Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Gkos
Επειδή ο λατρεμένος  basket_view  ήθελε να μάθει για Οικονόμου,του έκανα την χάρη και ρώτησα.
Τιμωρημένος ήταν λοιπόν(που ήταν και το πιο πιθανό δηλαδή-μην περιμένεις να γράψω γιατί),γι αυτό απουσίαζε από το κλειστό την Τρίτη.
Για να μην λες ότι στα κρύβουμε παικταρά μου!
Κρίμα όμως που σου χαλάω την θεωρία συνωμοσίας μωρε...
Αλλά δεν ανησυχώ,θα δεις Λιακόπουλο το βράδυ,και θα βρεις μια νέα.
Άντε και αφού θες να τα ξέρεις όλα, και το εφηβικό έχει τιμωρημένο.

***** ***** *****
basket_view
QUOTE(Gkos @ Nov 5 2015, 13:21 ) *
Επειδή ο λατρεμένος  basket_view  ήθελε να μάθει για Οικονόμου,του έκανα την χάρη και ρώτησα.
Τιμωρημένος ήταν λοιπόν(που ήταν και το πιο πιθανό δηλαδή-μην περιμένεις να γράψω γιατί),γι αυτό απουσίαζε από το κλειστό την Τρίτη.
Για να μην λες ότι στα κρύβουμε παικταρά μου!
Κρίμα όμως που σου χαλάω την θεωρία συνωμοσίας μωρε...
Αλλά δεν ανησυχώ,θα δεις Λιακόπουλο το βράδυ,και θα βρεις μια νέα.
Άντε και αφού θες να τα ξέρεις όλα, και το εφηβικό έχει τιμωρημένο.

***** ***** *****


Έχω την εντύπωση ότι κάποιοι χάνουν την ψυχραιμία τους και καρφώνονται ότι τελικά αυτοί έχουν την <<μύγα>>.
Την αντίδρασή τους την αφήνω στην κρίση σας ενήλικές μου και όσοι ασχολείστε χρόνια με το μπάσκετ.
Έχουμε όμως την υποχρέωση να τους ξεσκεπάσουμε στα μάτια των ανήλικων αθλητών που παρακολουθούν το μλποκ και των γονιών εκείνων που βρέθηκαν σε ένα χώρο που το μόνο που γνωρίζουν είναι ο Γκάλης και ο Σπανούλης.
 
Αν παρατηρήσετε στο μπλοκ
 
2012 — 2013 ΕΣΚΑ παιδικό υπήρχαν 8 σχόλια
2013 — 2014 ΕΣΚΑ παιδικό υπήρχαν 9 σχόλια
2014 — 2015 ΕΣΚΑ παιδικό υπήρχαν 637 σχόλια

2012 — 2013 ΕΣΚΑ εφηβικό υπήρχαν 85 σχόλια
2013 — 2014 ΕΣΚΑ εφηβικό υπήρχαν 141 σχόλια
2014 — 2015 ΕΣΚΑ εφηβικό υπήρχαν 459 σχόλια
 
2014 — 2015 ΕΣΚΑΝΑ παιδικό/εφηβικό υπήρχαν 99 σχόλια
 
Κάποιοι από αυτούς που << αγαπούν >> το μπάσκετ και δεν κοιμούνται από την αγωνία για το μέλλον του αθλήματος αφού δεν είχαν πρόσβαση σε σάιτ που ασχολούνται με τον χώρο του αθλήματος αποφάσισαν να χρησιμοποιήσουν το μπλοκ για την προβολή ή την κατακρεούργηση νέων αθλητών .(και όλα αυτά ονομαστικά)
Δεν κάνω συγκεκριμένες αναφορές όσοι έχουν τον χρόνο και επισκεφτούν τις συζητήσεις και τις παραπομπές που έγιναν για τα παιδικοεφηβικά πρωταθλήματα από τοπικό εώς και εθνικό επίπεδο θα καταλάβουν.
Τα παιδία που υπηρετούν το χώρο του μπάσκετ βρίσκονται σε μία δύσκολη ηλικία εκτός από το χόμπι τους έχουν και άλλες υποχρεώσεις το ΣΧΟΛΕΙΟ τους, τους ΕΦΗΒΙΚΟΥΣ προβληματισμούς, προσδιορίζονται όχι μόνο αθλητικά άλλα και κοινωνικά κάνουν όνειρα για το μέλλον. Ορισμένα προπονούνται συστηματικά για να γίνουν καλύτεροι αθλητές στο ΜΕΛΛΟΝ, στο παρόν απλός εξελίσσονται κάνουν την προσπάθεια τους και ονειρεύονται.
Αυτή η προσπάθεια των παιδιών μπορούν να την κρίνουν ελάχιστοι και καλοί γνώστες του αθλήματος.
Δεν μπορούν να την κρίνουν ανώνυμοι μπλόκερ που το μόνο γυμνασμένο μέρος του σώματος τους είναι ο αντίχειράς από το πλαι σταισον που περιφέρονται από γήπεδο σε γήπεδο με ύφος μεγαλοδημοσιογράφου προσεγγίζοντας κατά καιρούς γονείς, προπονητές και αθλητές για το ρεπορτάζ (μην χ…..σω ).
Και γράφοντας πάντα ανώνυμα και κατά παραγγελία σχόλια, κρίσεις, και επιλεκτικές πληροφορίες για τους ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ — ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, με σκοπό να τους αποσυντονίσουν αυτούς τις οικογένειες τους, τις ομάδες τους και να αμαυρώσουν την εικόνα του κάθε ανήλικου αθλητή (έχουμε και πρόσφατο παράδειγμα ) ή να εξήρουν τις ικανότητες κάποιων άλλων που μόνο αυτοί τις βλέπουν και οι χορηγοί.
Το μόνο που έχω να πω στους άμεσα ενδιαφερόμενους (τα παιδιά και μόνο) είναι να συνεχίζεται να προσπαθείτε για αυτό που αγαπάτε, και εσείς γονείς σταθείτε δίπλα στα όνειρα των παιδιών σας αγνοώντας του ανώνυμους << ειδικούς ρεπόρτερ >>.
Και οι υπεύθυνοι του μπλοκ (αν μου το επιτρέπουν) πρέπει να δίνουν περισσότερη προσοχή για το τι γράφεται και γιατί γράφεται και τι παραποιείτε σε ενότητες που αφορούν ανήλικους αθλητές που αντιπροσωπεύουν το μέλλον του αθλήματος γενικά.
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
MAKHS
QUOTE(basket_view @ Nov 5 2015, 20:20 ) *
Έχω την εντύπωση ότι κάποιοι χάνουν την ψυχραιμία τους και καρφώνονται ότι τελικά αυτοί έχουν την <<μύγα>>.
Την αντίδρασή τους την αφήνω στην κρίση σας ενήλικές μου και όσοι ασχολείστε χρόνια με το μπάσκετ.
Έχουμε όμως την υποχρέωση να τους ξεσκεπάσουμε στα μάτια των ανήλικων αθλητών που παρακολουθούν το μλποκ και των γονιών εκείνων που βρέθηκαν σε ένα χώρο που το μόνο που γνωρίζουν είναι ο Γκάλης και ο Σπανούλης.
 
Αν παρατηρήσετε στο μπλοκ
 
2012 — 2013 ΕΣΚΑ παιδικό υπήρχαν 8 σχόλια
2013 — 2014 ΕΣΚΑ παιδικό υπήρχαν 9 σχόλια
2014 — 2015 ΕΣΚΑ παιδικό υπήρχαν 637 σχόλια

2012 — 2013 ΕΣΚΑ εφηβικό υπήρχαν 85 σχόλια
2013 — 2014 ΕΣΚΑ εφηβικό υπήρχαν 141 σχόλια
2014 — 2015 ΕΣΚΑ εφηβικό υπήρχαν 459 σχόλια
 
2014 — 2015 ΕΣΚΑΝΑ παιδικό/εφηβικό υπήρχαν 99 σχόλια
 
Κάποιοι από αυτούς που << αγαπούν >> το μπάσκετ και δεν κοιμούνται από την αγωνία για το μέλλον του αθλήματος αφού δεν είχαν πρόσβαση σε σάιτ που ασχολούνται με τον χώρο του αθλήματος αποφάσισαν να χρησιμοποιήσουν το μπλοκ για την προβολή ή την κατακρεούργηση νέων αθλητών .(και όλα αυτά ονομαστικά)
Δεν κάνω συγκεκριμένες αναφορές όσοι έχουν τον χρόνο και επισκεφτούν τις συζητήσεις και τις παραπομπές που έγιναν για τα παιδικοεφηβικά πρωταθλήματα από τοπικό εώς και εθνικό επίπεδο θα καταλάβουν.
Τα παιδία που υπηρετούν το χώρο του μπάσκετ βρίσκονται σε μία δύσκολη ηλικία εκτός από το χόμπι τους έχουν και άλλες υποχρεώσεις το ΣΧΟΛΕΙΟ τους, τους ΕΦΗΒΙΚΟΥΣ προβληματισμούς, προσδιορίζονται όχι μόνο αθλητικά άλλα και κοινωνικά κάνουν όνειρα για το μέλλον. Ορισμένα προπονούνται συστηματικά για να γίνουν καλύτεροι αθλητές στο ΜΕΛΛΟΝ, στο παρόν απλός εξελίσσονται κάνουν την προσπάθεια τους και ονειρεύονται.
Αυτή η προσπάθεια των παιδιών μπορούν να την κρίνουν ελάχιστοι και καλοί γνώστες του αθλήματος.
Δεν μπορούν να την κρίνουν ανώνυμοι μπλόκερ που το μόνο γυμνασμένο μέρος του σώματος τους είναι ο αντίχειράς από το πλαι σταισον που περιφέρονται από γήπεδο σε γήπεδο με ύφος μεγαλοδημοσιογράφου προσεγγίζοντας κατά καιρούς γονείς, προπονητές και αθλητές για το ρεπορτάζ (μην χ…..σω ).
Και γράφοντας πάντα ανώνυμα και κατά παραγγελία σχόλια, κρίσεις, και επιλεκτικές πληροφορίες για τους ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ — ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, με σκοπό να τους αποσυντονίσουν αυτούς τις οικογένειες τους, τις ομάδες τους και να αμαυρώσουν την εικόνα του κάθε ανήλικου αθλητή (έχουμε και πρόσφατο παράδειγμα ) ή να εξήρουν τις ικανότητες κάποιων άλλων που μόνο αυτοί τις βλέπουν και οι χορηγοί.
Το μόνο που έχω να πω στους άμεσα ενδιαφερόμενους (τα παιδιά και μόνο) είναι να συνεχίζεται να προσπαθείτε για αυτό που αγαπάτε, και εσείς γονείς σταθείτε δίπλα στα όνειρα των παιδιών σας αγνοώντας του ανώνυμους << ειδικούς ρεπόρτερ >>.
Και οι υπεύθυνοι του μπλοκ (αν μου το επιτρέπουν) πρέπει να δίνουν περισσότερη προσοχή για το τι γράφεται και γιατί γράφεται και τι παραποιείτε σε ενότητες που αφορούν ανήλικους αθλητές που αντιπροσωπεύουν το μέλλον του αθλήματος γενικά.
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
Ότι νάνε , τρικυμία εν κρανίο …
basket_view
QUOTE(Gkos @ Nov 5 2015, 13:21 ) *
Κρίμα όμως που σου χαλάω την θεωρία συνωμοσίας μωρε...
Αλλά δεν ανησυχώ,θα δεις Λιακόπουλο το βράδυ,και θα βρεις μια νέα.

Και επειδή βλέπω να την πληρώνουν αθώοι σε πληροφορώ ότι είσαι σε εντελώς μα εντελώς λάθος δρόμο.
Καλύτερα να ασχοληθείς με το copy paste και μην κυνηγάς μάγισσες.
mpek
σεβαστή η άποψη σου basket_view αν και πολύ γενικόλογη/αόριστη για το γούστο μου. Να πω όμως και εγώ τη γνώμη μου: Σε αυτό το φόρουμ δεν λέγεται τίποτε περισσότερο από ό,τι λένε τα παιδιά στο σχολείο μεταξύ τους. Ότι δηλαδή ο Χ του πανιωνίου το βράδυ θα σε σκίσει, ο Ζ της κάτω ραχουλας είναι καλύτερος από εσένα, ότι ο Ψ καρφώνει ενώ εσύ όχι κλπ κλπ. Στο φόρουμ τα πιο κακοπροαίρετα ποσταρίσματα είναι παραμυθάκια για την κοκκινοσκουφίτσα μπροστά σε αυτά που λένε οι αμόρφωτοι - ακατάρτιστοι - προβληματικοί - επιβλαβείς προπονηταράδες (είναι και παιδαγωγοί μη χ...ω) στα παιδιά: Είσαι αδερφή, είσαι άχρηστος, μου θέλεις και εθνική βλάκα, δεν κάνεις για τίποτε και πολλά πολλά άλλα τα οποία υποθέτω φίλε basket-view ότι γνωρίζεις λόγω εμπειρίας στον χώρο. Γράφεις ότι το φόρουμ διαβάζουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, οι ανήλικοι αθλητές όμως παραβλέπεις ότι ο χειρότερος οικονομικος εκβιασμός γίνεται εις βάρος των ανηλίκων για τους οποίους κόπτεσαι από τα σωματεία σε συνεργασία με την ομοσπονδία μέσω των δελτίων. Κατά τη γνώμη μου λοιπόν το φόρουμ δίνει βήμα για να γραφτούν σωστά πράγματα που αλλιώς δεν θα γράφονταν ούτε θα μαθαίνονταν. Μη με παρεξηγήσεις αλλά αναρωτιέμαι μήπως πολλά από όσα γράφονται στο φόρουμ ενοχλούν ομοσπονδία, ομοσπονδιακούς, προπονητές, παράγοντες και πάσης φύσεως "μεροκαματιάρηδες" που καλύπτονται πίσω από τους ανηλικους ;
SotAndop
Για να αλλαξει λιγο το κλιμα (λεω εγω τωρα) ας κανω τις προβλεψεις μου για την επομενη Τριτη smile.gif


ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Πανευκολα το Περιστερι (2)

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Ομοίως και ο ΠΑΟ (2)

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. Θεωρω το πιο ενδιαφερον της αγωνιστικης..αν η Αγια ειναι πλήρης θα τολμήσω το διπλο με αρκετη δοση ρισκου (2)

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Ασσος και ++ (1)

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. Θα το παρουν οι Κουκου (1)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Θα περασει και ο Δουκας , δε μπορει ο Ηλυ (2)
Gkos
Μπλα μπλα μπλα,και μπλα μπλα μπλα...
Ιστορίες...

Όντως το φόρουμ είχε ελάχιστα posts όταν ξεκίνησα να γράφω, (θυμάμαι ήταν Φλεβάρης του 14 όταν ξεκίνησα,στο topic της Α παίδων δεν υπήρχε κανένα ποστ  και έγραφα μόνος,ενώ στην Α εφήβων υπήρχε κάποια κίνηση με το πολύ ενδιαφέρον δίπολο ΦΟΑ και ΠΑΟ),και με τα δικά μου κείμενα ,και το ενδιαφέρον που δείξανε και άλλα μέλη,τα topic γιγαντώθηκαν ,φέτος γράφουμε και ΕΣΚΑΝΑ (που πρόπερσι δεν υπήρχε και πέρυσι φυτοζωούσε) και έτσι ακούγεται και διαβάζεται η προσπάθεια των παιδιών...
Μαθαίνει κανείς για ένα παιδί που μπορεί να έψαχνε πως το λένε,λέμε κανά νέο,καμιά μαλακία ,κανά προγνωστικό, και ναι,αν κάποιο παιδί το αξίζει με την απόδοση του, "προωθείται" από τα πεπραγμένα του,μέσω του φόρουμ.
Μπορεί ένας προπονητής να διαβάζει το φόρουμ και να του κινήσει το ενδιαφέρον να ασχοληθεί.

Που είναι το κακό σε όλο αυτό;

Αν κάποιον τον ενοχλεί,πρόβλημα του.
Πέφτει και κοιμάται.

Να σοβαρευόμαστε.

Έμας περιμένει ο  Μίσ...,σόρρυ ο Τούφας και ο Παπαθεοδώρου ήθελα να πω, να κάνουν τις κλήσεις τους ;



Πάω να γράψω τίποτα για Β ΕΣΚΑ,γιατί δεν φτάνουν όσα παίρνω από ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ( και από κει πλέον) ! smiley.gif


Btw ,έχω να καταγγείλω τους mod του topic,που με έχουν ακόμα αμπανάριστο. shot.gif
xxx-4711
τοση μεγαλη επιρροη και δυναμη το μπασκετφορουμ πρεπει να αρχισετε να γραφετε και στα αγγλικα ολο και καποιος σκαουτερ απο αμερικη θα μπει και ισως δουμε καποιο παιδι απο εσκα εσκανα να επιλεγει στο επομενο ντραφτ

σκοπος του φορουμ ειναι η ανταλλαγη αποψεων εστω και καφενειακων και η ενημερωση. και ειδικα σε οτι αφορα τις νεαρες ηλικιες η ενημερωση για νεα παιδια που μπορουν να σταθουν αργοτερα σε υψηλο επιπεδο.
παραδειγμα εδω διαβασα για πρωτη φορα για τους αντετοκουμπο (θαναση), χαραλαμποπουλο (οταν ηταν ακομα 13 χρονων), παπαγιαννη πολυ ακομα πριν γινουν γνωστοι. ενταξει εμαθα και για αλλα παιδια που τελικα αποδειχτηκαν οτι δεν ηταν και τοσο ταλαντουχα και μαλλον δεν θα κανουν καριερα.
τελος παντων αν καποιοι ενοχλουνται απο οσα γραφουν καποιοι ειναι προτιμοτερο να σταματησουν να παρακολουθουν απο το αναζητουν σκοτεινα κινητρα η να γραφουν για θεωριες συνομωσιας που φυσικα δεν μπορουν να αποδειξουν. το μονο που καταφερνουν ειναι να σπανε τα ρεκορ γραφικοτητας με καθε νεο τους ποστ
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Nov 6 2015, 01:26 ) *
...
Btw ,έχω να καταγγείλω τους mod του topic,που με έχουν ακόμα αμπανάριστο.


+1 foul ...

Το επόμενο και από οποιονδήποτε απρεπές post, θα τιμωρηθεί αυστηρότερα...
Gkos
Σε αγαπάω smile.gif


(Όντως μου το έδωσε,έχω δυο τώραsmile.gif
Το επιδίωξα και λίγο για να κάτσω στον πάγκο να πάρω ανάσες smiley.gif )

MAKHS
QUOTE(mpek @ Nov 3 2015, 23:10 ) *
Μετά τον ντόρο με την ΚΑΠ και ελλείψει ενδιαφέροντος στην ΕΣΚΑΝΑ πήγα να δω Αμύντα Ηλυσιακό. Καλύτερη ομάδα ο Αμύντας δεν απειλήθηκε, προηγήθηκε στην τρίτη περίοδο με πάνω από είκοσι πόντους όμως ένα λεπτό πριν τη λήξη ο ήλυ (δηλαδή ο χατζηβέρογλου) μείωσε στους 5 πόντους. Τελικά νίκησε ο Αμύντας με 11. Οι φίλοι μου ξέρετε την αδυναμία μου στους έλληνες coachάρες: Ο προπονητής του αμύντα έβαζε κοντούς να μαρκάρουν τον χατζηβέρογλου, άλλο που δεν ήθελε αυτός, έβαλε καμιά 25αριά πόντους: Δώστου φωνές και επιπλήξεις στα παιδάκια που τον κοιτουσαν χωρίς να καταλαβαίνουν. Ο προπ του Ηλυσιακού έχοντας αντικειμενικά έναν και μοναδικό παίκτη να απειλεί το καλάθι του Αμύντα, φώναζε στον Χατζηβέρογλου "motion". Τρελά πράγματα, με όλον τον σεβασμό αγαπητοί coachάρες.

https://www.youtube.com/watch?v=iygnpE9cjfY
SotAndop
Επειδη ειμαστε κοντα στο τζαμπολ και επειδη μαθαινω οτι η ΚΑΠ παλι με ελλειψεις θα ειναι , αναθεωρω το διπλο μου. . .
SotAndop
ΤΡΙΠΛΗ- ΚΑΠ 82-49
NoExcuses
Να πω και εγώ τη βλακεία μου.
Όπως ειναι εύκολο να διαπιστώσετε και από τα στατιστικά μου ειμαι ολοκαίνουργιος στο forum( όχι όμως και στο χώρο , από επιλογή δεν έγραφα, το ξεκίνησα φέτος) , όσα χρονια λοιπόν Διάβαζα αυτο το forum έμενα έκπληκτος ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ με το ποσά παιχνίδια μπορεί να βλέπουνε ο Gkos και άλλοι δυο τρεις και ποσό μπορεί να αγαπάνε αυτή τη σπυριαρα,( ΤΟΝΙΖΩ ότι δεν γνωρίζω προσωπικά ΚΑΝΕΝΑΝ, αν και θα το ήθελα παρά πολυ) , δεν ξερω κάν από που προέρχεται όλη αυτή η τρέλα και αν βγάζουν κάτι από όλο αυτο ( δεν εχει και σημασία εξάλλου, μακάρι τα παιδιά. ) τα γράφω όλα αυτά για να καταλάβουν κάποιοι ότι εδώ μέσα κάνουμε- κάνετε οι παλαιότεροι το χαβαλέ σας και μια ανταλλαγή απόψεων , ούτε θεωρίες συνωμοσίας ούτε νομίζω ο Gkos να εχει συμφέροντα ΚΑΙ στην Α ΕΣΚΑ ΚΑΙ στη Β ΕΣΚΑ ΚΑΙ στις εθνικές κατηγορίες ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ. ΑΥΤΑ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.
SotAndop
Μετα απ τη παυση , μπαινουμε απο βδομαδα σιγα σιγα και παλι σε ρυθμο αγωνιστικο,ας κανω λοιπον τις προβλεψεις μου :

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ Εδρα, καλυτερη και πιο δουλεμενη ομαδα το Περιστερι, (1)


ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Αδυναμος ο γηπεδουχος, θα περασει η Κηφισια (2)


ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ Ντερμπι, το χρειαζονται και οι δυο, θα παω με εδρα και με το οτι θα εχει σημαντικο προβλημα η Αγια αν χασει (1)


ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Και εδω καλο παιχνιδι , θα παω και εδω με τη δυνατη εδρα, θεωρω και ποιοτικοτερη ομαδα τον Αμυντα (1)


ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. Το απολυτο ματς-ντερμπι της αγωνιστικης, πολυ δυνατες και οι 2 ομαδες, θεωρω πως ο Δουκας στο τελος θα "λυγισει" την Ακαδημια , εστω και με εναν ποντο και λογω εδρας.. (1)


ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Πολλα με πολυ λιγα (2)
mpek
Την τριτη εχουμε ντερμπυ δουκας bac και μονο ο sotandop εριξε ενα προγνωστικο με δυο σχολια ; τι γινεται, αλλος δεν κανει προγνωστικο ; εγω επιμενω στη γνωμη μου οτι το bac βρισκοταν σε πρωιμο φορμαρισμα και απο τον παναθηναικο ξεκινησε η καθοδος. Γνωμη μου ειναι οτι ο δουκας θα νικησει σχετικα δυσκολα ομως μακροπροθεσμα θα τερματισει πρωτος.
qwert123
QUOTE (mpek @ Nov 22 2015, 13:41 ) *
Την τριτη εχουμε ντερμπυ δουκας bac και μονο ο sotandop εριξε ενα προγνωστικο με δυο σχολια ; τι γινεται, αλλος δεν κανει προγνωστικο ; εγω επιμενω στη γνωμη μου οτι το bac βρισκοταν σε πρωιμο φορμαρισμα και απο τον παναθηναικο ξεκινησε η καθοδος. Γνωμη μου ειναι οτι ο δουκας θα νικησει σχετικα δυσκολα ομως μακροπροθεσμα θα τερματισει πρωτος.

Παππους εναντιον Παταβουκα...η ιστορια εναντια στη χημεια...δυσκολο....στο βαθος Δουκας...βαρομετρο ο Σακ απο τη μια και απο την αλλη το παθος.Αμφιροπο με Δουκα νικητη.
SotAndop
K.Α.Π - ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ ΑΣΣΟΣ +11
SotAndop
Στο μεγαλο ντερμπι της αγωνιστικης ΔΟΥΚΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ Β.Α.C ΑΣΣΟΣ +10
MAKHS
QUOTE(SotAndop @ Nov 24 2015, 23:01 ) *
Στο μεγαλο ντερμπι της αγωνιστικης ΔΟΥΚΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ Β.Α.C ΑΣΣΟΣ +10

Ευχαριστούμε SotAntop .... smile.gif
xxx-4711
Δουκας- ακαδημια 58-48 (31-31 ημιχρονο) το σκορ ηταν ισοπαλο 5 λεπτα πριν το τελος
μεγαλη εμφανιση απο αρσενοπουλο της ακαδημιας που πρεπει να πετυχε τους μισους ποντους της ομαδας του με 5-6 τριποντα και επαιξε πολυ καλη αμυνα στο σακελλαριου
SotAndop
Tριτη ξημερωματα, και το βραδυ εχουμε αγωνιστικη, παμε λοιπον στα προγνωστικα smile.gif


ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Ξεκαθαρη διαφορα ποιότητας θεωρω, (2)


ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Διαφορα ποιοτητας και δυναμικου και εδω (2)


ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Θα παω με την ακαδημια αν και δε το θεωρω πολυ ευκολο (1)


ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. Πιο αδύναμα τα Πετράλωνα , εδρα και. . . (1)


ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Νικη ο Ηλυ (1)


ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. Ξεκάθαρη υπεροχη ο ΠΑΟ (1)
mpek
QUOTE (SotAndop @ Dec 1 2015, 01:44 ) *
Tριτη ξημερωματα, και το βραδυ εχουμε αγωνιστικη, παμε λοιπον στα προγνωστικα smile.gif
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Ξεκαθαρη διαφορα ποιότητας θεωρω, (2)
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Διαφορα ποιοτητας και δυναμικου και εδω (2)
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Θα παω με την ακαδημια αν και δε το θεωρω πολυ ευκολο (1)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. Πιο αδύναμα τα Πετράλωνα , εδρα και. . . (1)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Νικη ο Ηλυ (1)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. Ξεκάθαρη υπεροχη ο ΠΑΟ (1)

Εύκολη αγωνιστική αυτή ! Να σε δω τις επόμενες biggrin.gif Όμως Ακαδημία Περιστέρι που βλέπεις τη δυσκολία; Εγώ βλέπω συντριπτική υπεροχή της ακαδημίας που μάλιστα παίζει εντός.
SotAndop
QUOTE (mpek @ Dec 1 2015, 08:54 ) *
Εύκολη αγωνιστική αυτή ! Να σε δω τις επόμενες biggrin.gif Όμως Ακαδημία Περιστέρι που βλέπεις τη δυσκολία; Εγώ βλέπω συντριπτική υπεροχή της ακαδημίας που μάλιστα παίζει εντός.



Χαχα, ευκολη δυσκολη εκανα τις προβλεψεις μου ( οχι οτι επεσα εξω στα δυσκολα παιχνιδια tongue.gif )

Εχω ξαναπει αναφορικα με το Περιστερι οτι ειναι πολυ δουλεμενη ομαδα και μπορει να δυσκολεψει καθε αντιπαλο με τις λυσεις που εχει σε αμυντικο και επιθετικο παιχνιδι....ναι μεν νικη για BAC αλλα οχι πολυ ευρεια...τι να πω μπορει να διαψευστω, αλλα παιχνιδι ειναι , οψομεθα smile.gif
basket_preview
Σημαντική νίκη του ΓΑΟΚ επί του Αμύντα
BasketFather
QUOTE(basket_preview @ Dec 2 2015, 00:53 ) *
Σημαντική νίκη του ΓΑΟΚ επί του Αμύντα



Φαντάζομαι να έχεις καταλάβει ότι κατέστρεψες ολόκληρο το forum για να μπαίνεις μέσα μόνος σου και να μας γράφεις το αποτέλεσμα του Αμύντα (ούτε καν το αποτέλεσμα δεν έγραψες)!!!
Άσε μεγάλε, σε λίγες ώρες θα τα δούμε όλα από την ΕΣΚΑ μαζί και με τα αποτελέσματα.
Ούτε στο μικρό το δακτυλάκι του GKOS φίλε μου...
basket_view
QUOTE(BasketFather @ Dec 2 2015, 07:27 ) *
Φαντάζομαι να έχεις καταλάβει ότι κατέστρεψες ολόκληρο το forum για να μπαίνεις μέσα μόνος σου και να μας γράφεις το αποτέλεσμα του Αμύντα (ούτε καν το αποτέλεσμα δεν έγραψες)!!!
Άσε μεγάλε, σε λίγες ώρες θα τα δούμε όλα από την ΕΣΚΑ μαζί και με τα αποτελέσματα.
Ούτε στο μικρό το δακτυλάκι του GKOS φίλε μου...

Πολύ ωραία υποδοχή σε ένα ΝΕΟ (από το πρώτο ποστ) μέλος του forum αυτό δεν το περίμενα πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία.
Το νέο μέλος είναι ο basket_preview (μπορεί και τυχαία). Βέβαια ήταν και πρωί δεν είχες πιει και καφέ δεν πρόσεξες ότι ήταν ένα νέο μέλος με ένα όνομα που μοιάζει με κάποιον που αντιπαθείς.
Τώρα που το πρόσεξες πρέπει να τον καλωσορίσεις.

Αν έχεις ποτέ τον χρόνο δες τι γινόταν πέρσι στο φόρουμ για αυτή την ηλικία σε όλες τις βαθμίδες και θα καταλάβεις (όργια).

Το φορουμ δεν είναι το καφενείο που λέμε ότι μας κατέβει για ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ
Γιατί το ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΙΜΕΝΟΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΟΛΑ TA ΠΑΙΔΙΑ
πρέπει να είμαστε προσεκτικοί αν δεν μπορούμε δεν γράφουμε.

Όσοι ενδιαφερόμαστε πάμε και βλέπουμε την προσπάθεια των παιδιών την χειροκροτάμε και τα σχόλιά μας πρέπει να εκφράζουν την γενική εικόνα μιας ομάδας και να μην επικεντρωνόμαστε σε σχολιασμούς μεμονωμένων παιδιών θετικά ή αρνητικά. Γιατί οι μικροί είναι αθλητές, μαθητές, έφηβοι το χόμπι τους και η προσπάθειά τους δεν μπορεί να κρίνονται από ανώνυμους μπλόκερ ηλικίας 15 εώς 75 ετών.
BasketFather
QUOTE(basket_view @ Dec 2 2015, 16:07 ) *
Πολύ ωραία υποδοχή σε ένα ΝΕΟ (από το πρώτο ποστ) μέλος του forum αυτό δεν το περίμενα πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία.
Το νέο μέλος είναι ο basket_preview (μπορεί και τυχαία). Βέβαια ήταν και πρωί δεν είχες πιει και καφέ δεν πρόσεξες ότι ήταν ένα νέο μέλος με ένα όνομα που μοιάζει με κάποιον που αντιπαθείς.
Τώρα που το πρόσεξες πρέπει να τον καλωσορίσεις.

Αν έχεις ποτέ τον χρόνο δες τι γινόταν πέρσι στο φόρουμ για αυτή την ηλικία σε όλες τις βαθμίδες και θα καταλάβεις (όργια).

Το φορουμ δεν είναι το καφενείο που λέμε ότι μας κατέβει για ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ
Γιατί το ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΙΜΕΝΟΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΟΛΑ TA ΠΑΙΔΙΑ
πρέπει να είμαστε προσεκτικοί αν δεν μπορούμε δεν γράφουμε.

Όσοι ενδιαφερόμαστε πάμε και βλέπουμε την προσπάθεια των παιδιών την χειροκροτάμε και τα σχόλιά μας πρέπει να εκφράζουν την γενική εικόνα μιας ομάδας και να μην επικεντρωνόμαστε σε σχολιασμούς μεμονωμένων παιδιών θετικά ή αρνητικά. Γιατί οι μικροί είναι αθλητές, μαθητές, έφηβοι το χόμπι τους και η προσπάθειά τους δεν μπορεί να κρίνονται από ανώνυμους μπλόκερ ηλικίας 15 εώς 75 ετών.



Φυσικά και θα ζητήσω συγνώμη από το νέο φίλο (που προφανώς και δεν ξέρει τι έχει γίνει).
ΣΥΓΝΩΜΗ φίλε μου το μηνυμα ήταν για άλλον, για κάποιον που ως γνήσιος ΕΛΛΗΝΑΣ του αρέσει να καταστρέφει κάθε καλή προσπάθεια που γίνεται...απλά έτυχε το όνομά σας να μοιάζει...
Μιας και ήρθες λοιπόν στο forum μάθε ότι ένα ζωντανό και με συμμετοχή Forum που και κάποιοι έδιναν πληροφορίες (χρήσιμες ή άχρηστες αυτό είναι στην κρίση του καθενός), κατάφερε ένας "εξυπνάκιας" να το καταστρέψει και να μη βλέπουμε μηνυμα πλέον. Φυσικά δεν μου προκαλεί έκπληξη, στην Ελλάδα είναι συχνό φαινόμενο και οι καταστροφές των ωραίων και οι "εξυπνάκηδες" που δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο από το να καταστρέφουν γιατί δεν μπορούν προφανώς οι ίδιοι να φτιάξουν τίποτα...

Ας έχουν λοιπόν το νου τους τα παιδάκια και να μην ακούνε ότι κι ότι... εξυπνάκηδες δηλαδή... συμβουλές από μαμά, μπαμπά, προπονητή και πολύ δουλειά χρειάζονται τα παιδάκια και όχι "εξυπνάκηδες"
Perseus
τι εγιναν οι ομαδες της εποχης μου?

Ζωγραφος,Αγιος Θωμας,Αστερας Εξαρχειων ,Νιαρ Ιστ κλπ???
Gkos
QUOTE (Perseus @ Dec 3 2015, 01:14 ) *
τι εγιναν οι ομαδες της εποχης μου?

Ζωγραφος,Αγιος Θωμας,Αστερας Εξαρχειων ,Νιαρ Ιστ κλπ???







Εδω ειναι topic παιδικών Α κατηγοριας και οι ομάδες που προανέφερες ειναι στην Β παίδων.
Αν λες για αντρικά(πάλι λαθος μέροςsmile.gif ) , η Νηαρ Ηστ ειναι Α ΕΣΚΑ(έπεσε από Γ Εθνική φετος),Ζωφραφος στην Β ΕΣΚΑ (έπεσε από Α φέτος),και Αγιος Θωμας με Αστέρα Εξαρχείων στην Γ ΕΣΚΑ(πέρυσι Β ΕΣΚΑ και Δ ΕΣΚΑ αντίστοιχα) !

 
Gkos
Καλησπερίζω.

Είχα αποφασίσει  να μην τοποθετηθώ, και γενικώς να μην γράψω τίποτα ,αλλά επειδή δεν θέλω να αιωρούνται φήμες και να υπάρχουν διάφορες κατηγορίες και επειδή ειλικρινά βαρέθηκα να  απαντάω και να εξηγώ στα πριβέ  ( ευχαριστώ πάρα πολυ για το μαζικό ενδιαφέρον αλλα νιώθω πλέον σαν να λέω την ίδια ιστορία από τον στρατό) ,σπάω την σιωπή μου(σαν άλλος Κωστάκης Καραμανλής και γω! ) !

Λοιπόν(βαθιά ανάσα),θέλω  να πω και τα τονίσω(σε όλους τους τόνους,χαχα) ότι αποχώρησα οικειοθελώς από το φόρουμ.
Ήταν δική μου και μόνο απόφαση.

Σίγουρα έπαιξαν ρόλο πολλά και διάφορα(ο καθείς  μπορεί  να υποθέσει),αλλα ήταν  δική μου απόφαση μετα από ώριμη συζήτηση με τον εαυτό  μου(έχουμε διαφορες συχνά αλλα αυτή ήταν ομόφωνη απόφαση μεταξύ μας) !

Δεν χρειάζεται να αναλύσω τα τι και πως (άλλοι τα έχετε δει,άλλα θα τα δείτε ,άλλοι -καλύτερα- να μην τα δείτε),αν μιλούσαμε  για διαζύγιο μετά από γάμο,  θα ήταν  για συναινετικό   με την αιτιολογία της απλής ασυμφωνίας χαρακτήρων(πάλι σε Γαρμπή καταλήξαμε smile.gif  )  που επήλθε με την καθημερινή τριβή.

Θα ήθελα να ενημερώσω το πολυπληθές(χαχα) αναγνωστικό(και όχι μόνο) κοινό μου, ότι παραμένω διαθέσιμος στα πριβέ μέχρι νεωτέρας.

Να περνάτε καλά και να βλεπετε μπασκετακι.

Υ.γ
Ο φίλτατος J-Kidd13 (προσπαθώντας να με μεταπείσει, ο καημένος),  μου είπε ότι "δεν αξίζει να χαλιόμαστε για το μπασκετάκι".
Εμ ακριβώς γι αυτό αποχώρησα.
Άθελα του,μου έκανε πιο ξεκάθαρη την αποφαση !

Υ.γ.2.

Για κάτι  τέτοια  μηνύματα σαν του  Basket_view από πάνω δεν μετανοιώνω καθόλου  που αποχώρησα  ;p
Απλά δικαιώνομαι
Μας έλειψες παληκάρι <3
Συνεχίζω να περιμένω με ανυπομονησία τις τοποθετήσεις σου. <3
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 3 2015, 14:00 ) *
...
Υ.γ
Ο φίλτατος J-Kidd13 (προσπαθώντας να με μεταπείσει, ο καημένος),  μου είπε ότι "δεν αξίζει να χαλιόμαστε για το μπασκετάκι".
Εμ ακριβώς γι αυτό αποχώρησα.
Άθελα του,μου έκανε πιο ξεκάθαρη την αποφαση !
...


Έτσι κι αλλιώς, θα "χαλιέσαι" για το μπασκετάκι... εκτός και αν το παρατήσεις γενικώς! Άρα ξανασκέψου το :-P
mpek
QUOTE (jhantzop @ Dec 3 2015, 14:33 ) *
Έτσι κι αλλιώς, θα "χαλιέσαι" για το μπασκετάκι... εκτός και αν το παρατήσεις γενικώς! Άρα ξανασκέψου το :-P

Aπολύτως σωστό ! Αν βρισκόμασταν στο facebook θα έκανα πολλά like biggrin.gif
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Dec 3 2015, 14:33 ) *
Έτσι κι αλλιώς, θα "χαλιέσαι" για το μπασκετάκι... Άρα ξανασκέψου το :-P


Πολυαγαπημένε φίλε και αδερφέ Γιάννη ( κάνω ωραια εισαγωγή ώστε το βράδυ που θα λείπω να μην με βρίζεις ;p ) , επειδή ακριβώς "χαλιόμαστε" έτσι και αλλιώς με το μπασκετάκι ( και ακόμα παραπάνω στην καθημερινότητα μας) ,δεν είναι ανάγκη να χαλιόμαστε και στο φόρουμ , n'est-ce pas ?


QUOTE (jhantzop @ Dec 3 2015, 14:33 ) *
εκτός και αν το παρατήσεις γενικώς


Μου έχει λείψει το τέννις ομολογώ !
Tennisforum δεν υπάρχει ?
Και στην ενότητα για τα υπόλοιπα σπορ θα έχουμε gspara να την γράφει όλη μόνος του ,χαχα! biggrin.gif

QUOTE (mpek @ Dec 3 2015, 15:54 ) *
Aπολύτως σωστό ! Αν βρισκόμασταν στο facebook θα έκανα πολλά like biggrin.gif


Μπορώ να το κανονίσω να βρεθείτε ( με το αζημίωτο πάντα ;p ) !!!!
Perseus
QUOTE (Gkos @ Dec 3 2015, 13:43 ) *
Εδω ειναι topic παιδικών Α κατηγοριας και οι ομάδες που προανέφερες ειναι στην Β παίδων.
Αν λες για αντρικά(πάλι λαθος μέροςsmile.gif ) , η Νηαρ Ηστ ειναι Α ΕΣΚΑ(έπεσε από Γ Εθνική φετος),Ζωφραφος στην Β ΕΣΚΑ (έπεσε από Α φέτος),και Αγιος Θωμας με Αστέρα Εξαρχείων στην Γ ΕΣΚΑ(πέρυσι Β ΕΣΚΑ και Δ ΕΣΚΑ αντίστοιχα) !

 


τετοια καταντια? τι να πω...
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Dec 3 2015, 16:05 ) *
Μπορώ να το κανονίσω να βρεθείτε ( με το αζημίωτο πάντα ;p ) !!!!


Κανόνισέ το και πες μου τι θέλεις!
SotAndop
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ Aν ο Ηλυσιακος βρει λυσεις στη ζωνη της ΑΕΝΚ , τοτε μπορει να περασει (2)

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Δε θα δυσκολευτει καθολου ο Δουκας (2)

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Το πιο ενδιαφερον ματς της αγωνιστικης θαρρω, θα παω με το Περιστερι λογω των πολλων λυσεων που διαθετει σε ολα τα ειδη των αμυνων (2)

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Ασσος , παρα πολλα με πολυ λιγα (1)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Θα το παρει ο ΠΑΟ, ασσος +20 (1)


ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. Πρεπει η Αγια, και αυτο και το επομενο για να παρει γερη ανασα (2)
SotAndop
ΑΕΝΚ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΣΣΟΣ +12

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ-ΚΑΠ ΔΙΠΛΟ , ΕΥΚΟΛΑ +30

ΠΑΟ - ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΣΣΟΣ +23
Afrathias10
Κουκουβάουνες - Δούκας: ευρεία νίκη (30+) ο Δούκας παρά την αγωνιστικότητα από τις Κουκουβάουνες
SotAndop
Αγωνιστικη με ενα μεγαλο ντερμπι, παμε για τις προβλεψεις . rolleyes.gif


ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Διπλο , ξεκαθαρη διαφορα δυναμικου (2)

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ Ασσος, δυνατοτερο , ποιοτικοτερο και πιο δουλεμενο το Περιστερι (1)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. Πολλα με λιγα, και χωρις Χατζηβερογλου....διπλο (2)

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Ντερμπάρα, ανεξαρτητα απ την εδρα θεωρω πως ο Δουκας θα παρει το ματς και θα δειξει πως πληρης , ειναι σχεδον ανικητος στο πρωταθλημα,πλεονεκτημα και στα κορμια ,θα καλυψει πιστευω και τη διαφορα του +3, ασσος λοιπον (1)

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. Πολλα με λίγα, ασσος (1)

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Το δευτερο ανταγωνστικο και ενδιαφερον παιχνιδι της αγωνιστικης, +11 και μεγαλο διπλο ειχε πετυχει η ΚΑΠ στη Κηφισια στο πρωτο γυρο, θεωρω πως η Αγια Παρασκευη και λογω εδρας θα παρει το ματς και λογω του οτι σε μεγαλο βαθμο θα καθαρισει με την υποθεση παραμονη , εαν νικησει απο αυριο. (1)
Afrathias10
Όπως προέβλεψε ο sotandopp, ο Δόυκας υπερίσχυσε του ΠΑΟ με 18 π διαφορά. Ξέφυγε από την αρχική με 9-0 και από εκεί και πέρα δεν απειλήθηκε ποτέ. 11 π στο 1ο δεκάλεπτο διαφορά, 5 ακόμη προστέθηκαν στο 2ο, κοκ. Ο ΠΑΟ απειλούσε μόνο από μακριά, αφού η διαφορά ύψους και δύναμης ήταν ξεκάθαρη. Ο Δούκας έβαλε το παιχνίδι μέσα στη ρακέτα, πήρε επιθετικά ριμπάουντ, και εφθανε πιο εύκολα στο καλάθι. Παρά την απουσία του Παππά, δεν έγινα λάθη απο την πίεση του ΠΑΟ σε όλο το γήπεδο.

Μια παρατήρηση, ο Ψαράς λίγο καιρό μετά τον τραυματισμό του έπαιξε. Ως γονιός, θα ήθελα τα παιδιά να προσέχουν πιο πολύ τον εαυτό τους.
SotAndop
Παρα τη προβλεψη μου για νικη της ΚΑΠ , η ΑΕΝΚ πηρε σπουδαια νικη στο Κοντοπευκο και υπερκαλυψε τη διαφορα της ηττας του πρωτου γυρου στην εδρα της καθως νικησε με +13 (πρωτος γυρος :ειχε χασει με 11) . Η Αγ. Παρασκευη , μπηκε δυνατα και με 3 καλαθια του Κωστοπουλου (2002) εκανε ενα γρηγορο 8-0..στη συνεχεια με σερι η ΑΕΝΚ ισοφαρισε κ περασε μπροστα. Μεχρι το ημιχρονο , κοντα στο σκορ οι 2 ομαδες, και στην επαναληψη η ΚΑΠ πιο πολυ κυνηγαγε να μη χασει τη διαφορα του +11 παρα να νικησει...η διαφορα μαλιστα χαθηκε στα τελευταια 19 δευτερολεπτα, δεν εγινε καν φαουλ απο πλευρα ΚΑΠ παροτι ειχαν μονο 2 ομαδικα...ετσι η ΑΕΝΚ , παιρνει μεγαλη ανασα σωτηριας αποψε, και η ΚΑΠ μπαινει κατα ενα ποσοστο σε περιπετεια.
SotAndop
Μετα απο μια μεγααλη αναπαυλα, επιστρεφουμε σε αγωνιστικη δραση , με προβλεψεις smile.gif

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ Πεσμενος , ο Ηλυσιακος, χωρις το καλυτερο του παιχτη πιθανοτατα, θα χασει στο Σαιντ Λορενς. (1)

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Οι Κουκουβαουνες για να συνεχισουν τον αγωνα τους, που ειναι ομολογουμενως δυσκολος , πρεπει και μπορουν. (1)

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Ανωτερη η Ακαδημια (1)

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Η Αγια Παρασκευη πρεπει , αλλα με μεγαλη απουσια και αυτη θεωρω θα χασει (2)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δουλεμενο το Περιστερι για 4αδα, αλλα στο Ταφο δυσκολα θα αντεξει (1)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Χωρις σχολια (2)
SotAndop
Διπλο του Αμυντα στο Κοντοπευκο smile.gif
Gkos
Σε φιλικό που διεξήχθη χτες το πρωί,Ντιρι-ΠΑΟ 66-49 ( 24-9,35-26,48-35,66-49)

Εύκολη νίκη της γηπεδουχου που μετά την δυνατή πρώτη περίοδο ,διατήρησε τα κεκτημένα κάνοντας μάλιστα και (εκτεταμενο)  ροτέισον (χρησιμοποιησε και 2002ρους)...
Ο  ΠΑΟ συνεχίζει να προβληματίζει(κάθε χρόνο η ίδια ιστορία) ,χάνοντας με κάτω τα χέρια παρά το μικρό ροτέισον( 10αδα-11άδα πρέπει να  επαιξε)...

Μιας και φέτος το  sportshero ανεβάζει μόνο ΕΣΚΑΝΑ  ας ανεβάσω 2 βιντεάκια από την τρίτη και τέταρτη περίοδο μιας και τα τράβηξα και τα έχω,να δει και κανάς φίλος που μπορεί να θέλει να έχει εικόνα,αλλα δεν βρίσκεται Αθήνα.

https://youtu.be/YFXBfR-7h70

https://youtu.be/nmzpmAPu-Mo (σε αυτό έκανα και zoom smile.gif )

Ελπίζω να μην "θυμώσει" το Deree ,για το άκοπο σκάουτινγκ στους αντιπάλους του,απλά σοβαρό να είναι φέτος δεν θα έχει  πρόβλημα να ανεβει στην Α κατηγορία(παρά την προσφατη αποχώρηση βασικου παίκτη που είχε,έχει πληρέστατο ρόστερ ) smile.gif
SotAndop
Eπιστροφη στις προβλεψεις...για αυριο smile.gif

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Πολυ ενδιαφερον ματς, οπως και στο πρωτο γυρο , θα παω με τον ΓΣΠ, τον θεωρω πιο δουλεμενο και ολοκληρωμενο σαν συνολο(1)

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. Για να μην γινει απο αυριο η πιο πιθανη ομαδα για την τριτη θεση του υποβιβασμου, πρεπει η ΚΑΠ να κερδισει, σοβαρη , θεωρω πως μπορει (2)

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Πιο δυνατος ο Δουκας , δε θεωρω κιολας πως θα κανει αλλη ηττα (2)

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ Πιο δυνατη η τριπλη , πιο ποιοτικη, +εδρα (1)

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Το ντερμπι της αγωνιστικης, θεωρω πως η BAC, εχει το δευτερο καλυτερο συνολο στη κατηγορια, ο ΠΑΟ ειναι τριτος (1)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. Κι ο Ηλυσιακος , σοβαρος, για να συνεχισει τον αγωνα της παραμονης πρεπει να επιβληθει, μπορει (1)
Flinafim
μετά τα χθεσινά δυσκολα πλεον για κουκουβαουνες.....
SotAndop
Mεγαλη νικη για την ΚΑΠ , που θα συνεχισει και την επομενη σεζον στην Α κατηγορια , επι της Τριπλης Κορωνας στο Κοντοπευκο. Σκορ 66-60, διακριθεντες ο εξαιρετικος Βοντετσιανος με 31 ποντους εκ των οποιων 7 (!!) τριποντα και Κοντομιχαλος με 15 και 15 ποντους και ριμπαουντ.

Νικη +++ και Δουκας επι Ηλυσιακου και ηττα κατα 99% μη αναμενομενη στη ΠΥΡΚΑΛ η Ακαδημια απο τον Αμυντα !!!
Gkos
Νταξει οχι και τοσο τρομερη εκπληξη...
Χωρις Προισκο σε μια τοσο δυσκολη εδρα ,μπορει να χασει η Ακαδημια...
Και να νικουσε δεν αλλαζε κατι,νικη με Δουκα θα ηθελε παλι την ερχομενη Τεταρτη(οχι Τριτη)...
Απλα τωρα θελει και +10 για το πλεονεκτημα εδρας...
mpek
πολύ ωραίος αγώνας διεξήχθη χθες στην Πυρκάλ μεταξύ Αμύντα και Ακαδημίας. Ο αγώνας έληξε με 73 - 72 στην παράταση υπέρ του Αμύντα. Ο νικητής ήταν ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης, όλα τα παιδιά έπαιξαν και πρόσφεραν όσα μπορούσαν. Από την Ακαδημία τις επιθέσεις μονοπωλούσε ο Αρσενόπουλος. Κατά συνέπεια προς το τέλος της τρίτης περιόδου το παιδί κουράστηκε, ο αντίπαλος προπονητής έστελνε βοήθεια επάνω του και κάπου εκεί η υπόθεση σκοράρισμα έγινε πολύ δύσκολη υπόθεση για την Ακαδημία. Μου άρεσε πολύ η επιλογή του Παταβούκα να μην κάνει φάουλ στην τελευταία επίθεση του Αμύντα αλλά να παίξει άμυνα, επιλογή βέβαια που του στοίχισε την ισοφάριση και γκρίνιες από τους γονείς της ομάδας του. Πρέπει όμως να αποφασίσουμε τι θέλουμε: Να δούμε μπάσκετ της προκοπής ή χαζοσκοπιμότητες ; Τέλος καλή η διαιτησία, με τα λάθη της τα οποία ούτε σκόπιμα ήταν ούτε διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.