Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
BasketFather
ΓΑΟΚ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (55-46)
Μέσα ήταν και η μεταγραφή για τον ΗΛΥΣΙΑΚΟ (νομίζω δύο ήταν οι νέοι παίχτες που έπαιξαν αλλά δεν είμαι σίγουρος).
Δυνατό παιχνίδι.
Αυτό που έκανε εντύπωση ήταν ότι στο τέλος απείλησαν τους διαιτητές οι γονείς του Ηλυσιακού, όχι για τη διαιτησία αλλά γιατί λέγανε ότι ο ένας διαιτητής έβρισε παίχτη τους μέσα στον αγώνα!!!!!
Gkos
Αμύντας-ΑΕΝΚ 62-40
Πολύ εύκολα ο Αμύντας
Gkos
4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ



Triple Crown - TeleUnicom BAC 48-60

Κουκουβάουνες - Ηλυσιακός 55-46

Αμύντας - ΑΕΝ Κηφισιάς 62-40

ΚΑΠ - Δούκας 49-77

Παναθηναϊκός - Παπάγου 82-17

Αναγέννηση Πετρ. - Περιστέρι 27-71










*Για Παναθηναικό και Περιστέρι δεν σας εγραψα σκορ χτες βράδυ ,γιατί δεν τα ήξερα .
Βασικά δεν τα ρώτησα καν ,δεν υπήρχε και λόγος.......
Gkos
"Triple Crown - TeleUnicom BAC 48-60



Τις τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια έφθασε η TeleUnicom BAC στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ, επικρατώντας με 60-48 του Triple Crown στο κλειστό του St. Lawrence. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Ακαδημίας πήρε προβάδισμα στο σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο, κρατώντας μια σταθερή διαφορά ως το τέλος του αγώνα. Η ΤeleUnicom BAC και ο Παναθηναϊκός είναι οι μοναδικές αήττητες ομάδες του πρωταθλήματος και συγκατοικούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.



Triple Crown - TeleUnicom BAC 48-60

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-11, 28-25, 37-45, 48-60.

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Δήμος Π., Ηλιόπουλος Δ., Νάσσου Ν., Γιαννόπουλος Γ. 7(1), Ηλιόπουλος Ν., Κόλτηρης Γ. 2, Προίσκος Α. 13, Αρσενόπουλος Ν. 12(2), Λουκαϊτης Η. 3(1), Παπαγεωργίου Ν. 17(2), Γκικαπέππας Β., Καραγιώργης Λ. 6.

http://www.basketballacademy.gr/post/331/t...0-a-paidwn-eska "




ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ 82-17

Τα δεκάλεπτα: 21-0,43-6,59-11,81-17

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Αλβέρτης 10, Παττιτάκης 5, Πολιτόπουλος 10, Σωτηρίου 8(2), Ψαρράς 18(1), Μπαλαμώτης 3, Παπακώστας 5, Κεφάλας 4, Τζίντι 7, Λιαράκος 4, Ζέρβας 4, Οικονόμου 4



Παπάγος (Στεφανάκης): Φετοκάκης 2, Παπαντώνης, Βλάχος, Ξηροφώτος 2, Αθανασίου, Παπανικολάου 2, Καλλιέρης 4, Λεβειδιώτης 2, Βαλιώτης, Κατσίκας, Κουπλάκης 5(1)

Οι πόντοι είναι συνδυαστικά από την σελίδα των ακαδημιών του ΠΑΟ στο φουμπού και από το σάιτ του Παπάγου
http://www.acpapagou.gr/index.php/61-cat-m...1620152016.html



ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ( όσοι γράφουν δηλαδή ) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ?ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ?


Για το ματς της ΚΑΠ με Δούκα και την εύκολη νίκη των εκπαιδευτηρίων θα διαβάσουμε ΕΔΩ http://www.ased.gr/Articles/1606 ( ακόμα το γράφουν το κείμενο -μόνο τίτλος υπάρχει ) μιας και η ΚΑΠ φέτος δεν γραφει καθόλου στο σαιτ της (...)

Για Πετράλωνα -Περιστέρι πουθενά ,αφού το Περιστέρι δεν έκανε καν τον κόπο να γράψει τους πόντους της παιδικής ομάδας ( http://www.gsperisteri.gr/index.php/news/b...a-niki-mia-itta -πολλή δουλειά έπεσε -αλλάζουν και το παρκέ στο Παπανδρέου ).

Για Κουκουβάουνες -Ηλυσιακό τα ίδια ( ο Ηλυσιακός πέρυσι στην Β έγραφε ,φέτος έκλεισε το σάιτ !!! ) ,οι Κουκουβάουνες απλά γράφουν το σκορ στο σάιτ τους χωρίς καν πόντους της ομάδας τους ( http://www.gaokbc.com/#!ΝΙΚΗ-ΓΙ...cf2a7bb74cb968c )...

ενώ για το Αμύντας-ΑΕΝΚ που παρευρέθηκα στο 2ρο ημίχρονο , ήταν πολύ πολύ εύκολο νίκη του Αμύντα που κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο παρκέ ( δεν ξέρω καθόλου ονόματα και δεν κρατούσα σημειώσεις -σόρρυ ) .


Αυτά .... smiley.gif


Πάμε για την επόμενη αγωνιστική για προγνωστικά να ξεμπερδευουμε! .


5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ


ΤΡ 13/10/2015 20:00 ΜΠΟΘΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ

Ντερμπάκι.
Θα πω άσσο οριακά.

ΤΡ 13/10/2015 20:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

Εικόνα της Τριπλής Κορώνας δεν έχω ακόμα και απότι φαίνεται δεν θα κινδυνέψει ( είναι πιο δυνατή απότι νομίζαμε ) , με επιφύλαξη θα πω ασδο.


ΤΡ 13/10/2015 20:00 ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ

Ασσο.
Μπράβο στις Κουκουβάουνες για τις 2 μεγάλες νίκες .

ΤΡ 13/10/2015 20:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.

Πριν δω τα στραυρώματα αυτής της αγωνιστικής ,σκεφτόμουνα ότι ο Παπάγος χωρίς Κώτσο(θα λείψει αρκετά απότι φαίνεται ) μόνο τα Πετράλωνα μπορεί να κερδίσει .
Και να που παίζουν μαζί. rolleyes.gif
Ασσος λόγω Σαλούν .Αν ήταν εκτός ΝΟ ΒΕΤ θα έλεγα smiley.gif

ΤΡ 13/10/2015 20:30 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Διπλόν.


ΤΡ 13/10/2015 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

Άσσος.


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά!!!



Gkos
QUOTE (BasketFather @ Sep 30 2015, 21:14 ) *
sorry αλλά δε συμφωνώ φίλε μου με το "δυστυχώς"...

τα παιδάκια από τα Πετράλωνα είναι στα 180 παιδιά της ΕΣΚΑ (12 ομάδες x 15 παίχτες πάνω κάτω) που θα έχουν απίστευτες εμπειρίες...νομίζω πολλές ομάδες (120 περίπου) και παιδιά (2000 περίπου) θα ήθελαν να παίξουν στην Α' και ας μην έκαναν ούτε νίκη...


Δεν λέω ,ωραία εμπειρία η Α ,και πολλά παιδάκια θα θέλανε να παίζουν ( βέβαια αν θέλανε πολύ και είχαν την ικανότητα - θα μπορούσαν να παίζουν -οι μισές ομάδες της Α κατηγορίας ψάχνανε απελπισμένα παιδιά το καλοκαίρι - και σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι 15χρονοι σε ομάδες της Β κατηγορίας που επέλεξαν να μείνουν στην ομάδα τους ) αλλά δεν ξέρω πόσο καλή εμπειρία είναι να χάνεις με 50+ πόντους κάθε αγωνιστική....
Ίσως και επώδυνη θα έλεγα...

Επειδή θυμάμαι και γω κάτι τραυματικές δικές μου το λέω smiley.gif


QUOTE (BasketFather @ Sep 30 2015, 21:14 ) *
επιπλέον, μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για παιδάκια 15 χρονών... η ψυχολογία τους αλλάζει πολύ εύκολα...



Συμφωνώ .

QUOTE (BasketFather @ Sep 30 2015, 21:14 ) *
και οι αποστάσεις μεταξύ των ομάδων από την θέση 5 έως και την 12 είναι σχετικά μικρές οπότε μπορούν να ανατραπούν πολλά...


Εδώ θα διαφωνήσω .Πάλι smiley.gif

Μετά τις 3 πρώτες θέσεις (ούτε καν 5 ) , οι διαφορές είναι μικρές ...ΝΑΙ.
ΑΛΛΑ από αυτά που βλέπουμε η Αναγέννηση μοιάζει ένα (τουλάχιστον ) σκαλί πιο κάτω από τις υπόλοιπες που θα παλέψουν να παραμείνουν ...
Μην προτρέχω αλλά το Ηλυσιακός -Πετράλωνα για υποβιβασμό μοιάζει να έχει "κλειδώσει" ( ο Ηλυσιακός κάνει κάτι κινήσεις )....
Και αν μείνει πολύ καιρό εκτός ο Κώτσος , τότε δεν βλέπω Παπάγου να γλυτωνει επίσης....

QUOTE (BasketFather @ Sep 30 2015, 21:14 ) *
ένας παίχτης που τώρα δεν παίζει για διάφορους λόγους και θα παίξει μετά μπορεί να αλλάξει τα πάντα....


Συμφωνώ .Έχει κάποιον τέτοιον η Αναγέννηση Πετραλώνων ? Αν έχει οκ.....
Ο Παπάγος έναν είχε ,και.....


Τέλος πάντων ,ας το διασκεδάσουν όλα τα παιδιά!!!
Παιδιά είναι στην τελική !
tommie1983
Δεν την έχω δει από κοντά αλλά γίνεται πολύς λόγος για την Ακαδημία. Ξεκίνησε με 2 τεράστιες σε διαφορά νίκες αλλά στα επόμενα 2 βρήκε αντίσταση από καλές-βάσει βαθμολογίας- αλλά όχι κορυφαίες ομάδες. Για όποιον έχει συνολική εικόνα, μήπως δεν είναι τελικά ακλόνητο φαβορί?
Gkos
QUOTE (tommie1983 @ Oct 7 2015, 16:16 ) *
Δεν την έχω δει από κοντά αλλά γίνεται πολύς λόγος για την Ακαδημία. Ξεκίνησε με 2 τεράστιες σε διαφορά νίκες αλλά στα επόμενα 2 βρήκε αντίσταση από καλές-βάσει βαθμολογίας- αλλά όχι κορυφαίες ομάδες. Για όποιον έχει συνολική εικόνα, μήπως δεν είναι τελικά ακλόνητο φαβορί?


Μπορέι να "κρύβεται" επειδή σε 2 βδομάδες πάει Τάφο smiley.gif

Ταμείο θα γίνει τον Μάη , το λέω σε όλους που προδικάζουν αυτό.

Υ.γ. Εγω φαβορί την έχω γράψει (από Αύγουστο ) πάντως .Σκέτο.
Ούτε ακλόνητο ,ούτε τίποτα . smiley.gif
BasketFather
Καλημέρα φίλε μου,
έχεις δίκιο ότι οι ομάδες έψαχναν παίχτες αλλά και οι σύλλογοι δεν δίνανε ούτε δανεικούς (άσε που οι περισσότεροι απειλούσαν και τα παιδάκια με το δελτίο...υπήρξε ομάδα που το είπε ξεκάθαρα..."αν θέλεις το δελτίο πάρτο το Φεβρουάριο δικαστικά")...
επιπλέον έχουμε και κρίση όλοι από ότι καταλαβαίνω μπαμπάδες είμαστε και έχουμε γίνει λάστιχα με παιδιά σε κοντινές ομάδες, φαντάσου τώρα να τρέχεις και στου !!!!!!!!! τη μάνα...

QUOTE(Gkos @ Oct 7 2015, 15:55 ) *
Δεν λέω ,ωραία εμπειρία η Α ,και πολλά παιδάκια θα θέλανε να παίζουν ( βέβαια αν θέλανε πολύ και είχαν την ικανότητα - θα μπορούσαν να παίζουν -οι μισές ομάδες της Α κατηγορίας ψάχνανε απελπισμένα παιδιά το καλοκαίρι - και σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι 15χρονοι σε ομάδες της Β κατηγορίας που επέλεξαν να μείνουν στην ομάδα τους ) αλλά δεν ξέρω πόσο καλή εμπειρία είναι να χάνεις με 50+ πόντους κάθε αγωνιστική....
Ίσως και επώδυνη θα έλεγα...

Επειδή θυμάμαι και γω κάτι τραυματικές δικές μου το λέω smiley.gif





Συμφωνώ .



Εδώ θα διαφωνήσω .Πάλι smiley.gif

Μετά τις 3 πρώτες θέσεις (ούτε καν 5 ) , οι διαφορές είναι μικρές ...ΝΑΙ.
ΑΛΛΑ από αυτά που βλέπουμε η Αναγέννηση μοιάζει ένα (τουλάχιστον ) σκαλί πιο κάτω από τις υπόλοιπες που θα παλέψουν να παραμείνουν ...
Μην προτρέχω αλλά το Ηλυσιακός -Πετράλωνα για υποβιβασμό μοιάζει να έχει "κλειδώσει" ( ο Ηλυσιακός κάνει κάτι κινήσεις )....
Και αν μείνει πολύ καιρό εκτός ο Κώτσος , τότε δεν βλέπω Παπάγου να γλυτωνει επίσης....

5-12 έβαλα γιατί θεωρώ ότι και ο Αμύντας έχει προβάδισμα για την τέταρτη θέση (ίσως όμως να χτυπιέται από κάποιους),
τα Πετράλωνα τα έβαλα στους 5-12 μπας και τα εμψυχώσουμε λίγο τα παιδάκια...συμφωνώ όμως ότι πρέπει να είναι μακρυά από τις άλλες ομάδες και δεν ξέρω εάν έχουν κάποια απώλεια...


Συμφωνώ .Έχει κάποιον τέτοιον η Αναγέννηση Πετραλώνων ? Αν έχει οκ.....
Ο Παπάγος έναν είχε ,και.....


Τέλος πάντων ,ας το διασκεδάσουν όλα τα παιδιά!!!
Παιδιά είναι στην τελική !

Gkos
QUOTE (BasketFather @ Oct 12 2015, 09:00 ) *
Καλημέρα φίλε μου,
έχεις δίκιο ότι οι ομάδες έψαχναν παίχτες αλλά και οι σύλλογοι δεν δίνανε ούτε δανεικούς (άσε που οι περισσότεροι απειλούσαν και τα παιδάκια με το δελτίο...υπήρξε ομάδα που το είπε ξεκάθαρα..."αν θέλεις το δελτίο πάρτο το Φεβρουάριο δικαστικά")...
επιπλέον έχουμε και κρίση όλοι από ότι καταλαβαίνω μπαμπάδες είμαστε και έχουμε γίνει λάστιχα με παιδιά σε κοντινές ομάδες, φαντάσου τώρα να τρέχεις και στου !!!!!!!!! τη μάνα...


Οι αποστάσεις είναι τέραστιο πρόβλημα όμως και τα δελτία ....


QUOTE (BasketFather @ Oct 12 2015, 09:00 ) *
5-12 έβαλα γιατί θεωρώ ότι και ο Αμύντας έχει προβάδισμα για την τέταρτη θέση (ίσως όμως να χτυπιέται από κάποιους),
τα Πετράλωνα τα έβαλα στους 5-12 μπας και τα εμψυχώσουμε λίγο τα παιδάκια...συμφωνώ όμως ότι πρέπει να είναι μακρυά από τις άλλες ομάδες και δεν ξέρω εάν έχουν κάποια απώλεια...


Να τα εμψυχώσουμε τα παιδάκια!
Γιατί όχι ? rolleyes.gif

Καλη επιτυχία σε όλους σήμερα !!!
Gkos
Ανάπαυλα στα Ιλίσσια 29-34, με τον (ενισχυμένο ) Ηλυσιακό να έχει ταλαιπωρήσει πολύ τον νωχελικό Παναθηναικό.
doctor_dru
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή 71 - 47
Πολύ εύκολη νίκη για τους γηπεδούχους που καθάρισαν από πολύ νωρίς το ματς.
Gkos
Σόρρυ που εξαφανίστηκα ,αλλά στο κ@@@γήπεδο των Ιλισσίων μεσα σε ολα τα στραβά δεν εχει και σήμα ίντερνετ (για την wind-κωλοεταιρεια επισης) και έπρεπε να βγαίνω εξω ,να ανεβαινω την σκάλα να παω στον δρόμο,και ειμαι και γέρος άνθρωπος κλπ κλπ.

Σοβαρεύτηκε τελικα ο Παναθηναικός και νικησε ανετα  75-49.

Με Χατζηβερογλου και ...Σπυρόγλου (αυτό δεν το ήξερα!!!) ο Ηλυσιακός,φάνηκε ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο.

Από τα υπόλοιπα ξέρω μόνο για Ακαδημία που νίκησε 81-23 (42-6) τις Κουκουβαουνες
tommie1983
QUOTE (Gkos @ Oct 14 2015, 02:37 ) *
Σόρρυ που εξαφανίστηκα ,αλλά στο κ@@@γήπεδο των Ιλισσίων μεσα σε ολα τα στραβά δεν εχει και σήμα ίντερνετ (για την wind-κωλοεταιρεια επισης) και έπρεπε να βγαίνω εξω ,να ανεβαινω την σκάλα να παω στον δρόμο,και ειμαι και γέρος άνθρωπος κλπ κλπ.

Σοβαρεύτηκε τελικα ο Παναθηναικός και νικησε ανετα  75-49.

Με Χατζηβερογλου και ...Σπυρόγλου (αυτό δεν το ήξερα!!!) ο Ηλυσιακός,φάνηκε ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο.

Από τα υπόλοιπα ξέρω μόνο για Ακαδημία που νίκησε 81-23 (42-6) τις Κουκουβαουνες

42-6 ημίχρονο...μάλιστα και οι Κουκου έχουν κάνει και νίκες...

Και τώρα την επόμενη αγωνιστική ΠΑΟ-Ακαδημία. Φίλε Gκος περιμένουμε προβλέψεις-αναλύσεις κλπ.
Gkos
Όλα τα αποτελέσματα.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.71 - 47

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ57 - 75


ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
81 - 23


ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.36 - 43


ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 49 - 75


ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 88 - 44
Gkos
Σχόλια.
Καταρχάς η ΑΕΝΚ έχει απογοητεύσει πολύ πολύ πολύ.
Ούτε Ηλυσιακό θα κέρδιζε,αν παίζανε την ερχόμενη βδομάδα.
Αντιθέτως η Τριπλή Κορώνα(που ακόμα δεν έχω καθόλου εικόνα ) έχει διαψεύσει τις Κασσάνδρες και είναι ευχάριστη έκπληξη.
Τι άλλο;
Ο Παπάγος χωρίς Κώτσο ,δεν κερδίζει ούτε τα Πετράλωνα τελικά.
Α,και μπράβο στα Πετράλωνα για τον σεφτέ!!!!

QUOTE (tommie1983 @ Oct 14 2015, 09:14 ) *
42-6 ημίχρονο...μάλιστα και οι Κουκου έχουν κάνει και νίκες...


Ε ντάξει ,και ο Παπάγος έχανε 21-0 στο 10λεπτο ,την προηγούμενη βδομάδα στον Τάφο.
Μην το ψάχνεις...
Υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στις πάνω και στις κάτω του βαθμολογικού πίνακα.

Και ναι,έχουν κάνει δυο(και μπράβο τους) :
Κέρδισαν 68-30 μέσα στο Σαλούν πριν 2 βδομάδες (τον Παπάγο που βέβαια νίκησαν και τα Πετράλωνα εχτές) και 12 π. αν θυμάμαι καλά εντός τον Ηλυσιακό (που ήταν με τις μεταγραφές μεν ,αλλα χωρίς καν να έχουν κάνει όλοι μια προπ παρέα)...
BasketFather
QUOTE(Gkos @ Oct 14 2015, 11:47 ) *
Σχόλια.
Καταρχάς η ΑΕΝΚ έχει απογοητεύσει πολύ πολύ πολύ.
Ούτε Ηλυσιακό θα κέρδιζε,αν παίζανε την ερχόμενη βδομάδα.
Αντιθέτως η Τριπλή Κορώνα(που ακόμα δεν έχω καθόλου εικόνα ) έχει διαψεύσει τις Κασσάνδρες και είναι ευχάριστη έκπληξη.
Τι άλλο;
Ο Παπάγος χωρίς Κώτσο ,δεν κερδίζει ούτε τα Πετράλωνα τελικά.
Α,και μπράβο στα Πετράλωνα για τον σεφτέ!!!!



Ε ντάξει ,και ο Παπάγος έχανε 21-0 στο 10λεπτο ,την προηγούμενη βδομάδα στον Τάφο.
Μην το ψάχνεις...
Υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στις πάνω και στις κάτω του βαθμολογικού πίνακα.

Και ναι,έχουν κάνει δυο(και μπράβο τους) :
Κέρδισαν 68-30 μέσα στο Σαλούν πριν 2 βδομάδες (τον Παπάγο που βέβαια νίκησαν και τα Πετράλωνα εχτές) και 12 π. αν θυμάμαι καλά εντός τον Ηλυσιακό (που ήταν με τις μεταγραφές μεν ,αλλα χωρίς καν να έχουν κάνει όλοι μια προπ παρέα)...






Έκπληξη το διπλό στο σαλούν, μάλλον τους δώσαμε αρκετό θάρρος με αυτά που γράψαμε (αν διαβάζουν το forum τα παιδάκια των Πετραλώνων). Άντε και σε ανώτερα παιδιά.

Συμφωνώ ότι η ΑΕΝΚ είναι κάτω από αυτό που περιμέναμε αλλά θα έλεγα να τους δούμε λίγο ακόμα πριν βγάζουμε συμπεράσματα.

Καλό ζέσταμα έκαναν στην Παλλήνη για το μάτς της ερχόμενης εβδομάδας.
Όσο για τους κουκου (φυσικά και μπράβο τους για τις δύο σημαντικές νίκες που έκαναν) να σημειώσω ότι και στην πρώτη αγωνιστική έφαγαν 50 πόντους από Δούκα και μετά τα χτύπησαν και τα τρία επόμενα παιχνίδια και αυτό που ήθελαν το πήραν, μάλιστα παραλίγο να πάρουν και το κάτι παραπάνω (να θυμίσω ότι στη δεύτερη αγωνιστική στο κουκουcity από 0-21 την πρώτη περίοδο με το Περιστέρι έχασαν τελικά μόνο 47-51 και παραλίγο να το πάρουν κι αυτό). Μήπως αυτό λέει κάτι? Θα δείξει η απόμενη αγωνιστική με triple και η μεθεπόμενη με ΑΕΝΚ. Πάντως οι κακιές οι γλώσσες λένε ότι υπήρχαν ματάκια στην Παλλήνη και βλέπανε...και τριπλά και πράσινα...

Ερωτηματικό ακόμα η Αγία Παρασκευή για το που ακριβώς βρίσκεται από πλευράς δυναμικότητας.

Το Περιστέρι αρχίζει και βρίσκει τα πατήματά του.

Σταθερός ο Αμύντας.

Θα συμφωνήσω σε δύο πράγματα που διάβασα:
Πρώτον με κάποιον που είπε ότι το ταμείο θα γίνει την Άνοιξη (εκεί μπορεί να ξεχαστούν και οι 50αρες αλλά και κάποιες νίκες-ήττες που γίνανε στην αρχή) και δεύτερον με κάποιον που είπε ότι η απόσταση μεταξύ των groups 1-3 με 5-12 είναι μεγάλη.

Τέλος, θα σας ξαναθυμίσω ότι μιλάμε για 15χρονα που από αγωνιστική σε αγωνιστική μπορεί να έχουν θεαματικές αλλαγές αλλά και τις απουσίες (μακρυά από όλα τα παιδιά) που μπορεί να παίξουν μεγάλο ρόλο στις ομάδες που θα κριθούν στη μία νίκη διαφορά.

καλό βράδυ σε όλους...
Gkos
QUOTE (BasketFather @ Oct 15 2015, 00:12 ) *
Θα συμφωνήσω σε δύο πράγματα που διάβασα:
Πρώτον με κάποιον που είπε ότι το ταμείο θα γίνει την Άνοιξη (εκεί μπορεί να ξεχαστούν και οι 50αρες αλλά και κάποιες νίκες-ήττες που γίνανε στην αρχή) και δεύτερον με κάποιον που είπε ότι η απόσταση μεταξύ των groups 1-3 με 5-12 είναι μεγάλη.




Εμείς δεν τα γράφαμε !!!!!;;; blink.gif




QUOTE (BasketFather @ Oct 15 2015, 00:12 ) *
Τέλος, θα σας ξαναθυμίσω ότι μιλάμε για 15χρονα που από αγωνιστική σε αγωνιστική μπορεί να έχουν θεαματικές αλλαγές αλλά και τις απουσίες (μακρυά από όλα τα παιδιά) που μπορεί να παίξουν μεγάλο ρόλο στις ομάδες που θα κριθούν στη μία νίκη διαφορά.


Μιας και μίλησες για απουσίες,δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν αυτά που άκουγα από το μεσημέρι και από το ντέρμπι στον Τάφο(και αρκετά ακόμα) θα λείψει ο Στέφανος Ψαρράς ,που σε μια ανύποπτη φάση στα Ιλίσσια προσγειώθηκε άσχημα και έσπασε τον καρπό του ...
SotAndop
Aς κανω και γω , -νωρις νωρις- τις προβλεψεις μου για τη Τρίτη
bball.gif

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Ενδιαφερον το ματς, θεωρω πως η triple crown θα το παρει παρ'ολα αυτα (2)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Το ενα απο τα 3 ντερμπι της αγωνιστικης, θα παω με το πολυ δουλεμενο περιστερι (2)

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Ευκολα θεωρω θα καθαρισει η Αγια , το χρειαζεται (1)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ της αγωνιστικης, δυσκολο , θα παω ελλειψει Ψαρρα, με την Ακαδημια (2)

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Ευκολα ο Δουκας (1)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ Ντερμπι στα χαμηλα της βαθμολογιας , θεωρω πως θα κανει σεφτε ο Ηλυσιακος με τις προσθηκες που εκανε (2)
BasketFather
QUOTE(SotAndop @ Oct 17 2015, 15:40 ) *
Aς κανω και γω , -νωρις νωρις- τις προβλεψεις μου για τη Τρίτη
bball.gif

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Ενδιαφερον το ματς, θεωρω πως η triple crown θα το παρει παρ'ολα αυτα (2)
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Το ενα απο τα 3 ντερμπι της αγωνιστικης, θα παω με το πολυ δουλεμενο περιστερι (2)

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Ευκολα θεωρω θα καθαρισει η Αγια , το χρειαζεται (1)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ της αγωνιστικης, δυσκολο , θα παω ελλειψει Ψαρρα, με την Ακαδημια (2)

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Ευκολα ο Δουκας (1)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ Ντερμπι στα χαμηλα της βαθμολογιας , θεωρω πως θα κανει σεφτε ο Ηλυσιακος με τις προσθηκες που εκανε (2)



Θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου εκτός από ένα, το Περιστέρι δεν το βλέπω ικανό για διπλό, εκτός εάν ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε (απουσίες ή προσθήκες). Μπορεί να είναι η καλύτερη ομάδα μαζί με το triple από τους δεύτερους αλλά νομίζω ότι ο Αμύντας είναι 1-2 σκαλιά παραπάνω.
Επιπλέον, να προσθέσω ότι ο Ηλυσιακός έχει δυναμώσει αρκετά για να το πούμε ντέρμπυ με τα Πετράλωνα. Νομίζω θα το πάρει άνετα.
greekfreak
QUOTE (Gkos @ Oct 15 2015, 02:26 ) *
Εμείς δεν τα γράφαμε !!!!!;;; blink.gif






Μιας και μίλησες για απουσίες,δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν αυτά που άκουγα από το μεσημέρι και από το ντέρμπι στον Τάφο(και αρκετά ακόμα) θα λείψει ο Στέφανος Ψαρράς ,που σε μια ανύποπτη φάση στα Ιλίσσια προσγειώθηκε άσχημα και έσπασε τον καρπό του ...
η ανυποπτη φαση για την οποια μιλας ηταν 6 δευτερα πριν τελειωση το ματς και ενω η διαφορα ηταν στους 26 ποντους και αντι ο παιχτης να σταματησει και να δωσουν τα χερια τα παιδια fairplay πηγε να βαλει καλαθι και εγεινε η ζημια μηπως δεν πρεπει ο παναθηναικος να πορωνει τοσο πολυ τα παιδια..........λεω εγω τωρα.....περαστικα στο παιδι και ευχομαι να μην υπαρχουν αλλοι τραυματισμοι
BasketFather
QUOTE(greekfreak @ Oct 19 2015, 00:55 ) *
η ανυποπτη φαση για την οποια μιλας ηταν 6 δευτερα πριν τελειωση το ματς και ενω η διαφορα ηταν στους 26 ποντους και αντι ο παιχτης να σταματησει και να δωσουν τα χερια τα παιδια fairplay πηγε να βαλει καλαθι και εγεινε η ζημια μηπως δεν πρεπει ο παναθηναικος να πορωνει τοσο πολυ τα παιδια..........λεω εγω τωρα.....περαστικα στο παιδι και ευχομαι να μην υπαρχουν αλλοι τραυματισμοι


Κάθε τραυματισμός είναι άσχημη υπόθεση για όλους...πιστεύω ότι και τα παιδάκια του BAC εάν ρωτήσουμε δε θα θέλανε να τραυματιστεί παίχτης του ΠΑΟ και ας παίζουν αύριο αντίπαλοι...αυτό είναι υγειές και έτσι πρέπει να μεγαλώνουνε τα παιδιά...
Συμφωνώ ότι τα παιδάκια στην ηλικία αυτή πιέζονται πολύ...Α' Λυκείου, Αγγλικά, Μπάσκετ Α΄ κατηγορίας... είναι δύσκολα τα πράγματα, από την άλλη όμως θα πρέπει να καταλάβουν ότι η ζωή έτσι είναι, μια σκέτη πίεση και εάν δεν έχεις πρόγραμμα και σωστή διαχείριση μπορεί να γκρεμιστούν όλα μαζί... ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ στον Στέφανο και μακρυά από όλα τα παιδιά οι τραυματισμοί...
Gkos
Πάμε στα προγνωστικά για σήμερααα 

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ  1
Θα πάρω την γηπεδούχο ομάδα.
Ε κάπου να χάσει η Τριπλή..η

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1
Άσσο ξεκάθαρα.
Θεωρώ καλύτερη ομάδα τον Αμύντα,η Πυρκάλ είναι δυνατή εδρα,το σταντάρω κιόλας.

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ  1
ΚΑΠ ξεκάθαρα.
Αν παίζει ο Κώτσος ,σχετικά ευκολα.
Αν όχι,πανεύκολα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ 2
Δεν επηρεάζει την επιλογή μου η απουσία του Ψαρρα,καθότι θεωρώ ο ΠΑΟ έχει λύσεις αρκετές στο 1/2.
Απλά θα πω διπλό ,για λόγους που έχω αναλύσει αρκετά.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
25+

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
Θα το πάρει ο Ήλυ.
Νομίζω και εύκολα μπορεί.


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά!
Gkos
Ανάπαυλα στον Τάφο, 15-23 το σκορ,ο ΠΑΟ μπορεί να έχει και 0/15 τρίποντα...
Gkos
Παναθηναικός-Ακαδημία 30-42 Τελικό (το διευκρινίζω)

ΚΑΠ-Παπάγος 67-55 επίσης τελικό.
Gkos

Ευρεία νίκη (40αρα) του Δούκα επί της ΑΕΝΚ.
greekfreak
QUOTE (Gkos @ Oct 20 2015, 22:11 ) *
Παναθηναικός-Ακαδημία 30-42 Τελικό (το διευκρινίζω)
κακο σε γενικες γραμμες παιχνιδι με πολλα αστοχα σουτ πολυ γερη αμυνα απο BAC καλητερη οι φωνες που ακουγες δεν ηταν απο μενα απο κατι μαμαδες του ΠΑΟ καλα δεν τους εχει εξηγησει κανεις οτι ΠΑΟ BAC TRIPLE CROWN ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΙΝΙΝΟΥΝΤΑ ΔΟΧΕΙΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΠΑΟ ΑΛΒΕΡΤΗ φιλικο ηταν τι φωναζαν ........χαχαχαχα
Gkos
Ο Ηλυσιακός με μια μεστή εμφάνιση νίκησε με 35 π τα Πετράλωνα.

QUOTE (greekfreak @ Oct 20 2015, 22:58 ) *
κακο σε γενικες γραμμες παιχνιδι με πολλα αστοχα σουτ πολυ γερη αμυνα απο BAC καλητερη οι φωνες που ακουγες δεν ηταν απο μενα απο κατι μαμαδες του ΠΑΟ καλα δεν τους εχει εξηγησει κανεις οτι ΠΑΟ BAC TRIPLE CROWN ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΙΝΙΝΟΥΝΤΑ ΔΟΧΕΙΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΠΑΟ ΑΛΒΕΡΤΗ φιλικο ηταν τι φωναζαν ........χαχαχαχα


Τέτοια γράφεις,θα εμφανιστεί τώρα ο AS1972 και θα μπαναριστείτε παρέα για άλλες 20 μέρες.

Παρεπιμπτόντως,πλεον ο ΠΑΟ ελάχιστες σχέσεις έχει με Ακαδημία.
Με Τριπλή ναι,εχει.
Με Ακαδημία,όχι πια.
greekfreak
QUOTE (Gkos @ Oct 20 2015, 23:22 ) *
Ο Ηλυσιακός με μια μεστή εμφάνιση νίκησε με 35 π τα Πετράλωνα.



Τέτοια γράφεις,θα εμφανιστεί τώρα ο AS1972 και θα μπαναριστείτε παρέα για άλλες 20 μέρες.

Παρεπιμπτόντως,πλεον ο ΠΑΟ ελάχιστες σχέσεις έχει με Ακαδημία.
Με Τριπλή ναι,εχει.
Με Ακαδημία,όχι πια.

τι χωρισανε τα τσανακια τους εγω κατι τρυφιλια βλεπω στα πετα......
ο Παπαδοπουλος δεν ειναι στη bac
Visit My Website
Gkos
QUOTE (greekfreak @ Oct 20 2015, 23:35 ) *
τι χωρισανε τα τσανακια τους εγω κατι τρυφιλια βλεπω στα πετα......
ο Παπαδοπουλος δεν ειναι στη bac
Visit My Website



Ε αφού θες να το ακούσεις,εδώ και κάποιο καιρό ο Παπαδόπουλος δεν ειναι στην BAC.

Άσε τι γράφει το σαιτ.

Και επίσης τα "κεφάλια" του ΠΑΟ και της Ακαδημίας,παρότι κάποτε συμπαίκτες , δεν έχουν και τις καλύτερες των σχέσεων...
Παγωνιά.
BasketFather
QUOTE(Gkos @ Oct 21 2015, 00:08 ) *
Ε αφού θες να το ακούσεις,εδώ και κάποιο καιρό ο Παπαδόπουλος δεν ειναι στην BAC.

Άσε τι γράφει το σαιτ.

Και επίσης τα "κεφάλια" του ΠΑΟ και της Ακαδημίας,παρότι κάποτε συμπαίκτες , δεν έχουν και τις καλύτερες των σχέσεων...
Παγωνιά.



Επιβεβαιώνω και εγώ ότι δεν υπάρχει τίποτα ανάμεσα σε BAC και ΠΑΟ...
Επίσης να δώσω πολλά μπράβο στα παιδιά της BAC... μεγάλο το διπλό μέσα στον Τάφο...ανυπομονούμε να δούμε και το ματς με το ΔΟΥΚΑ...
Να πω και εγώ τη γνώμη μου για την BAC...στις ηλικίες αυτές είναι σημαντικό να έχεις έναν καθαρό άσσο στην ομάδα (με καθαρό μυαλό, μάτι, τελική πάσα και τελειώματα εκεί που πρέπει και όπως πρέπει). Η BAC έχει την τύχη να έχει έναν τέτοιο παίχτη (Αρσενόπουλος) που καθοδηγεί την ομάδα ιδανικά και αυτό μετράει. Μέχρι τώρα δεν έχω δει άλλον καθαρό άσσο σε ομάδα παρά μόνο καλά point guards...


άνετο διπλό της τριπλής μέσα στο κουκουcity...
+20 η διαφορά και η τριπλή πάει για ψηλά στη βαθμολογία...

Μόνο την πρώτη περίοδο άντεξαν οι κουκου (όσο έπαιζαν μαν του μαν), τα φάουλ όμως (7-1 στην πρώτη περίοδο) τους ανάγκασαν να γυρίσουν σε ζώνη και τα εύστοχα τρίποντα της τριπλής έκαναν τη διαφορά σε 2η και 3η περίοδο που έμεινε μέχρι τέλος...

Αυτό που βλέπω μέχρι τώρα είναι η πολύ καλή δουλειά από το προπονητικό team της τριπλής, σε κάθε παιχνίδι είναι διαβασμένοι και η ομάδα στημένη σωστά στο γήπεδο...επιπλέον, η ομάδα είναι πολύ καλά γυμνασμένη (καλή φυσική κατάσταση, δύναμη, καλά άλματα, καλές άμυνες 1vs1) και αυτό βοηθάει τα παιδιά να παίζουν με πάθος....μπράβο σε όλους...



greekfreak
QUOTE (Gkos @ Oct 21 2015, 00:08 ) *
Ε αφού θες να το ακούσεις,εδώ και κάποιο καιρό ο Παπαδόπουλος δεν ειναι στην BAC.

Άσε τι γράφει το σαιτ.

Και επίσης τα "κεφάλια" του ΠΑΟ και της Ακαδημίας,παρότι κάποτε συμπαίκτες , δεν έχουν και τις καλύτερες των σχέσεων...
Παγωνιά.

εγω δεν ξερω και ρωταω να μαθω γιατι το σαιτ τους εχει φατσα καρτα ...πως το επιτρεπουν αυτο αν πειραν διαζυγιο .....
Gkos
Μπορει να μην το έχουν ανακοινώσει επίσημα ακόμα και να τους το "χαλάσαμε" .

Ή απλά ξεχάσανε να κανουν την διορθωση.
Σαιτ ακαδημίας μπάσκετ είναι,όχι των Μπουλςsmile.gif
Gkos
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



ΤΡ 20/10/2015 20:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 34 - 54
ΤΡ 20/10/2015 20:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 51 - 61
ΤΡ 20/10/2015 20:30 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 67 - 55
ΤΡ 20/10/2015 20:30 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 30 - 42
ΤΡ 20/10/2015 20:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 73 - 38
ΤΡ 20/10/2015 21:15 ΡΟΥΦ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 49 - 84


Νίκησε το Περιστέρι στην Πυρκάλ ????!!!
Μάλιστα ,μάλιστα .
Κατά @@@@ πάμε στα προγνωστικά φέτος , τσάμπα το διπλό της Ακαδημίας ....
Θα σταματήσω μου φαίνεται και θα περιμένω νοκ άουτ στην Β παίδων και στην παμπαίδων smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif ...
greekfreak
QUOTE (Gkos @ Oct 21 2015, 02:40 ) *
Μπορει να μην το έχουν ανακοινώσει επίσημα ακόμα και να τους το "χαλάσαμε" .

Ή απλά ξεχάσανε να κανουν την διορθωση.
Σαιτ ακαδημίας μπάσκετ είναι,όχι των Μπουλςsmile.gif

ε αμα ειναι ετσι να φτιαξω και γω ενα σαιτ και να λεω οτι εχω ακαδημιες με συνεργατες το ΝΙΚΟ ΓΚΑΛΗ ΤΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΦΑΣΟΥΛΑ ΤΟΝ ΙΒΚΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΤΟΝ PHIL JACKSON.........OEOOOOOOOOOOO smiley.gif
AS1972
.
Gkos
Χαρηκα greekfreak και ΑS1972.

Τα ξαναλέμε το 2016 στο φόρουμ.
AS1972
QUOTE (Gkos @ Oct 21 2015, 14:00 ) *
Χαρηκα greekfreak και ΑS1972.

Τα ξαναλέμε το 2016 στο φόρουμ.


Τι εννοείς;;;; για ποιο πράγμα μιλάς;;;;
Gkos
Θα παρακαλούσα τους συμμετέχοντες το topic να είναι ευγενικοί και να μην προκαλούνε.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει τα απωθημένα μας να τα γράφουμε σε ένα φόρουμ .....

Εσύ ρε Greekfreak , τι θέμα έχεις επιτελους με την Ακαδημία και τον ΠΑΟ ?

Κάθε λίγο και λιγάκι τα ίδια ....
Και τα ίδια .

Τιμωρήθηκες ,επανήλθες ,πάλι τα ίδια .


Δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι το διαβάζει τόσος κόσμος το topic , δεν είμαστε στο καφενείο .....


Έχουμε κουραστεί οι υπόλοιποι ,να καταναλώνουμε φαια ουσία να διαβάζουμε άχρηστα πράγματα.


Πωπω........................................................................
.................................................................................
.......................................................................
gspara
Tελευταια προειδοποιηση σε greekfreak.
Σταματα σε παρακαλω πολυ να γραφεις σε αυτο το προσβλητικο και ειρωνικο υφος.
Διαβασε προσεχτικα τον κανονισμο του φορουμ ξεκινωντας απο το νο3.
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5133
SotAndop
Μιας και τα επιασα ολα τα ματς smiley.gif , ακομα και το διπλο του Περιστεριου ας κανω παλι νωρις τις προβλεψεις μου της επομενης αγωνιστικης, εχουμε και λεμε


ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Διπλο και χωρις πολλα πολλα...(2)

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. Πολλα με πολυ λιγα (1)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ Νομιζω ηρθε η ωρα της ΑΕΝΚ, με ρισκο ο ασσος (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Διπλο...(2)
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Ευκολα ο Αμυντας (2)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. θεωρω ντερμπι, μπορει να περασει ομως η Αγια (2)
Gkos
QUOTE (SotAndop @ Oct 21 2015, 14:59 ) *
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Διπλο και χωρις πολλα πολλα...(2)


Why ?
gspara
Ποινη +1 φαουλ και 30 μερες αποβολη στον χρηστη greekfreak για να διαβασει καλυτερα τον κανονισμο λειτουργιας και να σταματησει τα προκλητικα σχολια που δεν εχουν καμμια σχεση με το υφος του φορουμ.
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Oct 21 2015, 15:00 ) *
Why ?


Περα απο τις σχεσεις των δυο σωματειων , ο ΠΑΟ θεωρω πως δε θελει να στραβοπατησει σε καμια περιπτωση μετα την εντος εδρας ηττα απ την ακαδημια smile.gif
Gkos
QUOTE (SotAndop @ Oct 21 2015, 15:14 ) *
Περα απο τις σχεσεις των δυο σωματειων , ο ΠΑΟ θεωρω πως δε θελει να στραβοπατησει σε καμια περιπτωση μετα την εντος εδρας ηττα απ την ακαδημια smile.gif


Χαχα ,ναι ναι .Σωστό.

SotAndop
QUOTE (Gkos @ Oct 21 2015, 15:29 ) *
Χαχα ,ναι ναι .Σωστό.



Διαφωνεις ? smile.gif
Gkos
Όχι αλλά μόλις λήξαμε το άλλο θέμα ,μην ανοίγουμε αυτό....
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Oct 21 2015, 16:07 ) *
Όχι αλλά μόλις λήξαμε το άλλο θέμα ,μην ανοίγουμε αυτό....



Iσχυει, πολλη ενταση για το τιποτα tongue.gif Kαλο απογευμα
BasketFather
QUOTE(SotAndop @ Oct 21 2015, 14:59 ) *
Μιας και τα επιασα ολα τα ματς smiley.gif , ακομα και το διπλο του Περιστεριου ας κανω παλι νωρις τις προβλεψεις μου της επομενης αγωνιστικης, εχουμε και λεμε


ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ Διπλο και χωρις πολλα πολλα...(2)

ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. Πολλα με πολυ λιγα (1)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ Νομιζω ηρθε η ωρα της ΑΕΝΚ, με ρισκο ο ασσος (1)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ Διπλο...(2)
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Ευκολα ο Αμυντας (2)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ. θεωρω ντερμπι, μπορει να περασει ομως η Αγια (2)



Με προβληματίζει λίγο που έπιασες την πρόβλεψή σου για το ΑΜΥΝΤΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, όχι επειδή ήταν το μόνο που έχασα αλλά γιατί έχω δει και τις δύο ομάδες και η διαφορά τους φαινόταν μεγάλη για διπλό. Εγώ νίκη για το Περιστέρι δε θα προέβλεπα ακόμα και εάν έπαιζε εντός. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις εάν είχες κάποια πληροφορία για απουσίες ή προσθήκες? Είδε κάποιος το παιχνίδι και μπορεί να μας πει τι έγινε?

αν ενδιαφέρει το forum (δε ξέρω αν είναι καλό να ανοίξουμε ένα τέτοιο θέμα), υπάρχουν σχόλια και ανακοινώσεις από ομάδα για τη διαιτησία...θα μάθω λεπτομέρειες και αν σας ενδιαφέρει θα τις βγάλω, (ξαναλέω όμως ότι δεν είμαι σίγουρος εάν θα πρέπει να ανοίξουμε τέτοιο κεφάλαιο στο forum)...
SotAndop
QUOTE (BasketFather @ Oct 21 2015, 20:12 ) *
Με προβληματίζει λίγο που έπιασες την πρόβλεψή σου για το ΑΜΥΝΤΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, όχι επειδή ήταν το μόνο που έχασα αλλά γιατί έχω δει και τις δύο ομάδες και η διαφορά τους φαινόταν μεγάλη για διπλό. Εγώ νίκη για το Περιστέρι δε θα προέβλεπα ακόμα και εάν έπαιζε εντός. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις εάν είχες κάποια πληροφορία για απουσίες ή προσθήκες? Είδε κάποιος το παιχνίδι και μπορεί να μας πει τι έγινε?



Εχω δει φετος και το Περιστερι και τον Αμυντα, θεωρω το Περιστερι πιο δουλεμενο τακτικα, αν και υπερεχει σε κορμια ο Αμυντας. Θεωρω το Περιστερι αρκετα διαβασμενο κ εχω δει πως εχει λυσεις επιθετικα και σε ζωνη και σε man to man (οπως με ΚΑΠ φερειπειν τη προηγουμενη αγωνιστικη που καθαρισε ευκολα και τη ζωνη και την ενας με εναν αλλα και το fullcourt man to man press με αρκετα ωριμο για την ηλικια των παιδιων μπασκετ) ...αυτος και ο λογος. Θεωρω το Περιστερι ενα απο τα δυο φαβορι για τη 4η θεση. . . αυταα.. smile.gif
BasketFather
QUOTE(SotAndop @ Oct 21 2015, 20:23 ) *
Εχω δει φετος και το Περιστερι και τον Αμυντα, θεωρω το Περιστερι πιο δουλεμενο τακτικα, αν και υπερεχει σε κορμια ο Αμυντας. Θεωρω το Περιστερι αρκετα διαβασμενο κ εχω δει πως εχει λυσεις επιθετικα και σε ζωνη και σε man to man (οπως με ΚΑΠ φερειπειν τη προηγουμενη αγωνιστικη που καθαρισε ευκολα και τη ζωνη και την ενας με εναν αλλα και το fullcourt man to man press με αρκετα ωριμο για την ηλικια των παιδιων μπασκετ) ...αυτος και ο λογος. Θεωρω το Περιστερι ενα απο τα δυο φαβορι για τη 4η θεση. . . αυταα.. smile.gif


Εμένα πάντως δεν μου είχε δείξει τέτοια εικόνα το Περιστέρι σίγουρα ήταν ένα από τα φαβορί για τις 5-6 θέσεις αλλά δεν πίστευα ότι μπορούσε να χτυπήσει τον Αμύντα που και μπάσκετ καλό παίζει και κορμιά έχει...θα δείξει...σίγουρα το ότι πλέον τρεις ομάδες διεκδικούν το final four είναι καλό για το πρωάθλημα...όπως και το ότι πλέον τρεις ομάδες διεκδικούν την πρώτη θέση είναι καλό...

αν πάντως έχει κάποιος να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες για τον αγώνα Αμύντας - Περιστέρι θα ήταν χρήσιμο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.