Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιδικοεφηβικά ΕΣΚΑΝΑ 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
korompos#3
QUOTE(d.basket @ Apr 15 2010, 09:30 ) *
Καλημέρα,
Φίλε μου όλοι έπαιξαν πολύ καλά. Η ομάδα του Ικαρου / Έσπερου έχει το πλεονέκτημα να έχει 12 ισάξιους παίκτες. Απόδειξη ότι κάθε 2 με 3 λέπτά κάποιος γινόταν αλλαγή. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το συνεχές press που και στο συγκεκριμένο παιχνίδι, πάντα κατα την άποψή μου, έφερε και τη νίκη αλλά κυρίως τη διαφορά.


12 ισάξιους δεν έχει..Ειναι 6-7 στο ίδιο επίπεδο και 1-2 που είναι τα αστέρια της ομάδας...
d.basket
QUOTE(korompos#3 @ Apr 15 2010, 16:43 ) *
12 ισάξιους δεν έχει..Ειναι 6-7 στο ίδιο επίπεδο και 1-2 που είναι τα αστέρια της ομάδας...


Καλημέρα...
Το ίδιο πράγμα λέμε.... 6-7 καλοί και στο ίδιο επίπεδο παίκτες και 1-2 αστέρια έφτιαξες μια δωδεκάδα αγαπητέ....
Εκείνο που φαινόταν ήταν οτι όποιος και να έμπαινε , έπαιζε αρκετά καλά. Άλλωστε όπως είπα κάθε 2-3 λεπτά έκανε και αλλαγή ο κόουτς....
Nowitzki41
QUOTE(korompos#3 @ Apr 15 2010, 17:43 ) *
12 ισάξιους δεν έχει..Ειναι 6-7 στο ίδιο επίπεδο και 1-2 που είναι τα αστέρια της ομάδας...

για τα 1-2 αστερια δεν πολυσυμφωνω γιατι οσες φορες εχω δει παιδικο Ικαρου βλεπω μια ομαδα απο εντελως ισαξια 5αδα και 3 αλλαγες στο επιπεδο των αρχικων ειναι 1 ισαξιο συνολο για μενα...
korompos#3
QUOTE(Nowitzki41 @ Apr 16 2010, 14:30 ) *
για τα 1-2 αστερια δεν πολυσυμφωνω γιατι οσες φορες εχω δει παιδικο Ικαρου βλεπω μια ομαδα απο εντελως ισαξια 5αδα και 3 αλλαγες στο επιπεδο των αρχικων ειναι 1 ισαξιο συνολο για μενα...


Τα αστέρια της ομάδας είναι ο Δρίβας και ο Κεφαλληνός(αν και δεν δίνει πάσα με τίποτα αυτός)...
Οι υπόλοιποι είναι πάνω-κάτω στο ίδιο επίπεδο...Το πρόβλημα αυτής της ομάδας είναι στους ψηλούς,δεν έχει κάποιον πάνω από 1.95..Ο βασικός ψηλός του είναι 1.92,ο δεύτερος 1.86(δεν είναι σίγουρο για τα ύψη)..
Swko10
Καλησπερα σε ολους.

Το ονομα μου ειναι Σωτηρης,παιζω στην Γ' Εσκανα με την ομαδα του Λεων Μοσχατου.
Η ομαδα μου φετος τερματισε στα μισα της κατηγοριας ενω για μεγαλο χρονικο διαστημα ηταν στην τετραδα.

Καλως η κακως χρημα δεν υπαρχει ουτε για να προσεγγισουμε παιχτες ουτε για να σπρωξουμε την ομαδα με οποιοδηποτε αλλο τροπο.

Σκοπος αυτου του ποστ ειναι να ενημερωσω οποια παιχτακια του χρονου θα απομακρινθουν απο τις ομαδες τους,ψαχνωντας νεες για να αγωνιστουν του χρονου,οτι η ομαδα μου με τη ληξη αυτης της αγωνιστικης περιοδου θα μπει στη διαδικασια να διαλεξει 4 πιτσιρικαδες ηλικιας 18-21 ουτως ωστε να ενισχυσουν την αντρικη μας ομαδα και να παιξουν,ιδιως οπως εχει το συστημα της εσκανα.

Η ομαδα εδρευει στο Μοσχατο,σε ενα αρκετα συγχρονο γηπεδο με γυμναστηριο και πολυ καλο χωρο απο ολες τις πλευρες.
Μια πολυ καλη διοικηση και ενα αψογο κλιμα στα αποδητηρια σας περιμενει εφοσον επιθυμειτε να ερθετε μαζι μας.

Για οποιονδηποτε ενδιαφερεται στελνοντας μου προσωπικο μηνυμα ερχομαστε σε επαφη και συζηταμε για λεπτομεριες.

Καλη συνεχεια σε ολους,και καλο διαβασμα για τους μαθητες που μπαινουν στη δοκιμασια των πανελληνιων.
Swko10
Θελωντας να σας ενημερωσω καλυτερα για την ομαδα μου,και για τις κινησεις που γινονται για την περισυλλογη νεων παιχτων,σας παραπεμπω και στο γκρουπ του φεισμπουκ της ομαδας,οπου υπαρχει συνεχης ενημερωση για προπονησεις,για αντρικο και παιδικοεφηβικο τμημα,καθως αρκετα μεγαλο πληθος νεων αλλα και φωτογραφιες,με την ομαδα,τις εγκαταστασεις,το γυμναστηριο,καθως επισης και την αλανα με τις θεσεις παρκινγκ αλλα και αλλες ευκολιες που προσφερουναι τα δυο κλειστα γυμναστηρια που στεγαζουν την ομαδα μας.

Σας περιμενουμε ολους να γινετε μελη του γκρουπ μας και οσοι ενδιαφερονται να ερθουν να δοκιμασουν τις αντοχες της ομαδας και της κατηγοριας μας,αλλα και να δοκιμαστου απο εμας.

Την ερχομενη πεμπτη 06-05-2010,η ομαδα μας δινει στο κλειστο του Ελληνικου στις 8 η ωρα το τελευταιο της φετινο παιχνιδι.Οσοι ενδιαφερονται,μπορουν μεσω φεισμπουκ να ενημερωθουν για τις προπονησεις και να επικοινωνησουν μαζι μου,ωστε να προσελθουν στις προπονησεις,και να διεκδικησουν την παρουσια τους στην παρεα του Λεοντα Μοσχατου.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων,σας περιμενω στο παρκε...

http://www.facebook.com/photo_search.php?o...4715&ref=ts
Swko10
Μετά από απαίτηση των παιδιών η Κυριακή αποτελεί μέρα ρεπό, θαλασσινών μπάνιων και ξεκούρασης.

Έτσι λοιπόν όσα παιδιά θέλουν να γνωρίσουν την ομάδα μας, θα μας βρουν στο γήπεδο τις εξής ημέρες και ώρες :

Τρίτη : 4.30 - 6.00
Πέμπτη : 3.00 - 4.30
Σάββατο : 3.00 - 4.30

Τα Σάββατα διοργανώνουμε φιλικούς αγώνες με ομάδες των γύρω περιοχών στους οποίους μπορούν να συμμετάσχουν και τα νέα παιδιά εφόσον φροντίσουν να έχουν μαζί τους ιατρική βεβαίωση.

Ευχαριστούμε για την συμπαράσταση.
nowitzki 1993
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΣΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ???
d.basket
QUOTE(nowitzki 1993 @ Jun 1 2010, 11:21 ) *
Η ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΣΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ???


Τον Σάκη Καλλιπολίτη
pistolinas7
Καλησπερα σε ολους,

αν υπαρχει καποιος εφηβος ο οποιος ψαχνει για ομαδα και παιζει σε θεση 3 η 4 ας μου στειλει ενα πμ αν ενδιαφερεται να βρει ομαδα απο εσκανα!!

ευχαριστω θερμα!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(pistolinas7 @ Jun 7 2010, 21:15 ) *
Καλησπερα σε ολους,

αν υπαρχει καποιος εφηβος ο οποιος ψαχνει για ομαδα και παιζει σε θεση 3 η 4 ας μου στειλει ενα πμ αν ενδιαφερεται να βρει ομαδα απο εσκανα!!

ευχαριστω θερμα!



Το αυτο ισχυει και για τις ακαδημιες της πολις καλλιθεας.επειδη θα δωσουμε μεγαλο βαρος σε αυτες οσοι παιδες και εφηβοι να εγγραφουν στο συλλογο μας οπως επικοινωνησουν πριβε μαζι μου για να τον ενημερωσουμε σχετικως...αχιλλεας μπογδανιδης
korompos#3
Πότε ακριβώς είναι η περίοδος μεταγραφών φέτος?
ΜΑΙΚ
ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Β ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ν ΣΜΥΡΝΗΣ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ?ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΓΚΑΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ?

QUOTE(ΜΑΙΚ @ Jun 24 2010, 22:41 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Β ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ν ΣΜΥΡΝΗΣ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ?ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΓΚΑΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ?

AΠΟ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ?
korompos#3
QUOTE(korompos#3 @ Jun 24 2010, 21:20 ) *
Πότε ακριβώς είναι η περίοδος μεταγραφών φέτος?


???????
gate14
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Ο ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. ξεκινά τμήματα ακαδημιών μπάσκετ στο Κλειστό Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας ηλικίας 8-15 ετών.
Οι προπονήσεις ξεκινούν τον Σεπτέμβρη από έμπειρους προπονητές και παράγοντες. Τα τμήματα που θα δημιουργηθούν θα έχουν αγωνιστικό χαρακτήρα, δίνοντας στα παιδία την ευκαιρία να αθληθούν και να συμμετέχουν ενεργά στην εξέλιξη της αγαπημένης τους ομάδας.
Οι εγγραφές ξεκίνησαν. Μηνιαία συνδρομή 20€.
Πληροφορίες: κα Ζώτου Μαρία 6947 936 105, Γραφεία Εθνικού Ο.Φ.Π.Φ. 210 4170 637
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.