Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
jhantzop
reserved
storm2
Οι αντίπαλοι της κάθε ομάδας για τον Α Γύρο (2018-19).
Ο πίνακας διαβάζεται οριζόντια
tiramolas111
QUOTE (storm2 @ Jun 29 2018, 15:46 ) *



Kατα την γνωμη μου τα ιδια Φαβορι θα εχουμε και φετος για τετραδα και τιτλο.....
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ,ΑΕΚ,ΔΟΥΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....δεν ξερω βεβαια και καλα την ΕΣΚΑ αλλα νομιζω τα ιδια καιφετος...
και ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ τα ιδια δηλαδη και εδω....
vasilis95
QUOTE (tiramolas111 @ Aug 1 2018, 08:20 ) *
Kατα την γνωμη μου τα ιδια Φαβορι θα εχουμε και φετος για τετραδα και τιτλο.....
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ,ΑΕΚ,ΔΟΥΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....δεν ξερω βεβαια και καλα την ΕΣΚΑ αλλα νομιζω τα ιδια καιφετος...
και ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ τα ιδια δηλαδη και εδω....


Για το Δούκα δεν θα έβαζα και στοίχημα...
tiramolas111
QUOTE (vasilis95 @ Sep 11 2018, 22:52 ) *
Για το Δούκα δεν θα έβαζα και στοίχημα...


αν δεν κάνω λάθος ο Δούκας στο παιδικο εκανε σχεδόν 8 μεταγγραφές.........οπότε μαλλον ενισχυμενο θα τον δουμε......ετσι τουλαχιστον διαβαζω......
Gkos
Στο παιδικό μια χαρά δυνατότατος είναι ο Δούκας . .
Gkos
Προβλημάτισε(ψιλοδιασύρθηκε) στο Βαρίκας η ΑΕΚ,στο τελευταίο της φιλικό πριν το τζάμπολ της ΕΣΚΑ.
m-papous
QUOTE (Gkos @ Sep 20 2018, 22:53 ) *
Προβλημάτισε(ψιλοδιασύρθηκε) στο Βαρίκας η ΑΕΚ,στο τελευταίο της φιλικό πριν το τζάμπολ της ΕΣΚΑ.

Τελευταίο? Αλλά πήγε λίγο καλύτερα νομίζω από την BAC που παίζει 1η αγωνιστική..
Gkos
Θα παίξει και άλλο ;
Δεν ξέρω,υπέθεσα

Η BAC τι έκανε δηλαδη;
Gkos
QUOTE (Gkos @ Sep 20 2018, 22:53 ) *
Προβλημάτισε(ψιλοδιασύρθηκε) στο Βαρίκας η ΑΕΚ,στο τελευταίο της φιλικό πριν το τζάμπολ της ΕΣΚΑ.



Τελικό 62-45 ,μα το σκορ στο 34' (οπου και αποχώρησα) ήταν 57-32(από 22-24 στο 18' μάλιστα) και η ΑΕΚ πελαγοδρομούσε.
Οκ φιλικό ήταν,ο Πανιώνιος καλούλης είναι(πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ στους παμπαίδες πέρυσι γαρ),αλλά ήταν πολύ ανησυχητική η εικόνα .

Υ.γ. Η πολυδιαφημισμένη (και πανάκριβη) μεταγραφή της ΑΕΚ, ήταν ο χειρότερος του παρκέ(όχι ότι οι άλλες μεταγραφές μάγεψαν)!Δεν κάνω πλάκα.
Στα 2 5λεπτα που έπαιξε(στο πρώτο μάλιστα ζήτησε ο ίδιος αλλαγη!!!) το αίρμπολ πήγαινε σύννεφο(και στην αμυνα τον είχε ξεπατώσει ο αντίπαλος).
Ξέρω πως έχει θέμα χονδροπάθειας,αλλά η εικόνα του ήταν σαν να ξεκίνησε το μπάσκετ πέρυσι βαριά βαριά. . .
Θα μου πείτε "πρώτη φορά τον είδες ,μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα"
Ολόσωστο και μακαρι(για το παιδί) να ήταν μια κακή μέρα.
Αλλά η εικόνα ήταν σοκαριστικά κακή.
Τσιμπιόμουνα .
Είναι και η ΑΕΚ που έχει ατελείωτο ιστορικό αποτυχιών στις μεταγραφές. . .

Αυτα τα ολίγα,Τρίτη κοντή γιορτή
tenten1980
Απο το BAC Πανιωνιος 'εχει κανείς κριτική?
m-papous
QUOTE (Gkos @ Sep 21 2018, 01:49 ) *
Τελικό 62-45 ,μα το σκορ στο 34' (οπου και αποχώρησα) ήταν 57-32(από 22-24 στο 18' μάλιστα) και η ΑΕΚ πελαγοδρομούσε.
Οκ φιλικό ήταν,ο Πανιώνιος καλούλης είναι(πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ στους παμπαίδες πέρυσι γαρ),αλλά ήταν πολύ ανησυχητική η εικόνα .

Υ.γ. Η πολυδιαφημισμένη (και πανάκριβη) μεταγραφή της ΑΕΚ, ήταν ο χειρότερος του παρκέ(όχι ότι οι άλλες μεταγραφές μάγεψαν)!Δεν κάνω πλάκα.
Στα 2 5λεπτα που έπαιξε(στο πρώτο μάλιστα ζήτησε ο ίδιος αλλαγη!!!) το αίρμπολ πήγαινε σύννεφο(και στην αμυνα τον είχε ξεπατώσει ο αντίπαλος).
Ξέρω πως έχει θέμα χονδροπάθειας,αλλά η εικόνα του ήταν σαν να ξεκίνησε το μπάσκετ πέρυσι βαριά βαριά. . .
Θα μου πείτε "πρώτη φορά τον είδες ,μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα"
Ολόσωστο και μακαρι(για το παιδί) να ήταν μια κακή μέρα.
Αλλά η εικόνα ήταν σοκαριστικά κακή.
Τσιμπιόμουνα .
Είναι και η ΑΕΚ που έχει ατελείωτο ιστορικό αποτυχιών στις μεταγραφές. . .

Αυτα τα ολίγα,Τρίτη κοντή γιορτή

Καλά τα λες και για τον αγώνα και για τις μςταγραφές.
Αλήθεια 6 αλοδαπούς που ονειρεύονται να γίνουν ΝΒΑers ποιος τους μανατζάρει και μάλιστα έχει πάει 2 και στην ΑΕΚ?
Gkos
Μανατζάρονται;;;;;!!!!
Και όμως ο ένας έγχρωμος μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις.

QUOTE (tenten1980 @ Sep 21 2018, 08:01 ) *
Απο το BAC Πανιωνιος 'εχει κανείς κριτική?


Ηταν χωρις σκορ/χρόνο

Διάβασα κάπου για νίκη Πανιωνίου,μα δεν κατάλαβα προσωπικά.
Είχα χασει και την αρχή.

Edit:Έλαβα ενημέρωση.
Νίκησε 6 ο ιστορικός.
tenten1980
Μιά που αρχίζει το πρωτάθλημα, προγνωστικά για την πρώτη αγωνίστική?
m-papous
QUOTE (tenten1980 @ Sep 23 2018, 10:06 ) *
Μιά που αρχίζει το πρωτάθλημα, προγνωστικά για την πρώτη αγωνίστική?

Χωρίς να έχω δει όλες τις ομάδες, για να κάνω την αρχή (παίξτε τα ανάποδα). Θα ακολουθήσουν ελπίζω και εύχομαι αναλυτικές αποδόσεις από γνώστες.

ΝΤΕΡΗ - ΤΡΙΠΛΗ (2)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ - Α.Ε.Κ. (1 λόγω Παταβούκα)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΠΛΑΤΩΝ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Χ)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΟΥΚΑΣ (2 λόγω Δημητρίου)
ΚΑΠ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (2)
east17
QUOTE (m-papous @ Sep 23 2018, 10:39 ) *
Χωρίς να έχω δει όλες τις ομάδες, για να κάνω την αρχή (παίξτε τα ανάποδα). Θα ακολουθήσουν ελπίζω και εύχομαι αναλυτικές αποδόσεις από γνώστες.

ΝΤΕΡΗ - ΤΡΙΠΛΗ (2)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ - Α.Ε.Κ. (1 λόγω Παταβούκα)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΠΛΑΤΩΝ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Χ)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΟΥΚΑΣ (2 λόγω Δημητρίου)
ΚΑΠ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (2)




Σωστή πρόβλεψη νομίζω...!!!
Gkos
Μετά απο πολυ μεγάλη μαχη ,η ΑΕΚ περασε απο την Παλληνη στην παράταση μα 77-73 !!!
Οπως το βλεπω μετα τις 02:00 θα παμε σπιτι !
m-papous
QUOTE (Gkos @ Sep 25 2018, 22:16 ) *
Μετά απο πολυ μεγάλη μαχη ,η ΑΕΚ περασε απο την Παλληνη στην παράταση μα 77-73 !!!
Οπως το βλεπω μετα τις 02:00 θα παμε σπιτι !

Να πάει και το 2ο ματς έτσι ούτε ο Παταβούκας το περίμενε. Μάλλον νόμιζε πως θα έπαιρνε άνετα το πρώτο και θα έχανε το 2ο. Παραδέχτηκα τον Τσεπέλη που σε ταιμ άουτ είπε. Αφού δεν ξέρετε να παίζεται ξύλο γιατί προσπαθείτε να παίξετε έτσι, Παίξτε όπως ξέρετε.
GGA
QUOTE (m-papous @ Sep 26 2018, 01:25 ) *
Να πάει και το 2ο ματς έτσι ούτε ο Παταβούκας το περίμενε. Μάλλον νόμιζε πως θα έπαιρνε άνετα το πρώτο και θα έχανε το 2ο. Παραδέχτηκα τον Τσεπέλη που σε ταιμ άουτ είπε. Αφού δεν ξέρετε να παίζεται ξύλο γιατί προσπαθείτε να παίξετε έτσι, Παίξτε όπως ξέρετε.

Κάτι πιο αναλυτικό για το μάτς και τις ομαδες?
m-papous
QUOTE (GGA @ Sep 26 2018, 16:01 ) *
Κάτι πιο αναλυτικό για το μάτς και τις ομαδες?

Στο site της ΑΕΚ πάντως δεν αναφέρονται πόντοι. ίσως γιατί οι πολυδιαφημισμένες (και πανάκριβες) μεταγραφές που λέει και Gkos ήταν μία από τα ίδια.
Gkos
Εγώ απλά δεν προλαβαινω.
GGA
QUOTE (Gkos @ Sep 26 2018, 19:21 ) *
Εγώ απλά δεν προλαβαινω.

Oταν προλαβεις αν γινεται
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Sep 25 2018, 22:16 ) *
Μετά απο πολυ μεγάλη μαχη ,η ΑΕΚ περασε απο την Παλληνη στην παράταση μα 77-73 !!!
Οπως το βλεπω μετα τις 02:00 θα παμε σπιτι !



Στο πρωτο Ντερμπυ της χρονιας μαλιστα η ΑΕΚ σταθηκε σουπερ........Το παιχνιδι 2.40 πριν τελειωσε μπροστα η ΒAC με 6 ποντους αλλα μαλλον το....εχασε ο Παταβουκας παρα το κερδισε η ΑΕΚ θα ελεγα.....
παντως οπως ειχα πει παλαιοτερα,η ΤΕΤΡΑΔΑ θα ειναι η ιδια,ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ που δινουν ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ και ΣΧΟΛΕΙΑ και αλλα
ΚΑΛΟΥΔΙΑ....θα ειναι σιγουρα ΟΠΩς......ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ......ΔΟΥΚΑΣ...ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ...
.ΚΑΙ ΑΕΚ.....
OI αλλες ομαδες που δεν εχουν τετοιες ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕς ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΟΧΕΣ ΘΑ παλεψουν αλλοι για 5η.....6η.....7η.....θεση...(βλεπε ΒΑC.....OΛΥΜΠΙΑΔΑ,,,,,,TRIPLE CROWN(ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΔΗΛΑΔΗ) ΚΑΙ οι αλλες οι λεγομενες....ΜΙΚΡΕΣ συνοικιακες.....να παλεψουν για το ποιος θα μεινει η θα πεσει κατηγορια......(βλεπε...ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ......ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ........ΠΛΑΤΩΝΑΣ..
...ΚΛΠ
ΚΑΙ για μενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΒΕΒΑΙΑ.....
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....



QUOTE (m-papous @ Sep 23 2018, 10:39 ) *
Χωρίς να έχω δει όλες τις ομάδες, για να κάνω την αρχή (παίξτε τα ανάποδα). Θα ακολουθήσουν ελπίζω και εύχομαι αναλυτικές αποδόσεις από γνώστες.

ΝΤΕΡΗ - ΤΡΙΠΛΗ (2)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ - Α.Ε.Κ. (1 λόγω Παταβούκα)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. (1)
ΠΛΑΤΩΝ - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Χ)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΟΥΚΑΣ (2 λόγω Δημητρίου)
ΚΑΠ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (2)



το παιχνιδι το εχασε η ΒAC ....λογω ΠΑΤΑΒΟΥΚΑ.....απλα αντιπαρερχομε σε αυτο που λες εδω......(1 λογω Παταβουκα)
δυστυχως ομως εγινε το αντιθετο......το εχασε λογω Παταβουκα.....(κατα ομολογιαν πολλων φιλαθλων και μαλιστα ουδετερων οπαδικα)
εμμονες σε .....καποιον παικτη ??......δεν παιρνει απο τα αλλους αυτα που μπορουν?......γιατι δεν παιζουν ομαδικα??κριμα γιατι εχει η ΒΑC καλους παικτες
και θα μπορουσε και καλυτερα.....αλλα ακομα 1η αγωνιστικη ειναι....ισως πανε καλυτερα.....
παντως η ΑΕΚ επαιξε πολυ ψυχωμενα και δυνατα.......
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ Sep 28 2018, 09:37 ) *
Στο πρωτο Ντερμπυ της χρονιας μαλιστα η ΑΕΚ σταθηκε σουπερ........Το παιχνιδι 2.40 πριν τελειωσε μπροστα η ΒAC με 6 ποντους αλλα μαλλον το....εχασε ο Παταβουκας παρα το κερδισε η ΑΕΚ θα ελεγα.....

ΚΑΙ για μενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΒΕΒΑΙΑ.....
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.....

το παιχνιδι το εχασε η ΒAC ....λογω ΠΑΤΑΒΟΥΚΑ.....απλα αντιπαρερχομε σε αυτο που λες εδω......(1 λογω Παταβουκα)
δυστυχως ομως εγινε το αντιθετο......το εχασε λογω Παταβουκα.....(κατα ομολογιαν πολλων φιλαθλων και μαλιστα ουδετερων οπαδικα)
εμμονες σε .....καποιον παικτη ??......δεν παιρνει απο τα αλλους αυτα που μπορουν?......γιατι δεν παιζουν ομαδικα??κριμα γιατι εχει η ΒΑC καλους παικτες
και θα μπορουσε και καλυτερα.....αλλα ακομα 1η αγωνιστικη ειναι....ισως πανε καλυτερα.....
παντως η ΑΕΚ επαιξε πολυ ψυχωμενα και δυνατα.......

Για τον πρωταθλητή νομίζω τα λες σωστά. Ίσως και πιο εύκολα.
Για τον Παταβούκα τώρα. Χωρίς αυτόν η ΑΕΚ έτσι όπως ήταν σ' αυτό το παιχνίδι θα πήγαινε περίπατο. Φάνηκε και μέχρι το α' ημίχρονο που ήταν άνετα μπροστά. Μετά τους χάλασε το μυαλό και κόντεψαν να το χάσουν. Βοηθούμενος και από τον ένα ρέφερι που νόμιζε πως η άμυνα είναι ελληνορωμαική και πρέπει να πιάσεις τον αντίπαλο από το χέρι να του κάνεις λαβή. Ο πίνακας είχε τους μισούς της ΑΕΚ με 4 και από την άλλη τίποτα. Κι αυτό είναι έργο Παταβούκα.
Από την άλλη όταν βασίζεσαι σε λίγους παίκτες και εδώ έχεις δίκαιο και από την άλλη το rotation ήταν ολοκληρωτικό τότε κάποια στιγμή θα ρθει το μοιραίο. Και εκεί ο Τσεπέλης το πήρε από τον Παταβούκα. Στο mind game.
Vishnu
Για το BAC AEK, η διαιτησία επιεικώς απαράδεκτη! Νομίζω ότι ένας παίκτης της ΑΕΚ έκανε τη διαφορά
m-papous
QUOTE (Vishnu @ Sep 28 2018, 13:56 ) *
Για το BAC AEK, η διαιτησία επιεικώς απαράδεκτη! Νομίζω ότι ένας παίκτης της ΑΕΚ έκανε τη διαφορά

Αν λες για τον 2004 έχεις δίκαιο.
fairbasket
QUOTE (m-papous @ Sep 26 2018, 17:14 ) *
Στο site της ΑΕΚ πάντως δεν αναφέρονται πόντοι. ίσως γιατί οι πολυδιαφημισμένες (και πανάκριβες) μεταγραφές που λέει και Gkos ήταν μία από τα ίδια.

Ποτέ δεν αναφέρθηκαν πόντοι σε site της ΑΕΚ......Όσο για τις μεταγραφές, η ΑΕΚ κινήθηκε με λιγότερη "φασαρία" φέτος σε σχέση με τις δυο άλλες σαιζόν, οπότε το να λέμε για αποτυχία μεταγραφών στο σκοράρισμα είναι λίγο πρόωρο ή ανεδαφικό, καθώς το ρόστερ της ΑΕΚ είναι φέτος τεράστιο.Το BAC μονίμως πάσχει από τα μικρά ρόστερ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να χτυπήσει αγώνες, με ομάδες όπως η ΑΕΚ. Ο Παταβούκας πέρισυ πήρε το πορτοφόλι του Τσεπελή στο Μαρούσι, σε αγώνα που δεν θεωρητικά θα έπρεπε να το κερδίσει ο δεύτερος χαλαρά, αφού το BAC δεν είχε μεγάλο ρόστερ. Πάντως το μεγάλο κάζο της ΑΕΚ είναι η αποχώρηση του ψηλού της προς ΓΣΠ.
tiramolas111
QUOTE (fairbasket @ Sep 28 2018, 23:23 ) *
Ποτέ δεν αναφέρθηκαν πόντοι σε site της ΑΕΚ......Όσο για τις μεταγραφές, η ΑΕΚ κινήθηκε με λιγότερη "φασαρία" φέτος σε σχέση με τις δυο άλλες σαιζόν, οπότε το να λέμε για αποτυχία μεταγραφών στο σκοράρισμα είναι λίγο πρόωρο ή ανεδαφικό, καθώς το ρόστερ της ΑΕΚ είναι φέτος τεράστιο.Το BAC μονίμως πάσχει από τα μικρά ρόστερ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να χτυπήσει αγώνες, με ομάδες όπως η ΑΕΚ. Ο Παταβούκας πέρισυ πήρε το πορτοφόλι του Τσεπελή στο Μαρούσι, σε αγώνα που δεν θεωρητικά θα έπρεπε να το κερδίσει ο δεύτερος χαλαρά, αφού το BAC δεν είχε μεγάλο ρόστερ. Πάντως το μεγάλο κάζο της ΑΕΚ είναι η αποχώρηση του ψηλού της προς ΓΣΠ.



Δυστυχως οι ομαδες ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ-ΔΟΥΚΑΣ-ΑΕΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ειναι ενα επιπεδο πιο πανω απο ολους τους αλλους,λογω
των σχολειων ,των Υποτροφιων κλπ που δινουν.....οι μικρες ομαδες και μαλιστα ΑΚΑΔΗΜΙΑ οπως η ΒΑC δεν μπορουν να εχουν τοσες επιλογες ,ΕΙΠΑΜΕ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ καλυτερο πρωταθλημα......ΤΩΡΑ ειναι 3ων επιπεδων.....Α ΕΠΙΠΕΔΟ....ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΕΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΔΟΥΚΑΣ....
Β ΕΠΙΠΕΔΟ BAC-ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ(ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΔΗΛΑΔΗ) ΚΑΙ Γ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝΕ.....
ΑΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΕΚ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ ....ΠΟΣΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΦΕΤΟΣ....
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ.......
οποτε καταλαβαινεις ΠΟΣΟ ΒΑΘΟΣ ΕΧΕΙ οπως και πολυ σωστα επισημαινεις.


QUOTE (tiramolas111 @ Sep 29 2018, 09:54 ) *
Δυστυχως οι ομαδες ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ-ΔΟΥΚΑΣ-ΑΕΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ειναι ενα επιπεδο πιο πανω απο ολους τους αλλους,λογω
των σχολειων ,των Υποτροφιων κλπ που δινουν.....οι μικρες ομαδες και μαλιστα ΑΚΑΔΗΜΙΑ οπως η ΒΑC δεν μπορουν να εχουν τοσες επιλογες ,ΕΙΠΑΜΕ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ καλυτερο πρωταθλημα......ΤΩΡΑ ειναι 3ων επιπεδων.....Α ΕΠΙΠΕΔΟ....ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΕΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΔΟΥΚΑΣ....
Β ΕΠΙΠΕΔΟ BAC-ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ(ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΔΗΛΑΔΗ) ΚΑΙ Γ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝΕ.....
ΑΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΕΚ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ ....ΠΟΣΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΦΕΤΟΣ....
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ.......
οποτε καταλαβαινεις ΠΟΣΟ ΒΑΘΟΣ ΕΧΕΙ οπως και πολυ σωστα επισημαινεις.



και για να καταλαβεται ποσο μεγαλη σχολη μπασκετ ειναι η ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ,ο ΔΟΥΚΑΣ για να παιξει ΠΑΙΔΙΚΟ Α φετος
απο εμας ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ-ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΛΠ......τουλαχιστον 2 ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΜΑΣ....ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΞΟΔΑ Ο ΔΟΥΚΑΣ...δεν θα μπορουσε να ειναι final4 καθε χρονο.......ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΕΚΑΝΕ 8-9 μεταγγραφες φετος ........
m-papous
QUOTE (fairbasket @ Sep 28 2018, 23:23 ) *
Ποτέ δεν αναφέρθηκαν πόντοι σε site της ΑΕΚ......

Για κοίτα ακριβώς από κάτω στην ίδια ανάρτηση που είναι οι έφηβοι.

QUOTE (tiramolas111 @ Sep 29 2018, 10:02 ) *
ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ-ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΛΠ......τουλαχιστον 2 ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΜΑΣ....

Αυτοί οι παικταράδες όπως λες τα σκάσαν στο Πανιώνιο για να φύγουν. Και αν δεν κάνω λάθος σε ιδιωτικό πήγαιναν ήδη και μάλλον πήγαν για τον προπονητή και όχι για την υποτροφία.
Gkos
Όχι,δεν πήγαιναν σε ιδιωτικό και οι δυο.
Κατά τα άλλα ας είμαστε εγκρατείς σε χαρακτηρισμους.

QUOTE (m-papous @ Sep 28 2018, 15:12 ) *
Αν λες για τον 2004 έχεις δίκαιο.



Θα συμφωνήσω και γω για τον 2004ρο!
Σπάνια στιγμή συμφωνίας! wink.gif
polykos
QUOTE(m-papous @ Sep 29 2018, 11:50 ) *
Αυτοί οι παικταράδες όπως λες τα σκάσαν στο Πανιώνιο για να φύγουν. Και αν δεν κάνω λάθος σε ιδιωτικό πήγαιναν ήδη και μάλλον πήγαν για τον προπονητή και όχι για την υποτροφία.

Αλήθεια, πως τα κατάφερες και χώρεσες 4,5 λάθη σς 2 γραμμές?
Καλό είναι να αναφερόμαστε σε πράγματα και γεγονότα που τα ξέρουμε.
Αν δεν τα ξέρουμε μπορούμε να χρησιμοποιούμε στην αρχή των λεγόμενων μας το ρήμα "εικάζω". rolleyes.gif
m-papous
QUOTE (polykos @ Sep 29 2018, 12:29 ) *
Αλήθεια, πως τα κατάφερες και χώρεσες 4,5 λάθη σς 2 γραμμές?
Καλό είναι να αναφερόμαστε σε πράγματα και γεγονότα που τα ξέρουμε.
Αν δεν τα ξέρουμε μπορούμε να χρησιμοποιούμε στην αρχή των λεγόμενων μας το ρήμα "εικάζω". rolleyes.gif

Εικάζω λοιπόν.


QUOTE (m-papous @ Sep 29 2018, 13:42 ) *
Εικάζω λοιπόν.

Αλλά επειδή μάλλον δεν είσαι ο Λιναρδος για τα 4-5 λάθη μπορείς να πεις το ίδιο και συ
Hip
QUOTE (m-papous @ Sep 29 2018, 13:47 ) *
Εικάζω λοιπόν.



Αλλά επειδή μάλλον δεν είσαι ο Λιναρδος για τα 4-5 λάθη μπορείς να πεις το ίδιο και συ


Δεν ειναι ετσι φιλε,μην επιμενεις.
Και ο Λιναρδος δεν εχει σχεση ετσι κι αλλιως με τις συγκεκριμενες περιπτωσεις. Εχουν φυγει πριν ερθει ο Λιναρδος.
fairbasket
QUOTE (m-papous @ Sep 29 2018, 11:50 ) *
Για κοίτα ακριβώς από κάτω στην ίδια ανάρτηση που είναι οι έφηβοι.

Στο thread για τους παίδες δεν είμαστε???Στους εφήβους πάντα αναφέρονταν οι πόντοι, και πάντα στους παίδες δεν αναφέρονταν......Νομίζω, δεν θυμάσαι καλά.Πολύ απλά,αναζήτησε στο AEKBC.GR περυσινούς αγώνες και θα δεις ότι έχω δίκιο.
m-papous
Μετά από την καλή για τα δεδομένα μου πρόβλεψη θα πάρω το θάρρος να συνεχίσω.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
Α.Ε.Κ. - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)
Hip
QUOTE (m-papous @ Oct 1 2018, 19:12 ) *
Μετά από την καλή για τα δεδομένα μου πρόβλεψη θα πάρω το θάρρος να συνεχίσω.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (1)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. (1)
Α.Ε.Κ. - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (1)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. (2)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (2)

Βδομαδα με 6 στα 6 στανταρ δειχνει.
Gkos
Ολα μαζί ουτε διπλασιασμός θαρρώ😘
fairbasket
QUOTE (Hip @ Oct 2 2018, 00:33 ) *
Βδομαδα με 6 στα 6 στανταρ δειχνει.

Αν σκοντάψει ο Τσεπελής????
Gkos
Μπα . . .
Gkos
Πάρα πολυ ωραίες οι νέες εμφανισεις του παιδικου του Δούκα.
Εχουν και δυο χορηγούς.
Τον κεντρικό του Δουκα(Medi Jeunesse ) στην πλάτη,και έναν ακόμα στο σορτσάκι.
Μαντεψε ποιον και κερδίστε πορτοκαλάδα με τον Gkos.

Οι φίλοι από Νέα Σμύρνη δεν μπορούν να συμμετάσχουν δυστυχώς.

Κατά τα άλλα η Ακαδημία δυσκολεύτηκε αρκετά,αλλά μονόστηλο.
polykos
QUOTE(Gkos @ Oct 2 2018, 23:00 ) *
Μαντεψε ποιον και κερδίστε πορτοκαλάδα με τον Gkos.

Οι φίλοι από Νέα Σμύρνη δεν μπορούν να συμμετάσχουν δυστυχώς.

Ευκολάκιιιιιιιιι
Hip
QUOTE (Gkos @ Oct 2 2018, 23:00 ) *
Οι φίλοι από Νέα Σμύρνη δεν μπορούν να συμμετάσχουν δυστυχώς.

24.gif
tenten1980
Κανένα αποτέλεσμα?
m-papous
QUOTE (Gkos @ Oct 2 2018, 23:00 ) *
Οι φίλοι από Νέα Σμύρνη δεν μπορούν να συμμετάσχουν δυστυχώς.

Ένα φάουλ και μία προϊδοποίηση στον Gkos γιατί δεν είπε τη λέξη εικάζω!!!

Κατά τ' άλλα σε μία πρόταση με 3 σημεία και 4,5 λάθη (!!!) το μόνο στάνταρ είναι πως κάποια παιδιά πήγαν για την υποτροφία.

Κάποιοι εδώ μέσα με μεγάλη εμπειρία και χιλιόμετρα στο forum φαίνεται δεν έχουν καταλάβει πως οι γονείς μιλάνε και καμαρώνουν. Και μάλιστα δεν είναι ανάγκη να μιλάνε στα γήπεδα. Μπορεί να μιλάνε σε κάποιον άσχετο στη δουλειά τους ή όπου αλού.
Doctor Snitch
Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 57 - 39
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 57 - 52
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. 74 - 45
Α.Ε.Κ.-ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 62 – 48 (με επιφύλαξη)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ 62 - 70
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 48 - 70

3η αγωνιστική 9/10/2018
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-Α.Ε.Κ.

smiley.gif
ak11596
Επίσκεψη στο Δαίς χθες... Κατάφερα να δω τρία 10-λεπτα και κατόπιν την έκανα λόγω ΑΕΚ. Ο αγώνας δεν σηκώνει κριτική... Ο χειρότερος Δούκας που έχω δει τα τελευταία 5 χρόνια νίκησε δίκαια και άνετα τον νεοφώτιστο (στην Α κατηγορία) Πλάτωνα, ο οποίος μάλλον θα χρειαστεί άθλο για να παραμείνει στην κατηγορία, αν και δεν έχω δει καμία άλλη ομάδα της κατηγορίας φέτος οπότε δεν μπορώ να κάνω καμία πρόβλεψη...
Gkos
Λέγαμε με έναν φίλο ,πως το 2ο 10λεπτο πρέπει να ήταν από τα χειρότερα που έχουμε δει.
Και έχουμε δει 1000δες.
Εγώ την έκανα στο ημ.
tiramolas111
QUOTE (Gkos @ Oct 3 2018, 17:36 ) *
Λέγαμε με έναν φίλο ,πως το 2ο 10λεπτο πρέπει να ήταν από τα χειρότερα που έχουμε δει.
Και έχουμε δει 1000δες.
Εγώ την έκανα στο ημ.



Στα τελευταια 3 λεπτα του 4ου δεκαλεπτου η διαιτησια με κατι ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ βοηθησε τον Παναθηναικο ΑΟ να κερδισει τον αγωνα απεναντι στον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.Συνεχεια ηταν πισω στο σκορ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ και 2,50 πριν ληξη
μπροστα ο ΑΡΗΣ ΜΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ αλλα η διαιτησια εκανε για αλλη μια φορα το......ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ.....
ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΟΛΑ ΑΠΛΑ....ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΒΕΝΤΕΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.....ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ να επαιζε δεν κερδιζε με τιποτα.......
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΓ ΟΜΑΔΑ......
Doctor Snitch
QUOTE (tiramolas111 @ Oct 5 2018, 09:05 ) *
Στα τελευταια 3 λεπτα του 4ου δεκαλεπτου η διαιτησια με κατι ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ βοηθησε τον Παναθηναικο ΑΟ να κερδισει τον αγωνα απεναντι στον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.Συνεχεια ηταν πισω στο σκορ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ και 2,50 πριν ληξη
μπροστα ο ΑΡΗΣ ΜΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ αλλα η διαιτησια εκανε για αλλη μια φορα το......ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ.....
ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΟΛΑ ΑΠΛΑ....ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΒΕΝΤΕΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.....ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ να επαιζε δεν κερδιζε με τιποτα.......
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΓ ΟΜΑΔΑ......



Είμαι δέκτης πολλών παραπόνων για το "ξύλο" που παίζει ο Άρης. Και όχι μόνο ο Άρης, αλλά και οι άλλες ομάδες που θα παλέψουν για την παραμονή τους στην κατηγορία. Αναμενόμενο λόγω δυναμικότητας, αλλά και η ανοχή των διαιτητών πρέπει να μην είναι στα όρια του τραυματισμού, για να αποφεύγουμε ράμματα και κολάρα όπως για παράδειγμα σε παίκτη της Ακαδημίας με την Ολυμπιάδα, προχθές όπως μου μεταφέρθηκε σε εφημερία.
Χωρίς να είμαι παρών για να έχω προσωπική άποψη, τα μηνύματα που παίρνω από πολλούς μπασκετικούς δεν είναι και τα καλύτερα. Και μιλάμε για την αρχή τπυ πρωταθλήματος. Αν συνεχισθεί αυτό το βιολί, δεν τολμώ να φανταστώ τι θα γίνει προς το τέλος. Δεν αποφεύγω να τοποθετηθώ για την εύνοια της διαιτησίας που τις περισσότερες φορές έχουν οι "μεγάλοι" σύλλογοι και για τις ισορροπίες που επιβάλλεται και υποχρεούνται να τηρούν οι διαιτητές, αλλά το "ξύλο" δεν είναι η "απάντηση" για να προστατευτούν οι ¨μικρότεροι" σύλλογοι. Ψυχραιμία. Άποψή μου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.