Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιδικοεφηβικά ΕΣΚΑΝΑ 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ikarosbc
QUOTE(d.basket @ Feb 1 2010, 22:08 ) *
Καλησπέρα και απο εμένα και καλη επιτυχία σε όλες τις ομάδες.
Ειδα το post του φιλου ELEFSINA και αν δεν κάνω λάθος.... στον 3ο όμιλο του παιδικού Ε.Σ.ΚΑ.ΝΑ δεν είναι και η Δραπετσώνα? Κάνω λάθος? Δεν είναι μακράν πρώτη και αήτηττη?

Kατ' αρχην καλοσωρισες στο φορουμ.
Ετσι οπως το λες ειναι.
Πολυ καλο το παιδικο της Δραπετσωνας. Την εχω δει 1 ημιχρονο με Ικαρο/Ακαδημια στη Ν. Σμυρνη.

Εδω ομως ο φιλος ELEFSINA αναφερεται στο εφηβικο του 3ου ομιλου χωρις να το δηλωνει βεβαια.
Το γνωριζουμε ολοι ομως γιατι συζηταμε αρκετο καιρο.

Με την ευκαιρια ηθελα να πω οτι στον 3ο ομιλο εφηβικου το Πολις ειναι εκτος διεκδικησης της 2ης θεσης.
Για τον Αετο δεν ειμαι σιγουρος. Το Σαββατο παιζουν Αετος-Περα. Αν χασει ο Αετος 2ος ειναι ο Ικαρος.
Αν κερδισει παιζουμε μαζι τον εξ αναβολης στη Ν. Σμυρνη. Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος παλι.
Ισως ο Ικαρος εχει καπαρωσει τη 2η θεση. Λογω των πολλων αναβολων εχει γινει ενα μπαχαλο.

Εχουμε ακομη 1 ημιχρονο με τη Ν. Σμυρνη που ειμαστε μπροστα στο σκορ, και τον αγωνα με τους Κυριαρχους,
οι οποιοι ειναι αδυναμοι λογω ελλειψης παικτων.
Μαζευτηκαν τα παιδια και ο Ικαρος/Ακαδημια εκανε πολυ καλο 2ο γυρο. Χωρις καμια ηττα.
Nowitzki41
Τελικα ο αλιμος εχει 'καπαρωσει' και αυτος την 2η θεση μιας και εχει μεινει μια αγωνιστικη και ο Ερμης εχει 2 παραπανω ηττες αρα απο τον ομιλο μας...Αονα 1ος Αλιμος 2ος

Για καντε καμια προβλεψη για τους 2 ομιλους οπως εχουν τωρα τα πραγματα...3 πρωτοι και 3 δευτεροι σε καθε ομιλο και ο 1ος με τον 2ο του ιδιου ομιλου δεν συναντιωντε στον ιδιο ομιλο...
ELEFSINA
Οποτε μεχρι στιγμης εχουν περασει:

*Πρωτες: Μανδραικος(1ο) , Φοινικας Πειραια(2ο) , Περα(3ο) , ΑΟΝΑ(4o) , Ελληνικο(5ο) , ΕΑ Νικαιας/Περαμα/Προοδευτικη/Παννεαπολικο(6ο)

*Δευτερες: Πανελευσινιακος(1o) , Προφητη Ηλια/Πορφυρα(2ο) , Ικαρος Ακαδημιας/Αετος Καλλιθεας(3ο) , Αλιμος(4ο) , Πρωτεας Βουλας(5ο) , ΕΑ Νικαιας/Περαμα/Προοδευτικη/Παννεαπολικο(6ο)


Στο 1ο ομιλο μπορει να αλλαξει η καταταξη στις 2 πρωτες θεσεις γιατι υπαρχει το ματς Σαλαμινα-Μανδραικος(οπου κανεις δεν γνωριζει αν θα γινει το παιχνιδι ή αν ο Μανδραικος το πηρε στα χαρτια).Παντως σε περιπτωση που δν γινει ο αγωνας καθολου χωρις να κατωχηρωθει σε καμια απο τις 2 ομαδες ο Πανελευσινιακος περναει πρωτος,το ιδιο θα συμβει αν παιξουν και χασει η Μανδρα.Η Μανδρα θα προκριθει πρωτη(σε ισοβαθμια με μας αλλα υπερεχει στη διαφορα) μονο εαν παρει το ματς ειτε στα χαρτια ειτε στο γηπεδο.

Στην 2η Φαση θα υπαρχουν 2 ομιλοι οπου θα απαρτιζονται απο 6 ομαδες(3πρωτες και 3δευτερες).Ομαδες απο τον ιδιο ομιλο δεν μπορουν να κληρωθουν στο ιδιο ομιλο.Οποτε αν καποια ομαδα μπλεξει με τον δευτερο Πχ. του 6 Ομιλου δεν θα κληρωθει με τον πρωτο του 6ου Ομιλου.
Θα πεσουν κορμια στην 2η φαση(πολυ ανταγωνιστικοι ομιλοι θα κληρωθουν).

Μηπως γνωριζει κανεις ποσες ομαδες περνανε απο τους 2ομιλους και που προκρινονται???
Nowitzki41
Περνανε οι 2 πρωτες ομαδες απο τον καθε ομιλο...οι 4 αυτες ομαδες προκρινονται στο final-4 που απο κει οι 2 πρωτοι ανεβενουν κατηγορια και συμμετεχουν στο final-6 με τις 4 πρωτες ομαδες της Α'Εσκανα..απο κει ο 1ος προκρινεται στο πανελληνιο πρωταθλημα
ELEFSINA
στο φιναλ-6 εχουν ηδη προκριθει πανιωνιος,ικαρος εσπερος και παλαιο φαληρο και η τεταρτη θεση θα παιχτει τις επομενες 3 αγωνιστικες αναμεσα στον Μιλωνα(που παιξαμε προχτες εμεις φιλικο),τον ολυμπιακο και τον ιωνικο νικαιας(τον ειχαμε παιξει φιλικο το σεπτεμβρη),απο κει κ περα γ τις αλλες 2 θεσεις που θα προελθουν απο την β'κατηγορια θα γινει χαμος!
d.basket
QUOTE(ikarosbc @ Feb 1 2010, 22:58 ) *
Kατ' αρχην καλοσωρισες στο φορουμ.
Ετσι οπως το λες ειναι.
Πολυ καλο το παιδικο της Δραπετσωνας. Την εχω δει 1 ημιχρονο με Ικαρο/Ακαδημια στη Ν. Σμυρνη.

Εδω ομως ο φιλος ELEFSINA αναφερεται στο εφηβικο του 3ου ομιλου χωρις να το δηλωνει βεβαια.
Το γνωριζουμε ολοι ομως γιατι συζηταμε αρκετο καιρο.

Με την ευκαιρια ηθελα να πω οτι στον 3ο ομιλο εφηβικου το Πολις ειναι εκτος διεκδικησης της 2ης θεσης.
Για τον Αετο δεν ειμαι σιγουρος. Το Σαββατο παιζουν Αετος-Περα. Αν χασει ο Αετος 2ος ειναι ο Ικαρος.
Αν κερδισει παιζουμε μαζι τον εξ αναβολης στη Ν. Σμυρνη. Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος παλι.
Ισως ο Ικαρος εχει καπαρωσει τη 2η θεση. Λογω των πολλων αναβολων εχει γινει ενα μπαχαλο.

Εχουμε ακομη 1 ημιχρονο με τη Ν. Σμυρνη που ειμαστε μπροστα στο σκορ, και τον αγωνα με τους Κυριαρχους,
οι οποιοι ειναι αδυναμοι λογω ελλειψης παικτων.
Μαζευτηκαν τα παιδια και ο Ικαρος/Ακαδημια εκανε πολυ καλο 2ο γυρο. Χωρις καμια ηττα.



Καλημέρα σε όλους,

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Ikarosbc

Είχα μπερδευτεί. Να'σαι καλά , καλή συνέχεια
15#kostas
Παρακολούθησα σήμερα το παιχνίδι Ίκαρος/Έσπερος-Πανιώνιος.. blove.gif
Το παιχνίδι ήταν παράσταση για έναν ρόλο με τον Πανιώνιο να κάνει ότι θέλει σε όλη την διάρκεια εκτός από το τέταρτο δεκάλεπτο όπου χαλαρώσανε οι παίχτες του μετά την διαφορά των 30 πόντων που είχανε πάρει σε εκείνο το σημείο..
Το τελικό σκορ ήταν 100-81 υπέρ του Πανιωνίου.. bball.gif
Κακή η διαιτησία και οι δύο ομάδες με παράπονα από τους ρεφ..
Απαράδεκτη η συμπεριφορά κάποιων παιχτών του Ίκαρου/Έσπερου,προκλητικοί σε όλο το παιχνίδι..Πιάσανε πολλές φορές κουβέντα με την εξέδρα βρίζωντας τους γονείς/φιλάθλους του Πανιωνίου 68.gif Οι διαιτητές δίπλα κάνανε πως δεν ακούγανε icon_drunk.gif
Nowitzki41
Παιδικο η εφηβικο?
15#kostas
Για το εφηβικό μιλάω..
Το πεδικό έληξε 58-37 υπέρ του Ίκαρου/Έσπερου αλλά δεν το παρακολούθησα.. blove.gif
ELEFSINA
παιδια ποια πιστευεται οτι εχει καλυτερες ομαδες ΕΣΚΑΝΑ ή ΕΣΚΑ????
Nowitzki41
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 4 2010, 01:15 ) *
παιδια ποια πιστευεται οτι εχει καλυτερες ομαδες ΕΣΚΑΝΑ ή ΕΣΚΑ????

ΕΣΚΑ ειναι πιο δυνατο πρωταθλημα απο το δικο μας μακραν
Nowitzki41
Τελικα τα παιχνιδια στην Β' φαση δεν ειναι διπλα αλλα θα γινουν 5 παιχνιδια μεταξυ των ομαδων σε ουδετερες εδρες
ikarosbc
QUOTE(Nowitzki41 @ Feb 4 2010, 01:39 ) *
Τελικα τα παιχνιδια στην Β' φαση δεν ειναι διπλα αλλα θα γινουν 5 παιχνιδια μεταξυ των ομαδων σε ουδετερες εδρες


Αυτο γινεται στο final-6 της Α κατηγοριας, εκτος κι αν θεσπιστηκε στη Β απο φετος. rolleyes.gif
Nowitzki41
QUOTE(ikarosbc @ Feb 4 2010, 02:25 ) *
Αυτο γινεται στο final-6 της Α κατηγοριας, εκτος κι αν θεσπιστηκε στη Β απο φετος. rolleyes.gif

Και στην Β ετσι θα γινει τωρα γιατι οι Α εσκανα εχει ακομα 2 αγωνιστικες και πρεπει να τελειωσουμε γρηγορα,μαλιστα οι αγωνες θα γινονται 2 την εβδομαδα...
ikarosbc
QUOTE(Nowitzki41 @ Feb 4 2010, 02:52 ) *
Και στην Β ετσι θα γινει τωρα γιατι οι Α εσκανα εχει ακομα 2 αγωνιστικες και πρεπει να τελειωσουμε γρηγορα,μαλιστα οι αγωνες θα γινονται 2 την εβδομαδα...


Τα σοβαροτερα και κρισιμοτερα παιχνιδια να γινονται αρπα-κολλα. angry_red.gif
Ωραιος προγραμματισμος. blink.gif

Τα σωρηδον αναβληθεντα παιχνιδια εκει που δεν εχουν ξεκαθαρισει οι θεσεις ποτε θα γινουν; w00t.gif
Ο Ικαρος π.χ. εχει τελευταια αγωνιστικη την Κυριακη και 3 ακομη αναβληθεντα. sad.gif

Μηπως ειναι προτιμοτερο να τα παιξουν σε PRO ή σε TITSU, μια που κι ο καιρος ειναι χαλια; tongue.gif
Nowitzki41
QUOTE(ikarosbc @ Feb 4 2010, 03:16 ) *
Τα σοβαροτερα και κρισιμοτερα παιχνιδια να γινονται αρπα-κολλα. angry_red.gif
Ωραιος προγραμματισμος. blink.gif

Τα σωρηδον αναβληθεντα παιχνιδια εκει που δεν εχουν ξεκαθαρισει οι θεσεις ποτε θα γινουν; w00t.gif
Ο Ικαρος π.χ. εχει τελευταια αγωνιστικη την Κυριακη και 3 ακομη αναβληθεντα. sad.gif

Μηπως ειναι προτιμοτερο να τα παιξουν σε PRO ή σε TITSU, μια που κι ο καιρος ειναι χαλια; tongue.gif

Χαχαχαχαχαχα δεν ξερω τι θα γινει παντως στον ομιλο μας το αναβληθεν δεν θα γινει γιατι εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα...λογικα σε τιποτα PRO θα σας τρεχουν icon_drunk.gif
ELEFSINA
παντως ειναι μεγαλη ανοησια η 2η Φαση να γινει ΞΕΠΕΤΑ.και θεωρω οτι με αυτο το συμβαν αδικουνται οι ομαδες της Β κατηγοριας οταν θα βρεθουν αντιμετωπες με αυτες τις Α γτ οι αλλες θα χουν πιο πολλα παιχνιδια στα ποδια του 68.gif

ακομα θεωρω λαθος το να γινονται σε ουδετερα γηπεδα απτην 2η φαση και να γινονται κ μεσοβδομαδα γτ πολλες ομαδες θα κατεβαινουν μισες 68.gif

Ποτε ειναι η κληρωση???
Nowitzki41
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 4 2010, 15:15 ) *
παντως ειναι μεγαλη ανοησια η 2η Φαση να γινει ΞΕΠΕΤΑ.και θεωρω οτι με αυτο το συμβαν αδικουνται οι ομαδες της Β κατηγοριας οταν θα βρεθουν αντιμετωπες με αυτες τις Α γτ οι αλλες θα χουν πιο πολλα παιχνιδια στα ποδια του 68.gif

ακομα θεωρω λαθος το να γινονται σε ουδετερα γηπεδα απτην 2η φαση και να γινονται κ μεσοβδομαδα γτ πολλες ομαδες θα κατεβαινουν μισες 68.gif

Ποτε ειναι η κληρωση???

Επισης πολλες ομαδες στηριζονται στις δυνατες εδρες τους ετσι χανεται και αυτο το πλεονεκτημα...η κληρωρη λογικα θα γινει καπου στις 10-15/2 οταν θα εχουν τελειωσει ολες οι υποχρεωσεις για τις ομαδες bball.gif
ELEFSINA
και εκτος απο αυτο ακομα ενα αρνητικο ειναι οτι θα γινουν αγωνες μεσοβδομαδα οπου πολλες ομαδες θα κατεβαινουν να παιξουν με ελληψεις....οποτε ξεχαστε τα φαβορι και τις ομαδαρες ολα απο δω και περα ειναι θεμα συγκηριων!σε ποιον θα βγει καλο το γηπεδο,αν θα ειναι πληρεις η ομαδα..κ αλλα πολλα
Nowitzki41
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 4 2010, 17:19 ) *
και εκτος απο αυτο ακομα ενα αρνητικο ειναι οτι θα γινουν αγωνες μεσοβδομαδα οπου πολλες ομαδες θα κατεβαινουν να παιξουν με ελληψεις....οποτε ξεχαστε τα φαβορι και τις ομαδαρες ολα απο δω και περα ειναι θεμα συγκηριων!σε ποιον θα βγει καλο το γηπεδο,αν θα ειναι πληρεις η ομαδα..κ αλλα πολλα

2 αγωνες θα γινουν μεσοβδομαδα αρα μπορει να μαζεφτει η ομαδα για 2 μονο αγωνες..
Nowitzki41
Ikarosbc παιζεις εφηβικο η αντρικο?
ikarosbc
QUOTE(Nowitzki41 @ Feb 5 2010, 01:22 ) *
Ikarosbc παιζεις εφηβικο η αντρικο?


Παιδικο 69.gif ειμαι 15...... ή 51, δεν ξερω.... blink.gif παντα τα μπερδευα icon_drunk.gif

Τελος παντων δε μπορω να σε κατατοπισω. Μπορεις να δεις το προφιλ μου. smiley.gif
Nowitzki41
QUOTE(ikarosbc @ Feb 5 2010, 01:54 ) *
Παιδικο 69.gif ειμαι 15...... ή 51, δεν ξερω.... blink.gif παντα τα μπερδευα icon_drunk.gif

Τελος παντων δε μπορω να σε κατατοπισω. Μπορεις να δεις το προφιλ μου. smiley.gif

Α απλα επειδη εγραψες στο αντρικο νομιζα οτι ησουν 1 απο τους εφηβους που επαιζαν σημερα
ikarosbc
QUOTE(Nowitzki41 @ Feb 5 2010, 02:05 ) *
Α απλα επειδη εγραψες στο αντρικο νομιζα οτι ησουν 1 απο τους εφηβους που επαιζαν σημερα


Δεν πειραζει, μελος του ΔΣ ειμαι.

Εχω ασχοληθει καποια χρονια με τις υποδομες και τα παιδικοεφηβικα και τωρα ασχολουμαι με το αντρικο.

Τα PRO και TITSU που ανεφερα πιο πανω, απο τους γιους μου τα εχω ακουσει. Δεν ξερω καν πως παιζονται.

Εσυ παιζεις εφηβικο ΑΟΝΑ;
Nowitzki41
QUOTE(ikarosbc @ Feb 5 2010, 02:21 ) *
Δεν πειραζει, μελος του ΔΣ ειμαι.

Εχω ασχοληθει καποια χρονια με τις υποδομες και τα παιδικοεφηβικα και τωρα ασχολουμαι με το αντρικο.

Τα PRO και TITSU που ανεφερα πιο πανω, απο τους γιους μου τα εχω ακουσει. Δεν ξερω καν πως παιζονται.

Εσυ παιζεις εφηβικο ΑΟΝΑ;

Ναι και εφηβικο και αντρικο...απλα το ανεφερα μηπως ησουν κανεις απο τα παιδια που παιζαμε μαζι σημερα να δω τι μας περιμενει στον Β γυρο bball.gif
ikarosbc
[quote name='Nowitzki41' date='Feb 5 2010, 02:27 ' post='381868']
Ναι και εφηβικο και αντρικο...απλα το ανεφερα μηπως ησουν κανεις απο τα παιδια που παιζαμε μαζι σημερα να δω τι μας περιμενει στον Β γυρο bball.gif
[/quote


Τα παιδια που επαιξαν σημερα ειναι 90αρηδες.
Ο γιος μου μονο ειναι 91, αλλα ηταν στον παγκο με πολιτικα, γιατι ειναι τραυματιας.
Μου ειπαν (επειδη λειπω στην επαρχια) οτι αποψε ενας δικος σας μικρος μας εβαλε στα καλαθια.
20 ποντους περιπου εβαλε; Μη μου πεις οτι ησουν εσυ;
Για τους αγωνες των εφηβικων μην εχεις αγχος.
Να τα βλεπεις ολα σαν απλα παιχνιδια, να παιζεις και να τα χαιρεσαι.
Nowitzki41
Τα παιδια που επαιξαν σημερα ειναι 90αρηδες.
Ο γιος μου μονο ειναι 91, αλλα ηταν στον παγκο με πολιτικα, γιατι ειναι τραυματιας.
Μου ειπαν (επειδη λειπω στην επαρχια) οτι αποψε ενας δικος σας μικρος μας εβαλε στα καλαθια.
20 ποντους περιπου εβαλε; Μη μου πεις οτι ησουν εσυ;
[/quote]
Ε ναι εγω ημουν.....απλα νταξει στο εφηβικο εχουμε υψηλους στοχους για ανοδο και μετα οσο μας παει γιατι εχουμε αξιολογο και πληρες ροστερ
ikarosbc
Ε ναι εγω ημουν.....απλα νταξει στο εφηβικο εχουμε υψηλους στοχους για ανοδο και μετα οσο μας παει γιατι εχουμε αξιολογο και πληρες ροστερ
[/quote]

Συγχαρητηρια μπραβο σου!
Σε θυμαμαι αχνα, απο τον 1ο γυρο αλλα οχι πολυ καλα.
Σου ευχομαι επιτυχιες με το εφηβικο και να πετυχετε τους στοχους σας.
Επιτυχιες σου ευχομαι και στην αντρικη ομαδα.
Nowitzki41

Συγχαρητηρια μπραβο σου!
Σε θυμαμαι αχνα, απο τον 1ο γυρο αλλα οχι πολυ καλα.
Σου ευχομαι επιτυχιες με το εφηβικο και να πετυχετε τους στοχους σας.
Επιτυχιες σου ευχομαι και στην αντρικη ομαδα.
[/quote]
Επισης και το σωματειο σας οτι στοχους εχει να επιτευχθουν...
ELEFSINA
η τελευταια αγωνιστικη ολων των ομιλων θα εχει ολοκηλρωθει μεχρι την τριτη,οποτε ΘΕΛΟΥΜΕ να στειλεται αποτελεσματα ωστε να μαθουμε ποιοι περασαν στην επομενη φαση:

μεχρι στιγμης οι σιγουροι συμφωνα με οσα ξερουμε:

1ος ομιλος: Μανδραικος , Πανελευσινιακος
2ος ομιλος: Φοινικας Καλλιπολης , Προφητης Ηλιας
3ος ομιλος: Περα , Ικαρος Ακαδημιας
4ος ομιλος: ΑΟΝΑ , Αλιμος
5ος ομιλος: Ελληνικο , Πρωτεας Βουλας
6ος ομιλος: ολα ειναι αμφιροπα αλλα πιστευω οτι ΕΑ Νικαιας , Περαμα θα περασουν

τελικα ειναι σιγουρο οτι θα γινει μονο ενας γυρος αγωνων σε ουδετερα γηπεδα?γιατι θα ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΙΚΙΑ

πως βλεπετε τις ομαδες και ποιες ειναι τα φαβορι συμφωνα με οσα ξερετε για αυτες?
Nowitzki41

τελικα ειναι σιγουρο οτι θα γινει μονο ενας γυρος αγωνων σε ουδετερα γηπεδα?γιατι θα ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΙΚΙΑ

πως βλεπετε τις ομαδες και ποιες ειναι τα φαβορι συμφωνα με οσα ξερετε για αυτες?
[/quote]
Ναι οντως ειναι αδικια αυτο με τις ουδετερες εδρες συμφωνω και εγω και επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι κρατισε τοσο πολυ ο 1ος γυρος και τωρα τα κρισιμα παιχνιδια θα κρατησουν 2-3 εβδομαδες...φαβορι κατα την γνωμη μου ειναι Αλιμος,ΑΟΝΑ.Ελληνικο και ισως καποια αλλη ομαδα που δεν εχω δει και ειναι δυνατη...παντως απο τον ομιλο του περα της νικαιας και του φοινικα οι ομαδες δεν μπορουν να συναγωνιστουν αυτες τις 3,ισως ο φοινικας αν βρεθει σε καλη μερα
Jame-Li
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 6 2010, 13:22 ) *
η τελευταια αγωνιστικη ολων των ομιλων θα εχει ολοκηλρωθει μεχρι την τριτη,οποτε ΘΕΛΟΥΜΕ να στειλεται αποτελεσματα ωστε να μαθουμε ποιοι περασαν στην επομενη φαση:

μεχρι στιγμης οι σιγουροι συμφωνα με οσα ξερουμε:

1ος ομιλος: Μανδραικος , Πανελευσινιακος
2ος ομιλος: Φοινικας Καλλιπολης , Προφητης Ηλιας
3ος ομιλος: Περα , Ικαρος Ακαδημιας
4ος ομιλος: ΑΟΝΑ , Αλιμος
5ος ομιλος: Ελληνικο , Πρωτεας Βουλας
6ος ομιλος: ολα ειναι αμφιροπα αλλα πιστευω οτι ΕΑ Νικαιας , Περαμα θα περασουν

τελικα ειναι σιγουρο οτι θα γινει μονο ενας γυρος αγωνων σε ουδετερα γηπεδα?γιατι θα ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΔΙΚΙΑ

πως βλεπετε τις ομαδες και ποιες ειναι τα φαβορι συμφωνα με οσα ξερετε για αυτες?

Η Προοδευτικη εχει 2 αναβληθεν με Νικαια κ Περαμα θα προλαβει να τα παιξει μεχρι την τριτη .....Μπαχαλο!!!
Captain Kouk
Ο Πήγασος έχει 4 αναβληθέντα παιχνίδια. Ένα με Καστέλα, δύο με Πρ. Ηλία και ένα με Φοίνικα είμαι περίεργος φέτος πως θα βγει η βαθμολογία και με τι κριτίρια θα περάσουν οι πμάδες 2 φάση γιατί 4 παιχνίδια μέχρι την τρίτη αποκλείεται να γίνουν. ΜΕΓΑ ΜΠΑΧΑΛΟ!!!!!!!!!
Nowitzki41
Ναι οντως χαμος θα γινει αν και μερικα αναβληθεντα δεν θα γινουν αν εχει κριθει ι βαθμολογια του ομιλου
ELEFSINA
μονο για αυτους τους 2 ομιλους τον 2ο κ τον 6ο η βαθμολογια δεν βγαινει γτ τα αναβληθεντα ματς ειναι πολυ σημαντικα......πραγματικα να δουμε ποτε θα ξεκινησε η 2η φαση
Marina
Καλημέρα σε όλους.

Η πρώτη μας χρονιά στα παιδικά τελείωσε με επιτυχία χτες.

Αρχικά τα συγχαρητήριά μου στις ομάδες που περάσανε. Ως νέα ομάδα της κατηγορίας πήραμε μια γεύση για τα χρόνια που έρχονται και το επίπεδο των ομάδων που θα αντιμετωπίσουμε στο μέλλον. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους μας είδαν ως νεοφώτιστους και σεβάστηκαν την απειρία μας δίνοντας στα παιδιά λόγο να αγαπήσουν το μπάσκετ.

Ένα μεγάλο μπράβο στην Δραπετσώνα για το ήθος και την συμπεριφορά των παικτών και του προπονητή της. Αυτή η ομάδα έχει να αναδείξει πολλά ταλέντα στο μέλλον.

Ένα μπράβο επίσης στον φίλο ikarosbc αρωγό -το παράγοντας δεν μου αρέσει ως λέξη- της ομάδας του Ικάρου γιατί αν μη τι άλλο, τέτοιοι άνθρωποι χρειάζονται στα γήπεδα.

Άξιοι συγχαρητηρίων είναι και οι διαιτητές που μας σφύριξαν φέτος. Ξεχωρίζω την κ. Πλατέλα που μας "έπαιξε" στους περισσότερους αγώνες αλλά και τον διαιτητή που μας σφύριξε χτες -το φύλλο αγώνα έμεινε στον φοριαμό, θα τον αναφέρω ονομαστικά και αυτόν την Τρίτη.

Χτες θα κάναμε τον αγώνα χωρίς επίσημη διαιτησία μιας και αλλάξαμε τελευταία στιγμή λόγω καρναβαλιού την ώρα, αλλά η ΕΣΚΑΝΑ μας έστειλε διαιτητή ο οποίος έφαγε την βροχή της ζωής του περιμένοντας έξω από το γήπεδο, κλείνω λοιπόν με μια πρόταση.

Ας σταματήσουμε να πυροβολούμε λάθος ανθρώπους. Αν το κράτος δεν έχει λεφτά, δεν θα δώσει λεφτά στην ΕΟΚ, η οποία με την σειρά της δεν θα έχει να δώσει λεφτά στην ΕΣΚΑΝΑ, η οποία με την σειρά της δεν θα έχει λεφτά να δώσει σε διαιτητές και κριτές. Όλοι αυτοί προς τιμήν τους όμως θα εμφανίζονται στα παιχνίδια, θα δέχονται την γκρίνια και τις παραξενιές μας -στην καλύτερη- θα μαθαίνουν τα "παιδιά" μας μπάσκετ και θα δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, ακόμη και όταν όλοι εμείς -νικητές και ηττημένοι- θα τους στήνουμε στα 5 μέτρα για κάθε ανθρώπινο λάθος ή παράβλεψη. Οι διαιτητές πρέπει να είναι φίλοι και συνεργάτες μας, όχι εχθροί μας. Και όλοι μαζί πρέπει να προσπαθούε για το καλύτερο στον ερασιτεχνικό αθλητισμό.

Ίσως να ξέφυγα λίγο από το θέμα μας στο τέλος, αλλά το συγκεκριμένο ποστ προσφέρεται για αθώες και χωρίς κίνδυνο παρανόησης κουβέντες λόγω της θέσης μας στην κατάταξη του παιδικού.

Καλή συνέχεια σε όλους και ελπίζουμε να σας βρούμε κάποια στιγμή στα σαλόνια της πρώτης κατηγορίας του παιδικού και εφηβικού πρωταθλήματος.
alpapamarin
http://www.sport-fm.gr/article/216719

Πολλά και θερμά συγχαρητήρια στον αθλητή του Α.Ο. Ελληνικού, Μάριο Δερμιτζάκη. Μικρέ και εις ανώτερα!
gsouf
QUOTE(Jame-Li @ Feb 6 2010, 16:44 ) *
Η Προοδευτικη εχει 2 αναβληθεν με Νικαια κ Περαμα θα προλαβει να τα παιξει μεχρι την τριτη .....Μπαχαλο!!!

ston deutero omilo efhviko deuteros pernaei o peiraikos.o profhths hlias einai ap tous teleutaious.
d.basket
QUOTE(Marina @ Feb 8 2010, 13:10 ) *
Καλημέρα σε όλους.

Η πρώτη μας χρονιά στα παιδικά τελείωσε με επιτυχία χτες.

Αρχικά τα συγχαρητήριά μου στις ομάδες που περάσανε. Ως νέα ομάδα της κατηγορίας πήραμε μια γεύση για τα χρόνια που έρχονται και το επίπεδο των ομάδων που θα αντιμετωπίσουμε στο μέλλον. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους μας είδαν ως νεοφώτιστους και σεβάστηκαν την απειρία μας δίνοντας στα παιδιά λόγο να αγαπήσουν το μπάσκετ.

Ένα μεγάλο μπράβο στην Δραπετσώνα για το ήθος και την συμπεριφορά των παικτών και του προπονητή της. Αυτή η ομάδα έχει να αναδείξει πολλά ταλέντα στο μέλλον.

Ένα μπράβο επίσης στον φίλο ikarosbc αρωγό -το παράγοντας δεν μου αρέσει ως λέξη- της ομάδας του Ικάρου γιατί αν μη τι άλλο, τέτοιοι άνθρωποι χρειάζονται στα γήπεδα.

Άξιοι συγχαρητηρίων είναι και οι διαιτητές που μας σφύριξαν φέτος. Ξεχωρίζω την κ. Πλατέλα που μας "έπαιξε" στους περισσότερους αγώνες αλλά και τον διαιτητή που μας σφύριξε χτες -το φύλλο αγώνα έμεινε στον φοριαμό, θα τον αναφέρω ονομαστικά και αυτόν την Τρίτη.

Χτες θα κάναμε τον αγώνα χωρίς επίσημη διαιτησία μιας και αλλάξαμε τελευταία στιγμή λόγω καρναβαλιού την ώρα, αλλά η ΕΣΚΑΝΑ μας έστειλε διαιτητή ο οποίος έφαγε την βροχή της ζωής του περιμένοντας έξω από το γήπεδο, κλείνω λοιπόν με μια πρόταση.

Ας σταματήσουμε να πυροβολούμε λάθος ανθρώπους. Αν το κράτος δεν έχει λεφτά, δεν θα δώσει λεφτά στην ΕΟΚ, η οποία με την σειρά της δεν θα έχει να δώσει λεφτά στην ΕΣΚΑΝΑ, η οποία με την σειρά της δεν θα έχει λεφτά να δώσει σε διαιτητές και κριτές. Όλοι αυτοί προς τιμήν τους όμως θα εμφανίζονται στα παιχνίδια, θα δέχονται την γκρίνια και τις παραξενιές μας -στην καλύτερη- θα μαθαίνουν τα "παιδιά" μας μπάσκετ και θα δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, ακόμη και όταν όλοι εμείς -νικητές και ηττημένοι- θα τους στήνουμε στα 5 μέτρα για κάθε ανθρώπινο λάθος ή παράβλεψη. Οι διαιτητές πρέπει να είναι φίλοι και συνεργάτες μας, όχι εχθροί μας. Και όλοι μαζί πρέπει να προσπαθούε για το καλύτερο στον ερασιτεχνικό αθλητισμό.

Ίσως να ξέφυγα λίγο από το θέμα μας στο τέλος, αλλά το συγκεκριμένο ποστ προσφέρεται για αθώες και χωρίς κίνδυνο παρανόησης κουβέντες λόγω της θέσης μας στην κατάταξη του παιδικού.

Καλή συνέχεια σε όλους και ελπίζουμε να σας βρούμε κάποια στιγμή στα σαλόνια της πρώτης κατηγορίας του παιδικού και εφηβικού πρωταθλήματος.

ELEFSINA
QUOTE(gsouf @ Feb 9 2010, 04:52 ) *
ston deutero omilo efhviko deuteros pernaei o peiraikos.o profhths hlias einai ap tous teleutaious.



Σε ευχαριστουμε για την πληροφορια αρα


1ος ομιλος: Μανδραικος , Πανελευσινιακος
2ος ομιλος: Φοινικας Καλλιπολης , Πειραικος
3ος ομιλος: Περα , Ικαρος Ακαδημιας
4ος ομιλος: ΑΟΝΑ , Αλιμος
5ος ομιλος: Ελληνικο , Πρωτεας Βουλας

οποτε μονο απο τον 6ο ομιλο ολα παιζονται ακομα????

6ος ομιλος: ολα ειναι αμφιροπα αλλα πιστευω οτι ΕΑ Νικαιας , Περαμα θα περασουν

ΞΕΡΕΙ κανεις να μας πει τι γινεται εκει??????????????????????
Jame-Li
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 9 2010, 14:43 ) *
Σε ευχαριστουμε για την πληροφορια αρα


1ος ομιλος: Μανδραικος , Πανελευσινιακος
2ος ομιλος: Φοινικας Καλλιπολης , Πειραικος
3ος ομιλος: Περα , Ικαρος Ακαδημιας
4ος ομιλος: ΑΟΝΑ , Αλιμος
5ος ομιλος: Ελληνικο , Πρωτεας Βουλας

οποτε μονο απο τον 6ο ομιλο ολα παιζονται ακομα????

6ος ομιλος: ολα ειναι αμφιροπα αλλα πιστευω οτι ΕΑ Νικαιας , Περαμα θα περασουν

ΞΕΡΕΙ κανεις να μας πει τι γινεται εκει??????????????????????

Ολα παιζονται στο τελευταιο (αναβληθεν)παιχνιδι Νικαια-προοδευτικη οποια ομαδα νικησει παιρναει σαν 2η απο τον 6 ομιλο......
ELEFSINA
QUOTE(Jame-Li @ Feb 9 2010, 15:56 ) *
Ολα παιζονται στο τελευταιο (αναβληθεν)παιχνιδι Νικαια-προοδευτικη οποια ομαδα νικησει παιρναει σαν 2η απο τον 6 ομιλο......



αρα το περαμα εχει περασει ως 1ο?????

1ος ομιλος: Μανδραικος , Πανελευσινιακος
2ος ομιλος: Φοινικας Καλλιπολης , Πειραικος
3ος ομιλος: Περα , Ικαρος Ακαδημιας
4ος ομιλος: ΑΟΝΑ , Αλιμος
5ος ομιλος: Ελληνικο , Πρωτεας Βουλας
6ος ομιλος: Περαμα , ΕΑ Νικαιας/Προοδευτικη
d.basket
Καλησπέρα και απο εμένα.
Επειδή βρέθηκα χθές στον αγώνα του Λέων Μοσχάτου με τη Δραπετσώνα για το παιδικό πρωτάθλημα ΕΣΚΑΝΑ θα ήθελα με τη σειρά μου να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου για την προσπάθεια του Λέωντα και να έχει την καλυτερη δυνατή πορεία κάθε σεζόν.
Όσο για το παιδικό της Δραπετσώνας πιστέυω οτι θα πρωταγωνιστήσει και στη συνέχεια.
Συγχαρητήρια για τη δουλειά που γίνεται σε αυτή την ομάδα σε ένα μικρό δήμο που έχει την τύχη να έχει ανθρωπους που δουλεύουν για το basket και καταφέρνουν να φέρνουν κάθε χρόνο πολλά παιδιά στις ακαδημίες ώστε να στελεχώνουν σιγά σιγά τα επόμενα τμήματα (παιδικό , εφηβικό, αντρικό).
ELEFSINA
παιδια τελικα τι εγινε στο παιχνιδι ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ??????λογικα το αλλο σαββατο θα χουμε την 1η αγωνιστικη
Nowitzki41
Ξερει κανεις τους ομιλους?Η κληρωση ηταν σημερα στις 5... smiley.gif
Nowitzki41
Κανα νεο απο την κληρωση?
Nowitzki41
Ο 1 ομιλος ειναι Αονα,Ελληνικο,Πανελευσινιακος,Περα,Προφητη
ς και περαμα μου φαινεται
ELEFSINA
QUOTE(Nowitzki41 @ Feb 14 2010, 15:56 ) *
Ο 1 ομιλος ειναι Αονα,Ελληνικο,Πανελευσινιακος,Περα,Προφητη
ς και περαμα μου φαινεται


εισαι σιγουρος????????

σιγουρα ακουσα και γω για Αονα,Ελληνικο,Πανελευσινιακος,Περα(για τους 2 τελευταιους ακουσα για αλλες ομαδες)
paspa
Paidia g paidiko 2o omilo xeroume tpt?!
paspa
epishs apo p einai oi phges sas?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.