει να το εξηγησει κανεις?? Να δω πως θα το εξηγησουν απο τα πιο κουλα που εχει το νησι
spysta
QUOTE(KobeBryant @ Feb 16 2008, 09:06 ) *
Ρε να τους σκοτωσαν ολους και να εμειναν αυτοι οι 6 αποκλειεται. Πολλες φορες εχουν πει πως δεν επρεπε να αφησουν τους αλλους στο νησι. Οποτε το πιο πιθανο ειναι να εφυγαν μονο αυτοι οι 6. Και για καποιο λογο να εκβιαζει ο Μπεν τον Σαγιντ. Αυτοι που ηρθαν με το αεροπλανο δεν ειναι ασχετοι. Ο πιλοτος ειχε τον φιλο του στην πτηση που επεσε, η αλλη δουλευει με την Dharma και ο φυσικος για τα πειραματα στο νησι, τον αλλον δεν μπορω να το συνδεσω. Εγω πιστευω οτι το μυστικο που θελουν να κρατησουν ειναι οτι υπαρχουν και αλλοι στο νησι που δεν φυγανε, και θεωρουνται νεκροι στον εξω κοσμο. αααα αυτος που μαλλον εχει ο Μπεν στο πλοιο πρεπει να ειναι ο Μαικλ

Αυτο με την διαφορα χρονου μπορει να το εξηγησει κανεις?? Να δω πως θα το εξηγησουν απο τα πιο κουλα που εχει το νησι

Να σκοτωσαν τσπ αρκετους ... και να εμειναν κρυφα μερικοι πισω
Alexmei
QUOTE(jois21 @ Feb 16 2008, 03:39 ) *
α.αν το ξεχασες εχει ηδη βρει ενα τμημα της σε συσκευασια δωρου... αρα αποκλειεται να γυρισει

β.δε θα ειχε νοημα χωρις αυτα, εξαλλου ο τ-μπαγκ ειναι ο πιο συμπαθης.


Διάβασε πάλι τι γράφω.

QUOTE(spysta @ Feb 16 2008, 03:49 ) *
Μπορει στην συσκευασια δωρου να ηταν το κεφαλι της κοπελας που της εμοιαζε .... αν και γω θυμαμαι που ελεγε ο Ελ Τζει .. οτι ηταν μπροστα στην προετοιμασια του δωρου ...αλλα και παλι θα μπορουσαν να ειχαν βαλει την αλλη κοπελα στη θεση της .. εξαλλου πανω στο σοκ που σε πιανει οταν αντικρισεις το δωρο (Λινκον)... δυσκολα θα κατσεις να δεις με λεπτομεριες αν ειναι η ιδια ... επομενως το να ξανασκασει η Σαρα ειναι πολυ πιθανο .. και θα εχει βαση


Ο Ελ.Τζέι αν θυμάμε καλά είχε πει πως έκλεισε τα μάτια αλλά δεν μπορούσε να κλείσει και τα αυτιά για να μην ακούει τι της κάνουν wink.gif
jois21
QUOTE(Alexmei @ Feb 17 2008, 01:43 ) *
Διάβασε πάλι τι γράφω.


Ναι οκ, και του λινκ τι του στειλανε τοτε; Σιγα μην εμφανιστει ξαφνικα, τι το καναμε εδω; λοστ; tongue.gif
Το οτι δε τη δειχνει πουθενα καθαρα ειναι γιατι δε παιζει η ιδια στο 3ο κυκλο. Στο λιγο που εμφανιζεται ειναι αλλος/η στη θεση της.
Alexmei
QUOTE(jois21 @ Feb 17 2008, 04:17 ) *
Ναι οκ, και του λινκ τι του στειλανε τοτε; Σιγα μην εμφανιστει ξαφνικα, τι το καναμε εδω; λοστ; tongue.gif
Το οτι δε τη δειχνει πουθενα καθαρα ειναι γιατι δε παιζει η ιδια στο 3ο κυκλο. Στο λιγο που εμφανιζεται ειναι αλλος/η στη θεση της.


Γιατί δεν διαβάζεις το προϊγούμενο ποστ;;; Αφού πάνω γράφω ότι στην αρχή του τρίτου κύκλου ο Λινκ πήγε σε ένα νεκτροτομίο να αναγνωρίσει το πτώμα της Σάρα αλλά δεν ήταν αυτή, μονάχα μία που της έμοιαζε!!!!!!Ίσως χρησιμοποιήσανε την νεκρή για το δώρο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.